Vredesklok efeFe_ Uit ons Regeeringshuis De Narktberichteo Skittle krijgt ruzie met Neptunus. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Gemeenteraden "~j Rechtszaken 4 MAANDAG 8 JUNI T938. getroffen werd en rich omdraaide, pro beerde de taxi-chauffeur voor de tweede maal den automobilist tegen den grond te slaan. Toen de slag slechta gedeeltelijk aankwam, sprong de chauffeur in zijn taxi en reed zoo snel mogelijk weg. De automobilist deed bij zijn terugkeer te Amsterdam aangifte bij de politie, die den taxi-chauffeur thans zoekt. GEMEENTE-ONTVANGER VER DWENEN. Benevens f 4000 aan kasgeld. De gemeente-ontvanger van Hindeloo- pen (Fr), P.v.V, heeft het raadzaam ge vonden, niet meer van zijn Pinksterverlof op het terrein zijner werkzaamheden te rug te keeren. Men kwam achter dit snoode vergrijp toen de heer V om onbekende redenen Dinsdag niet op zijn kantoor verscheen. Het gezónde volksverstand, dat niet kan aannemen, dat iemand zijn baantje eraan geeft, als alles dik in orde ia, kreeg arg waan en ontdekte al spoedig een pijnlijke leemte in de gemeentekas. Naar schatting was f 4000 verdwenen, zijnde al hot aan wezige kasgeld. Woensdag deed men een huiszoeking in de woning van den voortvluchtig®, maar de heer v. V was zoo uitgeslapen geweest om de sleutels en de inhoud van de brand kast mee op reis te nemen, zoodat men van e» koude kermis thuiskwam. Wel bleek dat v. V weds lang met het ver- duiateringsplan had rondgeloopen. Om atreek* half Mei vroeg hg een buiten- landsph paspoort aan. Verder is gebleken dat de ontvanger een spoorkaartje naar Amsterdam heeft gekocht. Men vermoedt dat hij de wijk heeft genomen naar het buitenland, waarvoor hij ruimschoots den tijd bad. Het signalement van den jongeman b door de politie verspreid. Ontslagen. In een epoedeiechende vergadering heeft de raad der gemeente den voortvluchtig» gemeente-ontvanger geschorst, terwij hij tevens in zijn functie als ambtenaar van den burgerlijken atand ia ontslagen. De burgemeester deelde mede. dat bet ver duisterd bedrag vermoedelijk f 3000 a f 4000 bedraagt Het aalaria van den voortvluchtige ont vanger bedroeg f 1440 per jaar. Toen dit onlang» met een derde .gedeelte werd ver laagd, schijnt de jongeman schulden te hebben gemaakt. Naar thans blijkt heeft hij aan een zij ner schuldeischers te Koudum een brief gezonden, die een poet-chèque bevatte De ze brief droeg het poststempel Calais. De ontvanger schijnt dus naar Frankrijk te zijn uitgeweken. 1 ALCOHOLVERBRUIK VERMINDERT STERK. Door de welwillende medewerking van den hoofdinspecteur van het staatstoe zicht op de volksgezondheid (afd. Drank bestrijding) kwamen wij in het bezit van de jaarcijfers omtrent het verbruik van alcoholhoudende dranken in ons land over de laatste 25 jaar. Wat bij de beschouwing van deze opvalt, is wel de sterke teruggang van het gebruik van alcoholhoudende dranken per inwoner, wat zeker een verblijdend ver schijnsel ia te noemen. Voor' 25 jaar werd per inwoner niet minder dan 7 liter sterke drank per jaar gebruikt, terwijl dit gebruik thans ruim 1V« liter per inwoner bedraagt. Het biergebruik is in 25 jaar tot de helft teruggeloopen, Voor 26 jaar werd py in woner 34 liter en thans 17 liter gebruikt Zoo is ook het wijn verbruik belangrijk la ger. Vóór 25 jaar was het verbruik l'/« liter per hoofd, wat thans op 0.9 liter is teruggeloopen. Voorts blijkt, dat het aantal vergunnin gen en verloven A (verkoop van zwak-al- coholhoudende drank in 't klein) in de laatste jaren een gestadigen teruggang vertoont. In 25 jaar is het aantal vergunningen, dat in 1910 over het beele land 20414 be droeg, verminderd tot 10019 en het aantal verloven A van 21479 tot 11267. Als men nu weet, dat in Nederland een kwarteeuw geleden op elke 140 inwoners een vergunning of verlof A werd aange troffen en thans een op de 307 inwoners, dan zal men tot de conclusie moeten ko men, dat wij thans een gunstiger beeld hebben verkregen. Dit zijn getallen, die ons doen zien, wat een staag werkende georganiseerde drank bestrijding op den duur bereiken kan. En dit niet in de eerste plaat* door het in voeren van drankwetten, maar vooral dooi het omzetten der drankjeden. Wat een slaven bevrijd, wat een leed verzacht, wat een tranen gedroogd, wat eep volkskracht behouden, wat een armoe de voorkomen, wat een weldaden bewezen aan menseh en maatschappij door de drankweer. SNELTREIN WEENEN—PARIJS ONTSPOORD. Twee dood en, tien *waar ge wonden. Nabij het station Ebeteberg bij Linz (Oostenrijk) ia Vrijdagavond de sneltrein Ween enParijs ontspoord. De locomo tief en verscheiden wagons kantelden om en werden vernield Volgens berichten uit particuliere bron zouden hierbij twee per sonen zijn gedood en tien zwaar gewond Officieele berichten ontbreken nog. Het ongeluk zou te wijten zijn aan het feit, dat de sneltrein over een zwakke plek in de spoorbaan zou hebben gereden, en dat de machinist van den trein een waar schuwingsbord om snelheid te minderen, over het hoofd zou hebben gezien. De machinist ia dan ook gearresteerd Hij verklaarde voor het vertrek met vol doende tijd t* hebben gehad om zijn in structies geheel te lezen en in den nacht tengevolge van den storm de signalen tot vertraging van de andheid niet te hebben gezien. alle omstandigheden er wordt hierbij gedacht aan verdragsbreuk zonder oorlog door collectieve actie te handhaven Het derde hoofdstuk behandelt verdrag® herziening en de ontwikkeling van het internationale recht. Het vierde hoofdstuk houdt zich bezig met het vraagstuk van de bewapening De deelhebbers in een algemeen stelsel moeten hun bereidheid tot de organisatie van een internationale regeling en beperking van de bewapening te kennen geven, in de afsluiting van een verdrag, gegrond op de idee van gelijkgerechtigheid. waarbij el ke staat, die dit wenscht zich kan aan sluiten Zoo'n verdrag zou standaardisa tie der bewapening mogelijk maken, het welk het verleenen van wederzijdse he bij stand aanzienlijk zal vergemakkelijken en ze zal daarnevens leiden tot een controle over de wapenfabrieage en misschien ook tot de algeheele uitschakeling daarvan. Wetenschap en Techniek Tégenover de berichten ener oorlogstoerusting willen we stellen mededeel mg en van er edes-voor bereiding. HERVORMING VAN DEN VOLKEN BOND. Te Glasgow is een congres gehouden an de Internationale Federatie van Vol- kanbondevereemgingen. Er is daar een me roorandum goedgekeurd, betreffende her vorming van den Volkenbond. Het is ver deeld in 4 hoofdstukken. De aanval van het eene volk op het an dere moet meer voorkomen dan gestraft orden. Br wordt op aangedrongen, dat de Volken bonds raad in geval van oorlogs gevaar maatregelen moet nemen, om het uitbreken van oorlog te voorkomen, zon der daarbij de stemmen van de bij het oon fliet betrokken partijen in aanmerking te nemen. Het voornaamste doel van den hier bedoelden maatregel moet zijn, *>o snel mogelijk licht te werpen op de door de in conflict zijnde part gen voorgewende feiten Als eenmaal een aanvalsoorlog is uitge broken, is het noodzakelijk, dat sancties direct met volle kracht worden toegepast. De ervaring van den laatsten tijd heeft n.L geleerd, dat de methode, sancties ge leidelijk te versterken, zoowel ondoeltref fend als gevaarlijk is, daar zij het resul taat heeft de nationale gevoelen* in het aanvalsland op te zweepen, voordat het fnaterieele effect der sancties ach voel baar kan maken. De leden van den Volkenbond moeten voorts bereid zijn maatregelen te nemen om een zoodanige land-, zee- en lucht macht ter onmiddellijke beschikking van den Volkenbond te kunnen stellen als de Raad noodig mocht achten. Het memorandum gaat door met er op te wijzen, dat de eerder genoemde maat regelen onvereenigbaar zijn met het aan houden van diplomatieke betrekkingen met den aanvaller en dat ook pogingen tot verzoening ten koste van het slachtoffer niet in het kader passen In hoofdstuk II, genaamd eerbiediging van het internationale recht wordt ver klaard, dat het voor de internationale or de absoluut noodzakelijk is de wet onder N.V. HAV-BANK - SCHIEDAM. In de aigemeene vergadering van aan deelhouders is de balans en winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 28 pGt. Aan hot jaarverslag is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar was van een al- geheele verandering ten goede in de eco nomische omstandigheden nog met veel te bespeuren. Waar het levensverzekerings- bedrgf daarmede nauw verband houdt, stemt het te meer tot voldoening te mogen oonstateeren, dat de productie zioh in stij gende lijn blijft bewegen en deze ruim 14 miilioen gulden bedroeg, zijnde ruim 3 millioen meer dan in 1934. De financieele resultaten waren gunstig. De netto exploitatiewienet bedraagt f 430 229. Aan premiSn werd ontvangen f 2.304.11B (vorig jaar f 2 223.011). De wiskundige reserve steeg tot f 12.960.879 (vorig jaar f 12.210.702). De extra reserves bedragen thans f 2.460.000, vormende met het geplaatsts maatschappelijk kapitaal ad f 1.000000 aan extra waarborgen f 3.400 000, zijnde 27 pCt. der wiskundige netto reserve. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GRÜOT-AAtMERS, 6 Juni. Aan de kaas markt alhier waren Zaterdag aangevoerd 38 part gen met te zamen 133© stuks ka zen, wegende 9373 KjG. Prijs met rijks- merk le soort f 2022, idem 2e soort f 18 —19. Handel matig. UTRECHT, 6 Juni. Boter 8085 cent, kaas 2030 cent per pond; eieren f 2.50 3 per 100 stuks UTRECHT. 5 Juni. Kaasmarkt Aan voer 98 wagens, wegende 22.400 K G. Prij zen: rijksmerk le kwal. f 1921.50, rijks- merk 2e kwal. f 16—18, alles per 50 K.G. Handel redelijk. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWIJNDREGHT, 5 Juni. Aardbeien 13 19 cent per doosje, idem 1029 cent per pond; aardappelen blauwp. i 1923, idem schoolm. f 1518 per 100 K.G.; andij vie f 22.40 per 100 stuks; andijvie f 3.10 —7.80 per 100 K G bloemkool I f 8.30-* 14.80, idem II f 5.40—10.30, idem III f 2.507.10 per 100 stuks; bosuien f 0.80 1 per 100 bits; erwten 1112 cent per pond; witte komkommers I f 3.50—4.20, idem II f 2.70-3, idem III f 2—2.10, groene komkommers I f 3.405, idem II f 1.902.80, idem III f 11.50, alles per 100 stuks; kropsla f 0.601.70 per 100 krop. kroten f 2.403.70 per 100 bos; peulen 1318 cent per pond, pieterselie f 1.80—2 per 100 bos; postelein 4380 cent per kist; rabrber f 2.50+-3.10, radijs (rood») f 11.50, idem (witpunt) f 1.80— 3.20, alles per 100 bos, selderij 1429 ct. per dozgn; spinazie 3082 cent per kist; stamsuikerboonen 3438 cent, stamsnij- boonen 2127 cent, beide per pond; .wor telen f 811.50 per 100 bos; zuring f 2—» 3 per 100 K.G. •ik eint Of IC ROTilN \IJW, Mijw aeOQTsTC LIKODO0W Vergadering van Vrijdag, Verlaging vaste lastenF Bij de voortzetting van het debat over de crifis-landbouwhypotheekbank en het vaste lasten-onwerp was het woord aan den heer EB ELS (V.D.) Deze sprak over het eerstgenoemde ontwerp Hij zei- de, zich met de verlenging van de crisis pachtwet te kunnen vereenigen; zij is noo dig, evenals de daaraan gegeven uitbrei ding. Een nieuwe Pachtwet wordt-drin gend vereischt. Hij gelooft dat slechts een kleine groep van landbouwers verlaging van lasten zou krijgen en dat daarom het wetsontwerp geen algemeen saneerenden invloed zou hebben Het landbouwcrediet zou worden ge schokt, is beweerd. Doch dienaangaande wordt sterk overdreven. Door de crisis pachtwet i« het hypothecaire crediet ook niet geschokt en er zijn geen aanwijzingen dat dit door de voorgestelde maatregelen wèl zou gebeuren. Spr drong er op aan, dat in het voor stel zou worden geschrapt de eisch, dat rekening moet worden gehouden met de financieele positie van de schuldeischer. De heer BOON (L.) vondt dat verlen ging van de crisispachtwet het vertrou wen schokt van hen, die, lettend op de toezeggingen van de Regeering, geld heb ben gefourneerd Tot nu toe werden de hypotheken als zekere beleggingen beschouwd, de spaar banken, de levensverzekeringsmaatschap pijen en de boerenleenbanken denken daar nu anders over. De wet wordt gemaakt voor noodlijdende hypothecaire boeren, doch niet opdat andere crediteuren ervan zouden profiteeren. De boerenleenbanken worden de dupe van bun ruimhartigheid. Het verhaal op de borgen moet blijven gehandhaafd. Het was een uitzondering als een hypotheek- boer uit zijn bedrijf werd gezet. Door sa menwerking zal meer resultaat te verkre gen zijn dan door wettelijken dwang. De Regeering wil verlaging van vaste lasten, doch hoe zit het met de vaste las ten van het Rijk, zooals waterschaps- en polderlast»? Worden die verhoogd? Vervolgens betoogde spr., dat de voor gestelde individueele huurverlaging onbil lijkheden zal scheppen niet alleen voorde huurders, maar ook voor de verhuurders. De woningbouwbedrijven verkeeren reeds in groote onzekeheid. Deze wetsontwerpen brengen geen ai gemeene verlaging van mête lasten me de, slechts verlichting voor enkele groe pen, waartegenover staat, dat de lasten voor anderen worden verzwaard. De heer SNEEVLIET (Rer. Soe.), eritiseerde de deflatie-politiek der Regee ring. Hij achtte onwil, geen onmacht aan wezig, om niet verder te gaan dan deze ontwerpen. Waar is de verbetering op de arbeidsmarkt, welke de Regeering ziet? Leegstaan van vele duizenden wonin gen in de groote steden, bewijst niets ten aanzien van een reeds doorgewerkt be.b- bende huurverlaging, want voor de arbei derswoningen is deze nog niet gekomen. Een aigemeene huurverlaging van 20 pGt. aou in vele gevallen zelfs niet vol doende zijn. De heer TAN HOUTEN (CJ).U.), neide, dat honderdduizenden in den lande reikhalzend uitzien naar het oogenhlik, waarop de heillooze aanpassingspolitiek wordt doorbroken door een andere poli tieke constellatie. Van een aigemeene verlaging der vaste losten is geen sprake, individueel brengt hel ontwerp misschien hier en daar ver- Ichting. HET VLIEGONGEVAL BIJ SCHIPHOL. Een plechtigheid. Vrijdagavond vertrok een trein van het Centraal-Station te Amsterdam naar Wee- nen, waarvan in een der rijtuigen de ei kenhouten kist met het stoffelijk over schot van den Oostenrijkschgn instructeur vlieger G. von BrumowskJRdie Woens dagavond op Schiphol tm den Neder- fctndschen bankier mr. A. J. van Hengel, tengevolge van een noodlottig vliegonge val om het leven is gekomen, stond opge baard. Op de kist lag een tuil witte anjers van de Nederiandsche sportvliegers en de Nationale Luchtvaartschooiverder was er een schat van kransen en bloemstuk ken, oa. van de Koninklijke Luchtvaart Mij., de Kon Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de Oostenrijksche legatie, de Amsterdamsche en Rotterdamsche Aero Club en van mevrouw Van Hengel, rond om de kist gegroepeerd. Een aantal bekende figuren uit de Ne deriandsche vliegers wereld was naar het station gekomen om den gevallen kame raad een laatste groet te brengen. Ter nagedachtenis van den vlieger werd eenige oogenblikken diepe stilte bij de lijkbaar ip aebt genomen. Daarna werden gevoelvolle woorden gesproken, waarin Hauptmann. von Brumowsky als een groot vlieger en een in de kringen der sport vliegers om zijn vele goede eigenschappen BWP.ntoMit» tawwaai jn»4 Het zou een wonderlijke positie zijn als de Kamer rustig met vacanfie ging en de Regeering door liet gaan met haar eenzij dige aanpassingspolitiek. Bij de crisis-pachtwet behoeft de pach ter niets eerst met beslaglegging te wor den bedreigd alvorens zich tot de crisis- pachtkamer te kunnen wenden Maar bij ontwerp 59 moet de hypotheekboer met executie worden bedreigd alvorens zich tot den rechter te kunnen wenden. Dit ver schil in gang van zaken zal verbittering wekken op het platteland Een amende ment-Van der Sluis komt hieraan tege moet. De Kamer neme het aan. Maar hoe zal de gebruikswaarde van het land van den hypotheekboer worden berekend? Met het oog op deze en dergelijke vragen kome spoedig een nieuwe pachtwet tot stand Zal de memorie van antwoord inzake de nieuwe pachtwet spoedig ver schijnen? De MINISTER VAN JUS TITIE: U krijgt boter bij de visch. De heer VAN HOUTEN hoopt, dat het natuurboter en géén melange zal zijn. De regeering overwege de instelling van een Staatshypotheekbank. Mocht 't wets ontwerp niet worden gewijzigd, dan is 't onvoldoende, maar spr. zal er dan toch voor stemmen, omdat het veel kleine hy- pot heek boer en zal helpen en iets beter is dan niets. De heer KOOIMAN (v.d) zegt, dat de inkomsten der gemeenten telkens ver der worden verminderd. Er staat te veel op het spel, dan dat men hierin zon kan nen berueten. Spr. wil op dit oogenblik niet zeggen, dat het niet anders kan, maar hij waar schuwt er «matig tegen, in deze verder te gaan, dan strikt noodzakelijk is. De heer VAN DIS (s.g) zegt, dat er onder deze regeering totdusver niets viel te bespeuren van een verlaging van vaste lasten en van huren, die de werkloosheid zou kunnen doen verminder». De door de bezuinigingswet gebrachte bezuiniging was lang niet voldoende. Daardoor moesten de belastingen steeds meer word» ver zwaard. De regeeringsmaatregelen heb ben het leven steeds duurder gemaakt. Wij hebben sedert jaren aangedrongen op ontheffing van verzekeringslasten en vermindering van waterschapslasten. Van de huurbepaimgen zal het gevolg zijn een verplaatsing van moeilijkheden van huur der naar verhuurder. Wordt dit wetsont werp aangenomendan komt het contrac tenrecht op losse schroeven te staan en zullen geen hypotheken meer verstrakt worden, tot schade der hypotheekbehoe- venden. Het is spr, niet mogelijk voor deze ont werpen te stemmen. De heer WIJNKOOP bestrijdt ver schillende sprekers en vindt het een geraffineerde situatie, dat de regee ring met een slechte wet komt, waarvoor wij toch moeten stemmen omdat er anders heelemaal niets komt Hoe men devaluatie kan wegwerken, toont de praktijk in' Frankrijk, waar men een eenheidefront vormt. (Vroolijkheid) De MINISTER VAN FINAN CIËN, de heer Oud, spreekt met den meesten ernst tegen, dat een verwerping van de ontwerpen der regeering aange naam zou zijn.. Zij zou verwerping betreu ren, al wil dit niet zeggen, dat zij er een halszaak van zou maken. Spr. onderbreekt zijn rede, waarna de vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag middag. geprezen. Nadat majoor Lauritsch voor de aan zijn landgenoot gebrachte hulde had ge dankt, verliet men het spoorrijtuig, waar van de deuren werden gesloten en verze geld Het publiek op het perron bracht een eerbiedigen groet. DE DOODENDE STROOM. De 22-jarige monteur M. van de Velden te NistPlrode is Zaterdagavond bij het verrichten van werkzaamheden in een lichtmast van de bovengrondsche electri- sche geleidigg van een trap gevallen. In zijn val greep hij een draad van de elec- Irische leiding. Hij riep nog: „Zet den stroom af', maar bleef toen als levenloos aan dén draad hangen Hoewel men hem spoedig wist te bevrijden, is de ongelukkige na enkele oogenblikken overleden. Hij was de kostwinner van een gezin van 15 personen VERRADERLIJKE OVERVAL. Op hulpvaardig automobilist. Een inwoner van Amsterdam keerde Vrijdagavond per auto uit het Gooi naar de hoofdstad terug. Op den Muiderstraat- weg nabij Diemen werd de automobilist aangeroepen door een chauffeur van een taxi van een particuliere taxi-onderne ming, die aan den kant van den weg stond. De taxi-chauffeur deelde den auto mobilist mede, dat hij motorpech had en hij verzocht bem zoo mogelijk te helpen. Toen de automobilist, daartoe bereid, zich over de openstaande motorkap boog, gaf de chauffeur van de taxi den man plotse ling met een stuk ijzer een slag op het hoofd. Dear de automobilist mei. ernstig 1. Boots stond op de voorplecht van de „Bnorter" geheel in vervoering te staren naar iets, dat hij in de verte op de rotsen zag. „Waar sta je zoo naar te star»?" vroeg kapitein Skittle. „Geef mij die teles- koop eens, en liefst een beetje vlug <jok." 2. Boots deed wat hem gezegd werd, en wei ieiterlgk heel sfug. Hij jrfecjp SkitÜe den kijker toe, die precies op diens gevoe lige teen terecht kwam, heigeen hem een. gil deed slaken. Daarna dook Boots onder een vreugdekreet geheel gekleed o*«r hoont Gemeenteraad. Ammerstol. Dinsdagavond vergadert de gemeenteraid ter behandeling van de vol gende agenda- 1. Ingekomen stukken, 2 Aanbieding rekening G E B 1935; 3. Vast stelling rekening van het Burgerlijk Arm bestuur; 4. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1930: 5 Verslag verstrekking van klompen en schoeisei aan behoeftige schooikiniiersn over 1935; 6. Verordening op den keuringsdienst van wjren; 7. Wij ziging beg'ooi.ng G.EB., dienstjaar 1936. 8. Wijzigingen gemeentebegrootmgen 1035 en 1930; 9. Verzoek om toelating tot de steunregeling van een werklooze, minder dan een jaar in de gemeente woonachtig; 10. Uitzending van werkloozen naar War mond (verbetering van de Zeil, aannemer P. Stigter, alhier); 11. Schoolverbouwitig Berkenwoude. Vrijdagmorgen is een hier tydelgk wonende kapper uit Gouda, in verband met den door den aanleg der waterleiding slechten toestand van den weg, aan den Kerkweg met de fiets te wa ter geraakt. Hoewel hij geheel in de diep te verdween, wist hij toch zich zelf te redden. Na van droge kleeding te zijn voorzien, kon hij zijn klanten weer gaan bedienen. Een jongen uit Gouda, die mot zijn koopwaar ventte, maakte eveneens kennis met het water, maar hij kon ook worden gered. Vakorganisatie. Capelle a.d. IJssel. De plaatselijke af- deeling van den Chr. Metaalbew Bond hield in de Chr. School aan de IJsselm. laan haar 15e jaarvergadering. Na de ge bruikelijke opening door den voorzitter, den heer A. G. Baardman, gaf de heer P. van Adrighem Jr. een overzicht van het leven der vereeniging gedurende de 15 ja ren van haar bestaan, waarna de heer H. Wetselaar, districtshesfuurder te Dor drecht, een rede met propagandistische Strekking hield. Dea aanwezigen bleven nog langen tijd gezellig bijeen en verschillende leden droe gen ter afwisseling het een en ander voor. Haastrecht. In de Zondagmorgen ge houden Godsdienstoefening heeft de pre dikant der Ned. Herv. Kerk medegedeeld iat bij den verleden week gehouden kerk dienst drie bankbiljetten van f 10 waren gecollecteerd, namelijk een voor de kerk en een voor het Orgelfonds. Verhuring Grasgewas. Lekkerkerk. In de Groote Boer had de jaarlgkache verhuring plaats van het gras gewas van het hooiland van mevr. Laan Laan in do bekende perceelen. Pere. 1 groot 1.82.00 H.A., A. P. de Jong f 54; perceel 2. groot 0.76.70 H.A., A. P. de Jong f 26; perceel 3, plm. 095.00 H.A., P. Nobel f 32; perceel 4, pl.m. 0.95.00 H.A., J. P. van Dam f 25; perceel 5, groot I.52.42 H.A., W. Brand f 37; perceel 6, groot 1.15.70 H A., K van Herk f 35; per ceel 7, groot 1.73 60 H.A., T. den Ouden f 49; perceel 8, groot 1.10.78 H A, T. den Ouden f 32. Totale opbrengst f 290. Het vorige jaar was de opbrengst f 245. Lekkerkerk. Het Rotterd. Comité tot uit zending van de Nederl. Ambulance, orga niseert Zaterdag 13 Juni in gebouw Ami- eitia alhier een ambulance-avond, waar als spreker zal optreden de heer Dr. G. M. H. Veeneklaas, lid van de ambulance, die ifl Abessinië heeft vertoefd. Bovendien zal vertoond worden de film van de ervariu- gen van de ambulance, opgenomen door Ir. J. J. W. de Vries. Als attractie zul len optreden Coos en Polly Speenhof Jr. De haten komen ton goede aan liet Ned. Roode Kruis. Lekkerkerk. Op de veiling waren aan gevoerd 7o00 eieren, die de volgende prij- ben boekten: groote kippeneieren f 2.50— 2.70, heueieien f 2.40—2.60, eendeieren f 2.20—2.40, alles per 100 stuks; sla f 0.80 —1.20 per 100 krop; peen 9—11 cent per bos; aardbeien 12—13 cent per half pond; hooikaas 1719 cent. graskaas 2022 ct. per pond; boter 58—63 cent per pond De heer W. Roest had bij de werk verschaffing het ongeluk, bij zijn werk zaamheden aan de kipkarren te vallen en een zijner handen zoodanig te klemmen, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. EierveiUng. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 8594 eieren. De prijzen waren als volgt: kip peneieren f 2.30—2.85, eendeieren f 2— 3. kalkoeneieren f 44.25, alles per 100 stuks. in den ïï'ii m n Het bestuur van den polder stelt aan de vergadering van stemgerechtigde inge landen voor, de borgtocht voor den te be noemen penningmeester vast te stellen op f 15.000. Het onderhoud van de wegen Zuidplaspolder -vorderde over 19.' uitgaaf van f 15.785.61. De lengte, gen is pl.m. 62 K.M. De postduivenvereeniging „De Ge vleugelde Vrienden" hield een wedvlucht van uit Pont St. Maxence, afstand 336 K.M. De duiven werden gelost te 8.10 v.m. Aankomst eerste duif 2.00.34 en aankomst laaaste duif 3.24.51. De uitslag was als volgt: C. Kruiff 2; B. Kisman 5, 27, 37, 51, 69, 79 en 124, G van Vliet 7, 15 en 76, J. Palsgraaf 10, 20, 39, 94 en 151; W. Verhoef 16; Gebr. Kisman 24; M. van Kranenburg 36 en 132; Gebrs. de Wit 48, 63, 83 en 89; Kasbergen en Baas 57, 86, 110 en 130; C. Palsgraaf 58; J. Verbarg 63; C. Visser 87 en 157, J. Vermeer 93 en 123; B. Leeuwis 99 en P. den Braber 152. De heer J. Boere is te Amsterdam geslaagd voor het machinisten examen ivoorloopig diploma). Oranjevereenigfng. Moordrecht Er bestaan in deze ge meente plannen tot oprichting van een Oranjevereeniging. Een vooiloopig comité heeft zich hiervoor gevormd, bestaande uit burgemeester K. H. Brandt, voorzitter en de heeren M. Goedhart, secretaris; A. C. Asmua, H. T. Carlier, N. Dirkzwager Dz., J Janssen, J. L. de Jong, Civan der Kuij L. Vermeer. Dit comité heeft een Het Groene Krul*. Moercapelle. De rekening van inkomsten en uitgaven der vereeniging Het Groene Kruis sluit met f 3366.40. Aan het consul tatiebureau voor zuigelingen, ingesteld door deze vereeniging, staan 07 kinderen inge schreven. Zuidplaspolder. Moordrecht. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. Snel, is voor de benoeming van een pen ningmeester van den Zuidplaspolder de ▼Ogende aanbeveling opgemaakt: J. H Eisink, candidaat-notaris te Waddinxveen L. van Lange, waarn. notaris te Moor- «taebfc- Sr. openbare vergadering belegd om dan tot oprichting van een vereeniging te kom». Gratis zwemmen. Nieuwpoort. Het bestuur van de zwem- vereeniging „Groot-Ammers, Nieuwpoort en Langerak", heeft besloten gedurende dit seizoen aan werkloozen, en daarmede ge lijk te steil» personen, de gelegenheid open te steil» tot gratis zwemmen. Men kan zich daartoe opgeven bij den secreta ris, den heer Jae. E^Aron. Ouderkerk a.d. IJssel. De collecte voor den Geref. Zendingsbond in de Ned. Horv. Kerk gehouden, bracht f 141 op. Buslichtingen. Oudewater. De laatste postbuslichting aan IJselveere zal plaats hebben des n.m 7 uur en aan 't postkantoor te n.m. 7.13. De heer P. R. J. de Wilt is benoemd tot voorzitter der commissie voor de loon- toeslagregeling voor de landbouwbedrijven dit in de plaats van den heer A. W. d» Boer. B. V. L. Ouderkerk a-d. IJssel. Tot plaatselijk leider van den Bijz. Vrijw. Landstorm, welke positie voorheen de heer J. Meijer bekleedde, is thans benoemd de heer G. Horsman. Jubileum. Oudewater. De heer D. Launspach heeft het fejt herdacht dat hij voor 25 jaar in dienst trad als ambtenaar bij de posterijen In intiemen kring is dit in gezellig sa menzijn gevierd. Vele bloemstukken, ook van particulieren, alsmede een geschenk van het post personeel, werden den jubila ris aangeboden. Oudewater. Mej. A. J. A. E. Hol slaag de aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het doctoraal examen recht». Voetbalspelen. Polsbroek. B. W. herinneren be langhebbenden aan de art. 23 en 85 der plaatselijke politieverordening, waarin verboden wOFdt deel te nemen aan voet balspelen op openbare pleinen binnen de bebouwde kom of op de wegen en de over treding strafbaar wordt gesteld. Aan de naleving van genoemde artike len zal slreng de hand worden gehouden. Polsbroek en VlisL De collecte voor bet Zendingswerk op Midden-Celebes, den eereten Pinksterdag bg de spreekbeurt van ds. van Ginkel gehouden, heeft f57.50 opgebracht. Op de voordracht Reeuwijk. B. en W. hebben voor de be noeming van een controleur bij den werk lozensteun de volgende voordracht sa mengesteld: J, H J. H. Poor °rmans, A. van Harskamp, M. Nieburg, allen alhiei; en J. van Leeuwen te Gouda Raadsvergadering. Reeuwijk. De gemeenteraad is in open bare vergadering bijeengeroepen op 9 Juni 's avonds kwart voor acht. De agenda vermeldt o m. de benoeming van een hoofd voor school A op het dorp en de benoe ming van een controleur bij den werkloo- zensteun. Stolwijk. Met het leggen van buizen voor de waterleiding is men begonnen aan den Benedenkerkschenweg. De weg van hier naar Berkenwoude is nu voor hel verkeer gesloten. Successen van „De Gouweruiters". Waddinxveen. De Landelijke Rijvereen. „De Gouweruiters' heeft onder leiding van den instructeur, den heer A. van der Waard uit Leidenheel, goed het sportsei- zoen ingezet; zij behaalde op het concours te Maasdam vele prijzen, o.a. G End hoven te Zevenhuizen 2e prijs Dressuur N, 1ste prijs groep springen, A. van der Breggen lste prijs Handicap springconcours en 4e dressuur N, 4e prijs groepspripgen; P. Noordam' 4e prijs dressuur le prijs; J. Oudijk lste en 4e prijs groepspringen Bij het keeren mej een personenauto reed de bestuurder op het Noordeindé te gen een op een dam staande gevulde bus met melk. De bus rolde over den weg en een veertig liter melk ging veiloren. Waddinxveen. Gevonden: een rijwielbe- lastingmerk bg T. de Graaf, Zuidkade 199, een zadeldekje bij wed Huizer, Onderweg 19; een vulpenhouder bij J. Zwijgers, Dorpsstraat 124; ten gemeentehuize gede^ poneerd een portemonnaie met inhoud Bij-het op 3 Juni gehouden examen voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer £dr. Janmaat. Concordia. Waddinxveen. Het fanfarecorps „Con cordia" oogstte een groot succes op" den 2en Pinksterdag op het Nationaal Con cours te Wassenaar, n.l. in de lste afd. fanfare een lsten prije met 323 pun ten, zoodat het fanfarecorps zich nu be vindt in de afd. „Üitmuntendheid."fcJaden Marschwedstrijd behaalde het corps een 1» prijs met 53 punten, i Botsing. Waddinxveen. Op den Bloemendaal- schenweg zou de onderwijzeres W. uit Gouda een tegemoetkomenden wagen pas- seeren. Juist kwam van acllter dien wa gen een wielrijdster. Een botsing volgde en mej. W. kwam in de vaart terecht. Zij kwam er met den schrik af. De andere wielrijdster kwam met den wag» jn aan raking en kreeg een ernstige hoofdwonde. I 1.50 sub, ld. h.; P. s. I» Schoon horen f 3 sub*. 2 d. h. Art. 27 Motor- en Rijwielwet: d i v te Gouda f 2 suhs 1 d. h. Motor- en Rijwiel reglement: A B te Reeuwijk f 2 suhs. 1 d. h. Art. 460 Wetb. van Strafr.: J. P. yf. J. P. L. te Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. h. Art. 453 Wetb. van Strafr.: L van L. te Druten f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Waddinxveen: J. Y. teHil- hgersberg f 3 subs. 1 d. h.; W. van V te Gouda f 2.50 suhe. 1 d. h.; H B. te Wad dinxveen, vrijspraak. MAANDAG 8 JUNI 1936. 471e STAATSLO'.'ERIJ. Vursz Klassi Twaai.fdz Lojst. Trekking van 6 Juni. 16.000 No. 6468. Openbare Captil* a.d. IJtaal. van Vrijdag Verloop, burge- BERGAMBACHT. Mei—Jmii. Geboren: Frana, van D. Plantinga» F. C. Dubbeldam. Celigje, d. van A. v. d. Straat» W. H. van den Berg. Wiggert, z. van P. t. d. Laan W. Mo lenaar. Mariette, d. van P. d. Berg en M. van der Bas Cornelis Arie, z. van J. v. d. Dool en J- Verkerk. Getrouwd: C. Voorsluijs, 19 j.j te Stol wijk en D. Snoek, 18 j. E. ligthart 22 j. E. M. E. Wilkens, 24 j. Overleden: Levenloos geboren kind van P Kok en G. G. Prins. C. Looren, 07 j. CAPELLE A.D.' IJSSEL. Juni. Geboren: Johanna Maria, d. van A. D. P. v. d. Gaag en G. Broere Leendert, z. van W. van Ballegooijen en M. Boel- laard Ondertrouwd: A van Dam, 24 j. en A. de Groot, 21 j. ROENKOOP. Mei. Geboren: Dirk, z. vin A Hart en M. J. van der Breggen. -A Adrianus Theodorus Maria, z. van Th. 'Oosterlaken P. G Kempen. LEKKERKERK. Juni. Geboren: Cornelis Klaas, z. van W. G. Boon en T. van Herk. Getrouwd: C. A M. Schoonderwoerd, 24 j. en M. S. de Wit, 18 j. Overleden: P. van Limborgh, 74 j., echtgenoot van E. J. van Dijk. Meerkerk, 32 j., ongehuwd. OUDEWATER. Mei. Geboren: Pietje, d. van J. M. Pot en CL de Groot. Overleden: J. A. Th van Beek, I j W. O. de Groot, 72 j., echtgenoot van E. Nap. SÏOLWUK. Mei. Geboren: Heni, z. van A. Vermant en J. Knoop. Thomas 'Kliaa. n. van A. Ver- rips en P. Verboom. Getrouwd: P. C. Schipper, 27 j.. en M. Kapteijn, 24 j. Overleden: K. den Brave, 77 j., echtge noot van M van Leeuwen. L. Bouter, 87 j. (te Oegatgeest). H. Verhoef, 61 j„ echtgenoot van L. de Jong. KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 3 Juni. Pol. Verord. Gouda: M. J. te Gouda f 1.50 subs. 1 w. t.; Q. ton B. to Zwam- meiïlam, G. B. te Ouderkerk a.d. IJssel, L E. te Gouda, N. T. van B. te Bodegra ven en W. van L .te Gouda, ieder f 1.50 suhs. 1 d. h.; H. L. te Reeuwijk, schuldig zonder toepassing van straf. Pol. Verord. Gouda: G. S. van L. en W. J. H. te Gouda, ieder f 3 subs. 1 w. t., ver beurd verklaring hal; W. van L., berisping, Motor- en Rijwielreglement: D. van V. te Gouda, teruggave ouders zonder toepas sing van straf. Visscherijwet: E. S .te Rotterdam, ver zet vervallen verklaard, idem idem. Pol. Verord. Gouda: L .F. v. d. V., zon der bekende woonplaats, W. G. en P. T. te Rotterdam, ieder f 2 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: C. V. te Noordwijk f 1 subs. 1 <L h.; A. A. te Gou da f 3 subs. 1 d. h.; P. van V. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf; L. K te Vlaardignen en S. D. te Gouda, ieder f 3 subs. 1 d. h.; J. v. d. D. te Gou da f 1.50 subs. 1 d. b.; A. B. te Gouda f 2 subs 1 d. h. Verkeersverordening Bergambacht: P. v. d D. te Bergambacht f 3 suhs. 1 d h. Pol. Verord. Gouda: A. B. te Gouda f 3 suhs. 1 d. h.; J. W. te Waddinxveen Briis ikmkec. pr*ja U VQflvl», 4 raadsvergadering 29 Mei. Voorzitter de heer J. meester. Afwezig de heer J. Nell. De VOORZITTER opent de verga dering, waarna de notulen worden vast- gesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de goedkeuring van Ged. Staten op vroe ger genoemen raadsbesluiten. Een mede- deeling van het gem een tebea tuur van Rot terdam, dat termen aanwezig zijn voor de bewoners van de IJsselmondache Laan om een zelfde tarief voor de waterleiding in rekening te brengen als voor de overige in woners van Rotterdam, mits aan deze le- zeranlio voor Rotlerdiun geen exlra konten zijn verbonden. Voorin een mededeeling van den minuter v«n onderwijn, kunsten en welennchnppeo, dal de rijknvergoeding ingevolge dn l. O. wnt over 1985 voor dran gemeente in vnnlgenleid op I 41.808,59 Be gemeente beeft t 92359 te weinig ge noten. Met aigemeene Memmen wmdt aange nomen het vooratel tot vanlaUUtng der ver ordening op de keuring van waren. Daar de beer A. Boetman bij Ged. Sta ten m beroep ia gegaan legen het raado- benhiit van 20 Deo. 1935, waaritp bem we- genn het opheffen zijner betrekking met in gang van 1 Jan. 1936 ongevraagd eerv. ont «lag ie verleend alb onderwijzer van achooi 2, heeft dit college de behandeling van dit beroepechrift in openbare zitting bepaald op Dinedag 2 Juni. II. en W. stellen voor de vertegenwoordiging namens hot gemeentebestuur aan hel college over te lat». De heer BLOKLAND zegt namens zijn fractie jxwi dit voorstel niet accoord te gaan. Z.i. gaat het niet aan, dat B. en W. de verdediging aan zich zelf houden, daar er in den raad ook •en sterke minderheid tegen het besluit is geweest, wier stem eveneens bij Ged. Staten dient gehoord te worden. Spr. stelt daarom voor, een gede legeerde uit de meerderheid en één uit de minderheid te benoemen. De VOORZITTER gee/t toe, dat de raad het recht heeft te doen gelijk de heer Blokland voorstelt, maar spr. acht de re deneering onjuist. De heer Blokland gaat met dit voorstel terug tot de discussies en niet tot het besluit. De raad heeft een be sluit genomen, dat namens het gemeente bestuur moet verdedigd worden. De heer STREEFKERK zegt, of schoon hij tegenstander van het besluit is, dat de, zienswijze van den heer Blokland niet te aanvaarden is. De raad heeft fen deze een besluit genomen, en wanneer het gemeentebestuur vertegenwoordigd moet worden, kan dit uitsluitend zijn om in den geest van het genomen besluit te hande- Het voorstel—Blokland wordt met 8 te gen 4 stemmen verworpen. Vóór de frac tie der S.D.A.P. Met dezelfde stemmenverhouding wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer SCHOUTEN informeert, of het gemeentebestuur inderdaad voorne mens is zich te doen vertegenwoordigen. De VOORZITTER acht het ge- wenscht, dit overeenkomstig het voorstel aan B. en W. over te laten. Reconstructie Zeeheldenbuurt ea j Bermweglaan. I B. en W. stellen voor om te besluiten de vaststelling van het bestek voor de uit voering in werkverschaffing van de recon structie van de Piet Heinstraat, Tromp straat. de Ruyterstraat en Bermweglaan, alsmede de gunning van de uitvoering de zer werken aan B. W. over te dragen. De heer BLOKLAND verzoekt nar- mens zgn fractie inzage van het bestek, daar dit niet bij de stukken ter visie heeft gelegen. De VOORZITTER stelt voor de vergadering eenigen tijd te schorsen, ten einde den heer Blokland en diens fractie in de gelegenheid te stellen van hat bestek kennis te nemen. Aldus wordt besloten. Na heropening verklaart de heer BLOKLAND tegen het voorstel geen bezwaar te hebben. Zijn bedenkingen te gen het loon van 32 cent per uur, dat geen minimum loon is, handhaaft hij echter om de redenen, welke hij in een vorige verga dering reeds uitvoerig heeft uiteengezet. Spr. geeft hierbij toe, dat de gemeente hier bij te handelen heeft naar de voorschriften van de regeering. Het voorstol wordt met aigemeene stem men aangenomen. Rondvraag. Ae èwr.J*4Ufc*NMiQ 9748, IU567, No. 1646, 8196, 3766. 469 J696Ö, 18771, 18623. 90821. 406 No. 1237U, .90615. 200 No. 6604, 7333 0060. 100 No. 463, 2617, 42bl, 6343, 6407» 7040, 7784, U66B. 1877U. PU1J4EN VAN JO. 146 3063 5624 10553 133Ö7 15723 18448 iJb 3o67 ÓÖW RW4 10663 13301 lö?06 18632 348 323Z QlVC, 10/65 13466 lóülfi 16727 871 32öo 6746 6406 10701 137J6 I50ÖO 1874/ 486 3603 3666 6630 1UJ70 137b6 16010 187ö2 609 3'64 502/ 661/ J06Ï3 J3t»22 16130 18633 647 3613 6030 6566 10053 13670 16146 löOöö 664 9638 607 6703 U0I4 1301u lö2fc>7 ltfcil 676 ar/2 6094 6?e9 1126» 13014 16600 10206 6te! 4033 6164 H326 13Ü42 16662 10331 90/ 4206 6220 OUöö H366 13055 16672 10373 «16 43*4 6320 OlU Uileg 13062 16766 10476 112* 4360 634<, 9211 11510 14040 ]67t>8 10647 113/ 141* 6360 **61 116*6 14185 16844 10578 ll»9 448< 636f ^3ö6 11547 14*00 1 7014 10783 123* 468c 6634 941/ U7Uü 14312 17060 lOöló 18.4 4631 6610 0472 11712 14JO0 GoOjl 10028 1499 406-. 6790 0488 11740 14421 Lil* *0017 j6«t 4710 6818 9575 11823 M440 17 20074 1730 472J 6888 9640 11832 14646 17461 20*31 1740 4971 680-. 0/^4 l'>028 14800 17622 20245 1761 409 7024 97C1 12434 1400b i76^ 20270 .738 6100 718/ 9809 1?47* 14930 1/646 2u37i i',70 füW 721". 9960 12501 14087 17676 20424 2131 5207 7261 10156 12724 1088 17760 20520 •313 6-308 7383 10107 12801 16*07 1701/ 20578 2328 6337 764 10228 12864 15206 17991 20083 24/ 6360 7701 10883 13186 16456 18066 20709 *667 6386 7758 10'2l 1.3233 16606 18182 20830 ■m& 5538 77W 10606 13271 15««4 1*382 20901 38 6581 8006 10560 13289 1*501 18427 20071 *901 6589 8019 NIETEN. 28 2687 5623 8061 10862 13512 15900 18495 30 2608 5642 8122 10944 13539 15010 18646 67 2722 667* 8164 10048 13566 16160 18625 133 2727 6676 8157 10900 13360 16186 18685 250 *753 6677 8261 11024 13688 16222 18711 266 2810 6688 8307 11068 1J580 16270 18796 286 2837 6689 8323 11067 13603 16278 18804 206 2849 6750 8339 11096 13642 16297 18809 316 2944 5761 8470 11U4 13658 16312 18819 318 3064 5776 8506 11125 13671 16326 18822 335 3074 5814 8536 11228 13672 16331 18866 379 3076 6834 8674 11236 13726 16362 18866 416 3121 6841 8634 11242 13769 16393 18873 423 3149 6866 8671 11312 13809 16476 18876 460 3178 6867 8604 11314 13831 16663 18016 466 3184 6870 8710 11334 13B34 16610 18050 682 3214 6033 8710 11382 13846 16640 18068 606 3223 6000 8741 11300 13001 lblfeö 19006 62* 3239 6010 8751 11393 13906 16703 19026 664 3240 >21 8773 11430 14003 16708 19058 707 3281 6051 8790 11466 14008 16721 19077 719- 3236 6096 8816 11479 14047 16726 19094 734 3310 C167 8831 11403 14101 16807 19147 741 3361 6300 8847 11506 14122 16826 19171 750 3383 6354 8861 11537 14135 16849 19228 783 8396 6383 8883 11669 14173 16874 19230 797 3414 6467 8009 11649 14175 16906 19237 833 3494 6 7t 8942 11698 14254 16910 19262 ft:» 3569 6523 8946 11733 14286 16954 19279 843 3680 6639 8950 11756 14322 16977 19292 866 3603 6575 8990 11759 14323 16992 19308 885 3685 3676 9001 11782 14360*17017 19362 910 3742 6661 9019 11789 14367 17022 19376 92L 3850 C679 9020 11851 14388 17044 19421 949 3883 6690 9021 11856 14404 17078 19426 966 393* 705 9051 11911 14420 17081 19429 1081 3956 6717 9064 11917 14450 17087 19447 1036 396.5 6740 9079 12009 14459 17114 19450 1119 4014 8749 9193 12017 14514 17118 19492 1146 4046 6806 9236 12018 14522 17126 19507 1J86 417 1 0807 9351 12044 14524 171.59 19574 1212 4177 6853 9438 12001 14682 17196 19594 1243 4198 6912 0457 12062 14727 17208 19613 1200 4242 6944 0469 12003 14751 17223 19618 1316 4263 8951 «473 12099 14867 17238 19627 1336 4268 0954 9470 12109 14018 17252 19694 1368 4304 6968 «481 12255 14929 17266 19733 1382 4371 6988 8542 12277 14936 17278 19734 1389 4416 7091 9553 12282 14945 17280 19773 1404 4487 7100 9581 12326 14959 17305 19921 1419 4507 7107 9597 12340 14065 17308 19978 1434 4610 7118 9629 12387 14970 17324 19998 1524 4530 7169 9689 12390 14999 17384 20000 1546 4581 7160 9740 12393 15040 17492 20066 1554 46-80 7192 9892 12412 1504H 17562 20064 161-5 4633 7240 9901 12455 15108 17585 20073 1618 4686 7257 10019 12477 15232 17-597 20089 1708 4637 7289 10031 12521 15261 17605 20096 1710 4658 7307 10050 12545 16280 17761 20140 1786 4698 7322 10O76 12612 15313 17777 20161 1825 4762 7342 10151 12617 15345 17778 20180 18-57 4779 7361 10179 12655 15368 17781 20187 1927 4835 7375 10183 12664 15374 17787 20291 2014 4863 7447 10188 12675 15425 17845 20304 2030 4879 746! 10226 12698 15479 17867 20305 2064 4911 7464 10231 12762 l.<182 17879 20815 2069 4936 7500 10245 12865 15491 17888 20391 2074 5005 7.503 102.50 12830 15-541 17902 20413 2099 5030 7511 10323 12843 15553 17971 20434 2100 5044 7529 IC .28 12956 15.563 18028 20437 2130 5030 7554 1 0338 12982 1 5578 1 8031 2O480 21-57 .5067 755.5 10346 13020 1-5592 18032 20496 2163 5102 7-590 103'.5 l" 2196 5206 7604 10447 13084 1 2175 5106 7600 10379 13057 1-5629 18120 20578 2205 5215 7647 10503 13089 15676 18142 206-50 2229 5260 7737 10626 13169 1-5722 18146 20680 2236 .5294 7836 1003* 13283 15768 18227 20796 2307 5206 7845 10657 13291 15737 18270 20R03 2321 5301 7872 10658 1.3327 15788 18286 20814 2.362 5.326 78P6 10661 13.341 15790 18388 20817 2397 5.355 7914 1066X 13367 1-5830 1 8394 20840 2408 5357 7921 10673 13-395 15840 18396 20878 2435 5365 7940 107 1.3431 15*49 18400 20917 2555 5430 7955 10704 1-3460 15868 1 843 2004-3 2566 5439 7960 10760 13479 15876 18475 20964 15884 18489 20964 13034 15619 19065 20-567 15663 181-36 20504 2565 5566 7990 10802 13488 1 In d« vorige nj«t «tond: 5304 70- 15328 m. a 15629. Kj.t «tond: 4304 70 m. den voorzitter bekend is, dat een tewerk gestelde bij de werkverschaffing ernstig maaglijder was en lichamelijk voor dit werk met geschikt kon worden geacht. De VOORZITTER antwoordt, dat hij hiervan geen kennis droeg,„want dan zou deze persoon zeker vrijstelling verkre gen hebben, wanneer althans een dokters verklaring was overgelegd, waarin stond, dat de betrokkene voor dit bepaalde werk niet geschikt werd geacht. Voorts vraagt de heer BLOK-LAND of medegedeeld kan worden, hoe bet staat met de ziekenfondsregeling voor werkloo zen, daar de werkloozen van de langduri ge onderhandelingen de dupe zijn. De VOORZITTER zegt toe, dat B en W. nog eens bg de doktoren zullen in formeeren, of zij van standpunt veranden zijn en op de basis van 1/3 will» iuo4 werken.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4