OlhtMUL Tuufel A voecüt ClqpedL! ^IeUBELM AG AZIJN flink Dagmeisje Nette Dienstbode KOEHOOI "Telegrammen PlaatselijirNieuws^ DE OLIJFOLIE Predikbeurten j Sportnieuws Plaatselijk Nieuws Nieuws in een paar J. HERKHOF HORLOGER zitting Uit de hand te koop: Het Woonhuis Een prima Hofstede 'raagt het N.H.L.M. SPAARHUISJE aan Dan zijt gij tevreden en voldaan! Wekelijks een Zniyeldag! P. J. DE HOOG VAN DEN 0ERGH Chevrolet productenir GOEDHART EN DE BRUYN Donderdag 18 Juni. Hilversum li. 301.5 Al. A.YÜ.O. 8-9 Gramofoou; 910 Umoert door het AVRO Aeoiiau-Orkest en Wiener «Sc Doucet in hun repertoire, 1010.15 Mor gen wij ding, 10.1510.30 Oramoioon; lü.dU11 Concert d<&r de Uctopiiouikeii., 1111.30 Knipcursus Kindeikieeding; 11.3012.30 Concert door de Octopnonikers, 12.30 1.03 Concert door hel ümroep-Urkest; 130 2.30 Gramolooo; 2.304 Concert door het LnseinbJe Jonny Kroon en.üiamoloon; 44.30 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en thuiszittenden, 4.304.45 ra- mof ooü; 4.45—5.30 Kadiotoodeei voor kin deren. Opvoering van „De kinderen van de groote Ijeid 5.30—6.30 Concert door Kovaca Lajos en zijn Orkest; 6.30—7 fiportpraatje door den neer H. Hollander; 77.30 Pianospel; 72106 G. de Josselin de Jong spreekt over Indianen; d6.15 Nieuwsberichten, daarna Mededeelingen, 8.15—0.20 Klassiek Concert door het ürn- roep-Orkest en Piano, J.20—0.45 Uaudi- ne WitspaElias draagt voor; 9.4511 Opera-convert door het Omroep-Urkest. Sopraan en Gramoloon, 11—11.10 Nieuws berichten; 11.1011.15 Gramoloon; 11.15 12 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest. v Hilversum L 1875JL K.R.O. 8—8.15 ,Wu beginnen den dag; 8.15— 9.15 Con cert; N.CR.V. 1010.15 leger des Heils- kwartiertje; 10.151045 Morgendienst onder leiding van Ds. H. C. v. d. Brink; 10.45—11 Gramoloon; K.R.O. 11—11.30 Gramoloon. 11.3012 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15 w—1 Concert door het K.R.O.-Orkest; 1 1.20 Gramoloon; 1.202 Concert door het K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 2—3 Zang-reci tal en Gramoloon; 33.15 Gramoloon; 3.153.45 Vrouwen halluurtje; 45 Bij bellezing door Ds. J. F. Berkel Hz.; 5— 5.30 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.306.15 Concert door het N.C.R.V.-Or- kest; 6.156.30 L. M. Kalmijn: „Herden king van don slag bij Waterloo" (18 Ju ni 1015); 6 307 Vervolg Concert; 7,15 7.45 „Wat er op de wereld gebeurt", door Cofn. A. Crayé; 7.458 Radio-reportage, eventueel Gramoloon. 88.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8.150 Gramoloon; 9 9 30 A. Oosterlee: „De kunst van vacan- tiegenot"; 9.3011 Concert door de Hol- landsche Kamermuziekvereeniging; 10 10.05 Nieuwsberichten; 1111.30 Gramo- foon. Vrijdag 19 Jun.. Hilversum II. 301.5 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.RO. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Jan T.emaire: 10.35 uur Gramoloon; 11.15 uur Voordracht door Jan Lemaire; 11.30 uur Gramoloon; A-V.R.O. 122 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gra moloon; 2—4 Concert door de Groninger Orkest Vereeniging en „De Tuin in Juli", causerie door P. J. Schenk; V.A.R.A. 4 nur Gramoloon; 6 tot Na Soboohijd; 5 30 uur Concert door de Notenkrakers, 6.15 uur Concert door Eddy Walts en zijn Or kest; 7 uur „De Muggenplaag aan het IJs- selmeer" door Dr.: C. van Rijsinge; f.20 uur Men vraagt en wij draaien, 750 uur Nieuwsberichten en S.üü.-berichten; 75ö unr Gramoloon; V.P.R.O. 8 uur Nieuwsbe richten; 8.06 uur Cursus: ,.De waarheid der religie Spreker: Dr. G. Horreus de Haas te Zwolle (2e voordracht;, 8.30 uur Coucerj; 9 uur Cursus: Gezin, Cultuur, Volk: L „Groote menschen thuis". Spre ker: Prol. R. Casimir; 9.30 uur Vervolg Concert; 10 uur Lezing: „De Utrechtsche Universiteit". Spreker: Prol. Dr. G. W. Kernkamp; 10.30 uur Gramoloon; 10.45 uur Avondwijding. Spreker: Ds. E. D. Spelberg; V.A.R.A. 1112 Gramoloon. Hilversum I. 1875 M. N.CR.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst onder leiding van Ds. H. M. Matter; 1112 Zang-recital; 12.151 Gramofoon; 1 2.30 Concert door het Ensemble Van der Horst en Gramofoon; 2.308 Lezen van Chr. lectuur; 33.15 Gramofoon; 3.15 3 45 Concert door het Haagsche Trio; 4 4.30 Vervolg Concert; 4.305 Gramo foon; 56 Orgelspel en Gramofoon; 3— 6.30 Gramqfoon, 6.307 „Tweejarige bloemplanten, welke we in deze maand kunnen zien" door A. J. Heiwig; 77.15 Literair, halfuurtje; 7.458 Radio-repor- "w&ütWr! .0r amofoon; 88.15 Weer- rich ten; 8.159 Mozart-pro- grammaNtqbr de Chr. Oratorium Vereeni- ging Utrecht; 99.30 „Een korte wande ling door historisch Den Haag" met E. Janszcn, 9.3010.15 Vervolg Mozart- programma, 10.1510.20 Nieuwsberich ten; 1.0.2010.30 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Donderdag 18 Juni. Programma C. Droitwich 1125 Orgelconcert, 11.50 Schooluitzending, 12.10 Orkest, 1.10 Gra moloon; Keulen 1.35 Concert. '4.20 Mede deelingen, 2 35 Populair concert', London Regional 3.20 Orkest; Keulen 4.20 Gra mofoon; Droitwich 5.40 Orkest; Keulen 6.20 Concert; London Regional pi m. 7.10 le en 2e bedrijf Mozart's Opera „Figaros Hochzeit", 815 2e bedrijf van „Figaros Hochzeit"; Parijs Radio 9.05 Symphonie- concert; Berlijn (Keulen etc.) 11.05 Dans- orkest Vrijdag 19 Juni. Droitwich 11.20 Orgelconcert. 11.50 Schooluitzending, 12.10 Gramofoon, 12.50 Dansorkest; Keulen 1.35 Concert, 2.20 Mededeelingen, 2.35 „Allerlei von zwei bis drei"; London Regional 3.20 Orkest, 350 Gramofoon; Droitwich 4.15 Orkest, 5 05 Gramofoon, 5.35 Ensemble; Keulen 6.20 Populair concert. 7.20 „Auch kleine Dingo können uns ontzücken"; Droitwiclf 8.05 Trio, 8.20 Orkest; Diversen 9.059.20; Berlijn 9.20 Orkest; Brussel Vlaamseh Gesproken dagblad, 10.30 Dansmuziek; Weonen 10 40 Concert. DE ELECTRICITEITSTARIEVEN. "Wij vernemen dat de onderhandelingen die het gemeentebestuur met Gouda voert over billijker voorwaarden voor de leve ring van electriclteit aan Schoonhoven, 'n gunstig verloop hebben. In hoeverre de tarieven, waartegen on ze atad haar stroom betrekt .gunstiger zullen worden, kon men ons nog niet me- dedeelen, doch het bovonsiaande doet de hoop herleven, dat de rSchoonhovenaren, die zich nog altijd een buitengewoon hoog eiectrlciteitslarief moeten getroosten, dit eindelijk eens iets zullen zien verlaagd. v DAMMEN. De Maandag in het Nutagebouw gehou den aimult&anwedstrijd dammen, waarin de heer Kleute uil Den Haag uitkwam te gen de leden van de dam- en schaakclub „Denk en Zet", heeft een prettig verloop gehad. Nadat om 8 uur do voorzitter, de heer G. Lyklema, een openingswoord had ge sproken, werd dadelijk met het spel be gonnen. De heer Kleute speelde aan 26 borden. Hij won 22 partijen, speelde er 2 remise en verloor er 2. Het waq omstreeks middernacht toen de voorzitter den avond sloot met een woord van dank aan den heer Kleute en eenige waardeerende en opwekkende woorden tot de l^a der jonge vereeniging. EIÈRVEIL1NGEN. Waaggebouw. Aanvoer 6000 eieren Prijzen: kippeneieren 1 2.50f 2.85, eend- eieren f 250, beide per 100 stuks. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.55;1 2.90, eendeieren f 2.202.40, beide ptr 100 stuks. SCHOONHOVEN KRIJGT BEZ0EK; Het zal Zaterdagmiddag weer eens bij zonder druk worden in Schoonhoven. Om streeks vier uur arriveert hier namelijk de Oranjevereemging RoilerdamChar- lois, die per boot naar do Lekstad zal ko men Het geze schap bestaat uit ongeveer 600 leden en is o.a samengesteld uit een jeugd&fdeeling, een muziekvereeniging en een mondaccordécrtnereeniging. Mpt de muziek voorop trekken de bezoekers naar do Stadhuisbrug, waar het bestuur der Oranjevoreeniging door den burgemeester zal tforden toegesproken. Een en ander zal met muziek en zang worden afgewis- seld. Daarop volgt een wandeling door de gemeente en tot slot een concert van de mondaocordéonvereeniging in de muziek tent. De gaston vertrekken om half negen weer *i^ERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.75, voor Weiboter f 0.65, beide per half K.G. Handel vlug. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingaft te bekomen aan het Bureau van Politie: Een belastingmerk. DE KONINGIN EN PRINSES TE DEN BOSCH. Verechillsnde bezoeken. DEN BOSCH, 17 Juni. Vanmorgen om streeks 10 uur heerschte er een groote drukte in de buurt van de Veemarkthal- l»n welke de kogingin met een Bezoek zou vereeren. Qp de Veemarkt zelf was het stampvol. De koningin bleef hier onge veer een half uur en toonde groote be langstelling voor de gang van zaken op dv.ze bekende "veemarkt. Te ongeveer half twaalf bezocht de koningin in gezelschap van prinses Juliana de St. Jan. Alvorens het gebouw van de Illustere Lieve Vrouwe den hnar handteekening gezet in het Gul den Boek. Daarop volgde een bezoek aan liet gebouw van de Rustere Lieve Vrouwe Broederschap. Namens priesters en broe ders werd in een korte plechtigheid het aloude insigne van de Zwanenbroeder- schap met de oorkonde aan de prinses uitgereikt, waarna zij in de Broederschap weid opgenomen. Tenslotte had een ronde door de stad plaats, welke eindigde bij 't •gouvernementspaleis Na het défilé heeft de koijingin audiëntie verleend aan enke le invloedrijke personen uit handelskrin gen. BOERDERIJ AFGEBRAND. NIEUWKOOP, 17 Juni. Gisteravond is, de kapitale boerderij van den veehouder J. KraWnburg, door brand geheel vernield. De brand ontstond door" vonkon, uit een fornuis, die op het rieten dak terecht kwa men. DC TOESTAWD NI SPANJE. Vertrovwm bi rtgeerii MADRID, 17 Juni. In de Kamer is «en motie van den leider van de Action Po- pulare Gill Robles ingediend, waarin ener gieke en snelle maatregel en worden ge vraagd ten einde zoo spoedig mogelijk einde te maken aan de revolutionnaire toestanden in het land. De motie ia even wel verworpen fiiet de stemmen der volks partijen tegen, en de Kamer heeft op- uieuw haar vertrouwen iz de regeering uitgesproken. NIEUWE STAKINGEN IN FRANKRIJK PARIJS, 17 Juni. Terwijl de stakings bewegingen te Parijs en in het departe ment der Oise dagelijks afnemen, ontstaan in de provincies veie nieuwe arbeidscon flicten. De stakers bezetten daar opnieuw de bedrijven, daar volgens hun zeggen hun eischen niet voldoende zijn ingewilligd. AMERIKA BESTELT LEGER VLIEGTUIGEN. WASHINGTON, 17 Juni. Het departe ment van oorlog heeft 77 nieuwe jacht vliegtuigen besteld. Alblasserdam. Voor de acte L. 0 slaag de aan de clir. kweekschool te Dordrecht mej. P. A. Goethals van hier. ONDERWIJZERSEXAMEN. Gorinchem. Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzer werd voor het eind examen de 4e en laatste groep geëxami neerd. 6 candidaten geslaagd: C. H. de Kieik, Leerdam, J. A Molenaar, Lex- inoud, J. van-Rossum. Henkelum; G. N. Rosa, Gorinchem; E. Verslui^, Deil; M. v. Vugt, Gorinchem. Voor de acte Handenarbeid werden ge ëxamineerd 10 candidaten Geslaagd de dames N. M. Meyer, Gorinchem; J. van 't Hart, Hoog-Blokland; G- 't Hooft. Gies- sen, en de heeren N. Vos, Sliedrecht; N. Versluis, Schelluinen en A. Dekker, Ba- byioniënbroek. Nijverheidsonderwijs v°or meisjes. Gorinchem. De vereeniging „Nijver heidsonderwijs" voor meisjes, die hier met medewerking van gemeente en rijk spoe dig tot de stichting van een lagere nijver heidsschool hoopt te komen, heeft den laatsten tijd met groote moeilijkheden te strijden gehad, om te. voorkomen, dat één bepaalde richting zou gaan overheerschen. Daar het vast staat, dat de regeering niet meewerkt, als men twee scholen van ver schillende richting wil stichten, kan zoo'n zeer gewenschte inrichting alleen tot stand komen, als al'e rechtscbe en linksche groepen samenwerken. Op 30 Juni houdt deze vereeniging een, .algcmeene vergade ring, o.a. om vijf bestuursleden te kiezen, waarbij rekening is gehouden met allerlei politieke en godsdienstige stroomingen. De volgende candidaten z"n gesteld: (Vacature I: Burg. G. Kootstra en de heer W. yan der Marei; Vac. II: Mevrouw Grijns en mevr. Stumphius, Vac. Ill: Mr. J. A. OvenVater en notaris J. K. Eblé; Vac. IV: Mevrouw Metzlar en mevr. Leyer; Vac. V: Mevr. Huurman en mevr. Brouwer. ARBEIDSOVEREENKOMSTEN NIET VERNIEUWD. Gouda. Zeven wasscherijpatroona in deze gemeente hebben d* in hun bedrijven be staande en op 30 Juni afloopende, arbeids overeenkomsten tegen dien datum opge zegd, zoodat de overeenkomsten niet ver nieuwd zullen worden. De voornaamste aanleiding hiertoe is, dat van de 2500 Wasscherijen in Nederland deze 7 bedrij ven ongeveer de eenige zijn, welke aan een collectieve arbeidsovereenkomst gebonden zijn. Men kan deze uitzonderingstoestand niet langer bestendigen, daar de Goudache wasscherijen niet langer in staat zijn, hoogere loonen te betalen dan de concur- reerende bedrijven in de rest van het land. De directies zijn voornemens de loonen van nieuw personeel geleidelijk aan te passen aan die van de wasscherijen in de buurt van Gouda. Door de vrij groote mu tatie van het vrouwelijke personeel in deze bedrijven, verwacht men daarvan geleide lijk verlichting van de op de bedrijven drukkende lasten. Voor hen, die op het oogenblik in 'de bedrijven werkzaam zijn, wenschen de patroons de loonen in het algemeen nog te handhaven. De vacantie- bijslag zal evenwel vervallen. Afscheid. Groot-Ammers. Maandag hield de ai- deeling Sliedrecht en omstreken van den Alg. Ned. Pol. Bond op het raadhuis al hier, een ledenvergadering, met het doel officieel afaéheid te nemen van haar lid en bestuurslid, den heer E. Hoop, aan wien mot ingang, van i Juli eervol ontslag is verleend als veldwachter dezer ge meente. Zeven "leden waren aanwezig. Ook de burgemeester der gemeente Streefkerk, die eveneens lid is van deze afdeeling, deed van zijn belangstelling en sympathie voor den scheidenden veld wachter van zijn buur-geftieente blijken. Na afhandeling der huishoudelijke agenda, heeft de voorzitter, de heer A. de Groot, veldwachter te Bleskensgraaf,' den scheidenden collega en bondsmakker har telijk toegesproken .en hem dank gebracht voor zijn steeds betoonde belangstelling en activiteit voor den A. N. P. B. in het al- gelneen en voor de afdeeling in het bijzon der. verwerkt, charme geeft aan Uw teint Omdat deze verjongende olie het beste natuurlijke schoonheids middel is, dat op lichaamstempera tuur „smelt" en zonder irritatie diep in de poriën doordringt. Gebruik daarom regelmatig Palmolive zeep voor Uw teint.., èn voor Uw badl Spreker betreurde het, dat de heer Hoof» de gemeeenfe binnenkort zal gaan verla ten, temeer, daar hij een goed lid «n een trouw vergaderingbezoeker was. Spreker hoopte, dat het hem en zijn gezin steeds goed zou mogen gaan en dat hij in het schoone De Bildt nog vele jaren van zijn welverdiende pensioen zou mogen genie ten. Als Wijk van wa&ndeering en hoogach ting werd hem namens de afdeeling en de rijksveldwachters te Nieuwpoort en Groot- Ammers als blijvend aandenken een mooie leeslamp aangeboden. Het bestuurslid, de heer E. Vos, veld wachter te Goudriaan, heeft namens den brigadier majoor, den heer H. Weert man te Nieuwpoort, efl den rijksveldwachter brig. tit. W. van Wijnen te Groot-Am mers, die wegens dienst niet aanwezig kon den zijn, den dank overgebracht voor de prettige wijze van samenwerking tusschen den heer Hoop de rijksveldwacht De secretaris, de heer J. C. van Dom- lele, veldwachter te NieuwpoortLange- rak, hSeft den scheldende toegesproken, als onmidellijk collega van zijn buur-ge- meenten en hem hartelijk dank gezegd voor zijn steeds betoonde vriendelijkheid collegialiteit en wenschte hem en zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats alle goeds toe. Nadat de burgemeester van «Streefkerk aan den heer Hoop-nog dank gebracht had voor de wijze, waarop hij hem steeds was tegemoet getreden, heeft tenslotte de heer Hoop alle sprekers hartelijk ge dankt voor deze niet verwachte huldiging en tevens voor het keurige geschenk, het geen naar hij verzekerde, een eereplaats zal krijgen in zijn nieuwe woning. Hierna Weef men nog eenigen tijd ge- illig hijeen. Giesssndam. Donderdag zal de verkie zing plaats hebben van zeven leden voor het Sluisschap „Gieèsendam-Hardinx- veld". Een aantal ingelanden heeft can- didaat gesteld de heeren P. Langeveld.P. A. van Noordennen, E. Muis, M. Stout, T. den Uil, K. Versteeg en G. C. Weppel- m. 4 Raadsbesluiten. Hoog-Blokland In de Dinsdagmorgen gehouden openbare gemeenteraadsvergade ring waren afwezig de heeren A. S. van Kleij wegens ziekte en H, van Stenus we gens werkzaamheden. Z. h. st. werd be sloten pan te sluiten bij het destructiebe drijf te Dordrecht, zulks met ingang van 1 Juli. Tevens werd besloten op het ont hulden van gestorven vee een verbod Ie leggen. Raadsbesluiten. Hoornaar. Dinsdagmorgen vergaderde de gemeenteraad, waarbij absent was de heer P. Vink. Besloten werd per 1 Juli aan te sluiten bij het destructiebedrijf te Dordrecht en tevens werd besloten om een verbod te leggen op het onthuiden van gestorven vee. Verbetering Lekdijk. Lekkerkerk. Konden we de vorige week melden, dal met het teren van den Lekdijk is begonnen, nu nog een bericht, dat ve len zal verheugen. Het hoogheemraad schap heeft namelijk besloten de benoo- digde steen ter beschikking van de ge meente te stellen, teneinde de dijkbochlen bij de begraafplaats en bij deaalschol verkolonie (eendenkooi) van e< bestrating te voorzien. Lekkerkerk. Het 4-jarig zoontje van den heer B. Linge stak plotseling den dijk over, juist toen een reiziger uit Hillegersberg per auto passeerde. De chauffeur remde zooveel hij kon en zijn wagen stand in een oogenblik dwars op den weg, doch hij kon niet verhinderen, dat het ventje werd aangereden en van den dijk rolde. Het kereltje werd dpgenomep jen bij zijn ouders binnengebracht. Dr. Koumans con stateerde slechts enkele lichte verwondin gen. Op de groenlenveiling werden de volgende prijzen besteed: Sla f 0.80—1,05 per 100 krop; rabarber 2—3 cent. per bos; r?n 46 et. id.; postelein 67 ct. per G. en spinazie 23 ct. id. Handel vlug. Nieuwpoort. Gevonden: een kinder- portemonnaie met inhoud, "en een huis sleutel. Inl. bij den gem.-veldwachter. Nieuw-Lekkerland. Aan de chr. kweek school te Dordrecht slaagde mej. P. C. den Boer, alhier voor de 'akte L. '0. Goed af geloop en. Sliedrecht Zaterdag was de familie V. met de auto van den heer K. op weg>naar Rotterdam In Ridderkerk moest de tfiauf- feur voor een grooten tractor uithalen en kwam daarbij reeds op don berm van den weg Dit bleek nog niet voldoende te zim, daar da auto nog een zetje vau den trao tor kreeg en daardoor den dijk arfgmg, Gelukkig liep dit nogal goed arf; alleen mej. V. werd door glasscherven aan den arm gewond. Zij ia door een dokter tez plaatse verbonden, waarna de fam. ondanks den schrik, de zeis naar Rotter» dam kon vervolgen- Zaterdag hield de postduiven vereen „De Reisduif" een wedvlucht vanaf Orle ans (Frankrijk), 482 K.M. Aankomst» Bakker 1 en 17; P. Kraaijeveld 2; Baren» drecht 3, 13 en 19; A. D. Boer 4, 5 en Boulenois 6; G. Kroon 8 en 12; G. P» Kroon 15; J. Bot 9 en 10; A. Visser 11$ Seton 16; Noordenne 14; d. Sluijs 18 e* 20; v. d. Sluis 21. Bloedvergiftigkio. Sliedrecht Zaterdag was de heer V. "bo zig met het schilderen van een muur, toe* hij overwachts iets in zijn nek voelde loo- pen. Bij de plotselinge greep omvatte zijn hand een rups. Niet lang daarna begon zijn huid op te zetten, waarna hij zich onder toezicht van den dokter moest stel len, die bloedvergiftiging constateerde, Sliedrecht De heer S. Spek was voor f 14.674 laagste inschrijver voor bestek 256 Z.W., n.l. het uitvoeren van baggev- werk in de vaargeul ten Noorden van de buitenhaven te De Oever. Plotselinge dood. Stolwijk. Dinsdagmiddag te omstreeks 6 uur zakte de 67-jarige Jacob van Nielen in elkander en bleek te zijn overleden. Dokter Adam constateerde hartverlam ming. Even tevoren had de man nog ai- ten melken en toen hij de bus melk n&ui den weg wilde brengen, voelde hij zich onwel worden. NED. HERV. KERK. GAFELLE a.d. IJSSEL. Hert. Gerei ÏJmngelisatie. Bermweg 238. Donderdag lfy Juni, 's avonds 7.45 uur, de heer J, Kara. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag f8 Jum, 's avonds te 7.30 vur, Ds. G. Wisse, va* Driebergen. OUD GEREF. GEM. GAFELLE a.d. IJSSEL. Dacostastraai Donderdag 18 Juni, 's avonds 7.30 niu Ds. A. van Zon. REVANCHEWEDSTRIJD EUWE^ ALJECH IN. Vrijdag zal te Amsterdam de afficieele ©nderteekenlng plaats hebben van het contract tusschen Dr. Euwe, Dr. Aljechin en het EuweAljechin-comité, betreffen de den revanchewedstrijd om het wereld kampioenschap schaken, die het volgend jaar in ons land zal worden gehouden, ge organiseerd door de directie van de Haagsclie Courant. Voetbaluitslagen. Ammerstol. Zondag trok A.V.V. I naai Stolwijk, om voor de Zilveren Bal-serie U spelen tegen Groot-Ammers I. Deze wed strijd won A.V.V. met 3—1. Hierna volg de de eindstrijd tusschen de beide winnaars A.V.V. I en Groeneweg I. Dit was een spannende strijd, waarvan dê eindstand, ook toen er twee maal 7Vi minuut ver lengd was, 11 was. Bij het nemen van strafschoppen bleek Groeneweg het sterkst, zoodat deze dub zich in de volgende ron de plaatste. A V V 3 speelde thuis vriendschappelijk tegen Bergambacht 2. ft» uitslag was ML Zaterdag gingen do A.v.V.-janiorenA voor de competitie op besock bij fel* kerkerk-iuniores A en kwamen met ee. 5—0 nederlaag huiswaarts. Sliedrecht I—De Hollandiaan. Sliedrecht. Het is Sliedrecht „Condag gelukt op de Hollandiaan revanch# te ne men voor de nederlaag in-Vlaardingen. Een record-aantal toeschouwers was aan wezig. men schatte het aantal op" onge veer 3000 menschen. Met 2—0, welke doelpunten in »het lafste kwartier ge maakt werden, heeft Sliedrecht dezen promotie-wedstrijd gewonnen en daardoor gezorgd dat zij promoveerde naar de 2de klasse K.N.V B. Uitstekend voetbalspel er te zien geweest en de spanning was tot de laatste minuut toe in. 's Avond* hield de vereeniging een intieme feest avond in de zaal Thalia, alhier. We wen schen de voetbalvereeniging hetzelfde suc ces in de 2e klasse, als zij dit seizoen ia de 3e klasse heeft gehad. Duivensport Ameide. De postduivenvereenniging „De Snelvlucht" hield Zaterdag met 28 oude duiven een wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk). Afstand 501.194 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2 en 3 M. van Leer; 4 M Roverts; 5 Jan Streef kerk; 6 H. de Gans; 7 Jac. Verheij; 8 Herin- Streefkerk; 9 J. van Gelderen; 10 G. van Middelkoop. Los om 6 30. Aan komst eerste duif 2.01.22, le duif 2.56.22- De wisselbeker werd nu eigendom van den heer M. van Leer, aangezien deze ook het vorige jaar de eerste prijs behaalde. Het hokkampioenschap is thans als volgt behaald: 1 M. van Leer, 2 H. Streefkerk, 3 Jan Streefkerk. Het duifkampioenschap werd ook door den heer M. van Leer be haald. Bij de verleden week gehonden ver pachting van kersen werden prijzen van 4 tot en met 6 cent per pond op het hout besteed. Over het algemeen hebben de boomgaarden maar een half gewas. Het 14-jarige dochtertje van den timmerman W. V. viel Zaterdagavond van de zoldertrap met het gevolg dat 't meisje haar pols brak, welke dokter Donker heeft gezet en verbonden. Arkel. Er bestaan plannen om den Noordelijken Lingedijk te asph alteeren. Mocht dit plap. doorgaan, dan zal het een belangrijke verbetering beteekenen voor weggebruikers en voor hen, die langs de zen weg wonen. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit betreffende de nieuwe «ver- eenkomst met de gemeente Dordrecht, in zake de verlaging der electriciteitstarie- ven, met ingang van 1 Januari 1936, zoo dat over het teveel betaalde een verreke ning zal plaats vinden. De gunning van de te bouwen Koerdenj voor rekening van den heer Joh. Kooy is als volgt: Metsel-, timmer- en stneadoorswerk: A. M. Zanen alhier. Ijzerwerk: J. van Gessel te Kedichem. Lood-, zink- en waterleiding: J. Heykoop te Kedichem; Electra: C. Verheul te Ke dichem; Glas-, verf- en behangwerk: IL Bakker te Kedichem. Deze week is een bouwvergunning verleend aan den heer C. Gaikhorst voor een dubbele woning voor rekening van de fa. Vernooy te Gorinchem. Aan den heer J. v. d. Velden uit Gorinchem is ver gunning gegeven voor het bouwen van een dubbele woning: Op dè boerderij van de Gebr. de Jong werd de vorige week een stamboekkeuring van wa'rm bloéd paarden (merriön) ge houden, Ingeschreven in het stamboek werden: een merrie van H. Slob te Hoog- Blokland; 1 id .van A. J. B. Verweij te Gorinchem; 1 id. van A. Vonk te Goudri aan; 2 id. van Gebr. de Jong alhier. Het meerendeel der ingeschrevenen zijn af stammelingen v^n den hengst „Ograai" N.S.T.G. No. 320. Wielreren*iu Giessendam. De uitslag van de club- wedstrijd tusschen de wielerclub „Merwe de" en de wielerclub „De Mol" uit Dor drecht, luidt als volgt: Sprintwedstrijd voor juniores over drie ronden: 1. de Ruiter (Merwede); 2. Spek (De Mol); 3. Verbaan (Merwede). Afvalwedstrijd voor A. klassers: 1. J. van Noordennen; 2 G. van Driel, beide Merwede. Afvalwedstrijd voor adspir&nt juniores: 1. Muilwijk; 2. van Beuzekom, beiden Merwede. Koppelwedstrijd over 200 baanronden of ongeveer 40 K.M., met 4 klassemen ten: 1. van DrielSuiker, 13 p.; 2. van MeeterenHartjesveld 9 p.; 3. Bosvan der Meiden 8 p., jop 4 ronden. De overige koppels gaven den strijd op. Merwede won dezen wedstrijd. De Zonnestraal collecte, gehouden ten bate van de tuberculosebestrijding, heeft hier f 40.41 opgebracht. Evenals het vorige jaar «zal ook thans weer een autotocht met ouden van dagen en gebrekkigen gemaakt worden. Zeer waarschijnlijk zal de reis naar de Vecht streek gaan. Lange rak. Van den smid G. J. van M. brak bij het slijpen van een maaimachine- mes de drijfriem van den steen, waardoor het mes uitgleed en den heer Van M. zoo- danig aan aün linkerhand rerwondde, dat hu aich terstond onder geneeskundige h<r handeling moest stellen. Na voorloopig verhonden te zun, heeft dokier Van Stra len hem ter verdere behandeling naar het ziekenhuisje Goynchem gezonden. Meerkerk. Het li-jarig zoontje van de weduwe O. V. viel van zijn rijwiel in het prikkeldaad en verwondde zich daarbij zoodanig, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. Do dienstbode van G. W. in den Zouwendiik is in de boerderij van 'den zol der gevallen en bekwam daartnj ernstige kneuzingen, zoodat de dokter, volstrekte rust heeft voorgeschreven. Rijksveld wacht, Nieuwpoort. De brigade Nieuwpoort der rijksveldwacht, bastaande uit één bri gadier-majoor. een brigadier en drie rijks veldwachters, is met ingang van Dinsdag uitgebreid neet één rijksveldwachter,die zal worden gostationneerd te Ameide. Nieuwpoort In de plaats van den heer F. Diepenhorst, die elders benoemd werd, is als volontair ter gemeente-secretarie toegelaten de heer W. E. Mittendorf, te Rotterdam, voorheen als zoodanig werk zaam op de gemeente-secretarie te Fijn- acker. Nieuw-Lekkerland. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst zal hier Dins dag 23 Juni worden gehouden. De turnvereeniging „K en V.H al hier zal op Zaterdag, 27 Jnni deelnemen aa* de gymnastiekwedstrijden te Krimpen a.d. Ussel. DOODELIJK ONGEVAL Vreeswijk. Dinsdagmiddag heeft bij de sluiswerken alhier een doodelijk ongeval plaats gehad. De 27-jarige timmerman J Veen uit Vianen is bij zijn werkzaamhe den misgestapt en terechtgekomen in de ruimte tusschen de eluisputten, welke men bezig was met een persleiding vol te stor ten. De man verdronk jammerlijk m de ongeveer tien meter hooge ruimte, welke reeds voor de helft gevuld was. Na een uur dreggen, kon het lijk eerst geborgen worden. Dokter Buurman vorrichtte de schouwing. Het slachtoffer was gehuwd, maar had geen kinderen. Wetenschap en Techniek NEDERLAND NAAR DEiWERELD- TENTOONSTELLING TE PARUS. Men kan binnenkort een Kon. besluit verwachten inzake deelneming van Ne derland aan de Wereldtentoonstelling te Parijs fn 1937. Ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, te Am sterdam, zal worden benoemd tot com missaris. Hij heeft diezelfde functie be kleed met betrekking tot de deelneming door Nederland aan de Internationale Ten toonstelling van Toegepaste Kunst in 1925 te Parijs gehouden. DE ZONSVERDUISTERING. Onze expeditie in Rusland. De Nederland.sche expeditie, die naar Rusland is gegaan ter waarneming van de aanstaande zonsverduistering, is thans gearriveerd in het gebied bij de Zee van Azoff, waar zij haar waarnemingen wil verrichten. Een tvéeede groep der expeditie ia te Gharkoff aangekomen. DE MOUNT EVEREST., Nog onoverwonnana». De Mount Everest-expeditie heeft voor dit jaar haar pogingen om den top van het gebergte te beklimen, opgegeven. De leden van de expeditie zullen ver moedelijk in Februari naar Indië terug1- keeren. Twee Italiaanse he jachtvliegtuigen lijn tegen de rotsen van den Monte Grap pa te pletter gevlogen. De beide vliegers zijn om het leven gekomen. Een hittegolf heeft de Zweden Zon dag naar zee gedreven. Dien dag zijn ne gen personen bij het baden om het leven gekomen. In de goudmijnen aaa de Lena (Si berië) een goudklomp van drie kilo- WOENSDAB 17 JUNI 1938 WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 17 Juni. gÜBNSg ifogf, De wijzer zonder pijlpunt geeft den ■tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelij ke wind; helder tot licht of half bewolkt; droog weer met behoudens in het Zuid* Westen geringe kans on onweer; warm. Waterstand. Schoonhoven hoog water 4.uur, 1.17 M. Vreeswijk hoog water 5 30 uur, 1.58 M. Keulenstand 3.21 M., val-0.07 M. Maastricht 16 Juni 41.10 M., was 0.07 M, Luchttemperatuur. Do temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 76 graden Fahrenheit. ©Woensdag 17 Juni: Op 1.47, on der 6.56. Nieuwe Maan Vrijdag 19 Juni. gram en een andere van 2210 gram go- vonden Maandagavond hebben nat. socialis ten in de Weensche opera stinkbommen geworpen, tevenals In enkele café's en een bioscoop in de Jodenbuurt. Verscheidene personen zijn in hechtenis genomen. Dinsdag is de sneltreiin Oslo-Dront- hoim ontspoord. Vijf wagens zijn omge vallen en zeven passagiers zijn licht go- wond. Ondertrouwd Martinus van der Vlist en Rijmpje Brouwer Tennis Marinus Hendrik van der Vlist en AHda de Hoep KerkeKjke inzegening 1 Juli a.s. des namiddags 3 nur door den Weleerw. Heer Ds. T. van der Hee 'm de Ned. Herv. Kerk te Polsbroek. Polsbroek, TT Jeml *936. Heden nam de Heere tot zich onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw N. KETEL, geb. VERKERK, in den ouderdom van 80 jaar. Utrecht, J. C. KETEL Hilversum, A. J. CORB1JN v. WIELENSWAARD. M. CORBIJN v. WILLENSWAARD— Habermehl. Nieuwerkerk a/d IJssel, N. C. C. VENTE-Kera.. A. VENTE. Utrecht, Mr. P. A. KETEL. Zeist, Zusterplein, J. C. BOON-Keti!l, D. BOON. „Maasoord", Poortugaal, Dr. A. P. KETEL. N. KETEL—v. Seters. Utrecht, Z. E. KETEL. En Kleinkinderen. Ufrecht, 13 Juni 1936. Gevraagd per 1 Juli: leeftijd ongeveer 15 jaar. Brieven onder No. 9230aan het bur. v.d. blad GEVRAAGDi v. d.enn. Aanbiedingen ',s avonds tusschen 7—8 uur. Mevrouw BEEK Lange Tiendeweg 54 Gonda Olivier v. Noortplein 10 SCHOONHOVEN Uw adras voor reparaties aan Harlagas, Klokkan an alia and«r* soorten Uurworiten Alles onder garantie Tandheelkundige inrichting houdt indernn Donderdag tot 11 aar Hotel Holleadle. Merkt 40 Oeade Tarief heel gekit f 30.- met pijnloos trokken inbegrepen. Pijnloos trekken f 1.—. F 5 (met stoephuis en fllnken kelder), SCHUUR met stalling VARKENSSCHUUR, en ruim 6 H.A. Wei- en Hooiland, Moordrecht,' aan den 4en Tochtweg van den Zuidpiaspolder. Een belangrijk gedeelte van den kooppr(js kan ala eerste hy potheek gevestigd bl(jven. Te bevr. bij wnd. Notaris L. VAN LANGE te Moordrecht. Te koop gevraagd: van 14 tot 18 H.A., in de Krim- pener- of Lopikerwaard. Verkooper kan htiurder blijven tegen billijke rente. Adres: G. v. d. HORST, Haven, Telef. 100, Schoonhoven. TEKOOPi Zwart marmeren Klokstel f 8.- 6 mahonie Gaatjesstoeien f 8.— 2sterke Crapeaudsf8; Canapé f7; sterke Mat, 4-5, f 5; m'ahonie Se cretaire f 18; mahonie Bureau f 18 en diversen. - SLUIS, Hoogen- dijk 128b, bij Schoonhoven. Inmaak! Inmaak! Vruchtonporson Vruchtonsaptooatollon H. A. VAN BAAREN SCHOONHOVEN - Inmaakglazon on Storilisoortoostollfn Echte WECK thans niet duurder dan namaak. Vraipt gratis prijscouranten. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onze geljefde Tante Adriaantje de Kuiper m den ouderdom van ruim 81 jaren. Uk aller naam: P. A. VAN DER WOLF DE KUIPER. A, VAN DER WOLF. Giessen-N ieuwkerk, 14 Jnni 1936. Inlichtingen: ,,'T HOOGE HUYS" ALKMAAR Dat is ten goed idee, ook voor tui gezin. Elke week minstens één dsg zuivelgerechten als hoofdmaaitijd. Die Zuiveldag wordt een gemakke lijke en voordeelige dag. En toch krijgt U volop de goede voeding, die uw lichaam nóódig heeft. Zuivelgerechten*) maken het huishouden goedkoopcr, het eten smakelijk en vol afwisseling. HAVEN W.-Z. 6-8, SCHOONHOVEN ■UGf TOELEN KOFFERS - - ZONNESCHERMEN, MARQUISEN VUAAOT FRISS I I l A) Gebraden ktasl.pjct, kaasioep, gebakken aardappeieli net kaaa, kaasaoquetteo, enz. NATUURBOTER MELKBROOD TE KOOP: l"1 H.A. teveldstaand Te bevragen bij H. t. TILBURG, Moordrecht Een itdor, die momentetl «aan wagen aanschaft, vraagt levensduur en ece- nomie. Deze eigen schappen vindt U aan Vaor Dsmaii - Lllia an Camilla oplosbaar varband Shampoon'i Stneds mnnrtn mtnr automo- bilistnn knopfn dit product!) hVraagt prijs an Fdamonstratial.. Luxa- an bedrijfsauto's MUUl AJJ JuA i MM TI A LOPIUWJIAMJ u UL schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2