c WECK SeinlickUes FORD ASCHAKEL Borstlap WECK Kaasroermachines „Ideal" KOP EN SCHOTELS PlaatselijlTlvieuwr"! Kerk en School Rechtszaken ^PlaatseliSk Nieuws LandbeuwenVeeteelt Rechtszaken Stolwijkse Drogisterij garandeert U succes V00l?ZUDEN VAN SNEEUWWIT N.V» ZEEPFABRIEK ..DE KLOK" HEERDE GESCHENKENBONS KLOKZEEP Waarom Omzetbelasting! Omdat DE SALAMANDER «7! VRIJDAG 19 JUNI 1936. WERKVERSCHAFFING. Nieuwpoort. Donderdagmorgen vond op het gemeentehuis, op verzoek van de Rijkscommissie van Advies voor werkver schaffing en werkverruiming in deze pro vincie, een bijeenkomst plaa s njet de ge- gaeentebestui en van Tienhoven, Ameide, Lèngerak, Groot-Aramers, Streefkerk en Is idywpoort, teneinde te komen tot oprich ting van een intercommunale commissie ter ^vordering van de werkverschaffing. Cegeihjroordig waren: mr. H. \V. J. Mul der, a^pnnistrateur der Provinciale Grif fie, lid der provinciale commissie, de heer J. A. J. Jansen Manenschijn, inspecteur der rijkswerkverschaffirig, al-mede verte genwoordigers van de gemeentebesturen. De vergadering werd geopend door den heer Jansen Manenschijn. In zijn inleidend woord deelde spr. mede, dat in Zuid-Hol land het percentage werkloozen dat te weik is gesteld in verhouding tot de an dere gemeenten zeer gering is, Dit is ook te begrijpen in verband met het zeer groo- te aantal werkloozen in de groote steden dezer provincie en de ongunstige finan- cieele toestand van vele platteland-ge- meenten. Het doel der bijeenkomst is nu een commissie samen te stellen, die zich tot taak zal stellen de positie der werk loozen door middel van werkverschaffing te verbeteren. Hierbij wordt voornamelijk gedacht aan werkverschaffing door der den en daarom is het noodzakelijk de bur gerbevolking in de commissie in te scha kelen. Doordat de werkzaamheden voor de betrokken personen eenigszins productief zijn, zal. zij daarvoor ook iets over hebben. Zoodoende is werkverschaffing voor der den yoor de gemeente bet voordeel igst. De rijkscommissie heeft daarom de besturen der Lekgemeenten uitgenoodigd om te over denken hoe iets ter bestrijding der werk loosheid kan worden gedaan, waarbij voof al de werkloosheid onder de jeugd niet vergeten mag worden, daar toch in d® jeugd de toekomst van ons land is gele gen. Burgemeester Vlug zei, dat B. en W. van Nieuwpoort zich reeds geruimen tijd met het onderwerp hebben bezig gehou den en dat onderzocht is of naar aanlei ding van de desbetreffende circulaire de mogelijkheid tot plaatsing van werkloozen geopend is. In samenwerking met de om liggende gemeenten zijn reeds eenige ob jecten van werkverschaffing gevonden met name de verbetering Lekdijk en de water voorziening. Bij gemeentelijke werkver schaffingen komt men steeds weer voor de moeilijkheid hoe die getjnancieerd moe ten worden. De plannett zij» wel aanwezig doch financieel loopen deze steeds vast. Indien de provinciale commissie aan de gemeentebesturen eenige credieten kan ver schaffen, zal de commissie spoedig ver schillende plannen kunnen verwachten Wethouder Baron vreesde, dat de com missie weinig werkzaamheden zal hebben te verrichten, daar de gemeente-begrootin gen niet veel actie toelaten. De werkloos heid ki deze streek zou echter spoedig bijna geheel verdwenen zijn indien een aanvang werd gemaakt met den provinci alen weg NieuwpoortSehelluinqn. Burgemeester Luijendijk merkte op, dat alles in het werk moet worden gesteld, om voor de werkloozen eenige verlichting te brengen. Spr. kon er zich daarom mede vereenigen, dat de commissie werd samen gesteld. Wethouder de Kruik wees op de grooie uitgaven die de gemeentelijke werkver- scnaffingen met zich medebrengen en de gtvclgen die daaruit voor de bevolking voortvloeien, n.l. straatbelasting, rioolbe las ling enz Du voorzitter onderstreepte de woorden van den heer Luijendijk, en zeide dat de zaak gezamenlijk aangepakt moet wor den. De moeilijkbeden worden dan ontleed en tenslotte overwonnen. 'Geld kan 't rijk of de provincie niet beschikbaar stellon. Indien dit aanwezig was, was er ook geen crisis. Wel moet spr. nog mededeelen dat de minister achter de plannen van de rijkscommissie staat. Zooals reeds gezegd moei de commissie voornamelijk het oog hebben op de werkverschaffing bij derden. Spr riep daartoe de steun in van de ge meentebesturen. Om zoo gunstig mogelijk te kunnen werken zal het gewenscht zijn dal naast een lid van het gemeentebestuur ook leden van b.v. het polderbestuur of de vakorganisaties in de commissie zitting nemen De plaatselijke commissie kan dan beschouwd Worden als een sub-commissie. Spr nam aan dat alle gemeentebestu ren fcot het beoogde doel zullen medewer ken en zou gaarne zien dat deze maand door de gemeentebesturen de leden zom den worden aangewezen. Daarna kan de commissie aangevuld worden met de ove rige leden om vervolgens geïnstalleerd te worden. Mr. Mulder was ook van meening, dat gemeentelijke werkverschaffing meestal vanwege de kosten niet ten uitvoer ge bracht kan worden. Daarom heeft de coin missie speciaal het oog oji werken voor particulieren. Wethouder Dams'eegt merkte op, dat de commissie een uitvloeisel is van een noodtoestand. Men moet zich dus niei blind staren op moeilijkheden. Deze zijn er om overwonnen te worden De voorzitter sloot zich bij deze woor den aan en hoopt dat de commissie ertoe zal medewerken om de nood te lenigen. De ^rbetering van den Z.-Lekdijk. Na afloop van de bijeenkomst, waarin besloten was tot het in het leven roepen van een oommissie voor werkverschaffing en werkverruiming, waarin vertegenwoor digd zullen zijn de gemeentebesturen van Ameide Tienhoven, Langerak, Nieuw poort, Grool-Ammers en Streefkerk, deel de de voorzitter der commissie voor ver betering van den Lekdijk mede dat zoo j'uifcl van het Hoogheemraadschap de „Alblasserwaard" was ontvangen een ont werp overeenkomst betreffende de weg- dek\oorziening van den Lekdijk vanaf Amejcie tot Alblasserdam. Daar behalve de gemeente Nieuw-Lekkerland alle ge meen I ebesturen die een bijdrage hebben toegezegd, bijeen waren, werd de concept overeenkomst vergeleken met het inge zonden raadsbesluit. Alle gemeentebestu ren konden zich met het concept vereeni gen Met vermelding hiervan, zal dit als nog worden toegezonden aan het gemeen tebestuur van Nieuw-Lekkerland. Ver wacht kan dus worden dat de definitieve overeenkomst goedig geteekend zal wor den. Hierdoor zal wederom een stap zijn gedaan om te komen tot het beoogde doel De voorzitter maakte van de aanwezig heid van het dagelijksch bestuur van Ameide gebruik, om te verzoeken, ook al daar deze zaak. die in de raadsvergade ring is aangehouden, nogmaals in ernsti ge overweging te nemen. Hoewel er van de zijde van het tre- meentebestuur van Ameide wel eenige be zwaren naar voren kwamen, werd dit. met het oog op het streekbelang toegezegd. Brandwijk. J. den Besten, leerling der zevende kjasse van de Cbr. School aan de Vuilendam. slaagde te Rotterdam voor het toelating-examen Mamix-gymnasium. Duivenvlucht Krimpen a.d. Lek. „De Reisduif" hield eeniging ,J)e Reisduifhield een wed vlucht vanaf Quivrain. Los 8.30 uur. Aan komst eerste duif 10.45.20 uur, laatste duif 11.0.33 uur. Uitslagen: M Westbroek 1, 10 en 11; K. Koopman 2, 6, 8 en 13; L. v. d. Linden 3 en 14: C. Rodenburg 4; D. Nobel 5 en 9; L. Sleeuwenhoek 7 en 18; W. Graafland 12; A. van Meijeren 15 en 17; J. Romeijn 16. Wegens huwelijk heeft mej. L. Mid delkoop ontslag genomen als schoonmaak ster van het gemeentehuis. Het zoontje van den heer J. v. d. E. geraakte, terwjjl hij achterop een fiets zat, met zijn voet tusschen de spaken van het wiel, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig verwond werd, dat geneeskundigs hulp moest worden ingeroepen. Krimpen a.d. IJssel. Het zoontje van den heer W. de J. viel zoodanig van de trap, dat het kind een lichte hersenschud ding opliep en de hulp van dokter Yon Lindern ingeroepen moest worden. Krimpen a.d. Lek. De hengelvereen. „Kijk naar je dobber" hield een concours in de Boezem De prijzen werden als volgt behaald; 1 D. Deelen; 2 E. J. Boudesteijn; 3 J. Langerak: 4 P. van Wijnen; 5 A. Niemandsverdriet, 6 F. Hoogendijk, 7 G. Hoogendijk, 8 A. de Jong. Kort Raadsverslag. Krimpen a.d. Lek. In de j.l. gehouden raadsvergadering werd besloten tot wijzü ging van het reglement voor het burgerlijk Armbestuur. Verder werd een rekening courant overeenkomst met de Bank voor Néd. Gemeenten groot f 42.700 aangegaan. Daar de begrooting 1935 voor alle leden ter inzage heeft gelegen werd deze thans zonder discussie goedgekeurd. Inzake het laatste punt der agenda, n.l. do overname van de Breekade vanaf den Lekdijk tot aan den verbindingsweg naar Lekkerkerk. deelde de voorzitter mede, dat hierover gteen overeenstemming is in het college van B. en W. N'a langdurige discussie werd met 64 stemmen besloten tot overname van den weg. Na rondvraag sluiting. Krimpen a.d. Lek. Zaterdag speelt Dil. A Jun. voor de Junioren Comp. van den G.V.B. een wedstrijd tegen Ammerstol A. Dil. I speelt een vriendschappelijken uit wedstrijd tegen Centrum I van Capelle a.d. IJssel. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De rijkswater staat heeft aanbesteed: a. het aanbrengen van eon deklaag van teersteenslag, al of niet met een bovenlaag van koud asphalt op den Parallelweg van weg no 3 ontter ■Ie g' ineenten Moordrecht en Nieuwer kerk a.d. IJssel: b het opvullen van ee nige verzakte befonpalen op genoemden weg onder de gemeente Hillegprsberg. Laagsche inschrijvers waren: a. P. B Huberts te Nijmegen voor f 13 482; b N V. Koud Asphalt te Utrecht voor f 14 775 De Luchtbode heeft een wedvlucht gehouden van Quievrain, 182 K M. Los gelaten 8.30 uur. Aankomst le duif 10.53.09 uur; laatste 11.02.32 uur. De prijzen zijn als volgt toegekend: 1, 4 en 11 D v d. Ham, 2, 3 en 8 A. Verhoef, 5 en 12 J van Vianen; 6 L. Reeuwijk; 7,0 en 10 J. Edeling; 13 A. Streef. Voor de betrekking 'wan penning meester van dep Zuidplaspolder hebben zich 75 sollicitanten aangemeld. By de brug op het dorp had een dame het ongeluk van de fiets te vallen, waardoor zij een been brak. De E.H.B 0.- er J Overvliet verleende de eerste hulp, waarop de dame per auto naar Rotter dam is vervoerd Nietiw-Lekkerland. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare school hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Woensdag reed een met steenkolen geladen wagen van de firma Den O. van de Middelwegstoep. Doordat niet voldoen de werd geremd, kantelde de wagen en kwam benedon aan den weg terecht De voerman wist zich bijtijds te redden. Het paard kreeg eenige ontvellingen- Verder liep het ongeval met malerieele schade af. Ned. Herv. Kerk. Nieuwland. In den Woensdag gehouden vergadering van kerkvoogden en notabe len, we7d de rekening over het dienstjaar 1935 nagezien en in orde bevonden, wel ke rekening sluit met een batig saldo van f 238.03. Voorts werd aan den heer W. de Groot alhier als laagste inschrijver voor f 750 opgedragen het vernieuwen met planken en zinken dakbedekkingsstukken van een gedeelte van het dak dar Ned Herv. Kerk Papendrecht De architect W. van der Laan heeft den bouw van een burger woonhuis voor rekening van den heer G. J. Rietveld, opgedragen aan de navolgen de aannemers: Geha Kok te Giessendam, metselwerk f 1818; Gebr. de Bruyn te Dordrecht, stucadoorswerk f 136; L. Be ier te Papendrecht, timmerwerk etc f 1318; J. Seton te Papendrecht, loodgie- terswerk f 198; J. Bakker t« Papendrecht electriciteitswerk f 57. Leerbroek. In de vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Zaterdag 13 Jnni, («der voorzitterschap van den heer G. Slob. burgemeester, waren alle leden aanwezig. Onder de ingekomen stukken was ren proces-verbaal vaq«de opening van kas en boeken van dfett gemeente-ontvanger, dat voor kennisgeving werd aangenomen. Een voorstel van B en W„ om ten behoe ve van de te bouwen dokterswoning een stukje grond aan te koopen van den heer M. Sterk te 'a-Gravenhage, ter grootte van pl.m. 1000 vierk. M voor f 2000 werd na breedvoerige toelicht&g dx,r 3en voorzit ter en langdurige diicussics me' algtmoe- ne stemmen aangeqjfcn-'U Na eemge be spreking werd met f tegen 1 stem beslo ten de algemeene politieverordening te wij zigen en een nieuw ar ikei 38a toe te voe gen, luidende als volgt: „Het is verboden, op Zondag zich. met dm hengel visschen- de. op of aan de openbare wegen le be vinden". Tegen stemde de heer Van Iter- De loodgieter W. van Dutvenbode uit Zegwaard ging al eenigen tijd met Ans en meer dan eens had get. daarover ruzie gehad met verdachte, üp 14 Maart liep getuige weer met het meisje, toen hij ver dachte tegenkwam. Deze gooide een bran dende lucifer voor getuige op den grond, hetgeen te Zevenhuizen zooveel als een uit daging beteekent. Nadat getuige eerst nog een sigarenwinkel was binnengegaan om een doosje sigaretten te koopen. jjad hij de uitdaging van verdachte aangenomen. Hij Verjaag die Benauwdheid Gij dia hijgt bij da minste krachts* Inspanning, die beneuwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men. 2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus fc jfSomt •Jerlaaöóe prijzw DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Oppositioneels predikanten con Ean aantal oppositionele predikanten van de Evangelische kerk heeft het zeer onverwachte besluit genomen een confe rentie te houden, die gisteren ongeveer 65 kilometer Westelijk van Berlijn zou be ginnen. Tweehonderd predikanten hebben aau dit plan uitvoering gegeven. Men vrees» dal de Gestapo zal ingrijpen. Rechtbank te Rotterdam. (Zitting van 18 Juni). Poging tot doodslag te Zeven huizen. De schilder L. P.V. uit Zevenhuizen heeft terechtgestaan terzake van poging tot doodslag, subs, mishandeling. Op 14 Maart zou verdachte W. van Duyvenbode met een mes in den rug, ter hoogte van het schouderblad, hebben ge stoken, tengevolge waarvan deze niet ern stig verwond was geworden. Verdachte bekende den steek te hebben toegebracht, doch niet dat het zijn bedoe ling zou zijn gewgest, Van Duyvenbode van het leven te berooven. Er is toch een getuige, die gehoord heeft dat je geroepen hebt: Ik zal je ver- mooi den. zegt de president. Verdachte begrijpt dat niet. Hij kan zich niet herinneren, zooiets te hebben ge zegd. Uit het verdere verhoor van verdachte blijkt, dat alle herrie was ontstaan door een meisje, zekere Ans, die omgang had met Van Duyvenbode. Verdachte, die ook een goed oogje op dit mei.-je had. kon het maar niet verkroppen, dat zij blijk baai aan Van Duyvenbode de voorkeur g^f. had hem dadelijk een tik gegeven, waar door verdachte op den grond was terecht gekomen. Nadat verdachte weer was op gestaan en het gevecht zou worden hervat, riep Ans plotseling: „Hij heeft een mes!" Niet lang daarna gevoelde getuige, dat zijn schouders stijf werden. Getuige bleek toen met het mes gestoken te zyn. Hij heeft veertien dagen zijn Werk niet kun nen doen. De melkrijder H. Bakker had gezien, dat verdachte aan Van Duyvenbode een steek in den rug toebracht, terwijl hij uit riep: Ik zal je verboorden De veldwach ter M H. Nebbeling verklaarde, ddt ge tuige Van Duyvenbode aan het bureau was gekopien met een wond in den rug Getuige had gezien, dat het jasje van ge- I tuige Van Duyvenbode een snee vertoonde. Ook zijn ondergoed was ter plaatse stuk Op 'de aangifte van Van Duyvenbode, dat V. hem die steek zou hebben toegebracht, is verdachte aangehouden. In zijn zak werd een geopend knipmes gevonden, be nevens een ijzeren staaf. V. beweerde^ dat hij na de vechtpartij naar huis is gegaan om een stuk ijzer te halen, waarmee bij Van Duijvenbode te lijf wilde gaan, als hij hem weer zou ontmoeten. De schildpr A. J. van Vliet, van de zijde der verdediging gedagvaard, verklaarde, dat verdachte gedurende twee zomers te Ouderkerk a.d. IJssel tot zyn volle tevre denheid is werkbaam geweest. Het is ge tuige onbegrijpelijk, boe verdachte zich zoo heeft kunnen vergeten. Het O M waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, achtte de poging tot dood slag bewezen, niet alleen door de woor den. die verdachte geuit heeft onder het steken, maar eveneens door de plaats, waar verdachte zijn slachtoffer beeft ge troffen en door het wapen, dat hij daar toe gebruikt heeft. Uit de correspondentie, die verdachte uit het Huis- van Bewaring met zijn ouders heeft gevoerd en waarvan spr. ambtshalve inzage heeft, is spr. ge bleken. dat de jongeman begint iu te zien. dat hij heel verkeerd heeft gehandeld. Dit ontwakende inzicht, gevoegd bij het gun stige reclasseeringsrapport. dat over ver dachte is uitgebracht, maakt, dat spr. ver dachte nog een kans wil geven buiten de gevangenis te blijven en het O M. requi- reert dan ook 8 maanden gevangenisstraf, doch voorwaardelijk met een proeitijd van 3 jaren. De verdediger, mr. H. de Bie Jr., is van oordeel, dat hier geen poging tot dood slag is bewezen, doch dat het feil als mis handeling moet worden gekwalificeerd. Verdachte's gedrag is te beschouwen als de crisis van een in de liefde miskenden man. Pleiter kan zich ten aanzien vaa de sfraf met den eisch van het O M vereeni gen en verzoekt, verdachte thans in vrij heid te stellen. Het O M. merkt op. zich tegen een in- vrijheidsslelling niet te zulloif verzetten. Nadat de president verdachte nog ge vraagd heeft of hij zich sterk genoeg ge voelt om voortaan Van Duijvenbode met rust te laten, als hij hem in gezelschap van het meisje zou tegenkomen, waarop verd. bevestigend antwoordt, gaat de recht bank in raadkamer. Na hervatting van de zitting deelt de president mede, dat op het verzoek afwij zend woadt ^beschikt, doch dat men ver dachte in zooverre tegemoet wil komen, dat reeds op 25 Juni vonnis zal worden gewezen. Een zegen met te kleine mazen. In hooger beroep heeft terechtgestaan de boerenknecht K. V. uit JBergamba-ht, die door den kantonrechter te Gouda was veroordeeld tot f 5 boete subs. 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van een in beslag genomen vischzegen. Op 15 Fe bruari was verdachte door een rijksveld wachter aangehouden, toen hij in een roeiboot over een binnenwater in den pol der Bergambacht een vischzegen vervoer de, waarvan de maaswydie geringer was dan 25 m,M. en welke dadelijk voor het gebruik gereed was. Verdachte gaf toe in de roeiboot een zegen te hebben vervoerd, welke hij zoo juist gekocht had van den schipper W. van Wijlt te Setolwijk. Hij zou niet gewe ten hebben, dat de zegen niet deugde. De rijksveldwachter A. J. Bochee ver* klaarde, dal te Bergambacht de bepaling1 geldt, dat d| maas wijdte van den zegen niet beneden 40 m M. mag zijn. Getuige had de maz envan deze zegen nagemeten op verschillende plaatsen van het want, zoowel als van den zak, maar gebleken was. dat de maaswijdte te gering was ge weest. Het O. M. aehtte het vonnis van de» kantonrechter jnist gewezen en eischte be vestiging daarvan. Verontreinigde melk. Tot een boete van tweemaal f 15 eubs tweemaal 6 dagen hechtenis heeft de kan tonrechter te Gouda den melkverkooper H. v. d K. te Waddinxveen veroordeeld, die de bepalingen van het Melkbeslnit had overtreden door melk ten verkoop voor handen te hebben, welke door smetstoffen was verontreinigd. Van dit vonnis was verdachte in appèl gekomen hij de recht bank. Het feit werd dóór verdachte niet ontkend, doch hij legde er den nadruk op, •dat die verontreiniging niet met opzet was geschied. Verdachte had te laat be merkt. dat een der koeien aan een nier ontsteking leed. waardoor het kon gebeu ren, dat de van die koe afkomstige melk door de andere melk was gedaan. Ver dachte drong met klem aan op een la gere boete. Het O M. was van óórdeel, dat verdach te wel erg onachtzaam is geweest. Het geldt hier een ernstig feit. want de volks gezondheid karivggj* door bedreigd worde^| Het O.M. achtte dan ook geen reden aan wezig om m de opgelegde straf verande ring voor te stellen en het eischte bevesti ging van hel vonnis. Te veel water bij de melk. Vervolgens heeft in hooger beroep te rechtgestaan de veehouder W. den H. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, die door den kantonrechter te Gouda was veroordeeld tot f 50 boete subs. 10 dagen hechtenis, omdat hij melk voorhanden had gehad, welke een te groot percentage water be vatte. Verdachte beriep er zich op, dat een van zijn koeien niet gezond was ge weest. waardoor het dier melk van on deugdelijke samenstelling had gegeven. De pres id wil: Die koe ha«4 zeker te vee) water gedronken? Verdachte zegt, dat hij het donzelfden dag bemerkt had, dat de koe niet deugde, toen de controleur gekomen was om mon sters te nemen. Verdachte had het nog tegen dien man gezegd en hem verzocht den volgenden dag terug te komen om monsters te nemen, want dan zou de koe voor een andere geruild zijn. Maar de controleur had er op gestaan toch mon sters te nemen. Het O M. was van meening. dat de kan tonrechter in dit geval zeker geen te hoo- ge boete had opgelegd en de Ambtenaar eischte dan ook bevestiging van het von nis. Uitspraken 2 Juli. De weg was glad. De rechtbank bevestigde het vonnis tegen den chauffeur G. F. R.. in appèl ge komen van een vonnis van den kanton rechter te Gouda, waarbij hij was veroor deeld tot een boete van f 25 subs. 10 dag gen hechtenis, wegens een oveitreding vav de Motor- en Rijwielwet verdachte had op 14 Januari op den Nieuwerkerkschen weg onder de gemeente Moordrecht in een bocht niet de rechterzijde van den weg ge houden .waardoor een aanrijding was ontslaan met een uit tegenovergestelde richting komende auto. waarbij deze van den weg af in een sloot was geraakt. Vet op een Reeuwijkschen zolder. De slager E. v. M, uit Reeuwijk, die in appèl was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij was veroordeeld tot f 60 boet» subs. 20 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van bet in beslaggenomen vet verdach te had, zonder daartoe vergunning te heb ben, een hoeveelheid vet in zijn slagerij aanwezig gehad werd thans door de rechtbank, met vernietiging van het von nis van den kantonrechter, veroordeeld tot f 30 boete subs. 10 dagen hechtenis, echter eveneens met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vet. Aanbesteding. Ameide. De uitslag van de aanbesteding Voor het schilderwerk van de gemeente woningen en gebouwen is als volgt: Massa: Brink te Schoonhoven f 975; Versluis te I-opik f «81: U® •">odB le (*°- rinehem f 470. Perceelen: Brink I f 580. II f 400. R. Langerak I f 525. II f 270: P. de Jong I f 302. II f 412; P. Verheij I f 396 80. II f 249 64: Versluis Lopik I f 323, II f 358; De Joode te Gorinchera I f 272, II f 204. Waar geen plaatsnaam is ver meld. zijn de inschrijvers alhier woon achtig. Stofbestrijding. Bleskensgraaf. Het bestuur van het wa terschap „De Nederwaard" heeft besloten voor proef een gedeelte van den Graaf- stroomweg (Zuidzijde) te asphalteeren. Slaagt de proef, dan is het niet uitgeslo ten, dat het asphalteeren op uitgebreider schaal ter hand zal worden genomen. Van de stofplaag wordt men dan verlost. Avontuur van den burgemeester. Giessen-Nieuwkerk. De heer J. v. d. H. deed een verzoek aan den burgemeester "of deze genegen was twee zijner eenden, wel ke in den polder vertoefden, te schieten. Zeer bereidwillig trok de burgervader, ver gezeld van den heer H., het veld in, om den slag te leveren. Men moest daartoe over enkele slooten springen en daarvoor had men een polsstok meegenomen. De burgemeester had nog gevraagd of dezo Stok wel sterk genoeg was. waarop beves tigend geantwoord werd. Doch toen de burgervader zich ook van het eene stuk land naar het andere wilde verplaatsen, brak de stok en hij kwam in de modder sloot terecht. Voldoende hulp was aan wezig, zoodat det drenkeling spoedig op het droge kon worden geholpen en toen ging het weer vlug huiswaarts, welke tocht in een vroolyke stemming plaats had. Goed afgeloopen. Hsi- en Boeicop. De rijwielhersteller V bevond zich met zijn personenauto, waar in twee jongedames gezeten waren, op weg naar Utrecht. Toen hij langs den Kanaaldijk ter hoogte 4an het Stoomgemaal gekomen was, waar deze dijk een bocht maakt en het uitzicht wordt belemmerd, kwam een vrachtauto, bestuurd door den chauffeur van H. alhier uit de tegenovergestelde richting aanrijden. Toen beide auto's den hoek gelijk zouden nemen, was een aan rijding onvermijdelijk Gelukkig echter remden beide bestuurders uit alle macht waardoor persoonlijke ongelukken werden voorkomen. De carosserie van de personenauto werd echter aan een zijde opengescheurd, zoo dat van verder ryden geen sprake was. Op eigen kracht kon het vehikel naar de garage worden" teruggebracht Qttoland. De heer D. uit Bleskensgraaf had het ongeluk, toen hij bij zijn tante alhier aan het houthakken was, met de handbijl in zijn linkeronderbeen te hakken waardoor hij bloedend werd verwond. Per autobus moest hij huiswaarts keeren. Fokveedag. Peursum. In de vergaderzaal van café H. de Baat te Pirikeveer vergaderde Dins dagavond de comröissie, die door geiten- fokvereeniging uit omliggende plaatsen is benoemd om een fokveedag te organisee- ren. Tegenwoordig waren vertegenwoordi gers uit Hoornaar, Asperen, Spijk, Slie- drecht, Hardinxveld, Giessendam en Gies sen-Nieuwkerk. De voorzitter, de heer P. van Houwelin- gen uit Hardinxveld, opende de vergade ring. waarna de secretaris, de heer H. v. Heukelom, uit Sliedrecht, de notulen las, welke werden vastgesteld. Besloten werd, den fokveedag te houden op 5 September te Giessen-Nieuwkerk en de garage van de Coop. Graanmaalderij Samenwerking. De officieele opening werd vastgesteld op 10.30 uur. Als juryleden zullen fungeeren de he.-ven H. Roest, land- bóuwleeraar en S. de Jong. assistent-vee- teeltconsulent. Algemeen arbiter is inge nieur P. Verhoeven, riiksveeteeltconsulent. Het eere-comité zal bestaan uit de hee- ren Diepenhorst, burgemeester der ge meenten Schelluinen, Peursum en Giessen- Nieuwkerk; P. Schakel Adrzn. te Giessen- Oudekerk en A. M. A. van Langeraad, dierenarts te Peursum. Uitgegeven zullen worden 2000 loten a 10 cent; de hoofdprijs is een daiqes- of heerenrijwiel. HOOIBROEI. Elk jaar gaan opnieuw tengevolge van brand aanzienlijke kapitalen voor de ge meenschap verloren. Deze schade komt grootendeels ten laste van de verzekeringmaatschappijen en dus indirect ten laste van de landbouwers, om dat de piemies voor de brandverzekering voldoende moeten zijn om deze schade te dekken. Ook de gemeentekassen lijden er scha de d6or. omdat aan blusschingskosten dikwijls belangrijke sommen moeten wor den betaald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de gemeente ook een nadoel voor de ingezetenen beteekent. Daarom is het behalve plicht, ook ieders belang alles in het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. Ieder weet, dat hooi broeit en dat lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwa liteit, maar zware broei, waardoor brand gevaar ontstaat, behoeft bij een kundig en voorzichtig landbouwer niet voor te komen, een hooge uitzondering daargelaten. Enkele practische wenken om zooveel mogelijk brand door hooibroei te voor komen, mogen hier volgen: Landbouwers, zorgt er voor, dat uw hooi vooral goed droog in den berg komt; zet, indien eenigszins mogelijk, het eerste hooi aan een klamp en (as het hooi geleidelijk op. Stelt u minstens éénmaal per dag op de hoog'e van den toestand van uw hooi. Komt de geur of kleur u verdacht voor, of wordt het hooi-ijzer in het hooi naar uwe meening te warm. waarschuwt dan onmiddellijk de verzekeringmaatschappij, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van den agent telegrafisch of telefonisch. Zij zal u dan ongetwijfeld, met het oog op de te nemen, maatregelen, ten spoedig ste raad geven. Is er direct brandgevaar, dan verdient ook het waarschuwen van de plaatselijke brandweer dringend aanbeveling CONSUMPTIEMELKPRIJS. Nederlandsche Zuivelcentrale. 21 tot en ifiet 27 Juni 1936. Consumptiemelk re- geeringscontract, taxegedeelte 51/4 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit; over- melk regeeringsminimumprijs 4 cent, af dracht bij levering in consumptie van an dere dan taxemelk 2 H cent. HAAR MAN VERMOORD. Tol 15 jaar veroordeeld. De Bossche Rechtbank heeft de 24-ja rige mej. A. S. te Eindhoven veroordeeld tot eed gevangenisstraf van vijftien jaar wegens moord op haar echtgenoot. De vrouw heeft op 11 Januari van dit jaar naar man tijdens een wandeling met een schot uit 'n revolver doodgeschoten. Haar 20-jarige minnaar A. v d. K. te Eindho ven werd veroordeeld tot tien jaar gevan genisstraf; v. d. K had de vrouw tot den VRIJDAG 19 JUNI 1939. WEEKBERISHT. Naar waarneming in den morgen van 19 Juni. Do wijzer zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aan.. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt in het Noor den; in het Zuiden wellicht toenemende bewolking; droog wper, behoudens in het •Zuiden kans op onweer; w^rm. Waterstand. Schoonhoven hoog water 6.15 uur, 1.41 M. Vreeswijk hoog water 7.35 uur, 1.75 M. Keulenstand 3.06 M., val 0.10 M. Maastricht 18 Juni 41.46 M-, was 0.26 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 84 graden Fahrenheit. Vrijdag 19 Juni: Op 3.37, onder 8 50, Eprste Kwartier Vrijdag 26 Juni. moord aangezet en was haar bij het uit voeren van den aanslag behulpzaam ge weest. De officier van justitie had reap' 20 en 15 jaar gevangenisstraf geëischt. "C~ Schoenenmagazijn Weatwagenatraat - tiariachca Hidrofile windsels Cambric Flanellen Idiaal of elastische windsels Verband en Termogene watten Leuk- en Hansoplast pleisters bij den inmaak! Waarom namaak koopen, nu de toestellen en inmaakqlazen merk zoo laag in prijs zijn/ Let echter op het merk, dan 's U zeker van Uu> werk! Vraagt prijscourant bij onze wederuerkoopers of i. WECK Co. - ARNHEM Geheel nieuwe Kaasroermachines, verbeterde constructie, reeds honderden in bedrijf. Worden op proef geleverd tegen de fabel achtige lage prijs van f 90,-— per stuk. Gratis monteren en proetroeren. Desgewenst op gemakkelijke betalingsvoorwaarde. Brieven, onder no. 9190, Bureau van dit Blad. HOOIBOUW. Geëm. Drinkbusjes V- Ltr., (30 c.) tot 5 Ltr. (96 c.) 9 maten. Thermosflessen. Losse Kopjes (6 c.) Zonnebrillen en -kleppen. Gieters, 8 maten. Vliegenkasten (98 c.), -vangers, -klappen, -kappen. Bazar „DE POTTEMAN", Gr. Markt, Gorkum, Tel. 957 Vr ij e toegang. Wat zijn wij goedkoopll Ziet nu onza prijzan: Rijwielen vanaf f 16.59 Buitenbanden 56 ct. Binnenbanden 28 ct. 29 67 17 35 98 2.75 Kywieltochtschermen ter beveiliging van Uw kind 95 et. Kinderdriewielers f 3.65 ■JAN DE WIT ZUSTERHUIS - GoAlNCHEM Bagagedragers Noksturen Slangloze Pompen Pedalen, per paar lm. Terrvzadels Electr. Rijwiellamp fabqjkaat MQ/A waastoicht PASSEND BU ONZE BEKENDE THEEPOT MODERN GEZELLKi MODEL VOOR ZEEPPOEDER OF MITS AFGEHAALD BH J LccbibL P. J. W JONGENEEL, Markt 41, Gouda. Leesbibl. C. DE GRUIJTER, Lopikerstraat 2, Schoonhoven. GEBR VAN BAALEN, Appeldijk. Gorinchem Boekh. A. G DE WAARD Tin Kerkbuurt B 200, Sliedrecht. Deze aanbieding is slechts tijdelijk. Hool.loe-apparaten hooi bouw machines. L.ge prijzen!.. Prima werk!.. zi*t m«n toch hot meest auto's «n trucks op den weg T KLEIWEG 55-57-59 GOUDA Wij leveren zeer concurreerend _J_ J\1P_ VAIM ^^LIET BESTELORDERS voorgeschreven in artikel 19 van de Omzetbelastingwet! Vlugge levering! S. 6» W. N. VAN NOOTEN Telefoon No. 20 Schoonhoven Vraag zonder aanlga ver plichting Inlichting an proafrit an gij zult var- ruktan varbaasd zijnI de Ford auto In de ervaring gebleken Is, het goedkoopst, be trouwbaarst on duurzaamst te zijn! FORD DEALER - SCHOONHOVEN LAN QE WEISTRAAT TELEFOONNUMMER 35 HYGIËNISCHE ARTIKELEN, GUMMIWAKE.» PATENT GENEESMIDDELEN. welke beslist onschadelijk zijn voor Uw gezondheid Kip.tr.at 59, Telefoon S6731, Rotterdam Ook Uw adres voor: elast. Kousen, Breuk- en Buikbanden, Brillen enz. Tegen inzending van 25 ets. postzegels, ontvangt U onze brochure en grati|. prijscourant. KLMJ. AU\ IlKIHNTII «fbtt liwar N> Miawwt Da ijsman M H tutte. Sakiltchti* work! pr.cMtg tl I I.— v* piuing- Gevonden: Een AUlUKLEED. Terug te bekomen met advertentie- kosten hij, F. BLANKEN. Rozen- daal bij Oudewaler. Te koop: Gebr. BRUGPLANKEN, dik 5 c.M., 55 cent per stuk. W. ROTH Nieuwpoort. Voor den hooibouw prima p. h.elo flesch 20 centen Thuis bezorgd J. D. BURGER, Bergstoep, Bergambacht, Telefoon 12 Houtbowerkingsmachines Lintzaag - Vlakbank - Fraisb*fflk Langgatbóormachine, inotor 2.7 p k Schakelaars - Drijfwerk enz. Te zien: Walestraat 14. Ta bevragen; „DE HUISVLIJT", Markt S s=» Gouda, Boerenwagen beste Kaasbrik en een Winkelwagentje to koop. K. v. MEIJEREN, Stolwijk. Aangeboden van part.: Licht MO TORRIJWIEL, 2 1/4 P K, loopt 1 liter op 45 K M type 33, in prima slaat. Moet weg. Brieven,, onder No. 9250, aan het Bur. v. d. Blad. Heal mooie honden te Koop en welBouviers, Pekineesjea, Dwerg KeeBjes, Airedale Ternérs, Kng. ruwharige Terriërs, B. Herders Iersche Setters en Chow Chow. Tevens "pracht collectie Vogels. Adres P. J. DEN BOER, Dieren handel, Krimpen a/d Lek. Tel. 47. GeefotuUL^iuismei^

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4