Plaatselijk Nieuws Sportnieuws Kantongerecht Gonda Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Rechtszaken Gemeenteraden 4 MAANDAG 22 JUNI 1036 Dinsdag 23 Juni. Hilversum II. 301.5 M. A.V.KU. 8—9 Gramofoon; 910 Concert door Kovacs Lajoe en zijn Orkest; 1010.15 Morgen wijding; 10 ia—10.30 Graniofoon, 10.30 11 Kamermufiiék, H.V.U. 1111.30 Lezing door I>r. K. 1'. Proost: grasmus over de vrouw"; A.V.R.O. 11.3012 Kamermu ziek; 122 Concert door het Omroep-Or kest en Causerie door Martin van Helde ren over: „Ken reis door Afghanistan 24 Uitzending van de feestelijke herden king van het 300-jarig bestaan van de Rijks Universiteit te Utrecht; 4—4.30 Pia nospel; 4.305 Radio Kinder Koorzang; 5530 Kinderhalfuur onder leiding van mevr. Ant. \an Dijk; 5.30d.30 Conceit door Kovacs Lajos en zijn Orkest, H.V.U. 6.307 Cursus: „Het politiek tafereel van Europa". I. Dr M. van Blaukenslem: „Europa vóór de bijeenkomst van den Vol kenbondsraad", A.V.R.O. 7—7.30 Cello recital; 7.308 „Met de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Abessinië", causerie door Dr. A. H. M. Golaqo Bel- monte; 88.15 Nieuwsberichten en Mede- deelingen; 8158.30 Oramofoon; 8-30— 10.30 Grace Moore zingt met begeleiding van het Concertgebouw-Orkest; in de pau ze: Concert door het Renova-Kwinteti 10.30 11 Concert door het Renova-Kwintet; 11 11.10 Nieuwsberichten. 11.1012 Con cert door de „Jumping Jacks". Hilversum I. 1875 M. K.R.O. 8—8.k5 Wij beginnen den dag; 8.159.15 Concert; 1010.30 Gramofoon; 10.30—11 Muziek- uitzending voor fabrieken, 1111.30 Gra mofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Paetoor L. H. Perqum; 12.1512.30 Gramofoon, 12.301 Concert door de K.R.O.-Melodie ten; 11.16 Gramofoon; 1.15—1.45 Concert door de KJLO.-Melo- disten; 1 462 Gramofoon ;23 Vrouwen uurtje; 34.15 Uitzending van het 300-ja- rig bestaan van de Rijks Universiteit te Utrecht; 4.15—4.45 Gramofoon; 4.45 6.30 Concert door het K.R.O.-Orkest; 5.30 —5.46 Gramofoon;- 5.456 De K.R.O. op felicitatiebezoek; 6—6.15 Concert door het KJR.O.-Orkest; 6.156 30 Zwemcursus (derde lee) door S. P. J. Borsten; 6.307 Concert door het KiLO.-Orkest; 7.15 7.35 „Reisavonturen in Britsch-Indië", door Aukes; 7.35—8 Sporthalfuurtje door P. Olthoff; 8—6.10 Nieuwsberichten en 3LR.O.-mededeelingen; 8.108.30 Concert door het K.R.O.-Orkest en de K.R.O.- Boy»; 10.30 uur Nieuwsberichten; 10.45- HBO Concert door Sprato Galza en zijn Napolitaansch Orkest. Woensdag 24 Juni. Hilversum II. 301.5 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10 uur Morgen wijding; Y.A.R-A. 10.15 uur Uitzending ▼oor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door Eddy Wal is en zijn Vrijstelling dienstplicht. Ammerstol. Dezer dagen werd aan den dienstplichtige M. Hugenholtz, werktuig kundig student te Delft, ingevolge zijn be roep op de dienstweigeringswet, vrijstel ling van militairen dienstplicht verleend met tewerkstelling in één der takken Jjan staatsdienst, die niet met defensie kamer band staan. Pluimveeverconiging. Benschop. In het café van den heer J van Delft hield Benschopsche Pluim vee vereeniging een algemeene ledenver gadering, waarvoor tamelijke belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer C. P. van Beu- sekom opende de vergadering met een woord van welkom en liet daarna de voor naamste gebeurtenissen voor de vereeni ging, sinds de vorige algemeene ledenver gadering de revue passeeren. De afleve ring van tarwekaf is tijdelijk gestaakt moeien worden. Er zullen evenwel maat regelen genomen worden dat de beschik baarstelling weer voortgang kan vinden. Hoewel er aanvankelijk eenige belangstel ling voor de afname van houtsteeksel be- stond, ontstemd tenslotte toch eenige stag natie zoodat daadwerkelijke aflevering met heeft plaats gehad. Een belangrijk onderdeel vormde wel de beschikbaarstel ling van de nieuwe Opfokvoeders, die in -ie practijk uitstekend blijken te voldoen, gezien de talrijke tevredenheidsbetuigin gen die uit verschillende gemeenten wor den ontvangen. De notulen werden vastgesteld, evenals bet jaarverslag van den secretaris. Het bestuursvoorstel tot het organieee- ren van een excursie naar 'a-Hertogen- bosch en Nijmegen, werd na eenige be spreking met alg. st. aangenomen. De da tum werd bepaald op Donderdag as. Het bestuursvoorstel tot aankoop van jonge hennen werd eveneens aangenomen Staande de vergadering werden eenige honderden dieren besteld. Na de rondvraag sloot de voorzitter de veigadering, waarna overgegaan werd tot de bescheiden herdenking van het 10-ja- rJg bestaan der vereeniging. De voorziter weer er daarbij in de eer ste plaats op, dat de tijden or niet naar zijn om feest te vieren. Op 26 Juni 1926 nÉ mmnigiwi- apwiiiM mm 17 k- Orkest; 12.45 uur Gramofoon, 1 uur Con cert door Eddy Walts en zijn Orkest, 2 uur Gramofoon; 2.30 uur Voor de Vrou wen, 3 uur Voor de Kinderen, 530 uur Concert door Orvitropia, o uur Concert door The Lucky Etars, 6.30 uur Concert door Orvitropia, 7 uur Sport. Zwemmen', 7.15 uur Zang door het Y.A.R.A. Kinder koortje „De Roodborstjes"; 7.40 uur „De rlbhtopgaande aapmensch en zijn proble men" door Dr. H. Engel; 8.03 uur S.O.S.- berichten; 8.05 uur Nieuwsberichten èn V A.R.A.-Varia, 8.15 uur Concert door het V.A R.A.-Oi kest; 9.15 uur Opvoering van „Mannen-Eer"; 10 uur Nieuwsberichten; 10.05 uur Artis-Festival; 11 uur Concert door de Flierefluiters en Gramofoon. Hilversum I. 1875 M N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendiénst onder leiding van De W. Schouten ;1112 Con cert door het Ensemble van der Horst en Gramofoon; 12.151.30 Vervolg Concert; 1.30—2.30 Orgelspel; 2.30-3 Gramofoon; 33.30 Lezen van Chr. lectuur; 3 30— 3 45 Gramofoon; 4—5 Piano-recital en Gramofoon; 56 Kinderuurtje; 66 30 „Hoe in 1786 de 150ste verjaardag der Utrechtache Academie werd gevierd". Cau serie door K. D. Koning; 6 307 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 77.15 Nieuwsberichten; 7.15—7.45 Lanflbouw- halfuurtje. G. Koelstra: „Polderbemaling"; 7.458 Radio-reportage, eventueel Gramo foon; 8—8.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8 159 Zang door de Jongedamaszangclub „Con Amore" met medewerking van het H.E.M O.-Orkest; 9-4.30 Prof. Dr. B. C. P. Jansen: „Vitaminen"; 9.3010 Ver volg Zang; 1010.06 Nieuwsberichten; 10.0611.30 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 23 Juni. Prog ram ma C. Droitwich 11.05 Viering van den verjaar dag van Z.M. den Koning; Keulen 12.20 Concert, 1.20 Mededeelingen en Gelukwen- schen. 1.35 Concert, 2.20* Mededeelingen, 2.35 „Allerlei von zwei bis drei"; London Regional 3 20 Stedelijk Orkest; Droitwich 4 50 Gramofoon, 5.35 Of keet; Diversen 6 206.50; London Regional 6.50 Septet, 735 Balalaika Orkeet, 8.05 B.B.C. Dana- orkeet; Keulen 8.30 Gevarieerd program ma; Rome 10.20 Populair ooncert, 11.05 Gramofoon. Woensdag 24 Juni. London Regional 11.05 Orgelconcert, 11.35 Orkest, 12.95 Hongaarsch Orkest; Droitwich 1.35 Gramofoon; London Regio nal 2.20 B.B.C. Orkeet, 3.05 Piano, 3.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth, 5.05 Oikest; Droitwich 5.35 B.B.C. Dansorkest; Keulen pl.m. 6.10 uur Populair concert; London Regional 7.20 Sextet, 7.3ö Dans orkest; Keulen 8.20 Nieuwsberichten, 8.35 „Die Liebesscliule"; London Regional 9.05 Muziekfeest; Droitwich 10 20 Revue. 10.50 Zigeuner Orkest, 1135 Orkest, 11.50 Dans muziek. den in Benschop. Thans heeft de vereem- ging 250 leden, verdeeld over ruim 40 ge meenten in ons land, wat dus een prach tige vooruitgang beteekent. Deze vooruit gang ia voornamelijk echter toe te schrij ven aan den grooten steun die steeds van de leden is ontvangen en anderzijds aan het groole vertrouwen dat de leden in het bestuur hebben gesteld. In deze 10 -jaar is wel duidelijk tot uiting gekomen, dat door steeds iets nieuws te brengen in het belang der leden, een vereeniging 't beste in stand te honden en tot uitbreiding te brengen is. Spr schetste daagn& in het kort de verschillende gebeurtenissen in dit afgeloopen tijdsbestek. Zoo werd al vrij spoedig na de oprichting der veree niging een pluimveecursus gehouden, ge volgd door een tafelkeuring De keuring op de bedrijven door den heer v. Asperen Vevvpnne, was een succes. Jammer is, dat diens drukke werkzaamheden hem niet meer toelaten nogmaals voor dit doelein de eenige dagen af te zonderen. De be schikbaarstelling van jonge hennen, waar mede voor enkele jdren is aangevangen, voorziet in een behoefte, gezien de jaar- lijksehe afname Een betrekkelijk nog jong instituut is dat van den gezondheids dienst. Door het afsluiten van een abon nement kan men voor een laag bedrag verzekerd zijn van een deskundige con trole van den pluimveestapel. Dit insti tuut is echter nog voor verdere uitbrei ding vatbaar. Het kuikensexen heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Het was ook slechts als proef bedoeld. De jaarlijksche excursies verheugen zich steeds in een groote belangstelling en hebben intusschen wel bewezen, dat zij tot versterking van den band tusschen de leden onderling in hooge mate bijdragen. Het voor eenige jaren uitgeschreven prijsraadsel is een succes geweest. Ver volgens wijdde de voorzitter eenige woor den aan het voederbedrijf, dat een bewo gen tijd achter zich heeft en betrekkelijk nog meemaakt. Immers de regeerings- maatregelen zijn meermalen aanleiding geweest voor groote prijsverschillen en ook thans is er nog weinig stabiliteit Dank zij een voorzichtig beleid is de fi- nancieele toestand niet ongunstig te noe men. Nadat alzoo met tevredenheid op het verleden was teruggezien, wierp spr. nog een blik in de toekomst. De rentabiliteit van de bedrijven hangt thans hoofdzake lijk af van de regeering&maatrege'en. Ko men er weer nieuwe 1J»" een verhooging volgen. Ten opzichte van het vorige jaar zijn de eierpnjzen iets be ter. Spr. sprak de hoop uit dat de toe komst ook voor de pluimveebedrijve» gunstige perspectieven zal openen. De heer Roeleveld memoreerde nog do groole uitbreiding van de vereeniging De Stuwkracht daartoe is echter voorname lijk de voorzitter geweest Nu wordt er gesproken van de- Benschopsche Pluim- vecvcreeniging in 40 gemeenten, doch spr hoopte dat dit aantal over 10 jaar zal uitgebreid zijn tot 80 gemeenten, om ten- slu'te te komen tot een Nederlandsche Pluimveevereeniging. De voorzitter dankte den beer Roeleveld voor «diens hartelijke woorden, maar wensïht daa rin ook de andere bestuursle den te betrekken, daar hij toch van hen veel steun heeft ondervonden Hiermede werd dit gezellig samenzijn besloten. Electr icitei tsbedrijf. Capelle a.d. IJssel. Aan de betrokken gemeenteraden van Capelle a d. IJssel en Krimpen a.d. IJssel is het verslag over 1935 verzonden van t' door deze gemeen ten geëxploiteerde electriciteitsbedryf.r Voorgesteld wordt, de rekening van baten en lasten voorloopig vast te stellen op f 108 794.16; winst f 15000 en de balans in debet en credit te bepalen op f 617.910,01. Het verslag deelt voorts mee dat de resultaten över 1935, ondanks de door de tijdsomstandigheden noodig ge worden verlaging van alle tarieven, be vredigend zijn. Het verbruik ie toegeno men van 6999986 K.W. in 1934 tot 735.377 K.W. in 1935, ofwei een toename van verbruik van 5 pCt. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 78 stuks en steeg tot 3249 stuks, waar van 2021 van Capelle en 1228 t« Krimpen a.d. IJseel. Diefstal. Capelle a.d. IJssel, Onbekenden hebben zich in den nacht toegang weten te ver schaffen tot de woning van den melkhan- dela&r A. de Graaf aan den Schaardijk. Eenig klein geld wordt vermist. De politie heeft de zaak in handen. Toelating Rijks H.B3. Gouda. Na. schriftelijk examen zijn toe gelaten tot de le klasse: G. B. van Arden- ne, L. van Beekum, A. Broer, Wa Ma. de Bruyn, S. L. Gats, Ae. Gravesteyn, J. P. Hulleman, W. F. de Jong, Cl. Jonge- neel, Wra. Ma/ Klaarenbeek. Lij. van Loon, Ny. Aa. Smit, K. v. d. Tonen, H. den Fiji. Da. Valckenier de Greeve en Ja. Da. Zanen, allen te Gouda; C. van Jen Berg te Waddmxveen, Ja. Ca. Brouwer, Wij- Ja. den Duyf en Ja. Wa. van Orame ie Ouderkerk a d. IJssel, C. van Erk te Ze venhuizen. L. J. Groeneveld te Krimpen a.d, Lek, Mij. Kool en Ae Zijrterlaan te Stolwijk, H. Ch. de loos te Boskoop, B Streefland te Lekkefrkeft;. Afgewezen 3. Gouderak. Bij kien veehouder J. H. is bij een kalf miltvuur geconstateerd. Het ca daver is ter vernietiging naar de deetruc- tie-bedrijven te Over&chie overgebracht. De veeertsenijkundige dienst heeft maat regelen getroffen om uitbreiding van deze ziek tegen tp gaan. Gouderak. De meisjesvereen. „Altruïste" heeft per autobus een reisje gemaakt naar Arnhem en Omstreken. De dames hebben dien dag veel gezien en genoten en in opgewekte stemming keerdhn zij des avonds terug. De heer A. Verboom won met zijn konijnen in het afgeloopen tentoonstellings seizoen niet minder dan 22 eereprijzen, 17 eerste, 3 derde prijzen en 2 eervolle ver meldingen. In verband met het warme weer wórdt door vele zwemmers gebruik ge maakt van de zwemgelegenheid bij het Veer. Eierveiling. Moercapeile. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 8380 eieren, de prijzen waren als volgt: kip peneieren f üTöO3 20; eendeieren f 2 70 f 3; kalkoeneieren f 3.7ó3.80, alles per 100 stuks. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De gemeente raad is in openbare vergadering bijeenge roepen op Woensdag 24 Juni, n.m. 1.30 uur. In deze vergadering zal o.ra. aan de orde komen een voorstel tot vaststelling van de bebouwde kommen in de gemeen te, alsmede het opnieuw vaststellen tan de bouwverordening. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De heer L. Wisselaar, is failliet verklaard. Curator is Mr. D. A. van der Linde te Rotterdam. 55 jaar getrouwd. Ouderkerk a.d. IJssel. Op 2 Juli hoopt het echtpaar H, Dekker en H. W. Dekker Anker zijn 55-jarige echtvereniging te herdenken. De beide oudjes, die nog zeer kras zijn, zullen ongetwijfeld op dien dag veel belangstelling ondervinden. Oudewater Bij den heer G. B. heeft een ongeval met een warmwaterapparaat plaats gehad, 't welk gelukkig zonder per soonlijke ongelukken is afgeloopen. Bij deze apparaten wordt het gas, wanneer het water toestroomt, automatisch toege voerd en ontvlamt dan door middel van den z.g. nachtbrander. Deze brander was echter op onverklaarbare wijze uitgegaan. Het gas stroomde dus toe, doch ontbrand de niet. Men beging toen de onvoorzich- ijgluüd een i§E te ejjufcffl om dap brander aan te steken, waardoor een ex plosie ontstond, zoo sterk, dat zelfs stuk ken uit het plafond sloegen. Het begin van brand wist men spoedig te onder drukken, terwijl ook geen persoonlijke on gelukken voorvielen. Oudewater. Het bestuur van den polder Klein-Hekendorp heeft besloten tot toela ting van den heer J. J. van Aeist als voorzitter van den polder. In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van den polder Klein Hèkendorp werd de rekening over 1935 in ontvang vastgesteld op f 7350,67, in uitgaaf op f 6938,58, met een saldo van f 412,09. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op f 7246,57. Voor 1936 werd een omslag noodig geacht van f 7 per H.A. Woningbouw vereen, jubileert Waddinxveen. Over enkele weken be staat de womngbouwvereemging „Wad dinxveen" 25 jaar. De bestuursleden, de heeren H. Dijs en G. J. Spruijt, hebben de volle 25 jaar als lid van het bestuur het wel en wee van de vereeniging mee gemaakt. Geslaagd. Waddinxveen. Voor het prop. examen Uieologie is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd de heer H. van Rhijn. Het onderhoud van de wegen in den Zuidplaspolder vorderde over 1935 een uitgaaf van f 15.785,61. De lengte der we gen is ongeveer 62 K.M. Gevonden: een paar witte hand schoenen b« Jongejan, Dorpsetraat 70. De beide middenstandsvereenigmgen willen de ouden van dagen weer een mooi en dag bezorgen door hun een nato nt aan te bieden, aooals dit de laatste ja ren de gewoonte is. De benoodigde gelden zal men trachten te krijgen door op Za terdag 27 Jnni een speldjesdag te orga- niseeren. B. en W. gaven voor dit mooie doel gaarne hun toestemming. Er te nog een vrij groot bedrag noodig m men dra- ge dos allen een steentje bij voor dit mooie werk. WATERPdLO WEDEROM DRIE THUISWEDSTRIJDEN Woensdagavond wordt gespeeld S.Z, 4 P.C. I—De Zijl I. S.Z. 4 P.C. II—P.C.G. II. S.Z. 4 P.C. III—Elfhoeven II. Schoonhoven. Nu het waterpolo-eompe- titierad eenmaal is gaan draaien, draait het ineens op volle toeren.. Voor de Schoonhovensche Zwem- Sc Polo-Club zijn deze week niet minder dan vijf wedstrij den vastgesteld, waarvan drie thuis, die natuurlijk wel de meeste aandacht vragen. StZ. Sc P.C. I ontvangt De Zijl I (Lei den), de club, waartegen het vorig jaar een beslissingswedstrijd noodig was ter bezetting van de onderste plaats; in de degradatiewedstrijden heeft De Zijl zich in de tweede klasse gehandhaafd. Ook dit seizoen gaat het voor de bezet ting van de onderste plaats zeer waar schijnlijk weer tusschen S.Z. P.C. I en de Zijl I, want beide teams hebben het tot dusver nog niet tot een overwinning kun nen brengen. De S.Z. P.C.-ers zijn nu voldoende ingespeeld en zij, die zich niet hebben blind gestaard op de groote cijfers, waarmede onze stadgenooten werden ge klopt, zullen hebben kunnen waarnemen dat zij momenteel reeds beter spelen dan het vorig jaar. Wij geven onze stadge nooten een goede kans op een overwinning die echter de volle 100 pCt. van hun krachten zal vergen P.C.G. II komt dien avond te gast bij S.Z. P.C. II. De Gorcumers zijn goede bekenden in onze zweminrichting, tegen standers die steeds vihnig partij geven, zoodat S.Z. Sc P.C. alle zeilen zal moeten bijzetten om hen er onder te houden. Vanuit Reeuwijk komt Elfhoeven II op bezoek bij S.Z. P C. III. Ook dit belooft een geanimeerd partijtje te worden. De Wedstrijden vangen te 8 uur aan. Dinsdag(morgen)avond trekt S.Z. P. C. III naar Waddinxveen om daar De Gouwe II te bekampen en Donderdagavond speelt te Gouda S.Z. Sc P.C. II tegen G.Z.C. III. S.V.H. I—S.Z. 4 P.C. I. Schoonhoven. Een 81 nederlaag kreeg S.Z. Sc P.C. I in het Zwarte Plasje te Hillegersberg van S.V.H. I te slikken, een uitslag die echter sterk geflatteerd is: 3 of 4 goals hadden onze stadgenoolen stel lig verdiend, want in het veld deden zij voor hun gastheeren vrijwel niet onder. Fortuna was echter niet op hun hand; misschien wacht zij op een gunstiger tijd stip. Bij de rust was de stand 51, maar een verheugend feit is, dat de S.Z. P.C.- ers den wedstrijd thans op volle kracht konden uitspelen; ware dit niet het geval geweest, dan zou de score van de Sport- Vereeniging Hillegersberg aanzienlijk hoo- ger zijn geweest. Het was een zeer pret tige partij polo, die volgens de regelen der kunst uitmuntend werd geleid door den heer J. J. Th. de Kok, van 's-Graven- bage. VETERANEN-VOETBAL. Uit de oud-leden van „Sportclub" te gisteren opgericht een VetPranenvereeni- ging onder den naam „D.S.R." (De Sport club Ruïne). De bedoeling is om eens per week een avond te oefenen en met het „Sportclub"-bestuur heeft men een billijke overeenkomst aangegaan. Als oefena\ond heeft men de beschikking gekregen over het terrein op "den Dinsdagavond. Er wordt een minimum-contributie gelieven. De leiding in deze vereeniging hebben de heeren G. van 0® van den Abeelen, voor zitter-secretaris. en C. Krins, penning meester. Men kan zich aanmelden als lid bij een der bovengenoemde heeren. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag Promotiecompetitie 3e klasse: Nieuwkoop 1Lekkerkerk 3 60 G.S.V, 4—Nieuwerkerk 2 2—3 Junioren competitie. Voor de afdeeling B schreef neg ia Bosk. Boys B. Waar het spelen van 14 wedstrijden in die afdeeling te veel is, werd besloten tot spL'sing in groep 1 en 2 Guep 1: 0 N A. C, Gouda D, Olympia B, Lekkerkerk B Groep 2: ON.A. D, Bodegraven B, Voorwaarts A, Bosk. Bo/s B. In verband hiermede komen de na volgende w»dstlijden te vervailen. ON.A. CON.A. D; Gouda DBodegra ven B, Bodegraven BOlympia B. Volledige uitspraken strafzaken ru 17 Juni. Motor- Rijwiel regiement: P. du P. te Haastrecht, schuldig zonder toepassing van straf; L. H. te Gouda f 1 subs. 1 d.;, J. A. A. A. van R .te Waddinxveen f 3 subs. 1 d.; J. C. te Rijswijk, schuldig loa der toepassing van straf; P. G. H. la Moorreeht f 3 subs. 1 d.; W. de B. te Jaarsveld f 5 subs, 2 d.; A. K. E. van L. te Gouda f 3 suhs. 1 d.; B. K. te Alblaa- serdam f 1 subs. 1 d.; A. Z. te Schoonho-n ven f 5 subs 2 d.; A. V. te Wïlligs-Lange- rak f 5 subs. 2 d.; A. H. te Rotterdam f 3 subs. 1 d.; J de H. te Leiden f 3 subs. 1 d.; T. A. te Gouda f 2 subs. 1 d.; A. A. te Gouda idem; J. van der W. te Gouda idem; P. H. van der M., zonder bekends woonplaats, f 1.5P subs. 1 d.; G W. te Moordrecht idem; J. van V. te Haas trecht f 0.50 subs. 1 d. Politieverordening Gouda: J. v. d D. te Gouda f 1.50 subs. 1 d.; A. K., wed. W. E. te Reeuwijk, schuldig zonder toe passing van straf; C. d. B. te Gouda f 1 suhs. 1 d. Motor- en Rjjwielwet: A. A. te Gouda f 3 sub® 1 d. P. G. G. te Boskoop f 7.50 subs. 3 d.; A. van M. te IJsselstein 2 maal f 3 sub®. 2 maal i d.; M. de B. te Oude water 1 maal f 1 en 1 maal "f 0.50 subs. 2 maal 1 d.; W. J. H. te Schiebroek 2 maal f 3 suhs. 2 maal 1 d. Art 453 Wetb. ran Strafr.: H. K. te Gouda f 10 sulis. 2 d. Motor- en Rijwielwet: H. F. J. B. te Bosk oor» vriisnra.ak Leerplichtwet: J. G. E. R. te Gouda f 5 suhs. 2 d. Crisis Pluimveehoudersbesluit: J. J. de R. te Waddinxveen f 1 subs. 1 dverbeurd verklaring voorwerpen en vernietiging. Visscherijreglement: A. B. te Rotterdam f 7 50 subs. 3 d. Binnenaanvaringsreglement: W. d. V. te Rotterdam f 3 subs. 1 d. Motor- en Rijwiel reglement: C. J. H. v. d. H. te Gouderak f 7.50 suhs. 3 d.; A. J. van R. te Maarsseveen f 7.50 subs. 3 d D. van B. te Breukelen f 7 subs. 2 d.; P v. d P. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. Alg. Regl. van P.ol. voor rivieren en*.! J. d. W. te Mourik f 2 50 subs. 1 d. Politieverordening Gouda: J. M M. te Herpen, oproeping wordt nietig verklaard, BENSCHOP. Juni. Getrouwd: J. A. van der Grift en K, Erk el. MOERCAPELLE. Juni. Geboren; Meine Arnold, z. ven P. M. Jonker en G. B Roozeboom. Overleden: Meine Arnold Jonker, 1 d. OUDEWATER. Juni. Geboren: Adriana, d. van G. S. ran Bunnik en A. de Groot. Johannes Wil helmus Maria Aloysius, z. van Fl. W. Mullink en M. A. H. Kemp. Getrouwd: H. A. Koehoorn en A. Rom- bout. Overleden: A. J Vergeer, 6 mnd. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Juni. Geboren: Jan, z. van A. den Ouden en A. J. Egberts. Martinus, z. van J. Huisman en P. Schouten. Cornells, z. van G. Vermeer en K. de Waardt. POLSBROEK. Juni. Geboren: Cornells Klaas, z. vaa W. van den Heuvel en N. Spek. Ondertrouwd: Mart. van der Vlist, 3d j. (te Benschop) en R. Brouwer, 22 j. T. M. H. van der Vlist, 24 j., en A. de Hoop* 25 j. Overladen: C. Duits, 62 j., echtgenoot van M A. J. Oostrom. WADDINXVEEN Woensdag 24 Jnni, des avonds 7.30 uur, gebouw „Centrum"^ B». X M, tb Roju*. urn ÜUardina» MAANDAG 22 JUM 7336 Alblas^erdam. De heer A. Twigt, schil der, is failliet verklaard Curator is Mr. J. A. Ro*»1 van Limburg. Werkverschaffing. Giessendam. In de zaal van den heer G Trapman werd in verband met de moeilijkheden bij de werkverschaffing aan den nieuwen in aanleg zyuden rijksweg een vergadering gehouden, uitgeschreven door de Chr. en Moderne vakbonden. Als spreker trad op de heer Reemans, die er op aandrong, dat men zich met pventu- eele klachten zal wenden tot den uitvoer der van den aannemer of den vertegen woordiger der Nederlandsche Heide Maat schappij of tot een der leden van de com missie, welke speciaal voor dat doel is ingesteld. De ongeorganiseerden moeten zich tot het gemeentebestuur wenden. Na de beantwoording van eenige vragsn sloot de voorzitter na de hoop te hebben uitge sproken dat de arbeiders zich niet tot een wilde staking zullen laten verleiden, daar dit niets dan schade kan opleveren In het gebouw „Rehoboth" werd de tnaandelijksche bijeenkomst gehouden van den Letterkundigen Kring. Na opening door den voorzitter hield de schrijver Jil- les Limburg voor een groot en aandachtig gehoor een causerie over de hedendaag- sche literatuur. Na de pauze las de heer Limburg nog een hoofdstuk voor uit eigen werk. Tenslotte werd de volgende bijeen komst vastgesteld op Dinsdag 21 Juli, op welken avond een gedachtenwieseling zal plaats hebben over het boek „Ditte**, van Martin Andersen Nexö, waarna ée voor zitter de vergadering sloot. Gevonden: Een belastingplan f je. Te bevr. B 73. Aan komen loopen een wit friji poesje te bevr. C 316. Zijn handen verbrand. Hel- en Beeieop. De bewoner van een Woonschip, liggende in bet Merwedekanaal *ou Vrijdag zijn reie voortzetten naar Meerkerk. Daartoe wilde bij zijn scbip vastmaken aan een voorbijvarende sleep, waarvoor hem een lijn was toegeworpen. Doordat hij deze lijn niet stevig genoeg om een der bolders van het scheepje had rastgelegd, begon de lijn, doordat hij deze stevig bleef vasthouden, zoodanig door zijn handen te schuren, dat hij zijn beide han den verbrandde en de lijn moest loslaten, waarna hij web direct onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Van de voorgenomen sleeptocht kon nataurlijk niets komen, q Vrijdagavond kwam hier aanvliegen een poetduif, gemerkt linkerpoot 0.<J69. Rechterpoot 3-35-E 26410. Als het ver moeide dier weer op krachten is gekomen, Zal het weer in vrijheid worden gesteld. De afgeloopen week is op drie pun ten m onze gemeente een waterkraan ge plaatst, waardoor in een groote behoefte wordt voorzien. Dit blijkt hieruit, dat vele menschen er een eind loopen voor over hebben, om zich van het zuivere, frissche leidingwater te voorzien, temeer daar het weteringwator thans ongenietbaar is. Gevonden: 5 nieuwe zakdoeken. In lichtingen bij H. van Buuren, Boeicop, Schoonre woerd. Hst Groene Kruis. Meerkerk. De afdeeling Meerkerk van d« Z.-H. vereeniging „Het Groene Kruis" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in de openb. school. Na opening en een ^■elkomstwoord van den voorzitter, bur gemeester G. Slob, volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag, over 1935 uit, dat eveneens ongewijzigd werd Tastgesteld. In dit verslag wordt o.a. een overzicht gegeven van de werkzaamheden van de wijkzuster en tevens van het aan tal aan de leden in bruikleen gegeven ver- plegingsartikelen. Het ledental blijft ta melijk constant en bedraagt momenteel 395. De penningmeester bracht een finan cieel verslag uit over het afgeloopen boek jaar. Hieruit bleek, dat met het vorig ba tig slot de ontvangsten bedroegen f 2816.171/*; de uitgaven f 1154,56; baiig slot f 1661,6lVt. Een commissie van drie leden, die de rekening met bescheiden heeft gecontroleerd, adviseerde tot goedkeuring, waarop den penningmeester, onder dank voor zijn accurtAt boheeT, décharge ver leend. werd. De begrooting 1936 werd on gewijzigd vastgesteld in ontvang en uit graaf op f 2871,61 M. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. Slob en P. Schakel. Na de rond vraag, welke weinig opleverde, volgde sluiting der vergadering. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting politie-rechter van Vrijdag 19 Juni). D« lastige jeugd. P. B veehouder, wonende te Papen- diecht gaf op 27 April den jongen J. Leeu- wanstoijn een duw, waardoor deze bioe- dead var wond werd. D© jongen was zelfs even „wvg" geweest. Verdachte vertelde dat de jongen achter op zijn melkauto irt hm m. «f kadi wu gejaagd en dai ae jongen toen wel erg ongelukkig was terecht gekomen Hy was in het ziekenhuis verbonden. De officier achtte de opzet tot mishan delen niet bewezen en eischte daarom vrijspraak. De politierechter sprak B inderdaad a Mishandelingen. er, wonende te Papen- drecht. had op 5 Mei J. van Es eenige slagen in het gezicht gegeven. Verdachte was niet verschenen Get. v. Es zeide, dat het liem een gezwullen lip had bezorgd Eisch en uitspraak f 5 boete subs, vijf dagpn hechtenis. Dekzeil ingepikt A R koopman, wonende te Gorincbem had zich te verantwoorden voor het feit dat hij op 7 Mei een aan W. Blokland toebehoorend dekzeil had weggenomen. Get. Bloklandvertelde, dat hij het zeil had uitgehangen om te doen drogen Verdachte zeide, dat hij het in de sloo* had gevonden, docb de officier nam dit verweer niet aan en efyjhte 14 dagen ge vangenis. De politierechter veroordeelde den man tot 20 boete eubs. 20 dagen hechtenis. Een Goreumsche ruitentikker. C. H. de M.. stoffeerder te Gorinehem, had op 2 Mei in het bureau van het bur gerlijk armbestuur een glasruit ingesla gen en werd dientengevolge bij verstek veroordeeld tot 14 dagen gevangenis Hardhandige handel. J. 6. H., caféhouder te Papendrecht had op 16 Mei H. v. Wien met een stoel eenige slagen gegeven. Get. v. Wien vertelde, dat hij H ge tracht had een vulpen te verkoopen, maar de verdachte beweerde dadelijk, dat de getaige, al „verkoopende" hem zijn eigen pen bad willen afhandig maken. Natuur lijk werd dit door den getaige heftig ont kend. t Get M. Brugman, masseur te Papen drecht, bad de bloedende hand van va» Wien gezien en bad de wondjes verbon den Beel erg wa« het niet. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hechte nis. Uitspraak conform. Hardhandig. J. V., landbouwer te Arkel, stond te recht, omdat hij op 10 Mei T. A. Middel koop en H. W. van Genderen had mis handeld. De man bekende; hij was echter meer malen door de jongens lastig gevallen. De officier meende, dat de jongens hun verdiende loon hadden gekregen, hoewel V. natuurlijk niet het recht had, te slaan. Geëischt werd f 2 boete subs. 2 dg hech tenis: Uitspraak f 5 boete sube. 5 dagen hechtenis. Koog-Blokland. Dinsdag 16 Juni vergaderde de ge meenteraad. "Wegens ziekte was afwezig de heer A. S. van Kleij. Afwezig met ken nisgeving de heer H. van Stenus. Nadat de voorzitter, burgemeester W. Zeeuw, de zitting had geopend, werd be sloten de notulen en ingekomen stukken aan te houden. Daarop volgde het punt inzake de aan sluiting bij het destructiebedrijf te Dor drecht of te Overschie. In de veertien dagen geleden gehouden openbare raadsvergadering werd beslo ten om aan te sluiten bij een destructie bedrijf, echter op voorwaarde dat dit be sluit eerst van kracht werd als men de gemeente wettelijk verplichtte tot aanslui ting en dit is thans een voldongen feit ge worden. Alle gemeenten worden thans tol aansluiting verplicht, met uitzondering van gedeelten, waar het onmogelijk is om vanuit het bedrijf een regelmatige verbin ding mei de gemeeuten te onderhouden. De VOORZITTER bracht een con cept-reglement voor Dordrecht ter tafel, waaruit we de voornaamste bepalingen citeeren Cadavers worden dagelijks weg gehaald en moeten door de eigenaars aan den verharden weg worden gebracht. De kosten bedragen I1/» cent per inwoner en per H.A. grondgebied der gemeente. Het contract loopt thans vanaf 1 Juli 1936 tot 31 Dec. 1937. Het contract kan met een jaar worden opgezejfd, en als het af loopt zonder^dat de opzeggingstermijn in acht is genomen, loopt zij automatisch weer 3 jaren, echter onder dien verstande dat de opzeggingstermijn van een jaai van kracht blijft. Het bedrijf vergoedt aan de eigenaar® 75 pCt. van de huidenwaar- de. De heer DEN HARTOG vroeg wat voor nut het heeft, dat de overeenkomst wordt gesloten met een opzeggingstermijn van een jaar, want de wet legt toch de verplichting tot aansluiting op? De VOORZITTER wees erop, dat er soms een andere indeeling gemaakt kan worden. Weth. VAN HOF vindt het weghalen van cadavers den dag daarop wel wat laai, waarmede de heer Den H&rtog in stemde. De VOORZITTER zeide, dat de ophaaldienst goed functionneert, en dal het niet uitgesloten i«, dat als er 's mor gens vroeg vee is gestorven, de cadavers reeds eenige uren na de aangifte, als die spoedig plaats hoeft, worden weggeheald, •r gagi'leti zijn, dat a&ncift» plaats heeft nadat de dagelijksche ophaal dienst al is gepasseerd, dan blijven de raaavers liggen tot den volgenden dag. Mei alg stemmen werd besloten bij Dordt aan le sluiten De VOORZITTER zou het ge- wenscht achten, dat een verbod werd ge legd op de onthuiding van de cadavers, voor zij naar een destructor worden ver voerd. Het kan soms voorvallen dat een cadaver een dag gevild langs den weg ligt te wachten op den weghaaldienst en dit is, vooral in den zomer, niet gewenscht. Met alg. st. wordt besloten een dusdanig verbod in 't leven te roepen Vanaf 1 Juli moet bij het sterven van vee ten spoedig ste kennis worden gegéven aan den ge meente-veldwachter, die dan op zijn beurt het de8tructiebedryf van het gebeurde kennis geeft. Hierna sluiting. Hoornaar. Dinsdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeft Piet yink. Nadat 4a voorzitter, burgemeester Zeeuw, de vergadering had geopend, werd z. h. at. besloten om de notulen en inge komen stukken aan te houden Het eenige agendapunt was de eventu eel*) aansluiting bij een destructiebedrijf In de vorige zitting was reeds tot aan sluiting besloten, onder voorwaarde, dat het raadsbesluit niet eerder ten uitroer zon worden gelegd, dan wanneer deze ge meente wettelijk werd verplicht, en dit is thans een voldongen feit. De VOORZITTER las een schrij ven voor van den minister, waarbij de verplichte aansluiting was vermeld «n voorts een door het destructiebedrijf te Dordrecht ingezonden concept-reglement voor welks inhoud we de lezers verwyzen naar bet raadsverslag van Hoog-Blok- land en Noordeloos. Weth. AANEK opperde bezwaren •or hot geval dat er bv. in de Lutjis- w&ardsche Middelweg eens een cadaver gehaald moet worden. Dit ie een smalle weg, slechte voor ongeveer de helft ver- haid, en het is ook geen doorgangsweg. Het zal moeilijk zijn daar te keeren. De heer DE KUIPER voelde weel voor de ophaaldienst. De heer HAKKESTEEGT vroeg, welke maatregelen genomen worden, als b.v. een dier aan besmettelijke ziekte over lijdt. De VOORZITTER zeide, dak ca davers dan toch worden afgehaald en dat de extra kosten die Dordt berekent (onge veer f 30 per geval), door 't Rijk woiden vergoed De heer v. BEUZEKOM vroeg, welk soort cadavers zoo al worden afgehaald en of er ook kippen en jonge bigjes onder vallen. De VOORZITTER merkte op, dat men zoover niet zal gaan, maar hij vond het toch gewenscht ora maar geen jonge biggetjes in den boezem te werpen. De heer v. BEUZEKOM vroeg of het verplicht is om aan te sluiten, waar op de VOORZITTER "bevestigdend antwoordde. Aldus besloten. Per 1 Juli zal men bij Dordt aansluiten. Nadat eenige raadsle den bet een en ander in het midden had- gebracht over 't onthuiden van cada vers, voordat deze worden weggehaald, werd besloten het onthuiden te verbie den. De VOORZITTER deelde mede, dat aangiften om een cftdaver weg te ha len moeten plaats hebben bij veldwachter Eskes, die dan op zijn beurt zorg zal dra gen dat het bedrijf te Dordrecht hiervan kennis krijgt. Hierna sluiting. Noordeloos. Vergadering van den gemefhteraad op Dinsdag 16 Juni. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER, burgemeester "W Zeeuw, opent de vergadering De ingekomen stukken, alsmede de no tulen worden aangehouden tot de volgen de vergadering. In behandeling komt hierna de aanslui ting bij een destructiebedrijf. De VOORZITTER licht toe, dat men in de keuze niet vrij meer is. aange zien de minister van sociale zaken ons land in verschillende districten heeft In gedeeld en deze districten voor de ver- echillened destructors heeft aangewezen. Zoo valt volgens deze indeeling de ge meente Noordeloos onder Dordrecht, bij welk bedrijf de gemeente thans moet aan sluiten. De kosten bedragen I1/» cent per inwoner en 1 Vt cent per H A. De totale kosten bedragen alzoo voor 1200 inwo ners en 1600 H A. land pl.m. f 42. Het contract loopt over 3 jaar en is met 1 jaar opzegbaar. De bijdragen zullen on derhevig zijn aan de bed rijf suitkomsten en over enkele jaren berekend, daarnaar worden vastgesteld Spr. licht toe dat thans, nu het diermeel zeer goedkoop is, voor het bedrijf, wiL het kunnen rendee- ren, deze jaarlijksche bijdrage uit de ge meentekas noodzakelijk is. Zouden de prijzen van het diermeel aanmerkelijk stijgen, dan vermindoren deze bijdragen en zouden deze tenslotte komende verval len, om bij heel goede resultaten plaats te maken voor een vergoeding van het be drijf aan de leveranciers vat* de cada ver®. Bij verschil tusschen het bedrijf en dn gameeofte treedt éa ten Gem voor de gemeente op, door een com missie te vormen waarin van elk der bei de besturen één lid zitting heeft, terwijl beide besturen het derde lid aanwijzen De cadavers worden binnen twee dagen weggehaald. Worden de cadavers binnen twee dagen niet weggehaald, dan kan de gemeente deze laten vernietigen of laten wegbrengen voor rekening van het bedrijf TD.S.D,). Voor besmettelijke ziékten gel den bijzondere bepalingen. Het besmette lijk vee wordt weggehaald in aparte wa gens. Voor een paard bedragen deze kos ten f 30, welke koeten voor 100 pCt. door het rijk gedragen worden De eigenaar van het cadaver wordt bij verordening ver plicht dit cadaver aan den weg te bren- gep. Dit beteekent niet dat het altijd aan den harden weg gebracht moet' worden, doch daar moet liggen waar de auto kan komen. Spr. zegt dat dit in de praktijk meestal geen moeilijkheden geeft. De heer K 0 0 IJ M A N meent, dat de wagen toch eiken dag langs komt. De VOORZITTER antwoordt, dat als alles goed loopt, het cadaver wat 's morgens voor 9 nur wordt aangegeven, nog denzelfden dag weggehaald wordt. In spr.'a vorige gemeente zette men, wan neer er wat weg te halen was, een bordje en kon de chauffeyr, wanneer er nog ruimte in den wagen was, het cadaver meteen opladen, want ook het bedrijf is er door bevoordeeld, wanneer op deze wijze een reisje wordt uitgespaard. Voorts stelt de voorzitter voor om een onthui- dmgsverbod in de strafverordening op te nemen, dat beteekent dat de boeren de ca davers niet meer mogen onthouden. Wan neer er een gevild cadaver Langs eten'Weg ligt en vol muggen zit, te dit een zeer af- stootend gezicht. Vandaar dat beter direct een verbod kan worden gemaakt. Er wordt voor de huid van een niet besmet dier dan ook drte vierde van de door de Ned. huidenclub genoteerde marktwaarde uitbetaald en op den duur zijn de men schen hierover wel tevreden. Eerst liep dit in sprekers vorige gemeente niet goed, doch dit was meeptal de schuld van de eigenaars zelf, die nit antipathie tegen de destructiebeweging ruw met de eadavers omgingen. De eadavers werden over de straat gesleept of ook wel met ds mest vork bewerkt, waardoor de waarde van de huid natuurlijk daalde. Zoodra men hier in erg kroeg, begon men voorzichtiger te worden en gingen de uitbetalingen ook hooger worden. Bij verschil tusschen den leverancier en het D.S.D. kan nimmer de gemeente in rechten worden aangespro ken. Weth. BIKKER heeft van oen boete hoor en spreken en vraagt wanneer deze op den boer worden toegepast. De VOORZITTER antwoordt, dat de boer slechts m overtreding valt, wan neer hij niet tijdig aangifte doet, Het ca daver niet aan den weg levert, of het ont- huidt Hiervoor wordt hij bekeurd en be boet. Dit te alles. Met de verplichtingen van bet D.S D m de gemeente heeft de boer niets te maken. Weth. B IK K K E R vraagt hoe of 1 met miltvuur gaat, als de eigenaar dit niet weet Is hij dan strafbaar, wanneer later blijkt, dat het dier aan miltvuur heeft geleden. De VOORZITTER antwoordt ont kennend. Hiervoor kan nimmer de vee houder worden beboet. De heer KUIL vraagt, in verband met de financieele regeling naar de bedrijfs- uitkomsten, n.l. hoe of die te controleeren zijn. waar Dordt toch een particulier be drijf is. De VOORZITTER antwoordt, dat de overheid slechts dit bedrijf heeft ge accepteerd op voorwaarden, dat de ver een. van Ned. Gem volledigs inzage van de boeken heeft De heer K 0 0 IJ M A N denkt hier aan 't electr. licht, doch daaraan valt weinig te tornen. De VOORZITTER antwoordt, dat het G E B. geen inzage in de boelten be hoeft te geven, doch het D.S.D. wel en ten allen tijde. De controle is hier beslist goed. Weth. v. d. HAM vindt dat men voor f 40 per jaar een aardig putje maken kon om het doode vee in te begraven De VOORZITTER acht dit geen manier om dood vee op te ruimen, spr. zegt, dat het weghalen op den duur goed bevalt. De heer K 0 0 IJ M A N is 't hier mee *>na Een varkenshouder van beteekenis kreeg voorheen rondom zijn huis een vol ledig varkenskerkhof, wat voor de bewo ners langs den boezem vooral bezwaarlijk is, daar de cadavers op den duur op den bodem uitzakken. De voorwaarden worden hierna met algem. st. aanvaard, evenals de verorde ning aangevuld met de atrafbepalingen betreffende het aan den weg brengen, het onthuiden etc. De begrooting 1935 wordt hierna gewij zigd, waarna sluiting volgt. NlMwIand. Raadsvergadering op 12 Juni. Aanwezig alle lgden. Voorzitter de heer G. Slob, burgemeester. Na opening door den VOORZIT TER worden de notulen onveranderd vastgesteld. Ingekomen is van B. en W. een proces verbaal van kasopname. In kas was f 1589.97. B. en W, van Dordrecht zenden de ba- kas «a vonhoe at winstrekening san daa Keuringsdienst van Waren over 1996. Ged. Staten hebben goedgekeurd bet raadsbesluit tot wyziging van de gemeen schappelijke regeling betreffende ds „Drinkwaterleiding de Alblasserwaard en de Vijf heeren landen" 0n het raadsbesluit tot vaststelling van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Volgt het voorstel van B. en W. om ds woning gemerkt no. 23 te verhuren aan den heer G. W. Rikkers. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen. Z. K. st wordt op voorstel van B. m W. besloten vrijstelling te vragen van ds van de verplichting tót het doen geven van onderwijs in de lichamelijke oefening aan de O. L. School. Vastgesteld wordt de verordening op de keuring van waren. Het voorstel van B. en W. «p niet deel te nemen in het te stichten, kapitaal van het Borgstellingsfond voor den Midden stand, wordt z. h. st. aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st besloten de Kroon ontheffing te vragen van de verplichting tot aanwijzing van ambten en betrekkingen te vervullen door militairen of gewezen militairen. De afdeeling Achlerdijk van den Pro*. Bond van Geitpnfokvereenigingen in Zuid- Holland verzoekt een verordening in het leven te roepen betreffende de beteugeling van de wilde bokkenhouderij Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten afwijzend op het verzoek te besohik- ken. Tegen de heer Versluis. Verder verzocht de ouderoommteste al hier om van gemeentewege een te plaatsen voor de kleine en een rekstok voor d« groot ere kinderen der O. L. School Tevens wordt verzocht aan de kinderen, die 's «middag» overblijven, w wage melk te verstrekken. Op voorstel van B. «o I •enig» discussie met 5 tegen 2 stemmen besloten afwijzend op het verzoek to be schikken. Tegen de heeren Sterk en Ver sluis. Het voorstel van B. en W. om het raadMwtehiit van 7 Maart 1904 m te trek ken en de woningen gelegen aan de Bree- rijde plaatselijk gemerkt no, 42 met in gang van 1 JuK 1906 onderbands te ver huren tegen een huurprijs van f 250 per jaar, wordt met algemeene stemmen aan genomen. Na een wijziging der begrootingeu 1936 «n 1995, volgt sluiting. stolwijk. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag ld Juni. Voorzitter, de heer A. G. van der Graaf, loco-burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De VOORZITTER deelt mede, dat de burgemeester door buitengewoon treu rige familie-omstandigheden verhinderd is deze vergadering bij te wonen, daar den vorigen dag op hoogst tragische wyze zyn oudste dochter is overleden. Als bewijs van deelneming wordt be sloten van uit deze vergadering een tele gram van rouwbeklag te zenden. Besloten wordt het huis, voorheen be woond door den heer Kraaijenbrink, te verhuren aan den heer W. Mulder ad 2 25 per week en ingaande 25 Mei. Ingekomen is van eenige inwoners een verzoek om het parkeerverbod voor auto's op het dorpeplein in te trekken. Dit wordt aangenomen. Ged Staten hebben de gemeente-reke ning, dienst 1934, goedgekeurd. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het bestuur van de bijzondere school verzoekt om eenige ontheffingen, voor het belalen van schoolgeld tot een bedrag van f 20 98. Dit wordt toegestaan. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit betreffende het heffen van 40 opcenten op de gemeentefondsbelas- ting. Van de afdeeling Gouda van den Ne- derlandschen Bond van Koffiehuisbou- ders is een verzoek ontvangen om de ca- fé's alhier gedurende den Zomertijd tot elf uur des n.m. geopend te mogen hou den. Aldus besloten Het bestuur der vereeniging tot bevor dering van het landbouwonderwijs voor Woerden e.o„ verzoekt om een bijdrage van f6Deze wordt geweigerd. Het gemeentebestuur van Ouderkerk a.d. IJssel bericht, dat het voorwaardelijk zal toetreden tot het wegschap „de Krim- penerwaard". Het gemeentebestuur van Gouderak geeft bericht van zijn toetre ding tot het wegschap, terwijl de gemeen tebesturen van Schoonhoven. Berkenwou- de en Haastrecht niet toetreden. Het bestuur van de bijzondere school verzoekt om een bijdrage van f 60.75 voor de aanschaffing van leermiddelen. De bij drage wordt verleend. Benoemd worden tot leden van 't bur gerlijk armbestuur de raadsleden de hee ren A F. Kool en D. A. Anker. Vastgesteld wordt het kohier der hon denbelasting over 1936. Goedgekeurd wordt de rekening van *t burgerlijk armbestuur over 1935 en de be grooting van die instelling over 1937. De vergoeding aan de bijzondere school over 1934, wordt vastgesteld op f 975.66. De behandeling en de vaststelling van de bouwverordening wordt aangfthoudo». Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4