n Vredesklok FEUILLETON. De 4 WOENSDAG 24 JUNI 1938. FELLE FABRIEKSBRAND TE Complex gebouwen en opslag plaatsen In vlammen. Gistermiddag, omstreeks kalf twee, is êen zware brand uitgebroken in een aan tal fabrieksgebouwen en '-opslagplaatsen, gelegen achter den Velpcrweg te Arnhem- De brand is ontstaan achter het labo ratorium van de D.E F.A., handel in verf stoffen, gelegen aan den Velpcrweg, waar het vuur voedsel vond in kisten, doozen en eenige vaten met brandbaren inhoud. Daarna is het overgeslagen naar den hout handel van de fa. P. A. Terhorst, Velper weg 34. Om drie uur stonden de opslag plaatsen in volle vlam. Er was geen red den meef- aan Tegelijkertijd heeft 't vuur zich medegedeeld aan de confectiefabriek van de fa. Abas, waar het dak vlam vat te. En tenslotte strekte het zich uit tot het achterhuis van de fa. H. de Leeuw en Zn., fabriek van sanitaire artikelen. De brandweer, die met een zeer groot aantal slangen water gaf, trachtte op dit punt de vlammen te stuiten en inderdaad wist zij. zoowel in het gebouw van de D. EF.A., waar de brand is ontstaan, als in de confectiefabriek van de firma Abas, het vuur te stuiten. Toen kon men het blusschingswerk verder overlaten aan en kele stralen, waarmee moest worden voor komen, dat het opnieuw zou oplaaien. Met groote kracht woedde de brand echter nog voort op de opslagplaats van den houtnandel der firma Terhorst, die een oppervlakte beslaat van ongeveer 1500 vierkante meter. Al het beschikbare materiaal van de Arnhemsche brandweer werd op dit deel van het terrein van den brand samengetrokken, vooral om te voor komen, dat de brand zich alsnog zou uit breiden naar de zijde van de woonwijk „Molenbeke" Een groote menigte verzamelde zich achter de politie-afzettingen om, zij het van verre, het blusschingswerk gade te De oorzaak van den brand is nog on bekend. De schade, welke op het oogen- blik niet ie te overzien, wordt geheel door verzekering gedekt. Hoewel het hoofdgebouw der confectie fabriek Abas is behouden gebleven, is hier toch groote waterschade en waar schijnlijk zal het bedrijf tengevolge van den brand wel eenige stagnatie ondervin den. GROOTE BRAND TE LITH Opslagplaats vernield. In den nacht van Maandag op Dinsdag is door onbekende oorzaak brand uitge broken in een opslagplaats van de stoom bootonderneming H. Janssen, aan den Dijk te Lith. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de aldaar opgeslagen machine- en cylinder- olie, greep zeers snel om ach heen en de brandweer van Lith kon, mede door ge brek aan water, weinig uitrichten, en moest zich in hoofdzaak beperken tot het voorkomen van uitbreiding van den brand hetgeen haar gelukte. De opslagplaats, waarin tevens een personenauto van den heer Janssen stond, brandde geheel uit. Door de geweldige hitte sprongen de rui ten en verschroeiden deur- en raamkozij nen van de tegenover de opslagplaats ge legen woningen De schade, die geschat wordt op onge veer f 10.000, wordt door verzekering ge dekt. BINNEN TWAALF UUR.... De kamer met het licht de kamer, waar hij dat kleine gezichï gezien had! Hij kende de ligging. Op de verdieping hier boven en dan twee kamers verder de gang in. Heelemaal rechts aan het einde. Mis schien was er ergens een tweede trap. Een achtertrap. Verduiveld, ja! vlak bij hem.. Dus de heele geschiedenis was met voor bedachten rade in elkaar gezet 1 Lydia Le- veridge had zieh met opzet laten ontvoe ren om te kunnen uitvinden, waar Rose Terrence was. En die beide anderen de man met het bruine pak en de predi kant moesten detectives geweest zijn, die probeerden de verbindingslijn te on derhouden tusschen haar en de veilige wereld. En natuurlijk had ze niet gewild, dat Freddy tusschenbeide kwam, want als hij verhinderde dat ze ontvoerd werd, of iets deed om de ontvoerders te verschrik ken, zou het heele plan in duigen vallen Ah, daar was hij er! Boven aan de rechtertr'ap. Nu welken kant op? Naar rechts natuurlijk. Het lawaai van beneden kwam nader. Voor hem uit was een deur, rechts in de gangj Het was de derde deur, de eenige waar een lichtschijnsel onderdoor viel. Daar was hij erzijn hand rustte op de knop, hij draaide dien om. Meer dan oöidraaien kon hij echter niet. De deur was gesloten. „Dat had ik kunnen verwachten," dacht Freddy, ,.ik zal hem moeten inslaan, dat is het eenige." ^„Verdorie," vloekte hij een oogenblik la ter. Het rumoer was nu nog dichter bij. Voetstappen spoedden zich in zijn rich ting. Binnen enkele seconden ging er bi? BESTELLER AANGEHOUDEN. Verdacht van verduistering. De politie te Zutphen heeft de besteller J. H. L. H. uit Riedde (Diepenveen) ge arresteerd. Hij wordt verdacht van ver duistering van belastinggelden van land bouwers uit deze streek. H. nam de belas tinggelden van de landbouwers mede en gaf daarvoor bewijzen van ontvangst af. Toen na verloop van eenigen tijd de boe ren. die hun belasting door middel van H. dachten betaald te hebben, een aanmaning kregen, gingen zij naar de politie met het bovengenoemde gevolg. H. zou ongeveer een jaar geleden met de verduisterjugen begonnen zijn. Het verduisterde bedrag is niet groot en zou totaal ongeveer f 100 bedragen. OVERVAL BIJ 0SS. Spoorwegarbeider mishandeld. Maandagnacht is nabij Oss de spoorweg arbeider S die op zijn rijwiel naar zijn woonplaats Geffen terugkeerde, door vier onbekend gebleven personen, die zich in de struiken verborgen hadden, met een hard voorwerp mishandeld. S. liep ver schillende bloedende wonden op aan het hoofd, terwijl zijn bril werd stukgeslagen, waardoor hij letsel in het gelaat kreeg. Het slachtoffer deed aangifte bij de maré chaussee te Geffen. die een uitgebreid on derzoek instelde, dat tot op heden echter tot niets heeft geleid. De toestand van het slachtoffer is vrij gunstig. Men gelooft met een laffe wraakneming te doen te hebben. LEEGE KANO OPGEPIKT. Een ongeluk? Het motorschip Lies heeft op zee een kano drijvende gevonden Het was een 6 meter lange kano van bruin hout, ge naamd Ikan Vrijdagmorgen om half tien trof de bemanning van het motorschip de kano aan op 4 mijl ten Westen van Sche ven in gen. De kano had de zeilen op, maar had niemand aan boord. De kano is bij de Rivierpolitie in de Rotterdamsche haven dedeponeerd. Een onderzoek is aan den gang. teekenen des tijds. Vliegtuig landt op de „Nor mandië." Een merkwaardig ongeval heeft zich aan boord van het Fransche luxe-mail schip „Normandië" afgespeeld. Met een watervliegtuig der Britsche marine, dat in de marinevlieghaven Gos- port thuisbehoorde, maakte é&BTK leerling vlieger, luitenant Horsey, edn oefenvlucht. Juist terwijl hij zich boven iie Cowes Road bevond, waar de „Normanïië" voor anker lag, z#g de piloot zich plotseling genood zaakt een noodlanding te verrichten. Hij zette derhalve zijrf motor af, doch ia plaats van^HP het water terecht te komen, kwam de machine in botsing met een auto, die als een der laatste stukken van de lading aan boord van de „Normandië" geladen werd. Met een geweldigen slag stortte de wa gen op het dek neer, terwijl ook het vlieg tuig op het bovendek van het mailschip terechtkwam, eenige tientallen meters voortschpof en ten slotte wonder boven wonder in rechten stand tot staan kwam De piloot bleek geen letsel te hebben op- geloopen. Ook aan den auto is geen scha de aangericht, evenmin als aan het dek. deze deur iets gebeuren. Toen schoot hem eensklaps een luisterrijk idee door het hoofd. Aan het einde van de gang was een hoek. In een wip was Freddy er achter gekropen. Geen seconde te vroeg. Een ge stalte die haast scheen te hebben, werd zichtbaar. Alweer een oude kennis uit trein 5 uur 18.... de man met den paar- denkopl Zijn oogen waren strak gericht op de deur, waar de lichtspleet onder door scheen. Met onverholen voldoening merk te Freddy op, dat de man een sleutel in de hand hield. De sleutel maakte metalen muziek in bet slot. De deur werfl open gegooid rHanden omhoog," sprak Frtddy, die uit zijn schuilplaats geschoten kwam, rus tig. „Het is meénens, hoorl" De man met bet paardengezicht stond met een ruk stil. „Ik schiet als ik drie zeg," ging Fred dy voort. „Eén twee De handen gingen omhoog. „Naar binnen," commandeerde Freddy. „En dan op den groqd liggen Gezicht naar i, beneden." Hi^d,pwde zijn revolver tegen den rug van zijn gevangene, dezelfde revolver, die nog niet lang geleden pijnlijk in zijn eigen rug gedrukt wasl ..Wat voor den drommelschuim bekte de man met den paardenkop. MsÊit Freddy was niet in de stemming voor praatjes. „Plat qp den vloer, hoor je?" De trek ker van de revolver was in de spanning van bet oogenblik bijna overgehaald. .Gezicht omlaag." De man gehoorzaamde. Et uit het bed je in een hoek van de kamer s.aaide een klein, bleek meisje, in snikkende vrees naar haar bezoekers. In een ommezien bad Freddy hot kind ia «én arm. De ander, met bet pistool, Daar de kapitein niet kon wachten tot dat het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval afge'oopen zou zijn, werd be sloten hettoestel maar op het dek te laten staan en aldus de reis naar Havre voort te zeiten. Kort daarop weerklonk het ver treksein, de ankers werden ingehaald en de „Normandië" koos zee, met op haar bovendek als extra-lading het vliegtuig van luitenant Horsey. Over enkele dagen keert het schip nit Havre naar Southampton terug. Pas daii zal het Britsche watervliegtuig zijn reis naar de marinehaven Gosport kunuen voortzetten. HITTEGOLF IN BULGARIJE. Bliksem doodt vijftig personen. In de laatste drie dagen zijn in Bulga rije niet minder dan 52 personen door den bliksem gedood. Vrijdag en Zaterdag zijn op deze wijze 37 menschen om het leven gekomen, terwijl Zondag de bliksem nog maals 15 slachtoffers vergde. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat het aantal dooden nog grooter is, daar de be richten uit de afgelegen districten nog ont breken. De geweldige onweders der laatste da gen zijn een gevolg van de hittegolf, waar door Bulgarije sinds eenigen tijd geteisterd wordt. MIJNGASONTPLOFFING IN SPANJE Twaalf dooden. In een mijn te Villa Nueva de la Nias heeft een buitengewoon hevige mijngas- ontploffing plaats gehad. Er zijn twaalf dood te betreuren, terwijl vier personen zwaar gewond werden. De kersen zijn rijp. Ameide. Het warme weer der laatste dagen heeft de kersen zoo goed gedaan, dat in verschillende boomgaarden reeds deze week nog een begin wordt gemaakt met den pluk. Kokende mastiek. Ameide. De arbeider G. B„ die werk zaam is bij de aansluitingen van de wa terleiding, kreeg daarbij een hoeveelheid kokende mastiek over een zijner handen, zoodat hij zich dirget onder behandeling van dr. Donker moest stellen, die de brandwonden heeft verbonden en B. eeni ge dagen vacantie toewees. Bakker Langerak zou Zaterdag zijn hond een verfrisschend bad geven, doch het dier Vvas hiervan blijkbaar niet ge diend en beet zijn baas zoodanig in zijn hand. dat dr. Donker er aan te pas moest Groot-Ammers. De onderhandsche aan besteding van het maken van e«n onder bouw van een loods en het verbouwen van een woonhsis voot rekening van de firma Gebroeders Brink te Groot-Ammers (ar chitect de heer W. van dec Laan te Pa- pendrecht), had den volgenden uitslag: wed. T. Voormolen te Nieuwpoort perceel 2 f 850;A. G. van Loon te Groot-Ammers, id., f 740; J. G. van Kleef te Brandwijk, id., f 717; Fa. Buys en Stout te Nieuw poort, perceel 1, f 578; H. Stout te Groot- Ammers, id., f 586; J. Bunschoten, id. id. f 555: E. van Andel id., perceel 3. f 38,50; A. Hol, id. id. f 30; E. van Andel id. per- hield niet op te wijzen naar den man, die tegen den vloer gedrukt lag. In al weer een ommezien werd de kamerdeur opnjeuw gesloten, de sleutel omgedraaid en de man met den paardenkop had het vertrek voor zich alleen. Het kind klemde zich vaster tegen hem aan. „Luister, Rose," fluisterde hij troostend. „Je ziet, ik ken je van naam, ook al ken je mij niet. Ik ga je nu bij een groote vriendin van je brengen, maak je dus maar niet meer ongerust." „Wie is het?" vroeg het meisje door haar tranen heen. „Miss Lydia Leveridge," deelde Freddy mee. ,.Wie is dat?" wilde het kind weten. „Wie Lydia Leveridge was?" Freddy's verstand weigerde de vraag toe te laten Die was in strijd met alle andere vragen, die het had kunnen verwerken. Nu waren ze onder aan de achtertrap en Freddy spoedde zich met zijn last naar de kamer, waar hij Miss Leveridge en den werkman had achtergelaten. Gelukkig, de doorgang was vrij! Maar toen hij de deur bereijkte, trof hem eoü nieuw geluid. Er kwam iemand over, de hoofdtrap op hem af. Er vie^ geen tijd te verliezen. Hij zou niet in de gelegenheid zijn om zijn revol ver te gebruiken, tenzij hij het kind neer zette en dat kon hij in de gang niet doen Hij loerde naar de deur. Die was open „Miss Leveridge!" riep hij. Uit de deur schoot iets op hem toe en sloeg hem op het voorhoofd. Met het kind in zijn armen kon hij zich niet verweren Het volgende oogenblik werd het kind hem ontrukt en een tweede slag, ditmaal op zijn kin, deed hem zijn bewustzijn ver- Grimmig sl schap. Gedurende een aantal seconden had i'wddy ceel 4 f 66; A. Hol id. id. f 46 Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Met twee paarden te water. Krimpen a.d. Lek. De landbouwer M. de Jong Gzn. geraakte, doordat zijn paar den voor een rijfmachine op hol sloegen, in de wetering. Door direct de tuigen door te snijden, wist men de paaiden te red den, doch de heer De Jong was zoo ge schrokken, dat hij naar huis vervoerd moest worden. De schade aan tuigen en machine was groot. Twee personen, die tezamen op een fiets gezeten waren en vermoedelijk on der den invloed van sterken drank ver keerden, reden bij den heer A. v. d. Heul legen de benzine-pomp. De schade werd onderling geregeld. Mej. V. en de heer v. d. S„ die sa men van Lekkerkerk kwamen rijden, slip ten in het grint en geraakten onder een passeerenden auto. De fiets werd ver nield. terwijl beiden ernstige kwetsuren opliepen. Nieuwpoort Bij algemeene politieveror dening is het verboden binnen den daar- ben vastgestelden afstand van den open baren weg te zwemmen of te baden De twintig-jarige H. van E. en de ach- tien-jarige N. H, beiden van hier, meenden echter die verordening te kun nen ontduiken Daartoe begaven zij zich Maandagavond in een roeiboot op de Lek in de veronderstelling, dat zij, ook binnen den vastgestelden afstand, straffeloos de zwemsport konden beoefenen als zij maar in de boot hun kleeding voor het bad- coetuum verwisselden. Door achter het hoog opgaand riet zich te ontkleeden en te water te gaan, meenden zij aan het oog der gerechtigheid te kunnen ontglippen De gemeente-veldwachter had zich echter verdekt opgesteld, zoodat het bem gemak kelijk viel beiden „op de bon" te zetten. Er wordt nog eens op gewezen, dat de ze verbodsbepalingen in het leven zijn ge roepen met het oog op het groote ver drinkingsgevaar in deze rivier. De politie van Molenaarsgraaf maak te proces-verbaal op tegen den kleermaker 4., A. van B. alhier, terzake visscherijwet- ftvertreding. Vischtuig en visch werden in beslag genomen. Tenslotte maakte de jachtopziener P nu tijdelijk 3 pakken voor 15 Maar de vergetelheid, die hem vergund was. duurde slechts kort en spoedig keer de hij uit zijn fluweelen veiligheid terug tot de minder vriendelijke bewustheid. Hij lag merkwaardig zacht en gemak kelijk. Hoe kwam hij hier ook weer? O ja, iemand had hem een tik met een ha mer gegeven. En hij was op den grond gevallen Maar hoe kwam hij dan zoo zacht te liggen. Hij tastte met zijn hand, hij lag.boven op een lichaam. De activiteit golfde als met een electri- schen schok op hem terug. Hij krabbelde overeind en keerde zich toen om, om het lichaam, waarop hij gelegen had, te bekij- Het was dat van den werkman. Hij was dood. Freddy knielde bij de verstijfde ge stalte neer. Een donker lidteeken op het gezicht, dat hij thans zag, was daar eer der niet geweest. De man moest dus een nieuwe wond hebben opgeloöpenja, en het lag ook op een andere plaats. Freddy realiseerde zich bliksemsnel wat er gebeurd moest zijn: een plotselinge aanval op deze kamer tijdens zijn tijde lijke afwezigheid; het meisje overmeesterd en weggevoerd, en de reeds gewonde werkman, die het meisje te. hulp kwam, neergeslagen. Daarna had Freddft zelf den slag ontvangen, die hem builen gevecht stelde; het kind was hem ontrukt, de boos doener was gevlucht. Ja, hij was gevlucht, maar de boosdoe ner kon nog niet ver zijn. En zelfs als hij ver weg was, moest hij gevonden worden. Freddy staarde naar het onbeweeglijke lichaam van den werkman en zelfverwijt en wroeging vervulden hem. „Daar heb ik je toe gebracht, arme kerel," dacht hij be schaamd. Toen schude hij zijn bitter gepeins van zich af en keek naar de deur, Die was dicht. Hij rende er heen om haar te ope nen. De deur was afgesloten. Dat had hu warempel niet koe ven te probeerwu-— M. Damsteeg proces-verbaal op tegen J. G K. alhier, wegens het visschen zonder vergunning in den polder Langerak. Vianen. De oude schipbrug van Vianon die daar overbodig is geworden na het in dienst stellen van de nieuwe verkeers- brug. zal naar Zutphen worden overge bracht en daar Dinsdag arriveeren. Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van vredes-voorbereiding. INTERNATIONALE BROEDERSCHAP OER VERZOENING. Internationale conferentie te Cambridge. Van 28 Juli tot 4 Augustus 1936 zal de Internationale Broederschap der Verzoe ning te Cambridge een internationale con ferentie houden. Uit het buitenland wor den een honderdtal afgevaardigden uit de verschillende nationale afdeelingm ver wacht (w.o. 10 afgevaardigden uit Ne derland). Als sprekers worden verwacht; George Lansbury. H R. L. Sheppard, Nicola* Berdyaev, F Siegmund Schultze en-Fran- •us Stratmann. Pogingen worden m het werk gesteld om ook Dr. Kagawa en Al» bert Schweitzer te krijgen. DE ALGEMEENE NEDELANDSCHE VROUWEN VREDEBOND ADRESSEERT Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredebond heeft dezer dagen een verzoek gericht tot Z.K.H Prins Paul van Joego-Slavië, aan de le den van den Raad van Regenten, alsme de tot den minister van Buitenlandsche Zaken te Belgrado, om 45 principieele dienstweigeraars, behoorende tot de reli- gieuse secte der Nazareners, in vrijheid te stellen of althans andere, dan militair» dienst te doen verrichten. Aan den koning van Roemenië werd een soortgelijk verzoek gezonden met be trekking tot 21, can dezelfde redenen ge vangen gehouden leden der Adventisten. Beide Staatshoofden werd gewezen op het bestaan van de Dienstweigeringswet hier te lande. Afschrift van bet adres werd eveneens gezonden aan den eersten minister Titulescu en den minister Buitenlandsche Zaken. Hier te lande richtte de Algemeene Ne- derlandsche Vrouwen Vredebond een ver zoek tot den minister van Justitie om een ernstig onderzoek te willen instellen naar de behandeling der dienstweigeraars na de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. In een schrijven aan den minister van defensie werd diepe teleurstelling uitge sproken over het feit, dat de regeering het noodig oordeelde in dezen tijd, nu uiterste soberheid is geboden, medewer king te verleenen aan een, door een par ticuliere vereeniging georganiseerde „fees telijke Leger- en Vlootdag". Terwijl juist de toenemende bewapening fn alle landen behoort tot de grootste bedreiging van de „Wereldvrede", is een „feestelijke" de monstratie van bewapening ten eenenmale misplaatst Van de deur wendde hij zich naar het raam en daar wachtte hem een veel groo- tere teleurstelling. Langs de gootpijp om hoog klimmen was al moeilijk genoeg ge weest; er langs omlaag te gaan zou on mogelijk zijn. De wingerd, die een zwakken verbin dingsschakel tus6chen den bovenkant van de pijp en 't raam gevormd had, wts af' gescheurd en hing nu tergend buiten zua bereik. Freddy was opgesloten met een doode en zag geen mogelgkheden om t® ontsnappen! Hij probeerde de deur open te rammen- Het geluid van zijn machteloos bonzen echode spottend door het huis. Hg ging weer naar het raam en stelde opnieuw de onmogelijkheid vast om langs dezen weg te ontkomen. Plotseling hoorde hij boven hem een gö- bonk. Het geluid kwam niet van vlak bo ven hem. Ja, natuurlijk. De man met den paardenkopl „Mijn k9p eraf, als ze den sleutel krij gen!" mompelde hij. Hij trok den sleutel uit zgn zak en gfloide hem uit het ven ster. Het ding zeilde door de duisternis, zooals dien nacht reeds eerder een flesch gezeild had en eindigde in den afgrond. Maar Freddy's voldoening was geen lang leven beschoren. Nauwelijks was hij den sleutel kwijt of een gekraak boven be wees dat het bewuste voorwerp niet meer noodig was. De deur was opengebroken. Stilte volgde. Er kropen drie minuten om. Toen sloeg een deur en een paar se conden later begon een auto te snorren. Freddy rekte zijn hals uit, maar hij was aan dgn verkeerden kant van het huis om wat te kunnen zien en hij kon zich de in zittenden slechts in zijn verbeelding af schilderen: met inzittenden, waarvan er twee gebonden of verdoofd waien. De minuten gleden traag voorbij. Fred dy vocht tegen een hopelooze apathie, diq ach van hem meester begon te i .Sturmvogel" legde beslag op den Groote* H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana woonden Dinsdag in de Domkerk te Utrecht de officieele herdenking ran het derde eeuwfeest der Utrechtsche Universiteit bij optocht begaven curatoren, Nederlandsche en buitenlandsche professoren en •denten zieh Dinsdag van het Universiteitsgebouw te Utrecht naar de Domkerk, oer de offteieele herdenking van het derde eeuwfeest der Utrechtsche Universi teit plaats had Het Engelsche bombardeervliegtuig, dat op het Fransche mailschip .Nor- mandie" neerstortte, werd ernstig be schadigd. Het toestel op het dek van het zeekasteel Kroonprins fioudewijr van België (in donker badpakje) met zijn speelmakkertjes Sabina en Jan Hain van de Mortel, weten zteft «en het strand te Noordwjjk, waar de jeugdige vorstelijke gast vertoeft, best te vermakea Perry in actie tijdens zijn partij tegen Stratford (Amarika) bij Je Internatio nale tenniskampioenschappen te Wim- biedoe De nieuwe Engelsche kruiser Glasgowk te Greenock Maandag te water gelaten. Het schip verlaat de hellina itv van de Sorbonne ta Parijs leest het adres van gelukwensch aan de jubileerende Utrecht sche Universiteit voor tijdens de openbare zitting van don Acadamischen Senaat in d« Pieterskerk te Utrecht H ansa prijs bij de te Hamberg De heer L R. Middelburg, burge meester van Zoetermeer (Z.H.), is benoemd tot voorzitter der Neder- landsch-Zuid Afrikaansche vereeniging

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4