ft SeüdUktyes C Aanbesteding. Data LiiiJL;Ji.!t!tJi,!Jjj euli ROEIBOOTJE Plaatselijk Nieuws] Kapitein Skittle en Boots winnen een wedstrijd LandbeuwenVeeteelt trachten aan te bestéden: 6 Woonhuizen Hout Hout teakhouten Balken, gratis koopdagen hetzelfde bedrag besteden gratis Dinsdag 16 «n Dinsdag 23 Juni Kruschen Salts Stolwijkse Drogisterij "ONTSMETTlNGSPlENST" Amgr. Hout „De Koophandel" SUPINATOR Fa. J. Borstlap, Onze prijzen zijn verlaagd* Plaatselijk Nieuws j Loop der bevolking Burgerlijke Stand 8 VRIJDAG 10 JULI 1938 Arkel. De gemeente zal over het dienst jaar 1935 aan de H.B.S. te Gorinchem f 664.39 moeten bijdragen. De werkloosheid is hier weer sterk toenemende in verband met de beëindiging van den hooioogst en ontslagen aan de fa brieken. Gevonden: twee rijwielbelastingmer- fcen, waarvan één kosteloos. Inl. op het gemeentehuis^ De 15-jarige D. Vroege, die over een hek wilde klimmen, viel daarbij zoodanig dat hij zijn pols brak. Dokter Bender heeft ie-^°De htS'A. P. de Lang heeft bedankt als vo'orzitter van den Vrijheidsbond, afd. Arkel. Hoornaar. De collecte voor den Gewa- penden Dienst heeft hier f 12,59Vt opge bracht. Mej. J. Klop had dezer dagen het ongeluk, dat bij het melken van een koe deze haar op den voet trapte. Het kwam zóó aan, dat zij op medisch advies eenige weken rust zal moeten houden. Jeugdige dieven. Hardinxveld. Dank zij de activiteit van den veldwachter te Boven-Hardinxveld is een einde gekomen aan een reeks kleine diefstallen in winkels. 'De vorige week kwam weer een klacht in van een kapper die eenige fleschjes odeur miste De da ders bleken leerlingen van de lagere school en de ambachtsschool te zijn. Verbaal is opgemaakt. Benoemd. Hei- en. Boeicop. Tot geldophaler en metevopnemer der drinkwaterleiding voor de gemeenten Schoonrewoerd en Hei- en Boeicop. heeft het dagelijksch bestuur be noemd den heer A. J. Stravers, alhier. Opening Waterleiding. Lexmond. Donderdag zal de waterlei ding van-de Drinkwatervoorziening „De Alblasserwaard en Vijfheerenlanden" of ficieel in gebruik worden genomen.'Bij de opening zal o.a. ook de Commissarto der Koningin voor Zuid-Holland, jhr. Van Karnebeek, tegenwoordig zijn. De kinde ren der beide scholen alhier zullen een eenvoudige zanghulde brengen. Sliedrecht. V. deed aangifte van het fait, dat vijf hem toebehoorende konijnen door een hond waren doodgebeten. De po litie tracht het bloeddorstige dier op te sporen. Dinsdagnacht koelden eenige van een fuifje komende jongelui hun verniel zucht op een aan den dijk staand ver keersbord. Zij werden door de politie aangehouden. Eén hunner, die te diep in het glaasje had gekeken, werd op het po litiebureau ter ontnuchtering in bewaring gesteld, terwijl de anderen na verhoor 8. Tn een oogwenk was Boots nu van t rende hij in zijn houten hemd, samen met r<ju geleerde broek verlost, welke hij als Skittle, naar de „Snorter", die spoedig aandenken op ée paai achterliet. Daarna I zee kooe. werden heengezonden. Zij zullen zich ter zake van vernieling hebben te verantwoor den. Meerkerk. De heer F. R., cbauffeur- mouteur, werkzaam in de garage van den heer J. de Ruijter, verwondde dezeT da gen zijn hand Daar zich ernstige ver schijnselen van bloedvergiftiging vertoon den, werd onverwijld geneeskundige hulp ingeroepen. Volstrekte rust is voorge schreven. De financiën der Kerkvoogdij. Schelluinen. De Kerkvoogdij der Her vormde gemeente, die de laatste jaren gel delijke moeilijkheden heeft, heeft dit voor jaar getracht, vermindering te krijgen van den aanslag van den Raad van Beheer en van het aanvangssalaris van den predi kant.. In overleg met den Kerkeraad is getracht, dit salaris met f 500 's jaars te verminderen. Het resultaat is geweest, dat hoogere kerkelijke colleges thans goed vinden, dat de aanslag van den Raad van Beheer, die over 193ó nog f 420 was, voor 1936 teruggebracht is op f 300 en dat het predikantstractement inplaats van net f 500 kan verlaagd worden met f 250. Velen meenen, dat nu de kans, dat een' eventueel uitgebracht beroep wordt aan genomen, gering is. Gedurende de predi kantsvacature moet men nu jaarlijks f 250 minder uitkeer«n voor de ringpredikan- tcn. Het kerkbestuur beeft thans opnieuw f 600 subsidie gevraagd uit de Uaconie- fondsen. Aangevaren. Sliedrecht Het zandschiip „Hoop op Zegen", van hier, is op de Oude Maas voor Dordrecht, even voorbij de samen vloeiing van Merwede en Noord met de passagiersboot Stad Zierikzee, van den dienst RotterdamZierikzee, in aanva ring gekomen. De Stad Zierikzee makte de Hoop op Zegen midscheeps ae deze maakte zooveel water, dat »j op een krib gezet moest worden. De Stad Zierikzee kon haar reis vervolgen. Persoonlijke en- gelukken hebben zich niet voorgedaan. Sliedrecht Bü de gem. arbeidsbeurs wa ren de vorige week ingeschreven 1142 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 35 werkzoekenden, terwijl 51 per.ion en werden afgevoerd, zoodat op he den waren ingeschreven 1126 personen. Op 8 Juli 1935 was dit aantal 1275. Te water, Sliedrecht Gisterenavond was het S-ja rig zoontje van den heer H. bij de woon arken der fa. Van Hou welingen aan het spelen. Zooals meer gebeurt, waagden de jongens te veel en terwijl de jeugdige H. op de arken was, verloor hij 't evenwicht en viel te water. Gelukkig bemerkten eeni ge personen op den rivierdijk het ongeluk en wisten den jongen spoedig boven te krijgen, zoodat dit ongeluk nogal goed af liep. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 10 Juli. MEER EIEREN NAAR DUITSCHLAND. In verband met de Olympische Spelen zal in het tijdvak van 20 Jh»i tot 10 Augustus uit ons land een extra-contin gent eieren, voorzien van een duidelijk stempel „Holland", naar Berlijn mogen worden gezonden. In afwijking van de be palingen, neergelegd in het handelsver drag, mogen nu ook kleine eieren (50 tot 55 gram) worden geleverd, CONSUMPTIE-MELKPRIJS. Nederlandsche Zuivelcentrale, 12 tot en met 18 Juli consumptiemelk regeerings- coutract: taxagedeelte 5 Vt cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk re- geerings-mmimumprijs 4.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan toxemelk cent. ■NET MELK VRAAGSTUK. Ito heeren CL P. Lugtigheid en J. Ver haar te Delft hebben een betoog uitge geven onder den titel „De oplossing van het melk vraagstuk", waarin zij pleiten voor het brengen van de melk naar de veiling. Wij lezen daarin o.a.: «Iedere veehouder beseft thans, dat we zoo langzamerhand aan den vooravond van nieuwe toestanden komen. Het staat duidelijk genoeg vast, dat het huidige systeem vnn melk verkoop, derge lijke groote bezwaren heeft, dat de levens duur van bet huidige stelsel zijn einde na dert. en dat de dringende noodzaak wordt gevoeld hierin verandering to bren- «mz. In dip* trina weer contracten worden afgesloten, moet iedere veehouder realisee- ren wat hij gaat doen. Hij moet beden ken, dat er voor hem, die onderhands met den kooper tracht de vastgestelde regeerihgsprijzen to ontduiken, door het geven van steekpenningen, het terugbeta len van rijloon, bet duur terugkoopen van ondermelk, geon minachting te groot'is. Voelt allen de dringende noodzaak, dat ge voor uw rechten opkomt. De rechten van de veehouders komen in de practijk Da wij aar zonder pijlpunt geeft den aland van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Meest matige Ziud-Westelijke tot Westelij ke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen; waarschijnlijk nog regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hg. water 10.30 uur, 1.66 M. Vreeswijk hoog water 10.55 uur, 1.81 M. Keulen stand 3.05 M., was 0.05 M. Maastricht 9 Juli 41.10 M., val 0.29 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 62 graden Fahrenheit. 3 Vrijdag 10 Juli: Op 10.26, onder 11.13. Laatste Kwartier Zaterdag 11 Juli. Op 10.47. niet tot uiting door de groote verdeeld heid onder hen. Tracht uw belangen eens indirect te zien. Bindt niet aan een kooper, weDce li sleoht betaalt, de veiling wil en kan helpen. In vele gevallen zult gij misschien uw voordeel doen, door het teekenen van een contract, er zijn echter ook vele gevallen, dat de veehouder zich op een zoodanige wijze bij contract bindt, dat de ontvang sten van de melk, genomen over een jaar, op de veiling, belangrijk hooger zouden zijn." Deze brochure is gratis verkrijgbaar bij het Bureau Rijnland, Joh. de Wittatraat 35, Leiden. Ondergeteekenden zullen namens de fam. HALL1NG te Ouderkerk a. d. IJssel op -Woensdag 15 Juli te Den verbouw dor voorm. Openb. School in de Nesse aldaar, tot in massa. Besték en teekening verkrijgbaar bij de Bouwkundigen 6. BOS Ouderkerk a. d. IJssel en W. BOS Oude wat er, Giro 252789. AAMBESTEPIWG. Burgemeester en Wethouders van Ammerstol gijn voornemens Vrijdag 17 Juli '36 n.m. 6 uur in het Raadhuis aan te besteden Het verbouwen van de openbare lagere school. Bestek en teekening verkrijgbaar vanaf 10 Juli bij ondergeteekenden, die tevens inlichtingen verschaffen it f 230, rest. f J. C. Jk P. P. KOK Architecten, Ammerstol. Ondergeteekenden zullen op Dinsdag 21 Juli a.s. voor de Wed. H. BLOK te Zegveld trachten aan te besteden: Het bouwen van een Landbouwerswoning m.koefttalling, schuur en hooiberg aan de Bodengra vensche Mi je in perceelen. Bestek en teek. k f 6 (rest. f 4) bij STUURMAN ZOON, Waddinxveen. Te koop: Groots partij lang 4 tot 12 meter, onverslijtbaar Verder enorme voorraad Vlotdeelen en ander timmerhout. Golfplaten tegen prijzen beneden alle concur rentie. Houthandel Joh. Zegelaar bij de spoorbrug Sliedrecht, tel. 235 van onze ACCOUNTANTSKANTOOR A. S. VAN WIJNBERGEN 32 Fluwselcnsingel Gouds Telefoon 3313. BELASTINGADVIEZEN KOSTPRIJSCONTROLE Piet: Dat is Jandorie gemakkelijk, Kees! Kees: Wat bedoel je, Piet? Piet: Wel, ik ging Donderdag naar de maakt in Gouda om half negen, toen bracht ik mijn schoenen bij JAN VAN DAM in de Keizerstraat en om 11 uur haalde ik ze keurig gezoold en ge hakt terug Kees: O, anders niet, nou, ik heb laatst wel zitten wachten op een paar, en dat waren nog- I al gumfnizolen en -hak- I I ken, man, je stond er voor, hoe gauw ik er de deur weer uit was. Plet: la, ja, als je haast hebt met schoenrepara tie moet je bij jAN VAN DAM wezen hoor. j En netjes, dat verzeker ik je En als je soms zoeken moet naar hem, in de Keizerstraat, dan kijkje maar naar de Model slagerij Van Leeuwen, daar woont-ie vlak naast i zijn* "leder, die dus op dén11 van deze dagen bij „HECTOR" scheenea kocht, kan tegen inle vering van de kassabon met speciaal datumstempel SCHOENENHUIS HECT0R"-sci,oenen JOH. VAN CAMP - I.A\(jK\l>lJK 18 - «OBIMHEM met gratia proefpot f 1.60 Kleinere verpakking voorheen f 0.90 thans f 0.70, nieuwe verpakking f 0.40 Fa. Lieve 1 Ca, (M. Wapenaar), Vleepdingen Kortedijk 16 Telefoon 108 Postbus 55 „Mo Cure, no Pay"'- Enkel betalen wanneer 't helpt BESTRIJDING WANDGEDIERTE vereischt kennis, ervaring, eerlijkheid, tact van optreden en vertrouwen. Voor inspactle hebben wij speciale krachten, die uitsluitend inspecteeren en hun volle aandacht aan dit werk kunnen besteden. Voor zuivaran hebben wij goed-geschoolde krachten. Al ons personeel heeft opdracht ontvangen huurders en verhuurders op meest eerlijke en reëele wijze te behandelen. Belangstellenden, die wandgedierte zelf willen bestrijden, ver strekken wij gratis demonstratie en inlichtingen over ons ont- i smettingsmiddel. M'u SeinlicMje werkt prachtig II.. 25 cent per advertentie van 6 regels (bij voornitbejaling) Elke regel meer 5 cent. Uitslnitend worden opgenomen advertentlën met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2e hands goederen (niet van handeldreven den), gevonden en verloren zaken en om lijnde zaken-advertenties van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen C 1.— per plaatsing. Groote partij Amgr. Planken van 25 cM. dik, Palen, Latten enz., zeer geschikt voor Brugdekken, Beschoeingen, Hekkens, Stalplanken enz. Scheepsslooperij Mieuw-Lekkerland In 28 jarige praktijk is hg de verschillende voetkwalen succesvol gebleken Waardeert ge uw klanten en uw zaken?... baat dan Van Noeten uw drukwerk mak en! werdt nog gekweld door voet- pijnen. Komt U eens naar ons Supinatorium, waar men U' zonder enige verplichting advies geeft betreffende het Supinator - systeem en Uw pijnlijke voeten. J.l.f. 603 Goreum. doch onze kwaliteit en afwerking la nog steeds dezelfde. GOUDA Indien men de waarde van het geld wil weten, moet men eens Er biedt zich aan: EEN NETTE DIENSTBODE, voor dag en nacht. Brieven, onder No. 9350, aan bet Bureau van dit Blad. Er biedt zich aam EEN NETTE DIENSTBODE, voor heele of halve dagen. Brieven aan R. v. ZANTEN fe Stolwijk. Te koop: Een prachtige OPEN BAKFIETS, tegen spotprijs. Te be vragen: Dokter Langeveldplein No. 5 te Sliedrecht. Te koop: EEN PATHÉFOON mot 44 platen; in goeden staat zijnde. Brieven, onder No. 9370, aan het Bureau van dit Blad. Te keep: een klein lang 4 M., breed 1.30 M. L. van Loon, Schoonh. Veer Te koop: EEN ROERMACHINE. G. JONGENEEL - Bleskenagraaf. Te koop: EEN MELKKAR OP veeren. Billijke prijs, bij J. JOM- GEJS'EEL, Molswaard, Bleskane- graaf. Te koop: In prima staat zijnde AUTO (Hudson), prima bamden. Te bevragen; Stoofsteeg 10, Gouda. Telefoon 2825. Te koop: 2 pracht orenen TUIN BANKEN; zeer billijk, bij BAS BLONK, A 86, Groot-Ammera. Dieren vrienden I Fr. coll. honden en vogelt als Airedale Terriers, Dwergkeesjes, Fekingeesjes, Fr. Buldogj es. lersche setters, Schotsche herders, Bouviers en 5 prachtige St. Berqardhonden, D. Herders, Eng. ruwh. Terriers. Dag. te zien en te be vragen bij het vertrouwdste adres P. J. DEN BOER, Dierenhandel, Krimpen a.d. Lek. - Telefoon 47. Een- Ier kwam voorbij een hei berg, waarop geschreven: niets bo ven de 3 stuiver. Hij ging naar binnen, greep een flesch whisky en wilde vertrekken. De herbergier hield hem aan en zei. dat die flesch 3 gulden kost te. De zaak kwam voor het go- recht en de Ipr won. Eenige dagen later trad de man wederom de herberg binnen. „Er staat echter op de flesch, dat men voor een leege flescb 3 stuivers terug krijgt! En nu kom ik mijn leege fleeoh inruilen voor drie stu*- 9 VRIJDAG tO JULI 1088 Ongeval, Capelle a.d. IJssel. Het 10-jarige zoon tje van den heer D. Kalkhoven, wonende Bilderdijkstraat 18. had het ongeluk op het speelterrein van school 4, lyilons het spel te vallen en een arm te breken. Capelle a.d. IJss-H. Aan den heer W Stam is vergunning verleend voor den bouw van een woon- en winkelhuis aau de Wilhelminastraat. De N.V. Chemische fabrieken kreefc vergunning voor den bouw van een loods op baar fabrieksterrein aan de Nijverheidsstraat. Sted. gymnasium. Gouda. Toegelaten zijn tot de eerste klas- tte van het Sted. Gymnasium: Leendert van Beekum, Jacobus van der Boon, Johannes Dekker, Adriaan Wij- nand den Duyf, Robbert Marie Gallas, Hugo Maitin de Jong, Maarten Witte van Leeuwen, Albertus Marinus Nieuwenhui- sen, Johan Nicoiaas Oskam, C. J. Seton, J. A. J. Spaas, J. T. Sprik, Aa. Ga. Tiele, H. A. van Triet, H. J. Zimmermann. Bevorderd van de le tot de 2e klasse: P. .W. de Beun, G. Bittör, N. van Dant- zig, Ph. Th. van Dorp, E. N. van Duyvendijk, L. van Dijk, A. W. van Eijk, D. M. van Hoevelaken, P. de Jong, N. de Jongh, M. Mourik, G. van Muis winkel, J. P. Pfauth. G. P. de Pooter, J. G. Pruymboom, H, D. de Reus, Ga. Pa. Schilt. Ny. Ez. Le. Schreucter, D. A. Slager, D. B. G. Verhagen, A. Verhoeven. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: X P. Boer, A H. Booga&rt, A. de Jong, J. de Jong, Na. Jn. Kool, La. Korten- oever, J. Meyer, Aa- Natglas Boot, J. H. Nicolaa, H. p. Nieuwenbuisen, D. J. Oudijk, Aa. Pa. van Petersman Eeden, A. Schep, W. van Vliet, Wa. Ga. van Zan ten, J. A. Zwartendijk. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: B. Albada, Me. Becking, J. W. de Bruyn, Ca. Eth. Dankelman, Ja. Flohil, Ta. Wa. Ma. Franken. Ae. Ba. van de Graaf, J. A. la Gro, Ch. G. van Leeuwen, Na. Je Mo- gendorff, L. Nagtglas Boot, Aa. Ma. Six- ma, Fe. Ja. Vixseboxse, JV, Zimmermann, Mn. Zuydam. Bevorderd van de 4e naar de 5e kfecsse: X Blanken, A van Dantzig, G. H. Ch. van Dijken. Ha. Na. Ja. Elzenga, K. J. Kerling, K. B. Kremer, J. E. le Planque, Ga. Rensma. Bevorderd van de 5e naar de 6e klasse: X H. Becking, J. LA. van Dantzig, Se. Fe. Se. Franken. M. J. van Kleef, A. G. de Man, H. W. B Michgelsen. P. Nijhoff, Ga. Ringeling, F. Schreuder, J. G. Steyn, Aa. Se. Torensma. Reünie-Bioscoop. Gouda. „Eind goed, al goed," zegt' het ipreekwoord, maar in Reünie denkt men er deze keer anders over, want een van'de beide hoofdfilms van deze week heet „Einde slecht, alles goed". Deze rolprent geeft gelegenheid het spel te bewonderen van Szöke Szakall, Ernst Verebes en Rosi Barsoni. Als tweede hoofdfilm draait „JVoor Moeders Eer". Jackey Cooper en Mary Astor geven daarin trekjes van ont roerende tragiek uit het dagelijksch leven. In het matinee van Woensdagmiddag Verschijnt Jackie Cooper op het natte doek Els „Dinky". Gouderak. De heer C falling kwam als mo. te staan in de klasse vaste baan bij «dé schietwedstrijden van den B.V.L. te «Gouda. Men heeft thans een aanvang ge- ftnaakt met het dammen van een sloot ln (het nieuwe voetbalterrein, benevens bij komstige werken. Het ligt in de bedoeling |het terrein bij den aanvang van de com petitie in gebruik te nemen. HET DRUKKE SEIZOEN. Haastrecht Met den kersentijd is het Keizoen in „De Kleine Betuwe" weer in Volle gang. Zondag was de toeloop mis schien grooter dan ooit te voren. A.s. Zon dag komt wederom de chef van de Nat Xuchtvaartschool te Rottiydam, de heer (Schmidt Crans op bezoek. Na het hachelijk avontuur, dat deze po pulaire vlieger Dinsdag te Soesterberg iieeft beleefd, zal de belangstelling voor /.zijn verrichtingen stellig nog grooter zijn, idan ze altijd reeds is. De landing heeft plaats op het bekende /%eiland. De ondernemer yan „De Kleine .Betuwe", de heer W. Kompier, zal op (Waalhaven zijn bij het vertrek mi de reis ■net „De Tijgel" meemaken. Een wedstrijd in de speeltuin geeft weer kans op een gratis vlucht naar Waalha ven, waaraan een gratis thuisreis per auto is verbonden. Het bezoek zal weer groot zijn. Langeruigeweide. Veiling vereeniging Bnebruggen e.o Aanvoer 4767 stuks Prijzen kippeneieren f 2.50—2.75 de 100 «tuks. Handel vlug. Lekkerkerk. De heer G. Neven, Opper- duit, heeft zijn zoo sierlijk en natuurge trouw model wip-watermolen, die bij •enigen wind een voorbeeld geeft, hoe het water uit sloot of vaart in een boezem ge malen wordt, verkocht naar Koog aan de Voor den heer Neven een groote voldoening, dat zijn werkstuk nu in hel land der molens een plaats ia waardig ge kend, Lopik. V oor het toelatingsexamen voor de 4de k'asse der H.B.S. 5-jarige cuisus A, slaagde de jongeheer J. J. v. d. Weeid. Moercapelle. Tijdens een hevig onwe- der, dat Dinsdag j.l. boven onze gemeen te woedde, zijn bij den landbouwer Z. eenige hooihoopen, staande in het land, door den bliksem verbrand. Moordrecht. Onder geleide van het on derwijzend personeel maakten de leerlin gen van de o. 1. school een reisje naar Ouwehands Dierenpark De reis werd ge maakt in vijf autobussen. Verschillende ouders van de kinderen maakten deze reis mede. Vooraf werd een bezoek gebracht aan de Pyramide van Austerlitz en den Grebbenberg. Zeer voldaan keerden allen 's avond^terug. Moordrecht De heer B. van Noort slaagde aan de Handelsschool voor het di ploma Duitsch en Fransch. Men is begonnen met het aanbrengen van een nieuwe bestrating in de Dorps straat. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De postduiven vereeniging „De Reisduif" hield e-m wed vlucht van Orleans, afstand 460 K.M. De duiven werden voor 8 uur in vrijheid ge steld. Aankomst eerste duif 2!l223, laat ste duif 5.41.41. De prijzen werden als volgt toegekend: R. Rademaker 1, 4, 7 en 12. W. Wijnen 2; J. van Luinen 3, F. Ha- zenbroek 5, Ghr. de Koning 6 en overduif; H. Kleijbenker 8, J. Ames 9; G. Kouffeld 10, A. de Groot 11, Koningirmsfeesf. Reeuwijk. Uitgaande van de oranje vereniging „Wilhelmina^ zal in hotel Zomerzorg een vergadering worden ge houden, waartoe een veertiental vereeni- gingen nit deze gemeente zijn totgenoo- digd. Het doel is een bespreking voor hot houden van feestelijkheden op 31 Aug.,. den verjaardag van de Koningin. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week ingeschreven 152 werkzoeken den tegen 149 in de vorige week. Van laidingwater versloken. Reeuwijk. Nu de gemeente Reeuwflk to de afd. Tempel waterleiding had aange legd voor de Reeuwijksche bewoners, had den de bewoners van de afd. Tempel, wel ke onder de gemeente Zwammerdam be- hooren (noordelijk van den weg) een ver zoek gedaan om hun woningen ook aan de Reeuwijksche waterleiding te mogen aansluiten. De gemeente Zwammerdam heeft echter op het verzoek afwijzend be- hikt in verband met de concessie van de N V. Bodegraafsche Waterleiding Mij. Deze concessie loopt het volgende jaar af Verkooping. Reeuwijk. Notaris J. van Kranenburg heeft publiek verkocht de bekende villa 's-Gravenbroekscheweg E 166, voorheeo bewoond door den heer D. P. H. Hassel- jnan. Kooper van het landhuis werd de heer G. van Wingerden te Gouda, voor f 6770. Twee perceelen bij de villa behoo- rende grond en piaswater werden gekocht door den heer N. J. van Dam alhier voor f 2440. Botsing.4 Reeuwijk. Op het kruispunt aan de Reeuwijkschebrug kwam een motorrijder uit Delft van den Nieuwdorperweg afrij den en wilde via den straatweg naar Bo degraven. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Bodegraven een personen auto, bestuurd door den heer S. uit Utrecht. Er ontstond een botsing, welke, beiden kalm reden, gelukkig goed afliep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het motorrijwiel werd bescha digd. Over de schaderegeling werd men het onderling eens. Bijenzwerm op bezoek. Reetfwijk. Bij den heer W. Th M tol gaarder te Oud-Reeuwijk, streek een bij enzwerm in den schoorsteen van zijn wo ning neer. Men dacht deze ongenoode gasten vlug te verdrijven door de kachel even aan te maken, doch dit had juist eon tegenovergestelde uitwerking, daar do bijen zich toen voor een groot deel in de woning van den heer M. verspreidden. Toen werd de hulp van den imker, don heer v. d. L., ingeroepen, die de bijen heeft gevangen. Aotoutocht ouden van dagen. 9liedrMit Maandagmorgen om 8 uur vertrokken de autos, waarin de ouden van dagen hadden plaatsgenomen naar Hoenderloo Op de Uitbreiding heerschte reeds vroeg een groote drukte. Begunstigd door het mooie weer. hebben de ouden van da gen kunnen genieten van het natuur schoon. Omstreeks half negen arriveerde het gezelschap wederom in onze gemeen te. Daar een en ander tot stand is ge bracht door vrijwillig beschikbaar stellen van auto's en door giften, zoowel in na- tura als geld, past hier een woord van lof tot hen, die den ouden van dagen de zen prettigen dag bezorgd hebben. Waddinxveen. De scholier H., die op den Kerkweg op het trottoir reed, geraak te het beheer over zijn stuur kwijt. Hij i-eed in de Kerkwegvaart en ging kopje onder. Gelukkig kwam hij onmiddellijk weer boven. Voorbijgangers wisten hem op den wal te trekken en onder groote vreugde van zijn schoolmakkertjes toog hij met een nat pak huiswaarts. Later is de ftote opgehaald. De oudjes op reis. Waddinxveen. De beide Middenstands- ereenigingen hebben Woensdag voor de ouden van dagen en gebrekkigen, met 31 auto's, een rit naar Haarlem en Omstre ken gemaakt. Om één uur werd van het beginpunt, de Kanaa'straat, vertrokken. Ja mmer. dat zich op den Kerkweg een ongeval voordeed. Er moest een oogenblik gestopt worden. De laatste auto van de file werd bestuurd door den heer J. van H. Doordat die bestuurder niet voldoende op het verkeer lette, reed hij met zijn auto tegen den luxen wagen van den heer Ten Damme, die reeds stilstond. Deze auto werd tegen een voor hem staande geduwd. Van «ft auto van den heer Ten Damme werd de voorruit verbrijzeld. In de ach terste auto van Van H. zat de oude land arbeider Hoogerbrugge. Deze schoot ddor den schok door de vdirruit. Hij liep aan zyn gelaat en hals talrijke bloedende won den op en moest naar den dokter worden vervoerd. Met een aantal krammen moes ten de wonden worden gehecht. Een an dere inzittende, de heer Van der Heijden, kreeg aan zijp linkerpols 'n blessure. De auto werd aan de voorzijde zoodanig be schadigd, dat hij naar een garage moest worden gesleept. Na ruim een half uur vertraging zette men, de gewonden mee nemende, de reis voort. Het ging nu over Leiden naar Haarlem en Omstreken. In verschillende plaatsen werd vertoefd, waar de oudjes op versnaperingen werden onthaald en de mannen oj> zijn tijd op een sigaartje getracteerd. Des avonds om half acht werden de oudjes door het muziekcorps „Concordia" opge wacht. Met een autobus van den heer Bui telaar werden de muzikanten vervoerd. Met de muziek voorop, reed men naar de lunchroom van den beer Van de Water. Daar werden de gasten op heerlijke koffie en goed belegde broodjes onthaald. Inmid dels was ook de burgemeester verschenen, die de oudjes met hartelijke woorden toe- prak. De heer De Wilde, voorzitter van de Middenstandvereeniging, dankte allen. Na dat de muziek nog verschillende vroolijke marschen had laten hooren, werden de oudjes weer naar hun woningen gebracht. Zij beloofden elkander het volgende jaax weer terug te zien. De beide Middenetandsvereenigingen Terdienen een woord van lof voor de vele moeite, gemaakt om deze oude lieden een gezelligen middag te bezorgen. Het onweer. Waddinxveen. Woensdagmiddag woed de boven onze gemeente een zwaar on we der. De bliksem sloeg in de slagerij van den heer Versluis aan den Onderweg, waar een veertigtal pannen van het dak werd geslagen, terwijl het hout van dq kap van het huis over Éft^gYoot gedeelte ver schroeide en versplinterd werd. Persoon lijke ongelukken dedeh zich niet voor. De gemeentewerkman K. de H. kreeg bij het lossen van staven ijzer van een auto een stuk tegen zijn kin. Dit kwam zoo aan, dat hij het bewustzijn verloor. Toen hij weer bij kennis was, is hij naar den dokter overgebracht en vandaar, na dat hem hulp was verleend, naar zijn wo ning vervoerd. Te water. Zevenhuizen. Woensdagmorgen onge veer 11 uur reed de heer Albert Vente met een karos, waarvoor een paard was ge spannen, op de Dorpsstraat. Bij de wo ning van zijn broer den heer Adr. Vente, wilde het paard opeens den dam opgaan. Daar de bestuurder hier geen erg in had, haalde hij het paard, toen het al op den dam was. om. Het dier kwam niet op den weg, maar met karos en inzittenden in de Boschgracht terecht. Vlug waren hulp- vaardigen bij de hand en brachten paard en voertuig weer op den weg. De drie per sonen die op den karos zaten, zyn bij den heer Adr. Vente van droge kleeren voor zien. Allen kwamen er ongedeerd af. Zevenhuizen. Zondag hield de postdui venvereniging „De Stormvogels" een wed vlucht uit Lekkerkerk De prijzen werden behaald als volgt: 1, 6, 11 en 13 N. Kop- nenaal, 2, 3, 7, 10, 14, 15 en 19 A. G. Ales; 4, 5 en 16 J. Stolk; 8 en 21 G. van Dam; 9 en 22 C. Glindmeijer; 12 en 20 A. Verhoef; 17 G. v. d. Kieft; 18 H. Spek man, 23 A. van Leeuwe, 24 J. de Koster. Aankomst eerste duif 10 uur 59 min. 56 sec. Aankomst laatste duif 12 uur 10 min. 25 sec. Kantongerecht Gouda Zitting van Woensdag 8 Juli 1936. Slacht vleesch te Oudawater. Voor den kantonrechter had zich W. van Z. te verantwoorden, beschuldigd van frauduleus slachten van eenige dieren. Een opsporingsambtenaar van den vieeschkeuringsdienst, bracht bij Van Z een bezoek en ontdekte in zyn schuur een ongekeurd kalf, dat niet verduurzaamd en niet toebereid was, alsmede een var kenskop die in hetzelfde geval verkeerde, terwyl in een kookpot een afgebeend nuchter kalf of id. werd aangetroffen. Verdachte ontkende iets van den her komst te weten. Zyn raadsman, mr. J. I. van Doominck uit Rotterdam, ging nader in op de details der uitgebreide dagvaar ding. Het derde ten laste gelegde staat niet vast. Het is niet uitgemaakt of het hier een ongeboren vrucht gold dan wel een kalf dat kort na de geboorte werd ge slacht. De ambtenaar van het 0.M was het daarmee eens en vorderde voor dit deel der dagvaarding vrijspraak, doch voor de beide andere feiten f 75 boete subs. 10 dagen hechtenis, plus bevel tot publicatie van het vonnis. Mr. van Doorninck hield hierna 'n uit voerig pleidooi en wraakte daarin de houding der plaatselijke ambtenaren, die zijn cliënt onbehoorlijk hebben behandeld. Zonder een bevel tot in hechtenisneming heeft men hem zelfs eenige dagen op hot politiebureau opgesloten 1 Pleiter teekende den toestand ter plaat se. Verdachte is namelijk houder van een vat, waarin alle slagers te Oudewater de afval moeten depoueeren, waarna de „Gekro" te Schiedam eenmaal per week voor de reiniging zorgt. Alle slagers heb ben tot de schuur, waarin zich bedoeld vat bevindt, vrijen toegang en verdachte die daarvoor een jaarlijksche vergoe ding van 200 gulden ontvangt draagt geenerlei verantwoordelijkheid volgens zyn instructies. Op grond van dit feit achtte de verdediger het geenszins uitgesloten, dal de door den opsporingsambtenaar aangetroffen deelen van geslachte diereu, niet door zijn cliënt in de schuur zijn ge worpen. Den verdachte zou dus fraudu leus. slachten evenmin kunnen worden ten laste gelegd Pleiter vroeg daarom van het sub. 1 ten laste gelegde algeheele vrij spraak. De in sub. 2 genoemde varkenskop is in een zak gevonden waarin zich ook eenige beenderen bevonden. Ook deze zak kan evengoed door een anderen slager daar zijn neergezet. Het gemeentebestuur en de keuringsdienst nemen z.i. onvoldoen de maatregelen om frauduleuze slachting te voorkomen als zijn cliënt is ten laste gelegd. Ook van het sub. 2 ten laste ge legde vroeg mr. van Doorninck daarom vrijspraak. Om een nader onderzoek te kunnen instellen, werd de zaak tot 12 Augustus a.s. aangehouden Frauduleuza slachting te Oudewater. Dezelfde verdachte stond vervolgens op nieuw terecht, nu met twee medeplichti gen, A. J. van Z. en J. van Sch. uit Ou dewater. Verdachten zouden in een schuur te Haastrecht een koe hebben geslacht en ge vild zonder dat het vleesch door den-keu- ringsraad geschikt was verklaard. A. J. v. Z. was bij W. v. Z. in dienst betrekking en in opdracht van laatstge noemden heeft de eerste meegeholpen, doch van S, had er weinig mee te makeix Hij mocht echter de tong uitsnijden en voor zijn hond behouden. De opsporingsambtenaar betrad juist dc schuur toen de slagers bezig waren en ontkennen viel dus moeilijk. Ze probeer den hem er van te overtuigen, dat het dier alleen maar geslacht werd om de huid, want voor de consumptie zou het toch niet worden goedgekeurd, ip De verdediger dezer drie verdachten, mr. J. I. van Doorninck, vroeg voor v. S. een schuldigverklaring zonder toepassing van straf en voor de beide anderen een clemente straf, daar z.i. van frauduleuze slachting in een ernstigen zin niet kan worden gesproken, omdat de koe niet voor de consumptie zou worden verkocht De eischt van het Openbaar ministerie tegen den hoofdverdachte W. van Z luid de f 75 subs. 5 dagen; vonnis f 50 subs. 10 dagen; eisch tegen A. J. van Z f 30, subs. 6 dagen, vonnis f 10 subs. 2 dagen en tegen J. van S. werd f 10 geëischt, maar het vonnis luidde f 2.50 subs. 1 dag hechtenis. Ongekeurd spek te Gouda. De Goudsche slager C. N. van der P bad een partytje spek van 9 pond gekocht doch verzuimde dit te laten keuren. Het was echter duidelijk dat hier minder van nonchalance dan wel van opzettelijke po ging tot ontduiking der vleeschkeurings- wet sprake was. De hulpkeurmeester van het abattoir, de heer A. H. de Wilde kreeg een seintje dat het in de slagerij van v. d. P. niet pluis was, dus trok hij op onderzoek uit. Aanvankclyk kon hij niets ontdekken dat op ongekeurd spek geleek en onder het voorwendsel van assistentie te gaan ha len Toor een grondige huiszoeking, ver liet hij het pand, maarstelde zich ln de buurt verdacht op! Lang behoefde hij niet te wachten, want het duurde maar vijf minuten of.... het knechtje van v. d. P. kwam de winkel uit met een mand, waarin 9 pond ongekeurd spek op zijn fiets! Hij liep dus in de val. Het bleek, dat het spek een Haagsch keuringsstempel droeg, maar de directeur van het openbaar slachthuis te Gouda, keurde het voor do consumptie af. De ambtenaar van het Ö.M vroeg voor deze ontduiking van de vleeschkeuiings- wet een boete van f 35 subs. 7 dagen hecb tenis en publicatie van het vonnis. De kantonrechter legde hem behalve het laatste f lfr subs. 3 dagen hechtenis op. Geknoei met boter te Gouderak N. B., een melkveehouder uit Gouderak was met vier pond boter naar de markt in Gouda getogen, om te trachten deze ia het Boterhuis te verkoopen. Inplaats van klanten, ontving hij op een vroegen Donderdagmorgen bezoek van een controleur der Crisis Zuivelcentrale, die de hoeveelheid boter bekeek. Bij on derzoek bleek ze een vetgehalte van maar 77 7/10 pCt. te bevatten, terwyl het voor geschreven percentage 80 procent be draagt. De ambtenaar van het O M. hield er ia zijn requisitoir rekening mede, dat het verschil maar Weinig was en vorderde daarom f 15 subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veranderde dit in f lOmiha 3 dagen. Allerlei. J. E. en J. S. te Gouda hadden hua rijwielen onbeheerd lat«n staan. De eerste werd schuldig verklaard zonder toepas sing van straf; de tweede moet 50 cent boete betalen J. M. de B. te Gouda heeft op d* brugleuning van de Kleiwegbrug gezeten. Daarvoor veroordeelde de kantonrechter bem tot 1 gulden boete. Juffrouw M. V. uit Gouda was op haar fiets op het z.g.n. Kippenbéuggetje nabij het magazijn van Vroom en Drees- man van de Gouwe komen rijden en reed ia de armen van een politieagent, die haar hoffelijk een proces-verbaal bezorgde. Ter herinnering kreeg zij een gulden boete, of 1 dag zitten. A. T.v.G boomkweeker te Boskoop heeft op de Henegouwerweg met zijn fiets zonder licht gereden. Daarvoor moet htf nu een daalder boete betalen. De Boskoopsche bloemenkoopman D U. heeft in Moordrecht op een driewielige motor-carrier gereden zonder een rij- of nummerbewijs te bezitten. Dat is gevaar lijk voor het verkeer. Hij moest twee geldboeten van f 7.50 en f 1.betalen. - Wegens het in de Vlist visschen zon der vergunning en het uit het water ha len van aaldobhers werd J. S. uit Haast recht tot f boete veroordeeld subs, twe# dagen hechtenis. REEUWIJK. Over de maand Juni. Ingekomen: J. Hoogerbrugge en gezin, uit Waddinxveen in D 50. Vertrokken: W. v. d. Berg uit H 56a, naar Gouda; J. Maas en gezin uit H 172 naar Arkel. ZEVENHUIZEN. Juni. Vertrokken: G. Steenbergen naa ReeuwijkJ A. P. M. Steenbergen (wett HeemskeVk) naar Reeuwijk, M. Oudijk Lekkerkerk naar Bergschenhoek; M. T. G. de GraafLekkerkerk naar Rotterdam; P. v. d. Bos (wed. Molenaar) naar Bleis- wijk, A. C. vén Balgooi naar Èoskoop; W. M. Neeleman naar Waddinxveen; L. Groeneweg naar Den Haag; L. Gorissen naar Boskoop; L. Vogelezang (wed. I?e Bruin) naar Strijen. Ingekomen: J. Medeeier, van Neede; A. van Wijngaarden, van Ede; D. Bon tenbal, van Rotterdam, M. ClasingStig- ter, van Hillegersberg; A. Pols, van Gouda; L. van Prooijen, .van Moordrecht; C. J. Moerman, van Nieuwerkerk ad. IJs sel. HAASTRECHT Juli. Geboren: Willem, z. van A. Schinkilen A. van der Neut. Lambor'a Wilhelmi- na Maria, d. van Th. W. van Doorn en J. M Baars. Ondertrouwd: P. H. Mayauberg, 43 j.» en E. Sassen. 27 j. Getrouwd: K. Reichard, 26 i., en CL Baan, 20 j. KAIMPEN a d. LEK. Juli. Geboren: Johannis Marinus en Adri- aantje Cornelia, z. en d. van G. Prins en T. Kuipers Anna Willy, d. van A Streefland en G. Ouwerkerk. Ondertrouwd: B. W. den Boer, 22 j.,en E. M. van Heiningen, 19 j. Overleden: H. van de Kreeke, 64 j., echtr gepoot van N. van Vlijmen. LANGERUIGEWEIDE. Juni. Ondertrouwd: A. de Groot, 26 j. en W. Coolenbrander te Oudewater. MOERCAPELLE. Juli. Getrouwd: J. C. Bakker en Ch. UithoL J. Bremmer en M. Buitenhuis. SCHOONHOVEN. Juli. Ondertrouwd: H. Mudde, 26 j., en A» Schriek, 19 j. Getrouwd: J. A. Brink, 26 j., en J. P. Prins, 23 j. ZEVENHUIZEN. Juni. Geboren: Johanna, d. van F. Kreft en J. Roos. Lena Tona. d. van W. J. v. d. Haak en G. E. de Vlaming. Mari nus, z. van H. Th. v Kesteren en A van Schaik. Cornelia, d. van J. P. Metse laar en G. v. Vliet. Hendrik, z. van G Schouten en G. Klingenberg Getrouwd:' C. Oudyk Ite Nieuwerkerk a d. IJssel) en M Lekkerkerk. J. de Jonsr (te Reeuwijk) en A. C. van Balgooi. H. Zweere en B. Keyzer. D. Her tog (te Moetcapelle) en J. Verbeek. N G. Hol en A. van Dam. Overleden; L. Bontenbal, echtg. van C> A. Verbeek,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5