Plaatselijk Nieuws Kantongerecht Goud» Burgerlijke Stand Tba^dïilTMeirv^ Gemeenteraden Sportnieuws Lóóp der bevolking OR 5 CENT ER MAAND verzekerd ongevallen VRIJDAG 17 JULI 193G De Raad op excursie. Berkenwoude. Onder leiding van den burgemeester, den hees M. Gauiier, maak ten de raadsleden Dinsdag een excursie naar den watertoren van de Drinkwater leiding „De Vijf Gemeenten'' te Bergam bacht. De heeren werden rondgeleid door den arRitect, den heer p. D. Stuurman. Na ongeveer een uur o$ het werk te heb ben vertoefd, keerde het gezelschap zeer voldaan huiswaarts. Berkenwoude. In de afd. oenspannen, fokmerriën, type landbouwtuigpaard, won Nysje, van den heer M. llak, den eersten prijs op het concours-hippiqye te Hoofd dorp. Dienstplicht Capelle a.d. IJssel. De minister van de fensie beeft aan P. Verkade, diensipiich- tige der lichting 1936, een jaar .vrijstelling verleend van dienstplicht wegens kostwin- Woor den storm van Woensdagmid dag is een paal afgebroken, die de gelei ding van het electrische net van den 's-Gravenweg draagt. Vanwege het bedrijf is men aanstonds begonnen met herstel lingen, teneinde te voorkomen dat de be woners van den 's-Gravenweg zonder licht «ouden koeien. v De leerlingen der openbare school aan den Kanaalweg hebben met auto bussen een vacantie-reisje gemaakt naar Den Haag, Scheveningen, Wassenaar en Katwijk aan Zee. In Des Haag werd het monument van de Koningin-Moeder be zichtigd. De thuisreis werd gemaakt over Haarlem, Lisse, Hillegom en Leiden. Dammen. Capelle a.d. IJssel. De damvereeniging „T.O.G." speelde te Rotterdam eenvriend- «chappelijken wedstrijd tegen „Het O os te* 3" en won met 3—17. De uitslag was als volgt: J. HofmanJ. Hoogendijk 02; A. C. Damman—A. Heuvelman 0—2 A. Jocker—D. Verkaik 0—2; G. Nobel— Adr. Heuvelman 0—2; P. v. d. Wal—A. van Beek 0—2; J. Winkelman—D. de Bruia 1—1; J. Wondergem—P. Roozen- daal 0—2; G. J. van Mourik—W. de Graaf 20; A. MayenbergP. van Holst 0—2. Totaal 3—17. Voordracht onderwijzeres. Gouda. B. en W. bieden den raad de volgende voordracht aan ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare la gere opleidingsschool B: 1. Mej. K. Bliek, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Brakel; 2. Mej. M. C. E. van Baaien, onderwij zeres op wachtgeld, thans tijdelijk atfn de openbare opleidingsschool B, alhier; 3. Mej. G. W. Snijders, onderwijzeres aan edopenbare lagere school te Nieuw- poort. Voor de benoeming van een onderwijze res aan de openbare lagere school 7 luidt de voordracht: 1. Mej. M. N. J. Krijn, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Streef kerk. 2. Mej. M. E. Roelfsema, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Goude- rak. 3. Mej- S. W. Bakker, onderwijzeres aan jde openbare lagere school te Reeuwijk. De raad vergadert Maandagavond. REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van deze bioscoop, heeft de direc tie een uitgekozen programma samenge steld. Er is het wereldjournaal, een grap pige gekleurde toeken film, een filmpje „Sportief Holland" met toelichting van Han Hollander, muziek van Max Tak. Ver der speelt de populaire radio- en gramo- foon-organist Jessie Crawford met zijn echtgenoot e een aantal melodieën. Het be kende mondharmonica-orkest van Borrah Minnevitch zal eveneens het muzikale ge hoor streelen, terwijl John Kloos met speciaal repertoire op het tooneel ver schijnt. Eerst nadat men dit alles ge tm heeft, komtt de hoofdfilm „Een avon tuur m Caliente", met Dolores del Rio, Pat O'Brien e.a. Caliente is het Monte Carlo van Mexico, en wat men in de hoofdstad van Monaco vindt of vond kan men hier ook aan treffen, te weten: weelde en schoonheid, charme en humor, avontuur en romantiek. Rekent daarbij het sprookjesachtig Mexi- ©aansehe landschap en de schilderachtige kleedij, dan is een woord van aanbeveling voor deze rolprent welhaast overbodig. Dit programma draait, volgens de verten tie in dit nummer, van Vrijdag tot en met Donderdag, terwijl er Woensdag matinee is mót Gharlie(, Chaplin. Concert. Gouderak. De muziekvereen. Caecilia gaff Zaterdagavond onder leiding van ha ren directeur, den heer J. L. Nobel, een concert op het erf van den heer Duran. De nummers gaven blijk van een ernstige studie en werden goed uitgevoerd Vele belangstellenden woonden dit concert by- Esperanto. Gouderak. In deze gemeente worden po gingen aangewend om te komen tot op richting van een Esperantoclub. Een ver gadering tot bespreking van een en ander is per 24 Juli uitgeschreven, De postbode H. werd zoodanig door een wesp in het oor gestoken, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Dezer dagen is het watergemaal Stolwijk in werking gesteld, om het wa- terteveel in de polders weg te malen. Dit is in ruim 4 maanden niet noodig g<> weest. Burgemeester K. H. Brandt, heeft het beschermheerschap vap de zangver- eeniging A.D.V.E.N.D 0. te Moordrecht aanvaard. Stormschade. Jaarsveld. De storm, die Woensdag middag woedde, heeft in deze omgeving groote schade aangericht. Naast de rieten daken van boeienbehuizingen en hooiber gen moesten ook de fruitboomgaarden en de te velde staande gewassen het ontgel den. De oogst der late kersen is totaal ver nield, wat bij het toch al ongunstige weer een enorme schadepost beteekent. Verder zijn er groot? hoeveelheden appels en peren tegen den grond geslagen. Donderdag waren vele han den bezig het afgevallen fruit te verzamelen, om het zoo mogelijk nog te verkoopen, wat echter niet mee zal val len, daar er nog bijna geen rijp goed bij is. De luinbohwgewassen, als erwten en boonen, liggen tegen den grond gewaaid, terwijl ook de hennepteelt, dit jaar voor het eerst hier beoefend, veel schade lijdt, doordat er vele stengels gebroken zijn, iets wat zich niet meer kan herstellen. Zwemwedstrijd. Krimpen a.d. Lek. Woensdagmiddag van 2^-5 uur zal in hót zwembad „Schu- agt" voor de schoolkinderen een zwem wedstrijd worden georganiseerd, door de zwemclub alhier en het onderwijzend per soneel van school no. 1. De prijzen zullen bestaan uit luxe voorwerpen. Aan de aannemers Gebrs. Klapwijk en Mudde is onderhands opgedragen het bouwen van een woonhui» aan de School straat voor rekening van den heer Joh. r. d. Hatert. - De geitenfokvereen. D V.V. zal Za terdag a.s. een keuring voor stamboek geiten houden op het terrein van de fir ma Gebrs. de Jong, Keurmeester ie de heer Kramer uit 's-Gravenhage. Voor het zwemdiploma slaagden'in het zwembad „Schuagt" de dames B. de Groot, A. van Driel, D. Stinie, M. Marke- steijn, I. Slijk, J. Eerland en M. van Es sen en de heeren J. Streefland en M. Neven. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Krimpen a.d Lek heeft besloten het gedeelte Breekade, liggende tusschen leekdijk en Tiendweg, aan de gemeente Krimpen a.d. Lek over te doen, onder de door den gemeenteraad vastgestelde voorwaarden. Tot secretaris-penningmeester der afd. Schoonhoven en Omstr. van den Alg- Ned. Politiebond ia benoemd de heer C. P. Korenblom, gemeente-veldwachter, al hier. Sterke regenval. Langeruigeweide. Door den aanhouden den regenval, vooral de stortregens van Woensdag, is het water in den polder op zoo abnormaal hóóg peil gekomen, dat het polderbestuur het stoomgemaal in wer king heeft doen stellen. v Nog verder van huis. Langeruigeweide. De gemeenteveldwach ter hield Woensdag twee personen, vader en zoon aan, die zonder vergunning van B. en W. aan de huizen waren te koop aangeboden. De namen werden genoteerd, doch de veldwachter koesterde argwaan, of deze wel in orde waren. De politie te Boskoop werd opgebeld en het bleek, dat een en ander valsch was opgegeven. Na nogmaals de verdachten goed aan den tand te hebben gevoeld, bekenden ze een valsche naam enz. te hebben opgegeven. Elk kreeg toen twee processen-verbaal. Langeruigeweide. De 9-jarige D. van Manen, gelogeerd bij den gemeente-veld wachter, zou in de Wierecke gaan vis- schen. Hij stond op een stoep zoodanig naar den dobber te kijken, dat hij zijn evenwicht verloor, te water geraakte en in de diepte verdween. Toen hij weer bó ven ^cwara, wist hij naar den kant te spar telen en zich aan de stoep vast te klem men. Daar niemand aanwezig was, is het hem na lang tobben gelukt zich op het droge te werken. Hevig ontdaan spoedde hij zich naar huis. Langoruïgeweide. De storm van Woens dagmiddag, welke op een orkaan geleek, heeft hier veel boomen, waaronder diver se vruchtboomen, ontworteld. Verschillen de boomen zijn even boven den grond af geknapt. De meeste fruitboomen zijn van hun oogst ontdaan. Verschillende hooi- hoopen, welke in het land stonden, zijn over groote afstanden weggewaaid. Ook zijn in de rieten daken verschillende ga ten ontstaan. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Langeruigeweide. Veiling Vereeniging Driebruggen e.o. Aanvoer 4250 stuks. Prijzen kippeneieren f 2,602.95 de 100 stuks. Andijvie 5 struiken voor 10 et., komkommers 4 a 10 et. Lekkerkerk. Te Amsterdam slaagde voor het examen fraaie handwerken meg. S. M. ti&kam alhier. Middenstandsvereeniging. Moordrecht. De middenstandsvereeni ging „Aller Belang'' hield in het Pos'huis hare jaarvergadering. In de twee vaca- ture's in het bestuur, ontstaan door het bedanken van de heeren P. de Jong en L. van Xoort, werden gekozen de heeren W. J. Vis en J. Bontebal. Besloten werd, deel te nemen aau de Mica-week, die in Oc tober gehouden wordt. Hiervoor zal een propaganda-vergadering worden uitge schreven, waarvoor alle middenstanders, die in de gemeente woonachtig zijn, zullen worden uitgenoodigd. Nachtwacht. Moordrecht. Er bestaan plannen om het „klapfonds" aan de gemeente o\er te dra gen. Tot voor enkele jaren werd hier de functie van nachtwacht nog vervuld Thans is deze betrekking geruimen tijd vacant. De vergoeding die de nachtwacht voor zijn werk ontving, werd betaald uit voornoemd fonds. Aan den IJsseldijk j zijn door den storm verschillende boomen afgeknapt. Eén boom viel juist neer toen een autobus was gepasseerd. Men is direct begonnen, de bcomen op te ruimen, zoodat het ver keer spoedig kon doorgaan. Moordrecht Den veehouder G. Dirkzwa ger Gzn. is vanwege de Crisis Zuivelcen- trale het diploma voor jeinheid van- stal len en vee uitgereikt. Het vorig jaar werd aaq hem een dergelijk diploma verstrekt Ouderkerk a.d. IJssel. De aanbesteding voor den verbouw der openb. school no. 2 tot 6 woonhuizen, voor rekening van de fam. Hailing (bouwkundigeu de heeren G. Bos, Ouderkerk sal. IJ*>sel en W. Bos, Óudewater) had den volgenden uitslag: G. v. d. Voet en Zn., Lekkerkerk, f 5600; D. Loendereioot, Gouderak, f 5650; Spruiten- burg en v. Duivendijk, Ouderkerk a.d. IJs sel, f 5976, A. Omon, Ouderkerk a.d. IJssel f 5978; L. v. Wijngaarden, Kra- lingsche Veer, f 5991; W. Pols, Capelle a.d. IJssel, f 6000; A. Sterk, Ouderkerk a.d. IJssel, f 6010; Jac. Kleijbeuker te Ouderkerk a.d. IJssel en Jac. van Rooijen te Goudejak, f 6490; H. de Jong, Ouder kerk a.d.' IJssel, f 6590, Gebrs. Pols, Ouderkerk a.d. IJssel,' f 7112.6Q.; J. Boer Czn., Krimpen a.d. IJssel, f 7238. 1 biljet van onwaarde. De gunning ie aangehou den. OPSLAGPLAATS IN BRAND. IJsselstein. In den nacht van Woensdag op Donderdag brak brand uit in de op slagplaats van den koopman A. van der Ven aan den achtersloqt alhier. Schuren, hooi en verdere inventaris zijn door het vuur Verloren gegaan. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist door het nat houden een schelf hooi te behouden. Daar de windrichting zeer gunstig was, bleef de woning van den heer Van der Ven ge spaard. De oorzaak is onbekend. Van der Ven was laag verzekerd. (Zitting van Woensdag 15 Juli). Etn dure grap. C. H. uit Gouderak dacht aardig te zijn door een motorrijwiel, dat aan den berm van den dyk stond, aan te zetten, zoodat het van den dijk naar omlaag stortte. Het rijwiel wa» beschadigd, waarvoor de eigenaar een vergoeding van twee gulden vroeg. Conform den eisch van het O.M. werd H. veroordeeld tot betaling van een geld boete van f 10 subs. 5 dagen hechtenis en betaling der schadevergoeding ad f 2. Moordrecht op stelten. P. G. H., vroeger woonachtig te Wad- dinxveen, doch sinds kort wonende te Moordrecht, werd door den rijksveldwach ter bekeurd wegens het risschen zonder vergunning. Voor het kantongerecht lichtte de véld- Wachter het gedrag van den verdachte toe en verklaarde dat het een brutaal jong- mensch was, waarover hier herhaaldelijk klachten binnenkomen, ofschoon hij pas kort in de gemeente woont. De ambtenaar van het O.M. vond hier een flinke straf op zijn plaats en vorderde daarom twee geldboeten van elk f 7 50 subs. 2x3 dagen hechtenis. Het vonnis van den kantonrechter luidde 2 maal f 5 subs. 2 x 1 dag hechtenis. Precies op den hoek. Precies op den hoek P. C. Hooftslraat en Boschweg te Gouda had een aanrijding plaats tusschen de fietsers C. V. en J. V. uit Gouda. Het onderzoek wees uit, dat C. V. links van de straat was opgestapt cn al rijden de naar reohte willen gaan. Juist op dat moment was J. V. genaderd, die te gen C. V. aanreed, met het gevolg dat het karretje van J. V. werd beschadigd. De ambtenaar van het O. M. vroeg f 5 subs. 3 dagen. Het vonnis was f 3.subs. 1 dag hechtenis. Overtreding Arbeidswet C. B., kapper te Gouda, beeft op een Zaterdagavond zijn bediende na acht uur laten werken. Naar de man mededeelde, deed deze het uit vrije beweging en wer- de* er gcao klantea meer a. iUk* i ruimde de jongen de salon op. De kapper moet f 2 boete betalen De etsch van het O.M. was f 3 subs. 2 dagen. Gevaren op den weg. De landbouwersknecht J. R uit Berken woude vervoerde twee paarden \an Zeven huizen naar Berkenwoude.. Hij deed dit, terwijl hij zelf op zijn fiets was gezeten en de dieren werden aan een touw geleid, lirgelyk transport is verboden. Het O.M. vorderde f 7.50 boete subs. 3 dagen. De kantonrechter legde den mdn f 5 boete op, bij niet betaling te vervan gen door 1 dag hechtenis. Een onverwacht cadeautje. De brand van de Kaarsenfabriek te Gouda heeft indirect heel wat slachtoffers gemaakt. Het zyn verschillende mon- schen, die de veiligheid van het verkeer niet waarborgden of verkeersregelen niet opvolgden. Eén van hen is C. v. d. Z. uit Wad- dinxveen, die op zijn motorfiets naar den brand was komen kyken en een verkeers agent vroeg of hij zyn rywiel mocht par keeren, waarop een toestemmend ant woord werd verkregen onder aanduiding van een bepaalde plaats. Eenige dagen later kreeg hij een giro biljet thuis met het verzoek een bedrag te betalen w egensovertreding van het parkeerverbod tydens den brand der kaar senfabriek. De man was op deze verras sing heelemaal niet gesteld en dacht er niet aan te betalen. Het gevolg daarvan was, dat bij Woensdagmorgen voor de groene tafel stond. Waarschijnlijk heeft een poiltie-agent een proces-verbaal opgemaakt zonder te weten van de toestemmende houding van zyn verkeers-collegal Dat zal nu nader worden onderzocht. Over twee weken komt deze zaak opnieuw ▼oor en zullen beide politiemannen wor den gehoord. Geen rijbewijs te Gouda Wegens het niet bezitten van een rij bewijs werd S. R, te Gouda geverbaliseerd. R. had wel een rijbewys, doch was verge ten dit bij zich te steken. Woensdagmor gen koij, hij het den kantonrechter toonen. Hij kreeg f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Afgesloten rijweg. Nu de Haastrechtsche dijk wordt ver breed ,ie het verkeer afgesloten. 8. R. uit Gouda reed toch die dijk op, omdat hij er een klant moest bedienen die aan het begin van den weg woont. Daarmee hield de kantonrechter reke ning en veroordeelde hem tot f 1 sube. 1 dag hechtenis. Mog geen advocaat! P. R. uit Zevenhuizen had een buks ge kocht, maar werd tydens het vervoer be keurd wegens overtreding der ruurwa- penwet, terwijl het wapen ia beslag werd genomen. De jongeling trachtte zich te verdedigen en gaf niet spoedig kamp. Naar zijn mee ning is een buks geen vuurwapen en valt daarom niet onder Me termen van artikel 1 der vuurwapenwet. De ambtenaar van het O.M. dacht daar anders over en eischte f 2 subs, i dag hechtenis en verbeurdverklaring van den buks, baarbij de kantonrechter zich aan sloot. Een verkeerszorrdaar te Gouda. J. H. nit Gouda heeft niet op het mooie fietspad gereden dat aan weerszijden van den Provincialen Verkeersweg is aange legd. Er staan duidelijke borden, zoodat het voor iedereen gemakkelijk leesbaar is. De eisch van het O.M. luidde f 3 subs. 1 dag. Het vonnis: f 1 subs. 1 dag hechte nis. Visschors zonder vergunning. K. H. te Moordrecht heeft met een peur gevischt zonder vergunning. Hij vond het geval nogal vanzelfsprekend en gaf geen teeken van veranderd inzicht. Over eenkomstig de' eisch van het O. M. werd hij veroordeeld tot tweemaal f 4 boete subs, tweemaal 2 dagen hechtenis. P. 0. te Ammerstol heeft ook zonder vergunning gevischt, maar zeide, niet te hebben geweten dat het niet mocht. Zijn hengel heeft hij vernietigd, zoodat herha ling niet zr\l voorkomen. Hij krpeg een daalder boete. De eisch was f 2,50 subs. 1 dag hechtenis. ALBLASSERDAM. Juli. Geboren: Johannis Adam, z. van J. A. Bakker en C. B'eed veld. Pieter, z. van T. Vroege en M van de Merwe. Pieter, z. van G. van Mperkerk en H. Stam. Pieter, z. van J. Hartkoorn en E. Ooms. Ondertrouwd: H. Vermeulen. 26 j., en B. Vogel, 26 j. Getrouwd: L. de Jager. 27 j.. en M. C. de Kloe, 24 j. ARKEL. Juli. Overleden: D. de Keyzer, 33 j. BERGAMBACHT. Van 7—11 Juli. Geboren: Jacob, z. van T. Singerland en M. G. Anker. Johannes Arie, z. »an A. den Hoed en A. Stnbbe. Maria, i- X WA Buren en A. Mudde. Ondertrouwd: J. A. van Krimpen, 27 j. (te Capelle a d. IJssel) en P. Slinger land, 25 j. Getrouwd: J. C. Koppe. 38 j. (wed. van C. v. d. Pijl) en A. Hoekstra. Overleden: H. \an der Graaf, 76 j., echt- gen van E. van Vliet. B. A de Leeuw, 3 m. J. van Vliet, 79 j., echtgen. van J. Noomen. A. Kroone, 40 j. CAPELLE AD. IJSSEL. Juli. Geboren: Cornelis, z. van L. P v. Roon en L. Hoosbeok. Jilles, z. van H. Vo gelaar en G Terlouw. GIESSE5DAM. Juli. GeborenHuibert, z. van L. Klijn en G. van der Stelt. Ondertrouwd: A. van Wijngaarden, 26 j. en T. Bongen, 23 j. P Busmk, 24 j. en J. H. van Bekkum, 27 j. Getrouwd: W'. Fyuekam, 28 j. en B» Koppelaar, 26 j. Overleden: G. Hoftijzer, 41 j„ echtgen. van W. Sluimer. GROOT-AMMERS. Juli. Geboren: Aart, z. van C. van Vianen en A. J. Eijl. Merngje, d. van L. van Hol ten en A. Bos. HARDINXVELD. Juli. Geboren: Marrigje, d. van K. Loeve sa H. T. W. Kamsteeg. Jennike, d. van I W. Kleijn en J- C. Both. Ondertrouwd: M. C. van der Hoff en R. den Dunnen. Getrouwd: W. C den Har tog en G. de Ridder. Overleden: A. C. Hoekwater, 81 J.,wed, van D Tromp. KRIMPEN A.D. LEK. Juli. Geboren: Klaas, z. van B. Groenendijk en B. TerlouW. Getrouwd: H. Kreuk, 24 j. en A. van Meyeren, 24 j. W. Boer, 24 j. en W Jonker, 23 j. B. W. den Boer, 22 j. es E. M. van Heiningen,, 19 j LAn'gEHAK. Juni. Ondertrouwd: B. den Hartog, 2ó j. va# Maasland en A. Terlouw, 23 j. Overleden: A. Verburg, 94 LANGERUIGEWEIDE. Juli. Ondertrouwd: P. Verwoerd., 34 j. (t« Hekendorp) en A. W. Kwakernaak, 32 j. MEERKERK. Juli. Geboren: Teunia, z. van H. *an Besooijea en A. Pesaelse. Maria, van Joh Vuurens en N. Vogel. Ondertrouwd: A. de Vaal, 26 j., en T. de Stigter. 21 j. Getrouwd: M. Hakkesteegt, 21 j., en W. van der Heiden, 20 j. NIEUWERKERK A D IJSSEL JuR. Geboren: Têunis, z. nan H. Terlouw en N. A. de Wit Ondertrouwd: 6. Dekker en K. van der Weijden. Getrouwd: J. van der Weijde en F. M. van Luijnen. Overleden: L. Amens,v80 j. OUDERKERK A.D. IJSSEL. JuR. Geboren! Hermanus. z. van A. Stam en M. Bakker. Magdalena, d. van J. Vuyk en T. Speksnijder. REEUWIJK. Juli. Geborene Adriana, d. ran A. Verheij en M. Zwijnenburg. Stevenrina, d. van W, van Maanen en J. van Wijngaarden. Ondertrouwd: J. i Voordenhaak, 20 j, (te Gouda) en J. Versluys, 18 j. Getrouwd; I. van Wijt, 24 j. en M. Tet- teroo, 29 j. (te Bloejnendaal^ Overleden: E. Jongeneel, 82 j. J. Ver» meulen, lj. M. W. Koolmees, 18 j. SCHELLUINEN. Juli. Geboren: Peter, z. van P. van der Gier- sen en M. M. Pompeyus. Cornelia, a van C. den Braven en P. RosenJaal. Overleden: J. J. de Bruijn, 75 j., wedu we van A. de Vrie.s A. Vonk, 77 j., echtgenoot van G. Slomp A. van der Steldt, 39 j„ echtgenoot van J. de Wit.-* M. M. Hamerpagt, 23 j. SCHOONHOVEN. Juli. Geboren: Henrica Adriana, d. van A» F. van Breukelen en A. H. Straver. Ondertrouwd: C. Streefkerk, 23 j. m M. Stigter, 21 j. SLIEDRJEGHT. Juli. Geboren: Annigje Jacoba, d. ran H. de Groot en E. Bakker. Marrigje Geer trui, d. van M. v. d. Ee en J. Dekkii.'— Johannes, z. van J. Oosterom en H. de Raad. Jan Marinus, z. van D. Kore- "vaar en A. Verwaard. Ryne Marian-, ne, d. van A. Robber en M. Stam. Baa- tiaan. z. van A. Meijer en A. G. Lugten- hnrg. Ondertrouwd: T. Schadelee, 23 j.. en M. van Wijngaarden, 20 j. G. de Jong, 32 j., en A. K. Versluis, 27 j. Getrouwd: T. P. Kraaijeveld, 23 j., en P. J. Bronwaaser, 21 j. J. Dekker, 45 j., en J. J. Dubbeldam, 37 j. R. M. do Groot. 35 j.. en P- Middelkoop, 33 j. Overleden: M. G. de Jong, 91 j., weduw naar van Chr. v. d. Velde. M. G. v. d. Es, 4 d. H. van Genderen, 60 j., echt genoot van G. Bot. IJSSELSTEIN. Juli. Geboren» Nicolaas Johannes, z. van N. J. van Lefmond en C. F. Faaij. Arend, z. van A. Buitenhuis en C. J. van Os. Wilhelmina Geertruida, d. van Th. J. van Schaik en P M. Verweij. Johannes, z. van J. Berkien en A. G Kanne. Ondertrou .d: G Westland, 27 j. enA. Vermeulen, 22 j. (te Jnthpaas). Overleden: J. Raatgever, 51 j., ongeh. D. van Schaik. 9 j- VRIJDAG 17 JULI 1936 Bergambacht. Aan J Ewoldt, dienst plichtige van de liehtiug 193o, heeft de mi nister \an defensie wegens otudiehelangen. een j®*1 uitstel verleend. Eervolle vermelding. Gorinchem. De heer H. Muilenburg ver wierf op het concours-hippique te Hoofd dorp met Sfaarotina en Tinda een eervolle vermelding in de aid. twee&panuen land- bouw t u gpaar den. bevordering rijks h.b.s. Gouda. Aan de Ryks H.B.S. zyn bevor- derd: aar klasse 2: G. Bom, J. Buys, P%. Dyxxhoorn, P. Fyn, Ca. van Geelen, Ca. Gravesteun, W. Grevestuk, Wa. Muileman, C. Hupkes, Wa. de Jong, Je. de Jong, D. Koster, Ja. Koster, J. Leest, Le. Meyburg, My. Mulder, D. Ottevanger, Eth. Ringe ling, F. v. Tougerioo, P. Warnders, Me. Zuydam, W. v. Aiphen, Ga. Biemond, Aa. Blesgraaf, H. Both, Ge. Bruyn, Wa. van 't Clooster, C. Dullemond, A. van Eeuwen, van Cent, J. Gibbon, Je. v. d. Graaf, A. Hoogendoorn, P. v. Hout, Ga. Kool, C. Kwaak, M. Moons, Ph. v. Nes, A. Smit, Sa. v. d. Stam, H. Struve, Ga; v. V egt en, Ae. Vermeu.en, B. van Vliet, N. van Vliet. Niet bevorderd 6. Naar klasse 3: W. Bom, C. Ewoldt, G. van Geelen, Ca. Hulleman, Eth. Hulle- man, P. Hulleman, Wa. van legeren, Ne. Klomp, La. Maurits, E. Meeter, J. Noo men, Ja. de Rooij, H. Tuinzaad, Ba. Tu- rion, P. Tuythof, S. v. d. Veer, G. v. d. Want, H. de Wind, Eth. van Wessem, Ha Barentsen, A. Beiendsen, L. Boer, Ca. Demmeme, Ja. v. Erk, 0. Hoogenboe- zem, A. Kroondijk, A. Langeraar, M. Lou- werenburg, G. van Nieuwpoort, Ca. Per- dyk, C. van Reenen, P. de Stigter, C. Tij- boutj J. Verheul, M. Wiegand Bruss, P. de Wit, W. van Wyngaarden. Niet bevor derd 9. Naar klasse 4a: J Dessing, Ny. Korf, Ga. Perdyk, Aa. IJsselstein, Ny. Alkema, Ja. Baas, Ey. van Bemmel, Wy. t. d. Bodn, Ea£ Hamburger, Aa. Hoogenboezem, J. v. Kleef, Ma. Neven, G. Rodermond, J. Bchuld, P. Spnk. Naar klasse 4b: Ga. van Bemmel, Ia. de Bruyn, J. van Die, D. Dykxhoorn, R. Hendrikse, A. Kersbergen, Wa. Krijger, J. de Neef, G. Noorlander, A. Polak, A. de Rijk, A. Verhöeff, J. Verstoep, N. Visser, R. Visser, J. van Vliet, W. v. d. Weel, Aa. de Wilde, Pa. Amerongen, G. Bokhoven, P. Gravesteijn, Sk. r. Hees, A. Heijkoop, 'J. Jue, H. Klomp, W. Langeraar, Pa. v. Ifarkee'eyn, L. van der Meide, Ma. Moons JTe. V. Norden, F. Pefdijk, J. Slop, Je. Blop, Mn. Steijn, R. Steyn, J. van der lorren, L. Vanderland. Uit de derde klasse zijn niet bevor- ierd 11. Naar klasse 5a: A. d. Berg, F. Dem meme, Ts. Heuvel, E. Lijklema, Ga. Noorlander, Ca. de Regt, Me. Rosbergen, B. v. d. Rijst, Ga. Schouten, Ne. v/ Vliet, JU. de Waard, W. de Jong. Nief bevorderd 2, voorwaardel. 1. Naar klasse 5b: Ca. Barentsen, A. v. ^Bruggen, R. van Deth, G Dogterom, F. van Eijk, H. van Gent, J. Hendrikse, H. Van Hees, F. Kruimink, K. Kruimink, W. Luijnenburg, A. N'ienhuis, L. van Omme, Wa. van Omme, A. Perdyk, F. Rosendaal, H. Roskes, G. Ruys, F. Simon. Ye. den Uyl, J. Verkaaik. Niet bevorderd N). Krimpen a.d. IJssel. Prijzen kippenei eren f 2.553. Voor kaas werd f 0.19 C.22, voor weiboter f 0.66 per pond be- feteed. Festival. Krimpen a.d. IJssel. De arbeidersmu-^ giekvereeniging „Kunst en Strijd" zal ter felegenheid van haar 15-jarig bestaan aterdag op een terrein naast de Steen bakkersstraat een festival organiseeren. Hieraan zullen nog een 20-tal andere ver- genigingen deelnemen. Concert. Krimpen a.d. IJssel. Donderdagavond ^eeft de muziekvereen. „Concordia" een [concert gegeven op het terrein,vóór het fetoomgemaal der firma Reinier Blok. De Gummers werden goed uitgevoerd, zoodat' e toehoorders volop hebben kunnen ge nieten. Duivensport. Krimpen a.d. IJssel. De heer J. v. d. jfiam, G. Mourik en L. C. Stijnen behaal- tfen in de postduivenvereniging De Snel- ^post, welke vereeniging een wedvlucht „voor jonge fuiven van Eindhoven hield^ (verschillende pryzen. De heer J. v. d. Ham behaalde den 3en, ©en, v13en, 14en, 23en en 25on prijs, de beer G. Mourik behaalde den 12en en 16en prijs, en de heer L. G. Stijnen wi^t Hen 4en, 5en, Tóen, 20en en2 6en prijs te behalen. In den nacht van Vrijdag op Zater- «Jag zijn bij den landbouwer L. v. d. Hoek jfen den Stormpolder een groot aantal jgardappelen ontvreemd. Woensdagmorgen reed de 22-jarge 9L de Boom van hier me» zijn motor op Plantageweg te Rotterdam, toen H A. B. uit de Jeiicholaaa aldaar den weg «ifefe Leken. Pioteehug zig kij dau motorrijder, weifelde, enwerd door B. aangereden. Met een gehroken linker onderbeen en een schedelfractuur werd de voetganger naar het gemeente zieken huis vervoerd. Tijdens de hevige storm, welke Woensdag boven onze gemeente woedde, zijn verschillende boomen ontworteld. Voorts hebben de landbouwers, die hun hooi nog niet binnen hadden, een scha- deposlje gehad. Dit hooi is eensdeels ver regend, anderdeels weggewaaid. Lekkerkerk. De uitslag van de duiven- wedvlucht, gehouden van Montargis (Fr.) afstand 456 KM, en waaraan met 53 duiven is deelgenomen, is als volgt: Los 6 uur. Snelheid lste duif 1336 M. per min. 1. M. Hoogenboezem; 2. Adri v. Risp, 3. Abr. van Risp; 4 en 6 J. de Jager; 5. Molenaar en Ligthart; 7. W. Bravenboer, 8. P. Slingerland, 9. J. den Boon; 10. J. J. Broer; 11. Ros en Verheij. Aankomst lste duif 11.40.40 uur, laat ste 12.22.14 uur. De groentenveiling had den volgen den uitslag: Sla f 1.25—1.50 per 100 krop; rabarber 3—4 ct. per bos; doperwten 12— 13 ct.; peulen 810 ct.; stamprinsessen 1618 ct., keizerinnen 55 1/4 cl.r plus heffing. Bazar zwemvereeniglng. Nieuwpoort Donderdagavond heeft de opening plaats gehad van de bazar, geor ganiseerd door het bestuur ran de zwem- vereemging „Groot-Amm^rs, Nieuwpoort en Langerak"» in het voormalig veerhuis alhier. Nadat de oud-burgemeester, de heer G. B. Fortuyn, als voorzitter van de commis sie van bijstand, een kort inleidend woord gesprokeu had, heeft de burgemeester, de heer H. Vlug, deze baza1- geopend. Het is wel opmerkelyk, aklus spr., dat de opening samenvalt met de feeststem ming, welke dezen dag in de Alblasser- waard heerschl vanwege de symbolische handeling, welke de commissaris in dit gewest, dezen dag door de opening van de waterleiding der 22 gemeenten, waartoe ook tot sprekers genoegen Nieuwpoort en Langerak waren toegetreden, heeft ver richt. Op dezen dag staan de belangen der Volksgezondheid in bet midden van ieders belangstelling en deze feeststemming be hoeft dezen avond niet plotseling in deze omgeving op zyde te worden gezet, want ook het zwembad beoogt de bevordering der volksgezondheid en is in dat opzicht van groot belang. Deze vereeniging is de eerste, met wel ke spr. het vorige jaar ambtelijk in aan raking was gekomen. Niet omdat deze ver- "eeniging een van de weinige is, welke door een zichtbaar teekea ieders aandacht vra gen, maar omdat eenige moeilijkheden het bestuur hadden genoopt contact met spr. te zoeken. Bij die ge'egenheid ook heeft spr. voor het eerst zakelijk kennis ge maakt met zijn geachten voorganger om trent wien spr. van alle zijden reeds zoo veel lof had vernomen. Die lof bleek niet overdreven te zijn. Inderdaad heeft de heer Fortuyn zich door' geen moeilijkhe- d"en laten weerhouden óm ten bate zijner ingezetenen werkzaam te zijn. Spr. heeft toen een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de voorgeschiedenis van deze jonge vereeniging. Daarbij heeft hem bijzonder getroffen de groote steun welke vele particulieren in giften en bijdragen hebben verleend. Dal heeft spr. genoegen gedaan, omdat^hij aldiy? op prettige^wijze met zijn nieuwe ingezetenen kennis maak te en omdat hij zag. dat, wanneer iets nut tigs wordt ondernomen, men dat op prijs weet te stellen. Spr. heeft toen ook de moeilijkheden onder oogen gezien, welke het bestaan van h§t zwembad bedreigtien. De moeilijkheden hadden genoodzaakt tot een leening bij een particuliere bank- vereeniging op zeer bezwarende voorwaar den, welke een ze^fdekkende exploitatie onmogelijk maakten. Het is gelukt in ge meen overleg een gezonde oplossing te vinden, dank zij de bemiddeling van den gemeenteraad v.an Nieuwpoort en zonder penig risico voor rekening der gemeente te nemen. Spr. wilfle er nog op wijzen dat terecht niet ie overgegaan tot exploitatie in eigefl beheer, ij,et is beter aan het par ticulier initiatief, dat vol moed de zaak aangevat had, de gelegenheid te geven de stichting tot grooten bloei te brengen., en te tiachten door vrijwillige bijdragen eln bazar e.d.. de ontbrekende gelden te vin den, middelen, waarover een gemeentebe stuur gewoonlijk niet beschikt. De gemeenteraden van Groof-Ammers en Nieuwpoort, hebben het belang der volksgezondheid weten te waardee^en Hoor het beschikbaar stellen van een jaarlijk- sche subsidie. Men meene evenwel niet, dat daarmede nu alles direct voor het zwembad bestuur op wieletjes loopt, want bij het bepalen van hun subsidies hebben de gemeenteraden aangenomen dat daar naast een bedrag van ongeveer f 300 uit een bazar of iets dergelijks zou worden ontvangen. IJaast het belang der volksge zondheid is daarbij overwogen het belang der openbare veiligheid. Hét is goed ge zien geweest van de gemeenteraden om het vrije zwemmen in de Lek te verbieden. Het had spr. genoegen gedaan etf hij was overtuigd te spreken namens de drie ge meentebesturen, dat het zwembadbestuur blijk gegeven heeft den steun der gemeen ten te waardeeren. Dat blijkt o.a. uit net feil dat on- en minvermogenden gratis kaarten kunnen krijgen. Spr. hoopte dat men van de attracties op deze bazar een nuttig en gepast "gebruik zou maken en verklaarde, met den wensch dat alles naar den wensch van het bestuur zou ver- loopen, de bazar voor geopend. De bazar, die Vrijdag en Zaterdag ook nog gehouden wordt, mocht zich den eer sten avond in een druk bezoek verheugen. De opbrengst van dien avond bedroeg f 58,79. Gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad is belegd tegen Maandagmiddag 2 uur. Punten ter behandeling zijn: 1. Mededeelingen en in gekomen stukken; 2. Voorstel opheffing plaatselijke schoolcommissie; 3. Vastelling van uitkeering volgens de 1. o. wet; 4. On- derhandsche aanbesteding ophalen faeca- hen; 5. Aanbieding gemeente-rekening 1935 en eventueel van de begrooting 1937; 6. Geldleeningsbesluit; 7. Tarief gebruik voor malige 2e openbare lagere school; 8. Re clames hondenbelasting; 9. Kohier hon denbelasting 1936; 10. Kohier verlichtings belasting 1936; 11. Voorstel tot huurverla- ging woning aan de Dorpslaan, 12. Wij ziging algemeene politieverordening; 13. Legesverordening; 14. Begrootingswyzigin- gen. Geitenfokvereeniging. Nieuw-Lekkerland. In de j.l. gehouden zomervergadering van de geitenfokvereeni ging „Ons Belang" heeft de heer P. Borsje verslag uitgebracht van de bondsvergade ring. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. van Namen en N. Herlaar. Besloten werd de jaarlyksche geitenkeuring te houden op Zaterdag 25 Juli, des namid dags om 4 uur, op een terrein van de N.V. Betonfabriek v.b. J .en A. den Boer. Tot bokhouders werd enaangewezen de heeren B. dén Ouden, L. van Zoest en A. Hoek. Nieuw-Lekkerland. Het concert, dat de muziekvereeniging „Apollo" Woensdag avond zou geven, is wegens het ongunstige weer niet doorgegaan. Reinheid beloond. Nieuwer kerk a.d. IJssel. De Crisis Zui- ▼elcentrale heeft aan den heer G. Houdijk, landbouwer alhier een premie toegekend polsbroek. Op 30 Juli van 8-10 uur n.m. zal ten gemeentehuize zitting worden ge houden voor het aanvragen van kosteloo- ze rijwielbelastingmerken. Burgemeester Oldenhof. Willige-Langerak. Burgemeester Olden hof vertrekt hedenmiddag naar zyn nieuwe gemeente Kampen. Zijn intallatie is op a.s. Dinsdagmiddag vastgesteld. Waddinxveen. Bjj den hevigen storm van Woensdag hebben vele boomen in den Zuidpias het moeten ontgelden, de weg was afgesloten, de autobus Boskoop Rotterdam moest den 2en Bloksweg en den Onderweg volgen, wat eenige vertra ging veroorzaakte. Ook de korenvelden hebben hier veel te leiden gehad. Alles ligt tegen den grond en daar het gewas hier bijzonder mooi stond, is nu de scha de voor de landbouwers groot. Zevenhuizen. De postduivenvereeniging „De Stormvliegers" hield Zondag een wedvlucht uit Maastricht (450 K M.). De pryzen werden behaald als volgt: le pr. A. Verhoef, £e pr. J. de Koster, 3e pr. A. v. Leeuwen, 4e pr. N. Koppen^al, he pr. C. van Dam; 6 en 7 C. Glindmeijer, lè en 2e oVerduif G. Glindmeijer. De duivep werden gelost om 8 uur. Aankqmst eerste duif IQ uur 39 min, 40 sec.; laatste li uur 10 min. 52 sec: Tegelijkertijd-werd een wedvlucht met jongeduiven van Dordrecht géhouden. De pryzen werdén behaald als volgt: 1, 15, 16, 18, 23 en 24e prijs N. Koppenaal, 2 en 19 J. de Koster; 3 en 12 C. Glindmeijer, 4, 6, 8, 11 ,en 13 A. G. Mes; 5, 7 en 18 A. Verhoef, 9 en. 14 D. Stolk, 10 G. v. d. Kieft, 17 en 21 H. Spekman, 22 A. Leeu wen. De duiven werden gelost om 8 uur 26 min. 11 sec.; laatste 8 uur 39 mm. 49 Standen. 2de klasse C K.N.Z.B. S.V.H. R.Z.C. G.Z.C. S.Z. P G. De Zijl gesp. gw. gl. vrl v.t. pnt. 27—4 10 1 20-7 8 2 21—12 6 10—35 2 5 6—26 0 Res. 3de klasse E K.N.Z.B S.V.H. 3 Zian 5 S.Z. P.C. 2 P.C.G. 2 r G.Z.C. 3 gesp. gw gl. vrl. v.- II 12—6 7—14 8—11 5—14 Molenaarsgraaf. Gemeenter«iadsvergadering van 26 Juni. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burge meester D. Brouwer, opent de vergadering met gebed, waanra de notulen ongewijzigd wqiden vastgesteld. Ingekomen is: de konmklyke goedkeuring op de verorde ningen tot heffing van 170 opcenten op de personeele belasting, 75 opc. op de gem - fondsbeiastmg en de heffing van leges- gelden. üed .Staten hebben de gemeente-begroo ting 1936 en de gemeente-rekening 1934 vastgesteld. Het kohier voor dé hondenbelasting 1936 wordt vastgesteld met 12 honden in de lste klasse en 16 bonden in de 2e De VOORZITTER doet dan voor lezing van een concept-verordening op de heffing van besmettelyke-ziektengelden. Besloten wordt, dit ontwerp vast te stel len en de tarieven van verhaal van kosten van reiniging, ontsmetting, enz., als volgt vast te stellen: Bij een belastbaar inkomen van f 1000 tot f 1500 10 pCt.; f 1500 tot f 2000 15 pCt., f 2000 tot f 2500 25 pCt.; f 2500 tot f 3000 40 pCt., f 3000 tot f 3500 60 pCt.; f 3500 tot f 4000 80 pCt„ f 4000 en meer 100 pCt. In verband met een onderhoud dat B. en W. met den inspecteur van de volksge zondheid hebben gehad, wordt voorgesteld in de bouwverordening eenige wijzigingen aan te blengen, welke beoogen een ruime re gelegenheid voor het bouwen in de ge meente te krijgen dan thans het geval is. Het ontwerp wordt z. h. s. vastgesteld. In de begrootingen voor 1935 en 1936 worden eenige wijzigingen aangebracht. Vervolgens zegt de VOORZITTER dat het waterschap „de Nederwaard" voor nemens is een gedeelte Graafdijk in deze gemeente (1 K M.) bij wijze van proef te asphalteeren. Daardoor zal het raadsbe sluit van 22 Mei 1934 tot asphalteering van de Buurt kunnen worden ingetrokken. De aannemer van dit werk wil hiermede genoegen nemen, wanneer voor reeds ver richte werkzaamheden enz. een schade loosstelling van f 716 wordt uitbetaald. Voor extra werkzaamheden op de buurt vraagt de Nederwaard een bijdrage van f 200. Na eenige bespreking wordt beslo ten hiermede accoord te gaan, doch aan de Nederwaard te verzoeken het proefstuk in stand te houden, waartoe de gemeente een jaarlyksche bijdrage van f 100 wü garancjeeren. Hierna sluiting. BERGAMBACHT. Over de maand Juni, Ingekomen: G. Swijnenburg, van Schoonhoven naar E 55; A. Groeneweg, van Schoonhoven naar B 112, C. de Vreuèt van Gouda naar B 146b; G. v. d. Oever, van B^jendrecht naar G 175; T. Fokkens, van Maarn naar^ B 203; P. J. db Pauw, van Ee'hèh naar G 78; J. Ver schoor, van Valburg naar C 133, K. Ver veer, van Willige-Langerak naar B 25 WATERPOLO. S.Z. P.C.-NIEUWS. Schoonhoven. De Woensdagavond voor de S.Z. "P.C. vastgestelde waterpolo- competitie-wedstrijden. konden wegens de ongunstige weersomstandigheden met door gaan; uit veiligheidsoogpunt werd te 5 uur de gerypentelyke bad- en zweminrichting gesloten. Inmiddels zijn de yoor den K.N.Z.B. te spelen wedstrijden tegen S.V.H. door den competitieleider thans nader vastgesteld op Woensdag a s. Reizend? zwemmers. Hedenavond speelt S.Z. P.O. II voor de res. 3de klasse E van den K.N.Z.B. een uitwedstfijd tegen P.C.G. II te Gorin chem. Eenige uitslagen. 2e klasse C: De Zijl—R.Z.G. 2—4, SjV.H. -De Zijl 6-0. res. 3de klasse E: S.V.H. 3—=€.Z.G, S 30; G.ZH. 3—P.G.G. 2 T-4 Vertrokken A. J. van Rijswijk, naar Krimpen a.d. IJssel, IJsseklyk 181; A. v. d. Weide, naar Krimpen a.d. IJssel. IJs- seldijk 462, U. van der Straaten naar Jo- hannesbuig (Z.-A.); P. de Jong naar Streefkerk A 86; J. v. d. Heuvel naar Stolwijk G 105; G. B. v. d. Velden naar Giessen-Nieuwkerk, A. Kappotijn en ge zin naar Noordwijk, A. van Royenstr. 2; M. H. Berkouwer naar Haastrecht G 111; G. G. Prijs naar Apeldoorn, Welgelegen- laan 5; K. W .Duhen naar Stolwijk A 9; G v. d. Oever naar Moordrecht, West einde. BRANDWIJK. Juni. Ingekomen: E. Tukker, van Molenaars- giaaf; J. J. Ooms, van Groot-Ammers; T. Burger, van Groot-Ammers. Vertrokken: Ohr. Paairoans, naar Bemmel; K. Blokland en gezin naar Mo lenaarsgraaf; P. A. van Vuuren naar Bleskensgraaf. GOUDRIAAN. Over de maand Juni. Vertrokken: Mej. G Vonk naar Noor- doloos; mej. N. Rehorst naar Ottoland. GROOT-AMMERS. Over de maand Juni. Ingekomen; Gerrit Kars en gezin, naar A 95, uit Ameide; Teuntje van' Houwelin- gen, naar A 135, uit Goudriaan; Willem- gje Ooms, dienstbode, naar Burg. For- tuynplein 59, uit Streefkerk; Baartje Spek, naar G 99, uit Woerden; Klaasje Huis- man, naar A 148, uit Nieuw-Lekker land; Arigje de Groot, naar B 34, uit Lan gerak. Vertrokken: Pieter de Jong en gezin, naar Wijdewormer, Noorderweg 80; Evert W. Hoop, naar de Bilt, Utrechtschestraat- weg 303; J. J. Ooms naar Brandwijk; Cor nell A. Clements, naar Alhlasserdam D 247; Johannes P. Kaasschieter, naar Coe- vofden, Friescheslraat 24; Teuntje Burger en kind, naar Brandwijk; Marrigje Eyke» lenboom, naar Gouda, Kattensmgel 54. KRIMPEN A.D. LEK. Over de maand Juni. Ingekomen: S. Verschoor van Schoon hoven; wed. A. Boon van Lekkerkerk; M. de Jager van Lekkerkerk; A. v. d. Dus- sen van Nieuw-Lekkerland. Vertrokken: P. D. Eerland naar Hille- gersberg, J. H. van Cappellen en gezin naar Slikkerveer; J. P. Berkouwer, naar Hillegersberg; G. G. Goudriaan en gezin naar Alhlasserdam; D. G. Simons naar Rotterdam; J. van der Ent en gezin naa* Roterdam. LANGERAK. Over de maand Juni. Ingekomen: Teunis Schep en gezin, naar No. 146, uit Willige-Langerak, Dingena den Braven en zoon, naar No. 148, uit Meerkerk; Bart van Zessen en dochter, naar No. 89, uit Capelle a.d. IJssel; Lena J. van Dam, naar No. 3, uit Schoonho ven; Antje Terlouw, naar No. 52, uit Rot terdam. Vertrokken: Barbara Sterrenburg, naar Bleskensgraaf A 72; Jan J. Kooy, naar Papendrecht, Oosteinde 51; Arigj© de Groot, naar Groot-Ammers, B 34. LEXMOND. Over de maand JuR. Ingekomen: Mej. G. M. van Iperen uit Zwolle naar nr. 154; W. Stronkhorst uit Breukelen naar nr. 85; Joh. v. d. Berg, uit Beesd naar nr. 38; mej. M. S. E. Ko ning, uit Beesd naar nr. 347 f; mej. A. M van 't Hoog uit Nieuwpoort naar nr. 141; G. Steisiger uit Leerbroek naar nr 200. Vertrokken personen: mej. S. O. de Keyzer, naar Leerbroek; mej. A. de Vos naar Leerbroek; mej G. v. d. Leeden naar Arkel; mej. M. Boogaard naar Bilthoven; mej. G. G. de Koning naar Hagestein, mej. G. N. Brokking naar Utrecht; moj J. J. Versluis naar Jutphaas; mej. G. A. van Wijk naar Meerketk. Voor 1lU cont por woek (polis- on administratie- kosten) wordss onzo togen do gevolgen von Zendt ons Uw opgave: Naam, Voornamen, Ge boortedatum m beroep!ijl MOERCAPELLE. Over de maand Juni. Ingekomen: Gh. Uithol van Waddinx veen, Breedeweg, naar Nieuwe Aohter- weg; M. Buitenhuis, van Hazerswoude, Oosteinde G 104 naar Dorpsstraat. MOLENAARSGRAAF. Juni. Ingekomen:1* W. M. Vliegenthart, van IJsselstein; K. Blokland en gezin, van Brandwijk; G. J. van Giessen, van Wou- drichem. Vertrokken: E. Tukker, naar Brand wijk. NIEUWPOORT. Over de maand Juni.' Ingekomen: Heiltje de Groot, naar b(Ö. 161a, uit Noordeloos; Hendrika den Bes ten, naar No. 177, uit Polsbroek; Jan de Jong, bakker, naar No. 143, uit Hooge» en Lage Zwaluwe. Vertrokken: Jozina G. van Tiel, daar Berkenwoude, Achterbroek No. 12. OTTOLAND. Over de maand Juni. Ingekomen: uit Goudriaan mej. N. Re horst. Vertrokken: naar Peursum mej. P, Sejjakel. SLIEDRECHT. Over de maand Juli. Ingekomen: J. Dekker, van Papendrecht naar Adm. de Ruijterstr. 22 inw.; M. van Wyngaarden, van Werkend&m naar A 1 inw.; Cornelia Roskam, van Gorinchem naar A 725 inw., E. A. Parent, van Rot- terdam naar Stationsweg 11 inw. Vertrokken: K. de Winter van Indus trieweg 3 naar Naaldwijk, Rembrandtstr. 18; G. Boon van woonaak, werf Van Reet naar H&rdioxWd, Nisuwoweg 1Q&.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5