mm - 1 l Plaatselijk Nieuws D. «indstnjd om den K.O.O.S.-iabelbeker had Zaterdag op te Werye te den Haag plaats. Moment Spelmoment uit den interland Hockey wedstrijd Nederland België, welke Zondag te den Haag werd gespeeld mr* A' L '}*rda van ^terkeeborgh Macfkouwor, de nieuwe Gouverneur-Generaa/.van Ned.-lndië, (links) tijdens rl|n red, bij de lunch welk, hem Zeterdeg te den H.e, door den Nederland,ch.n Journalistenkring word „„geboden Katwijksche schoonen leggen de laatste nand aan het teilet van een der poppen te de Oudheidkamer te Katwijk aan welke 'hans geopend is V M:> Zandvoort's burgemeester de heer H. «en Alphen. doet den eersten iet aan het bord van Euwe-Tartakower voor het Internationaal schaaktournool dat Zaterdag te Zandvoort it aangevangen De Engelschman C. Deane won Zaterdag den zesden Internationalen Scheldebeker-wedstrijd van Breskens naar Vlissingen. De burgemeester van Vliscingen, de heer Van Woelderen, feliciteert den winnaar bij diens aankomst Een internationale honkbal- wedstrijd Nederland België Is Zondag te Amsterdam ge speeld. Snapshot uit dezen wedstrijd Hei jaarlijksche zeilfeesi op de Kagerplassen. - Een aardige opname tijdens de wedstrijden Bo Bulteohe viermast-bark .Magdalana Vinnon' ligt thans In do Waalhaven te Rotterdam voor hol lossen van 5000 ton lijnzaad. - Het fraalo schip In do haven V V DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhnvansche Courant WAANDAG 2D JULI «M, Berkenwoude. Vrijdagmorgen vertrokken bier de kinderen van de 4 hoogste klassen der 0. L. School voor hun jaarlijksch schoolreisje. De tocht ging met autobussen allereerst na#r de havens te Rotterdam, vervolgens naar Deift, waar ook de Nieu we Kerk trerd bezichtigd, o a. de monu menten van de graven der Oranje's. Daar na ging de reis naar Den Haag en Was senaar, waar o a het Panorama Mesdag Werd. bezocht. Dat aan de Wassenaarsche 'Slag „pöetjG gebaad*" werd, laat zich denken. Op verschillende tijden werd na tuurlijk voo# den inwendigen mensdh ge zorgd. Het weer was den gehee'en dag zeer mooi en onder de goede leiding van het onderwijzend personeel en anderen, kwamen, allen -des avonds weer vroolijk thuifc. Bleakensgraaf. Tot onderwijzeres aan 'de O.C. School te Brandwijk is benoemd mej M. Advocaat, thans als zoodanig tij delijk werkzaam aldaar. Gemeenteraadsvergadering. Capelle a.d. IJsseL De gemeenteraad komt m openbare vergadering bijeen op Donderdag 23 Juh. Commissie voor bijzondere nooden. Cap el Ie a.d. IJssel. Bij opheffing van het plaatselijk crisiscomité ie hier opge richt een commissie voor bijzondere noo den, die uit dezelfde personen bes'aat, als eerstgenoemd comité De burgemeester heeft een woord ran dank gericht tot de afgetreden leden van het pi. crisiscomité an tevens zijn een aantal gedenkpenningen •étgereikt. Salarisverlaging. Capelle a.d. IJssel. Ingevolge een ver zoek van den minister van binnenlandsche zaken, om de salarissen van het gemeen- tópersoneel in overeenstemming te bren gen met die van het Rijkspersoneel, stel len B. en W. voor, op de salarissen van gemeente-architect, commies en lsten ambtenaar ter secretarie een verlaging van 2% pGt. toe te passen. CapoUe a.d. IJsset De heer Fieter Smit, typograaf, is failliet verklaard. Curator is Mr. E. van Baersma Buma te Rotterdam, Rijks H..BS. Goriuchem. Aan de Rijks H.B.S. slaag den voor het eindexamen; M. Zwamborn, S Hoogland, Sliedrecbt; K. Mijnlieff, Werkendam; J. G. v. Westreenen. Poede- royen; F. Kool. Lexmond; J. C. Sclirumpf, Leerdam; F. M. Kooyman, Woudrichem; C. J. Hakman, Almkerk; G. van Boven, A. C. de Haas, Noordeloos; D. van Dijk, A. Gelderblom, P. N. Vogelaar, A. van Leeuwen, Meerkerk; J. Voorspuy, C. den Breejen, Hardmxveld. Teruggetrokken 1, afgewezen L Werk opgedragen. fioudiaan. De bouw van een boerderij enz. te Goudriaan voor rekening van den heer B. T. Swets te Katwijk aan Zee is door den architect W. van der Laan te Papendrecht opgedragen aan de navolgen de aannemers: Peyceel 1 (hei-, beton- en metselwerk) aan Gebr. Kok, Gies-endam, f 4696; Perceel 2 (timmer- en smidswerk) aan M. Baldee, Papendrecht, f 3264; Per ceel 3 (lood- en zinkwerk etc.) aan E. r. Andel, Groot-Ammers, f 404. Perceel 4 (schilder, glas-, en behangwerk) H. van Bennekom, Giessendam voor f 427; perc. 5 (electriciteitswerk) aan J. C. Bakker, Jïieuwpoort, f 164,50. Totaal f 8955,50. Gieseen-Nieuwkerk. Door den storm van Woensdagmiddag werden vele dakpannen van de woningen afgerukt, terwijl ook de rieten daken het leelijk ontgelden moesten. Een groot aantal hoornen is omgewaaid,, en ook de draden van het electrisch licht gebroken, zoodat wegens stroomafzetting, de geheele gemeente zonder licht was. De bedrijven-, welke electrisch worden gedre ven, konden hun werk niet gedaan krijgen. Donderdag is den geheelen dag hard ge werkt om alles weer in orde te krijgen. De gemeente-veldwachter, de heer J. Schakel, behaalde op den provincialen •chietwedstrijd te Rotterdam, uitgaande van den politie-vakcursüs in Zuid-Hol land, kring Rotterdam, in klasse A (juist schieten) een eersten prijs, daar hij het hoogste aantal punten had geschoten. Gratis rijwielmerken. Hoornaar. De commiesdienstgeleider der tecijnzen en belastingen zal op de hier genoemde data in de verschillende gemeen ten zitdagen houden, voor het behandelen ▼an aanvragen van kostelooze rijwielbc- bistragmerken: Dinsdag voor Giessen- Nieuwkerk-Peursum. Woensdag voor Schelluinen. Donderdag voor Noordeloos, telkens ten gemeentehuize, des avonds van 79 tror (zomertijd). BOERDERLA-BRAND TE JUTPHAAS. Jutphaas. Vrijdagavond om elf uur be merkte de eigenaar van de boerderij *Horst", die met zijn vrouw op het erf stond te praten, onraad. Eerst dachten zij, dat een auto voor het huis was blijven ata&n, maar eensklaps werd het duidelijk, dat bet licht, dat ze voor de lantaarns har den aangezien, vlammen waren en dat op ite lüjtjzokwit Ju kinderen sliepen al. maar konden naar bui ten worden gebracht. Het vuur was ontstaan in een schuur met geteerd rieten dak. De zich daarin be vindende stier en twee geiten kwamen in de vlammen om. Onmiddellijk deelde het vuur zich medé aan een hooiberg, die het oveibracht op het woonhuis, dat eveneens van een rieten dak was voorzien. De gehee le boerderij brandde af. Als oorzaak van dezen brand neemt men kortsluiting aan. Huis en schuur waren verzekerd; het landbouwgereedschap niet. OPDRACHT AAN J. K. SMIT. Kinderdijk. J A K. Smits Scheepswei- ven te Kinderdijk, de bekende bouwers van baggermateriaal, waar thans o a. twee zandzuigers voor Argentinië en een voor Frankrijk worden gebouwd, hebben van de Billiton Mij. opdracht ontvangen voor de leving van een zeer groolen tinbaggermo len. De machine moet 25 M. diep kunnen baggeren. Zij wordt 70 M. lang en 23 M. breed. Over den bouw van de machines Dieselmotoren van 1700 P.K. wordt nog onderhandeld. Augustus 1937 moet wdrktuig worden afgeleverd. Deze dracht, gevoegd bij het werk. dat zij nl onderhanden heeft, voorziet de werf voor geruimen tijd van werk. Krimpen ad. IJssel. De leerling A de Bruijn is te Hillegersberg geslaagd voor het m a l.o.-diploma B. Adr. Dogterom Wzn. f Krimpen a.d. Lek. Na tien korte ziekte is op bijna 75-jarigen leeftijd overleden de heer Adrianus Dogterom Wzn. De heer Dogterom maakte deel uit van het bestuur der Goop. Boerenleenbank. De teraarde bestelling zal Dinsdagmiddag om 12 uur plaats hebben. Kort raadsverslag. Lexmond. Woensdag kwam de gemeen teraad in openbare zitting bijeen. Aanwe zig waren alle leden. Nadat de voorzitter, burgemeester Hoo- genboom de vergadering met gebed ge opend had, werden de notulen onveran derd goedgekeurd. Ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten op enkele begrootingswijzigingen en de rekening van het Vieeschkeuringsbedrijf over '35, wel ke met een nadeelig saldo sluit yan f 50.67. De voorzitter deelt mede, dat de gere pareerde motorspuit na herhaalde proe ven weer in prima conditie verkeert. Daarna volgde de aanbieding der gemeen te-rekening 103ó Deze rekening sluit met een batig saldo van f 6.120.07 (gewone dienst), waarbij de voorzitter opmerkt, dat op de reserve een bedrag van ruim f 7000 gebracht is, zoodat het saldo ruim f 13000 bedraagt. Verminderd m^t het ba tig saldo van het vorig jaar, dat m deze dienst is opgenomen, bedraagt de werke lijk overgehouden som ruim f 1900, wat zeer zeker tot tevredenheid stemt. Als leden van de eommissie tot nazien dezer rekening werden door «.den voorzit ter aangewezen de heeren Jac. de Jong, Fl. de Heer en J. A. Bikker. Betreffende de regeling van inschrijving voor de func tie van schoolschoonmaakster, deelt de voorzitter mede, dat het B. en W., bene vens het hoofd der school wenachelijk voorkomt om de functies van kachelaan- maakster en schoonmaakster te vereeni gen en voor beide werkzaamheden, welke in de voorwaarden nader zijn omschre ven, te laten inschrijven. Hiermede ging de raad accoord. Vervolgens besluit de raad om, over eenkomstig het voorstel van Ged. Staten de jaarwedden van burgemeester, ontvan ger en wethouders met 2'/s pCt. te verla gen. Ingevolge een opmerking van Ged. Staten wordt het besluit tot het beschik baar stellen van een renteloos crediet voor den middenstand gewijzigd en werd over eenkomstig een door Ged. Staten goedge keurd en vanwege 'de Kamer van Koop handel verstrekt concept-besluit besloten. In dit besluit wordt aflossing en opzeg ging. alsmede opvordering bij faitlisse- ent nader geregeld. Tenslotte volgde een hegrootingwijzi- ging. De voorzitter lichtte toe, dat de uit getrokken post voor de werkverschaffing te laag blijkt te zijn. Er is f 1500 uitge trokken en reeds zijn f 2500 uitbetaald. Deze gelden mogen niet van de post werk- loozënuitkeering genomen worden, zoodat verhooging van deze post noodzakelijk is. Ook de post van f 4000 voor werkloozen- uitkeering zal misschien te klein blijken te zijn, doch deze kan verhoogd worden als het noodig is. De heer Termaat wees er op, dat hij gelijk had gekregen met de voorspelling, dat de werkverschaffing voor deze gemeente een strop zou zijn. De voorzitter antwoordde, dat hij dit ook nimmer een geschikt werkverschaffings object had gevonden. Dit neemt niet weg dat deze gelden, uitgekeerd in werkver schaffing, nuttiger besteed zijn dan als ze voor steun waren uitbetaald. In de eerste plaats hebben de menschen meer inkomen noten, dan wanneer ze steun getrokken I. bben, vervolgens hebben zij meer in de gemeente te verteren geb&d en tenslotte hebben ze dien tijd gewerkt, wat beter is dan leegloopen. Besloten werd om de post met f 1500 te verhoogen, nadat de voor zitter had opgemerkt, dat de loonen onge veer voor de helft door het rijk worden terugbetaald. In de rondvraag vroeg de heer Termaat mg «es 4e aaad*J»l-som ie Aaaa bii 4» heer Van Overhagen, welke weer noodig dient te worden gesnoeid. De voorzitter zegt. dat de heer Termaat met z'n opmer king te laat komt. Spr. is hem voor ge weest en heeft retds den gemeente-werk man Van den Heuvel opdracht gegeven. Daarna sluiting. Lekkerkerk. De heer A. Oskam slaagde aan de Midde'b. Technische School te Haarlem voor het diploma Werktuigbouw kundige. Blikseminslag. Mocrcapelle. Tijdens het onweder dat boven deze gemeente woeddg, eloeg de blik sem in de tas van den landbouwer K. Ge- lukkig ontstond geen brand, doch de scha de was aanzienlijk. Door den bliksem ie verder can melk koe van den landbouwer K. gedood, wolk dier in de weide liep. Eiervellmg. Moercapett*. Op de Donderdag gebon den eierveiling waren aangevoerd 8061 eieren. De prijzen waren als volgt; kippen- f 2,35f 3.10 eendeieren, f 2,50—2,75, kdlkoeneieren f 3,203.50, alles per 100 stuks, bessen 10 cent per pond. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De gemeente raad ie in openbare vergadering bijeenge roepen Woensdag 22 Juli, n.m. 1.30 uur. De agenda vermeldt e.*. de aanbieding der gemeenterekening over 1935 en een voorstel van B. en W. tot verbouwing van de onderwijzerswoning aan School Bazar. Nieuwpoort Was het beeoek aan de bazar in het voormalige veerhuis, geor ganiseerd door het bestuur van deZwem- vereen. „Groot-Ammers, Nieuwpoort en bangerik", Donderdag en Vrijdag bevre digend, Zaterdag overtrof het alle ver wachting. Het bezoek was overweldigend. Van de aanwezige attracties werd dan ook een zeer druk gebruik gemaakt, ter wijl de dames-verkoopsters handen vol werk hadden om allen te kunnen bedie nen. Aan het einde van deze bazar, die een zei# ordelijk verloop had en als .uitstekend geslaagd kan worden beschouwd, heeft dr. W. N. van Straten als lid van decom- misssie van bijstand, allen hartelijk dank gebracht, voor het welslagen van deze bazar. De totale opbrengst bedroeg onge veer f 300. Het ligt in de bedoeling van het bestuur a.s. Zaterdag alsnog een bazaravond te organiseeren tot hei opruimen van res tanten. Een bijzondere benoeming. Ouderkerk a.d. IJssel. Ds. J. G. Woel- derink, Ned .Herv. Predikant, is benoemd tot lid van een commissie, in het leven geroepen door het Centraal Comité der Anli-Rev. Partij en welke tot taak heeft, genoemd comité van advies te dienen ten aanzien van de vraag of en in hoeverre art. 4 van het A. R. beginselprogram, lid d., wijziging en/of aanvulling behoeft. De bedoelde alinea in dit artikel luidt: „Zichzelve (de Overheid), ais daartoe in volstrekten zin onbevoegd, te onthouden van elke rechtstreeksche bemoeiing met de godsdienstige ontwikkeling der natie." Elders benoemd. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer M. Vlas blom, hoofd van de chr. school II aan den Lageweg is uit 60 sollicitanten befioemd tot hoofd van de chr. schooi te Monster. De hooibouw. Ouderkerk a.d. IJssel. De hooibouw kan thans als geëindigd worden beschouwd. Over de hoeveelheid valt in het algemeen niet te klagen. Wat de -kwaliteit betreft, alleen 't na de regen van de laatste week binnengehaalde hooi is wat minder. Het grootste deel van den oogst is echter van uitstekende kwaliteit. Teraardebestelling J. den Ouden. Ouderkerk a.d. IJssel. Vrijdag tusschen 11 en 1 2uur werd op de Nieuwe Begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer J. den Ouden, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op de fabriek van de fa. Kolf Vis te Kra- lingsche Veer zoodanige brandwonden be kwam. dat hij Maandagavond in het zie kenhuis aan de Coolsingel te Rotterdam aan de gevolgen bezweek. Nadat de kist in de kapei der begraaf plaats op de baar was neergezet, heeft de heer A. de Redelijkheid, godsdienstonder wijzer, de aanwezigen bepaald bij de kort stondigheid van het leven, en woorden van troost tot de nabestaanden gericht. Ook enkele directieleden van de firma Kolf Vis, waar de overledene ruim 16 jaar werkte en eerst kort geleden waa ontslagen, waren bij de teraardebestelling tegenwoordig. Gratis rijwielmerken. Ouderkerk a.d. IJssel. De aseistent- dienstgeleider der directe belastingen zal in het spuithuis op het dorp. op Maandag 3 en Dinsdag 4 Augustus telkens van 6 tot 8 uur n.m. zitting honden, tot het be handelen van aanvragen voor koetelooae rijwielmerken. Steunverlaging. Ouderkerk a.d. IJssel De werkloozen worden verontrust door een voornemen van den minister, dat vasten vorm heeft aan genomen, en dat inhoudt, een verlaging Sft» (te* njksstoM, m iisstésaowto» van de gemeentesteun met f 1, ingaande 20 Juli. Under de werkloozen m deee gemeente circuleert thans oen aan den minister ge richt request, waaronder handteckeningen worden verzameld, en waarin wordt ver zocht. de voorgenomen verlaging niet door te voeren, daar de gezinnen deze verminde ring niet kunnen verdrwgtx. Voorts wordt in het adres gemotiveerd, dat de levens standaard alhier even boog is als in de omliggende gemeeaten. In aansluiting op dit adres circuleert onder ae neringdoenden dezer gemeente een adhaesie-betuiging op eerstgenoemd request, dat door alle handeldrijvenden schier als één man wordt onderteekend en waarin adressanten betoogen, dat de voor genomen steunverlaging een vermindering van 4e koopkraohi onvermijdelijk moet ten gevolge hebben, reden waarom zij op in williging van het verzoek dor werkloozen aandringen. De minister mm tot rijn voornemen zijn gekomen, na een beschouwing van het loonpeil in het vrije bedrijf alhier. Door dat n 1. weinigen zijn georganiseerd, is het loonpeil der laatste jaren aanzienlijk ge daald. Met het oog hierop, wil de minis ter deze gemeente in een lagere klasse in- deelen. Het Bgt voor de hand, dat indien dit met deze gemeente gelukt, ook andere ge meenten aan 4e beurt zullen komen. Uitslag aanbesteding. Ouderkerk a.d. IJssel. De bouwkundigen de heeren G. Bos alhier en W. Bos te Oudewater, hehben Woensdagavond voor rekening van de familie Hailing alhier aanbeseed het verbouwen van de voormali ge O. L. School II in de Nesse tot zes woonhuizen. Er werd (uitsluitend in mas sa) als volgt ingeschreven: G. van der Voet te Lekkerkerk f 56C0; D. Loendersloot te Gouderak f 5650; J. Spruijtenburg''& P. Duyvendijk alhier f 5976; A. Omon alhier f 5978; L. van Wijngaarden te Capelle a d. IJssel f 5991; W. Pols te Capelle a d. IJs sel f 6000; A P. Sterk alhier f 6010; J. v. Rooyen te Gouderak en J. Kleibeuker al hier f 6490; H. de Jong Ijs. alhier f 6590: Gebrs. M. en P. Pols alhier f 7112,00; J. Boer te Krimpen ad. IJssel f 7238. Ottoland. Onze vroegere wijkzuster, mej. P. van Heeren, struikelde in haar woning alhier en brak een been. Zij is per zieken auto naar bet ziekenhuis te Leiden ver voerd. De leden van de Ned. Herv. Meisjea- vereeniging „Martha" hebben per autobus een reisje naar Valkenburg gemaakt. Of schoon het weer niet erg gunstig was, konden nog veel bezienswaardigheden be zocht worden. Noldaan keerde men des avonds dan ook huiswaarts. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. ïrrf. bij- den gem.-veldwachter. Brug afgesloten. Reeuw ijk. In verband met reparatie- werkzaamheden zal de Tochtbrug in de afd. Sluipwijk op 23 en 24 Juli voor het verkeer afgesloten zijn. Miltvuur. Raauwijk. In de afd. Stein ia bij den veehouder F. J. v. d. Stok een melkkoe gestorven aan de besmettelijke veeziekte miltvuur. Het cadaver is vervoerd naar het Destructiebedrijf te Overschie. De minister van defensie heeft aan den dienstplichtige van de lichting 1935, P. A. v. d. Wal, voor goed vrijstelling ver leend van den dienstplicht wegens kost winnerschap. Aan het Kaagjesland geraakte een zoon van den heer v. G. alhier met een door hem bestuurde bakfiets, geladen met groenten en truit, te water. Omwonenden schoten te hulp en hielpen een en ander op het droge. Van den inhoud van de bak fiets gingen enkele artikelen verloren. Van gemeentewege zal voor de mo torspuit wprden aangeschaft een rarao- netir voor het blusschen van schoorsteen branden, alsmede 2 x 20 meter bijbehoo- renda vlasslang. Waarschuwing. Sliedrecht. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam geeft in overweging alvorens in relatie te treden met de on dernemingen Ostereischische Wido-Er- zeugung (Elise A. W. J. Küchenmeisfer) gevestigd Fercherstrasse 4 te Klugenfurt, en Chemische Technische Fabrik Em Herdmenger, gevestigd Lindengasse 911 te Weenen VII/2 (Postfach 57), inlichtin gen in te winnen aan het hoofdbestuur van politie te Amuterdam. Beide ondernemingen vragen in Ne derland filiaalhouders of biedan verte genwoordigingen aaa voor den verkoop van een chemisch reinigingsmiddel. Re flectanten moeten f 30 sturen om in het bezit van een bepaalde hoeveelheid van het reinigingsmiddel te komen. Sliedrecht. Aan de Middelbare Techni sche School te Dordrecht slaagde de heer A. A. de Haan voor het dipL werktuig bouwkundige. j Politierapport Sliedrecht. De politie heeft aangehou den H., als verdacht van oplichting. Na verhoor is hij ontslagen. B. werd aange houden als verdacht van diefatal. Ook hij is na verhoor eveneens ontslagen. Mej P. gaf kennis, dat baar dochter was aange vallen door een hond, toebehooronde aan Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: A. Lager waard A 520 een rijwiel belasting merk in etui; C. de Paus A 129 een kinder- taschje, D. Brandwijk, Havenstr. 27 een portemonnaie; C. van Genderen D 51cpen rijw. bel. merk; A. Spruit, Trompstr. 12, een ceintuur; M. Treffers C 463 een pa- rapluie en een ceintuur; P. Adriaans© A 703 twee koperen gewichten; C. de Grooi, Adm. de Ruijterstr. 31, een riiw. bel. merk; A. van Ooyen, Emmastraat 1, een vulpotlood; M. Putters A 879 een rijw. bel. merk; H. A. Peeters, Wilheha»* nastr. 35 een sleutel; D. Korporaal Adm. de Ruijtérstr. 68 een vulpotlood; J. Brag- graaf C 583 een dames handschoen; J. w. Willigen. Merwestr. 10 een kinderachoen- tja, J. Slruijck, Dijkstr. 46 een mute; B. Verhoef, Adm. de Ruijterstr. 86 een moer van een wagenxs; A. v. d. Jagt D 294 ©en plank; politic-bureau, een zilveren broche. Bevorderd. Sliedrecht. Op de Chr. HBS. zijn be vorderd van de 2e naar 3e klasse E. Hafc- kenes on van de 4e naar de 5e klasse mej. C. Vlot en D. J. Vreeken. De werkloosheid. Sliedrecht Bij de gem. arbeidsbeurs wa ren de vorige week ingeschreven 1126 per sonen. Nadien werden opnieuw ingeechre> ven 52 personen, terwijl 44 personen wer den afgevoerd, zoodat op heden waren in geschreven 1134 personen. Op 1-5 Jul# 1935 was dit aantal 1293u Zwemwedstrijden. Sliedrecht. Woensdag zullen van 6.30— 0 nur n.m. in de Gemeentelijke Zwemin richting verschillende zwemwedstrijden worden gehouden. Het programma luidt; borstzwemmen voor meisjes tot en met 11 jaar; rugzwemmon voor jongens tot en met 11 jaar; diep water hinderniszwemmen; onderwater zwemmen; schoteljes duiken en gecostumeerd zwemmen. Dc commissie van beoordeehng bestaat uit de heeren K. H. de Bruin (badmeester); J. de Jong; K» Juch; A. W. de Landgraaf (wethouder); G- G. Lanser: D. van Noord; W. H. Volker; en J. van Wijngaarden. Vlist. Be heer Jac. van der Hee is te Utrecht geslaagd voor het eind-examen der MT S., afdeeling Bouwkunde. Waddinxveen. In herinnering wordt ge bracht, dat bij het voor de scheepvaart openen van de hefbrug, eerst de afsluit- boomen aan deij rechterkant worden neer gelaten; de andere boomen blijven nog een klein oogenblik open voor het verkeer dat van de brug komt. Vanaf dat moment is het verboden de afsluitboomen te passee- -*en en de brug te betreden. Niet alleen dat dit niet mag, maar het betreden der brug is bovendien niet zonder gevaar. Voorts leune men niet op de afshiitboo- fben. B. en W. hebben aan de muziekver- eeniging „Concordia" vergunning ver leend om een rondgang te maken door de gemeente, waarbij gecollecteerd zal worden voor de aanschaffing van een muziektent. De heer W. van Vliet, bruggeknecht op de spoorbrug over de Gouwe in deze gemeente, is bevorderd tot seinhuiswach ter en ovqj-geplaatst naar Moordrecht, zulks met ingang van 9 Augustus, De heer H. Lam, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen te Alphen a.d. Rijn ie bevor derd {ot bruggeknecht en overgeplaatst naar de Gouwebrug alhier. Gratis rijwielmerken. Waddinxveen. Voor het aanvragen van een kosteloos rijwielmerk voor het jaar 1936—1937 kunnen belanghebbenden zioh vervoegen in het gymnastieklokaal der openbare school aan den Kerkweg op Dinsdag 21 Juli, Vrijdag 24 Juü, Dinsdag 28 Juli, Vrijdag 31 Juli, Dinsdag 4 Augus tus en Vrijdag 7 Augustus, telkens des middags van 7 tot 9 uur. Tot monteur plaatsvervangend brug wachter bij de nieuw gebouwde brug over de Gouwe is thans benoemd de heer Baas, wonende te Amsterdam. De bruggeknecht Baars, dienst doende aan de hefbrug over de Gouwe, is in gelijke functie overgeplaatst naar Bos koop. De heer W. M. reed met zqn motor rijwiel over den Henegouwerweg en kwam door tot nu toe nog niet opgehelderde oorzaak in aanrijding met zekere B. nat Gouda. Door den val had B. enkele kneus- wondingen opgeloopen. Na verbonden te zijn is hij naar huis gebracht. De motor rijder moest naar het St. Jozefpaviljom worden vervoerd; daar bleek dat hij, door dat hij met 't hoofd tegen de straatstee- nen was gevallen, een hersenschudding had opgeloopen. De leerlingen van de 0. L. School B hebben dezer dagen onder leiding van net hoofd der school, den heer Mastenbroek, een schoolreisje gemaakt. Met drie auto bussen werden de mooiste plekjes van ons vaderland bezocht. Opgetogen kwamen de jongelui des avonds thuis Waddinxveen. De leerling J. Yissar slaagde te Hillegersberg voor het m.n.1.*- diploma A. IJsselstein. Aan de Middelb. Technische School te Utrecht slaagde de heer W. H. M Bleqenberg voor het diploma bouwkun- <te twjyj.1.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5