1 Vredesklok Telegrammen Sportnieuws Plaatselijk Nieuws Plaatselijk Nieuws De Pimpelmans gaat uit visschen. MAANDAG 3 AUPUTTgS TBST van 'zaken van minder groot belang, zoo- ongeval moeilijk kon worden gesproken, dat het groote comité niet steels bijeenkwamen de eigenaars overeen, ieder hun behoeft te komen. Van deze commissie maken deel uit de heeren: D. Hoogenboe- zem, Jac. Verdoold, P. C Hooft, mevr. L. Krijgerde Gruijter, en de heeren P. de Leeuw den Bouter, A. Stuurman, als mede de gemeente-secretaris van Schoon hoven, de heer A. C. Boogaart. Voorzitter van deze* commissie is eveneens wethouder Beerefaberg. ONTSLAG GEVRAAGD. In verband met haar voorgenomen hu welijk, heeft mej. A. Soeters tegen 15 Sep tember ontslag gevraagd uit haar functie als onderwijzer van de R.K. school. Mej. Soeters is hier 11 jaar als onder wijzeres aan de R.K. school verbonden ge weest. Tot aan de Msde klas heeft mej. Soeters voor alle klassen gestaan, doch de laatste jaren heeft zij de 4de en de 5de klasse voor hare rekening gehad. Zoowel door het groot aantal leerlingen, dat ge middeld 50 hedroeg, als met het oog op de te behande'en stof, kunnen deze klassen veilig tot de zwaarste gerekend worden. Mej. Soeters is steeds ten voll§ voor haar taak berekend geweest. Haar onderwijs kenmerkte zich door orde- en tucht. De R.K. school verliest in mej. Soetprs «en uitstekende leerkraöht. M.U.L.O.-EX AMENS. Vrijdag en Zaterdag slaagden te Hille- gersbergen toor het M U.L.O.-diploraa A de dames A. Verspuy, Goudriaan, M. v. d. Bogerd, W. Jansen, M. de Kuiper en M. ^ersluis, Schoonhoven en de heeren W. Endeveld, Lopik, P. de Rijk, J. Pluut, J. v d. Pauw, allen te Schoonhoven. De ge slaagden waren leerlingen van de Chr. U.L.O. school Deze laatste ploegen heb ben in hun geheel het diploma behaald. UITGESTELD. De weersomstandigheden lieten zich Zater dagmorgen dermate ongunstig aanzien, dat het bestuur van onze plaatselijke gymnas- tiekvereeniging D.O S. besloot, de open- lucht-propaganda-uitvoering, welke zij voornemens was dien middag op het Bas tion aan den Wal te houden, niet te laten doorgaan. Het plan is deze vöorstelling Za terdag 22 Augustus te geven. KINDERFEEST. Ter viering yan den verjaardag van pastoor W. G. G. Albers, die feitelijk op Zondag viel, doch wegens het eerder in gaan van de groote vacantia reeds Vrijdag werd gevierd, hadden de onderwijzeressen met de kinderen een aardig feest georga niseerd. Onder de vroegmis, welke door pastoor Albers werd opgedragen, naderden alle kinderen tot de H. Tafel. In den loop van den morgen bracht pas toor Albers, vergezeld van kapelaan L. v. Teijiingen en enkele leden van school- en kerkbestuur, een bezoek aan de school. Allereerst werd hij ontvangen in de Kleu terschool, waar de kleintjes hem hartelijk toezongen. IVervolgens begaf de pastoor zich naar de groote school, waar de kin deren hem met zang en voordracht geluk- wenschten. Het feest kenmerkte zich door 'n prettige en opgewekte stemming. Aan het einde sprak pastoor Albers d$ kinde ren toe, waarbij hij hen herinnerde aan bet feest van den H. Ignatius, dat dien dag gevierd werd. Vooral hen, die de school verlaten, wekte hij op, om, evenals de patroon van dien dag, steeds te blijven strijden voor de goede zaak. Hartelijk toe gejuicht door de kinderen, verliet pastoor Albers met zijn begeleider^ de school. De kinderen kregen daarna nog een trac- tatie. EEN MIDDAG IN SCHOONHOVEN. Een vroolijk, jeugdig gezelschap heeft Zaterdag een bezoek aan Schoonhoven ge bracht. Het waren 36 kinderen van leden der vereeniging „GE.O.S." uit Rotterdam- Noord. Zij kwamen om kwart over twaalf ann een i I Ila rm GE.O.S en begaven zich eerst naar Hotel a la Stafion, voor den maaltijd. Daarna hebben de kindeten zich uitstekend ver maakt op het voetbalveld, dat voor hen beschikbaar was gesteld en waar zij aller lei spelletjes als zakloopen, eierloopon enz. deden, waarbij het weer hen bijzonier ter wille was Voor de winnaars waren prijs jes beschikbaar. Om 5 uur zijn de kinderen weer vertrok- AANRIJDING. De petroleum-venter P. R. kwam Vrij dagmiddag met zijn bakfiets uit de gara ge van den heer Oskam aan den Opweg rijden, toen juist een auto passeerde. De bestuurder kon R. niet tijdig zien aanko men, omdat vóór de garage drie auto's stonden. Toen de bakfiets van achter die wagens te voorschijn kwain, was de auto reeds zoo dicht genaderd, dat een aanrij ding niet meer was te voorkomen. De bak fiets werd gegrepen en omvergeworpen en het ongeluk wilde, dat een 6-jarig zoontje van den heer R. in den bak zat en dus de buiteling meemaakte. De knaap liep een vrij ernstige verwonding aan het hoofd op en verder eenige schaafwonden aan armen en beenen Dokter de Bruijn heeft hem verbonden. Auto en bakfiets werden besohadigd, doch waar aan schuld aan dit eigen schade te dragen. VEILIGHEID VOOR ALLES. De onverschrokken Rotterdamsche zee vaarder, de heer H. Schilperoort ver scheen Zaterdagmorgen met zijn jacht, ton en waterfiets in de Voorhaven. Met deze vaartuigen heeft hij reeds verschil lende avonturen beleefd en gewaagde toch ten ondernomen Zoo trok" hij indertijd met zijn waterfiets via een stevigen storm het Kanaal over naar Engeland. Geen wonder dus, dat Schoonhovens bevolking wonder veel verwachtte van des heeren Schilperoorts aanwezigheid, al had zij dat genoegen reeds eerder beleefd. Die hoop werd «iet bedrogen Half Schoonhoven was des avonds op de Kat en in de óm- gevigg daarvan verzameld ten einde een goed zicht op de Lek te hebben, waar de heer Schilperoort proefondörvinderlijk aan toonde dat wie zich aan zijn fiets of ton toevertrouwde niet voor den verdrinkings dood in de wieg was gelegd. #Zijn acroba tische toeren, zijn snelle manoeuvres en de gevaarlijke standen waarin hij de ton elk oogenblik bracht, hielden de aandacht gespannen en ontlokten uitroepen van bewondering De ton waarop een mast staat, kan met het topvlaggetje op het water liggen, zonder om te slaan, even eens toonde de heer Schilperoort dat als hij in zijn ton met den rug op het water lag. er nog geen gevaar bestond. De uit rusting van dit excentrieke vaartuig was bovendien van dien aard dat nat worden reeds een probleem op zich zelf was. De zoon van den heer Schilperoort bood bij een en ander de behulpzame hand. PER FIETS NAAR PRAAQ EN BERLIJN. Sportieve orfderneming van twee Schoonhovenaren. n. VAN NEURENBERG NAAR PRAAG. Praag, Woensdag 29 Juli* 1936. verlaten de stad Neurenberg in Oos- tjes met kleurige hoofddoek zitten op de stoep voor hun woning en een troepje ganzen loopt rustig over de straat trekt zich weinig aan yan het zoo nu en dan doortrekkende verkeer. teüjke richting en komen in de prachtige, boschrnke omgeving. We rijden do eerste kilomefers in de schaduw van de eiken, dennen etn accacia's, die aan beide zijden van den weg staan. De zon straalt haar warmte uit over de bosschen en landerijen, die langzaam in de verte voorbij glijden. De lucht is strak blauw. Als een geplooide lappendeken liggen de bouwlanden en de bosschen goh end over het berglandschap. Het goudgele koren wuift ons van nabij en xanuit de verte toe. Het lukt wel of het ons een goede reis toefluistert. 't Is middag, de boeren en boerinnen zoeken een plekje op in de schaduw yan de korenschoven, om hun dagelijksch brood te nuttigen. Men bereidt zich voor op dë middagtaak. Kabbelende beekjes vojgen hun weg naar de dalen, hier en daar een watervalletje vormend. Kletterend valt het kristalheldere bergwater op het beneden liggende bergpuin neer. We naderen de Frankische Jura. Aan de zuidzijde verheffen zich de boschrijke berghellingen, waartusschen hier en daar enkele huisjes als vogelnestjes verborgen liggen. Op de berghellingen aan de zon zijde liggen de korenveldenen groeit de hop. die zich tot groote hoogte om de leiddraden slingert. Bij Hirschau in Oberpfalz ligt een spie gelglad bergmeertje. De in de verte liggen de bergen weerkaatsen bijna zonder ver zwakking in het rimpellooze watervlak. Aan den oever staan enkele slanke popu lieren en enkele witte loopganzen' zoeken naar voedsel op het erf van een alleen staand boerderijtje. Het dorpje ligt schilderachtig in zijn omgeving. De verschillende kleuren en tin ten van de gevels der huizen dwingen den kunstschilder zijn penseel ter handrie ne men. Overal staan op de vensterbanken en balkons rijen van bloemen, waarin vooral de geranium domineert. De Beyersche huisjes en de Beijersche kleederdracht zijn smaakvol. We naderen de Tsjechische grens bij Waldhaus. Het Bohemer woud met zijh vrij hooge bergtoppen, zijn schier onmete lijk uitgestrekte sparie- en dennenbos- schen, biedt ons een natuurtafereel, dat indrukwekkend is. De wegen slingeren zich als serpentines door .dit gebied. Prachtige vergezichten, met in de verte de wazig-blauwe bergen, hebben ons een on- uitwischbare herinnering nagelaten. Bij onze eerste morgenfietstocht op Tsjechisch grondgebied zagen we dalen gevuld met nevelwolken pn bij iedere berg- beklimiping stegen we boven deze nevels uit .en dan leek het alsof we in een berg- merengebied terecht gekomen waren. De zon gaf ons haar heerlijke straling, doch bij de bergafdalingen doken we weer met onze fietsen in de kille morgennevels. Het land ten Oosten van Pilsen is zeer arm. De bevolking bewoont zeer eenvoudi ge vervelooze huizen en gaat meestal bar revoets. Het land is onvruchtbaar. Het onkruid tiert hier welig tusschen de te velde staande gewassen. In de dorpen if het stil. Een enkele voetganger zien we op de slecht-geplaveide trottoirs. Oude vrouw- ROOFMOORD. Verdachte krijgt 15 jaar. DEN BOSCH, 3 Aug. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 30-jarigen M. V., uit Gennep, die door de rechtbank te Den Bosch is veroordeeld tot 20 jaar gevange nisstraf.'omdat hij id den nacht van 17 op 18 Mei van het vorige jaar den stationhou- der te Hassen, in Duitschland, Janssen, van het leven heeft beroofd, door hem met een hamer den schedel in te slaan, waarna hij hem van 4000 mark beroofde. Het Hof heeft verdachte veroordeeld tot 15 jaar met ai- trek van voor-arrest VAN HET FRONT IN SPANJE. Op weg naar Granada* MALAGA, 3 Aug. Twee colonnes opstan dingen. komende van Malaga en Murcia, die naar Granada oprukken, waren gisteren nog slechts enk-ele K.M. van de stad ver wijderd. De opstandelingen vragen voortdu rend aan raidio Sevilla om versterking. MUSSOLINI NAAR ABESSINIE. LONDEN, 3 Juli. De Romeinsche cor respondent van de Daily Telegraph ver neemt uit betrouwbare bron, dat Mussolini voornemens is om in het najaar, als de regenperiode voorbij is, een bezoek aan Abes8inië te brengen. Een officieele beves tiging of ontkenning vaa dit bericht is nog niet te verkrijgen. WATERPOLO. DE DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. Woensdagavond most S.Z. P.O. I haar plaats In dt tweed* klasse van dea K.N. Z.B. verbodigan tegen S.Z.C. I van Schiedam. Schoonhoven. De competitieleider van den Kon. Ned. Zwembond heeft de datums der degradatiewedstrijden, door onze plaatselijke polo-club te spelen, vastge steld op "Woensdag 5 en Vrijdag 7 Aug. Gespeeld wordt een halve eompetitie, be staande uit één thuis- en» een uitwedstrijd, waarbij als tegenpartij twee derde klasse kampioenen fungeeren, namelijk S.Z.C. I (Schiedam) en Poelmeer I (OegstgeestX Woensdagavond wordt aangevangen met den thuiswedstrijd en een gril van bet toeval wil dat dan de strijd moet worden aangebonden met S.Z.C. I uit Schiedam, de club. die nu juist twee jaar geleden haar plaats in de tweede klasse moest af staan aan S.Z. P C. I, na het speten van twee uiterst prettige wedstrijden, waar bij na geweldige spanning en miniem krachtsverschil onze stadgenooten zege vierend uit het strijdperk traden. Ze ligt nog versch in het geheugen, de glorie periode van onze plaatselijke polo-club. Nu zijn de rollen omgekeerd en zullen de Schiedammers niets onbeproefd laten om het eenmaal verloren terrein te her overen. hetgeen de S.Z. P C. niet min der enthousiast zal trachten te beletten. De laatste competitie-wedstrijd, welke dit sei zoen in onze bad- en zweminrchting zal worden gespeeld, belooft er zoodoende een te worden van de allerbeste soort. Voor beide teams is het spreekwoord van toepassing: ,.De eerste klap is een daal der waard", waarbij wij zoo egoïstisch zijn te wenschen. dat na fairen. sportieven kamp de sterkste mag zegevieren en dat die „daalder" het welverdiende deel mag worden voor de Schoonhovensche Zwem- en Polo-Olub. Tenslotte wordt Vrijdagavond de reis gemaakt naar Oegstgeest, om daar Poel meer I, de andere gegadigde voor de zoo begeerde plaats in de tweede klasse, den weg hiernaar te versperren. VOETBAL. Bergambacht. De Zwaluwen-junioren speeldeij Zaterdag op hun terrein aan Bergstoep een wedstrijd voor de competi tie tegen de juniores van Krimpen a.d. lak, waar zij werden geklopt met 52. De jonge Zwaluwen zullen nu de laagste plaats wel bezetten. Giessendam. Voor de zomeravondcompe- titte speelde U.N.O. 2 tegen S/V.W. 3 Uit Gorinchem. De wedstrijd eindigde met ge lijk spel (1—1). Giessen-Nieuwkerk. Vrijdagavond werd op het terrein van P.V.V. een voetbalwed strijd gespeeld tusschen P.V.V. II en H. B S. te Hoornaar. De uitslag was 52 yoor P.VJV. Hoornaar. Zaterdag speelde H. B. S. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen U N O. van Giessendam. De ruststand was 21 ten voordeele van de gasten en de eindstand kwam met een gelijk spel 44. Dinsdag 4 Augustus. Hilversum I. 1875 M. A.V.R.O. 8—8.45 Uit Berlijn: Laatste nieuws van de Olympi sche Spelen; 8.4510 Gram.; 10lO.ló Mor genwijding; 10.15—10.30 Gram.; 10.3011 11 Viool en Piano; 11-1130 lnd. Rijsttafel, 11.30-12 30 Kovacs Lajos en z n Ork 12.30 1.30 Gramofoon; 1.302.4ö Arnhemsch Strijkkwartet en Voordracht; 2.453.05 Causerie; 305—4 Lyra-Trio; 44.30 A.V^ R.O.-Dansorkest: 4 30-5 Radio Kinder koorzang; 55.30 Kinderhalfuur onder lei ding van Mevr. Ant. van Dijk; 5.30615 Uit Berlijn: Laatste nieuws van het Olym pisch front. Reportage van den hockey wedstrijd Nederland^—België; 615ö-30 Gramofoon. 6 30—7 Pianomuziek; 7.05 7.20 Dr. Max Euwe: „Het schaaktournooi te Nottingham; 7.208 Uit Berlijn; Laat ste nieuws van de Olympische Spelen; 8 8.15 Nieuwsberichten en Mededeelingen; 8.1510.30 A.V.R.O.'S Bonte Dinsdagavond Trein; 10.30—11 Gramofoon; 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10t-12 Hans Mossel en zijn Dansorkest. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8-8.15 Wij beginnen den dag; 8.150.15 Concert; 10—10.30 Muziek uitzending voor fabrie ken; 1030-11.30 Gramofoon; 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—1230 Gramofoon; 12.30 1 Dte K.R.O.-Melodisten; 11.15 Gramo foon; 1.152 De K R O.-Melodisten; 23 Vrouwenuurtje; 34 Gramofoon; 44 45 Het K.R O.-Orkest; 4.45-Gramofoon: 5 5.45 Het K.R O.-Orkest: 5 456 De K.R.O. op felicitatiebezoek; 66.10 Gramofoon; 6.107 Het K R O.-Orkest; 7.15—736 Le zing: 7 358 Sporthalfuurtje; 88.10 Nieuwsberichten en K.R.O -mededeelingen; 8.108.50 De Koninklijke Militaire Kapel; 8.500 De K.M.K. 60 jaar Koninklijk. Ko- pitein C. L. Walther Boer vertelt; 90.20 Garillonbespeling van het Kon. Paleis te Amsterdam; 9.209.40 De Kon. Militaire Kapel; 9 40—10 Gramofoon; 1010.30 De K.R.O.-Boys; 103010.35 Nieuwsberich- ten; 10.35—10.45 Gramofoon; 10.45—11.15 De K-R.O-Boys, 11.1512 Gramofoon. Woensdag 5 Augustus. Hilversum L 1875 M V AR A. 8 uur Gramofoon; 930 uur Onze Keuken; V.P. R.Q. 10 uur Morgenwijding. Voorganger: Ds. J. P. C. Poldervaart; VA.RA 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven: R.V.U. 11 uur Cursus; VjLR.A. 11.30 Verr. mtz. arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12. uur De Bohemians. 1.30 uur Gramofooni 2 uur De Flierefluiters; 2.3G uur Vopr dq Vrouwen; 3 uur Voor de Kinderen; 430 uua Gramofoon; 6 uur The Lucky Stars; R.V.U/ 6.30 uur Cursus; V.A.R.A. 7.03 uur Sportï Vliegen; 7.15 uur Het V.A.R.A.-Orkest; SI uur S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsbe richten en V.A.R.A.-Varia; 8.15 uur Dg Flierefluiters; 8.35 -uur Voordracht; 9 uur Fantasia; 10 uur Nieuwsberichten; 10 06| uur Het V..AR A-Orkest; 11 uur Gramo foon. Hilversum II. 3013 M. N.GR.T. 8—8.1* Schriftlezing en Meditatie; 8 159.30 Cra* ïnofoon; 10-30>11 Morgendienst onder lei* ding van Ds. J. Verkuyl; 11—12 Chr. Meis* jeskoor „Oefening en Stichting'' te Woer den; 12.151.45 Hpt Ensemble van deij Hor$t en Gramofoon; 1.452 Gramofoon; 2—3 Orgelbespeling; 3—3.30 Lezen van Chr. lectuur; 330—345 Gramofoon; 4—5 Zang-recital en Gramofoon; 56 Kinder* uurtje; 6—6.30 Gramofoon; 6.30—7 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart: 77.15 Nieuwsberichten; 7.15—7.45 Gramofoon? 7 458 Radio-reportage, eventueel Gra mofoon; 88 15 Weer- en Nieuwsberich ten; 8 .159 Muzikale aetherflitsen: 9—i 930 Lezing; 9 3010.30 Muzikale aether flitsen; 101005 Nieuwsberichten; 10.3<$ L130 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Programma G. Dinsdag 4 Augustus. Keulen 10.20 Militair Concert. 12120 „Sang un d&lang aus Bayern", Beiersche Volks-* muziek, 1.20 Hans Bund's Orkest, 2.05; Nieuwsberichten, 2.20 „Allerlei von zwei bi^ drei", 3.20 Gramofoon; 7.20 „Olympian Echo". Vierde dag; 8.20 Volksmuziekpro- gramma. 10.20 Weerbericht en Nieuwsbe richten; Brussel F ranse h pl.m. 10.30 Gra mofoon; Boedapest 11 Greta Keller zingt? Droitwich 1130 Dansorkest 4130 Grauw foon. Woensdag 5 Augustus. London Regional 11.05 Orgélconcert, 1135 Hongaarsch Orkest. 12.35 Charles Manning en zijn Orkest; Keulen 135 Blaas- en Volks muziek; London Regional 3.20 Gramofoon, 335 Stedelijk Orkest van Bournemouth, 505 Kwintet; Droitwich B BC. Dansor kest; Keulen 6.20 Dansmuziek; Droitwich pl.m. 7.20 B.B.G. Harmonie Orkest, 735 „Melody out of the Sky", 8.20 Joodseh Mannenkoor; Brussel Fransoh 830 Gramo foon, 9 20 Symphonie-ooncert; London Re gional 10.50 Sydney Kyte en zijn Orkest Lekkerkerk. De uitslagen van de hier gespeelde voetbalwedstrijden is als volgt: Voor afd. B g^oep 1 van de junioren- oompetitie G.V.B. speelden Lekkerkerk B O.N.A. C (Gouda) 15. O.N.A. werd kampioen. Om de Miss Blanche Wisselbeker: LekkerkerkDilettant 2i De MusschenFluks 12 Verliezerswedstrijd: Dilettant—De Mus schen 24; Eindstrijd LekkerkerkFluks 52, zoodat de beker voor de 2e maal in bezit van L.F.C. komt. Junioren. Lekkerkerk. Voor afdeeling B groep 1 van de Juniorencompetitie van den G.VJ3. werd gespeeld Lekkerkerk bO.N.A. c (Gouda), welke match O.N.A. met 51 won, zoodat deze club kampioen van die afdeeling js geworden. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speel de op het terrein alhier eerst Excelsior II tegen Hercules II van Ridderkerk. Uitslag gelijk spel 4r4. Vervolgens speelde Excel sior I tegen Hercules I. Deze wedstrijd had denzelfden uitslag, n.l. 44. Te Kinderdijk werd Zaterdag niet ge speeld. Zwerver I ging op bezoek bij W.I A. Rotterdam en won met 32. Stolwijk, Zaterdagavond werd een wed strijd Moordrecht-vet.Stolwijk-vet. ge speeld. De uitslag was 4—3. Hiervoor was een medaille beschikbaar gesteld en aan de leden van de verliezende vereeniging werd een verrassing aangeboden. Zondag werden gespeeld: Stolwijk 2 Bosk. Boy* 3 3—3. Stolwijk 1—Boak. Boys 1 Kort Raadsverslag. Bleskensgraaf. Donderdag kwam de ge meenteraad in oenbare zitting bijeen. Af wezig was mevr. De Vries. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer EL Vink. hoofd der bijz school. Op verzoek van Ged. Staten werden de salarissen van burgemeester, gemeente-se cretaris en ontvangeg met 254, pCt. ver laagd. Bij de stemming over het voorstel inzake toetreding tot het Borgstellingsfonds voor den Middenstand, staakten de stem men, zoodat hierover in de volgende verga dering nog eens gestentid moet worden. Te gen stemden de beide wethouders en de heer H. de Haan. Vervolgens werd de politieverordening aangevuld^jnet een verordening op het ven ten. Vreemdelingen zullen voortaan voor het venten een vergunning Inoeten hebben, die tegen een kleine vergoeding te bekomen is. Inzake het voorstel "an B. en W. om de personeele belasting op biljarten e» I 10 te stellen, stelde de heer C. Vlot voor, deze te brengen op f 5. Dit voorstel werd met 4 tegen 2 stemmen verwdrpen, waarna het voorstel van B. en W. met algemeen© stem men werd aangenomen. Met de gemeente Oud-Alblas werd een re geling vastgesteld inzake de toelating va» leerlingen op de O. L. School alhier. Vervolgens werd vastgesteld de rekening over 1905, welke aioot met een batig saldo van f 3730,16. De reserve is f 500. Nadat nog eenige kleine wijzigingen ha de begrooting waren aangebracht, volgde sluiting. Een uitverkorene. Bergambacht De heer A. Th dL Berg die op 10 Juli aan de Schoonhovensche Kweekschool slaagde voor het onderwij zers-examen, werd op 28 JuK benoemd tot kweekeling met akte aan de bijzondere school te Zoetermeer, waar hij direct na de vacantie in dienst zal treden. Zaterdagmiddag zag de veehandelaar G. (i B., toen hij op het land aan het melken yvas, dat een hond daar in een schuur eenige konijnen doodbeet. De hond werd verjaagd en- een onderzoek naar den eigenaar van het dier werd ingesteld. Daar de hond in de richting van de Lek dijk liep en enkele malen door een sloot werd gejaagd was het gemakkelijk zijn baas te vinden. De schade ie onderling geregeld. Benoeming. Capelle a.d. iJssel. De heer J. G. Ande- weg te Nieuwerkerk a.d. IJssel is ter ge- mee nte-secretaxie alhier toegelaten als vo lontair. Door auto gegrepen. Lekkerkerk. Het 5-jarig zoontje van den heer de V. in OpperduiU kwam van achter een vrachtauto vandaan en werd door een juist passeerende personen-auto gegrepen en tegen den dijk gesmakt. Het ventje werd opgenomen en per zelfde auto naar den dokter gebracht. Deze consta teerde een gebroken been en een schpdel» bretik. Den chauffeur treft geen schuld. Een slechte dag. Reeuwijk. Tengevolge van een aanrijding nabij de Reeuwijksche brug kantelde de bakfiets van den groentenhandelaar J. G. E. Daar het ongeval juist aan den kant van den weg plaats had. geraakte een hoe veelheid fruit van de bakfiets te water en ging verloren. Begin van brand. IJsselstein. Zaterdagavond brak plotse ling brand uit Sn de garage van "den heer G. van Bennekom aan de Benschopper- straat. De oorzaak van den brand was, da* een paar lite.rs benzine over den vloer wa ren gevloeid, die 'toet een benzinedamp aanraking kwamen, waarmede de heer Va» B aan het soldeeren was. Door toegescho ten hul» was men den brand spoedig mees- MAAWPAB 3 APBOSTOg KW Concert Groot-Ammers. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „O.K.K." van Streef kerk een concert op het Kerkplein alhier. De opbrengst vaü de speldjesverkoop was Geslaagd voor akte Engelsch L. 0 de heer W. van Proojen, hoofd der open bare lagere school alhier. EEN noodlottige val. Haastrecht. De 84-jarige rentenier G. Hoogenboom uit Stein bij Haastrecht had zich Woensdag op bezoek begeven bij zijn dochters, geestelijken, die in het Zuster huis te Oudewater waren overgekomen. Hij zou zich daar naar de W.G begeven, doch deed een verkeerde deur open en stapte in een kelder. De oude man is naar het ziekenhuis te Oudewater overgebracht en Donderdag aldaar overleden. Vliegen boven Rotterdam. Haastrecht Op uitnoodiging van den ondernemer van „De Kleine Betuwe too- gen we Zaterdagmiddag met eenige prijs- winners Van een gratis proefvliegles boven Rotterdam, mede daar Waalhaven, om deelgenoot te zijn van een vliegtocht. Per auto ging de reis naar Rottei dam en em beurten hebben we een kwartier in hooger eferen vertoefd efi genoten van het pano rama, dat zich niet Jaat weergeven. Op 600 meter hoogte gaf de piloot eenige aan wijzingen omtrent merkwaardige punten, van de stad, en de frisch groene weilanden daaromheen leken als kleine volkstuintjes. Per auto werden allen weer huiswaarts gebracht. Hei- en Boeicop. Vijf werkzoekenden «It deze gemeente zijn bij de huisaansluitin gen voor het waterleidingbedrijf te werk gesteld. Het adntal werkzoekenden be draagt thans nog 5 personen. Jaarsveld. Zaterdagmorgen ontlastte zich boven deze gemeente een zware re genbui, die met slechts enkele dondersla gen gepaard ging. De bliksem sloeg .>p de electrische geleidng)in het pluimveebedrijf van den heer R. van BI., waardoor eeni ge draden afknapten, terwijl in de wo ning van don heer K de meter stuk sloeg- Bij ontstentenis van den burgemees ter treedt, als loco-burgemeester op d® heer J. F. de Gier, wethouder. AFSCHEID SCHOOLHOOFD. Langerak. Vrijdagmiddag kwamen in de 0. L. school het voltallig college van B. en W. met den gemeente-secretaris, alsmede de ouder-commissie, bijeen, our, m tegen woordigheid van onderwijzend pesoneel en leerlingen, afscheid te nemen van het höofd der school, den heer D. P. van Donk die met ingang van 1 September in ge lijke betrekking te Oud-Beierland is be noemd. Allereerst voorde moj. W. Duel, onder wijzeres, het woord, die namens de leer lingen en oud-leerlingen en haarzelf, het scheidende hoofd hartelijk dank bracht voor de prettige omgang met leerlingen en personeel, alsmede voor al hetgeen hij voor de school gedurende zijn 7-jarig ver blijf in deze gemeente hééft gedaan. Het was den wensch der leerlingen, om uit hoogachting voor hun „meester" hem een blijvend en persoonlijk aandénken aan te bieden, waarbjj de keus was gevallen op een scheerapparaat mot daarbij be hoor en- de electrische waterwarmer. Een leerling bood dit fraaie cadeau aan het scheidende hoofd aan, terwijl mevr. Van Donk een prachtig bouquet bloemen in ontvangst had te nemen. Geroerd door deze attentie, heeft de heer Van Donk dank gebracht, waarbij hij de verzekering gaf, dat dit prachtig souvenir hem steeds, bij het gebruik daarvan aan zijn prettig verblijf in deze gemeente zal herinneren. Namens de ouder-commissie sprak de heer J. G. van Dommele, die den heer Vrfh Donk eenerzijds feliciteerde met zijn be noeming en promotie te Oud-Beierland, doch anderzijds er zijn leedwezen over uitsprak, dat de heer Van Donk het on derwijs in deze gemeente gaat verlaten. Den heer Van Donk en aan diens echtgenoote werd dank gebracht voor de gastvrijheid, die de oüdercommissie steeds bij hen had genoten, waarbij^© hoop werd uitgespro ken, dat de opvolger het door het schei dende hoofd opgebouwde werk, bet dezelfde energie zal mogen voortzetten. Hierna sprak de burgemeester namens het gemeentebestuur, die in 't kojrt de ar beid van den heer Van Donk in deze ge meente medoreerde en te Kennen gaf, dat hij de promotie, die hem met deze benoe ming te beurt valt, ten volle had verdiend. Na den heer Van Donk hartelijk dank te hebben gebracht voor zijn arbeid in deze gemeente, eindigde spr. met de beste wen schen voor den heer Van Donk en diens gezin in zijn nieuwe woonplaats en sprak de hoop uit, dat het hem aldaar aan Gods onmisbaren zegen niet zou ontbreken. Tenslotte heeft de heer Van Donk allen Wtelijk dank gebracht. De leerlingen werden rijkelijk onthaald, terwijl vervolgens, na het afscheid van de leerlingen aan de bezoekers in de woning van de familie Van Donk ververschingen werden aangeboden. DE GLASFABRIEK „LEERDAM". Voortzetting van het bedrijf verzekerd. Leerdam. Tusschen de glasfabriek „Leerdam" en de z.g. groep-Van Rossum is een overeenkomst tot siand gekomen, waarbij deze groep de middelen zal four- neeren tot voortzetting van het bedrijf. Deze overeenkomst #is tot stand geko men na langdurige onderhandelingen met den grootsten obligatiehouder, de Ver. Glasfabrieken te Schiedam, welke op de jongste obligatiehoifdersvergadering over toJ27.000 nom. obligates beschikte. TJe Huidige directie zal in functie blij ven, aangevuld met een nieuwen directeur namens de groep-Van Rossum. De voortzetting van. het bedrijf te Leer dam staat hiermede vast. BURGEMEESTER MEES OVERLEDEN. Leerdam. Te Montreux is overleden de heer J. R. Mees, burgemeester dezer ge meente. De overledene bereikte den leeftijd van 53 jaar en stond in zijn gemeente in hoog aanzien. Van tal van vereenigingen was hij beschermheer ol eere-voorzitter. Tal van gebouwen, straten en pleinen zijn te Leerdam onder zijn leiding verrezen. Vrijdagavond is de gemeenteraad in spoedvergadering bijeen geweest, waarin het overlijden van burgemeester Mees door den loco-burgemeester, den heer J. Cle ments, werd medegedeeld, die een plechti ge herdenkingsrede hield. Van de openbare gebouwen en tal van particuliere gehouwen, hangt de vlag half stok. DE KAASDAG. Lekkerkerk. Als vervolg op het verslag van den Kaasdag nog het volgende: Het aantal belangstellenden wordt go- schat op plm. 2ÜÜ; vooral de dames heb ben zich niet onbetuigd gelaten. Des avonds heeft de heer Huisman, zuiveloonsulent, naar aanleiding van de keuring van de ingezonden kazen een cau serie gehouden oyer de door hem opge merkte gebreken, waarover naar zijn meening, een nadere bespreking, nut kon afwerpen. De ergste gebreken waren: vroeg en iaat los. Los wordt veroorzaakt door de coli-bacterie, die in de melk, zoo lang ze nog in de uier aanwezig is, niet wordt aangetroffen. Ze komt in de melk door vuil van de koe tijdens het melken en ook door niet voldoende gereinigd vaat werk. E® eerste vereischte is daarom, dat het vaatwerk zoo is ingericht, dat geen broedplaatsen voor de bacteriën wor den aangetroffen. Het zecven door doek is goed, wanneer dit telkens m/nstens 5 minuien uitgekookt wordt. Melk met hoog katalase cijfer is volgens de heer H. ook geschikt om goede kaas te maken. De ge breken kort en broos zijn bij de bereiding gemakkelijk te verhelpen. Het blauw in de korst wordt doorgaans veroorzaakt door het gebruik van ijzerhoudend water In samerwerking met een bepaalde schim mel ontstaat dat Wauw. Leidingwater ver dient daarom de voorkeur boven welwa ter. Na afloop van deze met groote aan dacht gevolgde lezing was gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Alle vragen wer den naar genoegen beantwoord. De voorzitter, de heer M. de Jong Hz., sloot met een woord van dank aan de juryleden, den heer Huisman, de dames, helpsters en de boerinnen voor de inzen ding van de kazen, dezen hoogst nuttigen avond. Kerkklokken. Lekkerkerk. De twee groote luidklokken voor de kerk alhier zullen gegoten worden door Petit en Fritzen te Aarle-Rixtel. De keuring is opgedragen aan den heer J Vincent, beiaardier van het Kon. Paleis. Afscheid. Lopik. Vrijdagmiddag nam de heer J- Schep, onderwijzer aan de Christ. School (hoofd de heer W. van Joolingen), na een zevenjarig verblijf alhier, afscheid van de leerlingen der school, wegens vertrek naar Hilversum Daar de heer Schep juist Don derdag in ondertrouw was gegaan, ging dit afscheid met eenige feestelijkheid (o.a. tractatie der kinderen) gepaard. Namens de leerlingen bood het hoofd der school, onder een toepasselijk woord, den schei denden ot.derwijzer een electrische lees- lamp aan. Het schoolbestuur liet door aanwezigheid en bewoordingen blijken, hoe het werk aan de school van den heer Schep gewaardeerd werd. Meerkerk. De heer W. van Kekem slaag de te Den Haag voor het examen Hoog- Duitsch, acte L. 0. Lekkerkerk. Op de veiling alhier be droeg de aanvoer 7000 eieren, waarvoor de volgende prijzen werden bedongen: f 3.203.30; heneieren f 3.10—3.20; eend eieren f 3—3.25 per 100 stuks. Boter f 0.60-0.63; kaas f 0.20—0 21. Suikerperen (N -H.) 56 et; stek 34 et; Oomskinderen 1011 ct.; tuinboonen 45 ct., ajuin 34 ctpeen 46 ct. per bos; selderij 85100 ct. per bos; kroten 1V*2 ct; tomaten f 3.504 per 100 pond; stokprincesseboonen 1213 cent; stamsuikerboonen 910 ct.; zilveruien 1213 ct; stoksnijboonen 1415 ct.; an dijvie f 1.30—1.50 per 100; sla f 1.40- f 1.50 idem; bloemkool 910 ct.; roode bessen 1011 ct per pond; eigenheimers f 2—2.50 Qlus beffing. Afscheid op school. Moordrecht. De heer A. A. van Ieperen hoofd der o. 1. school, aan wien als zoo danig eervol onlslag is verleend wegens zijn benoeming tot hoofd te Soest, heeft deze gemeente verlaten, üp hartelijke wij ze hebben gemeentebestuur, onderwijzend personeel, ouders en leerlingen afscheid van hem genomen. De burgemeester, de heer K. Brand, heeft den heer Van Ieperën dank gebracht voor het goede werk in deze gemeente ver richt. Als blijk van waardeermg voor dit werk overhandigde de burgemeester hem het gemeentebestuur een cadeau. Ook namens de ouders en leerlingen werd de heer Van Ieperen toegesproken en ook deze woorden gingen vergezeld van ge schenken. Getroffen dankte de heer Van Ieperen voor een en ander. Deze plechtig heid vond plaats op de speelplaats der o.l. school, dat voor dat doel door nijvere handen was versierd. Van den veehouder B. is een schaap verdronken. Het cadaver, waarvan het vleeech ongeschikt voor de consumptie werd bevonden is naar het destructiebe drijf te Overschie overgebracht. Het bestuur van de Oranjevereni ging heeft de inwoners der gemeente be zocht, teneinde hen als lid van deze ver eeniging aan te werven. Tengevolge hier van is het ledental aanmerkelijk gestegen. Ernstige klachten worden vernomen over den slechten toestand waarin het weggedeelte in den Zuidplaspolder nabij de overweg van de spoorwegen verkeert. Dit gedeelte dat eigendom is van de spoor wegen, is in tegenstelling met de mooie geasphalteerde wegen in den polder nog begrint. Hierdoor is de bovenlaag mul. Het slipgevaar is op dezen drukken weg zeer groot. KORTSTONDIGE VRIJHEID. Montfoort Een meisje wist in de Rijks- Tuchtschool voor minderjarige meisjes aan het oog harer bewaaksters te ontsnap pen en te ontvluchten. Zij sprong over de breede sloot, welke het terrein omgeeft en wist zoodoende den openbaren-meuwen Provincialen weg te bereiken. Het meisje bewoog een automobilist haar mede te ne men, doch in plaats dat deze haar verder in veiligheid bracht, deponeerde hij haar ten Sladhuize te Oudewater, waar hij haar aan de politie overgaf. De vrijheid was dus van korten duur. Nieuwpoort. In verband met de zeer ve le klachten over nachtelijk rumoer en over last van de jeugd, in 't bijzonder des Za terdags en Zondags, hebben B. en W. het noodzakelijk gevonden, gebruik te maken van de hun bij raadsbesluit van 24 Sep tember verleende bevgggdheid, tot aanwij zing van pladtscn, waar het verboden is, zonder noodzaak stil t$ staan, te zitten of te liggen. Ter uitvoering hiervan hebben zij als plaatsen aangewezen alle straten en wegen in de bebouwde kom der ge meente, welk besluit in werking is getre den op 1 Augustus. Nieuwpoort Mej. G. W. Snijders, onder wijzer^ aan de 0. L. School, is in 'gelijke betrekking benoemd te Wöold, gem. Win terswijk. Nieuwerkerk a.d. IJssel. „Het Groene Kruis" heeft als wijktuster-huisverpleeg- ster benoemd mej. M.. Scheenstra ait Gro ningen. Herdenking Oudewatersche-moord. Oudewater. De herdenking van de uit moording van deze gemeente p 7 Aug. 1575, zal dit jaar plaats vinden op Zon dag 9 Aug. Ten dien einde zal het raad huis Als gewoonlijk op dien dag van 12 1 uuf geopend zijn, ter bezichtiging van het schilderij en de opgegraven wapenen. In de plaats van den heer L. Ligt- -bartSchenk is tot oommies-dienstgelei- der benoemd de heer T. Kasteiyn, com mies, alhier. Oranjefeest Reeuwijk. Het comité voor het gezamen lijk Oranjefeest, ter herdenking van den verjaardag van de koningin, is thans sa mengesteld als volgt: G. Romeijn, voorzit ter; G. B. van Leeuwen, secretaris; leden de heeren Jos. Michielen, H. J. Ufeber, J. Straver, Jac. van Roon eq W. Teekens. Gestaagd. Oudewater. Te Rotterdam slaagden voor het M.U.L O.-examen A. M. B Abelmann, Th. M A. Benschop, G. Ginsel, J. J. M Wegman, A. P. Boumans, allen leerlin gen van de R.K. U.L.O. school alhier. Waddinxveen. Gevonden een badpak en handdoek by W. J. Raversberg, Prins Hendrikstraat 21; een schaar bij E. de' Jong, Prins Hendrikstraat 15; gedepo neerd ten raadhuize een steunzool. INBRAAK BIJ EEN BURGEMEESTER- Familie in het buitenland- Zaterdagmorgen ontdekte de diensbode bij haar komst m de woning van den burgemeester van Zwammerdam, den heer p TTnncfinhoom dat de huisdeur open- ftondTdat binnen licht brandde. Zij durfde de wor.ng met binnengaan en nep de hulp in van een gemeente-werkman die juiat passeerde. Deze constateerde, dat inbrekers bun slag hadden geslagen. Zn moeten zich door inkhmmmg na de ser* toegang kebbea «rschaft door een raam van de bovenverdieping, terwijl zij de woning aan de achterzyde door de keukendeur hebben verlaten. Alles was overhoop gehaald: kasten en laden ston den open. Daar de burgemeestersfamilie in het buitenland vertoeft, konden de die ven in alle rust te werk gaan. Juiste op gave van hetgeen is ontvreemd, kon nog niet worden gedaan. Oa. ie het tafelzil ver verdwenen. Bruin, óók zondar zon, door dc snelle huidbruinende werking van AMlLDA-zonnebruincréme, welke ook zon der zon, alleen reeds'dodr den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct Doos 50 en 25 ct. MOTORSCHIP TERUGGEVONDEN. Drie weken zoek geweest Het Britsche motorschip „Manoca", dat met twintig passagiers aan boord, van Britsch-Indië naar Florida onderwegwas en reeds twintig dagen vermist werd, is thans teruggevonden. Met vliegtuigen en wachtschepen had men tevergeefs naar het schip gezocht, zoodat alle hoop op behoud reeds verdwe nen was Thans heeft een Amenkaansche kustkotter het vaartuig ontdekt. Het was niet in staat om op eigen krachten te va ren, zoodat de kotter het op sleeptouw heeft geuomen. SPOORWEGARBEIDER DOOR TREIN GEDOOD. Plotseling de lijn overgestoken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, even na 12 uur, is de 36-jarige spoorweg arbeider J. B., wonende te Rotterdam, op den spoorweg in de richting van Amster dam, ter hoogte van de Binckhorstlaan, door een trein gegrepen en op slag ge dood. De wagenbestuurder van den trein, wel ke om 12.15 uur van hier naar Leid- echendam was vertrokken, heeft verklaard dat hij plotseling een man de lijn zag over steken. Ofschoon hêj uit alle macht remde, was niet meer te voorkomen, dat de man werd gegrepen en enkele tientallen metera werd meegesleurd. Vermoedelijk heeft het slachtoffer uit geweken voor den Pullm&ntrein, die on geveer op betzelfde tijdstip uit Den Haag naar Amsterdam vertrekt. Daarbij heeft hij den trein naar Leid- schendam blijkbaar niet tijdig opgemerkt. De Geneeskundige Dienst heeft 't stof felijke overschot overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. HONDSDOLHEID-EPIDEMIE. Massa-besmetting in RoemeniB. In de Roemeensche stad GragÉegru (provincie Arad) vertoonen 250 peMmen verschijnselen van hondsdolheid. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat zij spijzen gegeten hebben, die waren toebe reid met vergiftigde schapenmelk. De schapen, die de melk leverden, waren na- melyk door een wolf gebeten, die aan hondsdolheid leed. Ongeveer zeventig per sonen zijn ia een speciale kliniek opgeno men. ENGELSCHE VLIEGBOOT IN ZEE GESTORT. De tien Inzittenden omgekomen. Op de open zee tusschen Guernsey en Jersey heeft Vrijdagavond een vliegtuig ongeluk plaats gehad, dat vermoedelijk 10 menschenlevens heeft gekost. Men zag, dat een watervliegtuig, de „Cloud of Iona", dat een regelmatig verkeer tus schen de twee Normandische eilanden on derhoudt, in slecht weer was geraakt en omlaag ging. Reddingbooten en andere vaartuigen voer® ®*t' naar de plaats, waar het vliegtuig met 8 passagiers en 2 man voor de besturing het laatst was ge zien. Van het vliegtuig was echter niets meer te ontdekken Door het invallen van de duisternis werden de reddingspogingen gestaakt. Ook nadien ie geen enkel bericht bin nengekomen omtrent de vliegboot. De „Cloud of Iona" is een tweemotorige vliegboot, waarvan de romp in vier wa terdichte compartimenten is verdeeld, waardoor het toestel bij ruw weer kan blijven drijven. Van verschillende havena zijn vliegtuigen en vrachtschepen vertrok- n om het toestel op te spored. Een dezer vliegtuigen heeft ter hoogte van het eiland Jersey een drijver van het toestel gesignaleerd. Een ander vliegtuig heeft ten Zuidwes ten van het eiland Alderney een groote olievlek op zee waargenomen en tenslotte heeft een vliegboofc van de Royal Air For ce vijftien mijl ten Zuiden van het eiland Jersey, op het plateau des Minquiers, dat nauwelijks boven het zeevlak uitsteekt, een wrak waargenomen. Vooral dit laatste heeft er toe bijgedra gen, dat men nog niet alle hoop op red ding opgaf en Zondag hebben den geheelen dag vier motorbooten de zee rond en tus schen de Kanaal-eilanden afgespeurd, ter wijl tevens weer een vliegtuig aan de na sporingen heeft deelgenomen. Alles bleef echter ver geef sch en gister avond laat heeft de Jersey Airway, de maatschappij aan wie het vliegtuig ^toebe hoorde, een communiqué geplubiceerd, waar ze de hoop opgaf, nog overlevenden van het vermiste vliegtuig „Gloud of Iona" te zullen ontdekken. Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van vredc8-voorbereiding GIFTGAS VEROORDEELD. De moedige uitspraak van vooraan staande Engelsche geleerden tegen lucht aanvallen eq het gebruik van bombarde mentsvliegtuigen, is thans geëvenaard door een protest van de Engelsche medici. De bijeenkomst van de „BrU^L Medical Association" te Oxford heeft ztch bezig gehouden methet giftgas-gevaar en het was de algemeene opinie, dat de medici zich in deze voor het welzijn der menschheid zoo belangrijke kwestie, niet afzijdig kun nen houden. „Als de geheele mediscüe we reld wist, dat binnen twee jaar een nieu* we epidemie zou uitbreken," zeide dr. Eli sabeth Gasson nit Bristol, „dam zouden zij gezamenlijk traqnten dit te voorkomen. We weten, dat wij elk oogenblik aan het gevaar van gas-aanvallen blootgesteld kun nen worden, en er is geen enkele reden waarom wij thans niet zouden samenwer ken om de mentaliteit van die lieden te analyseeren, die van plan zijn gas te ge bruiken." De kwestie werd aan de orde gesteld door de afdeehngen Glamorgan en Breck nock der B.M.A., die de volgende zesolo- tie indienden: „Het isde taak der „British Medical Association" om in het belang der mensch heid het initiatief te nemen tot het tot standbrengen van samenwerking tusschen de medici van alle landen met het doel de vervaardiging ran giftgas te verbie den." Deze resolutie werd verworpen, maar een amendement van de volgende strek king werd aangenomen: „Deze bijeenkomst verwerpt onvoorwaar delijk het gebruik van giftgas in oorlogs tijd als een wapen, dat tot onmenschelijke gevolgén en tot degradatie der beschaving leidt en verwacht van den Raad, dat zjj al het mogelijke zal doen om de samen werking van de medici van alle landen tot stand te brengen, om te geraken tot een verbod van het gebruik van gifgas." Ook al is de oorspronkelijke resolutie hierdoor aanerkelijk verzacht en wordt thans niet de vervaardiging, maar het ge bruik van gifgas afgekeurd de gedach te, die aan dit streven ten grondslag ligt, is van groot belang. Het beteekent, dat in medische en dus wetenschappelijke krin gen, die tot nu toe grootendeels alleen in hun eigen sfeer hebben geleefd, de ge dachte begint door te breken, dat de we tenschap in het maatschappelijk bestel een taak heeft, die buiten het terrein der zui vere wetenschap uitgaat. 9. Hij wordt gelukkig gauw gered, En bibb rend op het dek gezet; De bagger druipt hem achterna, 't Lijkt sprekend chocaladevla. Het glimt en kleeft als wagensmeer, fin druipt ia straloa langs hem neer. 10. Vriend Pimpelmans heeft onderwijl De plaat gepoetst in allerijl, Tot hij een eind vandaar toettoet! Zoowaar alweer een boot ontmoet; „Wacht," denkt hij, ik mij l.aat [trekken, 2*J mijn ben una iaogec st&kkpn."

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2