C D Sportnieuws j Gemengd Nieuws. Kerk en School Telegrammen j Plaatselijk Nieuws BurgeriijkeStand"] J Binnenland j "Plaatselijk Nieuws J Predikbeurten 1 Nieuws in een paar regels Marktberichten DE ELFDE OLYMPIADE. 2 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1938 PAPIO NIEOWS^ Donderdag 6 Augustus. Hilversum I. 1875 M. A.V.R.O. 8 uur Uit Berlijn: Laatste nieuws van de Olympi sche Spelen; 9 uur Ensemble Jonny Kroon; 10 uur Morgénwijding; 10.15 uur Gramofoon; 10.30 uur Ensemble Jonny Kroon; 12 uur De „MinstreeU"; 2 uur Voordracht; 2.30 uur Jetty Cantor en haar Ensemble; 4 uur Voor zieken en thuiszit tenden; 4.30 uur Gramofoon; 4.45 uur Voor groote kinderen. Opvoering van het Hoor spel „Het Sabi Diamantenavontuur"; 5.30 Uit Berlijn; Laatste nieuws van de Olympi sche Spelen. Reportage van den Hockey wedstrijd NederlandZwitserland; 6.15 uur Kovacs Lajos en zijn Orkest; 7 uur Uit Berlijn: Laatste nieüws van de Olympi sche Spelen; 8 uur Nieuwsberichten, daar na Mededeelingen; 8.15 uur Weensche wal- sen-avond door het Residentie-Orkest; in de pauze: Kampvuur in het nationale kamp der Padvindersvereeniging; 10.30 uur A.V.R.O.-Dansorkest; 11 uur Nieuws berichten; 11.10 uur A.V.R.O.-Dansorkest; 11.30 uur Gramofoon; 11.45 uur Orgel spel. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8 uur Wij beginnen den dag; 8.15 uur Concert; N.C.R.V. 10 uur Gramofoon; 10.15 uur Morgendienst te leiden door Ds. Joh. Kij- ne; 10.45 uur Leger des Heils-kwartiertje; K.R.O. 11 uur Gramofoon; 11.30 uur Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin; 12.15 uur Gramofoon; 12.30 uur Het K.R.O.-Orkest; 1 uur Gramofoon; 1.10 uur Het K.R.O.-Orkest; 1.30 uur Gramofoon; 1.40 uur Het K.R.O.-Orkest; N.C.R.V. 2 uur Gramofoonf 3 uur Zang-recital en Gramo foon 4. uur Bijbellezing door Ds. W. S. van Leeuwen; 5 uur Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.30 uur Orgelbespeling; 6.45 uur C.N.V-kwartiertje; 7 uur Nieuwsberich ten; 7.15 uur Gramofoon; 7.45 uur Radio reportage; 8 uur Weer- en Nieuwsberich ten; 8.15 uur Amhemsche Orkest Vereeni ging; 9 10 uur Lezing; 9.40 uur Arnhem- sche Orkest Vereeniging; 10.35 uur Nieuws berichten; 10.40 uur Gramofoon en Schrift- Vrljdao 7 Augustus. Hilversum I. 1875 M V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding. Voorganger: Ds. P. Oosterbaan, V.A. R.A. 10.15 uur Voordracht; 10.35 uur Gra mofoon; 11 uur Voordracht; 11.20 uur Gra mofoon; A.V.R.O. 12 uur Kovacs Lajos en zijn Orkest en Orgelspel: 2 uur Gramofoon; 2.50 uur Voordracht; 3.15 uur A.V.R.O.- Dansorkest; V..A.R.A. 4 uur Gramofoon; 4.30 uur Orgelspel; 5 uur Voor de Kinde ren; 5.30 uur De Notenkrakers; 6.30 uur Gramofoon; 6.45 uur Eddy Walis en zijn Orkest; 7.30 uur Gramofoon; 7.50 uur Gramofoon; A.V.R.O. 8 uur Laatste nieuws van de Olympische Spelen, eventueel Gra mofoon; V.P.R.O. 9 uur Uitzending van de slotgodsdienstoefening van de V.P.R.O.- couierentie te Barcham. Voorganger: Ds. J. Jac. Thomson; 10 uur Lezing; 10.30 uur Gramofoon; 10.40 uur Avondwijding. Voor ganger: Ds. J. L. de Wolf; V.A.R.A 11 uur Nieuwsberichten; 11.05 uur Gramo foon; 11.35 uur Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8 uur Wij beginnen den dag; 8.15 uur Concert; 10 uur Muziekuitzending voor fabrieken; 10.30 uur Gramofoon; 11.30 uur Halfuur tje voor zieken en ouden van dagen; 12.15 uur Het K.R.O.-Orkest; 1 uur Gramofoon; I.20 uur Het K.R.O.-Orkest; 2 uur Cinema orgelconcert; 2.25 uur Gramofoon; 2.35 uur Vervolg Cinema-orgelconcert, 3 uur De K.R.O.-Boys; 330 uur Gramofoon; 5.15 uur Het K.R.O.-Orkest; 6 uur Land- en Tuinbouwcauserie; 6.20 uur Gramofoon; 6.30 uur De K.R.O.-Boys; 7.15 uur De K.R. O.-luchtlijn; 7.35 uur Gramofoon; 7.45 uur Musica Catholica; 8 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur De K.R.O.-Melodisten; 830 uur De K.R.O.-Melodisten; 8.40 uur Gramofoon; 8.50 uur De K.R.O.-Melodisten; 9.20 uur Johann Strauss Festival (Aansluiting met het Casino te Knocke); 10.50 uur Nieuws berichten; 10.55 uur Gramofoon. Donderdag 6 Augustus, Programma G. Keulen 10.20 Populair concert; Droftwteh II.05 Orgelconcert, 11.35 uur Gramofoon, 12.20 uur Cinema Orkest, 1.36 uur Octet; Keulen 2.20 Allerlei von zwei bis drei", 3.20 uur Populair concert, Droitwich 7.20 D B.Ch Orkest; Weenen 8.20 „Salzburgor Festspiele 1936"; Beromunster 10.05 Popu lair concert; Brussel Fransch 1035 Orkest: Boedapest 1050 Zigeunermuziek, 11.40 Gramofoon. Vrijdag 7 Augustus. Droitwich 11.05 Orgelconcert, 11 35 Sektet, 12.20 Gramofoon, 12.50 B.BC4»Dansorkest, 1.35 Solistenooncert; Keulen (Duitschland- zender) 2.20 „Allerlei von zwei bis drei"; Droitwich 3.20 B.B.C. Northern Orkest, 4 20 Hotel Orkest. 5.05 Gramofoon, 5.35 Balalaiko Orkest, 5.45 Van de Olympische Spelen te Berlijn, 6 Balalaika Orkest; Keu len (Duitschlandzender) 6.20 Gevarieerd programma, 7.20 „Olympia-Echo". Zevende dag; London Regional 8.20 Dansorkest, Keulen (Duitschlandzender) 9 20 Dansen uit alle deelen der wereld; Droitwich 10.20 B B.C. Orkest, 11.35 Orkest, 1150 G: ▼oorzijde zijn in relief de vijf Olympische ringen, die de vijf werelddeelen voorstel len, aangebracht Het is nu 9 uur in den avond, bet plein wordt door politiecorpsen van tezamen wel 400 man sterk ontruimd en afgezet. Door de welwillende medewerking van de Praagsche politie konden wij ons van een goed plaatsje in de onmiddellijke nabij- heid van het altaar verzekeren. Men maak te voor ons een uitzondering, daar slechts de genoodigden toegang tot het plein had den. De radioinstallaties zullen het plechtige moment uitzenden. De Olympische vlag wAppert hoog aan de mast, die naast het altaar staat. Overaï hangt de nationale driekleur uit en een groot aantal schijn werpers zetten het plein in het volle Jicht. Om tien minuten over elf komt de fak- kel-loopèr op het plein aan, voorafgegaan door een aantal auto's en gevolgd door een dertigtal loopers, waarvan eenigen een langen stok in de hand houden. Een gejuich stijgt uit de menschenme- njgte op, op Let oogenblik dat de fakkel- looper het vuur op het altaar ontsteekt. De fakkel, met het zilveren handvat, wordt nu gedoofd. Enkele toespraken van voor aanstaande personen op het gebied van sport volgen er en na afloop hiervan houdl men één minuut stilte. Het vuur op 't altaar laait hoog op en een dichte walm trekt krullend omhoog. Om 1 uur 's nachts steekt men den fakkel in bet altaarvuur, de looper neemt haar over en voort gaat het weer. De straten oer stad, die gepas seerd worden, zijn overal afgezet. Bij el- ken kilomtier wurdt de fakkel aan den volgenden looper overhandigd en in het. holst van den nacht gaat het door Tsjecho- Slowakije op weg naar Berlyn, waar een looper Zateidag 1 Augustus, 's middags om 4 uur, zal aankomen. DE STRIJD IN SPANJE. Nederlaag voor de regeering? LISSABON, 5 Aug. Generaal de Llano heeft medegedeeld, dat de regeeringst roe pen in de nabijheid van Granada .een ge voelige nederlaag is toegebracht. Zij heb ben 200 dooden en verschillende munitie- kolonnes moeten achterlaten. DY NAM IET-ONTPLOFFING IN CHINA. Tweehonderd slachtoffers. SJANGHAI, 5 Aug. Een opslagplaats van dynamiet, dat gebruikt werd bij den aanleg van een weg bij Szetsjoepan (in Hoeman) is in de lucht gevlogen. Deze ontploffing heeft ongeveer 200 slachtoffers geëischt. STAAT VAN BELEG TE ATHENE. Opstand der communisten voorkomen. ATHENE. 5 Aug. Het Atheensche ttfe- graafagentschap meldt: De regeering hëeft met toestemming van den koning den sKiat van belegd afgekondigd, daar zij ziqh ge plaatst zag tegenover een ernstige opstan dige beweging, welke door de communisten was georganiseerd en die tot bloedige ge volgen aanleiding dreigde te geven. Dit bericht heeft de openbare meening met opluchting ontvangen. Overal in het land heerscht volkomen orde. De Kamer1 is ontbonden, doch de datum voor de nieuwe verkiezingen is nog niet vastgesteld. te Nieuwpoort f 2833; Graafland en Deelen te Bergambacht f 2916; Ghr. van Delft te Haastrecht f 3092; H. Stout te Groot-Am- mers f 3993; G. de Vreugd alhier f 3533; P. Bouter te Schoonhoven f 3555. Timmerwerk: A. L'. van Loon te Groot- Ammers f 756; A. Macdaniël te Bergam bacht f 848; P. Versluis te Willige-Lan- gerak f 875; J. G. Peltenburg te Schoon hoven f 877. Schilderwerk: J. A. Boele te Sc! hoven f 155; Gebr. Brand alhier f 194.50; F. de Man alhier f 195; J. Stoel te Groot- Ammers f 207. Loodgieterswerk: L. van Dam te Schoonhoven f 630; A. J. v. Staveren te Schoonhoven f 687, A. Hoi te Streefkerk f 712; J. Ponsioen te Schoonhoven f 710; J. C. Broer te Haastrecht f 747; en J. Bouter te Krimpen a.d. Lek f 743. Smidswerk: 0. Ooms alhier f 24.50 Gegund: Metselwerk De Lange en Van den Berg; timmerwerk: Van Loon te Groot-Ammers; schilderwerk: Gebr. Brand alhier; schidswerk: O. Ooms alhier. Hel onweer van gisteren. Ammerstol. Tijdens het hevig onweder, dat Dinsdagavond boven onze gemeente woeddë, is de bliksem ingeslagen in de woning van den heer P. van den Dool, zonder evenwel brand te veroorzaken. Ook sloeg het hemelvuur op de lichtiei- ding, waardoor bij sommige inwoners de stoppen kapot sloegen. (Van schrik dood gebleven. Groot-Ammers. Dinsdagavond omstreeks 9 uur woedde 'n hevig onweder boven deze gemeente. Op verschillende plaatsen wer den de bewoners in 1 duister gehuld, daar de bliksem op de fcchtleiding was ge slagen. De echlgenoote van den heer H. Natzijl, die met haar gezin aan tafel zat, schrok zoo hevig, dat zij dood op haar stoel bleef zitten. De dokter constateerde, dat de schrik in het bloed was geslagen en daar de vrouw lijdende was aan het hart, dit den dood tengevolge had. De zangvereeniging „Volharding" heeft Maandag een uitstapje per autobus naar N ijmegen en omstreken gemaakt. Ver schillende plaatsen werden bezocht, e.a. Berg en Dal enz. Daar het weer in de morgepuren niet zoo gunstig was, is de tocht erg meegevallen. Van het onweder heeft men niet de minste Jast gehad. Krimpen a.d. Lek. De voetbaluitslagen luiden: Bergambacht A jun Lil. A juu. 25; Dil. Ill—C.K.C. III 0—1; Lekker- kerk I—Dilettant I 2—1, Dil. De Mus- schen I 2—4. Krimpen a.d. Lek. Gevonden: Een A.V. R.O. insigne. Te bevr. bij H. Schippers, Dorpsstraat. De^smid A. Burger had bij de moto- renfabriek „Deutz" het ongeluk op zijn hand te slaan, waardoor twee vingers zwaar werden gekwetst en hij zich direct onder doktersbehandeling moest stellen. De heer L. Spaan, onderwijzer, slaag de voor de acte L. 0. Engelsch. De vereen. „De Reisduif" hield een wedvlucht met joiige duiven uit Eindho ven. In concours 122 duiven. Los 8 uur v.m. De uitslag was: 1, 7. 9, 17, 18 en 20 M. Westbroek, 2, 19 en 25 L. C. v. d- Lin den; 3, 23, 24 en 27 G. Stout; 4, 6, 8, 10, 13, 16, 21 en 22 A. Nobel; 5, 15 en 26 A. van Meijeren, 11, 28 en 29 J. Brand; 12 en 30 K. Kooijman; 14 L. Sleeuwenboek. Kookt Uw melk. Sliedrecht De vereenigi. )t bestrij ding der Tuberculose (Nazorg; verzoekt ons, er de aandacht op te willen vestigen, dat het in het algemeen belang is, dat steeds de melk gekookt wordt. Sliedrecht Uitslag van den Zondag ge speelden wedstrijd Sliedrecht 2O.D.S. 2 (Dordt) is 34. waa Daar scfWn, d stf?M|p uit ALGEMEENE STAKING IN GRIEKEN LAND VERWACHT. Toestand zeer ernstig. De Atheensche bladen berichtten Dinsdag dat vannacht een algemeene staking in het geheele land «o» worden afgekondigd. De toestand wordt zeer ernstig geacht. De pre fecten hebben speciale opdrachten ontvan gen om de orde en rust te verzekeren. k KOSTBARE MAGEN. Schapen met „smaak". Toen de heer T. J. Annema, veevervoer der te Broek onder Akker wou de, Vrijdag avond van de veemarkt te Leeuwarden huiswaarts keerde„ kwam hij tot de ont dekking, dat de inhoud van zijn portemon- naie, welke hij in zijn jas naast zich had liggen, tot een bedrag van f 55 verdwenen Daar de beer A. vermoedde, dat twee die hij vervoerde, het geld, he it drie briefjes van f 10 en 1 van f 25 hadden opgegeten, besloot hij in over leg met den eigenaar van de dieren deae te laten slachten. Het bleek inderdaad, dat de schapen den diefstal gepleegd hadden, daar de bankbiljetten in gedeelten te voor schijn kwamen. Aangezien de nummers nog zichtbaar waren, zijn de biljetten ter inwis seling naar de Nederlandsche Bank gezon den. ▼TER DOOOEN B1J VOETBAL WEDSTRIJD. Zelfs zoo iets onschuldigs en sportiefs als een internationale voetbalwedstrijd kan zeer ernstige gevolgen hebben, waarbij de incidenten tusschen dorsploegen hier te lande volkomen in het niet zinken. Te Praag werd een voetbalmatch ge speeld tuschen het team van Tsjecho-Slowa- kije en dat,van Albanië. De handtastelijk heden namen een aanvang, toen een Alba- neesche speler een tegenstander zulk een hevigen slag toebracht, dat een dokter moest worden ontboden. Terwijl deze bezig was de gewonde te verzorgen, speelden de Albaneezen door en maakten een goal. De doelverdediger protesteerde hiertegen bij den scheidsrechter, die het protest van de hand wees en' derhalve door den keeper werd aangevallen. Gendarmes snelden het veld op, om den scheidsrechter te ontzet ten, waarbij de keeper werd mishandeld en ook door den dokter verbonden moest wor den. Er ontstond een groote verwarring, de dokter nam de vlucht en het publiek, mee- nende dat hij door de gendarmes was ge^ arresteerd, viel hen aan. Na eenige somma ties begonnen de agenten te schieten, met het gevolg, dat vier personen werden ge dood en velen gewond. W E E R I E R t I T. Naar waarneming in den morgen van 5 Augustus. HET ONGEVAL OP DE LEK. De lijken nog niet gevonden. CULEMBORG, 5 Aug. Men is er niet in aslaagd de lijken van de dochter van len heer U. en van den heer S., uit Nij- en, die bij het ongeval op de Lek om iet leven zijn gekomen, op te halen. Waar- i chijnlijk zijn de lijken met den sterken troom van de rivier weggespoeld. I Schipper Vonk, van de Neafota, is op deen enkele wijze schuldig aan dit zoo jjoodlottig ongeval, pij is door het gebeur- qe zoo getroffen, dat hij eerst vanmorgen j zyn reis heeft voortgezet, J GHR. GEREF. KERK. Drietal te Bunschoten: de heer I. de Bruyne, Candidaat te Zwolle, Ds. P. de Groot te Gorinchem; en de heer P. H. van Marrum, Candidaat te Franeker. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Boskoop: Ds. W. Bijleveld te Haarlem-C en Ds. C. Smits te Sliedrecht. Aanbesteding verbouwing Openbare Lagere School. Ammerstol. Nadat aan de aanbestedling van 17 Juli wegens te hooge kosten geen gevolg kon worden gegeven (het gemeente bestuur mocht voor dit w^rk f 4500 uit geven). werd op 31 Juli nogmaals een aan besteding gehouden, thans niet in massa, doch in perceelen. De uitslag hiervan is als volgt: Metselwerk: De Lange en Van den Berg te Bergambacht f 2821; A. en C. Huisman te Stolwijk f 2953; G. j. Buis en T. Stout Schietwedstrijd B.V.L. LexmOnd. Donderdag had op het speel terrein bij de Chr. School een schietwed strijd plaats tusschen de leden van de afd. der B.V.L. te Hei- en Boeicop en die te Lexmond. Voor de tweede maal werd gescholen om de door dokter Sid'dré aan de afd. H. B. aangeboden wisselbeker, welke geschonken is niet het doel hem als prijs voqr een wedstrijd dezer afdeelingen te gebruiken. Me{ 17 punten won Lex mond ook deze wedstrijd weer en aJsTzij nog eenmaal de meeste punten behaalt wordt d^Hvisselbeker het eigendom van de afdeeling Lexmond. Hieronder volgt de uitslag: Hei- en Boeicop, schutters: H van He- mert 92 p P. v. d. Hagen 95 p.; D. de Jong 92 p., B. Bikker 91 p.; A. de Raad 90 p.; F. Speyer 92 p.; Uittenboogaard 86 p.; C. den Besten 96 p.; C. de Jong 95 p.; J. Hol 83 p. Totaal 912 p. Lexmond, schutters: A~ H. van Raven- flteyn 98 p.; W. de Jong 96 p.; Jac. van Dieren 93 p C. Kldens 94 p.; W. K. Haafkens 90 p.; L. de Jong 89 p.; Jac. Kortenhoe\en 93 p.; P. Rietveld 94 p.; N. Schrijvershof 96 p.; G. Versteeg 86 p. To taal 929 punten. Oud-Alblas. Bij het te Dordrecht' aan de huishoud- en industrieschool gehouden examen behaalde mej. Ali de Jong alhier het diploma voor gezinstaak. Op vrije voeten. Ouderkerk a.d. iJssel. De persoon uit Krimpen a.d. IJssel. dien de politie alhier de vorige week in.de cel op het dorp had opgesloten, verdacht van diefstal van konij nen en kippen, is wegens gebrek aan be wijs weder op vrije voe'en gesteld. Sliedrecht. De 13-jarige A. B. van hier werd Maandagmorgen te Gorinchem er op betrapt, dat hij góederen wegnam van een marskramer aldaar. Hij is door de politie verhoord en op transport gesteld naar zijn ouderlijke woning. GETROUWD MET EEN WAS-POP. Jacht op 600.000 dollar. Toen Jim Arden van Tahiti terugkeerde wist hij nog met, dat hem 6UO.OOO dollar wachtten. Hij had geen flauw vermoeden ervan, dat zijn oom in Dublin was ge storven en kende niet eens de voorwaar den, die het testament hem stelde. De voornaamste bepaling in het testa- metn van zijn oom was, dat Jim Arden op een vaslgesteiden dag gehuwd moest zijn, daar hy enders het geld ïtan een Welda dige instelling moest vermaken. Deze „vastgestelde dagwas nu de dag, vol gende op Jim's terugkeer. Waar.moest men in zoo'n korten lijd nog snel een vrouw vandaan halen? Hoe zou men in enkele uren zoo'n voorname bepaling kun nen vervullen? Opgewonden van angst, dat de 600.000 dollar hem zouden ontgaan, staarde Jun Arden uit het venster van zijn hotel. Toen viel zijn blik op de etalage van een mo demagazijn aan de overkant van de straat In dit oogenbl'ik flitste een denkbeeld d&or zijn hersenen. Een geniaal, een brutaal denkbeeld. Bij de verwerkelijking daarvan moest alles op een kaart gesteld worden! Een half uur later was Jim in een auto onderweg, om in een afgelegen stadsdeel een woning te huren en een ambtenaar van den burgerlijken stand op te sporen. Laat in den avond werd de ambtenaar in de kleine, donkere woning in Oost- Ghicago gehaald Jim vertelde met tranen in de oogen, dat zijn verloofde doodziek te bed lag en door alle doktoren was op gegeven. Haar eenige wensch was nu nog met hem gefrouwd te zijn. De oude, bij ziende ambtenaar keek naar het bed en zag een jonge vrouw liggen, tot aan -de hals toegedekt, met een wasbleek gelaat! Slechts de schemering van een kaars ver lichtte het vertrek en gaf het gezicht, door het flikkeren van de vlam* iets le vends. De ambtenaar was door de tranen van Jim en door diens verhaal zoo ge roerd, dat hij geen vragen stelde, maar stil en met fluisterende'stem de noodza kelijke formaliteiten verrichte. Jim streel de inmiddels de wasbleeke hand van de stervende bruid, die hij zachtjes under D* wijzer «onder pijlpunt geeft den •tand van den vongen dag M" Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk weinig of geen regen, mogelijk iets warmer, Waterstand: Schoonhoven hoog water 7 50 uur, 1.84 M. Vreeswijk hoog water 9.15 uur, 2.26 M Keulen stand 3 77 M., val 0 M. Maastriobt 4 Aug. 41.40 M., val 0.08 M Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: r 60 graden Fahrenheit Woensdag 5 Angustas: Op 8.1S, on. (JT* der 7.34. Laatste Kwartier Zondag 9 Augustus. de deken vandaan gehaald had! Twintig minuten later had hij het ambtelijk-ge- stempelde formulier in de hand. Hij waa getrouwd. Nog een andere man kwam dien nacht in de kleine woning. Een fotograaf. Want in de voorwaarden voor het testament stond geschreven, dat een foto van de echtgenoote bijgevoegd moest worden. Een Biitzlicht-opname hielp ook deze moei- lijkheid nit den weg ruimen. Jim Arden had dus niets anders te doen, dan het huwelijksformulier en de foto op te zenden Na circa vier weken kreeg hij een cheqm van ongeveer 600 Pond als klein voor schot voor zijn reisgeld, daar hij met zijn )T0UW in Dublin moest verschijnen ten- emde iiet geld in ontvangst te nemen. Jim stond nu met de handen in het haarl Waar moest hij een bruid vinden, die op een waspop leek, weike destijds in het bed gelegen had en waarmede hij bij kaarslicht gehuwd was? Jim Arden besloot eerst tüd te winnen en zond een brief naar Dublin, waarin hij tijdelijk uitstel verzocht, daar zijn vrouw op het oogenblik nog ernstig ziek was, zoodat de reis eenigen tijd uitgesteld moest worden. Inmiddels ging hij op zoek Hij doorzocht alle tooneel- en filmbeurzen van Amerika, op zoek naar figuranten, die op de wassen pop geleken. Hij ging speciaal daarvoor naar Hollywood. Het toeval hielp hem. In Philadelphia zag hij een meisje de straat oversteken: buna werd zij door een auto gegrepen! Hij sprong achter haar aan en kon haar op het laatste oogenblik terugtrekken en red den. Toen hij haar in het "gezicht keek, zag hjj tot zijn verbazing, dat ze precies op de wassen pop geleek, behalve de neus, die met precies de vorm had, welke men weliswaar aan was.Cn beelden geeft, maar zelden in het werkelijke leven lerugvindtl In Chicago corrigeerde een schoonheids specialist de neus van het meisje, zoodat ze op het wassen beeld geleek, waarvan de foto in handen van de notaris te Duhiin was. Pas drie weken na de uitbetaling van het geld kwam men in Dublin te we ten, dat de voorwaarde slechts met be hulp van een wassen pop vervuld kon worden, door een wassen pop dus, die 000,000 dollar waard was! Een eisch tot terugbetaling van de erf tr ein is afgewezen. ARKEL. Aug. Overleden: iT. Kooy. weduwnaar van N Boo te. LEXMOND. Juli. Geboren: Herminus Cornelia, z. van J. J. van Genderen en H. C. Donk. Hendrika, d. van A. H. Verweij en M. Jochems. Cornelia, z. van W. J. Siddré en A. C. va» Dorpe. SCHOONHOVEN. Augustus. Geboren: Laurens Marcus, z. van M. de Ligt en L. van den Berg. Cornelia Maria Engelina, d. van M. L. Deerenberg en T M. van Leeuwen. Fradrikus Hubertus, l van A. Battering en A Lakerveld. Overleden: P. H. Berlijn, 87 i. weduw. naar van A. Roua. REEUWIJK. Juli. Geboren: Gerardua Jobias, z. van G, Waiet en J. H. d, F™*». WfötiSDAG 5 AUGUSTUS 1936 DE GROmWETSWkJZIGHK. VOORSTELLEN DER REGEERING. De voorstellen der regeering tot wijzi ging van de grondwet zijn thans allo in een afzonderlijk wetsontwerp vervat, bij de Staten-Generaa! ingediend. Zü komen in het algemeen overeen met de reeds ver melde voorstellen der Staatscommissie. Hat voorstel inzake de vrijhewl van druipers is echter niet overgenomen. Inkomen der Kroon. Het jaarliikscho inkomen vaa den ko ning of koningin wordt verlaagd van f 1.200.000 tot f 1.000.000. De gemaal der koningin, alsmede de gemanl eener prin ses, vermoedelijk troonopvolgster, geniet 0 een inkom envan f 200.000. De mogelijkheid wordt geopperd deze bedragen te wijzigen bü «en wet, die met een geratificeerde meerderheid moet wor- den aangenomen. Vergoeding Tweede Kamerleden. De schadeloosstelling voor de leden d« Tweede Kamer wordt verlaagd van f 5000 tot f 4000 pr jaar. Pensioen: f 120 's jaars voor elk jaar (tfaana f 150) tot een maximum van i 2800 (thans f 3000. De commissie-De Wilde stelde voor f 2400). Ook hier wordt de mogelijkheid van Wijziging bij een wet, met gequalificeerde meerderheid, geschapen. De jaarlijksche toelage van den voor zitter der Kamer wordt verlaagd van f 10.000 tot f 8000. Ministers zonder portefauiVtc. De Koning kan ministers benoemen, die niet belast zijn met de leiding van een de partement. Kiesrecht De everwedige vertegenwoordiging wordt gehandhaafd, echter „binnen door de wet te stellen grenzen". Revolutionnaire leden. Tweede-Kamerleden die een streven tot Uitdrukking brengen, gericht op verande ring van de bestaande rechtsorde met toe passing van onwettige middelen, kunnen door de Tweede Kamer van hun lidmaat schap vervallen forden verklaard. Voor zulk een beftluH is een gequalifièeerde meerderheid noodig. Voor Eerste Kjimer, Prov. Staten en gemeenteraden wordt een gelijke regeling voorgesteld, met daen verstande, dat van een vervallen Verklaring door den Raad beroep op Ged. Staten zal openstaan. (De commissie-De Wilde stelde voor deze vervallenverklaringen door den Raad van State te doen geschieden). Kamers voor bedriJfslovBn. De wet kan voor Bepaalde beroepen en bedrijven en groepeq daarvan, alsmede voor het beroeps- en bedrijfsleven in het algemeen, lichamen instellen len einde re gelend op te treden. Andere artikelee. O.m. wordt voorgesteld den naam van hot deel van het Koninkrijk dat de eilan den van West-Indië omvat, te veranderen in Nederlandsche Antillen. Op het beginsel van de parlementaire onschendbaarheid is een uitzondering ge maakt ter zake van opruiing of schending van geheimen. Alblasserdam. De collecte voor de blin den te Wolfheze heeft f 32.011/« opgebracht Zondag, toen het dochtertje van dok ter Terpslra den hoek Dam omsloeg en in de richting Kinderdijk naar huis zou gaan, kwam van tegenovergestelde richting eeu auto, bestuurd door den chauffeur H., van Sliedrecht, aanrijden. Doordat het kind aan de verkeerde zijde passeerde, kwam zij bij na bnder de auto terecht. Door bet kordaat optreden van den chauffeur, die buitengewoon krachtig rem de, bleef de auto vlak voor het kind staan. Zij kwam met den schrik vrij. Arkel. De dames B. van Dijk, S. A. Bronk en S. A. van Dijk slaagden voor het m.u l.o.-diploma. Over de maand Juli heeft de ge meente aan werkloozensteun f 403.90 uit- gkeeerd. De gemeeflterekening 1935 en de be grooting 1937 liggen voor een ieder op het secretarie ter inzage. Konijnenfokkers. Arkel. De Konijnenfokkersvereeniging .Streven tot Verbetering" hield een verga dering onder voorzitterschap van den heer J- W. Molendijk. Na opening werden de notulen onveranderd vastgesteld. Besloten •werd om op 5, 6 en 7 November een club tentoonstelling te houden. Tot jurylid keur meester werd benoemd: de heer Groumans (raad van beheer) te Soest. Aan deze ten toonstelling zal een groote verloting worden ▼erbonden. Op den ahiitingsavond zal met een bal in de zaal Odina worden besloten. Bergambacht Het vijfjarig verslag van «ten toestand der gemeente (over de jaren 19311935) is op de gemeente-secretarie, ter inzage gelegd en tegen betaling der kos- teailcwmn» varjuaigba,* Duivenvlucht Bergambacht De Postduivenvereeniging )rDe Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Wavre over 100 K.M. Los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 8.46.14 uur. De uit slag VaS: A. Frederikse k, 3, 5, 7, 9, 15, 19 en 21; A. Bouter 2. 6, 8, 13, 14, 16 en 18- G Brand 4, 10, 20 en 23; G. Burger 11.' 12. 17, 22, 33 en 45. Raadsbesluiten. Bergambacht De gemeenteraad hechtte in zijn laatst vergadering zijn goedkeuring aan de door het Heilige Geest of Algemeen Armbestuur ingediende rekening over het dienstjaar 1935. De ontvangsten en uitga ven dier rekening bedroegen f 44.030,64. De gemeente verleende een subsidie in het te kort dier instelling tot een bedrag van f 12.704,48. Voor werkloozensteun werd een subsidie verleend van f 18.235,51. De raad besloot voorts de Koningin ont heffing te vragen van de verplichting tot vaststelling eener capitulantenverordening. Blikseminslag. Bergambacht Gisteravond ontlastte zich boven deze gemeente een buitengewoon zwaar onweer, gepaard gaande met bijna tropische regenval. Midden in de bui werd brandalarm gemhakt, doordat de bliksem was ingeslagen in het rieten dak van een woning ia Benedenberg, bewoond door de gezusters Verhoef, van wis één steeds bed legerig te. De bliksem heeft het dak onge- veeruin bet midden getroffen en het perceel ook weer langs het dak verlaten. Buren hebben mej. Verhoef naar kenniseen ver voerd. terwijl anderen met emmers water het vuur wisten te blusschen. De inmiddels gearriveerde brandweer behoefde geen dienst te doen. Cap rite a.d. IJssel De heer J. Ver- sluijs behaalde op de te Woudesteijn Rot terdam gehouden motorraces in de 500 c.c. klasse voor juniores ever 4 ronden in 3 se mes den len prijs. Heropening voetbalveld. Cap el Ie a-d. IJssel. Het verbeterde voeV- balterrein van de V.V. „Zwervers" aan de Kerklaan is officieel in gebruik genomen. De voorzitter, de heer Van Es, sprak zijn dank uit, dat de minister van sociale za ken en het gemeentebestuur hadden meege werkt dat het voetbalterrein in werkver schaffing in orde kon worden gebracht zoodat „Zwervers" thans in den KJf.V.B. kan blijven meespelen. Wethouder P. a van Gappeüe nam de laatste beletselen weg, zoodat onmiddellijk met het spelen van een wedstrijd kon wor den begonnen. C. G. WESTERHOUT t Giessendam. Zaterdagavond ie in den oudèi-dom van ruim 79 jaar overleden de heer G. G. Westerhout. De overledene is vanaf 5 September 1911 tot 5 September 1935 lid van den gemeenteraad geweest Tevens is de heer Westerhout van 2 Sep tember 1913 tot 1 September 1914 als op volger van den heer A. J. de Groot, wet houder geweest en daarna heeft hij an dermaal van 4 September 1917, als op volger van den heer K. Versteeg, tot 6 September 1927 deze functie vervuld. De heer West er hout vertegenwoordigde de A.R. Partij. Aan den burgemeester, den beer L. NeijeUS is voor eenigen tijd verlof verleend Als loco-burgemeester treedt thans op wefc- hoyder D. van Harten. DiHvenspart Gfessendam. De postduivenvereenigmg „Stormvogels" hield een wedvlucht vanuit Maastricht, afstand. 121 K.M. De duiven werden om 12 uur *5 min. met Zuidwes ten wind ia vrijheid gesteld en bereikten de hokken als volgt: L. Klop 1, 7, 9, 15, 18, 22, 27; W. de Boon 2, 5, 13, 14, 24; Dubbeldam en Vogel 3, 16, 17, 23 ;T. Loeve 4 en 26; D. P. de Jong 6; A. Boonstoppel 8, 10, 19, De Jong en Buijk 11 en 20; J. van Mill 12 en 23; W. van Bergeijk 25 e» 28; T. Roza 29. Aankomst eerstp duif 2 uur 15 min. 13 sec.; laatste duif 2 nur 52 min. 23 sec. Onder leiding van den heer A. van Houwelingen maakte de Ger. Knapenver- eeniging een reisje per autobus. Eerst werd een bezoek gebracht aan den oud leider, den heer K. L. Pluister te Zeist en vandaar ging de reis naar bet vliegveld te Soesterberg. Te Hilversum werd het om roepbedrijf van de N.C.R.V. bezichtigd. De rest van den dag werd genoeglijk in Val keveen doorgebracht, waarna de thuisreis weer werd ondernomen. Be heer J. H. de Koster, wonende B 125, heeft zich weer belast met de inzame ling van de oude rijwielplaatjes en andere metalen, waarvan de opbrengst ten goede komt van de tuberculosebestrijding. Giessen-Oudekerk. De extra collecten, die Zondag m beide diensten, waarbij voorging onze vroegere predikant ds. Job. Bronsgeest, thans predikant te Velsen, ten bate van de Kerkvoogdij zijn gehouden, hebben f 41,68'/» opgebracht. Groot-Ammers. Tot bode van de polders AmmersGraafland en Gelkenes, is be noemd de heer W. van Ringelensteijn, zulks in de vacature, ontstaan door bot vertrek van den heer E. Hoop. LexmOnd. Gevonden: ©en motorbnnd- schoen. Inlichtingen vereUftat ée gemeente veldwachter. Nieuwpoort De bloempjesverkoop, ten bate van de vereeniging tot behartiging der belangen van de Lb.c.-lijders in Neder land, heeft in de drie gemeenten Groot- Ammers, Langerak en Nieuwpoort geza menlijk, opgebracht f 52,68'/». Geslaagd. Sliedrecht. Te Dordrecht is geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma A onze dorps genoot, de heer A. H. de Bruin. NED. HERV. KERK. GAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg 238. Donderdag 6 Augustus, 'a avonds 7.45 unr, de beer J. GEREF. KERKEN. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN- GERAK. Vrijdag 7 Augustus, n m. 2 uur, Ds. D. P. Kalkman, van Moordrecht. Hu welijksbevestiging. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Vrijdag 7 Augustus, 'a avonds 7 mur, in het gebouw Polder straat, de heer G. J. Zwafennk, va^Bol- GAPELLE AD. IJSSEL. Dacoriastraat. Donderdag 6 Augustus. avonds 6 uur, Ds. A. van iZcn., GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Vrijdag 7 Augustus, bk. 7 uur, (oude lijd). Ds. M. Heikoop, van Utrecht i OSENDARP SNELSTE BLANKE SPRINTER. Te Deventer is een man, die aan het vissohen was. in-een bootje op den Ussel, door een stoomboot overvaren en verdron ken. Te Kimewerd (Fr.) is een bejaarde landbouwer m de gracht bij zijn boerderij verdronken. Te Rotterdam is de zevenjarige A. B. op den hoek van den Schiedamschen Singel door een vrachtauto aangereden. Het knaapje was op slag dood. In Zuid-Zweden is een epidemie van kinderverlamming uitgebroken. De autori tei ten hebben uitgebreide maatregelen ge nomen. De ziekte heeft reeds talrijke doo den geëischt. Wolkbreuken hebben ernstige schaap aangericht in het Zuiden van Korea. Ze- ventten menschen werden gedood, terwijl een honderdtal gewond werd. Het water heeft honderddertig huizen meegesleurd. Het spoorwegverkeer is geheel stilgelegd. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. UTRECHT, 4 Aug. Ver. Eiervedling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 2.66—3.15, eieren brum f 335—8.45, beide per 100 stuks. WOERDEN, 5 Aug. Kaasmarkt. Aan voer 444 partijen kaas. Prijzen: met rykb- merk le kwal. ,f 2123, idem 2e kwal. f I86020, zware! 24. Handel matig. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 5 Aug. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd 306 vette kalveren, le kwal. 46—54, 2e kwal. 36—44, 3e kwal. 30—35 per K.G. levendgewicht; 54 nuch tere kalveren f 59 per stuk; 252 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G 4344. zware varkens 4243, vette var kens 41—42 per KXi. slach (gewicht. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT •S-GRAVENHAGE, 4 Aug. Haagsohe veiling voor fruit en groenten N.V. Morel len I 1416, Eld. Blauwe I 14—29, II 9— 11, eng. krozen 1 lö—23, washingtons I 34 —46, 11 15—20, oranje pruimen I 19—24, dubb, witte 38—42, abr. pruimen I 25—30, kr. betssen I 18-20, II 1^-16, moerbeien 28—30, frambozen extra 91—93, I 32—4o, II 16—25; appels: keswick ex!ra 13—15, I 710 II 4—6, yellow I 1220j II 7 11; early vict. I 10-18, II 7-9; perzik appel I 17—24, II 10—15; r. astrakan I 6—15, II 9-5, tulpappel I 7—12, 11 3— 5: peren: kruideniers extra 22 26, I 12 18, II 6—10; n.-h. suikerpeer I 6—9, II 3 5 extra 10—13? zwaanhals 1-69, II 3—4, rooikespeer I 6—8. II 2—5; cham pignons I 50—64, II 44—46 Alles per K.G. GROOT-AMMERS, 3 Aug Eerste Alblas- serwaardsehe Veilingsvereeniging te Groot- Ammers. Veiling op 3 Augustus. Aanvoer 12.853 eieren. Kippeneieren f 2.70—340 per 100 stuks; 46' pond boter 4875 cent per pond; 64 pond kaas 16-20 cent per pond: diverse aanvoer: 1075 K.G. fruit: N.-H. suikerperen 6—8 cent, yellows 16- 18 oent, keswicken 13—-19 cent, oomskinde ren 12 cent alles per K.G SCHOONHOVEN. 3 Aug. Veiling a-hoon- hoven. N.-H, suikerpeer I i-% oent, II 3 H5 coot, oomskinderpeer I 16J1 II 10—13 cent. rogperen I 4—7 cent, mooi weitje I 6- 9cent, yellow transp I 14- 17 oeut, handappels div. 11-13 oent dojr- erwten 10—13 wut, slamprincessen 9-11 oent, stakprhiceM** RL7I2 cent, nen 12—15 cent, ptonkboonen kroten IK—2M P©r bos, wortelen 5 6 per ba% vrosez De twééde dag der Olympische Spelen, die van Maandag, heeft ons land 'n fraai succes gebracht: de Nederlandsche drie kleur heeft aan een der Olympische mas ten gewapperd, dank zij het fraaie werk van Osendarp. Zooals gemeld, had deze zich met zijn langenoot Van Beveren in de demi-finale van de 100 M. geplaatst In den strijd kwam Van Beveren, die trouwens niet zeer gelukkig was in de lo ting, als vierde aan. Toen kwam de beurt aan Van Osendarp en die wist als tweede te eindigen, zoodat hij in de finale kwam. Op zichzelf reeds een loffelijke prestatie. Als het schot voor de finale klinkt, neemt de neger OWens de leiding, maar de Amerikaan Melcalfe en Osendarp gingen mee naar voren en in een vinnigen kamp, waarin alle spieren tot het uiterste waren gespannen, liet Osendarp den derden Amerikaan Wijkoff, alsmede den Dnit- scher Borchmeijer en den Zweed Strand- berg, achter zich en kwam als derde aan met 10.5 sec. Owens was eerste met 10.3 see. en Metcalfe tweede met .10.4 sec. Osendarf was dus de snelste blanke! Het was een indrukwekkend oogenblik voor Osendarf niet alleen, doch voor alle Nederlanders in het" stadion, toen aan de derde mast onze vlag werd geheschen! Minder goed ging het onze dames in de 100 M., want mej. Koning werd uitgeschakeld in de derde en mej De Vries in de vierde serie. In dit nummer maakte een Amerikaan- sche, mej. Helen Stephens, een nieuw we reldrecord van 11.4 sec. Haar stijl wekte ieders bewondering op en zooals reeds da delijk werd verwacht, bracht de finale haar een onbedreigd kampioenschap. In het nummer kogrisfingeren werd Heinz (Duitschland) eerste en te vens Olympisch kampioen met 56.49 M., wat een nieuw Olympisch record betee- keaL Hst polotournooi. ▼oor Itet polotournooi hadden de sterk ste landen voor de eerste ontmoeting te gen elkaar geloot, namelijk Engeland en Mexico, een weinig gelukkige omstandig heid dus. De Engelschen wonnen de match met 13—11. Er waren 10.000 toeschou wers aanwezig'. De perfecte organisatie. De eere-voorzitter van het 1.0.C., bar- ron Pièrre de Goubertin, die zich te Lau sanne bevindt, heeft een brief gezonden aan Rijkskanselier Hitier, waarin hij zijn bewondering uitdrukt voor dë organisatie van de Spelen. Osendarp en Van Beveren boeken nieuw succes. Dinsdag kwam het nummer 200 Meter hardloopen aan de orde. Hier werden Van Beveren van Osendarp beiden no. 1 van hun serie, terwijl de Amerikaan Owens de zijne won met 21.1 sec., een nieuw Olympisch record. Deze uitslag wil zeggen, dat de beide Nederlandsche sprinters uitkomen in de demi-finales. Van Beveren is ingedeeld in een serie met Grimbeek (Zuid-Afrika), Neckermann (Duitschland), Grr (Canada) ka). Osendarp's tegenstanders zijn Owens Packard (Amerika) en Robinson (Amerika), Hannie (Zwitserland), Hum-' ber (Canada), Mcphee (Canada) an Theu- nissen (Zuid-Afrika). Discuswerpen dames. Bij het discuswerpen voou dames heb ben de Nederlandsche deelneemsters zich niet geplaatst in de finale. Mej. Niesink viel af met 35,21 M. en mej. Koopmana met 33.54 M. Olympisch kampioene werd Giseia Mau- ermayer (Duitschland) met 47.63 meter (nieuw Olympisch record), Bij het zeilen werd van de 01 ympia-jollen Nederland 4 door Kagchelland in 1 uur 32 min. 29 sec., 22 p. en in de Zeemeterklasse 10 met 2 uur 5 min. 54 sec., 3 punten. Vermelden wij tenslotte nog enkele A kampioenschappen. Dat van het nummef 400 M horden won Hardin (Ver. Staten) met 52.4 sec. In de 800 M. heer en zegevierde Wood ruff (Ver. Staten) met 1 min. 52.9 sec. Amerikaan Johnson, die met Olympiscl en hoogtes prong record vestigde. 2.08 ML, 3 cent Prijzen per K.G., tenzij anders vermeld. UTRECHT. 2 Aug. Gfoenten- en Vruch tenveiling „Utrecht en bmstreken". Fruit veiling van Dinsdag 2 Augustus. Peren: Glapps favorite 11—34: dirkjespeer 4—9, janljozen 16, heerenperen 8—10, kruide nierspeer 8 —42. n.-h. suikerpeer 2—13, précose de trévoux 1433; appels: beauty of bath 414, early victoria 514, gamer- sche zuren 2—7, keizerinnen 6—11, kes- wick 2—9. mr. gladstone 717, perz. roode zomerappelen 830, transp. de cron- cel 711. yellow transp. 326. Alles per 100 K.G.; aardbeien 0 80—410, abriko zen 1 40—2.40, meloenen 11—25, alles per 100 stuks; frambozen 18—25, pruimen 5— 27 roode bessen 2.50—13, bosc h bessen *8— 16, champignons 6—31, moerbeien 34, alles per 100 K G. ZWTJNDREGHT, 3 Aug. Roode aalb®- sen f 1516, aardappelen blauwp. f 850— 4, eigenheimers f 2 502.70 appelen f 7 17, augurken 1© soort f 1520, 2e soort f 313, gele savoye kool f 2.503, gr. Sa- voye kool f 1.90—2.10. roode kool f 1.50— 2, staaksuikerbooneu zonder draad 1^13 17. staaksnijboonen f 9'14, stamsuikerboo- neii f 6.50—7.90. steksnijboonen f 3.30— 550 Duitache boon en f 4.«'X>5.60, uien A f 3.50, B f 810-4, G f 3.30—3 70, wortelen (afbreekpeen) f 4.406.40, alles per 100 K. G andijvie f 0.50—1.99, bloemkool le art. f 1015, 2e soort f 6.70-10.70, 3e soort f 1^-8801 knmVom»—-, «rite lm aoo* f 1130, 2e soort f 11.10, gr. lë soort f 1.20'1.70, meloenen le soort f 18»—19, 2e soort f 412, alles per 100 stuks; drui ven f 1922, tomaten A f 2.70;—3, B f 8— 3.10, C f 1.902 20, OC f i.0O—1.70 per 100 pond; kropsla f 0.501.30 per 100 krop; kroten 40—90 cent. peterselie 3050 cent, wortelen f 4.506 30 per 100 bos; pos telein 3©41 cent, spinazie 3645 cent zuring 816 cent per kist;" selderij 5—8 cent per dozijn. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM. 3 Aug. Buitenlandscb® granen. (Bericht van de makelaars Hagen beek en Vdn der Schalk.) Stemming zeer vast. Rogge: 74-75 kg. Babia Blanca aangeko men f 880, 74-75 kg. idem stoomend f 8.80, 75-76 kg. Noord-Russische disponibel f 8.90 Canada no. 3 disponibel f 9. Gerat: 71-72 kg. Zuid-Russisohe disponi bel f 128, 64-66 kg. idem stoomend f 125, 65-66 kg. Ia Plata stoomend naar aan komst f 124123. 69-70 kg. idem idem f 125^, Canada no. 3 stoomend f 124, 69- 70 kg. Poolse he disponibel f 128, Perzische stoomend f 118. Haver: Chili Stormking disponibel f 7-60» Maie per 2000 kg.: Gele la Plata stoomend naar aankomst f 124121, la Plata Gin- quantiue oude oogst disponibel f 126, id. idem stoomend f 111, idem nieuwe oogst 'disponibel f129, Witte Java disponibel f 121. Witte Indische stoomend, f LL^ Mixed Pcggwlft rinonw>d I

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2