J. Ij. HIU VS s RESTANTEN! Aanbesteding Dienstbode, Een nieuwe machine Een Huishoudster, Hoogheemraadschap „De Krimpenerwaard" Het leveren van 3000 M3 fijne Onderhoudsgrint fl. Dienstbode zitting Besteding. Gevonden!! Voor het inmaken van gras U.H. Autofocuttet* QaMQcUeudet s-! f «eicnd en Selangri|k» In 't hoofdkwartier van de opstandeling en Gemengd Nieuws. ooooooooooooooooooooooooooooooooo H. W. N. v. UfOOTEUT eooooooooooooooooooeooooooooooooo WOENSDAG 5 AUGUSTUS 103» Eenige m algemene kennisgeving. Verloofd Dit Posthumus Specialiteit in fi|ne Vleeschwaren Beleefd aanbevelend, H. DE VAAL ZOON Telefoon 54 Lopikerstr. 35, Schoonhoven Gerard van Slijpe Polsbroek, 201, 6 Augustus 1936. Schoonhoven, Kortedijk 28. Dijkqraaf en Hoogheemraden van „De Krimpenerwaard" zijn voornemens op Dinsdag 11 Augustus 1836, des voormiddags om 10 uur, in Hotel „DE ZALM" te GOUDA publiek aan te beatadem BESTEK Mo. 3 volgens monster bl| den Fabrlek-Landmeter te $tol- wijkersluis en op do aan- bosteding, op do vorschHIondo daartoe bestemde berg plaatsen In de Krimpener waard in ACHT perceelen. De bestekken zijn verkrijgbaar ten kantore van het Hoogheemraad schap te Ouderkerk a/d IJssel ad f 0.25 per exemplaar. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, A. J. BOOOAERDT, Dijkgraaf. A. T. VAN DER LEEDEN, Secretaris. Gevraagd: liefst middelbaren leeftijd, in klein gezin. H. v. d. WEIDEN, Middel land 19, Krimpen aan de Lek. Mevr. DE JONGH, Rijksstraat-, weg 33, Haarlem, vraagt tegen 1 September in doktersgezin r.d.c. n. P.O. Zelfst k. werken en eenv. koken. Br. met uitv. inl. en opg. v. get Band fluweel voor gar neering, per El, 3, 2 Terstond gevraagd: EEN NETTE v. d. en ti. Adres: Hotel 't Centrum, Bergambacht Ondergeteekende, Baltus Kroone te Bergambacht, daagt elk uit, die klachten over hem heeft, zich te vervoegen bij Burgemeester Kooiman. Baltus Kroone. Krimpaiia, diverse ruit patroon tjes voor japon non, thans Wafaid oaken, gnoote maat 50 X 90, thans Zulvar Llnnaa Thaa- d oaken, gezoomd en ge lust Tandheel kundige Inrichting houdt lederen Donderdag tot 12 aar Hotel Holland!*,Markt 40 Gouda Tarief hooi gebit f 30.- mot pijnloos trokken inbegrepen. Pijnloos trekken f 1.—. Oud-H'ollandsch halfrond Haltafeltje, stevige oon-G j structie, beschadigd, nu*®" Sc horten bont, 120 e.M. breed, diverse dessins, koopje Eiken Parapiuiebak met zin ken lekbakje, Jicht be- 4 gj schadigd, thans Percai, voor overhem- Loglae aa maai tijden In bagsspen Zaterdag IS Aug., v.m. 11 uur het verbouwen van het Café van den Neer A. Ooms te Kdimpen a/d Lek iife een Woonhuis. Bestek en teekening a f 2 bij den Architect C. W. VERHOEFF die tevens nadere inlichtingen ver strekt. Eiken Salontafel, moderne zware uitvoering, extras .80 koopje, thans Liberty satinet, diver se tinten, thans RESTANTEN SLAAPKAMERMEUBELEN Slaapkamerameublement, crème met rose, 2-pers. ledi kant, waschcommode, nacht kastje, tafel, 2 stoe- Of qq len, thans compl. Kinderlijfjes la wit en creme 15 Damee directoires, de modellen Eiken en Pitchpine geschil derde Tafeltjes, licht- f oc beschadigd, slechts Eiken en Pitchpine geschil derde Waschtafeis, ex- 4 oq tra voordeclig, thans Baby Mutsen Uw kennlffen maakten er rood» gebruik van f I Massief eiken Linnenkast met gepolitoerd noten 09 80 middenpaneel, nu Wikkelcommodes, rose met zalm geschilderd, ietsc gg beschadigd, thans Kinderledikantjes, diverse kleuren gelakt, extran gg aanbieding, nu Kinderledikantje, pracht mo del, af klapbaar zijstuk C QQ nu slechts zuiver macco Da punla wan dan Vee- houdapll Heeren Overhemden, met losse en vaste boord koopje Gordijnfranje, per El Wonooht U voor Uw Auto ooaa lattorij mot prima fioht- on atortvormopon Kaap» dan aan Kraan Aeau Nederlandsch fabrikaat), welke na proefneming vaa de beste kwaliteit blijkt tczijn. De prijsis van 1 i-pias Is f 10,13-pIaats f H.— Levering onder garantie. Tavana prima Raparatia»inrichting Ver dor Aceuxuur on gedistilleerd water in elke baeveefftofd Voor prima behandeling wordt Ingestaan Handelaren de bekende korting Beleefd aanbevelend, Kroon Actuhondal - 398 - Slatkan.groof Gordijnkant, 15 c.M. breed, koopje per El '•9*1 5 cont. LUulultend worden opgenomen advcnentldi met dlenitaanbledlngen. araOfl on aanbod aan 2e handi goedeeea (nloc aan bande Idrij van den J, geaondon oo verloren zaken en om- lgnde zakan-advenaodaa aan niet moor en mot minder ómm K Salnlichtja werkt prachtig II Biedt zich nan: Een gehuwd PERSOON, oud 26 jaar, als Mole naarsknecht of Chauffeur. Van goede getuigen voorzien. Brieven, onder no. 100, aan J. METZ, Agent Schoont. Courant, No. 62, Gieseen- Nieuwkerk. Te koopi Biddings en Amrk.gr. 3-7 zoo goed als nieuw en een partij BRANDHOUT,alles tegen zeer lagen prijs. J. SP RIK, Zaag 1, Krimpen aan de Lek. GOUDA Wegen» overcompleet te koop; „HOFBERS-ORGEL", 17 register, waaronder Subbas en Doorloopende Harp. Zonder gebreken; pracht geluid 'ie be. ragen by. A. i/LN OUDEN. Dijklaan 2W h, Bocg- H.H. Metselaars! Ts koop: Eeo Oroote KA TTEK OP met nieuw MEMBRAAN; ruim 9 M. 7UIG- SLANG en VOETKLEP. T. VJJf ZOEST Bergambacht 3 TWEEDE BLAD. WOENSDAG S AUGUSTUS 1936, SuSlanlanilacKa SïjJrag.. Pamplona, 30 Juli 1936. Na een nt van een uur door het prach tige landscnap bij de Franzcbe grensposten van Banchana aangekomen, werden en kele kleine moeilijkheden overwonnen door een schriftelijke verklaring, dat on dergeteekende geen politiek vluchteling is en zich verbindt, op eigen risico Spanje binnen te gaan. Enkele schreden over de oude brug en ik betreed den Spaan- schen bodem. Spaansche douanesoldaten, de Guardia Civil en de commissaris van politie behandelen mij met de grootste voorkomendheid. Begeleid door de beste wenscben voor bet slagen van mijn onderneming, ging het langs uitstekende wegen verder, het kleu rige, boschrijke, met diepe ravijnen door sneden berglandschap van het oude ko ninkrijk Navarra in. Het eerste dorp kwam in zicht. De historische Spaansche banier rood-geel-rood wapperde van daken en ge vels. Het trof mij, hoeveel blijde gezichten ik overal zag; men scheen hier alle vertrouwen te hebben ia het welslagen van de opstandige bewe ging. „Wij willen ons niet laten verkoopen. Moskou zal hier geen kans krijgen! Wij willen Spanjaarden zijn en geen slaven van het buitenland! Weg met de vreemde indringers en al die buitenlandsche in- stellingen! Weg met het parlementaire stelsel. Mannen moéten Spanje regeeren, geen kneehten van een buitenlandsche dic tatuur!" zoo klinkt het overal om mij heem ia heftige, hartstochtelijke bewoor dingen. In alle derpen, waar ik door kom, hetzelfde beeld. Overal hoop en vertrou wen ia de overwinning. De laatste hooge pas, waarboven de reus achtige steenarenden in majestueuze rust rondcirkelen. De zou breekt door en scheurt met heldere stralen den*, mantel van nevels en wolkenflarden uiteen, die nog in de diepe ravijnen hangen. Het is een grootech landschap, waarin zich dit onstuimige gebeuren van de laatste weken afspeelt. Ik gun mijzelf een korte rustpoos m de overweldigende eenzaamheid van deze bergen. Verder gaat hel nu in snelle vaart naar ie industriestad Pamplona, het hoofd kwartier van het Noordelijk deel van do strijdkracht envan generaal Mola, den lei der der opstandelingen. De feestelijk ver sierde hoofdstad van Navarra viert juist bet feest van Spanje's nationalen heilige, Ridder Santiago, den schutspatroon van Catilië, die door de republiek verbannen iras. Er is juist een plechtige veldgods- dienstoefening op het marktplein aan den gang. Bet is een bont schouwspel: het khaki van de militairen, naast het grijs van de civiele garde en de donkerblauwe uniform vaa de karabmieri's, de roode Baskische mutsen van de Carlisten en het groen van hun zusterorganisaties. Daar klinken plotseling scherpe commando's. Generaal Gabanelias, het hoofd van de nieuwe regeering, die de opstandelingen kehbea ingesteld, is uit Burgos voor de FEUILLETON. plechtigheid overgekomen. Een luid geju bel stijgt uit de dicht saamgepakte menig te op. J luizenden armen strekken zich ten groet. Op jonge schouders wordt de stoe re, wilgebaarde generaal naar den eere zetel gedragen. Een priester zegent de wa pens en smeekt Gods hulp af. Met betrekke'ijlt weinig moeite slaag ik erin, toegang te verkrijgen tot het hoofd kwartier. De bevelhebber, Generaal Mola, staat mij een onderhoud toe. In heldere bewoordingen zet hij mij het ontstaan van den opstand, het verloop en het doel van den strijd uit een. Meer en meer ging men inzien zoo zegt hij dat het voortbestaan van den toestand, waarin Spanje sinds het Volks front de macht in handen nam, was ge komen, d.w.z. een toestand van toenemen de afhankelijkheid van Moskou, onvermij delijk tot den ondergang van het land moest leiden. De noodzakelijkheid van een directe actie drong zich steeds meer op, doch wij mochten niet onverwijld te werk gaan. Het geheele plan voor den militai ren opstand, zooals dit in hoofdzaak door de generaals Franco, Mola en Goded is ontworpen, werd tot in de kleinste details overwogen en uitgewerkt. Ons doel is: bet Marxisme uit te roeien, Spanje uit de klauwen van Moskou te bevrijden; het par lementaire stelsel en het daarmede samen gaande kiesstelsel af te schaffen, den staat op corporatieven grondslag en volgens de fascistische beginselen op le bouwejj. Heb ben wij maar eenmaal de macht in han den, dan zal een militaire dictatuur ons in staat stellen, bet land aan een gron dige zuivering van alle ongewenachte ele menten te onderwerpen; eerst daarna zal bet werk van onze politieks leiders zijn, den opbouw van den nieuwen staat ter hand te nemen." Tot zoover de grijns bevelhebber over DAAROM KRACHTIC ke? voor 15 c WEGEN DER GERECHTIGHEID. HET RAADSEL VAN DEN ACHTER STEN WAGON. „Natuurlijk," gaf de inspecteur toe. „Ik veronderstel ook niet, dat hij de revolver alleen heeft meegebracht om Briggs dood te schieten, maar toen hij het in den cou pé met zijn schuldeischer aan den stok kreeg, kon hij de verleiding niet weer staan om zijn wapen te gebruiken. Kom, mr. Mulligan," ging Grantham goed gehu meurd voort, „ik doe voor niemand onder in respect voor uwe buitengewone intel ligentie, maar het heeft geen sin om te doen, alsof er zooveel geheimzinnigs ach ter deae zaak steekt. Briggs is door nie mand anders in den coupé vermoord. Car ter ie k» het bezit van een revolver en pa tronen. De andere reizigers in het rijtuig hadden geen wapens bij zich. Het ie zoo klaar als een klontje." Ik zag een ontstemde uitdrukking op Mulligan's gezicht. „Het is al te klaar, mr. Grantham," zei kg, „al te klaar naar mijn zin. Maar als gelijk hebt, is er één plaats waar Car ter heen moet en dat is het krankzinni gengesticht. De man moet slapeldol zijn. Waarom ter wereld smeet hij die revolver iflet nit het raam?" De inspecteur haalde zijn schoudem op. ■JA het u niet vertellen, meneer Mulligan. En, dokter?" „Onmiddellijk gedood," verklaarde de geneesheer „Als u het lichaam wilt laten vervoeren, zal ik in de wachtkamer het onderzoek voortzetten." De inspecteur spoedde zich weg, ge volgd door den doktor m mijn patroon doel en streven van de Spaansche rebellen. Nog verneem ik eenige bijzonderheden over de tot dusverre gevolgde krijgstactiek der opstandelingen. Bij alle militaire operaties wordt er steeds naar gestreefd, noodelooze offers tot eiken prijs te vermeden. De groote aanval op Madrid zal eerst plaats vinden, als het contact tusschen de Noordelijke en Zuidelijke troepen tot stand is gebracht. Is eenmaal Madrid ge vallen, dan mag men Spanje wel goed deels in het bezit der opstandelingen ach ten. (Nadruk verboden.) OPDRACHT AAN MED. SCHEEPSB. MAATSCHAPPIJ. Dubbelschroei tankschip voor Kon. Shell. De Koninklijke-Shell-groep heeft aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij opdracht gegeven voqr den bouw van een dubbelschroeftankschip van 4000 ton, geheel van hetzelfde type als de N.S.M. er reeds drie heeft afgeleverd. Het schip, waarvan de machines gele verd zullen worden door Werkspoor, is bestemd voor de vaart tusschen Curasao en Maracaibo. MATERIAAL VAN ONZE AMBULANCE. Italië zondt het terug. Door bemiddeling van de Itahaansche legatie is gisteren aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruw be zorgd een 35-tal collies, bevattende ver-* plegings-materiaal van de Nederlandsche ambulance in Abessiiwe, dat indertijd in Dessie was achter gebleven en in Italiaan- aehe banden gevallen. Op bevel van de Itahaansche legerleiding is dit materiaal naar Den Haag gezonden. concessies aan polen? Goedsrsnuitvosr naar Indii. De Poolsohe minister van hAiwial_ de heer Roman, die van zijn reis door Nederland in de Pootache hoofdstad is teruggekeerd, heeft medegedeeld, dat Polen van de Ne derlandsche regeering nieuwe concessies heeft gekregen op het gebied van den goe de renuit voer naar Nederlandsch-Indië. D« minister, die deze mededeel mg met groote voldoening verstrekte, wees er op, dat deze concessies voor Polen vooral van groote be- teekenis waren, omdat de Poolsche export- handel zich in den laatsten tijd hoe langer hoe meer pleegt toe to leggen op den uit voer naar overzeeeche landen. wendde zich tot mjj. „Ellendige boel, Hugh," zuchtte hij. „Denkt u, dat Carter het gedaan heeft?" vroeg ik. „Ik wil er ik weet niet wat onder ver wedden, dat hij het niet gedaan heeft. Maar zooals de zaak nu staat, is Carter's positie verre van benijdenswaardig." En dat besefte de jongeman zelf ook. We vonden hem onder de hoede van een agent en op 't oogenblik, dat hij ons zag, sprong hij overeind. Blijkbaar was hij in middels gewaar geworden, dat een van Londens vermaards te strafpleiters door een toeval in deze raadselachtige zaak ge mengd was. „Hoort u eens, meneer Mulligan," riep hij opgewonden tegen den baas, Jiet eeni ge dat ik u zeggen kan is, dat ik zweer, dat ik adn den dood van Denis Briggs zoo onschuldig ben als een pas geboren kind. Ik neem meestal een revolver mee, als ik bij mijn oom ga logeeren. Ik kan goed schieten en oefen mij op konijnen. Het is een model met een langen loop en daardoor l^pel geschikt voor jachtver maak." „Ik geloof je, Carter," zei mr. Mulli gan, hem spontaan de hand toestekend. „Ik heb, geloof ik, langzamerhand een misdadiger van een onschuldige leer en on derscheiden. Maar het heeft geen zin de oogen te sluiten voor het feit, dat een fa tale combinatie van omstandigheden je in een moeilijk parket heeft gebracht, jon gen." Gartér's gelaatsuitdrukking, die op Mul ligan's eerste woorden opgeklaard was, versomberde zich weer. „Het is monsterachtig," riep hij harts tochtelijk. „Het lijkt een nachtmerrie. Iemand in den wagon moet geschoten hebben en ik heb een revolver in mijn kof fer. Maar als ik het gedaan had, zou ik dat wapen dan bij mij gehouden hebben?" „Dat heb ik den inspecteur ook al ge- ONGELUK OP DE LEK EISOHT MIE DOODEH. ROEIBOOT MET ACHT PER SONEN DOOR RIJNAAK OVER VAREN. Meisje zat aaa uur ia ent gesla gen boot Gistermorgen omstreeks tien uur, heeft op de Lek, nabij het fort „'t Spoel", ernstig ongeluk plaats gehad. De heer J. Ulehake, hoofd van de op bare school te Ever dingen, was met een Hoddl» Or #po^« bureau an bq al onaa a ge u tea. telt ona in staat opa te leveren tegen IW onbegrijpelijk Inge prijzen "Of BESTEKKEN CIRCULAIRES CONVbCATIES PROGRAMMA'S enz. Bijvoorbeeld; 100 Convocaties. 100 Circulaires 100 Programma's (octavo) f 0.75 I 0.95 IiCVerinfc MOgnn" i 0.95 Bij bestelling op te geven: „N.M.-werk". ORIKKERU SCHOOSHOVES O O O O O O O o„ O O O O O O O O O O O O O O jongen man en zes kinderen, eenigen van hemzelf en eenige logeetjes, in een ijze ren roeiboot op de Lek gaan varen. Toen zij, stroomopwaarts varende, buiten een krib kwamen, werd het vaartuigje ofer- varen door een Rijnaak. De roeiboot sloeg om en alle inzittenden kwamen in de ri vier terecht. Zoodra op de Rijnaak het ongeval werd bemerkt, werd een roeiboot uitgezet om te trachten de drenkelingen te redden. Het gelukte vier kinderen uit het water te halen. Zij werden binnenge bracht in de woning van den landbouwer 0. Vroege, die aan den Lekdijk gelegen is. Daar waren intusschen de politie uit Cu- lemborg m dr. W. 0. Brouwer aangeko men. Met een zuurstofapparaat wist men de levensgeesten van de vier kinderen, die allen bewusteloos waren, weer op te wek ken. Aan zitbank vastgeklampt De motorboot, waarmede de poütie de dokter uit Cuiemborg naar de piaate van het ongeval waren gekomen, had on derweg de omgeslagen roeiboot op sleep touw genomen. Toen men de boot weer omkeerde, kwam en tot de ontdekking, dat zich m bet vaartuigje nog een der kinderen bevond. Een negenjarig meisje had zich, toen de roeiboot werd overvaren, aan een zitbank vastgeklampt en al een uur lang angstig in het omgeslagen vaartuigje gebeten. Dank tij de achtergebleven zuurstof, was de kleine m het iepen gebleven Het kind was ongedeerd. Do heer J. Ulehake, ongeveer 50 jaar oud, en twee kinderen zijn verdronken. Do heer Ulehake is een goed zwemmer, doch hij was gekleed in een leeren jas eu het schijnt, dat bij daardoor niet ia staat was zich Wen water te houden. Hij laat een vrouw en nog vijf kinderen achter. Nog twee lijken vermist Alleen het lijk van den heer Ulehake is geborgen. Dit werd spoedig na het onge val door den schipper van Je motorboot opgehaald. De beide andere slachtoffers zijn de zeventienjarige dochter van den heer U., Geertruida Paula, en een 23-jarige neef, de heer M. van Schaik uit Nijmegen. tracht wit te leggen," verklaarde de baas met een glimlach vol sympathie, „maar u kunt u op één ding verlaten Hij maakte den zin piet af en vervolg de: „Hallo! Onze vriend Grantham ziet er ook niet bijster vroolijk uit." De inspecteur kwam een bedrukt zicht het perron af. „Meneer Carter," zei hij, „ik moet u mijn verontschuldiging aanbieden." „Wat bedoelt u?" De jongeman schreeuwde de woorden bijna uit. „De dokter heeft den kogel gevonden en die is niet uit uw revolver afkomstig/' Eenige oogenblikken heerschte er een doodsche stilte. Toen stapte Mulligan dp Garter toe en klopte hem op de schouder. „Van harte gefeliciteerd," zei hij. „Je bent uit een hachelijke positie bevrijd. Als die kogel toevallig van hetzelfde kaliber was geweest, zou je me heel wat werk en welsprekendneid hebben gekost." „Dank: u," hijgde Carter met een diepe zucht van verlichting. „Zoo'n half urntje hoop ik niet nog eens te beleven." „Alles goed en wel," barstte de inr-^ec- teur -hit,, „ik ben heel blij voer u, dat u de schuldige met bent, maar wie vow den duivel heeft het dan wel gedaan? We zul len de lijn moeten afzoeken tot we het wapen vinden, waar die kogel in past." „Dan kun je lang zoeken," merkte de baas droog op, terwijl hij een sigaret aan stak. „Waarom?" vroeg Grantham. „Omdat het er niet is." „Straks vertelt u me misschien nog, dat Briggs niet doodgeschoten is," zei de in specteur, weer in zjjn sarcastischen toon vervallend. „Neen, zoover zou ik niet willen gaan," was het opgewekte bescheid. „Maar ik moet u opnieuw verzoeken aandacht te schenken aan de aanwezigheid van dat rauwejiL" „Misschien aan wat anders ook nog?" 'klonk het 'n tikje spottend nog, maar toch gretig. „Zeker, aan twee dingen. Ten eerste merkwaardige feit, dat het raampje open was toen Carters gesprek met Briggs ein digde en gesloten bleek toen het lijk ge vonden werd. Ten tweede, dat Carter ze ker niet de eenige ter wereld is, die geld schuldig was aan Briggs." „Alle menschenf" viel Grantham uit. „Moet ik daar soms uit opmaken, dat u al weet wie het gedaan heeft, meneer Mul ligan?" „Neen, dat weet ik niet," luidde bet na drukkelijke antwoord. „En het is best mo gelijk, dat ik het nooit té weten zal komen ook. Maar dat moeten we afwachten. Kom Hugh, daar is onze trein, dien moi*vn we niet verzuimen. De bezigheden in Londen roepen ons. Ik heb V tijd om den con ducteur van den expreas nog iets te vra gen." Zooals ik dat van den baas gewoon was sprak hij tijdens de reis vrijwel met geen woord over het vraagstuk, dat zijn geest bezig hield. En de eenige opmerking, die hij er over maakte, was wel geschijct ora mijn verbijstering nog te doen toenemen. „Mooi zoo, Hugh," zei Mii plotseling Je hebt het probleem meesterlijk opgelost" „Ik? Het probleem opgelost!" stamelde ik. „Natuurlijk, jij, ouwe jongen! Toen je zei, dat de moordenaar een ei in de eene en een revolver is de andere hand bad. Op dat moment heb je het mysterie ont sluierd IV. Den volgenden dag zag ik den baas nau- velijks. Zijn werk riep hem herhaaldelijk vun het kantoor en zooals ik bij vroegere gelegenheden vaak genoeg had kunnen opmerken, bleef hij mu, om ontijdige vra- VELDSLAG TUSSCHEN JONGELUI. Een ernstig gewonde. Ongeveer tien jongelui uit Tubbergen (Overijsel) hadden Zondagavond een be zoek gebracht aan een Duitsch cafétje even over de grens. Hier werd bier en cognac gedronken, waarna men zich op den terug^ weg begai. Onder Tubbergen kwam dit groepje een aantal andere jongelui tegen, waarmede het na een kleine scheldpartij slaaga raakte. Steenen en andere projectielen openden het gevecht, doch spoedig ging men elkaar met bijlen, zeisen en messen te lijf. Het ging g? ruw toe, en voordat de politie had kunnen ingrijpen, was er reeds heel wat Woed gevloeid. Het bleek dat een der vech tenden er ernstig aan toe was. Hij had verschillende snijwotfdefl opgeloopen, wear bij zijn longen waren geraakt. Vele anderen liepen steek-, snij- en sezfeaiwonden op. De wapens waren aodWMe in getal, dat de politie ae met een kruiwagen moest wegvoeren. Omtrent de oorzaak vaa een en ander, tast men in het duister INBRAAK W HULPPOSTKANTOOR. Brandkast geopend. Toen gisterochtend de hulpbesteller Eenink om zes uur als eerste op 't hulp postkantoor te" Warnsveld kwam, be merkte bij, dat het raam van de bestel- ierskamer open stond, terwijl in de kar mer de grootste wanorde heerschte. Laad- jes waaren opengebroken en de kwitanties, postzegels en briefkaarten lagen overal over den grond verspreid. De deur van d# brandkast bleek tevens geopend. De brievenbesteller wekte den kantoor houder. wiens slaapvertrek aan de ande re zijde van het hulppostkantoor gelegen is en dese stelde den gemeente-veldwach ter van een en andér in kennis. Bg het onderzoek bleek de oude brandkast op handige wijze geopend te zijn. De kast was niet geforceerd. Een bedrag van f 25Ö de opbrengst tot dusver van de rijwielbe lasting, wordt uit de kast vermist. Een bedrag van f 100, dat er vlak naast lag, hebben de dieven onaangeroerd gelaten, evenals eea hoeveelheid nieuwe rijwiel' plaatjes. Vingerafdrukken zijn niet gevonden. gen en uiteenzettingen te vermijden, zoo veel mogelijk uit den weg, zoolang Jiij mij niet triomfantelijk met „den klap op den vuurpijl" kon verrassen. l)e kranten stonden natuurlijk vol over het geval en gaven sensationeele inter views met de vier inzittenden uit den ach tersten wagen. Het bleef een duistere geschiedenis. Het publiek geloofde vast en zeker, dat een van de vier reizigers schuldig moest zijn. Maar de kapitein en zijn vrouw, bejaar de heden van onbesproken levenswandel, kwamen al even weinig als daders in aan merking als majoor Blackton, die een schatrijk sportsman Week te zijn en zeker geen achterstallige verplichtingen aaa Briggs had. Restte Carter met zijn duizend pond schuld. En meer en meer won de opvat ting veld, dat hij een tweede revolver had gehad en na Briggs te hebben doodge schoten, het moordwapen naar buiten had gegooid, om het tweede pistool, dat hem van allé verdenking moest zuiveren, in zijn koffer te laten vinden. Maar ofschoon een klein leger recher cheurs de lijn afzocht, werd er geen re volver gevonden. Een groote belooning werd uitgeloofd, eveneens zonder resul taat. En een andere theorie deed opgeld. Carter moest een medeplichtige hebben, gehad, die de revolver opgeraapt had, toen die uit, het (raatnpje werd geworpen. Dit ging van mood tot mond en dook ia de pers op, tot aan het licht kwam, dat Briggs pas' den morden van den moord besloten had op reis te gaan en Carter dit niet vroeg genoeg had kunnen weten om voorbereidende maatregelen te treffen. Een andere bron, waarvan de politie veel verwachtte, Week ook al geen waar devolle inlichtingen op te leverei (Waak vervoigflL

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 3