Kerk en School (LandbouvvënV eeteelT Rechtbank te Rotterdam. Pimpelmans gaat uit visschen. 4 WAANDAG 17 AUGUSTUS 193» '^ADlbNIËOWs| Dinsdag 18 Augustus. Hilversum I. 187ó M. A.V.R.O. 89 Gramofoon en Orgel; 910 Gramofoon; 10 10.15 Morgenwijding; 10.1-510.30 Gra- mofaon. 10.3011 Jetty Cantor en haar Ensemble; 1111.30 Voordracht; 11.30 12.30 Jetty Cantor en haar Ensemble; 12.302 Omroep-Orkest en Gramofoon; 2 4 Orgel, Voordracht en Kovac-s Lajos en zijn Orkest; 44.30 Het A.Y R.0.-l)ansor- kest. 4.30p—5 Radio Kinder Koorzang, 5 5.30 Kinderhalfuur; a.30—6.35 Omroep- Orkest; 6.35Ö.55 Causerie; 73 Het A.V.R.O.-Dansorkest en Gramofoon; 8 8.10 Nieuwsberichten; 8.1010.45 A.V. R.O.'s Bonte Din&clagavondtrein10.4511 Het groot Schaaktournooi te Nottingham; 1111.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Het Zigeuner-Orkest. Hilyersum II. 301.5 M. KRO. 3-8.15 Wij beginnen den dag; 8.158.15 Concert; 10—10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 10.3011.30 Gramofoon. 11.3012 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin, 12.1512.30 Gramofoon; 12.301 De K.R.O.-Melodisten-, 11.20 Gramofoon; I.202 De K.R.O.-Mplodisten; 23 Vrou wenuurtje; 34 Gramofoon; H.I.R.O. 4 uur Gramofoon; 4.10 uur Lezing; 4.35 uur De H.l.R.O.-Post; 4.40 uur Gramofoon; 4.45 uur Lezing: K.R.O. 5.105.45 Het K.R.O -Orkest; 5.456 De K.R.O. op feli- citatiebezoek, 66.15 Gramofoon; 6.157 Het K.R.O.-Orkest; 7.157.35 Karakter schets van Voltaire door Dr. H J A M Stein; 7.358 Gramofoon: 88.10 Nieuws berichten mi K.R.O -mededeolingen; 8A0 8 De Koninklijke Militaire Kapel; 9 9 20 Indrukken over de Olympiade 1936; 9.209.40 De Koninklijke Militaire Kapel; 9.409.50 Gramofoon; 9.5010.30 Het K.R.O.-Orkest; 10.3010.35 Nieuwsberich ten. 10.3511.30 De K.R.O.-Troubadours; II.30—12 Gramofoon. Woensdag 19 Augustus. Hilversum I. 1875 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding. Voorganger: Ds. J. L. de Wolf; V.A. R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbei ders in de Cordinubedrijven; 12 uur De Bo hemians. 12.^cn4iur Gramofïin; 1 uur De Bohemians; 2 uur FantSna; 2 30 uur Voor de Vrouwen; 3 uur Voor de Kinde ren; 4 uur Gramofoon; 4.30 uur Kinder koor en Qramofoon; 5 uur De Notenkra kers en Gramofoon: 6 uur The Lucky Stars; R.V.U 6.30 uur Cursus. V.A.R.A. 7.03 uur Sport: Kaatsen; 7.20 uur Men vraagt en wij draaien; 8 uur S.O.S.-berich ten: 8.03 uur Nieuwsberichten en Y.A.R.A.- Varia: 8.15 uur Het V.A.R.A.-Orkest: 9 uur Opvoering van het hoorspel ..Een zaamheid Samen"; 9.30 uur Het V.A.R.A.- Orkest; 10 uur Nieuwsberichten; 1005 uur Emmy Arbous zingt; 10.20 uur Mignon- kwintet; 10 45 uur Gramofoon. Hilversum II. 301 5 M. N.C.R.V. 3-8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst wider leiding van Ds. A. Dragt J.Hz.; 1112 Het Ensemble Van der Horst; 12.1512.30 Gramofoon; 12.301.15 Vervolg concert; 1.152 Zang-recital: 23 Orgelbespeling: 3^-3.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.303.45 Gramofoon; 45 Piano-recital en Gramo foon; 56 Kinderuurtje; 66.90 Gramo foon; 6 307 Ondéi-wijsfonds voor de bin nenvaart; 77.15 Nieuwsberichten; 7.15—- 7.45 Gramofoon; 7.458 Radio-reportage, eventueel Gramofoon; 88.15 Weer- en Nieuwsberichten: 8.1510.30 Het N.C.R. V.-Harmonie-Orkest. Dffclamatio en Gra mofoon; 1010.05 Nieuwsberichten; 10.30 12 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Programma C. Dinsdag 18 Augustus. Droitwich 11.05 Orgelconcert, 11.35 Gra mofoon; Keulen (Deutschlandsender) 12.20 Concert. 1.20 Blaasmuziek, 2.05 Nieuws berichten, 2.20 „Allerlei von zwei bis drei"; London Regional 3.20 Stedelijk Or kest van Torquay; Keulen (Deutschland- sender) 4.50 Gramofoon. 5.20 Populair concert, 620 Kamermuziek, 8 20 Nieuws berichten. 8.30 Populair concert; Droit wich 10 20 BB C. Orkest, 11.35 Dansor- kest. 11.50 G Woensdag 19 Augustus. Keulen D(eutschlandsender) 10.20 Concert, 11.20 Concert en Piano; Brussel Vlaantóch 12.20 Dansmuziek. 1.20 Gesproken dag blad, 1.30 Gramofoon. Keulen (Deutsch- landsender) 2.20 „Allerlei von zwei bis drei". Parijs Radio 2 50 Coqpert; Keulen (Deutschlandsender) 4.20 Klein Omroep- u kest en Schwabische Dorfsmusikanten. iversen 8.20—6.50; Droitwich 6.50 Orgel- 7.20 „New songs for old", 8.20 amofoon, 8.45 Promenade Concert; Keu len (Deutschlandsender) pl.m. 9.50 Con cert; Berlijn 10.20 Nieuwsberichten, 10.50 Populaire- en Dansmuziek. DRIE AMSTERDAMMERS IN OOSTEN RIJK VERONGELUKT. Twee anderen gedood. Zaterdag ie een met 25 personen be zette autobus op den Gross-Glockner-weg bij Heiligenblut (Oostenrijk) een 50 meter diepe begroeide helling afgestort en ver scheidene malen oVer den kop geslagen. De chauffeur en een reiziger werden ge dood, de overige inzittenden werden ge wond. Onder hen bevonden zich drie Am sterdammers, dr. M Marres, die een ver wonding aan den rug opliep en vermoe delijk ook een hersenschudding, Elisa beth Goseling, die snijwonden kreeg bo ven het rechteroog en mr. G. Goseling. die er met lichte ontvellingen afkwam Geen van drieën is er ernstig aan toe. De fa milie was op een vacanliereis naar Tirol. MERKWAARDIG VLIEGONGELUK. Twaalfjarig meisje alleen in de lucht,. Een merkwaardig en droevig vliegonge luk heeft zich te Angoulême in Zuid- Frankrijk afgespeeld. Een piloot had een vlucht gemaakt met als passagier een 12- jarig meisje. Nadat hij weer geland was, sprong hij1 uit de edekpit, teneinde het kind bb het uitstappen behulpzaam te zijn. Daarbij kwam het meisje echter op zoo on gelukkige wijze met het gaspedaal in aan raking. dat de própeller weer op volle snelheid ging draaien. Het vliegtuig be gon over het veld te taxiën en verhief zich na een korten aanloop in de lucht. Twintig minuten lang slaagde het meisje, dat' iets van vliegen afwist, er in. het toestel in de lucht te houden, doch toen zij probeerde te landen. *loeg het tegen den grond te pletter. Het kind werd in hopeloozen toestand uit de puinhoopen te 1 voorschijn gehaald. AUTOBUS BOTST TEGEN TREIN. Menschen als brandende fakkels. In de Canadeescfye provincie Quebec had nabij Loüiseville op een onbewaakte overweg een botsing plaats tusschen een autobus en een trein van den „Canadian Pacific", waarbij 18 menschen werden ge dood en 13 zware verwondingen opliepen. De autobus vervoerde bezoekers van een politieke vergadering en ging over den onbewaakten overweg toen de trein juist aankwam en de bus verpletterde. De ben zinetank ontplofte en de bua vloog in hon derden stukken, die brandend door de lucht vlogen. Ook vele inzittenden werden wel 150 meter als brandende fakkels voort gesleept. De dooden en gewonden moesten in de omliggende velden «amengezocht worden en de meeste lijken waren ver schrikkelijk verminkt Van de 3.8 inzittenden van den bus schijnt niet één er zonder verwondingen afgekomen te zijn. want buiten 34 dooden en gewonden, die reeds gevonden zijn, worden nog vier personen vermist, die jM&r men vermoedt dood onder de puin hoopen zullen liggen Aan de reddings werkzaamheden namen geestelijken deel van een kerk in de nabijheid van de onl heilsplek Zij dienden den stervenden bij een onwezenlijk fakkelschijnsel de laatste sacramenten toe. De gewonden zijn naaj- het,jiekenhuis van „Three Rivers" het djchtstbij gelegen groote dorp, getranspor teerd. FRANSCH SCHIP VERGAAN. Vele dooden. Het blijkt, dat jn den nacht van Woens dag op Donderdag het Fransche s.s. „Oranaise" (2200 t.) voor Mostaganem, aan de kust van Algerije, gezonken is. Van de bemanning, 23 man en 12 pas sagiers, ontkwamen slechts twee perso nen aan den dood. VLIEGTUIG VERMIST IN POOLGEBIED Dertien persqnen aan boord. Sinds vier dagen heeft men niets meer vernomen van een verkeersvliegtuig, dat met dertien personen van Igarka, in N. Siberië aan de Karische Zee, naar Dika- tanga yertrokken was Men vreest, dat 't toestel door het slechte weer verdwaald en in de Poolsteppen terechtgekomen is. Er wordt reeds met man en macht naar ge zocht, doch tot nu toe zonder resultaat. COMPLOT TEGEN DE SOWJETS ONTDEKT. Nieuw proces tegen Zinowjef en Kamenef. Naar het Telegraafagentschap van de Sowjetunie thans meldt, heeft het volks commissariaat van biiuienlandsche zaken in den loop van 1936 een reeks Trotski— Zinowjef groepen ontdekt, die op recht- streeksche aanwijzingen van den in het buitenland vertoevenden Troiski en onder de rechtstreekse he leiding van het z.g. Vereenigde een'rum vhn het TrotskiZi nowjef blok een reeks van aanslagen te- j gen leiders van de Communistische partij van de Sowjetunie en van den Sowjet- staat voorbereidden. Door onderzoekingen is vastgesteld, dat dit blok op aanwijzingen van Trotski en Zinowjef in 1932 georganiseerd is. Ver der kon worden vastgesteld, dat de moord op Kirof op 1 December 1934 op recht st reeksche aanwijzingen van Trotski en Zi nowjef voorbereid en gepleegd is. Het onderzoek in deze zaak is beëin digd en thans zijn Zinowjef. Kam«'nef, Jewdokimof, Iwan Smirnof en verschillen de andere personpn ter beschikking van de rechtbank gesteld Het proces zal 19 dezer voor de militab re kamer van het opperste gerechtshof be ginnen. Sudani meldt nog, dat de geheime po litie een uitgebreide anti-communistische organisatie ontdekt heeft in gewest Gorki. Er zijn verscheidene personen gearresteerd, o.ni de directeur van de luchtvaartslïcool te Gorki, bij wien papieren zijn gevonden, OLYMPIADE. De Zweec^, Stjernw,ard op den terreinrit. welke de voorbereiding onthulde van an ti-communistische terroristische aansla gen. De politie heeft ook in andere steden complotten ontdekt met de bedoel^g ver scheidene vooraanstaande figuren uit den weg te ruimen. DE FAMILIE SELASSIE. Plannen van den Negus. Volgens' een bericht uit Londen, volgt de dochter van de Negus daar een cursus voor verpleegster in een kinderziekenhuis en haar broer is naar Jeruzalem vertrok ken voor een bezoek aan zijn moeder. De keizerin zou weldra naar Londen komen en de Negus en zijn gezin zouden zich ver moedelijk in den omtrek van Londen ves tigen, al hoopt de Negus dat de omstan digheden dlem te «eniger tijd den terug keer tot zijn land mogelijk zullen maken. De Negus vertoeft voor zijn gezondheid te Bath. DE „CLOUD OR IONA". Wf akst ukken gevonden? Er schijnt thans eenig licht te komen in de zaak van het onlangs verongelukte En- gelsche vliegtuig de „Cloud of Iona", dat zooals bekend, tijdens een vlucht van Guernsey naar Jersey, twee eilandjes in het Kanaal, verongelukt is. zonder dat daarvan tot dusver een spoor was terug gevonden. Twee visschers, die in de haven van Jersey zijn teruggekeerd, hebben n-i. me degedeeld, dat zij in de omgeving \an bet Minquieres-rif (Ver. Staten) brokstukken van een vliegtuig hebben gezien, welke af komstig zouden kunnen zijn van de „Cloud of Iona". Zij hebben voorts een damesja pon opgevischt. maar geen slachtoffers ge borgen. Er zal yjjnplaat^e een onderzoek worden ingesteld*»» OPROER IN ECN LEPROZENKAMP. Het Japanse he blad „Kokoemin" meldt dat in het staatskamp voor leprozen te Nagasjima ongeregeldheden zijn uitge broken. 80 zieken hebben in het directie gebouw groote verwoestingen aangericht en de ambtenaren aangevallen. De oor zaak der ongeregeldheden zou zijn, dat ge weigerd is, de looRen te verhoogen en een dagelijksche arbeidsdag voor de zieken van 4 uur in te v-v—x NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Domburg (2e maal) Ds. F. G. M. Nicolai te Jutphaas. GHR. GEREF. KERK. Beroepen te Boskoop Ds. G. Smits te Sliediecht, die heeft bedankt voor Bua- sum-N aarden. INTREDE DS. P. A. H. DE BOER. Berkenwoude. Zondagmorgen heeft Prof. l>r. G. J. Thiery te Leiden hier in zijn ambt bevestigd deS candidaat P. "A. H den Boer, als predikant der Ned Herv. Gemeente. Tot tekst had de bevestiger ge kozen Gorinthè 1 vers 17. Na de handop legging. waaraan eenige predikanten deel namen, werden den nieuwen leeraar toe gezongen Gezang 224 vers i en 5. In den namiddagdienst had de intrede van Ds. De Boer plaats. Deze 'sprak naar aanleiding van Lukas 11 versen 1 tot en met 13. Aan heteinde der godsdienstoefening werd de nieuwe predikant toegesproken door den consulent Ds. IJ. van Dijk, van Lekkerkerk en door Ds. Van Wijk, voor heen predikant alhier. De gemeente zong den nieuwen leeraar toe Gezang 215 vers 4. Tijdens beide diens'en was de kerk ge heel gevuld met toehoorders. HET CRISIS-BOTER MERK. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenland.-che boter is voor de week van 16—22 Augustus vastgesteld op f 0.80 per kilogram. EXPORTPRIJSVERSCHILLEN WILGENHOEPELS. In verband met het feit, dat voor ge schilde 6- en 5óli-voets wilgenhocpels op sommige huit«'iilaodsche markten thans prijzen kunnen worden bedongeq, zijn de exportprijsverschillen voor deze hoepels met ingang van 12 Augustus dien overeenkomstig door de Nederlandsche akkerbouwcentrale verlaagd. Deze verlaging heeft geen invloed op de binnenlaudsche marktpositie, aangezien daartegenover een hoogere opbrengst in het buitenland staat. ^Zitting van 13 Augustus). Een gevaarlijk Gouwenaar. Op 15 Januari zat G. J. N. uit Gouda onder Reeuwyk te visschen. De pakhuis knecht J. Zorg, die in gezelschap was van zijn zoon en een neef. passeerde den eenzamen nsscher en belangstellend in formeerde vader Zorg of de vangst nogal voorspoedig ging. Het is een normale vraag en groot was derhalve vader Zorg's verrassing, toen hy ten antwoord kreeg: Dat gaat je geen bliksem aanf Er was dan ook voor hem geen aan leiding het gesprek voort te zetten en de drie wandelaars liepen verder. Maar de visscher was opgestaan en ging de wandelaars achterna. Deze had den nog maar nauwelijks een paar schre den kunnen doen, of N. liep reeds vlak achter hen en een hengelstok hield hij dreigend omhoog. De zoon zag aankomen dat zoo dadelijk de hengelstok op zijn va- der's hoofd zou neerdalen en dus greep hij naar den stok, dien hij N. afnam. Deze ontstak daarop in groote woede en eischte op dreigenden toon den hengel stok terug. Daarbij haalde hij een mes uit zijn zak, dat hij m zijn opgeheven hand omhoog hield. De zoon ïond het verstandig om den hengelstok maar weer aan N. terug te ge ven en alle drie zetten het toen op een loopen, waarbij zij nog even door den ra- zenden N. werden achtervolgd, die daar op weer naar zijn visschersplaatsje terug keerde. De wandelaars vyaren echter nog geen tweehonderd meter verder geloopen of zij hoorden N„ die nu op zijn fiets zat. weer aankomen. Bij hen aangekomen, wierp hij zijn karretje op den grond, waarna hij dreigend op vader Zorg toeliep. Hij had nog steeds het mes in de hand en Hij riep dreigend tegen vader Zorg; Nu ga je er aan! Vader zorg probeeide den woesteling te onfloopen. maar daarbij struikelde hij en viel, èoodat N. ka^is kreeg boven op hem te gaan zitten en hem met het mes een steek in het gelaat te geven. De zoon, die aanvankelijk was weggeloopen, keerde, toen hij zijn vader in gevaar zag, op zijn schreden terug en probeerde hem te ont zetten. Daarbij werd ook hij door het mes van N. getroffen. Een groote snede liep over voorhoofd en wang, zoodat de zoon verplicht was zich naar het ziekenhuis te Gouda te begeven, waar dr. J. van Woer den de wond hechtte en zoon Zorg tien. dagen verpleegd is moeten worden. De wonden, die vader Zorg had opgeloopen, bleken niet van ernstigen aard te zijn. N. had zich nu wegens mishandeling te verantwoorden. Hij gaf de feiten volmon dig töe, maar zeidet dat de oorzaak van zijn. optreden gelegen was m de treiteren de houding, die vooral vader Zorg had aangenomen. Voordat deze zijn belang stellende vraag omtrent het.visschen deed zou hjj tegen zijn metgezellen hebben ge zegd: ..Daar zit die gekke kwibus", welk» woorden verdachte had opgevangen. Vol gens zgn zeggen heeft verdachte er veei last van, dat men hem plaagt en uit- scheldt. Zonder dat zij er aanleiding to« geven, worden zoowel verdachte als zij» wouw voor niet normaal versleten en da schuld daarvan ligt voornamelijk bij da politie van Gouda, die verdachte's buren er voor gewaarschuwd heeft, dat verdacht te niet heelemaal noimaal zou zijn. Getuige J. Zorg Jr. verklaarde, dat da woordep gek of kwibus niet tegenover verdachte zgn gébruikt. Getuiges vader 1iad, zooals men wel meer doei, als men visschers voorbij komt, belangstellend naar de vangst geïnformeerd, maar daar op was verdachte dadelijk uitgevallen. Van treiteren is geen sprake geweest, want na die onvriendelijke uitval van verdachte, was men dadelijk doorgeloopen. De neef F. v. d. Klein bevestigde hel verhaal van den eersten getuige. Ook hii weet zeker, dat er mets over gek of kwi bus is gezegd. Geen van drieën kenden verdachte. Deze getuige weet voorts nog mee te deelen. dat, toen verdachte op va der Zorg toeliep, hij uitriep; „Nou ga j» er aan!" Getuige J. Doelamd, die per fiets paa- seerde, had gezien, dat N. drie perso nen achterop reed. waarmee*hij even later slaags was geraakt. Vader Zorg bevestigde hetgeen zijn aooa en zgn neef hadden verklaard. De hoofdagent van politie J. Th. No- grijn, lichtte zgn rapport toe, da* hij over verdachte heeft opgemaakt. Er waren reeda kort, nadat N. zich te Gouda gevestigd had, allerlei klachten over hem verno men van de buren, die zioh aan het «on derling optreden van verdachte stootten. Men heeft toen inlichtingen ingewonnen te Rotterdam, waar verdachte vroeger ge woond heeft en van de politie aldaar heeft men vernomen, dat er over N. ook daar herhaaldelijk klachten waren geweest. Zijn optreden is er oorzaak van geworden, dat hij eenigen tijd in het krankzinnigen gesticht te Delft verpleegd ie geworden en later ook in de inrichting va» prot Bouwman te Utrecht ia opgenomen ge weest Dat men hier te doen heeft mefi iemand, die niet geheel normaal is, blijkt wel hieruit, dat verdachte het tuintje ach ter zijn woning geheel met prikkeldraad heeft afgezet en zoo nu en dan verschijnt hij met een dolkmes gewapend voor do ramen van zijn woning. Verdachte merkd naar aanleiding van die inlichtingen óp, dat hij sedert hij kort voor den moord op Marietje van Os, de Rotterdamsche politie heeft ingelicht omtrent de politioneele wantoestanden in den polder Blijdorp. geen leven meer heeft. Men heeft hem op zoodanige wijze ver volgd, dat hij letterlijk uit Rotterdam i« moeten vluchten en in Gouda zijn toe vlucht heeft gezocht. Ook daar bleek hij voor de achtervolgingen van de politie niet veilig. r- Vervolgens werd nog meddeeling ge daan van het rapport van dr. K. Penon, die een psychiatrisch onderzoek naar ver dachte heeft ingesteld en tot de conclusie komt. dat verdachte niet toerekenbaar moet worden geacht. De beste maatregel, die te zijnen aanzien genomen kan worden, ie zijn plaatsing in een krankzinnigenge sticht en daarna ter beschikking stelling van de regeoring. Het O. M. kon zich ten voïle met de conclusie van dr. Penon vereenig.*n en eischte or/steg van rechtsvervolging en plaatsing van verdachte in een krankzin nigengesticht voor den tijd tan ten hoog ste één jaar en daarna ter beschikking stelling van de regeering. De verdediger verze'te er zich tegen, dat verdachte een jaar ter beschikking van de regeering zou worden geplaatst. De rechtbank heeft verd. van rechtsver volging ontslagen en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast voor ten hoogste 1 jaar; daarna wordt verd. ter beschikking van de regeering gesteld. ^\WV>Sk'2"1' 21. Intu.-- hen vliegt, door niets gestoord, De auto niet zgn aanhang voort, Tot groot vermaak van Mr. Roest, Die hikt en siiBct en giert en proest: O, jongens, jongens, wat komiek! Hihil Haha'. Ik lach me ziekl 22. Maar pluts'ling is zijn lachen uit! Wat overkomt hem? Wel verbruid! Ziju overhemd, zijn jasje wordt I11 stukken van zijn lijf gesjord! A an rits, van rats. 't gaat kort en klein, Wat kan zoo n vischhaak haak'ng zgnl Nationalistisch* officieren, die gevangen gehouden worden aan boord van de .Uruguay" in de haven ven Barcelona, worden neer de zitting ven den krljgs- vned oefekl Op bet Snee her meer is Zaterdag De kranige Rie Mastenbroek heeft bij de Olympische zwemwedstrijden ook de 400 meter vrije slag gewonnen. De meervoudige Olympische kampioene tijdens de huldiging na haar laatste overwinning De huldiging van de Nederlandsche zwemsters, die het Olypisch kampioenschap behaalden in de 4x100 meter estafette, had in hat bijzijn van talrijke landgenooten in het Olympisch stadion te Berlijn plaats In het midden de kampioenen, links de ploeg ven Duifaehland (tweede) en rechts die van Amerika (derde) Moderne beeldenstormers in Spanje. De bekende beeldengroep .Cerro de Los Angeles" even buiten Madrid moest het ontgelden tijdens den burgeroorlog in Spanje Daan Kagchelland, de Olympische jollen-zeilkampioen, is bij zijn terugkeer te Rotterdam op enthousiaste wijze door zijn stadsgenooten gehuldigd. Een aardig moment na de aankomst van den trein aan het Maasstation Ee« Mjd«M b* -O—» Achttien aspirant v«« keers- piloten hebben Zaterdag hun intrek genomen in het woon schip, gelegen in de Ringvaart bij Schiphol, in verband met hun opleiding. Een der eerste werkjes Een aardig snapshot tijdens de gildefeesten te Luyksgestel (N-Br.) ter gelegenheid ven den eerstén kring gddedag

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4