&cr|ie<io) ||l SMuhties BERTELS PUROL Te koop: fantasie broeken ft Plaatselijk Nieuws Plaatselijk Nieuws Rechtszaken Marktberichten. Bericht van Inzet. Openbare Verknoping Visscherij-lnventaris Voor meerdere aanleg ran waterleiding A. HOL C. TEBLOUW DE KLEINE WINST De vacantie is weer voorbii koopt hun bril VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1938 kunnen doen Het beste advies dat spr. op dit oogenblik en in dit geval meent te kunnen geven, is dat men het crisis-co- *nite zoo stevig mogelijk tal moeten trachten te maken. Hoewel spr. uit ervaring weet hoe hoe^ijk het is ook hierbij ieder naar rechtten rechtvaardig te behandelen, en alles met goede orde uit te voeren, meent hij, dat toch met inspanning van alle krachten dit comité moet worden gesterkt, daar het de s.oot, dien de werk- loozen door de steunverlaging hebben ont vangen, grootendeels zal moeten opvan gen. Op welke manier B. en W. dit moeten doen, wil spr. niet bectordeelen, daar hij dit het liefst aan het college overlaat. De heer VAN DER HAM zou toch graag willen, dat de raad een adres tot den minister richtte in den zin als hel adres van de afd. van de Alg. Ned. Bouwvakarb. Bond bedoelt. De heer DEN D U Y F vraagt hoe de heer Van der Ham dit adres dan wil mo- ^De^hoer VAN DER HAM wenscht als motief aan te voeren, dat hel loon te laag geschat is. De VOORZITTER zegt, dat da loonen niet geschat zijn, maar door den minister na nauwkeurig onderzoek zijn ge constateerd. De heer VAN DER HAM wijst er echter op, dat de heer Den Duyf als des kundige toch andera heeft geoordeeld, zoo dat men zeggen en raoliveeren kan dat het loon te laag gesteld is. Weth. C. EVEGROEN zegt dat als hoogste loon f 20 en als laagste f 12 staat opgegeven. De heer DEN DUYF merkt op, dat ffan een gemiddeld loon van f 13 ook te laag is. Wanneer de zaak echter zoo staat dat bij een loon van f 15 de vroegere re geling nog niet kan worden behouden, acht hij het zenden van een dergelijk adres van weinig nut. De heer L. STAM is voornemens het adres te sleunen, hoewel hij er weinig re sultaat van verwacht. Het is in elk geval te proberen. Weth. G. EVEGROEN is wel voor het zenden van een adres aan den minis ter, maar acht het verstandiger niet aan de loonstandaard te tornen, omdat dit niets zal baten, maar spr. wil wel het ver zoek motiveeren met het feit, dat met dit bedrag niet in noodzakelijk levensonder houd kan worden voorzien. De heer DEN DUYF zegt eigenlijk nog geen afdoend antwoord te hebben ge had op de vraag of deze gemeente nu a In leen voor steunverlaging in aanmerking komt. De heer J. T. BAAS meent te welen, dat ook Uapolle a.d. IJssel verlaging krijgt of heeft gekregen. De VOORZITTER zegt dat hem dit niet bekend is. Te Nieuwerkerk heeft men twee-erlei norm, hetgeen spr. echter niet wenschelijk voorkomt. De heer VAN DER HAM acht •het gewenscht dan een adres in den geest van weth. Evegroen aan den minister te zenden Be VOORZITTER redigeert het Voorstel aldus, dat de raad een adres tot den minister van sociale zaken zal richten waarin wordt verzpcht de inmiddels in gegane steunverlaging' ongedaan te maken aangezien hier de kosten van het noodza kelijk levenstondferhoud minstens even hoog zijn, als die ift de omliggende gemeenten. Dit voorstel wordt met alg. st. aangeno- Daarna wordt de gemeente-rekening 1935 Aangeboden, welke in den gewonen dienst een nadeelig saldo heeft van f 13,233,19 en in den kapitaaldienst een nadeelig saldo van f 8023,30. «Dé rekening zal gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie ter visie liggén, waarna de heeren G J. Hoogcndijk D. Speksnijder en G. G. van der Ham door den gemeente-ontvanger lot hot nazien er van zullen worden opgeroepen. Voorts wordt de commissie tot het nazien der re keningen tot 1938 samengesteld. Vervolgens biedt de VOORZITTER het kohier der,hondenbelasting voor 1936 aan, wiaarin fijn aangeslagen 4 honden in de lattf en 159 honden In de 2e klasse. Het kohier vermeldt een bedrag van f 493. De heer G. J. H O O G E N D IJ K vraagt of dit bedrag is verminderd, waarop de VOORZITTER toestemmend ant woordt. Dse heer L. STAM vraagt, wal voor «en hond*" in de 2e klasse moet worden betaald. Dit is volgens den VOORZITTER f 3 Daarna wenscht de VOORZITTER nog een punt aan de agenda te^ te voegen, B.l. het aangaan van een kasgeldleening groot 75.000, wanneer de thans loopende kasgeldleening zal moeten worden afgelost Zonder-hoofd. st. verleent de raad aan B en W. machtiging tot het aangaan van «en leening ter grootte van genoemd be drag tegen een max. ren e van 5 X. In de rondvraag vraagt de lieer G. J HOOGENDIJK wanneer een tweede rijksveldwachter zal worden benoemd Ge zien de onveiligheid d>u laatste weken, en de ntijd waarin men zonder veldwachters is geweest, acht spr. dat hiermee toch wel eens ernst dient te worden gemaakt. De VOORZITTER kan meded celen dat de benoeming van een tweeden rijks- foldwachier zeer binnenkort verwacht mag worden. Het advies tot de aanstelling van dezen veldwachter luidde gunstig. Daarna sluiting met gebed. ALBLASS ER DAM'S FINANCIEN, Alblasserdam. B. en W. hebben den raad overgelegd de rekening van de ge meente Alblasserdam en de jaarrekening van het Gemeentelijk Grondbedrijf over het dienstjaar 1935 Ook deze gemeente rekening geeft weer een duidelijk beeld van de zeer ongunstige financieele positie der gemeente, als gevoig van de voortdu rende crisis en de groote plaatselijke werkloosheid. Het dienstjaar 1935 levert wederom een aanzienlijk tekort op den gewonen dienst op, dal vooi namelijk moet worden toege schreven aan de ten laste der gemeente blijvende uitgaven .voor werkloozensteun, werkverschaffingen en wachtgeldregelin gen, Me belangrijke daling der belasting opbrengsten als gevolg van het terugloo- pen van de inkomens en vermogens der ingezetenen,, hel groote tekort op het ge meentelijk grondbedrijf en de hooge uit" ghven van het Burgerlijk Armbestuur. To dezer zake wordt aan de overgelegde gemeenterekening het navolgende ontleend: De uitgaven wegens steunverlening aan werkloozen bedoeg f 205.183.66; hierin werd door het Rijk een bijdrage verleend groot f 183 570,26; zoodat ruim f 21.000 ten laste der gemeente bleef. De uilgaven ter zake van werkverschaffing voor in 1935 voortgezette plannen 1934 beliepen f 25.365,47. De Rijksbijdrage" in de loonen en kos ten van rentezegels enz. bedroeg f 19.609,91 Van deze uitgave bleef netto ten laste der gemeente ruim f 5700. Wegens aandeel der gemeente in de uitgekeerde wachtgelden, moest ruim f 5500 worden betaald. De totale belastingopbrengst bedroeg na aftrek van de kosten van invordering f 89.147,98, waarbij cle hoogst mogelijke heffingen werden toegepast en in we k be drag tevens is begrepen de opbrengst der sti aalbelasting over 1934 en 1935. Onder normale omstandigheden zou met toepassing van normale heffingen de to tale opbrengst zeker f 30.000 a f 40.000 hooger zijn geweest. Het door de gemeente gedekte nadeelig saldo 1935 voor het gemeentelijk grondbe drijf bedroeg f 25.231.61. Wegens subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur werd uitgekeerd f 36.943,65. Het'tekort op den gewonen dienst van dit rekeningsjaar, dat bij de begrooting 1935 oorspronkelijk was geraamd op f 68.100, werd ip den loop van het jaar terugge bracht tot ruim f 55.000. Thans blijkt echter dat het werkelijke tekort volgens de rekening bedraagt f 74.408,07. Het na deelig verschil tusschen het geraamde en het werkelijk" tekort 1935 vindt in hoofd zaak zijn oorzaak in de bij het afsluiten van het dienstjaar nog te verhalen in- komston over 1935. De inkomsten en uit gaven bedroegen in totaal onderscheiden lijk f 751.409 87 en f 825.817.94. Concert. Alblasserdam. Zaterdagavond van 810 uur hoopl het mannenkoor „Door en voor het volk"' een openluchtconcert te geven in de Uitbreiding Kinderdijk. Het volgende programma zal werden uitgevoerd: Morgenrood, van Otto de No bel; Het Woud van H. W. W. van Nieu- wenhoven; Het Hooglied van Isr. J. 01- man: Blondje, van W. F. Kools; Eens, van Otto de Nobel: Boeronklompendans, van W. F Kools; Die Nacht van Fr. Schubert; Zondagmorgen van Ed. Flipse; Do Gravers, van Isr. J. ülman; De Kui per, van W. F. Kools; Ave Maria, van Hendrik Altink en Het Daagt, van Isr. J. Olman. Alblasserdam. De voetbalvereoniging Alblasserdam maakte vergezeld van $0 vrienden met drie bussen een reis naar Scheveningen. Eerst werd een voetbal match te 's-Gravenhage tegen Kranen burg 1, 1de klasse K.N.V.B., gespeeld, we ko Alblasserdam met 53 won, waar na hel verdere van den dag bij prachtig zomerweer werd doorgebracht. Gouderak. De muziekvereeniging „Cae- cilia" zal 1 Sept. medewerking verleenen aan de feestelijkheden te Oudewater. Concert. Lekkerkerk. Het programma voor het concert, dat de muziekvereeniging „Excel sior" Zaterdagavond 8 uur zal geven, luidt als volgt: 1. Internationale. 2. Le concours d' Audeilechl. 3. Arlesienhe. 4. Am. Meeresstrande. 5. Retour du Prin- temps. Pauze. 6. Dichter und Bauer. 7. Pal mes et I.auriers. 8. Op een Perzische Markt. 9. Colonel Bogeij. marsch. 10 Le Malgache. Met de nummers 3 en 7 behaal de Excelsior op liet concQurs te Bergam bacht met 340 punten een eersten prijs in de eerste afdeeling. Daar de entree tot het concert vrij is, zal het niet aan belangstelling ontbreken. Moercapelle. Dinsdag had op het kruis punt een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Met een beschadigd spatbord liep alles af. Moordrecht. Mej. A. J. de Wilde slaag de te 's-Gravenhage voor het examen costumière, afgenomen door de E.N.S.A.I. D. Modevakscholen. Duivensport. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zondag hield de postduivenVereeniging „De Reisduif' een wedvlucht van Cynij, afstand 195 K.M. Los te 8.20 uur, aankomst le fluif 11.13.19 uur. laatste 11-39.58. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 13 en 34 J. Ames; 2 en 10 I. van Rijswijk; 3 en 15 N. de Man; 4, 16, 20, 21 en 26 G. A. de Ko ning; 5. 8, 17, 19 en 31 B. Rademaker; 6, 11, 12 en 18 H. Koufeld; 9 De Groot; 14 en 22 P. Verhoef; 23 H. Kleibeuker; 24 en 35 Luijnen. 25 en 32 H. van Vliet; 27 en 33 A. Groenendijk: 29 FI. Haze- broek; 30 E. D. van Vliet, le overduif J. Ames. Noordzee-vlucht Ouderkerk a.d. IJssel. De poslduivenver- eeniging ,.De Snelpost" neemt Zaterdag deel aan de door den Ned. Bond van Za terdagsvliegers uitgeschreven wedvlucht vanuit Parkingstonp (Engeland). Aan een Noordzee-vlucht heeft deze vereeniging nog nooit deelgenomen. Ouderkerk a.d. IJssel. De uitgestelde gymnastiekuitvoering zal Zaterdag a. d. Kerkweg gehouden worden. De adspiranl- wedst rijden, welke het vorig jaar zoo in den smaak vielen, zullen ook nu niet wor den overgeslagen. Polsbroek. Dezer dagen werd, met toe slemming van B. en W., een collecte langs de huizen gehouden, ten behoeve der ver eeniging tot werkverschaffing voor hulp behoevende blinden te Amsterdam. De op brengst bedroeg f 44,35. Trek in fruit Reeuwijk. Drie opgeschoten jongens uit Bilthov^n hadden zich toegang verschaft tot den tuin van een leegstaande villa aan den 's-Gravenbroeksclienweg alhier, voor heen bewoond door den heer H., waar zij het fruit van de boomen stalen. De politie betrapte hen op heeterdaad en maakte proces-verbaal op. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 136 werkzoekenden ingeschre ven tegen 127 in de vorige week. Aan 99 werkloozen wordt steunuitkeering Ver leend. Op den Platteweg reed een heer met een klein meisje achterop zijn rijwiel. Achter hem reed de winkelier A. B. al hier met zijn auto. De heer B. achtte het beter den wielrijder niet te pa.sseeren en bleef heel langzaam achter hem rijden. De wielrijder werd blijkbaar zenuwachtig, want toen hij van Zijn fiets stapte viel hij en geraakte kopje onder in een modder sloot. Het rijwiel én het meisje bleven op (W weg. Spoedig bracht men den onge- lukkigen wielrijder weer op het droge. Wederom is in deze gemeente een belastingplaalje gestolen. Des nachts is ten nadeele van den heer E. S. van zijn rijwiel, dat in een schuurtje achter zijn woning stond, het belastingplaatje ont vreemd. De chr. zangvereeniging ..Halleluja" directeur de heer J. G. Romeijn, zal op 5 September deelnemen aan het zangcon cours te Rotterdam. Gevonden: een rijwieltaseh, te bevr. b$ den heer W. Schouten, afd. Sluipwijk. Kaasdag. Streefkerk. Woensdag werd in de zaal van café Stuurman een kaasdag gehou den. uitgeschreven door de afd. van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den Kaasproducimtenbond en het kaas- controleRation. Ongeveer 61) veehouders namen aan den dag deel. Als jury traden op de heeren Huisman, zuivelconsulent, Ad- ma. technisch-amble- naar bij het kaascontrolestation, A. van der Werken, kaashandelaar en mej. Van der Linden, assistente op het kaascontrole station. De voorzitter van/ de commissie van voorbereiding van dezen dag, de heer W. de Jong Czn opende met een hartelijk woord van welkom. Hij heette hierbij in het bijzonder welkom den lieer 0>kam, se cretaris van de afdgeling Lekkerkerk en den heer Minkema, te Groot-Ammers, die met een elect i isch karntoestel demon streerde. erder memoreerde de voorzitter, dal 'I dezen dag juist 10 jaar geleden is. dal de eerste kaasdag werd gehouden. In verband met het we slagen van dien dag werd de behoefte om nog eens zoon dag te organiseeren steeds grooter, zoodat een conjprissie, gevormd uit de voornoemde vereen igingen, in samenwerking met Nieuw-Lekkerland, hiervoor het werk toog. De uitajagen van de keuringen zijn: eerste groep boven 80 punten 19 stuks, l w. 8 met 80 punten. 4 met 81 p.; 3 met 82 p.: 1 met 83 p. en 3 met 84 gj tweede groep van 75 tot 80 punten, 21 stuk#, l.w. 2 met 75 p.; 5 mei 76 p.; 3 met 77 p.; 4 met 78 p.; en 7 met 79 p.; derde giocp, 70 lot 75 punten, 11 stuks. Lw. 2 met 70 p.: 3 met 71 p.: 1 met 72 p.; 1 met 73 p. en 4 met 74 p. en 9 stuks heneden 70 pun ten. Deze resultaten kunnen tamelijk goed genoemd worden. De vraag wordt thans opgeworpen: kau hierin nog* geen veran dering gebracht wol-den? Beide gemeenten hebben toch zeer veel belang hij een goede kaasproductie en deze iran, doordat bij een kaasdag de fouten naar voren komen, wor den verbeterd. Wat in de provincie Utrecht waar ieder jaar kaasdagen worden geor ganiseerd, kan, moet toch hier ook moge lijk zijn. Hel kaascontrolestation is bereid hierbij zijn volle medewerking te verlee nen. Nadat ieder zich na een 'rondgang van den stand der keuringen op de hoogte had gesteld, hield de heer Hui.-man een cau serie over kaasbereiding en beantwoordde hierna verschillende vragen. Des middags hielden de cursisten van den wringcursus een bijeenkomst, terwijl des avonds nog ge legenheid werd gegeven de gekeurde ka zen met de uitslagen te bezien. De heer Huisman heeft nog toegezegd in den a.s. winter een voordracht te hou den over de kaasmakerij. Polo. Waddinxveen. In liet zwembad alhier speelde de poloclub De Gouwe I een wed strijd tegen Alphen I uj&Alphen a d. Rijn. De Gpuwespelei^ wisten met 41 te win nen. Waddinxveen. Ten nadeele van den landbouwer G. H. heeft op diens erf een hond vier konijnen uit 2 hokken gehaald en verscheurd Doorzitten Stukloopen Zonnebrand Kantongerecht Gouda Zitting van Woensdag 19 Aug. 1936. Stolwijker, die niet uitkeek. De garagehouder A. A. uit Stolwijk, moest met een auto een passagier van het station te Gouda naar Stolwijk brpn- gen. Hij had daartoe zijn wagen gepar keerd '.ussohen een personenauto aau den linkerkant en een groote vrachtwagen aan de rechterzijde. Toen de passagier was ingestapt en A. wilde wegrijden, lette hij niet op een per sonen-auto, bestuurd door "A. V/te Gouda, die uit het Ap Bergen IJzendoornpark kwam. Het gevolg was een aanrijding tus schen de heide wagens. A. verweerde zich voor den kantonrech ter, door op te merken, dat getuige V. geen signalen had gegeven en dat bovendien zyn uitzicht belemmerd was door den groe ten vrachtwagen. Getuige Rh. J. uit Den Haag. die bij A. in de auto had gezeten, had van de na derende auto niet veel bemerkt, doch wel vastgesteld dat V. met een vaart van on geveer 50 K M. was komen aanrijden. De ambtenaar van het O. M. vond dit niet belangrijk genoeg om verdachte on schuldig te verklaren. Het voornaamste achtte hij het feit. dat A. zich van te vo ren had dienen te vergewissen van even tueel naderend verkeer. Spr. vroeg f ló boete subs. 3 dagen hechtenis, wat de kan tonrechter veranderde in f 6 of 2 dagen hechtenis. Moeilijke manoeuvre in Gouda. Dat de bocht KleiwegSt. Anthonie- straat niet bepaald groot is, ondervond de chauffeur van een vrachtauto. F. W. den H. geheeten en te Gouda woonachtig, dje van de Hoogstraat komende, de St. An- thoniestraat wilde ingaan, maar niet in één keer zijn draai kon nemen. Daarom moest hu èen keer achteruit en stak daartoe volgens zijn verklaring zijn seinarm uit. Hoe liet ook zij, een achter hem ko mende auto reed tegen die van Den H. op en de bestuurder van het eerste voertuig deed bij de politie aangifte. Na langdurig getuigenverhoor bleek de ambtenaar van liet O. M. van oordeel, dat verdachte wel iets voorzichtiger had kun nen zijn. Spr hield er echter rekening mee. dat verdachte allerlei veiligheidsmaat regelen had getroffen en daardoor blijk hooft gegeven ook weer niet roekeloos te zijn. Spr. vroeg daarom een kleine straf van f 4 sulis. 1 dag hechtenis, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Verkeersles. De jeugdige wielrijder G. S., uit Gouda, kwam op zijn fiets met een mand voorop uit de Uroenendaal ri#len en wilde de Markt overstekend, in de richting Klei weg fietsen. Vanaf hel Marktplein kwam echter de wielrijder J. M. B. aanrijden, die voor S. stopte om hem te laten voorgaan. S. het verkeer van rechts den voorrang verleenende remde, om B. te laten »»as- .seeren, doch deze remde eveneens om S. door te la'en. Beide wielrijders wilden hetzelfde, remden allebei en reden ook tegelijkertijd door. Daardoor was een botsing onvermij delijk en het karretje van B. werd lee- lijk beschadigd. B. was van oordeel, dat S. de schul dige was en liet door de politie procesver baal opmaken. Aan S. bood hij aan, de schade van f 2.75 te betalen. Voor den kantonrechter zetten beide on fortuinlijke wielrijders de situatie nog eens uiteen, waarbij B opmerkte, dat hij S. de schade had willen betalen om hem eens een lesje te geven in veilig verkeer! Op voorstel van den kantonrechter nam B. nu genoegen met f 1 schadevergoeding, waarhij de kantonrechter nog één gulden voegde, zoodat de knaap er 'met twee pop is af; De ambtenaar van het O. M. had f 7.50 subs. 3 dagen en eveneens toewijzing der civiele vordering verlangd. Voetbaldrukté in Gouda. C. valpi A„ ui£ Gouda, was geverbaliseerd omdat hij op dent Graaf Florisweg een voetganger zou hebbèn a'angereden met zijn auto. Het bleek echter, dat eeéhgeweldige stroom voetballers, die van de sportvelden kwam, liet verkeer zooddnig belemmerde, dat een behoorlijk autoverkeer niet mog» lijk w"as. De ambtenaar achtte 'het ten laste ge legde niet wettig en overtuigend bewez-n en requireerde vrijspraak, waarbij de kan tonrechter zicH aansloot. Geep goed verkeer. M. D. S. uit Berkenvvoude was met zijn auto uit een zijweg in Haastrecht geko men, zonder signal n te geven/Daardoor ontstond een aanrijding met een auto, die op den straatweg reed. Het M. vorderde f 15 subs. 3 dagen hechtenis. Het vonnis luidde f 7.50 subs, 3 dagen. Kind onder een aute. De chauffeur D. P. to Gouda reed in de P. G. Bothstraat ^f en aan met ma terialen voor werk. dat daar in uitvoe ring was. Er speelden kinderen in die straat en een der peuters beging de onvoorzichtig- heid om plotseling den weg over te steken. Het gevolg was dat hef kind onder de vrachtauto terecht kwam. De vader van de onvoorzichtige kleine deed aangifte, maar getuigen konden Woensdag voor den kantonrechter verkla ren, dat verdachte zeer langzaam had gere den en geen schuld heeft. Conform de eiech werd de man rrijge- sproken. IJscowagen in den weg. De Goudsche chauffeur J. B. was wat onfortuinJjjk met zijn auto. Hij kwam uit de Vorstmanstraat en wilde naar den Boschweg, doch beging de onhandigheid dit links te doen. Daar er juist een an dere auto uit tegenovergestelde richting kwam, ontstond al weer een botsing. Verdachte poogde de schuld op den ijs cowagen te schuiven, maar deze stond in de linksche bocht, zoodat verdachte daar nooit last van had kunnen hebben, indien hij maar behoorlijk rechts van den weg had gereden. Verdachte kreeg f 7.50 boete subs. 3 dar gen hechtenis, De eisch was f 15 subs. 3 dagen. Goudsche apenstreken. De aap van A. V. in Gouda heeft niet opgepast. Hij had kans gezien om uit zijn hok te breken en op het dak van den buur man te klimmen. Daar heeft hij het niet bij gelaten, doch ging daar de steenen uit de muur halen en mikte die naar bene- den! Buurman was daarover ten zeerste ver stoord pn liet procesverbaal opmaken. De kantonrechter adviseerde den man, het dier aan een dierentuin cadeau le ge ven en legde hem na de verzekering te hebben gegeven, dat hêt beest thans goed is opgesloten f 6 boete subs. 2 da gen hechtenis op. De eisch was f 10 suba 2 dagen. Geen geldig rijbewijs. G.' van L. te Stolwijkersluis heeft een motor met zijspan, doch geen geldig rij bewijs. Het beschikt over een bewys-B, doen moet voor een zijspan ook een be- wijs*-A hebben. Verdachte verklaarde, bij den veldwach ter van Gouderak inlichtingen te hebben ingewonnen en deze had hem gezegd, dat een rijbewijs A en B noodig was, doch Van L. had dit niet goed begrepen. De veldwachter als getuige gehoord bevestigde de mogelijkheid daarvan en was bovendien van meening dat verdachte alles heeft willen doen om zijn zaakjes zoo goed mogelijk in orde te hebben. Daarmee rekening houdende, vorderde het O. M. een voorwaardelijke straf van f 5 subs. 1 dag hechtenis, doch de kan tonrechter yprklaarde hem schuldig zonde» toepassing van straf. De verkeerde te pakken. De sleepboot „Lekstroom I" Rad schade veroorzaakt aan de inboedel van een woonschuit* waarvan de roode vla.g wap perde ten teeken, dat in de omgeving van dtf schip Langzaam moest worden geva- ïen. Als aansprakelijk voor de aangerichte schade, was schipper W. D. E. gedag vaard. doch'al spoedig bleek. dat. men de verkeerde man te pakken had! Want niet schipppr E.. maar zijn broer was kapi tein geweest op de „Lekstroom I" tijdeiu» de aangelichte schade. Op voorstel van het O. M. sprak de kan- tonrechter den man vrij, omdat hij de dader rtiet was. Op het verkeerde pad G. J. den H. en zijn echtgenoote heb ben op den Bodegraafschen Straatweg niet op het fietspad gereden. Samen moeten zij daarvoor een daalder betalen. J. H. van D. le Gouda heeft fietsende achter een auto gehangen. Conform den eisch kreeg hij twee gulden boete. Voor het hebben van een broedmachine zonder vergunning der Pluimveecentrale, kreeg Th. V. le Nieuwerkerk a.d. IJssel een voorwaardelijke straf vail f 5 subs. 2 da gen met een poef tijd van 1 iaar. VRIJDAG 21 AUGUSTUS tS38 EEN AMElDE-VLUCHT. Burgemeester Luyendiik propa geert de vliegsport. Ameide. De burgemeester van Ameide, de heer C. Wndijk, heeft reeds popula riteit als sportvlieger verworven, lm,dat hu het met de vliegsliort wel meent, bleek ons dezer dagen, toen wij m het bezit kwa men van het reglement van een zoogenaadi- de „Ameide-Vlucht 1936". Het ligt in de bedoeling c&t deze vlucht, welke het bevorderen van het sport vlieden ten doel heeft, zal worden gehouden op Zaterdag 19 September. De heer Luyendijk heeft zich bereid ver klaard een zilveren wisselbeker beschikbaar t* stellen voor de telkenjare te orgamseeren „Ameide-Vlucht". De wedstrijd is open voor alle Neder landers of in Nederland woonachtige ama teurs. De wedstrijd geschiedt onder auspiciën van de Amsterdamsche Aero Club. Des middags tusschen 1 en 3 uur zullen dé deelnemers op Zaterdag 19 September met een tusschénruimte van 10 minuten vertrekken van Schiphol, teneinde het par cours Schiphol Ameide Ypenburg Schiphol te vliegen. Op ten hoogste 500 meter ter weerszijden van de route zullen kruizen worden neergelegd, die door de deelnemers in een door het wedstrijdcomi té verstrekte kaart zullen moeten worden ingeschetst. Voorts zal zoowel op het lucht vaartterrein Ypenburg als Schiphol een voorgeschreven landing moeten worden uit gevoerd. Te Ameide moet drie malen m de lin kerbocht gecirkeld worden om de kom van het dorp. nief lager dan 100 meter en niet hooger dan 200 meter. Aan deze vlucht is voor de ingezetenen van Ameide en Tienhoven eveneens een aardige attractie verbonden, waarvoor de burgemeester geldprijzen, resp. f 2.50, f-1.50 en f 1 heeft uitgeloofd. Om winnaar van een deze prijzen te warden, moet men voor den start op een formulier de volg orde van de deelnemende vliegtuigen op geven. zooals men meent, dat deze boven Ameide zullen verschijnen. Degene, die de volgorde goed heeft opgegeven, of deze het meest benadert, ontvangt den eersten prijs en zoo vervolgens. Ameide. De heier G. Molenaar, die Werkzaam is aan de sluiswerken te Vrees wijk, kwam Woensdagavond, toen hij zich naar huis wilde begeven, tot de ontdekking dat zijn belastingmerk was verdwenen Hij begaf zich. hierna per fiets naar de poli- tie^ maar' na een klein eindje gereden te hebben, werd hem een halt toegeroepen en een controleur voorzag Molenaar van een proces-verbaal. Ameide. Woensdagmorgen geraakte in 'de scherpe bocht bij de woning van den heer P. v. d. Leeden een personenauto van den dijk en kwam geheel onder aan den buitenkant van den dijk terecht. De be stuurder. de heo Van Heerik en een da me uit Rotterdam, kwamen er zonder noe menswaardige kwetsuren af, de auto werd nog al flink beschadigd. Brandwijk. Op het door de muziekver eeniging „D« Bazuin" te Leerdam nage schreven concours, behaalde het gemengd koor „Excelsior" alhier in de le af«L met 282 punten een tweeden prije. CONCOURS HIPPIQUE. Gouda. Woensdag wordt hier, blijkens de advertentie in dit nummer, het groot concours-hippique van Zuid-Holland ge houden Liefhebbers vooral zulen hiervan veel genieten, maar ook leeken kunnen hun hart ophalen, daar het werk der bes te landelijke ruiters gedemonstreerd zal worden. Het concours vangt des middags twee uur aan. Ook hebben nog plaats een parade, alsmede springen in groepen, waarop tenslotte een groot springcon cours volgt. Dat dit iets bijzonders wordt, dat men niet eiken dag in Gouda beleeft, is dus wel duidelijk. Giessendam. Het chr mannenkoor „Hal leluja" behaalde op het te Leerdam door de muziekvereeniging „De Bazuin" aldaar uitgeschreven concours in de le afd. met 313 punten pen eersten prijs en in de ee- re-wedstrijd 148 punten Hit op hol geslagen. Nieuw-Lekkerland. Doordat het tuig brak. sloeg de hit van den melkslijter A. d. 0. op den Veerdam te Kinderdijk op hol De voerman viel van den wagen en w'erd eenigszins aan het gelaat gewond. De hit holde tot aan het Lekveer, Waar hij .tot staan werd gebracht. Persoonlijke 'ongelukken hadden met plaats. Verhooging broodprijzen. Sliedrecht. De tijdelijke broodprijsverla ging zal met ingang van Maandag weder om vervallen. Dit beteekent. dat het brood dan weer met 4 ct. verhoogd wordt. De prijeen zijn dan: tarwebrood 30 ct, witte brood 18 et, min. W X. ScheHuinen. Na het bedanken van den heer P. Prins als voorzitter van de afdee ling van den Prov. Bond van Geitenfok kers en na het vertrek van den secretaris, den heer A. Rikkers, treden thans resp als voorzitter en secretaris van genoemde afdeeling op de heeren A. Kruis eaa E. v. fioven. De gemengde zangvereeniging ..Vol harding" zal Zaterdagavond op het Kerk- p ein een concert geven. „WITTE NELIS" VOOR 'T HOF. Eisch 6Kt jaar. Het Amsterdamsche Gerechtshof behan delde Donderdag de zaak tegen de Am sterdam» he inbrekers G. N. de V„ bijge naamd „Witte Nelis", en G. J. K., die wegens een inbraak te Nunspeet door de rechtbank te Zwolle werden veroordeeld tot resp. vier en een half en vier jaar ge vangenisstraf. Na een uitvoerig getuigenverhoor heeft de procureur-generaal tegen beide verdach ten verzwaring van straf geeischt, n.l. te gen De'V. zes en een half en tegen K. zes jaar. PAARDEN EN VEE. GORINGHE&f, 20 Aug. Op de Paarden- markt waren aangevoerd 603 paarden en 32 veulens. De prijzen waren als volgt: 3-jarige en oudere paarden f 270400, 214-jarige paarden f 200300. li2-jarige paarden f 140—225. werkpaarden f 125 225, slachtpaarden f 6005, hitten f 75 150. veulens f 60100. GOUDA, 20 Aug. Vee. Aangevoerd in to taal 918 stuks, waarvan 47 slachtvarkeno. Vette van 1819 cent per pond levend met 2 pGt korting; 292 magere varkens f 18 —26 500 biggen f 9—12; Geldersche f 12 '15; 4 runderen f 150190, 52 nuchtere kal veren f 510; 14 bokken en geitend"2 6 per stuk. Handel matig. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GOUDA, 20cAug. Kaas. Aanvoer 483 partijen. Pi ijzen: le kwal. met rijksmerk f 21—23. idem"2e .kwal. 19—20, zware tot f 24.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 277 ponden. Prijzen: Goéboter 7580 cent, weiboter 7075 ct, per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 130 500 stuks. Prijzen; Kippeneieren f 33.25, eendeieren f 2.5G' 2.75 per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 20 Aug. Goop. Zuid-Holland- sche Eierveijing G A. (G.Z.H E te Gouda Yeiligsbericht van 20 Augustus Aanvoer 75800 kippeneieren. Prijzen: 56-58 K.G. f 3.05<3.10. 58-60 K.G. f 3.10—3.15, 60- 62 K.G. f 3 15—3.20. 62-68 K.G. f 3.25— 3.55. bruine 58-68 K.G. f 3.10—3.65, kleine eieren f 2.903; alles per 100 stuks. Aan voer 500 eendeieren, prijzen: f 2.202.60 per 100 stuks, kalkoeneleren f 380 per 100 stuks; höneieren f 1 702 15 per 100 stuks. DR1EBRUGGE. Augustus. Aanvoer 4655 eieren. Prijzen* f 3.103.30 per 100 stuks; boonen 11—13 cent per KXr. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWIJNDREUHT, 20 Aug. Bloemkool lste soort f 2.60—4.20, 2e art. f 1.50 f 1.80, witte komkommers lste srt. f 1 1.20, gr. komkommers lste soort f 130 f 2, 2de srt. f 1 per 100 stuks; kropsla 5G—60 ct. pér 100 krop; Duitsche boonen f 3—3 60. uien B f 1.90, C f 1.5^—1.70 per 100 kilogram. D«* Parceelan van de Kinderen (wijlen) G. Woudünbero te AMEIDE zijn ingezet op f 240tD. De toeslag blijft bepaald op Wotnsdag 26 Augustus t.s., des roorm. 10l/a aur (z t.) m de zaal van L. H. Diepenhorst, aldaar. G. E. KRAAIJ, Notaris, Meerkerk. van Notaris H. A. DEKKER te Giessendam, zal op Donderdag 27 Augustus 1936, des voormiddags ten 10 ure, voor den Heer M. Schreuders, Visscher ta Biessen-Oudekerk, gemeente Giessendam, aan het huis aldaar geteekend A. no. 94, in het openbaar om contant geld verkoopen de Visscherij-lnventaris bestaande uiteen partij één wieker Aalfuiken, Zeeltfuiken, twee wiekers Palingfuiken, Keernetten, Schakels en Wandwagen, een Palingzegen, Taanpot en partij Dobbers, twee groote Vischkaren met stelling, Pooksiok, Pols, geijkte Gewichten, Nuister, Schepnetten, Weegemmer, Kruisnet, Touwwerk enzoovoorts, alsmede een - linnen IJstent met toebehooren en een Varkenshok, alles in prima staat. Bezichtiging I uur voor dén aan* vang der verkooping. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris B. 254. k k N B E S T E D I N G. Aannemers, die prijsopgaaf wen- scheu te doen voor het maken van aan houten bergplaats bij da 2e Open bare School t« Stolwijk, batmen inlichtingen bekomen bij daa Gemeente-Opzichter. plsmede voor het plaatsen van closets, waschtaf els, baden ene. en werder alle voor komend werk fs het voordeeligste en soliedste adres: Grobt-Ammers (Sluis) Telefoon No. 17 Alles wordt onder volle garantie geleverd. Groote reizen! - kleine prijzen! Oom eu tante, broer en zus 110c.p. Reizen met de autobus! k.m. Jantje, Pietje, €or en Saan|7 c. p. Willen met de Sneltax gaan f k.m. Pa en mpe gaan haast v. niets 11| ct Samen op een tandemfiets p. uur Zwager Frits, een waterrot 125 ct. Vermaakt zich met de cano-1 per sport. I uur. P. v. REES - BLESKENSGRAAF Telefoonnummer 6. Uemrlt 350 c.e. Motor rij wi el 1031 (prima) Enkele goede gebruikte JAamenrij wieten en gebruikt Meliij esr IJ wtel Auto- en kijwlelbedrijf Tel. SI, Bergambacht Nog oenige personen gevraagd voor deelname 2-daagsche reit naar CH OtHSiclUtH op 26 on 27 Augustus. Kosten f 6.per persoon. (Diner, logies en ontbijt le klas hotel inbegrepen.) Zich op te geven bij de chauffeurs of Telef. 6. JONGENEEL - OUD-ALBLAS MAKELAARSKANTOOR vm S. VAN DER HORST Beêedigd Makelaar in Onroerende Goederen - Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegen lage rente. Koop, verkoop, huur en verhuur Huizen en Landerijen Haven O.Z. 9 - Schoonhoven Tel. 100. Wl| brengen Mooi en goedkoopI GOUDA H«S labrifcaa» van ee" gerenommeerd en oud jkAfiJP merk, alom bekend, dat een naam 1e verliezen heek. biedt de beste garantie. BEDENK DIT BIJ AANKOOP VAN EEN RUWIEt en let dan op het stempel op hevel en hul» van de VRIJWIELREMNAAF, dit zoo belangrijk onderdeeL A! zijn cv netliürUflc ook nog éndere gewichtige factoren, die de duurzame waarde bepalen en de noodige aan dacht verdienen. ............r..».* wat aandrijving, vrijloop en rem betreft eische men HET IDEMA'. VOOR DEN WIELRIJDER) Een verstandig boer voedert Bertels' Voer D. van OUDS BEKENDE naam BEITELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van l>w veekoek- jee. varkens- ea pluimveevoeder. L«t op ons ongeschonden loodje aan lederen zak Bestek bij Uw plaatseüjkea ▼oederhandeiaar of coöperatie. Ottefobeteken KV. Amsterdam OMERF STEN! Vlaggen, Lampions, Slingers e. a. Feestartikelen. Vuurwerk ruim gesorteerd. Vrije Toegang. Hnzar ,.I>E POTTKMAJf" mmmmmm—mm—mmm «Jroote Markt - Telef. »57 - Uoreum fA'n Seldlichtje werkt prachtigst - 23 cent per advertentie van 6 regela (bij vooruitbetaling, Elke regel meer 5 c.nt Ultakiltend worden opgamgmen advertentién met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2e hmnda goederen 'niet van handeldri,venden), gevonden en verloren zaken en om- lnnde zaken-advertendea van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen 1 per plaataing. Uw kinderen gaan weer naar school Laat toch tijdig hunoogen onderzoeken en zoo noodig bij Er biedt zich aan wegena beein- diging van don dienstplicht: EEN BAKKERSKNECHT, in bezit van rijbewijs en v.g.g.v. JOH. v. d. BERG. A 93, K-oordclooa Van Militieplicht teruggekeerd biedt zich aan: EEN BOEREN KNECHT. Adres. T. HOL, Lange- rak b.z. Lek 4a. EEN JONGELING uit den boeren stand, goed kunnende melken en werken zoekt een betrekking, on verschillig wat, op kantoor, fabriek of \entei Brieven, inel opgaaf van loon aan G. DE G R AA F, Sluis 8, G 34, Mierlohout (N.-Br.). TE KOOP: z.g. a. n. Stortkar een licht plat Wagentje, een Melkkar, een Boerenwagen en een Plectro- Motor P.'K.) In z. g. staat. Te bevr.: J. VAN PEET, Carrosseriebouw en Houthan del te Meerkerk. Te koop voor slechts 50: Een ge bruikte, doch nog in goeden staat zijnde VRACHTWAGEN (F<>rd). Alles compleet Onbegrepen rukstel) en tevens een KA AS BR IK met toe behooren, prijs daarvan nader over een te komen. Adres A. DE VRIES Dz„ Lekkerkerk, Schuagt 248. ZUSTERHUIS 6 - GORINCHEM GEDIPLOMEERD 0PTIC1EM Z4«kanfoadsl»dMl brengt uw kaart m—. Qij krijgt dan groots korting II. Prima handnaalmach. f 17.50 met 2 jaren garantie, wordt gratis om te probeeren aan huis bezorgd Een bamesrijwiel als nieuw met Torpedonaaf f 12.- J. C. TE HENNEPE, Nieüwpoort OmitfLNPEI... Verrassend ia het resultaat hetwelk U verkrijgt door het laten aanbrengen van een pedaal ook op Uw orgel of harmonium. Complete orgels mst pedaal te huur. Vraagt geheel vryblijvend prijzen en inlichtingen bij J. HRASD, H 3N, (JlesHeiidain. Tp koop van particulier: EEN AUTO-ONDERSTEL en een CHE VROLET COACH '30; in prima staat. W. HOOIJKAAS-, Dykstraat, Sliedrechi. OUD GOUD t« koop govraagdl Elke hóeveelheid tegen allerhoog ste prijzen. Tweedeh. Goud en Zilverzaak HAMBURGER Molenwerf 30, Gouda. Op één na de grootste. Directeur: In uw sollicitatie be weerde u, dat u de grootste verkoo- per van Fbropa was! Nu bent a »*en halve maand met onze stoffen op reis geweest, en a hebt niets verkocht! Reiziger: Ik moet eerlyk bekeo- nen. dat ik me vergist heb, ik bea op één na de grootste verkooper van Europa. De grootste is hij, die u deze stoffen aangesmeerd heeftl Lastig. Ik wou graag mijn haam vu» anderen. Hoe heet a? Brahd. Dat is toch een mooie naam. Ja. maar als ik telefoneer en zeg: Hier. Brand! dan krijg ik ste& vast ten antwoowl: Bei «Ua és brandweer <*pi f

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4