DE GOUDSCHE VEE» EN ZUIVEL» I TENTOONSTELLING. Kantongerecht Good» Burgerlijke Stand Van kondom Plaatselijk Nieuws^] 8 Uitgebreide expositie. 3>e groote fee- en zuiveltentoonatelling ie een succes geworden. De tentoonstelling was verdeeld in af- deelingen zuivelproducten en vee. Om te beginnen met de laatste, kunnen We melden dat er inzendingen geregis treerd en ongeregistreerd vee, vette koeien, schapen en varkens waren, die naar het oordeel der deskundigen weliswaar niet buitengewoon gunstig, doch zeker matig te noemen rijn. Er waren ook fraaie inzen dingen. Wij telden 70 inzendingen geregistreerd vee .verdeeld in 12 klassen, 96 inzendin gen ongeregistreerd vee van 16 klassen, terwijl er 19 inzendingen vette koeien over 5 klassen. 18 inzendingen met 4 klassen schapen en 48 inzendingen met 13 klassen varkens aanwezig waren. Uit de laatste inzending blijkt duidelijk van welk een groote beteekenis de var kenshouderij voor de Zuid-Hollandse he boerderijen is! Op de afdeeling zuivel was een 60-tal inzeridingen kaas geëxposeerd, verdeeld over 5 klassen volgens het gewicht. Bijna alle inzendingen zyn uit de Krimpener- waard en konden over het algemeen een zeer gunstig oordeel der jury wegdragen. Ook andere zuivelproducten vonden op dezt» tentoonstelling een plaatsje. De Ver- eeniging 'voor Melkcontrole „Zuid-Hol land'', had tezamen met het Melkcontro- lestation V.V.Z.M., resp .te Rotterdam en Den Haag, een aantrekkelijken stand inge richt betreffende de hygiënische behande ling van zuivelproducten. De firma J. Goster Zonen uit Gouda demonstreerde mot kaasstremsel, waarbij zij een nieuw procédé heeft, dat vloeiend stremsel mt flesschen bevat. Ook het Grisis-Zuivelburea» heeft voor aardige reclame gezorgd en de E.R.M L demonstreerde met ijs- en melkproducten. De firma Gebrs. Bakker te Haastrecht •xpoeeerde zuivelgereedschappen as land bouwwerktuigen. De Coöp. Producenten Handelsvereni ging „De Boerenbond" gaf een beeld van haar kaasexport naar andere landen. "Ter opluistering had de pluimvee- en konijnen ver eemging „Gouda en Omstre ken" eenige mooie eoUecties ingezonden, die op een der bovenverdiepingen te be zichtigen waren. d« *n». De jury voor deze tentoonstelling was De jury is voor deze tentoonstelling als volgt samengesteld: Voor de rubriek kaas qte beeren A. Breekland, Bodegraven; J. v. d. Vliet, Gouda en fa. W. J. Huisman, Gouda. Voor de rubriek gereg. vee de heeren W. F. Brunt, Bodegraven; Am. de Jong, Hazers- waude; A. T. Kloek, Gorinchem, M. G. de Korver, Gorinchem; H. Louter, Voorburg en H. Veldhoen, Ba rend recht. Voor de rubriek ongeregistreerd vee de heeren A. de Groot, Zoetermeer; E. Huysman, Pijn- acfeer; J. de Jong Lzn., Reeuw ijk; J. Kou- wenhoven, Zoetermeer; M. Molenaar, Ga- pefle a4. Ussel; P. Schukking, Amster dam; P. J. Houtman. Zoetermeer; A_ H. de Jong, Boskoop; J. P. Kasteleijn, L. R. Weide; C. Molenaar, Nieuwerkerk a.<L IJssel; J. v. Rijn, Bodegraven «n J. S. Wïerema, Wiewerd. De bekroningen. Hieronder volgt een overzicht van de door de jury toegekende, bekroningen, waarvoor door H.M. de Koningin, burge meesters, andere autoriteiten en vooraan staande personen op bet gebied van land bouw, vee en zuivel, alsook handel en in dustrie, medailles hadden beschikbaar ge steld. Rubriek kaas. Klasse I, Goudsche kaas van 3—6 K.G.: le prijs A. van Eijl, Stolwijk C 12; 2e pr. W. C. Both W.Czn., Stolwijk G 39, 3e pr. G. Vonk Noordegraaf, Ouderkerk a. d. Ussel. Klasse 2. Goudsche kaas van 69 K.G.: Je prijs C. Snoek Jzn., Bergambacht E 128 2e pr. A. Hailing, Ouderkerk ad. IJssel, A 18; 3e pr. A. van Eijl, Stolwijk G 12. KJasse 3, Goudsche Kaas van 912 K.G.: le prijs G. Kempenaar, Aarlander- veen: 2e pr. A. P. Streefland, Lekkerkerk; 3e pr. F. Verburg, Stolwijk, Benedenkerk. Klasse 4, Goudsche kaas van 1215 K.G.: le pr. G. Oskam, Vlist 60; 2e pr. A. van Eijl, Stolwijk G 12; 3e pr. L. de Vries C.Jzar, Stolwijk D 38. Klasse 5. Zeer zware kaas: le prijs J. Oskam Wzn., Schoonhoven, Bonrepas 21; 2e pr. A. A. Bodegom. Stolwijk, Scboon- owde F 9; 3e pr. G. Bongers. Stolwijk G 67ei. Ifcrtra prijs Jan Oskam, Schoonhoven. Bourepae. Rubriek I. Geregistreerd vee. Klasse 1, Oudere stieren geboren vóójf 1934): le pr Fok- en Genlr. Ver. Utrechte' Eersteling. Montfoort, met Ptias; Sfc^pr- Gebr. A.J. en D. Scheer, Berken- gytpde, met Theo, 3e pr. A. Boer, Goude- tt/k B 201 met Kooistee Apis II. Klasse 2, lVi-jarige Stieren (geboren na (tot. 1934): 2e pr. G. Habben Jansen, ptem bij Haastrecht, met Jaantje's Prins; jgL J. G. Baars, Z wam me r dam, met Vaan 27; 3e pr. M. de Gier, Haastrecht, met Frederik I; 3e pr. M L. Moons, Achterwillens H 7, Gouda, met Paul: 3e pr A. v. d. Berg, Gouderak B 200 met Frans 125. Klasse 3, Kalfstieren (geboren na 1 De cember 1935): le pr wed. G. Baars, Reeu- wijk, Oudeweg G 5 met Mannus. le pr. B. Slob te Hoornaar met Gnetje's Ge rard, 2e pr. D. de Jong te Hoornaar met Roosje's Hilgondus; 3e pr. A. Bongers te Hoornaar met Jonker; 3e pr. G. Habben Janssen. Stein b ijHaastrecht met Jetje's Sjoerd; 3e pr. W. Boer, Bodegraven, met Ferdinand VII. Klasse 4. Kuiskalveren (geboren na 1 December 1935): le pr. W. Boer, Bode graven, met Yke III; 2e pr. S. J. Visser, Rijnsaterwoude met Wodan; 2e pr. A. Miltenburg, Hekendorp 117 met Cato XIX; 3e pr. S. J. Visser, ttijnsaterwoude, met Markies; 3e pr. W. P&rmenüer, Bleiswijk, met Dirkje III. Klasse 6. Melkkoeien (geboren October 1932j: le prijs Gebr. Zwanenburg. Bode graven, met Gorrie; le pr. E. Kalm. Zoe termeer, met Jetje; 2e pr. J. de Hoop, Go rinchem, met Juliana IV; 2e pr. S. J. Visser, Rijnsaterwoude, met Harmpje; 3e pr. E. Kahn, Zoetermeer, met Jeltje XXII. Klasse 7, Melkschotten: le prijs F. Slob, Goudriaan, met .Nora; 2e pr. A. Mil tenburg, Hekendorp, met Gato XVIII; 3e pr. G. W. Kas bergen, Snelrewaard met Christina. Klasse 8. Melkvaarzen: le prijs F. Slob, Goudriaan, met Jannigje; 2e pr. G. W. Kasbergen, Snelrewaard. met Hanna; 3e pr. CL W. Kasbergen, Snelrewaard, met Pietje V. Klasse 9 Zichtbaar draebtiget Vaarzen met minstens 2 breede tanden: le pr. F. Slob, Goudriaan, met Gerry; 2e pr. E. Kahn, Zoetermeer, met Elsje; 3e pr. A. Miltenburg, Hekendorp, met Mijne III. Klasse 10. Pinken: le pr. S. J. Visser, met Mientje; 2e pr. S. J. Visser, Rijnsater woude, met Toos; 2e pr Gebr. Scheer, Berkenwoude, met Geertje ]JV; 3e pr. Gebr. Zwanenburg, Bodegraven, mot Piena. Klasse 11. Collectie 4, Melkkoeien van één eigenaar: len prijs E. Kahn, Zoeter meer, met Jeltje 105, Jeltje 22, Dirkje 31, Iet je 16. Klasse 12. Collectie 4 Pinken van 1 eigenaar en 1 vader: le prijs S. J. Visser, Rijnsaterwoude. Rubriek 11. Ongeregistreerd Vee. Klasse 1. Oudere Stieren: le prijs H. Hogendoorn, Hekendorp, 2e pr. A. W. Rodenburg, Gapelle a.d. Ussel; 3e pr. J. Kasbergen, Hekendorp. Klasse 2. l'/t-jarige Stieren (zonder tanden): le pr. Fa M. den Hollander en Zn-, Nieuwerkerk ad. IJssel; 2e pr. F. J. Mulder, Lopik; 3e pr. B. Sloeuwenhoek, Nieuwerkerk ad. Ussel. Klasse 3. Kalfstieren: le prijs Fa. M. den Hollander en Zn., Nieuwerkerk ad. IJssel; 2e pr. J. v. d. Stok, Vlist 74; 3e pr. Fa. M. d enHollander en Zn., Nieuwerkerk a.d. Ussel. Klasse 4. Kuiskalveren: le prijs Gein*. J. en P. v. d. Berg, Bergambacht; 2e pr. Fa. M. den Hollander en Zn., Nieuwer kerk ad. Ussel; 3e pr. A. W. Moons, Reeuwijk. Klasse 5. Beste groep 4 Kuiskalveren van één eigenaar; le prijs Fa M. den Hollander en Zn„ Nieuwerkerk ad. Us sel. Klasse 6, Melkkoeien: le prijs G. Vonk, Ouderkerk a d. IJasel; 2fe en 3e pr. J. van Reeuwijk, Gouda. Klasse 7. Melkkoeien (geboren tua- schen 1 October 19321 October 1933): le prijs Gebr. J. en P. v. d. Berg, Bergam bacht; 2e pr. J. r. Reeuwijk, Gouda Klasse 8 Melkkoeien (geboren tusschen 1 Oet. 1933—1 Oct. 1934): le prijs H. Zantman, Badhoevedorp; le pr. J. van Reeuwijk, Gouda, 8e pr. P. Donker, He kendorp. Klasse 9. Zichtbaar drachtige vaarzen met minstens 2 breede tanden: le prijs H. Kraan, Haastrecht, 2e prijs B. Sleeuwen- hoek, Nieuwerkerk ad. IJssel: 3e pr. J. Post, Ketel; E.V. B. Sleeuwenhoek, Nieu werkerk a.d. Ussel. Klasse 10. Pinken: le prijs J. van Reeu wijk, Gouda; 2e pr. Gebrs. J. en P. van den Berg, Bergambacht; 3e pr. G. J. de Ruiter, Waddinxveen. Klasse 12. Collectie 4 Pinken van één eigenaar: le prijs Bond van Oud-Leerlin gen. Nieuwerkerk a d. Ussel. Klasse 13: De beste koe voor de meste- rij, van elk enleeftijd: le prijs H. Zant man Jr., Badhoevedorp; 2e pr. R. J. van Dijk, Stein bij Haastrecht. Klasse 14. De beste Melkkoe, geschikt voor den stier van eiken leeftijd: le prijs J. van Reeuwijk, Gouda: 2® pr. J. C. Moons, Waddinxveen. Klasse 15. Dikbillen voor de mesterij, minstens 2 tanden: le pr. H. Cohen, Was senaar; 2e pr. H. Cohen, Wassenaar. Klasse 16. Dikbil Graskalveren: le prijs J. Oskam, Willige-Langerak; 2e pr. Th. A. van Dijk, Oudewater; 3e pr. J Oskam, Willige-Langerak. Rubriek III. Vette koeien. Klasse 1. Uitgewisselde, vette koeien, geen dikbillen: le prijs T. D. Bak, Gouda; 2e pr. Jacob Poot, Kethel. Klasse 2. Niet-uitgewisselde vette koe ien, geen dikbillen: le en 2e pr. T. D. Bak. Gouda; 3e pr. G. J. Bergsma, Gouda. Klasse 4. Vette kalveren; le pr. T. D. Bak, Gouda. Kla.-se 5. Vette kalveren, dikbillen: le pr. G. Molenaar, Nieuwerkerk a.d Ussel, 2e pr. G. J Bergsma, Gouda. Rubriek IV. Schapem Klasse 1. De beste groep schapen voor de slacht (onverschillig welk rasj: le pr. W. F. Gornelissen, Gouda. Klasse 2. De beste groep lammeren voor de slacht (onverschillig welk ras): le pr. A. v. d. Breggen, Waddinxveen. Klasse 3. De beste groep fokschapen, niet-uitgewisseld, doch minstens 2 breede tanden: le en 3e prijs A. v. d. Breggen, Waddinxveen. Klasse 4. De beste ram, minstens 2 breede tanden: le pr. A. G. Scheer. Zoe termeer; 2e pr. A. v. d. Breggen, Wad dinxveen. Rubriek V. Varkens. Klasse 1. Slachtvarkens boven 175 K G.: le pr A. de Vries Dzn Lekkefkerk; 2e pr. N. Speksnijder, Oudvkerk a d. IJs sel; 3e r. A. Verkerk Pzn., Gouderak. Klasse 2. Fijnste slachtvarkens, meest geschikt voor de slacht, van 130175 K. G.: le pr. Gebr Kramer, Dubbeldam, 2e pr. A. Renes en Gebr. van Leeuwen; 3e pr. J. Teekens, Gouda. Klasse 3. Fijnste Slachtvarkens. meest geschikt voor de slacht, van 100130 K.G.: le pr. A. Renes en Gebr. van Leeu wen: 2e pr. Gebr. Kramer, Dubbeldam Klasse 4. Het zwaarste varken; A Ra- nes, Bergambacht. Klasse 5. De beste kwaliteit groep over- loopers, geschikt voor de mesterij: le pr. A. Renes en Gebr. van Leeuwen. 2e pr. N. Speksnijder Dzn., Ouderkerk a.d. IJssel; 3e pr. Gebr. Kramer, Dubbeldam. Klasse 6. De beste groep schrammen: le prijs A. Renes en Gebr. van leeuwen, 2e pr. Gebr. Kraan, Oudewater, 3e pr. N Speksnijder Dzn., Ouderkerk a.d Ussel. Klasse 8. De beste kwaliteit groep Gel- dersche biggen: le prijs T. van Helden, Meteren bij Geldermalsen; 2* prijs idem. Klasse 9 De beste zeug met biggen: le prijs P. van Zoest, Reeuwijk, 2e pr. T. Burger, Reeuwijk. Klasse 10. De beste geregistreerde beer: le prijs C. Vollebregt, Zoetermeer, 2e pr. T. Burger, Reeuwijk. Klasse 11. De^ beste «ngeregistreerde beer^le prijs J. P. v. d. Bas. Bergam bacht. Klasse 12. Fokzeugen (drachtig): le pr. L. Uitdenboogaard, Zoetermeer; 2e pr. A. Miltenburg, Hekendorp. Klasse 13. Fokzeugen (niet drachtig): le pr. L. Uttdenbogaard, Zoetermeer. Wat ar verder te doen wat. Uit den aard der zaak heunphte er ia het centrum der stad een prettige drukte. Veel feuitenmenschen Drachten «en bezoek aan Gouda en hoewel bat bezoek aan de tentoonstelling in de morgenuren niet bij zonder groot mocht worden genoemd, in den loop van den dag nebben velen de ex- posjtie's in oogenschouw genomen. Op de Nieuwe Markt vermaakte de jeugd'ach in den draaimolen en op het Marktplein trok een opgerichte stand van de Griais Zuivel-Gentrale veel belangstel ling. Concours-h pp iqut. Woensdagmiddag werd op het terrein aan den Rotterdamschen Dijk een cqn- cours-hippique gehouden, waarv<K>r zeer veel belangstelling bestond. De toeschou wers hebben genoten van het interessante programma dat het concours-hippique met springconcours bood. Wij laten bieronder de rotschillende prijswinnaars volgen: Individueele dressuurproef klasse N: le prijs Ph v. d Most, Purmeend; 2e pr. K. de Jong, Halfweg (N.-H), 3»« pr. J. Verdegaal. Bovenkerk; 4e pr. G. Beem, Halfweg, 5e pr. G. v. RaamsJiorst, Nijkerk eervolle vermelding J. F. Kool, Gorin chem. Handicap dressuurproef voor klassen B. en L.: G Griffioen. Bovenkerk, le prijs; 2e pr. mej. N. L. Oskam, Bergambacht, 3e pr. P. Meerburg Jr.. Hoofddorp; 4e pr. A. G. van Nieuwenhuyzen, Hoofddorp. 5e pr. D. Bodegom. Bergambacht: eerv. veim. A. Ph. v. d Breggen, Waddinxveen en S. Gersen, Nijkerk. Dressuurproef voor afdeelingen (acht tallen): Landel. Rijver. „Amstelruiters", Bovenkerk, le prijs: 2e prijs „De Neude Ruiters", Nijkerk; 3e pr. „De Gouwe Rui ters', Waddinxveen. 4e pr. Pegasus", Bovenkerk; 5e pr. „De Overmaasche Rui ters", Brielle; 6e prijs „Bijpas", Gorin chem. Dressuurproef voor afdeelingen (vier tallen): le pr. Landel. Rijver. „Beyaert", Alblasserdam; 2e pr. „Gouda Vooruit", Gouda; 3e pr „Siegfried", Bergambacht; 4e pr. „Ritmeester de Kruif', Ha fweg. Gewilligheidsproef voor aangespannen paarden: le prys D. Bodegem, Bergam- bracht, 2e pr. G. van IJzeren. Gorinchem 3e pr. C. Oskam, Bergambacht; 4e pr. A. P. Bras, Dubbeldam, $e pr. G. Baan, Al blasserdam. Concours Eenspannen Landbouwtuig- paarden: le prijs M. Hak, Berkenwoude; 2e pr. D. d. Lugt, Berkel, 3e pr. L. A. Vergeer, Gouda: 4e pr. C. t. d. Heuvel, Ouderkerk ad. Ussel, eerv. vermeldingen: P Jongeriua Gouda itn ft. Verkerk, Stol wijk. Concours Eenspannen (Warmbloed): le prijs: J. de Mooy, Den Haag; 2e pr. G. Lutje Holzik, Enschedé; 3e pr. H, W. Hoejenbos, Utrecht; 4e pr. Gebr. Bruynis, Nieuw-Vennep; eerv vermeldingen M. Hak, Berkenwoude. D v. d. Lugt, Berkel, extra prijs H. W. Hoejenbos, Utrecht. Concours Eenspannen Tuigpaarden: le prijs G. Otjens, Dongen, 2e pr. Gebr. v. d. Haar. Zeist, 3e pr Theo Gielen, Zeist; 4e pr. J. de'Mooy, Den Haag. eerv. verm- Gebr. Bruynis, tyeuw-Vennep, H. W. Hoejenbos, Utrecht. Springen joor Groepen van Drie: le pr. Landel. Rijver. „Siegfried", Bergambacht; 2e en 3e pr. „De Overmaasche Ruiters", Brielle en „De Gouwe Ruiters Waddinx veen, die beide een gelyk aantal punten behaalden en het totaal der prijzen sa men zullen dealen, 4e pr. „Beyaert", Al blasserdam. Concours Tweespannen Tuigpaarden: le pr. Theo Gie en, Zeist en Gebr. v. d. Haar. Zeist. 2e pr. G. Lutje Holzik en H. Wes tendorp, Enschedé, 3e pr. Gebr. Bruynis, Nieuw-Vennep en D. van Wiermgen, Ab- benes, 4e pr. Gebr. v d. Haar, Zeist, eerv. verm. C. v. d. Heuvel te Ouderkerk ad. IJssel en C. Oskam, Bergambacht; H. Muilenberg, Gorinchem. Geluksprmgen (parcours met 2 x 12 hindernissen): le pr. P. Noordam, Wad dinxveen, 2e pr. mej. N. L. Oskam, Berg ambacht; 3e pr. P. Verhoek, Alblatóerdam; 4e pr. G. Griffioen, Bovenkerk; ie pr. wordt om geloot. Veel belangstelling. Vooral Donderdag hehben vele buiten- menschen een bezoek aaa Gouda gebracht en zooals te verwachten was, een kijkje genomen op de tentoonstelling. Het bezoek beeft de organisatoren ten zeerste tevreden gesteld en alle verwach tingen overtroffen. De veetentoonstelling werd gedurende de beide dagen door ruim 1000 personen bezocht, terwijl meer dan 2000 men.se h«u aaar de zuivel ten toonstel ling kwamen. Donderdagmiddag werd een prop&gan- da-optocht voor de reclame van zuivel- en zuivelproducten gehouden, die overal, waar zij door Gouda's straten trok, veel belangstelling genoot. Tal van firma's namen er aan deel en kwamen met een groep of reclamewagen uit. De muziek zorgde voor pittige mar- scben. Tevens werd in de middaguren 'n ring- rijderij op de Markt gehouden, waarvoor eveneens groote belangstelling bestond Aan weerszijden rondom het stadhuis stonden de toeschouwers rijen dik naar het amusante steekspel te kijken en tel kens ging een hoera op, wanneer een schoone deerne zoo gelukkig was, 'n ring te steken Er namen 38 paren met bun tilbury's aan deel Hieronder volgen de prijswinnaars: le prijs f 30.A. Bodegom en mej. de Jong, Stolwijk; 2e prijs f 20— G. Vonk Noor degraaf en mej. de Wilde, Ouderkerk a.d. IJssel; 3e prijs f 10.— A. J. Hailing en mej. Hailing, Gouderak; 4e prys f 5.L. de Boer en mej. de Boer, Waddinxveen. Den tentoonstelling en de festiviteiten mogen alle zeer geslaagd worden genoemd en het mooie weer heeft daartoe niet wei nig bijgedragen. Het ligt in bet voornemen, voortaan alk jaar een soortgelijke tentoonstelling teor- ganiseeren, waartoe de commissie van deze expositie, permanent werd verklaard (Zitting van Woensdag 26 Augustus.) Aanrijding te Hoenkoop. De arts, A. van D. uit Hoenkoop, ver scheen Woensdagmorgen voor den kan tonrechter, wegens het veroorzaken van e«n aanrijding tengevolge van te groote snelheid. Het ongeluk was onder de gemeente Hekendorp gebeurd, waar dokter Van D. op den smallen weg met zijn auto had ge reden, toen van den anderen kant een vrachtwagen naderde. De bestuurder van dezen auto. W. van D. uit Papekop, pro beerde om den dokter te laten passee- ren een uitwijkplaats te bereiken, doch door de groote snelheid, waarmede deze laatste reed, was dit niet meer mogelijk. Het gevolg was een aanrijd ng tusschen de beide voertuigen. De getuige a décharge, de garagehouder M. R., uit Oudewater, verklaarde van W., van D. te hebben vernomen, dat deze had gedacht dat de dokter met zijn wagen nog wel passoeren kan, dooh dat zijn bereke ning onjuist bleek te zijn geweest. Deze verklaring werd uitgespoeld door verdachte's raadsman, mr. J. I. van Door- ninck uit Oudewater, die in zijn pleidooi wees op de kennis der wegen van zijn cliënt en voorts op den slechten ea «mal len weg, waarop vterdachte zou zyn ge slipt. Spr. bestreed, dat de a ris zou heb ben gereden met een aanzienlijke snel heid, en vroeg vrijspraak, nadat het O. M. in zijn requisitoir als zijn meening had te kennen gegeven, dat verdachte niet de noodige voorzorgsmaatregelen met betrek king tot de veiligöeid in acht had geno men. De eisch van het 0. M. was f 10 subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrech ter legde een rijksdaalder boete op, bij niet betaling te vervangen door 1 dag hechte nis. Vervolgens stond de bestuurder van de vrachtauto terecht, wion ten laste was ge legd. dat hij niet op een wisselplaats was gaan staan, toen dokter Van D. moes» pas- seeren. De uitvoerige verklaring van verdachte, dat de snelheid, waarmede de dokter reed, te groot was om tydig een wijkplaats te bereiken, had bij het M. een gevoelig oor en de ambtenaar van het O M. vroeg dan ook vrijspraak van het den verdachte ten laste gelegde, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Een lastige koe in Benschop. Boer K. van W., uit Benschop, bracht een koe naar de weide, toen zyn weg ge- kiuist werd door een motoriuder met duo-pa.ssagier. die langs den Benschopper Wetering ter rechterzijde van den weg reed De koe voelde er blijkbaar niet voor zijn tweewielige tegenganger te passeeren en plaatste zich rauldon op den weg, met het gevolg, dat de motor tegen haar lichaam aanbotste om vervolgens de wetering in tuimelen. De beide berijders kwamen er met een nat pak af, maar beton tegen Van W. procesverbaal opmaken. De ambtenaar van het O. M. vond dit een ernstige en bedenkelijke overtreding, waar voor hij f 7.50 boete eischte subs 3 da gen hechtenis. De kantonrechter legde den man. mot een waarschuwing, f 2 subs. 1 dag hechtenia op. Verkeersvertredingen en én gevolgen. H. KL uit Gouda heeft met zijn fiets geen voorrang verleend aan K. v. d. H. uk Reeuwijk. dte met zyn auto passeerde. Een aanrijding volgde op deze manoeuvre en nu moot K. f 5 boete betalen sube. 2 dagwn hechtenis. De eisch was f 10 subs. 2 dagen, D. va® L. uit Gouda heeft dezelfde ver- keersfout gemaakt op den hoek Bosch- wegP. G. HooftatraaJ. Hjj moet f 4.— boete betalen sube. 2 dagen hechtenis. De eisch was f 10 suhs. 2 dagen. J. L. uit Gouda feed met zijn paard en wagen op de Gouwe, toen van den an deren kant een auto naderde, die wilde paaseeren. L. wilde den tegenligger daar toe gelegenheid geven, doch werd gehin derd door een brooökar, die voor hora op den weg stond. De man trachtte aan te Vxmon, dat bÜ dus niet schuldig is aan een gevolgde aan rijding en beschadiging van de auto, doch dat de bestuurder van dit voertuig beter bad gedaan, met even te stoppen. Teneinde meer getuigen te kunnen hooien, werd deze zaak vier weken aan gehouden. Op het drukke kruispunt Wijdstraat—» Duhbele Buurt had een aanrijding plaats tusschen A B. uit Gouda en J H. M^ uit Waddinxveen. die resp. van de Ooete Haven en de Markt kwamen aanfietsen. UitAet verhoor van getuigen kwam vast te staan, dat eerstgenoemde niet heeft uitgekeken. Voor zyn onvoorzichtigheid moet hij f 3 boete betalen suhs. 1 dag hechtenis en bovendien f 3.60 schadever goeding storten. De eisch van bet O. M. wae f 5 subs. 1 dag. H. 8. te Gouda wilde ia de Heeren- atraat een stilstaanden auto paaseeren, doch sloeg geen ach top een uit tegen overgestelde richting komende auto. Een aanrijding volgde. De ambtenaar van het O. M. vorderde f 15 suhs. 3 dagen. De kantonrechter veroordeelde de man tot f 7.50 au he. 3 dagen hechtenis. ALBLASSERDAM. Aug. Geboren: Grietje, d. van B. J. Rietveld en J. A. van Heusden. GIESSENDAM Aug. Ondertrouwd: J. W. de Rover, oud 22 jaar en H. van der Plas, oud 22 jaar J. Verwoerd, oud 34 jaar en H. Troost, oud 32 jaar. Getrouwd: J. van der Haven, oud 25 j. en Ghr. Versluis, oud 25 jaar. HARDINXVELD Augustus. Geboren: Pieter Adrianus, z van N. Noordennen en M. P. de Heizer. Arle, z. van A. Egas en C. Huisman. Jacob, z. van C. van der Meyden en J van den Heuvel. Annigje, d. van M C. de Rui ter en J. T. Ulrichs. Mariea, d. van J. W. de Jong en A J. van Baren. Ondertrouwd: M. van Muilwijk en M. A. den Breejen. C. A. den B-e^jmi en A. Bosma. MEERKERK. Augustus. Gebosswvj^jÊi^nloos kind van B. de Groot en S. "TbmmMv^ Frans, z. v. Joh. v d. Heiden en B. vara^Mourik. Ondertrouwd: 8. Zervaas, oud 29 jaar en G. J. J. v. d. Heiden, oud 25 jaar G G. van Hulji, oud 31 jaar en P v d Dool, oud 27 jaar. IJSSELSTEIN. Augustus. Geboren: Everdina Alida, d. van E Versluis en A. Hoegee. Geertruida Jo hanna, d. van H. L. le Noble en A. M. Hoogland. Getrouwd: G. A. C. van der Linden, 21 j. te Utrecht en G. J. van Mil, 21 j. J. J. Boll, 30 j. en G. M. de Jonge, 29 j. Overleden: C. J. Hoes, 76 j. VRIJDAG 28 AUGUSTUS T938 door JAN KIJKUIT. Teun wil mij een Albiasserdam- sche orde verleenèn en openbaart zijn economisch inzicht. Tante Betje en Jod zijn samen op reis, eoodat ik deze week me met Teun heb moeten onderhouden Nu is. zooals myn lezers wel weten, Teun nogal zwijgzaam, hy rookt aanmerkelijk meer dan hij spreekt en in onze gesprekken bepaalt hij zich gewoonlijk tot een enkele interruptie of slotwoord. Zoo zaten we van de week ook zwijgend bijeen, toen Teun, blijkbaar als resultaat van langdurige overpeinzing, zei: „Jan, 't is jammer dat de gemeenten ook niet zoo iets als ridderorden kunnen vergeven, want dan zou jij toch zeker een lintje van Alblasserdam hebben gekregen" Ik dacht even na, welke gewichtige diensten ik aan die gemeente bewezen kon hebben, maar ik herinnerde mij niets. Dus antwoordde ik: ,.Ja Teun, daar heb je gelijk in Ik weet wel niet wait Alblasserdam aan mij te danken heeft, maar ik geloof onmiddel lijk dat het heel wat ia." „Je weet 1 zelf niet meer, maar ik wel, M is t dan ook eén paar jaar geleden Je weet misschien wel dat voor een paar jaar Alblasserdam van zins was gasmas kers aan te schaffen „Jawel," zei ik „dat herinner ik me" „Acooord. Toen heb jij geschreven, dat gooieto groote gekheid was, want dat die maskers niks be teekenden en zoo". „Juist". „Non man, ze hebben naj|jt fe gehifs- %erd hoor, want er is niks gekomen van die maskers en in de laatste raadsverga dering beeft meneer Klip gevraagd om het geld nvt voor die masker» uit te geven en die dan in bruikleen af te staan aan de verceniging Eerste Hulp bij Ongelukken". „Zoo, aoof" „Mot je hooren Weet fr wat de voor zitter antwoordde? Nee hé? Hij zei dat ie blij was dat hij de maskers nog niet had gekocht, want dat er telkens veran deringen m komen Zoodat ik maar zeg gen wil dat ze je raad hebben gevolgd". „Weet je ook boe-veel er voor twtgetrok ken was?" „Ze hadden er 100 gnfden voor wfllen geven". „Dat fa niet verf en daarvoor koop je ■iet veel van die masker». Niet meer dan 4 of 5. Bij een bevolking van ruim 0000 menschen heb je daaraan niet veel. Het ergste fa nog dat die 5 Aienschen, die op de maak era zouden vertrouwen, veel ge vaar zouden loopen slachtoffer te worden van dat vertrouwen, want er zijn wel gif gassen waartegen een masker helpt, maar er zijn er ook genoeg, waartegen zoon masker niets baat „Dan motten ze zeker aan den vijand ▼ragen, welk soort van gas hij gebruikt?" „Ja en dan moeten ze met een masker over weg kunnen en het moet goed passen en ze moeten er genoeg mee geoefend hebben om het een paar uur achter zoo'n benauwd instrument te kunnen uithouden" „Dan kruip ik maar liever in een goeie kelder". „Dat moet dan een be^l goeie zijn Teun een met muren van 3 meter beton en gas- dicbt afgesloten. Er is dan ook geen iucht in, zoodat je een inrichting moet hebben voor luchtverversching en de kelder moet niet onder een gebouw liggen, want ats ze dat in elkaar schieten, lig je er onder „En hoe weet je of je er veilig uk kunt komen?" „Als ze je dat niet komen vertellen, dan moet je 't probeeren. Hangt er nog gift- gas dan merkt je dat misschen, maar mis schien ook niet, want er zijn gassen die je pas gewaar wordt, als je tegen den grond valt." „Gelukkig -dal ze na ove -al van die oefe ningeo houden om de stad m t donker te zetten, want ik geloof wel dat een vijand toch mirakels goeie oogen mot hebben om een donkere stad uit te vinden van uit de lucht om er zijn zakkies met dynamiet ep te kunnen mikken". „Dat schijnt men te denken, maar zoo'n vijandelijke vlieger weet den afstand van zijn plaats van opstijgen tot aan de stad, die hij moet gaan verwoesten, hij kent de snelheid van zijn machine en hij weet dus ongeveer, wanneer hij boven die stad is. Als de menschen daar nu alle lichten heb ben uitgedoofd, dan laat bij een lichtkogel vatten en hij ziet over een afstand van wel 10 kilometer het terrein onder hem vertichf". Teun schudde ontmoedigend het hoofd „Dan schijnt er niet veel te doen zijn tegen die vliegende dood." „Niet door maskers of kelders, maar ons land heeft een natuurlijk verdediging» middel, waarvan we. tenminste wat de gif gassen betreft, wel wat mogen verwachten dat is namelijk de wind. In ons land waak 't bijna altijd en die gift gassen kan de vijand aileen gebruiken, als de wind van hem af is, want anders waait het gas naar hemzelf toe Maar er behoeft niet veel wind te zun om het gas heel gauw krachteloos te maken, zoodat het weg waait en verdund wordt zonder veel scha de te kunnen doen". „Gelukkig dan maar, dat ze in Alblas serdam hun 100 gulden in de gemeente kas hebben gehouden". „Ja, want het is voor een gemeente als Alblasserdam wel niet veel, maar als je een tekort bebt van ruim 74 000 gulder., dan kan je elke 1U0 gulden goed gebrui ken". „Als ze daar zooveel tekort komen zul len de belastingbetalers nog een paar vee reu moeten laten". „Dat is juist de moe'lykheid. Dc op brengst van de belastingen bejroeg 89GOO guiden en nu al zyu de hoogst moge'yke heffingen toegepast. Er is dus niet veel buven dat bedrag uit de gwneentenaren 'e persen" „Ik heb zoo 't Idee, dat e» zich daar over geen grijze veeron maken, omdat 't overal zoo is. De eene gemeente heeft 74 000 tekort en een andere 7 millioen, maar tekort is er overal. Ik weet niet hoe al die dingen zoo blijven rollen, alleen begrijp ik er van dat je van een tekort net zoo goed leeft als van een overschot. „Zoo lang als 't duurt". „Dat hoor ik al een jaar of vijf zes roe pen en ieder jaar komen ze me weer ver tellen dat het nou niet langer meer gaat, maar 't gaat telkens toch weer en dus heb ik er best vertrouwen in, dat 't nog wei wat jaartjes zal gaan De eene betaalt wat meer belasing en de ander wat minder of heelemaal niks en ze goochelen met cijfers waar menschen. die er wat van begrijpen, bleek van worden, maar we raken toch niet vast, al roepen ze ook iedere maand weer, net als jij „Zoolang as 't duurt!" „Geloof je dus dat we zoo wei kunnen blijven voortgaan?" „Daar kan ik geen ja of geen neen op zeggen, omdat ik van de eeknommie niks niet afweet. Ik zeg alleen maar wat er gebeurd fa en wat er nog gebeurt. Maar dat er "ooit wel eens een dag zou komen, waarop meneer Colijn tot de menschen zou zeggen, dat er in *t heele land geen twee kwartjes en geen half brood meer zijn, dat geloof ik vast niet". Vacantia-reisje. Capelfa a.d. IJssel. Dinsdag maakte de Ned Herv. Mefajesvereen. „Martha" (Keten) een reisje per autobus naar Was senaar en Katwijk, 's Morgens werd na zingen en gebed vanaf het kerkgebouw Boezemstraat gereden naar Wassenaar. Begunstigd door het zomerweer werd me nige jurk beepat met zeewater Na het middagmaal werd naar Katwijk gereden, waar vele spelletjes werden gedaan. 's Avonds werd de reis vervolgd naar de speeltuin „De Groote Vink" bij Leiden, waar weer spelletjes werden gedaan. On geveer half 10 kwam het gezelschap bij de thuisreis weer in het kerkgebouw aan. Na het zingen van Psalm 68 10 en dank gebed werd deze goedgeslaagde dag be ëindigd. Damcompetitie. Capelle a.d. IJssel. Uitslag onderlinge damcompetitie der damclub „T. 0. G.": P. van Holst—A. van Beek 02 A. van Dieren—W. v. d. Adel 0—2 D. de BruinA. Heuvelman 02 J. OtterspeerJ. Roosendaal 02 P. de JongA. Heuvelman 02 Hiermede fa deze oompetitie geëindigd. Voor de 5 bovenete plaatsen fa de uitslag als volgt: A. van Beek 27; J. Hoogendyk 26; A. Heuvelman 25; Adr. Heuvelman 23, D. Verkaik 22. Giassendam. De postduivenvereni ging „Stormvogels" beeft een wedvlucht gehouden van Tilburg (afstand 32 K.M.) met jonge duiven. De duiven werden ge lost om 1.30 des namiddags De eerste duif kwam aan 2 uur 10 mm 6 sec. Laatste duif 2 uur 21 min., 17 sec De uitslag is als volgt: L. Klop 1; Dubbeldam en Vogel 2, 4, 11 en 12. A. Bodhstoppel 3 en 16, W. de Boon 5, 6 en 17, D. Vogel en G. Verspuij 7, 15 en 19, J Kamerman 8, 25 en 30, J. Potters 9, 10, 13, 23, 28, 29 en 32; D P. de Jong 14; T. Loeve 18, 26 en 27; T. Roza 20, 24 en 31 en W. van Bergeijk 21 en 22. Ook werd een wedvlucht gehouden met oude duiven van Parkstone (Engeland) afstand 52 K M. De duiven werden gelost des voormiddags 10.30. De eerste duif kwam aan 1 uur 56 min. 5 sec., de laat ste duif 2 uur 5 min. 12 sec. De uitslag daarvan luidt als volgk: W. de Boon 1, 3 en 7; de Jong en Buijk 2; W. van Ber geijk 4. T. Loeve 5; Dubbeldam en Vogel 6; J. Kamerman 8. Uitgaande van den Chr. Besturen bond voor de Centrale Werkloozenzorg, zijn Maandag 8 jeugdige werkloozen naar het werkkamp te Giiaam (N -Br.) ver- tiokken om daar 8 weken door te bren gen. Jeudige werkloozen van 1725 jaar, die alsnog daarvoor in aanmerking wen- schen te komen kunnen zich daarvoor aanmelden, Giessendam B 123. ATTRACTIE „HECT0R". GoutK 't Schoenenhuis „Hector'', op de Markt dat 'n advertentie in dit no. heeft kondigt daarin voor de komeude veertien dagen een aardige attrac ie aan Bij aan koop van schoolschoenen wordt een schoolétui cadeau gegeien. Aangezien de studietijd weer aanbreekt, en er èn school schoenen en schoolétui's noodig zijn, zal voornoemde attractie wel aftrek vinden bij de leergierige jeugd. REÜNIE-BIOSCOOP. Gouda. Het meesterwerk van Henrik Ib sen „Peer Gynt" is verfilmd. Het is de geschiedenis van een robusten jongen ke rel met een enorme fantasie, een hart van goud en groote vereering voor zijn moeder. Bij dit werk behoort muziek van Grieg, en ook in de film ontbreekt die niet. Hans Albers is Peer Gynt en fy siek fa hij tenminste voor deze rol ge- schapen.o Hoewel de verfilming van een meesterwerk uit de wereldliteratuur heel wat voeten >n de aarde heeft en moeilijk op het peil van het oorspronkelijke werk zal kunnen staan, is deze rolprent, die van Vrijdag tot en met Maandag in Reü nie draait, toch een attractie, uitstekend verzorgd en van groote spanning en kleur. Het publiek zal er van genieten. Verder draaien nog Charley Chaplin in „De Landverhuizer", waarop commentaar overbodig fa. en een aardige film „Wie niet sterk fa moet slim zijn". Een uitge zocht programma dus weer. In verband met het vuurwerk zal de Maandagavond- voorstelling om 10.45 uur afgeloopen zijn De Matinee van Woensdag heeft weder om Charley Chaplin op het programma Zie de advertentie. OPENING FILIAAL. Gouda. Visch fa een bij uitstek Holland- sche artikel en hier zeer geliefd. De ope ning van het filiaal dat de Vlaardingsche Vischhandel, Prins Hendrikstraat, aan den Langen*Tiendeweg, heeft ingericht ao welke plechtigheid Zaterdagmiddag plaats heeft, zullen dan ook velen met belang stelling tegemoet zien, vooral daar aan een en ander, zooala bij alle openingen, bijzonder attracties verbonden zijn. Schol en schelvfach, alles warm, krijgt men bij wijze van attractie voor 'n prikje De groote hoeveelheid bestellingen heeft ertoe genoopt bedoeld filiaal te openen, een feit, dat in deze tijdsomstandigheden wel de aandacht verdient. Verder verwij zen we naar de advertentie. Gouderak. De kar met kruidenierswa ren van den heer K. te Moordrecht werd aangereden door een auto, met het gevolg dat het voertuig van den dijk in den Us sel rolde. Alle kruidenierswaren zyn door het water onbruikbaar geworden. Aan de kar is weinig materieele schade. De poli tie onderzoekt de schuldvraag. Ongeval. Hel en Boeicop. Maandagmiddag was de timmerman K. van Schoonrewoerd, werkzaam bij de huisaansluitingen in de ze gemeente voor bet waterleidingsbedryf, bezig met het herstellen van een schoeiing Bij het inheien van een paal, hield hij een zijner handen daarop, waardoor het heiblok op de band terechtkwam. Nadat K. een oogenblik de kluts was kwijt geweest, fa bij per auto naar den dokter vervoerd en onder geneeskundige behandeling genomen. De waterleiding. Hei en Boeicop. Met de huisaansluitfn- gen voor het waterleidingsbedrijf gaat bet niet zoo vlot, als werd verwacht Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat bij het baggerwerk door de wetering op verschil lende plaatsen onder den bodem loopzand wordt aangetroffen, wat een groote stag natie te weeg brengt Dat het water uit de leiding zeer ge wild fa, bleek deze week. Behalve dat dit begeerlijke vocht met emmers en per rij wiel van de standkranen wordt gehaald, zag men een veehouder met de kar, be laden met melkbussen, er op uittrekken, om zich van water te voorzien. Jeugdige vechtersbazen. Jaarsveld. De ongeveer 14-jarige A. vermaakte zich Zaterdagavond op het dorp met een catapult en raakte daarbij den even ouden Van B. op den neus, waar door beide knapen twist kregen, welke zoo hoog liep, dat A. met een aardap pelschilmesje Van B. m de zijde stak. He vig bloedend moest deze zich onder ge neeskundige behandeling stellen, waarbij hem eenige dagen algeheele rust fa voor geschreven. De politie fa van een en an der op de hoogte gesteld. F ruit diefstal. Jaarsveld. De heer O., fruitpachter al hier, heeft by de politie aangifte gedaan van vermissing van fruit uit zijn boom gaard. Den laats ten tijd wordt hierover van de zijde van verschillende pachters ge klaagd. Het vertrek van een der veldwach ters zal hiervan wel de oorzaak zijn, daar de werkzaamheden voor één veld wachter wei eemgings te oo»Wfa®rijk zjjb. Ernstige val. Krimpen a.d. IJssel. Dinsdag is de beurtschipper J. Goudriaan van hier bij 't lossen van zijn schip zoodanig gevallen dat hij met een lichte hersenschudding en inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd moest worden De buurlverpeniging Steenbakker straat zal den verjaardag van de Konin gin Zaterdag feestelyk herdenken op het terrein aldaar, 's Middags worden kin derspelen gehouden en de dag wordt be- Sloten met een bioscoopvoorstelling Aan den heer M v d. Blom. aanne mer. is opgedragen het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer L. van Bochoven. De muziekvereeniging ..Kunst en Strijd" zal Zaterdag een concert geven bij het Stoomgemaal Reinier Blok in het Boveneind. Esperantotentoonstelling. Krimpen a.d. IJssel. Evenals het vorige jaar zal ook dit jaar weef een Esperanlo- toonsielling worden gehouden door de Esperanto-afdeeling Krimpen a.d. IJssel en wel vermoedelijk op 18 en 19 Septem ber in het gebouw van de groentendistri- ibutie In de bouwput tegenover den Tiend- weg is een begin gemaakt met het hei werk voor de nieuwe betonbrug. Hel ge- heele werk, dat nogal omvangrijk is, moet in ongeveer 3 maanden klaar zijn. Raadsbesluiten Langeruigeweide. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad. Wegens afwezigheid van den burgemeester precideerde weth. A. Hoogendyk de vergadering. Na opening met gebed werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarop volgde de vaststelling der gemeenterekening 1936 en die van het Burgerlijk Armbestuur. De heer P. den Boer rapporteerde dat de rekening met bescheiden in orde waren bevonden. De rekening 1935 werd daarna met algem. st. voorloopig vastgesteld als volgt: Gewone dienst: ontvangsten f 23.227,69. uitgaven f 21.066,24. batig slot f 2161,45. Kapitaaldienst; ontvangsten en uitgaven op f 6000 De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit in ont vangsten op f 1110,3 4 en uitgaven op f 927,96. batig slot f 182,38, Ongeval op dc spoorbrug. Langeruigeweido. W G., die werkzaam was aan de spoorbrug, kreeg een spoor rails op een zijner handen, waardoor twee vingers zoodanig werden verwond, dat hij zich onder behandeling moest stellen van dokter Kühier. Een lid van den vinger was zoo goed als afgekoeld De wonden zijn door den doktor gehecht en 6. kon voorloopig niet werken. Langeruigeweida. De gemeente-veld- waehter heeft tegen T. J. S. uit Den Haag proces-verbaal opgemaakt terzake 't vfa- schen zonder vergunning en het vervoe ren van ondermaatsche visch A. P. uit Rotterdam werd bekeurd voor het visschen zonder vergunning en het loopen langs den spoorbaan. Uit een boom gevallen. Langeruigeweide. Toen H K. bezig was peren te plukken, had hij het offgeluk uit den boom te vallen. Door dezen val heeft hij een zijner schouders zoodanig bezeerd dat hij eenige dagen rust zal moeten hou den. Veiling vereeniging Driebruggen e.o. Aanvoer 4415 stuks. Pryzen kippeneieren f 3.203.30 per 100 stuks. Appelen 4145 cent per mand. Komkommers 4 a 10 oent. Meloenen 16 een*. Aodyvie 1—2 cent per struik Bloemkool 79 et. per stuk Moordrecht. Maandag zal de verjaardag van de Koningin hier worden gevierd. De schoolkinderen zullen worden onthaald. Verschillende wedstryden zullen worden gehouden, terwijl de muziekvereeniging „Kunst na den Arbeid" hare welwillende medewerking zal verleenen Het raadhuis zal worden verlicht, evenals de huizen van verschillende particulieren Het feest gaat uit van de hier opgerichte Oranjevereen. Nituwerkerk'x.d. IJssel. Zondag hield de postduivenverëbn „De Luchtbode" een wedvlucht vanaf Arlon. 72 K M. Lxwgela- ten 8.30 uur; aankomst le 12.37.38; aan komst laatste 1.15.39 De prijzen werden ate volgt behaald: 1. A. Streef; 2. 8. 9, 11 en 12 R. den Toom. 8. 4, 5 en 6 D. v. d. Hafb: 7 H. Boon; 10 Gebr Muit; 11 C. R^ozeoboom. Kampioen werd A Streef met 8728 pt. Derbykam pioen de gebr. Muit met 2650 pt. Een. eereprijs behaalde R den Toom. Zeilwedstrijden. Reeuwijk. Zondag zal de roei- en zeü- vereeniging „Gouda" de jaarlyksche on derlinge zeüwedstryden houden op den 's-Gravenbroekecheplas. Wedstrijden zul len worden gehouden in de klassen a. 12- roeta-jollen (om den wisselbeker) en b. scherpe vaartuigen (eveneens om den wis- selprijs). De diefstallen van belastingplaatjes duren voort. Thans werd ten nadeeie van den heer Joh. de Kamper Mzn. het belas- tingpiaatje met houder van zijn rijwiel ontvreemd. Evenais bij de vorige gevallen ontbreekt van den dader ieder spoor De heer J. J. v. D alhier begaf zich tijdens het zwemmen in de plassen op een der eilandjes. Hierby trapte hij in riet stoppels. Daar h"t niet mogelijk bleek de stoppe s zelf uit zijn voet te halen, heeft dokter Batelaan hulp vejleend en een aan tal stoppels uit den voet gesneden. Kinderfeest uitgesteld. Reeuwijk. Hot Oranje-Schoolkinderfeest der leerlingen van de openbare school in de afd. Sluipwyk en de Christelijke School, dat aanvankelyk was bepaald op 31 Aug., is thans uitgesteld tot Zaterdag 5 Septem ber. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 138 werkzoekenden ingeschre ven tegen 136 in de vorige week. Aan 94 werkloozen werd steunuitkeering verleend. Kelderwind tegen het hoofd. Reeuwijk. Bij het lichten van een ver zakte autp werd gebruik gemaakt van een keldeiwind. Plotseling schoot de wind los, waardoor de 12-jarige J. 0., die in de nabyheid stond, een slag tegen het hoofd kreeg. De jongen bekwam hierdoor verschil'ende verwondingen. Een lid van de E.H.B.O. heeft het eerste verband ge legd. Dokter Batelaan heeft later de won den gehecht en verdere geneeskundige hulp verleend. Een ongeluksbom. Reeuwijk. Op de plas Elfhoeven sraeg een met twee personen bemande zeiljol om. Verschillende watersportliefhebbers hadden het ongeval opgcmeikt, zoodat di rect eenige roei- en zeilbooten voor hulp aanwezig waren. De drenkeling»*, een heer en een dame uit Gouda, werden door een der te hulp gekomen booten opgepikt en behouden aay wal gebracht. Vermeid zij nog dat de omgeslagen boot dezelfde jol was, waarmede twee weken geleden het vreeselijke ongeluk gebeurde en waar bij twee personen verdronken. Zonder plaatje. Streefkerk. By een door den ambtenaar der directe belastingen en de gemeente politie gehouden controle in verband met de naleving van de rywielbelastingwet, werden 5 personen bekeurd voor het rij den zonder belastingmerk. Ook word een auto aangehouden, waarvan de bestuurde^ niet was voorzien van een wegenbelasting- kaart. Door betaling der opgelegde boete bij schikking, kon in beslagneming der rij wielen worden voorkomen. Gevonden: een electrische zakten- taarn Inlichtingen ter gem.-secretarie. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Dordrecht, heeft voor deze ge meente aangewezen ter bekoming van for mulieren tot aanvragen voor het Borg stellingsfonds voor den Middenstand, den heer W. L. Schippers Lm., ambtenaar ter gemeente-secretarie. Bij het aanleggen van de veerboot van het veer StreefkerkLekkerkerk, had het zoontje van den heer J. de Bruyn, die den veerman behulpzaam was geweest, het ongeluk met zyn duim tusschen de boot en ie muur van den steiger te komen. De duim werd zoo ernstig bezeerd, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe» pen. AANRIJDING. Vlist Donderdagmorgen verliet de beer B. Rietveld van hier, het magazijn van de fa. Wolff op de Fluweelen Singel te Gouda en wilde per fiets den weg oversteken. Dat ging echter zoo maar niet, want doordal hy geen aandacht aan het verkeer schonk, werd hij door een auto aangereden en op de straat geworpen. De man klaagde na het gebeurde over inwendige pijnen in den rug en kon niet loopen. De chauffeur van den wagon, een vrachtauto van den bode dienst G. de Ruiter en Zn., heeft dooa krachtig remmen nog kunnen voorkomen, dat de heer R. onder de auto terecht kwam De fiets werd echter ernstig be schadigd. De politie maakte van een en ander procesverbaal op. Een passeerende personenauto heeft den heer R. naar het Van Itereon Zieken huis vervoerd, waar hij door dokter J. van Woerden onderzocht en behandeld fa. Uteelstoin. Door de Rechtbank te Utrecht werd P. C. Netten, terzake dief stal van geld ten nadeeie van de familie De Leeuw in den Lagendijk alhier en ge pleegd in den avond van den 18 Mei jj. veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, zonder aftrek van voorarrest. De eisch was 10 maanden. N. zat vanaf 16 Mei reeds in voorarrest. Uitslag aanbesteding van bet leggen van pl m 320 Meter rioleering m den Poortdyk alhier: Joh. van den Linden te Utrecht f 3174; C. G. Klein alhier f 3485, J. van Breukeien en R. Peek, beiden al hier, f 3525; J Lubbers alhier f 3540; Gebr. Peek alhier f 3622; B. Niessen al hier f 3640! C. C. Heijman te Jutphaas f 3740. Gunning werd aangehouden. Door een vrachtauot beladen met teeuhout werd een zonnescherm stuk ge reden van slager K in de IJseelstraat. Daar de eigenaar van de auto bekend fa geworden bij de politie zal getracht woe den de schade onderling te regelen. Het Bondshotel- en Café-Restaurant van de familie Hoes, staande aan de Utrechlschestraat alhier en dat op Dins dag 18 dezer was ingezet op f 8100 door Th. de Rijk te Utrecht, werd j.L Woens dag bij de gehouden afslag niet gemijnd, zoodat de heer De Rijk eigenaar ie ge worden van het Bondshotel Hoes.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5