1 Een nieuwe machine SCHOONHOVEN Telegrammen Plaatselijk Nieuw»"] Sportnieuws Plaatselijk Nieuw^"] s. ét W. Hf. V. DiOOTEN Predikbeurten 1 Loop der bevolking Burgerlijke Stand MAANDAG 31 AUGUSTUS 193tf SCHOONHOVEN VÏERT HET KONINOINNEFEEST. Een goed begin. Schoonhoven viert heden het Koningin- nefeest op een wijze, zooaiS dat hier sinds jaren niet is gebeurd. De geestdrift is grooter. de deelname meer algemeen en het programma van „Oranje Boven" steekt in denzelfden zin boven die van de vorige iaren uit. Als het weer ons niet in den steek laat terwijl wij dit schrijven gaat de zon telkens voor een wijle schuil achter .de wolken wordt het heden een blijde dag, een dag van vreugde en jubel, een ware feestdag voor oud en jong, Nauwelijks had vanmorgen de klok van den ouden Bartholomeüstoren acht slagen doen hooren, of van den omloop klonk uit bazuinen de reveille ter opening van het feest. T.AV.E.N.U., op dezelfde verheven plaats opgesteld, liet daarna het Wilhel mus hooren, gevolgd door een vroolijken marsch. Vooral over het Westelijk deel der gemeente klonk deze muziek op het vroe ge uur heel aardig. Dat de andere helft der stad er niet veel van hoorde was een gevolg van de windrichting en oo.k van het feit, dat lijdens een deel dezer 'uitvoe ring de beiaardier reeds de klaterende too- nen van het stadhuiscarillon deed klinken Eerst toen de muziek zweeg, kon het pu bliek voldoende deze bespeling waardee- ren. Tot 9 uur heeft de heer Lensen deze nog voortgezet en blij klonken de nationa le liederen over de stad. Kinderzang. Inmiddels zag men uit alle richtingen de schooljeugd naar het Doelenplein trek ken, rijk beladen met oranje en rood-wit- blauw. Zij droeg allerlei vlaggen, vaan dels en emblemen mede en velen hadden zich in speciale feestgewaden of grappige costuums gestoken. Zoodoende maakte de «toet een vroolijken indruk, toen hij met T.O.A.G.E.N.O. in zijn' midden naar de Steenen Brug trok. Dow een dichte haag van luisteraars omgeven stelden de leerlingen van alle la gere scholen zich hier voor het Stadhuis op, met de kleinen van de kleuterscholen in de voorste gelederen. Om negen uur begon de uitvoering T.O.A.GE.N.O. had op een plankier plaats genomen en illustreerde den kinderzang. Onder leiding van den heer A. G. Lensen werden gezongen twee coupletten van het Wilhelmus en het Vlaggelied. Het bestuur van de Oranjevereeniging had met B. en W. en de voorzitters der buurtcommissies op bet bordes van het stadhuis plaats ge- Na den zang hield de burgemeester een toespraak. Zijn woorden werden door een microfoon opgbnomen en via een taidspreker versterkt weergegeven. D« burgemeester spreekt. De burgemeester herinnerde eraan, dat Nederland op dezen dag weer den geboor tedag van Koningin Wilhelmina herdenkt. Het Nederlandsche volk heeft groote ver plichtingen aan het Huis der Oranjes, dat de grondlegger, de handhaver en bescher mer van ons nationaal volksbestaan is ge weest. Van het Oranjehuis zijn slechts de Koningin met de Prinses overgebleven, maar hierdoor is de band, die het volk aan het vorstenhuis bindt, nog hechter geworden. Ondanks haar zware regee- ringstaak, toont de Koningin belangstel ling voor wat er omgaat in het volk en leeft zij mee met den nood van dezen tijd. Het drievoudig snoer God, Oranje en Ne derland, kan niet, mag niet, en. zal niet verbroken worden. Wij hebben het groote voorrecht, dat de Oranjeliefde niet uit dooft, steeds zal de vlam weer hoog op laaien, en de gloed daarvan zal ons volk verwarmen. Men moet echter niet verge ten, dat het God is, die ons het voorrecht schenkt van het bezit van dit geliefde vorstenhuis, waardoor ook Schoonhoven heden het Koningjnnefeest kan vieren. Na de bede* dat Koningin en Prinses lang voor haar volk gespaard mogen blijven, besloot de burgemeester met een „Leve de Koningin". Door een driewerf hoera stemden de kinderen hiermee in en toen begonnen zij hun rondgang dooi de stad. Ontvangst ten Stadhuize. Het bestuur van de Oranje-vereeniging begaf zicb toen mot de voorzitters van de buurtverenigingen naar de raadzaal, waar de burgemeester en de beide wethou ders hen ontvingen Burgemeester Nieuwenhuisen, die hier dus d© leiders van feestvierend Schoon hoven voor zich had. heeft hen met een hartelijke toespraak dank gebracht voor hun initiatief en hun organisatie. Hij sprak er zijn groote voldoenine over uit, dat Schoonhoven bij dit Oranjefeest zoo buitengewoon goed voor den dag kwam. Spreker, die als het noodig is een woord vaH critiek niet achterwege pleegt te laten, wilde het nu ook aan een uiting van waardeering niet laten ontbreken, nu daarvoor alle reden bestond. Spr. wees vervolgens met enkele woor den op de beteokems van dezen feestdag en hij vestigde er daarbij voorts de aan dacht op, dat de koningin, die heden haar bisten er jaardag viert, tevens 38 jaar ons land regeert, zoodat als God haar voor ons spaart over 2 jaar haar 40- jarig regeeringsjubileum kan worden ge vierd. Dan ihoet heel Schoonhoven ver sierd zijn en spr. was blij. dat het al zoo goed dien kam uitgaat, want vele straten zijn ditmaal in een feestkleed gestoken. Mogelijk kan een volgend jaar de gemeen te <>p dit punt een handje helpen. Het deed spreker veel genoegen, dat een belangrijke plaats in het feestpro gramma was ingeruimd aan de kinderspe len. De burgemeester wekte Schoonhoven op lot een waardige feestviering, die zon der in losbandigheid te ontaarden blij en geestdriftig mag zijn. Want, zei spr., als wij zien naar wat in het buitenland geschiedt, dan kunnen we niét dankbaar genoeg zijn voor de zegeningen, die, dank zij ons Vorstenhuis, Nederland ten deel vallen. Spr. had hier uren kunnen uitweiden over het Huis van Oranje, doch de tijd stond dat niet toe. Toch schetste hij met een enkel woord, wat Nederland aan de Oranje's te danken heeft en welk een be langrijke plaats dit vorstenhuis temidden van de andere in de geheele wereld in neemt. Spr. besloot met den wensch, dat Koningin en Prinses nog lang voor ons volk gespaard mogen blijven. De heer P. van der Hek zegde als waar nemend voorzitter van „Oranje Boven" den burgemeester, ook namens de buurtvere nigingen dank voor deze ontvangt. Hij dankte B. en W. voor hunne medewer king en sprak ook de waardeering van de Oranjevereeniging uit voor het werk der buurtverenigingen. Men bleef nog een wijle bijeen, terwijl koffie en sigaren werden aangeboden. De versieringen. Niet ten onrechte is tijdens deze korte bijeenkomst in het stadhuis met lof ge wag gemaakt van het werk der buurtver- eenigingen. Het voorbeeld, dat de Oude Haven op dit punt heeft gegeven, vond navolging, zoodat thans niet alleen daar en op den Dam een heel fraaie versiering is aangebracht, doch ook in verschillende andere straten. Daarvan mogen in de eerste plaats de Lopikerstraat, de Koestraat en de Haven worden genoemd. Ook de le 01. Noort- straat is voor een deel smaakvol versierd. Met vereende kracten is ten slotte ook een aardig resultaat verkregen in de Havenstraat, de Appelstraat en de Schapenstraat. De kinderspelen. Intusüchen waren de kinderen in op tocht met muziek van „T.O A.G.E.N.O." naar het terrein van „Sportclub" getogen. Hier weerden ZÜ onthaald, waarna de kin derspelen, die van de zijde van het publiek flinke belangstelling genoten, aanvingen. Begunstigd door het goede weer, hadden de wedstrijden een vlot verloop, de kin deren deden hun uiterste best, zoodat ve le mooie prijzen konden worden uitgereikt. Hieronder volgen de uitslagen: Blokjesrapen voor meisjes van 6 en 7 jaar: M. Groeneveld, G. van der Hek. K. Kaasschieter, TV van Miltenburg, M. Ste kelenburg, B. Rietveld, T. Visser, B. van den Berg. T. Stam. N. Kuzee, L. Borst, T. Hobgendoorn, M. de Jong. Zakloopen voor jongens van 8 en 9 jaar: \Snel v. d. Kuil. G. de Ruiter, Kees Ver steeg. L. de Heer, A. Verduyn, C. Schilt, P. Molenaar, Ghr. Barneveld, K. Pieper, A. Dubbeldam, F. Zieldorff. J. de Vaal. W. de Gruyter Cz.. J van Holzen, P. Wendels, J. van der Ende. Autopedwedstrijd voor meisjes van 10 en 11 jaar: T. Plantinga. G. Rikkoert, F. van Baaren, C. Kroon, J. de Goey. D. Elshof, M. Duel, S. Versluis. R. Brands. A. Vink, T. Ouwen eel, J. de Ruyter. R. Kaasschie- ler, R. Weber. Boegsprietloopen voor jongens van 10 en 11 jaar. T. Meyer, K. de Jong. G. van der Laan. A. de Kreij. D. de Jong, T. den Ouden, J. Hoogenloorn, G Drteeen, G. Schep. G. van der Ham. Ghr. Boogaart. B. van der Sijde. A. Oosterom. B. de Hoop, J. Stalenburg. Kees de Graaf, P. de Jong. A. v. d. Heul, J. Verschoor. A. Quack. Koes van Sehaik. Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 12 en 13 jaar: H. Bouter, W. Kavelaars. H. Klijmij, B. Stam. G. van don Berg. B. Miltenburg. D. Deelen. J. van den Berg, J. de Wix, P. van der Hek, N. van Dam. G. Borst. De uitslagen van het vlaggetje-steken komen in ons volgend nummer. Wat die van het balloopen betreft, kunnen we niets publieeeren. daar bij de uitreiking aleen rekening is gehouden met de nummers, die de deedneemstere droegen, zoodat geen namen bekend zijn. GELUKWENSCH AAN DE KONINGIN. De burgemeester heeft Zaterdag het vol gende schrijven gezonden aan de Konin gin: „Majesteit, Het zij mij vergund Uwe Majesteit ter gelegenheid van Hoogstderzelver geboor tedag. mede namens de vereeniging „Oran je Boven", het gemeentebestuur en de Schoonhovensehe burgerijg van harte ge luk te wenschen, daarbij het vertrouwen uitsprekende, dat het Gode moge behagen, Uwe Majesteit voor onze geliefde Prinses, Land en Volk nog lange '-.ren te sparen. Gaarne spreken wij opnieuw onze ver knochtheid en trouw aan ons aloud Vor stenhuis uit. Met den meest verschuldigden eerbied, De Burgemeester van Schoonhoven, (w.g.) NIEUWENHUISEN". KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. De burgemeester heeft den volgenden brief gezonden aan den heer J. van Don gen. oud-kantoorbediende bij het Neder landsche Brandwaarboig Genootschap te Amsterdam en sinds enkele maanden al hier woonachtig: ,.Het is mij aangenaam U namens Zijne Excellentie den Minister van Justitie te kunnen mededeelen, dat het Hare Majes teit de Koningin heeft behaagd, U bij be sluit van 15 Augustus 1936, no. 234, te verleenen de Eere-medaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Van harte wensch ik U met deze Ko ninklijke onderscheiding, die blijk geeft van Harer Majesteits bijzondere welwil lendheid geluk. Het uittreksel van gemeld besluit zal U door tusschenkomst van den Kanselier der Nederlandschen Orden geworden." OVERBODIGE ZAKEN EN „VLIE GENDE WINKELS." De raadsleden P. W. Woudenberg en P. van der Hek hebben zich tot den ge meenteraad gewend met een brief, waaiiu zij erop wijzen, dat naar hua mecning de moeilijkheden, waarmede de handeldrij vende middenstand in onze gemeente als gevolg van de tijdsomstandigheien heeft te kampen, niet weinig worden vergroot door het vestigen v&n zaken, waaraan geen behoefte bestaat, benevens door de concurrentie, die van z.g vliegende win kels e.d. door de hier-belasting-betaiende neringdoenden wordt ondervonden. Zij verzoeken den raad beleefd, burge meester en wethouders uit te noodigen. maatregelen te nemen tegen het vestigen van zaken, waaraan geen behoefte bestaat, alsook tegen het houden van vliegende winkels e.d., door aan den raad ter goed keuring voor te leggen een ontwerp-ver- ordening, welke ten deze de noodige re gelen zal bevatten. Hierbij wordt opge merkt, dat in diverse gemeenten een der gelijke verordening reeds bestaat. KOMING IN NED A6 TE APELDOORN. Vorstelijke belangstelling. APELDOORN, 31 Aug. De herdenking van den verjaardag der Koningin is in gezet met een aubade van 5000 schoolkin deren voor het paleis 't Loo, met begelei ding van de 'muziékvereeniging „Prins Hendrik". Vanmiddag wordt een groot hk» mencoreo' gehouden, dat de Konin gin en de Prinses zullen gadeslaan. Na volks- en kinderspelen volgt om half vijf een rondrit van Koningin en Prinses door Apeldoorn. De dag wordt besloten met vuurwerk, waarbij de beide vorstelijke per sonen eveneens aanwezig zullen zijn. REBELLEN-SUCCES. PARIJS, 31 Aug. Het hoofdkwartier der rebellen in Spanje heeft gisteravond meegedeeld, dat de rebellen in Asturie be zit hebben genomen van het plaatsje Es- DE TYFOON OP KOREA. Honderden dooden en gewonden. SEOEL, 31 Aug. Als gevolg Tan de ty foon, die gisteren Zuid-Korea heeft ge teisterd. zyn 1104 personen gedood en 1028 gewond. Nog 426 personen worden vermist. De wervelstorm heeft bovendien aanzienlijke materieele schade aangericht. gewone dienst: ontvangsten f 254 597,47, uitgaven f 267.593,84, nadeelig slut f 12.996.37. Kapitaaldienst: ontvangsten f 68.648,26. ur.gaven f 07677,23, batig slot f 971,03. De begroo'ing voor het dienstjaar 1937 werd vastgesteld als volgt: gewone dienst: ontvangsten en uitgaven f 209.651.40; kapitaaidien i: ontvangsten f 10.925.05, uitgaven f 10.775.05, batig slot f 150. Rekfiiing en begrooting waren nagegaan door een commissie, b-1-taande uit de beeren P W. Hak, M. Molenaar en E. J. den Ouden Goedgckeu-d werd de verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, dienst 1937 -1936. Het hoofdbestuur van de P.T.T. beeft besloten, het hulpkantoor in deze gemeen te op te heffen en om te zetten in een station. Een 10-jarig zoontje van den heer A. v. W. viel Zaterdag uit een schouw, waar mee hij aan het varen was. De vader en een der buren wisten den knaap, die onder het vaartuig was geraakt, nog bijtijds te redden. Koninginnefeest Nieuw Lekkerland. Het programma voor de feestelijk beden van de vereniging „Trouw aan Oranje" te Kinderdijk, die Zaterdag gehouden worden, luidt als volgt Nam. 2 uur: optocht met versierde rijwie len; 2.30 uur: kinderspelen; 3.30 uur: krui wagen rijden voor jongens en meisjes, 4 uur: ringrijden per fiets voor meisjes en vrouwen; 4.30 uur; stoelendans voor pa ren 7 uur; concert van muziek en zang; 911 uur: bioscoopvoorstelling. WEERBERICHT Naar waarnem ng in den morgen ran 31 Augustus. Onverwacht» overvallen U de venijnige deken. Wrijf dadelijk met Kloot- terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. onmiddellijk verdwijnen de pijnen omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. met AKKER's KL00S7TRBALSEM Doosje 33 ct. Potten 68',', ct. en t 1.04 H°og-Blokland. De collecte voor het Do- rus Rijkersfonds „Helden ter Zee" heeft rui mf 11 opgebracht. - Bij het graven voor de waterleiding op de Hooge Giessen raakte een arbeider een kabel van het electrisch licht. Er volgde een harde knal en een groote vlam. Verschrikt kwamen velen toeloopen. Won der boven wonder bekwam de werkman echter geen letsel. Plichtgetrouwe ingelanden. Langerak. Bij de door het bestuór van den polder Langerak gehouden schouw, bleken alle ingelanden aan hunne verplich tingen te hebben voldaan, hetgeen taf de zeldzaamheden kan worden gerekend. Als gevolg hier\an behoefden dan ook thans geen processenverbaal te worden opge maakt. Slechts enkele waarschuwingen werden uitgereikt. Nieuwpoort. Bij den agent der arbeids bemiddeling stonden Zaterdag als werk zoekenden ingeschreven 27 personen, van wie 20 geheel werkloos zijn. Te Langerak waren deze getallen respectievelijk 41 en 30. Het grootste aantal geheel werkloozen uit deze beide gemeenten is echter in werkverschaffing te werk gesteld bij den aanleg van de waterleiding Raadsbesluiten. Nieuw-Lekkerland. In de Vrijdag ge houden gemeenteraadsvergadering werd o m. de gemeente-rekening, diens* 1986 vastgneteid met de volgende eindcijfer.:. FELLE BRAND TE REEUWIJK. Reeuwijk. Een felle brand heeft van morgen gewoed in de woning van den heer M. Moons, staande in de buurtschap Stein. bij Haastrecht, onder de gemeente Reeuwijk. Het vuur brak omstreeks 10 uur uit en bij het afzenden van dit be richt stonden de woning en de hooiberg reeds geheel in lichterlaaie. De motorspuit van Reeuwijk en een handspuit van de buurtschap bestreden het vuur, doch het was al spoedig duide lijk, dat het huis niet te redden was en daar geen gevaar voor andere perceolen bestond, is geen assistentie van verdere brandweren ingeroepen. De oorzaak van den brand in nog onbe kend. Schelluincn. Het voorbarig dooden van een hond met gas, waarover we Vrijdag schreven, heeft niet in de gasfabriek te Gorinchem, maar op de z.g. stad- of gé- meentewerf aldaar plaats gehad. Twaade voetballustrum. IJsselstein. De 23ste Augustus 1936 is ▼oor de voetbalvereeuiging IJsselstein (IV. V.1J.) een onvergetelijke dag geweest, ge zien de groote belangstelling en de wijze waarop haar 10-jarig bestaan ia herdacht. Des morgens werd het leest kerkelijk herdacht en een H. Mis opgedragen tot intentie van de levende en overleden leden van V.V.IJ. Onder deze H. Mis naderden de leden tot de H. Tafel. Na den kerk dienst volgde een gemeenschappelijk ont bijt. Te 12 uur vond in Goncordia de recep tie plaats. Hier kon men getuige zgn van de velen, die de jubileerende vereeniging een warm hart toedragen. Een groot aan tal oud-leden, donateurs, supporters en particulieren, benevens vertegenwoordigers van zusterverenigingen, kwamen hun ge- lukwenschen aanbieden. Aanwezig waren o.a Pastoor-Deken W. H. de Grijs, kane laan F. Banning, de loco-burgemeester, wethouder G. Voorendt; de heer F. de Vos, lid van den gemeenteraad; verder afge vaardigden van de voetbalverenigingen: M S.V., Montfoort, Jutphania, Jutphaas; Zwaluwen-Vooruit, verder van „De Jon8e Werkman", de R.K. Middenstandsvereeni- ging, de Jonge Boerenbond, de gymnastiek- eeniging „Amicitia", de voetbalvereniging vereniging „Gavy"; de Kath. muziekver- Fortitudo van Culemborg; de heer Oost- huys namens den kring Utrecht, de R.K. Tooneelvereeniging „Ondèrling Genoegen", de R.-K Mannenvereen. „IJssel's Man- nonkoor", de R.K. Gemengde Zangvereni ging „Zang en Vriendschap", de dames- tooneeivereenigmg „I.V.O.", de mondaccor- deonvereemging ..Euphonia scheidsrech ter Van Veen en de heer M. H. van JVel- sen, trainer De gasten van dezen dag, een elftal **i Berchem by Antwerpen, boden bij hun gelukwenst-hen een stadsgezicht v&n Antwerpen aan Het bestuur van de R.K Werkliedenvereniging „St. Joseph' was eveneens aanwezig. ggftSNIDEJl YH-fy De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige Noord-Westelijke wind; af wisselende bewolking; waarschijnlijk enke le regenbuien, iets koeler. Waterstand: Schoonhoven hoeg water 5.45 uur, 1.63 M Vreeswijk, hoog water 6.40 sur, 1.91 M. Keulenstand 2.55 M., val 0.11 M. Maastricht 29 Aug. 40.92 M., val 0.08 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 62 graden Fahrenheit. Maandag 31 Augustus: Op 6.—, ©n- k der 3.41. Volle Maan Dinsdag 1 Sep tember. Op: 6.19. Te 2.15 uur stelde de stoet zich op en trokken de leden van de V.V.IJ., de Bel gische gasten, de G.A.V.IJ., onder trom geroffel naar het sportterrein van V.V.IJ., waar onder zeer groote belangstelling, zoo wel van elders als van hier, de eerewed strijd werd gespeeld tusschen V.V.LJ. I en Üroenenhoek Sport F. C., kampioen van België. By het betreden van het veld voor den aanvang van den wedstrijd heeft Apn- citia resp. het Belgische en het Nederland sche volkslied gespeeld. De wedstrijd werd onder leiding van scheidsrechter Van Veen door VJV.IJ. met 4—2 gewonnen. De avonds 8 uur had in het gebouw Concordia do groote feestvergadering plaats voor leden, donateurs en genoodig- den. De zaal bood een feestelyken aanblik. Van vele zijden. waren prachtige bloem stukken geschonken. De voorzitter, de heer Joz. Hartingsj bracht in z'n openingswoord dank voor de veelzijdige belangstelling, die V.V.IJ. by haar 2de lustrum had mogen ondervinden ging in korte trekken de historie der ver eeniging na en vroeg ook voor de toe komst de medewerking van de burgerij. Aan enkele trouwe leden van V.V.IJ. werd een lierinneringsmedaille aangeboden. „On derling Genoegen" voerde een paar aardi ge blijspelen op. Een aantal dames in ma- trozencostuum zongen vrooiijke coupletten, waarvan de refreinen enthousiast werden meegezongen, vanpi „de boot" strooiden de zangeressen serpentines en confetti in de zaal Met de mooie kleurenverlichting werd dit optreden een succes. Een der da mes bood onder toepasselijke bewoordin gen een clubvlag aan, die door den voor zitter mef dank werd aanvaard. Muzikale afwisseling brachten accordéon en slag werk. Ameide. Het eerste elftal van Rohda speelde Zondagmiddag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Oosterwyksche Boys I. Rohda won deze wedstrijd met 5—3. Nieuw-Lekkerland. Voetbaluitslagen van 29 Aug Excelsior I ging op bezoek bij P. V.V. (comb.) te Papendrecht en verloor met 35. Te Kinderdijk speelde Zwerver I tegen A S.W. X van H.I. Ambacht. Uitslag 11—0- D. V. B. Sliedrecht De indeeling, waarin eenige elftallen van Sliedrecht in de D.V.B. zul len uitkomen is als volgt: Res. le afd.: D.F.C. 4. E.B.O.H 2, Fluks 2, Merwede 2, Papendrecht 2. Slie drecht 3, S.V.W. 2, Unitas 3, Zwijndrecht 2. Res. 2e afd.: D.F.C, 5, D O S B. 2. Dub beldam 2, Merweboys 2, Merwesteijn 2, O.S.S. 2, S.S.W. 2, Unitas 4, Slie drecht 4. Res. 3e afd Alblasserdam 2, S.V.W. 3, Merwede 4, O.T.O. 3. S.S.W. 3, O.D S. 5, Fluks 3, E.B.O.H. 3, Emma 3, Sliedrecht 5 Af deeling Junioren, afd. la: D.F G. a, Emma a, Fluks a, LF.C. a, O.D.S a, Oranje Wit a. Sliedrecht a (max. 16 jaar) Afd. 2a: Alblasserdam, D.F.C. a. Mer wede a, O.D.S. b, S.V.W. a, Unitas a, Sliedrecht b (max. 15 jaar). Afd. 4: D.F.C. g, E.B.O.H. c, Emma c, O.D.S. e, S.S.W. c, Sliedrecht c (max. 14 jaar). MAANDAG SI AUGUSTUS t93f Dinsdag 1 September. Hilversum I. 1S7S M. A.V.R.O. 8-9 Gramofoon; 9—10 limmofoon; 10—10.10 Morgenwijding. 10.1510-90 t'camofuon, 10.30—11 Pianorecital. 11—11.30 Wenken voor de huishouding; 11.80—U. li» Het Lyra-Tno; 12.15—1 KovaM La** en W» Orkest; 1—1.15 Gramoloon; l.l.i-lAö Pier re-Palla-potpoui rij l.to—8 Gramo loon- 2—3 Het Omroep Orkest en Hobo, 5—4 Jetty Cantors Kpseinble en Gramo loon; 4.90—5 Radio Kinder Koorzang; 65.30 Kinderhalfuur; 5:307 Het Om roep Orkest en Gramofoon) 7-7.30 Het A.V.R.O. Dansorkest; 7JD7.45 Gramo- foon. 7.458 Causerie; 88.10 Nieuws berichten. daarna Mededeelingen: 8.10— 9.50 A.Vil.O.'s Bonte Dmdagavond Trein; 9 5010 Gramofoon; 1010.45 Het A.V. R.O. Dansorkest en Orgel; 10.4511 Gra mofoon: 11—ril.10 Nieuwsberichten; 11.10 s—11.30 Vervolg Dansmuziek; 11.3012 Gramofoon. Hilversum IL 3015 M. KRO. 88.13 Wij beginnen den dag. 8.159.15 Concert; 1010.30 Muziekuitzending voor fabrie ken; 10.3011.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 Het K.R.O. Orkest; 1 1.15 Gramofoon; l.lo2 Het K.R.Ö. Or kest; 23 Vrouwenuurtje; 34 Gramo foon; 4—4.45 Het KiLO. Orkest; 4.45— 5.45 Gramofoon; 5.456 De K.R.O. op fe- licitatiebezoek; 6 056.25 Lezing; 6.257 De K.R.O Melodisten en Zang; 7.15—7.35 Lezing: 7.35—8 Sporthalfuurtje door P. Oolthoff: 88 10 Nieuwsberichten en K.R. •.-mededeelingen; 8.109 De K.R.O.-Me lodisten: 9—9.15 Lezing; 9.15—10 Het Ste delijk Orkest van Maastrioht; 1010.15 Gramofoon; 10.lö10.30 Het K.R.O.-Or kest: 10 30—10.33 Nieuwsberichten: 10.35 —10.50 Het K.R O.-Orkest; 10.50—11 Gra mofoon; 11—11.30 De Kil.O. Boys; 11.30 —12 Gramofoon, Woensdag 2 September. Hilversum L 1875 M. VA R A 8 uur Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken; V.P. R.O. 10 Morgenwijding onder leiding van Da. J. P. C. Poldervaart, V.A.R.A. 10.15 unr Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.30 unr Het VA-R.A.-Orkest; 1.16 uur Gra mofoon; 2 uur VA R.A.-Knipcursus; 2.30 unr Voor de Vrouwen; 3 uur Orgelspel. 830 uur Voor de Kinderen. 530 uur Or- vitropia: R.V.ÏÏ, 6.30 uur Cursus; V.A.R.A 7 uur Sportuitzonding; 7.15 uur De Rood borstjes; 7.40 uur Lezing, 8 nar S.O.S.-be- richten. 8.03 uur Nieuwsberichten en Y.A.RA.-Yaria, 8.15 uur Leert de Plan liederen; 8.30 uur Men vraagt en wij draaien, 9 uur Het V.A.R.A.-Groot-Orkest: 9.45 uur Opvoering van het hoorspel „De man, die 't gedaan had!"; 10 uur Nieuws berichten; 1005 uur Orgelspel; 10*20 uur Gramofoon; 10.30 qur De Flierefluiters; 11 uur Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. N.C.R.V. 8— 8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon, 10.30—11 Morgendienst onder leiding van I)s. P. N. Kruyswijk; 1112 Het Ensemble Van der Horst; 12.151.15 Vervolg Concert; 1.152 Gramofoon; 23 Orgelspel: 33.30 Lezen van Ghr. lectuur; 8.303.45 Gramofoon; 46 Zangrecital; 5.026 Kinderuurtje; 6—6.30 Gramofoon, 6.307 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart; 7—7.15 Nieuwsberichten; 7.15—7.45 Landbouwhalfuurtje; 7.458 Radio-re portage, eventueel Gramofoon; 88.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8.15—9.15 Ge deeltelijke uitzending van de Wijdingssa- menkomst uit de Rem. Geref. Kerk te 'a-Gravenhage; 9.15930 Gramofoon: 9 30 10.30 Orgelconcert: pl.m. 1010.05 Nieuwsberichten; 10.3011.30 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Programma C. Dinsdag 1 September. Droïtwtch 11.20 Orgelconcert, 11.50 Gra mofoon, 12.35 B B.C. Orkest; Keulen 130 Marsohmuziek; Droitwich 2.20 Zigeuner Orkest, 2.35 Gramofoon: London Regional 3.20 Stedelijk Orkest wn Torquay, 4.50 Strijkkwartet; Droitwich 5.35 Septet: Di versen 6.20635; Brussel Fr&nsoh 6.35 Gramofoon; Parijs Radio 6.50 Sympbonie- ooneert; Droilwich 7.50 Orkest. 8.20 „Light Fane"; Deutschlandsender 9.15 Dansmu ziek; Boedapest 10.20 Zigeunermuziek; Berlijn (Hamburg} 10.50 Populair- en Volksmuziek. Woensdag 2 September. London Regional 11.05 Orgelconcert, 11.35 Zigeuner Orkest. Keulen 12.36 Concert: Droitwich 1.20 B BC. Empire Orkest, 2 20 Orkest, 3.05 Pianorecital; London Regio nal 3.35 Stedelijk Orkest van Bourne mouth; Keulen 5.05 Concert; Droitwich 5.50 Dansorkest; Brussel Ylaamsch 6.20 Kwartet; Droitwich 650 Sandy Powell's „Road Show Company", 7.50 Orkest; Lon den Regional 8.20 „Strictly confidential"; Berlijn (Keulen) 8 50 „Stunde der jungen Natfon", 9 05 Gramofoon; 10.20 Weerbe richt, Nieuws- en Sportberichten, 1050 Populaire- en Dansmuziek. Afscheid en installatie. AlWasserdam Ia een daartoe ia het tchoolgebonw belegde vergadering der Ghr U.L.O. school had het afscheid plaats van den heer J. Pols als hoofd der school we gens vertrek naar Don Haag en de instal latie van het nieuw-benoemde hoofd, den heer D. J. C. van Neutegem en den onder wijzer, den heer A. de Gruitor. In het openingswoord wees de voorzitter de heer N. Stout, op de vroote verdienste van den heer Pols tijdens zijn ambtelijken loopbaan aan deze school, gedurende de vervlogen 40 jaar. Immers de heer Pols, die het eerste hoofd dezer school was, heeft haar tot grooten bloei weten te bren gen en het is gebleken, dat zijn arbeid me nigeen ten zegen is geweest. Bemind bij de leerlingen, die aan zijn zorgen waren toevertrouwd, kreeg hij ook een goede piaats onder de vrienden van deze school. Niet alleen, dat de heer Pols zijn leerlingen vasthield op de school, door zijn beminnelijken omgang wist hij ze ook te amuseeren tijdens de vacantie; de be kende zesda&gsche van den heer Pols is daar getuigen van. Spr. wenschte den heer Pols in de toekomst Gods onmisbaren zegen toen. De heer van Neutegem werd van harte gelukgewenscht. Spr. hoopte, dat hij in Gods kracht het werk van zijn voorganger zal voortzetten en verzekerde hem, dat het bestuur hem steunen zal a zijn moeilijken arbeid. Voorts werd ook een woord van welkom gericht tot den heer de Gruiter, die als onderwijzer dezer school zijn intrede zal doen. De heer Stout wenschte, dat de verhouding onderling goed zal mogen zijn. Verschillende sprekers voerden daarna het woord, onder wie burgemeester J. van ySche^rs, (die met weth. Boersma aanwe- >|^zig was); de heer De Zwart, oud-hoofd «Ier Chr. school Kerkstraat; Van Neute gem Sr., hoofd der Christ. U.L.O. school te Sliedrecht; Van Nes, hoofd der Christ. School Kerkstraat, namens het bestuur der school en het onderwijzend personeel; Ridder, namens de ouders; verder de ^nienw benoemde onderwijzer, de heer de Gruiter, terwijl mej. Vermeulen, oud-leer linge dezer school, op dichterlijke wijze af scheid nam van haar leeraar aan wien iaj en vele oud-leerlingen zoo Veel te dan ken hadden. Zij overhandigde namens de oud-leerlingen en geslaagden den hem" Pols een album met al de namen der ge slaagden sinds de 10 jaar, dat de heer Pols aan deze school arbeidde, en een leeslamp. Niet minder dan 56 leerlingen behaalden ia de afgetoopea 10 jaar hun »»U-daph—1MB, Ook het bestuur schonk het vertrekken de hoofd een blijvend aandenken en. we tende dat de heer Pols eën groot liefheb ber is geweest van viaschen, bood het hem éen schilderij aan, voorstellende den Hoo- gen en den Lage» Boezem, met de molens van Nederwa&rd en. Overwaard. Ook was aanwezig de inspecfeur van het Ghr. Nat. Schoolonderwijs, de heer V&n Du ij ven dijk. De heer v. Neutegem verbond zich aan de school met n beroep op den steun van het bestuur en zijn persoueel. Verder riep spr. de-oudes op, om met hem samen te werken in het belang van de kinderen. Spr. zei aan het personeel, dat hij geen dictator wilde zijn, doch de voorkeur gaf aan een democratisch bewind. De heer Pols ,nam hierna afscheid. Hij wees op de moeilijke jaren, hier doorge- waarvan spr. enkele perioden |©7 o m. de ziekte van den heer Vis ser. toen spr. in den beginne alleen over bleef, en daarna die van den heer Leer dam, dien hij mede aan den schoot der aarde moest toevertrouwen. Aan het einde van zijn loopbaan alhier, vroeg spr. zich af, vanwaar al die zegen, die de Heer© hem deed genieten aan deze school. Een woord van dank richtte spr. tot zijn oud-leerlingen, voor hun blijk van waardeering en vestigde de aandacht er op. dat zijn nieuwe woning nu was Den Haag. Mariastraat 41, waar hij hen gaar ne wilde ontmoeten. De heer G. Wilschut sprak een kort slotwoord, waarna op voorstel van den voorzitter, den heer Pols de bekende ze genbede uit Psalm 121, het vierde vers, werd toegezongen. Alblasserdam. Op een de'r hellingen der N.V. Industrieele Maatschappij „De Noord", is de kiel gelegd voor het in aan bouw zijnde motorvraehtschip ,.Wim" voor de N.V. Motorschip „Wim" in op richting te Rotterdam. De hoofdafmetin gen van het schip zijn: lengte over alles 51.50 M„ lengle tusschen de loodlijnen 48.50 M„ breedte 8 M„ holte 3.60 M. Het schip meet" 630 ton D.W. Het zal worden gebouwd volgens Klaas Lloyds 100 A 1 en Scheepvaartinspectie, havenarbeids inspectie en geschikt voor houtvaart. Voor de voortstuwing zal worden geplaatst een 6 cylinder direct omkeerbare Deutz Diesel motor van 300/300 P/K. bij 300 omwente lingen per minuut. Het aantal oude belastingplaatjes dat afgedragen was in de daarvoor bestemde bussen was 2320 stuks, gewicht 9 K.G. Goodsche reddingsbrigade. Berkeowoude. Zaterdag gaf de Goud- sche Reddingsbrigade hier een demonstra tie in het zwembad. Na opening door den burgemeester, sprak de heer Kok, voorzit ter der brigade, over het doei en streven Tan bet corps, dat tot taak heeft hulp te verleenen bij heb redden van drenkelingen. Verschillende demonstraties werden gege ven, welke zeer in den smaak vielen van het groot aantal be'angstellenden. Enkele humoristische nummers brachten groote vroolijkheid. Zobwel de dames als heeren hebben, laten zien, wat goed zwemmen is en wat er gedaan moet worden bij onge lukken. Ze waren allen meesters in duiken. Een kleine verwonding die eenbder zwem mers aan zijn arm opliep, werd door een lid van de E.H.B.O. alhier verbonden, waarna hij weer het water kon opzoeken. Na afloop dankte de burgemeester den heer Kok voor de geslaagde demonstra tie. De heer Kok hoopte dat hier ook een Reddings Brigade zal worden opgericht en wilde daaraan gaarne zijn medewerking verleenen. SCHIP AAN DEN GROND. Gouda. Zaterdagmiddag is tijdens het passeeren van de brug, welke de Wach telstraat met het Jafegpad verbindt, het 420 ton metende, met kali geladen Ryn- schip uit Culemborg, aan den grond ge raakt. Het vaartuig kwam uit de Gouwe en was op weg naar de aanlegplaat© van de Coöperatieve Producenten Handelsver eniging 'aan de Kromme Gouwe, om daar te lossen. Door het ongeval kon de brug niet gesloten worden, waardoor het ver keer naar het Jaagpad geheel afgesloten was. De Provinciale Waterstaat heeft met vletten een noodbrug voor voetgangers la ten leggen. De stremming heeft zeven uur geduurd. Des nachts h&lfdrie is het schip eindelijk vlot gekomen. Het heeft ligplaats in de Gouwe genomen. KoninginnefeesL Groot-Ammers. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging T.AV.E.N.U. van Schoonhoven hier een concert, waarbij een talrijk publiek tegenwoordig was. Het pro gramma was met zorg samengesteld en werd keurig uitgevoerd. De speldjesver koop bracht f 50.56 op. Na afloop van het concert kreeg men een schitterend vuur werk te zien, waarvoor het comité door een ehrhaaJd applaus dank werd gebracht Het slot van het vuurwerk was een „Leve de Koningin", waarop de muziekvereeni ging T.A V.E.N.U. het Wilhelmus inzette. De groote schare stemde daarmpde in, wat een machtigen indruk maakte. Ook voor het vuurwerk hebben eenige damés speldjes verkocht, waarvan de opbrengst f 33 was. Onder de aanwezigen bevond zich ook de burgemeester, de heer II. Vlug, die zich van het verloop op de hoogte stelde en er zijn genoegen over uitsprak, dat de zaak in zoo goede banen was geleid. Ook gin gen stemmen op om. te ^janen tot oprich ting van een Oranjevereeniging, aangezien betreurd werd, dat deze op Groot-Ammers nog niet bestond. Daar er nu geen tijd meer is voor een goede voorbereiding, hoopt men voor het volgend jaar klaar te staan. De politie gaf een goede leiding, zoodat alles uitstekend is vorloopen. Ook haar komt een woord van lof toe. Groot-Ammers. Bij den agent der ar beidsbemiddeling in deze gemeente staan 26 personen ingeschreven, van wie 21 ge heel werkloos. DE NIEUWE WEG BIJ HAASTRECHT. Haastrecht. Er is thans stilte gekomen in de verzakkingen aan den nieuwen weg Gouda—Haastrecht, die. zooals gemeld, over een afstand van ongeveer 150 M. aan zienlijk was gezakt. Voorzoover er nog werking in den grond zit, geeft ze toch geen reden tot ongerustheid meer. De be dreigd© vijf huizen zijn door 't graven van de sloot ervóór, behouden gebleven. Do huizen behoefden niet ontruimd te wor den De grootste diepte van de verzakking bedraagt 3 a 4 meter. Men is thans bezig met zandstortingen om het verzakte weggedeelte weer op de gcwenschte hoogte te brengen. Bijkomande werken. Het hoogheemraadschap „de Krimpe- nerwaard" laat de Zuider-IJsseldijk van de Wa&iersluis tot Stolwijkersluis belang rijk verzwaren en verhoogen, zoodat deze op sommige plaatsen ruim 50 c.M. boven het wegdek van thans komt te liggen. Ook deze werkzaamheden worden uitgevoerd door Gebrs. van Oord, de aannemers van de reconstructie van den Provincialen weg Dezer dagen zal eveneens een aanvang worden gemaakt mét het maken van een nieuwen oprit van de Waaiersluis af tot den nieuwen weg. ook door de Gebrs. van Oord. Met het afgraven van dett dijk zal, naar men verwacht, nög ongeveer 3 we ken gemoeid zijn Van de rijwielpaden langs den weg. die reeds voor een groot gedeelte gereed zijn. wordt al een dank baar gebruik gemaakt. Aanbesteding. Moerkerk De bouwkundige H. Diepen horst heeft Woensdagavond in Hof van Holland voor rekening van den heer P. de Kiefte aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis. Ingekomen waren 26 biljetten. Timmerwerk: hoogste J. Molenaar te Lexmond f 2815, laagste P. van Vliet te Ameide f 1790. Metselwerk: hoogsi* T- Mum te Giea- R«4cllra t«r liM*f« »p ons bnr«n sa by sl onss «renten. ooooooooooooooooooooooooooooooooo O O O O O O O O O O O öx O O O O O O O O O O O telt om ln fttaat om te leveren tegen ■9" onbegrijpelijk Inge prijzen *g| BESTEKKEN CIRCULAIRES CONVOCATIES PROGRAMMA'S enz. Bijvoorbeeld; 100 Convocaties. f 0.75 100 Circulaires f 0.95 le*erls8 100 Programma's (octavo) .1 0.95 Bij bestelling op te geven: „N.M.-werk'*. DRUKKER IJ SCHOONHOVEN sen-Nieuwkwk f 2«92, laagste G. Streef kerk te Ameide f 2132. Iaoodgieterswerk: hoogste D. eVrheul te Leerdam f 230, laagste G. Bouter t© Amei de f 160. Electrische geleiding: hoogst© H. Bou ter te Ameide f 114, laagste J. van Iperen t© Meerkerk f 83. Smidswcrk: hoogete P. Kievit te Hoor naar f 34.25, laagste Kommer en van der Vecht te Meerkerk f 33.75. Het schilderwerk werd niet aanbe steed. De gunning der perceelen werd nog aangehouden. De voorloopige extra subsidie, vol gens het werkloosheidsbesluit 1917 is voor het 2e kwartaal 1936 door den mi nister van sociale zaken voor deze ge meente op f 40 bepaald. A. Pstrutma. t Niawworkerk ad. IJssel. In den onder- dom raa ruim 56 jaar is alhier overleden de heer A. Petrusma. De overledene was één der opzichters van de Onderlinge Bak kerij „Ons Belang" en vanaf de oprich- tipg, in 1912, was hij bestuurslid. Bij de reorganisatie in 1924 werd de heer Pe- trumsa opgenomen in het dagel. bestuur als penningmeester administrateur; vooral in deze hinctie heeft de overledene zijn gaven als organisator ontplooid; de groo te uitbreiding en de gezonde financieele basis van het bedrijf zijn voor een groot gedeelte de vrucht van hot werk van den overledene. De begrafenis van het stoffelijk over schot ia bepaald op Dinsdag 1 September op de a|gemeene begraafplaats alhier. Goed afgeloopen. Nieuwerksrk a.d. IJssel Zaterdagmor gen omstreeks 10 uur had de landbouwer van Bohemen met zijn arbeider P. Kool, in het weiland aan het z.g.n eerste wegje een hoeveelheid pas gemaaide biezen, op een platte driewielige kar geladen Nadat het voeder afgeladen was. namen 2 zoon tjes van r. B. en een vriendje, de 10-ja- rige Goedegeburen, boven op het voeder plaats. Kool zou hierna met den wagen naar huis rijden. Toen K. het land af was en den weg op wilde draaien, ver zakte één der wielen, waardoor de lading scheef kwam te liggën en van de platte wagen afschoof, zoodat het geheel te wa ter ging. De kleine Goedegeburen kwam aan den anderen kant van de sloot te recht. Hoewel hij geheel te water lag, wist hij zichzelf te redden. De 2 kinderen van B„ knapen van 4 en 5 jaar, waren echter onder de lading in het water te recht gekomen. Van B en K. begaven zich te water en wisten één der kinderen on der de biezen vandaan, uit de modder te halen. Het tweede kind hoorde men aan van kelijk wei gillen, doch men wist het niet te bereiken. Nadat van B zich nogmaals te water begeven had. zag hij een been en wist zijn kind nog op het laatste oogen- blik van den wissen dood te redden. Koninklijke onderscheidingen. Nieuw-Lekkerland. De bronzen eere-me daille der Orde van Oranje Nassau is toe gekend aan de heeren J. A. Talmon, tim merman; G. C. Talmon, modelmaker. B Busé, ijzerwerker en G. Oskam, magazijn meester, allen bij de N.V. L. Smit en Zn's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk. Opdracht Nieuw-Lokkerkind. Aan de scheepswerf „Nedinon" is opgedragen het ombouwen van een motorboot, alsmede de levering van twee tanks, afmetingen 8 M.3.10 M. —2.25 M. en 3.10 M 2.75 M.—2.25 M„ voor rekening van de N.V. firma Gruy&i- fix te Rotterdam (Wolfshoek) J.CG.0.B. Sliedrecht De afd. Sliedrecht der Jon gelieden Christen Geheel Onthouders Bond zal van 22 tot en met 24 September a.s. een tentoonstelling op drankbestrijdings- gebied hodden in het G.J.M.V.-gebouw aan de Stationsweg alhier. Glasslijparij stopgazet Waddinxveen. Met ingang van heèen is de Eerste Waddinxveensche Glasslyperij van de firma Matze, stopgezet. Alle arbei ders zijn eatslsgea. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 2 SéP- tember, 's avonds 8 uur^ de heer Van I/eeuwen. Godsdienst-Onderwijzer te St Maartensdijk. KRIMPEN &.d. USSEL. Evangetieaba Noerderstraat. Woensdag 2 September, avonds 7.16 uur, de heer G. Spree»- wenberg, van Rotterdam. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 2 September, 's avonds 7 uur. de heer J. H. Boogaard. WADDINXVEEN. Gebouw „Centrum"5 Woensdag 2 September, 'd avonds 7.30 uur, Da. A. W. de Rover, van Vla&rdan- gen. OUD GEREF. GEM. AMEIDE. Zaal van mej. Diepenhorst Dinsdag 1 September, 's avonds 7.30 aar, Ds. J. Zwolvink, van Ederveen. CAPELLE A.D. USSEL. Bermweg- la&n. Woensdag 2 September, avonds 7 uur, Ds. H. Vloi. CHR. GEREF. KERK. GOUDA. Dinsdag 1 September, 's a*. 8 uur, Prof. G. Wisse, van Driebergen. EVANGELISATIE. GIESSEN DAM. Woensdag 2 Septem ber, 's avonds 6.307.30 uur Openlucht Samenkomst bij het Spoor. Leider de heer Brink. SLIEDRECHT. Dinsdag 1 September, 's avonds 6 307.30 uur, Openlucht Sa menkomst bij de Gasfabriek. Leider de heer Moll. Gebouw Maranatha. Dinsdag 1 Septem ber, 's avonds 8 uur, Onderlinge iSameii' komst. Leider de heer Moll. vv<Mi m w»iviw««w9.«w SLIEDRECHT. Over de maand Aug. Ingekomen: Josina Tromp (geh. m. W. Peursum) van Hardinxveld naar G 493; Maria H. r. d. Rhee, van Alblasserdam naar B 409 inw. Vertrokken: Neeltje Aaidijk van v. Len- nepstr. 43 inw. naar Leiden, Hooge Rijn dijk 27; Marigje Boer (geh. met W. v. d. Vlies) van Oranjestr 60a inw. a. Rotter dam; Elizabeth de Kluijver (geh. m. J. de Klerk) van G 570 inw. n Dordrecht, Ko- ninginnestr. 13 zw.; Dirk Bikker, van 252 inw. n. Siam; Willem de Wit, van Stationsweg 112 inw. n. Siam; Ane M. Mes en gezin van A 839 inw. naar Banka (N.O.I.) T. M. A. Venema, van Dr. Lange- veldplein 2 inw. n. Rotterdam, Graaf Flo- risstr. 45; Elizabeth C. Boer (wed. v. H. v. Es) van A 447 inw. n. Stolwijk D 48. BENSCHOP. Augustus. Getrouwd: G. Brouwer en A. Verehiijs. REEUWIJK. Augustus. Gehore». Hendrikua, z. van F. v. Leeu wen en J M Meijer. Neeltye, d van I. de iAuge ob A. M. Hage. - Casper J., z, van F H. A. Reebeen en A Koem&ns. Overleden: te Gouda P. G. E. Nederend, 4 maanden. SIJEDRECT. Augustus. Geboren: Jacob Dirk, z. van J. L. van Es en M. Nederlof. Ondertrouwd: A. Bieodvekl, 22 j., en J v. d. Dool, 21 j. G. van Wijngaarden, 21 j„ ©n L .de Borst, 19 j. J. L. Boo» gaard, 33 j„ en W. Harrewijn, 26 j. Getrouwd J. Leeuwesteijn, 24 j., en It de Bruin. 22 j. T. van den Berg, 25 j, en P. Pijl. 22 j. R. de Groot, 22 j-, e* I). v. d. Wetering. 19 j. J. de lüerk, 30 j„ en E. de Kluiver, 34 j. WADDINXVEEN. Augustus. Geboren: Johanna Louise, d. van H. vaa der Krans en C. J. Kasteleijn. Pieter, z. van J. Hogerbrugg© ©n A. Both. Nel ly, NL van H. van Dyken ©a M, Angie- nent. Getrouwd: A. M Spee et H. G. K&me*

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2