Plaatselijk Nieuws j Kantongerecht Gouda "plaatselijk Nleuws*~j Predikbeurten 8 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1936. „Aurora". Ammerstol. De gem. zangvereeniging „Aurora" heeft besloten weer deel te ne men aan het zaalconcours te Overschie, dat in November wordt gehouden. De ver- eeniging komt uit in de eero-afdeeiing. Het acheelde het vorig jaar slechts een paar punten of zij was in 't bezit gekomen van den zilveren wisaelbeker. Als vrij- nummer zal worden gezongen „O, zoek het licht" van F. J. Sicking. Duivenvlucht Bergambacht De poslduivenvereeniging „De Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Wavre. Afstand 102 K.M. De duiven werden gelost om 9 uur. Aankomst eerste duif 10.21.20 uur. De uitslag was: A. Frederikse 1. 4. 6 en 13; C. Berger 2 en 10; J. Brand 3; A. Bouter 5, 8 en 11; F- de Graaf 7 en 16; W. Kroone 9 en 15; G. Brand 12 en 14; W. de Jong 17. Ook werd gevlogen uit Campiégne over 313 KJd. Gelost werd om 7.50 uur. Aan komst eerste duif 12.11.41 uur. De uitslag was: J. Brand 1, 6 en 18; A. Frederikse 2, 3, 8 en 9; G. Burger 4, 7, 13, 16, 17 en 20; A. Bouter 5, 10, 12, 14 en 15; G. Brand 11; W. Kroone 19. Berkenwoude. Het oranjefeest is hier eerst Dinsdag gevierd Des morgens 9.30 uur werden de schoolkinderen door het fanfarecorps onder vroolijke muziek van de school gehaald en zongen de kinderen voor het raadhuis onder leiding van het hoofd der o.l. school met begeleiding van muziek het Wilhelmus en daarna nog eenige vaderlandsche liederen. Vervolgens sprak de burgemeester de kinderen toe ejj wees #r op, waf Het Huis van Oranje voor Nederland beteekent en hoe in deze woelige tijden men hier nog rustig voort leeft onder de regeering van de Koningin. Vervolgens werd een rondgang gemaakt door het dorp en werden in de school kinderen onthaald. Daarna volgden op 't plein verschillende spelen. Inmiddels was-men begonnen met ring- tijden per fiets. Prijzen weiden behaald door P. Stoppelenburg, A. Verkaik, Nic. den Hoed, A. Markus, A. Verwaal Ed. en B. Markus. Hardloopen met hindernissen voor da- toes: Prijzen: T. MarkUs, L. Both en M. Speksnijder. Bij het tobbesteken werden grijzen behaald door M. v. Dorp, A. Ver- Eaik, P. Stoppelenburg en M. Dekker. Ringrijden op taudem voor paren. Da- mespryzen: D. Dev:oa, L, den Besten, M. J. Voshol, Oud#: Heeren: K. Kr> k, J. Pof. A. Verklik, (rooSiprH A van Dam Bij het potslaan werden do prijzen be haald door: M. Speksnijder, G. Vonk, iï. J. Voshol, A. Markus, L Girks en P. Loeve. De spelen werden opgeluisterd doof het fanfarekorps, dat ook des avpnds concert gaf. Daarna werd nog een con cert gegeven door Excelsior te Bergam bacht, wat ook zeer naar genoegen werd uitgevoerd. De oranje-vereen „Juliana" heeft weer alle eer van haar werk. Koninginnefeest. Capelle a.d. IJssel. De verjaardag van de koningin is in onze gemeente met groo- te opgewektheid gevierd. 'a Morgens hadden op de 7 lagere scho len de gebruikelijke kinderspelen plaats, waarbij bet dagelijksch bestuur der ge meente tegenwoordig was De oranjeverenigingen „De Schinkel" m „Wilhelmina" hielden 's middags volksspelen, die door veel publiek uit on ce gemeente bezocht werden en ondeT be gunstiging van goed weer inderdaad een groot succes zijn geworden. 'a Avonds zijn de feestelijkheden met «en filmvertooning en het afsteken van vuurwerk besloten. De stemming ,op het feestterrein was Voortreffelijk, en maakte de politie het handhaven der orde gemakkelijk. Concert. Capelle a.d. IJssel. De mannenzangver- •eniging ,",'Zang Veredelt" (dir. H D van Assendelft) hoopt in samenwerking met dames- en kinderkoor, Zaterdagavond om Éialfacht een concert te geven in den tuin van den heer J. Oudenaarden, by het Krimpenveer. Steunverlening. Capelle a.d. IJssel. De Capelsehe be- stuurdersbond heeft aan B. en W. ver zocht, bij de regeering bezwaren te maken tegen do voorgestelde wijzigingen in de steunregeling. B. en W. hebben geantwoord, dat het college reeds de noodige stappen in Den Haag heeft gedaan. Keuring volkstuintjes. Capelle a.d. IJssel. De buurtvereeniging „Boezemstraat" heeft de jaarlijksche keu ring van voortuintjes gehouden. De jury bestond uit de heeren Noor- hinder, Buys en Mouwen. Een tiental prijzen werd uitgereikt, die als volgt wer den toegekend: 1 G. Rietveld, 2 A. Bos, 3 A. Muilwijk, 4 A. v.. d. Welle, 5 G. de Groot, 6' wed. H. Benard, 7 P. Rook, 8 A. Blom, 9 A. Visser en 10 C. Vuik. Gouderak. In deze gemeente bestaan plannen, om, behoudens toestemming van den burgemeester, de verjaardag van de koningin nog op eenigszins feestelijke wij ze te herdenken. Te dien einde heeft de oranjevereemging een ledenvergadering uitgeschreven. REÜNIE-BIOSCOOP. Gouda. Ook Egypte is een dankbaar op- derwerp \oor de film, waarby de fan'a- sie zich naar hartelust kan laten gaan, en waar de sleer rail het land der l'ra- rao's vermengd is met die van een span nend detective-vei haal, zooals in de film ,.Jn den Grafkelder der Pbarao's" kan hol succes van een dergelijke rolprent met twijfelachtig zyn. Warner Oland, Cnarlie Ghan, die Gliiueesche detective, die in dit genre' reeds zoovele lauweren" om zyn sla- Pen beeft mogen winden, speelt er de hoofdrol in, zoodat men weer iels zeer sensationeels en avontuurlyks kan ver wachten. „j)uke, het wonderpaard van deh She riff' is de tweede hoofdfilm, en aangezien de titel Sheriff alleen maar in Amerika voorkomt, en op de film meestal in ver band gebracht wordt met oowboys en .wil de renparlijen, zal men ook hieraan zijn hart kunnen ophalen. Het is een sportief werk, waarin vooral de natuuropnamen optaliën. Exlra draait „Voetbal en liefde" ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der voetbalvereeniging „Gouda". Woensdag matinee. Een en ander ver toont „De Reünie" van Vrijdag tot M met Maandag, blijkens de advertentie in di nummer. Kort raadsvortlag. Krimpen a.d. Lak. In dé Donderdag 27 dezer gehouden raadsvergadering werd behandeld een schrijven van Ged. Staten, dat zy de verhooging van de post voor subsidie aan de vereemging voor het uit zenden van kinderen naar 'n gezondheids- en vacantiekolonie van f 100 op f 330 niet goedkeuren. Aangezien daardoor de ver eemging de eerste jaren met meer in st zal zyn, kinderen uit te zenden, w besloten, met verwijzing naar het finan cieel verslag dér vereeniging, Ged. Staten te verzoeken de verhooging alsnog goed keuren. In een adres van den heer H. v. Wijnen te Kralingsche Veer werd geklaagd, dat naast iyu woningen een nieuw huis wordt gebouwd, dat pj.m. 70 c.M. verder uit steekt, waardoor de huurwaarde van zijn woningen ia verminderd. Naar aanleiding hiervan werd een voor stel van den heer van Duyvendyk aange nomen, waarin de raad aan B. en W. ver zocht, geen toestemming tot bewoning van het bedoelde huis te geven, alvorens aan de bepaling in de bouwverordening is voldaan Op verzoek van den Bond van Geiten- fokvereemgingen in Zuid-Holland werd een verordening vastgesteld, betroffende de beteugeling van de wilde bokkenhoude- rij. De raad besloot aan het Rotterdam- sche Borgstellingsfonds deel te nemen tot een bedrag van f 500. De genjeente-rekening 1935, eluiiende met eén nadeel ig saldo van f 33.570,29 op de gewone dienst en een nadpelig saldo van f 56.356,30 op de kapitaaldienst werd voorloopig vastgesteld. Een voorstel van B. en W. om in werk verschaffing een woonwagenkamp aan de Breekade te maken werd aangenomen. De raad besloot tot uitvoering in werk verschaffing van het uitdiepen van de Bal kenhaven bij de stoommolen van de lirma Boogaard, het uitdiepen van slooten en dempen van plassen en het verhoogen van een crnikadinj; Besloten werd tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage van f 400 per K.M. aan de provincie Zuid-Holland in de On derhoudskosten van den Centralenweg en tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 9 Maart 1936, inhoudende een bijdrage van f 100 per K.M. daar nu f 200 per K.M. wordt gegarandeerd door de Knm- OranjefcesL Langeruigeweide. Daar de Wilhelmina- vereemging de laatste jaren niets van zich heeft laten hooren, is hier een vooiloopi- ge commissie gevormd, ten doel hebbende het aankweoken van liefde voor het vor stenhuis en het organiseeren van kinder feesten enz. Als gevolg hiervan zullen Za terdagmiddag half 3 ^iverse kinderspelen worden gehouden, 's Avonds 8 uur zal de muzickvereenigjng B K. een open lucht-concert geven*, terwijl in de pauze met muziek voorop een lampion-optocht wordt gehouden. De commissie doet een dringend beroep op de ingezetenen, oud en jong, om aan dezen optocht deel ne men. De kinderspelen zullen plaats heb ben op het plein nabij het gemeentehuis. Nog zij vermeld dat binnenkort de com missie een algemeene openbare vergade ring hoopt te houden, om te geraken tot oprichting van een Oranje-vereeniging. Veiling Vereeniging Driebruggen e.o. Aanvoer 4392 stuks. Prijzen kippeneieren f 3.103.40 de 100 stuks. Aappelen 40 et. per mand. Andijvie 6 struiken a 10 cent. Kroten 5 ct. de bos. Wortelen idem. Het bijna 2-jarig dochtertje van de fam. Mulckhuijse ggraakte ongémerkt In de Wierecke en bleef drijven. De 10-jari- ge Cor van Manen die de zwemkunst aan het beoefenen was, zag het kind drijven. Hij spoedde- zich naar de plaats des on- heils, greep het kind vast en hield het hoofd boven w£ter, waarna hij de kleine naar de kant trok. Z'n broer Jaap die in de nabijheid aan het zwemmen was en eveneens bet ongeval bemerkte, bracht de kleine op het droge Nadeelige gevolgen heeft het kind met ondervonden. Aan den dienstplichtige M. C. Uff heeft de minister van defensie uitstel ver leend tot 1937 van het vervullen van her halingsoefeningen. Lekkerkerk. De heeren G. v. d. Graaf te Krimpen a d. Lek en M. Mudde, alhier, beiden leerlingen van de U".L.0. school, zijn toegelaten tpt de 4e klasse van de R.H.B.S. te Gouda. Lekkerkerk. De uitslagen van de Maan dag gehouden volksspelen waren: Ringrij den met fielten; 1 A. Boele, 2 P. de Boom 3 B. Vis, 4 N. van Limhorgh, 5 J. Smit, 6 B. de Jager. Hinderniswedstrijd voor meisjes: 1 R. Kooiman, 2 N. Buiggraaf, 3 G. van Herk, 4 K. de Jong, 5 P. Boesberg, 6 N. Bors- je, 7 P. Gouwens, 8 J. Nobel, - Zakloopen.voor jongens: 1 J. van Zwie- nen, 2 T. Stoppelenburg, 3 G. van Buren, 4 K. v .d. Wouden, 5 T. Oudenes, 6 C. v. Buren, 7 H. Hofwegen, 8 G. van Gelder, 9 J. v. d. Wouden. Tobbetje steken voor heeren: 1 J. Boes- berg, 2 A. de Bruijn, 3 R. Mudde, 4 J. de Jager, 5 M. Boesberg, 6 J. Potuit, 7 M. de Boer, 8 A. Hoogenboezem. Mastklimmen: P.'Verschoor (rolstuk), R. Mudde (kaas), A. Bogaardt (rolstuk), W. Mudde (wekker), A. de Jong (doos si- gareu), L. van Zoest (pijp), G. Oskam (worst), A. Hoogenboezem (kist sigaren), M. Boesberg (worst), F. Bos (portemon- naie). De volksspelen werden opgeluisterd door de harmonie vereen. „Juliana", die, zoo ais gemeld, 's avonds nog een ooncert gaf op de Klokkentribune op het zeer ■fraai jjeiliumineerde Kerkplein, waarvoor zeer veel belangstelling was. Voordat het concert beëindigd was, bracht de burge- Juliana" hartelijk dank ermoeid werken en hoopte, ook in het vervolg op haar medewerking te kunnen rekenen, waarop de aanwezigen een daverend applaus lieten hooren. Er was tevens een etalagewedstrijd, waarvan de uitslag was: le emeereprijs Erven Jacob de Jager (A. van Dam); 2e pr. B. Mudde; 3e pr. D .v. «L Graaf Gz. Oranjefeest Moercapelle. De kinderen van de open bare school vierden het oranjefeest op het voetbaiterrein. Verschillende volksspe len werden uitgevoerd en des avonds wer den op het plein eenige zangnummers ten gehoore gebracht, waarna een optocht met lampions door de gemeente werd ge maakt, wat veel belangstelling wekte. De kinderen werden rijkelijk getracteerd. De kinderen van de Chr. School vier den hun oranjefeest Dinsdag op netland van den beer Zegwaart. Ook daar werden verschillende volksspelen gedaan, waarby de kleinen zich dapper weerden om een prijs te behalen. Zij werden ruim getrac teerd. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De poslduiven vereeniging „De Reisduif" hield Zondag een wedvlucht van Woerden (afstand 34 K.M.). Los 8.30 uur. Aankomst le duif 8.54.53, laatste duif 9.4.50 uur. Prijzen als volgt: Heuvelman 1, 3 en 50, overduif; Luijnen 2 en 22; G. Kaufeld 4, 9, 21, 26. 32 en 43; Chr. de Koning 5, 17, 18, 23 en 36; H. Kleijbeuker 6 en 19; H. van Vliet 7; F. Burger 8, 15 en 49; E. D. van Vliet 10 en 27; B. Rademaker 11 en 35; I. v Rijswijk 12. 28 en 46; H. Sterk 13 en 30; A. Verhoef 14, 37, 44 47, N. de Man 16, 52 en 53; A. Compeer 20, 31, 40 en 48; Bouwen 24 en 29; J Ames 25 en 33; P. Verhoef 34 en 43; T. Hazenbroek 38, 39 en 58; A. de Groot 41 en 42; A. Groen- dijk 51; T. Bouter 54, 55, 56 en 57. Ook de vereeniging „De Luchtbode" hield Zondag een wedvlucht van Woer den. Aankomst le duif 9.1.31, laatste duif 9.10.58 uur. De' prijzen waren als volgt: 1 en 5 Gebr. Muit, 2, 7, 10 en 17 D v. d. Ham. 4, 9 en 18 Abr. Haak, 3 C. BiW- boom, 6 en 13 M de T^om, 8 en 16 Joh. Edeling, 11 en J4 Jo. v. Vianen, 12 en 15 A. Streef. Pluimvee-tentoonstelling. Ouderkerk a.d. IJssel. De pluimveever- eeniging „Nut en Sport" zal op 17, 18 en 19 December weder een pluimvee-tentoon stelling houden Op uitnoodiging van het bestuur, heeft zich 'daarvoor een eere-co- mité gevormd, bestaande uit de heeren: Jac. van Waning, oud-burgemeester; dr. G. Dekker; dr. A. Hoogendoorn; P. G. Visser, cand. notaris; Andr. Vonk-Noor- degraaf, W. de Jong Johz., Joh. Dekker en P. de Vries. Aan burgemeester Van Beeck Galkoen, eere-voorzitter der veree niging, zal worden verzocht, de tentoon stelling te willen openen. Het uitbreidingsplan. Reeuw ijk. Het uitbreidingsplan voor deze gemeente, zooals djt door den ge meenteraad is vastgesteld en aangenomen is door Ged. Staten goedgekeurd. Het plan ligt thans geheel uitgewerkt in kaarten ter secretarie ter inzage. Zij die bij den gemeenteraad bezwaren tegen het uitbrei dingsplan hebben ingediend, kannen van af 1 Sept. binnen een maand in beroep gaan bij de Kroon. De heer R, sigarenfabrikant te Gouda, bezocht een klant in Middelburg alhier en zou met zijn fiets de brug voor de woning dprijden. Juist zwom daar een zwaan en de heer R. keek met aandacht naar het statige dier. Het gevolg was, dat hij van de brug geraakte en met zijn fiets te water ging. Omstanders hielpen don drenkeling en zijn rijwiel op het droge. De sigaren, die R. op zijn fiets meevoerde, gingen verloren. Ter voorziening in de vacature van den heer G. J. van Bruchem had de ver kiezing plaats van een kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk. Gekozen werd de heer H. Kraayenbrink. De collecte, gehouden ten bkte van de A. S Talma-Stichting, heeft f 43.80 opgebracht. Op de boerderij van de wed. V. kreeg de knecht A. de W., tijdens het opwinden van den hooiberg, de bergwind, die bier bij uitschoot, tegen het hoofd. De knecht bekwam hierdoor verschillende verwondin gen aan zijn hoofd, welke dr. Bateiaaa heeft verbonden. In de afd. Tempel werd door een motorrijder in de bocht van den weg links gehouden met het gevolg, dat hij in bot sing kwam met een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door den heer H. uit Zoetermeer. Zoowel aan het motorrijwiel als aan de auto werd schade toegebracht. Tegen den motorrijder ls proces-verbaal opgemaakt. Gevonden: een bos huissleutels; te bevr. bij den veldwachter J. Wondergem; ring met sleutels. Inl. omtrent de eigena ren bij de politie. Het electriciteits- en waterleidingbe drijf zal ook bijdragen aan het te houden oranjefeest. Door het electriciteitsbedrijf zal de Reeuwijkschebrug en het gemeen tehuis worden verlicht, terwijl het water leidingbedrijf als bijdrage geeft een drij vende fontein in de Breevaart voop het gemeentehuis. Bij het op 5 Sept. te houden school kinderen Oranjefeest van de leerlingen van de 0 L. School B en de Chr. School zal niet zooals aanvankelijk de bedoeling was een zanghulde worden gebracht voor het gemeentehuis. In verband met het drukke verkeer langs den straatwegheeft men hiervan afgezien en zal er gezongen worden op de Burg. Lucasselaan, alwaar 's middags ook de kinderspelen worden gehouden. hlsselstein. In verband met de verjaar dag van de Koningin gaven de muziekver- eeniging „Excelsior" en de mondaccor- deonvereemgjng „Euphonia" Maandag;- avond in de muziektent op het Kronen- burgplantsoen een concert. De nummers, die beide vereenigingen ten gehoore Mach ten, werden goed uitgevoerd. In de woning van het echtpaar Van Doorn aan de Walkade, ontstond een be gin van brand, doordat de vlam in de vetpan sloeg. Toegesnelde buren wisten het vuur spoedig te blusschen. Een zoontje van J. H., dat in den IJssel zat- te visschen, viel in 't water, doch zijn makkers konden hem op het droge bredgen. Een zoontje van den beer V. viel in de Stadsgracht. Zijn vader die in de nabij heid was, haalde het ventje op den kant. Bij het graafwerk aan het nieuwe perceel van den heer Kuijf aan de Kerk straat werd- een oude schoorsteenplaat ge vonden, waarop beeldhouwwerk. De plaat is ter beschikking van het plaatselijk mu seum gesteld. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. Inl. bij de politie. Zitting van Woensdag 2 September. Aanrijding te Ouderkerk a.d. IJssel. Op den IJsseldijk stond J. B. met zijn Vrachtauto,' waarin s'ocnen geladen wer den ui» een in deu IJssel liggend schip. Hij sLmd ter rechurzyde van den weg en w«ide wegrijden, a»,t van den tegen- ovurgeslelden kant luxo auto, bestuurd dooi den landbouw* J. van S., naderde me: gedempte lichten en snel'en r«-t. B.. die, om op gang te kunnen ko men, zijn auto moest optrekkpn xwam een oogenblik min of meer schuin op den weg te staai) en juist op dat moment bots te van S. tegen zijn wagen..Beide voer tuigen werden beschadigd en van S. liet tegen B. proces-verbaal opmaken. Get. S. trachtte voor den kantonrechter B.'s schuld aan te toonen, door te ver klaren, dat hij geen licht op had gehad. Op een desbetreffende vraag van den kan tonrechter vertelde van S. echter wel, dat hij de vrachtauto van B. tijdig had gezien De kantonrechter was van oordeel, dat het roekelooze rijden van getuige van S. niet heelemaal vteemd was aan deze aan rijding, wat de ambtenaar van het OM. echter niet deelde. Deze was van meening dat verdachte vooraf de maatregelen voor de veiligheid had dienen te nemen. Spr. achtte overtreding vpn art. 22a van het Motor- en Rijwielreglement bewezen en vorderde f 15 subs. 3 dagen. De kanton rechter qnderschreef bet requisitoir Biet geheel, doch was het met de laatste op merking van den ambtenaar wel eens. Hij legde den verdachte f 6 boete op, subs. 2 dagen hechtenis. Gouwenaren in botsing. De Gouwenaar J. C. E. reed met zijn fiets ved het Nonnen water naar de Gou we, op welk kruispunt hy in botsing kwam met een anderen wielryder, J. A. te Gouda wiens karretje weid beschadigd. Getuige J. A. beweerde, dat verüachte'a remmen niet in orde waren en hij boven dien niet bad uitgekeken. E. echter beriep zich op een groenten- wagen van M. S., die juist op den hoek had gestaan Ook S. achtte het niet uit gesloten, dat door ziju voertuig het uit zicht wat belemmerd werd. Het O M vorderde f 5 subs. 1 dag, maar de kantonrechter sprak den verdachte vry van het hem ten laste gelegde. Aanrijding te Bergambacht In de Hoofdstraat te Bergambacht is de chauffeur J. B. tegen een voor hem uit rijdende vrachtauto gereden toen deze plotseling stopte. - Het getuigenverhoor bracht echter aan het licht, dat verdachte op slechts korten afstand van de eerste auto had gereden, wat aanleiding tot de botsing gaf. B. moet f 1 boete betalen voor zijn onvoorzichtig heid, De eisch was het, dubbele subs. 1 d» Bergambacht onveilig. De 22-jarige G. H. te Bergambacht had de onhebbelijke gewoonte om met de hond van zijn buurman C. K., kinderen lastig te rallen. Een troepje peuters stonden bij zijn visscherij te kijken, toen de' 12-jarige Jan S. uit Schoonhoven hem iets k>wam vragen. H. had er blijkbaar schik in, de kinderen angst aan te jagen, want hij hitste den hond op hen af, die Jan S. in Verdachte kreeg een geldboete' van f 2.50 subs. 2 dagen, nadat de ambtenaar f 7.50 sube. 3 dagen had geeischt. Honden-ruzie te Gouda. De honden van^j. G. S. en mej. T. H. du H. te Gouda, ontmoetten elkandei op de Karnemelksloot De hond van S. wierp zich op het beestje van mej du H. en beet het in een oor, zoodat hij doot den veearts moest worden behandeld. De juffrouw wilde f 7.50 schade-vergoe ding hebben voor gemaakte onkosten door den veearts, maar S, had er weinig zin in, om te betalen. Hij was van meening, dat juist het hondje van mej. du H. zyn herdershond was aangevallen. Dit achtte de ambtenaar van het O.M. onmogelijk en vroeg f 2 50 subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter .gaf S. f 1 bqjte en de opdracht, de helft der on kosten, zijnde dus f 3.75 ten spoedigste aan mej. dn H. te betalen. Roekelooze snelheid. A. K. te Gouda heeft met ■syn motor, ia de Dorpsstraat te Moordrecht met een snelheid van 60 K.M. gereden. Eisen van het O.M". voor dit roekelooze rijden was f 15 subs. 8 dagen, wat de kantonrechter wijzigde in f 10 subs. 4 dagen. Overwerk in Moordrecht De meubelfabrikant P. de B. te Moor drecht, heeft,twee arbeiders overwerk la ten' verrichten, zonder vergunning der Arbeidsinspectie. Verd. verklaarde, dat de betreffende werklieden voor zichzelf aan den arbeid waren en niet in zijn dienst op dat oogenblik. Dit is echter eveneens verboden De ambtenaar van het O M. vroeg twee maal f 10 subs. 2 maal 4 dagen; de kan tonrechter legde 2 x f 6 boete op subs. 2 x 3 dagen hechtenis. Zevenhuizen moet oud bro°d eten. De bakker T. R. te Zevenhuizen heeft zijn knecht vóór 10 uur brood laten af leveren. Dit is al eerder gebeurd. Conform den eisch werd hij tot f 7.50 boete veroor deeld subs. 2 dagen. Overwerk in Schoonhoven. J B., bankethakker te Schoonhoven, heeft een zijner knechts op een middag laten werken, dat deze volgens de Arbeid» wet, vrij had. Verd. maakte de situatie dui lelijk, door te vertellen, dat een kuecht ziek was en de andere om ziju hans door het vele werk heen te helpen zijn vrije middag had willen opjff^ren ora behulpzaam te zijn bij het inpakken »«in kodt De ambtenaar van net O M herinnerde er aan, dat dit al do vierde maal is, dat verdachte voor een soortge'ijk feit te recht staat en vorderde daarom f 25 subs. 5 dagen hechtenis, welke straf hij van den kantonrechter wegens de bijzonde re omstandigheden voorwaardelijk kreeg opgelegd, met een proeftijd van 1 jaar. Ongekeurde varkens in Lange Ruige Weide. De niet verschenen verdachte C. H. V. te Lange Ruige Weide, had een drietal varkens^ die niet van een oormerk waren voorzien. Voor elk der feiten moet hij f 5 .boete betalen subs. 2 dagen hechtenis. De eisch van het O.M. was 3 maal f 7.50 sube. 3 maal 3 dae» VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1866. Alblasserdam. De duivenvereemgmg De Postduif" hield een wedvlucht vanaf .indhoven. De uitslag was: Gebr. Dijk 1, >br. Rixoocd 2. 3 en 36, t v d. Rhee 1,10,23 en 35, Ft. Bakker o, 14 32 en Uebr. den Boef 6, 20 en 46, J. Wolters 7 en 17, G. Herwig 8, 12 en 13, Gebr. de Heer 9, 16, 24, 27 en 41 Gebr Stout .11, 31 en 34, P- Bas 15 en 21, P. Ruiter 18, W. Ruiter 19 en 44, Gebr. Steenis 20 en 37 A van Dam 22, J. Stout 25, W. Pon sen 28, A. H. Recourt, 29 en 33, J. W. den Boef 30, 48, 49 en 50, M. P. Lambi- non 38 en 42, G. Stout 39 en 40, B. Pot 43, Kok van Asperen 45 en J. Gaal 51\ ïn concours waren 204 duiven. Losge laten 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2,39,19 uur, aankomst laatsté prijsduif 2.52.45 uur. Op het gemeentehuis alhier had de aanbesteding plaats voor een te maken asfaltbetonweg vanaf de Zuurstoffenfa- briek in den Hoogendijk tot aan de grens Papendrecht. Ingeleverd waren 15 biljet ten. De inschrijfsters waren: N.V. Asfalt Wegenbouwbedrijf te Amsterdam f 34,150, N.V. Mijnbouw Mij. Bouton te Den Haag f 30.600, Rozendaals Aannemersbedrijf te Enkhuizen f 30.5000, Wegenbouwbedrijf van Gent te Nijmegen f 30.450, N.V. Noord Nederlandsche Wegenbouw Mij. te Har- lingen f 29.879, N.V. Jaarsveld Wegen bouw Mij. te Silvolde f 29.240, N.V. Aan nemersbedrijf A. J .te Siepe te Winters wijk f 28,995, J. H. Reef Aannemersbe drijf te Oldenzaal f 28,860, N.V. Holland- sche Beton Mij. te Den Haag f 28.800, N.jV. Boesewinkel te Nijmegen f 28.500, N.V. Nederlandsche Basalt Mij. te Zaan dam f 28.300, Koud Asfalt Mij. te Utrecht f 27 340, N.V. Geruislooze Weg te- Heem stede f 26 835, N.V. Betuumen te Utrecht f 25.955, N.V. Aannemersbedrijf te Haar lem f 25.770. De burgemeester deelde mede dat do gunning werd aangehouden en zoo spoedig mogelijk zal worden hekend ge maakt Zwem-concours. Bergambacht. De zwemclub hield Za terdagavond haar jaarlijksch zwemfeest door om verschillende kampioenschappen onder de inwoners te laten strijden. Er was voel deelname, ook was er van de zij de van het publiek veel belangstelling. Het was wel jammer, dat te laat een aan vang werd gemaakt met de wedstrijden, waardoor het programma niet volledig kon worden afgewerkt, daar het te don ker werd. Begonnen werd om 19 nar met 25 M. school- en rugslag voor jongens tot en met 12 jaar. De tijden van beide nummers werden bij elkander geteld. De prijzen vielen ten deel aan: le H. v. Wijngaar den in een totaaltijd van 45.4 sec., 2 W. Noorlander in 48,9 sec., 3 W. Jongkind in 51,7 sec. Daarna volgde dezelfde cours voor meisjes tot denzelfden leeftijd. De winsters der prijzen daarvan werden: 1 K. Hueting in een totaaltijd van 48,6 sec. 2 G. van den Berg in 52,4 sec., 3 M. Bode in 56,1 sec. Vervolgens kregen wij den wedstrijd van jongens van 13—16 jaar in 40 M. vrije- slag en 40 M. rugslag. De winnaars daar van werden: 1 G. van Wijngaarden in 'n totaaltijd van 61,2 sec., 2 A. den'Haan in 70,5 sec., 3 M. Vermaat in 73 sec. Voor meisjes van deze wedstrijd was geen ani- Verder volgde 40 M. hindernis-zwem men voor jongens en meisjes. Van de jon gens werden winnaar 1 G. v. Wijngaar den in 43,7 sec., 2 J. Bezomer in 48.3 sec., 3 H. van Wijngaarden in 52,5 sec. Van de meisjes waren de snelsten: 1 F. Ravensberg in 60,2 sec., 2 K. Hueting in 64 sec3 Ge. van den Berg in 66 sec. Eindelijk volgde nog 25 M. gekleed zwemmen voor heeren en dames. Van de heeren verkreeg de le prijs, G. van Wijn gaarden in 21 sec., 2 W. v. Wijngaarden in 22 sec., 3 H. van Wijngaarden in 22.5 sec. Van de dames was de le D Jongkind in 25 sec., 2 C. van den Heul in 26,8 sec. en 3 Ce. v. d. Berg en E. v. Leeuwen, beiden in 27.1 sec. Bovengenoemde wedstrijden waren zoms zeer spannend en uit de levendig heid van het publiek viel wel op te mer ken, dat er genoten werd. Amusant was het ter opluistering gege ven nummer van den zwempropagandist die deftig gekleed op den duiktoren een redevoering wilde houden en na een hevi ge ruzie met den badmeester door laatst genoemde daarvan werd gesmeten en dus met zijn lakensche pak in het water te recht kwam Niet minder komisch was, toen de vrouw van den propagandist niet minder deftig gekleed te water sprong om haar man te redden, doch zelf niet zwemmen kon, zoodat de badmeester baar moest redden. Onderwijl werd ook nog een zigeuner familie nagebootst, hetgeen onder het pu bliek veel, hilariteit verwekte, vooral de straatmuzikanten en het gesjouw'met een met kroost beladen kinderwagen; het slot was natuurlijk dat alles in het water te recht kwam. De daaraan deelnemende personen waren zoodanig verkleed, dat zij bijna niet herkenbaar waren. Zoowel voor de handelingen als voor de kleeding wer den evenews prijsjes beschikbaar gesteld, die ten deel vielen aan Bertje den Haan, J. Graafland, W. Noorlander, H. v. Wijn gaarden en K. Hueting,. De club kan bogen op een geslaagden avond. Raadsvacature. Jaarsveld. De heer I. Schenkel heeft be dankt als lid van don gemeenteraad. Zijn opvolger op de candidalenlijst der S.D.A. P. is de heer H. Verheul. Bazar „Concordia". Krimpen a.d. IJssel. De muziekvereen. „Concordia" zal in de week van 29 Sept. tot en met 3 October een bazar houden in het Vereenigingsgebouw aan de Tuin straat. De baten van deze bazar zullen 'geheel ten goede komen aan het Instru mentenfonds van genoemde vereeniging. Mevrouw S. MulBlanjaar slaagde op het examen te Utrecht voor hhofdleer- ares directrice. Bij de kinderwedstrijden, die Zater dagmiddag werden gehouden, reed een dochtertje van den heer Katoen op de fiets met de keel tegen een staaldraad. Zij liep hierbij een diepe wonde op. Dr. Vis ser verbond het kind. Zooals reeds in een vorig nummer werd medegedeeld zullen in de steunrege ling verschillende veranderingen moeten plaats hebben. Echter zal het standaard- loon voor deze gemeente f 18 inplaats van f 16 bedragen en de maximum korting f 1 inplaats van f 1.25. De pas opgerichte mondaccordeon- vereeniging „Kunst na Arbeid" telt reeds 39 leden. De bedoeling is, dat de vcreeni' ging zal deelnemen aan concoursen. Krimpen a.d. IJssel. Veilingbericht: Prijzen: kippeneieren f 3—3.45, eenden eieren f 2.80 per 100 stuks. Voor kaas werd f 0.16—0.20 per pond besteed. Afscheid. Lekkerkerk. Woensdagmorgen was het de laatste ochtend, dat de heer De Bode, onderwijzer aan de le o.l. school, aan zijn klas les zou geven. Den vorigen avond hadden de kinderen het lokaal rijk ver sierd. Een der leerlingen overhandigde namens alle klasgenooten den scheidenden onderwijzer met een toepasselijk woord een fraaie atlas en een vaas en verschei-, dene kinderen boden hem bloemen aan. Ook het personeel nam op hartelijke wijze afscheid. Het hoofd der school dank te den heer de Bode voor wat hij voor deze onderwijijinrinchting heeft gedaan. Ouders, zoowel als kinderen, zien den heer de_Bode noode vertrekken. Bedankt als raadslid. Lopik. De heer G. M. Strien heeft zijn ontslag ingediend als lid van den ge meenteraad. Sinds 13 jaar heeft de heer Strien als R.-K. afgevaardigde zitting in den raad en eenige jaren is hij yvethouder geweest. Opvolger van den heer Strien op de R.-K. candidalenlijst is de heer F. Mul der. Lopikerkapel. De muziekvereniging „Crescendo" gaf Zaterdagavond op de muziektent een concert, ter inleiding van het Oranjefeest. Er was veel publiek bij deze uitvoering. Maandagmorgen was het feest voor de schoolkinderen. Na een rondwandeling door de lanen van het huis „Te Vliet", werden op het bordes voor dit huis eeni ge volksliederen gezongen. Op het voor terrein hadden daarop verschillende kin derspelen plaats. Vele ouderen kwamen 'n kijkje nemen. Na afloop had in de school de prijsuitreiking plaats een daarop volg de een tractatie der kinderen. Drie paarden eten zich dood. Moercapelle. De lanbouwer J. van der Spek, wonende aan den Heerenweg, kwam tot de minder aangename ontdekking dat drie zijner paarden van de achtergeble ven tarwe zooveel hadden gegeten, dat zij daaraan gestorven zijn. Gevonden een mes. Inl. bij de politie Een zoontje van den heer B. reed Dinsdag met zijn rijwiel in een sloot aan den Achterweg alhier. Met een flink nat pak en een met kroos overdekte fiets liep het geval af. Waterleiding. Moercapelle. De gemeenteraad besloot medewerking te verleenen tot doortrek king van het waterleidingnet naar den Middelweg, aangezien alle bewoners zich bereid hebben verklaard, bij doortrekking van de hoofdhuis hun perceelen aan te laten sluiten. Moordrecht. In de vacature, ontstaan door het vertrek va t den heer "Van Iopo- reu, is tot tijdelijk hoofd der o 1 school benoemd de heer C van Es, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam te Nieuwerkerk a.d. IJssel. De afdeeling Moordrecht van den Bijz. Vrijw. Landstorm heeft van den bur gemeester een fraaie Oranjevlag, waarop de naam van deze afdeeling voorkomt, ten geschenke ontvangen. Fraai knutselwerk. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De werklooze timmermansknecht Jac. Aalbers aan den Onderweg, heeft een miniatuur winkel- en woonhuis vervaardigd. Als voorbeeld heeft A. zijn ouderlijk huis genomen. Tot in 'de kleinste bijzonderheden is hij er in ge slaagd, het voorbeeld na te bootsen. Vol gens het oordeel van bouwkundigen klop pen alle berekeningen nauwkeurig en is de schaal (1 op 10) precies aangehouden. Gevonden: een zoo goed als nieuwe regenjas, terug te bekomen bij L. den Hoed Polsbrbek. De heer J. J. de Hepr, leer ling der Ohr. m.u l.o.-school te Schoonho ven die vóór enkele weken te Rotterdam eind-exmaen m.u.l.o aflegde deed Dinsdag en Woensdag met gunstig gevolg loelatings examen tot de 4e klassa Chr. H.B.S. te Utrecht Vertrekkend raadslid. Waddinxveen. Wegeüs vertrek naar el ders heeft de heer G. Fafiani bedankt als raadslid. Op de lijst van de S.D.A.P komt voor als zijn opvolger de heer A. Bonefaas De politie heeft tegen den timmer man E. proces verbaal opgemaakt wegens beleediging van den rijksambtenaar E. Door een hond. Waddinxveen. De motorrijder H. uit Gouda reed in het Noordeinde alhier over den herdershond van den landbouwer M van Velde, welk dier onverwachts den weg dwars overstak. De motorrijder maak te een slag over dpn kop en kwam met zijn duorijdster met een smak op don weg neer. Beiden liepen bloedende wonden op, die de dokter moest verbinden. De ver wonding was van dien aard, dat beiden met de ziekenauto naar hun woning zijn vervoerd. De motor was zwaar bescha digd. Jubileum Chr. School. W'llifle-Langerak. Maandagmiddag werd in een feestelijk versierd schoolgebouw de herdenking gehouden van het 10-jarig be staan ddr Ghr. School. De voorzitter. Ds. A. de Leeuw, opende de samenkomst met het laten zingen van Psalm ,77 7, ging voor in gebed en las daarna <Xen. 42 112. Spr. heette voorts allen hartelijk welkom, inzonderheid Ds. Westra Hoeksema. van Scherpenzeel, me de-oprichter der school. Naar aanleiding van het Schriftgedeel te sprak Ds. De Leeuw een herdenkings woord. Gedachtig aan de oprichting tien jaar geleden en de resultaten van thans, aldus spr.. moet dankbaarheid ons aller hart vervullen, voor wat God ons in deze Ghr. School heeft geschonken. Met het oog op de donkere toekomst moet men de bede uit den 138sten Psalm opheffen: Verlaat niet wat Uw hand begon, 0, Levensbron. Hiernji voerde Ds. Westra Hoeksema het woord. Deze uitte zijn blijdschap over dit jubileum. In korte trekkeil gaf spr. vervolgens een overzicht vanaf de oprich ting en totstandkoming der school, het geen getuigde van de geloofsdaden van de oprichters, om deze «chool met eigen mid delen te stichten. Maar voor wat met Gods hulp gebouwd wordt, geldt het woord van Luther: Een vaste burg is onze God. Met een bede. dat 't het onderwijzend personeel gegeven moge worden, vele kin deren te brengen op den weg van het kruis en dat daarbij Gods onmisbare zegen mo ge rusten op deze school, eindigde spr., waarna de bijeenkomst met een woord van dank van den voorzitter tot den oud-voor zitter na het zingen van Psalm t72 11, met dankgebed werd gesloten. Daarna vertrok men naar het versier de feestterrein, waar den kinderen een Oranjefeest werd aangeboden. De uitsla gen waren: Balloopen (67 jaar): 1 Jannie Ver- maat: 2 Wim Schep; 3 Ben Verveer. Turfdragen (voor jongens van 68 jaar): 1 G .de Hoop; 2 J. de Hoop; 3 Ja cob Uttel. Vlaggetje steken (6»—8 jaar): 1 Jannie Verveer; 2 Aartje Schep; 3 Beb Molenaar Zakloopen: 1 P. van Oosterom; 2 T. La- kerveld; 3 G. van Wijk. Koekhappen voor jongens: 1 C. de Hoop; 2 Jac. van Oosterom; 3 J/.Rijneveld. Wasch ophangen voor iiieisjes: 1 Joop Schep: 2 Flora Suhep; 3 Han Schilt. Water in glas dragen voor meisjes: 1 Lpna Blonk; 2 J. Slob; 3 H. Verveer; 4 M. van Oosterom. Pakjes kruien: 1 W. Slob; 2 A. Schep; 3 C. Verveer. Balloopen (10—13 1 jaar): 1 Annie Ver veer Td.; 2 C. Blonk; 3 Annie Verveer Hd. l>e overige kinderen ontvingen troost prijzen. Daarna volgde ringrijden voor jonge da mes met versierde fietsen. De uitslag hier van was: le prijs Toos Bons; 2e prijs Nel den Hartog; 3e prijs Gerrie Rijneveld; 4e prijs Corrie Houweling; óe prijs Rika Rij neveld; 6e prijs Anni de Hoop; 7e prijs Willie Verveer: 8e prijs H. van der Vlist 9e prijs Adri Uttel. Bij de prijsuitreiking worden de kinde ren onthaald op limonade en versnaperin gen. Het feest werd met het zingen van het Wilhelmus besloten. Zondag 6 September 1936. (Alle uren worden in den Zomertijd vermeld.) ned. herv. kerk. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur, Ds. J. H. F. Engel. Doopsbediening; 's avonds 6 uur, Ds. J. H. F. Engel. AMEIDE V-m. 10 uur, Leasdienst; 's avonds 6.30 uur, Ds? E. Schimmel. AMMERSTOL. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. van Ewijek, van Arkel. AMAUvftó'TOL. Herv. Geref. EvangoILa- tiegebouw. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. Terlouw, van Goudriaan. ARKEL. V.m. 9 uur, Ds. H. van Ewijek. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. H. Ewoldt. BERGAMBACHT. Uitgctredenen uit de Ned. Herv. Kerk. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur. Leesdienst. BERKENWOUDE. V.m. 10.30 uur, Ds. P. A. H. de Boer. Doopsbediening. BLESKENüGRAAF. V.m. 10.30 uur, Leeskerk; 's avonds 7.30 uur, Ds. v. d. Kraan, van SUedrecht. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur, Db. L. Blok. CAPELLE a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Booij. CAPELLE a.d. IJSSEL. Kerkgebouw Boezemstraat. V.m. 10 uur, de heer J. Kars; 's avonds 6 uur, de heer J. Kars. Zondag 38. i GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur. Ds. J. Haring. GIESSEN-OUDEKERK i V.m. 10 uur, Ds. G. de Jong, van Gorinchem; avonds geen Dienst. GIESSEN-NIEUWERK. V.m. 10.30 uur, Ds. Nugteren, Doopsbediening en Voorbereiding voor het H. Avondmaal; 's avonds 7 uur, Ds. Nugteren. GOUDRIAAN. 'a Avonds 7 uur, Ds. F. Anker. GOUDERAK. V.m. 10 uur, Ds. Oosten- brug, Doopsbediening; 's avonds 7 uur, Ds. Oostenbrug. GROOT-AMMERS. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. P. Steenbeek, van Oudewater. HAASTRECHT. V.m. 10.30 uur, Ds. W. de Voogd van der Straaten. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie, V.m. 10 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer Mouw, van Gouderak. HARDINXVELD. V.m. 9.30 uur en 's ar. 6 uur, Ds. K. van der Pol. HEI- en BOEIGOP. V.m. 10 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide; 's avonds 7 uur, Ds. Knier, vaif Vianen. JAARSVELD. V.m. 10.30 uur, Db. S. van der Linde, van Lopik; 's avonds geen Dienst. KINDERDIJK. V.m. 10 ur en 's av. 6 uur, de heer Luitjes. Godsdienst-Onder wijzer te Leiden. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur èn 's avonds 6 uur, Ds. Enkelaar. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie. Noordei-straat. V.m. 9.30 uur en 'sa\onds 6 uur, de heer G. Spreeuwenberg, van Rot terdam. KRIMPEN a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, Db. P. Buiskool, Doopsbediening, 's av. 6 uur, Ds. J. P. Buiskool. In beide beurten extra maündelijksche Collecte. LANGERAK. V.m. 10 uur, Ds. J. Slok; 's avonds geen Dienst. LEXMOND V.m. 10 uur, Ds. A. Os kam, Doopsbediening; s' avonds 7 uur, Ds. A. Oskam. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Db. IJ. van Dijk. Doopsbediening. LOPIKERKAPEL. V.m. 10.30 uur, de heer C. G. T. Postma, Candidaat le Utrecht; 's avonds 7 uur. De. W. van Griethuijzen. LOPIK. V.m. 10.30 uur, Ds. T. van de Hee, van Polsbroek en Vlist; 's avonds 6 uur, de heer G, G. T. Postma, Gandidaat te Utrecht. MOORDRECHT. V.m. 10.30 uur, Prof. Dr. M. C. van Maurik Broekman. Doops bediening. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer K. Asmus. MOERCAPELLE. V.m. 10 uur, Ds. J. Booij, van Capelle a.d. IJssel, Doopsbedie ning. MOLENAARSfcRAAF. 's Avonds 7 30 uur. Ds. H. W. Waardenburg, van Streefkerk. NIEUWLAND. 's Avonds 7 uur, Ds. Barger, van Heukelum. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur, Ds. Joh. van Dorssen, Doopsbediening; 's avonds 6.30 uur, Ds. Joh. van Dorssen. NIEUWPOORT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur. Ds. A. van der Kooij. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds/ 6 uur, Ds. A. G. H. Vol- lenweider. NOORDEIOOS. V m. 10.30 uur, Zende ling Van Dijke. 's avonds 7 uur, Ds. P. Zijlstra. OUDE WATER. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. P. J. Steenbeek. OUD-ALBLAS. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds. R. W. Steur. OTTOLAND. V.m. 10.30 uur, Ds. F. Anker. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. G. Woelderink. Wijkgebouw. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid, Gods dienst-Onderwijzer. POLSBROEK en VLIST, V.m. 10.30 uur, Lezen eener Predikatie, 's avonds 7 30 uur, Ds T. van de Hee. REEUWIJK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. W. Vroogindewei. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, Ds. D. J. van de Graaf; 's avonds 6 uur, Ds D. J. van de Graaf, Doopsbediening. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep. Nutsgebouw. V.m. 10 uur, Prof. Dr. F. W. A. Korff. van Leiden. SGHELLUINEN. 's Avonds 7 uur, Ds. Vollebregt, van Hoornaar. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. V.m. 10 uur en *s avonds 6 uur, da heer J. H. Boogaard. SLUIPWIJK. V.m. 10 uur en 'a avonda 6.30 uur. Ds. E. R. Damsté. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer L. Paul, Godsdienst-Onderwijzer te Benthuizen. STREEFKERK. V.m. 10 uur, Ds. H. W. Waardenburg; 's avonds 7.30 uur, de heer Junilel, Evangelist te Witteveen (Dr.). WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's sv. 6.30 uur, Ds. W. Vroegindewjj. Doopebe» diening. WAARDER. V.m. 10.30 uur 'f M 7 uur, Ds. E. V. J. Japohen. In beide Diensten Collecte voor de Kerkverwarming. WILLIGE-LANGEAK. V.m. 10 uur, Iks. A. de Leeuw; 's avonds 7 uur, Db. A. de Leeuw (Zondag 17). WIJNGAARDEN, 's Avonds 730 uim. De. L. Blok, van Brandwijk. ZEVENHUIZEN. V.m. 10 uur, De. Van Hasselen, van 's-Gravenhage. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Geen Dienst. ZEVENHUIZEN. Geen Dienst. GERÉF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Joh. Wiplcnga.' BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. Berends, Em.-Predikant te Amersfoort. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur en 's av 7 uur Leesdienst. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. M. de Goede. IJsselm. Laan. V.m. 10 uur en 's av, 5 uur. Ds. J. Kapteijn. GIESSENDAM. V.m. 9.30 uur en 's av, 6 uur. Ds. S. O. Los. HARDINXVELD. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. J. J. Beukenkamp. HAASTRECHT. V.m. 10.30 uur en 's av. 7.30 uur, Ds. J. F. W. Erdmann. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Db. Brunsting. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonda 7 uur, Ds. J. O. Mulder. LEXMOND. V.m. 10 uur en 'a avonds 7 uur. Ds. Goumou. LEKKERKERK. V.m. 9.30 uor en 'sar. 6 uur Ds. P. Roos. MOORDRECHT. V.m. 10 uur en 's ar. 6.30 uur, Ds. D. P. Kalkman. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 urn en 's avonds 7 uur, Ds. H. van Heijst. NIEUWERKERK a.d. LJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. Toornvliet. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur en 's ar. 7 uur, Ds. C. Houtman. OUDE WATER. V.m? 10 uur en 'a ar. 7 uur, Ds. A. van de Weg. OTTOLAND. V.m. 10.30 unr en 's ar. 7 uur. Ds. J. W Dregt. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. D. A. Vogel. PEURSUM. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7 uur, Ds. Mulder. REEUWIJK. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Ds. P. Warraenhoven. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur Ds. J. Hoekstra. SLIEDRECHT. V.m. 9.30 uur en 'a ar, 6 uur, Ds. Van Tol. -w WADDINXVEEN. V.m. 10 uur eW 's ar. 6 uur, Ds. W. J. Smidt. WAARDER. V.m. 10.30 uur. Ds. F. A. HofmanBediening van hef H. Avondmaal; 's avonds 7 uur, Ds F. A. Hofman, Bedie ning van het H. Avondmaal. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur m> 's avonds 6 uur. Leeskerk. CAPELLE a.d. IJSSEL. De Ruyter- straat. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Leesdienst. NIEUWERKERK a d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 30 uur, Leesdienst. OUDE WATER. V.m. 10 uur en 's ar, 7 uur, Leesdienst. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM V.m. 10 uur en *s av, 6.30 uur. Leesdienst. SLIEDRECHT. V.m. 10 uux en 's ar. 6 uur. Ds. J. Overduin. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur. Leeskerk. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's ar. 6.30 uur, Leesdienst. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, de heer Bisschop, van Rout- veen. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Kinderdijk. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, de heer Beekman, van Vsenendaal. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H, Vlot. Ddcostastraat. V m. 10 uur en 's avonds '5 uur Ds. A. van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10.30 uur, n m. 3 uur en 's avonds 7 uur, Ds. M. Hofman. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. V.m. 10 uur en s av. 7 uur, de heer E. du Marchie, van Voort» hulzen, Theol. Student te Apeldoorn. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur en 's av, 7 uur, Student' Jac. G. Maris, vén Apel doorn. f SLIEDRECHT. V.m. 9.30 uur en 's ar, 6 uur, Ds. Smits-

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5