[schoonhoven! JË Telegrammen SCHOONHOVEN VIERT NOGMAALS FEEST. Sportnieuws Predikbeurten PlaatseHjiTltieuws""! OOR 5 CENT PER MAAND verzekerd ongevallen Sportnieuws Predikbeurten Rechtszaken Marktberichten maar was in een beklagenswaardigen toe- stand. Haar gezicht was vol messneden. In Almorgen vonden we een soldaat, deel uitmakend van de traditionalisten, die door communisten gevangen was geno men. Zijn beide oogen waren uitgestoken, zijn gelaat was vol messneden en al zijn vingers waren afgesneden. Hij leefde nog maar stierf, terwijl zijn laatste woorden tot mij waren gericht." DE KONINGIN NIET BIJ HET VUUR WERK. Wegens lichte verkoudheid. fe-GRAVENHAGE, 14 Sept. Wegens een lichte verkoudheid zal de Koningin heden avond het vuurwerk op het Malieveld niet kunnen bijwonen. AUTO OP PUBLIEK INGEREDEN. Verscheidene gewonden. HOENSBROEK, 14 Sept. Tijdens een optocht, waarvoor groote publieke belang stelling bestond, passeerde een auto, be stuurd door <jen heer S. uit Heerlen, toen plotseling een dame op haar fiets den weg overstak. Om een aanrijding te voorkomen gooide S. het stuur om, maar kon niet snel genoeg remmen en reed op de langs den weg staande mensclien in. Verschei dene personen werden min- of meer ern stig gewond. De heer v. d. Abeelen uit Heerlen bekwam een dubbele beenbreuk, zijn dochtertje een beenfractuur, zijn vrouw een verwonding aan de borst en een nichtje van de familie liep een ge scheurde bovenlip op. De heer Hoogakkor bekwam een schedelbasisfractuur, terwijl nog verscheidene personen lichte verwon dingen en ontvellingen opliepen. De ge wonden zijn naar het ziekenhuis overge bracht. TERECHTSTELLINGEN IN SPANJE. PARIJS, 14 Sept. Te Valencia zijn een overste en zes luitenants door een krijgs raad van het volksfront ter dood veroor deeld; drie kapiteins tot levenslange ge vangenisstraf. MIJNEN IN SPAANSCHE ItAVENS. Een waarschuwing. LA CORUN^C5l4 Sept. Radio So, Coruna beeft de volgeMe mededeeling verspreid: „Voor alle schepen die bij de Spaansche kust varen; In verband met de bedreiging der opstandelingen, levert het gevaar op de havens van Santander en Bilbao te nade ren, daar op 14 September direct na mid dernacht mijnen in deze havens zullen worden gelegd. Alle schepen van vreemde mogendheden worden verzocht deze ha vens te verlaten voor het genoemde tijd- etip. HET OPTREDEN DER ANARCHISTEN. LA CORUNA, 14 Sept. Het hoofdkwar tier der rebellen te Valladolid deelt mee, dat de laatste dagen honderden gevange nen door anarchisten zijn doodgeschoten. De rebellen hebben in de buurt va» Toledo een concentratie van regeeringatroepen uiteengeslagen. De regeeringstroepen zou den honderd dooden op het slagveld heb ben achtergelaten. DE NATUURRAMP IN NOORWEGEN. In iotaal 78 dooden. OSLO, 14 Sept. Bij het ongeluk aan bet Lönmeer, zijn volgens de laatste racdedee- lingen in het geheel 78 personen om het leven gekomen, onder wie dertig kinde ren. De materieele schade is 6.000 000 kro nen. Een vroolijke Zaterdag. De oproep onzer regeering om den dag Van Zaterdag j.l. te maken tot een van nationaal gèdenken, heeft in Schoonho ven goeden weerklank gevonden. Nog was iedereen vol van de uitbundige viering van den koninginnedag, toen het feit der Verloving van onze Prinses aanleiding werd tot een nieuw betoon van aanhanke lijkheid jegens het Oranjehuis en Schoon hoven heeft daaraan deelgenomen op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wen- echen liet. Dat wil niet zeggen, dat er Za terdag grootsche feesten waren georgani seerd; daarvóór was de tijd van voorbe reiding te kort en de kassen waren leeg. Maar juist door die omstandigheden is 't resultaat van 3en oproep, die Vrijdag tot de burgerij was gericht, van temeer waar de. Er viel niet veel meer te organisee ren, er waren geen bijzonder attracties en men kon geen prijzen beschikbaar stellen; het kwam dus alleen aan op spontane feeststemming. En die was er inderdaad volop. Vroege feeststemming. Het programma, dat „Oranje Boven" inderhaast en met bescheiden middelen had samengesteld, begon met carrillon- muaïek van 8 tot 8V« uur. Nauwelijks had de beer Lensen zijn post in den stad huistoren ingenomen of de twinkelende tona* van zaj* klokjes lokten het rood- wit-blauw uit de ramen en in een omme zien was de heele stad rijkelijk met vlag gen getooid. Voor een groot deel was daardoor de vereischte stemming reeds bereikt en ze werd nog verhoogd, toen na een half uur Brouwers Radio vroolijke gramofoonmuziek over de Haven deed schallen. Ook later op den dag heeft de installatie van den heer Brouwer nog herhaaldelijk goede diensten bewezen en in de Lopikerstraat droeg op dezelfde wij ze de heer Hoon tot de feestvreugde bij. Zoopls steeds op Zaterdag, volgde ook van 1112 uur nog een carrillonbespe- ling, zoodat ook zonder eigenlijke feesten de morgen reeds gezellig verliep. Intusschen beijverde men zich hier en daar reeds met de versiering van straten en gevels Aan het stadhuis en de hekken op de Steenen Brugo werden guirlanden gehangen, de bakken aan de lantaarns al daar «kregen een frisch bloemetje en de gemeente-tuinlieden brachten vlug een fraai bloemwerk met een fontein en met oranje-verlichting aan boven de Haven bij de muziektent. In de Lopikerstraat verrees een eerepoort en de Havenstraat en Adpelstraat werden met lampions ver sierd. Zoo zag Schoonhoven er met weinig kosten toch feestelijk uit, toen omstreeks drie uur de schooljeugd met de muziek van TA.V.ENU. van het Doelenplein nïtar den Steenen Brug trok, wederoqi rijk beladen met vlaggen, emblemen enz. Voor het stadhuis zongen de kinderen, begeleid door het muziekcorpé onder di rectie van den heer Hoon, het Wilhelmus en daarna sprak burgemeester Nieuwen- huisen hen vanaf het bordes toe. Hij dankte de jongens en meisjes voor de hul de aan het jong verloofde paar en hoopte dat zij dezen feestdag nog lang in hun, herinnering zouden bewaren. Spr. wekte allen op. trouw te blijven aan het Huis van Oranje. Verder had de heer J. Mona- houWer een „Schoonhovensch Volkslied" gedicht, dat het talrijke publiek uit volle borst meezong, toen T.A.V.E.N.B. de wijs van Sarie Mareis inzette. Toen klonk nog 'n „Lang zullen ze leven" en daarop be sloot de burgemeester het geheel met 'n „Leve Prinses Juliana en Prins Bernard" en een „Leve de Koningin", waarmede de jeugd door een driewerf gejuich en ge- wuif instemde. Onder de vroolijke tonen der muziek volgde daarop een rondgang door de stad. Om vijf uur begon de gecostumeerde voetbalwedstrijd ten behoeve van het werkloozen-uitstapje in den a.s. zomer. Hoewel dit nummer aanvankelijk buiten het feeetprogramma stond, was het er later als een welkome aanvulling haastig ingelaacht en het paste dan ook uitstekend in het kader van den dag. Het werd een bijzonder aardige ver tooning op het tèrrein achter de gasfa briek. De imponeerende verschijning van den reus overheersdhte er, doch onder zijn medespelers van bescheidener for maat waren de meeat uiteenloopende fi guren waar te nemen, en er was aan die costumeering zeer veel zorg besteed. Het geheel viel dan ook bijzonder in den smaak. Voor de muzikale medewerking zorgde T.O.A.G.E.N.O., dat den stoet ook begeleidde van en naar het voormalige Heerenlogement. Concert Het fraaie weer, dat den gebeelen dag aan de belangstelling ten goede kwam, deed ook Zijn invloed gelden bij een con cert, dat T.A.V.E.N.U en T.O.A G.EN.O, eljc voor de helft gaven in de muziek tent op den Dam. Vaderlandsche liederen namen uit den aard der zaak een belang rijke plaats in op het programma, dat met veel ambitie werd gevolgd. De optocht Ongetwijfeld mag de optocht, die om half negen begon, het hoofdnummer van het feestprogramma worden genoemd en hij werd tevens bet grootste succes. De Oranjevereniging had er de medewer king van alle plaatselijke vereenigingen voor ingeroepen en zij kwamen op in grooter aantal, dan men had durven ver wachten, zoodat het een zeer lange stoej werd. die bij het licht van fakkels en lampions en met muziek van de beide plaatselijke gezelschappen' in een zeer vroolijke stemming door onze straten trok. Tot de meest opvallende groepen in dezen optocht behoorde de (gewapende en ongewapend®) burgerwacht, wier leden fakkels meevoerden, de Roode Kruisafdee- ling, die uitblonk door de onberispelijke costuums van de in opleiding zijnde ver pleegsters, en de colonisten, voort» de gym nastietkvereen. „D.O.S." en de gecostumeer de voetballers. In open rijtuigen namen verder de burgemeester in ambtsgewaad en vergezeld van mevrouw Nieuwenhui- sen en de beide wethoudtrs aan den optocht deel, evenals het bestuur van Oranje Boven. De gemeente-secretaris en zijn, ecrhtge- noote reden in een auto mee. Er was enorme belangstelling in de straten, waarlangs deze vroolijke stoet passeerde en vooral op de Steenen B&g, toen tot slot een défilé langs het stadhui» plaats had. Na afloop hebben B. en W.. het bestuur der Oranjevergen. en de leiders der deel nemende groepen op hft stadhuis ontvangen, waar de burgemeester hen in •ae hartelijk toespraak dank hraota voer de spontane medewerking. In het bijzon der sprak de heer Nieuwenhuisen daar bij zijn voldoening uit over het uitstekend figuur, dat de jonge afdeeling van het Roode Kruis dezen avond had gemaakt. Het deed den burgemeester veel genoegen dat ondanks de korte voorbereiding, dit feest zoo goed was geslaagd en aan allen die daartoe hadden bijgedragen, bracht spr. daarvoor hartelijk dank. Namens de Oranjevereemging voegde de heer P. van der Hek hieraan eenige woorden toe, waarin hij in het bijzonder den burgemeester dank bracht, voor diens medewerking en de heer G. H. Kerling optredend als commandant van de bur gerwacht, sprak zijn waardeering uit voor de stuwkracht, welke voor deze feestvie ring van den burgemeester was uitgegaan Daarna heeft laatstgenoemde nog zijn voldoening uitgesproken over het aan ons bureau gepubliceerde bericht, dat de re geering had beslotep, over deze weelc aan de steuntrekkenden een exlra-uitkeering van f »2;50 te verstrekken. Spr. voegde daaraan' toe, dat het dagelijksch bestuur der gemeente alles zou doen, wat het kon, om dit besluit zoo teadoen uitleggen, dat ook zij, die in de werkverschaffing arbei den en anderen, die naar bet oordeel vad B. en W. voor een dergelijke uitkeering in aanmerking bebooren te komen, niet zul len worden vergeten. De heer Van der Hoeven nam de gele genheid te baat, om in verband met wat hier was gezegd over het Roode Kruis, een collecte, die in den loop dezer week voor die' instelling wordt gehouden, warm aan te bevelen- Een filmvertooning op de Steenen Brug vormde het slot van den feestdag. Hoewel dit nummer eerst om half elf aanving, vai de belangstelling nog steeds onverflauwd. De heer Niestadt draaide eenige vroolijke rolprentjes en liet tot slot een filmpje van Schoonhoven zien, 4at in het bijzonder de interesse van het publiek had. EEN SCH00NH0VENSCH GESCHENK AAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNARD. Mevrouw Nieuwenhuisen-Kramer, de echtgenoote van onzen burgemeester, heeft het initiatief genomen tot het samenstel len van een comité, dat bedoelt, gelden in te zamelen om Prinses Juliana en Prins Bernard ter gelegenheid van hun huwe lijk een Schoonhovensch cadeau aan te bieden. De burgemeester heeft het eere voorzitterschap op zich genomen. Binnenkort volgen nadere berichten. BEZOEK VAN GOUDSCHE REMON STRANTEN- De Remonstr. Gerei. Gemeente te Gouda houdt 20 dezer een gemeentedag, waar aan een bezoek aan Schoonhoven verbon den is Het gezelschap hoopt hier deis middags met de trein van half drte aan te komen. Het zal de thee gebruiken kn hotel „Belvédère", waar de heer A. P. yermeij het onderwerp „Zelfbeheersching" zal inleiden, waarover vervolgens een be spreking wordt gehouden. Ook de terugreis wordt per trein ge maakt. AMERICAIN-BIOSCOOP. America in bioscoop komt weer met de eerste bioscoopvoorstelling in het wrinter- seizoen. Het programma is met zorg sa mengesteld. De voor velen imposante fi guur van Harry Piel treedt op in „Ar- tisten,'' een film vol sensationele intri gues. Harry Piel verschijnt o.m. in een dressuur-nummer, dat de bewondering van het publiek zal wekken en vele knap pe en adembenemende circusscènes, zullen de aandacht tot het einde toe geboeid hou den. Een film, uitstekend voor ontspan ning geschikt. Squibs, hot bloemenmeisje van Picca dilly", is de tweede hoofdfilm en zooals men uit de titel wel zal opmaken, een rol prent van een geheel ander karakter dan de eerste. Het is een charmant verhaal met aardige verwikkelingen, bloemen en liefde. Het slot is alleszins bevredigend en het publiek zal dan ook met deze prettige geschiedenis ten volle meeleven. Een en ander vertoont American Bios coop Woensdagavond in hotel a la Station zooals uit de advertentie in dit blad reeds is gebleken. Woensdagmiddag wordt een kinder voorstelling gegeven. GOED AFGELOOPEN. Zondagmiddag was mej. T. v. Iperen aan het rijden met een personen-auto. Naast haar had haar vader, de heer A. van Iperen, plaats genomen. Toen zij van de Voorhaven de Oostzijde van de Haven wilde oprijden, naderde uit de richting Kortendijk een familie met een kinderwa gen, die ondanks het feit dat mej. van I. den richtingwijzer had uitgestoken, pro beerde om voor den auto op de Haven te komen. Daardoor moest mej. van I., wilde ze een aanrijding voorkomen, de bocht te kort nemen, met het gevolg, dat de wagen eerst tegen den hoogen trottoirband en vervolgens tegen een langs het water staande boom opreed. De boom was tevens «ie redding, want had die er niet gestaan, dan sou de auto onherroepelijk in het wa ter tan de jwi tatgchtgekomen met WAAROM RECLAME VOOR ASPIRIN? Aspirin is toch alom bekend, zoo denkt U. Juist daarom, omdat Aspirin zoo bekend is, wordt maar al te vaak elk hoofdpijn- middei, ja bijna elk wit tabletje Aspirin genoemd, dus wordt natuurlijk ook de geringe werkzaamheid en minder goede verdraaglijkheid van een goedkooper sur rogaat het echt© Aspirin aangewreven. Daarom maakt de goede naam van As-- pirin voortdurend reclame, d.w.z. ophel dering noodzakelijk, want alleen Aspirin met h^et „Bayer"-kruis en in de verpak king met den Oranjeband is het echte Aspirin met al zijn voortreffelijke eigen schappen. 19 allp ernstige gevolgen daaraan* verbonden. Nu liep een en ander met lichte schade slechts één deuk in het spatbord af. KOKENDE KOFFIE OVER HET LIJF. Vanmorgen trok de éénjarige baby van de familie Muylwijk, wonende aan de Ha- venstraatsche wal, een pot kokende koffie over zich heen. Het kind liep ernstige brandwonden op en dokter J. Groesbeek, wiens hulp werd ingeroepen, achtte over brenging naar een ziekenhuis dan ook noodzakelijk. Spoedig daarop is hot kind per ziekenauto naar Utrecht vervoerd. Het gebeurde verwekte in de huurt nogal con sternatie, BOTSING. Op den Lopikerweg kwam de groenten- bakfiets van den heer Meijer alhier in botsing met een vrachtauto. De fiets liep eenige schade op, welke onderling is ge regeld. GEVONDEN. Omtrent onderstaande gevonden «voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie: Een zelfbinder, een belastingmerk, een kindermanteltje, een ceintuur, een blauw kindertaschje, een heerenrijwiel, een br. damestasch, een sp&tscherin, een dames- handschoen. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Een overwinning en een neder laag. Schoonhoven. De afgeloopen competitie- dag voor Sportclub, bracht dit resultaat, dat de voornaamste wedstrijd werd ge wonnen. Het derde elftal van Sportclub won op gemakkelijke wijze met 41 van Dilettant III van Krimpen a d. Lek, waar bij in dezen wedstrijd het dikwijls goede plaatsen van de Sportclub-spelers viel op te merken. Sportclub IV heeft het zoet der over winning nog niet mogen smaken, want nu werd met 25 verloren van Gouda VI Hier gaf het spel der voorhoede van Gouda den doorslag en deze wist de kan sen te benutten, wat juist van die dei' Sportclub-voorhoede niet gezegd kan wor den. Over het spelverloop van de wed strijden nog het volgende Sportclub III—Dilettant III 41, Binnen een minuut kreeg de Sportclub- middenvoor reeds een kans tot doelpun ten, maar miste, door te zacht te schie ten. Het bleek echter uitstel, want de daaropvolgende aanval van -Sportclub, plaatste de linksbinnen op het juiste mo ment naar den linksbuiten en met 'n hard schuin schot werd het 10. Langen tijd bleef het spel zich op de helft van Dilet tant afspelen, maar de verdediging van Krimpen wist steeds tijdig in te grijpen, totdat na een half uur spelens Sportclub den stand op 20 bracht, en voor de rust inging werd het 30. Ook na de rust bleef Sportclub in de meerderheid, maar het binnentrio der Blauw-Witten wist de talrijke kansen niet te benutten. Tenslotte had de rechtsbinnen van Sport club geluk, door met een hoog schot den stand op 40 te brengen. Eén minuut voor het einde scoorde Dilettant tegen Met een uitslag van 41 voor Sportclub eindigde deze eerste competitiewedstrijd, strijd. Sportclub IV—Gouda VI 2—5 Aanvankelijk was Gouda iets sterker, maar het gelukte Sportclub toch de lei ding te nemen, doordat de Gouda-doelver- dediger den bal na een schot liet vallen en Sportclub van deze fout profiteerde (10). Gouda bleef aanvallen en zij wist haar meerderheid uit te drukken door kort achtereen twee doelpunten te ma ken (12). Sportclub wijzigde haar op stelling, wapt het spel verplaatste zich daardoor naar de Gouda-helft. Het was de middenvoor, die den stand weer gelijk (22) maakte, als was het geluk met hem, doordat de scheidsrechter *t hands- geval ontging. Voor de rust inging kwam Gouda weer op fortuinlijke wijze aan de leiding, doordat de Sportclub doelverde- diger den bal liet vallen en de Gouda mid denvoor maar voor het inschieten had (2—3). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust was Sportclub in de meerder heid,» maar toen de Sportclub-doelverdedi- ger de fout beging een ver ingezonden kalm schot te laten passeeren, gttf Sport club de moed eenigszina op e& voor hqt, MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 WEERBERICHT Naar waarneming in den morgen vao 14 September. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest zwakke, aanvankelijk uiteenloo pende, later W. wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, nog kans op regen of onweer, aanvankelijk iets kouder. Waterstand: Schoonhoven hoogt water 50 uur, 1.33 M Vreeswijk hoog water 655 uur, 1.60 M. Keulen stand 2.07 M., val 0.11 M Luchttemperatuur. De ^temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 65 graden Fahrenheit. C Maandag 7 Sept.: Op 9.19, onder 1.31. Laatste kwartier Dinsdag 8 Sept. op 10.13 einde kwam, had Gouda er 25 van ge» maakt Dilettant 2—Gouderak 2 Krimpen a.d. Lek. Dilettant is direct in den aanval en al spoedig blijkt dat Dit veel beter speelt dan de vorige week. Steed» weer golven de aanvallen op het Gouderak-doel af, doch de Gouderak-ach terhoede weet van geen wijken en we'kt op volle kracht. De voorhoede van DiL weet het net echter niet te vinden. En wat meer gebeurt, bij een uitval forceert Gou derak een oorner en weet hieruit de lei ding te nemen (O—1). Na de rust gaat de strijd m,eer gelijk op, met DiL het meest in den aanval en Gouderak iete ge vaarlijker. Een kwartier voor het Seinde weet Gouderak nogmaals te scoren (02). Dit wordt Dil. te bar, ze wijzigt haar op stelling en spoedig ligt de bal in het Gou derak-doel (1—2). Dil. doet kranige po gingen om gelijk te maken, doch Gouderak verdedigt haar voorsprong krampachtig. Als Dil. te ver opdringt weet Gouderak zelfs nog een derde doelpunt te maken (1—Dil. i» nu een geslagen elftal, toch weet ze vlak voor bet einde ook nog te doelpunten (2—0), waarmede bet einde komt. Dil. 3 ging op bezoek bij Schoonhoven 3 en miste haar keeper, voor wien de rechtsbuiten in het doel stond.'. Met 41 moest Dil. 3 de vlag srijken. Dil. 1 hield de eer hoog. In een vriend schappelijke ontmoeting tegen D.G.V. van Krimpen a.d. IJssel, welke wedstrijd ge speeld werd op het D.G.V.-terrein wist ze met niet minder dan 1—6 de derde klas» ser te verslaan. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 16 Sep tember, 's avonds 8 uur, de heer Yen Leeuwen, Godsdienst-Ouderwijzer te Schoonrewoerd. KRIMPEN ad IJSSEL. Evangelisatie Noorderstraat. Dinsdag 15 September, 's avonds 7.15 uur, de heer Joh. Vijver berg. van Rhenen. SLIEDRECHT Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 16 September, 's avond» 7 uur. de heer J. H. Boogaard. WAARDER. Donderdag 17 September, nm. 2 uur, Da. E. V. J. Japchea. Huw» lijksbevastiging. REM. GEREF. GEM. WADDINXVEEN. Woensdag 16 Sep- tember, 's avonds 7 uur, Ds. A. W. de R» ver, van Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Woensdag 16 Septn 's avonds 7 uur, de heer G. J. Zwaferink van Ederveen. AMEIDE, Zaal van Mej. Diepenhorst Dinsdag ló September, 's avonds 7.30 uuxj de heer E. van Wijnen, van Oldebroek. CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermweglaaa. Woensdag 15 SepL, 's avonds 7 uur. Da H. Vlot evangelisatie SLIEDRECHT. Dinsdag 16 September Openlucht Samenkomst op het Dr. Lang» vqldplein. Leider de heer H. Veldkamp. Gebouw Maranatha. Dinsdag 16 Septem ber, s avonds 8 mur, Onderlinge Same» komst Leider de heer H. Veldkamp. G1ESSENDAM. Woensdag 16 Septem ber. 's avonds 6.30—7.80 uu^ taj be* Spoor, Onderligne Samenkom*, le*der dg MAANDAQ 14 SgPIHÜBEH tVW Groot-Ammers. Onder deie gemeente «en de rivier" ,.de lek" «en keno komen aandrijven. Men vermoedt dat dese ergens is losgewerkt. De eigenaar kan rich ver voegen bij den gemeente-veldwachter, den heer Van Ringelesteijn. De heer G. van As, caféhouder, wil- de met een kano gaan varen, tiaar bij die «port echter niet verstond en de kano met berekend was op zijn gewicht, sloeg bet vaartuig om, zoodat de heer Van As kopje onder ging. Hij wist zichzelf spoe dig op het droge te werken en kwam er met den schrik en een nat pak af Jaarsveld. Zaterdagavond gaf de mu- ïiekvereeniging „Crescendo" uit Lopiker- kapel aan den Uitweg een goed geslaagd concert. Mede door de verloving der Prin ses verkeerde het publiek ip een echte feeststemming.waardoor het geheel een zeer gezellige avond werd. De nummer» wedden keurig uitgevoerd en oogstten véél applaus. Een woord van dank aan „Crescendo", die, naar wij hopen, in een volgend seizoen meer van dergelijke avon- den zal organiseeren. Stolwijk. Stolwijk 2—Groot-Ammer» 2 4—3; Stolwijk 1—Zwerver* 2 2—1. De laatste match was een zeer mooie wedstrijd- Aan beide zijden werd hard ge werkt. Met de rust was de etend k-0 voor de Zwervers. Lex mond. Zaterdagavond heeft het mu ziekcorps „V.D.O." uit Vianen hier een muzikale rondwandeling gemaakt door de gemeente, gevolgd door een ooncert op het dorpeplein. De belangstelling was matig. BE INSTALLATIE VAN BURGEMEES TER L SCHUMAN. toplfc. Jaarsveld ea WIHiOe-Lanflerak. Zooals gemeld zal Woensdag de instal latie van den heer L. Schuman als burge meester plaats hebben in een openbare raadsvergadering te Jaarsveld om 10.30 u. te Lopik om 12 uur en te Willige-Lange- gak om 3 uur. Na afloop van elke openbare vergade ring zal gelegenheid bestaan met den njeu Wen burgemeester kennis te maken. De burgemeester zal dee morgens om 900 uut N T. aankomen aan de grens der gemeente Lopik (Biezendijk). Een «toet van ongev. 80 ruiters zal den nieu wen burgervader daar afhalen De navol gende route zal worden gereden: Lopik- eche Voordijk, Lange Zandpad naar Jaars veld, terug via Zandpad naar Lopik, Lo pik via Cabauw naar Willige-Langerak. Aan de verschillende scholen aillen de fcinderen een zanghulde brengen. De gemeentebesturen zullen het óp hoo gen prijs stellen indien ter verhooging van het gewicht van dezen dag de ingezetenen Öe vlag willen uitsteken. Nleuw-Lekkerl?nd. De heeren H. de lange en H. Timmer hebben ontslag ge nomen als bestuursleden van de Oranje vereniging „Wilhelmina". Mejuffrouw Cl. de Vries ie te Rot terdam geslaagd voor het examen enque- Ikiem. Het aantal manschappen, dat uit onze gemeente aan de beurt is, om in den eerstvolgende winter voor het dijkleger te worden opgeroepen, bedraagt, blijkens 'n jter visie liggende lijst, 60. Hoofdlieden zijn de heeren Jb. Boela, T. Rozen daal en Jr- den Ouden Rz. De vereeniging „Trouw aan Oranje Kinderdijk beeft Zaterdagmiddag het Oranjefeest gevierd, dat de vorige week, wegens het ongunstige weer, was afge last. Tevens had nu de herdenking plaats 'van de verloving van Prinses Juliana. Nadat de voorzitter van „T. aan 0 de èeer G. G. Voorsluit, d© feestelijkheden met een welkomstwoord had geopend, hield de heer F. M. A. v. d. Rovaart, bur gemeester van Nieuw-Lekkerland, een her denkingsrede. Na hft uitspreken hiervan zangen alle aanwezigen spontaan tweo coupletten van het Wilhelmus. Vervolgen» werden eenige volksspelen gehouden. *i Avonds gaven de muziekvereniging „Apolio" uit Nieuw-Lekkerland en de zangvereniging „0. B. K." uit Kinder dijk een concert. Het slotnummer was een bioscoopvoorstelling. Alles had een vlot m verloop en slaagde naar wensch. Er was veel belangstelling. Brandstofftovereeniging „One Voordeel". Oudewater. Uit het jaarverslag der ver eeniging bleek dat het ledental 67 be draagt, en dAt aan contributie in bet af geloopen jaar f 1116,38 is gestort. Het bo deloon. bedroeg 1 oent per lid per week, terwijl op anthraciet een |ortin,j van 15 oent en 0p eierkolen èen korting van 10 et. Per mud door de zoogenaamde kolen- conventie was toegestaan. De aftredende bestuursleden, de heeren G. {Stuart, voor zitter, C. den Hartog en G. de Waal wer den met algem. st. herkozen. Met ingang van 1 October is hier be- «oemd tot assistent der directe belastin gen en accijnzen, de heer F. J. van der Helmen te Strijen Jubileum. Oudewater. De heer W. Vermeij her dacht Zaterdag dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Machinefabriek „De Holiaadaohe JJssel", Gemeentereiniging. Oudewater. Met ingang van 16 Septem ber zal het huisvuil tweemaal per week worden opgehaald, n.l. dee Dinsdags en iVrijdags. ba het bellen moet het huisvuil tijdig worden buitengezet. De bewoners van den Langen Burgwal en de Achterstr. worden er op attent ge- iii,iakt dat zij het huisvun met voor des middags 1 uur mogen buiten zetten.' De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Evangelisate, heeft f 64,25 opgebracht. De collecte voor de Talma- stwhting beeft f 31,56 opgebracht. Blikseminslag. Polsbroek. Bij het zware onweder, dat gisterenmiddag ovtjr deze gemeente los brak, sloeg de bliksem in den hooiberg van den veehouder Adr. Lekkerkerker. Reeds was op twee plaatsen in dezen hooiberg een begin van brand waar te ne men. Aan bet spoedig optreden van de brandweer, die met de motorspuit onmid dellijk ter plaatse wa», i» het te danken, dat de brand in den aanvang kon worden gebluscht. Twee roeden van den berg wa ren door het hemelvuur opgespleten. Als de brand niet in het begin was te «tuiten geweest, waren de gevolgen m het dicht bebouwde dorpscomplex niet te overzien geweest. Stolwijk. Zaterdag werd de verloving van prinses Juliana mot prins Bernhard Lippe van Bieaterfeld in deze gemeente feestelijk herdacht De Wilhelminavereeni- ging haul besloten een optocht door de ge meente te organiseeren, met medewerking van alle schoolkinderen en vereenigingen. Des avonds te 8 uur waren de schoolkin deren met oranje egtooid en een lampion in de hand, benevens de vereenigingen_op- gesteld voor het gemeentehuis. De voorzitter der Wilhelminavereeni- ging heette de aanwezigen, die in groote getale naar het Plein gestroomd waren, hartelijk welkom en dankte voor de mede werking. Hierna spraken de burgemees ter, baron van Hemert tot Dingshof en de heeren K. Jager en J. «de Jong, resp. hoofd der O. L. school en hoofd der Bij zondere School. In het kort werd een overzicht gegeven van de vreugde, die zoo geheel onverwacht over het Nederlapd- sche volk gekomen was, alsmede een his torisch overzicht betreffende de familie von Lippe-Biesterveld. Hierna volgde de optocht; voorop gin- g entwee ruiters, gevolgd door het bestuur Voor Vli sunt per week (polis- en administratie kosten) worden onze abonnees tegen de gevolgen van Zendt ons Uw opgave: Naam, Voornamen, Ge boortedatum en beroep!!Jj der Wilhelminavereeniging, het gemeente bestuur, de leerlingerl der scholen en de vereenigingen en de stoet werd gesloten door de versierde en verlichte brandweer auto. De schoolkinderen zongen eenige Va derlandsche liederen, terwijl de muziek vereniging „Harmonie" en de zangver- eeniging „Eensgezindheid" hierbij hun me dewerking verleenden. Na afoop werd de stoet op het Plein, onder dankzegging van den voorzitter, ontbonden, en de besturen der vereenigin gen in de raadszaal ontvangen. De kinde ren werd enop versnaperingen onthaald. Het geheel had een ordelijk verloop. DRIE KALVEREN DOOR BLIKSEM GEDOOD. Willige-Langerak. Bij het hevig onweer van gistei middag zijn in de buurtschap Cabauw 4 kalveren van den veehouder G. Overbeék in de weide door den bliksem getroffen. Drie der dieren werden gedood. maakt de middenvoor er 3—0 van, waar na het spoedig rust is. Na de rust verhoogt LFG de score tot 5—0, waarna Gouderak een tegenpunt maakt, zoodat de eer gered is (01). LFG weet nog tweemaal te scoren, zoodat de eindstand 71 wordt /VMM VRIJE GEREF. GEM. SLIEDREGHT. Lokaal Vergeer. Dins dag 15 September, 's avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht CHR. GER. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdag 7.30 uur n.m Ds. P. de Groot, van Gorinchem. Voetbaluitslagen. Bergambacht. Zwaluwen I speelde op haar terrein aan Bergstoep een wedstrijd tegen Moercapelle I, welke wedstrijd ein digde in een gelijk spel (3—3). Het twee de elftal van De Zwaluwen speelde uit te gen Oudewater 3, waarbij De Zwaluwen met een 3—2 nederlaag naar huis toe gin gen. L.F.C. II—O.N.A. V. Lekkerkerk. LFG trapt af als scheidsrechter N. G Burger het beginsignaal laat hooren. Het is een vlugge open wedstrijd en daar de partijen vrijwel tegen elkaar opwegen, gaat de bal van doel tot doel. Er wordt hands gemaakt bij LFC net buiten het strafschopgebied. De vrije schop wordt gehouden. Nadat een tweetal corners op het 0 N.A. doel zonder resultaat blijven, zet, als er 20 minuten gespeeld zijn, de 1.-builen goed voor en de middenvoor kopt onhoudbaar in (10). Na de rust begint LFC flink aan te val len De ONA-keeper is goed in vorm en houdt er talrijke schoten uit, maar ten slotte moet hij visschen voor een schot van den r.-binnen (20). LFG houdt vol en spoedig weet de l.-binnen er met een vlie gend schot 30 van te maken. Thans is de bal op de ONA helft, nu gaat de mid denvoor alleen op het doel af. de keeper loopt uit om de trefk$$jft-van het schot zoo klein mogelijk te in il |ta|oiniiii de midden- voor weet den bal prenpe binnen de paal in het net te doponeereat, zoodat de voor sprong 40 is, hetwelk groote vreugde I geeft in het LFG kamp. Na nog enkele LFG aanvallen komt het einde. L.F.C. III—Gouderak III. Na den aftrap wordt de bal direct gere tourneerd en we zien enkele mooie scho ten van den links-buiten en spil van LFG, maar succes blijft nog uit. Dan wordt een doorbraak van Gouderak corner gewerkt, maar die heeft geen succes. Na 15 minu ten heeft bij een goed opgezetten aanval van LF(j de L binnen succes (1—0). Hier na ga»,t het spel heen en weer, aan weers kanten wordt een corner genomen, maar die loopt op niets uit. Daarna mist LFG enkele kansen en de Gouderak keeper, die nu druk werk beeft, Jieudt zijn doel schoon. Dan volgt weer een doorbraak van Goudeiak eu LFC ontkomt op gelukkige wijze aan den gelijkmaker. Als LFC wee* ten aanval trekt, maakt de 1.binnen er met een vliegend schot 20 van. Kort hierop HOE WORDEN KONIJNEN BEETGEPAKT? In geen geval bij de ooren. Uit onnadenkendheid kwelt me nige konijnenfokker zijn dieren, als hij ze opneemt of draagt, l^len ziet im'mers nog algemeen, hóe konij nen bij de ooren worden opgenomen alsof die lange lepels geen ander doel hadden dan als handvat te dienen. De dieren houden zich on der die behandeling heel stil en dat brengt den onopmerkzamen konij nenhouder veeldl in de waan, dat deze manier van aanpakken zijn beestjes wel bevalt. Doch het te gendeel is wa^r. Wie eens wat scherper toekijkt, zal bespeuren, dat het konijn da( bij de ooren wordt opgenomen, over het geheels li chaam trilt. En dat is heel begrij pelijk als men weet, dat zich in de ooren vele gevoelige zenuwen be vinden, die bij deze ruwe behande ling het dier ontzettend veeL pijn moeten veroorzaken. Om de konijnen goed tam te maken, moet men zoo vertrouwelijk mogelijk met ze omgaan eö zich fn het algemeen veel met z'n dieren bezighouden. Men mag ge rust toegeven aan de neiging om de mooie glanzende vachtjes te streelen, alleen is het beter dit te doen wanneer men 'tdier op den arm heeft, dan wanneer het in het hok zit. Drachtige voedsters doet men beter met rust te laten, omdat deze in het geheel geen druk mogen ondervinden, maar tegenover een zoogende voedster of haar jongen is een liefküoaing volkqmen op haar plaats. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting van Vrijdag 11 September 1936. Aanvaring op de Merwede. J. B., rijswerker te Sliedrecht, had zich te verantwoorden voor het feit, atet bij op 23 Mei j.l. te Sliedrecht, varende met het motorschoepje „Nelly", hoogst onvoorzich tig heeft gemanoeuvreerd, terwijl bij geen zorg droeg, dat „Nelly" uit den koers bleef van het achter varende motorechip „Zorg", Het gevolg was, dat de „Zorg" de „Nelly" aanvoer, bet spheepje zonk. en de zich aan boord van de „Nelly" bevin dende L. Donk te water geraakte en dreig de te verdrinken- Getuige L Donk vertelde, dat het on geval bij de Sliedrechtsche brug was ge beurd. De „Nelly" was na de botsing da delijk volgeloopen en gezonken. Getuige was naar de diepte gegaan, doch hij kon zwemmen en was door de bemanning van de „Zorg" aan boord geheschen. Op het moment van de botsing was Donk bene den; verdachte stond aan het stnur. Een klein «chip als de „Nelly" had plaats moeten maken voor de grootere „Zorg"; dit schip had nagelaten signaled te ge ven. De heer A. de Leeuw, brigadier der rijksveldwacht, meende, dat de verdachte gedecideerd het reglement had overtreden. Verdachte had den getuige verteld, dat hij meende, dat de ./Zorg" zou uitwijken. Verdachte zeide zelf, dat hij onkundig op bet water was. Geëischt werd f 25 boete subs. 26 da gen hechtenis. Uitspraak 25 September. Oplichter. J. Blasscher te Sliedrecht, stond dan terecht, omdat hij op verschillende tijd stippen tusschen 15 October 1933 en 24 Januari 1930 B. Hansum Jr. voor een to taal bedrag ad f 1765 had opgelicht. B. had Hansum overgehaald door hem te vertellen, dat hij werk had gekregen bij het provinciaal electriacb bedrijf in Noord Brabant en dat hij daartoe instrumenten, die hu contant moest betelen, had te koo- pen. Getuige B. Hansum kwam vertellen, dat de verdachte hem ook bewogen bad, geld te geven, doordat B. hem op den mouw spelde, dat hij dan wat kon ver dienen en dus ook het geld zou kunnen teruggeven, dat de verdachte van getui- ge's vader had geleend. Get. had dit ge loofd en B. geholpen. Eerst had verdach te nog beweerd, dat de getuige woeker winst nam, en dat hij (verd.) voor een geleend bedrag van f 70, een kwitantie, groot f 100. moest afgeven. Later had ver dachte toegegeven, dat dit alles gelogen was. Verdachte zeide, dat hij samenge werkt had met twee Belgen, doch dit twee tal was niet te vinden. Dit ondanks het feit, dat B. circa een jaar gegeven was om de samenzweerders te zoeken. De officier bracht naar voren, dat een rapport over den verdachte een voor waardelijke veroordeeling Voorstelde, doch de officier gevoelde daar al zeer weinig voor. Als eisch werd dus gesteld, een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar. Uitspraak 25 September. Wil men een van de dieren uit het hok nemen, dan sohuift men het, als bet een volwassen dier betreft, voorzichtig de lin kerhand onder het lijf en trekt het met de rechter naar zich toe. f>t men bet tegen zijn borst kan laten rusten, zooals de af beelding laat zien. Jonge konijnen pakt men voorzichtig bij bet nekvel en draagt ze op den onderarm- In deee houding voe len de dderen zich volkomen op hun ge mak en ze zullen geen vrees toon» als men ze weer wil opnemen. (Nadruk verboden) PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 14 Sept. Tec veemarkt waren heden aangevoerd: 550 vette koeien, waarvan de prijzen Waren: le kw. 5662, 2e kw. 4655, 3e kw. 38tó, per K.G. slachtgewioht; 126 melk- en kalfkoeien 170225 p. stuk; 120 vette kalveren; 2e kw. 4262, 8e kw. 3440, per K G. levend gewicht; 87 nuch tere kalveren 711.50, 61 schapen 2G— 25, per stuk; 431 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K G., 4748, zwa re varkens 46—47, vette varkens 4546, per K.G. slachtgewicht; 8 paarden 80100 per stuk. GORINGHEM, 14 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 125 runderen, 6 nuchtere kalveren, 2 varkens, 180 biggen en 167 overloopers De prijzen waren als volgt; Zware kalfkoeien f 160210, melk koeien f 120—180, kalfvaarzen f 90175, guiste vaarzen f 60110, vare koeien f 40 —100, pinken f 50—75, ossen f 40—120, stieren f 50—100. gr&skalveren f 18—36, 1 nuchtere fokkalveren t nuchtere öx- portftalveren f 26, drachtige varkens f 6070, patte zeugen f 4045, overloo pers f 18—22, biggen f 1016. Handel inatig. ROTTERDAM, 14 Sept. Veemarkt. Aan voer totaal 2186 stuks. 515 vette runderen 219 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 739 schapen en lammeren, 703 varkens, 6 bokken. Prijzen vette koeien le kwal. 59, 2e kwal. 55, 3e kwal. 40—46, vete oesen le kwal. 53, 2e kwal. 49, 3e kwal 40-^ 46, vette kalveren le kwal. 90, 2e kwaL 80, 3e kwal. 60varkens (levend ge wicht) le kwal. 39, 2e kwal. 36, 3e kwaL 37. schapen le kwal. 42, 2e kwal. 38, 3e kwal. 29. lammeren le kwal 39, 2e kwaL 33, 3e kwal 27 allea per K.G., schapen le kwal. f 22, 2e kwaL 17, 3e kwal. 12, lammeren le kwal. 14, 2e kwal. 10, 3e kwal. f 8 alles per stuk. Aanvoer vette koeien en ossen als vo rige week, handel kalm, prijzen afloo pend, vette kalveren aanvoer onveranderd, handel willig, prijzen goed te handhaven, schapen en lammeren aanvoer iets rui- i mer. handel tamelijk, prijzen stabiel, var kens aanvoer ruimer, handel matig, prij zen als vorige week. Eenige schapen voor export verkocht. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GORINCHEM, 14 Sept. Eiermarkt: Kip eieren f 3.253.60 per 100 stuks, room boter f 1601.70, weiboter f 1.301.35. margarine f 1.10—1.15 alles per K.G Handel matig. OUDEWATER, 14 SepL Kaasmarkt van beden. Aanvoer 78 partijen, tezamen 3510 stuks, wegende 17550 K.G. Prijs: «ware met R.M. f 22.50; idem le srt. f 20 f 22, 2e srt. f 18f 19. Handel matig. UTRECHT, 11 Sept. Kaasmarkt. Aan voer 92 wagens met 30.400 K-G. kaas. Prijzen: rijksmerk 1ste kwaliteit f 1920, 2de kwal. f 17—18, zwaardere toj, f 21.50 alles per 50 KJ3. Handel matig. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 14 Sept. Aardappelmarkt Brielsche Eigenheimers f 1.601.80, Zw. Eigenheimers f 1.50—1.65, bonte f 2— 2.25, blauwe f 2—2.25, Eigenheimer» bteu we f 160—170, Eigenheimers Friesche f 1—1 30, alios per H.L., kleine zand 2 ct., zandaardappelen 34 ct. per K.G, Aanvoer redelijk, handel kalm. •S-GRAVENHAGE, 11 Sept. Haagscb© veiling voor fruit en groenten N.V. Prui men: Reine victoria I 1922, Tl 14—15; burbank giant 27; peren: William's du* chesse extra 1617, I 1314,. II 7 40— 7.90. marguerite marilat I 18—22, II 12 '16, bourré clairgeau I 8.5012.30. II 6 —7.50; beurré hardy I 18—26, II 13—14; leopolde I 16-21, II '5.70—12.40, maag denpeer I 6.30—13, II 5.70—8; beurré van kleef I 7.20—10, II 5.20-610; witte co- zijnen 10.608.50; pondsperen 7.908.70; hertogin elza 14—18; president rooseveld 1517; trioraphe de vlene I 1026, II 12 13; gieaer wildeman 7.90, knolperen 4 6.80; beurré durando 14—18; st_ g»r~ main 4.500.10; nouveau poiteau >—12; zwijndrechtsche wijnpeer 1218; s». re- my 7.2010; fransche vijgperen 1618; bonne louise extra 3638, I 2632, II 13—15; stoofperen 6 80—7.20; appels: oranje reinet I 1315. II 710; kcswick I 10.10—15;' transparante «ie croncels ex tra 19—26, I 15—18. II 10—14: goud- reinetten 16.9011.20, II 3'.50—450; schijvers I 913, II 4.10—6, sterappels I 7.60—10.10. II 4 10—5 50 guldeling I 5.809 60; fransche paradijs I 8.50 9.70, II 5.70—6.80; groninger kroon I 12.8015, II 4 10—8 20, mank's codlin extra 1517, I 912: zure bloemee I 9 60—8.20. II 4 70-6.10; holgaten 5.70-» 7.80; Veensche zuren I 10, II 6.30; cham pignons I 6474, II 3856 per k.g.; pfefferüngen 30 ct. per chip; maïskolven 34 per 100 st. Veilingen Maandag, Woensdag en Vrijdag 's' middags 8 uur. SCHOONHOVEN, 11 Sept. Appels (val) Goudreinet '59 et.,-bellefleur 35 ct„ Guldeling 4—6.cts grop. Knoon 47 ot., eterappot 3—7 ct. Peren (val) Maagde peer 4—8 ct., koningspeer 5—7 ct., st. gerraain 3—8 ct, 'bet-gatnot 3ct., win- terjan 4ct.-, guldeling' 1112 ct., •gazoet I 57 ct., kandyaoet I 6—8 ct., codlin kerswick I 79 ct., schijvers I 9 11 ct., adamsappel I 78 ct., streepzuur I 6—8 ct., transp. de croncelles I 10—14 ct. raaagdepeey I 713 ct., marg. marillat I 13—ilÖ. herfstjuttepeer I 810 ct, willi- ams I 811 ct, beurré's I 1014 ct., alles per K G. Reine Victoria pruim I 10 '12 ct., idem II 30 et. per pond, snij- boonen 1116 ct., stokprinsessen 8>12 ct., stamrinsessen 69 ct. tomaten 35 ct alk» per K.G. bloemkool 41 ct, roode kool 4—5 ct, beide pe.r stuk, SCHOONHOVEN, 9 Sept. Appelen. Goudreinet, val 610 ct„ bellefleur, id. 46 ot, Gr. kroon id. 4—6 ct., kandijzoet I 69 ct., guldeling I 711, schijvers I 1214. glasappel I 1316, Gravenstei- ner I U17. Keswick I 8—10 ct. Peren: Marga Marillat I 1317, maagdepeer I 810, koningspeer I 11—13, cal abas de oasfon I 1214, St. Gerraain I 5—6, Beurre de merode I 1114, williams 9 12, bergamot 60 ct.. alles per kg. Prui men: Reine victoria I 912 ct., Reine vi«ï- torie II 2—5 et., witte pruimpn I 810 ct., blauwe pruimen I 78. ct., alles per pon«L Groenten: Stoksnijboonen I 1015 ct., stoksnijboonen II 4—7 ct., stokprin- cessen wI 912, stamprincesssen I 57 t., postelein I 58 ct., tomaten I 3-r-ö ct., alles per kg. Komkommers 1)42 at. PO stuk,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2