Een nieuwe machine Plaatselijk Nieuws ooooooooooooooooooooooooooooooooo 8. ét W. N. v. NTOOTENr ooooooooooooooooooooooooooo^oooo Ingezonden Stukken Rechtszaken Rechtbank le Rotterdam. D« padvinders batuigan hun hulda aan hat vorstelijk paar tijden* hat grooUche défilé dat Zaterdag voor da Koninklijke familie te den Haag werd gehouden Mr. A. J. Romijn, advocaat te Lelden, b benoemd tot burgemeester van Wlnsehoten Na den kerkdienst in de Bethiehemkerk te den Haag te hebben bijgewoond, verlaten H. IC H. Prinses Juliana en Prins Barnhard, omstuwd door een enthousiaste menigte het kerkgebouw Nabij Meerkerk is Zaterdag een autobus uit Amsterdam In volle vaart tegen een boom gereden, tengevolge waarvan twintig passagiers min of meer ernstig gewond werden. De autobus werd zwaar beschadigd p. ni.uw» brug ov*r d. Gouw. 1. Bekoop k Zaterdag in de haftorens geplaatst. - Het gevaarte op de plaats van bestemming Op het balcon van het paleis Noordelnde te den Haag slaat de Koninklijke familie het défilé gade. V.l.n.r.: Pi -ins Aschwin, de Prinses van Erbach, H. M. de Koningin, Prinses Armgard, Prinses Juliana en Prins Bernhard Minuter J. A. da Wild. haak Zaterdag la dan Haag da aittlng dar baida Kam an van M. M. de Koningin geslote» H. IC M. PrlMM Juliana en Prhm Bernhard maakten Zondag In gezelsehap van Prins Aschwin en Prinses Armgard een rijtoer naar Scheveningen. Overal waar de£ auto, welke door den Prins zelf bestuurd werd, passeerde, werden de vorstelijke personen lulde toegejuicht 9 DCHPE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhoven**,. Courant MAANDAG 14 SEPTEMBER 193« Het verlovingsfeest der Prinses. Bergambacht. Zaterdag heelt de Berg- ftmbachtöche bevolking op waardige «uze het verlovingsfeest van de Prinses ge vierd. Van iwjna alle huizen woei de drie kleur, terwijl verschillende winkels waren versierd. Be bewoners van de burgemees ter Uilkensstraat hadden de straat ver sierd met oranje en bloemen, groen en papier en met zeer vele lampions. Ook tie bewoners van den Stationsweg Hadden geen moeite gespaard, deze straat een feestelijk aanzien te geven. Be muziektent was onder bloemen bedolven en er hingen foto's van de Prinses en den Prins boven den ingang met een groote oranje J. en B. er boven. Laten wij intusschen hopen, dat de versiering van deze straten een voorbeeld zal zijn voor de bewoners van andere straten als b.v. Hoofdstraat, Raad huisstraat, Kerksingol en Voorstraat en dat bij voorkomende gelegenheden ook die straten zullen worden versierd. Toen om 7 uur de voorzitter van de oranje-commissie, de heer Zijderlaan, den avond opende, was er reeds veel publiek aanwezig. Spr. dankte de vereenigingen voor hun spontane medewerking en hoop te dat de avond zou slagen. Nog deelde hij mede, dat de burgemeester verhinderd was bij de opening aanwezig te zijn, doch omstreeks 8 uur aanwezig zou zijn. Daar op zong men met begeleiding van het Strijkje het Wilhelmus en werd een drie werf hoera uitgebracht op de Koninklijke familie. Het strijkje heeft da ma nog eeni ge nummers ten gehoore gebracht, waar na de beurt kwam aan de jeugdige zan gers, die een Hollandsche liederen-pot pourri lieten hooren. Te omstreeks 8 uur betrad daarop de burgemeester de mu ziektent onder luid applaus van het toen buitengewoon talrijke publiek. Be burge meester herinnerde aan de vreugde waar mede het Nederlandsche vo.k kennis had genomen van de verloving van de prin ses. wat dan ook voor het Vorstenhuis en het geheele rijk zoowel in als buiten Europa een heugelijke en gelukkige ge beurtenis was. Ons land mag zich hoven alle landen ter wereld gelukkig prijzen, niet alleen maar ook dankbaar zijn, om dat wij door Oranje geregeerd worden. Met prinses Juliana zal ons land door drie vrouwen uit het Oranje geslacht ge leid zijn. Laat ons volk daarom de Zegen des Heeren afsmeeken voor de Koningin, de Vorstelijke Verloofden en het Huis van Oranje. Spr. eindigde met het voorlezen van een telegram van gelukwensch, dat aan de Koningin, Prinses en de Prins in verband met de verloving namens de BergamJjachtsche bevolking verzonden was. Na die rede van den burgemeester zong het kinderkoor van de Lofstem eenige liederen, waarna de optocht werd samen gesteld. Alle vereenigingen namen hieraan met vaandels en vlaggen deel. De stoet werd geopend door de rijvereeniging Sieg fried, daarachter volgden de Oranje-oom missie, de muziekvereen. „Excelsior", het kinderkoor „Zanglust", het kinderkoor van de „Lofstem" (aan de kinderen waren lampions uitgereikt), „Nut en Genoegen", „De Lofstem", de Jongelingsvereeniging, de meisjesvereeniging, „Zanglust" het strijkje, de B.V.L., de voetbalvereen. „De Zwaluwen", de vrijwillige brandweer in uniform op de autoepuit, de ijsclub en de E.H.B.O., waarachter nog een zeer talrijk publiek. De stoet, die een legte had van 700 a 800 M. leverde een prachtig gezicht op. De opstelling had plaats in de Voor straat. De route was: Bur gem. Uilkènsstr., Hoofdstraat, Viersprong, Hoofdstraat, Raadhuisstraat, Kerksingel, waarna de stoet in de Voorstraat werd ontbonden. Zonder ook maar in het minst te kort te den aan de andere vereenigingen, kunnen we melden dat de vrijwillige brandweer met hun autospuit en uniformen een keu rige indruk maakte. Ook komt een com pliment tot aan de muziekvereen. „Excel sior", di© de optocht met haar pittige marsclimuziek leidde en tot slot op de mu ziektent nog enkele nummers ten beste gaf. Na afloop van de optocht lieten zich in de muziektent nog hooren „Zanglust", „Lofstem'*, „Nut en Genoegen" en tol be sluit „Excelsior". Te ruim half twaalf weiden met begeleiding van Excelsior 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarmee dg feestehjlabedea waxen afge- loopen. Wandelaars. Bergambacht. De heeren A. Bonter en A. den Haan namen met goed gevolg deel aan de 30 K M marsch, uitgeschreven door de Rotterdamsche Wandelvereeniging ter gelegenheid van de V.V.V. week en wonnen daarmede een groote zilveren draagmedaille. bij *1 O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O stelt ons In staat om te leveren tegen W onbegrijpelijk lage prijzen *g| BESTEKKEN CIRCULAIRES CONVOCATIES PROGRAMMA'S enz. Bijvoorbeeld 100 Convocaties 100 Circulaires 100 Programma's (octavo) f 0.75 f 0.95 levering ©mg*®®® i 0.95 Bij bestelling op te geven: „N.M.-werkM. DRUKKERIJ SIIIUO.MIO ÏM Inbraken te Capelle. Capetle a.d. IJssel. In de woning van flen aannemer, den heer M. van Staveren aan de Nijverheidsstraat, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ingebroken. De brandkast is 20 M. buiten de woning ge sleept en daar geopend. De „beloon ing" was echter zeer gering, daar zich in de brandkast niets van waarde bevond. De echtgenoote v&n den heer D. v. d. W. aan de Nijverheidsstr. werd in haar slaap opgeschrikt door het opschuiven van ongenoode gasten zich toegang hadden willen verschaffen, maar hierin verhin derd waren door een Wind, aan de bin nenzijde. Op het' gerucht van de bewoners heeft men het hazenpad gekozen Concert Capelle a.d. IJssel. De zangvereeniging „Hallelujah" heeft een concert gegeven op het plein der Chr. School aan den Bermweg. De nummers Vielen zeer in den smaak van het publiek, dat voor dit oon- cert veel belangstelling loonde. Capelle a.<L IJssel. De verloving van prinses Juliana is in onze gemeente in op gewekte stemming gevierd, 's Morgens hebben de leerlingen der lagere scholen een wandeling door de verschillende dee- len der gemeente gemaakt en vaderland- sche liedoren gezongen, 's Avonds is van uit de uitbreiding West en de Prins Alexanderpdder een lampionoptocht naar het raadhuis gehouden, waarbij twee mu ziekkorpsen medewerking verleenden. Van af het raadhuis heeft de loco-burgemees ter. wethouder P. C. van Cappellem tot de saamgekonven menigte een rede gehouden, waarin de verloving van bet vorstelijk paar werd gememoreerd. Giessen-Oudekerk. Bij de te Dordrecht door de prov. regelingscommissie gehou den verrichtingsproeven werden de volgen de premies toegekend: Premies van f 25: Rubalda, eig. A. Koot te Kedicbem, Rusca, van dezelfde eigen- Obertha van Gebr. de Jong te Arkel. Premies van f 15: Subertana, eig. A. Kooy te Kedfehem, Unica, eig. C. r. IJ zeren te Arkel, Ultramarin, eig. A. van Herwaarden te Asperen. Premies van f 10: Recanta en Secarta, eig. A. Kooy te Kediqbem, Nodella, eig. J. G .van IJ^zepen te Hoog-Blokland, Sidora eig. A. van Herwaarden te Asperen, Le- zina en Theodora, eig. gebr. de Jong te Arkel. Premie van f 5: Temmi van Gebr. de Jong te Arkel. Het 6-jarig zoontje van den heer Moerdijk is Woensdag bij het spelen op een bruggetje voor den woning van H. v. E. gevallen en heeft daarbij zijn pols ge broken. Donderdagmorgen verzakte op den Rietveldschendijk een vrachtauto beladen met paarden. Wonder boven wonder bleef de wagen boven aan den berm hangen Met een kraanwagen van de fa. van Mill werd de wagen op den dijk teruggebracht. Kantongerecht Gorinchem. Bij kon. besluit van 9 Sept. is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan mr. H. J. Biegel, ato kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Go rinchem. Haastrecht De arbeider J. Voorsluijs alhier, werkzaam in de garage van den heer J. L. Hulleman te Gouda, kreeg tij dens zijn werkzaamheden een stukje staal in het oog. Daar het ter plaatse niet verwijderd kon worden, is hij door zijn patroon per auto naar het oogenhuis te Utrecht vervoerd. De patiënt is daar voor eenige dagen opgenomen. Capelle a.d. IJssel. Overzicht van den loop der bevolking gedurende de maand Augustus 1936. A. Bevolking op 1 Augus tus 1936: 4674 m., 4497 vr„ totaal M71. Ingekomen personen 31 m. en 36 vr., to- taal 67. Geboren: 15 m. en 7 vr., totaal 22 Totaal 4720 m. en 4540 vrsamen 9260. B. Vertrokken personen: 18 m. en 27 tt., totaal 45. Oveiieden: 4 m. en 1 vr., totaal 5. Totaal 22 m. en 28 vr., samen 50. To taal A: 4720 m. en 4540 vr., totaal 9260. Totaal B: 22 m. en 2 8vr., totaal 50. Be volking op 1 September 1936: 4698 m. «n 4512 vr., totaal 9210. Huwelijken 10. Capelle a.d. IJssel. De schaakclub „Kra- lingscheveer" speelde voor de onderlinge bordenb&zetting: A. LoeveG. M. Faling VtV« W. v. BergeikS. v. Cappellen 01 P. KalkmanK. v. Wijngaarden 01 W. v. BergeikP. Kalkman 10 J. v. WijngaardenA. Ruitenbeek 10 J. P. d$ Lange—A, Comaltoae Q Gouderak. Het programma van de fees telijkheden op Woensdag 16 Sept. is als volgt samengesteld: Voormiddags tracta- tie der schoolkinderen, namiddags 1 uur opening van het feest, 1.303.30 ringrij- derij op versierde rijwielen, 3.905.30 Volks- en kinderspelen, 5.36—6.30 gym- nastiekuitvoering van T.H.0R., 78.30 Concert door de muziekvereen. „Caecilia" 8 3010.30 bioscoopvoorstelling. Het bestuur van de oranjevereen. to als volgt samengesteld: A. Verkerk Pzn., voorz., Jac. Bouter, 2e voorz., A. L. Scheij grond, secr„ A van Arkel, penningm-, L Hailing, W. de Knikker en P. de Vries, leden. Aan de Esperantoclnb is toestem ming verleend om een der lokalen der o.l. school als repetitielokaal te gebruiken. Donderdagmiddag geraakte een zes- wielige auto verzonken in den nieuwen verzwaarden dijk. Daar het voertuig tot de as weggezakt was, moest de lading ge lost worden om het slachtoffer te bevrij den. De geheele weg werd hierdoor afge sloten, zoodat het verkeer geruimen tijd een groote stagnatie ondervond. Hei- mi Boeicop. Zaterdag stond ook ons dorp in het teeken van feestvreugde. Behalve van den toren, wapperde bij vele ingezetenen de driekleur. De jeugd beeft wel het meest van het feest genoten, on danks de zeer korte voorbereiding van de aankondiging van den nationalen feestdag ter eere van de verloving van prinses Ju liana, wist het onderwijzend personeel van beide scholen voor de leerlingen een op tocht tot stand te br«Bgpp, die zeer ge slaagd mag heeten. Te voorin. 9.30 uur werd de fleurige stoet nabij de Ned. Herv. Kerk opgesteld, en onder luid gezang op gemarcheerd naar den loco-burgemeester, den heer G. Kok, die allereerst een zang- hulde werd gebracht, waarna deze de leerlingen deed onthalen. Inmiddels was de burgemeester in de gemeente aangekomen en toen werd bij de Raadkamer een zanghulde gebracht Hierna vertrok de stoet naar het andere gedeelte der gemeente, waarbij tusschen- tijds de leerlingen bij verschillende inge zetenen rijkelijk werden onthaald. Luid zingende marcheerde de stoet weer r het beginpunt, kraar hij om 2 uur m ontbonden. Heden wordt bet feest voortgezet met verschillende spelen op het land van de heer C. Kok, dat daartoe welwillend ws afgestaan. Eierveillng. Moer capelle. Op de Donderdag gehoude eierenveiling waren aangevoerd 5248 eie ren. De prijzen waren als volgt: henuen- eieren f 1.75f 2, kippeneieren f 3 30— f 4.eendeieren f 3,303,35, kalkoen- eieren f 44,10 alles per 100 stuks. Slachtkippen 3540 cent per stuk, ham 4550 cent, per stuk, peren 10 cant per kilogram. Een gevaarlijk kruispunt Nieuwerkerk a.d. IJssel. Thans is op het gevaarlijke kruispunt even buiten het dorp (kruising rijksweg) een groote ver betering aangebracht, doordat op verschil lende punten waarschuwingsborden ge plaatst zijn, die op de gevaarlijke kruising wijzen. Door het snoeien van het struik gewas, dat het uitzicht belemmerde, to ook aan dit bezwaar tegemoet gekomen. Een en ander to een gevolg van de ongelukken, welke op dit punt hebben plaats gehad. Nieuwerkerk ato. IJssd. Woensdag 16 September zal de Oranjevereen. „Oranje Boven", aan den 's-Gravenweg, ter eere van de verloving van Prinses Juliana, feestelijkheden organiseeren. Gaarne had de Oranjevereniging op 12 Sept. dit feit. herdacht, doch de burgemeester had reeds toestemming gegeven aan het Oranjeco mité op het dorp. Aanrijding. Nieuwerkerk a.d. IJsseL Mej. R. uit Hillegersberg kwam gistermiddag het erf van den heer Honkoop afloopen met een rijwiel aan de hand. Voor de dam stond een wagen, waardoor het uitzicht niet vrij was. Toen mej. R. achter het voertuig vandaan kwam, naderden enkele wielren- j ners. Dezen trachtten een aanrijding te voorkomen, doch door het onverwachts en snel uitwijken werd toen mej. Bouwen al hier, die, eveneens per rijwiel, uit de rich ting Rotterdam kwam, aangereden en te gen de straat geslingerd. De schade, welke vrij aanzienlijk was, werd onderling gere geld. Verzakt. Ouderkerk a.d. IJssel. Door den vachten berm tengevolge van de dijkverhooging ver zakte in de buurtschap „Het Zwaantje" een tractor met aanhangwagen, geladen met hout van den houthandel fa. Vinger ling te Gouda. Het voertuig zakte tot aan de assen in den grond. Door de lading ge deeltelijk te lossen, gelukte het tenslotte het voertuig weer op den weg te krijgen. Een draad gebroken. Ouderkerk a.d. IJssel. Door het breken van een draad, waarmede een met zand geladen bak achter een sleepboot was be vestigd, ontstond Donderdagavond bij het invallen van de duisternis een verkeers stremming op de rivier, ter hoogte van den Groenendijk. Achter het transport waarvan de draad brak, kwamen nog twee sleepbooten, elk met twee geladen zand bakken, die, doordat do voorste bakken ronddreven, eveneens moesten stoppen. Zoo ontstond een niet geringe verwarring en het duurde geruimen tijd eer de draad hersteld was en allen weer verder konden Oudewator. Bevolking over Augustus: Op 1 Aug. 1936 bestond de bevolking nit 1483 mannen en 1589 vrouwen, to taal 3072 personen. In de loop der maand zijn geboren 3 m., 2 vr. Gevestigd hebben zich 8 m. en 15 vr. In totaal is de bevol king dus toegenomen met 11 m. en 17 vr. personen, totaal toenamen 28 personen In den loop der maand zijn overleden 1 m., 1 vr., terwijl 1 manlijk persoon he- hoorende tot deze gemeente in een andere gemeente is overleden. Vertrokken zijn 3 m. en 5 vr. In totaal is de bevolking dus afgenomen met 5 m. en 6 vt., totaal 11 personen. Het verschil tusschen de toename en de afname is dus 3 m. en 9 vr. toegenomen totaal 12. Op 1 Sept. 1936 bestond de be volking dus uit I486 m. en 1508 vr., to taal 3084 personen. Opgedragen. Sliedrechi Het bouwen van een woon huis voor den heer A. Visser is opgedra gen aan A. Kooyman (metselwerk) en fa. Noordennen en De Baat (timmerwerk). Raadsvacature. Waddinxveen. Voor het raadslidmaat schap to de opvolger van den heer G. J. Fafiani op de lijst van de S.D.A.P., de heer A. Bonefaas, die naar alle waar schijnlijkheid zijn benoeming zal aanne men. De bazar, gehouden in de Ned. Herv. Gemeente ten bate van het bouwfonds heeft f 1400 opgebracht. Tuinbouwcursus. Waddinxveen. Het aantal gegadigden voer den tuinbouwcursus is voldoende, zoo dat de lessen begin October zullen aan vangen. Ze worden op 2 avonden per week gedurende twee winters gegeven. Er heeft zich inmiddels een commissie ge vormd, bestaande uit de heeren A. Oud ijk, G. Steenalnd en C. Oudshoorn, die verdere regelingen zal treffen. Tot 1 October kun nen zich nog leerlingen aanmelden. Toen de timmerman K. langs een huis liep, waar eenige arbeiders op het dak aan het werk waren, kreeg hij een neervallend breekijzer op het hoofd, waar door een diepe wonde ontstond. Hij moest zich onder doktere behandeling stellen. Eervolle onderscheiding. Waddinxveen. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. van der Horst, heeft bij de ope ning van de eerste hippische tenioonstel- ling in het gebouw van K. en W. te Utrecht de groote zilveren draagmedaille van de Kon. Ned. Fed. van de Lande' ijke Rijvereenigingen ontvangen. De heer v. d. Horst heeft als secretaris van „De Gouwe- ruiters den stand van Federatie ver zorgd, die uitstekend to geslaagd. Waddinxveen. Mej, B., die aan de rechterzijde van den Kerkweg liep te wan delen, werd door een wielrijder zoodanig aangereden, dat zij viel en niet meer kon loopen. Zij is bij den dokter binnen gedra gen. Het bleek dat haar been was ge kneusd. - Gevonden: een oliejaa, bij A. Heij, Henegouwerweg 54a. B. en W. hebben vergunning ver end aan de vereeniging „Pro Rege" tot het houden van een collecte op Dinsdag 15 Sept. - Het gaat met de mooie vereeniging voor Ziekenhuisverpleging den verkeerden kant uit. De uitgaven stijgen onrustbarend" en de ontvangsten houden daarmede geen gelijken tred. De penningmeester heeft in dit dienstjaar reeds f 6000 meer voor zie kenverpleging uitgegeven dan aan contri- butiën■Arej-den geïnd. Met aandrang wordt dus gevraagd om mede te werken aan een s4ijving der kas door de contributie regel matig te betalen en af te dragen aan de centrale kas. Dezer dagen to een buurtvereeniging voor de Burgemeester Trooststraat opge richt. Voorzitter to de heer J. G. Rooij- 8, terwijl bat bestuur verder bestaat uit de heeren K. van Ringelensfeijn, 2de voorzitter; P. G. Alblas, lste secretaris, J. Hekman, lste penningmeester, M. Both, 2de secretaris; L. N. van der Heijden, 2de penningmeester en B. W. F. Lichtenberg lid. Ook de bewoners van de Oranjelaan hebben een buurtvereeniging opgericht. Het bestuur is samengesteld uit de volgen de heeren: voorzitter M. van den Berg: secretaris G. Graafland; penningmeester J. Bresse, commissarissen P. Both, A. M. de Witte, J. G. Janmaat en Mulder. LEER ESPERANTO! Nu de studietijd weer aanbreekt, vragen wij Uw aandacht voor de internationale taal Esperanto. Vooral in dezen tijd van oorlogsdreiging is het noodig, dat menschen van verschil lende nationaliteiten en rassen een mid del vinden om efkander te begrijpen en te verstaan. Dit middel is de wereldhulptaal Esperanto. Deze taal, dio in alle landen der wereld aanhangers heeft gevonden, is gemakkelijk te leeren, dat zal duidelijk zijn als U weet dat een Japannor 3 jaar noodig heeft om Engelsch te leeren en voor Esperanto slechts één jaar. Vooral voor de arbeiders, die niet bet geld en de gelegenheid hebben moderne talen te bestudeeren, is Esperanto het aangewezen middel hen in contact te bren gen met menschen uit alle landen der aarde. Verheugend is dat men in breede krin gen langzamerhand tot do overtuiging komt dat ook op internationale congressen Esperanto de aangewezen taal is. In het dezen zomer gehouden congres voor opvoedkunde in Utrecht bepleitte de voorzitter, de heer Kees Boeke uit Bilt- hoven, de noodzakelijkheid van Esperan to op internationale congressen. In dit con gres, met ruim 700 deelnemers uit alle deelen der wereld, bracht het vertalen van de redevoeringen ontzettende moeilijkhe den mee. Hoe geheel anders is dit in Esperanto- congressen, b.v. het vorige jaar in Rome met 1500 deelnemers uit 26 landen, in Pa rijs met 400 deelnemers uit 15 landen, waar men zich uitsluitend uitdrukt in één taal: Esperanto. Ook in de literatuur wordt Esperanto meer en meer gebruikt, b.v. onlangs gal een Russisch Esperanto-tijdschrift vooi literatuur en cultuur een gedeelte weer uit een boek geschreven door den Hol- landschen Esperantist H. J. Bulthuis over het Groningsche plattelandsleven. Hoe zou men zich daar interesseejeu voor een provincie in ons land? Daarom, leer Esperanto, tuist nu! Bezoekt de tentoonstelling die in Lek- kerkerk gehouden zal worden op 17, 18 en 19 Sopt. in de Vakteckenschool (ingang Korte Stoep). Toegang vrij. HET BESTUUR DER AFD. LEKKERKERK VAN DE EED. VAN ARB.-ESPERANTISTEN. (Zitting van 10 September.) Twee minderjarige meisjes ver» borgen gehouden. Voor de rechtbank verscheen de 62-ja» rige landarbeider T. v. d. F. uit Baren- drecht, die er van beschuldigd werd, twee minderjarige meisjes uit het gezin van B. te Bolnes, die de ouderlijke woning waren ontioopen en zich dus op die manier aan het ouderlijk gezug hadden onttrokken, ge durende negen dagen verborgen te hebben gehouden. Verdachte gaf de feiten toe, doch ver klaarde, dat er van een welbewust verher- gen geen sprake was geweest. Do kinderen waren op een dag in Februari bij hem ge- kom§n met de vraag of zij voorloopig bij hem mochten blijven, omdat zij niet meer naar hun ouders wilden. Verdachte~kad dat goedgevonden. De bgide meisjes, die respectievelijk 18 en 16 jaar oud zijn, werden als getuigen gehoord. Uit haar verklaringen bleek, dat de oudste in een betrekking was in Rot terdam en dat de jongste bij haar oudera thuis verbleef. Op een dag in Februari waren er ernstige moeilijkheden geweest tusschen het jongste meisje en haar moe der, welke door de moeder besloten werden met de woorden: Als het je niet aanstaat, dan ga je maar weg. Dat was blijkbaar niet aan dooveman's oor gezegd, want het kind vertrok nog dienzelfden dag naar Rotterdam, waar zij zich bij haai zuster voegde. Samen hadden zij de zaak over legd in een café aan de Gelderschekade. Een bezoeker van dit café, die wel be merkte, dat er iels met die meisjes niet in orde was, heeft beide kinderen in zijn auto geplaatst en haar beiden naar de ouderlijke woning te Bolnes teruggebracht. Wat de oorzaak is geweest, dat er spoe dig weer oneenigheid was, is niet duide lijk naar voren gekomen, maar vast staat,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5