Aanv< I R Loop der bevolking 1 Burgerlijke Stand Gemeenteraden I 2000 WTAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 V TlEh No. 1110- Nil KantMgcrMht Gaada te broek te h oi of. jaar, Ek el mans C wacht te W. met I Het was een met de mededeeling. opge- e van genoemd bedrijf kan zijn, vooral daar het onderhoud volgens bet verslag zoo groot een on- aan- hoe de dit ge wei raad het naar Maar ook bin werkt. Naar een Vblksfrontregeeri van United Pres door minstens 4( den. In alerijl zi, tneschen Orio en en door een gro Andere afdeeling bezet, die op de de stad en te Bi te te Pote- Madrid blijft van den veldtocb de stad binnen worden. Het sch mens te de stad te voorkomen, d chteten geheel i de hoop den teg te verzwakken i vluchten open t> dat na het inner ver doen vraag het J te hebben Ka de innemi door de rechtsch als middelpunt i van den Spaan» eerstvolgende daj gen Bilbao. Ree dingen tot dien sün. HOLA OPT II De vertegenwc Nieuwsbureau h met generaal M tier te Valladoli* de de wapenfeit hoe de rechtsch pen weken de li hebben veroverd turië zijn binne Zuiden verbindii neraal Franco fa Mola verklaard geld, wapens, m beschikken. De thans geheel gec de geregelde tro* stekend, zoo zei van manschapp< groot. i, Sept. G. Krijgsman ABONNE'S, die en J. v. Nieuwer kerk een proef- dat de jongste dochter een paar aagen la ter weer de ouderlijke woning verliet Zij begaf zich andermaal naar haar zuster, die verklaarde nu wel een plaats te weten waar zij veilig zouden zijn. Zij had toen het adres van verdachte genoemd, die in Barendrecht alleen in een huisje woont. Samen waren zij er heen getrokken en hadden aan v. d. B. gevraagd of zij in zijn huisje mochten verblijven, wat v. d. F. had goed gevonden. Overdag hielden zij zich in het huisje op, maar des avonds vertraden zij zich, waarbij zij mannen- kleeren, afkomstig van v. d. F., aantrok ken, ten einde zich voor ontdekking te hoeden. Volgens de verklaringen van de meisjes had v. d. F. haar die kleeren niet verstrekt, maar waren zij zoo vrij geweest die van hem te nomen. De brandende getuige. Mede word nog gehoord de vader der beide meisjes. Toen hij voor het hekje stond en juist heel theatraal vertelde van de angsten die hij had uilgestaan, toen de kinderen zijn eigen vleesch en bloed, waarnaar hij negen dagen lang gezocht heeft zich hadden verborgen in de wo ning van verdachte en maar onvindbaar bleven, zag een der rechters rook kringe len uit Sen der zakken van het colbertje van getuige. Hij maakte den deurwaarder er op attent, dat hier een getuige in brand stond. De veldwachter schoot ijlings te hulp en zijn deskundige hand daalde aan stonds in den zak, waarop hij een bran- Verschijnt: M T en Vrijdag P I ling: voor Sc I maanden 1 Met verzeker v. ouuvi, -si en G. van Vliet, Griend, 28 j.. en E. Stuij, 24 j. Getrouwd: A. Breedveld, 22 j., d. Dool, 21 j. J. L. Boogaard, 33 j., eo W. H. Harrewijn, 26 j. Overleden; A. Schagen, 76 j., weduw naar van L. F. de Baat, N. Boogaard. Bons. Elk jaar, maai nog dan andei naar de koninklij Dinsdag in Septt men elk jaar op mogelijke eigenlij cal aankondigen, dat goede verwar De feitelijke i dit, jaar nog we laatste jaren ree gon met de blijd ving van de woorden werd van „Leve de ko kreet „Leve de I mede te vrijwel a troonrede zou zi voelt het gedu staatsstuk, dat d plannen heeft w regeer-periode tei die niet kunnen •enig streven vo< richt is, te rood Staat strandt. Men te» eens rich na elke alii De eerste twee derde over den 1 dat de betoonde vrucht te geblev» niet kan worden knellende bande zulten worden vt die uitmunt dooi de geldmiddelen dat de werkloos! worden; de achts teven met het bv de sinds jaren a collectieve arbeid ling zal komen e ▼an andere wett zijn vrijwel gelijl nge jaren en h Krimpen aai. IJssal. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 27 Aug. Voorzitter de heer J. Aalbers, burgemeester. Aanwezig alle le den. Na opening door den voorzitter worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Daarna volgt de behandeling der inge komen stukken. Van Ged Staten werd he- F Rln. - richt ontvangen, dal da bwliaaing om- E' Blok ,a" Rotterdam ’°°r trent het raadsbesluit tot aankoop van de de Nederlandsche Heipalen werd verdaagd; later is goedkeuring op dit besluit Over een schuur. De heer M. v. d. Blom deed in’n sch rij ven, het verzoek tot het herbouwen van een schuur voor rekening van den hew E. Maqt. De VOORZITTER deelt mede, dit verzoek reeds eerder in den raad behandeling is geweest, maar toen ook genoodzaakt was geweest het van Van der Ven ontvangen geld af te dragen. Getuige merkte naar'aanleiding daar van op, dat hij nooit met zijn raadsman te Utrecht had gesproken. Het incassobu reau, waarbij getuige is aangesloten, had deze zaak voor hem geregeld. Het O.M., vervolgens requisitoir ne mend. zeide in het bewijs van het ten las te gelegde niet te zijn geslaagd. Volgens hem heeft de raadsman te Utrecht wel heel lichtvaardig een klacht ingediend. Aangezien het O.M. er nooit in zal slagen te bewijzen dat het eigendom van de koe, op het oogenblik dat verdachte haar aan v .d. Ven verkocht, behoorde aan Verweij, was het O. M. wel gedwongen, vrijspraak voor verd. te requireeren. VERDUISTERING? De Rottordamsche rechtbank behandelde de zaak tegen den 50-jarigen leasen werk man G. A. te Gapelle aan den IJssel, die terecht heeft gestaan wegens verduistering van f 25, een gedeelte van de opbrengst van een verkocht rund. Het OM. eischte na het verhoor van kooper en verkooper vrijspraak. Uitspraak 24 deaer. dende sigaar te voorschijn haalde, vuur was nu gebluscht en daarmee het incident gesloten. Het'O.M. zeide iu zijn requisitoir, dat nadat de meisjes het ouderlijk huis waren ontloopen en bij verdachte waren zij geko men, zij hem het heele verhaal hadden ge daan en het hem ook verteld hadden dat zij gezocht werden en zich bij hem schuil wil den.houden. Het is een fout van verdachte geweest, dat hij de meisjes verborgen heeft gehouden, negen dagen lang. Hij moot het nu niet doen voorkomen, alsof hij van den werkelijken toestand niet op de hoogte was, want hij heeft alles gedaan opdat men de schuilplaats niet zou ont dekken. Hij is zelfs een keer naar Bolnes gegaan om te informeeren, hoever men met het onderzoek al gevorderd was, zon der echter er met een woord van te rep pen, dat de kinderen in zijn woning wa ren. Ook heeft de verdachte zijn kleeren ter beschikking gesteld, opdat de meisjes zich buiten zouden kunnen vertoonen, zon der herkend te worden. Voor de kinderen heeft deze geschiedenis al gevolgen gehad. Zij zijn door de plaatsing in het gesticht te Zetten aan den verkeerden invloed, waaronder zij geraakt waren, onttrokken. Het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een gevangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak 24 September. Koehandel. Gapelle a.d. verduistering van een koe, die toebehoorde aan den veehouder H. Verweij te Lexmond, verkocht hebben en hot ontvangen geld daarvan niet hebben afgedragen. Verdachte ontkende, zich aan verduis tering te hebben schuldig gemaakt. In Oc tober van het vorig jaar had hij aan Ver weij een koe verkocht voor f 85. Volgens Verweij was die koe niet goed en eerlijk, waarom Verweij er bij verdachte op aan drong, dat hij de koe zou terugnemen. Verdachte had zich daartoe bereid ver klaard. Verweij had het dier daarna mee gebracht naar de veemarkt in ’s-Herto- genbosch, doch aangezien verdachte geen kans zag, de koe op die markt te verkop pen, heeft Verweij het dier weer meege nomen, nadat met verdachte was afge- sproken, dat hij de koe zou meebrengen naar de Novembermarkt te Utrecht., Dat was ook geschied en daar heeft verdachte de koe van Verweij overgenomen. Hij was echter op dat oogenblik niet in staat Ver weij f 85 terug te betalen. Op die markt heeft verdachte de koe voor f 50 verkocht. Volgens zijn bewering was de opbrengst van de koe voor hem, waartegenover voor hem de verplichting stond, aan Verweij een som van f 85 terug te betalen. Ver dachte ontkende niet, dat hij tot dit mo ment aan die verplichting nog niet vol daan had. De landbouwer J. v. d. Ven uit Poede- royen verklaarde, dat hij met verdachte had afgesproken, dat deze de koe zou te rugnemen. Verdachte had dat goedgevon den en vanzelfsprekend achtte getuige het, dat hij nu ook de voor de koe betaalde f 85 zou terugkrijgen. Toen hij op de markt in Utrecht verscheen en met zijn andere koeten uit de betreffende koe had meege bracht, had hij geen bezwaar gemaakt, dat verdachte die koe meenam, in de veron derstelling, dat hij hem het geld zou te- rngbetalen. Voor dit bedrag had get. verd. echter wel crediet gegeven. Verdachte moet de som echter nog betalen. Het O.M. was van oordeel, dat getuige toch tegenover zijn raadsman te Utrecht een andere voorstelling van zaken had ge geven. Volgens diens opgaaf bleef de koe het eigendom van getuige en had verdach- -- te alleen de opdracht dat dier voor reke- I toestemming wordt verleend, zijn schuur nHg van getuige te verkoopen, zoodat hij te doen opbeuwen ia de gewenschte afpse- belangs telling geluisterd naar het stand punt van B. en W en ook spr. acht bet beter, dat de motte van de S.D.A.P. inge trokken wordt. De heer VAN DER ENT deelt mode dat het zijn fractie niet in de eerste plaats te doen is geweest om de motie, maar al leen om voor de werkloozen iets te berei ken. Het is tevens haar bedoeling, den mi nister toch goed te overtuigen, dat de wij ziging in de steunregeling absoluut on- aanvaarbaar is. Mocht echter de motie aan de besprekingen van B. cn W. op het departement in den weg staan, dan te spr. gaarne bereid, ze in te trekken. De VOORZITTER is van oordeel, (.dat geen der raadsleden het met de wijzi ging in de steunregeling eens is en zooals zoo juist in den raad besproken, zal dit door B. en W. aan het departement voor gelegd worden. Bij de rondvraag informeert de heer DEPEE hoe het slaat met de vorderin* gen van „Weg en Brug”. De VOORZITTER deelt mede, dat er in ieder geval volgend jaar met het teren begonnen zal worden. Van de 12 ge meenten waren, zooals reeds medegedeeld 5 voor, 5 tegen en 2 voorwaardelijk voor de voorstellen van „Weg en Brug”. Thans wordt aan de andere 5 gemeenten, welke tegen de voorstellen waren, nog een be zoek gebracht Mochten echter nieuwe be sluiten bekend zijn, dan zal spr. den raad hiervan op de hoogte houden. Hierna sluiting. De loswerkman G. A. te LJssel heeft zich terzake van te verantwoorden gehad. In November het vorig jaar zou hij te Gorinchem GIESSEN DAM, September Geboren: Willem, z. van W. van Peet en A. Koorevaar. Ondertrouwd: G. de Bruin, oud 26 jaar en P. Koppelaar, oud 25 jaar. Getrouwd: J. W. de Rover, oud 22 jaar en H. van der Plas, oud 22 jaar. Overleden: M. M. Verheul, oud 74 jaar weduwe van E. Stout. KRIMPEN A.D. LEK, Geboren: Jan, z. van i A. M. Hoogenboezem. Gehuwd: Jac. Zwijnenburg, 31 jaar en M van Wijnen, 29 jaar. OUDERKERK A.D. IJS8EL, SepA Getrouwd: G. Vis, 22 jaar en J. M. Vi* ser, 21 jaar. OÜDEWATER, Sept. Geboren: Koen raad Petrus, z. van W. C. Maas en J. Boeren Cornelia Adria na, d van J. Verkleij en A. J. Verleun (Hekendorp) Pieter Gerrit, z. van K, Knol en M. den Broeder. Overleden: P. M. Schabbing, 85 jaar, wed. van P. de Zwart C. A. Verkleij 1/4 dag (Hekendorp). SLIEtDREGHT. September. Geboren: Willum Adrianus, z. van A. en Q. van Dongen. Helena Frederica Sophia, d. van W. Aartsen en H. v. d. Biezen. Marigje, d. van G- A. B. Besemer. An toon Cor nells, z. van A. C. de Bakker en H. A. Hierna volgt het voorstel tot verleening van voorrang over de brug van de Nood- sluis, aan het verkeer wit de richting Krimpen aan de Lek. De VOORZITTER deeh mede, dat dit voorstel alleen maar door den bekrachtigd moet worden, gezien verkeer naar de stad (in dit geval Rotterdam) altijd recht op voorrang heeft Z.h.st. neemt de raad het voorstel aan. Vervolgens wordt in behandeling geno men het voorstel tot onderhandschen ver huur van volkstuintjes op de opgehoogde Heigronden aan verschillende personen. De oppervlakte bedraagt ongeveer 113 M2. B. en W. stelten den raad voor, deze volks tuintjes te verhuren tegen f 0 10 per M2. Dat de prijs zoo laag gesteld is, heeft als oorzaak, dat B. en W. van meening waren dat voor deze tuintjes geen liefhebbers zouden zijn omdat bij het in gebruik ne men van deze tuintjes veel zand naar bo ven zou komen; dit blijkt echter wel mee- ie vallen. De raad besluit z h.st. tot on- derhandschen verhuur van deze tuintjes. De heer VAN DER ENT wijst er op dat de kosten, aan dit onderhoud verbon den, nog wel verhoogd zullen worden, daar de grond waar de buizen liggen, in hoofdzaak uit veen bestaat, wat juist het verteringsproces van de pijpen uitermate snel bevordert. De VOORZITTER meent, dat de grond, waarin de buizen daar liggen, wel uit zand en grind zal bestaan. De oorzaak der verzakking in het buizennet is dan ook niet, omdat de ondergrond, waarop de buizen liggen, te slecht is, maar hoofdza kelijk het verkeer op genoemde wegen. wateren van Maatschappij evenwel de ontvangen. Eveneens is de mededeeling ontvangen dat de Kroon de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting heeft goedge keurd. Kroon Iieiia, P. Glaessene. Ondertrouwd: A. v. d. Waal, 29 j., en D. J. Schot, 21 j. J. Goedhart, 24 j., 25 j. C. A. van der tingen, zullen spoedig andere personen punt van bespreking in de commissie met een soortgelijk verzoek komen. hpdriif kan ziin. vooral dnar De heer VERMEULEN vraagt of er nog een goedkeuring van Ged. Staten noodig is om den heer Maat de schuur weer in z’n ouden vorm te doen opbouwen waarop de VOORZITTER mededeelt dat deze goedkeuring niet noodig is. B. en W. stellen voor, den heer Maat toestemming te verleenen om zijn schuur te laten opbouwen, zooals deze voorheen is geweest. De heer VAN DER ENT vraagt of het in de bedoeling ligt, voor den opbouw in den voorheen bestaanden vorm ook een tijdelijke toestemming te vwleenen, waar op de VOORZITTER antwoordt, dat dit niet het geval is, als de toestand her steld wordt, zooals die voorheen waa, B. en W. vermoeden, dat de beer Maat er een kleine boerderij inplaats van een schuur van wil maken en dit kan met het oog op het uitbreidingsplan zonder meer niet worden toegelaten. De heer VERMEULEN vreest, dat wanneer b.v. aan den heer Maat 5 jaren toestemming wordt verleend er soms ook anderen om een dergelijke vergunning ko men. De heer PANNEVIS vraagt of het niet mogelijk is den heer Maat toe te staan de schuur in den ouden toestand te laten opzetten en hem toestemming te verleenen tot uitbreiding, met dien verstande, dat. wanneer de schuur de uitbreiding zou be lemmeren ze dirqW wordt afgebroken. De haer VERMEULEN blijft tech vreezen, dat, wanneer wordt toegeetemd. m* meer liefhebbers zuMeo komen. Weth. VAN DER GIESSEN deelt echter mede, dat bet geval-Maat wel een uitzonderingsgeval is en dat er toch voor been ook een schuur geweest is en er toen ook geen klachten gerezen zijn. Spr. vindt het voorstel van den heer Pannevts wel het meest billijke. De raad besluit daarna het voorstel van den heer Pannevis aan te nemen. Van de Kamer van Koophandel schrijven ontvangen, met de dat zij een borgstel! ingsfonds heeft richt, waaraan ook gemeenten kunnen deelnemen. De bedoeling van dit fonds is kleine bedrijven, die door de heerschende crisis dermate getroffen worden, dat ze in moeilijkheden geraken, een crediet uit ge noemd fonds te verstrekken, teneinde het bedrijf weer gaande te bonden. De Kamer van Koophandel geeft hierin een garantie van 50 het rijk van 20 en de ge meente 30 B. en W. stellen den raad voor, goed te keuren dat ook deze meen te aan dit fonds deelneemt en tot een bedrag van f 600. Er zou dan een crediet aan de t.z.t. hiervoor in aanmer king komende bedrijven van f 2000 in het totaal kunnen wprden verstrekt. Indien er dus 8 bedrijven zouden zijn, zou elk be drijf f 250 kunnen ontvangen. Zou van de verstrekte eredieten (dus van de f 2000, indien deze in het totaal waren verstrekt) niets terecht komen, dan zou de gemeente hoogstens 30 van de f 2000 of wel f 600 kunnen verliezen. De heer VERMEULEN vraagt de Kamer van Koophandel alleen te be slissen heeft of een bedrijf al dan niet voor deze credietverstrekking in aanmer king komt. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. hierin een adviseerende stem hebben. De heer PANNEVIS vraag» 1 lang de eredieten loopen, waarop VOORZITTER antwoordt, dat hem niet bekend is. De heer GOUDRIAAN vraagt wanneer geen uitkeering in deze gemeen te uit genoemd fonds heeft plaats gehad, toch de f 600 gestort moeten worden? De VOORZITTER antwoord, dat geen geld gestort behoeft te worden; als er echter geld noodig is voor een noodlij dend ^edrijf alhjer, dan zal de gemeente haar aandeel daarin te betalep hebben. De raad besluit z.h.st. aan dit fonds deel te nemen. Voorts worden een aantal outheffingen behandeld over reinigingsrechten, school gelden en hondenbelasting. De VOORZITTER deelt mede, dat de Brug over de Sliksloot inmiddels is aanbesteed en gegund. De hoogste inschrij ver voor dit werk was de heer Joh. Gou- wens van bier voor f 21.200 en f f 1.35 per meter paal, terwijl de laagste, de heer - f U995 en f 1.10 per meter paal had ingeschreven; aan hem is het werk gegund. De raming van deze brug bedroeg f 18450. Van den heer A. Boers io een verzoek binnengekomen om verlenging van de huur van zijn huis, hetwelk hij voor f 5 van de gemeente huurt en welke huur afloopt. B. en W. stellen den raad voor, de huur te verlengen tot 19?7, hetgeen de raad z.h.M. aanneemt. Daarna komt in behandeling de voor- loopige vaststelling van de gemeente-reke- ning 1935, alsmede de rekening der ge meentelijke Instelling vror armen en werk loozenzorg. De commissie, belast met het nazien der rekening (de hoeren Panevis, van Dam en Goudriaan) stelt den raad voor, de reke ning voorloopig vast te stellen. De heer VAN DER ENT zegt, dat uit het verslag van het waterleiding-be- drijf blijkt, dat in het buizennet van ge noemd bedrijf in den Kerk weg en den Ou- delandscheweg een algeheele verzakking piaals heeft. Spe. meent, dat dót wel een OÜDEWATER. Oer de maand Aug. Ingekomen: P. G. Stain van Maartens dijk. J. J. van Es van Bennebroek, K. de Groot van Arnhem. J. de Wit van Vleuten E. van Hoffen van Ridderkerk, K. Roggen en gezin van Ellerwoutedijk, C. van der Werff van Utrecht, M. Haxnoen van Riet veld, H. J. Putman van Echt, E. WigneH van Oostburg, J. M, Burger van Snelre- waard, H. J. van der Kolk van Apel doorn, D. Kool en gezin van Berkenwou- de, J. Meijling van de Bilt, P. de Wit van Waddingsveen, M. C. Kolfschoten van Edam, M. Rietveld van Utrecht. Vertrokken: J. de Wit naar Zetet, A. de Ruiter en gezin naar Woerden, G. Ar- reman en gezin naar Willeecop, P. H, Jappes naar Utrecht, SLIEDRECHT. September. Ingekomen: A. J. M. Taverne, van ’s-Gravenhage naar Merweetraat 36 inw.; H. G. van Wijngaarden, van Wassenaar naar Rijshoutstraat 8 inw.; W. Plaggen- berg en gezin, van Culemborg naar |Van Lennepstraat 2, M. Kalis, van ’s-Graven- hage naar Julian ast raat 12 inw. Vertrokken: E. Kegel, van A 46 inw. naar Rotterdam, Korte Brants traat 30, J. van den Dool (geh. met A. BreedwiO, van A 1043 inw. naar Alblasserdam, Zui- derstek 1; E. van Es, van A 477 inw. naar Stolwijk, D 46; H. J. A. Boer, inw., van B 703 naar Harderwijk, Markt 10; P. Bemhart, van B 419 inw., naar Amster dam, Leidscheplein 33, M. Romeijn, inw., van Wilhelminhstraat 63 naar Ottoland, p.a. P. Romeijn: C. Visser en gezin, van B 294 naar Rotterdam, Ackerdijkstraat 95; S. Hoogland, van B 923 inw. naar Utrecht, Van Speijckstraat 9. VoUedige uitspraken van 9 Sept Motor- en Rijwielregl.: G. Z. te Gouda f 4 subs. 2 d.h. Art. 424 Wetb. v. Strafr.: J. K. te Haastrecht f 10 sube. 4 d.h.; J. v, d. B. te Nieuwerkerk f auhs. 1 w.t. Motor- en rijwielregL: P. F. v. L te Gouda f 2 subs. 1 d.h.; E. B. R. te Gou da f 0,50 subs. 1 d.h.; W. E. K. te Gouda f 2 subs 1 d.h. Pluimveehouderijbesluit 1906/1: L. J. te Moordrecht f 2 subs. 1 d.h.; J. van V. te Nieuwerkerk f 6 subs. 2 d.h. Visscherijwet: H. W. te Gouda f A subs. 1 d.h. Leerplichtwet: A. fO'50 subs. 1 d.h. voorw. met tijd van 1 jaar. Motor- en rjjwieiregl.: B. v. d. Overschie vrijspraak; A. G. H. f 2.50 subs. 1 d.h.; G. B. L. Utrecht f 10 subs. 4 d.h.; J. H. v. K. te Rotterdam vrijspraak. Motor- en rijwielwet: C. N. te Rotter dam f 0.50 subs. 1 d.h.; L. van P. te Zevenhuizen f 1 subs, 1 d.h.; W. 8. te Schiebroek f 10 subs. 2 d.h.; J. P. M. A. S te ’s-Gravenhage f 15 subs. 3 d.h.; A. K. de J. te Gouda f 1 subs. 1 d.h. Motor- en rijwiel regi.: M. T. van Z. te Haastrecht f 2 subs. 1 dJi. Keuring van Waren te Gouda: A. B. te Waddinxveen f 100 sub*. 25 d.h. Vleesch keu rings wet: M. G. te Zeven huizen f 100 subs. 25 d.h. Grisiszuivelbesluit: EL H. K. te Ouder kerk f 40 subs. 20 d.h. Wet Openb. Midd. van Vervoer: J. J. P. te Krimpen a.d. Lek f 1 subs. 1 d.h., P. G. te Zevenhuizen f 1.50 subs. 1 dJu Art. 425 Wetb. v. Strafr.: J. K. de L. te Schoonhoven f 10 subs. 2 d.h. Art. 314 id.: J. B. en J. L. te Gouda, kantonrechter verklaart zich onbevoegd. Drankwet: G. J. V., huisvrouw D. H. v. d. S. te Nieuwerkerk 2 x f 5 subs. 2x2 d.h. Consumptie-ijsbesluft: G, G. T. te Reeu- wijk 2 x f 2/50 subs. 2x1 d.h. Art. 460 Wetb. v. Strafr.: J. v. d. L. en M. v. V. te Gouda ieder f 2 subs. 1 d.h. Motor- en rijwielwet: A, P. A. te Gou da f 4 subs. 1 d.h. Art. 4’53 Wetb. v. Strafr.: J. B. te Gou da en N. K. te Stolwijk ieder f 4 subs. 1 d.h. Pol. Verord. Gouda: J. M. M. te Herpen f 2 subs. 1 d.h. dat I ter werd afgewezen, omdat het perceel in het uit breidingsplan lag. De reeds bestaande schuur is afgebroken, zoodat het vee zon der beschutting builen ligt. Spr. acht dit een moeilijk geval. Als aan den heer Maat Aanbesteding tf werkverschaffing? Een poet van f 2448.50 is in uitgaaf op genomen voor de bijzondere werkverschaf fing voor Jeugdige Werkloozen. Voorts is opgenomen het object: «dóórtrekken weg Weteringsingel. In het najaar hebben B. en W. toestemming gevraagd om dit werk m werkverschaffing te mogen uitvoeren, waarop Ged. Staten het beter achtten, dit werk bjj aanbesteding te doen plaats heb ben. B. en W. hebben daarna een schrij ven aan Ged. Staten gericht met het zoek, het werk bij aanbesteding te uitvoeren, waarop Ged. Staten de i stelden, of het niet wenschelijk was, werk bij wijze van werkverschaffing doen uitvoeren. Op dit schrijven B. en W. verzocht, het werk in werkver schaffing te doen uitvoeren met inschake ling van een aannemer. Hieromtrent echter nog geen'beslissing ontvangen. Van de S_D.A_P.-fractie is een motie ontvangen, betreffende de wijziging in de steunregeling. De VOORZITTER deelt mede, dat, zooals allen wel uit de pers gezien zullen hebben, de steunregeling per half Septem ber eenige veranderingen zal ondergaan. In de eerste plaats zal de huurtoeslag bo ven de f 3 tot de helft teruggebracht wor den. Kreeg iemand voorheen b.v. een huur toeslag van f 2, thans zal de huurtoeslag tot f 1 beperkt worden. In de tweede plaats zal bet loon van arbeiders, die de laatste 4 jaren geen 26 weken hebben gewerkt, in het beroep, hetwelk ze eertijds uitoefen den, niet meer dan f 16 (inmiddels ge bracht op f 18) bedragen. Spr. deelt voorts mede, dat de regeering bereid is, mede werking te verleenen tot verlaging van de huishuur. Hoewel de huren in deze ge meente tamelijk overeenkomstig de loonen van het vrije bedrijf zijn gesteld, zijn ze voor steuntrekkers toch te hoog. Wat be treft het standaardloon hebben B. en W. een onderhoud ten departements at&nge- vraagd, teneinde te trachten dit hooger gesteld te krijgen. De heer VAN DER ENT wH den raad trachten duidelijk te maken, waarom zijn fractie een motie heeft ingezonden Toen de circulaire van den minister af kwam, leek het op het eerste gezicht, dat deze wijziging in de steunregeling wel ee nige verbetering met zich zou brengen, maar hoe verder men ging lezen, de# te duidelijker kwam aan het licht, dat er geen enkele verbetering te bemerken viel, maar slechts verslechteringen. Alleen voor de kleinere gemeenten, die in klassen 11 en 12 ingedeeld zijn, geeft deze wijziging eenige verbetering. Spr. zegt voorts, dat het de raadsleden niet onbekend zal zijn, dat de 7 grootste gemeenten, die 35 van de bevolking vertegenwoordigen, een stemmig van oordeel waren, dat deze wij ziging in de steunregeling niet goed te keu ren valt, weshalve ook de S.D.A.P.-frac- tie het wenschelijk oordeelde een motie in te dienen. Weth. VAN DER GIESSEN vraagt of de heer Van der Etnt bereid is, de motie in te trekken. Spr. i’.eelt mede, dat eerst de vergadering in Dgn Haag afge- en hierover is n« door het hoofd van den dienst rapport uitgebracht. Zoo als den heer Van der Ent wel gebleken zal zijn, is het college van B. en W. het ook niet eens met de wijziging in de steun regeling, zoodat genoemd college derhoud aan het departement heeft gevraagd. Spr. adviseert daarom den heer Van der Ent, nu B. en W. ook reeds stap pen gedaan hebben, teneinde de wijziging ia de steunregeling ongedaan te maken, de motie in te trekken. De heer VERMEÏLEN heeft u.aa.1 vaji u. xuw - X j-, esbtgenooto van A.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6