Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden Ammerstol. Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Blauw WitExcelsior, welke Zondag In het stadion te Amsterdam voor de competitie ypn den K.N.V.B. werd gespeeld Een «rattend moment tijdens het aanbieden van bloemen aan H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bérnhard op het paleis het Loo, waar Zatardag het personeel van de Koninklijke domeinen zijn hulde kwam betugen aan het vorstelijke ver looide paar Te Nijmegen werd Zondag de voet balwedstrijd N.E.C. Heracles gespeeld. Een spelbeeld uit deze ontmoeting voor dp K.N V.B.-competitie De commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A, Röell, mevr. De Vlugt en burgemeester dr. W. de Vlugt bezichtigen een der inzendingen de tentoonstelling van diamanten, welke Zaterdag in de Beurs voor den Diamanthandel te Amsterdam is geopend Verdekt opgesteld. Een snap shot van de groote militate manoeuvres in Noord-Brabant Sparta won met 2—0 van V.S.V. in den Zondag te Rot terdam gespeelden wedstrijd voor de competitie van den K.N.V.B. Snapshot tijdens de match WA AND AG 21 SEPTEMBER 1936 B. V. L Alblasserdam. Alhier hield de afdeeling een de Bya. Vrijw. Landstorm een onder linge schietwedstrijd. Dank zij het mooie weer was de opkomst zeer groot. De uit klagen zjjp: Klasse Koningsechutters: A. van Herpen, 100 punten, J. Korteland 99, D. Schippers 97, G. Stellaard 97 en J. Ver- weij, 96 punten. J Klasse scherpschutters: C. van Loon 98, C. Rous 97, A. Vink 95, J. van Stek 94, P. v. d. Graaf 94, J. G. Huisman 94, J. Groeneveld 94 en B. Maat 94 punten. Klasse schutters C: M. J. S. Schuit 91, K_ van Olderen 89, A. van Heiningen 88, F. Borsje 87 en C. Ooms 85 punten. Gelukabaan: le pr. J. Verweij, 2e pr. J. Groeneveldt, 3e pr. J. G. Huisman, 4e pr. J. Vink, 5e pc. G. Ooms, 6e pr. H. de Jong. Dezer dagen zal hier weer een speld jesdag worden gehouden ten bate van de militaire tehuizen. Verkam pan van koeien. Bergambacht De veehouder J. C. O. moest zijn koeion verkampen en daartoe over het land van zijn buurman J. V. B. gaan. 0. joeg de koeien van B. mit het land op den weg, waarbij een der dieren te water geraakte. O. bracht zijn eigen koeien daarna op een ander stuk wei land. De te water geraakte koe van B. kwam op een verkeerd stuk land terecht en moest nogmaals de sloot over, thans via een brug. B. dip een en ander bad ge zien was hot met de handelwijze van O. niet eens en een woordenwisseling ont stond, waarbij B. zich zoo opwond, dat hij O. tegen den grond sloeg. Toen 0, die een schop in de hand had, weer overeind kwam. nam B. hem die schop af en kreeg 0. nog enkele gevoelige slagen met zijn eigen schop. 0. deed aangifte bij de po litie, die proces-verbaal heeft opgemaakt. De politie maakte procesverbaal op togen den veehouder J. V. B. wegens over treding van de Polderkeur. P. W. K. en G. B werden bekeurd wegens overtreding van de motor- en rijwielwet, P. B, J. W. de G. en G. B. wegens overtreding van de Vlsschorijwet, terwijl mej. P. O. wvrd be keurd wegens het niet mieveren vaua baar verhuisbfljet. Aan den dienstplichtige J. Verwaal van de lichting 1937 is wegens kostwin nerschap met ingang van 1 October voor 1 jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend. Volksbibliotheek. Bergambacht. Het bestuur van de volks bibliotheek heeft het plan om op Vrijdag 2 October weer te beginnen met de uit gifte van boeken. De aftredende bestuurs leden de heeren Versteeg, Oskam, Prins en Verhoeven werden op de laatste verga dering herkozen. Evenals het vorige jaar wend besloten om aan werkloozen op ver toon van stempelkaart twee boeken gratig ter beschikking te stellen. Tevens werd besloten om tot aankoop van een kast, ter opberging van boeken, over te gaan. Aan de heeren Oskam en Hoogenboezem werd dank gebracht voor bet schenken van een aantal boeken aan de bibliotheek. Gfeteendam. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan thans nog 280 perso nen als werkloos ingeschreven. Het aan tal ie de laatste weken dalende. Oranjefeest Giessen-Oudekerk. Woensdag zal hier 'n Oranjefeest worden gehouden. Des mor gens om 9 our spreekt burgemeester L. Neijens een openingswoord, waarna een optocht door de gemeente zal worden ge houden. Des middags worden volksspelen m een ringrijderij gehouden, terwijl des avonds een concert plaats heelt. Concours. 6ouda. De Chr. Muziek vereen i gi ng „De Bazuin'' hoopt het volgend jaar op He melvaartsdag en den 2en Pinksterdag een groot nationaal muziek- en zangcoucours te houden. Het comité, belast met de voorbereiding en uitvoering daarvan, wordt gepresideerd door den heer P. J. Koiijn, zoodat de lei ding dus wel in goede banden is. In tegenstelling met vele andere con coursen, zal op dit concours niet „ge werkt" worden met verplichte nummers, wat voor de deelnemende vereenigingen geen extra kosten met zich meebrengt en wat voor het publiek veel aangenamer is, dan steeds maar weer hetzelfde nummer te moeten aan hoor en. De namen der jury-leden worden ge heim gehouden; de jury-leden zijn echter zeer bekende en bekwame musici. Groot-Ammers. Gevonden twee porte- monnaie's en een gouden broche. Inl. bij den gem.-veldwach ter. Eenige jongens hadden de aardig heid een paar rui ten, van de cel bij de kerk stuk te gooien. Daar de namen dezer jon gens spoedig bekend waren, hebben de ouders op aanmaning van de politie de koeten betaald. Achter de woning van mej. de wed. H. Bouter in Gelkenes zag men een egel loopen. Nadat men het dier had gevan gen kwam men tot de ontdekking, dat er vlak bij het huis een gat in den grond was, waar wellicht een egel-familie huisde. Inderdaad was dit zoo, want bij onderzoek kwam men tot de zeldzame ont dekking dat er nog zes jonge egels in bet gat waren achtergebleven. Werkverschaffing. Krimpen a.d. IJssel. Maandagmórgen zijn bij de gemeentelijke werkverschaffing ongeveer 80 werkloozen bij het uitgraven van den Stiksloot, het aanleggen van stra ten en andere werkzaamheden te werk ge steld, zulks ter vervanging van een andere ploeg die weer in de steunregeling wordt Krimp,.1 a.d. Lek. De mandolinevereen. „Steeds Hooger'' zal op 24, 25 en 26 Sep tember in de Oude School een bazar hou den. Alle voorwerpen zijn door de léden zelf vervaardigd, De schoeungwerker A. W. kreeg een uitschietende koevoet op zijn voet, waar door hij zoodanig verwond werd, dat hij zich onder behandeling van dr. Von Lan der n moest stellen. De poatduivenvereen. „De Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Apeldoorn (105 K.M.X De prijzen werden als volgt be haald: 1 en 4 J. Roméija, 2 en 9 J. Brand, 3 en 16 A. van Meijeren, 6 K. Kooijman, 6, 10 en 18 L v. d. Linden, 7 J. H. Roe lof s, 8 en 12 W. Graafland, 11 L. Sleeu- wenhoek, 13 G. Stout, 14 M. Westbroek, 16 en 17 C. Rodenburg. Het zoontje van den heer A. v. d. S. kreeg door een wondje aan zijn hand plot seling ernstige bloedvergiftiging. Daar de. Von Lindern afwezig was, moest direct de hulp van dr. Welzenes uit Lekkarkerk worden ingeroepen. Krimpen a.d. Lek. De arbeider W. Web ster kreeg bij de N V. Houthandel een balk tegen ajn been, wa&rtioor hij een bloeduitstorting m zijn knie kreeg en direct de hulp van dr. von Lindern moest inroepen. t Krim pan KtL UezuL Prijzen: kippeneie ren f 3,85—f 4,35, henneneieren f 2,25— f 2,65, eendeneieren f 2,75. Voor weiboter werd f 0.60 per pond besteed. Woensdag geraakte hat zoontje van don beer Van Kooten onder tandem. Met een gebroken been wexi de knaap naar hot ziekenhuis ver «oord Bij den agent dor arbeidsbemiddeling stonden op 15 September 521 poreonen als werkzoekend ingeschreven, ven wie 10 vrouwen. Krimpen ad. IJssel. Dt poetduiven-ver. „De (Vriendschap", aangestoten bij de Nieuwe Rotterdamscbe Poetduivenbond. beeft Zondag een wedvinob* vanaf Apel doorn gehouden. Aan dit concours namen 178 vogels deel. De prijzen werden als volgt behaald: 1 Adrs. Spek, 2 G. Schou ten, 3 G. Heuvelman, 4 H. van HousseR, 5 J. do Jong, 6 H. Braanker, 7 C. do Vreedo, 8 J. Burggraaf, 9 Adrs. Spek, 10 C. Twigt, 11 P. Koofaneee. 12 P. Kool mees, 13 A. Human, 14 C, Heuvelman, 15 C. Heuvelman, 16 M. van Mullem, 17 J. "de Mik, 18 M. van Mullem, 19 M. Twigt, 20 J. Koolmees, 21 G. Schouten, 22 C. de Vreede, 23 J. de Mik, 24 J Buys, 25 G Schouten, 26 L. van HousseK, 27 G. Brus- see, 28 J. Koolmees, 29 P. Verschoor, 30 J. Koolmees, 3f J. Koolmees, 32 E. Brus- see, 33 H. Braanker, 34 P. Butter, 36 CL Bruesee, 36 A. Human, 37 G. Heuvelman, 38 C. Bruesee, 39 P. Verschoor, 40 A Hu- man, 41 C. Heuvelman, 42 J. Koolmees, 43 G. Schouten, 44 P. Verechoor, 46 P. Verschoor, 46 A. Human. Aankomst 1ste duif 8.58.07 uur. Aankomst lantfito duif 9.36.48 uur. Eiervoiling. Moercaptlle. Op de Donderdag gehou den eierenveiling waren 4804 eieren aan gevoerd. De prijzen waren als volgt: kip peneieren f 3.90—4.40, henneneieren f 2.25—2.65, eend eieren f 2,45—f 2.50, kalkoeneieren f 4.064.30, allee per 100 stuks. Molenaarsgraaf. Zaterdagavond werd de Ned. Herv. Kerk een kerkelijke sa menkomst gehouden in verband met de verloving van onze Prinses. De heer D. G. van Hoeven had als onderwerp „Juliana van Oranje", en ds. L. Blok sprak over „Dank aap De bijeenkomst werd besloten metTfct zingen van „Myn schildt en de betrouwen". Zwem bad-mistra. Moordrecht. Eenige jaren geleden is de badinrichting van de K.V.T. met steun van de gemeente geheel afgebouwd en kon deze nuttige inrichting ook voor de inwo ners worden opengesteld. In 't eerst bleek deze inrichting aan een groote behoefte te voorzien, daar het bezoek zeer groot was. Later ia dit bezoek meer en meer afgeno men en het laat zich aanzien, dat als dit zoo blijft doorgaan, tot sluiting van de badinrichting moet worden overgegaan. Als een laatste poging tot behoud van het bad is men thans tot tariefsverlaging overgegaan. Nieimerkerfc a.d. IJssel. Gevonden twee rijwielbelastingmerken. Inl. bij den gem.- veldwach ter. Op den Parallelweg kwam de wiel rijder P. P uit Rotterdam in botsing met het rijwiel van den metselaar A. v. W. al- bier. Daar het rijwiel van A. v. W. eenige schade opliep to de betrokkenen het on derling omtrent deze schade regel®* niet eens konden worden, werd de politie in de zaak gemoeid. Dinsdagavond is een van de rich ting Gouda komende vrachtauto op den Rijksstraatweg m botsing gekomen met een op dien weg staande personenauto. De aan rijding is ontstaan, doordat de persouen- auto, die defect was, onverlicht op den weg was blijven staau. Tevens was het uit zicht voor den bestuurder van den vracht auto vanwege den regen slecht. Hij merk te de personen-auto te laat op, waardoor hij niet meer voldoende kon uitwijken. De botsing liep. met eenige materieele schade af. De rijks- en gemeente-politie hebben de zaak in onderzoek. Nieuwerkerk a.d. UssfL B. en W. heb ben aan het bestuur der Stichting tot on dersteuning en zedelijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht ver gunning verleend tot het houden van een oollecte. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De heer Alb. Dijksman, alhier, heeft een complex bouwterrein aangekocht van mej. de wed. Pinkse. Op dit terrein zullen winkelhui- een schoenenwinkel en een kap perswinkel gebouwd worden. - Woensdagavond heeft de Oranjever eeniging „Oranje Boven" op spontane wij de vorstelijk verloving herdacht. Op het terrein van den beer Honkoop heeft bur- gemester Jas een kernachtige toespraak gehouden, waarna de h&rmoofevereen*- ging „D.KV." het Wilhelmus speelda. hetgeen geestdriftig werd medegezongen. Hierna werd een stoet geformeerd. Voorop ging een ruiterafdeeling van 40 man, waarop de harmonievereeniging met de andere deelnemende vereenigingen en corporaties volgden, terwijl het publiek de lichtetoet sloot. Onder de toonen van vroolijke muziek werd naar Korten oord en daarna naar de Roode Leeuw gemar cheerd. Tenslotte werd de stoet onder het Zingen van nationale liederen ontbonden. De politie zorgde wederom voor een goed verloop. Nog geruimen tijd werd het feest in de zaal van den heer Honkoop op aangename wij» voorigezei. De commissie urm voorbereiding voor de Mica-weken 1936, heeft vooral veel aandacht aan de jeugd besteed. Zoo zuilen o_m. vliegerwedstrijden en een au toped-wedstrijd mrden gebonden. Verlovingsfeest Niwiw-Lskka UumL Otubw: zeer groote M&agstaiRng et> begunstigd door heerlijk weer werd Donaec-daga vopA, de verloving van Prinses Julian», «oostelijk herdacht Hei Soest vas georganiseerd door de Ovanjevereenigiflc „Wilbelmina" Wegens vwrtiiodermg van den burgemeester, heeft de beer S Smit, voorzitter van „Wilhei- nwna" een kort openingswoord gespro ken. Hij aeide o.m., dat als een vroolijke lichtstraal op een killen stormachtigen dag, tot het Nederlandsche volk de blijde tijding van onze geliefde koningin was doorgedrongen, dat haar dochter was verloofd met Pritos Bérnhard von Lippe- Biesterfeld, en dat door middel van de radio de koninklijke familie haar groot geluk had bekend gemaakt Hij zei de, dat als Oranje gelukkig is, ook het volk Is verblijd, omdat nu de hoop herleeft, dat ons aloud dierbaar Oranjehuis zaJ blijven voortbestaan. Spr. zeide verder, dat sinds 8 September heel Nederland, hier meer, daaf minder, spontaan het verlovingsfeest heeft gevierd, en dat ook deze gemeente daarbij niet wilde achterblijven, en, al was het dan ook op eenvoudige wijze, haar blijdschap wilde uiten. Het deed hem ge noegen, dat de muziekvereeniging en de beide zangvereenigingen, de christelijke, zoowel als de neutrale medewerking wil den verleenen, omdat juist door gemeen schappelijke samenwerking het eenheids gevoel wordt gedemonstreerd, vooral a Is het gaat om Oranje. Met een „Leve onze Koningin, leve onze Prinses, leve onze Prins", besloot spr zijn rede. De aanwezigen zongen daarna spontaan twee coupletten van het Wilhelmus, bege leid door de muziekvereeniging „Apollo". De verschillende vereenigingen hebben vervolgens een aantal mooie nummersla- ten hooren, die met aandacht werden be luisterd. Zelfs het pas opgerichte kinder koor gaf een paar nummers ten beste, die luide werden toegejuicht. Het geheel slaagde uitstekend, 's Middags zijn de leerlingen van de verschillende scholen onthaald. Oranjevereeniging. Nieuw-Lekker land. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Wilhelmina" heeft de verschillende functies onderling verdeeld als volgt: S. Smit, voorzitter; J. P. van Vliet, vice-voorzitter; M. de Jong, secreta ris, A. Boer, vice-secretaris; T. G. Mou- rik, penningmeester; P. van Namen, vice- penningmeester; H. de Vries, H. Tim mer, J. v. d. Weerdhof, W. Stout, H. de Lange en Jr. de Haan, M^J^B Woensdagavond hebben B. inschrijving publiek verhuurd de tewoning D. 252 te Kinderdijk. Ingeschre ven was als volgt: A. A. den Boer te Kin derdijk voor l 2.60 per week, P. v. Dam te Nieuw-Lekkerland voor f 3; Joh. van Tol te Kinderdijk eveneens voor f 3. Aan den heer Van Tol is de woning gegund. Vee- en paar dententoonstelling. Noor del oos. Op de Nationale Vee- en Paarden ten toonstelling te Utrecht hebben de volgende veefokkers mt deze gemeente pnjzau behaald: en W. bij Groep A, gebruiks- en handelsvee, pin ken geschikt voor de fokkerij, een 2en prijs door G. Bikker W.Az. Groep E 1: Geregistreerd rundvee- Kuis- kalveren, geb. na 30 Sept. '35: le pr. Jan- nigje 8; 3e pr. Elsje 15, eigenaar C. Bik ker W.Azn. Pinken geb. na 30 Sept. '34 en voor 1 Oct. '35: 2e pr. Marie 12, eig. J. Bikker W.Az., 3e pr. Marie 47, eig. Gebr. Muil wijk. Droogstaande, drachtige koeien, geboren voor 1 Oct. 1934: 2e prijs Gerrie, eig. J. Bikker W.Azn. Melkkoeien 2 en 3 jaar, geb. voor 1 Oct. 1934: le pr. Melkbron 2, eig. G. de Jong Czn. Melkkoeien, 4 jaar en ouder, goh. voor 1 Oct. 1932: le pr. Geertje 7; 2e pr. Elsje 4; 3e pr. Lotje 9, alle eigenaar G. Bikker W.Azn. De juiste oorzaak. Ouderkerk a.d. IJssel. In aansluiting op het bericht van bet auto-ongeval, waar bij de met varkens geladen vrachtauto van den veehandelaar D« Speksnijder in een sloot terechtkwam en twee varkens verdronken, kam nog worden gemeld, dat de bestuurder terwijl het nevelig en nog donker was plotseling kwam te staan voor een met een paard bespannen wagen van den landbouwer Hailing, welk voertiug niet voorzien was van een ver lichting. De bestuurder, de heer D. Spek snijder Jr. is mi om een aanrijding te voorkomen, met zijn auto in de sloot te rechtgekomen. Ouderkerk aan den IJssel. Donder dag stood de personenauto van den landbouwer J. de Jong Cz. op den dijk, nabij de woning van den landbouwer F. Goudriaan in de Kromme. Juist zou de heer de i. weer wegrijden en haalde hij u'n auto naw het midden van den weg, toen een achterop komende vrachtauto, bestuurd door iemand uit Lekkerkerk, zijn auto flankeerde. De auto drukte met het spatbord de voorwielen van den personen auto om, met het gevolg, dat laatstge noemd voertiug van den dijk re^d De auto botste tegen de woning van den heer Goudriaan aan, waar een stuk uit den muur werd gereden, en werd zwaar beschadigd. De heer De Jong bekwam wonder boven wonder geen letsel. JDe kraanwagen van de fa. Van Hoevelaken heeft het voertiug op den dijk getakeld to weggesleept. Verzakt Ouderkerk a.d. IJsseL Donderdagmor gen verzakte ter hoogte van de grens Ouderkerk-Gouderak, door de zachte berm de auto van den Sneldienst Gebrs. Dek ker. alhier. Het voertuig zakte tot de as sen weg en begon bedenkelijk over te hel len. Met behulp van kelderwinds werd de auto opgevijzeld en verder uitgegraven. De dienst had groote vertraging. ibroek. B. en W. hebbu. verleend aan het bestuur van het fonds „A. S. Talma Stichting" te Veen- wouden-Apeldoorn, om op een nader te bepalen datum een inzameling van gelden te mogen houden ten behoeve van deze instelling van weldadigheid. Oranjefeest Schelluinen. Donderdagavond is een goed bezochte bijeenkomst van ingezetenen gehouden, waarin besloten is, op Dinsdag 29 Sept. feest te vieren, in verband met de verloving van prinses Juliana." Een commissie van 5 personen is gekozen, die in samenwerking met het personeel en de oudercommissie der openbare school voor dien dag een schoolfeest zal voorbereiden. Er hebben zich reeds ongeveer 25 perso nen als lid opgegeven van een op te rich ten oranjevereeniging. Het comité van voorbereiding wordt gevormd door de hee ren J. de Klerck, W. Prins, J. de Hoop, L. Kootstra, J. Kroon, G. de Hoop en P. Prins. Duivensport Sliedrecht De postduivenvereen. JDe Reisduif" heeft een wedvlucht gehouden vanuit Maastricht. De prijzen werden be haald als volgt: 1, 2, 3, 14, 16, 22, 25, 33 en 34 Kraayeveld mi Noordenne; 38-38 C. Kraayeveld, 31 H. Weggers, 11 en 12 v. d. Sluijs, 21 Barendrecht, 4 en 27 Adr. de Boer, 5, 10 en 23 Van Leeuwen; 6, 7, 24 en 31 Schalk, 18 en 30 Smouter, 20, 37, 42, A. Visser; 8 B. Visser; 41 G. Via- scher, 17, 19, 29, 35, 36, en 40 Bakker; 9 en 15 Verhoeven; 13 Seton, 26 Bot en 28 G. Kroon. Gevonden voorwerpen. Slieditecht. Te bevragen bij: A. v. Beest, Oosterbrugstr 13. een portemonnaie; B. Versluis, C 373, een zakmes; J. Beest, G 612, een kosteloos rijwielmerk; J. Bot, A 82, een portemonnaie; J. A. Guise, Joh. Kraayeveldstr. 5, een ceintuur; G. de Wit, Julianastr. 15, een kindermuts; A. Har- tog, Julianastr. 7, een kindertaschje en twee paraplmes; B. de Groot, B 163, een vulpotlood; M. Hartog, G 289, een buik- deiling; J. de Jong. B 793, een brÜ; H. 't Jong, A 190, een kinder armband; A. v. d. Burg, Burg. Drijberpl. 31 een alpino muts; J. Korevaar, Havenstr. 1, een hals kettinkje, W. Kros, Wilhelminastr. 58, een schroefsleutel; A. v. d. Vlies, A602, een nationaliteitsbewijs (auto.)W. F. Koeijn, A 591* een ceintuur; J, jr. Het«en, Px. Hendrikstr. 55, een boenen ring. Bij de gem. arbeidsbeurs waren vo rige week 1211 werkzoekenden ingeschre ven. Nadien werden opnieuw ingeschre ven 48 werkzoekenden, terwijl 32 personen werden afgevoerd, zoodat thans 1227 per sonen staan ingeschreven. Op 18 Sopiem- ber 1935 was dit aantal 1316. IJsselstein. Iemand uit Zeeuwscb-Vlaan-, deren, die per rijwiel een tocht maakte, werd onder deze gemeente onwel Zijn reis werd daardoor onderbroken en de man mpest per auto naar zijn plaats van bestemming (Alphen a.d. Rijn) gebracht worden, waar de hulp van een genees heer is ingeroepen. Wegens overtreding van art. 25Ibis van het Wetb. van Strafrecht is tegen 'n ingezetene uit Utrecht door de gemeente politie van hier proces-verbaal opgemaakt. Nadat de man was verhoord is bij op transport gesteld naar Utrecht en. daar fa het huis van bewaring opgesloten. Een zoontje van den timmerman- aannemer L., die voor zijn vader te Utrecht een boodschap moest doen, reed te Utrecht tegen een auto aan. Met een gebroken sleutelbeen een een hersenschud ding werd hij in het ziekenhuis opgeno men. - B. en W hebben de werkzaamheden/ voor het leveren en leggen met bijkomen'- de werken van een rioleering aan den Poort dijk gegund aan den heer G G Klein metselaar-aannemer alhier. Aanbestedingen. IJsselstein. Bij de aanbesteding van dt levering van 50 kub. M. gewasschen grind en 60 kub M. Arnbamsch zand voor re kening dezer gemeente, werd als volgt in geschreven: J. van Dijk alhier voor grind f 2.39 per küb. M., zand f 1.65 per kub. M.; Gebr. van Loon te Vreeówijk f 2.25 en f 1.55; G. H. van Leusden te Vrees wijk f 2.30 en f 1.40; A. van Leeuwen te Vreeswijk f 2.29 en f 1.56. Het werk is ge gund aan den heer G. H. van Leusden. Aanbesteding voor het vervoer van grind, zand, puin enz. gedurende 1 jaar; J. van Dijk alhier f 0.64 per kub. M.; A. Hoogendoom alhier f 0.59; A. Meerding alhier f 0.47. Gegund aan A. Meerding. Van 23 tot en met 26 September zul len de Chr. en R.K. Middensfandsvereeni- gingen in het gebouw Concordia aan de Hofstraat een tentoonstelling houden. Gemeenteraadsvergadering «p Zaterdag 12 September. Voorzitter burgemeester J. Kooiman. Aanwezig alle leden. Verloving Prinses Juliana. De VOORZITTER opent de verga dering en wenscht alvorens aan te vangen mot de behandeling van de gewone agenda eenige woorden te wijden aan de belang rijke gebeuitenis, die dezer dagen een reden is tot groote verheugenis voor ons volk en ons aloud Vorstenhuis: de verlo ving van onze Kroonprinses met Prins Bérnhard van Lippe BiesterfeM. De veie berichten, aldus spr., die ons langs aller lei wegen over dit feit bereiken, bereikten hun hoogtepunt op jJ. Woensdag om 1 uur. toen de Koningin voor de radio zelf de mededeeling van de verloving deed aan het geheele Nederlandsche volk hielen in de Overzeesche gebieden. De eenvoudige zuiver Nederlandsche vorm, die H.M. daarvoor gekozen heeft, zal hebben inge slagen bij allen, die Haar hoorden; de woorden waarin Zij Hare gevoelens tot uiting bracht verrieden Haar geluk en Haar liefde voor Haar kinderen en voor het Nederlandsche volk. Met diepe ont roering waren wij getuige van Haar me- dedeelingen en van do bevestiging, die d« beide jonge menschen daaraan toevoegde over hun geluk. Van deze plaats past hm mij, aldus de burgemeester, een oprechte gelukwensch uit te spreken tegenover de Moeder en de verloofde kinderen en tegen over het Nederlandsche volk voor zijn Vorstenhuis. Deze woorden hoorden de raadsleden en het publoek staande aan. Hierna doet de VOORZITTER me dedeeling van diverse ingekomen goedkeu ringsbesluiten. De gemeente-rekening 1935 wordt con form advies van de commissie, belast mei het nazien der rekening, bestaande uit de heeren W. Ooms en G. van Harten, z.h, st. voprloopig vastgesteld. Op voorstel van B en W. wordt na ee nige toelichting van den VOORZIT TER z.h.st. besloten ontheffing te vragen van het vaststellen van een capitulanten- verordening. Verlichting Capellelaan. Van eenige bewoners aan de Capelle laan is ingekomen een verzoek om de ver lichting aldaar beter te maken. Wanneer die verbetering goed gebeurt, dan kan dat een zware rekening worden, en dat kan volgens den V 0 O R ZIT T E R het G E B niet lijden, doch door er een lichtpaal bij te plaatsen, worden de afstanden tusschen de palen minder groot en de verlichting beter. De uitvoerder berekent do kosten daarvan op f 9. Aldus goedgevonden. Na vaststelling van een comptabiliteits- besluit 1936, sluit de VOORZITTER

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5