Reeds 2 rijwielen uitgereikt! keLLen? till a gt| ooit con ffids cai aan de nieuwe abonné's n.l.: W. DORRESTEIN te Lopik en B. KOOL, Tentweg E 21, Stolwijk S een koffer, 'n couranten- hanger, een doos met 12 theelepeltjes, een ko peren bloempot en een rijwiel.t Elke Elke 25' Elke 100' naar keuze een koffer of courantenhanger; naar keuze een doos met 12 theelepeltjes of een koperen bloempot; EEN R1IWIEL. Binnenland Gemengd Nieuws. Telegrammen j Nieuws in een paalt Tegen October als de lange avonden komen, beginnen de meeste bladen, een campagne tot uitbreiding van het aantal hunner abonnees. Het aantal abonnees is op het oogenblik de 8000 overschreden, wij willen trachten met deze campagne de 9000 vol te maken. Wij verbinden dit jaar aan deze campagne een kans op vijf fraaie geschenken, n.l.: Wie zich nu voor tenminste driemaanden abonneert kan één der hieronder volgende geschenken ontvangen: remics «oor nieuwe ubonne a Wij zuilen hun, die ons blad niet of onvoldoende kennen, gelegen heid geven om met de vele goedé hoedanigheden daarvan bekend te geraken door hun eenige malen de Schoonho vensclie Courant gratis te doen thuisbezorgen. Zij kunnen dan ervaren, dat ons blad hun alles brengt wat een courant-lezer verlangt te weten: In elk nummer: Een hoofdartikel, een buitenlandsch overzicht, een rubriek: „Boeiend en Belangrijk" van correspondenten uit verschillende landen, uitvoerig streeknieuws, verslagen van Tweede Kamer, ge meenteraden, rechtszittingen, telegrafische- en radioberichten, land- bouwbericliten, opgaven burgerlijken stand, een foto-pagina, een spannend feuilleton enz. In het Vrijdagnummer: Uitvoerige opgaven van predikbeurten, een rubriek „Voor de Vrouw", een rubriek „Voor de Jeugd", het weke- lijksche praatje „Van Rondom" door Jan Kijkuit", een boeiend verhaal, een damrubriek. In de advertentiën: Familieberichten uit de geheele strpek, verkoo- pingen, verpachtingen, mededeelingen van gemeente- en water schapsbesturen, dienstregelingen, vraag en aanbod van personeel en vele annonces van belang voor de huisvrouw. Dan kunnen verder onze abonnees tegen vergoeding (voor ad ministratie- en poliskosten) van 15 cent per kwartaal of één cent per week, zich verzekeren tegen de gevolgen van ongevallen, waar bij zij aanspraak krijgen op een uitkeering van f 6U.- tot f 2000.- 10' nicutuie abonnee nieuwe abonnee nieuwe abonnee 11 ft Zij, die zich vroeger hebben opgegeven voor een abonne ment, in te gaan op 1 October, deelen in deze kansen. Alle nieuwe kwartaal-abonnees ontvangen ons blad gratis tot 1 October. Elke nieuwe abonnements-opgave wordt op ons bureau van een doorloopend nummer voorzien en eiken lüen, 25en of lOüen nieuwe abonnee ontvangt onmiddellijk het voor hem bestemde geschenk. Owdezc^eteekende -wonende a/Gom-teezt tot wedezopzecj^c-ne cvp èokoonkoveneoke <2outant. 2 VHIJPAG 25 SEPTEMBER 1336 AANVAL OP JAPANNERS TE SJANGHAI. Ernstige gevolgen verwacht. De Chineesch-Japansche incidenten be- booren nog niet tot het verleden. Dezer dagen heeft een nieuw voorval plaats ge had, dat tot ernstige gevolgen kan leiden. Dinsdagavond wandelden drie raatrozen van de Japansche marine op den Woo- sung Road in de internationale concessie te Sjanghai. Plotseling werden zij door een aantal Chineezen beschoten. Een van de Japanners werd gedood, de beide an deren ernstig gewond. Een dader kon worden gegrepen, de anderen slaagden erin te ontkomen. Een Japansch lan dingsdetachement bezette snel de omge ving. De Japansche wijk te Sjanghai schijnt thans in staat van beleg te verkeeren- /Wachtposten beletten het verkeer en de Japansche kolonie is gemobiliseerd. Ook buiten Hongkioe hebben de Japanners nog eenige wijken afgesloten. Op den hoek van iedere straat staan tanks gereed en mo torrijders patrouilleeren. Ook het station Tiendongan, het eerste op de spoorlijn van Sjanghai naar Woesoeng, is door de Ja panners bezet. De vertegenwoordiger der Japansche vloot heeft het bevel gegeven, het leven der landgenooten tot bet uiter ste te beschermen Het einde niet te overzien. In politieke kringen te Tokio vreest men dat de regeering door deze kwestie ge dwongen zal worden maatregelen te ne men, waarvan het einde voor beide landen nog niet te overzien is. Men is van mee ning, dat hier sprake is van een bewuslen «verval op Japansche landingstroepen- Het bestuur van de internationale ne derzetting te Sjanghai he^ft een compag nie van het vrijwilligerscorps gemobili seerd, alsmede de bijzondere politie. In den nacht yan Dinsdag op Woens dag hebben Japansche mariniers deelen van het Chineesche gebied aan de gren zen van dé internationale concessie bezet. De Japansche ambassadeur te Nanking Kawage, heeft na het vernemen van den moord, gedreigd, Nanking te zullen ver laten, indien de Chineesche autoriteiten voortgaan de onderhandelingen tot ver betering van de Japansch-Chineesche be trekkingen te belemmeren. Te Sjanghai verklaarde de woordvoer der van de Japansche ambassade: „Wij kunnen geen vertrouwen meer hebben in de verzekeringen der Chineesche. regee ring en daarop hebben wij besloten de levens en de goederen van onze onderda nen zelf te iteWrdiBWïVj Het incident spitst zich toe. Ondertusschen is men voortgegaan met het ontschepen van Japanschè troepen te Sjanghai, waardoor de wijken Tsjapei en Hongkjoe thans door 3500 man worden bezet. De Chineesche autoriteiten hebben daarop in geheel Sjanghai den a'armtoe- stand afgekondigd. De Japansche kolonie eisch onmiddellijke versterking van het Japansche leger in China en verzocht nog drie kruisers uit Port Arthur naar Sjang hai te zenden. Talrijke conferenties zijn te Tokio gehouden tusschen de ministers van Oorlog. Luchtmacht en Marine en men verwacht, dat inderdaad nog meer troepen en schepen naar Sjanghai zullen worden geZÖöden. Het plan zou beslaan, om ook TOEKOMST ZAG ER SLECHT UIT door rheumatische pijnen en indigestie. Nu van alle pijnen verlost. Wij laten den heer W. H. G. te G. zelf aan het woord. „Toen ik 50 werd, kreeg ik aanvallen van rheumatische pijn en van indigestie. De toekomst zag er slecht voor mij uit en omdat ik handels reiziger was, liep mijn productiviteit even eens aanzienlijk terug. Ik nam de gebrui kelijke middelen, zonder eenig blijvend re sultaat. Toen begon ik Kruschen Salts te nemen. Hoewel ik eigenlijk nogal pessimis tisch gestemd was, ging ik mij toch spoe dig anders voelen. Opgewekter, sterker en veel energieker, zonder rheumatiek, ter wijl ik geen last meer had van indigestie. In blijf doorgaan met Kruschen Salts. Meestal neem ik wat mee in een envelop pe als ik buitenshuis moet overnachten. Op' reis naad ik iedereen Kruschen Salts aan." Dikwijls is bij beginnende rheumatische pijn het slachtoffer zich niet bewust van de oorzaak. Immers, onbemerkt kunnen de afvalstoffen zich in Uw lichaam op- hoopen, die niet alleen de oorzaak zijn van indigestie, maar waaruit dan langzamer hand ook de schadelijke stoffen als urine zuur etc. ontstaan. Juist dit urinezuur is maar al te dikwijls de oorzaak van rheumatiek. De zes? zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen Uw afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden, aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen snel en volkomen op natuurlijke wijze worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, de eetlust keert terug en de rheumatische pij nen zullen afnemen, om tenslotte geheel op te houden Kruschen Salts ie uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) het belangrijke Zilvereiland in den Jangt- se te bezetten. Alle toegangswegen naar de internatio nale concessie zijn bezet, doch het ver keer wordt niet belemmerd. De controle in de Chineesche wijk is zeer scherp. Verder zijn alle Japansche vergaderingen en voor stellingen uitgesteld, de scholen zijn tot Zondag gesloten en zullen voor de inkwar tiering der verwachte versterkingen ge bruikt worden. De man, die er van verdacht wordt, medeplichtig te zijn aan den aanslag op de Japansche matrozen, is aan de ^politie der internationale nederzetting uitgele verd. Het is nog niet bekend, of hij een bekentenis heeft afgelegd. De Chineesche autoriteiten hebben er tegen geprotesteerd, dat, terwijl de aanslag in de internationale nederzetting is ge pleegd, ook de Chineesche wijk door de troepen is bezet. Verder heeft de Chineesche regeering verklaard, dat zij voor het incident niet verantwoordelijk is, aangezien de aanslag in de nederzetting heeft plaats gehad. De Japansche minister van marine zal niet deelnemen aan de manoeuvres, Aan gezien de toestand zich heeft toegespitst en hij daarom op zijn post moet blijven. Het China-smaldeel van de Japansche vloot is gereed om bij verdere ontwikke ling, van den toestand onmiddellijk in te grijpen. De toestand in China wordt te Tokio zeer ernstig beschouwd. Reuter meldt uit Sjanghai, dat de Ja pansche atabassadeur Kawagoe na een conferentie met Japansche militaire en vlootautoritéiten en diplomatieke ambte naren een waarschuwing heeft gericht tot de Nanking-regeermg, waarin hij verklaart dat „veel strenger maatregelen dan vroe ger zouden moeten worden genomen om de anti-Japansche beweging in China te onderdrukken." HET VORSTELIJK PAAR HUWT. Een reis naar Indië. Volgens de geruchten, zullen Prinses Juliana en Prins Bemhard in Januari of Februari 1937 in het huwelijk treden. Het prinselijke paar zou ?og voor den zomer van dat jaar een reis naar Oost- Indië ondernemen. Over een en ander is echter nog geen beslissing genomen. DE MICA 1936. Minister Gelissen voor de radio. Op don vooravond van de Mica 1936, op Vrijdag 9 October, 's avonds 9 uur, zal mi- nistér Gelissen een radio-rede houden over de Mica. de Middenstandscampagne, wel ke van Zatendag 10 tot en met Zaterdag 24 October gehouden wordt door de sa menwerkende drie landelijke middenstands bonden. De voorbereiding van deze Mica 1936 is overal in vollen gang. HET VERNIETIGEN VAN GROENTEN. Minister antwoordt op vi De minister van sociale zaken heeft op de vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw RakkerNort betreffende het aan werkloozen uitreiken van groenten, welke op de veilingen de minimumprijs niet kunnen opbferfgen, geantwoord, dat inderdaad den laatsten tijjd te Venlo en ook op andere veilingen groenten vernietigd moesten worden. De minister is van oor deel. dat vernietiging van groenten, voor zoover mogelijk, diént te worden voorko men. Hij heeft daarvoor reeds maatrege len genomen. Het blijkt echter onmogelijk geheel te voorkomen, dat van tijd tot tijd een hoeveelheid vernietigd moet worden. Er moet daarom rekening worden ge houden ,dat bij versche groenten-distributie niet meer gemeenten worden ingeschakeld dan de hoeveelheid groenten, die in door snee z.g. „doordraait" toelaat. Heeft er nu plotseling een buitengewoon groote aan voer van groente plaats, dan blijft er steeds een hoeveelheid over, die niet in de distributie kan worden opgenomen. Waar derhalve naar andere maatrege len moest worden omgezien, heeft de mi nister eenigen tijd geleden besloten om de groente, die doordraaide en niet in de ver sche groentendistributie kön worden opge nomen, voor zoover deze daarvoor ge schikt was.Me doen inblikken. Praetisch kan worden gezegd, dat alle groente, die in den laatsten tijd door draaide, en voor conserveering geschikt was, voor de distributie bestemd is Behoudens enkele kleinere hoeveelheden moeten dan ook de groenten, die in den laatsten tijd zijn vernietigd, als ongeschikt voor conserveering worden beschouwd. BEPERKING VAN VERKOOF AUTOMATEN. Wetsontwerp belangrijk gewijzigd. In bet ontwerp-automatonwet zijn eenige belangrijke wijzigingen aangebracht Daar van zijn wel de voornaamste deze, dat de z.g. automatische winkels en open hallen met automaten binnen twee jaar zullen moeten verdwijnen en dat de verkoop van tabaksartikelen in restaurants en café's zonder automaat ook mogelijk wordt m deal z.g. „gesloten tijd*. Varkoop_-au4omaten mogen slechts ge bruikt worden bij een winkel en moeten zoodanig zijn opgesteld, dat zij slechts van den openbaren weg af gebruikt kunnen worden, en dat wel zonder hulp van der den. Dit beteekent dus, dat automaten niet meer in gesloten tijd in den winkel zelf mogen opgesteld zijn en dat zij ook niet meer door den winkelier „bediend" mogen worden. Blijkens de Memorie van Antwoord heeft de vrijstelling der verkoopautomaten van de regeling der Winkelsluitingswet, als gevolg waarvan de winkel, waarin een verkoopautomaat geplaatst is, ook in den z.g. „gesloten" tijd mag geopend zijn, voor den verkoop door middel van dezen auto maat, tot ontduiking van deze wet geleid. De minister heeft als oplossing daarvan gekozen schrapping uit de Winkelsluitings wet van de bepaling, krachtens welke de automatenverkoop buiten de toepassing dezer wet gesteld wordt. Als gevolg daarvan zal deze wet thans zonder eenige beperking toepassing vin den ten aanzien van allen verkoop, welke in den winkel geschiedt, onverschillig, of deze al dan niet door middel van een auto maat plaats heeft. Anderzijds is het de bedoeling, dat ver- koopaütomaten, buiten den winkel en het daarbij behoorende winkelhuis of op of &an voor het openhaar verkeer openstaan de land- mi waterwegen geplaatst, uitslui tend zullen vallen onder de .Verkoopauto rna ten wet. Waar nevens de gewone winkels ook café's, restaurants en hotels onder het be grip „winkel" der Winkelsluitingswet val len en deze ten aanzien van dergelijke in richtingen dus eveneens van toepassing is, zal ook de verkoop door middel van binnen deze inrichtingen geplaatste auto maten zich hebben te richten naar hetgeen de Winkelsluitingswet bepaalt. Van een bepaalde categorie van auto matische „winkels", namelijk de automa tische café's en restaurants, die overigens in een bepaalde behoefte voorzien, kan niet gezegd worden, dat zij rechtstreeks den middenstand benadeelen en een maat regel om de exploitatie daarvan onmoge lijk te maken, acht de minister dan ook niet op zijn plaats. Handhaving van een algeheel bijvulver- bod zou wellicht ten gevolge hebben, dat de exploitatie van sommige loket-automa ten onrendabel zou worden. Hierbij heeft de minister meer speciaal die loket-auto maten op het oog, door middel waarvan aan spoedig bederf onderhevige eetwaten worden verkocht. Door het openstellen van een beperkte mogelijkheid vaoJHijViilling wil de minister ten aanzien van die eetwaren tegemoet ko- aan het bezwaar, aam een algeheel bijvulverbod HET GEVAAR VAN WASCHBENZINE. Toen de 55-jarige mevr. Kn. te Arnhem Donderdag bezig was, in de keuk'en hand schoenen met benzine te wasschen, vatte plotseling de damp, welke zich had ont wikkeld vlam, waardoor in de keuken brand ontstond. Ook de kleeren van de vrouw werden aangetast. Zij liep gillend naar buiten, waar voorbijgangers haar de brandende kleeren van het lijf rukten. De vrouw had reeds zoo ernstige brandwon den bekomen, dat zij na door een genees heer te zijn behandeld, naar het zieken huis moest worden gebracht Haar toe stand is zorgelijk. ECHTSCHEIDINGEN TE BARCELONA. Te Barcelona is eenige dagen geleden een rechtbank in het leven geroepen, wel ke uitsluitend echtscheidingsprocessen zal behandelen. In 4 dagen zijn reeds 300 aanvragen binnengekomen. In verband hiermede zijn de formaliteiten zooveel mogelijk vereen voudigd. Een echtscheidingsproces zal voortaan op zijn hoogst twintig dagen duren. HET CRISIS-BOTERMERK. 'S-GRAVENHAGE, 25 Sept. Da heffing op boter en de vervoervergunning voor buiten!andsche boter zijn voor de week van 28 September—3 October vastgesteld op 85 cent per K.G. DE OPERATIES DER REBELLEN. Nog tegenstand in Alcazar. BURGOS. 25 Sept. Generaal Franco heeft meegedeeld, dat de regeeringstroe- pen aan het fröut van Toledo een aanval wilden beginnen. Zij weiden evenwel af- geslagen, waarbij zij 70 dooden verloren. De radioclub hééft meegedeeld, dat de be legerden in het Alcazar hun tegenstand voortzetten. De troepen aan het front van Talavera zijn met den opmarsch naar Ma drid voortgegaan. Het schijnt, dat ze zich in Noordelijke richting begeven om de ver bindingen tusschen Toledo en Madrid af te snijden. REGEER INGS-ESK ADER MAAR N00RD-AFRIKA. SEVILLA. 25 Sept. De radio heeft mee gedeeld, dat een eskader van de regeering sinds veertjg van da Middellandsche Zee ie verdwenen en zich waarschijnlijk naar de Noordkust van Spanje heeft be geven. om te trachten de blokkade van Bil bao en Santander te niet te doen. MADRID IN HET NAUW. LISSABON, 25 Sept. Generaal Lliano heeft Donderdagavond voor radio Sevilla meegedeeld, dat de rebellen twee plaatjes in de buurt van Cordova hebben bezet. De toestand te Madrid zou volgens den generaal dagelijks slechter worden. HET INCIDENT TE SJANGHAI. Conferentie-besluiten. TOKIO, 25 Sept. De conferentie der mi nisters van buitenlandsche zaken, marine en oorlog, welke na de incidenten 1e Sjang hai, "Woensdag is bijeengekomen, heeft be sloten de onderhandelingen met de Nan- king-regeering voort te zetten tot regeling van het Chineesch,Japansch geschil. De conferentie heeft niettemin het de partement van marine gemachtigd, krach tige maatregelen te nemen om het leven en de bezittingen van de Japanners in China te beschermen. Te Heemstede is Woensdag de aan- H. van een stelling gevallen. In zeer ernstigen toestand werd het slacht-, offer naar het Diaconessenhuis te Haar lem vervoerd, waar hij eenige uren late» is overleden. De 31-jarige motorrijder A. van de» W. is Woensdagavond met zijn motorrij wiel op de spoorrails bij den Kreekweg te Rotterdam geslipt en gevallen. Aan een Bcliedeibasiöiractuur is hy in het zieken huis aan den Coolsingel overleden. Uit dra Raamsingel te Haarlem is het lijk opgehaald van den 82-jarigen P. V. De oude man, die slecht van gezicht was, ie vermoedelijk verdwaald en te wa ter geraakt. .ON.EUW6J Zaterdag 26 September. L 1875 M. V.A.R.A. 8 mir Gramofóon; Y.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding. Voorganger: De. E. D. Spelberg; V.A-R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 2 uur Filmkwartiertje; 2.15 uur Melody Circle; 2.40 uur Lezing; 3 uur Melody Circle; 3.40 uur Esperanto- nitzending; 4 uur De Flierefluiters en Gramofoon; 5.06 uur Platen der maand; 5.40 uur Letterkundig overzicht; 6 uur Orgelbespeling; 6.30 uur Het YAJ1.A.- Orkest; 7 uur Gramofoon; 7.15 uur Het V.AH.A.-Orkest; 7.45 uur Zang en Piano; 8 uur S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuws berichten en VA..R.A.-Varia; 8.16 uur Groot Zangconcours; 8.45 uur Gramofoon; 9.15 uur VA.R.A.-Maandrevue; 9.45 uur Wij vragen uw aandacht voor; 9.50 uur Louis Davids zingt; 10 uur Nieuwsberich ten; 1005 uur Het V.AJLA.-OrkesL 11 uur Gramofoon. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8 uur Wij beginnen den dag; 8.15 uur Concert; 10 uur Muziekuitzending voor fabrieken; 10.30 uur Gramofoon; 11.30 uur Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin; 12.15 uur Gramofoon; 12.30 uur De K.R.O.-Melodisten; 1 uur Gramofoon; I.10 uur De KJl.O.-Melodisten; 2 uur Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.80 uur Gramofoon; 3 uur Kinderuurtje; 4 uur Het K.R.O.-Orkest; 4 45 uur /Gramofoon; 5.05 uur Het K.R.O.-Orkest; 5.45 uur „Het zingende kamp"; 6.20 dur Journa listiek weekoverzicht; 6.45 uur, Gramo foon; 6.50 uur Inleiding tot de a.s. Es- peranto-cursus; 7.15 uur Lezing; 7.35 uur Actueele Aetherflitsen; 8 uur Nieuws berichten en K.R.O.-mededeelingen; 8.10 uur Lichtbakens; 8.30 uur Omroep-op- roer doorII; 8.35 uur Laatste bont öm-en-om van dit seizoen; pl m. 9 uur Uit de wereld van de film; 10.30 uur Nienwsberiphten; 10 36 uur De K.R.O.- Meeuwen; 11.15 nor Op de vleugelen van den nacht. Zondag 27 September. Hilversum L 1875 M. V.AJLA. 8.35 uur Gramofoon; 9 uur Vpethalmededeelingen; 9.05 uur Tuinbouwhalfilqrtje; 9.30 uur Na gekomen voe thai mo J ed eelingen9.31 uur Orgelspel; 9.46 uur Van Staat en Maat schappij; V.Pit.0. 10 uur Zondagshalfuur voor kinderen Spr.: Mevr. L> Spelberg Stokmans; 10.30 uur Kerkdienst uit de Rem. Kerk te Arnhem. Voorganger: Dr. W. R. M. Noordhoff; A.V.R.O. 1^-12.30 Filmpraatje; 12.30—1.15 Kovacs zijn Orkest en Orgel; 1.15—1.30 Gi foon; 1.30—2 Kovacs Lajos en zijn Ork< 2—2.30 Boekenhalfuur; 2.30—4 Het roep-Orkest en Viool; 4—4.20 Koorzang door het Dordtsche Mannenkoor „Caeci- lia"; 4.204.50 Dansmuziek; 4.50—5 Sportberichten; V.A.R.A. 5.06 uur Gramo foon; 5.30 uur yoetbal van den dag. Nabe schouwing over den wedstrijd Go-Ahead Heracles, door C. J. Groothoff; 5.50 uur Sportuitslagen; 6 uur Melody Circle; 6.40 uur Voordracht; 7 uur Populair program ma; A.VJVO. 8—8.15 Nieuws- en Sport berichten, daarna Mededeelingen; 8.15—9 Het A.V.R.O.-Operette-Grkest, Sopraan, Tenor, Gemengd Sextet en Harp; 99.15 Radiojournaal; 9.15—9.45 Het Omroep orkest en Clavecimbel; 9 45—10.30 Radio- hoorkrant; 10.3011 Gramofoon; 11 II.10 Nieuwsberichten; 11.10—12 Het A.V R.O.-Dansorkesl. Hilversum II. 301 5 M. N.C.R.V. 8.30 9.30 Morgenwijding onder leiding van Ds. P. N. Kruyswijk; K.R.O. 9.30—10.30 Concert; 10.30—12 Uitzending van de Hoogmis uit de Sint Walburg Kerk te Arnhem; 12—12.15 Gramofoon; 12.15—1 Het K.R.O,-Orkest; 11.20 Boeken en Schrijvers; 1.20—2 Het K.R.O.-Orkest; 2 2.30 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.303 Het K.R.O.-Orkest; 3—3.30 De band tusschen Koloniën en Moederland; 3.303.55 Gramofoon; 3.554.25 Repor tage van bet vertrek van de Ned. Bede vaart trein naar Loud es op 27 Juli; 4.25 -4.55 Ziekenhalfuurtje door Rector Fr. Crols; 4.555 le klasse uitslagen van de R.K.F.; N.C.R.V. 5.02'5.30 Gramofoon; 5.306 Orgelspel; 5.50 uur Korkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (St. Joriskerk) te Amersfoort. Voorganger: Ds. K. J. r. d. Berg; na den Dienst tot 7.45 uur Gramo- foon; K.R.O, 7.457.50 Voetbaluitslagen} 7.50—8.10 Lezing; 8.10—8.20 Nieuwsbe richten en K.R.O.-mededeelingen; 8.20Q Het K.R.O.-Grkest; 90.30 Gramofoon} 9.30—10.10 Het K.R O.-Orkost; 10.10- 10.30 Gramofoon; 10.3010.35 Nieuws be* richten; 10.3610.40 Gramofoon; 10.40—» 11 Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal. 245.9 M. 10 uur en 5 tunc Kerkdienst uk de Gereformeerde Kerk, Hilversum 1. 1875 M. V.A.RA, 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding. Voorganger; Ds. E. D. Spelberg; V.AiLA. 10.15 uur Voordracht; 10.35 uun Gramofoon, 11 nur Voordracht; 11.20 uur Orgelbespeling; 12 uur Gramofoon; 12.30 uur De Flierefluiters; 1 uur Gramofoon; 1.15 uur De Flierefluiters; 2 uur Melody Circle;-3 uur Voordracht; 3.30 Hur Melody Circle: 4 uur Gramofoon; 4.30 uur NA Schooltijd; 5.05 uur The Flowers Har mony Five; 5.45 uur Gramofoon; 6 uur The Flower s Harmony Five; 6.30 uur Muzikaal babbeltje; 7.10 uur Lezing; 7.30 uur Gramofoon; 8 uur S.O.S.-berichtens 8.03 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur Gra mofoon; 8 30 uur Het V.A.R.A.-Groot-Or kest en Cello; 9.10 uur Voordracht; 980 uur Het V.A.R.A.-Groot-Orkest; 10 uui Nieuwsberichten; 10.05 uur Gramofoon; 10.15 Orgelspel; 11 uur Gramofoon. Hilversum |l. 301.5 M. N.C.R.V. 8— 8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.3» Gramofoon; 10.3011 Morgendienst onder leiding van Ds. G. J. Sanders; 11—1130 Lezen van Ghr. lectuur; 11.30—12 Gramo foon; 12.15—12.30 Gramofoon; 12.30—3 Orgelconcert; 2—2.35 Uilzending voor scholen; 2.35—3.15 Lezing; &15—3.45 Gramofoon; 4—5 Bijbellezing door Ds. G. J. Pontier; '5026.30 Concert (Viool en Pi and); 6.30—V Vragenuurtje; 7—7.15 Nieuwsberichten en Sportuitslagen; 7.15—( 7.45 Vragenuurtje; 7.458 Radio-reporta ge, eventueel Gramofoon; 88.1'5 Weer- eft Nieuwsberichten; 8.15—9 Het N.C.R.V.» Orkest; 9-0.30 Lezing; 9.30—10.30 Veri- volg Concert; 1010.05 Nieuwsberichten; 10.30—1180 Gramofoon, daarna Schrift- RADIO-CENTRALE. Programma C. Zaterdag 26 September. London Regional 11.06 Het B.B.G. Nor thern Orkest. 12.05 Dansmuziek; Keulen 12.20 „Buntes Wochenende"; Droitwich 1.20 Orkest, 2.20 Gramofoon, 2.50 Octet, 3.35 Hippodrome Orkest; Parijs Radio 4.20 Populair concert; Brussel Vlaamsch 5.20 Populair concert; London Regional 6.20 Orkest; Parijs Radio 7.20 Accordeon- muziek; London Regional 7.50 Kwintet; Diversen 8.20-8,50; Keulen 8.30 Populate concert; Berlijn (Keulen, Leipzig, Stutt gart) 1050 „Und morgen ist es Sonn» tag". Zondag 27 September. Keulen 8.30 „Funk ins Blaue"; Diversen 10.05—11.20; Parijs Radio 11.20 Gevari eerd concert. 12.20 Orgelconcert; Brussel Vlaamsch 12.50 Concert, 1.20 Gesproken dagblad, 1.30 Gramofoon; Droitwich 2.2Q Gramofoon. 3.05 Het B.B.C. Schotsch Or kest, 4.05 Mario de Pietro met zijn Estu- diantina; London Regional 4.50 Concert, 5.35 Gramofoon, 6.05 Het B.B.C. Variété- Orkest, 7.05 Kwartet en Viool; Pauze 8.15 8.20; Keulen (Deulschlandsender) 8.20 Populair concert; London Regional 10.20 Het B BC. Koor; Munchen (Berlijn) 10.50 Dansmuziek. Maandag 28 September. Droitwich- 11.05 Orgelconcert, 11.35 Gra mofoon, London Regional pl.m. 1150 Het B.B.C. Schotsch Orkest, 12.05 Orkest; Brussel Vlaamsch 1.05 Populair concert, I.20 Gesproken dagblad, 1.30 Gramofoon; London Regional 2.20 Orkest, 2.óö Het B. B.C. Midland Orkest, 3.55 Solistenconcert, 480 Orgelconcert, 4.50 Hotel Orkest; Droite wich 535 Tango Orkest; Keulen 620 Po pulair concert; Droitwich 8.05 Tooneel» spel; Berlijn (Frankfort) 9.20 Populair concert; Ween en 10.20 Nieuwsberichten en Weeiverwachting, 10.30 Populair concert, II.20 Nieuwsberichten, 1136 Vervolg P<te pulair Concert, w;u p1

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 7