m n Plaatselijk Nieuws Kantongerecht Gouda Lexmoni SIMrecht. Plaatselijk Nieuws Pimpelmans gaat uit om kiekjes te maken. VRIJDAG 2B SEPTEMBER 1836 Concert A owner stol. Zondagavond geeft de mu- ziek vereeniging „Excelsior" onder leiding van don heer Hueting een concert in 't Gebouw. Deze yereeniging wordt omgezet in oen fanfarecorps. AmmerstoL De heer G van der Vlies la benoemd tot directeur der munekver- „Juliana" te Lekkerkerk. Oranjefeest. Naar we vernemen, be staan ook in deze gemeente plannen, om ted gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana een oranjefeest te organi- seeren. Een voorloopig oomité zal een en ander nog nader bestudeeren. Van ver- schill an de zijden schijnt reeds medewer king te zijn toegesegd. Verloting. AmmerstoL De gem. zangvereeniging ^Aurora" houdt een kleine verloting, waarvan de netto-opbrengst zal dienen ter dekking van een kastekort, hetwelk o.m. ie ontstaan door de aanschaffing van nieuwe zangnummers. B. en W. hebben bereids hun toestemming verleend. REÜNIE-BIOSCOOP. Gouda. Bet programma van de Reünie dat van Vrijdag tot en met Maandag draait, is als vanouds weer met zorg sa mengeteld. Ka „Ginger de Wildzang", waarin „de kleine feeks uit Hartedief", namelijk Jane Withers, speelt, verschijnt de groote Fransehe acteur Paul Muni op bet witte doek. Hij onthaalt het publiek op een spannende detective-geschiedenis, die ds onschuldige titel „He Nellie'* draagt. Wis dezen fihnspeler, die over buitengewone kwaliteiten beschikt, eens heeft aen optreden, weet, welke ver rassingen ook 3e Nellie" zal bieden. De Zondagochtend-voorstelling heeft een bijsonder filmwerk op het programma van een mrfauB karakter. Het is 3® vrouwe lijke dokter Monica", waarin Kat Francis de toofdrui vsrvult De film toont, welke comphoatiee van dikwijls zeer pijnlijken aard zich in het leven kunnen voordoen, en dwingt den toeschouwer bewondering af voor bet feit, dat dokter Monica voor alles steeds het oog op haar plicht ge richt hoodt. De matinee van Woeradag komt weer met „Ginger de Wildzang". Zie adver- Dc „Knegtsbosse". Haastrecht Woensdagavond vergaderde de „Knegtsbosse** in Cohcordia. De voorzitter opende, waarna werd me degedeeld, dat de vrijstelling van oontribu- tiebetaling gedurende de drie wintermaan den van de winter 19351936 de veroeni- gipg f 53,13 heeft gekost en dat er in het afgeioopen jaar een uitkeering van f 25 plaats had in verband met het overlijden van een lid der vereeniging. Het bestuur zal ook voor de a-S. wintermaanden bo venstaande taktiek volgen. Dit hst jaarverslag van den penning meester, den beer J. van Zeist bleek dal was ontvangen f 1489,47, uitgegeven f 605,45, batig slot f 884,02. De rekening was door het gemeentebe stuur in orde bevonden, alsmede door de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. W. de Bruijn en T. de Graaf. In de commissie van onderzoek werden vervolgras gekozen de heeren Jac. de Keijzer ra J. Scheer. Als bestuurslid werd de heer A. C. Faaij bij acclamatie herbenoemd. Het voorstel tot het niet heffen van contributie over de maanden December, Januari en Februari werd aangenomen. Aan ziekengeld bleek over het afgeioo pen jaar een bedrag van f 109 uitgekeerd te zijn. Bij de rondvraag is nog era en ander van internen aard besproken. Raadsvergadering. Jaarsveld. De raad is in openbare ver tedering bijeengeroepen tegen Maandag 28 Sept., voorm. 11.30 nur. De agenda luidt: 1. Garantie geldleening Stichting D. Z. U. 2. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Krimpen a.d. Lek. De postduivenver. ,J>e Reisduif" hield een wedvlucht vanaf Zutfen. Afstand 120 K.M. Aankomst eer ste duif 12.3.27 uur. Laatste duif 12.14.13 uur. De prijzen werden als volgt behaald: SleeuwenhoeJr en v. <L Kreeke 1, M. de Hon 2, 3 en 5; L. v. d. Linden 4, 6 en 7; M. Westbroek 8 en 10; J. Romeijn 9; A. mn Meyeren 11 ra 13; J. H. Roelofs 12. De bouwkundige, de heer D. J. K., viel zoodanig door het breken van een aéeflmgplank, dat hij met inwendige kwet suren aan zijn beenen in bet ziekenhuis 2frritotterdam meest opgenomen worden. fMrnpan tod. Lak. Zondag speelt Dilet tant I baar eersten thuiswedstrijd van de competitie tegen Haastrecht I. Gezien de Inwtehtorerhoudingra, welke niet veel van fakawr afwijken, zal de uitslag wel dicht HU ee»gelijk spel zijn. He hengelvereen. „Kijk naar je dob ber" hield een hengelconcours in de Tiendweg. De prijzen werden behaald als wdgt: 1 D. Deelen, 2 D. Hoogendijk, 3 T. Hoogsndijk, 4 A. Schippers, 5 J. Lanke- Mfc, 6-1, goudeutesp, P. ven Wijnen. Krimpen a.d. Lak. De melkprijs ia hier met 1 cent verhoogd en gebracht op 9 et. per Liter Een zoontje van den heer G. D. gleed, terwijl hij op de fiets zat, van de trapper, geraakte hierdoor met 2ijn voet tusschen het voorwiel en kwam te vallen. Hij bekwam ernstige wonden aan het hoofd, terwijl de fiets zwaar beschadigd werd. Langeruigeweidt. Veiling Ver. Driebrug- gra e.o. Aanvoer 4436 stuks. Prijzen kip peneieren groot f 8.854.30 en klein 2.50 2.55 de 100 stuks. Appelen 7080 ct., p. m. Tomaten 3 pond voor 10 ct. Andij vie 6 struiken a 10 ct. Diverse koolsoor ten van 710 ct. per stuk. Ziekanhuisverplagèng. Krimpen ad. IJssel. De Federatie van Vereenigingen voor Zieken huisverpleging in Nederland wil de besturm van de st reekver banden en voor verdere belang stellenden voorlichting geven inzake het ontwerp Ziekteverzorging. In de Krimpq- nerwaard zal zulks geschieden op Dinsdftg 13 October in de zaal van den heer G. M. Wessek) alhier. Alleen voor genoodigdra is dece vergadering toegankelijk. Oranjevereenigino. Krimpen tod. IJssel. Eenige personen tot het Boveneind hebben het initiatief ge nomen om tot de oprichting van era Oranje-Vereeniging te komen, welke zich ten doei stelt, straks ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana era feest te organiseer» De Vereraigfag aal ver moedelijk den naam „Wilhelmina" dza- gra. Krimpen a.d. IJzacL Prijzen: Kippen eieren f 4.354.85; henneueieren f 2,95— f 3,45; eendeneieren f 3, alles per 100 stuks. Bij' den agent der arbeidsbemiddeling stonden per 24 September 520 personen als werkzoekend ingeschreven, onder wis 10 vrouwen. De postduivenvereniging „De Vriendschap'* hield Zondag een wedvlucht van Zutfen. Aan dit concours namen 135 vogels deel. Om 10.45 uur werd het con- vooi in vrijheid gesteld. De prijzen werden als volgt behaald: 1 B. de Groot, 2 W. Heuvelman, 3 M.v.Mullem, 4 Kl. Visser, 5 P. Verschoor, 6 J. Koolmees, 7 J. Kool mees, 8 J. Koolmees, 9 M. v. Mullem, 10 C. de Vreede, 11 C. Heuvelman, 12 B. de Groot, 13 A. Human, 14 G. d. Vreede, 15 G. Schouten, 16 M. v. Mullem, 17 P. Trouwborst, 18 M. v. Mullem, 19 P. Kool mees, 20 G. de Vreede, 21 G. Schouten, 22 M. v. Mullem, 23 G. Schouten, 24 J. Burggraaf, 25 A. Visser, 26 G. Heuvel man, 27 H. vin Housselt, 28 G. Schouten, 29 M. Human, 30 M. v. Mullem, 31 J. de Jong, 32 J. de Mik, 33 A. Human en 34 G. Schouten. Aankomst 1ste duif 11.57.36 uur, laatste 12.07.24 uur. Oranjevereniging opgericht Langeruigeweide. In era openbare ver gadering is opgericht era cereeoiging ge naamd „Oranje vereeniging Juliana". Na dat zich leden hadden opgegeven, werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur Eerst werd gekozen met op een na alge- meene stemmen Dr. K. P. Kühler, als voorzitter. Onder luid applaus liet hij zich deze benoeming welgevallen. Als be stuursleden werden gekozen de heeren A. Baas, B van Vliet, K. ter Louw ra D. Winkj. Allen namen de benoeming aan en zal led de functies onderling verdoelen. In de toèkomst zal het bestuur met nog twee leden worden uitgebreid. De contributie werd voorloopig vastgesteld op f 1 per jaar en zal met het oog op het huwelijk van onze prinses dit jaar nog worden ge- ind. Volgend jaar zal de inning daarvan plaats hebben in de maand Juli. Nadat in de rondvraag op voorstel van den n«$r A. Bias de heer L. G. Brinkman, burge meester, als (jjgje-voorzilter was benoemd, sprak de voorzitter Óngeveer als volgt: „Als een kind wordt geboren en men komt er mee op het consultatiebureau, wordt verwacht dat de jonggeborene in 5 maanden tijd verdubbelt in gewicht ra binnen het jaaï verdriedubbelt. Laten wij eensgezind opbouwende crüiek uitoefenen, dan zal deze jonggeborene opgroeien als een flinke spruit, doet men het tegendeel, gaat zij ten gronde. Hebt ge klachten, van wie dan ook, van het bestuur, handel zon der aanzien des persoons en breng ze ter tafel. Spreekt niet achteraf, doch tracht deze vereeniging te doen groeien tot een flinken en krachtigen boom." Tot slot dankte de voorzitter voor de opkomst. Fietsers opgepast! Lekkerkerk. Bij de controle van de verkeersbelastingen zijn 24 personen ge verbaliseerd: geen fietsplaatje of niet zichtbaar dragen, ra autobestuurders gera wegenkaart enz. De uitslag vaa de wedvlucht tot Mom (B), afstand 169 K.M. ra waaraan 96 duiven hebben deelgenomen, is als volgt Loe 8.20 uur. Snelheid 1ste duif 947 M. 1 en 2 Ros en Verheij; 3 T. Roest; 4. W. Bravenboer; 5 en 12 J. de Jager; 6 ra 17 M. Mudde; 7 en 15 J. J. Broer; 8 Adr. van Risp; 9 en 20 P. H. Ros; 10 ra 18 P. Slingerland; 11 A. van Boudeetein; 13 T. Zwartbol; 14 H. Burggraaf; 16 E. Hofwe gen; 19 C. Stoppelenburg, Aankomst 1ste dmi 1L 17.12 wr; laatste U-38.42 m. Gemeenteraad. Loplk. Een openbare vergadering van den gemeente: aad is belegd op Maandag 28 Sept, v.m. 10.30 uur. De agenda lüidt: 1. Garantie geldleening stichting D.Z.U. 2 Benoeming ambtenaar van den Burger lijken Stand. „LU.T.Q." Ouderkerk tod. IJssel. Tot bestuursleden van de damvcreeniging „L.U.T.O." (Leer Uw Tegenstander Overwinnen) werden op de jongste vergadering gekozen de heeren: G. Vuyk. voorzitter; F. Loeve, secreta ris; J. Mourik, penningmeester; G. Spoor maker, alg. adjunct; Ant. van Soest, alg. wedstrijdleider De vereeniging telt thans 21 leden. Dinsdag werd reeds een wed strijd gespeeld voor ds oompetitie. Er wordt geoefend eiken Dinsdag van 7.30 tot 10 uur, in de zaal van dra heer D. v. Meetoren in de Kromme Nieuwe cursus E.H.B.Q. Ouderkerk a.d. IJssel. Op de Dinsdag avond gehouden vergadering van de Ver. voor Eerste Hulp bij Ongelukken in de O. L. School gaven zich aanvankelijk slechts 6 leden op voor ds cursus in eerste hulp. Het bestuur boopt, dat nog velen van het nut van dezen cursus doordrongen zullen zijn. en zich deue week nog als cursisten zullen opgeven. I ul m vee-tantoonst toll na a.d. I Jaaet Voor de in Decem ber te htolden pluimveetentoonstelling blijkt weder zeer rato animo te bestaan. Van tal ven personen, vereenigingen, cor poraties enz. ontving bet bestuur van „Nut en Sport" fraaie bekers en medail les. Waddinxveen. Kr bestaan plannen om in de woningbouw een buurtvereeniging op te richten, welke tot doel zal hebben heugelijke gebeurtenissen in het Oranje huis op gepaste wijze feest te vieren. De machinaal houtbewerker Van M. kreeg in de fabriek van den heer De B. een stuk bout zoodanig togen zijn arm, dat (fit lichaamsdeel werd gekneusd. Waddinxveen. De reeds lang hier be staande Remonstrantse he Broederschap beschikte over een eigen kerkgebouw aan de Zuidzijde. Aangezien door omstandig heden deze groep niet meer in staat is, zelf dat kerkgebouw te onderhouden, is het verhuurd aan een groep gereformeer den, die zich van de Christelijke afgeschei den gemeente heeft afgezonderd. Oliebollend ag. Waddinxveen. De bond van Plattelands vrouwen en Boerinnen in deze gemeente heeft Woensdag een oliebollendag gehou den. Hieraan hebben verschillende leden van dien bond hun medewerking verleend. Een aantal jonge dames bad zich met den verkoop belast. Deze oliebollendag heeft ruim f 550 opgebracht. Na aftrek van de onkosten zal het geld afgedragen worden aan 'de vereeniging voor T.B.G-bestrijding en kindervoeding. Willige-Langerak. Maandag 28 Sept., des middags 12.30 uur, vergadert de ge meenteraad ter behandeling van: Garan tie geldleening stichting D. Z. U. Benoe ming ambtenaar van dra Burgerlijken Stand. Benoeming lid Alg. Bestuur D. Z. Zitting van Woensdag 23 Sept. 1936'. Een geldschieter in Gouda. Voor den Goudschen kantonrechter stond F. W. H. E. uit Arnhem terecht wegens overtreding der Geldschieterswet. Verdachte is directeur der N.V. Spaar en Voorschotbank Maatschappij „De Een dracht" te Rotterdam en heeft aan J. van D. te Gouda in den zin van artikel 25 der Geldschieterswet, spaarzegels verstrekt, waarop goederen konden worden betrok ken bij winkeliers, tot een bedrag van f 20. Het geld moest dan in gedeelten van 1 gulden worden terugbetaald. Verdachte vroeg onhevosgdverklaring van den kantonrechter, op grond van het feh, dat in Gouda geen toelating noodig is en bovendien het delict in Rotterdam heeft plaats geh^d. De zaak hoort dus z.i. bij den kantonrechter te Rotterdam thuis Aangaande de feiten was verd. van mee ning, dat hij niete strafbaars heeft ge daan. Hij heeft geen geld uitgeleend, doch zegels „verkocht". De houder der bons kan daarmede naar een winkelier .gaan, die ze op zijn beurt bij het hoofdkantoor van verdachte inwisselt. Verd. krijgt dan van den winkelier een zoort commissie loon, dat varieert tusschen 10 ra ló pro cent. Per jaar sluit verdachte 70 a 100.000 transacties. De ambtenaar van het 0. M. vroeg, of de koopers der bons precies evenveel te rug betaalden als zij van hem leenden, waarop het antwoord luidde: „ja". Van de tribune riep toen zijn vrouw: „Nee, dat is niet waar!" Verdachte herstelde zich en bevestigde, dat zijn verklaring niet gebeei juist was. Htf'fcad toefa eergist.... De wet verbiedt nL het terugvorderen van een gelijk of hooger bedrag, dan is geleend! Verdachte verklaarde hierop, dat 4 pCt. in mindering werd gebracht op f 20. maar boven dit bedrag f 1 incasso-kosten moes ten worden betaald en 16 cent voor res titutie-kosten. De ambtenaar van het 0. M. zei, dat verdachte dan aan een soort philantropie deed. waarop verdachte antwoordde, dat dit inderdaad philantropische werk mo gelijk was door zijn overeenkomst met de winkeliers. De ambtenaar van bot O. M. was van meening. dat ds kantonrechter wel dege lijk bevoegd was om in deze zaak te oor- deelen. Weliswaar geldt het hier een Rot- terdamsche onderneming, maar de over eenkomsten werden te Gouda geteekend. Verd. is al eens eerder voor soortgelijke practijken veroordeeld. De Hooge Raad dor Nederlanden heeft hom tot vijftig cent veroordeeld, daarmede te kennen gevende, dat verd. schuldig was. Verd. heeft er voorts niet aan gedacht, om zijn bedrijf stop te zetten en in Gouda hebben zijn practijken grooten omvang aangenomen. Verd. liet de winkeliers ongeveer 15 pCt. van den verkoopprijs betalen en heeft daardoor geparasiteerd op de winkeliers. Ook uit sociaal oogpunt moet zijn bedrijf hoogst ongewraseht worden genoemd. De enorme omvang, die het in Gouda heeft gekregen, wijst er op, dat hier hon derden en honderden bons zijn ingezon den. Maar in het geheele land is het veel meer. Verdachte zegt zelf, dat hij per jaar 70 tot 100.000 transacties «luit, d.w.z., dat zijn omzet minstens f 1.400.000 be draagt! De winst, die hij por jaar maakte be droeg dus minstens f 140.000! Alleen era zeer hooge boete aal verdachte misschien van zijn ongewraseht bedrijf kunnen af houden spr. vorderde f 250 sul*. 14 da gen hechtenis. Verdachte hield era uitvoerig pleidooi. Hij voelde zich zwaar beleedigd door het gebruik van het woord „parasiet" door den ambtenaar. Dit woord griefde hem. Ik heb zoo ztode verd. mijn heele leven geofferd om dit stuk sociale arbeid te verrichten. Spr. heeft onlangs zelfs van den zoon van wijlen dr. Frederik van Eeden, welke laatste met hem samen de zaak heeft opgezet, een brief gehad. Van Eeden Jr. zeide daarin, het te betreuren, dat zijn vader het einde van dit mooie sociale werk niet heeft mogen beleven! Verdachte noemde het voorts een schan de, dat een woord, als zoo juist gebruikt, door een jong ambtenaar van het O. M. gebezigd werd teg(>n een man van 64 jaar. Kantonrechter: Daar moet u niet op te rugkomen; u moet bij de zaak blijven. Verdachte zeide vervolgens, van de win keliers een alleszins toelaatbare vergoe ding te ontvangen. De Geldschieterswet is gemaakt voor het geld-leenbedrijf, maar niet om de winkeliers te dupeeren. En dat laatste gebeurt niet door zijn practij ken. De ambtenaar van het O. M. replicee- rende. wees op de door den verdachte ge noemde f 1.20 koeten. Daarmede wordt de deur geopend om alles op „kotten" te schuiven. Volgens de Geldschieterswet mogen incasso-koeten niet eens worden berekend. Dit is gedaan om te voorkomen, dat abnormaal hoog® kosten in rekening zullen worden gebracht. Uit dien hoofde heeft verdachte's pr act ijk een nog veel be denkelijker karakter gekregen. Hij kan nu wel mooi de beleedigde par tij spelen en spr. kan zich voorstellen, dat de zoon van Frederik van Eeden het betreurt, dat zijn vader dit bedrijf niet tot het einde toe heeft beleefd, want iedereen zal het betreuren, als een zoo fantastische winst als verd. maakt, je deur voorbij gaat! De kantonrechter zal over veertien da gen sohriftelijk vonnis wijzen. Overtreding der Vleeschkeurlngs- wet te Stolwijk. P. J. N., slager te Stolwijk, heeft ver zuimd een tweetal kalveren aan te geven, die hij ongekeurd had geslacht. Verd. zeide. dat hij ze voor ds varkens had be stemd. De eisch van het O. M. luidde f 25 subs, 'j dagen; het vonnis f 15 subs. 3 dagen hechtenis. ts Nieuwerksrk tod. UsssL Te Nieuwerkerk a.d. IJssel heeft slager A. G. ongekeurd vleesch in voorraad ge had, toen hij door den hulp-keurmeester, G. J. W., werd gesnapt. Verdachte had zijn vleesch niet laten keuren en evenmin van een invoer-s tempel der gemeente Nieuwerkerk laten voorzien. Toen de keurmeester bij hem kwam, vroeg hij naar het invoerstempel, dat er volgens verd. op zat. Maar toen hij keek, zat ar alleen een stempel van Rotterdam op. De eisch van het O.M. was f 15 subs. 3 dagen; het vonnis f 6 subs. 2 dagen hechtenis. te Polsbroek. Z. te Polsbroek heeft ook al een kalf geslacht, dat niet was gekeurd. Verdachte erkende het hem ten laste gelegde en kreeg f 25 subs. 5 dagen hechtenis. De eisch wa« f 30 subs. 6 dagen. Vsrkeers-psrikelsn te Gouda. De 15-jarige G. K. te Gouda werd aan gereden door een motorrijder, die de on- worachdgheto beging, om op dra Vera stal vanaf het trottoir den rijweg op te gaan, zonder op het andere verkeer te letten. De wielrijder K. werd er de dupe van. De niet-verschenen verdachte werd ver oordeeld tot f 10 subs. 2 dagen hechtenis. Een soortgelijk gevaloverkwam mej A. H. te Gouda. Zij reed met haar vriendin op de fiets en een aohter haar aankomen de auto passeerde te veel aan haar kant, met het gevolg, dat ie werd aangereden en tegen den grond geworpen. Haar man tel werd besohadigd ra zij verlangde f 20 vergoeding. Dit bedrag kreeg zij toegewezen, ter wijl verdachte overeenkomstig bet requi sitoir veroordeeldwerd tot f 15 subs. 3 dagen hechtenis. A. van L. te Gouda heeft zijn 'stadge noot L. J. de V. aangereden. Verdachte was niet verschenen, doch kreeg f 15 boe te subs. 3 dagen heohtenis. Bovendien moet hp f 3.90 schadevergoeding betalen. Overwerk in Gouda. P. in *1 V. te Gouda kwam in verzet te gen een vonnis, volgens hetwelk hij was veroordeeld wegens overtreding der Ar beidswet. Verdachte heeft in zon melkfa briek twee menschen laten overwerken zonder vergunning der Arbeidsinspectie. Verdachte verdedigde zich, door op te merken, dat hij er niet van heeft geweten. Het was dra dag voor Hemelvaartsdag en zijn twee meestersknechts, hadden des Woensdags vooruit gewerkt, om het ovo rige personeel in staat te stellen, dra Donderdag vrij te zijn. Een der meestersknechts, H. fa *t V„ bevestigde de verklaring van zijn patroon. Het O. M. vorderde bevestiging van het bij verstek gewezen vonnis van twee maal f 10 subs. 2 maal 2 dagen. Het vonnis luidde 2 maal f 6 subs. 2 maal 1 dag hechtenis. Wat Is een gebouw# De kantonrechter had uit te maken, wat rader een „gebouw" verstaan dient te worden. R. N. te Reeuw ijk heeft n.l. een piashuisje, maar gebruikt dit uitsluitend ais bergruimte etc. Het gemeentebestuur van Reeuwijk is van meaning, dat dij een overtreding van art. 6 der Woningwet» maar verd. maakt verschil tusschen era gebouw en een x.g. keet. Het O.M. achtte overtreding dor Wo ningwet bewezen en eisch te f 26 subs. 5 dagen hechtenis. Over vier weken doet (te kantonrechter uitspraak. Lastig* zwanen in RhjjwIJIl De zwanen van G. van L. te Reeuwijk zwemmen in andermans water. Er wordt over geklaagd. Overeenkomstig den eisch werd verd. veroordeeld tot f 6 sub*. 1 dag hechtenis. Eau prachtig duo. B. en B., B. J. V. en C. S. W„ alte drie opgeschoten jongens van 18 tot 21 jaar, hebben er plezier in gehad om hun plaatsgenoot, de 19-jarige A. K„ te pla gen en een beetje te molisteeren. De fed- ten waren gezien de omstandigheden meer dan ergerlijk. Naar de verklaring van het slachtoffer heeft S. W. niet meegedaan, dus werd hij vrijgesproken. Het overige duo kreeg betalen, subs. 4 dagen hechtenis, plus be taling van f 5 schadevergoeding adn A. K. Met gebogen hoofden dropen de kwa jongens ai. Luchtovens In wraking. G. A. V., bakker te Reeuwijk, heeft in zijn bakkerij een heete luchtoven in wer king gehad. Daarvoor is een vergunning noodig. Wegens overtreding der Woning wet en de Hinderwet, kreeg hij tweemaal f 6 boete sul». 2 maal 2 dagen hechte- era flinken uitbrander ra moet elk f 10 nis. Een visschra fa zwemcOstuum. Wegens hef visschen in zwemooefuum kreeg EL W. te Reeuwijk twee kwartjes boete. Zonder nummerbewijs te Moor drecht. A. van S. te Gouda beeft in Moordrecht met een auto gereden, doch vergat zijn nummerbewijs bij zich te steken. Er mee rekening houdende, dat bij het wel bezat, werd hij door den kantonrechter veroor deeld tot f 1 boete subs. 1 dag. Baldadigheid ts Oudewatra. L. de W uit Oudevrater stond terecht, omdat hij op den Haastrechtschen Dijk uit baldadigheid met een schop met grind naar een passeerende auto had gegooid» zoodat de ruit der cabine brak. Verdachte zside. dat „het maar gek heid" was! Als getuige werd geboord L. Th. K. te Oudewator, de chauffeur der bewuste auto. Deze zou den verdachte hebben toe geroepen „Aoi", daarmede doelende om zijn voornaam AdriaanI Verdachte, die daaraan een hekel heeft, en dit den ver dachte al meermalen heeft te kennen gege ven, is toen kwaad geworden en heeft grind door de ruit van getuige's auto ge worpen. De ambtenaar eischte f 5 subs. 1 dag; het vonnis luidde f 150 subs. 1 dag. Te veto aan Bacchus geofferd. A. V. te Waddinxveen werd door den veldwachter dronken op de fiets aange troffen, terwijl hij bovendien geen licht op had. Hij kreeg f 1.50 en f 6 boete subs. 1 en 2 dagen hrahtenis. De eisch lui«kk f 1.50 ra f 750 sobs. 1 ra 1 dag». VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1938 BjUKfcmsrpidermg Woensdag 16 September Na de opening wijdt de VOORZIT TER enkele woorden aan de verloving van prinses Juliana met prins Bernard von Lippe Biesterfeld en gelooft, dat het seer zeker fa dra geest van den geheelen raad geweest is, dat naar aanleiding van het door het gemeentebestuur ontvangen officieel® verkmngsbericht telegrammen van gtoukwensch zijn verzonden aan de koningin en de prinses. Spr. hoopt dat het aanstaande huwelijk van het prinse lijk paar tot rijken zegen voor land m volk moge zijn. Voorts deelt de voortotter mede, dat de heer Termaat met kennisgeving afwezig ie en zegt hem gisteren fa Busram, waar hij wegens ongesteldheid vertoeft, te hebben bezocht. De heer Termaat hoopte de vol gende vergadering weer bij te wonen. Betreffend» de notulen deelt de heer DE JONG faede, dat hem de vorige maal iets gepasseerd is, waarvan hij thans spijt heeft. Bij de salarisverlagingskwestie is ongemerkt goedgekeurd door dra raad blijkbaar is het ook dra heer Termaat ontgaan dat er instemming werd be tuigd, ook met de verlaging van het sala ris dat al aan dra lagen kant is, n.1. dat van den gemeente-secretaris, 't Gaat hier niet om persoonlijke gevoelens, doch om het recht en erkend moet worden, dat het salaris van een ambtenaar met Academi sche graad wat laag is in verhouding mfa andere salarissen en althans geen verla ging rechtvaardigt. Het gaat hier niet om het bedrag als zoodanig, dat niet zoo groot ia, maar meer om het feit op zichzelf: verlaging van aza niet te boeg salaris. Ook met het oog op de toekomst vindt spr. beter dat dit nu zoo blijft. 1 Ideaal van spr. blijft: een eigen burgemeester- secretaris met gecombineerde functie vaa ontvanger ra ambtenaar ter secretarie. Het feit dat de heer Hoogenboom hier burgemeester is, vergoedt veel, doch mocht deze vertrekken, dan hoopt spr., dat zijn wensch nog eens vervuld zal mogen wor den. De TOOR ZITTER antwoordt, dat bij het voorloopig nog te goed naar den zin heeft om over weggaan te denken! Voorts zegt apr„ dat wat de heer De Jong opmerkt, volkomen waar is en waar er nog geen beslissing genomen is, kan een brief worden verzonden met het verzoek reke ning te houden met het salaris van dra secretaris en dit niet te verlagen. Door onvoldoende steun komt bet voor stel evenwel niet in behandeling. De VOORZITTER deelt verder me de, dat bij het overlijden van dokter Bon, vanwege het gemeentebestuur een brief van rouwbeklag aan de familie werd ge zonden. Iu antwoord daarop leest spr. thans een brief voor van dq dochter van den overledene, die hartelijkra dank be tuigt voor het rouwbeklag. Ged. Staten hebben verschillende wijzi gingen van de begrootingen 1935 en '36 goedgekeurd, alsmede het besluit in zake deelname aan het borgstellingsfonds voor den Middenstand en dat betreffende de stor ting van een.kapitaal aan het G.E.B. te Dordrecht, waarvan de electriciteitstarie- ven verlaagd zijn. Deze stukken worde* voor kennisgeving aangenomen. Volgt de wijziging der legesverordening. De VOORZITTER herinnert aan de opmerking van den heer Van der Heij den omtrent de jachtacte van den kooiker, die een acte noodig heeft voor zijn beroep en daarvoor evengoed als anderen, die voor liefhebberij een acte nemen, f 2,50 voor leges moet betalen. Om hierin te voorzien wordt, evenals bij het uitgeven van paspoorten, een zinsnede toegevoegd, waarbij een uitzondering gemaakt wordt voor iemand, die voor uitoefening van zijn beroep een acte noodig heeft en in dit geval wordt de vergoeding teruggebracht op 1/10. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot onderhandsche aanbesteding van het schoonmaken van de secretarie en wel aan mei, H. Molenaar—JVerhoef voor een vergoeding van f 120 per jaar. Tot dus ver werd voor de groote schoonmaak f 10 extra gegeven en werd het benoodigde ma toriaal vanwege de gemeente betaald. Nu is men met mej. Verboef overeengekomen dat zij de vastgestelde vergoeding zal be houden, doch extra-hulp voor schoonmaak en het materiaal zelf moet bekostigen. B. en W. hebben dit zoo willen regelen, om een gelijkstelling met de voorwaarden voor de schoonmaak der 0. L. School te krij gen. Het voorstel wil de aanbesteding aan gaan voor een termijn van drie jaren. De heer DE JONG vraagt waarom B. ra W. het werk eigenlijk willen aanbeste den. De VOORZITTER antwoordt, dat het gewenscht is om eens van de zaak af te zijn. Dit is reeds door omstandigheden de vierde werkster en nu ze zoo goed vol doet, willen B. en W, liever haar het werk era aantal jaren aanbesteden, dan is men van de zorg af. De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld op f 73 074j72, met een batig saldo van f 14.974,72. Daar begonnen werd met een reserve van f 13.067, is men met een bedrag van ruim f 1000 vooruitgegaan Op een desbetreffende vraag van den heer DE JONG antwoordt de voorzitter dat destijds de vergrooting van bet kerk hof, die f 2700 heeft gekost, uit de ge wone dienst is betaald. Nu hebben Ged. St. goedgekeurd dat de verkoop van eigen rrav» op de reserve mag worden ge bracht tot het bedrag mn f 2700 is be reikt. Dit dient om zoo lang mogelijk uit da greep ven noodlgdandhald te blijven. De fananciëele resultaten voor 1936 zijn dus gunstig geweest Het spijt spr. te moeten mededeel en. dat bet verloop van den dienst 1936 minder gunstig is. Er was een bedrag voor werkloozenzorg ge raamd op f 5000, dat reeds te laag bleek te zijn. Verschillende groote werken in de omgeving gijn klaar gekomen en de werk loosheid is daardoor grooter 'geworden. Volgt de aanbieding der begrooting '37. De vooruitzichten voor dezen dienst zijn gunstiger. Er te gerekend op een werk- loozenuitkeering van f 9000, hetgeen ver moedelijk voldoende zal zijn. Afgezien van bet loopende jaar is het nog nimmer zoo boog geweest Verschillende bronnen van inkomsten zijn echter verbeterd, soms door de wijziging van de regeling betreffende de uitkeering van bet rijk, zoodat B. en W. kans gezien hebben om verlaging van het aantal opcenten op de personeele belasting voor te stellen ra wel va* 200 op 175. Spr. heeft zelfs overwogen opa het aantal opcenten met 40 te verlagen, doch waar uiterste voorzichtigheid geboden is ra het altijd zeer onaangenaam is weer te moe ten verhoogen, meen» B. en W. het aan tal dit jaar beter op 175 to kunnen bren gen. De VOORZITTER deelt mede, dat een wijziging fa ds uitkeering inzake, de grondbelasting de gemeente een jaarlijksch voordeel bezorgt van pl.m. f 1000. Aan vankelijk kreeg de gemeente 75 pGt. Dit percentage werd later teruggebracht op 35 gGt., terwijl het voor onbebouwde eigen dommen thans weer verhoogd is op 50 PCt. Juist waar het de onbebouwde eigen dommen betreft, profiteert de gemeente met haar uitgestrektheid daarvan bijzon der en verlicht het de dienst 1937 al vast. Volgt era wijziging der begrooting 1936 m verband met de te laag geraamde post voor werkloozenzorg. De VOORZITTER licht toe, dat het door de gemeente bij te dragen gedeelte in het tekort ongeveer f 600 voor werkver schaffing bedraagt en f 1400 voor steun- uitkeering. Verschillende posten kunnen dienen om genoemde post te verhoogen, zooals de posten begrafenisrechten, perso neele belasting, gemeentefondsbelasting en het meevallertje in de grondbelasting. De opbrengst van personeele en gem. fonds belasting ia belangrijk hooger geweest dan de door den inspecteur opgemaakt e" ra ming, zoodat alles bij elkaar voldoende bleek om het gat dicht te maken. De heer DE JONG begrijpt deze toe lichting wel, doch vreest, dat het publiek er hoogere belasting uit zal opmaken. De VOORZITTER geeft alsnog een duidelijke toelichting. De inspecteur maakt een raming van wat vermoedelijk de op brengst der belasting zal zijn. Die op brengst hangt af van de financieele toe stand der ingezetenen. Uit die belasting opbrengst krijgt de gemeente het haar toe gewezen percentage. Blijkt de raming Je hoog geweest, dan deelt de inspecteur dit mede en kan de gemeente pogen de min dere opbrengst in de andere posten te vin den. Was de raming lager dan de op brengst, dan krijgt de gemeente daarvan ook bericht, valt het mee, dan gaat het ba tig saldo omhoog -< zooals nu het geval is, kunnen posten die ontoereikend waren, er mede worden verhoogd. Hat welvaartspail schijnt te rijzen ra het geeft spr. moed dat de afcakking niet verder doorgaat. Thans stelt de VOORZITTER voor om het werkverschaffingsobject, dat ge vonden is en waarvoor reeds de noodige gelden op de begrooting zijn gebracht, te aanvaarden. De heer Joh. het Lam te Achthoven (gem. Lexmond) heeft n.1. een stuk grond om te ontginnen, waarvan het arbeids loon, wanneer het fa werkverschaffing wordt uitgevoerd, f 500 zal bedragen. Daarvan wil de eigenaar 1/4 dragen, ter wijl de rest door rijk en gemeente zou moeten worden bekostigd. Deze kwestie is reeds eenigen tjjd aanhangig en over leg is gepleegd met de Ned. Heidemaat schappij en het bureau voor werkverschaf fing. Aanvankelijk dacht spr., dat er dit jaar niets meer van komen zou, doch gis teren is de toestemming afgekomen ra moet de raad thans beslissen of hij zich er mede vereenigen kan. De heer DB JONG is er sterk toot, ook al geldt hot hier particulier belaag. Wel asu spr. gaarne zien dat óók objec- ten voor algemeen belang gezocht worden. De VOORZITTER antwoordt, dat hieromtrent nog gewacht is op het onder zoek van het daartoe ingestelde bureau. [Voorts meende de heer D JONG dat 4e bedoeling was dat de eigenaar 50 pGt. zou bijdragen. De VOORZITTER antwoordt, dat het hier een object betreft, dat door den heer Het Lam zelf gezocht is en dat dese het op die voorwaarden wilde doen; ziek te en ongevallenverzekering komen voor zijn rekening, alsmede de kosteu van on derzoek. De heer DE JONG zegt er geen be zwaar tegen te hebben dat het werk zoo wordt uitgevoerd, doch vertrouwt, dat er werkelijk menschra uit de steun suilen worden genomen en vraagt naar het mi nimum loon. De V 00RZITTER antwoordt, dat dit 24 ct. per uur bedraagt ra zegt voorts, dot uitsluitend steuntrekkende n suilen worden tewerkgesteld. Wel heeft spr. goedgevonden dat de eigenaar uit de steun trekkenden mag kiezenv De raad gaat verder met het voorstel ao- eoord. Na vaststelling van het suppletoire ko hier der hondenbelasting volgt de rond vraag. De heer BIKKER vraagt of de men schra wier drinkwater is goedgekeurd, van de verplichting tot aansljfiting bij de waterleiding worden vrijgesteld. De VOORZITTER antwoordt dat dit inderdaad het geval De kosten van onderzoek bedragen f 10, terwijl het water periodiek b.v. jaarlijks moet worden ge keurd. Zakwater wordt steeds afgekeurd, doch een pomp op een wel van 100 Meter diepte, maakt kans te worden goedge keurd. De. mogelijkheid bestaat dus wel, doch men zij voorzichtig, want de kosten van onderzoek komen voor rekening van den eigenaar ra de mogelijkheid bestaat dat eenmaal goedgekeurd water later toch weer wordt afgekeurd. De heer VAN DER HEIDEN wfl zijn voorstel omtrent bet leunen tegen ra men en deuren maar liever intrekken. Het geval-Nieuwpoort heeft hem iets geleerd. Spr. houdt maar liever wrede met de men schra. De VOORZITTER was de zaak al bijna vergeten en zal ze nu maar verder vergeten. De heer F. DE HEER vraagt of het niet verboden kan worden om cadavers, voor de Gekro bestemd, te onthuiden. De een doet het en de ander niet en spr. acht het beter een gelijke lijn te trekken ra te verplichten de huid om het cadaver te la ten. Het is een walgelijk gezicht, wanneer een gevild dier eenigen tijd op de auto ligt te wachten. Ook de heer DE JONG is er sterk voor dat zulks in de verordening wordt opgenomen. In Noordeloos is een derge lijk verbod bij de aansluiting bij het des tructiebedrijf fa de verordening opgeno men. De VOORZITTER wil hieraan gaarne zijn medewerking verleenen en zal een ra ander onderzoeken en voorberei den. Daarna sluiting. Maandag 13 Sept vergaderde de ge meenteraad. Afwezig was met kennisge ving de heer J. van Hemert. Na opening verzocht».de VOORZITTER den leden zich van hunne zitplaatsen te willen ver heffen, waarna hij voorlezing deed van een schrijven van den minister van bin- nenlandsche zaken, houdende kennisgeving van de verloving van prinsse Juliana met prins Bernhard von Llppe Biesterfeld. alsmede van het telegram van gelukwensch dat namens het gemeentebestuur aan de koningin was verzonden. De VOORZITTER zeide vervolgens dat het niet zoo lang geleden was dat de raad tweemaal achtereen het heengaan van een lid van het Huis van Oranje heeft herdacht. Daarom nemen wij thans met diepe ontroering kennis van deze verlo ving, welke de mogelijkheid openlaat, dat het Huis van Oranje langer aan 't hoofd van den Staat zal staan. Spr. wenscht van ganscher harte, dat het voorgenomen hu welijk moge strekken tot heil van de ko ninklijke familie en tot dat van het va derland. (Applaus.) Spreker deed vervolgens mededeeling van diverse van Ged. Staten ingekomen stukken, houdende goedkeuring van raads besluiten. Aangezien Ged Staten de verkoop van de behuizing staande nabij het voormali ge Benedenveer niet hadden goedgekeurd gezien het hoogere bod van f 2200, werd na ampele discussie besloten voorloopig niet tot verkoop over te gaan. Even werd nog gediscusseerd over een verzoek van de Vakceötrales inzake de steunverslechtering en huurtoeslag. B ra W. hadden hierbij de door hen gevoerde correspondentie met de bevoegde instan ties overgelegd ra van verschillende zijden werd het-college dank gezegd voor zijn bemoeiingen om de toeunverslechtering ra intrekking hunrtoeslag ongedaan to ma ken Tot leden der oouimietoe voor de licht en waterleidingbedrijven werden herkozen da heer» J. yam der fEea, J, de Jong. P. A. de Rooij en G. G. Lanser. Tot leden der commissie voor de diverse bedrijven werden herkozen de heeren Ph. de Ko ning, P. Parel, W. H. Volker ra P. Stam. terwijl tot leden van de vaste commissie van onderzoek, bedoeld bij art. 21 der bouwverordening werden herkozen de hee ren Ph. de Koning (voorzitter), J. de Jong ra H. Smeding. De gemeente-rekening en de rekeningen der bedrijven, dienst, 1935 werden voor loopig vastgesteld. De gewone dienst wijst een batig saldo aan van f 12836.88. Woningbouw aan da Van Lan- nep straat. Langen tijd werd stilgestaan bij het voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 2 Maart 1931, inza ke den bouw van op zich zelf staande wo ning» aan de van Lennepstraat, fa ver band met een aanvrage om bouwgrond aan die straat van de firma Gebr. van Wijn gaarden en J. A. van Dool. Wij hebben de vorige week fa one blad reeds de min- derheidsmeening van wethouder van der Wiel weergegeven. Zijn grootste bezwaar i de houding, welke men aanneemt te genover de eigenaars die fa die straat reeds gebouwd hebben. Zij wisten, dat het land daar verkaveld was voor vrij staande woningen ra met die wetenschap hebben zij daar toch gekocht ra gebouwd. Door nu gesloten bebouwing toe te laten, delen de reeds gebouwd zijnde woningen nog meer fa waarde. Doze laatste mea ning werd bestreden door den VOOR ZITTER, die van meening was, dat 1 straatbeeld door dra aangevraagden bouw niet sou verslechteren, dat integendeel do straat fa a&nxien scm stijgen. De heer DE JONG bestreed de min derheid van B. ra W. op andere gron den. Men heeft eenige jaren geledon de bebouwingsvoorsohriftra aan de Merwe- singel veranderd en gunstiger gemaakt en uit dien hoofde sou sprekers fractie thane ook voor het voorstel van B. ra W. stern en. Na langdurige discussie werd ten slotte het voorstel van B. ra W. met 11 tegra 3 stemmen, die der heeren van der Wiel, Lanser en de Groot, aangenomen, waarna tot grondverkoop werdbesloten. De verordening, regelende de verdeeling der gemeente fa stemdistricten voor de verkiezing van leden van den gemeente raad, alsmede de verordening tot wijziging van stemlokalen werd gewijzigd ra op nieuw vastgesteld Met alg. st. werd een nieuwe instructie voor de gemeente-vroedvrouw vastgesteld en besloten, tot het verleenen van voor rang bij het verkeer ter plaatse van het te bouwen viaduct over den Stationsweg. De verordening op de heffing van be grafenisrechten werd gewijzigd en op nieuw vastgesteld. Besloten werd over te gaan tot ruiling met mevr. de wed. Johs. Kraaijeveld, van grond gelegen bij haar woning, hoek Merwesingel-Merwestraat en tot onderhandsche verhuring van lokalen der voormalige school II aan het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart, ten be hoeve van de binnenvaartschool. Bij de rondvraag klaagde de heer STAM over de slechte verlichting der straten ra speciaal de verlichting der stoepen. De VOORZITTER zegde verbete ring toe. De heer DE KONING vroeg hoe het staat met de bouwvergunning van den heer Visser. De VOORZITTER antwoordde hierop, dat men deze zal blijven weige ren. Hierna sluiting. Botsing. GiMSandam. Dinsdagavond omstreeks 6 uur kwamen twee vrachtauto's in de Kale Hoeve met elkaar in botsing. De eene was van den graanhandelaar P. de Kreij van Gies&en-Nïeuwkerk en de andere van den heer C. Erkelens van Hardinxveld. Beide auto's werden van voren vrij ernstig be schadigd, waardoor van beide wagens de stuurinrichting niet goed werkte. Als ge volg daarvan ondervond het verkeer eeni ge vertraging Giessen-Nieuwkerk. Van Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd terugontvangen, de gewijzigde bouwverordening, alsmede de wijziging der instructie van den ge meente-ontvanger. Had onze gemeente Woensdag gera Oranjefeest, toch genoot men nog een oogenblik van de feestelijkheden te Gies- sen-Oudekerk, waarbij namelijk een keu rig verzorgde optocht was saamgesteld, welke kwam keerén op het kerkplein al hier. De belangstelling zoowel van Giee- sen-Nieuwkerkers als uit Peursum, was zeer groot. Aanrijding. Giessen-Niewtrkerk. De vracht-autjp -ran den heer P. de Krei werd door dra heer Boerman te Hardinxveld zoodanig aan gereden dat het slachtoffer door dra kraanwagen van garage Robben moest worden weggesleept. Ook de auto van den heer B. bekwam eenige schade. De oor zaak van de aanrijdfag moet zijn, dat B. de wisselplaats had voorbijgereden met vrij groote snel beid. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hardinxveld. B ra W. stellen den raad voor, hen te machtigen, ook voor de as. wintermaanden een lokaal van school III gratis ra verlicht en verwarmd, beschik baar te stellen ten behoeve van het geven van onderwijs fa Esperanto vanwege de Esperanto-vereeniging te Sliedrecht. Aan den raad wordt voorgesteld het maken van een plantsoen met zijstraat tra westen van den Sluisweg ra ten noordra van rijksweg 15 over een lengte van plm. 180 meter. B. en W. willen het werk doen uitvoeren fa werkverschaffing met inscha keling van era aannemer. De arbeidsloo- nen worden geraamd op f 850, waarin 1 rijk zal bijdragen. De overige koeten wor den geraamd op f 2100, welke ten laste van het grondbedrijf worden gebracht Hardinxveld. B. en W. hebben bouw* vergunning verleend aan dra heer T. de Bruin, voor een kolenopsiagplaata nabij het station. Rijksveldwachter. Hardinxveld. De heer G. van der Plas, gemeente-veldwachter alhier, is benoemd tot rijksveldwachter met als standplaat* Noordeloos. Fokvecdag «e Hoornaar. Hoornaar. De jaarlijkse he fokveedag ra Kaasdag wordt ditmaal gehouden op Woensdag 14 October. Om «en doode bond. Schelluinen. Mej. de wed. J. v. d. Dt heeft thans een klacht betreffende het dooden van haar trekhond op de gemeen- tewerf te Gorkum ingediend bij de rijks politie, omdat zij van moaning is, dat haar klachten bij de gemeente-politie ra bij B. en W. van Gorkum niet de voor haar gewenschte gevolgen hebben gehad. B. en W. van Gorkum hebben haar ver zoek om vergoeding afgewezen, omdat het dier namens den heer J. G. van Aard rijk, controleur der Gorkumsehe Dierette beschermingsvereenigfag, naar de stads» werf gebracht is. Schelluinen. Het gemeentebestuur heelt het aanbrengen van sanitaire inrichtingen in de openbare school ra de onderwijzers- woning na aanbesteding opgedragen aan den heer L. Harrewijn te Giessen-Nira*» kerk. Schelluinen. Uit opmetingen, die men hier de laatste dagen van rijkswege ver richt, valt af te leiden, dat het gedeelte van den nieuwen rijksweg no. 15 tusschen Schelluinen en Gorcum, van welk deel het trace nog niet is vastgesteld, noordelijker zal afbuigen dan aanvankelijk bedoeld was. Men maakt er uit op, dat bedoeld s(uk bij Schelluinen den spoorbaan en ds Schelluinsche Vliet zal kruisen. Woensdagnamiddag hebben 110 leer lingen der openbare school, onder leiding der onderwijzers, de Cineac te Gorinrheut bezocht en daar o.m. genoten van de film opnamen van koningin, prinses en prins. •vrVr 53. Heer Pimpelmans zegt: „Wel, komaan! Gaat daar maar op een rijtje staan!" Hij richt zijn toestelmaar hij doet Daarbij een misstap met zijn voet, En ach, de ramp, die nu geschiedt, Vergeet je heel je leven ufatl 54. Want door bet trappen op een stang Brengt hij het bootje plots op gang! De steiger, die 't gezelschap draagt, Wordt van de aarde weggevaagd, En heel de schaar' duikt één van zim Met luid geplons het water, fa,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5