Plaatselijk Nieuws Rechtszaken I dag ge»loian la zijn geweaet, werd da Edactanbaurt te Amsterdam Dinidagmlddag waar geopend. Onmiddellijk na den aanvang heerschte er een buitengewone drukte De terugkeer van mevr. Markham In Engeland. De oceaan- vtlegater spreekt voor de microfoon na haar aankomst met de „Oueen Mary" te Southampton H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard bij aankomst aan het hoofdgebouw der P.T.T. te den Haag, waar de vorstelijke verloofden per radio een dankwoord tot het Nederlandsche volk richtten De debatten In de Fransche Kamer. - Op de regeerlngsbank is Leon Blum In druk gesprek met den minister v^n Financiën, Vincent Auriol Luitenant-kolonel J. A. G. van Andel, commandant van "het regiment Grena diers, zal benoemd worden tot com mandant van de lie Infanterie-brigade met gelijktijdige bevordering tot kolonel De start voor de Portsmouth Johan nesburg-luchtrace had Dinsdag te Portsmouth plaats. Een der machines aan de startlijn In den vroegen morgen Op weg naar den Centralen Fokveedag van den Bond van Fokvereemgmgen in het wijde Maas en Waalsche land en het Rijk van Nijmegen, welke Dinsdag te Wychen werd gehouden Tot commandant van het regiment wielrijders te den Bosch is benoemd de majoor der infanterie H. C van der Bijl, als opvolger van baron van Voorst kot Voorst De radtoiede van H. 4C H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. - De vorstelijke verlootdalh In de studio der P.T.T. te den Haag. Rechts de directeur-generaal Ir M. H. Damme 9 DERDE BLAD. NIEUWSBLAD tuurt <Cli 10-HOLLAND fc-N OTHECHT. Schocnhovsnsche Courant WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1930 Speeltuinvereniging. Alblasserdam. Onder leiding van deD heer L. Smit had de jaarvergadering plaats van de speeltuinvereemgmg Uit breiding Kinderdijk. De voorzitter was verblijd over de toenemende belangstel ling onder de inwoners, die blijk geven, hetgeen voor de kinderen gedaan wordt, te waardeeren. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental van 113 tot 140 was gestegen. Dank werd gebracht aan de firma's Kloos, Klip en Quispel, die geheel belangeloos hun fabrieken en werkplaat sen openstelden voor het vervaardigen van materialen voor de speeltuin. De heer Verhoef deed namens de feest commissie verslag betreffende de gang van zaken in het afgeloopen jaar en dankte de winkeliers en zakenmenschen voor hun ruime gaven en ook voor het inteekenen op de lijsten, waardoor de on kosten konden worden gedekt en de kas •van de vereeniging niet behoefde te wor den aangesproken. De penningmeester bracht verslag uit, Waaruit bleek, dat er nog een flink batig saldo over was gebleven wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat alleS» zooveel moge lijk gratis 'in het belang der kinderen ge daan wordt. Tot leden van de commissie tot bet nar zien der boeken werden benoemd de hee- ren Baas en te Hennepe. Tot bestuursle den werden gekozen de beeren P A. de Groot en A. Baas. De speeltuin zal begin October gesloten worden. In de rondvraag werd gevraagd, wat de vereeniging zal doen, wanneer de prinses gaat trouwen en of er dan ook deel genomen wordt aan de feestelijkheden. De voorzitter antwoordde, dat daaraan zeker zal worden medege werkt. Alblasserdam. De postduivenvereniging „De Postduif" hield een wedvlucht vanaf Libramont, afstand 222 K M. Uitslag was: W. de Ruiter 1, 3 en 14; G. Steenis 2, P. Bas 4; B. Vastenhoud 5; A. H. Recourt 6 en 11; W. v. d. Rhee 7; Gebr. Rixoort 8 en 12; 6. Herwig 9; Gebr. den Roef 10 en G. Stout IS. Losgelaten v.m. 9.30 uur. Aankomst eerste duif 1.33.1 uur. Aan komst laatste duif 2.32.27 wax. In cours waren 56 duiven. Alblasserdam. De collecte, gehouden langs de huizen voor het Roode Kruis, heeft hier f 32.69 opgebracht. Gedurende het afgeloopen seizoen zijn in het zwembad „RuigenhiT 10.500 baden genomen. Rijwieldiefstal. Capetic a.d. IJssel. Bij het overzetveer DorpKrimpen a.d. IJssel is een onbe heerd staand rijwiel ontvreemd. De pas opgerichte chr. zangvereeni- ging in de Uitbreiding Wést heeft tot di recteur benoemd den heer J. v. d. Heiden te Krimpen a.d. IJssel. Tot leidsters van de Geref. Meisjee- vereeniging „Mirjam", welke vergadert in de Geref. Kerk a d. IJsselm. laan, zijn be-' noemd de dames A. J. Meinster en H. Vaijk—Muis. Drenkeling. Cap el Ie a.d. IJssel. Het 3-jarig zoontje van den heer Z. geraakte aan den Ka- naalweg in de Ringvaart. Een voorbijgan ger wist de kleine op het droge te bren gen. ERASMUSVIERIN6 TE GOUDA. Gouda. Zaterdagmiddag is de Erasmus- Tiering ingeluid, die tot en met Woensdag duren zal. Op het stadhuis waren ongeveer zeven tig autoriteiten en genoodigden bijeen, om in de raadszaal de openingsplechtigheid bij te wonen. Naniens het gemeentebestuur sprak de loco-burgemeester, mr H. P. C. M. de Witt Wijnen, die de aanwezigen een har telijk welkom toeriep. Hij bracht dank aan de leden van het comité voor de moeiten die zij zich getroost hebben bij de voorbe reid®^™ deze herdenking. Erasmus zoo zeide spr. heeft in Gouda geleefd en gewerkt; met inwoners van deze stad was hij verbonden door vriendschappelijkev en wetenschappelijke banden, waaruit ge concludeerd kan worden, dat in het Gouda van het begin der 16e eeuw reeds men- schen leefden, die doordrongen waren van de nieuwe, zichtbaar baanbrekende huma nistische geestesstrooming. Spr. verklaarde de Erasmusviering voor geopend, met het uitspreken van den wensch ,dat de tentoonstelling en deze vie ring het hare er toe zal mogen bijdragen, om deze stem der „humanitas" vooral in deze tijden krachtig te doen doorklinken, waardoor wij handelen in den geest van hem, wiens gëdachLenis wij thans gaan •eren. Hierna voerde de voorzitter van het Erasinus-Comité, Mr. A. A. J. Rijksen, het woord, om dank te brengen aan allen, die deze Erasmusviering hebben mogelijk ge- derlandsche plaatsen, die als een verblijf voor Erasmus hebben gediend, neemt De venter, maar bovenal Gouda, een bijzon dere plaats in In het klooster ,8tevn", dat daar in 1419 werd gesticht en dat aan Erasmus ©enige jaren verblijf heeft gege ven, wUs de k'ank van de ..Devotio Moder ne" doorgedrongen. Talloos vele uit het oude Latijn ont leende onderwerpen vonden daardoor^ een nieuwe omwerking in de poëzie van Eras mus en zijn vrienden. In die dagen uitte hij tevens de klacht over het gebrek aan cultuur in en buiten de kerk. In 1495 ging hij in Parijs studeeren, waar hij tevens doceerde. Dit laatste was voor hem een maatschappelijke-, maar niet minder een psychologische noodzaak. Na in 1506 tot doctor in de theologie te zijn gepromoveerd, schreef hij in 1509 zijn „Lof der Zotheid". Dr. Stuiveling eindigde zijn met groote aandacht aangehoorde lezing, aldus: Moge de waarheid en de etische vroomheid van Erasmus in dezen tijd toenemen en moge deze tentoonstelling daartoe bijdragen. Hierna werd vanwege de gemeente een thee aangeboden en begaf het gezelschap zich naar de Boterhal onder het raadhuis, waar de Erasmus-tentoonstelling Wordt gehouden. Daar zijn tel van interessante dingen bij eengebracht, die betrekking hebben op Erasmus en zijn werk in Gouda. Er is een origineel handschrift, een fragment van een brief, die Erasmus aan zijn Goudschen vriend Herman Lethmaat heeft geschreven; voorts eenige goede af schriften van brieven, boeken; voorts alle uitgaven van de oudste tot de nieuwste van Erasmus' „Lof der Zotheid", por tretten, penningen en schilderijen met de beeltenis van dezen grooten humanist Uit de boerderij „H Klooster", op de plaats waar vroeger het klooster „Steyn' heeft gestaan, is een kinderstoel aanwezig die van Erasmus moet zijn geweest Ook een werktafel van hem is bewaard geble ven en voor deze tentoonstelling afgestaan door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Haastrecht, wier eigendom deee tafel ie. Het ie een aeer interessante en waarde volle expositie die men niet verzoime te bezichtigen. Heden wordt in „Kunstmin" de groote herdenkingsavond gehouden, met na af loop een oud-Hollandsch tuinfeest, terwijl gelijk gemeld Woensdagmiddag in de boerderij te Steyn, eigendom van den heer G. H. van den Broeke, minister Slote- maker de Bruine een gedenksteen zed ont hullen. Concert Groot-Ammers. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „0. K. EL" van Streef kerk een concert op het* Burg. Fortuijn- plein. Ondanks de regen, die af en toe viel, speelde men lustig door. De speldjes- verkoop heeft f 27 opgebracht Hoog-Bloldand. Zaterdagmorgen moest mej. V.'K. in 't Kanaal iets schoonmaken Ze gleed daarbij uit en kwam in 1 water terecht Ze schrok zoo hevig, dat ze niet bfj machte was te roepen. Gelukkig zag mej. V. H. haar even later drijven en riep de hulp van een schipper in. Deze bracht mej. V. K. met een ha$k op het droge en begon kunstmatige ademhaling toe te pas sen. Het mocht hem gelukken mej. K. weer bij kennis te brengen. Spoedig ar riveerde dokter Spijkerboer uit Meerkerk. Met een paar dagen het bed honden zal dit avontuur wel afloopen. Het oomité is van oordeel, dat de over dracht in eenvoud moet geschieden. B.. en W. stellen den raad voor om de woning, plaatselijk gemerkt G No. 1 als ambtswoning aan te wijzen voor het hoofd der school. Voor de betrekking van hoofd der school hebben zich acht sollicitanten aan gemeld. B. en W. hebben den raad de gs- meentebegrooting 1937 aangeboden. De be grooting ia zonder belastingverhooging sluitend gemaakt. Bij den agent der arbeidsbemiddeling sta&n deze week 50 werkloozen ingeschre ven, van wie er 10 zijn geplaatst in de werkverschaffing. Te Leerbroek en Nieuw- land zijn deze getallen reap. 10—3 en 21 Dr. G. Stuiveling hield een beschouwing ovèr Erasmus en zijn beteeken is voor alle tijden. Spr. herinnerde aan de jeugd van Eras mus, die hi^ voor een belangrijk deel in Gouda heeft doorgebracht. Van alke Me- De speldjesverkoop tan bate van de .Christelijke Militaire Tehuizen" heeft f 11,50 opgebracht. Hardinxveld. Aan de Rijkelandbouw- wmterschool te Dordrecht is alsnog tot de 2e klasse toegelaten de heer J. A. van der IVlies te Neder-Hardinxveld. Rederijkerskamer. Lekkerkerk. De Rederijkerskamer „Jan Nieuwenbuijzen" hield Donderdag in ,J)e Groote Boer" haar jaarvergadering. De penningmeester bracht verslag uit over zijn beheer,, waaruit bleek, dat de toestand der kas gelijk is aan die van de meeste vereen igingskassen in onze"dagen. Als se cretaris werd herkozen de heer J. G. den Oudsten en als bibliothecaris de heer A. E. de Vos. Gekozen werd tot penningmees ter de heer M. P. Kaptein, zulks in de plaats van den heer J. van Limborgh Pz die had bedankt. Voorts werd besloten bij de eerstvolgende uitvoering op te voeren „De spaak in 't wiel", een comedie In drie bedrijven van Jo van Ammers—KülIer, alsmede „Het slippertje", blijspel in één bedrijf door P. J. Dorrenboora. Lsxmond. Zaterdagavond gaven de arbeidersmuziekvereeniging van Vianen en de gem. zangvereeniging van Lexmond. een concert op het dorp. De belangstelling was matig. Aanbieding tegeltableau. Meerkerk. Bet comité van het „TegeL tableau als huldeblijk", welk tableau bin nenkort een plaats zal krijgen in het kantoorgebouw van het waterleidingbedrijf heeft in zijn laatste vergadering de ge maakte schets goedgevonden. Het tegeltar bleau wordt vervaardigd te Schoonhpven. Men hoopt over enkele weken tot de aan bieding ervan te kunnen over gaan. Hst belooft een mooi stukje werk te worden. Benoemingen waterleiding. Meerkerk. In een Maandag gehouden vergadering van het waterleidingbestuur is benoemd tot machinist aan het pomp station te Lexmond de heer Wouda uit Gouda, tot eersten fitter de heer H. Ver- weij uit Hoornaar en tot hulpfitter de heer P. van Genderen te Meerkerk. Burgemeester M. Vlug gehuldigd. Nieuw poort In een Zaterdag in het ge bouw der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage gehouden ledenvergadering der Studieclub voor ge meentelijke Documentatie, gaf de voorzit ter, de hear J. Boon, archivaris der ge meente Zaandam, ter gelegenheid ven het eerste lustrum een overzicht van het afge loopen 5-jarige tijdvak en het velo, dat reeds door en ten behoeve van de leden mooht worden verricht. Hulde werd In het bijzonder gebracht aan den secretaris den beer H. Vlug, burgemeester der ge meenten Groot-Ammers, Nieuwpoort en Lange rak, die 5 jaren geleden ais regi strator der gemeente Hilversum het ini tiatief tot oprichting dezer vereeni ging, haar steeds als secretaris diende «n de spil der dub wordt genoemd. De heer Vlug had als blijk van waardeering een zilveren bloe-note een een zilveren aschr bak .waarin gegraveerd de letten S. G. D. en 36 September 1936, in ontvangst te ne men, aangeschaft nét de vrijwillige bijdra gen der léden. De heer Vlug betuigde voor deze aangename verrassing in hartelijke bewoordingen zijn grondigen dank. Noordeteoz. In de Byz. School is, uit gaande van de Provinciale Aid. Zuid-Hol land van Ned. Herv. Jongelingsvereent- gingen op Geref. Grondslag in de Alblas- serwaard en Vïjfheerenlanden, een cursus vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Korevaar, van Schoonrewoerd, opende met gebéd en leidde den spreker van dezen avond, den heer G. P. Bogert van Dordrecht in. Deze had tot onderwerp: ,.De J.V. nu". Na de pauze had een bespreking plaats van de vragen, die naar aanleiding van dit on derwerp waren gesteld. De vele vragen werden goed beantwoord. Met het zingen van ps. 86 8 werd de vergadering ge sloten. Ottoland. De oollecte voor het Christelijk Militair Tehuis te Gorinchem heeft ruim f 11 opgebracht Op Woensdagavond 7 October zal in het vereenigingsgebouw een Arja-vergade- ring voor de. Alblasserwaard gehouden worden. Een hollend paard. Ouderkerk suL IJssel. In 't laatst van de vorige week reed de landbouwer F. Goudriaan met zijn paard en wagen van af het dorp naar zijn woning. De arbeider X. Berger zat naast hem op den bok. J lust was het voertuig het café vaa den heer Van Meteren gepasseerd, toen het paard schrok van een van tegenovergesleiden kant komend wagentje. Het dier nam een paar flinke sprongen, waardoor een riem van het tuig brak, en de telkens tegen het lifbifla.ni van het dier slaande sliuu^en van den riem. maakten het zoo schichtig, dat het weldra op hol sloeg. De heer Berger sprong van den wagen, en trachtte hst paard by dan teugel te grij pen, doch het dier rende verder. Hoe wei de heer Goudriaan schier aan de leidsels hing, snelde bet dier echter in razende vaart langs den dyk. Dit ging zoo een 500 meter door, en de heer U. voorzag, dat, zoodra er een obstakel in den weg kwam, er groote ongelukken zouden gebeuren. Dit deed hem ylings besluiten 'het paard het terrein in de buurtschap „Don Dikken Boom" op te sturen. Doordat de wagen echter in volle vaart het terrein op zwenkte, slingerde de heer G. van den bok en bleef bewusteloos op den grond lig gen. Het paard holde door, bij het wgler gekomen, maakte het een zwaai naar rechts, galoppeerde vervolgens het terrein over en raakte by het tegenover de woning van den landbouwer E. van den Heuvel gelegen sluisje aan het einde van het ter rein, met den wagen kiem. Het tuig brak met, jqoodat het heeie gerij met een schok stilstond en bet paard met de voorpoot en in de rivier stond l)e landbouwer G., die inmiddels weer bijgekomen was, en een gap pende wond aan het hoofd had. werd hij den heer Van Meyersn binnengebracht, waarna dr. Van Chnxoe de wond hechtte. Het paard werd uitgespannen en door Berger, die het span gevolgd was, weide gebracht, waarna liet di denzelfden avond werd verkocht. Zooabt ber napel uk was er sear vest uoék op de been. Het mag een wonder heeten, dat alles nog zoo goed ie afgeloopen. Ouderkerk a.d. IJssel. Wegens de on gunstige weersomstandigheden m België, zyn Zaterdag da duiven van den Ned. Bond van Zaterdags vliegers, dia vanuit Libramont zouden vliegen, niet gelost, zoo dat de wedvlucht van „De Snelpoat" niet doorgegaan is. Verlaging erf pocht recht Reeuw ijk. De eigenaren van woningen, gebouwen enz-, gelegen aan den Zoutmane- weg- en Raadhuisweg, hebben zich geza menlijk met een adres gewend tot de As sociatie StraatwegGoudaBodegraven, teneinde een verlaging van 50 pCt. van de aan den Straatweg verschuldigde erfpacht rechten te verkrijgen. Tijdens het spel op het plein van school A op het dorp, viel het zoontje van den heer H. den U. en bekwam een gapen de wond boven een oog. Dr. Batelaan beeft de wond gehecht Gemeenteraad. Reeuwijk. De gemeenteraad te fax open bare vergadering bijeengeroepen op Vrij dag 2 October, 's avonds 7 uur. De agonda luidt als volgt: 1. Opening. Notulen. Me dedeel mg au. 2, Voorstel B. A W. vast stellen instructie opzichter waterleiding bedrijf. 3. ld. vaststellen tarief waterlei ding voor oververbruik. 4. Idem om deel te nemen in het fonds voor stichting van een tentoonstellingsgebouw te Boskoop. I Id. voorloopige vaststelling rekeningen der ge meente en die der bedrijven, dienstjaar 1935. 6. Idem tot het nemen definitief be sluit ontslag gemeente-ambtenaren op 65- jarigen leeftijd. 7. Idem wijzigen begroo ting 1936. 8. Idem om aan de wed. E. Ver waal geen en aan den beer EL Schouten Wz. voor een half jaar vrijstelling te go- ven van het betalen der hondenbelasting 9. Idem tot vaststelling begrooting Bouw bedrijf voor 20 woningen (7 October 1937) KJ. Idem vaststellen kohier verlichtingebe lasting dienstjaar 1936. 11. Idem verbete ringsbelasting. 12. Idem wijzigen raadsbe sluit ijl heffen leges. 13. Voorkomende za ken. Rondvraag Sluiting. In de plaats van den heer J. Gans, aan wien ais zoodanig ontslag verleend, zijn tot hulpbestellers bij de pos terijen benoemd: voor den ochtenddienst de heer P. Verweij en voor doe middag- dienst de heer W. Kraan, beiden van bier. De chr. zangvereeniging „Halleluja'" directeur de heer J. G. Romcyn, behaalde op het te Rotterdam gehouden zaal-con cours een derden prys in da derde afdse- ling. Reeuwijk. In verbond met de instond houding van de bewaarschool op bet dorp werd in een vergadering van de onder- commissie van de 0. L School A besloten, een bewaarschool vereeniging op te rich ten. Deze vereeniging zal zich en dool stel len, de bewaarschool te handhaven. Be halve de oudera der schoolgaande kinde ren kunnen ook anderen ais lid dor ver eeniging toetreden Wijten baron Van Nagell en ScheHuineu. Schelluinen. De heer A- W. J. J. baron van Nagell, wiens overlijden gemeld is, stond als landscommandour van de Balije van Utrecht der Duitscbe Ridderorde in betrekking tot Schelluinea. In vroeger eeuwen bezat deze orde hier een oomman- deurshuis. .Veelal wordi aangenomen, dat de tegenwoordige pastorie, net 16ae eeuw- jarige meisje P. H van B".. uit'Bolnes, dat zich schuldig had gemaakt aan diefstal van drie bankbiljetten van f 10. Het meisje was, met haar 16-jarig zuo- je uit het ouderlijk huis weggeloopen. Zij had een onderdak gevonden in de woning van den 63*jarigen T. v. d. F. te Bareo- dreeht, waar zij gelegenheid had zich voor de politie te verstoppen en alleen dee avonds, vermond in de kleeren van v. d. F. buiten kwam. Het meisje heeft kans gezien, tijdens de» negen dagen, dat zij bij <L F. verblijf gehouden heeft, uit dieps portemonnaie de drie bankbiljetten weg to de bet dier nog sche kasteel, als zoodanig dienst deed In de groote zaal ran Jew ,jaai one ligt een groote Statenbijbel uit de 17de eeuw, dte de thans overledene na de restauratie, on geveer 15 jaar geleden geschonken hoeft RECHTBANK TE ROTTERDAM. (Zitting van 25 September). Met den auto op roof uit Eenigen tijd geleden beeft de rechtbank twee personen veroordeeld, die er in No vember hun werk van hebben gemaakt, om op tal van plaatsen in den omtrek van Rotterdam in te breken Op eenige van die tochten waren zij vergezeld van don los werkman G. v. D., die nu voor zijn aandeel moeet terechtstaan. Hij waz niet verschenen, zoodat zijn zaak bij verstek behandeld werd. Voor den rechtercom missaris had hjj een volledige bekentenis afgelegd. In den nacht van 15 op 16 No vember had bij meegereden met een auto die bij een monteur in reparatie was ge geven en die op de nachtelijke tochten werd gebruikt By Moercapelle bleek de benzine op en toen men op zoek ging naar nieuwe motorkracht, belandde men bij het benzinewagentje van den heer W. Bik, dat deze lan^s den weg had staan. Daaruit hebben dé heeren toen een nieuwen voor raad ingeslagen. Iets verderop is men daarop nog een schuur binnengegaan van den winkelier G. Bouwmeester te Zeven huizen, waaruit een fiets werd mesgeno men. Het O M waargenomen door mr. J C V. Meiachke, heeft tegen D. vier maanden gevangenisstraf geëischt Uitspraak 8 October. Diefstal sn baling. De rechtbank heeft een voörwaaidtdijke gevangenisstraf van 3 maanden met proeftijd vaa 3 jaren opgelegd aan hst 17 Haar 17-jarige tante A. H., huisvrouw ▼an C. D. te Slikkerveer, di© van bet ge stolen geld geprofiteerd had, doordat het meisje Van B verschillende dingen die ui gekocht had, voor -haar had betaald, werd wegens heling veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. VEEHOUDERS UIT BENSCHOP STAAN TERECHT. Een veehouder uit Benschop stond voor den Utreohtschen kantonrechter terecht, omdat hy een schaap geslacht sou hebben zonder dat dit gekeurd was. Het was een schaap, dat dood in de wei was gevonden. Daar de veehouder bekend staat als een lastig en sarcastisch menach, volgens de getuigenverklaring van den veldwachter, had getuige aan den burgemeester ver zocht om direct mee te willen gaan naar de woning van den verdachte, om daar een onderzoek in te stellen. Deze laatste had alle schuld ontkend. By huiszoeking werd het geslachte schaap echter aange troffen op een rommel zoldertje. Getuige zeide, dat, verdachte niet als een knoeier bekend staat, en ook bleek, dat hij niet eerder wegens overtreding van de Vleeech- keuringswet was veroordeeld Verd. zeide, dat niet hij, doch zijn twee ■oons bet schaap geslacht hadden. Hjj had het schaap wel willen aangeven; het was een noorUlacbting geweest De ambtenaar van het OM. geloofde van die varklaring niet veel, daar de ver dachte bot schaap dan niet zoo goed ver stopt sou hebben; bet was weggeborgen tuaschen allerlei rommel. Spr. vroeg een geldboete van f 60.subs, dertig dagen heohtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f 50 boete subs, twintig dagen hechtenis. Daarna stonden twee zoons van den vorigen verdachte terecht, die 't schaap geslacht hadden. Tegen hen vroeg de amtbenaar van het OM. f 20 boete sube. tien dagen hechtenis. De kantonrechter legde beiden verdachten de gevraagd» strai KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 23 September Motor- en Rijwielreglement: G. W. F. H. te Gouda f 3 subs. 1 w. t; J. A. M. te Ovemchie en J. W. I. B. te Den Haag, ieder f 3 subs. 1 <L h.; E. A. M. S. te Gouda i 150 subs. 1 d. h. VerordL baden en zwemmen te Reeu wijk: S. K. en H. W. te Gouda, jederfO.50 subs. 1 d. K; J. G. T. te Goudë f 1 subs. 1 w. t Motor- en Rijwielreglement; W. F. te Vreeland f 10 sube. 2 d h.; J A. M. van S. te Utrecht f 15 sube. 3 d. h. Motor- en Rijwielwet: G. S. te Biltboven f 10 sube. 4 d. b.i J. A. S. te Lopik f 3 subs. 1 d. h. Vleeschkeuringswet: A. H. C. te Nieu- werkerk f 6 stfbs. 2d. h.; P. J. N. te Stol wijk f 15 sube. 8 d. h.; J. Z. te Polsbroek f 25 sube. 5 d. h. met verbeurd verklaring van de voorwerpen en bevel tot vernietiging van het in beslag genomene. s Vleeechkearingswet: J. G. D. te Stolwijk f 7.50 c*ib». 3 d. h. Art. 424 Wetb. van Strafrecht: JL de W. te Oudowater f 2.50 sube. 1 d. h.; B van B. en B. J. V. te Oudewater, ieder f 10 subs. 4 d. b. Arbeidswet: P. in 't V. te Gouda 2 maal f 5 sube. 2 maal 1 d. h. Motor- en Rywielreglemeofc A. van L te Gouda f 10 subs. 2 d, h. Pol. Verord. Reeuwijk: G. van L. te Bo degraven f 5 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: A. S. te Gouda f 6 subs. 2 d. h. Hinderwet: G. A. X. te Reeuwijk f 6 subs 2 d. h. Woningwet: G. A. X. te Reeuwijk f 6 subs 2 d. h. Visscberijwet: D. K.. A. B-, en P. H. te Rotterdam, ieder f 1 subs 1 d. h. Motor- en Rijwielwet: J. F. M. te Schoonhoven f 750 subs 3 d. h.; A. van S. te Gouda f 1 sube. 1 d. h. Motor- en RijwieJraglement: A. V. te Waddinxveen en D. M. EL te Schiedam, ieder f 150 subs. 1 d. b.; E. J. M. te Gou da f 0.60 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Langeruigeweide: B. D. W. te 's-Gravenhage f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Schoonhoven: R. H. te Ulredht f 2 suhs. 1 d. h. Art. 427/5 Wetb. van 8trafreobt: P. B, te Moordreoht f 3 sube. 1 d. h. Wet Evenredige Vrachteerdeeling: J. 4 P te Haarlemmermeer f 150 subs. 8 d. h. Art. 453 Wetb. van Strafrecht: J, J. dB B. te Stolwijk f 5 subs. 1 d. b.; A VI te Waddinxveen f 6 sobs. 2 d. h. Motor- en Rijwielwet: G. R. te Wad dinxveen f 150 subs 1 d. h. Ppl. Verord. Gouda: J. V. te Gouda «I H. van D. te Gooderak, tede* |«D Uk

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5