ITVERKOCHT Telegrammen SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Predikbeurten De feestalbums van de Vorstelijke verloving TiaatseHjk Nieuws~j Sportnieuws De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! Marktberichten. Itochepen, metende netto 1.858.261 register- J •ton, méér in Rotterdam gekomen dan het jrorige jaar. De cijfers voor het stukgoed vertoonen 5n -vergelijking met de maand September van het vorige jaar eveneens een stijging en wel van 380 op 468 voor binnenkomen de en van 449 en 560 voor vertrekkende •chepen. In Rotterdam verwacht men, tengevol- 5a van de maatregelen, door de regeering ènomen, een vrij grootere stijging in de •ijfers van het scheepvaartverkeer. INBRAAK MET GEWELDPLEGING.' Sluiswachter neergestoken. ïn. den nacht van Zaterdag op Zondag •m ongeveer 2 uur hoorde de sluiswachter te Laag-Keppel (Geld.) gestommel in zijn kamer. De 63-jarige rende naar beneden, omdat hij vreesde dat er inbrekers waren en hij ongeveer 2700 gulden in huis had. Beneden gekomen, zag hij nog twee tnannen zich uit de voeten maken. Een derde wild© dit ook doen, doch, voor hij kon vluchten, had de-sluiswachter den in breker reeds te pakken- De inbreker pro beerde door woest om zich heen te slaan, den sluiswachter van zijn rug af 'te wer pen; dit gelukte hem niet. Voskamp zag in het duister plotseling •en groot mes flikkeren en voelde zich eenige steken toedienen. Daarop zakte de krasse sluiswachter in elkaar, maar hij riep nog luidkeels om hulp. Zijn vrouw, die naar buten gesneld was, begaf zich naar dr. Belifante en naar den veldwachter. Nadat dr. Belifante het slachtoffer de eerste hulp verleend had, werd V na.ar het ziekenhuis te Doetin- chem verroerd. Te voren had hij den rijks veldwachter nog eenige inlichtingen kun- Den verstrekken. Van veel beteekenis wa ren deze echter niet. V. had slechts kun nen zien, dat de inbreker groot was. Rijksveldwachter Berenschot ging met zijn hond op onderzoek uit. Het spoor leidde over een weide naar de weg naar Wehl. Daar raakte de hond het spoor kwijt, maar er waren daar afdruk ken van autobanden te zien; de inbrekers zijn dus wsirschijnlijk per auto naar Laag Keppel gekómen. BELGISCHE MIJNRAMP. 20 dooden? In de kolenmijn La Bouverie (Bel gië) heeft een ontploffing plaats gehad. Vele arbeiders werden bedolven of afge sloten. De reddingsploegen, die den ge- heelen nacht onafgebroken in touw zijn geweest om te trachten hun in de mijn op een diepte van 950 meter bedolven kame raden te bevrijden, hebben de werkzaam heden den geheelen dag voortgezet en zijn er in geslaagd veertien hunner kame raden uit de ingestorte mijngangen boven te brengen. Er zijn thans, naar men aan neemt, nog 12 man in de mijn bedolven, die echter geen levens teeken meer geven. Men durft dan ook nauwelijks hopen hen nog levend te zullen aantreffen. Naar men weet zijn er vier lijken gevonden, die geheel verkoold wa ren terwijl een der zwaar gewonde mijn werkers, die men had boven gebracht, te gen den ochtend aan zijn verwondingen is bezweken. Koning Leopold heeft des middags een bezoek gebracht aan den mijn. NATIONAAL GESCHENK AAN „DE RUIJTER". ROTTERDAM, 5 Oct. Vanmorgen heeft aan boord van den Zaterdag in dienst ge stelden kl-uiser „De Ruyter" de aanbieding plaats gehad van het nationaal geschenk aan den oorlogsbodem en waarvoor het geld bijeen is gebracht door de Nederland- sche marine. Dit geschenk bestaat uit een volledige radio omroep installatie; zij heeft 17 ver takkingen door het heele schip. De voor zitter van het comité heeft bij de aanbie ding een rede uitgesproken. De comman dant van het schip aanvaardde daarop mët een woord van dank het geschenk. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 5 Oct. Heden werden de rolgende prijzen uitgeloot. i 1000 Nr8.: 3219, 5585, 6202, 10813, 12149, 16052. f 400 Nrs.: 5715, 11128, 11918, 16980. f 200 Nrs.: 2874, 5764, 10759, 12443. f 100 Nrs.: 4654, 5635, 10446, 13775. 15711, 16416, 17297, 18185 6082. DOODELIJK ONGEVAL BARNEVELD, 5 Oct. Vanmorgen is het faveejarig zoontje van den heer S. door een vrachtauto overreden en op slag ge dood. Het knaapje speejde bij de garage ran de fa. K. en lette niet on een vracht auto welke achteruit rijdende uit 'de gara ge kwam. DE OORLOG IN SPANJE. Bombardement in havensteden LISSABON, 5 Oct De commandant van 'de rebellenkruiaer „Almirante Gervera", deelt via den zender van Caduz mee, dat bét bombardement vaa de hav«s aan de i Middellandsche Zee van Malaga tot Bar celona in den nacht van Maandag ctp Dinsdag zal beginnen. DE TYPHOON IN JAPAN. Droeve cijfers. TOKIO, 5 Oct. De typhoon, die Hokkai do heeft geteisterd, heeft 10 personen ge dood en 25 gewond. Tweehonderd huizen werden vermeld, zeshonderd overstroomd; 31 visschersschepen vergingen. Elders ^heeft de stormwind duizend huizen ver nield en duizend onder water gezet. PASTOOR W. C. C. ALBERS. Ontslag gevraagd en gekregen. Zondagmorgen heeft Pastoor W. G. G. Albers, na het voorlezen van den bisschop^- pelijken brief, vanaf den kansel een be langrijke mededeeling gedaan. In ver band met het feit, dat hij reeds zijn 7óete levensjaar was ingegaan, heeft hij aan den Bisschop eervol ontslag gevraagd, het geen hem met ingang van 1 December is verleend. Pastoor Albers herinnerde er aan. dat hij 27 jaar lang in deze paro chie is werkzaam geweest. Door zijn hoo- gen leeftijd voelde hij zich niet meer voor zijn zware taak berekend en zal deze daarom gaarne aan zijn opvolger overge ven. Pastoor Albers sprak met zeer bewogen stem. Het kostte hem zichtbaar groote moeite deze mededeeling te doen. Ander zijds werd, zooals te begrijpen is, dit be richt door de parochianen met groote ont roering vernomen. Nog deelde pastoor Albers mede, dat hij persoonlijk van al zijn parochianen afscheid zal komen nemen. GEMEENTERAAD. De tegenVrijdagavond reeds geconvo ceerde verghdering van den gemeenteraad waarin opnieuw zal worden gestemd over de invoering van een korting van 5 pCL op de ambtenaarssalarissen, is dien avond niet doorgegaan. In den loop dezer week is dia verga dering thans te verwachten. BEKROOND WERK. De» K.NA.C. heeft onlangs een prijs vraag uitgeschreven, waarbij de deelne mers de volgende vraag moesten beant woorden: "Wat kan gedaan worden om alle wegge bruikers een goed verkeersinzicht te doen krijgen en wat is daarbij de taak der over heid? Het bestuur benoemde voor de be oordeeling der antwoorden een jury. onder voorzitterschap van mr. J. Linthorst Ho- man, voorzitter van de K.N.A.C. Er zijn voor deze prijsvraag 107 ant woorden ingekomen en de jury kende den tweéden prijs toe aan dat van heer A. M. Nieuwenhuisen, burgemeester van Schoonhoven, wiens inzending bet motto „Safety first" droeg. Burgemeester Nieuwenhuisen, die naar wij vernamen zeer veel materaal, voornamelijk uit buitenlandsche bronnen, heeft bestudeerd, om de gestelde vraag zoo doelmatig mogelijk te beantwoorden wat in een artikel van hoogstens 2000 woor den moest geschieden, ziet in het succes een fraaie belooning voor zijn moeite. Den eérsten prijs is toegekend aan de inzending onder het motto „Het woord is aan de psychologie", van mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Den derden prijs kreeg die onder het motto „Weest paraat voor de veiligheid op straat", van een in zender, die zijn naam niet genoemd wenscht te zien. Tenslotte zijn aan nog 4 inzendingen premiën toegekend. .SCHOONHOVEN VOORUIT". In haar jongste vergadering, welke Vrijdag in hotel a la Station gehouden werd, heeft de Winkelierevereeniging „Schoonhoven Vooruit" het programma voor de herfstcampagne vastgesteld. Deze actie vind plaats van 10 tot en met 24 October. Het programma, zooals het door het bestuur werd aangeboden en door de vergadering met algemeene sten>- men is vas'gesteld, luidt ala volgt: Vrijdag 9 October, des avonds zeven uur: Opening. De burgemeester zal een toespraak houden. Daarna wordt met me dewerking van „T.A.V.E N.U." een kleine rondwandeling door de gemeente go- maDinsdag 18 October: Bonte avond. Woensdag 14 October: Toewijzing van extra prijzen in de muziektent. •Zaterdag 17 October: Idem. Dinsdag 20 October, des avonds 7 mar: Bonte avond. Woensdag 21 October, des middags 3 nur: Ballonwedsrtijd. Zaterdag 24 October: Toewijzing van extra prijzen. Maandag daarop heeft de volledige toewijzing plaats. Te beginnen Zaterdag 10 October zullen bij aankoop voor 1 kwartje bonnen, waar op een rebus, worden uitgegeven. Vier dezer bonnep kunnen een slagwoord vor men, waardoor men kans op een prijs heeft De oplossingen moeten op een kaart geplakt worden, welke voor 1 cent per stuk bij de winkeliers verkrijgbaar ie. Tijdens de campagne mogen geen zegels verstrekt worden. De deelnemende win-1 keiiers zullen, behalve van de vlag, ook van een gekleurd raambiljet voorzien worden. De kaart met de rebusoplossing wordt in een daarvoor bestemde bus ge worpen. De winnaars van deze prijsvraag maken ook nog een kans bij de eindtoe- wijzing der prijzen. Waarschijnlijk zal Zaterdag 10 October des middags een motorrit door Schoon hoven en de onfligende gemeenten wor den gehouden, welke in het teeken zal staan der herstcampagne. Het be stuur heeft nog getracht een reclame vliegtuig te demonstreeren, maar de kos ten daarvoor bleken te héog te zijn. Men zal bezien of 't mogelijk is, een reclame wagen, welke gramofoonmuziek zal uit zenden, te laten rijden. Besloten werd nog prijzen beschikbaar te stellen voor degenen, die getooid met een winkelweekinsigne, dat voor 2K cent hij de winkeliers beschikbaar wordt ge steld, zich op straat bevinden. De drager daarvan ontvangt een kaart, waarop hij naam en adres moet invullen en welke hij in de daarvoor bestemde bus moet depo- neeren. Deze attractie zal op de bonte avonden, alsmede op de Woensdagen en Zater lagen, welke in de winkelweek val len, plaats vinden. Den dag na de uitrei king der kaarten wordt iedere keer een prijs uitgereikt. De vergadering kon er mee accoord gaan om wanneer de bonte avonden vanwege *t slechte weer des Dinsdag geen doorgang kunnen vinden, ze Donderdags daar op te doen plaats hebben. De bonboekjes zijn verkrijgbaar hij d« heeren De Gruyter, Timmer en Van don Berg in de Koe straat De vergadering kon zacb niet vereeni gen met het bestuursvoorstel om ook met-leden aan de actie te doen deelnemen, daar zij het niet billijk achtte, dat bui tenstaanders van de contributie der leden profiteerden, zoodat bet voorstel werd verworpen. Men zal evenwei trachten zooveel mogelijk nieuwe leden te werven. Besloten werd de con rant, die de veree- niging in de winkelweken uitgeeft, bij de firma Van Nooten alhier t« laten drukken in een oplage van 5000 stuks, daar zij de laagste inschrijfster was. Een aanbieding van de firma Hoon be treffende het laten rijden van een recla mewagen, die muziek uitzendt, alsmede het verloonen van films, werd afgewezen, daar de toestand der kas een en ander niet toelaat. Voor de goede oplossingen der rebus- prijsvraag zijn OA. als prijzen beechik- baor gesteld: een rijwiel, een fototoeslel, een theemeubel, een leeslamp, alsmede ve le andere waardevolle artikelen, terwijl zich onder de dagprijzen een autoped zal bevinden. braMJé garde. Zaterdagmiddag werd de eerste huis houdelijke vergadering gehouden van de Oranje Garde. Na opening wees de voor zitter van den Raad van Toezicht, de heer G de Gruijter, op het groote resultaat van de oprichtingsvergadering, waarvan de Schoonh. Courant verslag gaf, terwijl na dien nog zoovelen zijn toegetreden dat het aantal gardisten bijkans 100 bedraagt. De hopman, de heer H. G. de Goey, gaf toe lichting over de werkzaamheden der Gar de. Nog werden besproken de kleeding en de financiën. De financiën, die de Garde uit steun zal moeten ontvangen, vereischen bijzondere aandacht, voornamelijk voor aankoop van instrumenten. In den Raad van Toezicht hebben zit ting de heeren G. de Gruijter, voorzitter; J. B. Vos, secretaris en A. Wismeijer. Er zijn 2 vacatures. Als voorzitter der Garde werd benoemd de heer S. van den Oever Jr. Voorts werden de heeren J. Korevaar, secretaris, A. Looren de Jong, penning meester en de dames M. C. v. d. Bergh en J. de Gier, bestuursleden. VISCHCONCOURS „HET BAARSJE". Zaterdagmiddag hield de hengelsport- club „Het Baarsje" haar tweede kascon- oours van dit jaar. Het werd begunstigd door bijzonder mooi weer. Er trokken 36 leden met 6 controleurs naar de Molen vliet, waar de strijd gestreden moeet worden. Om vier uur begon men te visschen, om vijf uur was het van plaats verwissen, en toen om zes uur het signaal voor eindigen klonk, trokken de leden welge moed naar het clubhuis bij de wed. Sa ven r, waar de fraai© prijzen aan de win naars werden uitgereikt. De uitslag was als volgt: le prijs H. Pardoel; 2e prijs G. den Butter; 3e prijs L. van Trierum; 4e prijs G. Saveur; 5e prijs D. Koorevaar; 6e prijs B. Verveer; 7e prijs W. Verhoef; 8e prijs P. den Hoed; 9e prijs D. van Trierum; 10e prijs G. Suur; 11e prijs G. van der Graaf; 12e prijs G. Molenaar; 13e prijs A. Koore vaar. De 14e prijs werd als troostprijs uitgereikt aan B. Stekelenburg. DE VERLOTING VAN „SPORTCLUB". Zaterdagmiddag had in de Bar op bet Sportterrein de openbare trekking plaats van de door „Sportclub" georganiseerde verloting. Alvorens tot de trekking over te gaan, bracht de voorzitter, xie heer A. J. de de Haas, woorden van dank aan het college van B. euW. voor de toestem ming m veryedgms aan den ohef van politie voor mjn tegenwoordigheid, om daarna zijn waardeering uit te spreken an« 4» Wen L A, Oskam es* "W. van Sierenberg de Boer, die het leeu wenaandeel in den verkoop van loten hadden gehad en tenslotte de dames C. en J. Kok. B. PonsioenVan Ertrijk en Truua Neumen, die aan deze loterij ook haar arbeid hebben gegeven. Hierop volgde de trekking van de zes tien aangekochte prijs, waaronder als hoofdprijs een kinderrijwiel. De gelukkige winnaar daarvan bleek een lid der ver- eeniging te zijn, die het lot No. 812 be zat. CONCERT „T.A.V.E.N.U.", Een avond, mooier dan waarop men zoover in den herfst had durven hopen, heeft „T.A.V.E.N.U." Zaterdag getroffen voor haar laatste concert in dit seizoen. De feestdagen, waarbij de uitvoeringen nooit op haar volle muzikale waarde wor den geschat, buiten beschouwing gelaten, was Schoonhoven dezen zomer weer niet verwend in dit opzicht en het was dan ook geen wonder, dat een talrijk publiek van deze laatst© gelegenheid nog profi teerde. Het kon genieten van een goede uitvoering van het reeds vermelde pro gramma en nam niet zonder een gevoel van spijt weer voor eenige maanden af scheid van „T.A.V E.N.U.". GEVONDEN. Een heeren po rtemonnaie, een ceintuur, een handschoen. Komen aanvliegen een kauw. Inlichting poli tie-bureau. DE AMEIDE-VLUCHT. En wedstrijd bov«o m no op den grond. Ameide. Bij uitgelezen weer is Zater dagmiddag de eerste viuebt om den Amei- de-wisselbeker gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond in sportkringen. De deelnemers moesten langs de route SchipholAmeideYpenburg Schiphol een ongeveer gelijkzijdigen driehoek vlie gen, totaal 126 kilometer Lans deze route waren aan weerszijden witte kruisen aan gebracht, welke de deelnemers op 'n kaart moesten aan&ven. Boven Ameide moest een bocht worden beschreven, terwijl op Ypenburg en Schiphol laplandingen dien den te worden uitgevoerd. In totaal had den elf deelnemers ingeschreven, met al lerlei toestellen. Ook burgemeester Luyen- tfljk zelf vloog mee. Allen hebben den vlucht tot een goed einde gebracht, doch de resultaten, be reikt met het zoeken van de kruisen, lie pen sterk uiteen. Toen na den terugkeer van alle toestellen op Schiphol de uitslag was berekend, bleek, dat de heer Koch op Klemm winnaar was. Tweede was de heer Bauling op Puss Moth en derde mevrouw Van AlphenRoos op Koolhoven. Om ongeveer twee uur verscheen het eerste vliegtuig boven Ameide en meteen tnsschenruimte van 10 tot 20 minuten volgden de' elf deelnemers elkander op. Een zeer groot aantal belangstellenden, zoowel groot als klein, volgde, gewapend met potlood en papier, het komen en gaan der vliegtuigen, omdat aan voorspellingen omtrent het resultaat een prijsvraag ver bonden was. Het best hadden geraden 1 Jo. de Groot G.Jz. f (2.50); 2 L. Roth (f 1.50) en 3 M. de Jong (f 1.00). Paardenmarkt te Ameide. Ameide. De vereeniging tot instandhou ding van de Ameidensche Paardenmarkt, dit dit jaar 10 jaar heeft bestaan heeft weer niet stil gezeten en doet ook thans weer alle mogelijke moeite deze traditoneeien familieidag. die Donderdag 8 October wordt gehouden, mogelijk te maken. Voor de aanvoerders van paarden zijn weer prachtige prijzen beschikbaar gesteld met weer een veulen als eerste prijs. Verder ie er ringrijderij met tilbury's en rijwielen om geldprijzen. Voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar zijn o.a. de volgende spelen vastgesteld. Autopedwed- Blrijd, priksleeëen, koekkappen en turf rapen. Jammer ia, dat de kinderspelen dit jaar niet op het plein achter het raad huis kunnen worden gehouden, waarop men vanaf de Lekdijk een prachtig gezicht heeft. Thans ligt het in de bedoeling om deze spelen in de Nieuwst raat te houden, daar achter het raaduis thans als attrac ties een zweefmolen en een draaimolen staan opgesteld, hetgeen echter geheel bui ten de vereeniging tot instandhouding van de Ameidensche Paardenmarkt omgegaan is. Concert Ameide. Zaterdagavond gaf de Ghr. muziekvereeniging „Crescendo" van 8 tot 10 uur onder leiding van den heer Kle- man, uit Utrecht, een concert in de mu ziektent op den Dam. Ondanks de fris- sche avond waren nog velen opgekomen om naar de keurig uitgevoerde nummers te luisteren. NederL Onderwijzeregenootschap. Gorinchem. De afdeeling Gorkum en Orp- streken van het Nederi. Onderwijzersge nootschap heeft Zaterdagavond in haar ledenvergadering besloten, een adres tot den gemeenteraad te richten met het ver zoek, een financieel© tegemoetkoming te verstrekken aan de jongeia werklooze on derwijzers. die als volontair m de tegaz» MAANDAG 5 OCTOBER 1936 scholen nuttigen arbeid verrichten. Adressante is van meening, dat deze on derwijzeres, evenals andere werkloozen, recht hebben overheidssteun. Nu in deze gemeten te *nei vakonderwijs in hand werken voor meisjes is afgeschaft, is er meer nog dan voor dien tijd reden tot steunverleening, omdat bedoelde onderwij zers onderwijs geven aan do jongens gedu-# rende de handwerkuren der meisjes. Benoemd. Gorinchem. Bij kon. besluit is benoemdl met ingang van den dag van indiensttre ding tot griffier bij het kantongerecht te Amersfoort mz P. J. E. Vonkenberg, grif fier bij het kantongerecht alhier. Verwond. Hei- en Boeicop. Terwijl de winkelier V. Vrijdag op zolder bezig was om visch- want op te hangen, waarvoor hij op een verhooging was gaan staan, geraakte hij zijn evenwicht kwijt, waardoor hij viel en met zijn kin op den rand van een kist terecht kwam, waardoor een gaper.de wond ontstond. Heelkundig» hulp werd ipgeroepen, waarna de wond is gehecht Te water. Hei- en Boeicop. Vrijdagmorgen begaf de reeds bejaarde de V. zich per rijwiel naar zijn werk. Aan het einde van den Nieuwen Weg geraakte hij plotseling de macht over zijn stuur kwijt, mot het gevolg dat hij in een sloot terecht kwam. Toege schoten personen hielpen den man op het droge en voorzagen hem van droge klee- ren, waarna hij zich huiswaarts heeft be geven. Oud-Afblas. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur zijn zes veehouders, hij het gaan melken por rijtuig, bekeurd door de ma rechaussee, wegens het voeren van onvol doende licht Rijwieldiefstal» Waddinxveen. D© politie heeft drie per sonen, afkomstig uit Gouda, aangehou den, die zich in deze gemeente hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. Kind overreden. Zevenhuizen. Zaterdagmorgen is heé zesjarig zoontje van den heer A. P. v. d. Knaap, wonende aan den Groeneweg, vlak bij zijn woning door een personenauto oven reden. Het kind kwam onder een haag vandaan en werd toen door de auto gegre pen. Het voorwiel ging over het kind heen. dat tusschen het voor- en achterwiel bleef liggen, daar de bestuurder sterk remde Een oom van het kind haalde bet onder den auto vandaan. Dr.De Jong was spoe dig ter plaatse en liet het kind naar het Van Iterzon Ziekenhuis te Gouda over brengen. Vermoedelijk heeft het kind een beenbreuk en een hersenschudding opge- loopen. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 7 Oc tober, 'e avonds 7 uur, Ds. Leenmans, van Ede. HEI- EN BOEICOP. Donderdag as. te 7.30 uur de heer Vroegindewij, van Mid- delharnis. KRIMPEN a4. IJSSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. Woensdag 7 October, 's avonds 7.15 uur, de heer Spijkhoven, van Driebergen. SLIEDREGHT. Herr. Lokaal Stations weg. Woensdag 7 October, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. STOLWIJK. Horv. Geref. Evangelisa tie. Dinsdag 6 October, 's avonds 6.30 uur, de heer Van Leeuwen, Godsdienst-Onder wijzer te Schoonrewoerd. GEREF. KERKEN. NIEUWERKERK A D. IJSSEL. Dins dagavond ds. D. A. Vogel, van Ouderkerk a.d. IJsseL (Rede voor de Meisjesvereeni- gingen). CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. Dinsdag 6 October, 's avonds 6 uur. De. De Groot, van Go rinchem. NIEUWPOORT. Dinsdag 6 October, 's avonds 630 uur, Ds. P. Zwier, var Schiedam. OUD GEREF. GEM. CAFELLE ad. IJSSEL. Berm-A n Woensdag 7 October, 'a avonds 7 uur, Ds. H. Vlot. VRIJE GEREF. GEM. GEESSENDAM. Dinsdag 6 October, 'n avonds 7 uur, De. B. Hennephof, van Scheveningen. SLIEDREGHT. Lokaal Vergeer. Dins dag 6 October, 's avonds 7 uur, de heer G. Zwaan, van Opperdoes. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Gebouw „Rehoboth". Woensdag 7 October, 's avonds 7.30 uur, de heer G. B. van Prattenburg, van Drie bergen. SLIEDREGHT. Gebouw Maranatba» Dinsdag 6 October, 's avonds 7.30 uue, Onderlinge Samenkomst. Leader de heer G. B. van Prattenburg. Gebouw Tolsteeg. Donderdag 8 October, 's avonds 7.30 uur, Onderling» Sameav- komst. Leider de heer G, R. juut t—hnut MAANDAG 5 OCTOBER 1936 zijn uitverkocht en kunnen niet meer wor den geleverd Gedane bestellingen worden nog uitgevoerd S. 6 W. N. VAN NOOTEN SCHOONHOVEN Bibliotheek van „'t Gebouw". Ammerstol. De leesbibliotheek van „Het Gebouw" wordt, nu het winterseizoen weer is aangebroken, Dinsdagavond van 78 uur geopend. Er zijn ongeveer veertig nieuwe werken aangeschaft Gemeenteraad. Bergambacht Tegen Woensdagavond 1 October, half zeven, is een openbare vergadering van den gemeenteraad be legd. Bergambacht Bij de laatst gehouden polderschouw zijn 13 overtredingen gecon stateerd. B. en W. stellen den gemeenteraad Voor, het aantal amhtenaren van den bur gerlijken standr met 1 uit te breiden en te brengen op 6. De aanljnyeling voor de benoeming van den zesden ambtenaar luidt: No. 1 G. Zijderlaan, le ambt. ter se cretarie en no. 2. A. Verkerk, vol. ter secr., beiden alhier. B. en W. hebben besloten, het Bur gerlijk Armbestuur op te dragen alsnog de armlastigen een extra uilkeering te ver strekken, ter eere van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Belangrijke verbetering. Haastrecht. Er is in korten tijd goed «rerk verricht onder deze gemeente. Op 1 October is, zooals gemeld, do gerecon strueerde provinciale weg ten zuiden van deu IJssel, tusschen Gouda en Haastrecht voor alle verkeer opengesteld. In den nieuwen weg zijn vele korte gevaarlijke bochten verdwenen en de wensch, een verkeersweg te verkrijgen, die aan redelijke eisohen voldoet, is daarmede in vervui ling gegaan. Db nieuwe weg is breed en beeft aan beide zijden een rijwielpad met tegels. Nauwelijks kan men zich nog voorstel len, dat vroeger die hooge, smalle dijk, die om zijn gevaren vermaard was, de verbinding vormde tusschen Gouda en Haastrecht. We vernemen, dat de aanbesteding van hot gedeelte Haastrecht—Oudewater (7 KJ4.) spoedig zal plaatshebben en dan zal reeds vroeg in het voorjaar het werk opnieuw aanvangen. Daarna zal de kom van Haastrecht aan de beurt komen. Wie den ouden toestand en den ver nieuwden weg vergelijkt, kan slechts lof hebben voor zooveel verbetering. Mica. Capelle a.d. IJssel. De voorbereidingen Voor de Mica 1936 zijn getroffen. Op 7, 8, 9 of 10 Oct. za een Mica-vliegtuig boven onze gemeente cirkelen, dat parachutes zal uitstrooien. De Mica-campagne vangt aan Zaterdag 10 Oct. OngevaL Capelle a.d. IJssel, Het 10-jarig zoontje Van den heer E. O. aan den Bermweg kwam in aanraking met een van het dak kopende electr. draad, waardoor de jon gen brandwonden aan de handen bekwam. Jubileum. Krimpen a.d. Lek. De Oranjevereeniging „Oranje Boven" zal op 10 October haar 10-jarig bestaan herdenken. Moordrecht De visscher N. Steenber gen heeft in de Ringvaart in deze ge meente twee der gevreesde Ghineesche Wolhandkrabben aangetroffen. Tot leden van de commissie tot bib stand van de gemeentebedrijven zijn be noemd de heeren N. Dirkzwager, J. J. v. Gennep en B. van Gent. De burgemeester fungeert als voorzitter. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De werklooze arbeider Adr. U., die hem aangeboden werk heeft geweigerd, is door het steun- orgaan van steun uitgesloten. Donderdagavond 8 Criober zal de muziekvereeniging jj K w - onder 1<d_ ding van den heer C. van Gent om 7 uur •en concert geven in de muziektent De •eroenijnng „Het Groene Kruis" lal dan •iiebollen verkoopen. Nieuwerkerk a.d. Vrijdagavond •mstreeka 10 uur is de schillenboer de H. die met paard wagen in de richting Rotterdam «wt wk, m legersberg, door een hem achterop rijden den auto aangereden, waardoor zoowel aan wagon als auto ernstige schade werd aangebracht. De inzittenden van den auto liepen lichte verwondingen op. Zilverin jubileum. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op 12 October as. hoopt de rijksveldwachter-brigadier- titulair J. H. van Straalen, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de Rijksveldwacht in dienst trad, ter stand plaats Nieuwerkerk a.d. IJssel. Nadat hij vanaf 1902 tot 1904 bij de huzaren en van 1904 tot 1911 als marechaussee had ge diend. Van Straalen heeft zich in die 25 jaar door zijn prettige, opgewekte, tactische en behulpzame manier van optreden bij de bevolking populair weten te maken. Het zal Van Straalen op dien dag niet aan be langstelling .ontbreken. Van Straalen herdenkt op dien dag te vens zijn 25-jarig huwelijksfeest. Nieuwerkerk a.d. IJssel. R. en W. heb ben aan de Vaandelcommissie van den B. V.L. toestemming verleend tot het houden van een inzameling van gelden voor de aanschaffing van een vaandel. Polsbroek. De speldjescollecte ten be hoeve van „Het Groene Kruis", Donder dag door eenige meisjes gehouden, heeft f 24 20 opgebracht. Willige-Langerak. Tot ouderling der Geref. Kerk is in de vacature-H. M. 0D denhof gekozen de heer J. Rijneveld. Dinsdag 6 October zal burgejneester L. Schuman zich metterwoon te Willige- Langerak vestigen. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Onverdiende nederlaag van „Sportclub I". De twee de elftailers winnen met 3-1 van „R.D.M. II". Wederom een nederlaag voor het vierde elftal Schoonhoven. Het acbijnt wel, of het eerste elftal van „Sportclub" dit seizoen de ploeg is, waarop alle tegenslagen moe-" ten terechtkomen. V\as het eerst de uit wedstrijd tegen D.O.S.B., nu was het die tegen „0.0.S»" te Dordrecht weer. Moet men tenslotte verliezen, doordat de tegen partij beter speelt, dan zal elke verliezer deze nederlaag aanvaarden. Maar als men onder zulke omstandigneden moot verlie zen, als waarmede tenslotte de Blauw- Witten in dezen wedstrijd ten onder gin gen, dan speelt zich in het gemoed van den verliezer wel een zware strijd af. Wy kunnen er heel veel over schrijven, doch dat zou aan het geval niet meer af doen. Een ingezonden scho; belandde te gen den onderkant van de bovenlat, sprong daarna vóór het „Bportcluh"-doel, maar de scheidsrechter had een doelpunt geconstateerd! Wij constateerden zelf, dat de scheidsrechter pl.m. 40 meter van het doel stond. Opmerkelijk was wel, dat de ..OH.S."-spelers, nadat de bal weer in het veld was, doorspeelden, omdat zij het fluitje van den scheidsrechter niet hoor den en dus zelf overtuigd waren, dat de bal niet de doellijn was gepasseerd. Maar „Sportclub" moest zich bij deze beslissing neerleggen, en daarmee uit. Bij deze éénen groot en tegenslag is het niet gebleven, want hoo maakte de „Sportclub-voor hoede niet een keurig doelpunt. Hier had de scheidsrechter buitenspel gecon stateerd en dit doelpunt werd daarop ge annuleerd. Zoo verloor het eerste elftal van „Sportclub" wel zeer onverdiend, want dat „Sportclub" in het veld de meerdere is geweest, bewijst wel de ver houding van de hoekschoppen, n.l. 12 voor „Sportclub" en 2 voor „O.S S." Goed werk kunnen we weer berichten van het tweede elftal van „Sportolub". In den tweeden werdstrijd voor den K.N.V. B. boekte het een overwinning (31) „R.D.M. II" van Rotterdam. Ook in de zen wedstrijd hebben de tweede elftalle re weer een keurig partijtje gespeeld en de toeschouwers hehben genoten. Het de buut is waarlijk niet onverdienstelijk. Ter eere van den eersten thuiswedstrijd van „Sportclub 11" in den K.N.V.B. woei de kampioensvlag van het vorig seizoen hoog in de mast. Minder goed werk valt te melden van „Sportclub IV". Weer een nederlaag en met duidelijke cijfers, n.l. 03 tegen „O.N.A. VI". Wij hadden, eerlijk gezegd, een beter resultaat verwacht, en onze ver wachting, van een gelijk spel, ging zelfs nog niet in vervulling. Nu gaat het er zeker wel naar uitzien, dat het vierde elf tal een der zwakkere zusjes is in zijn af deeling. Het derd© elftal van „Sportclub" had een vrijen dag. Over het verloop -van de wedstrijden nog het volgende: „O.S.S. r—„Sportclub r. Onze stadgenooten wonnen den opgooi en kozen daardoor bet kleine windvoor- deel. Aanvankelijk speelde het spel zioh op het middenveld af, maar het eerst kwam het „Sportclub"-dool in gevaar, doch de verdediging wist goed in te grij pen. Daarna raakte „Sportclub" beter in- m bso zagen wij enkele goede aanvallen, maar zij brachten het niet ver der dan enkele hoekschoppen. Een goede kans van doelpunten kreeg de middenvoor van Sportclub, maar door zwaar hinderen mislukte het schot, en kort daarop ont kwam het „Sportclub"-doel aan een doel punt,, toen de middenvoor van „O.S.S." een prachtkans kreeg, maar zijn hard schot ging net aan den verkeerden kant van de paal. „Sportclub" was een tikje in de meerderheid, maar het goede schot ontbrak en de verdediging van „O.S.S." bleek trapvast. Immers, de verdedigingen bleken het beste deel van beide pioegen te zijn. Zoo verliep de strijd tot aan de rust. zonder dat er werd gedoelpunt. Van den aftrap na de rust, nam het binnentrio van „Sportclub" den bal mede, en zonder dat er een Dordtenaar aan te pas kwam, schoot de middenvoor uit dit keurige staattje samenspel den bal hard in, maar de scheid rechter had buitenspel geconstateerd. Dit was de eerste tegenslag voor de Blauw-Witten en hierbij zou het niet blijven. „Sportclub" bleef dominee- ren en „O.S.S." werd in de verdediging gedrukt, maar de "verdediging van „O.S. S." wist steeds op tijd in te grijpen, al ging het ten koste van enkele hoekschop pen- Nadat „O.S.S." zich wist los te spe len, volgde weer een gelijk opgaand spel, met enkele zeer gevaarlijke aanvallen van den rechtervleugel van „O.S.S.". Het ge leek er wel op, dat de strijd met blanken stand zou eindigen, maar tien minuten voor tijd speelde zich hot hierboven go- melde feit ai en „O.S.S." had de leiding, en ondanks de hardnekkige pogingen van „Sportclub" voor den gelijkmaker, mocht dit niet gelukken en met 1—0 verloor Sportclub" dezen strijd. „Sportclub 11"—„R.D.M. Ir. De eerste thuiswedstrijd in K.N.V3.- verband trok goede belangstelling, trou wens. het was ook ideaal weer. In hoog tempo werd begonnen en direct was „Sportclub" in (do meerderheid. Reeds dadelijk kreeg het een prachtkans de lei ding te nemen. De Rotterdammers wer den dan ook direct door de heel goed combineerende voorhoede van Sportclub in de verdediging gedrongen, alhoewel goed werd verdedigd, konden zij toch niet verhinderen, dat na een kwartier spelen de linksbinnen goed inschoot (1—0). Ook hierna blei'en onze stadgenooten volkomen in de meerderheid. Slechts sporadisch ondernamen de Rotterdammers een aan val, die in den regel reeds door de ach terhoede werd bedwongen. „De „Sport- club"-aanvai wist haar meerderheid, on danks enkele goede kansen, niet in cijfers uit te drukken.. Rust kwam dan ook met l—O. Na da rust pakten de ,.R.D.M."-ers energieke aan en droggen .^Sportclub" op hun beurt geheel terug, doch ook de „Sportclub"-verdediging was voor haar taak berekend en bood goede tegenstand; bovendien bleken de „Rotterdammers geen ..pieten" te zijn in het afwerken van hun aanvallen. Dan kregen we eindelijk weer een met succes bekroonde aarlval van de Blauw-Witten, de rechtsbinnen schoot onverwachts keihard in, de keeper stomp te de bal terug en de linksbinnen was er als de kippen bij, om langs den uitge- loopen doelman den stand op 2—0 te brengen. 5 minuten later bracht de links buiten na een snellen ren met een schot via de lat den stand op 30. Hierna ver slapte het tempo zienderoogen en het spel was nu verdeeld. Beide partijen lie ten nog een kansje liggen, doch t geluk te de Rotterdmammers in de laatste mi nuut de eer te redden (31). Zoo eindig- do deze snelle sportieve wedstrijd in een welverdiende overwinning van onze stad genooten. .R.D.M." paste veel de buiten spel-val toe. „Sportclub IV—„O.N.A. VI". Na den aftrap was „O.N.A." direct in den aanval, maar ook „Sportclub" wist eenige malen het doel van „O.N.A." te naderen. Na een goeden aanval wisten de Goüwenaars de score te openen (01), en ..Sportclub" had daarop bijna succes, maar het ingezonden schot wist de Goud- sche doelman keurig te stoppen. Rust kwam met O—l. Na de rust was „O.N.A." ver in de meerderheid cn geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 0—3. waar van éénmaal uit een strafschop. Het ein de kwam dus met een verdiende over winning voor 0N.A. VI met 03. Rohda IVelicïta» L Ameide. Aan het terrein aan de Broek- scbeweg speelde Zondag het eerste elftal van Rohda voor de competitie van den U. P.V.B. een thuiswedstrijd tegen Ve.icitas I uit Utrecht. Rohda haalde in deze wed strijd haar eerste purttjes binnen door de Utrechtenaren met een 40 nederlaag naar huis te zenden. Haastrecht I—Zwervers I 5—1. Moercapeile I—Haastrecht 2 6—2. Haastrecht De eerste elftallera hebben hun eerste overwinning te pakken. De uit slag ie wel «enigszins geflatteerd, maar niettemin verdiend. Zwervers is zelf wel de schuld van baar groote nederlaag Vrijwel den geheelen wedstrijd paste deze dub de buitenspelregel toe. Tegenover de voorhoede dar thuisclub, die snel afwisse lend speelde, daarbij hard en zuiver schoot, moest dit Zwerver» noodlottig worden. l)e wedstrijd is oog geen 6 minuten oud of Haastrecht krijgt zijn eerste hoek schop te nemen, de ü*j»-Kriten plaatst De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees-r middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gen» oud recept, is du» een aan de natuur ontleend geneesmiddell De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kaimeerende werking van de kruiden-extracten, welk» AKKER's ABDIJSIROOP too beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nóg sterker, nóg sneller, nóg kraahtiger en nóg doeltreffender! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen 1 Een ongeëvenaarde werking tegen hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans 75 CL F 1.25 F 2.00 F 3.50 S dagon 6 dagan 19 dagan 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons lijn bij voortgezet gebruik voor eeiigarl hoog voor doel en schitterend wordt inge kopt door zijn l.-buurman (10). Dan wordt Haastrecht teruggedrongen, en een doelpunt kan niet uitblijven. Na wat heen en weergetrap maakt de rechts binnen gelijk (1—1). Het tempo is razend vlug. Om beurten zijn de doelen in gevaar. Dan slaat een der backs van Zwervers de bal voor den doelmond weg. De penalty wordt zuiver in een doelpunt omgezet (2—1). Steeds ko men de geel-zwarten terug, en juist door het ver opdringen krijgt de mid-voor een kans en de stand is 31. Nog begaat Zwervers de fout te veel met buitenspel te spelen. Als de R.-binnen dan de bal toegespeelt krijgt, te het voor hem geen moeite, om zuiver den bal buiten bereik van den keeper in het doel te plaatsen (A1). Na de rust wordt het Zwervers doel ge ducht bestookt, doch met veel geluk en bravour redt de keeper. Het schieten is bij de Zwervers slecht, ze spelen daarbij veel te veel op haar midvoor, wien de Haastrecht-achterhoede dan ook spoedig doorzien had. Door uitloopen redt de kee per, doch de bal komt bij den geel-zwar- ten R.-buiten, die een doel ziet zonder keeper en met een boogschot verdwijnt de bal in de touwen (5—1). Tegen het einde zakt Zwervers af en Haastrecht geeft den toon aan, zonder verder te doelpunten. Dilettant I— Olivio 1. Krimpen a.d. Lek. Dilettant speelt voor de rust met den wind mee en is direct in den aanval. AI spoedig heeft Dilettant suc ces als de midvoor onhoudbaar langs de paal van Olivio doelpunt (1—0). Dilettant behoudt het beste van het spel en telkens goFven de aanvallen bp het Oliviodoel af. De voorhoede brengt echter de eenvoudig ste kansen om zeep. Aan den anderen kant lukt het Olivio beter als bij een uit val een doelworsteling ontstaat, waaruit de bal in het doel geschoten wordt (11). Dilettant doet verwoede pogingen om haar voorsprong te hernemen, vooral spil Vis ser speelt voor wat hij waard is, doch de voorhoede, die met twee invallers danig verzwakt is, weet van de kansen geen ge bruik te maken. Na de thee krijgt Olivio het windvoordeel, doch de strijd gaat ge lijk op. Dan breekt er een fataal oogenblik aan voor Dilettant, de achterhoede krijgt een inzinking en in 8 minuten tijd brengt Olivio de stand van 11 op 1—5. Dilet tant is geheel de kluts kwijt en het duurt een poosje eer zij haar oude vorm weer te rug heef». Dan echter vlot het weer beter en Visser en Goedhart weten de achter stand op 35 terug te brengen. Als Olivio nog een zuiver buitenspeldoelpunt maakt en de scheidsrechter dit over het hoofd ziet, is de wedstrijd voor Dilettant verlo ren en heeft Olivo geflatteerd met 36 gewonnen .Dilettant had minstens een ge lijk spel verdiend. Dilettant II—Olympia III. Krimpen a.d. Lek. Dlettant II speelde éen uitwedstrijd tegen Olympia III te Gou da voor den G.V.. en moest met 42 de vlag strijken Schouten zorgde voor cle goals, terwijl met 10 man gespeeld werd. L.F.C. IV—Stolwijk II. Lekkerkerk. In het land der blinden is éénoog koning en zoo was het ook hier. Stolwijjc heeft een doelpunt en heeft dus de 'wee puu'aa binnen. Met een gelijk spel had men al tevreden kunnen zijn. Stolwijk heeft ar bard voor moeteu zwoegen tegen de kleine vierde olfiallers vai L.E.C. De wedstrijd vangt vijf minuten voor den ▼aatgestelden lijd aan. Er wordt direct vlug gespeeld en de bal gaat van kiel tot doei. Beide keepers moeten handelend op treden, maar dat gaat hun goed af. Dan komt Stolwijk wat in de meerderheid en wordt er hoofdzakelijk op de L.F.G. helft gespeeld. L.F.C. weet het spel te verplaat sen. Als Stolwijk weer ten aanval trekt, weet de 1.-binnen den keeper te pers—tan. WEERBERICHT Naar waarneming in den morgen van 5 October. «KM® De wijzer zonder pijlpunt stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; helder tot half bewolkt; waar schijnlijk droog; lichte nachtvorst; weinig verandering in temperatuur overdag. Waterstand: Schoonhoven hoog water 8.10 uur, 1.99 M. Vreeswijk boog water 9.25 uur. 2.20 M. Keulen stand 3.42 M., val 0.35 ML Maastricht 3 Oct.. 41.19 M., val 0.07 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 45 graden Fahrenheit. Maandag '5 October: Op 8.06, on der 0.23. Laatste Kwartier Woen» dag 7 October. Op 10.15. Na de rust is L.F.C. direct weer in den aanval en bij een hoekschop brengt de paal voor Stolwijk de redding. L.F.C. is het meest in den aanval, hetgeen wel blijkt uit het aantal corners, n.l. L.F.G. zeven en Stolwijk twee. Er wordt aan beide zijden hard gewerkt. Er komt echter geen wijzi ging in den stand, waarmee Stolwijk meer dan tevreden kan zijn. Scheidsrechter Kramp leidde, behonjiens enkele klein© vergissingen, goed. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde op bet terrein te Kinderdijk eerst Zwerver II tegen WS II van Schiedam. Zwerver won met 42. Daarna speelde Zwerver I tegen VVS I. Ook deze wed strijd werd door Zwerver gewonnen, en wel met 3—1. GOUDSCHE VOETBAL BOND. Uitslagen Zondag 4 October. 'VwreapeUe 1—Haastrecht 2 8—2 Gouda 4—Nieuwerkerk 1 3—1 O.N.A. 4—Gouda 3 2-6 Oudewater 1O.N.A. S 2—1 2e klasse A: G.S.V. 3Boskoopsche Boys 2 52 Goüderak 2Woerden 2 Lekkerkerk 2Nieuwveen 1 uitgesteld. Olympia 3—Dilettant 2 4—2 2e klasse B: Zwervers 2Lekkerkerk 3 42 Groeneweg 1—Gouderak 3 l'ó1 Nieuwerkerk 2Moordrecht 2 35 Groot-Ammers 1Stolwijk 1 01 3e klasse A: Nieuwveen 2—Gouda 5 2-2 Waddinxveen 2G.S.V. 4 0 Bosk. Boys 3—Nieuwkoop 2 1—9 9e klasse B: Moordrecht 3Zwervers 3 42 Voorwaarts 1-r-Nieuwerkerk 3 34 Groeneweg 2—Moercapeile 2 04 Waddinxveen 3—Boek. Boys 4 40 3e klasse G: Lekkerkerk 4Stolwijk 2 0I Ammerstol 2Gouda 6 33 Groot-Ammers 2Oudewater 2 3—1 Schoonhoven 4—O.N.A. 6 0—3 3e klasse D: Stolwijk 3G.S.V. 5 6—2 O.N.A. 7—Bergambacht 2 10-0 Gouda 7Ammerstol 3 53 3e klasse E: O.N.A. 8Nieuwveen 3 33 Olympia 4Bosk. Boy» 5 90 Moercapeile 3Voorwaarts 2 60 AMSTERDAM, 5 Oct. Ter veemarkt war enheden aangeroerd 605 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 58 62, enkele hooger, 2e kwal. 4856, 3e kwal. 4046 per K.G. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien f 126—220 per at'uk; 99 vette kalveren, 2e kwal. 46—54, 3e kwal. 4046 per K.G. levendgewicht; 76 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk; 71 schapen f 1823 per stuk; 437 varkens, vleeschvarkens. wegende van 90—110 K.G., 5152. zware varkens 50ol, vet te varkens 4849 per K.G. slachtge wicht. MELK, BOTER. KAAS EN EfEREN. UTRECHT, 2 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 75 wagens met 24.800 K.G. kaas. Prijzen: rijksmerk le kwal. f 20—22, 2e kwal. f 1819, zwaardere tot f 24 alles per 50 KJ&. Handel redelik

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2