g De derde fiets W I is toegekend^ i 1 Binnenland Gemengd Nieuws. [Landbou^ Rechtszaken Rechtbank te Rotterdam. Wat er met Willemijntje gebeurde Plaatselijk Nieuws nmmmmmmuumw S 351 nieuwe abonnee's Rieten koffer of courantenhanger: T* koop: Koperen bloempot of doos met thee lepeltjes: Een rijwiel voor dame, heer of halfwas: I •ruimt)aï s uturnen tw» „DE RUYTER" IN DIENST GESTELD. Bezoek van de Koningin. Een overweldigende drukte heerschte Zaterdagmiddag in heel Schiedam en in 't bijzonder op de werf van Wilton Feijen oord, ^waar de nieuwe kruiser voor de Nederlandsche marine „De Ruyter" door de Koningin in dienst gesteld zou wor den. Op het moment, waarop de Koningin aan de werf arriveerde, omstreeks half twee, was de „De Ruyter" het eenige schip m de haven, dat niet vlagde, maar dat was ook geheel volgens de regelen. Ook van de hijschkranen enz. waren d^ vlag gen uitgestoken. Aan dek stonden de officieren en de manschappen opgesteld en op het mo ment, waarop de Koningin voet aan boord eette werd aan d,en voortop v.« Konink lijke atandaard bijgezet, terwijl de ma rine-kapel de eerste maten van het Wil li ermus ten gehoore bracht. Nadat de koningin eenige oogenblik- ken in de commandantskajuit was geweest hebben op het achterdek de plechtige overdracht van het schip van de werf aan de Marine en de officieele indienst- stelling plaats gehad. Vervolgens heeft de koningin de bemanning geïnspecteerd. Bij het verlaten van hetmiieuwe oor logsschip weerklonk een driewerf hoera van de bemanning aan de koningin. Op den wal nam de menigte dit geroep en thousiast over. De koningin stapte in de eerste hof&uto en nauwelijks zette de stoet zich in beweging of van Hr. Ms. „De Ruyter" donderde het eerste van de Só •ehoten uit de sahratbatterij. STANDAAROLOON-REGELING OP GESCHORT. Verlaging voor boroepswork- algemeen belang dat een gemeentebestuur voor dit doel medewerking verleent aan vereenigingen, welke om de doeleinden die zij nastreven, of de middelen, die zij aan wenden, afbreuk doen aan bet openbaar gezag. In aansluiting op hetgeen door den mi nister-president daaromtrent in de Tweede Kamer werd verklaard, heeft dezer dagen de minister van sociale zaken bekend ge maakt, welke regeling in de plaats van den huurbijslag is getroffen. Bij de circulaire van 31 Juii, waarin de herziening van de steunregeling, welke 13 September in werking trad, is vervat, is, behalve de gewijzigde regeling van den huurbijslag, oju. nog opgenomen een be paling omtrent vaststelling van standaard loonen voor arbeiders, die langdurig werk loos zijn Uit overweging, dat, tengevolge van de wijziging m de monetaire positie, eenige werkverruiming tot stand zal komen, heeft de minister van sociale zaken besloten, ook in dit laatste voorschrift wijziging aan te brengen i De bepaling wordt opgeschort voor ar beiders, die uitsluitend tengevolge van ge brek aan werkgelegenheid op steun aange wezen zijn geweest, en omtrent wier be reidheid tot arbeid geen twijfel bestaat. Immers deze hebben thans de kans om weer aan den arbeid te komen. De regeling tot vastcjwng van stan- da&rdloonen zal echter van kracht blijven voor die ondersteunden, van wie is geble ken of moet worden aangenomen, dat zij niet of niet voldoende naar werk omzien. De standaardloonen worden voor deze beroepswerkloozen en in het algemeen voor diegenen die op den steun blijven leunen, verlaagd. Daar aan de regeling een ander karak ter zal worden gegeven, heeft de minister, in afwachting van de nadere ten deze aan de gemeente te geven voorschriften, beslo ten, de regeling der standaardloonen met ingang van 4 October voorloopig op te schorten. INSCHRIJVING DIENSTPLICHT VERVROEGD. Lichting 1938 reeds in October. Het tijdstip van de algpmeene inschrij ving voor den dienstplicht, dat anders al tijd in de maand Januari was gesteld, is voor de lichting 1938 vervroegd. De in schrijving zal thans reeds in de maand October plaats hebben. De bedoeling" is n 1. het aantal zittingsdagen van den Keu- ringsraad uit te breiden. 'Daardoor hoopt men te komen tot een vermindering van het aantal keuringsraden, welke uit een oogpunt van bezuiniging wenschelijk wordt geacht IN STRIJD MET HET ALGEMEEN BELANG. Beslissing van de Kroon. B. en W. van Rotterdam hadden aan de besturen van het Plaatselijk Arbeids-Se- cretariaat en de Revolutionair-Socialisti sche Arbeiderspartij en aan den Algemce- nen Werkloozenbond op 29 Augustus een gedeelte van het gemeentelijk Nenijtoterrein in gebruik gegeien voor het houden van een bijeenkomst. Bij Kon. Besluit is dit besluit van B. en W. vernietigd. Het kon. besl. overweegt, dat het desbe treffende besluit door den burgemeester niet is ten uitvoer gebracht Het doel van de bijeenkomst was, te pro t<s toeren tegen de door de rege»:ing voorgenomen wijzi ging \an de ö.euniegeling voor werkioo- zen. Het K.B. acht het in strijd met het 1 to smtokkelm *n daartoe had hij het geld in d« carrofssei ie van zijn auto verborgen Toen hij in België aankwam, bleek ech ter, dat het geld uit zijn geldtaech was verdwenen. Daar de heer P. beloofde de benadeelden schadeloos te stellen, is hij voorloopig in vrijheid gesteld. DRONKAARD ZET DORP IN DUISTER. Auto vorsplintonL Op den rijksweg NispenRoosendaal reed Vrijdagavond een auto, komende van de Belgische grens, met een ontzettende snelheid. In een bocht verloor de bestuurder, de heer M. uit Roosendaal, de macht over het stuur en botste tegen een transformator- buis je op. Het werd danig beschadigd, waardoor het dorp Nispen in het duister kwam. Een agent, die bjj het transforma tiehuisje stond, kon nauwelijks zijn leven in veiligheid brengen. De dolle rit werd voortgezet door een sloot en een heg en eindigde op het erf van een boerderi> De agent ging naar de geheel versplinterde auto, die pas nieuw was, en ontdekte dat de beide inzittenden ongedeerd waren. Toen hij proces-verbaal op wilde maken bemerkte hij dat zoowel bestuurder als 'passagier dronken waren. De schade, aan het transformatorhuisje aangericht, is van dien aard, dat Nispen nog wel eenige dagen zonder electriciteit aal blijven, waardoor niet alleen de bevol king ia" het duister zit maar ook eenige fabrinAen niet kunnen werken. De bestuurder was wel voor schade aan derden verzekerd, zoodat den verstrek kende gevolgen van het ongeluk waar schijnlijk door de verzekering zullen wor den gedekt. Hij was echter niet verzekerd voor de auto zelf, die hij gehuurd had en die vrijwel geheel is vernield. VERGIFTIGINGSPOGING DOOR DIENSTBODE. Vreeselijks wraakneming. Wegens poging tot vergiftiging van haar patroon, een bejaarden inwoner van De Steeg en diens echtgenoote, werd een 23-jarige dienstbode gearresteerd. De man was na het nemen van een slok wijn on passelijk geworden en na terstond inge roepen geneeskundige hulp, werd vergif tiging met nicotine geconstateerd. Ook de echtgenoote had van den wijn gedronken, maar deze echter dadelijk weer uitgespuwd, omdat zij vies smaakte. Het onderzoek leidde tot een ondervraging van de dienstbode. Zij bekende al^ spoedig een scheutje vloeibare nicotine is den wijn te hebben gedaan. Als reden voor haar daad gaf zij op. dat mevrouw nog al eens op haar vitte en aanmerkingen op haar werk had Het fleschje met nicotine had zij van ds schrijftafel van den heer des huizes geno men. Het werd gebezigd voor insectenbq- strijding. 'y Het meisje is na haar bekentenis in het politiebureau te Velp opgesloten. De ge neesheer verklaarde, dat de hoeveelheid nicotine voldoende geweest was om heel de Steeg uit te roeien. TWEE SCHILDERS VAN STATIONS- KAP GEVALLEN. y Eén gedood, één zwaar gewond. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag waren op het Centraal Station te Amster dam twee schilders bezig met het verven van de buitenzijde van de eerste stations- kap. Het waren de 28-jarige L. en de 23- jarige H. Toen zij na een half uur schaf ten omstreeks half vijf weer aan het werk zouden gaan, hoorden hun medearbeiders plotseling een gil en eenige doffe slagen. Zij vonden hun twee kameraden op den luifel liggen boven het derde perron Beide mannen bleken hoogst ernstige verwondingen te hebben opgeloopen en kort na aankomst in het Binnengasthuis is L. overleden. H. is er nog ernstig aan toe. Blijkbaar is een der beide mannen uitgegleden, doordat de kap door de nachtvorst op verschillende plaatsen glad was geworden De ander zal gepoogd heb ben hem te grijpen en bij deze reddings poging is 'ook hij gevallen. ROUS EN VAN BEEKUM GEVONDEN*. Beiden ongedeerd. Blijkens een bericht uit Perth (Br.-ln- dië) heeft een vliegtuig, dat op zoek was naar de vermiste Indische sportvliegers Rous en Van Beekum, de plaats ontdekt waar beiden zijn neergekomen. De vlie gers zijn ongedeerd en bevinden zich op 120 mijl ten Zuidoosten van Kalgoorlle. Het Australische vliegtuig heeft levens middelen omlaag geworpen NEDERLANDER IN VRIJHEID. Geldsmokkelen zijn dool. De politie te Antwerpen heeft den Ne derlander P. uit Scheveningen, die eeni ge dagen geleden werd gearresteerd, ver dacht van verduistering van een partij diamant ter waarde van 250.000 frank, die hem door drie Antwerpsche diamant handelaars werd toevertrouwd, voorloopig in vrijheid gesteld. P heeft verklaard, dat bij de partij diainant„jp Duitschland had verkocht te- ten betaling in rijksinarken. Het lag in zijn bedoeling, deze marken naar België Hooid- en Neus ver kou den Doe wat Dampo m beide neusgaten. Doos 3Q, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DAMPO daar lucht ft vu op. NIEUW FINANCIEEL SCHANDAAL. HOoge persoonlijkheden or bij betrokken. Volgens de „Kölnische Zeitung" is bi België een nieuw financieel schandaal uit gebroken, dat zelfs alle voorgaande m de schaduw zou stellen Er is een bedrag ma bonderden millioenen francs mee gemoeid en er zijn verscheidene persoonlijkheden bij betrokken, die hooge posten bekieeden. In April failleerde cfcf grootste Belgische autofabriek, de Minerva Motors in Ant werpen. Deze onderneming werkte gedu rende haar laatste jaren met de voor de credietinstellingen van de Staat beschik baar gestelde middelen. De raad van beheer zou zich aan onge hoorde vergrijpen hebben schuldig gemaakt naar thans door den liquidator van de maatschappij aan bet licht gebracht wordt Ongeveer 26 personen, onder wie de leden ▼an den raad van beheer, de leiden van de Begische Circulatiebank, alsmede de leider* van de grootste Belgische fbnan- cieele instelling, de Société Generale de Belgique, zullen zich binnenkort voor bet gevecht te verantwoorden hebben. Tegen de beschuldigden zullen boeb- en financieel® vervalschingen gedurende de jaren 1930, 1931, 1932 en 1933 zoomede valoche opgaren bij de vaststelling der ac tiva naar voren gebracht worden. Dit fi- nancieele schandaal heeft in verband met de hooge persoonlijkheden, welke er bij be trokken zijn, in geheel België groot opzien gebaard. JAPANSCH SCHIP VERGAAN. Vermoedelijk 94 dach toffere. De „Kasjima Maroe", een Japanscbe passagiers boot van 280 ton, is ter hoogte van Tsjemoelpo vergaan. Vier leden der bemanning en vier passagiers konden worden gered door een voorbijvarend schip. Men vreest echter, dat de 64 ande re opvarenden om het leven zijn geko- en. SPAANSCH SCHIP KAN NIET AANLEGGEN. Kapitein door bemanning gevan gen gehouden. Het Spaansche motorschip „Cabo San Antonio", dat in andere Zuid-Amerikaan- sche havens reeds niet mocht aanleggen, mag voorloopig ook niet in de haven van Buenos Aires binnenkomen. Aan boord schijnt reeds gebrek aan le vensmiddelen en drinkwater te heerschen. Bevestigd wordt, dat het schip ondercom mando van een steward staat en 'dat de kapitein in zijn but gevangen wordt ge houden. EEN DILLINGER TENTOONSTELLING. De vrienden en aanhangers van John Dillinger, eenmaal Amerika's meest be ruchte gangster, hebben enkele dagen ge ileden in Chicago een museum geopend, waarin herinneringen aan Dillinger en zijn bende, hoofdzakelijk foto's, kleeding- stukken, wapens enz., te zien zijn. Aan de kassa vóór het museum zit de vader van Dillinger, een farmer uit Indianapolis, die zich in financieele moeilijkheden bevindt en die thans door vrienden van zijn zoo a wordt gesteund. De tentoonstelling mag zich in een groote belangstelling verheu gen, doch lang zal dat niet dyren, want de burgemeester van Chicago heeft zich tot den politieprefect gewend, met het verzoek toe te laten, (fat het zonderling museum wordt geslolen. Een dergelijke instelling, zoo verklaart de burgemeester, kan de stad op ernstige wijze schaden. Tot nog toe heeft de politie dit verzoek niet ingewil ligd. ZIEKTE ONDER DE KOEIEN. In de Wieringermser. Dicht bij Wieringen in de Wieringer- meer heerscht in hevige mate di&rrhee oader de weidende melkkoeien. Slechts in één polder heeft het vee van de kwaal te lijden, in de aangrenzende polder is er niets van te bespeuren. Het gebied is scherp omlijnd. De kwaliteit en de productie van de melk is door de ziekte sterk achteruit ge gaan. Om een voorbeeld te geveD, hei volgen de: I „Eén der veehouders melkt 15 koeien, wtike in normale omstandigheden 2t»l) liter melk per u.j ge» en, doch nu slechts 70 liter en dun nog maar van de 'J Dinsdag 6 October. Hilversum II. 301.5 M. A.V.R.O. 8—10 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011 Jetty Cantor's Ensemble; R.V.U. 114130 Le zing; A.V.R.O. 11.30—1230 Jetty Cantor's Ensemble; 12302 Kovaos Lajos.en zijn Orkest en Gramofoon; 22.45 Het Lyra Trio; 2.464.15 Het Omroep Orkest en Voordracht; 4.15-4.30 Voordracht; 4 30i5 Radio Kinder Koorzang; 3»—5.30 Half uur voor kleine kinderen; 530630 Het A.VJI.O. Aeolian Orkest, R.V.U. 6.307 Lezing; A.VR.O. 7—7.06 „En nm naar bedT; 7.05730 Het Schoollied klink» in de huiskamers; 7.308 Causerie; 88.10 Nieuwsberichten, daarna Mededeelingeo; 8.10—10.20 A.V.R.O.'s Bonte Dindagavond Trein; 10.20-11 Bridgen, 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Het A.VJELO. Dansorkast Hilversum L 1875 M. KJLO. 8—8.15 Wü beginnen den dag; 8.159.16 Concert; 10—-10.30 Muzieknitzending *oor fabrie ken; 10.30—11.30 Gramofoon; 1130—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 De K.R.O.-Melodto- ten; 11.20 Gramofoon; 1202 DeK.R. O.-Melodisten; 3—3 Vronwennortja; 9— 3.10 Gramofoon; 8.104 Het K.R.O-Or kest; 4.064.30 Gramofoon; 4JS06 Het K.R-O.-Orkeet; 5—6.10 Gramofootv; 5.10— 5.45 Het K.R.O.-Orkeat; 5466 De K.R.Q. op felteftatiebeaoek; 66.15 Gramofoon, 615—T De K.R.O. Melodisten; 7.»—7 36 Lezing; 7.358 Sporthaïfuurtje; 88.10 Nïevwaberrohten m KJR.O.-mededeefin- gen; 8.108.40 De KB.O. Metodtotan; 8.40—8.50 Gramofoon, 8.'30030 Opvoe ring van bet hoorspel ..Tnaschen acht twaalf to vier uur"; 9.5010.06 Gramo foon; 10.06—1030 Het K.R-Ol Orkest; 1030—1035 Nieuwsberiohten; 10.35— 11.30 Paul Godwin en rijn Orkest; 11-30 IS Gramofoon. 7 HUversum II. 3013 M. VjLRjL 8 war Gramofoon; 930 uur On*e Keuken; V-P. R.O. 10 u*r Morgenwijding. Voorganger: Ds. H. H. Dorgek»; VjLRjL 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven; 1130 uur Uitzending voor werkloozen, 12 uur Gramofoon; 12.15 uur De Bohemians; 1 uur Gramofoon; 1.16 uur De Bohemians; 2 uur Gramofoon; 2.30 uur Voor de Vrobwen; 3 uur Voor de Kin deren; '530 uur Het V.A-R.A.-Orkeet; 6 uur Gramofoonf 6.15 uur Het If.A.R.A.- Orkest; 6 46 uur Gramofoon; 7 uur Sport; 7.16 uur De Krekeltjes; 7.40 w 8 uur S.O.S.-berichten; 803 uur Nieuws berichten en V.A.ILA.-Varia; 8.15 uur Me lody Circle; 845 uur Opvoering van het hoorspel „De stem van Victor Hugo"; 10 uur Nieuwsberichten; 10.05 uur Viool en Orgel; 10.30 uur RamHers V.A.R-A. Dans Orkest; 11 uur Lezing; 1130 uur Gramo foon. Hilversum L 1675 M. N.CJLV. 8-B.H Schriftlezing en Meditatie; 8.15-9 30 Gra mofoon, 10.3011 Morgendienst onder leiding van Da. J. C. J. de Kuiper; U 12 Cello-recital; 12.151230 Leger dea Hetla kwartiertje; 12.30130 Orgelbespe ling; 1.302 Gramofoon; 23 Zangrecital an Gramofoon; 33.15 Enkrateia-kwan- tiertje; 3.16—3.45 Het Hendriks Trio; 4 —4.90 Vervolg Concert; 4.305 Gramo foon, '56 Kinderuurtje; 66.30 Land- bouwhalfuurtje; 6.307 Onderwijsfonds ▼oor de Binnenvaart; 77.1Ö Nieuwsbe richten; 7.157.50 Met de microfoon op beaoek tijdens de3e Zendingsconferentie; 7.508 Radio-reportage, 88.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8159 De Arnhemse he Orkest Vereeniging; 9.109.40 Lezing; 9 40 —10.20 Vervolg Concert; 1030—10.26 Nieuwsberichten; 10.2510.40 Schaak cursus; 10.40—41.30 Gramofoon an Schrift toning. RADIO-CENTRALE. Programma CL Dinsdag 6 October. London Regional 11.06 Cinema Orkest, 1130 Het BJB.C. Orkest; Keulen pl.m. 12.36 Concert, 1.20 MededeeUngen, 1.36 „Allerlei von zwei bis drei"; London Re gional 220 Gramofoon, 230 Orkest, 320 Orkest, Droitwiofa 4.50 Theater Orkest, 6.05 Gramofoon, 5 96 Populair Orkest; Di versen 6.20-6.45; Droitwich 6 45 Orgelcon cert, 7.20 Het B B.C. Harmonie Orkest; Beromonster 730 Populair concert; Droii- wich 8.20 Het B.B.C. Revue Koor; Lon don Regional 920 Het B.B.C. Oansorkeot; Berlijn (Hamburg) 10 Populaire- en Volk» muziek; Weeoen 11.90 Orkeetooooert. Woensdag 7 October. Drofiwich 11.06 Orgelconcert; Radio Daa rna rk 11.35' Ensemble; Keulen 12.20 Me dedelingen en Gelukwenschen, 12.35 Cooc oert, 120 MededeeUngen, 1.95 Vervolg concert; London Regional 2.20 Het B.B. G. Wels Orkest; Parijs Radio 2.50 Con cert, 420 Gramofoon; Keulen 520 Geva rieerd programma. 6.20 Gramofoon; Droit wich 7.05 Het B B C Orkest;! Keulen 7.36 „Bel Gonta" 806 Oude dansen; Rome plm. 8.50 Orkeetooncert; Boedapest 10.20 Zi geunerorkest; Drotwioh 1120 Danaorkeet 11.50 Gramofoon. allersleahtste kwaliteit met een zeer laag vetgehalte. Reeds geruimen tijd hadden de fabrie ken geklaagd over de slechte kwaliteit van de melk. De veearts, die bij de zieke die ren werd geroepen, staat voor een raad sel. Zijn advies, om de snel verarmende dieren op stal te zetten en droog- en krachtvoeder te roeren, gaf echter direct zichtbaar resultaat Het vee dat er het allerergst aan toe is, heeft echter gerui men tijd noodig om op te knappen. De oorzaak van de ziekte ie nog volko men onbekend. Men onderzoekt alle mo gelijkheden, het water, de uitwaseming van den bodem, een teveel aan zouten. Het gras in de Wieringermeer Is onder zocht en vergeleken met gras van het eiland Wieringen. Het wijkt in niets af van bet gras van het oude land. En toch heeft een veehouder uit het besmette ge deelte de ervaring opgedaan, dat zijn vee, dat nog in lichten graad was aajngetast, overgebracht naar een weide te JW ie rin gen, zien de roo gen genas. Zitting van 1 October. Zware straffen aan inbrekers opgelegd. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffend* de inbraak in bet kantoor van de Goop. Producten Handels- vereen. te Gouda, in den nacht van 18 op 19 December. De inbrekers slaagden er In om met de door hen meegebrachte instru menten de kluisdeur te openen. Daarna hebben zij hun krachten beproefd op de brandkast, doch deze heeft aan de pogin gen weerstand weten te bieden, vermoe delijk doordat met de werkzaamheden aan de kluisdeur reeds zooveel tijd verloren was gegaan, dat men niet tijdig gereed kon komen. Drie verdachten hebben rich in deze zaak te verantwoorden gehad. De techni sche vakman van de bende, de bankwer ker J. M Dzag rich voor dit feit,' dat hij volledig bekend had, gestraft met een jaar gevangenis. Bij de bepaling van de strafmaat heeft de rechtbank rekening gehouden met de gevoelige straffen, die D. reeds voor andere inbraken waren op gelegd. In totaal zal hij acht jaren gevan genisstraf hebben te ondergaan. Als zijn twee medeplichtigen hebben terechtgestaan de metselaar R. W. de G-, die ook in andere zaken van de bende be trokken is geweest, en de timmerman A. T. C. N.f die alleen in deze zaak ato verdachte was opgetreden. Hoewel beiden hebben ontkend, heeft de rechtbank hen schuldig verklaard en De G. veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waardoor het totaal van de hem opgelegde straf, steeg tot 4 jaren en N. tot vier jaren gevangenisstraf. G1. De melkboer Jan vond Willemijn Een meid zoo proper, ne. en rein, Zij had zijn hart in vlam gezet, Dus vroeg hij, tikkend aan zijn pet. Of zij bij t rijzen van de maan Met hem uit wandelen wou gaan. 62. Ook Willennjn vond onzen Jaa Een degeÜjken, flinken man; Ze spaarde uus haar laatste centen Om zich te la en permanenten; -Ze dacht: Als Jan vanavond komt Staat hij hier zeker van veratomdf MAANDAG 5 OCTOBER 1938 Benschop. De schietvereeniging Paul Kruger hield op Zaterdag 26 September haar jaarlijksche schietwedstrijden op he terrein achter de bijzondere lagere school „Eben Haëzer". Er was veel belangstel ling De uitslag van de wedstrijden, dien wij wegens plaatsgebrek niet eerder kon den opnemen, is als volgt: Personeele Baan. Klasse A: 1. G. A. Koe- leveld 99 pt2. B. Haaksraan Tzn. 99 pt.; 3 G. Sluis 99 pt.; 4. G. Verhoef 96 pt.; 5. T. Schep 96 pt.; 6. F. Verweij 96 pnt.; 7. E. Haaksman 95 pt.; 8 J. W. v. d. Heiden 95 pt.; 9. D. Boer 95 pt; 10. H. Ver maat 94 pt. Klasse B: 1. G. van den Berg 95 pt.; 2. C. Boon 94 pt.; 3. J. van Os Fzn 94 pt.; 4. J. Haaksman 94 pt.; 5. J. Roodenburg Azn. 93 pt6. C. P. Roodenburg 92 pt.; 7. J. van Eek 91 pt.; 8 D. C. Kasteleijn 91 pt.; 9. B. Stigter 90 pt.; 10. D. Riet veld 90 pt. Klasse C: 1. D Haaksman 95 pt; 2. Adr. van Os 95 pt3. C. van Delft 93 pt.; 4. T. Haaksman 93 pt.; 5. P. Schep 93 pt.; 6. H. Rouw 93 pt.; 7. M. d. Vlist 91 pt.; 8. J. W. Brouwer 88 pt.; 9. W. Beijen 86 pt.; 10. G. Roodenburg 84 pt; 11. B. Haaksman Azn. 84 pt De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen naar keuze. Vrije baan. Klasse A: 1. J. W. van der Heiden 50 pt.; 2. C. A. Roeleveld 50 pt.; 3. B. Haaksman Tzn., 50 pt.; 4. G Sly is 50 pt.5. H. Vermaat 49 pt; 6. G. Ver hoef 48 pt. Klasse B: 1. J. van Os Fzn. 50 pnt.; 2. J. van Eek 50 pt.; 3. CL Boon 49 pt.; 4. G. van den Berg 48 p.; 5 T. Roodenburg Ax 47 p.t. Klasse C: 1. Adr. Oa 50 pt.; 2. T Haaksman 50 pt.; 3. J. W. Brouwer 49 pt.; 4. D. Haaksman 49 pt; 5. B. Haaks man Azn. 49 pt.; 6. Schep 49 pt. Als prijaen waren hiervoor geldprijzeo beschikbaar gesteld. Vrije baan met tijdopname: 1. D Haaks man 41 pt. in 19 sec.; 2. G. Sluis 48 pt. in 23 2/5 sec.; 3. F. Verweij 45,pt. in 22 sec.; 4. J. W. van der Heiden 40 pt. in 20 sec.; 5. J. van Os 48 pt. in 25 sec.; 6. W. Beijen 42 pt. in 221/5 sec.; 7. J. Haaksman 46 pt. in 241/5 sec.; 8. B. Haaksman 39 pt. in 23 sec.; 9. Adr. van Os 47 pt. in 29 Sec.; 10. G. van den Berg 47 pt. in 29 1/5 sec.; 11. C. A. Roeleveld 39 pt. in 24 2/5 sec"; 12 H. Vermaat 45 pt. in281/5 sec.; 18. J. W. Brouwer 44 pt. in 27 3/5 sec.; 14 C. van Delft 46 pt. m 29 sec. Benschop. Blijkens de regenmeter op Wilbelmina's Hof, bedroeg de regenval over de maand September 106.5 m.m. Afloop verkooplng. Bergambacht Bij de ten overstaan van notaris Versteeg gehouden openbare ver- kooping werden de eigendommen van den heer T. Verhoeff alhier, welke in totaal f 5910 konden opbrengen, opgehouden, terwijl die van den heer G. den Ouden werden gekocht door den heer B. de Bruin te Lekkerkerk, voor totaal f 7020. Duivenvlucht Bergambacht De postduivenvereeni- ging „De -Gevleugelde Bode" alhier hield haar laatste wedvlucht uit Quévy over 184 K.M.De duiven werden gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 12.1136 uur. - De uitslag was: W. Kroone 1; A. Bouter 2; C. Burger 3; J. Brand 4; G. Brand 5; P. de Graaf 6; I. Verhoek 7 en A. Fre- derikse 8. De heer Kroone verwierf hiermede als eerste prijs een zeer mooi schilderij, voor stellende twee duiven, binnenkomende op het hok, geschilderd en beschikbaar ge steld door den heer D. v. d. Velde. Oranjevereeniging. Capeffe. a.d. IJssef. De' Oranjevereeni ging „Wilhelmina" hield in de bovenzaal van de „Amstelbron" haar jaarvergade ring. Na opening door den voorzitter den heer J. de Vries, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek ,dat het le dental stijgenide is. De penningmeester deelde mede, dat de kas een batig saldo had van f 38. De aftredende bestuursleden de heeren H. Schouten en P. C. Streefkerk, werden herkozen Een breedvoerige discussie werd gehou den over de vraag, op welke wijze de geld middelen der vereeniging in verband met de op handen zijnde feestelijkheden kon den vermeerderd worden. Besloten werd van de leden een etxra contributie te vra gen. De beer G. Kalkman Jr. is gekozen tot bestuurslid van den ring „Alexander" ▼an den Bond van Jongel. Vereenigingen op Herv. Ger. Grondslag. Evangelisatie. Capeüe a.d. IJssel. De Evangelisatle- •amenkomsten, die onder leiding van den' heer J. Kare, Herv. Godsdienstonderwij zer, n een lokaal Bermweg-West, werden gehouden, zullen voortaan plaats vinden ie een lokaal Bermweg-Oost. door heipaal getroffen. Gouda. Op het terrein van de kaarsen fabriek werd Vrijdag bij het bouwwerk de 31-jarige timmerman J. Schuurs uit Botterdam door em tmebiêtandm nm- inm paal getroffen Met een gebroken linker- been is bij per auto van den geneeskun digen dienst naar het Van Iterson-zieken- huis gebracht. Na daar voorloopig te zijn behandeld, werd hij naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. POSTERIJEN ENZ. Gouda. Bij Kon. besluit van 28 Septem ber is met ingang van 1 Novenjbqr be noemd tot referendaris der posterijen, te legrafie en telefonie, de beer G. M. Cor- man, thans referendaris 2e klasse der pos terijen, telegrafie en telefonie alhier. Gfoot-Ammers. Ten bate van de TB.C. bestrijding heeft de heer T. Damsteegt in de gemeenten Groot-Ammers, Nieuwpoort en Langerak ingezameld 860 oude belas- tingmerken en oud koper, tezamen we gende 8 K G. en voorts een groote hoe veelheid zilverpapier. Groot-Ammers. De directeur van het hulppostkantoor deelt mede, dat de bewo ners van Opperst okStreefkerk van af de trapjes tot aan Bergstoep voor spoedige bestelling hun adres aldus dienen Inschrij ven: Streefkerk, postadres Groot-Ammers. De bewoners van Gelkenes vanaf de wo ning van den heer d. Vlist tot die van den heer Eegdeman schrijven alleen Groot- Ammers en niet post Schoonhoven. Bus lichting 's morgens 6.10 aur m 's middags 6 uur. De tolheffing bi] Haastrecht Haastrecht Bij Koninklijk besluit ta aan den polder Sfein wederom concessie verleend tot tolheffing op de brag over den gekanaliseerd en Hollandschen IJmoL Hekendorp. Dank zij de bemoeiingen van den burgemeester en van den agent der arbeidsbemiddeling uit Langeruigeweide, zijn alle werkloozen uit deze gemeente aan den nieuwen weg te Langeruigeweide en verder aan de spoorwegen teuterk gesteld. In verband met de wekelijksche uitkeering van steungelden beteekent dit voor de ge meente een heele verlichting. De beer W. G. B. uit Hoenkoop heeft hier bij de politie aangifte gedaan dat de hond van den veehouder G. J. G. K» hem een stuk uit zijn broek had gescheurd Door bemiddeling van den veldwachter werd de schade onderling geregeld. De hond die zich meermalen op dergelijke wijze had misdragen, is op verzoek van zijn eigenaar door den veldwachter dood geschoten. Bazar „Concordia". Krimpen a.d. IJssel. De bazar welke de muziekvereeniging „Concordia" heeft go- houden en waarvan de opbrengst ten bate van het Instrumentenfonds kwam, thans weer achter de rug. Zaterdagmid dag beeft als reclame genoemde vereeni ging een rondrit door de gemeente gehou den. Vele ingezetenen hebben deze bezar bezocht en gezien de bier ter plaatse beer- schende werkloosheid, kan het bestuur ook wat bet financieel gedeelte betreft tevreden zijn Krimpen a.d. IJssel. Het bestuur der voormalige Oranjevereeniging „Uranje Boven" stelt thans al het mogelijke in het werk om straks, ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana, feest te kun nen vieren. Hier ter plaatse zijn thans Oranjevereenigingen en wel: „Trouw aan Oranje", Buurtvereeniging „Steenbakkers- straat", „Wilhelmina", „Dg Waal' „Oranje Boven" In verband met de binnenkort te ver wachten stapelloop van een der tanksche pen van de Shell-groep, metende pl.m. 9000 ton, welk schip in aanbouw is bij de N.V. C. d. Giessen en Zonen'g Scheeps werven alhier, zal uit de haven pl.m. 30.000 kub. M. zand en grond gebaggerd worden. Dit zal gebruikt worden ter ophoo ging van de rietgronden aan de S'iksloot. Tentoonstelling van handwerken. Lekkerkerk. De clubs van „de Rijzende Kerk" hebben in „Ge-Ar" een tentoonstel ling georganiseerd van de door de meis jes vervaardigde handwerken en andere voorwerpen, welke zullen worden verkocht tegen vastgestelde prijzen of door middel van sjoelbak, grabbelton en andere attrac ties aan den man zullen worden gebracht. De opbrengst is bestemd voor aankoop van grondstoffen voor de clubs. Het eventueel batig slot zal worden afgedragen aan de kerkvoogdij Belangstellenden hebben vele prijzen beschikbaar gesteld, omdat bet doel de volle sympathie van de gemeenteleden bezit. De bovenzaal van „Ge-Ar" was keu rig versierd en de werkstukken en ge schenken waren met veel smaak opgesteld en noodigden uit tot koopen. Ds. van Dijk opende op verzoek deze ten toonstelling. Het gezamenlijk belang en de groote Trvjwilüge medewerking van het publiek waren hem aansporing om aan dit verlangen gevolg te geven. Hij hoopte deze bazaar goed zal -slagen en daar- twijfefde hij ook niet. Wanneer in on tte iets dergettjks op touw wordt slaagt dit altijd Even wees hij op het „pas getrouwd" poppenpaar. Er moest om dit in z'n bezit te krygen, geraden wor den op v|?lke datum dit huwelijk was vol trokken. Niettegenstaande de devaluatie van den gulden bleven de vastgestelde prij zen gehandhaafd. Aan allen, die hebben meegewerkt, ox door giften of cadeanx, bracht apc. harifr- lijken dank. Met de beste wenschen voor het welslagen, waaraan niet in 't minst wordt getwijfeld, verklaarde de predikant de tentoonstelling voor geopend. Lekkerkerk. De uitslag van de groenten- veiling is als volgt: Stokprincessen zonder draad 15—18 ct.; spekboonen 5—6 ct., stamboonen 89 ct.; andijvie 5095 ct. per 100; komkommers f 22.05 per 100; roode kool 45 ct., sovoye kool 46 ct., peen f 22,10 per 100 bos; meloenen 1ste 78 cL, 2e 67 ct., 3de 4—5 ct.; tomaten f 1.50f 1.60 per 100 p.; Bergamot 2e 56 ct; Pondsperen 2e 56 ct., Maagde- peien le 1314 ct., Leopold 2e 1314 ct., Sint Germain 910 cent; Groningerkroon appelen 10—11 ct; druiven 7'/t—8 cent per pond. Oprichting Oranjevereeniging. Moercapelle. Een 20-tal ingezetenen heeft het plan opgenomen, tot oprichting van een oranjevereeniging. 4 Moercapelle. Aan komen loopen een hond, te bevragen bij J. Hogeveen, Dorps straat Moercapelle. Op de Donderdag 1 October 1936 gehouden eierveiling waren aange voerd 3427 eieren. Prijzen waren als volgt: henneneieren f 3.103,50, kippeneieren f 4,855.30, eendeieren f 2,502.55, kal koeneieren f 55.16, alles per 100 stuks. Schietoefening BjVL. Moercapelle. Gedurende de wintermaan den zullen de schietoefeningen van den B. T. L. in de zaal van den heer A. P. Versloot plaats hebben. Cultureels werkloozenzorg. In deze gemeente is een oommissie samengesteld voor cultureele werkloozenzorg. De burgemeester heeft de ze oommissie geïnstalleerd. Getracht zal worden verschillende cursussen in het leven te roepen, terwijl verder voor alge- meene ontwikkeling mi ontspanning zal worden zorggedragen. Een lokaal zal wo: gezocht waarin de werkloozen hun tijd kunnen doorbrengen. De commissie is gesplitst in twee sub-commissies. Tot voorzitter van de commissie, die zich be zig zal houden met de materieele nooden is benoemd wethouder J L. de Jong, ter wijl tot voorzitter van de cultureele com missie is benoemd wethouder H. Frede- riks. Het voorzitterschap van de geheele commissie berust in handen van den bur gemeester. De postdnivenvereen. „De Gevleugel de Vrienden" alhier hield een wedvlucht vanuit Mons (afstand 180 K M.). De dui ven werden te 8 20 gelost Aankomst eer ste duif 1123.25 v.m.; aankomst laatste duif 11 52 48 v.ni. De uitslag was als volgt: P. den ^raber 17; J. Palsgraaf 19 en 36, Kasbergen en Baas 22; J. Vermeer 23, 32, 34 en 43; B Leeuwis 28; B. d. Hoeven 31; G. van Vliet 48 én 57; N. van der Z den 52 en 77, Gebrs. de Wit 59 en 64; M. van Kranenbrug 61 en Gebrs Kis- man 75. g Wij konden reed» de volgende premies uitreiken: 5 W. E. v. HARTEN, Haven 40 Schoonhoven J. H. OSKAM. 01. v. Noortstr. 42, H. SCHIPPER. C 140 Nw.-Lekkerland S Gebr. BLONK, Beyerscheweg G 122, Stolwijk. J. v.d. VLIST, B 145 A. LIEFHEBBER, J. v.d. GRAAF Wed. A. HEMERT, A. DE BRUIN, W. C. VAN ÜAM. Gez. LEKKERKERKER, G. VAN DEN BERG, 387 J. VAN DAALEN, A. A. BOER, M. STAM, M. A. OVERBEEK, Lopik. Wed. J. VAN DORP, B 83, Berkenwoude M. DE VRIES, Breekade 5, Krimpen a.d. IJssel JAC. VAN DIJK, Twaalfmorgen I 43, Reeuwijk J. DE RUITER, Ottoland ZWAKHALS, Muisbroek, Giessen-Nieuwkerk J. FYAN, s'Gravenweg B 246, Nieuwerkerk a. d. IJssel NICO WIÉRKS, Tienhoven lïoogstraat, Nol weg 93, 243, Opperduit 23, RENAULT, Prima Quatre 1932, in goeden staat; 20000 K.M. geloopen, 280.—. GARAGE STAM, Nieuw- Lekkerland. ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT: I STERL KETEL, compl. 1.95 GLAZEN 1 L. 0.19 - 2 L. 0.23 enz. J. C. DE JONG, WINKELIER NIEUW-LEKKERLAND Het Nut Nieuw-Lekkerland. Woensdagavond hield het Dept. van de Mij. tot Nut van 't Algemeen een ledenvergadering, welke matig bezocht wan De notulen werden on gewijzigd vastgesteld. Er werden vier nieuwe leden aangenomen. De verslagen van de verschillende instellingen werden met aig. flt. goedgekeurd. Als commissa rissen van de spaarbank werden herkozen de heeren I. P. Kleijhurg en H. de Vries en tot bestuursleden van de spaarbank werden gekozen de heeren v d.. Koogh en Mgnlief. Het bestuur van het Dept. werd in zijn geheel herkozen. kind overreden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zaterdagmid dag had de timmermansknecht G. den Hoed, aan den Groeneweg, gemeente Ze venhuizen, een schuit met hout geladen bij de werkplaats van de Gebr. Knaap, Toen de H weg zon varen, wilde een 7- jarig zoontje van den heer v. d. Knaap, dat in de poort naast do werkplaats aan het spelen was, meevaren. In een draf liep bij door de poort en stak den weg over; hier werd hij door een passeerende auto welke plm. 60 K.M. per unr reed, ge grepen en bleef zwaar gewond liggen. De ontboden geneesheer constateerde, dat beide beenen gebrokon waren en de horst- kas ten deele ingedrukt was. In zorgwek- kenden toestand is de knaap naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd. IJsselslein. De fabrieksarbeider Van D., werkzaam op de houtwarenfabriek van de firma Schilte, alhier, heeft tijdens zijn werkzaamheden een zijner handen zooda nig geklemd, dat hij genoodzaakt werd, jgich onder behandeling te stellen van een geneesheer en voorloopig zijn werkzaam heden niet kan «Kziekie» C 5 A 403 Kerklaan 86 Gouderak: Streel kerk Sliedreeht. Papendrecht. Nieuwpoort. Capellea/d IJssel Polsbroek. Benschop. Noordeloos Nieuwe weg 186, Hardintfveld. Gelkenes Th. PINKSEN, F. PEELE, T. OOMS, G. KOREVAAR, ADR. KOETSIER, Haastrecht Schelluinen Ammerstol Lekkerkerk Zevenhuizen J. KLEYN. G. v. DIJK, W. TROUBORST, Kerkstraat Marktstraat 259 Lageweg 235 A. VAN DEN HEUVEL, B 63 ADRS. NEVEN Azn., Dorp G. v. d. HEUVEL, Achthoven P. VAN VLIET, W. VAN WIJNEN, C. BAAN, H. DEN HARTOG, H. DE HOOP, Alblasserdam. Oudewater Ouderkerk aan den IJssel. Groot-Ammers. Lekkerkerk. Lexmond Benedenberg 287, Bergambacht Louwver. 3, Krimpen a.d. Lek B 87, Bleskensgraal Jaarsveld W illige-Langerak W. DORRESTEIN, B. KOOL, G. VERSTEEG, Lopik. Tentweg E -21, Lakerveld 210, Stolwijk Lexmond. Damclub D.O.S. Polsbroek. Dinsdagavond hield de Polsbroeksche damclub haar 5e jaarver gadering in de zaal van, den beer J. v. d Akker. Wegens afwezigheid van den voor zitter werd de vergadering door den 2en voorzitter geopend. Hierna bracht de se cretaris zijn notulen en jaarverslag uit. De penningmeester deed verslag ,nver zijn financieele beheer. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Rietveld, voorzitter; L. Hoogenboom, secretaris; J. Kok, penningmeester; K. Teeuw, 2e voor zitter en A. v. d. Vlist, alg adjunct. DO.S. is evenals andere jaren weer aangesloten bij het Onderlinge Damdie- trict Gouda. Streefkerk. Uitslag wedvlucht Postdni venvereen. „Luchtexpres" Streefkerk- Groot-Ammer8, van Libramont. Los 9.30 uur Eerste duif 1.4151 uur. Prijzen: 1 J. Donkersloot; 2 W. Janse; 3 en 8 A. Si mons; 4 B. Burggraaf; 5 M. Looren de Jong; 6 en 7 F. Stout. MINISTERIEEL BEZOEK AAN DE SLUISWERKEN. Vreeswijk. Zaterdag bracht de minis ter van waterstaat, jhr. ir. 0 C. A. van Lidth de Jeude een bezoek gebracht aan de sluiswerken te Wijk bij Duurstede en Vreeswijk, zulks in verband met den stand van de werken voor de verbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn. De mi nister was vergezeld van den burgemees ter van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, met de wethouders Kropman, Rustige, De Miranda en Van Meurs, benevens eenige hoofdingenieurs van Amsterdam. Voorgelicht door hoofdingenieurs van pjLeo. Buks waterstaat, beeft bet gezelschap hier en te Wijk bij Duurstede de sluizen" bezichtigd. KIND VERDRONKEN. Waddinxveen. In een onbewaakt oogen- blik geraakte het 4-jarig zoontje van den heer de Knecht in de Gouwe te wfter. Het kind zonk onmiddellijk naar de diepte. Toen het op het droge was gehaald, heeft men nog getracht door kunstmatige adem haling de levensgeesten weder op te wek ken, doch tevergeefs; de dood was reeds ingetreden. Waddinxveen. Het faillissement van den heer A. Koster, kruidenier, is geëindigd. In alle flinke plaatsen Kiompcnventers gevraagd tegen vast loon. Brieven, met verlangd loon: G. 207, Slie dreeht. Die zelf over een wagen be schikken, genieten de voorkeur. TE KOOP AANGEBODEN: Een goed onderhouden KINDERWICEM TOOr zpotprijfl; benevenz GROOTE SPIEGEL met eiken lijst en 4 STOELEN met 2 FAUTEUILS. Ad»s: G P VAN REKOM, C 148, Sliedreeht. TE KOOP bij KRAMER op de Uitbrei- dinjf te Sliedreeht: Een prachtige gesloten Bakfiets. Een open Bakfiets Een Jongensfiets Een Meisjesfiets Een Transportrijwiel E*a Tandamrijwiel 30- 10— V 10— 12.-

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4