A Tegen hoofdpijn neem 'n "AKKERTJE1 Vredesklok 15 NOVEMBER SINTNICOLAAS ZEEPFABRIEK „DE KLOK" HEERDE (Geld.) 5 MOOIE NIEUWE ijk nieuws Ingezonden stukken De Rechtszaken Wilt U vóór Ook na dien tijd blijven de voorzijden en geschenkenbons nog geldigi Wei-, Hooi- en Boomgaard- land, gemeente Langerak, Gelbelegging TE KOOP: Centrum van Sliedrecht BOND VAN KAASPRODUCENTEN Openbare Vergadering i ILS DE STORMEN GIEREN.... I BRILLETJE... M. NORT Mitento in de Doelen te Gorkum 10-12 November a.s. Uit de hand te koop; 6 Woningen. (fcooU ofotog- A. VddUotnp BREUKLIJDERS!! H. SPETTER &C» 6000 Kilo Bieten Te koop gevraagd Biggenmerken gekruiste Hennen, VRIJDAG 6 NOVEMBER TOG Reünie-Bioscoop. Gouda. Het vlotte spel van Francis Le- derer en Frances Dee is van Vrijdag tot en met Maandag in de Reunie-biosuoop te bewonderen in de vroolijke film „Liftboy $o. f4 Het is een rolprent, die den toe schouwers een avond van humor en amu sement waarborgt, want ..Liftbop No. 14" vormt een aaneenschakeling van grappi ge en vluggespeelde scènes en van pretti ge muziek Als tweede hoofdnummer draait „Fluis terend Goud", waarin George O'Brien veel succes beeft geboekt De jeugd, beneden 14 jaar, die geen toegang heeft voor laatstgenoemd» film werk kan de in matinee van Woensdag middag niettemin van „Liftboy" genieten. Op 15 Nov. wordt weer een Zondag ochtend voorstelling gegeven. Verzakking Lopikervoordijk. Lopik. Waarschijnlijk door bet natte weer is een gedeelte van den Lopikervoor dijk in de nabijheid van de R.K. Kerk te Cabauw verzakt. Het verkeer, dat thans vanaf „Kooilust" tot de brug nabij „Het Zwaantje" langs de smalle Kade moet plaats hebben, ondervindt hiervan grooten last. COMPLOT VAN JEUGDIGE DIEVEN. Maandenlang winkeldiefstallen gepleegd. Moercapeiie. ln deze gemeente is een complete dievenbende bestaande uit 14 jongens, van wie de meesten de school nog bezoeken f— ontmaskerd. Door toeval zijn de diefstallen, welke 'reeds maandenlang gepleegd werden, aan het licht gekomen Een uitgebreid onderzoek heeft het volgende doen blijken. In koppeltjes van 3 en 4 trokken de jeugdige boefjes er op uit en stalen in di verse winkels vrij groote kwantums cho colade. koek, drop, kauwgom, toffee's, si garen, sigaretten, enzhetgeen dan onder ling verdeeld werd of w een leegstaand schuurtje opgeslagen. De koekblikker wierpen zij, nadat deze leeg gegeten wa ren, in het water. Onder het voorwendsel iets te willen koopen, ging men met een koppel den win kel ih, terwijl één van de jongens bediend werd, sloegen de anderen hun -slag. Boeren koopen hun eigen aard appelen. Niet alleen met winkeldiefstallen hield men zich bezig, ook werden aardappe en gestolen, waarbij de jongens uiterst ge raffineerd te werk gingen. Bij landbou wers boden zij voeraardappelen aan. wel ke zij voorgaven op het land gelezen te hebben. In werkelijkheid waren de aard appelen gestolen, zoodat het gebeurde, dat landbouwers hun eigen aardappelen koch ten voor veevoeder. Tegen 12 jongens werd proces-verbaal opgemaakt. Toen aan één der jongens gevraagd werd, wat hij wel zeggen zou, als hij nu de gevangenis in moest, antwoordde hij: „Je weet er niks van; we gaan naar de tuchtschool." Waterleiding De AJblasserwaard en Vljf- heerenlanden. Meerkerk. Spoedeisebende vergadering tan het algemeen bestuur van de „Water leiding'de Alblasserwaard en de Vijfhee- renlanden' 'op Maandag 26 October. Af wezig de heeren G. W. Luijendijk, F. Kraaij, Th .Hykoop, J. F. Termaat en T. van 't Hoog. Voor de beide laatstgenoem den zijn tegenwoordig de plaatsvervangers de heeren D van Dijk en J. Baron. De voorzitter opent de vergadering, waarop de notulen worden gelezenen zon der op- ot aanmerkingen worden goedge keurd. Ged. Staten hebben goedgekeurd terug gezonden het besluit van het algemeen bestuur van 16 October, tot het aangaan van een geldleening groot f 80 000 ten be hoeve van het bedrijf. Bij dit schrijven is toegezonden een ontwerp-overeenkomst voor 't aangaan der leening met verzoek mede te deelen of tegen dit ontwerp nog bezwaren bestaan. De voorzitter deelt mede, dat met het oog hierop deze spoedeischende vergade ring wordt gehouden, teneinde zoo spoe dig mogelijk in de gelegenheid te zijn om van deze leening gelden te kunnen opne men, daar de vorige week de laatste ter mijn, groot f 26.500, van de leening groot f I.'000.000 is opgenomen. Na voorlezing van het ontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan Ged. Staten te berichten, dat de stichting daarmede accoord gaat. Hieruit blijkt dus, dat met de stichting der waterleiding een bedrag van 1.080000 gulden gemoeid zal zijn. De raming van ir B. A. Verheij, d d. Juli 1933 voor de 20 gemeenten was f 984.665, aan subsidie van de werkver schaffing zal worden ontvangen f 100.000 bluft f 884.665. Meer betaald aan Manoesmanbuizen dan oorspronkelijk plan wegens uitbreiding hoofdbuizennet f 44.191. Meer betaald voor het leggen der buizen dan oorspronkelijk plan f 26.200. Totaal meer gemaakt in de 20 gemeenten 300 aansluitingen, is 300 x f 44 ia f 13 200. Meer kosten aan dienst leidingen door het brengen der kranen op de plaats waar de verbruiker gewoon was zijn water voor huishoudelijk gebruik te betrekken 3971 x f 12, is f 47.652. Aan leg Langerak en Nieuwpoort f 50.000. Meer renteverlies doordat het werk langer duurt dan oorspronkelijk was gerekend f 10.000. Meer opzichte rsloouen door de zelfde oorzaak en mede als een gevolg van de uitvoering in werkverschaffing en bo vendien meer personeel, doordat de ad ministratie van de werkverschaffing door de opzichters gevoerd moest worden f 20.000 Gezamenijke meerdere uitgaven f 211 243. Blijft f 1 095.908. Minder werk op diverse posten f 16.Q00. Totaal f 1.079.908. Door uitbreiding van het hoofdbuizen net wordt het getal aansluitingen ver hoogd met 300, door toetreding van Lan gerak en NieuwjSbort, rrjet 420 aansluitin gen. Totaal dus 720 'aansluitingen méér. De gemiddelde opbrengst per aansluiting is f 17.17 rond f 17 x 720 is f 12.240 per jaar. Aangenomen mag dus worden, dat de hoogere opbrengst ruimschoots opweegt tegen de hoogere uitgaven Bij de rondvraag worden nog enkele vragen betreffende de waterleiding door den voorzitter beantwoord, waarop de ver gadering werd gesloten Geen belastingver hooging. Moordrecht. De gemeente-begrooting voor 1937, die door den raad is aangeno men. is samengesteld zonder dat een be- lastingverhooging noódig bleek. Moordrecht. Ook in deze gemeente is een comité opgericht voor bet inzamelen van gelden voor het nationaal geschenk dat zal worden aangeboden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard, ter gelegen heid van hun huwelijk. In dit comité hebben zitting de heer K. H. Brandt, burgemeester (voorzitter); en verder de heeren W. Hoogendoorn, penningmeester; C. van Putten, secreta ris; N Dirkzwager Dzn.; J. H. Exalto; H. Frederiks; J J. van Gennep; B. van Gent: J. L. de Jong: Ds D P. Kalkman de Pastoor, Proff. Dr. M. C. van Maurik Broekman; Notaris L. van Lange, Dr. J. D. van Westendorp; H. Rietveld; K. As- mus en N- Dirkzwager Gzn Het kleedlokaal van de voetbalver- eeniging „Moordrecht" dat al talrijke ja ren als zoodanig heeft dienst gedaan, wordt thans zoo slecht, dat tot aanschaf fing' van èert nieuw lokaal zal moeten worden overgegaan. Daar de kas een uit gave voor een nieuw lokaal niet toe'aat, zal getracht Worden, een avond te orga- niseeren om gelden voor dat doel bijeen te Krijgen. Zilveren jubileum. NiCuwerkerk a d. IJssel. Maandag her dacht de gemeente-Veldwachter, de heer K. d. Weijden, den dag, waarop hij voor 25 jaar als zpbdanig in deze ge meente werd aangesteld. Van de gelegen heid om den jubilaris met zijn familie te feliciteeren, yerd een druk gebruik ge maakt. Namens het gemeentebestuur over handigde burgemeester F Jas hem e«n geschenk onder couvert. De collega's en het overige gemeen te-personeel boden den heer tan der Weijden een rooktafel aan. Op vetzoek van den jubilaris werd van alle feestelijkheden afgezien. Dinsdagmorgen geraakte een met triplex beladen zeswielige auto van de firma Luterma uit Rotterdam verzakt in den wegkant van den Eersten Tochtweg. Met een takelwagen slaagde men er in, den auto weder op den beganpn weg te krijgen. Te dicht bij de spoorlijn. Nieuwerkerk a.d. IJssol. Voor rekening van den heer Dijksman worden aan de Kerklaan 2 winkelhuizen gebouwd. De di rectie van de Ned. Spoorwegen heeft te gen dien bouw bezwaar gemaakt, daar de spoorbaan te veel benaderd wordt. In af wachting van het rerloOp der onderhan delingen is het bouwwerk stopgezet. Een aanvraag van de Gebr. v d. Berg om doortrekking van het waterlei dingnet tot aan den Eersten Tochtweg, waar aanvragers een dubbel woonhuis laten bouwen, is wegens de groote kos ten, welke hieraan verbonden zijn, voor- loopig afgewezen. Verhuring bij inschrijving. Polsbroek. Het bestuur (jer Boerenleen bank heeft na inschrijving een bouwmans woning met toebehooren en ongeveer 6 H-A. wei- en hooiland, gelegen op Zuid- Polsbroek, voor 3 jaar in huur toegewe zen aan den heer B de Ridder te Heken dorp. Commissie voor Bijzondere Nooden. Reeuwijk. Ten gemeentehuize is een commissie voor de bijzondere nooden ge ïnstalleerd. Daarin iicbben zitting geno men de heeren: wethouder J. G. Hagen Jr (voorz.); G. B. van Leeuwen (secretaris penningmeester); weth. Th. van Leeuwen, C. P. v. d. Hoorn, H. G. Groenendijk, W. J. Blom en P. Vis, leden. Deze commis sie neemt de werkzaamheden van het vroegere crisis-comité over en werkt sa men met de Commissie voor de Bijzonde re Nooden, gevestigd te Den Haag en de diaconieën der verschillende kerkelijke gemeen leb alhier. De werkzaamheden van de commissie bestaan in hoofdzaak in bat De nieuwe vinding van Apotheker Dumont wordt door iedereen geroemd om haar verras send snelle werking bij hoofdpijn en migraine. Prettig innemen, smaakloos, géén maagstoornissen. Ongeëvenaarde werking tegen kiespijn, zenuw pijn, onbehaaglijkheid, slapeloosheid," „kater". Ook bij gevatte kou, koorts, griep en influenza. Buisje mei IS stuks 58 cent. Metalen sak-etui met S stuks 80 cent. verleenen van bijzonderen steun aan werk- loozen. A Bramdwcer. Willlgi-Langtrak. Woensdagmiddag heeft het-vryw. brandweercoi ps eeb vol ledige oefening gelkmden met het blusch- materiaal, onder leiaht# van den opper- braudmeester, den heer H. Hakkebleegt en de brandmeesters. Yooi het eerst woon de burgemeester L. Schuman hier een dergelijke oefening bij. Nadat het korps was opgesteld, werd het door den burge meester geïnfecteerd, waarna het uitruk te. In zeer korten tud was de autobpuit in volle actie en gaf met 4 stralen water. DaaiUa werd de handbrandspuit in wer king gesteld, die ook in orde werd bevon den. Na afloop comp imenteerde de bur gemeester de karpsleden en leider voor de activiteit, die bij deze oefening aan den dag was gelegd. Spr. twijfelde niet of bij zou in geval van werkeldken brand, het zij bij dag of nacht, op ;djn mannen kun nen rekenen. Steeds zou dfe brandweer ook spr.'s volle belangstelling hebben. De heer Hakkesteegt dankte den burgemeester voor diens belangstelling en waardeerende DIEFSTAL Zevenhuizen. De heer L. P. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een bankbiljet van tien gulden én een rijksdaalder, welke in den nacht van Zondag op Maandag uit zijn portemon- naie waren ontvreemd. Volgens v. P.'s verklaring moest de portemonnaie daartoe van onder zyn hoofdkussen zyu weggeno men, terwijl hij sliep. In verband hiermede heeft de gemeente veldwachter een der huisgenoo'en gear resteerd, die na verhoor tenslotte bekende dezen diefstal te hebben gepleegd. De rijksdaalder is onder den grond op het erf teruggevonden, terwijl het bankbiljet in een WC. verstopt was. Het geld is aan L. r. P. teruggegeven Als gevonden zijn aangegeven en ten gemeentehuize te bevragen een lede ren handschoen, een bëursje met geld en een rijwie'belastingmerk. Kantongerecht Gouda. Zitting van W'< Planken op straat in Gouda. De houthandelaar G. J. te Gouda btond terecht, omdat hij in de Krugerla&n een party hout heeft opgetast, en dhardoor het verkeer belemmerde. Verdachte gaf toe, hout te hebben opge slagen, maai ontkende daardoor het ver keer gestremd te hebben. Het hout lag in een doodloopend deel van de Kiugerlaan, waar weliswaar drie huizen stóan, maar waar geen doorgaand verkeer is. Hij had het hout aan 't einde van dit straatje te gen zyn schutting gelegd op een stukje straat, dat hij zelf had geleed. De ge meente heeft hierover niets te vertellen, want de grond is eigendom van het Hoog heemraadschap „Rijnland". Bovendien konden de bewoners der I'd r ie huizen zon der eenige moeite thuis komen, want het hout lag pas aan het einde der straat. De getuigt N'. M de G„ te Gouda, die achter bedoeld straatje zijn landerijen beeft liggen, bestigde het eigendomsrecht van „Rijnland" en verklaarde altijd zijn koeien door dit straatje te leiden, als zij naar het land moeten worden gebracht. l>e ambtenaar van het O. M. inzien de. dat verdachte niet strafbaar was voor het versperren van den openbaren weg vroeg toen aanvulling der dagvaarding, waardoor verdachte ten laste werd gelegd hout te hebben opgestapeld op „feitelijk voor iedereen toegankelijk mi weg" en vor derde een geldboete van f 6 sube. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter achtte echter het ten laste gelegde niet wettig en over tuigend bewezen en sprak verdachte vrij. Aanrijding Is Gouda. De brugwachter W. M. te Gouda was geverbaliseerd, omdat hy den 14-jarigen L. J. A. D„ die een handwagen bestuur de. met zijn fiets zou hebben aangereden toen de jongen een booht inging. Verdachte zeide, dat de jongen gegn teeken had gegeven naar links te myeten, zoodat hij bij den bocht tegen hem aan- bo'ste. Getuige G. R. te Gouda heeft wel gezien dat de jongen zijn hand uitstak, maar het gebeurde zoo laat, dat het beat mogelijk is, dat verdacte het teeken niet gezien beeft. Conform het requisitoir vaa het O M werd M. vrijgesproken. Juffrouw gewond. Op den hoek Aohler de Waag-Markt, werd mej. A. D R. uit Schoonhoven aan gereden door P. v. d. I-, uit Ouderkerk a.d. IJssel, die haar met zyn auto aobter- op reed Een der wielen van de auto ging precies langs den rechter enkel man mej. D.. zoodat ze zich onder behandeling van een medicus moest stellen. Getuige mej. L. W. de G., uit Schoon hoven, bevestigde, dat zij beiden geen sig nalen hebben geboord. De niet verschenen verdachte werd ver oordeeld tot f 25 subs. 5 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was f 50 subs. 10 dagen. Veiligheid in gevaar te Gouda. I dachte zeide niet bemerkt te ia* dus doorgereden. Uit de getuigeverklaring van J. P. d« K. te Gouda bleek dat de jongen niet vol doende rechts heeft gehouden en verd. hiervoor geen aohuld treft. Het O M. vorderde voor het eerste feit een geldboete van f suhs. 2 dagen en voor het tweede vrijspraak. Verdachte werd veroordeeld tot f 2 sube. 1 dag voor het eerste feit en voor de aanrijding vrij gesproken. Hat orgel van Tom kapot Het draaiorgel der gebroeders T. te Gouda werd door een chauffeur uit Nieu we Pekela aangereden en besohadigd. De verdachte was met verschenen en een door de gebrs T ingediende eisch tot schadevergoeding van f 10 werd toegewe zen en verdachte bovendien veroordeeld tot f 10 boete suhs. 2 dagen, overeenkom- stig den eisch van het O M. Wel verboden en toch nietl J. A. v. d. W. uil Reeuwijk had C. R. te Boskoop laten verbaliseeren omdat laatstgenoemde een vrachtauto op zyn land had gereden. Tot zyn niet'geringe verbazing stond verdachte echter terecht wegens het met een fiets betreden van zyn terrein. Getuige v. d. W. moest toegeven, dat hij daarvoor aan verdachte permissie had gegeven. En aangezien aan R. niet was ten laste gelegd het met een aflo op eens andermans land ryden, kon hij daar voor ook moeilyk vervolgd worden. Hij werd dan ook conform den eisch vrijge sproken. Niet uitgekeken. De Waddinxveensehe chauffeur A. van D.. die niet voor het kantongerecht ver schenen was. heeft mej. M. van L. te Gouda aangereden door onverwachts het portier van zijn auto te openen. De juf frouw viel van haar rijwiel en bekwam ee- nig letsel. Verdachte was doorgereden als of er niets gebeurd was! Hij moot f 12.50 boete betalen sube 3 dagen hechtenis en daarenboven een kwartje schadevergoeding. De eisch van het O M was f 15 subs. 3 dagen. Boeken niet in ordt. A. S, bo tor handel aar te Haastrecht stond terecht, omdat bij controle zyn boe ken niet in orde waren bevonden, die hij moet bijhouden om de uitgave van boter- merken te noteeren. Verdachte trachtte zich vrij te pleiten*) door te zeggen, dat zyn zoon dat altijd doet. Maar hy zelf is eigenaar van het bedrijf* en dus verantwoordelijk voor alle handelingen die in zyn naam geschieden Het O M. wees er op, dat dergelijke slordigheid, aanleiding kan geven tot knoeierij en vorderde f 25 sube. 10 dagep hechtenis. Overeenkomstig dezen eiscb werd verd. veroordeeld. Verscheidenheid. H. van D. te Waddinxveen veranderde met zijn fiets van richting, maar gaf daar toe geen teeken. Ofschoon verdachte ont kende. werd hij veroordeeld tot f 2 50 subs. 1 dag. D. van H. en W. P., beiden uit Bos koop, hadden hetzelfde gedaan,' maai kwamen er iets goedkooper af. Elk hun ner moet f 2 |boete betalen subs. 1 dag hechtenis. H. van der S. te Gouda heeft niet op het mooie rijwielpad van den Bodegraaf- achen Straatweg geredeo en moet daar voor nu twee pop betalen. J. M. F. te Gouda heeft op den Hene gouwerlaan te Waddinxveen betzelfde ge daan. Hij moet één gulden betalen of één dag gaan „zitten". J. de R te Gouda heeft zonder licht op zijn rijwiel gereden. Hij kreeg f 1 boe te subs. I dag. Eenzelfde lot onderging H. H. te Gouda, die ook 1 gulden moet be talen. Wegens het berijden van een auto, waarop geen'spiegel zat. werd H. G. W. te Gouda tot f 1 boete veroordeeld, subs. 1 dag hechtenis. G. v. d- D. te Nieuwpoort bestuurde een auto, terwijl nog drie andere personen naast hem in de auto zaten, wat twee te veel was Dat is gevaarlijk. Eisch en voti- nis f 2 subs. 1 dag hechtenis. P. in 't V., directeur van e< briek te Gouda stond terecht, omdat in zijn fabriek een drijfriem niet van een doelmatige afscherming was voorzien. De veügheid werd daardoor in gevaar ge bracht. Verdachte verweerde zich, door op te merken dat de Arbeidsinspectie al meer dan vijf jaren zyn bedrijf inspecteert en nooit eenige aanmerking daarop heeft ge maakt. Teneinde een nader onderzoek ter plaat se in te stellen, werd de zaak voor onbe- paalden tijd aangehouden. Aan den smallen kant C. van Sch. te Gouda werd geverbali seerd. omdat hij met zijn vrachtauto aan den smallen kant der Karnemelksloot heeft gereden, hetwelk verboden is. Daarenr boven reed hij een jonge wielrijder aan. Verdachte vertelde, dat hij van de Vier de Kade naar de Gorn. Ketelstraat via de Persijnstraat had willen rijden, maar dat dit onmogelijk was door de bestrating wel ke vau gemeentewege in de Persijnatiaat werd uitgevoerd. Hij koos daarom de Kar nemelkaloot om zijn doel te bereiken. Een jeugdig wielrijder kwam daar tegen zijn auto aan en werd gewond, wat ver- HET IN BESLAG GENOMEN VET. M H. Verzoeks beleefd onderstaande rectifi- cat ie te plaatsen: In uw courant van 30 October komt voor onder het hoofd Kantongerecht Gouda, een stukje betreflende den slager P G. T. te Reeuwijk. Daarin wordt vermeld, dat het pakje vet zou bevatten ongekeurd vet hetwelk zou kunnen wyzen op ondeugdelijkheid. Ter voorkoming van misverstand en daar uit voortvloeiende schade aan bedrijf» worde medegedeeld, dat het btier betreft goedgekeurd vet, doch niet voorzien van banderolle. Ook dat de gemachtigde niet was ge zonden door de Nederlandsche Bond van Slagers, doch deze is adviseur van de federatie van slagersgezellen in Neder land. Hopende op plaatsing, BUREAU VOOR RECHTTSK. BIJSTAND, AFD, HA ABU,KM, VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 Tegenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van v redes-voor bereiding DE „PEACE PLEDGE UNION"(ENGE LAND). De .Peace Pledge Union" („Vredas Be lofte Vereeniging'is er in betrekkelijk korten tyd ïfi geslaagd honderdduizend handteekenmgon te verkrijgen onder.de volgende belofte: „Ik verwerp de oorlog en zal er nooit meer één steunen of goedkeuren. T Dr. Dick Sheppard is de drijfkracht van de beweging. Hij is kannunik van de bekende (Protestante) St. Paul's Cathe dral t|j Londen. Hij legt er bovenal den nadryjt op. dat de beweging niet uitslui tend religieus is. Iedere 100 pCt. anti-mili tarist is welkom, of bij godsdienstig is of wel er de voorkeur aan geeft zich ongods dienstig te noemen. „Wij bepalen ons be slist niet tot do kerkdijken," zegt hij. De beweging heeft eon tweevoudig doel: 1. 1.000.000 (millioen) onderteekeningen op de belofte te verzamelen. 2o. Personen te oefenen in de techniek ran de geweldloosheid en op die wyze een sterke macht op te bouwen van hen, die bereid zijn hun geloof daarin practisch toe ie passen. Het oorspronkelijke plan was. zich te haaien tot de mannen, doch men is nu Wk bezig vrouwen in te schrijven, echter geen grooter aantal dan een millioen. Reeds hebben honderdduizend van de meest aktieven zich in eeri honderdtal groepen, over geheel Groot-Brittannië ver spreid. vereenigd: ze verspreiden brochu res enz. en bereiden 21-mee'ings voor.d e in de groote steden zullen plaats vinden gedurende October. De „Peace Pledge Union is aangeslo ten bij de War Resisters' International, wier voorzitter Lord Ponsonby, lid is van het bestuur. RECHTBANK TE ROTTERDAM. VOOR DEN POLITIERECHTER. Beleediging te Oudewater. J. B. uit Oudewater was achterstallig in het betalen van belasting. Toen bij op 30 Juli aan het belastingkantoor kwam, had de ontvanger, de heer P. Padmos, hem daarover onderhouden, maar dat was niet naar den zin van B. geweest, die al lerlei onvriendelijks tot den ontvanger zenie en ten slotte hem een beleedigeud woprd toevoegde, dat door den klerk J. A. van Voérst was verslaan. Het gevolg was dat tegen hem een klacht wegens beleedi ging wpa ingediend. Hij liet verstek gaan en de politierechter veroordeelde hem tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis, daar mee den eisch van hej 0. M nog met een derde verminderend. Diefstal te Zevenhuizen. P. J. D en A. Th. van Lbeiden uit Zevenhuizen, zouden zich op 13 Juli heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van acht oenden ten nadeele van den landbou wer H. Stofberg uit Zevenhuizen. De verdachten beweerden, dat zij niet geweten hadden, dat de eenden niet van hen waren Zij hadden ze in den polder opgevangen en naar van L. volhield, ver keerde hy in de meening dat het zijn een den waren geweest. De politierechter hield hem echter voor, dat in het proces-verbaal staat, dat D. nog aan van L. gevraagd had of hij wel wist, dat deze eenden niet van hem wa ren. De landbouwer H. Siofberg verklaarde, dat bij lot voor korten tijd altijd eenden gehouden had, maar dat hij er mee opge houden is, omdat er telkens eenden van hem verdwenen. In Juli had hy het nog eens willen probeeren en acht eendon ge kocht, die hij in den polder loslie Joch eiken avond controleerde hij, of de (lieren wel naar huis waren gekomen. Op 13 Juli had hij de dieren vei mist en toevallig had hij dienzelfden avynd de beide verdachten voorby zien komen met een mand met een den. Hij had de dieren gemerkt doorjrijf veertjes onder den vleugel weg te knip pen en naar gebleken is, zyn de dieren later door de politie opgespoord bij een landbouwer, aan wien de verdachten de dieren hebben verkocht. Volgens de verdachten hebben de acht eenden f 2 opgebracht, maar volgens ge tuige lijdt hij een schade van f 5. De verdachten verklaarden zich bereid, die schade aan Stofberg te vergoeden, hetgeen zij tijdens de zitting deden. Het 0. M. heeft by het requireeren van de straf daarmee rekening gehouden en tegen ieder van de vei dachten f 2 boete suhs. 2 dagen hechtenis geëischt. De po litierechter heeft conform den eisch ver oordeeld. Ruzie te Bergambacht De veehouder J. V B. uit Bergambacht was op 10 September driftig geweest en dat was de oorzaak, dat hij terechtstond. Over een aan verdachte toebehoorend stuk land ligt het servituut van overpad, dat de veehouder J. G .Oskam bezit. Reeds meer malen was er over de wyze, waarop Os kam van dit recht gebruik maakte, ver schil van meening geweest en toen nu op 10 September door Qskam's toedoen een koe van B. in de sloot was geraakt, was het tot een uitbarsting gekomen, die nog feller werd, toen Oskam niet wilde voldoen aan den last om liet land te verlaten. Met een stok was B. hem toen te lijf gegaan en wegens deze mishandeling legde de po litierechter hem thans een boete op v.- f 15 subs. 5 dagen hechtenis, conform den eisch van het O M. Waddinxveensehe manieren. De jongelieden in Waddinxveen zyn er spoedig bij om een opkomend geschil met de vuisten te beslechten. J. S. schijnt een vechtersbaas te zijn. Hy heeft al eens een vonnis van 1 maand gevangenisstraf on dergaan, wegens mishandeling, die hij zyn nut had aangedaan en nu staat hij te recht, omdat hij eigen rechter had willen zijn. Terwijl hij op de beruchte Waddinx veensehe brug met eenige van zijn kor nuiten stond te praten, passeerde daar de boomkweeker P. de Man. van wien een kennis aan verdachte verteld had, dat hij hem altijd naging. Dat was reden ge noeg om De Man ter verantwoording te roepen en om de zaak uit te knokken Het pleit kostte Piet de Man een gedeelte van zijn gebit, dat door den tandarts vervan gen had moeten worden, wat f 25 kostte. Voor den politierechter verklaarde ver dachte thans, dat het gehee'e geval op een vergissing berust had. want dat de kennis h*m verkeerd had inge'icht en De Man zich in het geheel niet met verdachte bemoeid had. De mishandeling bleef en deswege hoor de verdachte f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis, met toewijzing van de civiele vordering van f 25, tegen zich elschen en de politierechter wees conform deze vor» dering zijn vonnis. Steunfraude te Reeuwijk, Gou. derak en Schoonhoven. De politierechter heeft voorts weer eeni» ge gevallen van steunfraude te behandelen gekregen G. S. uit Reeuwyk, die een ge- deeUe -van de gozinsinkomsten verzwegen had en daardoor teveel aan ondersteu ning genoten had, werd, na een eisch van 8 dagen ,tot 5 dagen gevangenisstraf ver oordeeld. Een voorwaardelijke gevangenis straf van 8 dagen werd opgelpgd aan M. 0., die het orgaan van de steunregeling te Gouderak had bedrogen door het ver zwijgen van gezinsinkomsten. A. 0. uit Schoonhoven had zich even eens aan steunfraude schuldig gemaakt, doordat hij de inkomsten van zyn stief kinderen, die deel uitmaakten van het ge zin, te laag had opgegeven. Deze verdachte, verdedigde zich door t« beweren, dal hij niet wist. hoeveel zijn kin deren verdienden. Zijn zoon Eef had wel een vast loon, maar als hij in stukwerk werkte, kwam hij daar wel boven uit. Eef maakte echter het loonzakje open en nam het meerdere er uit. Wat de verdienste van een anderen zoon betreft, moet verdachte toegeven, dat hij daarmee wat gesmokkeld had, maar hij deed hel uit armoede. Dit is ten slotte het motief, dat alle ver dachten in deze soort zaken aanvoeren en dat misschien wel juist is, maar dat de politierechter niet mag laten gelden. Na een eisch van 8 dagen, heeft de politie rechter hier een straf opgelegd vau 5 da gen gevangenisstraf. tijdig in het bezit zijrv van de verlangde premie, dan behóórt Uw inzending vóór ingeleverd te zijn bij onze bekende depóts of aan onze afd. Reclame te Heerde. Na dien datum zullen wij ons gaarne beijveren U voor St. Nicolaas. te gerieven, maar kunnen dan geen zekerheid geven. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING wegens sterfgeval. Dc Notarissen B. J. TEYJNCK te Schoonhoven en Mr. J. W. NORTIER te Streefkerk zullen op Donderdagen 19 en 26 November 1936, v.m. 11 uur. in het Café van J. OOSTERHOUT te Langerak, in het openbaar ver- koopen: Voor Mej. de Wed. ADR. GEL- DERRLOM; DE BOUWMANSWONING Nr. 66, met SCHUUR, verdere GETIM MERTEN en ERF. en een ARBEIDERSWONING daarnaast, met ERF en GROND, benevens eenige perceelen «taande en gelegen in de te zamen groot 3 H.A., 59 A., 24 C.A. Te veilen in verschillende per ceelen, combinatiën en massa. Betaling vóór of uiterlijk op 7 Januari 1937, Aanvaarding van de Landerijen terstond en overigens bij de be taling. Nadere informatiën en notitiën te bekomen ten kantore van go- noemde Notarissen. Huizen ALLE VERHUURD i I 3.50 per week. Voor 12750 (5 stuks) Bevr: M. A. BONGERS B 268, SLIEDRECHT V.O.N. Spoed éewenscht. AFP. STOLWIJK op Vrijdag 13 November a.s., 's av. 7 uur bij K. Ver doold te Stolwijk, SPREKER: de HoogEdelgestrenge Heer J. SCHILTHUIS, Lid van de 2e Kamer der Staten Generaal. ONDERWERP: «Monopolie>hellingen op granen en veevoeder« Gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang vrij. Komt op t(jd- sE==B===B:N^nienS ®estuur: KAFHEYN, Secr. De monopolleheffingen drukken loodzwaar op onze bedrijven. Ver zuimt de^e vergadering dus niet. Een volle zaal ia een demon stratie voor onze rechten. EN DE REQENVLflQEN TEQEN DE RUITEN KLETTEREN, IS HET TIJD VOOR EEN GOED MftflR DflN NATUURLIJK VAN GEDIPLOMEERD OPTICIEN ZUSTIRHUIS 6 GORINCHEM bezoekt de stand van de „bazar de potteman": sola massive (door en door vlekvrij), speelgoed (ook het betere genre) waarbij tal van nieuwe dingen. Solida geldbelegging Ean blok van Iedere woning wordt verhuurd voor f 2.per week. Voor 20 jaren nieuw gebouwd. Brieven of inlichtingen aan de NED. HERVORMDE DIACONIE te Jaarsveld. ill -.hit" Copilot* P LB. Be. 6 Cop.nh.fl» I hWSwSui i Adamson's eanigp hoed. 0 UCUt idctsch!.. Runderlappen p. pond 35 ct. 3 pond voor f 1.-. Mooie runderlappen 40 ct. 3 pond voor f 1.10 Karbonade vanaf 30 cent Magere varkenslappen vanaf 35 ct. Varkensrollade 3 pd. voor f 1.10 Lamsvleesch22 ct. Lamslappen 30 ct. Lamsbout35 ct Rund- en varkensgehakt, door elkaar 25 ct. Doorr. varkenslappen p. pd. 30 ct. KORTE GROENENDA AI. 9, TELEF. 2153 - GOUDA le slagerij vanaf de Markt. Dit is C. H. 8CHOLTE die da 22 jaar breuk-' Jyder le zijq geweest, zictizelve en duizenden anderen van de be swaren verbonden aan ■reukljjden bevrijdde toor njn uitvinding van het PATEMT-LÜCHT- apparaat Duizenden dankbetuigingen. Vraagt het kosteloos geïllustreerde boek met afbeeldingen en pryzen. O. H. bCHOLTE AERTv. NESSTRAAT 105, R'dam. Waarschuwing. Laat U niets*ncers opdringen, want even goed, of beter bestaat er niet. CHEMISCHE FABRIEK v/b dc Volkaapatheelc Jonkerfr.str.72, Rotterdam Gevestigd 1897 - Tel. 5^098 Patent geneesmiddelen Hygiënische artikelen Breukbanden, Elastieken Kousen Prijscourant en inlicht* gratis,portkosten insluiten it p«r advertentie v»n 6 regelt (bij vooruitbetaling). Bik* ie«r 5 cent. Uitsluitend worden opgenomen advertenties M n Ssinltehtjs werkt prachtig 11 cent per auvcricuue van o regel* (D! regel meer 3 cent. Uitsluitend worden opgt— met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2e hand* goederen (niet van hsndeldrljvenden). gevonden en verloren zaken en om lijnde zaken-advertentie* van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen f 1per plaatsing. T« koop: EEN PLATTE WAGEN Mst Kap, Zijkanten, gesloten met Zeil. Te bevragen by R. VAN ZANTEN, Stolwijk. Te koop: 3 IJZEREN VLETJES. 6'10 ton. A. NOBEL, Scheepswerf. Gouderak. Ean z. g. a. nieuw HUISORGEL te koop. zeer weinig gebruikt; wordt gega randeerd verkocht voor 45. M. BLOKLAND, C 420, SJiedreoht. Te koop gevraagd: MOTORFIETS, met verlichting en duo -Brieven met inlichtingen onder morto „Mo tor" (ongeveer ook de prijs en ge wicht vermelden), aan Lekdijk 38, Langerak. To koopt Groot massief eiken ledikant m. matras f 18, mooi eiken Dressoir f 16.1 p. opklapbed m. om bouw f 10, sterke eiken Bureaustoel m. leer f 6, eiken Cilinderbureau f25 6 sterke stoelen m. leer f 14,2 sterke fauteuille m. leer f 10, enz. Ifoogendijk 128b bjj Schoonhoven Tm koops bij G.NOORLANDER, Hoogen- dijk B 98, nabij Schoonhoven. Te koop: VULKACHEL, goeden staat; voor ieder aanneme lijk bod. Te bevragen bij J. H. DE JONG, Agent Sch. GrL, te Betty ambacht Te koop: Een zoo goed als nieuwe SCHUUR met Tegelvloer, 634x4 M., goed uitneembaar. Zeet geschikt voor autogarage en voor werkplaats. Bevragew G 159, Haastrecht Te kbop Eiken Bureau Ministre (nieuw) f 22.50; zware eiken Lin nenkast f 19.502 Faut. en 4 Stoe len (eiken) f 27.50; Haard (Vul- cana) als nieuw f 15.50; pracht eiken Buffet f 27.50; eiken Tafel f 3.50; Schrijftafel f 6.50; moderne Dressoirs f 15.50 en f 18.bij DEN BESTEN, Nieuwpoort. door J. C. DE JONG Azn., Benedenkerk, Stolwijk. TE KOOPa mooie ook in kleine partijtjes. Adres: A. B. VERSLUIS Hoogewaard - Ameide.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5