Olnlo Imisiew Schouwen: Vredesklok j~ BÏimërüand j Landbouw en Veeteelt Wat"geeftderadio?) Plaatselijk nieuws Rechtszaken Wetenschap en Techniek Pimpelmans op een motorfiets. [Plaatselijk nieuws De [^"Predikbeurten^ Burgerlijke stand j~~Kerk en School"] MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 HET HUWELIJK DER PRINSES. Koningin bezoekt het stadhuis. De Koningin heeft Vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan het stadhuis te 's-Uravenhage, waar Zij, in verband met het feit, dat hier het burgerlijk huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zal worden voltrokken, de verschillende vertrekken van de benedenverdieping, in het bijzonder de beide trouwzalen en de oude Raadzaal, heeft bezichtigd. De Koningin, die vergezeld was van een hofdame, betrad aan de zijde van de Nieuwstraat, door den hoofdingang, hek stadhuis. De belangstelling van het pu bliek was groot, doch de kijkers werden door de politie, die speciale maatregelen had genomen, op ruimen afstand gehou den. De burgemeester begeleidde de Ko ningin bij Haar rondgang. Voltrekking door burgemeester De Monchy. Het staat thans ook vast, dat het bur gerlijk huwelijk zal worden voltrokken door den burgemeester der residentie, mr. S. J. R. de Monchy, en wel in de eerste klas trouwzaal van het Stadhuis. Daarbij zal de werkkamer van den burgemeester, welke in dit voorjaar geheel werd geres taureerd en tot een der fraaiste vertrek ken van het Stadhuis gemaakt, als ont- ▼angsalon worden gebruikt. Een gouden oanzeveder. Met een in goud gevatte ganzeveder zal de Prinses Hare handteekening schrijven bij de aanteekening en de voltrekking van Haar huwelijk. Het kostbare voorwerp is een geschenk van de Haagse he bevolking. Zaterdag heeft het feestcomité bericht ontvangen, dat de Prinses het geschenk gaarne aanvaardt. Het burgerlijk huwelijk van de Konin gin met nu wijlen Prins Hendrik, is in dertijd op het Paleis Noordeinde gesloten ten overstaan van den minister van Jus titie ate ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het stemt tot verheugenis, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard, deze traditie .niet volgen. Zij komen, door op 't Haag- sche Stadhuis de burgerlijke plechtigheid te doen geschieden, de bevolking nog na der, dan zij reeds deden en doen in bun verlovingstijd. UTRECHTS PROVINCIALE BE GROOTING. Geen belastingverhooging Ged. Staten van Utrecht hebben den Prov. Staten de concept-begrooting voor 1937 doen toekomen. Deze is sluitend ge maakt zonder belastingverhooging en zon der vermindering van subsidies. Evenals het vorig jaar wordt voorge steld de volgende opcenten te beffen: 26 opcenten op de hoofdsom der gebouwde en ongebouwde eigendommen en 13 opeen ten op de hoofdsom der vermogens en in komstenbelasting. Gedeputeerden stellen ▼oor, geen subsidie te verleenen voor de restauratie der torens te LoosdTecht en te Bunnik, doch wel voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk te Renswoude en wel van 20 pCt der werkelijke onkosten -met een maximum bedrag van f 2400. -f mede met 5 cent per K.G. opgeloopen. Hoewel er gelegenheid zou «geweest zyn deze stijging door een verlaging van den accijns op te vangen is dit niet gedaan, I omdat men te bevoegder plaatse van oor- j deel is, dat een stijging m verband met het seizoen, welke onder vroegere norma- J le omstandigheden regel was ook thans haar beloop behoonde te hebben. er opnieuw op uit, en toen vond men de koe verdronken in de sloot. DRIE MILLIOEN VOOR DEN TUIN BOUW. De regeering zal, naar verluidt, binnen kort een derde uitkeering aan den tuin bouw doen. Het steunbedrag zal liggen tssschen de 3 en 334 millioen. GOEDKOOP VET MET KERSTMIS. Voor de behoeftigen. Evenals vorige jaren beeft de Neder- landsche Zuivelcentrale weder besloten baar medewerking te verleenen, opdat met Kestmis ten behoeve van de armen bak- en braadvet, gesmolten rund vet, ge smolten reuzel en/of onvermengde mar garine vrij van heffing verstrekt znllen worden door vereenigingen van Iiefdar digbeid. EXTRA-UITVOERRECHT IN INOIE. Zaterdag is bij den Volksraad van Ned.-Indië ingediend bet ontwerp voor een ordonnantie tot de heffing van een extra uitvoerrecht van 2 pGt. op verschil lende exportproducten. Van de heffing zullen olm. worden uit- geaonderd: suiker, koffie, Java-tabak en witte peper. De bestaande uitvoerrechten, met'i name dat op ondernemingsrubber, blijven ongewijzigd. NET 10.000ste SCHIP VOOR ROTTERDAM. Zaterdagmorgen is het 10.000ste schip, voor Rotterdam bestemd, gedurende den Joop fan dit jaar, den Waterweg binnen gekomen. Het was het Zweedsche s.s. „Ingare"met een lading erts uit Kobing. Verleden jaar kwam het 10.000ste schip op 13 December binnen. Thans is het dus ruim een maand eerder Deze vooruitgang van bet scheepvaartverkeer moet geheel verklaard .worden uit meer aanvoeren van erts en grootere verschepingen van kolen te Rotterdam. BOTERPRIJS VERHOOGD. Voor deze week is de boteraccijns weder op 80 cent per K.G. vastgesteld, evenals de vorige week. De binnenlandsche groot- handelprije voor boter is in verhand daar' De waterleiding. Langerak. Men ia in deze gemeente ge reed gekomen met de huisaansluitingen aan het hoofdbuizennet der waterleiding. Slechts één ingezetene heeft geweigerd aan te sluiten, zoodat overigens allen nu van leidingwater zijn voorzien. Hoewel de aansluiting voor velen, uit financieel oog punt, bezwaren zal meebrengen, moet de aansluiting bij het waterleidingbedrijf De Alblasserwaand en Vijfheerenlanden uit hygiënisch oogpunt worden toegejuicht, daar veer velen tqj heden waren aange wezen op het water van de Lek. Men is nu te Nieuwpoort met de huis- aapsluitingen begonnen, zoodat over en kele weken ook daar de pompen zullen hebben afgedaan. Langerak. Gevonden: eenig breiwerk. Inl. gem.-veldwachter. Bij de door het bestier van den pol der Langerak gehouden schouw, bleken wederom verschillende ingelanden niet aan hunne Terplichtingen te hebben vol daan. Tegen 12 personen is procesver baal opgemaakt, terwijl vier waarschu wingen werden uitgereikt. NIEUWE BURGEMEESTER BENOEMD Leerdam. De heer A. Hanemaayer, oud wethouder van financiën te Rotterdam, ia hij kon. besluit van 5 November en met ingang van 15 November benoemd tot burgemeester der gemeente Leerdam. De heer A. Hanemaayer werd in 1883 te Rijswijk geboren. Van 1923 af heeft hij deel uitgemaakt van den Rotterdamschen raad. Reeds vóór dien tijd was hij een vooraanstaande figuur in den ring van het Christelijk Vakverbond. Hij is lid van het hoofdbestuur van dei). NederL Chris tel ijken Bond van Arbeiders(stera) in de voedings- en genotnriddelenbedrijven. Een jaar na zijn verkiezing in den Rotterdam schen raad in 1924, nam hij deel aan een arbeidsconferentie te Genève .In Februari 1932 werd de heer Hanemaayer wethou der voor de financiën, welke functie hij tot de verkiezingen in 1935 heeft vervuld. Giesseir Nieuw kerk. De lijst der man schappen voor het dijkleger, in den win ter 1938/'37 voor den polder Giessen- Nieuwkerk, bevat m totaal 46 personen. Hoofdlieden zijn de hoeren T. Rietveld, T Lam en P. de Krei. DE VLEESCH- EN WORSTKNOEIER IJ- EN TE OUDERKERK A.D. IJSSEL. Woretfabriek werkt waar. Ouderkerk tuA. IJesei. Donderdag den van en naar de worstfabriek aan den Lageweg alhier belangrijke kwantums ge slacht vleeach vervoerd, om tot worst te worden verwerkt. Daar het vervoer vla den openbaren weg en aiet met de minste geheifndoeqerij plaats had. welkte dit dermate onze verwondering, dat wij op onderzoek uitgingen. Van ingewijde zijde deelde men hier omtrent het volgende mede: Vrijwel on middellijk nadat het college van B en W. had besloten tot intrekking der aan den heer B S. verleende vergunning tot het exploiteeren en inrichten van een worst- fabriek en rookerij a d. Lageweg, met in gang van 28 October j.l fcieldön de werst fabrikanten zich in verbinding met era advocatenkantoor te Utrecht. Dit kantoor beeft bij de Kroon op wet telijke gTonden de ongeldigverklaring van het besluit van B. en W. geëiecht. Als ge volg daarvan heeft de Kroon beslist, dat het genoemde besluit van B. en W. niet van kracht kan zijn voordat het vonnis tegen de geverbaliseerde worstfabrikantra door de rechtbank is uitgesproken Blijkbaar maken de worstfabrikantra van deze gelegenheid gebruik, cm nog zooveel mogelijk worst te fabriceeren ra te verduurzamen, voordat een rechterlij ke uitspraak hen den pas afsnijdt. Het spreekt vanzelf, dat het thans via dra openbaren weg vervoerde vteesch is ge slacht en wordt vervoerd met inachtne ming van de bij de rieeechkraringswet ge stelde bepalingen. In era onbewaakt oogenbKk geraak te een zoontje van den heer G. Schouten Donderdagmiddag in de langs den Kerk- weg loopende sloot. Hoewel er gewoonlijk altijd publiek is, ter plaatse waar het on geval gebeurde, was er op dat moment niemand te zien. De metselaar W. Visser die even later toevallig voorbijkwam,zag het knaapje, dat reeds in zinkenden toe stand verkeerde, in de sloot liggen. Het mocht hem gelukken het kind te grijpen en van een verdrinkingsdood te redden. Bij het melken van zijn koeien ver miste de landbouwer J. van Herk a.d Lageweg Donderdagmorgen één der die ren. Zonder het te hebben gevonden, keerde men van het melken huiswaarts. Toen de dag was aangebroken, taak men i ECONOMISCHE AANPASSING. Meer dan tot dusver dient de veefokker te letten op een betere aanpassing van de voeding. De lioogere melkproductie is ten zeer ste afhankelijk van het voeder, dat gege ven wordt. Het geüalte aan voedende stof fen, aan mineralen, aan vitaminen moet anders zijn. moet beter zijn dan voor ja ren, toen wij met die productie zagen als wy nu hebben. Ook met de voeding van het vee moeten wij ons aanpassen aan de hoogere eischen, die wij aan ons vee stellen. Men is zelf in staat om eiwitrijk gras of ander groen voeder te verkrijgen. Door een doelmatige beweiding en daarnaast een goede bemesting, is dat mogelijk. Voor al sedert de luchtstikslofmeststoffen zoo n groot en opgang maakten en kalk- en kalk- ammonsalpeter hun overwmnmgstocht over de Nederlandscbe wei- en hooilan den deden, is de stikstof niet duur meer en kan men zelfs heel goedkoop eiwitrijk krachtvoeder verkrijgen. Door het bij bete re beweiding verkregen overtollige gras in te kuilen, heeft men in den winter een ei wit-, mineraal- en vitammenrijk voeder. Door de Nederl&ndsche stikstofmest (kalk of kalkommonsalpeter) op de Nederland- aohe graslanden te geven, ontvangt ons Nederlandsch vee een goed Nederlandsch krachtvoeder om veel en op zijn goed koopst Nederlandscbe zuivel te producee- roo. Maar dan moeten de andere plan ten- voedingsstoffen natuurlijk niet vergeten worden ra kali. maar vooral fosforzuur gegeven worden en vaak ook kalk. Gelijk in alle dingen handele men ook bij de mi nerale bemesting doelmatig en posse men zioh aan bij de omstandigheden. J. PRIJSOPDRIJVING. Te duur bagger linnen. Voor den kantonrechter te Utrecht werd een geval behandeld van -prijsopdrijving te Vreeswijk. Terecht stond een manufac- turier aldaar, die den pips van het bag- gerlinnen verhoogd had van 70 tot 90 ct. per eL Het bleek, dat de inkoopsprijs ge stegen was van zeventig cent tot tafcbtlg cent de meter, zoodat de verhooging door den verdachte veel grooter was, dan die door den groothandel. Verdachte zeide, tot zijn verontschuldiging, dat baggerlin- nen een lastig artikel ia. Vaak houdt men kleine stukkan over, waaraan men niets meer heeft en die dus waardeloos zijn Op de opmerking van de zijde van den rech ter, dat verdachte daarmee toch vroeger ook had moeten rekenen, gaf verdachte dit toe; hjj had dit toen echter niet ge daan. Verd. haalde prijzen aan' van an dere artikelen welke bij in zijn winkel verkoopt, waaruit hit wilde aantoonen. dat hij niet aan prijsopdrijving doet. Desondanks meende de ambtenaar dat bier van prijsopdrijving sprake was. Hij vroeg f 60 boete subs, dertig dagen hech tenis. De kantonrechter legde den ver dachte f 30 boete subs. 15 dagen hechte nis op. Ook to Utracht Dezelfde kantonrechter heeft bij schrif telijk vonnis den winkelier W. L. A. v. d. H. te Utrecht, wegens overtreding van de Wet tegen de prijsopdrijving, veroordeeld tot f 60 boete subsidiair 30 dagen hech tenis. Chocolade-hagolstoo. Voor den kantonrechter te Rotterdam verscheen een winkelier aldaar, beschul digd van verhooging van dan prijs van choooladehagelslag van tien cent op vijf tien cent per half pond. Verdachte beriep er zich op, dat de grossier den prijs van dit artikel van 31 ct op 40 ct -per K G. had verhoogd. Dit wettigde wal geen prijsverhooging tan 50 pCt., maar andere artikelen, waarvan de inkoopsprijs ook was gestegen, had de winkelier niet verhoogd. Om nu eenige compensatie te krijgen, had hij op de cho colade-hagelslag meer gelegd, dan feite lijk noodig was geweest. Hoewel het hier om slechts enkele cen ten ging, achtte het OM. het feit van prijsopdrijving aanwezig en eischte een principale hechtenis van vier dagen. De kantonrechter was van uprdeel, dat hier een voorbeeld moet worden gesteld en wilde in aanmerking nemen, dat de prijs opdrijving hier een goedkoop voedings middel betrof, dat ook door de gezinnen der financieel minder draagkrachtigen wordt gebruikt. Hij veroordeelde dra win kelier tot 8 dagen principale hechtenis. A.V.R.O.-ICALENDER. De A.YJR.O.-Kalender heeft zich naam gemaakt en die wordt met elk jaar ver- M—kl Ast jaar «patorefc de kslender we- Dinsdag 10 November. Hilversum II. 301.6 M. A.V.R.O. 8—10 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Orgel bespeling; 1111.30 Wenken voor de huishouding; 11.301 Jonny Kroon's En semble en Gramofoon; 1—1.46 Het Om roep Orkest; 1.45—2 Vooi dracht; 2—3 Het Omroepoikest en Voordr3.05—4 Knip cursus, 44.30 Zangrecital; 4 305 Ra dio Kinderkoor Zang, 5-5.30 Kinderhaif- uur; 5 30—6.30 Kovacs Lajos en zijn Or kest en»Orgel, R.V.U. 6.307 Lezing, A.V. R.O. 7—7,06 „En na naar bedl"; 7.05— 7.30 Piano; 7.308 En ge lach e les voor be ginners; 8—8.10 Nieuwsberichten, daar na Mededéehngen; 8.1010.30 A.V.R.0.'s Bonte Dindagavond Trein; 10.3011 Re portage van de Zesdaagsche te Rotterdam door Han Hollander; 1112 Nieuwsbe richten en Dansorkest. Hilversum 1. 1875 M. KR.O. 8—8.1Ó Wij beginnen den dag. 8 15-9.15 Concert, 1010.30 Muziekuitzendmg voor fabrie ken; 10.30—11.30 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 Het K.R.O. Orkest; 1—1.20 Gramofoon; 1.20—2 Het K.R.O. Orkest; 23 Vrouwenuur je; 3.054.06 Modeeursus; 4.06Gramofoon; 5—5.45 De K.R.O.-Melod'Stan; 5.456 De KR.0. op felicitatiebezoek; 66 40 De K.R.O. Melodisten; 6.407 Esperantocursus; 7.15 7.36 Lezing; 7.368 Sporthalf uurtje door P. Olthoff; 88 10 Nieuwsberichten en KR.0. mededelingen; 81010 Het K.R.O. Symphonieorkeat (U.S.O.); 10 10.30 Gramofoon; 10.3010.35 Nieuwsbe richten; 10.96—11 De K.R.O.-Boys en Re- freinzang; 1111.10 Gramofoon; 11.10— 11.30 De K.ItO.-Boys; 11.3012 Gramo foon. Woensdag 11 November. Hilversum II. 301.6 M. VJLR.A. 8 uur Gramofoon; 9.30 nar Onze Keuken; V.P. R.O. 10 uur Morgenwijding. Voorganger: 1 Da. F. Oort; VJLR.A. 10.16 uur Uitzen ding voor de arbeiders in de Continube drijven; 1130 uur Uitzending voor de werk loozen; 12 uur Gramofoon; 12 30 uur De Flierefluiters; 1.15 uur Gramofoon, 2 uur Orgelspel; 2.30 uur Voor de Vrouwen; 3.05 uur Voor de Kinderen; 5.30 uur Het V.A. R.A. Orkest; 6 uur Gramofoon; 615 uur Het V.A.R.A. Orkest; 7 uur Sport Wiel rennen; 7.15 uur „Kan je zingen, zingen dan meel"; 7.40 uur Lezing; 8 uur S.O.S.- berichten; 8.00 uur Nieuwsberichten en V.A.R.A.-Varia; 8.16 uur Het Residentie Orkest en Viool; 9.06 uur Opvoering van het Hoorspel „Stormweer"; 9.55 uur Nieuwsberichten; 10 uur Reportage van de Zesdaagsche te Rotterdam door Sem Smit; 10.20 Zang en Orgel; 10.30 uur Dansor kest; 11 uur Lezing; 11.30 uur Reportage van de Zesdaagsche te Rotterdam en Gra mofoon. Hilversum I. 1875 M. N.C.R.V. 3-8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.30 Gramofoon, 10.3011 Morgendienst onder leiding van Da. J. Snoey, 1112 Het En semble Van der Horst en Gramofoon; 12.1512.30 Gramofoon, 12.301.30 Ver volg Concert; 1 302 Gramofoon; 22.55 Orgelspel; 3—3.30"Lezen van Chr. lectuur; 3.303.45 Gramofoon; 45 Piano-recital en Gramofoon; 56 Kinderuurtje; 66 30 Landbouw halfuurtje: 0.307 Onderwys- foonds voor de binnenvaart:; 77 15 Nieuwsberichten; 715—7.45 Grifformeard Frysk Selskip; 7.458 Radioreportage, eventueel Gramofoon; 88.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8.15—4» Zangavond van den Ring Zwolle van Chr. Zangvereeni- gingen; 90.20 Prof. Mr. V. H. Rutgers: ^'l-' 9 2010 Vervolg Zangavond; 1010.05 Nieuwsberichten: 10.0610.2 0 Schaakcursus; 10.2012 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Programma C. Dinsdag 10 November. London Regional 11.05 Cinema Orkest 1150 Het BB C. Orkest, 12.50 Gramo foon; Keulen 1.35 Concert; London Regio-* nal 2.20 Gramofoon, 2.50 Orkest, 3.20 Het Stedelijk Orkest van Torquay, 5 05 En semble; Droitwich 5.35 Orkest; Diversen 6 206.45; Droitwiob 6.45 Cello-recital; Keulen 7.20 Nieuwsberichten, 7.30 Dans muziek; Berlijn 8.20 Populair oonoeri; Brussel Fransch 9.20 Militair concert; Berlijn (Hamburg) 9 Ó0 Populaire- en Volksmuziek; W'eenen 11.20 Populair oon* eert. Woensdag 11 November. Droitwich 10 45 Herdenkingsdienst, 11.20 Stilte. Ter overdenking gedurende de atilte: „In remenbrance of those who made the great sacrifice", 11.30 Groot aan de dooden; London Regional 1150 Orkeet; Droitwich 12.50 Gramofoon, 1.20 Orkeet; London Regional 2.20 Het B.B.G. Wela Orkest; Parus Radio 250 Concert; Deutschlandsender 4.20 Concert; Droit wich 5.20 Kwintet. 5 35 Dansorkest; Lon don Regional 6.20 Het BH G. Dansorkest; Woenen 6.55 Concert, 9.06 Blaasmuziek; 9.30 Nieuwsberichten en Weerverwach- ting, 9.40 Vervolg Blaasmuziek. 10.30 Nieuwsberichten, 10.45 „Jetzt wird's g'mütlioh!". der dien van het vorige jaar, toen «r naar den smaak van velen, overdaad was aan stillevens en bloemstukken. De kalender 1937 begin met de repro ductie van een schilderij, geschilderd door de koningin, een bosch in herfsttin ten. mooi van kleur en sterk van stem ming. Daama komen een fleurig Zeeuwsch boerinnetje; een stilleven, sober, in stille kleuren; een stadsgezicht met oude gevels een werkzaam gedoe; een mooi veldboe- ket; een zomerlandschap aan de Utrecht- sche Vecht, een schilderachtig hoekje, prachtige zilverreigers; een wijd zeege zicht met een kostelijk wolkenspel, een binnenhuis in gedefcte kleuren met getem perd licht; een tafereel uit Asschepoos'er met het fijne figuurtje van het sprookjes meisje, vluchtend van zware kasteeltrap pen; een winterlandschap aan de Zaan; met typische huisjes en veel water; en tot slot in de Kerstmis ma and en Bijbelsch tafereelrost van de heilige familie op de vlucht naar Egypte. Het blok geeft verscheiden foto's uit bet nieuwe studiogebouw, sterrekundige kaar ten, portretten, een overzicht-kalender van 1037 en 1908 en een verjaardag!ijst. SWIFT SCHOENEN FABRIEK. Men vraagt zich wel eens met verwon dering af, hoe het mogelijk is, dat er al tijd hsdrjjven die zich in deze moei lijke tijden in korten tijd een eerste plaats veroveren Dat is ook het geval voor de Swift- modeschoenen te Nijmegen. Voor 6 jaren klem begonnen met 20 arbeiders, is Swift thans reeds een der grootste echoenbe- drijven des lands, waar ongeveer 400 men' schen werk hebben. Bij een bezoek aan de fabriek hebben we gezien, hoe het kwaliteit-schoeisel er wordt vervaardigd. Het is geen massa productie, Swift legt zioh meer toe op hef betere genre mode-schoenen. Voor dames is er een collectie van hop- derden verschillende modellen. Aan iede re smaak wordt voldaan, zoowel sportie ve wandelschoen, als luxe schoentjes op booge hak, in een enorme verscheidenheid van kleuren, snittra en leersoorten. Op de ateliers worden steeds nieuws ontwerpen gemaakt. Bovendien heeft Swift eigen mode-experts in Parijs ra Weenen, die de fabriek in staat stellen steeds het nieuwste te brengen. Ook voor heeren wordt gezorgd meteen groote serie van leestmodellen. Bijzonde re studie heeft men gemaakt van de pas vorm. Het is een imposant gezicht, die hon derden menschen aan al die vemufige machines, waarvan de technische details moeilijk te beschrijven zou zijn. Wij hoorden met genoegen, dat de pro ductie steeds omboog gaat. ook in dezen crisistijd. Een bewijs dat de Swift-schoen in korten tijd het publiek heeft veroverd. Het deed goed te zien, dat de Nederland scbe ondernemingsgeest nog niet gedoofd is. De boer is heel het uitzicht, kwijt, Hii kan niet kijken, waar hij rijdt; Boml Kijk, als eerste resultaat Vliegt de kiosk al over straat; Dag-, week- ra maandblad dwarrlen [rond En dalen fladd'rend naar den grond. 92. Don vliegt de auto als met stoom Te pletter op een dikken boom; Het varken valt in opoe's schoot, Hat mensch wordt als een kreeft zoo [rood; De pruikensmid hangt in de boomen» En kan daar van zijn pruikjes '.deoomen. MAANDAG 9 NOVEMBER ISJd Gemeente Beraetnbeoht BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tin BERG A MBACHT brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zi| in gevolge art. 87 der Algemeene Politie- veroraei op verordening Zaterdag 21 Novembar a.t. des voormiddag* 9 uur binnen de kom der gemeente zullen doen Het uitdiepen van de Watergangen en Slooten, respectievelijk ter diepte van 8 en 6l/i d m. beneden het zomerpeil van den Polder Bergam bacht. Bergambacht, 5 November 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, KOOIMAN. De Secretaris, W. SCHIPPERS. Eten vondst Ameide. Een zoon van mej. de wed. 't Lam te Acbthoven vond in de maand September in het land een doode kiviet, welke aan een zijn poot een ring droeg met het volgende opschrift; Federcacia C. O. N. I. Roma 27798. Na opgave van een en ander in Italië, werd deze week bericht ontvangen, dat de volgel in Maart 1935 te Castei Fueano 26 K.M. ten Z.0. van Rome was geringd sla volwassen vogel. Het schrijven was on der teek end door Prins Sr&ncesoo Chigi, voorzitter van de Natio nale Fascistische Jaohtvereeniging te Ro me. Degene» die een dergelijke vondst doet als bovengemeld, wordt beleefd verzocht de ringen of merken even te willen bezor gen bij den heer H. Streefkerk, Ameide C M, die voor verdere doorzending zorg draagt De KonQnentantoonsteiling. ArkeL De konijnen tentoonstelling, die op 6, 6 ra 7 November is gehouden, is voor de vereraiging een mooi suooes ge worden. Er was flinke belangstelling- Toen Zaterdagavond de dieren uit de zaal ver wijderd waren, ging men over tot het bal, hetgera werd afgewisseld door een verlo ting ra verdere attracties. Het was al ge ruime® tijd na middernacht toen men uiteenging. ArkeL Zondag zal Du Van Ewijck een vacaturebeurt vervullen in de Ned. Herv. Kerk te Brasl. De harmonievereeniging „Kunst na Arbeid" ie voornemens Zaterdag 28 dezer in gebouw „Odina" een uitvoering te ge ven. Ameide. In verband met den regen der laatste dagen, werd het Rohda-terrein voor den wedstrijd Rohda 1De Meern 1 afgekeurd, aoodat de spelers rust hadden. Goudriaan. Bij den gemeente-veldwacb ter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie met eenig klein geld. De commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft aan J. H. den Ouden vergunning verleend tot het vangen, dooden nn verhandelen van mol len. IJsclub. Krimpen a.d. Lak. De ijsclub „Thialf" hield baar jaarlijksche ledenvergadering in het Sociëteitsgebouw. Na opening door den voorzitter, den heer Mijnlieff, werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Ook de penningmeester, de heer A. v. d. Heul Dz. bracht verslag uit en er bleek nog een batig saldo in kas te zijn. De heeren Kas- bergen, Vermeer en van Halewijn werden aangewezen Qjn de boeken en bescheiden te controleeren, en brachten, na zich van deze taak gekweten te hebben, bij monde van den heer Halewijn, verslag uit,waar- ait bleek, dat alles in orde was bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren P. van Namen, A. v d. Heul Dzn. en D. Dogterom, werden herkozen. Van de rond vraag werd eenig gebruik gemaakt, waar -bij os. ter sprake kwam de afrastering van de ijsbaan en de controle op de toe gangsbewijzen. Voorts deelde de voorzit ter nog mede, dat de IJsbond „Krimpe- nerwaard" een reglement zal samenstel len, dat uniform zal gelden voor alle bij den bond aangesloten ijsclube. Hierna werd overgegaan tot verloting van vijf eendvogels. De gelukkige winnaars waren d^, heeren B. v d. Berg, Jac. Bouter, L den Ouden, P. Slingerland, J. van Ham burg. Jubileum Zustor Kramer. Lekkerkerk. Hot 12H-jarig jubileum van zuster Kramer is niet opongemerkt voorbijgegaan. Zeer vele bloemstukken mocht ze ontvangen, alsmede prachtige fruit mandra. Daarbij w&ren er nog ver scheidene taarten en ander gebak. De brieven besteller had een extra groote poel. Het was aan alles te bemerken, dat 't werk ka® zaaier Kramer ton. zeecato wordt ge waardeerd. Ook kwamen velen de zuster felici'eeren. 's Avonds bracht „Juliana" de jubilaresse een serenade. De voorzitter bood haar namens de vereenigmg met eenige goed gekozen woorden een prach tige mand bloemen aan. Lexmond. De melkboeren hebben den melkprijs verhoogd van 8 op 9 cent per Liter. Noordeloos. Tijdens dra Woensdag ge houden kerkdienst m de Ned. Herv. Kerk (dankstond voor het gewaag is een collec te gehouden voor het Pastoriefonds. Ze heeft f 71 opgebracht, waarbij twee giften van f 10 (één voor de kerk). Bij den veehouder J. Bikker W.Ax. te Hoog-Eind is komen aanvliegen een postduif, gemerkt 36-6370702. Vrijdag is in de consistoriekamer der Ned. perv. Kerk een stemming gehouden voor drie notabelen. Aftredend waren de heer J. van der Kant, J. Vink en W. Trappenburg Ct.. die allen herkozen zijn. De afdeelingen Noordeloos, Hoor naar en Hoog-Blokland van het Groene Kruis zullen een kookcursus geven voor werklooze huisvrouwen. De cursus zal zes weken duren, met een één cursusavond per week. De bedoeling is om dra oursus te Hoog-Blokland te houden. Gym nastisk verstn iging. Niauw-Lskksrland. De gymnastiakver- eraigmg „K. en V." hield Vrijdagavond haar jaarvergadering Notulen en jaar verslag werden ongewijzigd vastgesteld. De rekening over bet afgeloopen boekjaar sloot met een batig saldo. Tot bestuursle den werden gekozen mej. F. Ceton en de b.eer C. de Vries, zulks in de plaats van de heeren T. C. Mourik ra CL H. den Ouden, die aan de beurt van aftrede® wa ren, en met in aanmerking wenschten te komen. Besloten werd, zoo mogelijk, de zen winter een uitvoering te geven Bjj het einde der vergadering bracht de heer C. J. de Groot vriendelijk dank aan de heerra T. CL Mourik en C. H. den Ouden, die gedurende 7 jaren bestuurslid zijn geweest, ra veel voor ds vereeniging hebben gedaan. In de Ned. Herv. Kerk op het dorp is tijdens een dankstond voor heC gewas een buitengewone collecte gehouden, ten behoeve van de kerkvoogdij, welke f 27 opbracht. Nieuw-Lekkerland. Bij de verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv Kerk zijn de aftredende leden, de heeren D. van Vliet en G. Boon, herkozen. Dienstplicht Oudewater. Van de 24 ingeschrevenen voor de lichting 1938 hebben 5 een ver zoek gedaan om vrijstelling wegens broe- derdienst, terwijl 1 vrijste'ling wegens een geestelijk ambt gevraagd heeft. Polsbroek. Het regenachtige weder der laatate dagen heeft de weilanden zeer drassig gemaakt. Vele landbouwers heb ben dan ook reeds hun melkvee of een gedeelte daarvan op de stallen gebracht. DOODELIJK ONGEVAL Door schot hagol gotroffsn. Reeuwijk. Zaterdagmiddag was de 30- jange C. Oosterwijk Ezn., wonende in de Vinkebuurt in den polder Broek velden en Vettenbroek aan het jagen op wild. Op een gegeven oogenblik ging zijn geweer af, met bet gevolg, dat Oosterwijk 't schot hagel in het hoofd kreeg De getroffene zakte ineen en was op slag dood. 0. was gehuwd ra vader van drie kinderen. Ds K XVIII film. Streefkerk. Woensdagavond wordt hier de K XVIII film „20000 mqlen oyet zee" vertoond, een film, die iedereen die ieta voelt voor Hollandsche durf ra onderne mingsgeest, moet zien. Het is een interes sante rolprent vol afwisaelnig en mooie opnamen. De muaiek is van Max Tak. Politie-nisuwa SMedrachi De winkelier V. deed aan gifte van diefstal van eenige doosjes si garetten uit zijn automaat. Bij onderzoek bleek, dat B. zich daAraan schuldig had gemaakt. '\B. deed aangifte, dat terwijl hij bij het kantoor van M. H. in de rij stond te wachten, een pakje vleesch, dat hij in de buitenzak van zijn jas had geborgen, is ontvreemd. Volgens hem moet het feit zijn gepleegd door iemand, die zich in zijn onmiddellijke nabijheid bevond. Zij, die hieromtrent, nadere inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht, hiervan aan de politie kennis te geven. Vrijdagmorgen had op dra Rivier dijk een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. Van een der auto'a, be stuurd door L., werden de spiegel, de lin kerrichtingaanwijzer en de ruit van het linker portier vernield. Ongeluk. Sliedreobt Vrijdagmiddag zo® mej. K., werkzaam in gebouw Thai ia, een raam sluiten. Zij stootte daarbij met era hand door de ruit. met bet gevolg, dat zij era groote vleeschwond aan de hand bekwam. Dr. Folmer heeft de wond geheeht. Hoog water. SUedrecht Dinsdag 10 Nor. v.m. 2.55 uur, Woensdag 11 Nov. v.m. 8.40 uur, Donderdag 12 Nov. v.m. 4.2Ö uur, Vrij dag 13 Not. v.m. 4.55 uur, Zaterdag 14 Nov. v.m. 5.35 uur, Zondag 15 Nov. ijo. pw* Failliet verklaard. Sliedrccht De heer G Kramer, smid en rijwielhandelaar ia failliet verklaard, met benoeming van mr. J. Bentfort van Valkenburg tot recbter-commissaris en mr. W. 0. de KatAngelino tot curator. Waddinxveen. Gevonden een pakje ge reedschap van motorrijwiel bij D. v. He- teren, Tollenstraat 82, Gouda; een sleutel bij W. Buys, Kerkweg 157a; een porte monnaie met inhoud bij A. van den Berg, Onderweg 87. Er is hier een vereeniging van R K. melkhandelaren opgericht, welke genoemd zal worden „R -K. Melkhandelaren voor Boskoop en Omstreken". Het bestuur wordt gevormd door de heeren P. van Leeuwen, J. v. d. Voort en W. v. d. Wel. Onder voorzitterschap van den bur gemeester is een comité opgericht van een 20 personen, o a. burgemeester en wet houders, de hoofden van alle zes scholen, de dagelijksche besturen van 5 buurtver- eenigingen en orapjevereeniging, welk comité gelden zal doen inzamelen voor 't nationaal huldeblijk, aan te bieden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard bij hun aanstaand huwelijk. Het drie-jarig dochtertje van den heer D. viel in de woning van een stoel Het kind viel met haar hoofd zoodanig tegen de kachel, dat het een bloedende wond ra era lichte heisenschudding op liep. N.-H. Verbond brt KsrkhersteL IJsselstein. De afdeeling van het Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel hield in het gebouw Uzaï aan de Hofstraat, haar eerste vergadering in dit seizoen. De ver gadering werd geopend door den voorzit ter met gebed en het lezen van Rom. 9 1928. De notulen ra jaarverslagen wer den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter deed nog enkele me dedeel in gen aangaande de instelling door de Algemeene Synode van een reorgani satie-commissie, inzake het winterpro- gramma enz. Herkozen werden ah bestuursleden de heeren P. M. Overbeeke en J. W. Rollman Jr. In de vacature van mej. A. M. CL Moorrees, die naar elders is vertrokken, werd gekozen de heer J. vaa Eijk. Voorts hield de voorzitter een lezing over „De inrichting der Kerk". Achtereenvolgen» stond spr. stil bij de Roomsch-Katholieke Kerk, de Lutersche, de Congregatipalistl- sche of Independentisohe, en de Hervorm de of Gereformeerde Kerk. Aandachtig werd deze lezing gevolgd Voorts werd be sloten om op Donderdag 10 December we derom ©en vergadering te beleggen, waar in dan hoopt voor te gaan ds. P. Hofstede van Leusden, voorzitter van het provin ciaal comité van het Verbond. De verga dering werd met dankgebed door den 2en voorzitter gesloten. In het Prov Utrechtech Comité voor het inzamelen van giften voor het huwe lijk van Prinses Juliana ra Prins Bern hard, komt op de ledenlijst voor de heer J. A. van Rooijen, meubelfabrikant, al hier. Uitgaande van de vereeniging Ko ninginnedag had in de afgeloopen week ten gemeentehuize een vergadering plaats teneinde een eere-comité samen te Stellen ter medewerking aan de feesten, welke ter gelegenheid van bet huwelijk van de Prinses en Prins Bernhard in deze ge meente zullen plaats hebben. Zitting na men in het comité burgemeester mr. J. J Abbink Spaink, de heer W. H. de Grijs, deken, de beide geneesheeren, de heeren J. M. de Morrée en A. Leering, de heer A. G. Gooi, notaris, de heeren A van der Koppel, steenfabrikant, W. B. Pompe, houtwarenfftbrikant, J. van der Wijn gaard, autobusondernemer en Th. Baten burg, ijzerhandelaar. Een plan tot uitvoe ring werd in principe vastgesteld en ten slotte werd besloten om omstreeks Kerst mis een bazar te organiseeren ten einde geldra in te zamelen voor het feest Bedankt als raadslid. IJsselstein. De heer G. Molhoek, lid van den raad en als zoodanig de S.D.A.P. ver tegenwoordigde, heeft in de jongste ver gadering van den raad bericht ingezon den, dat hij als lid van den raad bedankt Zijn opvolger is volgens de lijst de heer W. Hoogendoorn. IJsselstein. In een openbare zitting van B en W. zal Dinsdag een uitloting plaats hebben van twee obligaties, deel uitma kende van de oorspronkelijke leening, groot f 29000. Door het breken van de stuurinrich ting reed Vrijdagmorgen een vrachtauto aan de Panoven van dra dijk. Gelukkig bleef de auto in den zachtra berm van dra dijk h&ngeq. Met vereende krachten werd de wagen weer op den weg ge bracht Het ongeval liep zonder persoon lijke ongelukken af. Door het achteruit toopra va® een hH gespannen voor een kar en afkomstig uit Utrecht kwam paard ra wagen aan dra Utrechtechen weg in era sloot te recht Met eenige materieele schade ra kleine ontvelling aa® da hands® va® dra koetsier liep dit ongeval af. B. V. L Zevanhatze®. Op de Donderdagen 29 Oc tober ra 5 November hield de afdeeling Zevenhuizen van de BSz. Vrijw. Land storm haar jaarlijkse hm schietwedstrijd, waaraan tevens een onderlinge wedstrijd m ms m<m B.V.L.: 1. J. v. d. Knaap 98 punten; 2. A. v. Rooijen 97 pnt; 3 Abr. v. d. Spek 95 pnt.; 4 CL v.d. Spek 94 p.; 5 S. Valenkamp 94 pnt.; 6. W. Blok 93 pnt.; 7. P. Bie- mont 91 pnt.; 8. A. v. d. Spek 91 pnt.; 9. S. Wobbes 89 pnt.; 10. W. v. Delft 88 pnt. 11. P. Üuijl 86 pnt., 12. W. Klasing 83 pnt.; 13. H. Koren 82 pnt.; 14. J. Jonge- neel 81 pnt.; 15. A. P. v. d. Knaap 79 pnt; 16 A. Molenaar 76 pnt.; 17. A. Oudijk 35 pnt. Voor de schietvereeniging behaalden de prijaen: Klasse A: 1 G. Rooe 97 p.; 2 CL v. d Spek 97 p.; 3 W. Blok 94 pnt.; 4. Abr. v. d. Spek 04 pnt.; 5 S. Valenkamp 92 pnt.; 6 S. Wohbee 91 pnt; 7. A. v. d. Sepk 90 pnt.; 8. W. v. Delft 89 pnt K'asse B: 1. W. Verburg 92 pnt.; 2. P. Uijl 80 pnt.; 3. CL v. Rooijen 79 pnt. Vrije baan: CL v. d. Spek. De prij zen werden na afloop, met eenige opwek kende woorden uitgereikt door notaris Gallas, waarbij tevens een en ander be sproken werd betreffende den te houden film- en propaganda-avond^ diende bezwaren heeft behandeld, heeft hem schuldig verklaard aan verstoring van orde en rust en geschorst in de waar neming van zijn bediening en ambt voor den tijd van drie maanden. De schorsing geschiedt met behoud van tractement. Ds. Boers is niet gestraft wegens zijn politie ke overtuiging, maar in verband met de wijze waarop hij daaraan uiting gaf. Da. Boers werd geboren in 1871, candidaat in 1896, predikant te Kedichem ra 26 Maart 1897 en deed 13 Mei 1900 zijn in trede te Roordahuizum. Eenige malen is hij candidaat geweest op de communisti sche aanbevelingslijst bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten. Tégenover de berichten over oorlogstoerusting willen we stellen mededeelingen van vredes-voorbereiding RONDE-TAFEL CONFERENTIE DER ANTI-OORLOGSBEWEGING. In Utrecht is de vierde Ronde-Tafel Conferentie der anti-oorlogsbeweging in Nederland gehouden onder presidium van het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Vrou wen Vredebond. Prof. Dr. H. Jordan uit Utrecht hield een inleiding over: JDebe- toekenis van het onderwijs ton opzichte van het vredesvraagstuk". Spr. zei, dat de mensch ook door in stincten wordt gedreven. Onze kennis ia voor een groot percentage op het instinct gebaseerd, omdat de kennis tot ons komt door bet woord ra wij heel veel woorden overnemen zonder oordeel des onder- scheids ra zonder de beteekenis der woor den te hebben ervaren. Juist met instincts woorden kan men era menschenmenigte gemakkelijk opzweepra redelijke ar gumenten zullen dan geen enkele rol spe len. Hier nu heeft de school een van haar voornaamste taken: de school moet in zien, dat feitenkennis een hulpmiddel is, geen einddoel. Woorden moeten ontstaan uit de werkelijkheid, dus door ervaring en zelfwerkzaamheid, waardoor het redelijk denken wordt geschoold. Dit immers moet worden ontwikkeld, niet alleen het ver stand. De romantische liefde voor eigen volk zal dan plaats maken voor een rede lijke, die gegrond is op het inzicht, dat elk onderdeel een rol beeft to vervullen in een grooter geheel. En redelijk inzicht zal ook doen zien, dat elke oorlog nadee- lig is, zoowel voor den overwonnene als voor den overwinnaar. Deze beschouwingen over het woord hou den voor de vredesbeweging in, dat men inzicht moet krijsen in bet begrip „Vre de": dat is niet alleen ontkenning van, afschuw voor oorlog, maar het woord houdt in de organisatie van de volkeren. Dat nu is mogelijk door de menschwor- ding te bevorderen en hier heeft de op voeding een groote taak; het onderwijs der toekomst zal het instinctisve moeten oplossen in het geheel. CAPELLE A.D. IJSSEL. Nov. Geboren: Neeltje, d. van J. de Groot en N. van Wijngaarden Jannetje, d. van Th. Dorst en J. Blom Gijsbertus Jaco bus, z. van D. Jj. Beijk en M. Vergouwe. Janny, d. van A. de Groot en J. Dek ker. Ondertrouwd: L. Teeuw, 26 j. ra J den Toom, 22 j. Getrouwd: C. Bijl, 26 j. ra H. C. Vis ser, 22 j. A. Broers, 22 j. en J. N. Hoogendoorn, 22 j. C. Terlouw, 26 j. en J. C. Ooms, 21 j. W. van 't Hart, 22 j. ra M. van Loon, 21 j. Overleden.; L. van Leeuwgn, 49 u «eht- genoote van L. Knoop. LANGERUIGEWEIDE. Nov. Ondertrouwd: J. Wink, 26 j. en CL A. Verdouw, 33 jaar (te Waarder). Overleden: J. Stouthart, 4 J. REEUWIJK. November. Geboren: Maria Johanna, A *n N. D. de Vries ra A. P. Vonk. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Ooltgsmplaat (toes.) da T. van de Hee te Polsbroek en Vliet. Beroepen te Groot-Ammers Da W. J. va® Lokhorst te Hilversum. COMMUNISTISCH PREDIKANT 6ESC HORST. Het cfauMfeaai bestuur van Leeuwarden dat in opdracht van de algemeene syno de der Nederlandsch Hervormde Kerk de togc* (U B. Boem te Boosdahaiaesa "rt NED. HERV. KERK. AMIMERSTOL Herv. Geref. Evangeli satiegebouw. Woensdag 11 November, 'a avonds 7 uur, de beer D. Dekker, van Papendreoht. BLESKENSGRAAF. Woensdag 11 No vember. '8 avonds 6.30/uur, Du. D. J. van de, Graaf, van Schoonhoven. CAPELLE a.d IJSSEL. Lokaal Berm- weg. Donderdag 12 November, 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kara. CAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Gerei. Evangelisatie. Boezemstraat. Woensdag 11 November, n.m. 3 uur, Du. D. J. van de Graaf, van Schoonhoven, Huwelijksbeves tiging. GROOT-AMMERS. Woensdag 11 No vember. n.m. 2 uur, Dn. J. van AmuteL van Lage Vuursche, Huwelijksinzegening; 's avonds 6.30 uur. Du. J. van AmsteL GOUDRIAAN. Donderdag 12 November n.m. 6.30 uur, Ds. Blok te Brandwijk. Red# voor Chr. Jongeüngsvereeniging „Samuël". HEKENDORP. Woensdag 11 Novem ber. 's avonds 7 uur. Du. Montfran®, va® Barneveld- Rede voor de Joogettngsver- eeniging. KRIMPEN ad. IJSSEL Woensdag W November, 's avonds 7 war, Da J. P. Buiskool. Dankstond v«oor bet Gewas. KRIMPEN ad. IJSSEL. Evangelisatie Noorderstraat. Woensdag 11 November^ n.m. 2.30 uur ra 's avonds 7.15 uur, de heer P. Kolijn, van Papendreoht Dank» stond voor het Gewas. LANGERAK. Woensdag 11 November, 's avonds 7 uur, Ds. J. Slok. Dankstond voor het gewas. LEXMOND. Donderdagavond half se ven, de heer B. Oskam. Dankzegging voor het Gewas LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. Woensdag 11 November, avonds 7 uur. de heer M. van Leeuwen, van Maan» tonsdijk. REEUWIJK. Donderdag 12 Nov., n.m. 7 uur, Ds. W .Vroegindewei Dankstond voor het gewas. SLIEDREQHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 11 November, 's avonds 1 uur. de heer J. H. Boogaard. WIJNGAARDEN. Woensdag tl No- vember. 's avvonds 7 uur, de heer Vroeg indewei. Dankstond voor hst Gewas. IJSSELSTEIN. Donderdag 12 Novem ber. 's avonds 7 nur. Du. 0. J. van Booé* selaar. Dankuur voor het Gewas. GEREF. KERKEN. REEUWIJK. Dinsdag 10 November; 's avonds 7 uur, Du. P. Warmen hoven, Dankuur voor het Gewas. IJSSELSTEIN. Vrijdag 10 Novembe* 's avonds 7 uur, Du. Van Arkei, van Utrecht Dankuur voor bet Gewas. REMONSTR. KERK. WADDINXVEEN. Woensdag tt Nou. a.s., n.m. 7 uur, Ds. A. W. de Roves, pre dikaat der Vrije Geref. Gem. te Ylaardin- ge®. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdag 10 Nov., vm. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. P de Groot van Gorinchem. Dankdag voor het gewas. SLIEDRECHT. Donderdag 12 Novem ber. 's avonds 7 uur. Du. C. Smite. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Berm weg! aan. Woensdag 11 Novsmber. 's avonds 7 uur, Du H Vlot ijSSELSTEIN. Donderdag 12 Norem- ber. avonds 6.15 unr, Du. Panwe. CHR. AFG. GEMEENTE. WADDINXVEEN. Donderdg 12 Nou. 7 uur n m., Du. Toes, -an Uaseknoada Dankstond voor het gewas. GEREF. GEMEENTE H.V. SLIEDRECHT. Woensdag 11 Novum- ber, 's avonds 7 uur, Ds. J. Orerdnin» VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Vrij dag 13 November, 's avonds 7 uur, de beer P. Kolijn, van Papend recht. EVANGELISATIE. GIBSSENDAM. Gebouw „Rheoboth**. Woensdag 11 November, 's avonds 7-30 uur, de heer Bunk, van Dordrecht. GROOT-AMMERS. Gebouw G. van As. Dinsdag 10 November, 's avonds 6.30 ourf de heer P. Kolijn, van Papendreoht. SLIEDRECHT. Gebouw „Maranatha". Dinsdag 10 November, 's avonds 7B0 uur. Onderlinge Samenkomst. Gebouw Both A 82. Dinsdag 10 Novem ber, 's arastos 750 «ur. BijhaHfliang.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4