GEMEENTERAADSVERGADERINGEN Alblasserdam - Lexmond - Zevenhuizen machinist HuiSman, dia bij de aanrijding met een gastank-auto nabij Zwolle op zijn post bleef, zal deze week, van de Engel- »ss Elizabeth", Raadsvergadering op Vrijdag 30 Oct. Voorzitter de hoer J. »n Scheers, burgemeester. Afwezig met kennisgeving, wegens on gesteldheid, de heer Boersma. (De keeren Klip en Van de Merwe komen tusschen- Ujds ter vergadering.) De VOORZITTER stelt de begroo- tuig aan de orde. De heer VERMEULEN merkt in 't algemeen op, dat hg en zijn collega Veen, aantoekening verzoeken, als te zijn tegen eiken post, welke met verzekering te ma ken heeft. De post maatschappelijk hulpbetoon wordt verhoogd met f 2150. Wat betreft de posten van onderhond wordt gevraagd, waarom vele aanmerke lijk hooger geraamd zijn dan voorheen, waarop het antwoord luidt, dat dit te danken aan hot uitstellen van vorige jaren, zo^tiat men tenslotte komt tot een tijd. dat het werk geen uitstel meer kan lijden; dan pas blijkt, dat de boel ver waarloosd ia. Aangaande de voorziening van gasmar- kers vraagt de heer VERMEULE IJdl deze aan te schaffen, zoodat er gelegerd beid zal komen, om daarmede te oefenen. De VOORZITTER zegt. dat hij ten deze eenige personen heeft aangezocht hem inlichtingen dienaangaande te verstrek ken; binnenkort zal een vergadering wor den gehouden. Spr. is blij, nog geen gasmaskers te hebben aangeschaft, daar (tn de construc tie telkens veranderingen plaats hebben. Voorts acht bij een poet van*ï 100 wel te gering, maar men moet roeien met de rie men die men heeft. Deze zaak wordt thans door bet geheele land been voorbereid. Aangaande de voorziening van water in het gedeelte Kortland, vraagt de heer JONKER, of die kwestie reeds opge lost is. Hij krijgt ten antwoord, dat, toen alles ongeveer in ord^'was, de menschen daar zelf weer niet wilden, aoodat deze zaak thane daarmede af is. Een duizendpooter In Gemeente dienst. In verband met het aanstellen van een gemeentewerkman, vraagt do heer V IS- SER of verwacht kan worsten, dat er voor zulk een man voldoende werk zal WDo VOORZITTER jogt. dat de heer Visser uit de praotijk kan weten, hoe soms getobt wordt, om alle kleine werk jes gedaan te krijgen;-nu is de bedoeling iemand te vinden, die daar voor geknipt is. Aanbestedingen kan de gemeente de laatste jaren niet meer houden en toch blijft alles zijn onderhoud eischen en dan is het goed. dat B. en W. iemand heb ben. dien zij er op uit kunnen sturen. De heer v. d. KOOGH heeft er be zwaar tegen, om een gemeentewerkman te benoemen, daar hij bevreesd is, dat één man niet alles zal kunnen doen; hij moet dan een veelzijdig man wezen. Spr. wil voor elk apart werk een man nemen en daarom wel den post op de begrooting handhaven, doch niet overgaan tot be noeming van een gemeentewerkman. De hoer JONKER zegt, dat men be zig is het uit uit de handen van de bur gerbazen te nemen, door het aanstellen van zoon manusje van alles, zoon soort dui zendpooter. Spr. ziet er van groeien, dat men voortaan de burgerbazen niet meer noodig heeft. De heeren VERMEULEN en GAL- JE sluiten zich aan bij de vorige spre kers. De beer VISSER spreekt uit erva ring en weet hoe moeilijk het is. Derge lijke kleine wëtkjes kan men niet aanbe steden; langs omwegen is voorheen ge tracht. de zaak bij te houden. Spreker noemt (en paar voorbeelden, b.v. het on derhoud van den windmolen, het maaien van het gras op het kerkhof, het mocht niet gedaan worden, en het moet toch on derhouden worden, is er nu een man te vinden, die al deze dingen kan waarne men, dan zal dit voor de gemeente winst befeekenen. De VOORZITTER zegt. dat de man gebruikt zal worden voor die werk jes. die aan anderen niet opgedragen kunnen worden. Spr. zegt, dat dit voor stel van B en D. uit noodzaak is geboren. De bedoeling is niet, de kleine baasjes te gen het hoofd te stooten. De heer JONKER: Maar door hot aanstellen van eer werkman een ander het broed vit De beer CAL JE vraagt, waarom he* werk niet kan worden aanbesteed. De VOORZITTER zegt. dat, wan neer de begrooting niet goedgekeurd is, B. en W. ook geen aanbesteding kunnen houden. De heer VTSSER zegt, dat het reeds driemaal is gebeurd, dat het kerkhof niet kon worden onderhouden, en wat er nog is gedaan, moest langs omwegen gebeu ren. Weth. S Ml T zegt, dat met het onder houd nu alles vastloopt; vroeger kon men aanbesteden en wat nu geschiedt, is maar wat prutsen. De heer v. d. K O O G H wil wol de post behouden, maar blijft bij zijn standpunt: geen werkman benoemen. De heer VISSER, als oud-wethouder, verdedigt nogmaals het voorstel van B. ®4 w. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 3 Met den post schoolvoeding (f 600) kan de heer VERMEULEN niet accoord gaan, als een kind melk noo dig heeft, moet men dit geld aan de ouders verschaffen. De heer VISSER vraagt, hoe B. en W. zich de uitvoering voorstellen. Prin cipieel acht spr. het ook onjuist. De heer JONKER verzet er zich even eens tegen. Deze post behoort thuis bij maatschappelijk hulbetoon. En als men wat wil doen, is het bedrag veel te laag, maar dat is voor spr. de hoofdzaak niet, daar hij er uit principieel oogpunt tegen moet zijn. Weth. SMIT is ten aanzien van deze zaak een andere meening toegedaan. Voor kinderen heeft men alles over, zelfs prin cipes. Uit do rapporten der schoolart sen komen onrustbarende conclusies te voorschijn, wat betreft de ondervoeding. Het eene kind is boter gevoed dan het andere; de onderwijzer ziet de verschil lende kinderen bijeen pn kan ook wel zien wie onder hen tekort komen. Spr. zegt, dat het niet de bedoeling is, alle kinderen twee glazen melk per dag. te geven, maar er zijn kinderen, die het hard noodig hebben en het tnuis niet kunnen krijgen; die kunnen er van profi- teefon. De gemeente Nieuw-Lekkerland heeft jaren lang de vereeniging „Hulp in Nood" gehad, die «daarvoor zorgde. Spr. acht. het noodzakelijk, dat er iets gebeurt voor deze kinderen. De VOORZITTER zegt. dat dit in de steden uitgaat van het particulier ini tiatief. Ook op het platteland gaat men •r inzien, dat zulks noodig is: liefst had spr.. dat ook hier particulieren daar in voorzagen. De heer JONKER begrijpt, dat de heer Smit zoo redeneert, doch spr. staat op bet standpunt, dat al zulke dingen be- hooren tot de taak van de ouders. Hetzelfde kan bereikt worden, (als de dokters constateeren. dat zulks noodig is) tneer maatschappelijk hulpbetoon er voor zorgt. Spr. acht de nu gekozen me thode principieel fout. Gezien het bedrag, kunnen van de 1000 kinderen er 48 een halve liter melk per dag krijgen. De heer K LI P is er uit principe ook gen, doch gezien den nood der tijden, De heer C A L J E kan met het voorstel «oord gaan. gezien de kleine inkomens van heden, kunnen de ouders vaak de kinderen niet geven, wat zij noodig heb- Weth. SMIT zegt, det men deze zaak van twee kanten moet bezien. In vele plaatsen heeft men deze instelling reeds. Spr. erkent, dat f 600 niet veel is, maar in de ergste gevallen kan dan toch voor zien worden. Hij hoopt, dat het geen ge- m tel ijk e zaak wordt, maar dat parti culieren gevonden zullen worden, die de helpende hand bieden. De heer KLIP zegt. dat maatschappe lijk hulpbetoon niet alles weet en de kin deren. die het soms hard noodig hebben, kent de dokter vaak niet. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor den post voorziening schoolbiblio theken neemt de heer BOL het op. Hij wil den post brengen op f 50. De VOORZITTER vreest, dat Ged. Staten er niet mee accooTd zullen gaan. Weth. SMIT acht het ook zeer noodig dat er wat bij komt. De heer JONKER zegt. dat de kin deren toch in elk geval in de netheid een voorbeeld moeten zien: daarin moet de gemeente dan voorgaan. Spr. wil den post eveneens op f 50 brengen. De heer VISSSER weet, dat de boe ken reeds 5 jaar geleden in een slechten staat Waren; als er nu sinds dien tijd niets aan gedaan is, kan spr. begrijpen, hoe ze er nu uitzien. Spr. is ar voor, den post van f 10 te verhoogen tot f 50. De post uitgaven voor te Dordrecht schoolgaande achterlijke kinderen, wordt iets verhoogd, om het mogelijk te maken, dat de bus voortaan overvaart met de pont en de kinderen bij de school kan af zetten en weer ophalen. 4 De heer VERMUELEN zegt bijposf 307 er voor te zijn, het bedrag voor het uitsteken der vlag te handhaven, doch de subsidie voor de Oranjevereeniging te schrappen, spr. citeert het boekje van Ds. Dubois, van Oud-Beierland, die schrijft over het uitbundig feestvieren en dit ook afkeurt. De VOORZITTER weet, dat het hier een principieele kwestie geldt, en zal laten aan teekenen. dat de heeren Ver meulen en Veen er tegen zijn. De post blijft gehandhaafd. Omtrent den bouw vau de muziektent zegt de lieer V»E R ME U LEN, dat hij liever zag. dat dit maar achterwege >f. Dit geld kan op nuttiger wijze be steed worden. De heeren VERMEULEN en VEEN zijn tegen dezen post. Omtrent den post werkverschaffing zegt de heer JONKER, dat daar nu een beijrag voor op de begrooting staat van f 227.U00, onder welk bedrag ook de oude plannen zijn vervat. Spr. heeft den indruk, dat als dat alles gebeuren zal, men dan voor Aihlasserdam het plan van den ar beid niet meer noodig zal hebben. Denkt het college er de goedkeuring voor te krijgen? vraagt spr. Weth. SMIT zegt. dat ook de plan nen van het vorige jaar erop staan, om dat de begrooting 1936 nog steeds met is goedgekeurd. Toen is ook gevraagd om advies, wat destijds de heer Jansen Mar neschijn verstrekt beeft. Spr. zegt. dat deze plannen van 1936 wel overgebracht moeten worden op de begrooting, want anders zou men straks aan werkverschaffing niets meer kunnen doen. Van de kosten voor materialen z\u de gemeente graag af willen komen; B- en W. doen er al hun best voor. De VOORZITTER zegt, dat be* moeilijk is, met plannen te komen nu zijn er bij van drie jaar geleden. Spr geoft daar niemand de schuld van. daar dit ge legen is in de tijdsomstandigheden. Men behoeft niet te vreezen, dat hier te groote plannen gemaakt worden, daar zal men in Den Haag wol naar kijken. Tijdens de bespreking Week, dat bet ge reedmaken van het terrein om en hij het ziekenhuis niet in werkverschaffing mag geschieden. De heer VERMEULEN vraagt of dit terrein dan zoo moet blijven liggen, het is daar een ruina. Weth. SMIT zegt, dat men het an ders zou moeten doen >an den post, die nog over is van het ziekenhuis. De VOORZITTE# hoopt, dat hier op wel iets zal kunnen worden gevonden- De heer GAL JE vestigt er de aan dacht op, dat er werken bij zijn, die in aanmerking komen voor aanbesteding, zoodat de aannemers kunnen worden in geschakeld. De VOORZITTER zegt, dat men in Den Haag ten deze ook een andere koers volgt; daar acht men het eene wel en het andere niet vatbaar voor aanbesteding. Ten slotte zegt weth. SMIT, dat men nu nog steeds bezig is aan de plannen van het oude ooilege, dit zijn alle nog plannen van weth. Visser, die worden uitgevoerd. De heer JONKER vraagt, of ook Ai hlasserdam medezeggingschap heeft, wat betreft de jeugdige werkloozen. Die zaak kost de gemeente f 4 50 per persoon, dat is 40 maal f 4.50 per week. De VOORZITTER zegt, dat alle gelijkgerechtigd zijn. De centrale leiding berust bij Sociale De heer KLIP vraagt, of het wacht lokaal. dat door de jeugdige werklooaen gemaakt moet worden voor de autobussen, Zondags gesloten zal zijn. De VOORZITTER weet dat niet, daarover kan later worden gepraat. De heer v. d. KOOGH: Ifet kan wel een open lokaal worden en dan kan men het niet sluiten. Betreffende den administrateur meent de heer V E R M E U L E N, dat hier eefi vergissing plaats heeft gehad met het noemen van de titularissen. De VOORZITTER beaamt dit en zegt, dat de een is: penningmeester-con troleur en de tweede secretaris-controleur. Wat het salaris Betreft, is afspraak, dat dit door beiden gedeeld wondt. De heer VERMEULEN gaat bier- mede accoord. De begrooting wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer VER MEULEN dat hij op bepaalde punten b.v. op den hoek van den Dam, een spie gel zou willen laatsen; dan kunnen de autobestuurders zien, wat b.v. aankomt van den kant van Niouw-Lekkerland. De VOORZITTER ziet hier weinig practisch nut inf doch spr. wil vragen aan den A.N W1, hoe die er over denkt. De heer v. d. KOOGH spreekt uit er varing. dat een spiegel niets waard is: spr. vindt het. wanneer ze er zijn. veel gevaarlijker, dan als ze er niet zijn. Hierna volgt sluiting dor Lexmond. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 29 October. De VOORZITTER opent de verga dering en zegt van den heer Termaat be richt te hebben ontvangen dal üij wegens voortdurende ongesteldheid de vergade ring niet kan bijwonen en spreekt eenige van sympathie getuigende woorden Nadat de notulen zijn goedgekeurd, vraagt de heer F. DE IIE E R, hoe hei met het onthuidmgsverbod «taai, waar omtrent de voorzitter een ouderzoek be loofd heeft. De VOORZITTER antwoordt, dat kij tot dusver nog niet de gewensebte in lichtingen ontvangen heeft, doch zijn aan dacht aan deze zaak zal biijven se''.enken. Ingekomen zijn enkele door Ged. Staten goedgekeurde begrootingswhrigiugen. Ingekomen is een verzoek va a de afd. „Volksonderwijs" en de Oudercommissie, om een toelage uit de gemeentekas van f 100 voor de kweekeling mei akte aan de 0. L. School. De VOORZITTER zegt dat ditadros te laat voor benandeling in deze vergade ring is ingekomen en bijgevoig nie in B en W. is voorbebandeld Hg stolt daarom voor het in de volgende vergadering te be handelen en het in handen van B. en W. te stellen voor advies. Hiermede gaat de raad accoord. Vervolgens komt aan de orde het ver zoek van het bestuur der School met den Bijbel om gelden beschikbaar te «tellen voor verandering van Je inrichting van het schoollokaal (aanleg waterleiding) met gunstig advies van B. en W. De VOORZITTER deel: echter me de dat dit verzoek thans niet behandeld kan worden, omdat spr. verzuimd heeft vooraf een bespreking te houden met het schoolbestuur, hetgeen door de wet is voorgeschreven. Om deze reden kan het nu niet behandeld worden, doch' moet. er eerst met het schoolbestuur geconfereerd worden, yerder geeft de Wet nog een aanwijzing, die het beschikbaar stellen van het benoodigde geld wel bemoeilijken zal. De gelden moeten n.l. aangevraagd worden, eer de verandering van inrich ting mag plaats hebben en daar dit hier verzuimd is en het schoolbestuur het werk reeds liet uitvoeren, wordt een en ander bedenkelijk, vooral daar bij Koninklijk be sluit van 15 Aug. 1936 een beroep van reden is schoolbestuur om dezelfde afge- De heer JAC. DE JONG moet tot zijn leedwezen erkennen, dat het hier geen dringend geval geweest is en er bij de aanvrage zeker niet op dit artikel gewe zen is. Dit punt vervalt van de agenda. Enkele wijzigingen van. de begrooting worden goedgekeurd. Volgt de behandeling van Op n drogon weg moet uw auto liet 32, en van de begrooting van het Burg. Arm bestuur voor dit jaar. De VOORZITTER begint met op enkele veranderingen te wijzen. Belangrijk is de wijziging betreffende de huurverla- ging van de woningen van de woning- bouwvereeniging. Toen de laatste verla ging van f 3 tot f 2.25 werd aangenomen, werd dit gedaan op grond van de minis- terieele beschikking, waarbij het mogelijk werd, de geiden van de huurverlaging op de renteverlaging te verhalen. Bijgevolg heeft men dit thans in de begrooting ver werkt. Het bleek echter dat men m Den Haag een andere meening was toegedaan. Reeds in '24 waren de huren met 80 cent verlaagd, welke verlaging was goedge keurd en gedekt word door de verlenging der aunuïteiten. Nu stelt men zich in Den Haag op het standpunt, dat de twee de verlaging van 25 c. door de gemeente zelf gedragen moet worden, omdat reeds de vorige verlaging was mogelijk geweest en toegestaan. Persoonlijk is de voorzitter in Den Haag over deze kwestie gaan spreken en heeft hij zich beroepen op een schrijven, waaruit geen andere conclusie kon worden getrokken, dan dat deze ver laging door-het rijk zou worden betaald. Dit kon niet worden ontkend, doch dit gaf toch geen aanleiding om de gelden van het rijk te krijgen. Dit is schriftelijk be vestigd. Wel werd in het schrijven toege geven dat de vrofegere brief aanleiding ge geven heeft tot een verkeerde conclusie, maar het eind van H lied was toch dat de gemeente voor de kosten komt. Nu de ver laging eenmaal is toegestaan, zit er ook niet anders op dan dat het door de ge meente wordt betaald. De heer D E J 0 N G zegt, dat hij zich niet aan algemeene beschouwingen zal wa gen, aangezien hiervoor thans weinig aan leiding is. De politieke atmosfeer is thans zuiverder dan het vorig jaar (er zijn geen baantjes te verdeelen geweest 1). Wel wil spr. een paar opmerkingen maken <Jie geen betrekking op de begrooting hebben. Spr. heeft er reeds op gewezen onder burgemeester Pot en wil er thans nog eens op terug komen. Als lid van de Herv. Kerk en man van Christ. Hist, beginse len heeft volgens spr. de Herv. Kerk steeds het eerstgeboorterecht. Dit neemt niet weg dat dit recht wel eens ver wordt gevoerd en tot abnormale toestanden leidt. Bij de begrafenissen wordt nog steeds gecollec teerd voor de Herv. Diaconie. Spr. vindt collecteeren daar niet op zijn plaats, doch afgezien daarvan begrijpt spr. niet waar men den moed vandaan haalt om voor de Herv. Diaconie te collecteeren als er een begrafenis plaats heeft van iemand die tot de Geref. Kerk behoord heeft. De zor gen van de publieke kas zijn groot en er wordt veel gedaan in het belang der Herv. Diaconie of althans er wordt veel ondersteuning verleend, die, als de Diaco nie het kon doen, op haar weg zou lig gen. De Gereformeerden daarentegen zor gen hier ter plaatse geheel voor haar eigen ondersteuning en dit is een reden te meer om hen bij begrafenissen niet lastig te vallen met collecten voor de Herv. Dia conie. Voorts behoort het tot de goede ge woonte dat bij officieele godsdienstoefe- ningten of bijzondere tijden de torenklok geluid wordt. Nu wordt de klok ook ge luid voor bijeenkomsten van godsdiensti- gen aard. die elk oficieel karakter missen en dit vindt spr. ongewenscht. Als een co mité een „bijbellezing" Iaat houden in de Herv. jKerk is daar niets tegen, doch dit is geen officieele godsdienstoefening, waarvoor de klok, die het eigendom dei gemeente is, behoort te worden geluid. Tot de begrooting komende zegt spr., van haar een goeden indruk te hebben. Met angst heeft spr. eenige jaren geleden vaak de ontwikkeling van den toestand dor ge- meentefinanciën tegemoet gezien en dezo vrees is tot dusver beschaamd en niet weinig door deze begroot ing, waarin voor het eerst de belastingdruk iets verlicht wordt. Spr. prijst het beleid van den voor zitter en wijst vervolgens op de post jaar wedde ambtenaar ter secretarie. Deze is het vorige jaar zonder commentaar op de begrooting verhoogd eif er is ook niet tij dens do behandeling over gesproken- Wanneer deze verhooging in den raad ge bracht zou zijn, zou spr. de eerste ge weest zijn, die voor de verhoqging geweest was, doch spr. maakt alleen maar dezo opmerking, omdat e.r vooraf in 't geheel niet over gesproken is. De post huisnum mering ziet spr. verhoogd en bet verhef spr. dat de voorzitter blijkbaar eindel ingezien heeft, dat er een regeling in chaos noodig was. Op de post Brandweer uitgaven vindt spr. nog steeds f 100 uit getrokken voor het onderhoud van brand- slooten en bijten. Spr. vraagt zich af of dit met het oog op de brandkranen nog langer noodig is. Kan dit bedrag niet met f 50 worden verlaagd? Inzake den politiecursus is spr. er des tijds voor geweest d^t de veldwachter deze cursus volgde. Hij heeft toen gedacht dat 't een cursus voor een paar jaar was, doch er schijnt nooit een eind aan te ko- 1. Spr. vraagt of deze cursus nog lan ger noodig is. De veldwachter is een be kwaam politieman en spr. vindt dat, als het Biet beslist noodig is, deze f 50 pro ductiever kunnen worden besteed. Verder treft spr. de posten opzichter of directeur der begraafplaats aan. Deze post staat reeds, jaren op de begrotoing en had er eigenlijk nimmer op behoeven te staan wanneer destijds dit opzicht gesteld was onder den gemeente-opzichter. Spr. oefent geen critiek op de salarieering van den gem.-opzichter, doch wijst er alleen op, dat het veel beter is verschillende fuctie's bij eventueele vacatures' te combineeren. De post werkloozensteun, welke op 'i 9000 geraamd is, bewijst dat B. en W. een open oog hebben voor de zorg van de werkloo zen. (Spr. hoopt dat de post te hoog zal blijken te zijn en vraagt verder de volle aandacht voor dera. nood der werklooaen. M enraakt aan de werkloosheid zoo ge woon, dat er beslaat, dat men het als iets normaals gaat beschouwen. Wel licht dat ook degenen die lang werkloos zijn aan deze toestand gewoon raken, doch hun lot is niettemin hard! Spr. wijst er op dat het leven ondanks de genomen maat regelen, door de devaluatie, duurder geworden is en nog duurder wordt; daar om geeft spr. ter overweging ook hier de z.g.n. B. steun te verstrekken (kleeding en schoeisel). De post kosten plaatselijk schooltoezicht brengt spr vervolgens on der de aandacht. Spr. meent dat in ver schillende plaatsen de schoolcommissie ia opgeheven en zou er voor zijn ook hier dit goede voorbeeld te volgen en deze f 20 nuttiger te besleden. Betreffende de ont vangsten vestigt spr. de aandacht op de post van voor tuingrond verhuurd bouw terrein. Deze huur loopt tot 1 Dec. 1938. Het zou kunnen zijn dat deze grond goed verkocht kon worden voor particulier heugt idefcjk 1 déze 9 DERDE BEAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. SeHoonfiov.nscliB CouranlWOENSDAG 18 NOVEMBER 193» De Wagnervereeniging hield Dinsdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam de generale repetitie van Bizet's bekende opera .Carmen". - Een scène mH de eerste acte Op 1® den Haag vond Dinsdag een herdenkingsplechtigheid plaats van Nèerlands onafhankelijkheid. - Schoolkinderen gaven een zanguitvoering, en legden een krans neer aan den voet van het monument De aanleg van het stadion in het 40 H. A. groot park, dat te Nijmegen In wording is en welk werk door 300 personen onder toezicht der Ned Heide maatschappij in werkverschaffing wordt uitgevoard Op doorrais van Berlijn naar Londen arriveerde Max Schmeling (tweede van rechts) Dinsdag op Schiphol Tom Clark, do machinist scha locomotief .Princess Elizabeth", bij hat verlaten van het Euston station te Londen voor dan recordrit naar Glasgow Hat eerste geschilderde portret van Koning Edward VIII van Engeland op de tentoonstelling der Engelsche Koninklijke ^Vereeniging ven portretschilders in de .Royal Institute Galleries* te Londen De moedige genezen van zijn brandwonden, het ziekenhuis te Groningen kunnen verlaten De bouw van da nieuwe Beurs ta Rotterdam. Ean overzicht van den stand der werkzaamheden

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5