il ABDIJSIROOP M. A. BONGERS u SPEELGOEDEREN mi, J. C. WOLFF SouSSSom! Geld weggooien Plaatselijk nieuws Gemeenteraden Als Uw kind hoest AKKER's yersfèrkle Plaatselijlcnieuws] Hoe«t bil kinderen Gemengd nieuws Sportnieuws Burgerlijke stand vraagt prijsopgaaf H yfl" If Anion "6 i Geachte Begunstigers! J LEDERWAREN: Geld verdienen VRIJDAG 20 NOVEMBER 183® Voorloopig feestprogramma. Groot-Ainmtutó. Op initiatief van burge meester H. Vlug is hier een Oranje-comi té opgericht, waarin zitting hebben geno men als le en 2e voorzitter. A. v. d. Wer ken ,en D. Hendrikse; le en 2e secretaris W. van Proouen en Zwart Voorspuij; le en 2e penningmeester W. Bi es haar «n A. Bouter. Als comité-leden de heeren: dr. A. Flohil, G. Fredrikse, N. de Vos, J. Brink, C. v. d. Wolf, Joh. Mourik, B. den Oudsten en E. van Andel. Benoemd werd tot eere-voor»itter bar- gemoester H. Vlug. Het comité stelt zich ten doel een Oran je waardig feest te vieren op den dag van het huwelijk van Prinses Juliana met Prin» Bern hard. Een voorloopig program ma werd opgesteld. Er zal een koe geslacht worden, om on der de minder bedeelden dien dag te ver doelen. Ook zal hun een krentenbrood worden geschonken. 's Morgens 8 uur zal er een kwartier of langer de klok worden geluid en tege lijk zullen vier herauten te paard door de gemeente gaan met trompetgeschal. Half tien kerkdienst; hiervoor zal een spreker worden aangezocht, 's Middags kinder- tractatie, kinderspelen enz. Laat de weersgesteldheid niet too, dat deze buiten worden gehouden, dan zal getracht worden de kinderen binnen te vermaken. 's Avonds zal zoo mogelijk gezorgd wor den voor een film en medewerking worden gevraagd aan muziek- en zangverenigin gen. Dit alles zal een nationaal karakter dragen. De Commiaearie der Koningin heeft Mm P. Eikelenboom en A. K. de Groot vergunning verleend tot het vangen, doo- den en of voorhanden hebben van mollen of buiden van mollen. De collecte voor het huldeblijk aan bet vorstelijk paar heeft opgebracht f 12755. Giften kunnen nog worden af gedragen bij wethouder Dameteegt. Langerak. De jachtopziener P. M. Dam steeg heeft tegen A. van M. Hzn. en A. M. Gzn-, proces-verbaal opgemaakt we gens het vangen van mollen op den polder Langerak, «onder de veroischte vergun ning. A.-R. KleevereenlgmO- Meerkerk. Onder voorzitterschap van ds. E Kamper heeft Vrijdagavond in de Chr. School ean ledenvergadering plaats gehad van de A.-R. Kiesvereen. „Een dracht Maakt Macht". Na de opening door den voorzitter, werden de notulen goedgekeurd. Daarna wijdde de voorzitter enkele woorden aan den afgetreden secre taris, den heer A. J. G. van der Leun, die «ieh te Gorcum gevestigd heeft en wenech- te den heer Adr. van Hof hartelijk geluk jnet bet hem toevertrouwde secretariaat. Vervolgen» kwam ter sprake het tijd schrift „Nederland Waakzaam". De voor zitter wees op het nut er van en zou het gaarne met het oog op de verkiezingen in 1937 huis aan huis willen laten bezorgen. Wat de keuze van candidaten voor d« Tweede Kamer betrof, wilde de voorzit ter trachten om ook namen van bekwame confessionelen op de lijst geplaatst le krijgen. De voorzitter vroeg machtiging dit te berde te mogen brengen op de groo- te vergadering, uitgaande van de Kamer- kieakring Dordrecht, welke Zaterdag 14 November te Rotterdam gehouden is. Al- dos besloten. Tenslotte las de voorzitter een verzoek schrift voor aan den raad tot Invoering van het raadsgebed. De heer A. den Hartog leverde nog aen Inleiding getiteld „Verkiezingsmanifest", terwijl de heer W. J. Benschop de toe zegging deed in een latere bijeenkomst de werkzaamheden van den raad uiteen te «etten. Meerkerk. In de bovenzaal van café Hof van Holland had een vergadering plaats van de afdeeling Meerkerk van de Ned v Bond van Bouwvakarbeiders, welke vrij goed was bezocht. Nadat de afdeelings- voorzitter de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd het woord gegeven aan het hoofdbestuurslid, den heer Bleeker, die een rede hield over,het belang vafl de organisatie. Tegenwootflig worden vele leden der moderne organisa tie overgebracht naar een andere afdee ling wegens verandering van werkkring. Dit is thans bij de afdeeling Meerkerk tot staan gekomen. Spr. wekte vooral op, om Ie trachten nieuwe' leden te winnen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt en aan het eind der vergadering dankte de voorzitter den heer Bleeker Voor zijn leerzame rede. Nleuwpoort. Bij de verkiezing van no tabelen wegens periodieke aftreding inde Ned. Herv. Kerk, zijn herkozen de heeren M. de Rooij en W. van Vliet. Laatstge noemde heeft deze herbenoeming niet aangenomen. In diens plaats is gekozen 4e heer C. Heijboer. In de plaats van den heer Jac. van Vliet, die bedankt had, is gekozen de heer G. van Herk. Allen heb ben de her- of benoeming aangenomen. Aan J. A. en J. M. van der Heiden «n A. A. van Beuzekom, heeft de commis saris der koningin vergunning verleend tot het vangen, dooden en of het handel- irijHA ia mollen en huiden daarvan. Chr. K na pemrvr «ontging. Noordeloos. In de oude raadkamer ver gaderden een aantal knapen onder leiding van den heer T Brandt, kweekaling aan de bijz. school. Het dool der vergadering was, een Chr. Knapen vereen i ging op te richten. Nadat hiertoe was besloten, wer den tien leden ingeschreven. De vereeni- ging zal den naam „Gideon" dragen. De heert Brandt zal de leiding op Zich ne men, terwijl het bestuur verder bestaat uit de heeren W, Zijlstm, secretaris en T. Duijm, penningmeester. Als vergader zaal zal de oude raadzaal dienst doen. Noordeloos. Vrijdagavond speelt de damvereen. „Ons Genoegen" een competi tiewedstrijd voor het damdistnct dam" tegen D..VA. I van Asperen. Em Overjas vm F. BOS to to prima vm kwatttoH •n bag bi prtj*. Chr. Jongt Boerss os Tuinders. Ottoland. De afdeeling van de Christe lijke Jonge Boeren en Tuinders, hield een vergadering in de Christelijke Lagere Landbouwschool. De voorzitter de heer Joh. Bouman opende op de gebruikelijke wijze, waarna de notulen werden vastge steld. De heer C Brouwer leidde daarna zijn onderwerp in over: „De Voorzienigheid Gods, en ons bedrijf". Uitgaande van het nauw verband tusschen schepping en voorzienigheid zette hij uiteen, wat decs voorzienigheid beteekent, ook in het boe renbedrijf. Er volgde een leerzame bespre king. In de pauze bad een bestuursverkie zing plaats, daar het bestuurslid de heer W. Wingelaar door vertrek bedankt had. In zijn plaats werd gekozen de heer C. Brouwer. Daarna leidde de heer A. Korevaar Czn. het onderwerp in: ..De plaats van den landbouw in de Maatschappij voor heen en tbfcns". Hij besprak in korte trek ken de verschillende stroomingen, die er waren, zooals mexantilisme, physiocraten, vrijhandel en bescherming, autarkie enz. Ook op deze inleiding volgde bespreking. Het hoofd der landbouwschool, de heer G. Vink, besprak nog enkele proef veldplannen. geeft het dan dadelijk het bésts, verlies dan géén kostbaren tfld met nuttelooss huismiddeltjes, maar grijp krachtig in en help Uw kind direct van zfln hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdijsiroop. reel sneller n natuurlijk es grond 1| aandoeningen der ademhalings-orcanen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de werking van Abdijsiroop op verraaaande wiJaa verhoogd door toevoeging van de hoeat-bedwlngsnda stof codeïne, die snel en afdoend de hoest en da slijm verdrijft. Ge zult verbaaad ataan en binnen weinige dagen «uit Gij, evenals soovelen voor U, uit eigen onder vinding seggen ,,'a Werelds bésts Hoeat-alroop" la: Verlaagde priJsen: 10.75, t UB, f X-, f «JO p. flacon Gemeenteraadsvergadering van Donder dag 5 November. Voorzitter burgemeester G. W. Luyendijk. Aanwezig alle leden. De publieke belangs telling was bijzonder groot. Na opening met gebed worden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld Betreffende het verzoek om de steun voor de werkloozen te verhoogen met het bedrag der waterleidingkosten, heeft de minister meegedeeld, dat hij dit niet kan inwilligen. Van de Nederlanduche Vereeoiging voor Luchtbescherming is een verzoek ingeko men om medewerking als lid Of begunsti ger. Gevraagd wordt van de kleinste ge meenten «en bijdrage van f 2.50 per jaar. B. W. deelen mee, dat voor dit doel een po»t van f 2.50 op de begrooting 1937 Is geraamd, zoodat bij behandeling van dit budget hierover gespraiken kan worden. Ingekomen is verder het bericht van herbenoeming van den heer CL W. Luyen dijk, als burgemeester der gemeenten Tien hoven en Ameide. Weth. DIEPENHORST feliciteert den burgemeester met deze herbenoeming en hoopt dat hij nog vele aangename jaren in deze gemeente mag doorbrengen. Betreffende een begrootingswijziging 1938 hebben God. Staten eenige aanmer kingen gemdtokt, waaraan zal worden vol daan. Ook de ontwerprekening 1935 is vergaseld van eenige opmerkingen ran Ged. Staten terugontvangen, meest Van sdministratieven aard, welke eveneens sullen worden aangebracht. Oa. zal op de rekening het batig slot van de rekening van het B.A„ groot f 120 worden overge schreven. Betreffende de aansluiting van Bergam bacht bij den schoolartsendienst Lek en Usee! deelen Ged. Staten mee, dat alle bij dezen dienst betrokken gemeenten hun medewerking hiertoe hehben toegezegd. Zij verzoeken thans ook deze gemeente dit streden te steunen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Naar aanleiding van een sehrijven van de Gewestelijke Landstonncommissie te Dordt deelt de VOORZITTER mee, dat ook voor dit doel reeds een post op de begrooting voor het volgende dienstjaar ia uitgetrokken. De gemeenterekening over 1935 is door de commissie, bestaande uit de heeren De Groot rai Streefkerk, nagezien en in orde bevonden. Met alg. st. wordt de rekening vastge steld, terwijl de wethouders buiten stem ming blijven. In verband met'de ka werking treding Tan da Capituianteowet moet een wijziging gebracht worden in da verordening, regelende de eiaohen van be noembaarheid en bezoldiging van den ge meenteveldwachter. Daar totnogtoe in de ze verordening was vastgesteld, dat de dienstjaren door den aan te stellen amb tenaar in militairen dienst doorgebracht, ook voor de bezoldiging in rekening ga- bracht werden, zoodat het aanvangsaalarte daarvoor boven het minimum zou komen t« liggen, vallen volgens het Gapitmlantan- sleisel de door den aan te «tellen veld wachter ifl anderen diepst doorgebrachte jaren buiten de bezoldiging en conform hieraan wordt de verordening h. at. ge wijzigd met ingang van 16 Juni 1986- Verder besluit de raad met alg. stemmen om ontheffing te vragen van de verplich ting tot teapaaaing van hat Capitulantan- atelsel. De gemeentebegrooting 1937 wordt daar na aangeboden met in ontvangsten en uit gaven op den gewonen denist een bedrag van f 88.988,62 en op den kapitaaldienat in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 6123.18. Het nadeeHg alot op den kapitaaldienat is f 847,79. De begroeting zal bij den raadsleden huis aan huis be zorgd, worden. De begrooting van bet B. A., die eveneens wordt aangeboden en m ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 4639.34 heeft, zal mede bij de raadsleden circuleeren. De aanleg van waterleiding m de beide scheden komt dan nog eens aan de orde. Voor de openbare legere schooi te ge raamd een bedrag van f 170, terwijl hjt bestuur van de Bijzondere School een bij drage van f 650 gevraagd heeft B. en W. stellen voor dit bedrag terug te brengen op t 600. Het schoolbestuur zal daarmee wel accoord gaan. De heer DEN BOER memoreert, dat het schoolbestuur der bij», school eerst een bijdrage beeft gevraagd van f 1000 en dat het nu ineens met een lager bedrag tevreden te. Spr. vraagt of de gemeente er voor gegarandeerd te dat verschil tus schen genoemde bedragen mettertijd toch nog niet voor haar rekening sul komen. De VOORZITTER antwoordt, dat het werk tete voordeeliger uitgevoerd kan worden. De heer DEN BOER vervolgt, dat volgens den gemeente-architect de aanleg in de bijzondere school, sooals men die ter band -wil nemen .onvoldoende te. Daarom meende spr. dat het schoolbestuur voorne mens was op den ouden voet voort te gaan en voorloopi* met de f 600 genoegen nam om naderhand mat een nieuwe rekening te komen. De VOORZITTER «egt dat wat er meer betaald moet worden, door bet schoolbestuur bekostigd moet worden. Weth. DE KRUIK «egt, dat men voor die f 650 het geheele werk naar eigen inxioht wil uitvoeren. Spr. stelt daarom voor met het bedrag van f 600 accoord te gaan, d*" is men overal af. Het school bestuur heeft dan mettertijd ook niets meer te vorderen voor onderhoud en». Z. h. st. wordt dit voorstel aangenomen evenals dat om het benoodigd# geld te aoe- ken op de begrooting dienst 1936. Een wijziging in de lesortoonregsllng komt vervolgens ter tafeL Ged. Staten hebben zich namelijk uiet geheel kunnen vereenigen met de indertijd door den raad vastgestelde regeling betreffende een kwart je keurloon per nuchter kalf en reductie bij het slachten in massa, daar zij mco- nen dat hierdoor de juiste verhouding tot het keurloonpeil in de omliggende gemeoo- ten geweld aangedaan wordt. Aan de hand van een door Ged. Staten toegezon den schema komen B. en W. thans met een nieuw voorstel, waarbij de door Ged. Staten voorgestelde termen, „een koe van j 200 kg. een daarboven", en „een koe be- i paden de 200 K.G." komen te vervallen. Dp termen hiervoor zullen luiden: een rund f 4, een pink f 2. Voor de andere heffin gen verwyzen we naar het raadsverslag van Tien hot an. Van slager Barten is in verband nier- mee een schrijven ingediend, waarin bij den raad verzoekt volgens het schema van Ged. Staten te besluiten. In een schrijven raadt ds keuringsvee&rls echter ten sterk ste af dit verzoek in te willigen, vanwege ds groot», practised# bezwaren, daaraan verbonden. De VOORZITTER meent dat sla ger Barten voldoende geholpen is met dit voorstel m dat hij tenslotte toch nog zijn sin beeft gekregen. B. en W stellen daar om voor bet verzoek af te wijzen. De beer DEN BOER meent dat als bet stelsel van wegen met wordt onder vangen, alles weer in ze# gaat en bet dan wel weer een paar jaar kan duren voor de zaak in orde ia Spr. vraagt of net met mogelijk is de dieren dood te wegen. Hst krvend wegen, als Ged Staven willen, le vert bezwaren op, daar de gemconle er dan wel een waaggebouw op na kan gaan houden. De IVOORZITTER te blij, dat er thans stemmen in den raad opgaan om slager Barten te helpen. Als spr. dit in dertijd wilde doen, was dat wel eens an dera Spr. wil er echter op wijzen dat aan gifte voor de keuring toch moet plaats hebben, of het iter in kwestie dood dan wel levend ia Ate het dood ia, moet bo vendien een tweede keuring plaats hebben. Het te een puzzle Ook aan het dood we gen zijn moeilijkheden verbonden. Het beste is om maar met bet voorstel van B. W. accoord te gaan. Tenslotte is slechts 20 pGt van het aantal slachtdieren van Barten beneden ds 200 K.G., terwijl daar van nog 10 pGt. onder de pinken gere- ken4 wordt. Het verschil ia dus voor hem njal ZOO groot. Dt be« DEN BOER wil d. aansta- genheid als zaak zien en niet ais een per soonlijke kwestie en merkt op, dat als men met bet schema van Ged. Staten accoord gaat, men vaa alles af te, terwijl aan aan- vaaadin, aan andara rooratallni waar aaal rompslomp verbonden ia. Wette DE KRUIK zegt, dat de raad altijd op het standpunt gestaan hesft om de belangen van slager Barten te behar tigen, maar thans sluit spr. zich hij den voorzitter aan, omdat hij met in strijd met het advise van den keuringsveearts wil besluiten. De heer KRUIT steit voor, om het verschil in keurloon tusschen een rund en een pink te ondervangen, doch een gemid deld keurloon van f 8 50 vaat te stellen. Daar is Barten ook voor. Ds VOORZITTER wijst er op, dat men dit niet doen kan. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte met alg. st. aangenomen. de orde komt dan de aankoop van enkele onbewoonbaar verklaarde wonin gen aan den Benedeodam voor don prijs van f 625 De VO'ORZITTER deelt mee dat dese zaak lang en breed in B. en W. is besproken en dat het college thans voor stelt dis vier woningen met bijbehoorende grond te koopen voor genoemd bedrag ten behoeve van de verbreeding van den Be- nedendamscheweg- Men acht dit in het be lang der gemeente, daar die straat verbetering zeer noodig beeft. Weth. DE KRUIK kan zich hiermede niet varsenigen. Hij te geen tegenstander van verbreeding van dien weg, maar hij acht het niet verantwoord voor de gemeen te om thans zoon groot bedrag te gaan uitgeven, vooral daar da begrooting zoo moeilijk sluitend te maken is. Spr. gelooft dat er wel wat anders op te vinden zal zim. Na de afbraak dar bedoelde wonin gen kan men de straat ook iets verbrei den. De VOORZITTER gelooft dat de gemeente door die verbreeding «eker ver fraaid zal worden. Als men er nu niet mee begint, heeft men ds kam nM meer. Later krijgt men wel weer wat van «jn geld terug. De heer DE GROOT merkt qp, dat bet 't beste zou zijn, als de gemeente die grond kocht, om er bij gelegenheid weer een stuk van te verkoopen, teneinde het mogelijk te maken, den weg in zijn geheel te verbroeden, hoewel spr. wel wat tegen den kostprijs van f 525 opziet. De VOORZITTER «egt dat de heer Diepenhorst, de tegenwoordige eigenaar, den grond voor 'n grooter bedrag gekocht heeft Hij vindt bet n et noodig ^an den prijs te tornen. Volgens spr. is het beter die grond te koopen en er niets van te ver koopen; bet te beter een open terrein te behouden. Kan men er later toch nog goe de «aken mee doen, dan kan men altijd nog Besloten wordt de aangelegenheid in volgende vergadering nog eens aan de or de te stellen. Mm aal in dien tusschentijd pogen of men den grond en woningen Voor minder kan krijgen. De commissie tot wering van schoolver zuim, bestaande uit de heeren M. Kraak, M. de Kuiper, C. de Jongh en J. v. d. Hek, is aftredend. B. en W. «tellen voor de le den te herbenoemen. Uit de stemming blijkt dat de aftredenden opnieuw gekozen zijn Nogmaals ter tafel komt de bijdrage «oor ean fenl bü de pastorie en hek dem pen van het gedeelte gracht voor de wo ning van de familie Woudenberg. De VOORZITTER memoreert, da» men een hoogere bijdrage van gemeente wege voor het hek gevraagd heeft, en thans stellen B en W. voor, behalve f 120 voor het plaatsen van het hek, welk be drag onverandeid blijft, het bedrag voor het onderhoud van f 50 op f 100 te bren- Betreffende de demping van de gracht zegt spr., dat de heer Woudenberg reedu zelf daarmee begonnen is en dat men hem slechts zijn gang behoeft te laten gaan. De raad gaat z. h. st. accoord met de voorstellen van B. en W. Betreffende het ambtenarenreglement was in de vorige vergadering besloten om den gemeentewerkman Krijn Vroon, die gevraagd had nog vijf jaar in dienst te mo gen blijven, nog een jaar te geven, tot Ou- tober 1937, en de gemeentewerkater even eens nog een jaar te houden. B. en W. zegden toe, in de volggnde vergadering met afgeronde voorstellen te komen betreffen de het op 65-jarigen leeftijd pensionnee- ren van gemeente-ambtenaren. Thans deelt het college mee, dat de heer Vroon tegen 30 October 1937 ontslag heeft aan gevraagd. Besloten wordt het ontsla* te verleenen. In verband met het schrijven van Ged. Staten aan dan raad van Tienhoven, hu- treffende het verzoek van den gemeente ontvanger aldaar om tot zijn 75sten jaar in dienst te mogen blijven, stellen B en W. verder voor den leeftijdsgrens op 65 jaar te stellen, behoudens gevallen, waarin het in het belang der gemeente wordt geacht deze leeftijd op ten hoogste 70 jaar te brengen. Tenslotte stelt het college voor aan de werkster, die in Maart 65 jaar wordt, per 1 April 1937 ontslag te verlee nen/ De heer DEN BOER wil de gemeen te-ambtenaren ontslaan op 65-jarigen leeftijd, zonder bepalingen, die een over schrijding van dezen grens toestaan. De VOORZITTER merkt op, dat deze bepalingen in het ambtenarenregle ment zijn vastgelegd en vindt het niet noo dig eraan te tornen. Weth. DE KRUIK zegt er ook voor te zijn om de zaak geheel af te werken. Dat was ook de bedoeling van B en W. De VOORZITTER wijst erop, dat, daar de gemeente-ambtenaren hier allen nog jonge krachten zijn, er voorloopig geen verzoeken voor een langer dienstverband zullen komen. Op 65-jarigen leeftijd wordt men gepensionneerd en wijkt de raad van dit principe niet af, dan heeft men nergens last mee. De raad moet tenslotte zelf be slissen of het wenschelijk is een ambte naar langer dan tot zijn 65sten jaar in dienst te houden. Het ambtenarenregle ment let in dat opzicht op het belang dor gemeente, niet op dat van den ambtenaar. Z. h. st. gaat de raad daarna aoooord met het voorstel van B. en W. Ingekomen is een adres van huurders van gemeentewoningen om het waterlei dingtarief in mindering te willen brengen op de huur. De VOORZITTER deelt mee, dat de minister van sociale zaken met de vo rige huurverlaging is accoord gegaan en dat hij ar verder op wijst, dat raadsbe sluiten inzake een nieuwe verlaging jaar lijks vóór 1 Februari moeten worden inge diend, ook moet men den minister er voos dien datum van in kennis stellen, als de huur geen wijziging zal ondergaan. B. en W. stellen thans voor de huur van de wo ningen aan den Achterweg, die aan den Broekscheweg en die bij de school met 20 ct. per week in huur te verlagen. De heer V A N D E R H E K kan zich hiermee vereenigen. Hij gelooft, dat men voordeel van die verlaging zal hebben, daar men dan in een lagere klasse ge plaatst kan worden, waardoor bet water ook goedkooper wordt. De heer DEN BOER wil de huur ders een kwartje per week tegemoetkomen. Weth .DE KRUIK merkt op, dat men voorzichtig moet zijn en de particu lier» woningverhuurders niet in de put moet drijven. Hij stelt voor het voorstel van het college te aanvaarden, waartoe beslo ten wordt met de stemmen van dé heeren Den Boer en de Qroot tegen. De hunrverlaging gaat in ah de goedr keuring van Ged. Staten en den minister verkregen is. De heer DEN BOER wÜ de verla ging doen ingaan met terugwerkende kracht tot het tijdstip, waarop de water leiding hier in werking trad. Weth. DE KRUIK ie bang, dat men op die voorwaarde de huurverlaging hee- lemaal niet goedgekeurd krijgt. Besloten wordt te verzoeken om de ver laging zooveel mogelijk op 1 Oct. 1936 ts doen ingaan. Rondvraag. Ée heer DE GROOT vindt het een verheugend verschijnsel, dat ter gelegen heid van de verloving^ van prinses Juliana aan de werkloozen een extra gave van f 2.50 is verstrekt. Echter zou hij ook graag zien dat de door het Burgerlijk Armbestuur ondersteunden dit voordeeltje genoten. De VOORZITTER belooft dat dit onder oogen gezien zal worden. In een volgende vergadering zal de aangelegen-, heid dan opnieuw aap de orde komen. Daarna sluiting. VRIJDAG 20 NOVEMBER 1P3t Jubileum. Alblasserdam. Op 1 December zal de heer J. D. Manders den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar als boekhouder in dienst trad bij de N V. Kloos en Zonen's werkplaatsen. Steeds genoot de heer Man ders het volle Ter trouwen van de firma, wat zeker niet weinig aanleiding heeft gegeven tot zijn benoeming tot procura tiehouder, op 1 Juli 1926 Den len De cember zal voor den jubilaris wel niet onopgemerkt voorbijgaan. Kort Raadsverslag. Bleskensgraaf. In de gemeenteraads vergadering van Woensdagmiddag werd besloten, het loopende contract met het destructiebedrijf te Dordrecht met 3 jaar te verlengen. Een nieuwe schoolgeldrege ling werd vastgesteld, waarbij de tarieven werden verdubbeld. Inkomens tot f 800- werden vrijgesteld. Besloten werd vrijstel ling te vragen van het capitulantenstelsel. Goedgekeurd werd de doorverbinding van de telefoon bij den gemeente-veldwachter, wat een' uitgaaf met zich brengt van f 25- Hierna werd de begrooting 1937 vastge steld. Deze bedroeg, gewone dienst, ont vangsten en uitgaven, f 31.5GÓ.51; kapi- taaldienst ontvang en uitgaaf f 2860. De te heffen opcenten werden vastgesteld als volgt: bebouwde eigendommen 80, onge bouwd 20, personeel 150, vermogensbelas- ting 38, en gemeentefondsbelasting 55. Hierna sluiting. Gemeenteraid. Nieuw-Lekkerland. Een openbare ver" gadering van den gemeenteraad is belegd op Maandag 23 Nov., des namiddags 1.30 uur. De punten ter behandeling zijn: L Mededeelingen in ingek. stukken. 2. Ver klaring bewilliging in voorwaarden nood- lijdendheidsstoun; 3. Electr. torenuur werk. 4. Rekening-courant overeenkomst. 5. Vaststelling vergoedingen art. 101 L o. wet 1934. 6. Reclame's hondenbelasting en rerlichtingsbelasting. 7. Suppletoir kohier verlichtingsbelasting. 8. Onderhandsche aanbesteding ophaltn asch en vuilnis etc. 9. Benoeming van leden in verschillende comissies, 10. Begrotingswijzigingen. VERDRONKEN. Nieuw-Lekkerland. Donderdagmorgen is de 32-jarige timmerman G. Stam alhier, en werkzaam aan de iJselbrug te Zutfen, tijdens zijn werkzaamheden van de brug in den IJsel gevallen en verdronken. S. was gehuwd en laat een vrouw met Tier kinderen achter. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag •peelt Excelsior I op eigen terrein tegen Steeds Hooger I van Zwijndrecht. Excelsior II gaat op bezoek bij Groote Lindt II te Zwijndrecht. Op het terrein te Kinderdijk speelt Zwerver I tegen 't Centrum van Capeile a.d. IJssel. Zwerver II gaat naar D.V.V. II te Rot terdam. MET PAARD EN WAGEN IN DE LEK. Streefkerk. /Tijdens het pulplossen is, vermoedelijk door het schrikken van het paard, de veehouder Johs. de Jong met zijn gerij van den dijk gereden en in de rivier de Lek terecht gekomen. Man en paard konden worden gered. De wagen liep belangrijke schade op, terwijl het phard eenigszins gewond werd. Diefstal. Slifldrechjt. S. deed aangifte van diefstal van een belangrijke som aan geld en ef fecten. De politie stelde een uitgebreid on derzoek in, dat tot heden geen resultaat opleverde. Het onderzoek bevindt zich thans in een zoodanig stadium, dat nadere mede deelingen in het belang van het onderzoek voorloopig achterwege moeten blijven. Wij komen nader op deze zaak terug. Oproep. Sliedrecht. In \erband met de Donder dagmiddag in wijk G plaats gehad heb bende aanrijding met doodelijken afloop, worden degenen, die kort vóór de aanrij ding in de onmiddellijke nabijheid van de plaats van het ongeval een voertuig op den weg hebben geplaatst en laten staan, verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan het bureau van politie te vervoegen. C. gaf kennis Vrijdagmorgen in wijk A. door een vrachtauto te zijn aangereden tengevolge waarvan hij aan het gelaat werd verwond, terwijl zijn rijwiel werd beschadigd. P. gaf kennis van vermissing van een waterpas. Maandagavond werd een voetgangster aangereden door een haar achterop rijdende auto. Zij kwam met den schrik vrij. De oorzaak is ver moedelijk onoplettendheid van den be stuurder. Z. deed aangifte van diefstal van een portemonnaie met inhoud. Na zijn vertrek b'eek, dat hij zich meer had bezig gehouden met het openen van kasten dan met dakberstellingen De bewoner kwam achteraf tot de ont dekking, dat er voor een waarde van f 1200 aan kostbaarheden uit het huls was verdwenen. ZESTIG DOODEN TE ST. CHAMAS. Tweehonderd slachtoffers. De ontploffing van de kruitfabriek te St. Chamas (Fr.) heeft, naar thans ge meld wordt, aan 60 personen het leven gekost, onder wie de directeur van de fa briek. Het aantal gewonden is 200. Demi- nister van defensie, Daladier, heeft een bezoek aan de plaats des onheite gebracht. Het borstje inwrijven met Dmmpo. Pot 10, Doo» 30 ct. «4 Apoth. co Drociiteo. rampO lucht op an ganaastl DURE „REPARATIES". Voor f 1200 kostbaarheden ge stolen. Woensdag vervoegde zich aan een wo ning in de Apoliolaan te Amsterdam een man, die zeide, reparaties aan het dak te moeten verrichten. Hij werd toegelaten. BRITSCH NACHTVLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee inzittenden gedood. De British Airways deelen officeel me de, dat twee piloten, Hattersly en Breden- kamp gedood werden bij een vliegongeluk met het toestel, dat de post meevoert van Scandinavië naar Engeland. De machine stortte Donderdag te 3.58 uur neer bij Crawley (Eng.). Er bevonden zich geen passagiers aan boord. De marconist en de boordwerktuigkundige zijn slechts licht gewond. De oorzaak is onbekend. De post bleef intact en werd per trein naar Lon den vervoerd. Het verongelukte vliegtuig is een oud K.L.M.-toestel, het Fokker-vliegtuig de „Duif", dat eenigen tijd geleden aan de British Airways werd overgedaan. Men vermoedt, dat slecht zicht de oorzaak te geweest. Ammerstoi. A.VJV. I ontvangt Zondag Nieuwerkerk I, hetgeen voor de A.V.V.-ers altijd een lastige opgave is, daar zij niet best overweg kunnen met het spel van Nieuwerkerk Het is een elftal bestaande uit hardwerkende spelers en omtrent wie men nooit kan zeggen, wij hebben gewon nen, voor het eindsignaal klinkt. Doch ge zien de positie van A.V.V, als no. 1 op de ranglijst en het terreinvoordeel, gelooven wij met dat A.V.V. I Zondag een misstap zal begaan. A V.V. II gaat eefl bezoek brengen bij Oudewater II, waar het een zwaren dob ber zal hebben. j Jjpt een gelijk spel wordt, zijn wij niet ontevreden. Het derde en vierde elftal zullen, daar zij in dezelfde afdeeling zijn onderge bracht, tegen elkander spelen, hetgeen een aardig partijtje kan worden. Wij geven het derde elftal de grootste kans. Giessendam. U.N.O. speelt Zondagmid dag 2 uur een competitie-wedstrijd tegen A S.W. uit Dordrecht. U.N.O. 2 speelt een uitwedstrijd te Gorinchem tegen SV.W. 4. Haastrecht. Het 1ste elftal d_er Geel zwarten wacht Zondag een zware opgaaf. Ze moeten uitkomen tegen „de Leeuw van Spangen" (D.L.V.S.). De naam alleen is al schrikaanjagend. Wegens ziekte en onge vallen, zullen ze onvolledig deze reis ma ken; wij kunnen dan ook niet op veel suc ces hopen. Het tweede elftal is hierdoor zoo ver zwakt, dat wij het geen schijn van kans geven tegen O N.A. 3. Deze wedstrijd wordt hier gespeeld om 3 uur. De 3de elft-allers gaan naar Schoonhoven 5. Spelen ze daar gelijk, dan'is het reeds een mooi resultaat. Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelt D.G.V. I een wedstrijd voor de 3de klasse van de K N.V.B. tegen L.SV. I uit Leer dam DC.V. II gaat op bezoek bij G.S.V. II te Gouda. Sliedrecht Zondagmiddag om 2 uur speelt op het terrein aan de Industrieweg Sliedrecht I tegen Emma I (Dordrecht). Gezien het spelpeil van Sliedrecht in de laatste wedstrijden, gelooven we niet dat Sliedrecht de overwinning zal behalen. Voetbal is echter een spel, waarbij de ge luksfactor een groote rol speelt. Laten we hopen, dat het een fraaie wedstrijd zaJ worden en Sliedrecht kranig party zal geven. Van 10—12 uur speelt Sliedrecht 5 te gen Fluks 3. Sliedrecht 3 beproeft haar geluk te Go rinchem en speelt van 10.3012.30 uur tegen Unitas 3. Afd Junioren. Zaterdagmiddag terrein Industrieweg van 34.10 uur Sliedrecht a Fluks a. BENSCHOP. Nov Geboren: Dirk, z. van A. Roodenburg en G. Boer. KRIMPEN A.D. LEK. Nov. Geboren: Marinus, z. van M. J. Kasber- gen en P. J. Tataar. Jasperina, <L van P. Vlieg en A. W. Nederlof. Getrouwd: F. de Bode, 22 j. en G. van Lit, 20 j. J. A. Koen, 25 j. en A. G. van der Velden, 22 j. J. van Brand wijk, 27 j. en N. van der Bruin, 19 j. Overleden: B. van den Heuvel, 72 j., echtgenoot van N. Bergeijk. OUDERKERK ad. IJSSEL. November. Overleden: G. Nomen, 52 j., echtgenoot van G. Both. POLSBROEK. Nov. Ondertrouwd: C de Bruin, 26 j. (te Vlist) en E. J. A. de Jong, 24 j. KARREN MET DIEPLIGGENDE BODEM. Het werken met de gewone vestigd, zoo dat het geheele on- zijn de beide korte assen be- menkomen. Op deze punten het midden van de wielen sa- opwaarts gebogen zijn en voor banden, die aan de zijkanten De bodem rust op twee ijzeren een zeer laaggelegen draagvlak beelding te zien: een kar met doelmatig model geeft onze af- wat practisoher. Een bijzonder aarde, grint, mest, enz. heel lige kar voor het vervoer van uitgestrekt erf is een tweewie- gedeeltelijk ook draagt. Op een moet voortduwen, doch hem men dan niet alleen de last hellingen mee op moet, daar spannend, vooral als men er kruiwagen is buitengewoon in- derstel bestaat uit een as met een diepe inzinking. Het blad van de kar komt hier door zoo laag te liggen, dat men het ge makkelijk door een lichte druk op de handvatsels onder een aan een kant opgo- lichte mand of zak kan schuiven. Voor ,7—w kr t O Q'Vi, ü,lof het kruien van ltfse stoffen kan men er opstaande randen op aanbrengen. De breedte van de kar brengt men in overeen stemming met de breedte van de paden, waarlangs het vervoer moet plaats hel> ben. Molenaarsgraaf. NOTARIS P. A. VAN BUUREN te Alblasserdam zal op Woensdagen 2 en 9 Dec. '36 n.m. 7 uur, fn het Café „BOERENKLAAS" te Gijbeland, publiek verkoopan: woon- ene WINKELHUIS, waarin SLAGERIJ, get. No. 91, met SCHEURTJE, ERF, TUIN, iWKG, te Molenaarsgraaf (op da Buurt), GROOT 1.82 AREN. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 18 Januari ÏÖ37 Verhuurd voor onbepaalden tijd toet een opzeggingstermijn van drie maanden, voor 8.- per week. Te bezichtigen: Woensdag en Donderdag, 25 en 26 Nov. as,, tus- achen 2 en 4 uur n.m. Inlichtingen bij den Notaris. IN WIK KE LP A PIER t K.B. 0.10 2 K.G. 0.1» K.G. 0.24 S—10 K.G. 0.0» Mr K.G. 10-20 K.G. 0.05 per K.G. boven da 20 K.G. f 0.04 per K.G. s. W. N. VAN N00TEN Hoven 25. Schoonhoven. De Bestel- en Inkoopvereen. „De Vrijheid" te Lekkerkerk voor de levering van minstens: 26000 K.G. Thomas Slakkenmeai 8000 Kalizout 20 200 40 3000 Kaïniet 1000 Landbouwkalk 300 Patentkali 100 M Superphosphaat; en 100 Zwavelzure Ammoniak De levering geschiedt onder A.H.V. op de wagens te Lekkerkerk. Inschrijvingen in te zenden tot en met 26 November 1936 bij den Secretaris B. v. d. WOUDEN te Lekkerkerk. aoa tegen gewone exzeem enz. Prijs psr pot f exzeem, bakkers- 1.20 Drogist Gouda bij: cops Wijdstraat Stoommachines Tooverlantaarns Poppanhuizen Poppenkapwagans Forten Stallen Schrijfborden Fietsjes Autopeds Kruiwagen» Hoepels Paarden Turngarnituren Dam-, Schaak- ea Dominospelen Manicures Kapdoozen Naaidoozen gevuld Scheerdoozen en -stellen Naaikisten Kluwendoozen Werkmandjes In alles groote keuze en goedkoop! Kerkbuurt B 268, Sliedrecht. Grootst speciaal magazijn voor luxe-, huishoudelijke en speelgoed artikelen. Onze sorteering luxe artikelen is enorm!! B. NATZUL - STOLWIJK Provendine Engelsch zout Zogdrank Bloem van zwavel Vee levertraan Gember Unicum Runderhorzel STOLWIJKSCHE DROGISTERIJ Wl| noodlgen tot oen bezoek a Z i Heden, 20 November, 1 geheel compleet Ook bieden wij U dit jaar aan can grnntc aal (J allen uit an ons magazijn, is onze afdeeling Damestasschen - Portefeuilles - Porteraonnaies. Prima leder. Zeer mooie modellen in alle prijzen Luxe Eau de Colognes, enz. Alle nos. Mecano Bouwdoozeo voorradig Zorgeloosheid D» man en vader, die zijn leven niet verzekert, speelt hoog spel. Vrouw en kind beschermen, kost U bij d» Centrale slechts een klein bedrag elk» maand. U bent dan verzekerd bij een der sterkste en meest solide Levensverzekering- Maatschappijen van Neder land. Denkt U democra tisch, dan is dat een reden te meer om de Centrale te kiezen, want zij steunt fi nancieel de sociale arbeid en de moderne arbeiders beweging. Arbeiders-Verzekering Rijnstraat 28 - Den Haag M'n Seinlichtjo werkt prachtig 11 25 cent per advertenel. ven 6 regel, (b4j vooruitbetaling). Bik. regel meer 5 cant. Uitsluitend worden opgenomen advertentie* met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2. hands goeder** (niet van handcldrgvenden), gevonden en verloren zaken en om lijnde zaken-advertenties van nl*t meer nlot mlndec dan 10 regels tegen t 1.— per plaatsing. Wegens omstandigheden to koop: Een Philips Radio. Slechts 5 weken oud, met g&r&ntie. Gekost hebbende 1195 nu voor 105. Brieven, onder no. 640 aan het Bureau v. d. Blad Er biedt zich aan: EEN BOERENKNECHT, goed kunnende melken en met allo boerenwerk bekendi Adres te be vragen bij J. *H. DE JONG, Agent Schoonh. Grt. te Bergambacht. Gevraagd: E»n gebruikte ELECTR. KARN INSTALLATIE, met 4/10 P.K. Motor. J. VLAjSTUIN BOS, Tusschenlanen Bergambacht. Verloren: RESERVEWIEL MET BAND, van RotterdamBergambacht. Te gen belooning terug te bezorgen bij G. VAN DR1EL, Kaashandel, Berg ambacht. Te koop: Een POMP met Put en Pijpen, volledig, hij H. J. SCHOLTEN, Benedenberg E 101, Bergambacht- Te koop: EEN RADIO-TOESTEL met Kast (Varadyne). Oude Singel 180 - Schoonhoven Te koop: EEN EMMERKACHÊLTJE, zoo goed ate nieuw, met vernik kelde kop, bij A. OOMS, Groot* Ammera. Te koop: Een gebruikte AARDAPPELSTOOMKOKER, hl mud groot, bij A. BOER, Stolwijk, BenedenheuL Lui. Die man achijnt me een lid rnenach te zijn. Ongelooflijk! Hij rijdt liever met z'n auto over een «teen, dan zelf de asch van z'n sigaret te moe ten tippen! Ils het als men drukwerk zonder zorg of vakkennis laat vervaardigen. Ils 't als men Van Nooten's drukkerij zulk werk op draagt.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 7