J PÏaatseïijk^nieuws] ’t Rechtszaken Buite 2000 ongeachikth T no. MAANDAG 23 NOVEMBER 1936 !0 NIEl D. Graafland deelde mede, dat deze B -o-.-iger was op- cl oor zijn vrienden fan fare vereeniging bracht. MADRIDS BEV VLUCHT MASSALE om: ve had familie- ge- een een tijd, dat de “'"t aan- zelf B. L. W. L; - - - t; Videm, berisping; G. J. V., idem, >in<r Rijwielreglement', P. tan R. Verechijnt: Maaa<h en Vrijdag Prys bi ling: voor Schoonj maanden 1.25 Met verzekering 1 SUCCESSEN DEI Omtrent den s-trijc laatste dagen slechU feelangrijke berichten De nationalisten n Vorderingen. In de uitzending v ,de radio Sevilla med ting van Mocloca, i in het Noorden vi gedekt worden en zo: zanares kunnen ove: middelenvoorziening rechtsche opperbevel tairan toestand zeer ABONNE’B, die «oh jVelen hebben wein voor de wereldgebeurt niet, waarom het gaa meer getrokken tot d het dagelijksche leven begrensd, maar nie Hoogstens griezelt m neer men leest van d< je, maar verder gaa niet. Die ’kleinere dingei groote beteekenis. Et eerste plaats zorgen i maatschappelijke wel Daaraan is alles ond buitenlandsche politie gangspunt en dat vol Wat heeft men aan ternationale positie, nooten nauwelijks w rondkomen en wat d voor ben zal brengen' aan, wanneer Amstei nale financieele een heid M, wanneer de j heeft men aan eer en massa in staat is trekken? De kleinere dingen Verwaarloosd. Bij ma ook de massa, die d kunnen koopen. Mei willen en het andere tie in het groot, bi technische peil kan r staan bij het oude, de rijkdom zich opstape handen. Daarbij beho van het nationale ii ling over zoo veel mc Vroeger redeneerde Ba dom, buit haar u doende om van te le1 duceerdfi toen ook k welgesteldere Nu heeft men het Een verhoogde act rie der nationalisten der burgerij uit Mac ja, bijna doen voltoc duurt de vlucht ona de late avonduren t ook een karavaan va taxies, volgeladen mi ren, Madrid in Oos bussen stonden klaar voor een vluchtelingen. De verdedigingsjui 25.000 burgers in v< brengen en wel doo autodiensten op den cia naar het station Madrid verwijderd ia verbindingen naar d In het geheel mo nog 300 000 a 400.01 oen uit Madrid wore Ambas Staten Het staatsdepartei heeft den zaakgelast te Madrid, Wendelin gegeven, de ambassac Valencia te gaan. Wendelin antwoor met zijn personeel bevinden zich te Ma kanen, die per autoi hoofdstad zullen verl Een diefachtige werkster. In Augsutus was M. v. d. B., huisvrouw van M v. d. D., uit Gouda, als werkster werkzaam geweest by den sleenfabnkant G. Jongeuburger te Gouda In dien tijd het verdachte kans gezien ’n aantal goe deren weg te nemen. Borstrokken, taart- vorkjes, een damesnng, onderbroeken, ca misoles, lint enz. verdwenen uit de wo ning van den steenfabrikant. Verdachte bekende deze goederen te hebben weggenomen. Zij verklaarde uit armoede gehandeld té hebben. Zij was in dertijd met een werklooze gehuwd, zoo- dat zij van slechts een kleine ondersteu ning moesten leven. De steenfabrikant, die als getuige ge boord werd, \erklaarde wel den indruk te hebben geihad, dat verdachte uit nood had gehandeld.^ Het Leger das Heils heeft omtrent ver dachte een reclasseeringsrapport uitge bracht, waarin tot uitdrukking wordt ge bracht, dat verdachte maar weinig schuld besef heeft. Toch wordt tot een voorwaar delijke straf geadviseerd. Het O. M. wilde bij het stellen van zijn eisch met dit rapport rekening houden. Het eischte 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. De Politierechter legde 2 maanden voorwaardelijk op, met een proeftijd van 3 jaar en onder bijzondere voorwaanle, dat verdachte zich zal gedragen naar de aan wijzingen. die haar door bet Leger des Heils worden gegeven. Vernieling te Bergambacht G. P. K. uit Bergambacht heeft de gren dels van een schuurtje van te Bergambacht vernield. Verdachte gaf het /oit toe. Hü had aast De teraardebestelling. Zaterdag had daar de teraardebestel ling plaats. Nadat het lijk nog even voor de woning van den verongelukte had ge staan, sloten de volgrijtuigen en familie leden te voet zich achter den lijkwagen aan. en ging de stoet grafwaarts. Op de begraafplaats aangekomen, werd de kist in de kapel op de baar geplaatst ca de familieleden aoha&rctea ach wor en uiet toevielen aan Maalschap- Hulpbetoon. J* iceuu, hetgeen liep f 258.226, terwijl aan bedrag van f 3000 werd verleend. De penningmeester bracht verslag uit van het geldelijk beheer, waaruit bleek, dat een 20-tal gemeenten toezegging heb ben gedaan, om bij te dragen in kapitaal en inkomsten van het fonds, hoewel door verschülende omstandigheden deze bij dragen slechte voor een klein deel zijn gestort, zoodat de Kamer van Koophan del bet fonds nog financiert. Dankbaar werd gememoreerd, dat deze Kamer ook kantoor- en lokalen enz. gratis ter be schikking van het fonds stelt. Ook werd hulde gebracht aan de middenstands- vereenigingen in het district, die financi eele bijdragen gaven, hoewel werd opge merkt, dat daarentegen nog vele midden- atandsvereenigingen in gebreke zijn geble ven deze instelling te steunen. Tot leden der kascommissie werdei/ be noemd de heeren G. V. W. Baron vanHe- mert tot Dingshof en mr. G. S. van Dob bert de Bruyn. Met algemeene stemmen werd tevens mr. J. Slager te Schoonhoven, die tot dus verre con amore zijn krachten heeft ge- gegeven als juridtech-adviseur, herbe noemd, onder grooten dank voor al het geen hij heeft verricht. Rebecca. Haastrecht. De Vrijzinnig Christelijke Jeugdbond, Afd. Gouda, heeft Donderdag avond voor een volle zaal van den Ned. Prot. Bond opgevoerd het Bijbelsche spel „Rebecca”, van D. A. Cramer Schaap. Ook werden enkele nummers gegeven door een spreekkoor onder leiding van mevr. Soe- ters. Ds. W. de Voogd van der Slraaten heeft het spel toegelicht. Er werd aange- ▼angen met ’t zingen van Gezang 180 1. Na eenige spreekkoornummers volgde het spel in 3 bedrijven. Een en ander werd met orgelmuziek geïllustreerd. Met groo- te ernst werd het spel opgevoerd. Er was stille aandacht. Met het zingen van Gez 205 1 en een ernstig slotwoord, werd de avond besloten. Gemeenteraad. Jaarsveld. Een openbare vergadering tan den gemeenteraad is belegd op Don derdag 26 Novcinbir, voorin. 10.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeehngen, 2. Reclames hondenbelasting; 3. Voorstel wijziging verordening heffing leges; 4 Vaststelling verordening geldig-verklaring strafverordening; 5. Kasgeldleening inge volge rekten ing-courantiTvereenkomsl; 6. Nadere regeling wachtgeld Kool; 7. Wij ziging gemeente-begrooting 1936; 8. Vast stelling gemeente-begrooting 1937 en op centen heffing, 9. Voorstel tot onbewoon- baarverkllaning <der waning pl. gemerkt S3- ,r Do Graaf kolen geleverd, die deze niet Meern, om het hardst. De voorste auto, die wilde betalen. Op een avond te verdachte een tegenligger moest uitwijken, daarop naar het schuurtje gegaan met de bedoeling de kolen weer weg te halen. Hij had, om bij de kolen te komen, het schuur deurtje geopend, nadat hij de grendels had verwrongen. Er is een andere weg om uw fecht te verkrijgen, merkte de politierechter op. De getuige D. Graafland gaf toe, dat hij kolen betrokken had, doch vo geus getuige waren die geleverd door zekeren B. Aan gezien getuige nog geld te vorderen had van dezen Bhad hij de kolen wel ont vangen, doch niet betaald en zoo de reke ning met gesloten beurzen willen vereffe nen. Verdachte deelde mede, dat deze B voor hem als vertegenwoordiger was op getreden, zoodat getuige niet aan B maar aan hem het geld schuldig was geweest. De politierechter wilde van den getuige Graafland nog weten op welke schade de vernieling door verdachte gep'eegd hem te staan was gekomen. Getuige zeide, dal dit ongeveer 50 cent was geweest. Was het nu wel noodig geweest om voor dit luttele bedrag naar de politie te loopen? Het OM. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Conform dezen eisch heeft de politierechter een veroordeeling uitgespro ken. schap Achthoven in de richting van BORGSTELLINGSFONDS VOOR GOUDA EN OMSTREKEN. Gouda. Vrijdag 20 November heeft de Stichting Borgstellingsfonds voor Gouda en omstreken een vergadering gehouden in de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel. De voorzitter, de heer Her mann A. Screuder Sr., heette den verte genwoordiger van den minister van han del, nijverheid en scheepvaart, den heer J. E. Foekens, welkom. Spr. zegde ver volgens den leden der Bemiddelingscom- missie dank voor het werk, dat door deze heeren is verricht. Meer dan 200 aanvra gen zijn behandeld, waarvan 132 voor een serieuse behandeling in aanmerking ko men. Zooals de vice-voorzitter, de heer Van Loon in zijn verslag mededeelde, is tot op heden gesadeerd tot een bedrag van ruim f 67.000, voor de diverse gemeenten werd een jaarlijksche besparing verkre gen van Ongeveer f 16.000, doordat de be trokkenen niet toevielen aan Maatschap pelijk Hulpbetoon. Bemiddeling is ver leend, hetgeen liep over een som van borgstellingen een Gouden bruiloft Krimpen d. Lek. Het echtpaar L. de Bode en L. M. Hoogerwaard hoopt op 1 December zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Krimpen a.d. Lek. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer W. M. Slingerland. De postduivenvereniging „De Reis duif” hield een algem. ledenvergadering De notulen werden onveranderd goedge keurd, evenals het verslag van den pen ningmeester. Er bleek nog een ba>tig sal do in kas te zijn. Het bestuur werd na eenige stemmingen als volgt gekozen: M Westbroek, voorzitter; A. van Meijeren, secretaris; C. v. d. Linden, 2e secretaris; A. Nobel, penningmeester; J. Romeijn, 2e penningmeester. Voorts werd besloten eerstdaags een groote tentoonstelling te organiseeren. Krimpen a.d. Lek. De kampioenschap pen van de postduivenver. „De Reisduif” werden als volgt behaald: Küs'.rin: 1. M. Westbroek 8316 p., 2. G. d Linden Zn. 6718 p.; Dac: 1. G. Rodenburg 9864 p., 2. M. Westbroek 7424 p.; Arion: 1 M. Westbroek 10.443 p., 2. K. Kooyman 9882 p Oldenzaal: 1. A. v. Meijeren 4228 p., 2. M. Westbroek 4025 p. Generaal kampioen 1. M. Westbroek 98209 p.; 2. K. Kooy- man 71949 p.; 3. C. v. d. Linden Zn. 59523 p., 4. A. Nobel en Zn. 58932 p Oranjegarda. Krimpen a.d. Lek. Met aanvankelijk 33 leden is hier onder auspiciën van de Oranjevereeniging „Oranje Boven” een Oranje-Garde opgericht. De leiding is in handen van den heer B. d. Wouden. Lekkerkerk. Ds. IJ. van Dijk heeft een uitnoodiging aangenomen om in Krimpen a.d. IJssel Godsdienstonderwijs te geven voor de vereeniging van Vrijzinnig Her vormden. Het mannenkoor onder leiding van den heer Kroon heeft op het Zaalconcours te Hillegersberg in de afdeeling Uitmun tendheid een tweeden prijs behaald met 278 punten. KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 20 Nov. Motor- en Rijwielreglement: H. H. te Reeuw ijk f 1 boete subs. 1 w. t.; G. v. d. J. te Rotterdam f 2 subs. 1 d. h.; J. J. J. V. te Schoonhoven f 150 boete subs. 1 d h.; A. J. H. te Gouda f 1 boete subs. 1 d. h.; A. V. te Haastrecht f 1 boete subs. 1 d. h.; J. B. te Boskoop f 1.50 boete subs. 1 d. h.; M. H. N. te Waddinxveen f 2 boete subs. 1 d. h.; P. R. B. te Gou- 6 da, schuldig zonder toepasing van straf, C. van V.. idem, f 2 boete subs. 1 d. t. Politieverordening Gouda: H. F. L. te Gouda f 1 boete subs. l 'w. L; I. S. te Leiden f 2.50 boete subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: E. H. W. N. te Arnhem, teruggave aan ouders, zon der toepass. van straf; H. M. L. te R’dam f 3 boete subs. 1 d. h.; M. C. van der V. te Voorschoten f 4 boete subs. 2 d. h.; H. S. te Boskoop f 3 boete subs. 1 d. h.; J. W. te Rotterdam f 4 boete subs. 2d. h.; f 4 boete subs. 2 d. h.; A. J. de W. te Linschoten, schuldig zon- J. de B. te Gered. Lekkerkerk. Het 2-jarig dochtertje van den heer Van Herk geraakte in de sloot bij de woning. Gelukkig kwam buur man aanvaren die het kind nog juist kon grijpen. Spoedig kwam er meer hulp op dagen. De heer L. Broere, lid van de Eer ste Hulp bij Ongelukken, begon direct kunstmatige ademhaling toe ie passen, met gunstig gevolg. Toen de inmiddels ge waarschuwde geneesheer kwam, was het gevaar geweken. Eierenveiling. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eieren veiling waren aangevoerd 2565 eieren. De prijzen waren als volgt: kippen eieren f 5.55--6.20, henneneieren f 3.30 f 4.20, alles per 100 stuks. Het 4-jarig dochtertje van den heer P. Hoogendijk, geraakte bij het over steken van den weg onder een personen auto. Met eenige schaafwonden aan het onderlijf liep het ongeval nog goed af- Den chauffeur treft geen schuld. Moercapelle. De heer T. Zijderhand ge raakte met zijn linkervoet onder de pers van een dorschmachine. De geneesheer oordeelde dat hij' enkele dagen rust moest nemen. Moercapelle. In ’t comité tot het verza melen van gelden voor de aanbieding van een nationaal huldeblijk bij het huwelijk van Prinses Juliana hebben zitting geno men de heeren A. Verheul, burgemeester; P. Jonker, gemeente-secretaris en P. Zeg waard en G. A. Brouwer, wethouders. HET LIJK VAN SCHIPPER BLONK GEVONDEN. Ouderkerk a.d. IJssel. Woensdagmid dag tusschen half drie en drie uur is in den IJssel, recht tegenover zijn woning, doch aan de andere zijde van de rivier, opgehaald het lijk van den 33-jarigen schipper A. Blonk, die bij den storm van Maandagmorgen 9 November tijdens het lichten van de ankerketting van zijn ge laden motorschip „Zes Gebroeders” door het omslaan van de roeiboot te water ge raakte. Tengevolge van den Oostenwind, het water in de rivier Gemeenteraad. Krimpen a.d. Lek. De gemeenteraad .vergadert op Vrijdag 27 November, nam. 7 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1, Notulen; 2. Ingekomen stuk- wen; 3. Werverschaffingsobject voor der den; 4; Driejaarlijksche afrekening bijz. school; g. Toepassing van art. 145a der Gemeentewet tot aansluiting van de ge- 'mèenfe Bergambacht bij den Schoolartsen dienst „Lek en IJssel”; 6. Wijziging be groeting 1936; 7. Suppletoir kohier hon denbelasting 1936, 8. Verlenging rf»k.- courant overeenkomst; 9. Wijzigjng veld- wachtersverordening; 10. Verordening in structie gemeente-bouwkundige; 12. Aan bieding gemeente-begrooting 19317; 13. Vaststelling begrooting vleeschkeurings- dienst 1937; 14. Vaststelling begrooting waterleiding 1937; ló. Vaststelling begroo ting burgerlijk armbestuur 1937; 16. Vast stelling van de verordening tot heffing en invordering van leges van de vergun ningen als bedoeld in art. 6 der Woning wet; 17. Vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van be- smeltelijke zicktegolden; 18. Vaststelling der verordening op de heffing en invor dering van vergunningsrechten voor den verkoop van sterken drank; 19. Vaststel ling verordening op de heffing en invor dering van léges ter secretarie en van s rechten burgerlijke stand; 20. Vaststel ling der verordening op de heffing en in vordering van schoolgeld voor het lager •nderwi’s a- liep het water in de rivier .zoo laag weg. dat de met riet begroeide kribben geheel bloot kwamen. Eén der familiele den van de verongelukte zag toen aan den overkant op het droge iets liggen, dat de omtrekken van een mensch vertoonde. Met z'n drieën ging men er per roeiboot heen en inderdaad bleek het den verdron kene te zijn. Het lichaam zat vast in het oeverslib, waaruit men afleidt, dat het nog niet heeft gedreven. Het lijk werd naar dezen oever gehaald terstond gekist en per auto naar de kam pei van de Nieuwe Alg. begraafplaats overgebracht. Politieverordening Moordrecht; J. van L., zonder bekende woonplaats, i 3 boete subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielwet: Q V. te Boskoop f lö boete subs. 5 d. h. Spoorwegwet: A. P. te Rotterdam f 3 boete subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: G. G. de B> te Haastrecht f 4 boete subs. 2 d. h Grisismelkbesluit: A. B. te Reeuwijk, schuldig zonder toepassing van straf. Alg. Regl. van Vervoer: G. J. P., zon der bekende woonplaats, f 30 boete subs. 20 d. h. Arbeidswet: C. den B. te Gouda 3 maal f 10 boete suha. 3 maal 2 d. h. Grisiszuivelbesluit: N, B. te Gouda 150 iMtote aahs. UB d, K het laatst rondom de kist met het stoffe lijk overschot. Daarna voerden het woord ds. J. G. Woelderink, Ned. Herv. Predikant alhier en de heer P. Klein, uit Rotterdam, die wezen op de kortstondigheid van dit aard- sche leven, en woorden van troost tot de naastbestaanden richtten. Er waren vele belangstellenden. Polsbroek. De collecte voor de vereeni ging tot verspreiding der H. Schrift, Woensdagmiddag door eenige meisjes langs de huizen gehouden heeft f 25.80 opgebracht. Propaganda-avond Kleuterschool. Reeuwijk. In één der schoollokalen hield de Oudercommisrie van school A op het dorp een propaganda-avond ten bate iaa de kleuterschool. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer C. Bontenbal de aanwezigen welkom, in ’t bijzonder de üudercommissie van school B in de afd. Sluipwyk, het bestuur van de afd. Reeu wijk van Volksonderwys, alsmede het nieuwe hoofd van school A, den heer G. L. Hack. Spr. hoopte op een prettige en aangename samenwerking tusschen den heer Hack en de Oudercommissie en deel de vervolgens mede dat gedurende de laatste jaren het voortbestaan van de kleuterschool was verzekerd door het dek ken van het tekort uit de opbrengst van een bazar. Van deze regel is voor dit jaar echter afgeweken en is er voor de bazar een propaganda-avond in de plaats geko men. Spr. hoopte.dat ook deze wijze van kas-voorziening mocht slagen. Hierna gaf de heer Hack een beschou wing over het doel en wezen van de kleu terschool en zeide hieraan steeds gaarne zijn volle medewerking te willen verleenen. Onder leiding van den heer Hack brach ten de leerlingen der hoogste klassen eeni ge zangnummers ten gehoore. De verloting en verkooping van verschillende voorwer pen en goederen, welke ten bate van de kleuterschool waren geschonken, bracht f 69,50 op. Met een slotwoord van den heer Hack werd de avond besloten. Er was veel belangstelling. Dempen gaten Blindewng. Reeuwijk. Het belangrijke werkver- schaffingsplan voor het dempen van de gaten in den Blindeweg ter vervanging van de bestaande aoodbruggetjes aal zeer waarschijnlijk thans spoedig ten uitvoer worden gebracht. Dit werk zal n.l. op Dinsdag 4 December des v.m. 11 liur door B. en W. ten gemeentehuize worden aan besteed. De aanwijzing zal plaats hebben Donderdagmiddag 2 uur aan den Blinde weg. De pluimveevereeniging „Nut en Ge noegen” hield I eèn ledenvergadering in café Van Rietschoten. In deze vergade ring werd de beschrijvingsbrief voor de te Rotterdam te houden algemeene ver gadering van de V.P.Z.H. behandeld. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd benoemd de heer G. ^Schouten en tot diens plaats ver van geif de heer J. de Vos. Bij voldoende deelriame zullen eventueele in zendingen van de leden van pluimvee naar de te Boskoop te houden Bondstentoon- stelling vanwege de vereeniging gratis worden vervoerd. De vergadering besloot voorts tot het nemen van een abonnement op het pluimveeblad „De Kleinveepost”. Schaken. Reeuwijk. De schaakclub „Reeuwijk” speelde voor de competitie van den Goud- schen Schaakkring een wedstrijd tegen A.S.G. Gouda II. Deze wedstrijd heeft A. S. G. Gouda II gewonnen met 64. Voor den Goudschen Schaakkring wordt Dins dag gespeeld de wedstrijd Reeuwijk II W.S.V. II (Waddinxveen). De 17-jarige V., die met een bakfiets over den Nieuwdorperweg reed, geraakte de macht over het stuur kwijt met het ge volg, dat hij kopje onder in de wetering terecht kwam. Het ongeval werd opge- merkt door den heer J. K., die te hulp snelde en V. met zijn bakfiets behouden op het droge hielp. „Dorcas”. Stolwijk. Bij de vereeniging „Dorcas” zijn dit jaar 50 aanvragen om voor een pakket in aanmerking te mogen komen, binnengekomen. Daar de aanvragen talrij ker zijn dan vorige jaren en het beschik bare bedrag hetzelfde is, zullen verschil lende gezinnen teleurgesteld moeten wor den. De diaconie zal omstreeks Kerstmis pakketten met levensmiddelen uitreiken, gelijk dit mogelijk is gemaakt door de Ned. Zuivel Centrale. Het betreft hier on vermengde margarine, rundvet, bak- en braadvet, gesmolten vet en reuzel. IJsselstein. Drie jongelui, afkomstig uit Montfoort, haden een auto gehuurd om een eindje te gaan loeren. In de buurt schap „Achthoven”, onder deze gemeente, zagen zij in het licht van hun auto op den provincialen weg een haas loopen. Bt>- stoVen werd de haas dood te rijden Zig- zagsgewijze ging het met den auto over den weg. Met kracht reed de bestuurder daarbij tegen een boom aan, waardoor de auto ernstig werd beschadigd en de in zittenden lichte verwondingen opliepen. De haaa lag dood ender de vernielde auto. Dit toertje aal de heeren wel deur te staan komew. Twee awtobeetwwrdere reden op den VnmcMJwz M <wen .woebü de buurL G. P. de J., idem, A. J. de W. te Lil der toepassing van straf; Goudft f 2 boete subs. 1 d. h. Art. 461 Wetb. van Strafrecht: te Schoonhoven f 10 boete subs. 1 D. S. 8.. idem, f 10 boete subs. 1 J. G. r- - - berisping. Motor- en te Amsterdam, A. P. A. te Gouda, idem; W. L. te Rotterdam, schuldig zonder toe passing van straf; H. G. M. van L te AL phen aan den Rijn f 4 boete subs. 2 d. h.. f ló boete subs. 3d. h.; A. V. te Haas trecht f 10 boete subs. 4 d. h. Motor- en Rijwielreglement: W. de J. te Haastrecht f 15 boete subs. 3 d. h.; K. A. V. te Zevenhuizen f 10 boete subs. 2 d. h.; J. R. te Nieuwerkerk a.d. IJssel schuldig zonder toepassing van straf. Art. 42/g Motor- en Rijwielreglement: A. J. S. te s-Gravechage, f 4 boete sul». 2 d. h. Art. 435/3 Wetboek van Strafrecht: H. Kl zonder bekende woonplaats f 14 boete subs, d. h. Politieverordening Schoonhoven: EL K. zonder bekende woonplaats, f 3 ixjete, subs. 1 d. h. Visscherijwet: M. M. te Rotterdam f 1 boete subs. 1 d. h.; G. J. A. te Gouda f 3 boete subs. ld. h.; P. W. te Rotterdam f 1 boete subs. 1 d. h.; G. R., idem, f 1.50 boete subs. 1 d. h.; A. P., idem, f 3 boete subs. 1 d. h.; H. S.. idem, f 3 boete suha. ld. h.; A. van B., idem, f 1.50 boete subs. 1 d. h.; W. D., zonder bekende woonplaats, f 3 boete subs. 1 d. hg H. van S. te Rotterdam f 3 boete subs. 1 d. h.; J. S., idem, f 3 boete subs. 1 d. h.; J. B., idem, f 1.50 boete subs. 1 d. h. Viascherijwet: P R. te Rotterdam 1 schuldig zonder toepassing van straf, 2 f 1 boete subs. 1 d. h.; J. B. te Rotterdam f 1.50 boete subs. 1 d. h.; H. J. C. K, idem, f 3 boete subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: L. K. te Hazerawoude f 0.50 boete subs. 1 d. h.; J. den B. te Gouda f 5 boete subs. 2 d. h., L. K. te Hazerswoude f O-óO boete subs. 1 d. h. Motorbeechikking: W. G. K. te Delft f 2 boete subs, 1 d. h. Politieverordening Moordrecht; RECHTBANK TE ROTTERDAM. Rechterlijk vonnis genegeerd. G. N-, uit Gouda, had op 2 September een auto bestuurd, hoewel hem bij vonnis van den kantonrechter te Den Helder de bevoegdheid daartoe voor zes maanden was ontzegd. Verdachte gaf de feiten toe, doch be weerde, dat hij het advies had gekregen zich van dit vonnis maar niet veel aan te trekken, omdat het bij verstek gewezen was, mita verdachte er maar voor zorgde, dat er een gratie-request werd geschreven. Dit laatste had verdachte verzonden, maar daarop had hij nog geen beschikking ge kregen. Verdachte zeide, dat hij er geen woonte van gemaakt had, om toch auto te besturen, maar toen er om wagen' gebeld werd, op een C’ chauffeur en verdachte’s broer niet wezig waren, had verdachte maar achter het stuur plaats genomen. Het O. M. zeide, dat er nog een pro cesverbaal tegen dezen verdachte aan hangig is gemaakt wegena eenzelfde over treding en eischte f 15 boete subs. 6 da gen hechtenis. De verdediger, mr. M. Pool, wilde aan nemen, dat verdachte de dwaze raad ge kregen heeft en dat het heelemaal niet in de bedoeling lag van verdachte het rechtelijke vonnis maar naast zich neer te leggen. Pleiter verzocht aanhouding van de zaak totdat de beschikking op het gratieverzoek zal zijn afgekomen. De Politierechter achtte aanhouding niet noodig. Het feit is volkomen bewe zen. Conform den eisch van het O. M. werd vonnis gewezen. Steunfraude. Tegen W. v. d. B. uit Gouda, heeft het 0. M. wegens' steunfraude een gevange nisstraf van drie dagen geëischt Verdachte had verzwegen, dat hij in komsten had uit ziekengeld. Naar de con troleur van Maatschappelijk Hulpbetoon G. Verwey mededeelde, was verdachte er al een op attent gemaakt, dat hij het zie kengeld als gezinsinkomsten moest opge ven. Den eersten maal heeft men het feit nog door de vingers gezien, doch toen verdachte ondanks de waarschuwing toch voortging, met het verzwijgen van die in komsten, is tot het opmaken van proces verbaal overgegaan. De Politierechter legde drie dagen ge vangenisstraf op, conform den eisch van het 0/ M. de j voor een tegenligger moest uitwijken, haalde daarbij te ver naar rechts uit met het gevolg dat hij togen eenige boomen reed, die totaal werden vernield. Met eeni ge materieele schade liep dit ongeval af. In den Lagendijk had een aanrij ding plaats tusschen een personen- en een vrachtauto. De personenauto werd ernstig beschadigd. De schade zal onderling wor den geregeld. Zevenhuizen. Vrijdagmiddag heeft de begrafenis plaats gehad van den heer H Hartman, in leven gepensionneerd gem.- werkman. De overledene was vanaf de oprichting van het fanfarekorps „De Klei ne Trompetter” lid daarv&ó geweest. Hij woonde geheel alleen en familie van hem was niet bekend, zoodat hij in alle stille en alle leden van de grafwaarts is ge-

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6