«fiNSST a Plaatselijk nieuws] ACCOUNTANTS- EN BELASTINGCONSULTATIEKANTOOR C. P. DE HOOG I/ooc St. VUtolaas 'n haardkachel Daarom naar A. van Mameren Philipstoestellen Motoraanzet slinger, WOENSDAG 25 f 'VEMBEB ISM Oucewater. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzit.ersch&p van den heer J. P. v. Doornen, loco-bur gemeester. Aanwezig alle leden. De no u- en worden gelezen en onveianderd goed gekeurd Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1930, alsmede dat tot het va tstellen van een rechtsvordering tegen J. Vr. te Mont- foort. Dij Kon. besluit is goedgekeurd de hef fing van 75 opeenten op de gem. fonds- belasting, alsmede de verordening tot hef fing eener vermakeijlkheidsbelas ing. In een schrijven deelt de heer G. J. Krocke te Zelhem mede, dat hij zijn benoeming tot hoofd der openbare lagere school al hier aanneemt. Op twee verzoeken, resp. van den heer fl. J. W. Ridder te Utrecht om restitutie van de straatbelasting 1935 en van den heer J H J. Mi tenbuig te Vlaardingen, om ontheffing van dezelfde belasting over 1936, wordt gunstig beschikt. Vervolgens wordt voorgesteld aan de be sturen van de R.K. Jongensschool en de vereeniging „Een School met den Bijbel'' uit te betalen 80 der destijds geschat te waarde van die scholen met bijbehoo- rende terreinen. De heer v. d. LEE is hier niet voor Ten eerste zijn de tijden zoo wisselvallig, dat moeilijk lang vooruit kan worden be paald of iets in de toekomst voordeel zal opleveren en ten tweede koopt de gemeen te feitelijk iets, wat zij practisch niet in eigendom krijgt. De VOORZITTER deelt mede, dat, wanneer de scholen worden opgeheven, de gemeente de gebouwen wel in eigendom verkrijgt. Verder moet ze jaarlijks een be drag aan rente betalen, terwijl, wanneer overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten en de gemeente een lee ning aangaat, welke in 30 jaar bij annuï teit wordt afgelost, dit f 150 voordeel brengt. De heer d. LEE heeft echter ook tegen het afsluiten van nog een leening be zwaren De heer PRINS betwijfelt, of in de toekomst niet zal worden bijgebouwd. De VOORZITTER deelt mede, dat de inspecteur uitdrukkelijk verboden heeft een nieuwe school te bouwen. Ook de heer GROENE WEG ver- Wacht peen voordeel van bet voorstel. Spr. betreurt, dat het Schoolbestuur destijds niet heeft medege werkt aan verbouwing toen het gem.-be stuur daartoe wilde medewerken. Volgens den V O O R Z IT T E R had het schoolbestuur daarvoor destijds voldoende motieven. Na nog enkele besprekingen wordt over- eenkomstig bet voorstel van B. en W. be sloten. Volgt bet voorstel tot vaste aanstelling alsmede de salarisregeling van den heer G. Steenbrink, klerk ten kantore der ge meentebedrijven. De heer v d L E E is van oordeel, dat de Raad zich moet houden aan het des tijds genomen besluit, 't welk inhie d, dat, wanneer de heer Steenbrink, die als zoo gen. loketjongen begonnen ie, meer moet gaan verdienen, er voor hem een jongen in de plaats moest komen. Thans is die tijd gekomen en nu wil men een vaste aanstelling en een hooger salaris geven De VOORZITTER zegt, dat het be drijf zich na het nemen van bedoeld raadsbesluit aanmerkelijk heeft uitge breid en de boekhouder heeft verklaard het werk met de hulp van een jongen niet klaar te kunnen krijgen, hetgeen is ge- Keken tijdens de ziekte van den heer Steenbrink, toen tijdelijk een volwassen kracht moest worden aangesteld. De heer v. d. LEE is echter van mee ning, dat er voldoende kwieke jongens zijn, die het op de gem. bedrijven voor komende werk kunnen verrichten en dat de directeur ook meer kan hjspnngen in de administratie. Spr. wondert ®ïch er over, dat op een verzoek om tariefsverla ging steeds afwijzend wordt geadviseerd, doch dat een salarisverhooging steeds "■ordt goedgekeurd De heer B U IJ S zegt, dat er door de «itbreiding meer werk is gekomen en dat «oodoende niet met een loketjongen kan worden volstaan Na nog eemge besprekingen vraagt de VOORZITTER of- de raad er zich mede kan vereenigen dat de eomm'ssie deze zaak nog eens onder de oogen ziet. Aldus wordt besloten. Een nieuwe beheersverordeuing der gem.-bedrijven wordt overeenkomstig het voorstel van B en W. vastgesteld, even- als een voorstel tot wijziging der taiiefs- verordenmg voor het waterleidingbedrijf. De heer v d. L E E wil de geheele ver- srdening laten omwerken omdat z.i. de grond/dag niet deugt. Vervolgens wordt vastgesteld een veror dening regelende de inning van de rech- j ten voor diensten van de gemeentereini- Smg Bij de benoeming der leden van de com missie v&a bijstand worden de aftreden den herbenoemd Bij de aanbieding der gem-begrooting ■egt de VOORZITTER dat bij de ia de uiterste zuinigheid is betracht Men vreesde in 1937 noodlijdend te wor den. Wel zal men extra bijdragen moeten omvangen, doch een formeele noodlydend- beid heeft men kunnen voorkomen. Vei volgens wordt de gemeente-rekening diens jaar 1935 aangebouen Een voorstel tot wijziging der begrooting wordt aange nomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer PRINS inlichtingen omtrent het beton- stonen aan de GasfaKiek. De VOORZITTER antwoordt, dat er een verhouding in het beton en het ijzer was voorgeschreven, waarop de di recteur tijdens de vacantie van den ge meente-opzichter toezicht gehouden heeft. Op een vraag van den heer v. d LEE omtrent het riool aan het Amsterdamsche veer antwoordt de V 0 O R Z IT T E R dat de herstelling aldaar geschiedt voor reke ning van den gewonen dienst. De heer PRINS vraagt of B. en W. er bij den minister op willen aandringen meer distributie-margarine te mogen uit- De beer GROENEWEG vraagt of het waar is dat de controleur der steun verlening ook goedkoope margarine en brandstoffen ontvangt D0 VOORZITTER betwijfelt dit. Op een desbetreffende vraag van den heer GROENEWEG licht de VOOR- Z ITT ER de regeling der groentendis- tributie toe. De heer GROENEWEG vindt de te genwoordige tariefsverordening der water leiding niet in orde. Zij die een pakhuis hebben of een groot perceel zijn hiervan de dupe en konden beter een watermeter hebben. De heer B U IJ S zegt dat dit practisch onmogelijk is. Daarna sluit de TOORZITTER deze vergadering. Peursum. Gemeenteraadsvergadering op 9 Nov. Met kennisgeving afwezig wethouder A. van Houweling. Voorzitter de burgemeester. De VOORZITTER opent de verga dering, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is van het provinciaal be stuur de mededeeliug. dat wanneer men mocht overgaan tot benoeming van een opzichter voor den woningbouw, eerst de inspecteur moet worden geraadpleegd. Voorts is ontvangen het rapport van de commissie van actie tot verkrijging van verlaging der electriciteitstarieven. Daar dit een zeer lijvig rapport is, wordt afgezien van voorlezing, doch het zal bij de raadsleden circuleeren. De VOORZITTER doet enkele me- dedeelingen uit dit rapport, betreffende de winsten van het bedrijf te Dordrecht. Hieruit bleek de goede gang van zaken van dit bedrijf. Ged. Staten hebben de salarissen der wethouders op f 40 vastgesteld. De K.N.A.G. verzoekt verlaging der opcenten op de personeele belasting voor motoren. Volgens het adres, zon dit zeer zeker de verkoop van motorrijtuigen be vorderen, daar de prijzen door de devalu atie zijn gestegen en deze druk bij belas tingverlaging tenminste zou verminderen. Het ooilege van B. «n W. adviseert af wijzend te beschikken, waarmee de raad ace oord gaat. Hierna volgt vaststelling der gemeente- begrooting 1037. Deze heeft in ontvangst en uitgaaf f 12 349 76, met een post on voorzien van f 2491.54. De commissie van onderzoek rappor teert alles in orde te hebben bevonden. De heer ALB MUILWIJK zou er prijs op stellen, dat ieder raadslid een af schrift der begrooting zou ontvangen. Na eenige discussie wordt besloten de begrooting voor het volgend jaar met een memorie van toelichting te doen circu leeren. De gemeenterekening over 193ó is te rugontvangen, met het verzoek tot het aanbrengen van enkele administratieve wijzigingen, waaraan zal worden voldaan. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1935, afdeeling Slingeland, wordt onderzocht. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 3588,18 en de uitgaven f 1468,70. batig saldo f 2119.48 Bij dit batig saldo is inbegrepen de op brengst van den verkoop van landerijen. In de rondvraag vraagt de heer ALB. MUILWIJK nogmaals of de voorzit ter rekening wil houden met het uur der vergaderingen. De VOORZITTER zegt. dat het ditmaal niet ging 's middags te vergade ren, doch beloofde dat voortaan de verga deringen morgens of 's avonds zullen gehouden worden. Hierna sluiting. IJsselstain. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester Mr. J. J. Abbink •Spa ink. Na opening komt aan de orde een ge wijzigd voorstel van B en W tot aan vaarding in erfpacht van den grond van de N. H Gemeente. In de vorige verga dering was dit punt na zeer breede en soms heftige discussies, op voorstel van den heer De Vos, aangehouden, ten einde nog eens met genoemd kerkbestuur in os het kerkbestuur de erfpachtscanon verla gen tot f 25 per jaar, doch van een wij ziging m den plantsoenaanleg wil het mets weten. De uiuideriieid van het col lege van B. en W. kan zich thans met dit vooistel vereenigen. De heer DE VUB zegt. dat hij waar- deenng heeft voor het ofler, gebrachtdoor het kerkbee uur. Spiekers meen ng is evenwel, dat men in wezen nog even ver is. Hij had het mooier gevonden, als men tot de oplossing gekomen was, den weg te laten zooals deze was. Het kerkbestuur had dan voordeel van de hoogere cabon en de gemeente behoefde geen offers te brengen. Spr. wijst op den slechten toe- s!and van de stralen, die eerder verbete ring behoeven. Hij blijft in principe tegen het plan van aanleg. De heer VELDHUIZEN vindt het jammer, dat geen algeheele overeenstem ming is verkregen. Als de weg geteerd was geworden, zou het euvel van ruiten ingooien opgeheven zijn. Hij zou. niet^ gaarne zien, dat het terrein voor het pu bliek zou worden afgesloten. Weth. VOORENDT zegt, mede in verband met de opmerkingen van den heer De V$s in de vorige vergadering ge uit. dat het vorige jaar de erfpachtsover- eenkomst afliep. De nieuwe regeling die het kerkbestuur wenschte, kost de ge meente f 800 ineens Spr. tracht aan te toonen, wat het kerkbestuur aan het on derhavige terrein heeft. De meening in de vorige vergadering geuit, dat het ter rein als bouwterrein zou kunnen dienen, kan spr. niet deelen Het terrein heeft volgens spr geen handelswaarde en het plan van het kerkbestuur dieflt alleen tot verfraaiing van de kerk. Spr. meent, dat bij niet inwilliging het kerkbestuur het terrein wel Zal laten, zooals het is. De gemeente wil het houden voor doorgang Dit brengt mede onderhoud, verlichting, in orde maken, enz. enz. Spr. is van mee ning, dat de gemeente een aannemelijk aanbod gedaan heeft. Hij had ook gaarne gezien, dat een en ander een vlotter ver loop zon hebben gehad. Vervolgens brengt spr nog naar voren, dat de katholieke raadsleden van zekere zijde ervan ver dacht zijn, dat zij tegen het kerkbestuur ageerden. Dit betreurt spr., daar bet geenszins het geval is. De heer v. d. LINDEN is van mee rling, dat het ingooien van ruiten van zeer ouden datum is en vindt, dat het verzoek van het kerkbestuur wel wat laat komt. Weth. DE GIER kan de opmerking van den heer De V«6. als zou he' een an tipathie-actie zijn van de katholieken te gen het N. H. Kerlghestuur, niet deelen. Spr. weet, dat dit niet zoo is. Bedoeld be stuur, zegt spr., heeft evenwel den plicht te waken tegen »h«t meergenoemde euvel. Het bestuur zal evenwel nooit accoord gaan met teren van den weg. De heer OVERBEEKE vindt het standpunt van den heer De Vos wel eenigs zins begrijpelijk en kan dit in zekeren zin deelen. Volgens spr. moet men een aesthj- tisch geheel behouden. Ook moet niet uit het oog worden verloren de moreele waar de, welke het uitvoeren in werkverschaf fing heeft, waardoor een bedrag van f800 voor deze werkzaamheden als loon aan werkloozen, die anders steun ontvangen, besteed wordt. De heer VELDHUIZEN merkt nog pp, dat de verdachtmaking jegens de ka tholieken van alle grond ontbloot is. De VOORZITTER zegt, dat het hem goed doet, dit te hooren De heer DE VOS zegt. dat het voor stel van B. en W. zijn sympathie niet heeft Spr. wil evenwel, mede gehoord de opmerking van den heer Overbeeke, zijn etem aan het voorstel geven. De VOORZITTER zegt, dat het misschien wel goed is geweest, dat fian dit punt twee vergaderingen zijn besteed. Men heeft nu kunnen gewaar worden, dat er geen kleinzieligheid ih het spel was. Dit mogen de gemeentenaren wel eens we ten. Spr. brengt vervolgens zijn dank aan het kerkbestuur voor de verleende mede werking. De heer VAN S IJ L zegt nog, dat, aangezien de kosten hem te hoog zijn, hij zal tegenstemmen. Het voorstel van B en W. wordt hier na aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Van Sijl en Van Kats. Een voorstel van B en W tot verlen ging van den ontruimingstermijn van een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Koningstraat, wordt z. h. st. aangenomen. De he©" MOLHOEK vraagt of B. en W. er toezicht op willen houden, dat door den bewoner nu eens uitgezien wordt naar een andere woning. Spr. vindt, dat aan een verlenging van den termijn een einde moet komen. Bij de Rondvraag vraagt de heer VAN K A T S, of het ge deelte Achtersloot tegenover de kerk weer in den toestand ral worden gebracht, van voor de uitvoering in werkverschaffing. De VOORZITTER zegt, dat daar waarschijnlijk een nieuwe beplant ng zal □oodig zijn en dat hij daaromtrent nog geen mededeeling kan doen, daar eerst het advies van Staatsboschbeheer wordt afgewacht. Hisrna deelt de VOORZITTE.R mede, dat een bericht is ingekomen van den beer Molhoek, dat hij als lid van den raad bedankt en dat dit de laatste ver- Spr. brengt dank aan den heer Mulkoek voor hetgeen deze als raadslid voor de ge meente heelt gedaan, b.teus hebt gd u een ijverig lid getoond, aidus spr. Üp ver schillende wijze hebt ge u veidenstelyk gemaakt. In verschillende commissies liadt hij zitting, o.a. oox in ue gas- en waterleidingcommissie, waarin gy een be langrijke stem bad. Wy zullen u in den raad missen. Ook buiten den raad toonde gij u vaak werkzaam m het belang van de gemeen e. Gy hebt steeds groote acti viteit aan den dag gelegd. Vaak betradt gij myn kamer, als bet zaken gold, die niet rechtstreeks in den raad behooren en in het gemeentebelang waren. Spr. dankt den heer Molhoek nogmaals en hoopt, dat hij ook buiten den raad om zal blijven me dewerken in het belang der gemeente. De heer MOLHOEK dankt deh voor zitter voor zijn vriendelyke woorden en zegt gaarne de gemeentebelangen te wil len blijven d enen en behartigen en .dankt vervolgens de andeie raadsleden voor de prettige samenwerking. Al mocht men wel eens van meening verschillen, de samen werking was goed. De heer SCHIMMEL dankt als oudste lid der gas- en waterleidingcom missie den heer Molhoek, met wien hij zooveel jaren in deze commissie heeft mo gen zitting hebben, voor de aangi wijze van samenwerken. Hierna sluiting. VIERVOUDIGE INBRAAK. Gouda. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in vier woningen langs de Nieuwe Vaart, bewoond resp. door den rentenier den heer P. Vergeer, den vertegenwoordiger den heer H Vuyk en de bedrijfsleiders de heeren G. Verkaik en G. Scheikea. De daden zijn binnengekomen door aan de achterzijde van de woningen een gat in de serredeur te boren, waardoor ze de spanjolet hebben opgelicht. Zij heb ben de kasten doorzocht en bij den heer Vergeer f 30, bij den heer'Vuyk f 13, bij den heer Verkaik f 100 en bij den heer Schelkes f 50 ontvreemd. Alle waardevol le voorwerpen zijn onaangeroerd geble ven. De bewoners, die boven sliepen, heb ben van het nachtelijk bezoek niets ge merkt. Allen zijn tegen inbraak verze kerd. Raadsbesluiten. descendant. Zaterdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Ged. Staten hadden hun goedkeu ring onthouden aan het raadsbesluit tot aanleg van een tweede begraafplaats ln Buitendams De minisfèr" van sociafo za ken berichtte dat er geen gelden voor be schikbaar werden gesteld om het werk, indien goedkeuring was verkregen, in werkverschaffing uit te voeren. Op voorstel van den heer A v. d. Min- kelis werd met 54 stemmen besloten tegen het besluit van Ged. Staten by de Kroon in beroep te gaan. Met 73 stemmen werd daarna beslo ten niet aan het verzoek van Ged. Stalen tot intrekking van het raadsbesluit, waar bij aan den heer J. Schalk vergunning werd verleend tot het bouwen van twee woningen, te voldoen. De voorzitter deel de mede het raadsbesluit ter vernietiging te zullen voordragen. Aan den veldwachter, den heer A. Slot boom werd onderhands verhuurd de ge meen tewoning voor f 130 per jaar en aan den heer A. Nomen een perceel weiland, groot 68 A., voor den tijd van drie jaar en voor den prijs van f 80 per jaar. Het aanvullingskohier voor de honden belasting werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 46 80. Op zijn verzoek wordt aan den gemeen te-architect, den heer A. van 't Verlaat, eervol ontslag verleend uit zijn functie, alsmede als leider van het waterleiding bedrijf. Z. h. st. werd op voorstel van den heer B. de Rooij besloten om aan het Sluis- schap „Hardinxveid-Giessendam" een bij drage te verleenen tot een maximum van f 825 per jaar, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat ook de gemeente Har- dinxveld een zelfde bedrag zal toestaan. Daarna werden de vergoedingen voor do drie bijzondere scholen vastgesteld. Hel cijfer der gemiddelde kosten per leerling der openbare scholen ia vastgesteld op een bedrag van f 792. De school, hoofd de heer van Engen, kreeg f 1215 72, welke school na verrekening f 365.61 te veel heeft ontvangen, de school, hoofd de heer Wilschut, f 2476.98, welke school f 297.60 te weinig heeft ontvangen en de school, hoofd de heer De Zeeuw, f 189Q.84. Deze school heeft f 107.41 te veel ontvangen. Verder werd besloten, om aan de Oran- jevereeniging „Oranje Boven" een bodrag van 25 cent per schoolgaand kind te ver strekken om de kinderen te trakteeren, ln verband met het &.s. vorstelijk huwelijk. Zieksnhuishulp. Giessendam. Vrijdagavond vergaderde onder voorzitterschap van dokter E. J Hueting, in de zaal van den heer A. Bak ker de vereeniging „Ziekenhuishulp". Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de s-ich'ing tot ver- zekering van sanatorium verpleging. Om Uo> ja «taifen motto ouflteoa 6Q «O. 1 der leden van Ziekenhuishulp accoord gaan. terwijl de premie 6 ct. per gezin per week zal bedragen. Na eenige le-prekingen werd besloten, eerst eens met Het Groene Kruis te spre ken en op de voorjaarsvergadering de zaak weer te behandelen Voor de her denking van het 10-jarig bestaan werd be sloten een bedrag beschikbaar te stellen en de zaak verder aan het bestuur over te laten. Voorts werd besloten om met in gang van .1 Januari de contributie der fondsleden met 20 pCt. te verlagen, welk bedrag dan aan het eind van het jaar weer moet worden terugbetaald. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Ruim 60 leden waren l&nwezig. Giessendam. Donderdagavond trad voor de Hervormde Meisjesvereeniging in de Ned. Herv Kerk op ds. G Alers vau Dordrecht, met als onderwerp: ..Het boek der gedachtenissen", naar aanleiding van Ester 6 vers J. Op boeiende wijze behan delde spr. zyn onderwerp, waarnaar met aandacht w-rd geluisterd. De opkomst was vry goed De Oranjevereniging „Oranje Bo ven" is voornemens met Let as. prinse- lyk huwelijk een feest te organiseeren. Behalve de tractatie der schoolkinderen schijnt het ook in de bedoeling te liggen een historisch spel op te voeren. Daar 't midden in den winter is, zal het waar schijnlijk wel een z&alfeest worden. In de vergadering van den letter kundigen kring heeft mevrouw Terluin het werk „Koningskinderen", van G. van Rijnsdorp ingeleid. Mei. Lookhorst las ge dichten voor uit verschillende tijdperken. Glessen-Nieuwkerk. Bij de herstemming vöor een notabel bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer D. Muilwijk, die deze benoeming heeft aangenomen. Voor de vacature-D Kooiman, zal een herstemming plaats hebben tnsschen de heeren J. M. Kooiman, D. Aanen en P. Oskam. In hst verenigingsgebouw naast de Gereformeerde Kerk, werd een Zepdings- avond gehouden, waarin verscheidene In dische voorwerpen werden tentoongesteld. Ds. Mulder heeft deze bijeenkomst ge opend na het zingen van Psalm 86 vers 5 en hierna een kort inleidend woord ge- Sproken, waarna de heer Lok, op zeer duidelijke wijze de beteekenis der tentoon gestelde voorwerpen toelichtte en ook een en ander mededeelde omtrent het leven in Indië. Ongeveer 100 personen waren tegenwoordig, en men was dubbel tevre den over alles, wat men gezien en ge hoord had. De heer Lok eindigde op de gebruikelijke wijze, waarna nog gezongen werd Psalm 87 vers. 3. Daar de eerste poging tot oprichting eener Oranjevereeniging als mislukt kan worden beschouwd, zal thans hedenavond onder leiding van den heer Goedhart, aan het Pinkeveer, een tweede algemcene ver gadering worden gehouden, teneinde de totstandkoming van deze vereeniging. thans definitief te doen plaats hebben. De collecte voor het nationaal hulde blijk bij het huwelijk van Prinses Juliana heeft in deze gemeente f 50.82 opgebracht en te Peursum f 21 29. Toch waterleiding? Hoog-Blokland. In de eerstvolgende openbare gemeenteraadsvergadering zal aan de orde gesteld worden een voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelij ke regeling inzake de stichting van een waterleidingbedrijf. A.-R. Kiesvereeniging. Hoog-Blokland. De Anti-Rev. Kiesver eeniging „Nederland en Oranje" verga derde in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, waarbij de voorzitter, de heer Ant. Bikker de vergadering op gebruike lijke wijze opende. Vervolgens werden de notulen vastgesteld. Het verkiezingsmani fest en de a s. candidatuurstelling werd in den breede besproken. Gekozen wer den tot afgevaardigden naar de Centrale vergadering de heeren K. Muilwijk en G. R Stek. Bij de rondvraag werd gespro ken over de heer A. S. van Kleij, die voor de partij zitting in de gemeenteraad heeft, en wegens ziekte zeer langen tijd verhinderd is de vergaderingen bij te wo- Jammen. Noordeloos De damvereen. „Ons Go- aoegén" speelde Vrijdagavond een com petitiewedstrijd voor het damdistrict „lieerdam" tegen D.V.A. I van Asperen. Laatstgenoemde vereeniging wist met 14 6 te winnen. Vrijdag' is in de consistoriekamer der Ned. Herv Kerk een stemming ge houden, ter voorziening in het kiescolle ge. wegpns periodieke aftreding van de heeren H. Bikker Jzn W. Trappenburg en G. de Bruijn, alsmede ter voorziening in de vacature A. de Jong Wzn. De aftre denden zijn herkozen, terwijl in de plaats van wijlen den heer A. de Jong Wzn. ge kozen is de heer Dingm. de Jong Azn Noordeloos. Bij een drijfjacht in de® polder „Noordzijde" heeft een jachtgezel schap van 10 personen 49 hazen en 3 pa trijzen geschoten. Peuisum. In de zaal van café Pinke veer had een gecombineerde vergadering plaats van de oudercommissie en het be stuur van Volksonderwijs, voor het bijwo nen van een demonstratie van projectie- apparaten. Daar deze goed voldeden, werd tot aankoop van zoo'n toestel bwlfti WOENSDAF 25 NOVEWBEB 188» Belastingconsulent N. I v. B. GORIHCHEM - UISSCHERSPIJK 69 - TEL. 978 Deskundige en succesvolle behandeling van te hooge belasting aanslagen. Inrichten en bijhouden v. Fabrieks-, Winkel- en Landbouwboekhoudingen. Balansmaken, Accountantscontrole Vraagt inlichtingen - dit verplicht U tot niets Billijk tarief Stipte geheimhouding Alle modellen!!.. Zoo niet in voorraad worden deze spoedig geleverd G. TROMPETTER - Lopikerstraat 49 - Schoonhoven Prachtig* hljsch- kraan uitstekende constructie, speci ale halboom. walk* 4 bewegingen mo gelijk maakt, kraan 50 cM. vrroot assortiment bakwagens in«., diverse prijs en en uitvoeringen, vanaf Wowiata Bestelauto „fanboda" met rubber banden, rear stevige uitvoering 55 centimeter Ung J, Qondardag RlectrHche constructie-doos mat electr. schel, drukknop, scheke- laar, muurlampje en snoeren 1. In dit moderne speelgoed: electrlsche constructie dooien, scheikunde-dooxen enz. brengen wij een ongeëvenaarde K, jXs afmetingen, -- van eiken triplex O* Diverse uHvoeringtn tot 27.50 «Ibakkoa 3.45 - 1.93 Vliegmachine zeer solide uitvoering, is divers* modellen, vanaf 0.30 .nrt Als afbselding 1. In dezen tijd Is een NUTTIG GESCHENK alt yd welkom Daar vindt U een ruime keuze 1 In Emallla sn IJzarwaran Messan Vorken Lepels vlekvrty door en door. Op iedep kwartje één Sint Nioolaasbon Tevens nog onze gewone bonnen en zegels. MECCANO werktuigkunde vo<Y jongens fci Meccano* Conjfructtedoozes» vindt U bij ons **q enorme keuzo van de kleinste doos. fOOO) 1?® sl tot het grootst» model K 75*. Groote keuze h* Mee c ano-Mfnlstee» Speelgoed: auto's vliegtuig**» traeton. ani,.n( Huiskamerbioscoop goed werkend... apparaat. -O. Groote soribering lllms m. verschillende aardige kinderonder. werpen, diverse leng ten van 0.04 tot 0.07 7» per Meter els afbeelding Idem kleiner, 60 cM. k 1.10, tot 137 oen timeter 1 Losse Poppen, ln alle bakende poppenkast-typen, per stuk, 1.75 0.50 0.40 Tiv„n knikkerspel 3? In Tlvoll-spelen brengen wij een groote collectie. Dlv. prijzen en uitvoeringen tot 4.50 vanaf50 Loplkerstraat 41 Telefoon 130 Schoonhoven Spoortrein, uitstekende constreo- tle, locomotief mat voor- en ach teruit beweging en ram, com- M'n Seinlicht^ >rkt prachtig 11 Er biedt zich aan: Een bekwaam CHAUFFEUR, oud 22 jaar, g. g. v. Loon 12. Brieven, onder No. 650, aan het Bureau van dit Blad. Vermist vanaf Vrijdag 20 Nov. JA: EEN ZWAAN. Terug te bezorgen of inliohtingan bij J. DE JONG t« Goudriaan type 535a van f 195.— nu 89 Guidon (nieuw) Brieven onder no. 660, Bureau van dit Blad. ieetchtlgt met de Mndmss speciale etalage Dl MODELBOKRDEBU Bijzonder leuk schouwspel Jong en ood. Bezoekt omm speal| Ts koop: Een zoo goed als nieuws VULKACHEL. Ook genegen ts ruilen voor kleino- m. Adres: W. VAN DAM, Bakker, Stolwijk. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM VERLORENi tusschen Kinderdijk—Gorinchem. Tegen beloon ing terug te bezor gen N.V. Reederij op de Lek, Km derdijk, Telefoon 36». Alle Morten eo maten van rubberstempels levert tegen scherp concurreerende prijzen S. A W« 1L VAJi AOOTLA, Ncltoonlioveit

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6