±1 SctviJzigJc «gracnijiiJag Telegrammen Gemengd nieuws WEERBERICHT Plaatselijk nieuws Landbouw en Veeteelt f Marktberichten Plaatselijk nieuws Sportnieuws j ,mft to fee*, m fel Kerk en School to to&B 9M» to Itodfoto met Predikbeurten MAANDAG 28 DECEMBER 1986 Met het oog op het Nieuwjaar moet de v e r s c h ij n d a g van de Schoonhovensche Courant veranderd worden. Het 'nummer van Vrijdag zal niet uitkomen op Vrijdag 1 Januari, maar op Donderdag 31 December 1936. Het nummer van Woensdag wordt dan met dat van 1 Januari vereenigd Wij verzoeken onze adverteerder» vriendelijk «laarmede rekening te willen houden en hunne annonces tijdig ge reed te willen makenI... haal en verder zongen de kinderen heel •wat Kerstliederen en viel hen een ruime tractatie ten deel. Een Oranje- en kindervriend stelde voor allen een zakje bruidsuikers beschikbaar met oranjelint dichtgebonden. Aan het einde kregen alleen een boekje of plaat, terwijl de oudere collectantjes 'n bijbel ontvingen. KERSTFEESTVIERING. Op 2den Kerstdag vierde de Zondag»- •choolver. „Eunicé" in de Ned. Herv. Kerk met haar groote schare kinderen het Kerstfeest. Aan belangstelling ontbrak het j weer niet; de kerk was ruim gevuld mei kin deren en belangstellenden. Om half vier opènde de voorzitter, ds. D. J. v. d. Graaf de bijeenkomst met gebed en het zingen van ps&ln^ 98 12. Daarna vertelde de predikant de Kerstgeschiedenis. Heel aardig was het te hooren, hoe de kinde ren de verschillende profetieën en teksten wisten op te zeggen, hetgeen getuigde van een goede voorbereiding. Als gewoon had de 2e voorzitter, de heer P. Versluis, weer de leiding bij het zingen van de Kerstlie deren. De gebruikelijke tractatie was bij de kinderen natuurlijk zeer welkom. Na het zingen van eenige liederen be gon mej. T. van Dam haar Kerstverhaal- Zij wiet groot en klein door haar bijzon dere voordracht te boeien, betgeen bleek oit de rustige houding van de kleintjes. Vervolgens werden de vertrekkende leer lingen toegesproken door den heer P. Ver sluis, leider der Zondagsschool en werd hun als aandenken een bijbeltje, "waarin als tekst gekozen Efeze 6 10, medegege ven. Hij wees hun erop, dat Gods Woord *n wapen zou zijn in hun verdere -leven, een wapen, waarvoor de meest gevreesde dic tator in Rusland bang is. Vervolgons sprak Ds. v. d. Graaf een «lotwootd en bedankte allen, die de Zon dagsschool weer in de gelegenheid gesteld hadden het Kerstfeest te vieren. Met dank aan den Allerhoogste kan op een heerlijk Kerstfeest worden teruggezien. Vervolgens sloot ds. v. d. Graaf met dankgebed en het zingen van Psalm 150 1, waarna de traditioneele uitdeeling van versnaperingen en een boekwerk plaats had. DIRECTEUR „T.O.A.G.E.N.O.", Wij vernemen, dat de heer A. C. Len- een als directeur van de R.-K. Muziekver- eeniging „T.O.AG.E.NO." zal aftreden Het bestuur heeft den heer E. A. Hoon, directeur van „T.A.V.E.N U.". verzocht ook de leiding van „T.O-AjG E.N.O." op zich te nemen. WED. J. A. MURK f Vrijdag, op Eersten Kerstdag, ia de oud ste inwoonster van Schoonhoven, mej de wed. J. A. Murk, overlodeh. Mej. Murk had op dezer den leeftijd van 95 ajar be reikt. f VALSCHE NAAM OPGEGETEN. In de maand Augustus heeft de gemeen tepolitie proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon van elders wegens het venten zonder vergunning en 'het liggen in een grasperk in het plantsoen. Het is later gebleken, dat de man een valscben naam had opgegeven en de politie is er thans in geslaagd bedoelden persoon, P. M. uit Hoorn, op te sporen, zoodat hij nog wel van deze zaak zal hooren. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Hot faillissement yan den heer W. E. van Harten is opgeheven. AMERICAN-BIOSCOOP. De filmvoorstellingen, die de heer Hoon op JVeeden Kerstdag in Hotel a la S' tion gaf, heeft zich in een bijzondere te belangstelling mogen verheugen. 's Avonds' was de zaal zelfs geheel verkocht en moesten nog verscheidenen teleurgesteld worden. Het voorprogram- t ma was met zorg samengesteld en bevatte OA. Hollandsch nieuws van Profiiti. we reldnieuws en enkele komische fimpjes De hoofdfilm ,De Eeuwige Droom", die Idaarop volgcfe, was vooral fotografisch uitstekend verzorgd en de adembenemende nten in de beklimming van Europa's .n de voorbereidingen, m de verwikkelingen, die een en ander met zich brengen, hadden een dankbaar onthaal De suggestie, die van den ruwen, witten geheimzinnigen Mont Blanc uit ging. op welks top volgens de overlevering goudschatten begraven liggen, was zelfs zoo sterk, dat de bezoekers den geheelen avond «bbl huiverig gevoel hadden WERKVERSCHAFFING BEGRAAF PLAATS. Het gemeentebestuur heeft, aa er onge veer een jaar op te hebben gewacht, ein delijk de machtiging ontvangen om met de uitbreiding der begraafplaats in werk verschaffing een begin te maken. Intusschen zijn nog eenige formaliteiten te vervullen, doch we mogen verwachten, dat hier binnenkort met dit werk een be gin kan worden geniaakt. Het arbeidsloon is geraamd op f 38.000, terwijl f 8600 voor materiaal is begroot GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen ie bekomen aan het Bureau van Politie: Een bruine portemonnaie met inhoud; een bruin wollen bandschoen. DE MOEILIJKHEDEN VAN ONZEN LANDBOUW. Sir Henry Deternlng komt tegemoet DÖ^HAAG, 28 Dec. Naar aanleiding van de desbetreffende berichten kan wor den meegedeeld, dat Sir Henry Deterning. begaan met de moeilijkheden van onzen landbouw en onder den indruk van de be zwaren, die den uitvoer hier oplevert,, heeft besloten buiten de Nederlandsch Duitsche clearing om middelen ten bedra ge van eenige millioenen guldens beschik baar te stellen voor den aankoop van Hol- landsche landbouwproducten, die binnen kort naar Duitschland worden uitgevoerd. De regepring heeft in zooverre medewer king verleend, dat volledige vergunning voor de uitvoering van deze transactie, die extra uitvoer naar Duitschland betee ken t, verstrekt zullen worden. HET OFFENSIEF DER REBELLEN. Radio-mededeelingan. SEVTBLA, 28 Dec. Voor de radio deelde de opstandelingen-generaal Quepo do Llia- no mee: In den sector van Madrid hebben onze troepen den vijand bij Villa Verde na een offensief uit zijn stellingen verdreven. Op het slagveld bleven 72 dooden. Aan het front van Aragön zijn twee vliegtuigen der regeering omlaag geschoten. TSJIANG KAI-SJEK TREEDT NIET AF. SJANGHAI, 28 Dec. Gezaghebbende kringen spreken bet gerucht tegen, dat T. V. Soeng zijn zwager Tsjiang Kai-sjek als minister-president zal vervangen. SLACHTOFFERS VAM DE KERST DRUKTE, VELE DOODELIJKE ONGELUKKEN. De Kerstdrukte en de dikke mist die het uitzicht op de wegen ernstig belemr merde, hebben tijdens de Kerstdagen in ons land tal van ongelukken veroorzaakt, waarvan vele met doodelijken afloop. Twee dames gedood bij Schagen. Bij Schagen is op Tweeden Kerstdag op den overweg waar de Westfriesche zeedijk de spoorbaan kruist, een sneltrein in den mist tegen een personenauto gereden. Vermoedelijk had de mist de rujten van den auto beslagen en daardoor het uit zicht aan den bestuurder ontnomen. De auto vijftig meter dijk bleef het liggen, de Reus uit Winkel en mej Reuvers uit Dirkshorn, zijn op slag gedood. Een derde inzittende, mej. N. Hopman uit Warmerhuizen, is zwaar gewond naar Alkmaar vervoerd, waar zij in het ziekenhuis werd opgeno men. Haar toestand was hopeloos. In het kanaal gereden. Te Middelburg is in den nacht van Za terdag op Zondag een auto, waarin behal ve de chauffeur, 2 dames en 2 heeren za ten. eveneens als gevolg van den mist op den hoek van Maisbaai en loskade in het kanaal gereden De drie mannelijke inzit tenden Wisten zich door de voorruit te verbrijzelen te redden, doch de beide dames konden niet tijidg uit den auto ko men en verdronken. .uoou Zlcht aan den bestuurder on Stap jgfreltrein sleurde den auto grCK^»pSwty||Aan den voet van den i gehavende voertuig lij 1 uit- inzittenden, mej. J. Het waren de 29-jarig' toevr. M. de Panvan Hoorn en haar èl-i&rige zus ter mej. C. van Hoorn. Eerstgenoemde wier mans onder de geredden ia laat voorts 6 kinderen achter. Een dergelijk ongeluk, gebeurde te Stadskanaal. Daar moest een automobilist uitwijken voor eenige kinde ren. Zijn wagen slipte, kantelde en viel in het kanaal. Drie inzittenden werden ge red, doch de bestuurder, de heer Rubingh uit Stadskanaal werd bij het ophalen van den auto levensloos achter het stuur ge vonden. Bejaarde fietser na aanrijding overleden. Te Delft werd de 65-jarige wielrijder M. van der Steenhoven Zaterdag op den Delf- gauwscheweg door een auto aangereden. Zondag is hij in het gasthuis te Delft over leden. De bestuurder van den auto, die de aan rijding veroorzaakt had, is na het onge val doorgereden. In den mist aangered». Een jongen, Willem Koppejan, liep bij Vlissingen met een vriend te wandelen, toen een automobilist, die door den dich- ïist een bocht verkeerd nam, tegen hem opreed. Willem werd opzij geslingerd en viel bewusteloos neer. De jongen werd naar het ziekenhuis „Bethesda" vervoerd, waar men slechts den dood kon constateeren. Vele andere ongelukken hebben niet tot doodelijke gevolgen geleid, maar wel tot ernstige verwondingen van tal van perso nen. JUWELIERSZAAK GEPLUNDERD. Voor f 20.000 gestolen. Te 's-Gravenhage is Zaterdag in een ju- welierszaak in de Boekhorststraat oen in braak gepleegd. De inbraak werd des avonds omstreeks half twaalf mtdokt toen de bewoner, de heer M. H. Manheim, thuiskwam. Vóór hu wegging had hij een zwaar ijzeren rolluik voor het étalageraam neergelaten en de winkeldeur goed cp slot gedaan. Toen hij terugkeerde, bleek de I het rolluik was nog voor de etalage beves- winkeideur nog op slot te zitten en ook tigd. De etalagekast was geheel leeggeplun derd. In deze kast, die het geheele win kelraam afsluit, bevond zich voor eon groote waarde aan gouden voorwerpen, o.a. gouden horloges, gouden kettingen en gouden ringen, waarvan verschillende met kostbare diamanten afgezet. Bijna alles was meegenomen. De schade bedraagt on geveer f 20.000. De schade wordt eenter door verzekerinicgedekt. Uit het onderzoek van de Haagsche re cherche bleek, d&t de inbrekers het per ceel aan de achterzijde zijn binnengeko men, hoewel het ook mogelijk is, dat ze ▼ia een belendend perceel door een dak venster de juwelierszaak zijn binnengeko men. Het plan tot de inbraak was goed voor bereid en de inbrekers moeten er volkomen van op de hoogte zijn geweest, dat de fa milie Manheim het perceel had verlaten. De omwonende winkeliers hadden van de inbraak niets bemerkt. Het mistige weer begunstigde de daders. De Haagsche recherche heeft een voorloopige lijst van de gestolen voorwerpen. De politie der an dere groote steden is telegrafisch van een en ander op de hoogte gebracht BLIJDE TIJDING TE LONDEN. Prinsesje geboren. Op den Eersten Kerstdag is het gezin van den Hertog en de hertogin van Kent verblijd met de geboorte van een prinses. Het blijde nieuws werd te Londen be kend gemaakt door een en veertig saluut schoten uit Hydepark en een salvo op Tower Hill. Het officieele dokters-bulletin, in het paleis Tower Hill afgegeven, meldde, dat de hertogin en de prinses het uitstekend maakten. Later op den avond verscheen een tweede bulletin, waarin werd mede gedeeld, dat de toestand van moeder en kind zoo goed is, d*t er vóór heden. Maan dag, geen nieuwe bulletins zouden wor den uitgegeven. KERSTMIS IN AMERIKA. Tal vdn verkeersslachtoffers. In de Ver Staten beeft bet verkeer met Kerstmis tal van slachtoffers geëischt. Het aantal dooden, dat daarbij gevallen is, bedroeg aan het einde van den Eersten Kerstdag 121. Het aantal gewonden liep in de bonderden. Op groote schaal is, vooral te New York, voor liefdadige doeleinden gewerkt. Zoo zijn in het gemeentelijk tehuis voor dakloozen achtduizend maaltijden uitge reikt ten bate van behoeftigen. Verder had de uitreiking plaats van groote hoeveel heden Kerstgeschenken. muzieknummers als een samenspraak voor acht personen, welke in drie bedrijven werd opgevoerd, werden goed vertolkt. Ameide. Bij een drijfjacht op den pol der Achter-Tienhoven werden 22 hazen, 3 patrijsen, 1 fasant en 1 eend geschoten. De knecht van den zandschipper N. W. kreeg bij het afgieten van de aardap pels een hoeveelheid kokend water over zijn voeten, waardoor hij zich ernstig brandde, zoodat dokter Donker hulp heeft moeten verleenen. Een ongeluk, dat nned afliep. Nieuw-Lekkerland. De 23-jarige arbeider H. K. alhier, werkzaam bij J. en K. Smit's machinefabrieken te Kinderdijk, werd Woensdag gegrepen door een uitstekende as, welke op een draaibank werd gedraaid Den man werden vrijwel alle kleeren van het lijf gescheurd. Als door een wonder bleef bij ongedeerd. De andere arbeiders hebben een collecte gehouden om K. op nieuw in de kleeren te steken. Vacantie-kinderfeest Nieuw-Lekkerland. Donderdagavond ts in de openbare school het jaarlijksch va cantie-kinderfeest gevierd. Vele ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden woonden dit feest bij. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door den eersten wethouder, den heer B. Voorsluijs en den gemeente-secretaris, den heer G. V. Voor sluijs. De burgemeester vertoefde buiten de gemeente. Evenals vorige jaren is ook nu het feest geslaagd. De kinderen hebben enkele liedjes ge zongen, verzen gereciteerd, spelletjes ge daan en toon eels t uk j es opgevoerd, terwijl het hoofd der school ter afwisseling en kele fraaie lantaarnplaatjes vertoonde. In de pauze zijn de kinderen ruimschoots onthaald. Een woord van hulde moet wor den gebracht aan het onderwijzend perso neel, de heeren Franssen en Teeuw en mej. Goossen, voor de moeiten en opoffe ringen. die zij zich hebben getroost, om de kinderen zooveel te doen presteeren. Oud-Alblaz. De politie heeft tegen A- W. K. proces-verbaal opgemaakt we gens het opgeven van te weinig gezinsin komsten bij de steun, welk feit de wet strafbaar stelt als oplichting en ralsch- heid in geschrifte. In de woning van den veehouder G. Y. hebben zich des nachts ongenoode gas ten toegang verschaft via een tuimelraam van de veestal. Dooj verbreking van een pin op de binnendeur kwamen zij in de kamér. Daar zijn ze door de bewoners ge hoord en hebben de woning door een zij deur verlaten. Er wordt niets vermist Het perceel, genummerd no 280, aan de Noordzijde, is gekocht voor f 1750 door den heer H. Sprong. Stolwijk. Op Eersten Kerstdag vierden de kinderen van de Zopdagsschool het Kerstfeest in do Kerk aan het Plein. Er was een groote Kerstboom opgericht. De kerk was geheel met belangstellenden ge vuld. Het openingswoord sprak Ds. Kanis, die allen hartelijk welkom heette en de be- teekenia van het K€rst*eest uiteenzette. Na gemeenschappelijk te hebben gezongen, werd onder leiding van den heer Groe nendijk een Kerstspel opgevoerd, dat met spanning werd gevolgd Hierop volgde een Kerstvertelling van den heer Groenendijk. Het zangkoor „De Rijzende Kerk" zong enkele liederen. Tot slot sprak Ds. Kanis nog eenige woorden. De kinderen der Zon dagsschool, ruim 16d, werden van versna- peringen en cadeautjes voorzien. Tot onderwijzer aan de Qhr. School is benoemd de heer P. Heidema te Warns- veld (Fr.). De oliebollendag heeft f 357.52 opge bracht. Na aftrek van alle kosten bleef er netto f 180 28 over. Dit bedrag zal aan het Groene Kruis worden afgedragen. Uitslag voetbalwedstrijd. Stolwijk 1 Dilettant 3 60. Naar waarneming in den morgen van 28 December. SP^076O CRISIS-BOTERMERK. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 27 December tot en met 2 Januari vastgesteld op 85 cent per K.G., behoudens tusschentijdsche wijzigingen. Muziekuitvoering. Ameide. Woensdagavond heeft de Chr. muziekvereeniging „Crescendo", onder lei ding van haar d recteur, den heer Jac. J. Kleman. en met medewerk ng van de Chr. resileei ve.eeniging ,.De Vriendschap" in hei Yereenlgingsgcbc n uen Achter weg een uitvoering gegeven. Zoowel de PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 28 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 350 ve'te koeien, waarvai* de prijzen waren: le kwal. 60— 65. 2e kwal. 52—58, 3e kwal. 46-60 per K.G. slachtgewicht. 114 melk- en kalf- koeien f 160190 per stuk; 52 vette kal veren 2e kwal. 5462, 3e kwal. 4654 per K.G. levendgewieht; 101 nuchtere kal veren f 7—10.50 per stuk; 64 schapen f 17 22 per stuk; 511 varkens, vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G-, 50-51, zwa re varkens 48—49. vette varkens 48-49 per K.G. slachtgewicht; 1 paard. GORINGHEM. 28 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd waren 53 runderen, 2 kalveren, 64 landvarkens, 337 biggen. Prijzen bij kalmen handel: zware kalfkoeien f 160 210. melkkoeien f 125150. kalfvaarzen f 115160. guiste vaarzen i 96—1^0, De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorig en dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind; nevelig tot zwaèr be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk weinig of geen neerslag; lichte vorst tot om hei vriespunt Waterstand: Schoonhoven hoog water 5.10 uur, 1.00 M. Vreeswijk hoog water 6 30 uur, 1.44 M. Keulen stand 2.40 M., val 0.13 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 30 graden Fahrenheit. 3 Maandag 28 December: Op 4.38, oo der 8.16. Laatste Kwartier. guiste koeien f 80130, pinken f 7010Q nuchtere fokkalveren f 814. idem voob export f 4—8. drachtige varkens f 4575, natte zeugen f 30—50, overloopers f 10— 20. biggen f 8—13 per etui. ROTTERDAM, 28 Dec. Veemarkt Aan voer in totaal 2024, waarvan 422 vette runderen, 189 vette kalveren, 10 nuchte re kalveren. 913 schapen en lammer», 480 varkens. 1 bok. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal 60, 2e kwal '54. 3e kwal. 38—44. vette os sen 1® kwal. 58, 2e kwal. 52. 3e kwal. 44 47; vette kalveren le kwal. 95, 2e kwaL 85, 3e kwal. 60—70; varkens (levend ge wicht) le kwal. 43. 2e kwal. 41. 3e kwal. 40; schapen le kwal. 44. 2e kwal. 37, 3e kwal. 27; lammeren le kwal. 46, 2e kwal. 37, 3e kwal. 28: prijzen per stuk: schapen le kwal. 23. 2e kwal. 15. 3e kwal. 11; lammeren le kwal. 18. 2e kwal. 15, 3e kwal. 10. Overzicht: Vette kooien en ossen aan voer minder, handel tamelijk, prijzen als vorigeu Maandag; vette kalveren aanvoer korter, handel vasthoudend, prijzen onver anders; sohapen en lammeren aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen iets la ger; varkens aanvoer kort, handel willig prijzen hooger. GOUDA. 24 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 870 sutks, waarvan 27 slachtvarkena Vette van 1921 cent per pond levend met 2 pCi. korting; 319 magere varkens f 18—26. 483 biggen f 7—10, 8 runderen f 120—200, 25 nuchtere kalveren f 6-0, 8 bokken en geiten f 26 per stuk. Han del matig. UTRECHT. 24 Dec. Veemarkt. Totaal aangevoerd 980 stuks vee, waarvan 300 runderen. Stieren 2328 cent per pond. Handel kalm. Vaarzen f 110160, pinken f 90—140, melkkoeien f 140—210, kalf koeien f 150225varekoeien f 100160 per stuk. Handel matig. 25 magere kalve ren f 5090 per stuk. Handel stil. 340 nuchtere kalveren f 711 per stuk. Han del redelijk. 170 magere varkens f 13—» 30. schrammen f 1218, 110 biggen f 81 11. alles per stnk. Handel matig. 5 mage re schapen f 1622. 30 weidelammeren f 10l'Ö per stuk. HandqJ kalm. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 28 Dec. Kaas. Aanvoe» 29 partijen. 1305 stuks, 6525 K.G. Prij zen: rijksmerk 2e soort f 1718AO. Han del matig. GOUDA. 24 Dec. Kaas. Aanvoer 192 partijen. Prijzen: te kwal. met rijksmerk f 19—20, idem 2e kwal. f 17IK zware tot f 21. Handel matig. Eieren. Aanvoer 62000 stuks. Prijzen* Kippeneieren f 32ó4.25, eendeierao f 3.25 per 100( stuks. Handel matig. Boter. Aanvoer 250 ponden. Prijzen: Goéboter 7580 cent, weiboter 70—75 ci per pond. Handel vlug. GRANEN EN PEULVRÜCHTEN. GOUDA. 24 Dec. Graan. Tarwe f 8.40— 9 80j rogge f 8.25-8 60, gerst f 8.50-9.25, haven f 7AO8.25, erwten f 8.509.75, bruine boonen f 1113 per 100 KX5- AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 28 Dec. Aardappelen Brielsche eigenheimers f 1.75—2; Zeeuw- sche eigenheimers f 1.701.85; Zeeuw- sche bonte f 22.25; Zeeuwschè blauwe f 22.25; eigenheimers blauwe f 1-60 f 1.70; eigenheimers, poters f 1 251.40; bonte en blauwe poters f 1101.25; Be velanders f 1.601.75, alles per HL. Zandaardappelen 34 ct. per K G-, klei ne 23 ct per K.G. Tamelijke aanvoeg kalm ad hs-nilAj MAANDAG 28 DECEMBER 7939 Alblasserdam. In de zaal van den heer Keizer gaf het Kinderkoor „De Zingende Dijkertjes". directeur de heer A. J. v. d. Heuvel, een uitvoering voor een in alle hoeken bezette zaal. Medewerking verleen den de dames Voorsluijs met piano en vi ool. Op veler verzoek is besloten de uit voering op 5 Januari nogmaals te doen plaats hebben, eveneens in de zaal van den beer Keizer. Vanwege den Chr. Besturenbond Werd in de zaal Concordia een propagan- da-vergadenng gehouden, waarin als spre kers optraden de heer J. A. Schaafsma te Utrecht, met het onderwerp: „De nood der tijden", en de heer P. Stokman te Leiden met het onderwerp „De eisch van ons be ginsel". Medewerking verleende het Chr. Mannenkoor „Looft den Heere", directeur de heer C. Brouwer. Op den laatsten werkdag van het jaar zullen na 11 uur op het postkantoor geen belastingbetalingen meer worden aangeno- Gevonden: een handschoen, een kin- der port emonnauc met inhoud, een lan- taorn, een ceintuur. Inl. bij de gemeente politie. Een brandje. Alblasserdam. Dezer dagen brak brand nit in een steenen schuur van de gemeen te in het uitbreidingsplan Kinderdijk. In de achunr bevond zich een hit van deij melkslijter Van Aaperen, welk dier met groote moeite werd gered. Het beest had op enkele plaatsen reeds brandwonden be komen. Voorts ia al het hooi verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Ammerstol. Op Eersten Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest ge- vierd met de kinderen van de Zondags school onder leiding van Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Verschillende liederen werden ten gehoore gebracht en Ds. Hugenholtz kwam met een Kerstverhaal. Aan een aan tal kinderen, die de Zondagsschool verlie ten, heeft Ds. Hugenhojtz met eenige toe passelijke woorden een bijbeltje uitgereikt. Er was een groote Kerstboom in het kerk gebouw. De kinderen werden onthaald op versnaperingen en kregen een boekje. Tot slot bracht Ds. Hugenholtz dank aan de ouders en diegenen, door wiens steun men in staat was gesteld dit Kerstfeest op luisterrijke wijze te vieren. Oranjevfreeniging. Ameide. De Oranjevereeniging Ameide en Tienhoven hield dezer dagen een algemee ns vergadering in café Lekzicht, welke zeer goed werd bezocht Er werd <r.m: be sloten om op 7 Januari geen feestelijkhe den te houden, dit in verband met den tijd van het jaar. Wel zal men 's avonds een optocht houden door het dorp met vlag gen en lampions, terwijl beide mnziekver- eenigingen medewerking zullen verleenen. Het ligt in de bedoeling om op den ver jaardag van Prinses Juliana, dus op 30 April, feest te viereA. Er zal tevens nog getracht worden de beschikking te krijgen over twee ruiters, die de voltrekking van het huwelijk door het geheele dorp bekend zullen maken, terwijl het bestuur nog zijn best zal doen om in bet een of andere lokaal de plech tigheid uit te zenden voor degenen, die zelf geen radio bezitten R Mini-Bioscoop. Gouda. Het heropenings feestprogram ma van de Reünie-Bioscoop, is, zooals te verwachten viel. een succes geworden. Het waa reeds een feest op zich zelf een plaatsje in dit mooie, vernieuwbe theater te kunnen innemen en het programma deed de deur dicht. Het groot aantal be langstellenden, dot de beide Kerstdagenen ook Zondag een bezoek aan deze cinema bracht, heeft genoten van Pat O'Brien en James Cagney in „Duivels van het lucht verkeer", van Warner (Mand in „Qharley Ghan op de renbaan", en van de echtend- voorstelling „Zij, die voor hun zonden boe ten". Het repertoire van Zondag en heden ging er gisteren ook in als koek. „Hart als graniet" met George O'Brien, „Snel ler dan de bliksem" met Richard Talmadje en de Zondagmorgen voorstelling „Tus- •chen nacht en morgen" waren evenals de andere films van een boeiend en gevari eerd karakter, terwijl ook het komische element een voorname roil speelde. Groot-Ammers. Onder groote belang stelling heeft de Zondagsschool „De Lief de" het Kerstfeest gevierd. De heer J. Boesberg opende deze samenkomst met ge bed, waarna de kinderen enkele Kerstlie deren zongen, begeleid door mej. Kooiman op het orgel. Daarna vertelde de heer Boesberg de kerstgeschiedenis. De heer De Ridder vertelde, nadat de kinderen ge trakteerd waren op chocolademelk en koekjes, een kerstverhaal, „Kees de Pijp" Dit verhaal werd eveneens met aandacht gevolgd. De heer Anrooij sloot met dank zegging, waarna de kinderen nogmaals ge trakteerd werden en een boekje kregen. Op de feestelijkheden van 7 Januari tal de zang ver een. „Volharding" met „Volhardings klein koor" haar medewer king verleenen onder leiding van den heer Jac. Oskam te Gouda. Begrafenis C. Kok. Nul- en Boeicop. Donderdagmiddag had op de algemeene begraafplaats de teraar- j Cornelis Kok. De begrafenisstoet maakte I reeds een diepen indruk, daar behaive de zeer velen die te voet bet stoffelijk over schot volgden, niet minder dan IJ. auto's, alle met rouw omfloerste lantaarns de haar volgden. Op de begraafplaats was ook zeer groote be angs,elling van de zijde van het publiek. Onuer de talrijke aanwezigen merkten we o m. op weth. J. de Heer als plaatsvervanger van den burgemeester, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, alle leden van den gemeenteraad, de gemeente ontvanger, de heer J. Bikker, het voltallig bestuur der polders Neder Heicop en Ne- der-Boeicop, de vertegenwoordiger van de Vyf Heerenlanden, de heer D. C. Middel koop, het schoolbestuur der Rijz. School, de Landstormcommissie, de plaatselijk lei der van den B.V.L., de heer P. P. J. v. d. Hagen en vertegenwoordigers van alle instellingen of corporaties, waarin de overledene zitting had. Voorts notaris D. C. Koedam en de heer Goldhoorn, candi- daat-notaris, beiden te Vianen en vele an deren. De leiding der begrafenisplechtig heid was opgedragen aan den heer Vtoeg- ïndewei, godsdienstonderwijzer te Middel- harnis. Nadat de kist in de groeve was neerge laten nam de heer Vroegindewéi het woord. Spr. begon met te zeggen dat hier een man naar zijn laatste rustplaats was gedragen, van wie niets dan goed gezegd kan worden. Zijn talrijke functies, die bij bekleed h eeft, getuigen er van hoe zeer hij gezien was De heer Kok strekte zijn liefde ook uit tot de jeugd en diens op voeding, getuige het feit, dat hij vanaf de oprichting tot aan zijn verscheiden lid van het schoolbestuur is geweest, dat in hem altijd een warme strijder en een groote steun heeft gevonden. Tot het laatst toe heeft hij zijn functie als eerste wethouder en als loco-burgemeester op lofwaardige wijze vervuld. Spr. richtte tenslotte woor den van troost tot de weduwe en hij hoop te dat zij troost zal moge vinden bij Hem, die voor alle weduwen een vertrooster is. De heer J. de Heer, wethouder, sprak namens den burgemeester en den gemeen teraad een enkel woord en herdacht wat de overledene voor de gemeente, de school en het polderbestuur en in zijn vele andere functies beeft gedaan, en hoe noode bij gemist zal worden. Spr. heeft als lid van den raad en vanaf 1923 als wethouder met den ontslapene mogen samenwerken. Steeds is deze samenwerking voorbeeldig geweest. Ook de weduwe dankte spr. voor de wijze waarop zij naast haar man haar taak vervulde. Spr. heeft in haar woning altijd de meest gulle gastvrijheid mogen genieten. Nadat de grafmaker, de heer J. L. Holl, namens de weduwe en de familie dank had gebracht voor de woorden en de belangstelling, verliet men de dooden- akker. Nieuw-Lekkerland. Het postkantoor, dat- sedert de omzetting in een poststation, des voormiddags slechts één uur was open gesteld, is, na controle, in het Tervolg dos voormiddags opengesteld van 8 30 uur tot 10.30 uur. De middag- en avonduren zijn nog ongewijzigd gebleven. Donderdagmiddag werd het 4-jarig zoontje van J. N., dat plotseling den weg dwars overstak, door een motorrijder over reden. Het knaapje brak daarbij het rech terbeen. Dok ter A. van Wa aabergen beeft geneeskundige hulp verleend. Noordeloos. Woensdag zijn bij een drijfjacht op den polder „Noordzijde" 26 hazen, 4 eenden, 1 fazant en 3 patrijzen geschoten. De heer H. Kara heeft zijn hofstede onderhands verkocht aan den heer J. Verhoef te Peursum. Oudewater. Loop der bevolking oVor de maand November 1936. Aantal inwoners op 1 November 1491 m. en 1588 vr, totaal 3079; geboren 2 m. en 2 vr.; gevestigd 8 m. en 17 vr.; overleden 3 m. en 3 vr.; ver- trokken 4 m. en 4 vr. Toenname 15 perso nen. Aldus op 1 December 1936 1494 m. en 1600 vr., totaal 3094 inwoners. Aanbesteding Pastorie. SlledrechL Donderdagamorgen is de Pastoriebouw voor rekening van de Geref. Kerk aanbesteed. De inschrijving was als volgt: Perceel I, metselwerk; Gebr. Klootwijk Papendrecht, f 2428; A. v. Delft, f 2358; T. de Baat f 2345; C. v. Tuijl, Brandwijk, f 2315; M. de Geus, Dubbeldam, f 2274; A. L. Kooijman f 2197; A. Brandwijk f 2197; L. de Leur f 2177; A. M. Pols f 2132; Gebr. de Kok, Giefesendam, f 2029. Perc. II, Stucadoorswerk: R. Ameyden, Dordrecht, f 192; W. G. Uitdenboogaard f 179. J. in 't Veld, Dubbeldam, f 171. Perceel III, timmerwerk enz.: J. de Kok Giessendam, f 3485; M. Baldé, Papen drecht, f 3033; fa. J. de Rouwe f 2840, H. Vermey, Dubbeldam, f 2770; K. Ooms, ■Bleskensgi aaff 2770; B. Hofman F.Gzn.,. f 2750; p. van Houwelingen f 2749; Pla-' zier, Dordrecht, f 2699; T H. Kamsteeg, Hardinxveld, f 2464, Gebr. de Baet f 2239. Perceel IV: Lood- en Zinkwerk: Gebr Hogeveen f 527; H. Korevaar f 495; P.'de Sprong f 480; W. Verheij f 479. Perc. V, Electriciteitswerk: A. Gort f 135; C, G. Meg waard f 102. Perceel VI, Schilderwerk: J v. d. Aa, f 449; T. V. Dijk f 423; v. Twigt, Papen* drecht, f 384;, Korporaal f 372. Pero. I, II en III: K. Ooms, Bleskens- «*&f.*42a5. dn Le* 1 Massa: H. Bakker. Giessendam, f 6885. Waar niets vermeld, zijn de inschrijvers te Siiedrecht woonachtig. Hóóg water. Siiedrecht. Dinsdag 29 Dec., vm. 5.55 uur. Woensdag 30 Dec. 6 45 uur; Donder dag 31 Dec v.m. 7 30; Vrijdag 1 Jan. 8.10 uur; Zaterdag 2 Jan. 8.55 uur, Zondag 3 Jan. 9.40 uur. Streefkerk. Op de voordracht «ter benoe ming van een hoofd der 0. L. School II (vacature J. M. Kroeske) zijn geplaatst de heeren: 1. P. van Buuren te Benschop4, 2. L. Timmermans te Usselmonde; 3. A. Fenijn, te Nunspeet. Tegen twee overtreders van de pol- derkeur is, wegens het niet opbreken vhn een brug in de Oudewetering, proces-ver baal opgemaakt. Waddinxveen. Meermalen doen personen die nog maar eenige maanden in de ge meente wonen, verzoeken om steun. Bij vernieuwing wijzen wij er op, dat derge lijke verzoeken niet voor inwilliging vat baar zijn. Om in de Rijkssteunregeling te worden opgenomen, moeten de werkloozen tenminste een jaar in de gemeente wonen. VOETBAL Schoonhoven. Voor „Sportclub" waren gisteren een drietal wedstrijden vastge steld voor den Goudschen Voetbal Bond, waarvan een tweetal geen doorgang von den. De wedstrijd Gouderak 3Sportclub 3 wend afgelast wegens afkeuring van het Gouderak-terrein. Om 12 uur stond Sport club 4 hier gereed voor den strijd tegen Groot-Ammers 2, maar Groot-Ammers was slechts met zeven man present, zoodat de scheidsrechter de wedstrijd niet mocht la ten doorgaan, wat Groot-Ammers op vijf gulden boete komt, plus twee verliespunten en moet de reis nog eens naar Schoonho ven worden gemaakt. Het vijfde elftal van Sportclub leed een eervolle nederlaag te Bergambacht met 2 tegen Bergam bacht 2. Met 10 man wend hier door de Blauw-'W^ten de strijd gestreden, daar de elfde man verstek liet gaan. Hot eerste en tweede elftal waren rry. A.V.V. 2SPNwijk 2. Ammerstol. Stolwijk is het eerst in den aanval en spoedig hebben de gasten zich een 20 voorsprong verschaft. Daarna krijgt A.VJV. een goede kans om een doel punt te maken, als haar een penalty wordt toegekend, maar de linksbuiten schiet net langs de verkeerde kant van de paal. Dan trekt Stolwijk weer ten aanval en er ont staat een corner, welke de A.V.V. rechts back in eigen doel werkt (0—3). Na de hervatting is de thuisclub direct in de meerderheid, maar Stolwijk verdedigt met man en macht en er is voor de A.V.V. voorhoede,'die grootendeels nit kleine spe lers bestaat, geen doorkomen aan. Toch komt het verdiende tegenpunt, als een Stolwijk-back uit een corner zijn eigen keeper laat visschen (13). Nu verruwt de strijd en de scheidsrechter ziet zich ge noodzaakt beide aanvoerders bij zich te roepen om de spelers wat te kalmeeren. Als Stolwijk dan door een grove blunder van den A.-keeper den stand op 14 brengt, speelt de thuisclub een verloren wedstrijd. Toch geven de rood-witten de moed nog niet op en uit een penalty ont staat nog een tegenpunt (24). Met deze stand komt het einde van deze na de rust onprettige vertooning. A.V.V. I stelde haar supporters teleur door ^te Gouda tegen O.N.A. 4 met 33 ge lijk te spelen, waardoor de rood-witten een kostbaar punt verspeelden. Met de rust had O.N.A. een 3—2 voorsprong. Geluk kig voor A.V.V. liet echter ook Gouda 3 een veer, door tegen O.N.A. 3 met 11 ge lijk te spelen, zoodat A.V.V. met 1 punt voorsprong de leiding behoudt. A.VjV. 3 trok met een zwak elftal naar O.N.A. 7 en kreeg er met niet minder dan 170 van langs. Het was een spel tus- schen kat ey muis, waarin A.V.V. geen been aan den grond kreeg. Ruststand 7—0. Dilettant II—Woerden IL Krimpen a.d. Lek. Dilettant had Zondag niet minder dan vier invallers ,daar twee spelers geschorst zijn en twee met Dilet tant I meededen. Zelfs deed de junior- spëler v. d. Berg mee, die niet onverdien stelijk speelde en het eenige doelpunt scoorde. De wedstrijd heeft nauwelijks 2 minuten geduurd of v. d Berg slaagt erin met een fraaie kopbal Dilettant de leiding te geven (10). Woorden beantwoordt dit met eenige tegenaanvallen, maar de ach terhoede van Dilettant, die gewijzigd is, retourneert alles en Dielttant behoudt het beste van het spel. Echter zetten de Woer den-backs de buitenspel-val open en her haaldelijk loopen de Dilt. aanvallen hier in. Na de thee komt Woerden geduoht op zetten, doch steeds voorkomt een been of in laatste instantie doelman den Toom er ger. Dilt. weet zich eindelijk los te werken en komt nu weer meer in den aanval. Vooral spil Boele en linksbuiten De Hou komen er beter in en laatstgenoemde on derneemt eenige snelle aanvallen, die niet meer opleveren dan eenige corners. Dilt. komt geen verandering meer, zoodat, als scheidsrechter Muurling, die het door den mist vrij moeilijk had, maar desondanks zeer verdienstelijk blies, het einde aankon digt, Dilt een magere, doch welverdiende 1—0 overwinning heeft behaald. Dilt. speelde uit tegen Haastrecht I, doch deze wedstrijd werd na 38 min. spe len, wegens mist gestaakt, met een stand van 00, zoodat Dilettant het nog eens zal moeten overdoen. Dilt. III kon het uit tegen Stolwijk I niet bolwerken en verloor met niet minder dan 60. LF.C. Ill—Moordrecht II 1—2. Lekkerkerk. Als de scheidsrechter laat tossen, wint Moordrecht, zoodat LFG aftrapt. M. neemt den bal over en weet een corner te forceeren. De bal wordt weggewerkt en dan gaat LFC ten aanval. De hal wordt weer geretourneerd en de middenvoor van M., die zeer snel is, krijgt hem te pakken, gaat op het doel af en scoort, zoodat M. reeds na vijf minuten de leiding heeft (01). Daarna gaat het snel van doel tot doel en beide keepers moeten telkens handelend optreden. Bij een LFG-aanval maakt een M-speler in het beruchte gebied hands. De penalty wordt door den keeper weggewerkt. Weer gaat de snelle M. middenvoor er tusschen uit, maar de LFC-keeper weet nu den bal uitstekend te stoppen. Nadat aan weers kanten een hoekschop zonder resultaat is gebleven, is het rust. Na de rust is LFC direct weer in den aanval. Na ongeveer tien minuten spelen weet ze na goed samenspel door den 1- bin nen den stand gelijk te maken (11). Even later gaat een ver schot van den 1. binnen net over. Steeds zit LFC voor 't M. doel maar de keeper stopt alles. Als het spel weer verplaatst wordt, weet de middenvoor wederom den bal te bemach tigen en hem in de touwen te jagen, zoo dat M. onverwachts wederom de leiding heeft (1—2). Na den aftrap gaat LFC weer ten aanval, maar in de voorhoede lukt het niet erg en M. verdedigt nu met man en machtHoewel hun doel in den res leerenden tijd als het ware belegerd wordt, weten de Moordrecht-verdedigers doelpunten te voorkomen en zoodoende de overwinning uit het vuur te sleepen. M. heeft door haar zeer snellen midden voor en het goede werk van den keeper den wedstrijd gewonnen. Siiedrecht. len Kerstdag speelde Siie drecht 1 op eigen terrein een vriend schappelijke wedstrijd tegen Feijenoord 2 (Rotterdam) en verloor verdiend met 1-3. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zondag 27 Dec. le klasse: O.N.A. 3Gouda 3 Oudewater 1Haastrecht 2 Nieuwerkerk 1Gouda 4 Moercapelle 1Bergambacht 1 O N A. 4Ammerstol 1 2e klasse A: Dilettant 2Woerden 2 Gouderai 2Lekkerkerk 2 Bosk. Boys 2Olympia 3 Nieuwkoop 1Nieuwveen 1 G.S.V. 3—OHJL 5 2e klasse B: Groot-Ammers 1Groen erweg 1 Stolwijk 1Dilettant 3 Zwervers 2Nieuwerkerk 2 Gouderak 3Schoonhoven 3 Lekkerkerk 8Moordrecht 2 3e klasse A: Woerden 3G S.V. 4 3e klasse B: Groeneweg 3—Waddinxveen 3 Bosk. Boys 4Ouderkerk 1 Zwervers 3Nieuwerkerk 3 Moordrecht 3Voorwaarts 1 3e klasse C: Gouda 6—O.N.A. 6 Ammerstol 2Stolwijk 2 Ouderkerk 2Lekkerkerk 4 Schoonhoven 4Groot-Ammers 2 G-r.-Ammers niet opgekomen. Se klasse D: O.N.A. 7'Ammerstol 3 Bergambacht 2Schoonhoven 5 Olympia 5Gouda 7 Oudewater 3Ammerstol 4 Haastrecht 3Stolwijk 3 3e klasse E: Moercapelle 3—Nieuwveen 4 90 O NA. 8'Boek. Boys 5 afgek. Waddinxveen 4Voorwaarts 2 70 1—1 6—1 3-3 3—5 3—3 1-0 afgek. 1—1 1—7 7-3 4—1 5—0 7—3 afgek. 1—2 3 4-6 0—4 5—3 afgek. 8-4 2—4 O-IO 17-0 5—2 2—1 afgek. aigek. KERSTFEESTVIERING TE MODJO- WARNO. Het Zendingsbureau te Oegstgeest vertelt ons van het Kerstfeest, het feest van het lacht der Wereld, dat het vorige jaar op symbolische wijze gevierd werd in uet zie kenhuis te Mod jo war no (Oost-Ja va). Het personeel, bijgestaan door de patiënten, die zoover waren dat ze helpen mochten, had de versiering aangebracht en zoo werd eerst het Kerstfeest op de Kinderzaai ge vierd, 'waarna 's avonds al de patiënten verzameld werden voor de operatiekamer. Meer dan 300 zaten er op de groote gale rij. De Kerstgeschiedenis werd verteld. Na afloop werd aan iedere patiënt een bran dend kaarsje en een versnapering op zijn bed gebracht. het personeel gevierd worden. Nu is het in de gemeente Modjowarno de gewoonte, dat de menschen in iedere wijk een samen komst hebben, waarna zij gemeensenap- pelijk met lichtjes gewapend en zingende optrekken naar het Kerkgebouw, waar dan kort gelezen, gebeden en gezongen woidt. Het getrouwde personeel nu vierde op deze wijze het Kerstfeest, terwijl in het ziekenhuis voor de jongens en meisjes van het internaat een wijdingsavond gehouden werd. In de zaal stond een donkere Kerst boom, terwijl daarvoor een groote kaars was opgesteld. Onder het uitspreken van profetieën werden door de meisjes de eer ste kaarsjes aan den boom aangestoken, daarna de groote kaars als symbool van de komst van Jezus Christus, waarna de boom verder verlicht werd als symbool van de beteekenis van Jezus Christus, ter wijl de evangelisatie zinnebeeldig werd voorgesteld, doordat ieder een petroleum lampje aanstak aan de groote kaars, waar na zij met deze tjoloks zingende door het ziekenhuis liepen en overal de lampjes op hingen. HET ORATORIUM JUDAS DE MAKKA* BEEER. Bij het beroemde oratorium van Han del is nu in Duitschland een niouwe tekst geschreven. De oude tekst was zekey te semietisch! De dichter Hermann Burto heeft er voor gezorgd. Het draagt den ti tel: „Held en vredeswerk gelijk' in uiets meer op het oorspronkelijke en behandelt den nood en de wederopstanding van he* Duitsche volk. KERK EN SCHOOL IN DENEMARKEN, De Deensche minister van onderwijs heeft een wetsontwerp op het lager onder- wtjs ingediend, dat ojx. bepaalt, dat het godsdienstonderwijs op de lagere school verplicht leervak is en dat het overeen stemmen moet met de Evangelische-Lu- thersche leer der volkskerk. Kinderen van ouders, die niet tot de volkskerk behoo- ren, kunnen op Terzoek van dit onderwijs vrijstelling krijgen. Donderdag 31 December 1936 (Oudejaar»* dag). NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. 's Avonds 6.30 uur, Ds* J. B Th. Hugenholtz. AMMERSTOL. Herv. Geref Evangelisa tiegebouw. 's Avonds 7 uur, de heer Fre- drikse. van Gouda. BERKENWOUDE en DE ACHTER BROEK. 's Avonds 7 uur, Ds. P. A. H, de Boer GAPET.LE a.d. IJSSEL. Kerkgebouw Boezemstraat, 's Avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. Extra-collecte. GIESSEN-NIEUWKERK. Avond» 6.30 uur. Ds Nugteren. JAARSVELD, 's Avonds 6 30 uur, de heer Van Rossum. Godsdienst-Ondrewijzer te Scherpenzeel (Geld.). KINDERDIJK, 's Avonds 7 uur, de heer Dekker, Godsdienst-Onderwijzer te Papendrecht. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. *s Avonds 7.15 uur, de heer Spreeuwenberg. van Rotterdam. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. 's Avonds 6.30 uur, de heer E. Wijn» ne. van Oldenbroek. NIEUW-LEKKERLAND. Avonds 7 uur. Ds. Joh. van Dorssen. SCHOONHOVEN, 's Avonds 7 uur, De. D. J. van de Graaf. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. Woensdag 30 December, 's avonds 630 unr, Ds. P. Zandt, van Delft. REM. GEREF. GEM. 9CHOONHOVEN. 's Avonds 7 uur, Mej. Ds. W. H. Vaillant. Oudejaar. VRIJZ. HERVORMDEN. KINDERDIJK. Lokaal onder het Socre- taroiegebouw. 's Avonds 7 uur, Mevr. Schottelius. geb. Tony de Ridder, van Ooe* terbeek. Wijdingsdienst. GEREF. KERKEN. LEKKERKERK. 's Avonds 6 90 «ur, Ds. P. Roos. NIEUW-LEKKERLAND. *9 Avonds 7 nur. Ds. H. van Heijst PEURSUM. 's Avonds 6.30 nur, Da- Mulder REKT i WIJK. "S Avonds 7 uur, Ds. P. Warmenhoven. SCHOONHOVEN en WTLLIGE-LAN- GERAK. "S Avonds 7 uur, Ds. J. Hoek stra. SLIEDREGHT. 's Avonds 7 uur, Ds. Van Tol. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDREGHT. Lokaal Vergeer. Woens dag 30 December, 's avonds 7 uur, Da. Toes, van IJsselmonde. CHR. GEREF. KERK. NOORDELOOS. Dinsdag 29 Decern beu, 's avonds 6.30 uur, Ds. P. de Groot, var Gorinchem. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Gebouw „Rheobofh*. Woensdag 30 December, avonds 7.30 uiuy de beer G. W. Pi eters. SLIEDREGHT Geboutr „Maranatba". Dinsdag 29 December, 'g avena 180 «u» 4» to GL VL föate®*

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2