Ingezonden stukken Loop der bevolking j Burgerlijke stand DONDERDAG 31 DECEMBER Nieuwerkerk a.d. IJssel. Pastoor G. D. van Emmerik benoemd tot pastoor te Scheveningen Kapelaan H. J. v. d. Burg van Rotterdam in zijn plaats benoemd. Stolwijk. De gemeente-veldwachter, de heer B. van Rooijen, viert zijn zilveren jubileum in dienst van de politie. Zevenhuizen. Op den spoorwegovergang in den Noordel. Dwarsweg wordt een vrachtauto uit Nieuwerkerk door een trein gegrepen en vernield. De inzittenden on gedeerd. 18 Mei. Schoonhoven. De nieuwe motorspuit voor de brandweer afgeleverd en na een geslaagde demonstratie, door het gemeen tebestuur overgenomen. Vianen. De nieuwe rijksweg Vianen Waardenburg voor het verkeer openge steld. 19 Mei. Krimpen a.d. Lek. De heer P van Ge- merden viert zijn zilveren jubileum ln dienst van de Electrotechn. Industrie Slik kerveer. v Noordeloos. Gouden bruiloft van het echtpaar K. BardenSmits. 21 Mei. Alblasserdam. Het speelterrein in de Uitbreiding met eenige feestelijkheid door het gemeentebestuur overgenomen. Bergambacht. De harmonie „Excel sior" houdt een muziek- en zangconoours. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Nationaal concours van muziek- en zangvereenigin- gen. 24 Mei. Glessen-Oudekerk en Peursum. Ds. J Bronsgeest neemt afscheid als predikant dor Ned. Herv. Gemeente. 26 Mei. Vianon. Ir. W. Harmeen, hoofdin genieur van den rijkswaterstaat, opent met een zeer sobere plechtigheid de vaste verkeerebrug over do Lek. 27 Mei. Giescendam. De heer K. L. Pluister neemt afscheid als hoofd der bijz. school in wijk B en vertrekt met pensioen naar Zeist. 28 Mef. Groot-Ammers. Een vrachtauto van den beer Verkerk uit Lopik op den Lekdijk aangereden en van den dijk getuimeld. De heer J. Bons uit Schoonhoven ernstig ge wond. 30 Mei. Arkel. De heer Schenk neemt afscheid als hoofd der openb. achool wegens be noeming te Schiedam. Lex mond. Brand in de hooiberg van den heer A. de Leeuw in Lakerveld. Daar de spuit weigert, moet de brandweer van Vianen te hulp komen. 31 Mei. Benschop. Bevestiging en intrede van da. P. Bouw, als predikant der Ned. Herv. Kerk. 1 Juni. Lekkerksrk. Zeilwedstrijden op de Lek Drie jachten voor deze gemeente omgesla gen- Alle inzittenden gered. Lopik, Jaarsveld tn Willige-Langerak. De heer K. Vink, oud-burgemeester de zer gemeente op 76-jarigen leeftijd te Heemstede overleden. 2 Juni. Stolwijk. De heer H. A. Schipper, se cretaris-penningmeester van den polder en van het waterschap Stolwijk en kas- oier der Coop. Boerenleenbank, op 61-ja- rigen leeftijd overleden. 3 Juni. Krimpen a.d. IJsseL Twee koelen van den landbouwer Blok door den bliksem getroffen en gedood. 5 Juni. Oudewater. De heer D Launspach viert zijn zilveren jubileum als ambtenaar in dienst dor posterijen. 6 Juni. Jutphaas. Nieuwe verzakkingen aan de dijken van het in aanleg zijnde Am sterdam-Rijnkanaal. fiet werk wordt groo- tendeels stilgelegd Waddinxveen. De nieuwe hefbrug over de Gouwe geplaatst. 7 Juni. Groot-Ammers. De heer K. Eijkelen- boom sinds 13 jaar brievenbesteller en reeds 40 jaar in dienst der posterijen, gaat met pensioen. 8 Juni. Haastrecht Dr. F. J Hakkenberg en zijn echtgenoote gehuldigd in verband met hun zilveren huwelijksjubileum. 10 Juni. Gimsendam. Het echtpaar P. Konij nenburgBoonstoppel viert zijn gouden bruiloft. 13 Juni. IJssel stel tv. De heer G. van Midden viert zijn 25-jarig jubileum als fitter aan de gemeente-gasfabriek. 14 Juni. Reeuwijk. Op den onbewaakten over weg aan de Voorwillens wordt de 23-ja- rige wielrijdster freule C. M. baronesse van Hemert tot Dingshof, dochter van den burgemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, door een trein gegrepen. Zij over- leedt tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis. De jongere zuster van het slachtoffer ontsnapt ternauwernood aan het gevaar Willige-Langerak. Een autobus met 9 personen nabij de Cabauwsche Brug door bet afrollen van een wiel in de wetering geloopen en omgeslagen Alle inzittenden kwamen er ongedeerd af 15 Juni. la eaa ledenvergade- WE£VERZAKKJH<L Omsueexs half Augustus had een ernstige verzakking plaats van den in aauleg zijnden nieuwen weg te Haastrecht. Over 150 M. lengte zakte de dijk ongeveer 3 Meter weg. ring der afd. Sliedrecht e.o. van den Alg. Ned. Politiebond, neemt de heer E. Hoop afscheid als lid en bestuurslid, wegens ontslag als gemeente-veldwachter op 1 Juli. Sliedrecht. De heer H. Kop viert zijn gouden jubileum in dienst van de N.V Volker's Aanneming Mij. Hij krijgt de zilveren eere-medaille van Oranje Nassau. 16 Juni. Vreeswijk. De 27-jarige timmerman J- Veen uit Vianen bij de Sluisbouwwerken tusschen de putten gevallen en verdron ken. IJsseistein. Openbare aanbesteding van de stichting van een filtergebouw met installatieo van de waterleiding 18 Juni. Nieuwpoort In een bijeenkomst van de besturen van deze gemeente en Ameide, Tienhoven, Langerak, Groot-Ammers en Streefkerk, wordt een commissie tot be vordering der werkverschaffing opgericht. Reeuwijk. De heer E. v. d Ban neemt wegens vertrek naar Texel afscheid als hoofd van school A op het dorp. 20 Juni. Schoonhoven. Vróolijke Zaterdagmid dag wegens een bezoek van de Oranjever- een. Cbarlois met haar Jonge Garde en de chr. muziekvereen „Crescendo". 23 Juni. Vianen. De 20-jarige J. Kaldeg bij het baden in de Lek verdronken. 25 Juni. Hardinxveld. De heer J. W. van Aken herbenoemd als burgemeester. 27 Juni. IJsseistein. Feestelijke herdenking van den terugkeer van het Mariabeeldje van 0. L. Vrouwe van Ei teren. 30 Juni. Alblasserdam. Afscheid van den heer H. Zwart als hoofd der chr. school Kerk straat. 1 Juli. Gouda. Landdag van den B V.L., waar bij o m. de minister van binnenl. zaken en van landbouw en visscherij, mr. J. A. de Wilde en minister L. N. Deckere, tegen woordig zijn. Goudriaan. De heer R. D. C. M. van Slijpe viert zijn 12V«-jarig jubileum als burgemeester dezer gemeente. Schoonhoven. Het is 40 jaar geleden dat de gemeente zelf de gasfabriek in ex ploitatie nam. 2 Juli. Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak. Burgemeester H. M. Oldenhof bij kon. besluit benoemd tot burgemeester van Kampen Ouderkerk a.d. IJsseL 55-jarige echt- vereeniging van het echtpaar H. Dekker- Anker 3 Juli.- Giessendam. Installatie van den heer M. Wilschut als hoofd der Chr. School. 4 Juli. Gouda. De Goudsche Zwemclub viert haar gouden jubileum en organiseert een 2 K M. zwemwedstrijd. Nieuw-Lekkerland. De spaarbank van de Mij. tot Nut van 't Algemeen bestaat 75 jaar. Ouderkerk a.d. IJssel. De landbouw- schuur van mej. Markus uitgebrand. 5 Juli. AmmerstoL iu de Ned. Herv. Kerk wordt een drukbezoente gemeen ledag ge houden van de Vryz. Hervormden mt de Knwpenerwaard. Lekker kerk. De heer Jacob Mudde viert zijn 72sten verjaardag en tevens zyn ÖU- jang jubileum bij de jN.V. Touw- en btaaldraadlahriek Holland". 7 Juli. Capelle a.d. IJssel. De bliksem slaat in de boerdérij van den heer T A. Reijm. Ze brandt geheel af Gouda. Burgemeester E. G. Gaarlandt viert zyn 2o-jarig jubileum als zoodanig. 8 Juli. Capelle a.d. IJssel. De 49-jarige wiel rijder A. Westbroek uit Krimpen a.d. IJssel door een trein overreden en ge dood Waddinxveen. De nieuwe hefbrug over de Gouwe in gebruik gfuomen. 10 Juli. Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak. Burgemeester Oldenhof neemt afscheid van de resp. gemeenteraden wegens ver trek naar Kampen. Sliedrecht Teraardebestelling van den heer M. C. de Jong, die in het chr. ver- eenigingeleven een belangrijke plaats in nam. 11 Juli. Capelle a.d. IJssel. De heer P. Oostor- bosch viert zijn zilveren jubileum bij de 'ijzergieterij der fa. A. Rademakers. Gouda. Afscheid van de heeren K Spoelstra en dr. J. H. van Burkom, als leeraren aan de H.B.8. 12 Juli. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer J. den Ouden, nachtwaker bij de Guanofabriek te Kralingscheveer, wordt door het sprin gen van een rooster ernstig aan het ge laat gewond en overlijdt na enkele dagen aan de gevolgen. 14 Juli. Oud-Alblas. De heer P. J. Lucardie, ge meente-secretaris, plotseling overleden. Schoonhoven. Een zeilbootje, waarin 4 personen, komt in aanvaring met de veer pont. De inzittenden weten zich door de hulp van het veerpersoneel met moeite te redden. Schoonhoven. De Schoonhovensche Zwem- en Poloclub bestaat 10 jaar. 16 Juli. Meerkerk. Be drinkwaterleiding: van de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden officieel in gebruik gesteld door jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der koningin in Zuid-Holland. IJsseistein. In den nacht wordt de op slagplaats van den koopman A. v. d. Ven door brand verwoest. 17 Juli. Capelle a.d. IJssel. De heer H Her- weijer, hoofd der school aan den Kanaal- weg, is een kwarteeuw onderwijzer. Jutphaas. Een groote brand legt de boerderij „Horst" in de asch. Krimpen a.d. Lek. De heer A. Dog- terom Wz. in den ouderdom van 75 jaar overleden. 20 Juli. Alblasserdam. De eerste steen wordt gelegd voor het te bouwen ziekenhuis. Ouderkerk a.d. IJssel. De hooiberg van den landbouwer H. Oudenes brand af. Met moeite weet men het woonhuis te be houden. Schoonhoven. De heeren F. de Vries en C. Hartman vertrekken voor hun 2500 KM. lange fietstocht naar Praag. 21 Juli. Lopik. De heer H. M. Oldenhof geïn stalleerd ale burgemeester der gemeente Kampen. 22 Juli. Ottotand. Huldiging in den gemeente raad van burgemeester R D C. M. van Slijpe bij zijn 12Vt-jarig jubileum. 24 Juli. Moordrecht. Wethouder J. L. de Jong ie 25 jaar lid van den gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Mej M P. Vernède, die den dienst met pensioen verlaat, neemt afscheid van personeel en leerlin gen der o.l. school. 25 Juli. Lexmond. Te 's-Gravenhage overlijdt op 70-jarigen leeftijd, de heer P. Bon, die 37 jaar de dokterspractijk uitoefende in de ze gemeente. 28 Juli. Schoonhoven. De oudste ingezetene, de heer G. Regtdoorzee Greup, op 96-jarigen leeftijd overleden 29 Juli. Haastrecht. De 84-jarige heer G Hoo- genboom valt in een kelder, tengevolge waarvan hij den volgenden dag overlijdt 30 Juli. Leerdam. De burgemeester, de heer J. R. Mees, te Monireux overleden. 31 Juli. Gouda. De 56-jarige pakhuisknecht A. Slingerland wordt onder Rotterdam door een auto gegrepen Spoedig daarna over lijdt hij. Lopik. De heer J Schep neemt afstheid als onderwijzer aan de cl f school we' gens vertrek I naar Hilversum. I Langerak. De heer D. P. van Donk neemt afscheid als hoofd der o.l. school bij zijn vertrek naar Oud-Beijerland. i Ook het hoofd der bijz. school, de heer 1 J. H. Wiegers, neemt afscheid van per soneel en leerlingen. Moordrecht Afscheid van den beer A. A. van Ieperen als hoofd der 0-1. school. 1 Augustus. Giessendam. De heer 6. G. Westerhout, (Me jaren lang lid van den raad en ^vet- honder is geweest, overledep. Lakkerkerk. De heer D. A. Oskam viert min 25-jarig jubileum als dierenarts. IJsseistein. De heer J. B. ten Hont is 25 jaar directeur der gemeente-bedrijven. 3 Augustus. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij zijn vertrek naar Reeuwijk wordt den heer C. L. Hack tijdens een ouderavond hulde en dank ge bracht voor zijn werk in deze gemeente. 4 Augustus. Groot-Aumers Een hevig onweer woedt boven deze gemeente. De echtgenoote van den heer H. Natzijl overlijdt tengevolge van den schrik 6 Augustus. Sliedrecht Er hebben herhaaldelijk, op stootjes plaats door arbeiders, die ge schorst zijn in de werkverschaffing. De politie deelt rake klappen uit en verricht eenige arrestaties. 7 Augustus. Krimpen a.d. Lek. De heer J Groene- veld Gz. in den ouderdom van 86 jaren overleden. 12 Augustus. Nieuwpoort. Eenige onregelmatighe den naar aanleiding van de nieuwe poli tieverordening. Het huis van den burge meester wordt in den nacht met teer be streken Reeuwijk. Een vreeselijk zeflongeluk heeft plaats op de Reeuw ijksche Plassen Twee jonge menachen, de 25-jarige G. v. d. Werf en zijn 21-jarige verloofde, mej. F. Vollema, beiden uit Friesland, komen om het leven. Schoonhoven. De heeren Hartman en De Vries keeren terug van hun fietstocht naar Praag. 14 Augusius. Schoonhoven. Kapelaan L. van Teylin- gen vertrekt naar Den Haag. 16 Augustus. Berkenwoude. Bevestiging en intrede van candidaat P. A H. de Boer als pre dikant bij de N H. Kerk. Haastrecht. De heer A. Nobel uit Vlist draagt zijn eerste H. Mis op in d paro chiekerk in deze gemeente. Langerak. Candidaat J. Slok te Delft doet zijn intrede als predikant bij de Ned Herv. Gemeente 20 Augustus. Bergambacht. De heer C de Jong Dz die verschillende openbare functies be kleedde, op 87-jarigen leeftijd overleden. 22 Augustus. Zevenhuizen. Dé heer A. Miedema, oud- hoof d der O L. School en kassier der Boerenleenbank, op 67-jarigen leeftijd overleden. 23 Augustus. Groot-Ammers. De heer G. Voorspuij, een algemeen geacht ingezetene, na een langdurige ziekte overleden. Hoog-Blokland. Er wordt op twee plaat sen. in de gemeente ingebroken, waarbij de dieven eenige fietsen buitmaken. IJsseistein. Ds. G. H. de Jonge neemt afscheid van zijn gemeente. 24 Augustus. Alblasserdam. Het echtpaar C. Aafjes- van 1 Veer herdenkt zijn 60-jarige echt- vereeniging. Moercapelle. Bij kon. besluit wordt de heer A. Verheul herbenoemd als burge meester. Montfoort Doordat kinderen met luci fers spelen, ontstaat brand in het woon huis van den heer M Hek. Het geheele huis wordt een prooi der vlammen. 26 Augustus. Gouda. De groote vee- en zuiveltentoon- atelling in aanwezigheid van vele autori teiten, door burgemeester Gaarlandt ge opend. 28 Augustus. Alblaeserdam. In een speciaal daartoe belegde vergadering neemt de heer J- Pols afscheid ajs hoofd der u.l.o school Nieuwerkerk a.d. IJssel. De heer A. Petrusma. bestuurslid der onderlinge bakkerij „Ons Belang" op 56-jarigen leef tijd overleden. 31 Augustus. Gorinchem. De corrimissaris van poli tie, de heer W. v. <L Marei, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau Reeuwijk. Een felle brand legt de wo ning van den heer M. Moons, in de buurt schap Stein, in de asch. Sliedrecht. De politie ontdekt een wa pensmokkelarij, die in het heele land een wijdvertakte organisatie heeft In een ca fé in Rotterdam worden arrestaties ver; richt. 2 September. Lekkerkerk. Afscheid van den heer De Bode als onderwijzer aan de ol. school Willige-Langerak. Het 10-jarig bestaan der chr school feestelijk herdacht. 3 September. Lekkerkerk. De nieuwe klokken in den toren voor het eerst geluid. Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak. De heer L. Schuman met invang van 15 Sept l enoemd tot burgemeester dezer ge meenten. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De oudst» In gezetene, de heer M. Dekken horst, op 95- jarigen leeftijd overleden. Oudewater. De heer B. de Korte Ie 26 jaar in dienst bij de Stoomwaascherij fa de Jongh en Co. Zijn echtgenoote viert eenzelfde jubileum als schoonmaakster der kantoren. 6 September. Gouda. De Voetbal- en A thlefl (Avereen. „Gouda" viert haar 30-jarig bestaan. Krimpen a.d. IJssel. De heer J. Ver meulen herdenkt zijn 25-jarig raadslid maatschap, 9 September. Capelle a.d. IJssel. Gonden bruiloft van het echtpaar P. VughtersRraaienbrinL t2 September. Gouda. Onder zeer groote belangstelling heeft de opening plaats van de Nieuwe Hervormde "Westerkerk. Lexmond. Een vreeselijk verkeer son ge luk heeft op den Rijksstraatweg plaats. Een autobus met 25 personen rijdt in volle vaart tegen een boom, waarbij alle inzittenden meer of minder ernstig wor den gewond en ten gevolge waarvan één persoon overlijdt 13 September. Krimpen a.d. Lek. -Het echtpaar J. SchutterBerger is 60 jaar getrouwd. Moercapelle. De heer J. de Jong 25 jaar verbonden aan de Zondagsschool. 15 September. Arkel. De heer P. de Weerd, gemeente veldwachter is 25 jaar in politiedienst. 16 September. Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak. De heer L. Schuman feestelijk ingehaald en geïnstalleerd als burgemeester dezer gemeenten. Ottoland. Het echtpaar G. den Harto?- v. d. Dool viert zijn gonden bruiloft. 17 September. Ouderkerk a.d. IJssel. In den ouderdom van -58 jaar is overleden de heer W. de Jong Gz. De overledene had vele jaren zitting in het bestuur van den polder De Nesse en in verschillende organisaties. Waddinxveen. De gemeenteraad be sluit, na een vergadering van 3 nur, geen gelden toe te staan voor don bouw van een nieuwe Herv. School. 19 September. IJsseistein. De heer G. Zijderveld viert zijn 25-jarig jubileum in gemeentedienst 21 September. Streefkerk. De heer P. Verhoef uft Brandwijk, die zich op een tandem in de ze gemeente bevond, plotseling overleden 24 September. Arkel. De 70-jarige A. van Krimpen wordt door een auto aangereden en over lijdt in het ziekenhuis te Gorinchem. 27 September. Gouda. Opening ten stadhuize van d« Erasmus-herdenking. f 29 September. Ameide «n Tienhoven. De heer C. W. Luijendijk bij kon besluit herbenoemd als burgemeester. Reeuwijk. De roei- en zeilvereeniging „Gouda" herdenkt haar 25-jarig bestaan 1 October. Meerkerk. De leerlingen dor o.l. school nemen afscheid van hun hoofdonderwij zer, den heer J van Arkel Oudewater. De heer P. Hunnik 25 jaar sluiswachter Schoonhoven. De koster der Ned. Herv. Kerk, de lieer J. H. Suur, viert zijn 25- jarig jubileum. 3 October. Ameide. De eerste vlucht om den Amei- de-wisselbeker wordt gehouden. Vreeswijk. De minister van waterstaat, jhr. ir. 0 G. A. van Lidth de Jeude, brengt een bezoek aan de sluiswerken. 4 October. Jutphaas. Ds. F. G H. Nicolaï neemt afscheid als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente. Schoonhoven. Pastoor W. C. C. Albera maakt van den kansel bekend, dat hij ontslag heeft gevraagd aan den Bisschop wegens het bereiken van zijn 75ste jaar. Waddinxveen. Kapelaan De Wit ver trekt naar Amsterdam. 5 October. Stolwijk. De koopman H. Hekker uit Den Haag rijdt met zijn auto aan den Be neden heulscheweg te water en vindt den dood 7 October. Montfoort. Een hevige brand legt de gebouwen van de Ned. Wielen- en Car- rosseriefabriek v.h. fa. H. J. van Rooijen en Zn. in de asch. Woerden. Een vreeselijk spoorwegon geluk heeft plaats op de lijn Utrecht— Gouda, waarbij twee personen worden go dood en een zwaar gewond. 10 October. Moordrecht. Inbrekers brengen een be zoek aan'enkele woningen en maken eent ge geldbedragen en wat sieraden buit. 12 October. Nieuwerkerk ad. IJssel. Do rijksveld wachter-brigadier-titulair J. H. van Stras» len viert zijn zilveren jubileum. 14 October. Ouderkerk a.d. IJssel. Het echtpaar van der Velden viert zijn gouden bruiloft. Bergambacht. Gouden bruiloft van het echtpaar A. A. v. d. Bergde Bruijn. Noordeloos. I)e heer W. Ravensitm rs 2."> jaar molenaar van den polder Boter- aloot II ZESDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovensche Courant DONDERDAG 31 DECÉMBtfl 193b 15 October. Zevenhuizen. Twee personen brengen 'n bezoek bij den alleen wonenden 74-jangen J van Bergen, die zij met 'n gummis'ok mishandelen- Zij nemen een bedrag van f 10 moe. t6 October. AmmerstoL Een der lijders aan typhus, waarvan hier verschillende gevallen voor komen, de -40-jarige mej Zanen, te Gouda overleden. 17 October. Gouda. Het laatste der Goudsche Kerk ramen wordt onthuld Oudewater. Het bestuur van de school met den Bijbel neemt afscheid van den heer Van Hulst. 18 October. Bergambacht. Bij het ontwaken be merken drie inwoners dat in hun huizen is ingebroken. Eenig gejd, een gouden horloge en verschillende andere sieraden zijn gestolen. Brandwijk. Intrede van den heer K. Dekker als predikant hij de Geref. Kerk. 20 October. Gorinchem. De burgemeester, de heer G. Kootstra, benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau Reeuwijk. De heer J. Straver, opzichter van het Plassenbedrij^, viert zijn zilveren jubileum als zoodanig1 21 October. Lekkerkerk. 50-jarig huwelijksfeest van de echtelieden M. den Roer van Dijk. Ouderkerk en Nieuwerkerk a.d. IJssel. Controleurs van den vleesehkeuringsdienst ontdekken een geheime worstfabriek te Nieuwerkerk ad IJssel. Ongeveer 700 K.G. vïeesch wordt in beslag genomen, terwijl ook te Ouderkerk 800 K.G. vioesch wordt gevonden. 22 October. Capelle a.d. IJssel. De kraanmachinis ten Joh. Bonte en E. op den Brouw vie ren hun 25-jarig jubileum in dienst van de Chemische Fabrieken. Hoornaar. Het echtpaar J Zonneveld Piekvan Kooten viert zijn 50-jarig hu welijksfeest. 24 October. Giessendam. De 19-jarige De Rooy ge raakt bij Vreeswijk met zijn hoofd be kneld tnsschen een boom en edn auto en wordt op slag gedood. 26 October. Oud-Alblas. Mevr. Lucardie neemt af scheid van de chr. naaivereen. „Martha", die zq 18 jaar geleid heeft 27 October. Meerkerk. De heer H Speyer, die 48 jaar de betrekking van koster en voorzan ger der Ned. Herv. Kerk vervulde, op 82- jarigen leeftijd overleden. 28 October. Haastrecht De heer J. Brouwer de Koning, in leven o.a. president-kerkvoogd dec NH. Kerk en hoofdingeland van de Krimpenerwaard, overleden. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer M. Vlas blom, hoofd van school II, neemt afscheid in bestuur, personeel en leerlingen. Zijn opvolger, de heer J. W. do Veer uit Leer dam, wordt daarna geïnstalleerd. 30 October. Capelle a.d. IJssel. De heer B Schou ten, administrateur der N.V. Chemische Fabrieken, herdenkt zijn zilveren jubile um. Reeuwijk. De heer G. J Brauns is 25 jaar koster der N.H. Kerk te Sluipwijk. 31 October. Hel- en Boeicop. De heer M. van der Hagen en zijn echtgenoote zijn 25 jaar koster en kosteres der Ned Herv. Kerk. 2 November. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De gemeente veldwachter. de heer K. v. d Weijden, herdenkt het feit, dat hij voor 25 jaar als ■oodanig werd aangesteld. DRINKWATERLEIDING ZUID-UTRECHT. De watertoren té Lopik, van de Drink waterleiding Zuid-Utrecht, die dit jaar in gebruik is genomen. 3 November. Moercapelle. Epn bende jeugdige win keldieven wordt door de politie ontmas kerd Schoonhoven. Het echtpaar Jac. Kuijf- Pouw is 50 jaar getrouwd. 4 November. Bergambacht. Een ernstig verkeerson geluk heeft plaats op den Lekdijk. Een wielrijdster uit Rotterdam wordt dooreen auto gegrepen, tengevolge waarvan zij spoedig overlijdt 5 November. Groot-Ammers. 55-jarige echtvere niging van het echtpaar W. v. d Wal den Ouden. Vlist. De 74-jarige heer N. W Kasle- lijn te Gouda plotseling overleden. 7 November. Reeuwijk. Bij het jagen op wild in den polder Broekvelden en Vettenbroek, gaat het geweer van den 30-jarigen G. Ooster- wijk Ez plotseling af. Hij krijgt 't schot hagel in het hoofd en is onmiddellijk dood 8 November. Lexmond. De heer J. F. Termaat. ge meenteraadslid, bestuurslid van verschil lende arbeidersvereenigingen en van de drinkwaterleiding, overleden. 9 November. Ouderkerk a.d. IJssel. Door het ruwe weer slaat een roeiboot op den IJssel om, waarbij de 35-jarige schipper A. Blonk overboord valt en verdrinkt Willige-Langerak. Pastoor Vinke neemt afscheid van zijn parochie en vertrekt naar Zwolle. 11 November. Reeuwijk. Zr. A. C. Kreeft, wijkver pleegster van „Het Groene Kruis" verlaat de gemeente met eervol ontslag, na hier 14 jaar werkzaam te zijn geweest. Schoonhoven. Het stadhuis wordt ia opschudding gebracht, doordat het bijna 400 K.G. zware gewicht van het uurwerk, als gevolg van het breken van den staal draad, me» een geweldigen slag op zolder neerstort Het ongeval loopt met geringe schade af. 12 November. Giessen-Nieuwkerk. De Ned. Herv. Jon- gel'mgsvereen. op Geref. Grondslag „Sa- muël" houdt haar 25ste jaarvergadering. Sliedrecht De heer K. wordt in wijk G door een auto aangereden. Hij overlijdt in het ziekenhuis aan de gevolgen. 13 November. Willige-Langerak. Pastoor A H. Over- bekke doet zijn intrede in de R.K. Kerk te Ga bauw. 14 November. Gorinchem. De sigarenwinkel van den heer W. H. Vervoorn op den Langendijk bij nacht geheel uitgebrand. De heer V. weet zich ternauwernood te redden. Gouda. De gymnastiek- en athletiekver- eeniging „Excelsior" viert haar 25-jarig bestaan met een drukbezochte receptie en een feestavond. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tusschen Nieu werkerk en 's-Gravenweg rijdt een groote vrachtauto, geladen met 100 schapen, in de vaart, waardoor 22 der dieren ver drinken. 16 November. Krimpen a-d. Lek. De heer B Bentum, kantoorhouder der posterijen, 25 jaar in rijksdienst. 17 November. Bergambacht Door de duisternis ge raakt de 79-jarige wed. E. Ligthart le water en verdrinkt. 18 November. Gouda. De hoofdprijs van de landelijke Mica-campagne, een landhuis en voor f 1000 grond, valt ten deel aan den heer I. G. Kramer, aHiier. Ouderkerk a.d. IJssel. Het echtpaar H Leentfaar-—Verschoor viert zijn gouden bruiloft. 19 November. Nieuw-Lekkerland. De 32-jarige tim merman G. Stam tijdens zijn werk van de Waalbrug te Zutfen gevallen en verdron ken. 21 November. Hardinxveld. Het motorschip „Op Hoop van Zegen" in het Hollandsch Diep ge zonken" Schipper L. Egas, zijn vrouw en kind, weten zich met groote moeite te red den. 23 November. Gouda. Inbraken gepleegd in 4 wonin gen aan de Nieuwe Vaart. Ongeveer f 200 gestolen. Schoonhoven. Pastoor J. W. Brouwers te Spanbroek tot pastoor van de St Bar- tholomeus-parochie alhier benoemd. 25 November. Ouderkerk a.d. IJssel. De Ned, Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grond slag „Timotheus" herdenkt "haar 25-jarig bestaan 27 November. Ouderkerk a.d. IJssel. De lieer C. v. d. Heuvel overleden. Hij vervulde bestuurs functies in verschillende vereenigingen. 28 November. Capelle o.d. IJssel. Ernstig geval van oplichting. De bejaarde wed Krijger v d Berge wordt voor een aanzienlijk be- i drag de dupe De politie doet vier arres- i talies. EEN NIEUWE TEELT. De hennepteelt, vroeger druk beoefend in deze streek, doch sinds lang vergeten, herleeft en opent nieuwe perspectieven. Giessen-Nieuwkerk. De heer A. de Jong plotseling overleden. Hij was jarenlang voorzitter van den polder Giessen-Nieuw kerk en notabel en ouderling der Ned. Herv. Kerk. 30 November. Krimpen a.d. Lek. Het nieuwe hoofd^ der school met den Bijbel geïnstalleerd. 1 December. Een krachtige Noord-Westerstorm doet het water in het beneden-gedeelte van de Lek tot een buitengewone hoogte stijgen. Op verschillende punten wordt schade aangericht. Alblasserdam. De heer J D. Mandere, procuratiehouder bij de N.V, F. Kloos Zonen's Werkplaatsen, viert zijn zilveren jubileum in dienst dezer maatschappij. Krimpen a.d. Lek. Gouden bruiloft van het echtpaar L. de Bode—Hoogerwaard. Schoonhoven. De heer P. Versluis viert onder groo.te belangstelling zijn zilveren jubileum als ambtenaar aan de posterijen 2 December. Nieuw-Lekkerland. De school met den Bijbel op het dorp bestaat 50 jaar. Haastrecht. Het veerl^-^arig bestaan van de jon gel ings vereen. „Timotheus" wordt in een feestvergadering herdacht. 3 December. Noordeloos. Het echtpaar F. Schouten- Bikker viert zijn 60-jarige echtvereeai- fcing. Schoonhoven. Pastoor W. G. C. Albers neemt afscheid van zijn parochie. Hij ontvangt van tal van zijden treffende blij ken van dankbaarheid. 4 December. Lekkerkerk. De heer J. van Lrmboirgh op 40-jarigen leeftijd in „Eudokia" te Rotterdam overleden. Hij was bestuurslid der afdeeling van de Kon. Ned Midden standsbond en sinds 23 jaar Kd van de rederijkerskamer „Jan Nieuwenhuizen". 5 December. Polsbroekerdam. In het landhuis van den heer A. Verdouw wordt een inbraak gepleegd. Eenig zilvergeld is de buit der daders. 6 December. Gouda. Plechtige installatie van rector J F. A. Bats, ^ls deken van Gouda. Schoonhoven. Pastoor J. W. Brouwers geïnstalleerd. 8 December. Gouda. Het nieuwe Kerkgebouw der Geref. Gemeente met een plechtigen opo- ningsdienst in gebruik genomen. 8 December. Giessen-Nieuwkerk. Inbraak in de pas torie der Ned. Herv. Kerk. Een paar col lecte-bussen gestolen. 11."December. Giessendam. De Geref Meisjesvereeni- ging viert haar 25-jarig bestaan. 12 December. Giessen-Nieuwkerk. De heer L. v. Har ten, oudste ingezetene, op 86-jarigen leef tijd gestorven. Hij was geruimen tijd raadslid en ook wethouder en gemeente- ontvangen. 13 December. Lekkerkerk. Inbraak ken huize van de wed. D. Slingerland in Schnagt; f 20 ge stolen. 15 December. Krimpen a.d. IJssel. De heer J. Ver- meulén in den raad gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De heer J Overvoorde, dijkgraaf van den polder „Prins Alexander", mede-oprichter en voorzitter der Coop Tuinbouwveiling Rot terdam en Omstreken, overleden 17 December. Capelle a.d. IJssel. Na een proces van 3 jaar beslist de Rottevdamsche Recht bank dat het kerkgebouw aan de Boeren- staaat het eigendom k d» Sxangelisn- tievereeniging op Geref. Grondslag en niet van de Ned. Herv. Kerk 18 December. Alblasserdam. Het ziekenhuis „Cor- nelis Vroege Stichting" officieel geopend. 19 December. Waddinxveen. Ged. Staten handhaven het raadsbesluit, waarbij medewerking werd geweigerd voor de stichting van een bijz. school aan de Ned. Herv. Schoolver- eeniging. 20 December. Hui- en Boeicop. De heer C Kok, een vooraanstaand ingezetene, overleden. Hij waa raadslid en eerste wethouder, pol dervoorzitter, hoogheemraad en bestuurs lid van de bijzondere school 21 December. Ouderkerk a.d. IJssel. De 45-jartge schipper Adr. Kreuk onder Krimpen a d. IJssel door de gladheid overboord gesla gen en verdronken. 23 December. Schoonhuveii. De heer G. Wismeijer, conducteur, viert zijn zilveren jubileum in dienst der Ned. Spoorwegen. 24 December. Ouderkerk a.d. IJssel. De raad ver werpt doordat ten tweeden male de stemmen staken een voorstel van B. en \W. om een klein crediet beschikbaar te stellen voor versiering en illuminatie van den toren bij hot prinselijk huwelijk. Schoonhoven. ^Het gemeentebestuur krijgt machtiging 'tot uitvoering van het groote werkverschaffingeplan aan de al- gem. begraafplaats. 25 December. Schoonhoven. De oudste vrouwelijke in gezetene, mej. de wed. J. A. Murk, op 95- jarigen leeftijd gestorven. 27 December. Groot-Ammers. Op 91-jarigen leeftijd overlijdt do heer J. de Nouwer. Hij was jarenlang onderwijzer aan de openbare school en kassier der Boerenleenbank EEN KARAVAANWEG IN DE GEM. BERGAMBACHT. De naaste weg Haastrecht-Station Am- merstol is voor een gedeelte Bovenberg Schoonhovensche Kerkweg. Wil men dezen weg oprijden, dan ont moet men een bord: „Gevaarlijk, Slechte Weg, Rijden op eigen verantwoordelijk heid." Nu is onderget. niet gewoon, goede bin nenwegen te berijden, dus werd de weg «genomen, maar met welk gevolg! Op verschillende plaatsen zakten de wie len van de a%ito 30 c.M. in de modder, tot de auto tot de naven was weggezakt en niet meer heen of teeug kon, zoodat hulp van derden moest worden ingeroepen. Ik vraag mij af, moet deze weg niet totaal worden afgesloten, als men er geen verbe teringen in kan ol wil inbrengen, voor er menschenlevèns verjoxen gaan? Mijnheer de Redacteur, ik hoop dat de "bevoegde autoriteiten spoedig tot verbete ringen zullen overgaan om dat de toe stand van de hierboven bedoelde weg be neden alle begrippen van v verkeer is! Hoogachtend, Uw abonné ANDR BAKKER, Haastrecht. AMMERSTOL. December. Ingekomen: A. van der Graaf met ge zin, van Bergambacht, W. de Jong en ge zin, van Bergambacht. Vertrokken: B. Klein en gezin naar Lakkaakeafc. J. Verscfa&xk oaar bekfe*- kerk; A van der Werken naar lekker kerk: M. H de Jong naar Lekkerkerk; L. van der Werken naar Schoonhoven. BERGAMBACHT. December Ingekomen: B de Graaf, van Groot-Am mers naar C 129; F de Bruin en echt genoote, van Nieuw-Lekkerland naar E 6a; J. de Bruin, van Capelle ad. IJssel naar E 111: A. de Jong, van Noordeloos naar Dól: B Roozendaal, van Lopik naar B J81; L. Boon, van Waddinxveen naar A| 83a; A. Aalhuisen, van 's-Gravenhage naar G 168, A de Haan van Laag-Nieuw- koop naar A 83a; M. Uitlenbogaard, van Woerden naar C 133; M K. van Steenis, van Zeist naar E 43; P Sol, van Hazers- woude naar D 17; A. C. de Jong, van Nieuw-Lekkerland naar E 102a. Vertrokken: D. G. Rietkerk van D 91 naar Lekkerkerk. Achterweg; A. G. H. Baumagrten en gezin van E 30 naar Rid derkerk, 286e; B Veer van B 100 naar Schoonhoven, 2e 01. van Noordtstraat 1; A. Oskam van E 129 naar Driebergen, Hoofdstraat 177; A. T, van den Berg van G 230 naar Zoelermeer, Dorpstraat 135; D. de Groot van E 46 naar Langerak; P J. van der Pauw van C 78 naar Eethen, Heesbeen C 25; A. Kuyl van B 111 naar Delft, Oude Delft 160; A. Mak van B 229 naar Ammerstol 150g; N. C. van der Vlist van B 162 naar Ammerstol 150g. KRIMPEN a.d. LEK. November. Ingekomen: D. A. Kloibergen, van Krimpen ad. IJssel; J. Z. Benschop, van Krimpen a.d. IJssel; H. G. de Gruijter, van Alblasserdam; G. J. K. de Jager, van Lekkerkerk; A. Boele. van Gouda; N van der Bruin, van Rotterdam; J. Meijer, van Hoenkoop; R. A. Grisnigt., en gezin van Delft. Vertrokken: A. Goudriaan naar Nieuw- Lekkerland; J M. Zacharias naar Rotter dam; M. Kooiman naar Jutphaas; B. G. Kalkman en gezin, naar Rotterdam; G. van Driel en gezin naar IJsselmonde; A. C. van Wijnen naar Ouderkerk a d. IJs sel: M. van Wijnen naar Lekkerkerk; E. A Klapwijk naar Rotterdam. OUDEWATER. December. Vertrokken: A. J. van Wijk en gezm naar Utrecht; G. Fokker en gezin naar Mijdrecht; S. de Graaf en gezin naar Mij drecht. Ingekomen: G. van Dam, van Utrecht; H. P, G. M. de Koning, van Rotterdam; Th. M. M Abelmaim, van De Bilt; M. P. C. Koks, van Rotterdam; J. P. Verwep, van Hoenkoop-, ML van Vlfet en gezin, van Hoenkoop: A. Hart en gezin, van Höen- koep; ,1. W, Colenbrawder, van Utrecht; L. N Wezelenbtyg. van 's-Gravenhage; J. W. Wezelenburg, van. 's-Gravenhage; J. M. A Wezelenburg, van 's-Gravenhage; R de Groot, van Zeist; J. P. Kamps, van Hillegersberg; J. Versteegt, van Lopik; D. M. Vis, van WÜfleskop. SLIEDRECHT. December. Ingekomen: A. de Jong en echtgenoot^, van Dreemshanbo (Ierland) naar Ooster burgstraat 12; W. Brandwijk, van Wijn gaarden naar G 100; G. Spijker van Kam pen naar Middeldiepstraat 29, inw. Vertrokken: W. P. Korevaar van Burg. Yperstr. 5 inwnaar Rotterdam a.b. „Ri sico"; P. vaij H Hoog en gezin van A 965 naar Neuenburg (Duitechland); C. Ka merglans, van Adm. de Rnyterstr. 10 htw. naar 's-Gravenhage, Franklinstraat 7!S; B. van Heukelum, van Stationsweg 68 inw. naar Amsterdam, Oosteinde 13; G. Broer van B 131 naar Papendrecht, Vis- schersbuurt 92; J. •Zuidhoff (geh. met W. P. v. Harreveld) van Oosterbrugstr. naar Heemstede, Binnenweg 83; H. A. Stuij (gehuwd met G. Filins) van G 154 inw. naar Leerdam, Nieuwstraat fH. ALBLASSERDAM. December. Geboren: Huibertje en Gornelis, d. en z van H. Leeuwis en K. Hardam. Ondertrouwd: T. den Ouden, 23 j., en F. Boon. 23 j Getrouwd: T. den Boer, 26 j., en M. Bakker, 24 j. W. van Wingerden, 21 j., en H. Roodnat, 22 j. Overleden: P. Smit, 69 j., weduwe van G B. Visser. T. van Buuren, j^ duwnaar van J„ Landanon. GIESSENDAM. Dec. Geboren* Hendrik, z. van A. Kljjn en D. de Wit Elizabeth, d. van P. Leen man en M.-Sluimer. Overleden: J. van Wijngaarden, 22 j. L Tukker, 72 j. GROOT-AMMERS, 28 Dec. Eerste Al- blasserwaardsche Vei lings vereeniging. Vei ling op 28 Dec. Aanvoer 4812 eieren. Kip eieren f 3 55f 4.35 per 100 stuk*. 3 pond boter, f 0.720.73 per pond. HAASTRECHT, December. Geboren: Quirinus Gerardus, z. van H- J. van Winden en Q. G. Heinsbroek. Wilhelmus Gerandus Thoodorus, z. van W. J. Raateland en G. G. Jansen Wil helmus Maria, z van Ck van Dijk en G. van Elteren Ondertrouwd: J. Baan, 27 j., en "W. Klomp, 22 j LANGERAK. December. Ondertrouwd: J. van der Ham, 26 j. en M. Vonk, 25 j., van Groot-Ammers. 0 OUDERKERK A.D. IJSSEL. Dec. Overleden: A. Mudde, 79 j, echtgenoote van W- Both,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6