Plaatselijk nieuws Slot Assumburg te Heemskerk, De kempJoenscHeppen «en Nederlend groot biljart cadre 45/2 te Arnhem. Een kijkje tijdem een der partijen werd Zondag naar hartelust schaatsgereden - Teneinde het ijs teyen de zonnestralen te De tribunes op het Alexanderveld te den Haag, vanwaar duizenden den vorstelijken bruidsstoet hebben gade- nealaaen. warden ilnubrnlmn De burgemeester ven Rucphee, heer P. Letse hert, Is na korte steidheid overleden Ven de werf Intermaas te Slikkerveer is Zaterdag de .Minjak", gebouwd voor de ICP.M. ee bestemd voor de Indische wateren, met goed gevolg te water gelaten Ferwerde. de keeper ven Blauw Wit In ectle Mjdens d Mm Zondag tegen Ajan in het stadion Arasterdam werd gespeeld Wist het publiek tijdens het Driekoningenfeest op Zaterdagavond aangenaam bezig te houden 'beschutten had men over de geheeie baan doeken gespannen *9 Berkenwoude. Aan den vooravond van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Beinhard had in de Ned. Herv. Kerk een wijdingsdienst plaats gehad over ons Vorstenhuis. Velen waren tor kerke gekomen. Aan t einde der godsdienstoefe ning weiden staande twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Donderdagmor gen 9.30 uur werd door bet luiden dei- klok het Oranjefeest ingeluid. Van het raadhuis hebben de leerlingen der 0. L. School en die dei' Geref. School eenige liederen (en gehoore gebracht, waarna het fanfarecorps „D.HT S Umet de leer lingen der 0. L. School een muzikale rondgang maakte. De burgemeester had vauaf het raadhuis een rede uitgesproken in verband met het huwelijk der Prinses. De Oranjevereeniging had étvoor gezorgd dat de leerlingen der beide scholen rij kelijk weiden onthaald. Des middags had een gecostumeerde wedstrijd in ringrijden op versierde fietsen plaats. Hierbij wer den prijzen behaald door den lieer J. Reijm en de dames D. Deelen Wd. en M. Speksnijder. (Voor het mooiste cosluum kregen oen prijs de dames L. Slingerland en Gor. Böogaerdt en de heer M van Dorp en van de mooist versierde fiets de dames L. Slingerland, D. Doelen Wd. en de heer Adrs. Deelen Wz. De bewoners had den het gehcele dorp versierd en des avonds verlicht. Vele winkeliers hadden hun etalage's versierd en verlicht. Het Raadhuis was verlicht met de letters J. en B. Des avonds had met medewerking van het fanfarecorps een rondgang plaats met de kinderen, waarbij vele lampions gebruikt werden. Aan het einde speelde de muziekvereeniging nog voor het Raad huis, waarna do burgemeester dankte voor de medewerking aan het feestpro gramma. Vervolgens gaf het fanfarecorps nog eenige nummers bij een der eere poorten en het mooist versierde gedeel te van het dorp. Goud er ak. Ter gelegenheid van het hu welijk van Prinses Juiiana en Prins Bernhard, zijn de kinderen der openbare en bijzondere scholen getracteerd. Deze gemeente is toegetreden tot den Brandweerkring, waarvan Gouda 't cen traal punt zal zijn. Met ingang ran 1 Jan. zal toeslag op de ziektepremie worden verstrekt voor kastrekfcers. Ook zal voor hen goedkoope boter verkrijgbaar worden gesteld. Langerak. Loop der bevolking over 1936 De bevolking lelde op 1 Januari 1936 900 zielen. Ingekomen 27 m. en 35 vr., gebo ren 12 m. en 10 vr. Vermeerdering met 39 m. en 45 vr Vertrokken 32 m. en 35 vr., overleden 5 m en 7 vr. Verminde ring met 37 m en 42 vr., zoodat de be volking op 1 Januari 1937 bestond uit 905 ziel». Een vermeerdering van 5 perso- Grlep. Krimpen a.jd. Lek. Op het oogenblik heerscht in deze gemeente in hevige mate de griep. Zeer vele personen zijn door de ze ziekte aangetast, die echter nogal geen kwaadaardig karakter draagt. Concert. Krimpen a.d Lek. De plaatselijke mu ziek- en zangverenigingen zullen op 13 Januari een concert geven in de loods van J. en K. Smit's Scheepswerven N.V., ter gelegenheid van het Oranjefeest aldaar. Tot voorzitter van de Geitenfokver- eeniging D V.V. is in de plaats van den heer A. Sterrenburg, gekozen de heer G van Vug*. Krimpen a.d. Lek. De wijken Noord en Molendijk, die voorheen onder den rijks ontvanger te Krimpen ad. IJssel ressor teerden, zijn nu evenals het overige ge deelte van de gemeente, onder de bevoegd heden van de ambtenaren te Lekkerkerk geplaatst. Langerak, De Oudejaarscollecte in de Geref. Kerk, heeft opgebracht f 102,68. Langerak De Gereformeerde Jeugdver enigingen hebben op den huwelijksdag van Prinses Juliana in de Christelijke school een Oranje-avond georganiseerd, die werd gehouden onder de leiding van ds. J. 0. Mulder en zeer veel belangstel ling trok. De heugelijke gebeurtenis en de betee- kenis van 't Oranjehuis werden van alle zijden belicht, niet 't minst door een cau serie van den heer H. J. Spoormaker en een paar Oranjetabl^aux in origineele kleederdracht; vooral dat van Juliana van Stolberg met haar vijf zonen viel zeer in den smaak. Het programma werd vervolgens afge wisseld door voordracht, muziek en zang. Burgemeester H. Vlug, die mede aanwe zig was, betuigde zijn groote blijdschap, dat ook in Langerak op deze wijze aan de Oranjeliefde uiting werd gegeven en dankte de jeugdverecnigingen hartelijk voor haar initiatief. Oranjeavond m de Herv. Kerk. LexmOnd. Lang voor den aanvang was bet ruime kerkgebouw Dinsdag reeds grootendeels bezet. Er waren dan ook meer meoscban dan er feitelijk zitplaatsen waren. Was 't wonder dat burgemeester Hoogenboom, aan wien de opening was opgedragen in zijn openingswoord er zijn groote vreugde over uitsprak, dat ziju gemeente to.v. de Oranjeliefde zich één wist. Vanavond is er een band die allen bindt en daarmede komen alle verschil punten voor een wijle op de tweede plaats te staan. Nadat de burgemeester in gebed was voorgegaan en hij de gehechtheid aan het Huis van Oranje vertolkt had, verzocht spreker staande te zingen: „God zal ben zelf bevestigen en schra genVervolgens riep de eere-voorzilter van de Oianjevereeniging, burgemeester Hoogenboom, de sprekers van dezen avond een hartelijk welkom toe. Inzon derheid ds. Magendans, uit Gelland. Spr. heeft zijn Lexmonders leeien kennen als een aangenaam volk, deze ervaring zal ook ongetwijfeld het deel zijn van ds. Ma gendans, die 22 jaren hier gearbeid heeft. Nadat twee coupletten van het Wilhelmus, op verzoek van burgemeester Hoogenboom. staande waren gezongen, betrad ds. Magendans den kansel. Alvo rens deze tot de feestrede overging, wer den eerst door de Chr. Zangvereeniging ..Hosanna'' onder leiding van den direc teur, den heer Gijs Kusters, drie num mers gezongen. Ds. Magendans* sprak vooraf zijn dank uit voor de uitnoodi- ging. Het tot hem gerichte verzoek van den voorzitter der Oranjevereeniging was zóó hartelijk, dal spr.. direct gevoeld heeft dit kan en mag ik niet weigeren. En wanneer spr. fhans in dit zoo overvolle Kerkgebouw staat, komen gemengde ge voelens zich van hem meester maken. Naast weemoedige, ook gevoelens van dankbaarheid. „Uit alles blijkt nu, dat ik niet tevergeefs onder U geloopen heb, dat ik niet tevergeefs onder u gearbeid en gepredikt heb," aldus sp"r. Daarom is spr. ook zoo dankbaar dat hij in staat wordt gesteld om deze ure van wijding en feestvreugde over de gelukkige verbin tenis van Prinses Juliana met Prins Bernhard, leiding te geven vanaf den kansel, waarop hij gedurende 22 jaren het Evangelie vrrkondigd heeft. Daar is nog meer dat dit. voor spr. aantrekkelijk maakt. Vanaf deze kansel heeft hij 27 jaren geleden ook met de gemeente van Lexmond een dankure geleid ter gelegen heid van de geboorte van Haar, wier huwelijk ons thans zoo blijde heeft ge maakt. Overgaande tot zijn eigenlijke feestrede, wilde spr. tot uitgangspunt kie zen een woord van den Profeet Amos: ,.Die de doodscliaduwen in den morgen stond verandert, de Heere". Naar aan leiding van dit woord topnde spr. aan hoe vaak onder Israël dit woord vervuld was, maar ook aan ons land en met name aan het Huis van Oranje-Nassau. Na ge meenschappelijke zang van Gezang 2 vs. 1 en 5, gaf de heer Jan Hamerling een orgel-solo: „Bede voor 't Vaderland", waarop mej. Goumou een viool-solo met orgel-begeleiding het Largo van Han del deed hooren. Ds. Goumou, die hier na den kansel betrad, sprak over de be- teekenis van het Huis van Oranje voor de Godsdienst en gewetensvrijheid. Spr. stond stil bij de beteekenis van den Vader des Vaderlands voor de gewetensvrijheid voor ons volk. Prins Willim I, die alles voor godsdienst en gewetensvrijheid heeft overgehad en tenslotte hiervoor zijn leven heeft geofferd. De Prins wist m£t vrij groote zekerheid, dat deze prijfi van hem gevraagd zou worden, doch heeft biervoor niet teruggedeinsd. Na zijn dood werd zijn werk voortgezet door Prins Maurits en Frederik Hendrik. Bij herhaling heeft hot geschenen of de dynastie van Oranje-Nas sau zou uitsterven en telkens weer kwam er nieuwe hoop. Zóó ging het bij de ge boorte van onze Koningin en Prinses Ju liana en thans leeft er weer nieuwe hoop dat ons Vorstenhuis door de Goddelijke Voorzienigheid zal gespaard worden. Ook do keuzo van Prinses Juliana hneft ons verblijd. En waar beiden vanaf fyan vroeg- st« jeugd een godsdienstige opvoeding hebben genoten, is de verwachting gerecht vaardigd dat ook deze verbintenis er toe zal bijdragen dat ook onder de regeering van onze Kroonprinses, dan Koningin Ju liana, de zaak van godsdienst en gewetens vrijheid als één der eerste regeeringszor- gen zal worden geacht. Na deze rede gaf de heer Jan Hamer ling weer een orgel-solo „Wilt heden nu treden", gevolgd door een vioolsolo van mej. Goumou met orgelbegeleiding „Bede voor het Vorstelijk Bruidspaar". Daarna gaf de Chr. Zangvereeniging „Hosanna" nogmaals eenige zangnummers. De heer Frans de Jong sprak, als voorzitter van de Oranjevereeniging. hierna een slot woord, waarin hij alle medewerkenden af zonderlijk dankte. Spr. dacht in de eerste plaats aan de" Kerkvoogdij met de notabe len, die zoo welwillend waren, om het oude eerbiedwaardige kerkgebouw, zoo vol historische herinneringen, voor deze ge wijde Oranjeviering beschikbaar te stellen Het jaarseizoen leent zich niet, tot feest vieren builen; welnu, waar zal het volk dan beter samen komen, om getuigenis te geven van zijn liefde tot en trouw aan het Oranjehuis en om zijn smeekbeden op te zenden foor het vorstelijk Bruidspaar, dan juist in de oude Groote Kerk mid den in de dorpskom? Spr. dankte ook het hbofd onzer bur gerlijke gemeente, burgemee-ter Hooge boom, dio op zoo enthousiaste wijze de vergadering heeft willen openen en daar mee ook nu weer getoond heeft, zich zoo thuis te gevoelen onder ons volk. Van on zen nog jeugdigen, geestdriftigen burge meester, aldus spr., gaat onze blik naar onzen ouden, geliefden dominee Magen dans, die in het hartje van den winter heelemaal uit Gelderlands Oosthoek heeft willen overkomen, om hier in ons minden te zijn. De Oranjeveraeniging beschouwt het als een bijzonder voorrecht, dat juist deze samenkomst aanleiding mocht wezen dat de predikant, die voor zoo velen onder ons de herder en leeraar der jeugdjaren is geweest, nog weer eens zijn oude kan sel mocht beklimmen en zijn oude en nieuwe vrienden op zoo hartelijke en ern stige wijze toespreken. En van de in den dienst des Evangelie's vergrijsden oud- Leeraar dezer gemeente gaat ons oog naar den nog jeugdigen predikant ds. Coumou, die ook nu bereid gevonden werd, om aan onze Oranjeviering mede te werken. Ds. Coumou, wij zeggen U hartelijk dank voor die bereidwilligheid en wij geven U de verzekering, dat onze gemeente, ongeacht van welke politieke of kerkelijke kleur, Uw hartelijk medeleven met heel de ge meente ten zeerste op prijs stelt. En van de geachte sprekers gaat mijn oog naar de verzorgers van het muzikale gedeelte. Spr. dankte verder de Chr. zang vereeniging „Hosanna" met haar direc teur, die zulk een belangrijk deel van het programma op zoo uitnemende wijze ver zorgd heeft, alsmede den organist Hamer ling, mej. Goumou, den orgeltrapper, de kosterin, en de vrienden die de stoffelijke belangen van deze samenkomst behartigd hebben. Moge ook deze Oranje-viering bijdragen tot verlevendiging van de Oranje-liefde in ons dorp en bevorderlijk zijn voor de saamhoorigbeid der gemeente, aldus spr. Dominee Magendans, die hierna wedr den kansel betrad, gaf nog maals uiting aan zijn diepgevoelden dank, dat hij aan dezen heerlijken Oranjeavond in zijn oude gemeente heeft mogen mede werken en ging daarna ih dankgebed voor. Staande werd hierna gezang «96 ge zongen, waarna deze bijeenkomst beëin digd werd. Aan den uitgang werd een collecte gehouden voor de Ned. Herv. Kerk voor het beschikbaar stellen van het kerkgebouw. Lexmond. Loop der bevolking in de ge meente over 1936. Geboren 14 m. en 14 vr., totaal 28; elders geboren, doch behoorenidc tot de bevolking dezer gemeente 2 vr., ge- vesitgd 36 m. en 51 vr., totaal 87; totale vermeerding 52 m en 65 vr., totaal 117; overleden 6 m. en 9 vr„ totaal 15; elders overleden doch behoorende tot de bevolking dezer gemeente 3 m. en yertrokken uit de dezer gemeente 3 m.. vertrokken 30 m. en 35 vr., totaal 05. totale vermindering 39 m. en 44 vr., totaal 83. Stand der bevolking op 1 Januari 1936: 870 m. en 757 vrto taal 1627. De vermeerdering over 1936 be draagt 13 m. en 21 vr., totaal 34; zoodat de bevolking op 1 Januari 1937 bedraagt 883 m. en 778 vr., totaal 1661. Getal voltrokken huwelijken in 1006 7. Dammen. Lexmond. Woensdagavond haid alhier een damwedstrijd plaats tusschen D.O.S I alhier en D V.A. I Ie Asperen. Asperen won met 13—7. Hieronder de volledige uitslag: D.O.S. I D.V.A. I P. Veen—L. Blom 1—1 J. Veen-J. Ellens 1—1 F. Veen—H Schriek 1—1 H. H. v. Ravensteyn—J. Verwaay 1—1 H. Brokking—D. Schriek 1—1 Jac. BikkerG. Slob 0-2 J. de JongP. Smit 1—1 R. Boogaard—J. van Leerdam 0—2 H. Verslui®—G. Heysteeg 1—1 G. de Jong—K. van Leerdam 0—2 7—13 Nieuwpoort. Loop der bevolking over 1936. De bevolking telde op 1 Januari 1936 810 zielen. Ingekomen 21 m. en 16 vr., geboren 8 m. en 5 vr. Vermeei dering met 29 m. en 21 vr. Vertrokken 21 m. en 24 vr.. overleden 1 m. en 4 vr. Vermindering met 22 m. en 28 vr., zoodat de bevolking op 1 Januari 1937 bestond uit 810 zielen. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Gedurende de maand December 1936 zijn in het bevol kingsregister ingeschreven 3 mannelijke en 3 vrouwelijke personen, afgeschreven wer den eveneens 3 mannelijke en 3 vrouwelij ke personen In het jaar 1936 zijn ingeschreven 83 aangiften van geboorte, 34 aangiften van overlijden en zijn er 30 huwelijken voltrok- Moercapelle. Op de Donderdag gehou den veiling waren aangevoerd 5844 eieren; de prijzen waren ais volgt: kippeneieren f 3 10—4 henneneieren f 2.85—3.05. Versiering. Oudewater. De ter eere van den Prins en de Prinses opgerichte buurtvereonigingen hebben ons stadje voor de feestelijkheden op 12 en 13 Januari in een ware feesttooi gestoken; zeer vele straten en pleinen zijn met groen, vlaggen en poorten versierd, zoodat des avonds, wanneer de verlichtin- is ontstoken, het geheel een mooie indruk maakt. Van gemeentewege is het stadhuis geïllumineerd, waardoor dit middeleeuwseh gebouw tegen de donkere achtergrond prachtig uitkomt. Ook verschillende par ticulieren hebben de gevels van hun wo ningen versierd en verlicht Jammer is het, dat er met het aanbrengen der over de straat gespannen versieringen niet meer rekening is gehouden met het ver keer. Reeds enkele malen is een versiering stuk gereden, doordat deze te laag was aangebracht. Daar in de óptocht enkele wagens zullen medenjden, welke noodge dwongen een meer dan normale hoogte zullen hebben, wordt in overweging gege ven op enkele punten alsnog de versiering te veranderen. De heer Van Buren, die als tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school was aangesteld, is wegens het in functie treden van het nieuw benoemde hoofd dier school, den heer Krocke, eervol ont slag verleend. Werkkampen. Ouderkerk a.d, IJssel. Heden is voor de derde maal een groep jongeren naar het werkkamp „De Schaapskooi" te Oostvoor- ne vertrokken. Prijsuitreiking. Ouderkerk a.d. IJssel. Woensdag zal in de zaal van den heer D. van Meetoren in de Kromme alhier de prijsuitreiking plaats hebben aan de winnaars van de pluim- veetcntoonstelling, uitgeschreven in De cember door de pluimveevereen. „Nut en Sport" alhier. Burgemeester mr. F. J. v. Beeck Galkoen, zal als eere-voorzitter der vereeniging, de prijzen overhandigen. Ouderkerk a.d. IJssel. De huweiijk.-dag van het Vorstelijk Bruidspaar ia ook hier niet onopgemerkt voorbijgegaan. Stralend kwam de Oranjezon de feeststemming verhoogen en wie s morgens voorbij het schoolplein ging, zag met genoegen welk een kleurrijk tafereel al deze met oranje en vlaggen getooide kinderen te samen vormden. In de school weiden de leerlin gen getracteerd en zongen vaderlandsche liederen. Ondertusschen werden circa 200 gezinnen van werkloozen en behoeftigen aangenaam verrast door de bezorging van hoeveelheden kaas, spek en krentenbrood, hetgeen eenige ingezetenen bij de gegoede burgers hadden ingezameld voor dit doel Ook eenige bestuursleden der Oranje vereeniging hadden aangepakt. Een élald- gewedstrijd die werd uitgeschreven Maag- de uitstekend. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste prijs f 20 P. Mul; 2e prijs f 15 G. Opschoor; 3e prijs f 10 H. Schou ten; 4e prijs f 5 L. de Groot; 5e prijs f 2.50 H. Geelen Vele deelnemende win keliers moesten worden teleurgesteld, of schoon zij ongetwijfeld een woord van dank verdiend hebben. De toren der Ned. Herv. Kerk, die de gansche eerbiedwaardige rij van voor treffelijke vorsten en vorstinnen uit het Huis van Oranje zag komen en gaan, was verlicht. Geheel Nederland heeft in deze dagen wel gehoord en gelezen van een to ren te Ouderkerk ad. IJssel, die het ge meentebestuur krachtens besluit, van den raad niet mocht verlichten op kosten van de gemeentekas. En toch werd hij ver licht. Een woord van hulde aan hen. die ook deze oude door den tand des lijds ver weerde wachter in feestlicht hebben ge zet, is op zijn plaats. D. van Dam. f Polsbroek. De oudste inwoner dezer ge meente, de heer D. van Dam, is Dinsdag avond, na een korte ongesteldheid, op ruim 87-jarigen leeftijd overleden. De heer van Dam was in zijn werkzaam leven ruim een halve eeuw als metselaar in dienstbetrekking, eerst bij den heer Jac. Te'euw en later bij diens zoon. Door zijn ijver en vakkennis was hij in al die jaren bij de clientèle der familie Teeuw zeer gewild Na het overlijden zijner eebt- genoote leefde hij meer eenzaam in een woning van de familie, die hij zijn heele leven beeft gediend. Hij mocht het bele ven, zijn zoons hier en elders in eigen za ken gevestigd te zien. Schakan. Reeuwijk. De uitslag van de door de schaakclub „Reeuwijk" gespeelde compe titiewedstrijd was als volgt: Groep I: J. Edelman—J. v. 4. Wolf 0-1; P. Eerland—C. ölappendel 1—0; A-Edel man—I. J. W. Opstelten 1—0. Groep II: N. van Dam—H. van Holst 1—0; J. Slinger—T van Dam 0—1; Nic. van Dam—M. Westdorp 1—0. H. v. Dam M. v. d. Graaf f 01; Th. van DamG. van Roon 10; Jac. van DamA. Boe refijn 0—1; M Westdorp—P. Westdorp 0—1; N. A. v. d. Laan—A Boerefijn 10; P. Westdorp—H. C. v. Holst 1-0; A. BoerefijnH. van Dam 01. Streefkerk. Met ingang van 1 Januari is deze gemeente voor de belastingadmi nistratie ingedeeld onder de inspectie Dordrecht en het onlvangerskantoor Al- blasserdam. Als commies voor de belastin gen voor deze gemeente is aangewezen de heer De Pater te Alblasserdam. Als kerkvoogd der Ned. Herv Kerk is herbenoemd de heer H. Braanker. Kantongerecht Gouda Zitting \aJi Woensdag 6 Januari. Een groote wagen te Gouda. In de Prins Hendrikstraat te Gouda wilde G. van H. aldaar met zun lange MAANDAG 11 JANUARI 1937 vrachtauto de Erasmusstraat indraaien, wat niet lukter zonder een groot deel van het linker deel van den weg te berijden De auto was volgens verd. 6 M lang en 2 10 M. brood. De zaak was niet erg duidelijk en om getuigen te h"word ze aange houden. Roekelooze chauffeur. Twee uiiauueuis stonden terecht. Aller eerst D. A. van den B. te Gouda, die met een auto ging rijden, waarvan de stuurin richting 66 graden doode speling had Zonder te bedenken, welke mogelijke ge volgen daaruit zouden kunnen voortvloei en, reed hij iuet dit gevaarlijke vehikel op den Rijksstraatweg. De ambtenaar van het 0. M. eisohte f 6 subs. 2 dagen -hechtehis, wat de kanton rechter wijzigde in f 2 subs. 1 dag. De chauffeur A. van Z. te Schoonhoven deed het nog een hcetjo erger. Hij reed met een auto, waarvan het stuur wel 90 gra den speling l ad. De jonge man kreeg van den kantonrechter een flinke reprimande en werd veroordeeld tot f 6 subs 4 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was f 19 subs. 4 dagen. De reflector. Wegens het fietsen zonder reflector werd A. P. D. te Reeuwijk veroordeeld tot f 050 boete subs. 1 dag hechtenis. De eisch van het O. M. luidde: 2.50 subs, i dag. B. de P. te Gouda had wel een reflector, maar deze zat 20 c.M. te hoog. Hij heeft den /eflector nu wat Jager geplaatst, -en werd schuldig verklaard zonder toepassing van straf. Zonder licht. J. T. te Gouda fietste zonder lantaarn op zijn karretje. Het 0. M. eischto f 2 subs. 1 dag. De kantonrechter gaf hem f 050 boete subs. 1 dag. Een schuilplaats in Gouda. Op een Zondagavond hadden Be vrien den H. M. Th. B. en M. van der S. uit Gouda, een toevlucht gezocht in een win kelportiek op de Markt, omdat het naar ze vertelden zoo erg regende. De politie heeft hen echter verbannen en proces vei baal opgemaakt, omdat er blijkbaar nogal wat onnoodige drukte was gemaakt. De beide jongens kregen elk f 3 boete subs. 1 dag heohtenis, overeenkomstig dep eisch. Op verboden terrein. I. G. te Gouda vischte in de Vlist. Hij heeft een vergunning voor bepaalde dee len van het water, mdar begaf zich ook op andere weilanden, waarvoor de vergunning niet geldt. Het O. M. eischte f 6 subs. 3 dagen Het vonnis was f 2 subs. 1 dag. Zonder rijbewijs. Wegens het besturen van een auto zon der te beschikken over een rijbewijs, werd A. A. te Gouda veroordeeld tot f 1 boete sube. 1 dag. Het O. M. eischte f 4 subs. 2 dagen. Ouderkerksche vleeschfcnoeisrij aangehouden. De zaak tegen B. S„ slager te Ouder kerk a.d IJssel, die terecht heeft gestaan terzake van overtreding der Vleeschkeu- ringswet en Hinderwet, is aangehouden tot 3 Februari. De zaak tegen F. T. S. te Ouderkerk a-d- IJssel, die een groote partij ondeugdelijk vleesch in voorraad had, is voor onbepaal- den tijd aangehouden. Volledige uitspraken van 6 Januari. Leerplichtwet: P. A. H. te Moercapelle f 1 subs. 1 d. h. Motorwet; G. van der M. te Dordrecht, ontslag van rechtsvervolging. G. B. te Rotterdam f 4 sube. 2 d., G. J. van der H. te Gouderak f 3 sube. 1 ff; A A. te Gouda f 1 subs. 1 d. Motor Reglement; J. H. E. te Rotterdam f 250 suhs. 1 d.; J. P. M B. te Schoon hoven, teruggave ouders; G. G. de J. te Gouda f 150 subs. 1 d G. J. S. te Bode graven f 1.50 subs, ld.; L. A. F. U. te Gouda f 2.50 subs 1 d.; A. G. van D te Reeuwijk f 6 subs 2d.; A. vhn Z, te Schoonhoven f 6 subs. 2d, D. A. van den B. te Gouda f 2 subs. 1 d M. den B. te Alphen a d. Rijn f 7 50 subs. 3 d. Motorwet en Motor Reglement: D. M te Alphen a.d. Rijn f 5 subs. 1 d. en f 5 sube. 1 d. Motorreglement: D. F. te Streefkerk f3 subs. 1 d P. G van R. te Waddinxveén f 750 suhs. 3d.; W. J. U. de B. te Rotter dam f 1.50 subs. 1 d A. P. D te Reeu wijk f 0.50 subs. 1 d A. Z. te Waddiux- veen f 1.50 subs, ld.; J. T. te Gouda f 050 subs. 1 d J. S. (e Ouderkerk a d. IJssel f 6 subs. 3 d J. H. M. te Wad- dinxveen f 4 subs. 2 d. Politieverordening Gouda: J. J. M. V. te Gouda f 1.50 subs. 1 w. t H. M Th. B. te Gouda f 3 subs. 1 d.; M. van der S te Gouda, idem: A. W. te Gouda f 5 subs 2 d.; L. W.—Van W. te Gouda, idem: D K. te Boskoop, idem. Visscherijwet: B. J. V. te Ouflewater f 4 subs. 2d.: I. C. te Gouda f 2 subs. 1 d.; G. de V. te Schoonhoven f 1.50 suhs. 1 d.; J. B. J Z. te Overschio f 5 sube. 2 d. Vissc lie rij reglement: M. K. te Culemboff f 7.50 subs. 3 d. Prov. Regl G J. S te Bodegraven f 1.50 suhs. 1 d.; J. S. M. te Gorinchen' f 3 subs. 1 d. Art. 453 Wetboek van Strafrecht: T. T te Veendam f 5 sube. 2d.. H. V. te Gou da f 3 sube. 2 d.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5