Gemeenteraden |l)laatsehjknieu'^ Sportnieuws j BENSCHOP. KRIMPEN A. D. IJSSEL #.VOENSDMG 20JANUAR5 -937 Arkel. De rijksveldwachter Jansen te Zaterdag overgeplaatst in dezelfde functie naar Waterlandkerkje (Z.-Vlaanderen). Bleskensgraaf. Bij verhuring van 5 vrij gekomen zitplaataen in de Ned. Herv. Kerk brachten deze te zamen f 174 op. Er was veor deze plaatsen nog al animo De bevolking dezer gemeente bedroeg flp 1 Jan. j.l 1123 zielen, tegenover 1120 zielen op 1 Jan. 1030. Een vermindering 4us van 3. Volksonderwijs. Berkenwoude. In de zaal van den heer A. Berkouwer, trad Donderdagavond op voor de vereeniging „Volksonderwijs", de heer J. G. de Glupper, met als onderwerp „Nederland en de School''. Nadat de heer J de Groot Jacz., voor zitter der afdeeling de vergadering met -een toepasselijk woord had geopend, kwam de heer Glupper aan het woord. Spr. be gon met te zeggen, dat de openbare school tegenwoordig het stiefkind van den staat is geworden. Slechts één derde der kin deren gaat op de openbare school, de ove rigen op de bijzondere scholen. Spr. twij felde niet of vele onderwijzers op de an dere scholen geven ook goed onderwijs, maar een en ander veroorzaakt toch een groote verdeeldheid onder het Nederland- eche volk, dat toch een eensgezind tolk moet zijn. De openbare school wil een christelijk geloof, maar geen leerstellingen. De school geeft gelegenheid aan andersdenkenden ook hun beginselen te ontwikkelen. Dat de opleiding op Geref. of Katholieke scholen veel meer de opvoeding bevordert, is voor spr. niet aannemelijk Een christelijke geest moet er in de openbare school zijn en ook volkseenheid moet er zijn. Spreker wekte tenslotte op, te werken voor de Na tionale School. In de pauze werden een aantal prijzen aitgereikt. Na de pauze werden eenige voordrachten gedaan door de beeren Michielse en Beukelaar, te Rotterdam. Goudriaan. Een dochtertje van denbeer E de G„ dat met nog twee meisjes per rijwiel huiswaarts keerde van de huis houdschool te Giessen-Nieuwkerk, kwam met haar fiets in aanraking met het rij wiel van het meisje dat voor haar reed. en kwam daardoor in den Vliet langs de Postkade terecht. Zij wist zichzelf op het droge te werken en kwam er ongedeerd af. B. en W. hebben aan het Leger dee Heils te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte. Letterkundige Kring. Giessendam. Vrijdagavond hield dn Let terkundige Kring een bijeenkomst in het gebouw „Rehoboth". Wegens ziekte van den voorzitter, don heer A. J. Middag, opende de heer F. G. de Ruiter de verga dering met ©en kort openingswoord en •prak er zijn teleurstelling over uit, dat zoo weinig belangstellenden aan den op roep gehoor hadden gegeven. Daarna hield ie jonge dichter, de heer C, Klap, alt Breukelen een inleiding over het onder werp: „Waarom nog dichters"?, waarover hi) een met veel citaten doorspekt betoog hield over den dichter, zijn kunet en het volk, waarvoor die kunst bestemd kan tojn. Na èe paus», waarin thee rondgediend werd, werden door eenige belangstellen den vragen gesteld. Daarna las de heer Klap uit eigen werk voor. De voorzitter besloot met een woord van i&nk en deelde mede, dat in de eerstvol gende bijeenkomst mej. den Breejen, een inleiding zal houden over een boek van Diet Kramer, „De bikkel". Gies&cndam. Het bestuur van de Jon gelieden Gii rist en Geheelonthouders Bood afdeeling Giessendam-Hardinzveld, is thans samengesteld uit de heer en: W. Smit, voorzitter; T. van Berge ijk, secretaris; A. Kamp, penningmeester en K. G. de Rui ter, propagandist. Zaterdagavond gaf de gymnastiek vereniging O.K.K. wederom een uitvoe ring, waarvoor ook nu weer zeer groote belangstelling bestond. Voor O.K.K, was bet weer een groot succes, terwijl *t pro gramma op keurige wijze werd uitge voerd. Gevonden: een damestaschje; te be vragen G 346; een handbeschermer, te be vragen B 375. Herv. Jongelingsvereeniging. Giessendam. Donderdagavond trad voor de Hervormde Jongelingsvereeniging, in de Ned. Herv. Kerk op, Ds W. Vroeg- indeweij van Hoogeveen, met als onder werp: „Strijd en Overwinning". Als tekst had spr. gekozen Richterea 7 vers 7, het eerste gedeelte Na gezang en gebed ging hij over tot zijn onderwerp, waarbij hij allereerst den nood der tijden en de ver warring in onze dagen uiteen zette en ook den geestelijken nood. Zoo was het ook in den tijd der Richteren, toen men ook een afkeer had van God en zijn dienst. Toen kwam Hij met zijn straffen en oordeelen over het volk Israels. Daarom gaf Hij ben in de handen der Midiamieten, totdat Gi- dion opstond. Doze was het middel in Gods hand om het volk Israels weer uit hun handen te verlossen Met duizenden strijdbare mannen zou hij de vijanden ver slaan. God wilde zulks niet en met slechts 300 man moest Gidion ten strijde trekken Dezen moesten met bazuinen, ledige krui ken en fakkels den vijand tegemoet gaan en verslaan, opdat zij zich later niet zou den kunnen beroemen op hun eigen kracht. Dat eischt God van ons allen om niet in eigen kracht, doch het oog alleen op Hem gericht, te strijden. De rede werd met groote aandacht door de talrijke aanwe zigen gevolgd. Een collecte bracht ruim f 18 op. De heer Adr. Schakel slaagde voor het diploma boekhouden Mercurius Donderdagavond hield de pluimvee- en konijnenhoudersvereeniging V.P.K.S en 0. een ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer J. A. van Mill. Naar aanleiding van een ingekomen stuk werd besloten niet aan te sluiten bij den raad van beheer. Vervolgens had de uit reiking plaats van de onlangs op de ten toonstelling gewonnen klasse- en ©ereprij zen Tot lid van de controlecommissie werd gekozen de heer Teeuw. Na de rond vraag richtte de voorzitter nog een woord van opwekking tot de leden om voor de as. tentoonstelling meer groote hoenders en krielkippen te fokken. Glesssn-Oudekerk. Donderdag zal de beroepen oandidaat de heer H C P. M Wiebosch van Hilversum een bezoek aan deze gemeente brengen. Des middags van 34 uur zal er gelegenheid zijn om in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, kennis met hem te maken. Vertrek raadslid. Nieuw-Lekkerland. De heer P de Jong heeft, wegens vertrek naar Rotterdam, ontslag genomen als lid van den gemeen teraad. Hij had zitting voor de S.D.AP. Zijn opvolgster op de lijst is mejuffrouw K. Kamsteeg-Berkouwer. Behalvgfaadslid was de heer de Jong lid van de commis sie voor jeugdige werkloozen, lid van de oommissie van advies inzake werkloos heid ver ze kering en lid van het stembu reau nu. 2. Oranjefilm. Nieuw-Lakkerland. Vanwege de Oran- jevereeniging „Trouw aan Pranje" te Kin derdijk werd Donderdagavond in het Volksgebouw van de N V. J. en K. Smit's Scheepswerven een film vertoond van het Vorstelijk Huwelijk enz. Nadat de voor zitter, de heer G. G. Voorsluijs, de bijeen komst had geopend, en twee coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, kwa men achtereenvolgens op het doek: episo den uit het leven van de Prinses, de be- eediging van Prins Bernhard, tafereoien uit Lippe, de verlovingsfeesten en ten slotte het Vorstelijk Huwelijk. Een en an der werd afgewisseld met komische films. Wegens het groot aantal aanvragen voor kaarten, werd om uur een herhaling van het programma gegeven. Beide koeren was het ruime gebouw tjokvol. Amicitia. Nieuw-Lakker land. Vrijdagavond hield de z&ngvereeniging „Amicitia" in het ca fé van den heer G. Janae haar 50ste jaar vergadering, onder leiding van den heer J Huisman Notulen en jaarverslag wer den ongewijzigd vastgesteld. De rekening over het afgeloopen jaar bedroeg in ont vangsten f 377.03, en in uitgaven f 206.76, batig slot dus f 111,28. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Huisman, H. de Lange, A. Janse, J. van Dam en C. Blom, en als oom miss a rissen de heeren W. Stam en J. Schilt. Besloten werd, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereeniging in Februari twee uitvoeringen te geven, n.1. één voor kunstlievende le den, donateurs, oud-leden en genoodig- den, en één tegen entree Tevens werd be sloten, om dezen zomer deel te nemen aan een concours. De 40-jarige echtgenoote van den heer H. de L. te Donderdagavond, terwijl zij per fiets van een stoep reed, gevallen. Bewusteloos werd zij even later gevon den. Een geneeskundige constateerde een lichte hersenschudding en inwendige kneu zingen. Jubileum vergadering „Timotheus". Ouderkerk a.d. IJsmI. Vrijdagavond kwam de Ned. Herv Jongelingsvereeni ging op Ger. Grondslag „Timotheus", in de Ghr. School I in de Kromme, in 25ste jaarvergadering bijeen. Daar Ds. Woelde- rink wegens ziekte verhinderd was de samenkomst te presideeren, opende de voorzitter, de heer A. W. Goudriaan, de vergadering, door te laten zingen Ps. 110 3 en 5, te lezen Matt. 16 118 en voor te gaan in gebed. Daarna riep hij alle aan wezigen en afgevaardigden van andere vereenigingen een woord van welkom toe en gaf een historisch overzicht van de vereeniging over de afgelegde 25 jaar Het voorspel dat aan de oprichting van „Timotheus" vooraf ging, was weinig ver kwikkend. Op den duur bleek het verga deren van Gereformeerden en Hervorm den in één vereeniging onmogelijk. Als go- volg hiervan werd op 14 Oct. 1011 „Timo theus" opgericht. De oude vereeniging be hield haar naam en bleef voortbestaan, terwijl de bibliotheek werd gedeeld. In de eerste jaren had „Timotheus" 20 a 25 le den, doch dit verminderde spoedig. Om streeks 1032 hield men maar 8 leden over. Uit het verslag van den secretaris, den heer L. Rijkaart, bleek, dat het ledental zich nog al had gewijzigd. Het ledental bedraagt thans 22. De Herdenkingssamen komst in de Ned Herv. Kerk moest we gens ziekte der sprekers d«. Batelaan overleed inmiddels worden uitgesteld. De voorzitter deelde mede, dat deze sa menkomst nu is bepaald op 10* Februari, waarbij als sprekers zullen optreden de predikanten J G. Woelderink, G. Lans en J. Enkelaar Uit het verslag van dén pen ningmeester, den heer J. de Jong Mzn bleek dat de inkomsten bedroegen f 150.85, de uitgaven f 154 43 en een batig saldo f 5 42. Het bleek, dat de vereeniging een ruime boekenschat bezit. De leesbi bliotheek bracht op aan inkomsten f 49 40 terwijl de uitgaven f 43.50 bedroegen, zoo dat deze kas een batig saldo had van f 5 90 Daarna werden verscheidene onderwer pen behandeld en werden de oud-leden in de gelegenheid gesteld de jubileerende ver eeniging toe te spreken De heeren W. A. Brouwer en C. Pols Fz„ maakten hiervan gebruik. De heer Brouwer betreurde de splitsing waaruit „Timotheus" ontstond, en herin nerde zich nog heel goed tegen de oprich ting van deze vereeniging te hebben ge stemd. Maar toen de vereeniging er een maal was. heeft hij steeds met haar con tact gehad. Tenslotte wees spr. er op. dat men zijn hoop niet moet stenen op de sympathie der bevolking, maar alleen op Gkyls hulp Daarna voerde de heer G. Pols Jt het woord. Spr wees op de groote afval, die alom wordt aanschouwd, en hoopte dat de jubileerende vereeniging tot een zegen mdcht worden gesteld Hierna werd gepauzeerd, waarin de aanwezigen consumptie ontvingen. Er werd een collecte gehouden tot deLking van de koeten. Bons voor kleeding. Ouderkerk a.d. IJseel. Woensdagmor gen van 1012 uur, zal de diaoonie der Ned. Herv. Kerk in de consistorie zitting houden, tot het in ontvangst nemen van opgaven ter verkrijging van bons waarop kleeding wordt veretrekt. De uitreiking van bedoelde bons voor kleeding heeft jaarlijks plaats en geschiedt uit een spe ciaal voor dit doel ingesteld fonds. Jonge!ingsvereen. „Jonathan'.' Wijngaarden. Vrijdagavond hieid de Ned. Herv.. Jongelingsvereeniging „Jona than", onder matige belangstelling haar 15e jaarvergadering in een lokaal der chr. school. De voorzitter de heer J. van Rijsbergen opende de bijeenkomst met het laten zingen Psalm 36, waarna hij -voor ging in gebed Hierna werd gelezen 1 Sam. 3, waar aan de voorzitter zijn openingswoord ont leende. Spr. heet hierop allen welkom, inzonderheid de heeren W. Baars te Her wijnen en T. W. Koorevaar te Schoonre- woerd, beiden oud-voorzitter «ter vereent- ging Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver eeniging thans 14 leden telt 5 adspi- rant leden. De bibliotheek te met 35 nieu we nummers verrijkt en telt 488 num mers. Het aantal begunstigers is met zes gedaald en bedraagt 52. De penningmees ter, de beer A. Koorevaar, begon met een saldo van f 13.00. De inkomsten bedroe gen f 148 85, de uitgaven f 155.64, zoodat het nadeeiig saldo f 6.70 bedroeg. De heer T Koorevaar bracht hierop namens kerkeraad zijn felicitaties over. Ook de zusterverenigingen te Bleskens graaf, Brandwijk en Giessendam boden hun gelukwenachen aan. Voorts waren van de vereenigingen te Nieuw-Lekker- land. Papen dracht en van den oud-voor zitter, den heer T. Bokma, schriftelijks gelukwenscben ontvangen. De oud-voorzitter, de heer T. W. Koo revaar te Schoonrewoerd, sprak de ver eeniging in waardeeionde woorden toe. Verder werden onderwerpen behandelden gedichten voorgedragen De Ned. Herv. Meisjesvereen „Martha" zong enkele lie deren, begeleid met orgelspel. De gebrui kelijke tractatie van chocolademelk met versnaperingen bleef ook nu niet achter wege. Een in de pauze gehouden collecte bracht f 11 op. Het slotwoord sprak de heer W. Baars uit Schoonzewoerd. Hierop werd nog een psalm gezongen, waarop de heer Baars de vergadering met dankgebed sloot. IJsselstein. Tot controleur der arbeids bemiddeling is met ingang van 2 Januari voor deze gemeente aangesteld de op wachtgeld gestelde opperwachtmeester in structeur van het 0e reg. veldart te Lei den, de heer Wagenaar. die tevens con troleur is voor de gemeenten Vreeswijk, Montfoo^t en Willeskop. De heer A. Peek, voorzitter van de vereeniging „Koninginnedag", heeft per publicatie aan de bevolking van IJssel stein, dank gebracht voor de spontane me dewerking tijdens de feestelijkheden, die hier 7 en 8 Januari gehouden zijn De arbeider B„ die een bezoek bad gebracht te Utrecht, werd op den Utrecht- schenstraatweg onder de gemeente Jut- phaas door een onbekend gebleven perso nenauto zoodanig aangereden, dat hij met een hersenschudding werd opgenomen en naar het ziekenhuis alhier werd overge bracht. Naar men verneemt maakt B. het goed. De politie te Jutpaas heeft een on derzoek naar den bestuurder van 1 mo torrijtuig ingesteld. De koopman van der T-, heeft aan gifte gedaan van het feit, dat tijdens de feestelijkheden zijn rijwiel, dat hij op de stoep van Hotel Bouwman geplaatst ha^L, werd ontvreemd. Ook is nog aangifte ge daan door P. van vermissing van z'n rij wiel, dat hij Unions de kerkdienst ia de R.-K. Kerk, nabij de kerk tegen een hek had geplaatst Gevonden een nieuw kinderhoedje en een nieuwe pet. Inl. bij de politie. IJsselitein. De buurtvereeniging „Ju- lianawijk" heeft dezer dagen nog een af zonderlijk feest gehouden. Des middags had een optocht plaats van alle kinderen van de wijk, met muziek door de stad Na de optocht werden de kleinen op oliebol len en chocolademelk onthaald in de schuur van de wed. van D Des avonds werd er feest gehouden door de leden van de wijk welk feest tot laat in den nacht vo <rt- duurde. Ook de buurtvereeniging Kerk straat heeft nog een afzonderlijk feestge vierd in de timmermanswerkplaats van dan beer de G. Men kan thans zeggen, dat de feestelijkheden jn deze gemeente t«n einde zijn. Tot plaatselijk deurwaarder hebben B en W. voor 't jaar 1937 den veldwach ter V benoemd. Zevenhuizen. Het Oranjefeest werd Woensdagmorgen 10 uur voortgezet, met een optocht van de muziekvereeniging ..I)e Kleine Trompetter". Het regende hard, maar velen lieten zich daardoor niet af schrikken en liepen mede, Hierna werd begonnen met de rlngrijdertj op rijwielen voor damea en heeren. Er waren hier voor ongeveer honderd deelnemers(sters). De prijzen werden gewonnen door G. Ver- mulm le prijs; Jac. Hoogerbrug 2e prijs en mej. Adr. de Bruin 3e prijs. Hierop volgde een wedstrijd h» zakloo- pen voor jongens van 815 jaar Prijzen A Dogterom Jz. le pr H. Abbekerk 2e prijs; Jac. Zweer# 3e prijs so T. de Kos ter Je. 4e prijs. Des middags werden de volksspelen voortgezet. Voor hardloopen met kinder wagens voor heeren boven 15 jaar waren 51 deelnemers. Prijzen: le pr. Glintmeijer; prijs J. van Vliet: 3s pr den Uil. Idem voor dames boven 10 jaar (40 deelneem sters) Prijzen: B. Hoogeveen le prijs; G. v. d. Dool 2e pr. en Annie van Erk 3e pr. SprietloopenB. Schmidt 4e prijs; J Hoogeveen 2e pr. en B. Sc hotte 3e pr Blaastrappen (90 deelnemers): le prijs Alb. Vente Kt.; 2e pr. R. de Koeter; 3de prijs Arte van den Doo^ De dag werd h(v6<jpHh«t een fakkel optocht met De Kleine Trompetter voor op Bij wijze van verrassing verscheen de Oranje Garde van Waddinxveen met haar vaandels en opende den «toet door voorop te marcheeren. Honderden liepen achter den optocht Bij de woning van don bur gemeester werd halt gehouden on werden enkele nummers ten gehoor# gebracht De burgemeester verscheen voor zijn woning en luisterde met aandacht. In de eafé's, die tot 's nachts 2 unr open mochten blij ven, duurde het feest nog gernimen tijd voort. Donderdag werd het feeet weer voortgezet Onder regenbuien maatke de rijvereeniging de Gouwruiter. met een praalwagen, waarvoor 4 paarden gespan nen waren, een rijdemonstratie Het bo- stnur wachtte de vereeniging in de Zuid- plas op, waarop men per auto naar de Groeneweg reed. waar de bewoners ook een eerepoort hadden gebouwd Aan het einde van den Groeneweg werd gekeerd, en daarop ging het naar Moercapelle. Op den terugtocht werd bij Hotel Vos af scheid genomen van het bestnur Ondertuaschen werd een stoelendans ge houden De prijzen werden gewonnen door de dames Joh. van Rooijen le prR. van Bergen 2e pr. en G. van Driel 3e prijs. Balletje loopon voor meisjes van 814 jaar Prijzen: le pr. M Bos Jd 2e prijs Jane je Bontenbal Jd.; 8*. pr R. v. Vliet en 4e prijs G. van Vliet. Des middags knapte bet weer wat op, en om 2 uur begon een gecoetumeerde ringrijderij voor dames en heeren met til bury's. Van de dames werden winnares sen mej. Riek Paul le pr. en mej. Eind hovenBra&t 2e pr. an van de heeren le prijs G. Hol en 2e pr H. Paul La. Hierop volgde een ringrijderij op losse paarden Prijzen: de heeren A v. Rooijen le prijs, M. Donker 2e prijs en A. van Breggen 3e prijs. Tot slot werd Donderdagavond een op tocht met De Kiene Trompetter aan 1 hoofd door de gemeente gehouden. Voor de muziek uit ging een verkleede groep, voorstellende het gezelschap van Mengel berg. Dit gezelschap gaf muziek met oude bussen, potdeksels en oude harmonica's enz Achter de stoet hadden zich vele hon derden aangesloten, ook de ouden van dagen. Het feest duurde tot 'a nachts 2 uur Zaterdagavond brandde de verlich ting nog eens A.V.V. I—Gouda IV. Aromen tot, In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd hebben de gast hee ren opnieuw de overwinning weten te be halen, maar de cijfers wijzen er wel op, dat «te Gouwenaars m niet cadeau gege ven hebben. Op «en goed bespeelbaar ter rein brengt de thuisclub de bal aan 't rol len. Het eerste gedeelte van de strijd speelt zich hoofdzakelijk op het midden veld af. Als de partijen wat ingespeeld raken, verplaatst bet spel zich vlug van doel tof doel, met de thuisclub iets meer in den qanwaL maar <to GnwArsbs backs geven voorloopig niet thuis. De aanvallen der Gouwenaars zijn niet van gevaar ont bloot, maar ook de A -verdediging laat zich niet passceren A V V komt steeds meer in den aanval en na ongeveer 20 minuten spelen heeft ze sic ces, als de rechtsbuiten vrij voor doel komt en den Goudschen doe man het nakijken geeft (10). De thuisclub blijft in den aanval en bij een dier aanvallen begaat een G - back een overtreding binnen de berurh e lijnen, waardoor hij een penalty veroor zaakt. De rechtsbuiten schiet in, maar de keeper stopt het schot, doch kan weg werken. waardoor de rechtsbuiten weder om een schietkans krijgt en nu vliegt de balgria de lat in 't net (20). Na de pauze zijn de gasten direct het meest aanvallend en de A-verdedjging moet alle zeilen bijzetten om hen het sco ren te beletten. Dit gelukt de roodbroeken geruimen tijd, maar na ca. 20 minuten kunnen zij niet verhinderen, dat de Goud- sche rechtsbinnen van dichtbij tegenscoort (21). A V V valt verwoed aan. Hierna komt Gouda weer in het offensief en het aantal worstelingen voor liet A-doel ia groot Met groote moeite slaagt A.V V. er in den stand op 21 te houdpn, alzoo een zwaar bevochten zege in de wacht sle pend. De rechtshalf van A V.V. komt een pluim toe voor zijn zwoegen tot de laatste minuut. Scheidsrechter was de heer J. L. Hornis uit Gouda. Arkel. Sportuitslag van Zondag: ASV J —O; DO 1 3—1. Haastrecht IIO.N.A. 4. Haastrecht Onze Geel-Zwarten bezorg den den supporters een aangename ver rassing door te (jotfierak tegen de cluk van dien naam te winnen met 5—2. Het 2e elftal bond bier den strijd aan tegen O.NA.. 4. De thuisclub verscheer met een volledig 3de elftal en al stond hot spelpeil niet hoog. het is een aardig par tijtje geworden. Het terrein was zeer slecht, de spelers hadden soms de groot ste moeite om den bal vooruit te krijgen Haastrecht begint goed mi O.N.A.'a kee per moet er direct aan te pas komen. Bij O.N A. dreigt het moeste gevaar van den kienen midvoor, een junior, doch een die zijn weg in de voetbalwereld wel zal vin den. Als de bal voor het doel van O.N.A. komt, blijft het doel op onverklaarbare wijze-schoon. Als dan 0-N.A's linksbuiten hard inschiet, rolt de bal via keeper's handen in het net (1—0)- Even voor de rust maakt Haastrecht linksbuiten uit een cor ner gelijk. Na de rust maakt O N A. er 21 van, dan komen de Geel-Zwarten onstuimig opzetten, doch voor 't doel is 't mis. De laatste seconde krijgen ze de kans om gelijk te maken, doch dé penalty wordt naast geschoten. Gelijk spel. had beter de verhouding weergegeven. Dilettant II—Nieuwveen L Krimpen a.d. Lek. Dilettant heeft wel beel erg met de griep te kampen, wfcnt zoowel Dit. 1 als lHt. XI hebben niet min der dan zos invallers. Het is eigenlijk vreemd, dat de bond op het desbetreffen de verzoek geen uitstel heeft verleend, want nu waren zware nederlagen niet te vermijden. Dilettant zet aanvankelijk een vlug tempo in. doch al spoedig blijkt dat Nieuwveen sterker ie, wat ze dan ook In een doelpunt uitdrukt (0>1). Toch maakt Dilettant gelijk door haar midden voor die een bal mooi vrijspeelt en on houdbaar doelpunt (11). Nieuwveen verzwaart den druk nog iets en verhoogt score tot 13, waaraan de linksback die als keeper fungeert, niets kan doen. Na de rust is het eenzelfde spotbeeld. Spoedig maakt Nieuwveen's midvoor met eon kopbal er 14 van. Na een snelle ren van den rechtsbuiten maakt deze op zijn eentje Dilettant's tweede doelpunt 4). Wederom repliceert Nieuwveen mot een tegenaanval en als de keeper over den bal heenmaait is het 25 Hierna verlaat de Dilettant-rechtsbuiten het veld, zoodat Dit. met 10 man verder speelt. In den resteerenden tijd verhoogt Nieuwveen de score nog tot 20, xoodat, als scheids rechter van der Spelt, die het niet moei lijk had, het einde blaast, Nieuwveen een verdiende overwinning hee/t behaald. Toch had Dil. II, indien volledig, niet van deze ploeg behoeven te verliezen. D.H.Z. I—Dilettant L Dilettant I ging. danig door de griep verzwakt op bezoek bij de leiders in haar afdeeling D H Z. I, die volledig uitkwa men. Het spel is nog maar enkele miftu-. ton oud. als D.H.Z. de leiding neemt 1—0. Dilettant is niet ontmoedigd en brengt een tegenbezoek aan het D.H.Z.-doel. Als de achterhoede van D.H.Z. niet anders kan redden dan ten koste van een corner en den Burger deze corner goed voor het doel plaatst, kopt van Wijnen onhoudbaar den gelijkmaker in het net 1—1 Dan wordt sen misverstand in de achterhoede Dilet tant noodlottig, daar D.H.Z hier handig van profiteert en de stand op 21 brengt Voor de rust voegt D.H.Z. nog een punt aan de score toe, zoodat de rust aanbreekt met 31. Na de rust is de moed geheel uit Dilettant verdwenen, als de stand al spoedig 4—1 wordt Geleidelijk voert Di lettant de score tot 71 op, welke stand wel eenigszins geflatteerd is te noemen. DH Z. in dezen vorm spelend, is ander? wel de aangewezen kampioensploeg in de- afdeeling. h 9 DERDE BLAD NIEUWSBLAD VOrB ZUID HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovsnschs Courant WOENSDAG 20 JANUARI 1937 j De gemeenteraad kwam in openb-ire zitting bijeen onder presidum van den Leer C. L. Schreuders, burgemccaki Na opening door den voorzitter w rden de notulen onvera.uler 1 vastgest-'ld. Hierna werd eer. aantal ins"komea stukken voor kennisgeving aangenomen Naar aanleiding an een i''- de vorige vei gadering gestelde vraag unpens de jaarlijks door de gemeente 'e betalen ver goeding ad f 50 aan de Ned. Herv. Kerk voor het gebruik van de heg aafplaa s. las de VOORZITTER <-n overeen komst voor, aan..' :m:i i ''2d, waaruil ste verplichting tot 'ot laling van dil be drag naar voren kwam. De VOORZITTFR d>«lde ervol- gens mede dat de restauratiekosten van ken gomeentetoren dc raming met f 314,00 overschreden hebben, als gevolg van het feit dat verschillende werkzaamheden zijn tegengevallen. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. otn genoemd bedrag uit den loopenden dienst te bestrijden, m. a. st. aangenomen. Ook verstrekte de VOORZITTER enkele inlichtingen omtrent de verschil lende werkverschaffing.sobjocten die be ëindigd of nog loopende zijn. Aan de orde was daarna de verkiezing van 7 leden der commissie tot wertng van schoolverzuim. B. en W. hadden de vol gende aanbeveling opgerdaakt: Vac. H. (Verbeek: 1. H. Verbeek, 2. T. Oskam Kzn vac. J. Breekveldt: 1. J. Breekvoldt, 2. E. t. Oosterom Pzu vacatrure P. S. v d. Poel: 1. P. S. v. d. Poel; 2. H. H. Does burg; vacature E. van Oosterom Pz 1. E. vau Oosterom Pzn 2. H. v. d. Vlist. vacature J. Bos: 1. J. Bos, 2 J. van Os; vac. F. J. Ovcrbeek: 1. F. J. Overboek, 2. S. G. Overbeok; vac. D. G- Kasteleijn: 1. D. G. Kastelcijn, 2. Joh. Brouwer. De heer LAM0RH toonde aan. dat evenals bu een vonge tacature ook nu de O. L. School no. II gep.is.-eetd werd. De strekking van de LeerplichtwiA te toch dat de scholen vertegenwoordigd moeten zijn. Spr. achtte daarom de opgemaakte aanbeveling niet juist. De VOORZITTER antwoordde dak de Leerplichtwet voorschrijft dat de com missie grootendeels moet bestaan uit ouders van schoolgaande kinderen, het geen m de aanbeveling van B. en W. tol uiting komt. De heer L A M 0 R E kan zich hiermede niet vereenigen en stelde voor de aanbe veling van B. en W. aan te vullen met de volgende personen: 1. J. P- Goedegebuur, 2. K J. Verburg. welk voorstel onder steund werd door den heer Van Os. De 6 eerstgenoemde heeren werden m. 4. st. als zoodanig herkozen, terwijl do r D. G. Kastelcijn werd herkozen met emmen, terwijl 2 stemmen werden uit gebracht op den heer J. P. Goedegebuur en 1 op den heer K. J. Verburg. De beide aftredende leden van het Bur gerlijk Armbestuur, de heeren C. Schou ten en J van Os werden als zoodanig her kozen De aanbeveling luidde: Vac. C. Schouten: 1. C. Schouten, 2. F. Verweij Fzn.; Vac. J. van Os: 1. J- van Os, 2. B van 0e Jzn. De vergoeding inzake de L. O. Met 1920 werd vastgesteld als volgt: Voor de Bijz. School „Eben Haëzer" f 1080,77, en voor de St. Victorschool f 1134,37. Uitgeloot werden een 10-tal aandeelon ad f 1O0 van de weggeldleening met de nummers: 148, 10, 137, 182, 93, 40, 119, 00, 48, 170. Na eenige toelichting van den VOOR ZITTER werd nog goedgekeurd een be- grootingswijziging dienst 1936 Hierna werd m behandeling genomen gemeente-begrooting 1937 De VOORZITTER wees er aller eerst op dat de indiening van de begroo ting vertraagd is door de ziekte van twee 4 B\e Vervolgens wees spr. er op, dat de toe stand in de landbouwbedrijven ongunsti ger is dan in 1935, vóór de depreciatie. B. en W. hebben daarmee rekening ge houden bij de samenstelling van de be grooting. Er zijn wel enkele kleine licht punten, o a. de verbetering der wegen, doch B* en W. hebben gemeend dc posten voor steunverleening en werkverschaffing te moeten verhoogen. Voorts is een nieu we post, kosten voor de luchtbescherming ad.f 100 uitgetrokken. De begroeting is door een commissie on derzocht, welke slechts een opmerking heeft gemaakt op het verleenen van een tegemoetkoming van f 25 aan den heer E. Zwanenberg voor de openstelling van een brug De VOORZITTER zette uiteen dat B, en W. volkomen bevoegd waren deze vergoeding toe te kennen, omdat het hier het beheer der wegen betreft. Het verkeer •ver dc Noordzijde in het Boveneinde vordt daardoor aanmerkelijk ontlast De heer L A M 0 R E was niet tegen ize uitgaaf, doch achtte het een ijucutic dat men er zuig voor moeat dra gen dat (jok in het Benedeneind een brug werd openges eld. De heer DL UIER b*deze uit gaat, omdat daardoor een particulier be voordeeld wordt en bovendien wegens de zeer ongunstige ligging voor zware vrachi wagens, die, komende vauai de Zuidzijde m de richting van het dorp. de Noordzijde willen berijden. De VOORZIT TE R antwoordde dat R. en W. wel degelijk van hel gemeente belang, dat door de open-stelling van deze brug wordt gediend, overtuigd zijn. De heer L A M O R E wees nogmaals op do noodzakelijkheid urn ook in het Bene deneind een brug open te siellen. Een voorstel van den V O 0 R Z IT- T E R om R. en W. uit te noodigen te trachten om ook in het Benedeneind een brug opengesteld le krijgen, werd met 5 stemmen voor aangenomen. Vervolgens verstrekte de VOORZIT TER nog eenige toelichting op de posten die in deze begrooting een wijziging heb ben ondergaan. De post: Kosten voor de Luchtbescher mingsdienst ad f 100 ontlokte eenige be zwaren bij den heer LAMOR E, die voor stelde deze post te halveereu. Spr. zag het nut hiervan voor het platteland niet in. De VOORZITTER betoogde, dat de uiterste zuinigheid daarbij betracht zal worden, doch dat thans een veilig bedrag te geraamd. Na nog eenige besprekingen werd hier na de begrooting overeenkomstig het aan geboden ontwerp vastgesteld op de volgen de cijfers: gewone dienst: ontvangsten en uitgaven f 57.099.39. Kapilaaldienst: ont vangsten en uitgaven f 28.802. Na rondvraag sluiting. f Openbare vrgadering van den gemeen teraad op Dinsdag 15 December. Voorzit ter burgemeester J. Aalbers. Aanwezig al le leden De VOORZITTER opent de verga dering en wil daarna allereerst eenige woorden spreken tot uen heer Vermeuten, die eenige maanden geleden het leit her dacht, dat hij voor 25 jaren als lid van den raad werd geïnstalleerd. Als »i|«- v*u waardeering hebben de raadsleden, «w se cretaris en spreker, een aanüennen voor den jubilaris gekocht, in den vorm van een gouden horloge, hetwelk spr. in deze ver gadering aan den heer Vermeulen weivscht te overhandigen. De voorzitter sjM-eek: daarbij de hoop uit, dat de heer Vermeulen bij het gebruiken van dit geschenk nog vele malen herinnerd moge worden aan zijn loopbaan als raadslid en wenscht hem bovendien toe, dat God hem een wijs hart üe heer VERMEULEN danit de» voorzitter, de wethouders, de raadsleden en den secretaris zeer hartelijk voor het geschenk. Spr. deelt mede, dat, hoewel hij overtuigd was, dat alle leden zyn werk zaamheden, welke hij gedurende deze 25 jaren voor de gemeente gedaan had. wis ten to waardeeren, hij geenszins op zulk een geschenk gerekend had. Bovenal ge voelt spr. dank verschuldigd aan Hem, die hem in al deze jaren in de gelegen heid heeft gesteld de gemeente met zijn krachten te steunen. Die hem de gezond heid heeft gegeven de vergaderingen van den raad te mogen bijwonen en spreekt te- ven§ den wensch uit. dat God hem ook io de komende jaren die steun moge geven, welke de gemeente van hem vragen zal Hij brengt nogmaals dank aan allen, die het hunne ertoe hebben bijgedragen hem dit geschenk te kunnen aanbieden. Hierna worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen is de goedkeuring van de begrooting 1936. Alleen op de post leer middelen. welke hooger geraamd was dan is toegestaan, hebben Ged. Staten een aan merking gemaakt, hoewel genoemd college vertrouwt, dat B. en W. deze post niet zullen overschrijden. Van Ged. Staten werd beyicht ontvan gen, dat de rekening van het Ggneen- S( happelijk Electriciteitsbedrijf over 1935 is vastgesteld. Van den minister van financiën te me- dedeeling ontvangen dat het beroep door de gemeente gedaan betreffende de draag krachtfactor, welke bepaald was op f 8.11 gegrond bleek le zijn en dit bedrag thans is vastgesteld op f 6.97. Van het College van B. en W. van Ca- pelle a.d. IJssel werd bericht ontvangen, dat de raad tot lid van de commissie van het G.E.B. hoeft benoemd den heer F. L. van Vliet en tot plaatsvervangend lid de heer G. van Vliet. Van mej Kortenoever, onderwijzeres aan de openbare lagere school II. te een verzoek om ontslag wegens huwelijk ont vangen. B1 en W stellen voor aan bedoel de onderwijzeres eervol ontslag te verlee nen. waartoe z. h st. wordt besloten. Van den heer T. v. d Heiden, onbezol digd ambtenaar van den Burgerlijken Stand i- eveneens etn verzoek om ontslag binnengekomen Ook aan hem wordt z.h. at. eervol ontsla* verleend. Van de Vakteekenschool is een verzoek ontvangen om hei loka'iteit der openbare lagere school II. hetwelk door haar één maal in de 14 dagen wordt gehuurd, thans éénmaal per week beschikbaar le stellen, waartoe z. h st. woult besloten. Van den gemeente-veldwachtei is een verzoek ontvangen tot het huren van den tuin aan den binnenkant van den IJssel- dijk tegenover zijn woning. De VOORZITTER stelt den raad voor, dit met ingang, van 1 Januari 1937 'oe te staan, waartoe i. h. st. wordt be sloten. overeenkomst aan te gaan lieden gerekend. B. en W. vragen aan don Vervolgens wordt de verhuring van ge- raad machtiging tot evenuteele benoeming van den tweeden gemeente-werkman. Voorts is van het College van B. en W. van Gouda een schrijven ontvangen, waar- nf wordt verzocht, dat ook deze gemeente zal aansluiten hij den ring voor onderlin ge hulp bij brand. Deze ring omvat een 30-tal gemeenten. Het ligt in de bedoeling Gouda ais de centrale plaats hiervoor te doen aanwijzen Deze ring is weer gesplitst in de gemeen ten A en B. De gemeenten welke toi de A-groep behooren, zijn die, - welke ia het bezit van een molorbranÖSpui, *yn. tot de gemeenten B behooren die goroiven'en, waar net Orandweermaittriaai eenvoudiger is, dus die niet in het bezu zijn van een motorbrandspuit. De brandweer ia deze gemeente zal derhalve in «w. vrijwillige brandweer herschapen moeten worden, waarvoor een nieuwe verord-umg dient te worden vasigesteld. Ook zat de gemeente in verband met de groote fabrieken aan den watërkaut, aangesloten worden by den ring Rotterdam, hoewel Rotterdam met de regeling in dezen nog met klaar te. De heer VAN DER ENT vraagt of de vergoeding welke aan de brandweer lieden zal worden gegeven by hulp in ge val van brand builen de gemeente, de zelfde is als bij brand in de gemeente, waarop de VOORZITTER mededeelt, dat de vergoeding voor hulp huiten de ge meente aanmerkelijk hooger is dan dte voor binnen de gemeente. Zonder hoofdelijke stemming wordt tol toetreding besloten. Van den heer Meerse werd een verzoek ontvangen om nog een stuk groml naast Zijn wouiog in erfpacht te mogen onlvan- gen. Z. h. st, wordt daartoe besloten, i Van de heeren A. Goudriaan en G. v. I Staveren is een verzogk tot aankoop van grond in de Oosterstraat ontvangen. Beide l perceeltjes hebben eon breedte van 14.22 j M B en W. stellen voor beide perceel- j tjes tegen den prys van f 636,39 per per te-eigendommen vastgesteld. Deze huur bedraagt voor de bouwmanswoning aan den IJsseldijk f 80 per jaar en voor de woning gehuurd door den heer A. Boers f 5 per week, voor de volkstuintjes f 0.30 per roe en voor de volkstuintjes op de Rielgronden f 0.10 per roe Aan B on W. wordt machtiging ver leend tot verhuur. De heer VERMEULEN wil nog even wyzen op de verhuring der volkstuintjes. Reeds eenige malen is voorgekomen dat personen, die deze tuintjes van de ge meente in huur hadden, de aardappelen, daarop geteeld, aan anderen hebben ver kocht. Hierdoor ontstaat na uurlijk de ceel tie te verkoopen Deze,prijs komt over een met den grondprijs^seertijds voor an- uere perceeltjes betaald door de neereu Van Es en Van Brandwijk. Z. h. te. wordt daartoe besloten. Van den heer Joh. Gouwens, metselaar alhier, werd nog een verzoek omvangen tot ruiling van grond met een perceeltje grond van de gemeente. Daar het stuk door den heer Gouwens in ruil aangeboden kleiner te dan dat van de gemeente, heb ben B en W. gemeend den heer Gouwens een bedrag van f 723^0 of rond f 720 te laten bijbetalen. De kosten van transport zijn hierin niet begrepen en zullen nog ten laste van den heer Gouwens komen Z. h. st. wordt daartoe besloten Voorts komt m behandeling hei voor stel tot wijziging van het huurcontract be treffende de bijzondere lagere school I. Besloten wordt de rente hieraan ver houden tot 5 pCt. te Daarna wordt in behandeling genomea de wijziging van het uitbreidingsplan „Kortland" in verband met de verbouwing door den. heer Geieedts. Z. h. st. wordt hiertoe besloten Vervolgens komen in behandeling de verordeningen inzake de Burgerlijke -Stand Allereerst komt de openstelling van de Burgerlijke Stand ter sprake. Was dit op werkdagen voorheen van 9 uur—13 unr, thans wordt dit gebracht op de uren van 9—12. Ook op Zondag zal de openstelling v»o het bureau van de Burgerlijke Stand ge wijzigd worden Was die voorheen van 9 —10 uur, nu is ze bepaald tusschen 12 13 uur. Voorts wordt in verband met bet eer vol ontslag, verleend aan den beer T. van d. Heiden als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand met alg. st. als zoodanig benoemd de heer P. Zwijnen- burg. Eveneens wordt vastgesteld de verorde ning tot heffing van rechten voor kosten van besmettelijke ziekten. Overgegaan wordt tol de behandeling van de vernieuwing der concessie mzake de radiodistributie. De VOORZITTER deeh mede, dat in 1932 met de M.I.D.O. een overeenkomst werd gesloten voor den tgd van 5 jaar voor het distribueeren van rad*o. %ze concessie zal echter per 20 Juli afloopen en de raad dient een half jaar van te vo ren deze concessie al dan niet te verlen gen. Z. h. st. wordt besloten deze ooncee- sie te verlengen tot 1 Mei 1942. Vastgesteld wordt het suppletoire-kohier hondenbete-ting waarop nog een tiental persoien met een totalen aanslag van f 30 aan het geheel zijn toegevoegd. Evenals vorige jaren wordt ook voor 1937 besloten met de N.V. Bank voor Ned. Gemeente» ©cc rekemng-couwMit- hier ter plaatse. Spr. verzoekt hot College i voor au te bewerkstelligen dat grodie ge- zinnen m slaat gesteld worden deae tuin tjes te huren De V ÜURZITTER deelt ineik, dat 1 door B. en W. toegezien zal worden dal j Ue huurders dezer tuintjes m geen geval een handel ui de door uen geteelde pro- ducten op touw zetten. Mat de verhuring i aan groote gezinnen betreft, deelt spreker mede, dat degenen, die reeds zulk een tuintje m hu«r hebben, de voorkeur ge nieten. Voorts komt in behandeling de benoe- niuig van een onderwijzeres aan de open bare lagere .-chool 11. zulks ten gevo ge van het eervol ontslag verleend aan mej. Kor enoever in verband met haar huwe lijk. Op de voordracht staan: 1. mej N. H. Blaak, van CapeUe a. <L IJssel; 2 mej. G. Gerling. van Balki 3. mej A. B Key- ser, van De Rijp; 4. mej F. J. Roessingh, van Breda. De heer VERMEULEN deelt mede dat mej Blaak en mej. Gerlmg hem be- nocht hebben, maar spr. vond, dat eerst genoemde er niet zoo gezond uitzag, waar om hij dan ook informeert, of beiden in het bezit van een doktersverklaring zijn De VOORZITTER deelt mede, dat beiden in het bezit vdn een doktersverkla ring zyn. Spr. steil echter den raad voor dit punt te verdagen tot liet einde van de agenda en met gesloten deuren te bespre ken waarmede de raad zich kan vereeni- gen. Hierna komt in behandeling het voor stel om B en W. toe te staan gedurende het jaar 1937 wederom de noodige kas gelden op te nemen. Evenals het vorige jaar wordt genoemd voorstel z. h. st. goed gekeurd, echter nu tot een bedrag van f 700 000. Vastgesteld wordt vervolgens de ver koopprijs voor bouwgrond in 1937. De prijs voor de 1ste groep zal f 5, voor de 2de groep f 4.25 en voor de 3de groep f 3.50 bedragen. Dit zijn de- minimumprij zen. Z. h. st. wordt daartoe besloten. De wijziging in de verordening der veldwachters in verband met het capitu- lantenreglement wordt z. h. st. aangeno- Daarna volgt de voorziening in vaca tures wegens periodieke aftredingen per 1 Januari 1937. Voor de commissie tot het nazien der notulen zijn aftredend de heeren F. Mes, M. C. Pannevis en J. Vermeulen en de plaatsvervangende leden, de heeren E.' v. Dam, J. d. Pee en J. Goudriaan. De af tredende leden en plaatsvervangende leden worden herkozen. Voor de commissie van beheer voor het Gemeenschappelijk Electriciteitsbedrijf zijn aftredend de heer 0. J. Pannevis en het plaatsvervangend lid, de heer G. v. Duy- vendijk. Met alg. st. worden beiden herko zen. Voor de eommissié Stichting Gemeen te Belang worden de heeren J. Aalbers en J. Vermeulen. Voor de commissie der Gemeentelijke Instelling voor Armen en Werkloozen- zorg. waarvan aftredend zijn de heeren H. Heuvelman en C. d. Haard worden beiden met alg. st. herkozen. Voor de commissie van toezicht op het lager Onderwijs, waarvoor aftredend is de heer J. Seckei, wordt des» met ajgom Voor de commissie lot wering van schoolverzuim, waarvoor aftredend zyn de heeren A. de Vos en A. M. M. v. d. Wouden, worden beiden met algem. st. herkozen Voorts wordt nog aan de agenda toe gevoegd het voorstel tot verlenging van de termijn voor twee onbewoonbaar ver klaarde woningen t.w. de woning van den heer E. Albers wonende IJsseldijk 132 en van den heer A. Groenendijk, wonende IJsseldijk 278 tot 9 Juli-1937 De raad besluit daartoe z. h. st. Vervolgens komt m behandeling d« gsmssnte-begrooti ng 1937 met de bedrgfsbegrootingen. Allereerst wil de VOORZITTER op den post der veldwachters even de aan dacht vestigen. Was deze post vroeger ge raamd voor 2 veldwachters, bp de begioo- ung 1937 is gerekend op 3 veldwachters, van wie er 1 speciaal met den nach - dienst zal worden belast. Ook de post van den gemeentewerkman is gewijzigd. Deze post was vroeger ge raamd ten behoeve van 1 man, voor 1937 is Ki de begrootop 2 gemeentewerk- we eden gemeente-werkman, waartoe z. h. st. wordt besloten. De heer VERMEULEN brengt hul de aan het college voor het in elkaar zet ten der begrooting. Bpr. zag echter gaar ne eenige vragen omtrent deze begrooUng toegelicht. Allereerst vraagt spr. of met een post op de begrooting opgenomen zou kunnen worden voor do bestrating der Rieckade. Wel verheugt 't spr. dat aan de Brcekadestoep thans by wyze va» werk verschafifng gewerkt wordt, maar toch zag hij gaarne dat ook bestrating plaats vond. De' V 0 0 R ZIT T E R deelt mede, dat de wenachelykheid daarvan ia hot colle ge van R. en W. is besproken, maar door de kosten hieraan verbonden te de zaak tot later verschoven. Voorts verzoekt de heor VERMKU- L E N eenige inlichtingen omtrent de hef fing van keur-en slachtloonen. Die was ia de begrooting 1936 geraamd op f 1500, nu echter op f 2000, waarop de VOOR ZITTER antwoordt, dat het verschil tusschen 1935 en 1936 wel wat groot was. In 1935 was voor deze post geraamd f 2200, in 1936 f 1500. Aangezien de ta rieven nog dezelfde zijn als in 1936 kan de post wel gevoegelijk op f 2000 geraamd worden. Ook wil de heer VERMEULENnog eenige inlichtingen betreffende de stoom- bootdienst „Lotus". Spr. deelt mede, dat hel onderhouden van dcae dienst op Rot terdam een groot gemak voor de inwoners onzer gemeente is. De menschen komen gemakkelijk en goedkoop in Rotterdam. Bovengenoemde dienst maakt ook ge bruik van den steiger op 't gemeenteter rein en hiervoor is in de begrooting ge rekend op een hüur van f 50 per jaar. Spr. acht de 50 gulden per jaar fce hoog te meer daar het zeer dikwyls voorkomt dat andere schepen aan dien steiger liggen en zoodoende het opnemen van passagiers zeer bemoeilykt wordt. Spr. zag gaarne, dat een tweede steiger zou wordep ge maakt, speciaal voor het aanleggen van de „Lotus". De hiervoor te berekenen on kosten zouden ongeveer op f 1000 geschat Ehunen .worden. De VOORZITTER deelt mede, dat een en ander nog bezien zal worden, hoe wel liet voor spr. nog niet vast staat, dat deze 2de steiger op die manier rendabel zijn zal. Een apart contract over de huur kan met den heer Rehorat niet gemaakt worden. De heer v. d. ENT vraagt of men met een remmingswerk voor de steiger oei niet het gewenschte doel zou kunnen be reiken. De kosten hieraan verbonden, zijn aanzienlijk lager dan die voor een 2d« steiger. De VOORZITTER zegt toe, dese zaak in B. en W. nog eens te zullen he spreken. De heer v. d. ENT zegt dat hy geen kritiek op deze begrooting wenscht uit t« oefenen, maar hij wil toch de opmerking maken, gezien de noodlijdendheid der ge meente, dat deze begrooting een a^piege- ling van de politiek der regeering is. Te vens deelt spr mede respect te hebben voor de vele werkzaamheden van hen, die de begrooting hebben samengesteld. Spr. merkt voorts op, dat de S.D A P, fractie maar geen voorstellen heeft gedaan, daar deze toch niet verwezenlijkt kondon wor den. Eén ding heeft spr. bij de objecten uit te voeren in werkverschaffing gemist en wel een post op de begrooting om te trachten het onder water loopen van het Poldersehedijkje bij hoog water te voor komen. Genoemd euvel zou wel te verhel pen zijn door middel van een kade mét vloedplanken o{) do gemeentegrond. Wat de afwatering betreft zag spr. gaarne een riool door het gemeenteterrcin gelegd, met aan het eind een duikerklep, *De VOORZITTER deelt mede een en ander in het college van B. en W. te zullen bespreken. Voorts merkt de heer v. d. ENT op, dat hij op de Begrooting een post voor het teren'4an de straten heeft gezien.'Spr. uit den wen-tch dat de afwerking en 't teren van deze stralen beter mogen geschieden dan eertijds is gedaan in de Tuinstraat, want daarover kan hij niet met roem spreken. De VOORZITTER deelt den heer v. d. Ent mede, dat ook hij met het teren van de Tuinstraat in het geheel met tevreden is, hoewel de grootste oorzaak wel hierin gevonden kan worden, dat be doelde straat maar eenmaal geteerd is. Thans zal echter nauwlettend op het te ren worden toegezien. Ook de heer H I M A N wenscht geen kritiek uit te oefenen op hen, die d# begroot ing hebben samengesteld, maar als lid van de drankbestrijding spreekt hij de hoop uil, dat op een volgende begrooting weer een post v#or drankbestrijding zal zijn opgenomen. Ten-lotte geeft de heer PANNEVIS zijn waardeering te kennen voor hen. di« deze begrooting hebben samengesteld Spr deelt mede, den indruk te hebben gekregen dat de begrooting zeer zuinig 1 te, hoewel di' voor de hand ligt, gezien de noodlijdend beid der gemeente. Omtrent een punt wenscht spr. eenigs inlichtingen sa wel aongaaeds het fte- t 4

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5