Van Rondom ^Plaatselijk nieuws Gemeenteraden j Burgerlijke stancfj Wetenschap Techniek en VRIJDAG 22 JANUARI 1937. Ammerstol. De verkoop van de welda digheidspostzegels en prentbriefkaarten welke vanaf 4 December tot en met 7 Ja nuari ten bate voor het misdeelde kind, gehouden is, heeft aan het hulpposlkan- toor f 3132 opgebracht. Verkocht werden 351 postzegels voor f 16.27 en 215 prent briefkaarten voor f 15,05 B. en W. hebben vergunning ver leend voor het houden van een collecte ten bate der reclassecring, welke omstreeks Juni gehouden zal worden. Degenen die op 18 Januari 1937 nog geen aanvraag-formulier hebben ontvan gen voor den (eelt van aardappelen, sui kerbieten en vlas, toegezonden door de Landbouw Crisia Organisatie, aan de haar bekende telers, van die producten, kunnen zich vervoegen bij de voor deze gemeente gevestigde provinciale landbouw crisis-or ganisatie, Kadijkschelaan, E No. 1 t( Bergambacht. De aanvragen moeten voor 30 Januari ingeleverd zijn. Feestavond B.V.L. Capelle a.d. IJssel. De af deeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield in het ge meentelijk gymnastieklokaal aan den Berm- weg een feestavond. Na opening door den burgemeester, den hoer J. Verloop, werd op vlotte wijze het programma afgewerkt. Bijzonder in den smaak vielen de geluidfilms over de ver loving en het huwelijk der prinses. Het was reeds middernacht, toen de heer J H. Dercksen als secretaris van het gewest „Gouda", met een woord van dank sloot. Diamanten bruiloft Capelle a.d. IJssel. De heer en mevrouw LooijeVisser hebben gisteren hun 80- jarig huwelijksfeest gevierd. Capelle a.d. IJssel. De buwelijksfilm van het Prinselijk Paar, waarvan de vertoo ning Zaterdag in het gebouw der Ghr. Jongel. Vereeniging aan de Kerklaan, was aangekondigd, is niet doorgegaan en is nu bepaald op Zaterdag 23 Jan. Raunie Bioscoop. Gouda. Er is weer een Hollandsche film fo de Reünie Bioscoop. De bekende artis- ten Pientje de Lm Mar en Louis de Bree verschijnen m ..Klokslag 12", een werk, dat men als „een zware concurrent voor do builenlandsche film pleegt te beschou wen. Deze uitspraak zegt veel-en het pu bliek, dat over een en ander wil oor dea len en zijn schreden naar Reünie rjoht, zal niet bedrogen uitkomen. Het is een film met spanning en sensatie, dus juist in het bezit van die eigenschappen, wel ke bet succes van een rolprent van te yoren garandeereu. De wonderhond „Rin-TLn-Tin"' treedt met twee wonidermensohen, Victor Jory en Sally Blane op in „Politie". De man nen van het gezag hebben heel wat te verduren in hun strijd tegen de duistere machten der onderwereld, maar zij heb ben eelt trouwe helper tei den befaamd en viervoeter, wiens naar „Rin-Tin-Tin" ia. Dit programma draait van Vrijdag tot en mot Maandag. Woensdag matinee met Joe Brown. Zie de advertentie. Gersf. Z endings bond. Krimpen a.d. IJssel. Woensdag hield de Hulpvereenigmg van de Geref. Zendings- bond haar jaarvergadering. De voorzitter, den heer A. P. de Jong, opende door te laten zingen Ps. 72 6. Hij las Psalm 72 en sprak een openingswoord naar aanlei ding van dezen psalm. De secretaris de heer Prins bracht verslag uit over hetaf- geloopen vereenigingsjoar. De afdeeüng telt thans 117 leden. De penningmeester, de heer J. Goudriaan, gaf een financieel overzicht, waaruit blijkt, dat in het afge- loopen jaar meer dan f 100 aan den pre dikant director ds. Bieshaar kon worden afgedragen. De heer Prins leverde nog een onderwerp getiteld: „Het bezoeken van onze Zendingsdag". Aan de vergadering werd nog medegedeeld, dat bijna 45 ka lenders werden uitgegpven en dat ds Kie viet, Ned. Herv. Predikant to Baam, in Februari voor de Hulpvereeniging hoopt op te treden op een nog nader te bepalen datum. De aanwezigen werden op koffie en koek getracteerd, waarvan de onkosten door een collecte werden gedekt. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met ge bed, nadat nog gezongen was psalm 87 vers 3 en 5. Het Nederlandsch Jongellngs Ver bond zal hedenavond een filmvoorstelling geven in de Ghr. School I. Uitvoering. Krimpen a.d. IJssel. De mondaccorde- envereeniging V.I.O.S. zal Zaterdagavond een uitvoering geven. De tooneelclub „Mor genrood" zal opvoeren: „Met een dubbeltje op zak". De heer F. de Jong, onderwijzer aan de O. L. school, komt voor op de voor dracht van B. en W. van Oud-Beijerland, voor onder wijzer aan de U.LO. school al daar. Sportuitslagen. Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelde DCV I een thuiswedstrijd tegen Haaften- Onze dorpsgenooten wisten deze wedstrijd met 60 te winnen. DCV II won uit met 31 van RDM II, terwijl het vierde elftal eau reglementaire 0 overwinning be- j haaHfe op Slikkerveer ILL Voetbalprogramma. Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelt DGV I een uitwedstrijd tegen SSW van Gorinchem, terwijl DCV II thuis speelt tegen RFC 3 van Rotterdam. Beide elftal len hebben een moeilijke opgaaf. Tafelkeuring. Langeruigtweide. De Pluimvee- en Ko nijnen Jioudemereeniging ,.Nut en Sport" zal in het café van J. C. Ricmens te Ürie- bruggen 'n tafelkeuring houden Als keur meester trpedt op de heer G. J. Blok te Woerden. Kippen en konijnen enz. moe'en om halfzeven zijn ingeleverd. Om zeven uur wordt met de keuring een aanvang gemaakt. Dokter K. was bijeen patiënt in het Laageind op bezoek en had z'n auto geheel rechts van den weg ge plaatst. De chauffeul* V., van de timmerfabriek V. I O g. reed de stil staande auto aan. Hierdoor werd hef" lin ker spatbord gedeukt, terwijl het lak op verschillende plaatsen werd beschadigd. Verzekering dekt de schade. Langeruigeweide. Veilingsvereen Drie- bruggen e.o, Prijzen kippeneieren groot f 3.20—3.50, idem klein f 2.55—2.90, al les de 100 stuks. Geslaagd. Lekkerkerk. De rijksveldwachter de heer P. M. Merk, slaagde te Amsterdam voor het brigadiersexamen. Lekkerkerk. Voor het diploma boekhou den van de Vereeniging van Leeraren, slaagden de heeren M. Mudde Lz. en Jac Hekking, beiden alhier. Laatstgenoemde behaalde ook het diploma Morcurius. - De twee zoons van den heer M. de Jong Hz. waren saman op het land aan het werk, toen de jongste zoon bij onge luk zijn ouderen broeder zoodanig met de riek in een hand stak, dat hij zich direct onder behandeling van dokter Koum&ns moest stellen, die de hand verbond. Moercapelle. De veilingvereeniging Moercapelle, hield Vrijdag haar algemee ns vergadering in de kleine zaal van den heer A. P. Versloot. Een voorstel van ta»t bestuur om te bedanken als lid vaa de V.P.Z.H., werd aangenomen wegens be zuiniging. Overeenkomstig het rapport der commissie lot nazien der rekeuing, werd deze in orde bevonden. Daarop volg de de bestuursverkiezing. Aftredend wa ren do heeren G. A. Brouwer eu P. Ver- weg, die beiden werden herkozen. Over 1936 waren aangevoerd 358207 kippeneieren, 3128 eendeieren en 345 kal koeneieren, 28 kazen, 18 hanen en kippen. Het grootste aantal werd aangevoerd op 2 April 1938, zijnde 13565 eieren, het kleinste aantal was (op 29 October) 1694 eieren. De gemiddelde prijs bedroeg over 1936 voor kippeneieren f 3.01 per 100 Moordracht /Voor bet personeel, werk zaam aan de Julianasluis, zullen zeven woningen worden gebouwd in de onmid dellijke omgeving van voornoemde sluis. De woningen komen gedeeltelijk op grond gebied van Gouda en gedeeltelijk op grond gebied van Moordrecht te slaan. In verband met de nieuwe politie verordening is het verboden te staan op de .zg. beurs, d.i. ter hoogte van de Kerk straat. De politie zal hierop streng toe zicht houden en aoo noodig proces-ver baal opmaken. Paarden belegeren auto. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Een minder aangename kennismaking maakte een uit Hillegersberg afkomstige automobilist, die uit de richting Gouda komend op de pro vincialen weg onder deze gemeente, mid den in den nacht zijn auto omringd zag door een koppel van zes jonge paarden. De automobilist, die stopte, kon piet ver hinderen, dat der dieren boven op de auto sprong, waardoor de zoo goed als nieuwe auto ernstig beschadigd werd aan radiateur en cabine. Het paard liep ern stige verwondingen op. De paarden, welke het eigendom zijn van de firma de Hol lander, zijn uit het weiland uitgebroken en hebben langs de verkeersweg loopen gra zen. De aanzienlijke schade werd onder ling geregeld. Veevoederbureau. Het veevoederbureau der Provincie Utrecht heeft ook in deze ge meente een tak van dienst ingesteld. Als lid van de Stalploeg is aangewezen de heer W. Berg. AUe inlichtingen omtrent voedering zijn geheel kosteloos aan zijn adres te bekomen, waar tevens dp noodige formulieren worden verstrekt en ingevuld. Polsbroek en Vlist. De collecte voor het werk van den Geref. Bond, Donderdag avond tijdens de spreekbeurt van Ds. Gos- linga gehouden, heeft f 37.30 opgebracht. De uitslag van de door de damclub O.D I. gehouden competitiewed strijd was als volgt: H. Vos—A. C. v. Kla teren 02. P. HoogerbruggeM. Ver- brugge 0—2; J. Hoogerbrugge Snr.—G. de Boist 20; J. van WensveenL. Vos 20; J. v. d VlistJ. Hoogerbrugge Jr. 02; H. VosH. van Bodegraven 2—0; A. VosA. G. van Klaveren 2—0. „De Volksstsm". Reeuwijk. De zangvereeniging „De Volks stem" gaf in café Van Rietschoten een uitvoering. Voo> dozen avond bestond veel belangstelling. De zangnummers werden J alle vlot en mooi uitgevoerd en een warm upplaus was dan ook de dank van het pu bliek Opgevoerd word het tooneelstuk ge titeld „Wij willen" van A de Jong. Ook dit oogstte veel bijval, ondanks eenige vertraging, doordat een speler wegens ernstige ongesteldheid van zijn vader plotseling werd weggeroepen. De muzikale begeleiding berustte bij het duo Vorgeer- Cabout. Een gezellig bal lot slot hield ve len tot laat in den aVond bijeen. Auto te water. Reeuwijk. Een autobestuurder uit Ha- zerswoude reeds met zijn bestelauto over don Zwarteweg. Nabij de bocht aldaar ge raakte hij van den goeden weg en reed voor de woning van den heer De J. in de wetering. De bestuurder wist uit zijn auto te klimmen, en hoewel met een nat pak, behouden aan wal te komen. De auto ie later met een kraanwagen opgehaald. De huwaiijksfilra. Stolwijk. In de zaal van café Zuider- vliet geven Zaterdag de Gebr Miedema drie voorstellingen van de geluidsfilm der plechtigheden vaa 't Prinselijk Huwelijk De middagvoorstelling is voor kinderen bestemd en 's avonds volgen twee voor stellingen voor volwassenen. Men zie de advertentie in dit nummer. Waddinxveen. In het gemeentehuis ie een vergadering gehouden van den bond van gemeenteveldwachters ia Zuid-Holland een af deeling van den Algemeenen Ned- Politiebond. In die vergadering heeft van wege dien bond de heer J. Herfst, loco burgemeester der gemeente Waddinxveen, den heer A. M. de Witte, chefveldwachter te Waddinxveen het eere-kruis op de borst gespeld en het daarbij behoorende diploma uitgereikt, voor 20-jarigen politie dienst. Op den Brugweg, reed de chauffeur G. Z. met zijn vrachtauto tegen een gepar keerde personenauto. Van den luxen auto werd het linker achtersparscherm zwaar beschadigd. De schuld berust bij den chauffeur van den vrachtauto, daar deae te weinig naar links haj uitgehaald. de schoolreisjes bet cr'edlet wordt ver hoogd, omdat 5 rent por leerling hierop in mindering wordt gebracht. Spr. stelt voor, daafop niet te korten en een extra bedrag voor het huwelijk beschikbaar te stellen. De hèer B R E M M E R zegt, dat dit ex tra feest niet moet gaan ten koste van de andere schoolfeestjes. Spr. stelt voor, het uitgetrokken bedrag voor het feest op Ko ninginnedag en voor het schoolreisje te handhaven (dus met verlagen met 5 cent) an voor het «i. huwelijksfeest 30 cent per leerling te stellen, hetgeen dus f 240 koet. Over dit voorstel slaken de stemmen (6—6). Tegen de heeren Herfst, Van Tol, Van den Berg, Van der Hee, Uitbejerso en Oudijk. Het voorstel van den heer Schouten om 5 ct p. leerling meer beschikbaar te stellen wordt aangenomen met 84 stemmen. Te gen de heeren Van Tol, Van der Hee, Van den Berg en Uitbeijerse. Het voorstel van B. en W., om voor verlichting en versiering van het Raad- buis f 100 beschikbaar te stellen, wordt aangenomen met de stem van den heer Uitbeijerse tegen. Da heer UITBEIJERSE motiveert zijn stem door te zeggen dat hij wel voor het Koningshuis is, maar dat de uitgave niet toelaatbaar is. De VOORZITTER antwoordt, bier- op, dat bet ntet de eerste maal is dal de heer Uitbegaan? tegen een voorstel is. Spr. zal hier ni^ j|wer woordan aan verspil- Aan de Ned. Vereeniging voor Lucht bescherming wordt voer 1937 ean subsidie toegekend van f 10. Achtereenvolgens gaan dan onder de hamer door de voorstellen tot wijziging van de verordening voor de veldwachters tot wijziging van de begrooéing voor bet dienstjaar 1936 en tot hot verleen en van ontheffing van schoolgeld wegens ziekte of vertrek. Hierna sluiting. WmMmxvmr. Gemeenteraadsvergadering van 17 Dec. Voorzitter burgemeester P. A. Troost. Afwezig met kennisgeving de heer S. PUI» De V OORZITTEK opent de verga dering met het, uitspreken van het ambts gebed, waarna de notulen onveranderd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevinden zich enkele goedgekeurde raadsbesluiten. Opnieuw wordt vastgesteld, de overeen komst inzake onderlinge hulpverleening bij brand. Ingekomen is een voorstel van de hee ren Van der Hee en Uitbeijerse om tot Ged. Staten het verzoek te richten tot het gesloten houden van de brug bij aanvang en einde der kerkdiensten en bij bet uit gaan van fabrieken De VOORZITTER vestigt er de aandacht op, dat men dergelijke verzoe ken beter bij B. en W. aanhangig kan ma- kon ter snellere afdoening. Overigens kan de voorzitter mededeelen, dat op 7 Sep tember al een brief naar Den Haag is ge zonden door B. en W., welk aohrijven de voorzitter voorleest De beer OUDIJK heeft den indruk, dat het om reclame maken te doen is. Als alle leden dat gingen doen, dan kon men van de Raadsvergaderingen wal een socië teit maken. De drie periodiek aftredende leden van het burgerlijk armbestuur, de heeren Borg, Karreman en Schwarts, worden her kozen, evenals de heeren Hoek en Mulder voor de commissi^ tot wering van school verzuim. Voor de schoolcommissie wordt herko zen de heer Van 't Hoff, terwijl in de plaats van den héSf^Plomp, die niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, wordt gekozen de beer W. van den Berg. Achtereenvolgens worden zonder stem ming aangenomen de voorstellen tot het aangaan van een gemeenschappelijke re geling met Gouda voor toelating van kin deren tot de openbare scho'en, tot hef fing en invordering van schoolgeld, tot heffing van een retributie in de kosten van buitengewoon lager onderwijs en tot wijziging van de verordening op het agent schap der arbeidsbemiddeling. Nadat de Raad eenigen tijd in besloten zitting heeft vergaderd, wordt tot agent van de arbeidsbeurs, in de plaats van den heer Kuiper, die bedankt heeft, met alge- meene stemmen benoemd de heer D. G. de Geus. Besloten wordt de concessie, aan den heer Van Dam verleend voor het exploi- teeren van een radiodistributiecentrale, te verlengen tegen een nader te bepalen ver» goeding Aan de orde ia dan het voorstel tot verhooging van het crediet voor het or- ganiseeren van schoolfeestjes, zulks in verband met het huwelijk van de Prinses. De heer SCHOUTEN vestigt er de aandacht op, dat eigenlijk ten koste van j Kantongerecht Gouda Zitting vaa Woensdag 20. Januari 1937. Links door ds bocht. De chauffeur G. van H., te Gouda, stond Woensdag terecht, omdat hij op den hoek Erasmusstraat—Pruis Hendrikstraat uiet zijn vrachtauto links door een bocht zou zijn gereden, waardoor een bakfiets, be stuurd door H P. te Gouda, werd be schadigd. De als gstuige gehoord© arts, de boer P. de Boer te Gouda, verklaarde achter den bestuurder van de carrier te hebben gereden en te hebben gezien, dat verdach te behoorlijk en zooveel mogelijk naar rechts sijn draai beeft genomen. Ook heeft verdachte signalen gegeven. Blijkbaar heeft P. niet voldoende uitgekeken, met het ge volg, dat zijn rijwiel averij op liep. Het 0 M achtte het den verdachte ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen, waarom vrijspraak gevorderd werd. Dienovereenkomstig luidde het von nis van den kantonrechter. Juffrouw onder ds fists. D B B te Gouda bad haastl Hij moest een bestelling wegbrengen en stapte in het pakhuis op de Gouwe op zijn carrier en reed er achterwaarts mee-de straat op. Daar lette bij echter niet op een pasaee- rende juffrouw, die door sjja vaart van haar fiets tuimelde en gedeeltelijk onder de bakfiets terecht kwam. Zij moest in 't ziekenhuis ter verpleging worden opgeno- en. Het slachtoffer, mej. P. N. de G., te Gouda, vertelde geen signalen te hebben gehoord, doch verdachte hield vol, te heb ben gebeld. Ook de jongste bediende op het in het pakhuis gelegen kantoor heeft herdachte in het pakhuis hooren bellen. Dat is echter niet voldoende, Haast of geen haast, concludeerde de kantonrech ter, je moet je van te yoren han het ver keer op straat op de hoogte stellen en een beweging maken, waaruit msn kan opma ken dat je er aankomt De ambtenaar van het O M. vroeg een boete van f 10 subs. 2 dagen. De kanton rechter gaf B. f 2 subs. 1 dag. Nog één Ms achteruit rssd. J. N. te Gouda, heeft ook al achteruit gereden, maar met z'n auto. Hij moest 'n tegenligger, een vrachtauto, passeeren, wat niet goed mogelijk was dooryde te ■11e weg. Hij reed wat naar achteren om den anderen chauffeur in de gelegen heid te stellen, vooruit te komen Daarbij letta N. echter niet op een loopjongen, die achter zijn auto had post gevat, gezeten op zijn fiets en in zijn hand een bloem pot. Het karretje van den jongen werd gekraakt. Verdachte beweerde, signalen te hebben gegeven en den jongen niet te hebben op gemerkt. De kantonrechter gaf het goed gemeende advies, voortaan desnoods uit te qtappen om rich te vergewissen van mogelijke loopjongens achter de auto en veroordeelde verdachte tot f 4 subs. 1 dag hechtenis. De eisch was f 10 subs. 2 da gen. 'k Heb een wagen vol geladen Neen.... zoo erg was 't niet, maar het scheelde toch niet erg veel G. N van J. te Gouda bestuurde een vrachtauto, waarop behalve ijzeren binten en andere materia len, ook nog negen werklieden waren g-v- zeten Die moesten helpen bij bet lossen en laden van het mah riaal. Verdachte zeide bovendien, niet op eigen initiatief de manucn te hebben ver voerd, doch daartoe opdracht te hebben gekregen van den voorman en baas van de Amsterdamache Ballastmaatschappy, bij welke onderneming verdachte mi dienst is. Om de beide lieden die opdracht zouden hebben gegeven, te kunnen hoo ren, werd de zaak geschorst tot over 14 dagen. Kwajongensstreken te Schoon- hoven. Vervolgens stond de 32-jarige J. W K. uit Schoonhoven voor de groene tafel Hij had zich te verantwoorden wegens straat schenderijen op Oudejaarsavond. In do Lopikerstraat te Schoonhoven heeft hij namelijk in tegenwoordigheid van twee jongere maats, de atraatversiering be schadigd. Van ©en eerepoort zou hij twee papieren rozen Ijebben gerukt en boven dien moest een denneboompje het ontgal- den, dat als zooveel andere in ee» bak aan den kant ran de, straat stond. Verdachte begon met een zijner kame raden te verraden. „Want", zoo zei hij, „niet ik, maar Van der VI. heeft die ro zen afgeplukt. Later heb ik er een van gekregen om op m'n jas te steken". Getuige N. K. te Schoonhoven, beves tigde dit. Hei denneboompje was „omgevallen", toen hij er „met z'n band over wilde strij ken". De ambtenaar van het O M. noemde *t ergerlijke kwajongensstreken, doch achtte het eerste feit niet bewezen. Voor het tweede vorderde hij een geldboete van f 15 bij niet-belaling te vervangen door 5 dagen hechtenis. De kantonrechter legde verdachte f 10 subs. 4 dagen op. Attsrlsl zaken. H. L. C. den D. te Gouda werd door de politie geverbaliseerd, omdat hij zon der rijbewijs e©n duto bestuurde. De man zeide liet vergeten te zijn en kon bet ter rechtsaitting tooneu. Hg werd veroordeeld tot f 2 subs. 1 dag hechtenis. Het OM. bad f 2.60 subs. 1 dag geeischt. Mej M. G. B.—v. D. te Waddinxveen heeft in haar woonplaats zonder licht ge reden. Eisch: f 3 subs. 1 dag, vonnis f subs. 1 dag. M van 0. d. L. te Gouda bestuur de een bandwagen, welke niet voorzien was van een ligplank voor den hond en een bord met de noodige opschriften. Ver dachte zeide, beide vergeten te zijn, maar nu is het in orde. Overeenkomstig dos eisch weijd by veroordeeld tot f 2.59 subs. 1 dag en f 1 subs. 1 dag. Mej. H. v. d. L. te Haastrecbt, heeft ook al zonder lantaarn gefietst. „En dat in Berkenwoude nog wel," mopperde de kantonrechterEisch i 3 subs. 1 dag, vonnis f 1 subs. 1 dag. A. B. uit Gouda, heeft in Stolwijk «onder verguunning gevischt. Daarvoor moet hij nu f 1.50 boete betalen subs. J dag. De eisch wm f 3 subs. 1 dag. CAPELLE A.D. UötffiL. Jan. Geboren: Aiida, d van J. G. do Groot en G. Twigt. Willem Hendrik, z. van P. d. Hek en P. E. Spaan. Pieter Arie, z. van D. G. den Beêten en G. Vonk. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Januari. Ondertrouwd: I. G. de Rek, $4 j., en K. T. Ouwinga, 23 j*P. de Jong, 38 j.» en F. H. Plachta 23 j. S. Jongeneei, 28 j., en C. Borst, 21 j. Geboren: Trijntje, d. van J* Rook enE. Heuvelman. Hendrik, z. van W. de Winter en M A. Boe. REEUWIJK, Januari. Geboren: Cornells, z. van H. Leeuwerik en J. E. van Bennekom Gijsbertus A. B., z. van P. A, van Zuilen en G. A. Vro- nink Lambertha, d. van G. de Jong en J. G. Stolwijk Wilkeknma Md. van Th. Schoonderwoerd en W. E. Overboek Johannes G., z. van J. E. van Beek en J Wilschut. Dirkje A.(, d. van A. van Leeuwen en L. Kikkert. OndertrouwdG. van der Wolf, 37 i, en J. H. Boerefijn, 24 j. SCHOONHOVEN. Januari. Geboren: Johannes, z. yam A. CL de Jooden en J. Visser. Overleden M.' C. van Dam, 84 j. - K. L. Hooijkaas, 64 j., echtgenoote van W. J. Verhoog. G. de Gidts, 85 j., weduwe van J. Snel G. de Hoog, 78 j., weduwe van P. Neuman. J. Kuyf, 83 j., echt genoot van J. Pouw. WILLIGE-LANGERAK. December. Geboren: Nicolaas Andries, z. van A. Zuilen en A. M. van Baaren. Arie, z. van C. Boele en G. J. van Vliet. Nico laas Abraham, z. van L. Sc human en G- J. van Vliet, Overleden: F. van Wijngaarden, 86 j.» weduwe'van J. G. Borgdorff. IJSSELSTEIN. Januari. Geboren: Teunis, z. van M. v. Ewijk en J. ,Hartog. Arie, z. van F. L. v. Os en J. Griffioen. Rienus, z. van A. van der Veer en A. van Laar. Antonia 'Hil- legonda Adriaua, d. van S. R. Hartmgs en A A. Tersteeg. VRIJDAG 22 JANUARI 1937. worden), verschillende malen doorgestikt Overigens is het model zeer eenvoudig en gemakkelijk zelf Ie maken. door JAN KIJKUIT. Een winkelier in nood komt om raad. Het was een zwijgzame en hardnekkige man, die zich deze week aanmeldde en mg te spi eken vroeg. Ik ben in zulke gevallen altijd heel gentykkelijk en laat den bezoe ker binnen zonder hem eerst een verhoor te laten afnemen door anderen: hoe hij heet, vanwaar hg komt, wat de reden is van zijn bezoek, waaiover bij wil spreken, of hg 't met aan eeu ander kan zeggen, enz. Dat zgn meestal de^ vragen, die u gesteld worden als ge iemand te spreken vraagt, ooi ai is hij niet op een hooge, moeilijk te genaken plaats gezeten. Ik zou dgz den bezoeker ook binnen ge vraagd hebben, maar ik bevond mij reeds met een ander in gesprek en ik liet daar om Teun, die hem had aangemeld, vra gen, of er baast bij was ene of bij over een uur nog eens kon terugkomen. Het antwoord was nogal vreegid. De onbekende liet zeggen: „Ik bluf bier staan tot ik hem gesproken heb." Toen degene met wien ik in gesprek was dit hoorde, stond hij op en zei dat hij den man niet wilde laten wachten en dat bij later zgn gesprek met mij zou vervolgen. Zoo kwam dan de onbekende binnen fijj knikte stijf tegen mij en ging op bet puntje van een stoel zitten met zijn hoed op een knie en zijn hand op de andere. Zoo bleef hij onbewegelijk zitten het ge heels gesprek door en hij wendde al dien tijd ook geen oog van mij af. 't Leek een beeld dat daar roerloos en met strakke blik zat alleen de mond, de lippen be wogen; die spraken als volgt: „Meneer Kijkuit, ik heb in de krant ge lezen dat er in Krimpen aan den IJssel bij de firma Van der Giessen twee sche pen besteld zijn en dat daar dus de werk loosheid minder zal worden. Is dat waar mt niet waar?" „Als bedoelt dat het bericht in de Schoonhovenscbe Courant heeft gestaan, moet ik op uw vraag zeer beslist „Ja" antwoorden, als u bedoelt of de werkloos- beid er door verminderen zal, moet ik zeggen: waarschijnlgk wel." „Goed. We gaan verder. Vöor die groo- 4e fabrieken en voor de boeren en voor de arbeiders wordt van allerlei gedaan om hun te helpen. Is dat waar of is dat niet waar?" „De regeering doet wat sij kan om de industrie en de landboaw door de crisis been te helpen, maar met dat &yal van de twee schepen heeft de regeerirt|, zich niet bemoeid." „Goed. We gaan verder. Ik ben winke lier Ik ben niet de eigenaar van Üe Bgen- korf of zoo iets. Ik heb een kleine winkel en die gaat niet goed, die gaat slecht, die gaat beroerd. Kunt u me volgen?" „Tot nu toe wel." „Mijn gedachten zijn zoo: kan er voor mij ook niet wat gedaan worden?" „Er zijn verschillende instellingen om de middenstanders te balpen, zooals het borgstellingsfonds." „Die mot ik niet hebben. Ik kom bij u omdat ik vertrouwen in u heb en ik wil van u een middel hebben om mijn zaak tot bloei te brengen. Als u me dat geeft dan geef k u „Ho, wacht even! Ik wil u wel raad geven, maar ik wil er niets voor hebben. Ik weet iets dat misschien bruikbaar is en dat ik toevallig deser dagen bedacht heb, toen ik in egn winkel wat kocht. Daar kwam ook een jongen iets halen en de winkelier behandelde hem of bij een loopjongen, in plaats van een klant was. Dat bracht me aan 't denken en „Ik geef ze altijd wat toe." „Dat is iets, maar het is te oud, te al gemeen. U moet wat nieuws invoeren, iets wat een ander niet doet en dat heb ik bedacht. Als u de jeugd weet te trekken, hebt u de ouders ook. De winkelier moet weten, waar zijn jeugdige koopers belang in stellen. Als hg bijvoorbeeld weet dat een jongen graag knutselt, dan bewaart hij een kistje voor hem, als hij niets van 'a jeugdige klant weet, dan vertelt hij iets en vraagt hij hem wat en geeft hem eens een nieuw artikel mee om dat thuis te laten zien. Maar waar ik bet meest van verwacht is het volgende. De winkelier, vraagt aan sijn jonge klanten hun ver jaardag en daarvan legt hij een lijstje aan Tegen den datum van den verjaar dag zendt hij de ouders een bericht, dat in zijn zaak voor den aanstaanden jarigs verschillende artikelen verkrijgbaar zijn, die hij opnoemt met de prijzen en op den verjaardag zendt hij een gelukwensch met een kleinigheid uit zijn winkel. Dat stemt niet alleen den jarige gelukkig, maar ook de ouders zijn er mede gevleid en de ja rige toont zijn cadeautje aan anderen of vertelt wat hij van den winkelier heeft gekregen. De kinderen en de ouderen, die dat hooren, vertellen het weer aan ande ren en zoo wordt de aandacht op uw zaak gevestigd. Om die aandacht levendig te houden is het noodig dat u aan uw zaak herinnert door advertenties, want dat is altijd nog de béste reclame gebleken." Hij bleef eenigen tijd mij strak ritten aanzien, stond toen plotseling met een schok op en zei: „Dat ga ik doen. Direct. En als het suc ces heeft, send ik n ook wat op tfw ver jaardag. Bedankt en goeien dag." HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Bij bet bestellen van patronen steeus opgeven bet nummer, dat gedrukt staat onder de afbeelding en de verlangde maat Daar bij dezen patronen dienst niet met administratie- en incassokosten wordt ge rekend, kunnen alleen patronen geleverd worden na ontvangst van het daarvoor opgegeven bedrag. De prijs van de patronen staat bij de afbeeldingen aangegeven. Men kan het be drag overmaken per postwissel, in postze gels of gireeren op postrekening 13763 aan de redactie van dit blad. Bestellingen van Knippatronen, welke Donderdag niet in ons bezit zijn, kupnen eerst in de volgende week in behandeling komen. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1755. Prijs 0.35. Gewerkt of effen fluweel ia voor een meer gekleede japon bet aangewezen ma teriaal, doch ook een wollen georgette of zandcrépe leent zich hier goed voor. Peze voJantkraag en manchetten worden uitge voerd met lichte zijde. De kleine puntvor mige halsuitsnijding werkt gotid, terwgl aan de schoudernaad flinke postuurnaden rijn aangebracht. Ook aan de zijnaad van 't voorpand zgn een paar naadjes aange geven. waardoor het bovenstuk mooi valt- De taillelijn is iets langer genomen dan de normale, waardoor het bovendeel een langer aanzien krijgt. De achterbaan be staat uit één geheel, de voorbaan beeft aparte verkorte zijhaantjes, waarover de middenbaan gestikt wordt. Patronen verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. BLOUSES in groote verscheidenheid worden zoowel in de taille als met aangeknipte of apart aangezette schoot jes gedragen. Kant, ruches, stiksel ook ook kralen, maken de voor naamste garneering uit. Hoogaanal ui lende halslij nen ia het parool. Vesten onderbreken het rechte voorpand van vele model len op alleszins geslaagde wijze, terwijl dchuin opge werkte gitjes of kragen eveneens toepassing vin den Het model links bo ven is zeer gekleed en heeft een vest van fijne nervures met garneering van kant. ©enigszins ge steven, die hoog tegen de hals opstaat. Modern is de kraag beneden rechts, die naar^boven toe uitataat en met enkele baleintjes en leton in den gewenschten vorm gehouden wordt. Of alle modegrillen prac tise!» rijn in verband met de hoog sluitende kragen, laten we onbesproken. meisjesmantel Suocespatroon VkK 1985 Prijs 0.35. Verschillende najaarsstoffen zijn voor dit vlotte meisjes mantel tja geschikt, i Patronen voor meisjes van 46 en 8 jaar beschikbaar. o^ei broodomelet met jam bestreken zgn heer lijk, terwgl an eed jas oud brood geroosterd of in boter gebakken een smakelgk voor gerechtje geven met wat garnalen, zalm, een plak tomaat en ei, roerei en nog en kele andere beleggingen. Waar zoo vele mogelijkheden bestaan om „maar een paar sneedjes brood te ver werken" op een apdere wijze, is het toch zeker wel zonde om ze achteloos weg te werpen. Moeders, leert Uw kinderen eerbied hebben voor het dagelijksch brood en ziet toe. dat ook maar niet het minste onbe> nut wordt weggedaan. Vlekken op linoleum, die moeilijk te verwijderen *iJn worden stevig ingewre ven met vloeibaar metaal poetsgoed, daarna met een vochtige doek afnemen en met waa nawrijven. Indien men spiegels eenmaal per maané met een weinig goede boenwas inwrijft en deze flipk uitwrijft, heeft men ze in den tuseehen tijd slechts met een ver warmde stofdoek op te wrijven. Ze slaan niet aan en blijvpn er door deze behande ling mooi glanzend uitzien. wel effen als fantasie weelsels evenals flu weel. Men kan het al dan niet geheel of gedeeltelgk voeren, alleen fluweel wordt heelemaal ge\oerd Dij wollen weefsels worden kraag en opslagje, zakken, (die ook opgestikt inplaats van uvgezel kun»en VERANDERING VAN SFIJS DOET ETEN1 Enkele practische recepten (berekend voor vier personen) Omelette met geraspte kaas. J4 pond oude kaas raspen of door den vleeschmelen malen. Twee eieren flink klutsen en al klutsende vermengen met 1 kopje melk en 2 eetlepels zelfrijzend bak meel. Geraspte kaas en desgewenöcht een snuifje peper en nootmuskaat door het mengsel roeren, l'/i afgestreken eetlepel boter in de koekenpan smelten en, ala de boter goed heet isL het béslag in de pan gieten Op matig vuur laten bakken en als de omelette, bovenop droog is, een inge vette deksel er op leggen. Koekenpan om- keeren. De omelette ligt dan op het dek sel. Van het deksel af de omelette weer in de koekenpan laten gigden. Als de tweede kant goudgeel gebakken is, de omelette op warmen schotel overbrengen en garneeren met plakken tomaat en een paar takjes peterselie. Bij 't opdienen in punten snij den. Laidsche jachtschotel. In 1 ons boter 3 gesnipperde uien la ten braden. Op het laatst 3 ons in blokjes gesneden jonge Leidsehe kaas er door roe ren. Dit braadsel bij overgebleven aard appelen en groenten van een vorigen dag voegen. Een half theelepeltje kerrie en wat peper er over strooien en een kwartiertje laten stoven op een sscht vuur. Deze schotel kan ook in den oven wor den gezet met een kopje melk er over ge goten en bestrooid met beachuitkru'.m of paneermeel, met hier en daar eeu klein klontje boter. VERWIJDEREN VAN KETELSTEEN. Ketel vullen met water, een half pond soda en twee aan plakken geeneden aard appelen en alles tesamen een half uur la ten koken, leeggieten en enkple malen na spoelen. Alleen geschikt voor email, aan gezien soda alluminium aantast. Deze laagte kookt men uit met water, 'n handvol sout en 3 d.L azijn, ongeveer 10 minuten door laten koken, daarna en kele malen naspoelen. TOMATENSOEP MET GROENE KRUIDEN. 1 Kolf spoot of wat kalfbeentjea, 13/4 L. water, 1 dubbel busje 'omatenpuree, sap van Vt citroen, laurierblad, peterselie (eenige takjes), 1 uitje, 2 kruidnagels, een wortel, peper, sout, 50 gram boter, 50 gram bloem, 1 eetlepel gehakte kervel en I eetlepel gehakte peterselie Het kalfspootje (of de beentjes) wordt opgezet met ruim 1'/* L. water, laurier blad, kruidnagelen, peterselie, uitje, wor teltje en sout en dit laten we tesamen trekken gedurende mnstens een uur, voor al niet hard koken, doch is de bouillon aan de kook gebracht, dan blijft ze daar na slechts om het kookpunt. Boter en bloem worden verwarmd en bij gedeelten bij de geseefde bouillon roerende toege voegd, daarna vermengen we de vloeistof met de tomatenpuree en het citroensap, laten de soep nog een minuut of vgftien doorkoken en doen er even voor het op doen de gehakte peterselie en kervel door. Naar verkiezing kunnen we er een schaal tje met in boter gebakken brooddobbel- ateentjes bijgeven. HET DAGELIJKSCH BROOD. Verwerkt alls rastan. De huisvrouw kan al het overgebleven brood verwerken wat bg een zorgvul dige berekening van de hoeveelheid per dag» nooit zou veel kan zijn. Zelfs de ongebruikte kuisten worden gedroogd in den oven en voor paneermeel gebruikt. Enkele sneedjes geven met een citroenschilletje, melk en suiker een voed zame toesDgs. Sueedjes brood, geweekt in melk en ei en gebakken in boter, be strooid met suiker, zgn niet minder sma kelijk Waarom op vleeschlooze dagen niet een broodschoteltje gemaakt van twee la gen brood met een laagje gesnipperde ap pels ertusschen en het geheel overgoten met 3 a 4 kopjes melk, 2 eieren en eenige eetlepels suiker, daarna een' half uurtje DE 25 MILLIOENSTE FORD. De groote autofabrikant Henry Ford heeft een nieuwen triumf behaald. Maan dag heeft namelijk te Dearborne, in Mi chigan, de 25 miiiioenste auto zijn fabrie ken verlaten. Ford werd hierin door zijn zoon Edsel naar 't tentoonstellingsgebouw van zijn maatschappij gereden. De auto werd hier geplaatst bij de andere histori sche modellen, waaronder zich ook de eer ste door' Ford vervaardigde auto bevindt. 473e STAATSLOTERIJ. VUFDZ KlABSZ. VlESDZ LlJBT. Trekking van 81 Januari. 10.000 No. 1013. 1.000 No. 611, 19667. f 400 No. 6336, 16168. f 200 No. 148, 8366, 18713, 13188, 16143, 16660, 19468. 100 No. 843, 418, 6818, 7038, 7070, 7403, 8181. 8699, 13883, 13787, 16044, 16946, 16779, 18867. 174 2668 244 2905 298 2984 309 3037 330 3065 392 310H 416 3299 654 3343 535 3403 791 3430 971 3446 1065 3548 1122 3591 1256 3617 1266 3811 1.503 3869 1535 4010 1557 4290 1564 4350 1709 4377 2167 4381 2311 4582 2614 4996 PRIJZEN 8152 7830 5271 7893 6370 7919 53ö3 7955 6611 8044 5743 8096 6057 8221 6134 8272 6137 84 1 6 6228 8701 6336 8718 6390 8782 <»60 8819 8525 9281 6529 9302 6781 9372 6965 9649 7078 9805 7183 10063 7355 10099 7372 10288 7430 10299 7627 10457 VAN 70. 10463 13668 10484 13683 10577 13739 10593 13889 10595 13972 10668 14008 10699 14012 107 tO 14077 11599 14095 11883 14227 12023 14263 12026 14346 12230 14377 12341 14424 12426 14458 12727 14903 12905 15188 12908 13767 12919 16022 13084 16095 13118 16120 13311 16143 13380 16209 16534 18645 164564 18920 16672 18933 16(582 19106 16745 19203 16820 19417 16845 19455 16885 19524 16989 19710 17202 19941 17356 20064 17432 20118 17656 20160 17680 20183 17791 20367 17828 20369 17961 20402 18076 20562 18141 20646 18292 20757 18304 20843 18420 20968 18661 NIETEN. 103 2952 6357 8010 10866 13474 16128 18425 275 2089 6375 8058 10868 13522 16159 18443 877 8088 6401 8113 10905 13527 16210 18539 404 3131 5406 8146 10926 13593 18213 18541 607 3137 6419 8148 11024 13594 18219 18566 806 3151 6436 8269 11Q83 13616 16243 18670 819 8193 5452 8361 11119 13662 10273 18736 683 3204 5460 8382 11172 13670 18302 18820 818 3213 6639 8492 11138 13724 16390 19947 848 3258 6668 8532 11269 13748 16452 18963 884 3276 5599 8573 11392 13755 16493 18985 897 3328 5619 8813 11488 13771 16526 19074 042 3335 5646 8885 11513 13788 16527 19076 987 3388 5684 mi 11606 1.3994 16584 19078 1050 3461 5686 8899 11612 14003 26617 19005 1116 3559 5704 8914 11640 14006 16666 19134 1133 3623 5774 8920 11661 14020 16790 1916c 1139 3629 6837 8946 11673 14086 16810 19228 1180 3631 5860 9043 11737 1418$ 16926 192M 1201 3653 5947 9135 11846 14413 16976 19238 12<r2 3674 5963 9150 11927 14434 16997 1926/ 1213 3773 .5982 9180 11984 14529 17057 1927? 1249 3964 6015 9192 12027 14540 170/0 1931? 1281 4013 6031 9207 12028 14596 17092 10361 1327 4014 6145 9278 12049 14598 17106 1936? 1347 4065 6199 9303 12116 14630 17175 19407 1440 4062 6243 9358 12201 14668 17222 19400 1474 4072 6293 9362 12280 14667 17346 19415 1525 4074 6314 9378 12286 14687 17451 19456 1581 4101 6324 9386 12308 14864 17472 19486 1815 4134 6343 9456 12324 14870 17501 19529- 1669 4136 6445 9469 12340 14880 17540 19583 1682 4158 64-59 9499 1 2432 4886 17557 19007 1699 4171 64»9 9634 12434 14897 17594 19630 1706 4208 6494 9645 12452 14910 17698 19634 1760 4418 6628 9721 12486 14012 17687 19692 1861 4500 6631 9731 12502 14967 17703 19702 1866 4596 6640 9740 22552-15032 17705 1£?£Z 1869 4663 6675 9840 12590 15106 17734 19765 mi 4686 6687 9889 12597 15248 17744 19830 1966 4720 6891 9901 12604 15249 17748 198.58 2180 4741 6749 9905 12654 15265 17797 19869 2209 4750 8801 10058 12708 15298 17821 19905 2210 4814 7004 10089 12780 15331 17833 19908 2215 4818 7011 10125 12870 15362 17835 20010 2229 4842 7030 10181 12885 15389 17800 20170 2294 4901 7034 10244 12949 15410 17894 20184 2304 4973 7057 10259 13048 15473 1794e 20218 2827 15041 7132 10278 13090 15484 17958 20285 2888 .5066 7201 10313 13099 15498 18008 30301 2350 5080 72-52 10329 13122 1.5528 18014 20399 2366 5064 7299 10346 13174 15539 1*088 2040-1 2408 5092 7396 10531 132U 16500 18107 2423 6150 7418 10533 1322$ 1-5574 18130 20545 2434 5182 76.51 10576 13251 15675 18259 30W 4572 5200 7675 10628 13336 15,64 1*269 20020 2608 5273 7717 10658 13304 16-85 18289 20664 2617 .5298 7728 10661 13404 15/90 18338 20746 2*36 5314 7731 10660 13429 15815 18340 20889 2746 5335 7838 1060.5 13437 15884 18368 20901 2*80 5340 7860 10768 13453 15963 18307 2924 5355 7046 In 8e vorige lÖ»t stood: 47W m. B. 4799l 9002 m. *- 9ÖQ5. 473e STAATSLOTERIJ. Vutdx Klassx. Dzrdx Lus* Trekking van 80 Januari. f 1000 No. 4916, 16436. 400 No. 13064, 16800, 18209, 19179. f 200 No. 6180, 6269, 6874, 12874, 16381, 16611. 100 No. 1784, 3437, 4202, 7721, 7748, 10124, 15280, 15482, 16062. PRIJZEN VAN f 70. 111 2987 5128 135 2988 5433 1H6 3053 6667 333 3243 5695 382 3322 630U 414 3395 6331 655 3526 6422 580 3328 64/ 755 3581 643. 816 3657 6521 836 3882 6723 941 4041 6758 1353 4115 7080 1408 4248 7205 1578 4289 7396 1851 4300 7563 1892 4311 7598 1991 4383 7742 2127 4480 7831 2199 4 7.36 7896 2443 4758 7904 2762 4945 8056 2072 5031 11747 13452 15838 18714 11848 13475 16854 18763 11872 13496 16002 19148 11899 13506 16209 19261 12109 i; 16357 19339 12199 13676 16437 19347 12242 13738 16569 1 12415 13783 16641 1' 12503 13842 16750 195 12631 14189 16955 1958 12639 14195 17052 1 12718 14552 17114 1 12753 14566 12837 1463*2 17706 1 17897 19846 1468.) 13011 14700 13016 15186 13232 15242 132.54 15372 13255 15423 18800 15441 10738 18005 20127 18009 20347 18194 18215 206Q7 18393 45 2558 5242 60 2563 5268 92 2611 5303 144 2714 6300 146 2788 5417 211 2806 5471 237 2908 5485 248 2812 5501 889 2846 6580 402 2863 5610 494 2894 5651 532 2957 5657 656 '2963 5727 664 3009 5875 668 3057 5984 722 3101 6038 775 8182 0051 820 3198 6302 857 3234 6105 937 3250 6107 981 3433 6116 1032 3471 6138 1058 3478 6162 1129 3547 6215 1155 3600 6237 1181 3632 626.) 1220 3665 6327 1221 3753 6342 1232 3873 6:m 1273 3974 6380 1289 4068 6396 1322 4138 6500 1415 4157 6561 1473 4168 6629 1480 4235 6647 1509 4239 6664 1538 4276 6690 1571 4304 6755 1575 4307 6756 1607 4356 6759 1608 4306 6857 1633 4456 6998 1678 4469 7000 1761 4477 7067 1860 4478 7077 1865 4594 7069 1868 4601 7105 1900 462-5 7145 I960 4627 7187 2006 4637 7198 2022 4666 72.)0 2030 4711 7284 2093 4745 7328 2135 4779 7334 2178 4794 744*» 2204 4806 7544 2237 4821 7545 2245 4823 7694 2296 4927 7713 2339 4097 7725 2372 5075 7777 2396 5126 7851 2553 5206 7922 Ia Je vorige NIETEN. 8151 10563 13445 15483 18070 8198 10584 13509 15505 18079 8215 10589 13539 15543 18155 8225 10594 13.543 15553 18169 8341 10655 13549 15623 18240 8374 10078 13567 15665 18265 8417 10687 13574 15668 18294 8475 10743 13596 15667 18320 8609 10767 13601 15742 18355 8618 10789 13810 15751 18S04 8763 10801 13630 15820 18433 8799 10880 13654 15844 18437 8334 10910 13663 15952 18502 8908 10944 13681 16086 18505 8954 10949 13768 16123 18582 8957 10952 13846 16132 18598 9002 11041 13868 16211 18771 9085 11105 13902 16242 18817 9100 11153 13922 16314 18830 9101 11169 13940 16324 18900 9134 11227 13962 16370 18905 9139 11234 14017 16422 18900 9167 11347 14050 16424 19007 9227 11360 14119 16491 101» 9277 11364 14159 16514 1924Ö 9325 11408 14274 16557 19318 9329 11503 14295 16662 19310 9338 11510 14333 16708 19375 9383 11551 14334 16749 19468 9387 11660 14341 16777 19568 9389 11669 14.145 16935 19700 9500 11675 14348 16984 19807 9602 11762 14392 17008 19830 9512 11908 14408 17093 19843 9537 11926 14444 17108 198«3 9372 11928 14451 17116 19870 96.58 11985 14455 17149 19917 9688 12102 14472 17156 20120 9699 12170 14491 17188 20195 9704 12210 14499 17211 202Ö8 9785 12225 14509 17221 90240 9758 12239 14597 17275 20271 0766 1*2292 14606 17320 20275 9787 12,507 14650 17327 20270 9820 12530 14657 17334 20415 9919 12563 14707 17888 rn"m 9920 12566 14743 17396 9933 12599 14748 17414 1 9053 12641 14879 17527 f 9* >66 12761 14973 17572 9967 12762 14974 17653 101.5*2 12852 14977 17662 Wjuo 101.58 12975 15063 17708 90658 16170 12935 16170 17805 20088 10200 13013 15173 17331 207M 10208 13056 15192 17900 20788 10229 13092 15251 17920 30801 10312 13269 1,5260 17962 20600 10335 13326 15334 17984 20071 10398 13348 15337 18006 20019 10412 1 3378 1.5303 1«011 20066 10414 1 3417 16408 18006 20008 10483 13423 lÜAt «toad.- 13303 w. S. 12088.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5