■Ba Let op.' DuitschlandNederland 2-2 ■tr.l'liJHi: P ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM geen spreekuur Telegrammen Gemengd nieuws Kerk en School Spannende wedstrijd met een voor Nederland gunstig eindresultaat. Plaatselijk nieuws Wat geeft de radio? Gemengd nieuws Landbouw en Veeteelt Elizabet Ooms, Huigerina Martina Kersbergen, Gijsbertje Adriaantje Boon, Tandarts Sterkenburg Couranten (misdruk) Krijn Eijkelenboom, K. Eijkelenboom, GEMENGDE ZANGVEREENIGING Nette Commensaals Huwelijksbemiddeling MAGYAR FREDA BAZAR v»n „Uct Oroene Kruis" MAANDAG T FfcfrmMBl W& TWEE KINDEREN .VERDRONKEN. Bij het schaatsenrijden. OOIEN, (N.Br.), 1 Febr, Gistermiddag waren twee kinderen van den landbouwer K. van Orsouw, de 9-jarige Carolina en haar 14-jari# broertje Martien gaan schaatsenrijder*. Toen de schemer inviel, wilde de vader gaan zien, waar zijn kin deren waren. Hij zocht de omliggende be vroren wateren af, echter yergeefs. Onge rust geworden, waarschuwde hij de ande re leden van het talrijke gezin. Ook vele omwonenden zochten mee. Eerst laat in den avond werd van de vermissing aan gifte gedaan bij de politie Na urenlang zoeken, te ongeveer half twee vannacht, ontdekte men op een afgesloten gedeelte van de Maas, dat was bevroren, afdrukken van kindervoetstappen in de sneeuw. Hier zag men al gauw een wak en na korten tijd dreggen, werden de lijkjes opgehaald Be deelneming met bet zwaar getroffen gezin i« groot. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van hedsn. DEN HAAG, i Febr. Heden werden de volgende prijzen uitgeloot; i 1500 Nrs.: 12920.. f 1000 Nrs.: 594, 1499, 3068, 13411, 19151. f 400 Nrs.: 9136, 13650, 14117, 14176 18576. f 200 Nrs.: 2345, 13478, 15564. f 100 Nrs.: 2091, 8503, 11849, 12789, 16686. 16981, 20075. STIJGENDE WATERSNOOD IN NOORD-AMERIKA. Een dijkbreuk van «en halve mijl. MEPHIS, 1 Febr. De rivier Missi- sippi heeft gisteren een breuk van een hal ve mijl lengte geslagen in de dijken nabij de spoorlijn, KentuckyTennessee, waar door het lager gelegen land zeven voet diep onder water kwam te staan. Het dorp Bessie was het centrum van angst en vernieling. Mannen, vrouwen en kinde ren wisten zich in veiligheid te brengen, maar niemand kon den watervloed keeren Terwijl ook in Ridgely, dat reeds geheel is verlaten, de watersnood in hevigheid toe nam. Het eenige lichtpunt vormt, volgens de legeringenieurs, het gebied in Missouri waar de druk op den rivierdijk zal wor den verminderd. In het geheel werken thans 100.000 arbeiders aan de dijken en hebben 366 personen den dood gevonden. Een millioen zijn er dakloos, terwijl de achadè wordt geschat op een half milliard dollar. AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Veel schade. ATHENE, 1 Febr. Gisteren zijn hier te lande aardschokken waargenomen, die hun centrum hadden in Ghaldeis en op het eiland Deuboea. Er is yeel schade aange richt. Naar tot dusver bekend is, zijn geen persoonlijke ongelukken voorgeko- HET HOOGVERRAADPROCES TE MOSKOU. Veroordeelden terechtgesteld. IXXNDEN, 1 Febr. De correspondent van de Daily Mail verneemt, dat de 13 ver" oordeelden met een machinegeweer zijn geëxecuteerd. Dit bericht is nog niet offi cieel bevestigd. De veroordeelden verna men gistermiddag, dat het doodvonnis was bekrachtigd. Piakof kon geen woord uit brengen. Toen hij zich hersteld had, vroeg bij naar zijn vrouw. Men antwoordde, dat zij in de gevangenis zat. Muralof hoorde de mededeeling met een ironische grijns aan. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. ZEVEN SLACHTOFFERS. Zondag heeft het ijs weer eenige slacht offers geëiscbt. In de buurtschap Herculo onder de ge meente Zwollerkarspel bevonden drie Koontjes van 't echtpaar Cuper, resp. 11, 8 en 8 jaar, zich op 't ijs van de Kolk en vermaakten zich met het vangen van wa terhoentjes. Plotseling brak het ijs op de plek, waar de elfjarige Johan en de negen jarige Hendrik stonden. De achtjarige Marinus schoot zijn broertje* te hulp, doch zij trokken hem in hun angst het water in. Na drie kwartier slaagde men erin de kinderen op te halen. De levens geesten waren geweken. Te Prince^hage waren een aantal kinderen op het ijs aan hét spelen, toen dit plotseling brak. Twee kinderen van dep landbouwer'' Peedien, een jongen van elf en een. meisje van twaalf jaar, geraakten te water. Op het hulpgeroep schoten verschi'lende omwo nenden met ladders toe. Zij slaagdener in de kinderen op den wal te brengen. Kunstmatige aderphaling mocht echter niet meer baten. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Te Bóxtel waren Zaterdagmiddag twee meisjes en een jongen op een ven aan bet schaatsenrijden, toen het ijs brak «en zij in het water terecht kwamen. Een der meisjes en de jongen konden door hand reiking worden gered. De zestienjarige S. S. werd na tien minuten boven water ge bracht en gaf geen teekenen van leven meer. Te Millingen is de 12-jarige zoon van den heer O. bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en verdronken Na een half uur dreggen is het lijk eerst ppgehaald. KETELHUIS IN DE LUCHT GE- VLOGEN. Smid omgekomsn. Vrijdagavond wilde de 30-jarige onge huwde smid M. van Grinaven te Lithoyen (N.-Br.) zijn laschapparaat, dat in een ketelhuis opgesteld stond, tegen de vorst gaan afdekken. Even nadat de man het ketelhuis was binnengegaan, klonk echter een hevige knal. Het ketelhuis vloog uit elkaar. De brokstukken waren eenige straten verder neergekomen. Het zwaar verminkte lijk van den smid werd op on geveer tien meter van de plaats waar het keteihnis gestaan had, gevonden. Men vermoedt dat, doordat de man heeft gerookt, de gassen in bet ketelhals en van het laschapparaat tot ontploffing zijn gekomen. Het geluid van de ontplof fing veroorzaakte in het dorp en in den omtrek gifoote opwinding. MISLUKTE POGING TOT INBRAAK. Schietpartij tot stat Vrijdagnacht is een mislukte poging tot inbraak gedaan in de pastorie te Sftek- holzerheide. Drie mannen drongen de pastorie bin nen en begaven zich naar de kamer van de dienstbode, wie zij om de sleutels van de brandkast verzochten. Het meisje ver wees hen echter naar den pastoor. Hier op begaven zij zich naar diens slaapka mer. Zij klopten aan de deür, doch de pastoor deed niet open, waarop de onver laten door de deur schoten. Hierna na men zij de vlucht, zonder iets van hvn gading gevonden te hebben. Een politie-agent had "net schieten ge hoord. Hij zette de mannen achterna. De zen schoten eenige malëh op hun achter volger, waarna zij in de duisternis ont kwamen. Tot nog toe ontbreekt elk spoor. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Giessen-Oudekerk de heer H. G. P. M. Wiebosch, Gandidaat te Hilversum. Bedankt: voor Genemuiden da. J. G. van Ieperen te Leerbroek. Naar waarneming m dan noigmi *an 1 Februari PUZZLE. Wij ontvingen heden een exemplaar van de interessante Ster-Tabak Püzzle, welke deze week door geheel Nederland huis aan huis verspreid is. .Tot 15 Maart kunnen oplossingen wor den ingezonden, terwijl de uitslag op 30 April a.£. zal worden bekend gemaakt. Vow de prijzen, welke voor deze puzzle worden uitgeloofd, zie men de advertentie m dit nummer. WAARSCHUWING. Er wordt weer druk gecolporteerd rm* bons voor i g. bündenwerk en met een in- scbrijvingslijst door de zg. werkverschaf fing aan blinden in Nederland, opgericht 1895, van P. Visser. Daar het hier geen steunwaardigé instelling of werkverschaf fing bejjeft, raadt de secretaris van den armenraad dringend aan, de bons van Visser niet te koopen. Ameide. De heer C. Streefkerk slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het kerkelijk voorbereiding» examen. Slachtoffers van 't ijs. Capetle a.d. IJssel. De 10-jarige M- Kaptein uit de Dacostastraat had het on geluk bij het schaatsenrijden op het ka naal achter het stoomgemaal „Prins Alex ander", door het ijs te zakken. Omstan ders mocht het gelukken den jongen op het droge te brengen. Gladde wegen. Lex mond. Tengevolge van de gladheid kwam mej. de wed. J. de Jong Vrijdag te vallen, u een beenbreuk be kwam. QNDERSCH^HfÜ VOOR BURGE MEESTER W. BOUDET VAN DAM Oud-Alblas. Bij kon. besluit is aan den beer W. Boudet van Dam op zijn verzoek met ingang van 25 Januari 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen en met benoeming tevens Col ridder in de orde van Oranje Nassau. HET BERGINGSWERK IN DEN IJSSEL Schepen aan den grond. Ouderkerk a.d. IJssel. De IJasel Voor het noordelijk deel dezer gemeente ver toonde een ongewoon schouwspel. Nog steeds was men bezig met het bergen van do lading **a bat in den nacht Het is onzen jongens dan toch nog ge lukt, zij het door in de laatste minuut den gelijkmaker te scoren, hun fraai ongesla gen record nu in een dozijn wedstrijden en hun voorsprong op Duitschland te handhaven en daarvoor komt de Oranje- ploeg, die met invallers voor Smit en We ber in 't veld kwam, een woord van hulde toe, want men weet immers hoe sterk Duitschland in 't veld is, met een keur- ploeg, die wekenlang zorgvuldig getraind was. Wel was 't Duitsche elftal over 't al gemeen meer in den aanval en ook was het gevaarlijker in zijn aanvallen, maar de kranige verdediging, waarin Guldenho ven een van zijn beste wedstrijden speel de, Wilders uitstekend debuteerde ei doelman Halle wel een fout maakte wie maakt nu nooit een fout doch ove rigens prachtig werk deed, gesteund door de goede middenlinie, waarin r. Heel weer in ouden vorm speelde, evenais An- deriessen en Paauwe, wist met het dik wijls te korte Duitsche voorhoede-spel wel raad en zoodoende werden de meeste aan vallen afgeslagen. De voorhoede van het Nederlandsche elftal was het zwakste deel van de ploeg en doordat Bakhuijs niet aaa zijn bewaker wist te ontsnappen, »was de eenige schotter vernageld, want v. Spaendonk, die overigens een goed de buut maakte en door den gelijkmaker in de laatste minuut te scoren, de Nederland sche ploeg voor een nederlaag behoedde, was met zijn schieten niet gelukkig, ter wijl Heetjans wel aardig veldwerk deed, doch voor dool zwak was. De vleugelspe lers Wels en Van Nellen hebben goed ge speeld en vooral Wels was zeer actief en handig en -had een groot aandeel in beide doelpunten. Indien wij verder in aanmer king nomen dat de Duitsche achterhoede van prima kwaliteit was, dan is het re sultaat, 2 doelpunten, eigenlijk nog niet zoo slecht. Het yas voor onze Oostelijke naburen wel een teleurstelling dat de Oranjetruien nog een gelijk spel uit het vuur wisten to sleepen, want indien er van da fraaie kansen die Friedel c*. na de rust gehad hebben, maar enkele benut waren, dan zou Holland verloren geweest zijn. Maar nu zijn wij in alle opzichten tevree en de kans dat Nederland thans de gTOote eer krijgt door Engeland uitge- noodigd te worden, is hierdoor zeker groo- ter "geworden. De wedstrijd. Het fraaie Rhcftwtadion is mudvol als de Fransche scheidsrechter Leclercq laat tossen. Van Heel verliest en daardoor moe ten onze jongens het eerst tegen den vrij sterken wind in spelen. Om 2 35 uur (Duitsche tijd) trapt Bak- huys af. Direct gaat Nederland tot den aanval over en spoedig loet v. Spaendonck het eerste schot, dat echter naast gaat Toch blijkt spoedig dat Duitschland ster ker in den aanval ia dan de Oranjetruien. Met keurig samenspel trachten zij de Ne derlandsche verdediging to passeeren, maar zoowel Galdenhoven als Wilders weten met dit te korte spel wel raad. Dan maar verre schoten denkt Szepal en rang daar vliegt zijn kogel via Halle's handen en de lat gaat de bal echter over 't doel, terwijl even later een schot van Friedel eveneens door Halle over de lat wordt ge wipt Onze jongens laten dit echter niet onder zich en als Wels eens fraai voorzet kopt v. Spaendonck in, doch Jacob vangt den bal. Na 26 min. neemt Duitschland dan de leiding als Gunther een kans krijgt, doch tegen de, lat schiet en de naar bin nen geloopen Lehner in het Nederlandsche doel knalt (10). Het spel is hierna wat meer verdeeld en de Nederlandsche voor hoede doet eepige zwakke aanvallen die echter afgeslagen worden. Dan na 40 mi nuten is het Wels ,die den bal vrij krijgt, hij plaatst keurig naar v. Nellen en deze schiet keihard in 't door Jacob verlaten doel (11), met welken stand de rust komt. In de tweede helft i« Oranje het eerst in den aanval en forceert eenige corners, die Wels keurig neemt, doch Jacob weet boogopspringend telkens te redden en zoo wordt het een strijd waarin de verdedi gingen He aanvallers de baas zijn. Wel krijgt vooral de Duitsche voorhoede eeni ge fraaie kansen, doch alecht schieten is oorzaak, dat deze niets opleveren. Na een half uur ia 't Lehner, die uit 'n pass van Szepan een hard laag schot lost, waarop Halle te laat viel en de bal vliegt in het Oranje doel (21). Nederland ie even terneergeslagen door dit doelpunt en Duitschland blijft in den aanval. Het einde nadert en ieder verzoent zich met een nederlaag, doch dan trekt Oran je nog eens ten aanval, en ziet, een mi nuut voor het einde, plaatst v. Heel goed naar Wels, de Goreu mer getfl een van z'n bekende boogballetjes, precies op bpt hoofd van v. Spaendonck, die met een lichte hoofdbeweging oncler uitbundig ge jubel van vele Nederlanders, de gelijkma ker scoort (28). Duitschland trapt nog af, doch dfraet hierna fluit de goed leidende Leclercq het einde. dag op Dinsdag omgeslagen motorschip „Feyenoord II" Als de vorst blijft aan houden, zal men het werk echter spoedig moeten staken. De scheepvaart ondervindt van deze bergingswerkzaamheden onge meen veel hinder. De rijksbavendienst uit Rotterdam laat slechts bij tusschenpoozen het verkeer door. Dientengevolge hoopt het zich aan weerszijden van de plaats waar het bergingswerk wordt verricht, op en vooral Donderdag met den Oosterstorm veroorzaakte dit groot ongerief, ook mede door den zeer lagen waterstand. Twee motorsleepbooten, de sleepboot „Spaarae" en enkele andere vaartuigen geraakten aan den grond mi moesten den vloed af wachten om weer vlot te komen. HOOIBERG AFGEBRAND. Willige-Langerak. Vannacht ontstond brand in den hooiberg van den landbou wer B. Straver, wonende aan de Lopiker- wetering, juist voorbij de Krom. Toen de heer F. Renee. wonende aan den Kerkweg te Schoonhoven, om half drie vanaf het veer huiswaarts keerde, bemerkte hij het vuur. Over den polder keek hij jnist in de vlammen en daar deze toen reeds flink oplaaiden, besloot hij erheen te gaan. Toen de heer R. ter plaatse kwam, was de brand üog niet Ontdekt. Hij wekte de bewoners en begaf zich. daarna naar den brand meester, den heer Hakkesteegt Het was kwart voor drie, toen deze waa gewaar schuwd en even na drie uur was de vrij willige brandweer reeds ter plaatse en gaf in een ommezien water. Ook burgemeester Schuman, die inmiddels eveneens op de hoogte was gesteld, was spoedig aanwe zig- Toen de Brandweer aankwam, hadden een paar omwonenden, de heeren Den Hartog, rietdekkers, reeds dg eerste veilig heidsmaatregelen getroffen. Zij waren op het rieten dak van de boerderij geklom men en hielden dat met emmers water nat. De brandweer zette dat werk aan dak en gevel eenigen tijd voort, aangezien van den hooiberg niets viel te redden. Dank zij den Zuidelijken wind, liep de De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorig en dag aam Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaringen; eenige kans op regen; weinig verandering In tem peratuur in bet Zuiden; in het Noorden zaohter. Waterstand: Schoonhoven hoog water 8 20 unr, 1 04 M Vreeswijk hoog water 10.uur, 1.30 M. Keulen stand 2.40 M., val 0.13 M. Maastricht 30 Jan. 3.16 M., val 0 29 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 43 graden Fahrenheit ©Maandag 1 Februari: Op ion der 915. Laatste Kwartier Woens dag 3 Februari. Op 1.10. boerderij niet veel gevaar, zoodat men kon volstaan met den borg, die ongeveer 60.000 pond hooi bevatte, langzaam uit te halen Den geheel en morgen in (kt werk voortgezet. Omtrent de oorzaak van den brand be staat nog geen zekerheid, doch men aan kwaadwilligheid. RingrQdML Schel tui oen. Zaterdagavond Beeft de ijsclub op haar verlichte ijsbaan, ondanks het dooiweer, een wedstrijd in ringrijden voor paren gehouden. De uitslag is; ls prijs J. de Bruün Jz met mej. A. Scha kel; 2e prijs L. Beusekom met mej. L. de Bruijn Gd.; 3e prijs J. Koon met mej. A. de Kreij; 4e prijs A. Kroon met mej. M» de Groot, uit Gieasen-Nieuwkerk. Na 4 jaar. GrOof-Ammers. Bij het verrichten van werkzaamheden aan den Lek kant vond de heer den Boer een trouwring. Bij na der onderzoek bleek, dat deze toebehoorde aan zijn schoonzuster, die den ring ruim 4 jaren geleden bij het badea op de zand plaat verloren had. Bij den agent der arbeidsbemidde ling stonden in de afgeloopen maand 29 werkloozen ingeschreven, van wie 25 ge heel werkloos. Dootfelijke brandwonden. Molenaarsgraaf. De 80-jarige echtgenoo te van den heer D. (Vonk kwam Zaterdag met haar kleuren te dicht bij de kachel, waaroji deze in, brand geraakten. Zelf beeft ze nog gepoogd met dekens de vlammen te doovtyj. Haar huisgenooten vondthi haar even later met ernstig* brandwonden. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Zij is reeds des nachts aan haar verwondingen overleden. 57. De poortwachter liet de ruiters passeeren, h'u met de fooi, die de ruiters hem gegeven hadden. De sneeuwlaag was zoo dik, dat de ci pier van de gevangenis het paardenge trappel voor zijn poort niet kon hooren. Boven de poort was een venster. Met geladen pistool stond kajpitftin Gaj gereed om den bewoner te verrassen, wanneer hij dit opende, terwijl een zijner vrienden de poortdeur bewerkte. 58. Het venster werd plotseling open geworpen en kapitein Gay klauterde be hendig naar binnen. „Neem direct je sleutels, yrtoad." bood kapitein Gay, „en breng me naar de cel waar de jongen is opgesloten, die vandaag gevochten heeft. Denk er aan, geen verraad, en snel opschieten. Ik heb haast." De cipier zag in, dat hij moest gehoor zamen. Het pistool van dan kapitein deed i wonderen. A 'MAANDAG t FEBRUARI 1831 Dinsdag 2 Februari. Hilversum I. 1875 M. A.V R.O 8-9 Gramofoon; 910 Gramofoon; 1010 15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramoionn; 10.30—11 Gramofoon; 11—11.30 Wenken voor de huishouding; 11.30—1 Ensemble Jetty Cantor en Gramofoon; 1—1.46 liet Omroep Orkest; 145—2 Gramofoon; s~ 3 Het Omroep Orkest; 3—4 Knipcursus, 4.05—4.30 Moderne pianomuziek; 4.30— 5 Radio Kinderkoor Zang; 5—5.30 Kin derhalfuur; 5.30-6 30 Het Aoolian Or kest; R.V.U. 6.30—7 Cursus; A V.R.0. 7 7.05 „En nu naar bed!"; 7.057.30 Het Koor en Blokfluitenkwartet; 7.308 Èngelsche les voor beginners, 8—8.10 Hieuwberiohten, daarna Mededeelingen; 8.10—10.30 A.V.R-O's Bonte Dinsdagavond Trein, 10.30—11 Dansorkost; 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10—12 Reportage van de poging tot verbetering van het re cord 200 M. rugzwemmen dames an Gra mofoon. Hilversum II. 3015 M. K.RO. 8—815 Wij begin enn den dag; 8.15—-9.15 Concert; 1010.30 Muziekuitzemding voor fabrie ken; 10.30—11.30 Gramoioon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L- H. Perquin; 12—12.15 Politieberichten en Weerbericht; 12.151 De K R O. Me- lodisten en Refreinzang; 11.20 Gramo foon1.20—2 De KJi-0. Melodisten; 2— 3 Vrouwenuurtje; 34 Modecursus; 4.06 —4.45 Het KR.0. Orkest; 4.45—Gra mofoon; 5—5.45 het K.R.O. Kamerorkest; 5.456 De K.R.O. op felioitatiebeaoek; 6 6.40 Hot K.R.O. Orkest; 6.4G—7 Espe- rantocursae; 7715 Poffitieberichten., 7.15—7.35 Lezing; 7.35—8 Sporthalfuur- tje; 88.10 Nieuwsberichten en KJLO.- mededeelingen; 8.108.30 Voordracht; 8.308 45 Gramofoon, 8 45015 De K. R.O. Melodisten en Refreinzang;^9.15 9.35 Opvoering van „De ware schuldige is.935—9 46 Gramofoon; 9.45— 10.30 Solistenooncert door het Symphonie Orkest (U.S.O.10.30—1040 Nieuwsbe richten; 10.40—LI 30 „De Rallye van Mon te Carlo". Ooggetuigeverslag van de aan komst en de klassementsproef; 11.3012 Gramoioon. i Woensdag 3 Februari. Hlfwrswni L 1875 IL VJLRjL 8 uur Gramofoon; 9.30 aur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.PJEL0. 10 uur Morgen wijding. Voorganger: Ds. J. Zuurdeeg; V.A.R.A. 10.20 uur Uitzending voor de arbeiders in cte Continubedrijven; 11. 30 aar Uitzending voor de werkkjozen, 12 u«r Gramofoon; 12.45 uur Het V.^R-A. Orkest; 130 uur Gramofoon; 2 uur Gra mofoon; 2.30 uur Voor de Vrouwen; 3 uur Voor de kiilderen; 5.30 nor Melody Gir ds; 6 uur Orgelspel; 6^0 uur Dansorkest: 7 uur Kua je nog zingen, zing dan n*eet, VP.RO. 730 «ar iCursw; V-AH-A. 8 uur S.O S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsbe richten en V.AJLA.-Varia; 8.16 uur Men vraagt en wij draaien; 845 uar „Jacob van Artevelde". Een reeks boor beeld en uit bet leven van den Ylaameohen vrij heidsheld, 9.45 uur Gramofoon; 10.05 uur Het V.ARA. Orkest; 11 uur Lezing, 11 30 uur Gramofoon. Hilversum II. 3015 M. N.GR.V. 8-8.30 Schriftlezing, Meditatie en Gramofoon, 8 309.30 Gramofoon, 103011 Morgen dienst onder leiding van Ds. H. J. Jager; 11—12 Het Ensemble Van dor Horst en Gramofoon; 12—12.15 Politieberichten; 12.15—1230 Gramofoon; 12.30—130 Ver volg Concert. 1.30—2 30 Orgelspel, 2 30 —3 Gramofoon; 3—3.30 Lezen van Ghr. lectuur; 3.30—3.45 Gramofoon, 45 Zangrecital en Gramofoon; 56 Kinder uurtje; 6—630 Landbouwhalfuurtje; Voof de Binnenvaart. 6-30—7 P. Veldstra: „Het binnenaanvaringsreglement". L. K. A. v. Duuren: „De motoren"; N.C.R.V. 77.15 Politieberichten en Nieuwsberichten N.G. P 7.15—7 45 Gramofoon; 7.45—8 Radio reportage, eventueel Gramofoon; 8—815 Weer- en Nieuwsberichten; 8159 Het N.G.R.V. Orkest; 9—9.30 Lezing; 9.30- 10 Vervolg Concert; 101005 Nieuwsbe- riahten; 10 05—10.20 Schaakcursus; 10.20 —10.45 Vervolg (Concert; 10.45M-L30 Ook zouden nog verscheidene familiele den zijn gearresteerd van de in het pro ces tegen Radek ca. veroordeelde perso nen. De verzoeken om gratie van aljle der tien veroordeelden zijn afgewezen. HET CONFLICT IN DE AUTOMO BIEL-INDUSTRIE. Bemiddeling van Roosevelt? Voor de tweede maal heeft Sloan, de president van de General Motors, een uit- noodiging van mevrouw Perkins, de Ame- kaansche minister van Arbeid, tot deelne ming aan besprekingen met den leider van den bond van arbeiders in de auto-in dustrie, afgeslagen. Men gelooft, dat Roo it thans persoonlijk zal ingrijpen, ten einde tot een regeling van het conflict, waarbij 200.000 arbeiders betrokken aajn, RADIO-CENTRALE. Programma CL Dinsdag 2 Februari Brussel Vlaamsch 8 Gymnastiek, 820 Gramofoon, 8.30 Kroniek van den dag, 8.40 Gramofoon, 8-46 Gesproken dagblad, 9 Gramofoon; Pauze 920>11.20; Daiv- marks Radio 1120 Ensemble; Keulen 12.20 Mededeelingen en Gelukwensohen, 12.35 Goncërt. 1.20 Mededeelingen; 1.35 Concert; Uandon Regional 2.20 Dansmu ziek, Orkest, 3.20 Het Stedelijk Or kest van Torquay; National Programme 4.50 Hongaarsch Zigeuner Orkest; Brus sel Fransch 6.20 Dansmuziek; National Programme 536 Trio; London Regional 6.20 Het B.B.CL Theater Orkest; Keulen 720 Nieuwsberichten, 7 30 Westdeutac-he FestnachtI"; London Regional 9.20 Variété, 10 Orgelconcert; Hamburg (Ber lijn, Keulen) 10.20 Populaire- en Dans muziek; NkionaJ Programme 1120 Daas- orkest Woensdag 3 FsbmarL Brussel Ylaamsch -8 Gymnastiek, 820 Gramofoon, 8.30 Kroniek van den dag, 8.40 Gramofoon, 8 46 Gesproken dagblad, 9 Gramofoon, Pauze 9.20—11.05; Natio nal Programme 11.05 Orgelconcert, 11.35 Gramofoon; London Regional 1150 Cine- roe Orkest; National Programme 1250 Filmmuziek, 120 Hippodrome Orkest: London Regional 2.25 Het B.B.G. Wels Septet. 2.50 Gramofoon; National Pro- gramme 3.20 Dansmuziek; London Regio nal 336 Orkest, 4.20 Troise en zijn Man deliers; Keulen 5.06 Gevarieerd ©oucert; Nation»' Programme 5 40 Het Bk B.C. Dansorkest; Keulen 5.55 Gramofoon; Na tional Programme 7.06 Orgelconcert, 7.20 Programma, uitgevoerd door onbekende art iet en, 8.05 Twee Orkesten; Berlijn 8.35 Populair concert; Motala (of Diversen) 920 Dansmuziek; Berlijn 9-50 Popul ai re en Dansmuziek; National Programme 11.30 Het B B C Dansorkest DE VELLEN HINGEN ERBU Dank x« UOOSTERBALSEMkSM xü* kand «aai gold la orda „7 Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand we» geheel en el wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbaleem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben, kunt er zich geen voorstelling aanmaken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef O de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoonMeor% K Fn te VOf AKKER'S OSIOINItL, TBR INZAQI „Geen goud zoo goed Onovertroffen bQ brand- en «dj wonden Ook ongeëvenaard als wrUfmiddel bij Bfeeomatlek, aplt en pUnlyke spieren Overal per pot v. 20 gr. f dB» en &0 gr. f 1.— DE OVERSTROOMIMSIUIIP M AMERIKA. STORTREGENS VERERGEREN HET GEVAAR. Het door den watersnood geteisterde gebied der Ver. Staten, wordt nog ern stiger bedreigd door «en plotaelmgen he vige» regenval, die «en nieuwe stijging van het''water welhaast onverintjdelijk maakt. In> het reeds verwoeste gebied van de Ohio en het ip bedreigde Mississippi dal, waar llö.OOU man troepen en bui- ■vgerlijke vrijwillige!» dag en naoht in de weer zijn om de dijken op de bedreigde punten te beschermen, gutst het water in atroomen neer. Vooral in Cincinnati, Louisville en Evansvüte, waar het water ruim drie en «ep halve meter hoog staat heeft de regen de ellende van de vluchte lingen nog vergroot. Ook te Cairo viel zware regen. Hier heeü bet water den top van de dijken bereikt, welke over een ai- stand van dertien kilometer versterkt zijn met planken, aarde en zandzakken. Hevig heeÜ het ook geregend te Mem- plus, waar bet leger ujn hoofdkwartier heelt opgeslagen, in de verwachting van 'n mogelijke evacuatie van het geheele ge bied langs de Missis6ippi-rivier van Cairo tot New Orleans. Reeds 60.000 personen zgn naar hooger golegan terreinen m Ar kansas overgebraciit, torwgl ÜUOÜO hun huizen in Missouri hebben verlaten. Nog steeds gelooven de officieren der genie, dat de dijken van den Mississippi stand zuilen houden. Zaterdag beeft een licht aardbeving plaats gehad, die echter geen schade aanrichtte. Geraamd wordt, dat 60 milliard ton water thans de Ohio afetroomt naar den Mississippi. Ontzettende etter*. Blijkens gegevens van het Roods Kruis zouden in 12 staten vierhonderd perso-. ueu ten gevolge van ds overatroouaingen zijn gedood, 800.000 huizen zijn over stroomd of verwoest, terwijl meer ém 500.000 menschen dakloos zijn en meer dan 250000 in hun huizen zitten opgeslo ten, of elders een toevluchtsoord hebben moeten zoeken. Te Louisville alleen zijn 200.000 menschen tegen typhus ingeënt. HET NOOOWEER AAN DE POB- TUGEESCHE KUST. 34 vaartuigen vtrgaan to Loixofe De typhoon, die te Lissabon en in een groot deel van Portugal groote schade heeft aangericht, ie weggetrokken. Het valt moeilijk de schade in cijfers weer te geven, daar nadere bijzonderheden nog steeds ontbreken. Bij Ancora heeft de zee een dijk van veertig meter lengte wegge slagen. In de haven van Leixoës zijn to taal 34 vaartuigen vergaan. 13 DOODVONNISSEN IN RUSLAND. Radek en Sokolnikov krijoea 9«- vangenirotraf. Vrijdag is mitspraAk gedaan in het po litieke proces te Moskou. Dertien der beschuldigden zijn ter dood veroordeeld. Radek, Sokolnikov en Arnold zijn tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld en Stroilov tot acht jaar. Onder de ter dood veroordeelden zijn Pjatakov, Serebrjakov en Moeralor. Tretzki over het vonnis. Trotzki verklaarde omtrent het vonnis van Moekou, dat dit „van te voren was voorbereid" en dat men slechts om den schijn te redden, enkelen van de beschul digden het leven schonk. v Men spreekt er te Moskon over, zoo zei Trotski, dat mijn nitleveriög zal worden geëischt. Reeds gedurende het vorige proc^p (tegen Zinovjef en Kame- nef in Augustus) heb ik van Moskon ver langd, dat men aan een Noorsche recht bank het materiaal zou voorleggen ter motiveering van een uitleveringsverzoek. De weduwe van Lento ge arresteerd? Naar een Duitsch nieuwsbureau mit Watwchau meldt, is te Moskou bet ge rucht ia omloop, dat ook dn weduwe van Lsmn is gearresteerd. Dit gerucht is nog niet door de officieel» instanties tegsnge- STEUN AAN DE KLEINE BOEREN. Een uitkeering ineens. In afwachting van iftjf resultaten van de proeven onder leiding van het departement van sociale zaken inzake de tewerkstelling van kleine boerefl op het eigen bedrijf, daar, waar zoogenaamde „zichtbare"' werkobjecten aanwezig zijn, heeft de mi nister van landbouw en vi&scherij besloten een direclen financieelea steun aan de kleine boeren te verleenen. Voor dezen steun komen alleen die boeren in aanmer king, wier hoofdberoep in den landbouw ligt, met dien verstande, dat zij niet aan geslagen zun in de rijksinkomstenbelas ting en dal bet bedrijf niet kleiner is dan 1 H A. au niet grooter dan 4.99 H.A. Kleinere bedrijven krijgen grootere uitkeering. Bij do verdeel ing van het door den mi nister van landbouw en visscherij beschik baar gestelde bedrag zal onderscheid ge maakt worden naar gelang de bedrijfs- grootto van 1 tot en met 2.Ö9 of van 3 tot eb met 4.99 H.A. Aan hen, die een be drijf exploiteeren van 1 tot en met 2.99 H.A., zal een groqter steunbedrag worden uitgekeerd dan aan hen, die een bedrijf exploiteeren van 3 tot en met^ 4.99 H.A Er kan op het oogenblik nog niet precies worden medegedeeld, hoe groot de uit keering voor iedere groep zal zijn, maar men kan aannemen, dat voor beide groe pen samen de gemiddelde uitkeering zal schommelen om de f 35 per bedrijf. De noodige formulieren voor de belang hebbenden zullen spoedig ter beschikking worden gesteld, waarop de aaugifte zal kunnen plaat» hebben. VARKENS VOOR 46 CENT PER K.G. Varkens handelaren protesteeren, In een telegram dat de Ned. Bond van Varkenshandelaren te Leeuwarden Vrij dag heeft verzouden aan den minister van landbouw, wordt geprotesteerd tegen het koopen van varkens voor 46 cent per kilo levend, voor de veehouderijcentrale. De bond seint, dat dit o.a. bij Gorincbem ge schiedt in opdracht van kringzaakvoer ders en inspecteurs in de Albla&serwaard. Dergelijke handelingen beschouwt de bond als een oneerlijke concurrentie, waardoor de handelaren nog ernstiger dan thans roeds bet geval is. in hun bedrijf worden benadeeld. De bond verzoek den minister daarom, dergelijke onregelmatigheden te doen ophouden, teneinde de handelaren met verder te dupeeren. HET CRIS1S-BOTERMERK. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenhuicteche boter sqn voor de week van 16 Februari, behou dens tasschentijdsche wijziging, vatoge- op 89 m Tot ons aller droefheid overleed heden onverwacht onze lieve Zuster, Behuwd zuster en Tante, in den ouderdom van bijna 64 jaar. Mede namensNrerdere familie: JANSjE A. pOMS. Ammerstol, 30 -1 - '37. Achterweg 172. Teraardebestelling op 3 Ffebruari v.m. Heden behaagde het den Heere, na een smartelijk lijden van onze zijde weg te nemen ons innig geliefd Dochtertje en Zusje Jannetje Adriana Ooms, in den nog jeugdigen leeftijd van 9 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, W. VERKA1K P. VERKA1K—Ooms. Kinderen, Behuwdkind en Kleinkinderen. Bergambacht, 31-l-'37. Het bestuur van de Onder linge Brandwaarborg Maat schappij Lopik en Omstreken, gevestigd te Lopik, geeft met leedwezen kennis van het overlijden van den heer Johannes Overbeek te Cab au w, die- vanaf de oprichting onzer Maat schappij bestuurslid is geweest Het bestuur voornoemd: G. VAN JAARSVELD, directeur. C. M. STRIEN, penningm. M. KROMWIJK) J. VERMOND leden C. VAN KATS Pz.j Lopik, 29 Januari 1937. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Zuster en Behuwdzuster In den ouderdom van 77 jaar. Namens de Familie: Mevr. de Wed. M. NIEUWEN HUIZEN— Kersberoen. E. KERSBERGEN. H. KERSBERGEN. H. M. KERSBERGEN— VONCK. Lekker kerk, 29 Januari 1937. Voorstraat 17. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, na een korte ongesteld heid, onze geliefde Vrouw en Tante geb. Middelkoop, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Mede namens PETER BOON, JAN VAN MIDDELKOOP. Meerkerk, 30 Januari 1937. Bazeldijk C 69. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag 3 Febr., 's miadags 12 uur. MOLENAARSGRAAF houdt a.s. Donderdagavond Hflvea 25 Schggnhoveu Heden overleed, tengevolge van een ongeval, na een kortstondig lijden, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Weduwnaar van J. Kreukniet, in den ouderdom van 65 jaar en 8 maanden. Zijn diepbedroefde KINDEREN. Groot-Ammers, 30 Jan. 1937. Het Bestuur van de Afdeeling Groot-Ammers der Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn Bode, den Heer K. Eijkelenboom, die gedurende 26 jaar zijn beste krachten aan de Ver- peniging heeft gegeven. Het Bestuur van het Leesge zelschap „Nut en Vermaak" te Groot-Ammers geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn Bode, den Heer die gedurende 26 jaar met groote plichtsbetrachting als zoodanig is werkzaam geweest Heden behaagde het den Heere, na een langdurige ongesteldheid, nog geheel onverwachts, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Man en der kinderen zorg- zamen Vader, den Heer FL0RUS DE KREIJ, in den ouderdom *an ruim 41 jaar. Wed. KL. DE KREI]— BaitKER. OERRIE. JAN. Giessen-N ieuwkerk, 31 Jan. "17 A.s. Dinsdag 2 Februari 's avonds 8.30 word! een Algemeens Vergadering in de leeszaal van het Nuts- gehouw gehouden, om te komen tot oprichting van een onder leiding van den be* kenden Dirigent H. Zanen» Het voorloopio Bestuur Uit de hand te koopi Een goed onderhouden ARBEIDERSWONING met 3 Schuren en 23 A. 59 c.A. Grond. Ruim 30 varkensmerken en gelegenheid tot het houden van 12 varkens. Het pand is gelegen Benedenheul D 12, Stolwijk. Inlichtingen bij G DEN HOED, Wilhelminastraaf, Ammerstol; H. BONGERS, Benedenkerk, Stolwijk en K. BOTH, Streefkerk. gevraagd, billijke prijs. J. ZWIEB, Oude Singel 174, 4 Schoonhoven. Brieven, met opgaaf leeftijd, te richten aan „SUCCES" Boichweg 34A te Gouda de beroemde Zigeunerprimus, voorspelt I' de toekomat op de in het Aiutegebouw te Schoonhoven. «BOPENOij "ÏTXo.,éénmaal gratis gegrabbeld Entrée 10 cent, waarvoor WoenAdagnilddag POPPENKAST om li, 3 eu 4 nnr U

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2