--- Plaatselijk nieuws Rechtszaken GEE Bi 2000s AXn-DUÏ NEW-YOR WOENSDAG 3 MAART 193, No. 7780. NI De werden memoreerde de geschied op lest der inspectie. getuige een de Een winkelier heeft aangifte grtfean van diefstal van een damesrijwiel RECHTBANK TE ROTTERDAM. (Zitting van 1 Maart). een ge- den naar Pleiter concludeerde tot bevestiging het vrijsprekend vonnis. Uitspraken 15 Maart den een ge- open. :hter Verseb i en Vrij» ling: vo •naande Met ve Lekkerkerk De aanvoer van eieren op de veiling bedroeg 8051 stuks De kippen eieren golden f 44.10. de eendeieren f 3904 per 100 stuks Selderij f 11.55 per 100 bos. i komst is nog niet vas gesteld. Verder werd bij instemming betuigd met het besluit van 'P. G. waardoor deze len georganiseerd en hoopte op een langdurige en goede sa menwerking. Ook bracht spr. eer} woord van dank aan den heer Wildschut. Epkele volksliedei en onder begeleiding op 't orgel door jn< door de aanwezigen samenspraak volgde „Twee episoden het leven van Prins Willem I”. Ze herinneringen wakker en ”Er zijn te werk. Dat w iedereen een rigbeid van men. Een de len is bet van 48 uur uur. Dat lijkt ze niet kunn dien korleren Het is immei van de lagere muur kunnei arbeiders zijl in 40 uur te Het vraag beidstijd is e< tje, maar eet nog geen opk internationaa- heeft er zelfs voor bijeengei weg kon vind agenda gebrat ties van 1931 jaar bevat we heidedag. Mei stuk eenigern die het behan den overzien aanvankelijk takken, die d leken, n.l de bare werken, de bouwvakkt textielnijverbe trio. Na lang van de 7 indt eerstgenoemde fen, maar tot vaarden door gekomen. Het vraagsl eiale zijde dei economische voordoet is: geregeld? M« loon beboudei arige week of worden vermi anu sprake zi A BON N E ’8, Diefstal van stssnen. De rechtbank heeft den 29-jarigen straatmaker H. J. D, gedetineerd, veroor deeld tot V maanden gevangenisstraf met aftrek van de pieventiev» hechtenis, we gens diefstal van ongeveer 12 000 steenen, die verdachte had weggehaa d van tas te Haastrecht, waar de steenen bruikt werden by den aanleg van provinciated weg van Haastrecht Gouda. VER DER Kort gelede New York, L de vrouwenaf' Joodsche con land de oprze Jogsgevaar en wereldlentoon wilde doen ii met het bruii reldvrede bed den. Deze bel ben te Berlijr diging uitgek te Washingto protest bij de gediend en ei voerige offici >a op een ve kaansche ove De Duitsch den Met ops pagina beslaf rede van La La Guardia, beioepen, zijn soon beschre' achrijving. De bladen de Amerikaa moeten geven tegen La Gui ker zal dit i hoeverre de trekkingen oi zullen hebbel gen van de 1 opzichte van aanneemt. Als gevolg inrichting ka zeggingschap gen, welke n ke staten of i De Amerik tenlandsche 5 lej. Wildschut, werden gezongen, waarna een uit riep toonde wat Oranje voor ona volk beteekent. Het ge heel voldeed zeer goed. Hierna vormden de medespelers een ta bleau, voorstellende de aanbieding van het Wilhelmus door Marnix van St. Aldegon- de. Het Wilhelmus werd door de aanwe zigen medegezongen. Een flink stukje hersengymnastiek werd ons daarna opgediend, een gedicht van ongeveer 360 regels, door mej. B. v. Essen gedeclameerd. Het verhandelde het leven van Prinses Juliana van de geboorte tot heden en was geschreven door Leo Lens Het werd in ademlooze stilte aangehoord en na afloop barstte een daverend en wel verdiend applaus los. In de pauze werden zakjes met bruid suiker* rondgediend, waarna de Meisjes en Knapenvereeniging achtereenvolgens e©n tableau en een revue van nationale liederen ten tooneele brachten, welke zeer in den smaak vielen. Tot Mot de Oranjefilm. De heer Hün- sche fungeerde als oprerateur. Bereidwil lig had hij zijn apparaat hiervoor afge staan en een uitstekende film werd ver toond. De heeren Wildschut en Hünsche had den ieder een bloemenmand in ontvangst te nemen, waarna de heer De Goojer met psalmgezang en gebed sloot. Tegen drie personen is proces-ver- baal opgemaakt wegena overtreding van de motor- en rjwielwet. gehoord D Wyglke een vonnis van den kantonrechter da, waarbij hij.was vrijgesproken overtreding van de Motor- en T van welk vonnis de ambtenaar O.M. in appèl was gegaan. Verdachte had in den avond van 2Üen October op den Zuider IJsseldijk auto bestuurd, waarmee een defect worden auto van D. Boer werd voortge trokken. Er was nu een aanrijding ont staan tusschen een Babyford, die uit te genovergestelde richting kwam en de ge trokken auto, tengevolge waarvan deze van de voorste auto was losgeraakt on den <,m--» - nu ver_ een het oor- deze aanrijding, k een manoeuvre Geslaagd. Capelle a.d. IJssel. De heer W van der Plicht behaealde hel d ploma bankwer ker aan de Ghr. Ambachtsschool te Rot terdam (Gordelwpgj Capelle a.d. IJssel. ren. Ook de remmen waren niet in orde Het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat verdachte schuld aan de aanrijding heeft erkend en dat door het getuigenverhoor die schuld ook wel bewezen is. De auto, waarmée verdachte gereden heeft, toonde verschillende afwijkingen: de remmen en de stuurinrichting deugden niet. Verdach te was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs, zoodat men hftr feitelijk wel kan spreken van een opzettelijk in gevaar brengen van de veiligheid van het ver keer. Het O.M. eischte f 40 boete subs 20 dagen hechtenis, benevens zes weken hechtenia, doch voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaten. De verdediger, mr. H de Bie Jr., heeft op een clemente straf aangedrongen. Een tandtechniker te Schoonhoven De tandlechnicua F. van I. uit Zuilen was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens overtreding van art. 436 Wetb van Straft, was veroordeeld tot f 200 boete subs. 20 dagen hechtenis, doch voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte zou op 9 December te Schoon hoven, niet toegelaten zijnde tot het be roep van tandheelkundige, een afdruk ge nomen hebben en een kunstgebit hebben geplaatst. I Verdachte zeide, dat hij nu ruim een jaar ook in Schoonhoven w gevestigd. In dijk wa.s afgereden Aan O. werd welen, dal hij door het maken vato manoeuvre, waardoor hij te veel op linker weggedeelte was gekomen, de zaak geworden was van d Verdachte ontkende zulk i te hebben gemaakt. Als eerste getuige werd Boer, die de auto had bestuurd, door verdachte werd voortgetrokken. Men was nauwelijks op weg gegaan, toen de aanrijding plaats had. Getuige's auto wan met een ketting aan den wagen van ver dachte verbonden, doch dit was zoo ge schied, dat getuige den wagen kon be sturen. Van een teveel op het linkerweg- gedeelte komen is volgens dezen getuige geen sprake geweest en naar zijn meening moet de aanrijding dan ook heb gevolg hiervan zijn geweest, dat de bestuurder van de Babyford een zwenking heeft ge maakt. Deze is immers langs de vracht auto van verdachte gekomen, die breeder is dan getuigd*! auto. De bestuurder van de Babyford, C. Blok, verklaarde, dat hij verdachte's auto niet heeft zien aankomen. Er was één licht, dat getuige verblindde Hij dacht dat zijn tegenligger een motorfiets was, die over het midden van den wefc reed. Ge tuige had zijn vaart aanzienlijk vermin derd, zoodat hij bijna stilstond, toen hij als een schim een gevaarte langs zich zag schuiven. Dit was verdachte's auto. Da delijk daarop had de aanrijding plaats met de vastgekoppelde auto van Boer. De twee passagiers, die in de Babyford waren geweest, verklaarden als de be stuurder. Ook zij hadden slechte één licht gezien. Toen zij na de aanrijding echter naar verdachte's auto gingen kijken, za gen zij twee lichten branden. Een verkla ring daarvoor konden zij niqj geven. De rijksveldwachter H. A. van Rijen, die na het ongeval ter plaatse eenige op- metingen had gedaan, verklaarde, dat uit de sporen was gebleken, dat de Babyford geheel aan de rechterzijde van den weg had gereden, zoodat er voor de vrachtauto van verdachte en de daarachter gekoppel de auto een speling van ruim 1 Meter overbleof ofti te passeeren. Het O.M. wees in zijn requisitoir op da vrij gebrekkige wijze, waarop de auto van Boer achter die van verdachte was beves tigd. De bestuurder van de Babyford heeft naar de meening van het O M' gereden zooals het behoort, maar verdachte schijnt er geen rekening mee te hebben gehouden, dat de achter hem volgende wagen wat te veel op het midden van den weg zou ko men, wanneer hij een kleine zwenking maakte. Het O M. meende dan ook, $at het vrijsprekend vonnis ten onrechte was gewezen en eischte met vernietiging daar van verdachte’s veroordeeling tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J I. van Doorninck uit Oudewater, betoogde, dat uit niets eenige schuld van verdachte is gebleken Wat de gevonden wielsporen betreft, wijst spr. op de mogelijkheid, dat men het Spoor van het rechterwjel voor dat van het lin ker heeft aangezien, zoodat in werkelijk heid de bestuurder van de Babyford niet hjelemaal rechts wan den weg heeft gere den, maar te veel naar het linker gedeelte. Pleiter concludeerde tot bevestiging van instemming betuigd met het besluit het bestuur, om de rijmprent van T Houtens ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana nie' beschikbaar te stellen. De voorzitter doelde mede, dat hij in de bestuursvergadering gepoogd bad het vers te lezen, maar dat hem dit niet gelukt was, terwijl hij er ook geen zin van begreep. Inplaals hiervan werd aan de kinderen een gedenkschrift ui gereikt. Het invoeren der nieuwe spelling bleek te zijn geschied op last der inspectie. Daarna werd de vergadering door Ds. D. A. Vogel, na het zingen van Ps. 105 26 met dankgebed gesloten Geref. Kerk. Ouderkerk a.d. IJssel. De avondgods dienstoefening in de Geref. Kerk zal met ingang van Zondag 7 Maart een kwartier later aan vangen, en dus te 6.15 uur. ..Nederland en Oranje”. Ouderkerk a.d. IJssel. De A.-R. Kies vereniging „Nederland on Oranje” kwam Maandag onder voorzitterschap van den heer G. J. Hoogondijk in de Ghr. Schooi I in de Kromme in ledenvergadering bij een. Na de opening werden de notulen gele zen en vastgesteld. Vervolgens sprak de heer G. J. Hoogen dijk over art. 10 en 11 van het A.-R. Be ginselprogram In deze artikelen belijdt de A.-R Partij, dat zij de geweatelijke en en gemeentelijke autonomie, voor aoover deze niet strijd met de eischen der staats eenheid is en de rechten van enkele per sonen niet onbeschermd laat, door decen tralisatie meer tot haar recht wik laten komen, (art. 10), en dat zij het verwerpen van begroetingen, om redenen buiten die begrooting gelogen, tenzij in zeer buitenge wone omstandigheden, als machteover- schrjjding afkeurt (art 11). Aan de hand dezer artikelen hield spr. een referaat, dat door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd oen ruim gebruik gemaakt- Kiezerslijst Vllst Op de kiezerslijst 1937 komen voor de rpnnen van 238 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en vah 234 kiezers voor den gemeenteraad. In verband met de last, welke vele inwoners ondervonden van het z.g. „beur zen’ op de straal, heeft het gemeentebe stuur verboden zich op te houden op de hoeden Hoogstraat/Veersteeg en nabij de Havensluis. De politie zal hierop nauw lettend toezien. temperatuur van 30 gr. G. wordt gestremd met behulp van 30 gram of 2 eetlepels stremsel por 100 Itier melk kunnen moeilijkheden worden vermeden. d. Te snel snijden en roeren, waardoor witte wei ontstond. Vanzelfsprekend moet een goede verdeeling van de wrongel plaate hebben, maar er moet voor worden gewaakt, dat zulks niet met het veroorza ken van wille wei gepas,rd gaat. e Roermessen met een een te geringe wijdte tusschen de messen, werden evenals in 1935 nog aangetroffen. Snijmessen waarvan de onderlinge afstand tusschen de messen minder dan 2 c.M. bedraagt, moe ten als ongeschikt worden beschouwd De kaasmessen, die tegenwoordig worden ge maakt. hebben een wijdte tusschen de mes sen van 22 o M. Bij de vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken slaagden voor het diploma verbandleer de dames J. Slobbe en J. A. Slobbe en de heeren H J. van der Kooij. J. van Veen, W. van Eijk, J. den Ouden en A. van den Berg. Aanrijding. Capelle a.d. IJssel. Up den 'a-Graven- weg had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een melkwagen. Be.de wa.ens bekwamen veel mater iele schade Perzuunlijze ongelukken kwamen niet voor. De eigenaars waren niet verzekerd- ,J. van der Endt. t Gouda. Na een langdurige z ekte is hier op öü-jaiigen teeltijd overleden de heer J. van dei Endt, uud-iriapecteur le klasse tan den Baad van Arbeid Hij *as vooral in pruiestantech-chria- lelijke klingen en op liefdadig gebied een geziene figuur Jarenlang was hij pen- n ugnieester van de Wijkverpleging en voorzit ei van de Na' Chr. Geneelont- huuJ.svereeniging, afd Gouda, alsmede van de vereeniging Kerkelijk leven, van het college van d akenpn van de Ned. lltrv Gemeente van de Christelijk Histo rische kiestereeniging en van het crisis comité A De overledene maakte sinds IQ.il deel uit van den gemeenteraad, '’waar hu zit'ing had voor de Protestantse!] Christelijke groep Onderscheiding. Gouda De aan de orde van Oranje Nas sau verbonden eere-meda lie in brons is uitgereikt aan den heer C. J van de Kleij. stoker bij de N V. De Goudsche Machinale Garenspinnerij alhier Een schadepost. Haastrecht. Zaterdagmorgen stond Gebr Bakker Sc Zonen een vrachtauto ge parkeerd op de Hoogstraat. Toen uit de richting Gouda een zware trailer nader- I de. was de weg voor de laatste Een tegenligger echter, die achïer stilstaande auto had moeten wachten en de zware trailer had moeten laten voor gaan, deed dit niet. De haastige chauf feur zou er nog even doorglippen en dat gelukte hem. maar daardoor moest de trailer plotseling stoppen Hij werd ge volgd door een vrachtwagen en ook de chauffeur van die wagen moest dus plot seling sterk remmen De rem brak en de vrachtwagen reed den trailer sterk aan De vrachtauto werd ongeveer ver nield. De chauffeur, die van dit alles de oor zaak was. stapte even uit, maar was in een minimum van tijd er weer vap door Hij is echter bekend en de politie\ heeft de zaak in handen De rijzende kerk. j, Haastrecht. De afdeeling Haastrecht van „De Rijzende Kerk” zal op Donder dag 4 Maart in het gebouw van den Ned Prot Bond haar jaarlijksche bijeenkomst houden. In deze bijeenkomst zulten ernst en luim elkaar af wisselen. Lakkerkerk. Gevonden twee rijwielbe- lastingmerken. waarvan één kosteloos. In lichtingen bij de rijkspolitie Aan de Ambachtsschool aan de Tam boerenstraat te Rotterdam behaalden na 't beëindigen van de vier halfjaar cursussen de volgende vier jongelui van hier het einddiploma: voor machinebankwerken D. van der Heul Pzvoor auto-monteur J. Neef Pz en E. A. Roos; en voor timme ren C. van derf Wouden C Bz. den ploeg deed slaan Het stekje is thans uitgegrueid tot een groote boom Tenslotte imuiu. eerde spr. hoe nog voor'Eort, toen de regiering de gedwongen concentratie wilde doorvoeren, waardoor de vrijheid Vun ondeiwijs eehigeimate in he: gedrang seneen te zullen kymen, het oude vuur weer oplaaide. Met de hoop, dai ook in de loeaumst hel chr. onderwijs nog io(jr ve en tot eeuwig heil zou mogen zijn, be- siooi de voorzi.ler. Na voorlezing en goed keuring der notulen, las de secre.aris, de hier G Evegroen hel jaarverslag. Thans is er nog oen pprsoon vanaf de oplichting lid, n 1 ue h>*er A. Hougendijk Gz. De werkzaamheden aan de scholen hadden ongestoorden voor gang Vervolgens bracut de penningmeester, de heer B. Hoogondijk, verslag uit over den stand der financiën De inkoms en bedioegen f 2üö7d39, de uitgaven f 29.059 28, batig saldo f 814,11. Met in begrip van eenige banksaldi bedroeg het batig saldo f 1594,13 t. Namens de com missie van console rapporteerde de heer J. W. de Veer dat alle boeken en beschei den in orde werden bevonden. De be stuursleden, de heeren G. J Hoogendijk, J. de Jong Gz. en G. Evegroen herkozen Bij deze gelegenheid numoreerde de heer G. Evegroen, dat hij 28 jaar i s be stuurslid zil.ing had Hij was de ee:ste van de leerlingen die in het bestuur kwam Alten die bij ziju intrede in het bestuur zalen, zijn door den dood weggenomen. Spr. dank e God die hem al die jaren bad gespaard en hem de liefde voor het chr. onderwijs geschonken had. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat hel bestuur een commissie had benoemd voor het samenstellen van een gedenkschrift, uit te geven ter geleg niieid I van het jubi.eum. Daar de oprichlingp- I da um (18 April) dit jaar op Zondag valt, I zal op een anderen dag dit jubileum wor- dqn gevierd. He' za. op dezelfde wijze herdacht woiden als het 40-jarig bestaan. Een definitive datum voor drfze aarnen- f. Het onvoldoende mengen van avond en morgenmalk bij dagkaasmaken, bleek in enkele gevallen oorzaak van te laag vetgehalte te zijn. Om den room van de avondmelk goed door de kaasmelk te ver- deelen, verdient het aanbeveling, den room Ouderavond. Wllllge-Langerak. Vrijdagavond werd onder groots belangstelling de ouderavond van de Schoo, met den Bijbel” gehouden. De voorzitter ds. A. de Leeuw, opende de bijeenkomst door het laten zingen van Ps. 17 vers 3 en het lezen van Ps. 78 waarna hij voorging in gebed Spr. heet te daarna allen welkom, inzonderheid ds. J Hoeks.ra en sprak een inleidend woord naar aanleiding van het gelezen Schrift gedeelte. Het hoofd der school, de heer J. A Kooman, hield een referaat over „Het ge zin op den Zondag” De leerlingen der hoogste klassen kwamen met voordrach ten, die eveneens in den smaak vielen. Ds Hoekstra sprak zijn voldoening uit over alles wat ten gehoore was gebracht en zette in het kort de liefde tot God uit een, voortvloeiende uit gehoorzaamheid en maande de ouders s eeds een voorbeeld le zijn vooi hun kinderen. In de pauze werden ververschingen rondgediend en werd het werk der leei- lingen bezichtigd. De artikelen der han denarbeid werden in de pauze verkocht De avond werd door ds A de Leeuw, na hat zingen van Ps 75 1 met dank zegging gesloten. Blikseminslag. IJsselsieln. Tijdens het Jteenfabrikant wegens heling veroordeeld. Een boe e van f 150 subs. 30 dagen hechtenis heeft de rechibank opgelegd aan den 28-jangen s enfabukant J J. K. uit Zwammerdam, die van den straatmaker D /ie ateanen had gekucht, welke deze te Haastrecht had weggenomen Uit den prijs dien D. gevraagd had en uit de omstan digheid, dat de steenen des nachts zouden worden geleverd, meende de rechtbank» dat K wel had kunnen opmaken hier niet met een eerlijke zaak te doen te hebben. Aulo-ongeluk te Hoenkoop. De grondwerker W den U. uit Utrecht heeft vervolgens terechtges aan wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Op 30 November had verdachte met een auto gereden over den weg van Oudewater naar Gouda. Geruimen fijd had hij ge.eden achter een zeswieligen auto, maar bij de hofstede van den hear Verweij. onder de gemeen e Hoenkoop, had verdachte gemeend, dal de weg iels bree der werd, zoodat voor hem gelegenheid untstond. den vrachtwagen voorbij te rij den. Terwijl bij met het inhalen bezig was, zag hij plotseling de lichten van drie achter elkaar rijdende fietsers, die hem tegemoetkwamen en geheel de rech terzijde van den weg hielden. Verdachte heeft toen dadelijk geremd om weer achter den vrachtwagen te kunnen kruipen, doch doordat het geregend had en het wegdek glad was, gleden de wielen door. Zoo doende was hij tegen de fietsers gebotst, die allen van den dijk vielen. Twee van hen hadden daaibij letsel bekomen, de een had slechts enkele schaafwonden, maar van J. Wassenaar was het spaak been in den linkerarm verbrijzeld en te vens waren twee Vibben gekneusd. Verd. moest den president, mr G J. Huyser, toegeven, dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs en dat hij juist een maand geleden ook betrapt werd op het besturen van een auto, zonder dat hij een dêrgelijk document had. De fietser J. Wassenaar verklaarde met zijn beide kameraden achter elkaar gere den te hebben Getuige was de achterste. Toen zij den zes-wieligen auto passeerden, reden zij geheel rechts van den weg. Plot seling was verdachte's auto verschenen. Getuige had wei gezien, dat deze een paar maal een slingerende beweging maakte, maar toen was het voertuig tegen hen aangebotst. Alle drie de fietsers werden geraakt. Getuige heeft voor zijn verwon dingen 'acht dagen in het ziekenhuis ver pleging gehad. De aan de fietsen aange richte schade is door verdachte vergoed. De getuigenis van Wassepaar werd door den tweeden fietser, L. van Rijswijk, bevestigd. De gemeente-veldwachler van Hoen koop, W. Oskam, gaf eenige inlichtingen omtrent den toestand ter plaatse. De weg is tamelijk smal en er is geen sprake van, dat zich op de plaats van het on □'luk een verbreeding bevifidt. Gebleken is nog, dat de lichten van verdachte's auto slecht wa- en de stuurinrichting Gymnastiek. Lekkerkerk. Vrijdagavond gaven de ad- spiranten van de gymnastiekvereniging „Kracht door Oefening" hun jaarlijksche uitvoering onder leiding van hun direc teur den heer J. C. Boom in de Groote Gymnastiekzaal van de Koningin Wil- helminaschool Drie afdeelingpn meisjes en drie afdeelingen jongens lieten zich van hun beste zijde zien. Ter afwisseling werd een tooneelstukje met zang opge voerd, getiteld: „Jan Lustig” Het ont-. lokte een luid applaus. De damesafdeeling gaf ter opluistering nog een paar rythmi- sche oefeningen en de turners gaven brug oefeningen Een halve eeuw zchoolvereeniging. Ouderkerk a.d. |J*sel. Onder voorzitter schap van den heer G. J Hoogendijk kwam de Vereeniging lot Stichting en In standhouding van Scholen met den Bijbel Vrijdagavond in School 1 in haar 5t)ate jaarvergadering bijeen. Na het zingen van Ps. 119 5, het lezen van Deut. 11 13 tot het einde en gebed sprak de voorzitter een openingswoord. Spr. schelste den toe stand op godsdienstig gebied, welke be stond toen de vereeniging werd opge- riohl Men trachtte de kinderen waarop 6od krachtens Zijn verbond recht had, aan, Hem te onttrekken Dit was het, wat enkelen art tteae gemeente de hand aan IJsselsieln. Tijdens het zware weer van Zaterdagavond is de bliksem ingaslagen in de R.-K. Kerk alhier, waarbij de ver lichting ernstig werd beschadigd. Oranje-avond. IJsselstein. Vuur de viering van den Oranjeavuuu was de meubelfabiiez „De Hoop” inwendig in lees.looi. Uns een weg banend tusschen lint- en cirkelzagen, langs onderdeden- en afgewerkte mcubtls, kwamen we in het middelste gedeelte, dat voor dezen avond bijna geheel was ont ruimd. Een podium, gebuid in oranje, was aangebrachi en boewpl primitief, deed het ons spoedig de omgeving vergeten en ver onderstelden wij, ons te bevinden in een flinke concertzaal De omgeving had trou wens niemand afgeschrokken, want ruw geteld, bleken zich ongeveer 400 personen in het gebouw te bevinden, wat op zich zelf reeds een succes was voor de Prot. Ghr. jeugdvereemgingen Galvijn, Jozef en Lydia 1 en II Het doel van leden en be gunstigers, een goeden en gezelligen avond te geven, is zeker bereikt De toespraken van afgevaardigden, de verslagen van se cretaris en penningmeester enz, bleven achterwege en er werd een afwisselend programma afgewerkt. De heer F. J .de Goojer. voorzitter van „Galvijn opende met een kort woord de bijeenkomst en memoreeide, hoe het reeds beraamde plan om een Uranje-avond te organiseren, eerst door de welwillende medewerking van den heer Wildschut kon worden uitgevoerd Waar zou anders een gelegenheid zijn te vinden geweest? Wij zijn, aldus spr., dezen avond piet hier om in den zin des woords feest te houden, doch om in gezamenlijke vreugde te gedenken den zegen Gods, die door ds eeuwen heen aan het Hute van Oranje is geschonken. Hierna sprak mej. Buijserd nog enkele woorden als leidster van de meisjes-ver- eenigingen Zij was bijzonder dankbaar voor de samenwerking met de jongelings- en knapenvereeniging, -A Oranjeavond kon wordi I een pand aan de Koestraat houdt hij des Woensdags zitting. I Is er ook een bord aun dat pand be vestigd? vroeg de president en wal slaat er op? Mijn naam en daaronder „Tandheel kunde en kunstgebitten” en vervolgens het spreekuur van den tandarts, zegt verdach te De tandarts is dat die 73-jarige m'n- 'heer uit Den Haag? vraagt de president. Ja zeker, die heeft volledige be voegdheid. U hebt geen enkel diploma? vraagt de president. Neen, zegt verdachte, maar ik dacht dat ik onder toezicht van een tandarts wel werkzaam mocht zijn. ToAn ik nog bij een tandarts werkte mocht ik ook allee doen. Het O.M. was van meening, dat ver dachte wel degelijk art. 436 van het Weth. van S.rafr. heeft overschreden, omdat tandprothese nu eenmaal ontzegd is aan onbevoegden. Het vonnis juist gewezen achtend, eischte het OM. bevestiging daarvan. Verdachte meikle nog op, dat de mi nister toch gezegd heeft, dat als onbe voegden zich maar bevoegde hulp aan schaffen. zij hun gang kunnen gaan. Naar die woorden heeft verdachte gehandeld. Een aanrijding onder Haastrecht. De expediteur J. H. 0. uit Oudewater heeft in hooger beroep terechtgestaan van ie Gou- van een Rijwielwet, r van het

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6