ÏPf bhSI Uit ons Regeeringshuis UIT CPOMWEIL'S TIJD Rechtszaken Vergadering op Dinsdag. Wijziging Dienstplichtwet Na regeling van de werkzaamheden ving de Kamer aan met de wijziging van de Dienstplichtwet, welke als eerste p\int op de agenda prijkte. Deze wijziging strekt tot: verlenging van den duur der eerste oefening met 6 maan den voor de dienstplichtigen bij de zee machten met 2 maanden voor de kust wachters, die in oor-ogstijd zullen worden ingedeeld bij een te vormen marinebatal- jon; voorts wordt de bevoegdheid ge vraagd voor de zeemilitie de berbalfhgs- oefeningen bij gedeelten in verschillende tijdvakken te doen volbrengen. Wat de landmacht betreft, wordt voor gesteld de mogelijkheid van meer dan 2 herhalingsoefeningen te scheppen. Het ligt in de bedoeling voor het grós der dienstplichtigen drie herhalingsoefeningen van 13 dagen, in te voeren. Voor de on^' derofficieren zal, evenals thans, elke he#» halingsoefening, 7 dagen langer kunnen duren. De dienstplichtigen, die ingedeeld worden bij formaties, die als giensdek- king dienst zullen doen, zullen eenige ma len voor een paar dagen 'moeten opkomen in vervanging van eén derde herhalings oefening van 13 dagen. In verband met de voorbereiding van een «erlang in te dienen wetsontwerp tot ▼erhooging van de lichtingsterkte, wordt voorgesteld, eenige belemmeringen weg te nemen, welke men in verband met reeds verleende vrijstellingen wegens broeder- dieast aanwezig aou kunnen achten Thans wordt een bepaling voorgesteld, die beoogt, aan vrijstellingen wegens broeder- dienst, reeds verleent voor de lichting 1938 en alsnog te verleenen voor d£ lich ting 1939, in afwachting van een nadere wettelijke voorziening een slechts voor- ioopig karakter te geven. De heer K. TER LAAN (S.D.) wees «•op, dat zijn partij thans tot de conclu sie ia gekomen, dat de landsverdediging moet worden aanvaard. De sociaal-demo cratische fractie zal zichdaarom niet te gen dit voorstel verzetten. Wij moeten ten allen tijde over een gewapende macht kun nen beschikken. Tegen de derde herha lingsoefening hebben de sociaal-democra ten zich altijd verzet, doch nu elke herha lingsoefening wordt verkort, vermindert dit bezwaar en is het gevaar voor verlies van betrekking niet zoo groot meer. Wat d« voorgestelde voorloopige vrij stelling v*n broederdianst betreft, had spr. beswaren, waarop hij bij de verdedi ging van bet door hem ingediende amen dement so« terug komen De heer v. d. BILT (R.Kbetoogde, dat verlenging van den diensttijd voor de seemihciens noodig is De beer SCHAAPMAN (R.K.) be pleitte de opneming van een artikel in het Borger lijk Wetboek, dat het ontslag aan werknemers verbiedt, die voor maximaal vier weken voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Spr. maakte bezwaar tegen het aanhou den van een bemande reserve aan sche pen m Nederland De heer VERVOORN (Plattel.) be sprak de als roorloopig aangemerkte vrij stelling wegens broederdienst en wees er op, dat in het eene gezin meer jongens zijn dan in het andere, zoodat de billijk heid in het gedrang komt. Beter achtte bq het daarom vergrooting van de leger- sterkte niet te zoeken in wijziging van de vrijstellingen, maar in vergrooting van het contingent. De heer TIL A N U S (C.H.) sloot zich wat de materiaal reserve voor de vloot be treft aan bij het standpunt van den heer v. d. Bilt en bestreed den heer Schaep- man De overige voorstellen zijn als het ware een vooruitgeschoven post of de spits van een zeer zware colonne, waarmode spr. wilde vergelijken de aangekondigde voor stellen inzake vergrooting van het con tingent en verlenging van den diensttijd. Hij juichte de instelling van een derde herhalingsoefening toe, evenals de verlen ging van den eersten oefentijd voor de dienstplichtigen van de zeemacht. De heer WENDELAAR (L.) be treurde het, dat de Regeering niet nu reeds een voorste] tot verhooging van het contingent had gedaan. Ómdat de ervaring leert, dat het nog hel lang duurt, alvorens dergelijke maatregelen hun beslag krijgen De heer SCHILTHUIS (V D.) meende, dat bet aanhouden van een ma- terieel-reserve in Nederland als argument ▼oor de vloot van Indië kan wordèn ge bruikt, daar de minister indertijd de re serve voor de vloot m Indië al niet groot achtte De heer TAN DIJK (AR) zei de ge heel met het ontwerp accoord te kunnen gaan Hij meende, dat het vraagstuk van ontslag uit dienstbetrekking van hen, di< voor herhalingsoefeningen opkomen wel moeilijk is, doch dat het tot oplossing moet worden gebracht. De heer WTJNKOÖP (CP) zeide, dat zijn partij nooit op hel standpunt van de eenzijdige nationale ontwapening heeft feetaan. Ook thans doet zij dit niet. Een democratie, die zich niet kan ve: weren met a le middelen, kan zich niet handha ven. Of het leger voor zijn taak zal zijn be rekend, hangt echter geheel af van den aard van de Regeering, van de bevelvoe ring en dergelijke De onbetrouwbaarheid van het leger in Spanje heeft aan de rebellen de kracht van den opstand gegeven fiier in Neder land hebben wij de Mussert-beweging. Deze staat klaar om den buitenlandschen vijand te dienen. De heer DROP (S.D.) zegt, dat het grootste deel van zijn fractie voor het wetsontwerp zal stemmen. De verlenging van den diensttijd is niettemin geen ge ringe verzwaring dei persoonlijke lasten Omtrent de kustverdediging van Neder land verkeert mén volkomen in het onze kere. Spr. is het er mee eens, dat wij on ze rechten verdedigen, maar we zullen ons moeten onthouden van elk agressief op treden, wat ook in de samenstelling van onz eweermacht tot uiting moet komen. Antwoord van den minister. De MINISTER VAN DEFEN SIE, dr. Colyn, zegt, [dat over de uit breiding van het contingent nog geen be slissing genomen kon worden, omdat nog niet bekend is, we ke eischen van perso- neelbezetting de nieuwe wapens, die in gebruik genomen zuilen worden, ateilei Een actieve kustverdediging is niet strijd met het defensieve karakter van onze bewapening Men kan natuurlijk r et van tevoren bepalen, dat men hiar aauwe- zige schepen, die men niet in Inl noo dig heeft, niet zou mogen geb-uiken voor de kustverdediging. De heer Tilanus heeft de huidige voor stellen gekarakteriseerd als de voo.-noede van een opmarcheerenda hoofdmacht. Dit is slechts ten deele juist, want ook zon der eventueel volgende voorstellen zou bet aanhangige wetsontwerp vooral met net oog op onze grensbeveihging noodzakelijk zijn. Terecht heeft de heer Ter Laan dan ook opgemerkt, dat de Kamer zich niet kan binden voor de volgence voorstellen van de regeering Deze moeten eerst afge wacht worden Dat is pet eenig juiste standpunt. Er is uit de Kamer eon zoo sterke aan drang gekomen tot uitbreiding van bet contingent, dat deze voorbereid moest worden door het verleer en van voorloopi ge vrijstelling wegens broederdienst. Wie moet bepalen wa;»r de schepen van de weermacht het best aanwezig kunnen zijn voor de bescherming van het Rijk. Dit is zeker niet de taak der St&ten- Generaal. Deze voteeren de gelden voor de schepen, bepalen, welke schepen moeten worden aangekocht, maar dan bepaalt verder de regeering, w^ar deze schepen hatJpdBt gebruikt kunnen worden Afimoorbeeld deelt spr. mede, dat hij bericht heeft ontvangen, dat een Nederlandsch schip met sinaas appelen nabij de Straat van Gibraltar is aange houden en door schepen van Franco is opgebracht naar Ceuta. Spr heeft in dit verband de Java, die op de thuisreis is, opgedragen, zich met spoed naar de Straat van Gibraltar te bgeven, om daar te pa trouilleerden en zoo noodig de Nederland- sche schepen te convoyetren. Een dergelijke beslissing moei door de regeering genomen kunnen worden en dit geldt ook voor de verdee ing van schepen over de Europeesche of de Indische wa teren De algemeene beschouwingen zijn hier mee gesloten. Amendement-Ter Laan. Bij de artikelsgewyze behandeling ver dedigt de heer K. TER LAAN (S.D.) een amendement op art. II, om daaruit le sèhrappen de voorgestelde nieuwe bepa ling in art. 12 der Dienstplichtwet. ,.de vrijstel ïug wegené broederdienst, verlèend aan ingeschrevenen voor do lich ting 1938, (wordt) geacht voorloopig te zijn verleend" Het regeeringsvoorstel fcomt neer op het ongedaan maken vdn de vrijstelling, waar van de Dienstplichtwet bepaal, dat ze „uitsluitend voor goetF' woedt verleend Spreker wil definitieve vrijs elling voor hen, die daarvoor in aanmerking komen Na bestrijding door MINISTER G 0 L IJ N wordt het amendement-Ter Laan verworpen met 46 tegen 17 stem men Het wetsontwerp wordt Aangenomen z. h. at. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdagmiddag Wetenschap en Techniek POLITIERECHTER TE UTRECHT. De verloren portemonnaie. Op den Lopiker Voordijk te Lopik had de lü-jarige arbeider A. S. aldaar een portemouna.e gevonden, doch niet terug gebracht. Het was niet zoo n gi oot bedrag dat er ingezeten had, misschien f 1.5Ó- Maar de Officier vroeg tegeu den verdach te. die met verschenen was, tien gulden boe e of vijf dagen hechtenis. en de litrechtsche politierechter legde de ge vraagde straf op. Dat is dus een duur portemonnaietje geweest. Veldwachter te Jaarsveld be- leediBd. Een 25-jange vrouw, G. A. de L., echt- genoo e van J. M. van E-, te Jaarsveld, moest zich voor den Politierechter te Utrecht verantwoorden wegens beleeüig.ng en lokaalvredebreuk. De vrouw was op 13 Januari op de secretarie te Lopik geko men en had daar den secretaris Le spre ken gevraagd. Toen deze voor nagr niet te spreken was, taad ze op de. sommatie van den buitengewoon gemeente- veld wach ter Werne geweigerd het lokaal le verla ten. Ook had zy den buitengewoon ge meente-veldwachter uitgescholden, in het bijzyn van bet secretarie-personeel en van publiek. De vrouw had een brief meegebracht, waarin haar verdediging was opgesteld, naar ze zei. Dit bleek een soort ïequest te zyn. De vrouw zette uiteen, hoe ze lot haar daad gekomen was Ik moet mijn arme kindertjes vaak zonder eten naar bed stu ren, zei ze Ik krijg f 5.38 steun in de week en een andere wéék niets en dan moet ik maar zien. hoe ik de zaak toot elkaar krijg. De secretaris was voor mij niet te spreken en toen lieten ze mij maar zitten voor een kwaaie vrouw. Nu. dat bent n ook, zei de Politie rechter. U staat bekend als lastig ia Lo pik. De buitengewoon gemeente-veldwachter Werrie werd als getuige genoord. Hij zei- de, dad de man van de vrouw a morgens ai geweest was. Hem was toen gezegd, dat hij den volgenden dag terug moest komen. Maar de vrouw was toch denzelf den dag s middags gekomen De burge meester was er toen met en aan de vrouw was gezegd, dat zij den volgenden morgen moest koiüen. Zy was toen de gang inge gaan en had den secretaris by de mouw willen grypen, en toen had getuige de .vrouw bij den arm genomén en de deür uitgezet Ze werd door de voordeur naar buiten gezet en kwam door de achterdeur weer binnen en is toen weer buiten gezït En dien dag en ook den volgenden dag heeft ze in de secretarie, waar personeel en publiek aanwezig was, beleedigend over getuige gesproken, In kon niet' anders, zei de vrouw Ik krijg bij de kruideniers niet meer, om dat ik door de lange werkloosheid schuld heb. Mijn kinderen moet ik dan zonder eten naar bed sturen Dat heb ik ook dien avond moeten doen. De Officier vond het een ernstig feit. De vrouw moet dergelijke dingen afleeren Spr zei, dat een geldboete hier niet mo gelijk is. gezien de geringe steun, die de vrouw krijgt. Hij vroeg drie weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde de vrouw tot die straf en zeide haar. dat ze nu'niet meer zoo moest optreden. Daarmee bereikt n toch niets; als u klachten hebt, dan moet die kalm bespreki-n. dat helpt veel meer. raadde hij gemoedelijk aan. Steekpartij te Lopik. Op 6 Februari is het er in een café te Lopik warm toegpgaan. Daar waren twee broers, die al wat gedronken hadden. De caféhouder weigerde tenslotte drank te schenken Hij had pen hunner, den 25- jarigen arbeider J M den O limonade |^Ao>iöisriEi>wjs^ Uonderdag 11 Maart. Hilversum I. 187S M. AVHO-uitzending 8.00 Gramofoon, 1000 Morgenwijding, 10.15 üramofoon, 10.30 Omroeporkest en Soliste, in de pauze; Declamatie, 1230 J. Kroon s Ensemble, 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Oramofoon, 3.00 Naaicursus, 3 45 Orgelspel, 4 00 Voor zieken en thuiszit- tenden, 4.30 Oramofoon, 4.50 Raditolon- neel voor de kinderen, 5.35 Het Aeolian- orkesti, 6.30 Spoi tpraatje. 700 Voor de kinderen, 7.05 Het AVRO Dansorkest, 7.301 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Me-! dedeeling en Oramofoon, 8.15 Reportage Luchtbesclieinnngsoefeningen boven de Veluwe, 9.30 Concertgebouw Orkest en Solist, 10 45 üramofoon. of, 8.15 Concert gebouw Orkest en Solist; in de pauze: Gramofoon, 1045 Oramofoon; 11.00 Be richten ANP, hierna tot 1200 AVRO Dansorkest. Hilversum II. 301 M 8 00-9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 200 NCRV, 7.15 Ned. Evang Vereen., 8.00—1130 NCRV. 8 009 15 en 10.00 Gramofoon, 1015 Morgendienst, 10.45 üramofoon, 11.30 Godsd. halfuur, 12 00 Berichten, 12.15 KRO Orkest en Gramofoon, 2.00 Hand werkles, 2 55 Gramofoon, 3.00 Voor de vrouw, 3.30 Gramofoon. 345-4.45 Bijbel lezing, 5.00 Handenarbeid voor de jeugd, 5 30 Viool en Orgel, 7.00 Berichten, 7 15 „Wat is toch Evangelisch", causerie. 8.00 Berichten ANP, 8.15 Bachkoor Den Haag, de Wassonaarsche Orkestvereeniging en Solisten, 10.25 Berichten ANP, 10 30— 11-30 Gramofoon, hierna Schriftlezing. Vrijaf 12 Maart Hilversum I. 1875 M 8 00 VARA. 1000 VPRO, 10.20 VARA, 12 00 AVRO, 4 00 VARA, 7.30 VPRO, 900 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA 8.00 Gramofoon, 1000 Morgenwijding. 10.20 Declamatie, 10 40 Gramofoon, 11.10 Vervolg Declamatie, 11.30 Orgelspel. 12.00 Do palladians, 1 30 Gramofoon, 2 30 Lyra Trio, 315 AVRO Dansorkest, 4 00 Gramo foon, 5 06 Voor kinderen, 5 30 Orgelspel en Gramofoon, 6 30 Politiek Ratdiojour naal, 6.50 Gramofoon. 700 Causerie over de Nederlandache Arbeidersbeweging, 7.20 Gramofoon, 7 30 Berichten VGP. 7.35 Le zen in den Bijbel, 8D0 Zang en Piano, 830 Muzikale lezing. 900 Rad'otooneel met Inlichtingen? Prijzen? Afbeeldingen? JAN BROUWER'! RADIO SCHOONHOVEN. muziek, 10.15 Gramofoon. 10.30 Berichten \NP, 10 40 Avondwyding, 1100 Jazzmu ziek (Gramofoon). 11.3012 Gramofoon Hilversum II. 301 M. Algemeen pro gramma \erzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. Meditatie en Gewyde Muziek (Gramofoon), 8.30 Gramofoon, 9 30 Uelukwenschen. 1030 Morgendienst, 1100 Viool en Piano, 12.00 Berichten, 12.15 Gramofoon, 12.30 Ensemble Van der Horst. 2.00 Giamofoon, 2.30 Chr. lectuur, 3.00 Orgelspel, 3.454 45 Sopraan en Pia no. 5.00 Gramofoon. 530 Declamatie, 605 Gramofoon, 630 Tuinbouwpraatje, 7 00 Berichten. 715 Literaire causerie, 7 45 Reportage. 800 Berichten, 815 Arnhem- sche Orkestvereeniging, 9.00 „Uit het werk van een krantendirecteur", causerie, 9 30 Vervolg Concert, 10.25 Berichten ANP, 10 301130 Gramofoon, hierna Schrift lezing. RADIO-CENTRALE. Programma C. Donderdag 11 Maart Brussel Vlaamsoh 800 Gymnastiek, 82Q Gramofoon, 8.30 Kroniek \an den dag, 8.40 Gramofoon, 845 Gesproken dagblad, 9.00 Gramofoon, Keulen 9.20 Volksliede ren. Pauze 9 50—10.20, Keulen 1120 Concert, 12.20 Mededeelingen en Geluk- wenschen. 12 35 Concert, London Regional 2 20 Orgelconcert, 2.50 Gramofoon, 3.35 Orkest, Deufschlandsender 4.20 Populair concert, Keulen 5.20 Blaasooncort, 6.20 Gramofoon, Pauze 6 H57 «4 National Programme 7 00 Het B B C. Orkest, Ber lijn (Hamburg) 7-55 Und abends wird ge- tanzt. North Regional pi m. 9 15 De WiL lem Tell Zwitsersche Jodelers, National Programme 9 49 Orgelconcert, Berlijn 10 20. Populair concert, National Pro- gramme 11.20 Orkest, 11.50 Dansmuziek. Vrijdag 12 Maart Brussel Vlaamsch 800 Gymnastiek, 820 Gramofoon, 8.30 Kroniek van den dag, 8 40 Gramofoon, 8 46 Gesproken dagblad, 9.00 Gramofoon, Panze of Gramofoonmu- ziek 9 201010, Deutschlandsender 10.10 „Kindergarten", Pauze 10 351105, Lon don Regional 11.05 Orgelconcert, 1150 Orkest. 'National Programme 12.50 Het BBC. Dansorkest, Keulen 135 Allerlei von zwei bis drei. London Regional 2JX Het B B C. Schotsoh Orkest, 3.05 Piano Keulen pl m. 3 20 Programma van d« Deu'schlandsender, 420 „Die bunte Stunj- de", 5 20 Populair concert, 6 20 Vroolyk concert, Beromunster 7.05 Dansmuziek, 7.35 Gezellige avond in de familie en vriendenkring, 8 05 .JScberz und Spott im Volkslied". Berlijn 8 20 Gramofoon, Boe dapest 9.30 Dansmuziek en Salonkwintet, Berlijn 9 50 Orkest, National Programme 11.20 Orkest, 1150 Dansmuziek. voorgezet. De man had de limonade tot tweemaal toe in het gezicht van den her bergier geworpen. Voorts had hij een mes getrokken en daarmee den caféhouder bedreigd. Hy had geroepen, dat hy den herbergier aan het mes zou steken, als deze hem geen jenever meer gaf. „Ik steek js hardstikke dood", had hij gezegd. Thans stond de man terecht. Hij ont kende, dat bh het geweest was die het mes getrokken en de woorden geuit had Dit zou zijn broer gedaan hebben Hij had zijn broer het mes willen ontrukken, doch daarbij had zijn broer een snede in de hand gekregen Het bleek, dat de man vanaf 1933 reeds vijf maal was veroordeeld, onder andere wegens diefstal, heling en mishandeling. De herbergier, als getuige gehoord, zei de. dat verdachte en zijn broer met -een zelfde sop overgoten zijn De verdachte had het mes getrokken en had gezegd, dat hij er anderhalf jaar voor over had Verder had hij de woorden gesproken, die de be dreiging inhielden Niet vèrdaohte's broer maar de verdach'e had de bedreiging ge- j uit. Verdachte had zijn broer gestoken Na dat hij en zijn broer het café uitgezet wa ren, hadden ze samen liggen vedhten op den weg Dat had nog wol twintig minu ten geduurd. De getuige vroeg, of hij den- verdachte en zyn broer Uit zyn café kon weren, en wie hy daarvoor noodig had De Officier lichtte hem in, dat hy, als ze weer in zyn café kwamen, en hy ze er niet in wilde hebben, hy ze tweemaal moest waarschu wen Wilden ze er dan nog niet uit. dan konden ze worden vervolgd wegens lo kaalvredebreuk. „Je hoort het nu," zei de Officier tot den verdachte, „deze man wil je niet meer in zyn café hebben, dus kom er niet meer in." De vrouw van den herbergier, kwam de verklaring van den man bevestigen. De Officier zeide in zijn requisitoir, dat dit een zeer ernstig feit is. dat zeer streng gestraft moet worden. Spr. vroeg zes maanden gevangenisstraf. De Politierechter zeide, dat deze man een gevaar vormt voor de buurt als hij gedronken heeft. De caféhouder vroeg, of hij deze klanten niet meer in zijn café behoeft toe te laten Dat wijst er wel op, dat dit een gevaarlijk heerschap is Spr ging met de vordering van den Officier accoord eh veroordeelde Den 0. tot zen maanden gevangenisstraf. PROF. DR. ALBERT VERWEY. f De bekeud? schrijver eu dichter, prof. dr Albert Verwey, oud-hodgleeraar aan de Leidacbe Universiteit, is Maandagmiddag te Noordwijk aan Zee plotseling aan een hartverlamming overleden. 86. De schildwacht stond al dien tijd op zyn post en tuurde naar den horizon, waar een stofwolk zich vlug in de rich ting van de ruine bewoog Nog even bleef hij in het onzekere, maar toen de wolk^vat naderbij kwam. bleek hy verootza&kj le worden door een sterke afdeeling ruitere, die in de achter" hoede nog een kanon meevoerde. 87. De schildwacht maakte alarm, maar hij moest lang zoeken, voor hij de kame raden in den kelder vond. „Voor viueKien «as hot ma te laat ge worden De vijand had het gebouw al om singeld. De poort w#j,d zoo goed mogelijk geslo ten en toen togen allen naar de muur, nadat de kist met goud eerst naar een an dere, veilige bergplaats was overgebracht. het ernstig auto-ortgeluk onder Me gemeente Schardam (N.-Ht) kwamen Dinsdeg drie personen. Inwoners leven. De plaats waar de auto te Water reed. Inzet: de drie slachtoffers. Links: de heer C Tol; rechts: de De ontvangst van den nieuJen Duttschen gezant in Spanje, die zije geloofsbrieven aan generaal Franco kwam overhandigen, gir ceremonieel gepaard Een overzicht voor het stadhuis 4 m 1 L ...Éwr ..lij!Br m LeJW*. Het beeld, aangeboden door leden en donateurs van Feijenoord, dat in de hal van het nieuwe Feijenoord stadion te Rotterdam onthuld is Het uit den Boscti houdt tot 13 Maart in Midden- en West Brabant belangrijke manoeuvres. - Een soepshot ven den .strijd" een het WUhelmlnakanaal bij Oosterhout Volendam, om het .Menschen* kijken IJ aanl ten typische stand op beurs, die Dinsdag te Utricht geopend Is De bekende Fransche rechtsgeleerde prof. Jeze (links), een der arbiters tijdens het geschil Italië Abessinië, vertoeft thans In de residentie als ver tegenwoordiger van Roemenië In een financieele kwestie tusschen Roemenië en eenige Engelsche bankiers Verschalende winkelgebouwen kt de Friedrlchstrasse te Berlijn zijn door feilen brand geteisterd. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, kon het vuur slechts met veel moeite meester worden Te Schaick bij Oss is aen kapitale boerderij door brand geheal verwoest Vijf koeten, een paard an kleinvee kwamen in de vlammen om. Daar de brandweer niet over voldoende water kon beschikken, kon niets gered v Het ongeluk van den tinbaggermolen .Kantoeng" vestigt de aandacht op de zeer bijzondere moeilijk heden, die zich met zulk een sleep kunnen voordoen, waarvan hierboven een intnrnaannte opnemn

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4