Plaatselijk nieuws Landbouw en. Veeteelt Predikbeurten Loop der bevolking 6 MAANDAG 5 APRIL 1937 „Beijaert". Alblasserdam. De L.R. „Beyaert" heeft Vrijdagavond in de rtianege een aanvang gemaakt met de ruiterfeesten, weike Za terdag werden voortgezet. De manege was tot in alle uithöeken bezet en de voorzitter, de heer 0. Baan, riep allen een welkom toe, inzonderheid de afdee- lingen uit den omtrek, die hun afge vaardigden gezondeh hadden. Spr. wees op de groote successen van het voorbij gegane jaar, daar de vereemging het kampioenschap wist te behalen van Zuid Holland en Braban|t en te Utrecht als kampioen op nummer 2 kwam voor Ne derland. Deze prestitie is vooral te dan ken aan de goede (leiding van den in structeur, den heer De Boer. Na dit openingswoord werd de rijk voorziene agenda afgewerkt. Behalve het groot caroussel rijden, wat schitterend werd uitgevoerd, werden de aanwezigen vergast op een poppenrace en 't gecos- tumeerd ringsteken^ waarbij de heer G. Baan den eersten prijs wist te behalen. Punt 5 van het programma deed zien wat door zachthei<ji en geduld met een paard bereikt kan worden. Als een bijzonder nummer mag ge noemd worden dat van den heer B. Bak ker Jr. met „Moor" en „Hans", beide gefokt en gedresseerd door den eigenaar. Zij oogstten en luid applaus. Behalve het vermakelijk spel van een hoedenge- vecht werden de aanwezigen voorts ver gast op het nummer carousselrijden door 4 dames en 4 heerpn, terwijl de heer De Boer een proef gaf, hoe men leert rijden en de Jongeren gaven hiervan goede voorbeelden en proeven. Bijzonder viel in den smaak het nummef springen door de jeugdklasse en geoefenden. De eerste avond der ruiterfeesten is bij: Ammerstol. De heeren P. H. v. d. Berg en J. Sprik rijn benoemd tot Kerk voogden der Ned. Herv. Kerk. DIEFSTAL VAN KOPe1K)RAAD. Negen arrestanten. Gouda. Voor de electrificatie van den apoorweg is op het stationsemplacement een partij rood koperdraad opgeslagen, waarvan circa 350 K.G. is gestolen. Het is gebleken, dat vijf Goudsche steun trekkers rich daarvan hebben meester gemaakt, het naar den verkeersweg heb ben gebracht langs de Gouwe, van waar een Rotterdaxnschen opkooper met zijn knecht het draad per vrachtauto beeft weggehaald om naar Rotterdam te ver voeren. Het heeft rijn bestemming echter nie* bereikt, daar de politie te Capelle axL de anto in den nacht heeft aange- BJj het onderzoek bleek, dat het koper draad was gestolen door de vijf werk- loozen te Gouda, die zich in verbinding hadden gesteld met een Goudschen koop man. Deae had een Rotterdamschen op kooper laten waarschuwen. Het koper draad werd voor 47 cent per kilo ver handeld. De opkooper kwam met zijn knecht naar Gouda. Na de lading te heb ben opgenomen, reden zij terug in gezel schap van een Goudschen werklooze, maar onderweg hepen ze in den val. De te Capelle aangehoudenen en de Goud sche betrokkenen ztjn gearresteerd; bij het verhoor hebben zij bekend. Zij zijn naar het Huis van Bewaring te Rotter dam overgebracht. De gearresteerden rijn de 21-Jarige hoopman J. H. uit Rotterdam, rijn 30-ja- rigen knecht J. D., eveneens te-Rotter dam, de 34-Jarige j. S. uit Gouda, steun trekker en de 18-jarige C. D. uit Gouda, de 53-Jarige opkooper M. L. J. D. te Gou da, de 23-jarige J. L. J. A„ de 36-jarige Im. IL, de 31-Jarige B. M. en de 41-jarige J. K, allen te Gouda en allen steuntrek kers. Lente. Giessen-Nieuwkerk. Nauwelijks was het Zaterdag, voor het eerst, een echte lente dag, of hier en daar ging reeds het jon ge vee naar buiten. Echter zijn de lan derijen, vanwege de veelvuldige regens, nog zeer drassig. De lem-tebode, de ooie vaar, is weer In onze gemeente terugge keerd. Giessen-Nieuwkerk. Van twee scholie ren, die per fiets op een vacantietoeht waren, geraakte één langs den Kerkweg te water. De knaap ging kopje onder in de moddersloot. Na de kleeren wat te hebbeh uitgewrongen, hebben zij den tocht voortgezet. Giessten-Nieuwkerk. De heer D. Diepen horst alhier, thans werkzaam ter ge meen te-secretarie te Molenaarsgeraaf. is met ingang van 1 Mei benoemd als amb tenaar ter secretarie, tevens gemeente ontvanger te Oud-Alblas. Gevonden: een demesfietstasoh en een vulpen. Inl. gem.-secretarie. Aan den in Mei te houden Varkens- fok- en Verkoopdag, wordt thans reeds met veel ijver gearbeid, om van het welslagen verzekerd te rijn. Het be looft dan ook voor de geheele Alblasser- waard en daarbuiten op het gebied van varkenshouderij een grootsche dag te woröoHu Hel- en Boeicop. Bij de Vrijdag in het „Oude Rechthuis'' gehouden verpachting van welland door notaris Koedam, van Vianen, waren de prijzen der perceelen belangrijk hooger dan het vorig jaar. Dat der diaconie alhier bracht 68 pCt., dat der Groote Armen alhier 40 pCt. en dat van het Manhuis te Vianen 30 pCt. meer op dan 't vorig jaar. totaal werd pl.m. 40 pCt. meer besteed. Het is de gemeente-politie gelukt den autobestuurder op te sporen, die een der waarschuwingsborden voor de scho len Dinsdagmiddag had stukgereden. Het bleek den brandstoffenhandelaar B. alhier te zijn, die toegezegd heeft, de schade te vergoeden., De afgeloopen wek stond bij den agent van de arbeidsbemiddeling geen enkele werklooze ingeschreven. Slecht kwartaal. Hei- en Boeicop. Het eerste kwartaal van dit jaar zette voor de veehouders minder goed in. Niet minder dan 54 aan giften van sterfte werden gedaan, ver deeld als volgt: 1 koe, 1 vaars, 42 kalve ren, 4 varkens, 3 geiten, 1 schaap en 2 lammeren. Het aantal huisslachtingen bedroeg 17 stuks vee, zijnde 16 varkens en 1 geit. Hooge pachtprijzen. Lexmond. Op de verpachting van het los weiland, welke Woensdag te Vianen plaats had, werden hooge prijzen be steed. Er werd 30-40 meer besteed dan het vorig jaar. Streefkerk. Zondag zal de P.V. „De Gevleugelde Bode" haar eerste wed vlucht in dit seizoen houden en wel van af Woerden. De inkorving voor deze vlucht zal plaats hebben Zaterdagmid dag in het clublokaal bij den heer J. van der Graaf. De vrachtprijs is voor dit seizoen we derom op 7 cent per duif vastgesteld voor iedere vlucht van Woerden tot Custrin en van Lage-Zwaluwe tot Bor- Gevonden: E. Inl. gem.-veldwachter. Mond- en klauwzeer. Lexmond. Onder den veestapel van Gebrs. de Hoop heerscht het mond- en klauwzeer. De heer D. de J. uit Nieuwland, die door de Zederik een schuitje kolen naar het Lakervcldsche stoomgemaal moest brengen, had hierbij tegenspoed. Toen hij namelijk des morgens het schuitje, dat des avonds was vastgelegd. In veili ge haven wilde brengen, bleek het ge zonken te rijn. De heer C. v. K. kreeg Donderdag een klap van een paard, tengevolge waarvan geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen en v. K. enkele dagen mart zal moeten honden. Een honderdjarige overleden. Lexmond. In den ouderdom van 100 jaar en 11 maanden overleed, na een korte ongesteldheid, de heer T. van Die ren Gz. Molenaarsgraaf. Bfj het te Dordrecht gehouden examen vanwege de Modevak school E.NB A.IX)., behaalden de vol gende dames het diploma afdeeling huis houdelijk gebruik: C. Karsdorp, alhier; N. Bons, Bleskensgraaf; B. van Vu uren en E. van Vuuren, beiden te Brandwijk. Gevonden: een huissleutel en een rijwielbelastlngmerk. Inl. gem.-veldwach- ter. Nieuwerkerk a.d. IJssri. Woensdag middag zon de expediteuf H. de lieer, uit Hillegersberg, met een vrachtauto, welke beladen was met aardappelen, het erf op rijden bij den veehouder Oudshoorn, aan den Bermweg alhier. Midden op de brug zakte de auto, met 60 mud aardappelen, er echter door. Een groot gedeelte van de lading ging te water; de anto werd ern stig beschadigd. Toen de radio-centraJebouder A. P. Stolk, zich Dinsdagmiddag boven in een paal van het leidingnet aan den Onder weg bevond, schoot een der klimsporen los met het gevolg, dat S, naar beneden zakte. Dank zij dên riem welke hij om het lijf had, liep het ongeval nog goed af De aid. der S.D.A.P. hield een huis houdelijke vergadering, waarin werd be sloten tot het houddm y&n twee openbare vergaderingen De heer J. Tom, sloot deze vergadering met eep «pwekkend woord. Nieuwerkei*t a.d. IJsseL De uitslag van deü DonderdagavowJ gespeelden schaak wedstrijd luidt als volgt: J. Smit—W. A. Stolk 1—0; M. v. d. Spek-J. Boer 0—1; J. de WitJ. Andeweg 0—1; D. Zonne veld—T. Kwakemaak 0—1; S. Koole— L. Vente 1—0; C. den Toom—A. de Graaff 1—0. Vrijdag was de zoon van den land bouwer C. v. d. Dussen, met een ketting- egge in het welland bezig. Op onverklaar bare wijze is v d. Dussen Jr. gevallen en onder de egge terecht gekomen. Behalve verschillende ontvellingen liep hij een emrtige beenwonde op. Woensdag 7 April zal in de zaal van den heer J. Honkoop aan den 's-Gra- venweg. een tooneeluitvoering worden gegeven door de vereeniging „De Roode Spelers". Een begin van brand ontstond In de woning van den heer P. van P. aan den 's-Gravenweg. Door snel ingrijpen kon de brand in de klem gesmoord worden. Oud-Alblas. Vrijdagmiddag gemeenteraad bijeen. Na de notulen deed de voorzitter het voorstel, om een post op de begrooting te brengen, noo- dig voor aansluiting by het Verificatie bureau der Vereen, van Nederl. ten, welk voorstel met algt men werd aangenomen. Vervolgens boden B. en W. den Raad een tweetal aan voor de benoeming van een ambtenaar, tevens gemeente-ont vanger dezer gemeente. De voordracht luidde: 1. D. E. H. Diepenhorst, ambte naar ter secretarie te Molenaarsgraaf; 2. M. L. J. Ramp, ambtenaar ter secretarie te Bodegraven. De heer Diepenhorst werd met 4 van de 7 stemmen gekozen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de straatverlichting des avonds met een uur te verlengen, tot 11 uur.i Aan den heer Meijes werd dank ge bracht voor wat hij als secretaris en ont vanger tijdens de waarneming had ver richt en tévens aan den heer Bouter, die eerstgenoemde daarbij tot steun geweest is. De voorzitter hoopte, dat de nieuw benoemde ambtenaar met 1 Mei ln func tie zal kunnen treden. Oud-Alblas. Vorige week ia alhier op gericht een afdeeling der Chr. Nat. Ac tie, terwijl tot voorzitter werd gekozen de heer P. Bezemer. hoofd der bijz. school. Gemeenteraad. Polsbroek. De raad heeft in rijn ver gadering van Vrijdag besloten, den naam voormalige O. L. School te doen vervallen en de lokalen „Gemeentezaal" te noe men. Genoemde „Gemeentezaal", die zich voor allerlei doeleinden, hetzij voor ver- eenigingen. of voor particuliere gelegen heden leent, zal tegen nader vast te stel len tarieven in bruikleen te verkrijgen zijn. Polsbroekerdam. Bij het klantenbe- zoek stond de auto van bakker P. Rook langs het erf van. den heer Hb. de Heer. In dien tijd passeerde de heer G. Ver- sluijs, uit Lopik, met zijn vrachtwagen en reed de bakkersauto aan. Het spat bord liep nogal averij op De heer Ver- sluijs toonde zich bereid de schade te ver goeden. Verkooping. Ree uw ijk. HeJ perceel weiland, gelegen aan den wijkdljk ln Voshol de Wijk (pol der Reeuwijk) groot 1 HA, 61 A. en 60 cA„ en eigendom van de heeren J. en L. Edelman, dat de vorige week was in gezet door den heer W. Vente te Hille- gersberg voor f 1000, is bij de Donder dag gehouden publieke verkooping door notaris J. van Kranenburg afgemijnd op f 1000 daarboven. Gouden huwelijk. Reeuwijk. Het echtpaar D. Schouten en M. Kort, wonende aan den 's-Graven- broekscheweg, hoopt morgen, Dinsdag 6 April, den dag te herdenken dat het vóór vijftig jaren in het huwelijk trad. Streefkerk. Voor den herijk van maten en gewichten, zal ritting worden gehou den op Maandag 26 April van 11—12 en 1315.30 uur, in de zaal achter de Raadkamer. De maten en gewichten moeten voor 1 October zijn voorzien van het goedkeuringsteeken Je". Het bestuur van den polder Streef kerk met Kortenbroek, heeft de rekening over 1936 vastgesteld in ontvangsten op f 7043,47 en in uitgaven op f 6270,29, ba tig slot f 773,08. Concours „Crescendo". SJiedrecht, Voor het door de Harmonie- vereeniglng „Crescendo" ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan uit te schrij ven nationaal concours voor muziek- en zangverenigingen op Hemelvaartsdag zijn als Juryleden benoemd de heeren Ed. Erdenman, Dordrecht; A. Haanstra, Schiedam; en G. A. R. Nocken, Slie- drecht. WADDINXVEEN BOUWT. Waddinxveen. De uitslag van de aan besteding voor het bouwen van magazij nen met kantoren en woningen voor re kening van de gemeente en die voor den verbouw van het raadhuis, is als volgt: Magazijn enz.: Gebr. van Wijk f 31.937 H. Oudenes f 31.460, De Lange en v. d. Berg f 30.400, K. Ooms f 30.240, H. Bak ker f 29.984, N. Smit, f 29.580, L. Bonte bal-f 29.524; L. C. Verzijden f 29 433. Raadhuis: L. C. Verzijden f 9447, Valk en Hoekwater f 9311, D. Koster f 8763, N. Smit f 8760, K. Ooms f 8490 Verhoogd erediet. De raad kwam in spoedeischende ver gadering bijeen, omdat bij de aanbeste ding voor magazijnen en kantoren en voor den bouw van het raadhuis, geble ken is, dat de raming, ln verband met de stijging der prijzen, te laag ls ge weest. Hierdoor was verhooging der pos ten noodig. Na opening m ambtsgebed zette de voorzitter de reden van deze vergade ring uitvoerig uiteen. De vrees der laat ste week, de stijging der bouwmatrialen, is bewaarhei^; deze zijn met sprongen naar boven gegaan. Hierdoor is de aan besteding tegengevallen. Het werk kan niet worden gegund. Eerst moet de raad het erediet verhoog en en moeten Gede puteerde Staten dit nog goedkeuren. B. er. W. hebben geen bewondering voor beter. De voorzitter meende, dat de spoedig aftrek zullen vinden. Er zijn reeds meer gegadigden dan huizen. De heer Vis vroeg nadere Inlichtingen over de rentablllteitsrekenlng en de heer Bremmer meende, dat er wel goedkoope- re verwarming is dan met gas. De voorzitter antwoordde hierop, dat prijsopgave wordt gevraagd en dan liet goedkoopste wordt genomen. De heer Uitbejjerse wilde de zaak uit stellen, doch de heer Van Tol zei hierop, dat de steenprijzen nog zijn als twee jaar geleden. Gaan die ook stijgen, dan zal het nog veel meer kosten. De heer v. d. Berg zei, dat de verhooging niets is dan een herstel tot het normaal peil. Had de heer Stuurman de begrooting wat rui mer genomen, dan was men er geweest. De voorzitter merkte op dat men wel een gokje zou kunnen wagen door te wachten, maar wie weet. wat het dan is. Tenslotte werd het voorstel aangeno men met 9 tegen 3 stemmen. (Tegen de heeren Vis, Uitbeijerse en Ou dijk, 1 lid was afwezig). Waddinxveen. Gevonden: een rijwlel- beiastmgmerk bij R. de Haan, Burge- m es ter Trooststiaat; een boek bij A. Verhoef, Noordeinde; een paar snelbin ders ten gemeentehuize; autosleuteltjes bij A. van de Kraats, komen aanloo- pen een hond A. de Vlaming, ^rugweg De afdeeling van de „Oranje-Garde Vendel Waddinxveen", heeft deelgeno men aan den afstandsmarsch, uitgeschre ven door de vereeniging „De Prlncevlag" te Den Haag. Het parcours liep van uit Den Haag over Scheveningen naar Was- slotte alle gronden allengs in goede co» di 1 ie. Hoe dikker de laag tuinaarde, des te be ter is zij geschikt voor groen en Is de grond te vast en ondoordringbaar, dan kan bij overvloedigen regen het waer niet regelmatig wegzakken en wederkeerig niet genoeg opstijgen, om bij landurige dioogie de planten van voldoende vocht ie voor- >rien, doch over de grondbewerking 'n vol gende keer. Haag, totaal 30 K.M. De afdeeling stond onder leiding van vaandrig Verheul en kwam ln haar groep als derde aan, zon der een enkelen uitvaller. Een goede prestatie dus voor de eerste keer. Jubileum. IJraelstein. Heden is het 40 jaar gele den, dat de heer J. Schalkwijk, thans chef bij de N.V. B. Schilte êt Zonen, ln dienst trad. Op Woensdag 14 April zal ln deze gemeente de stlerenkeuring plaats heb ben. NIEUW/C BACON INSCHRIJVING Voor een half jaar. De Minister van Landbouw en Vlssche- rU heeft besloten voor den termijn van 1 Mei tot 30 October een nieuwe bacon- lnschrijving te houden. De voorwaarden zullen ongeveer dezelfde zijn als die, wel ke hebben gegolden voor den aan het einde van deze maand afloopenden ter mijn van een half jaar. De inschljving zal ongeveer half April geschieden. HET CRIS1SBOTEUMERK. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 April, behoudens tus- schentydsche wijziging, vastgesteld op 85 cent per K G. OVER GHOENTENTEELT. Voor groententeelt ia de ligging van den tuin van groot belang, de tuin moet lig gen ter vrije toetreding van de lucht. De zon moet heel de oppervlakte gronds on belemmerd kunnen beschijnen, want zon der zon is er geen groeikracht. Bovendien vereischen groenten een bes ten humusrijken grond De natuurlijke gesteldheid van den bo dem kan van dien aard zijn, dat eerst na langdurige teelt, met behoorlijke bewer king en bemesting, een bouwlaag verkre gen wordt, die aan de gestelde eischea voldoet. Wanneer wij ovef humusrijken grond spreken wordt hiermee bedoeld grond, waarin verschillende voorkomende stoffen in den toestand van verrotting en ve: mol ming voorkomgn Deze stoffen zijn meer of minder don kerkleurig, kleverig sponsachtig en reuke loos De grond welke veel humus bevat, is donkerder van kleur. Kan men in een grond zonder humus geen groenten telen, in een humusrijken grond groeien ze we lig en worden ze malsch. Hoewel geen eigenlijk plantenvoedsel, draagt humus tot de vorming er van bij en verbetert den natuurkundigen en scheikundigen toe stand van den bodem. Humus maakt drogen zandgrond meer samenhangend, vochthoudend, zoodat hij minder uitdroogt en maakt stijven groud meer poreus, terwijl lucht en warmte beter in den grond kunnen doordringen. Humus wordt gevormd zoowel door de organische stoffen van den stalmest als door planten-, deelen, die na den oogst op het veld ach terblijven. hierdoor wordt het duidelijk dat het noodig is door toevoer van com post en stalmest enz. den grond humus- rijker te doen worden. En daar humus geleidelijk verteert, is een geregelde bemesting noodzakelijk Boor voortgezette bemesting komen tea- NED. HERV. KERK. AMMERSTOL. Herv. Geref. Evangeli- satiegebouw. Dinsdag 6 April, 's avonds 7 uur, Ds. J. H. Koster, van Montfoort Bidstond voor het Gewas. BERGAMBACHT. Uitgetredenen uit de Ned. Herv. Kerk. Woensdag 7 April, s avonds 7 uur, Ds. Baaij, van Tholen. BRANDWIJK. Donderdag 8 April, n.m. 2 uur, Ds. L. Blok. Huwelijksbevestiging. GIESSEN-OUDEKERK. Dinsdag 6 April, n.m. 1.45 uur, Ds. Van de Pol, van Wierden. Huwelijksinzegening. GORINCHEM. Boerenstraat 21. Dins dag 6 April, 's avonds 7.30 uur, de heer A. de Redelijkheid, van Ouderkerk a.d. Ussel. Rede voor de Jongelings Vereeni ging „Nehemia'. GROOT-AMMERS. Woensdag 7 April, 's avonds 7 uur, Ds. de Looze, van den Ham, beroepen predikant. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie. Noorderstraat. Dinsdag 6 April, 's avond» 7.15 uur, Ds. Baaij van Tholen. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 7 April, 's avonds 6.30 uur. de heer J. H. Boogaard STREEFKERK. Donderdag 8 April. n.m. 2.30 uur, Ds. H. W. Waardenburg. Huwe lijksinzegening. GEREF. KERKEN. SCHOONHOVEN EN WILLIGE-LANGE- GERAK Woensdagmiddag n.m. 1.30, Da, J. Hoekstra. Huwelijksbevestiging. CHR. GEREF. KERK. GOUDA. Donderdag 8 April, 's avonds 8 uur, £rof. G. Wisse, van Driebergen. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Bermweglaan. Woensdag 7 April, 's avonds 7.30 uur, Da H. Vlot. Donderdag 8 April, nm. 2.30 uur, Da H. Vlot. Huwelijksbevestiging. VRIJE GEREF. GEM. GIESSENDAM. Woensdagavond 7 uur de heer J. Vijverberg van Rhenen. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Dins dag f April, 's avonds 7 uur, de heer J. Vijverberg, van Rhenen. EVANGELISATIE, GIESSENDAM. Gebouw „Rheoboth". Woensdag 7 April, 's avonds 7.30 uur, Ds. Siegers. SLIEDRECHT. Gebouw „Maranatha". Dinsdag 6 April, 'a avonds 7.30 uur, On derlinge Samenkomst. Donderdag 8 April, 's avonds 7.30 uur, Ds. Siegers. ALBLASSERDAM. Maart. Ingekomen: A. den Boef en echtgenoot» van Nieuw-Lekkerland. C. den Boef vaa Dordrecht. G. VogeJ van Geervliet, W. A. F. Smit van Groningen, A. A. Ruiter van Rotterdam. A. Booij en gezin vaa Moordrecht, W L. Groenendijk van Am sterdam, L. M. T Hoen van Nieuw-Lek kerland Vertrokken: L. van Stek naar Rotter dam, H. Huijgen naar Oud-Alblas. CL Beenhakker naar Papendrecht, E. W. Vermeulen naar Maarsen, A. Reugetv- brink naar Nieuw-Lekkerland, G. A Cle- ment naar Stolwijk, J. Kapoen naar Noor- delooe, M B van den Oever naar Wasse naar. J. van Opijnen naar Olst, G. Stout naar Papendrecht. H Roodnat naar Dor drecht, J Kersbergen naar Oud-Alblas, P. van den Herik naar Rotterdam. KRIMPEN ad. LEK. Februari. Ingekomen: R. P. Sloof, van Lekheir- kerk; G. Visser, van Krimpen a.d. Uaselj H. Schippers, van Lekkerkerk; J. B. Jon ker, van Ooslerlandr, D de Vries en gezin, van Zeist. Vertrokken: M. F. van Vliet naar Lek kerkerk, J M. van Wijnen naar Krimpen ad. IJssel. A. Krijgsman naar Krimpen a.d IJssel, J. A. Koen naar Lekkerkerk, W Middelkoop naar Lekkerkerk, J. Ro- mijn en gezin naar Wijngaarden. H. No bel naar Rotterdam. MOERCAPELLE. Over de maand Maart Ingekomen Cornelia Metselaar, van Zevenhuizen (Z.-H.) naar Onderweg. STREEFKERK. Maart Ingekomen: Nicolaas Rozendaal, van Voorschoten naar B 16; Geertje Aanen, van Noordeloos naar B 12; H den Boer en eebtgenoote, van Groot-Arnmers naar A 17a Tijnen Verkuil en eehtgenoota van Lekkerkeik naar'B 11. Vertrokken;.P. Prins en gezin, va» A la naar Brandwijk: Adrjana Goljé, echtgehocte van A de Gier. van G 88a naar Gouda; Meinsje Langerak, van 81 naar Bergambacht lzaak den Boer, van B 06 na&r Ameide. Het 2e Regiment Huzaren te Breda kreeg Zaterdag ter ge legenheid van zijn 122-jarig bestaan een paukenpaard met pauken ten geschenke namens de burgerij Bij de verkiezingscampagne in België geven de aanhangers der politieke partijen op vaak vreemde wijze uiting aan hen gevoelens jegens de tegenpartij, getuige bovenstaande foto Minister-president dr. H. Colijn vertrok Zaterdag uit den Haag naar Londen ter bijwoning van de Internationale SuikerconfAri>nli« Spelmoment *<aor het Belgisch doel tijdens de spannende voetbalmatch België Nederland te Antwerpen, welke door bel Belgisch team met 2-1 werd gewonnen De Geulhemmerberg, een der mooie plekjes van het Geuldal, wordt gedeeltelijk afgegraven ten behoeve der mergelindustrie Met moment waaruit het eenige Nederlandsche doelpunt ontstond h den landenwedstrijd België Nederland, Zondag te Antwerpen gespeeld den bel. - Een aardig snepshal uil den België -Nederlend eoetbelwedstrijd In Kei stedlon te Antwerpen De conferentie der Kleine Entente te Belgredo. Drie kopetukken, dr. Kroftac Antonescu en dr. Stojodlnovic

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5