^PÏ^tsëïyk^niëüws Rechtszaken Buitj 1 i 2000 ------- - - - - deering een leeslamp aan. In de vraag werd medegedeeld, dat twee handtrommels waren aangeechaft. wordt er geplaatst bij den heer Jac. de Jong, F 54. Koolwijk, en èén bij den heer J. A. de Vrij, G 82, ’t Beijersche. Rechtbank te Rotterdam. Zitting van 1 April. MAANDAG 5 APRIL 1WT Na. 679%, aftrek NIE opge- Om- maand Juli, het M. A. Uittenboo- ver- van doch per MINISTER te J. van 1 maand 4 aange- rivier- „Zwervers" ten bate van „Het Groene gehouden, heeft f 109.55 geen het 8ch< 1$ ceeit Mastenbroek, gaard, G. L v£ Muziekvereeniging. a.d. IJsseL Tot voorzitter en der muziekvereeniging „Een- Macht" zijn respectieve- D. Molenaar, Bermweglaan 59. Capelle recretaris w dracht Maakt r*--- lijk gekozen de heerên J. Breedveld ma voor heeren J. Jon?. G. zen werden twee leden. Hierna dankte de voorzitter dokter H. F. Adam voor zijn prettige en belangloos gegeven lessen en bood als blijk van weer- deering een leeslamp aan. In de rond- ver- Eén Onlangs hebben gina een foto gebrt van Kamebeek zag bord in Rio de J vreemd het verban de foto deed ons van Willem Barend Het was toen, op eeuw, eigenlijk gee Zembla maar de Noorden een weg 1 Indie, omdat de S gewonen weg naar ten. De Nederlande niet voor een gat door het Zuiden Noorden en toen o bleek, werd de weg forceerd. Nu ook waren v< Megen naar vrijwel sperd door een noi ker te overwinnen jaarden, namelijk muren, de contingei ook hebben we eer nieuwe wegen te zc In Zuid-Amerika «ommissie wat Ba in 1596 in de pools' «oeken een nieuwe ’landschen handel, teche staten zijn f Europa bedragen st ‘geleverde goederen -dane teeningen, ma adj vorderingen we( toestand was voor •ongunstig, want Eu Zuid-Amerika en 2 aan Europa. Dat g de crisis alles omwil ‘balans van Zuid-Ai een goede beleggini strop. Er kwamen teeki verbeterde en het dat de verhouding keeren. Dat was nl ABONNE’S, dte Verecbijnte Mai en Vrijdag Prr hngt voor E1’1' maanden f Met verzekt Christelijke Nationale Actie. Krimpen a.d. IJssel. Met aanvankelijk 18 leden is Donderdag opgericht een kies vereniging van de Christelijke Nationale Actie, genaamd „Hervormde Gezind heid”. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. A. Grabé, voorzitter; L. Stij- nen, secretaris; H. J. de Hay, penning meester: G. van Duyvendijk, 2e voorzit ter; en A. Prins, alg. secundes. s— Met medewerking van de directie der Utrechtsche Asphaltfabriek alhier is men thans begonnen met de verbetering '«der verbinding met den Stormpolder,wat een groote uitkomst voor het verkeer zal zijn. De Woodrow W de medaille overt hetgeen hij heeft ging der invoerrec rede zei Huil om. „De internation hl vele deelen de: ren veel slechter i gegane verplichtin verbroken, de naij handels- en finam regelen, die er he men de belangrijk economischen noo Uit dezen nood komt de poging v weld grooter over tegenwoordige, 11 kan den indruk g< nomische activitei een dezen daarmee een slag op het hoofd toege bracht, waardoor hij bloedend werd verwond. Verdachte ontkende de bedoe ling te hebben gehad, zijn compagnon dood te slaan. Hij had in dolle drift ge handeld. omdat hij zijn gramschap reeds jaren lang had opgekropt. De compagnon B. Scholten verklaarde dat hij den slag ontving, terwijl hij ner gens op verdacht was geweest. Verdach- te had achter hem gestaan, toen hij hem den slag toebracht. Het O. M. was van oordeel, dat ver dachte wel niet de bedoeling gehad be hoeft te hebben zUn compagnon tedoo- den, uit het wapen, dat hij gebruikt blijkt toch wel, dat hij het opzet heeft gehad, hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Dat zijn slachtoffer gelukkig een harde schedel heeft, waardoor het toegebrachte letsel erg meegevallen is, disculpeert hem niet. Rekening houdend met het over verdachte uitgebrachte re- classeerlngsrapport. dat onverdeeld gun stig is, elschte het O. M. een gevangenis* straf van 4 maanden, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Politierechter legde een gevange nisstraf van 3 maanden op. doch voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Liefdadigheidswedstrijd. Capelle a.d. IJssel. De liefdadigheids- Voetbalwedstrijd op het terrein van „Zwerw Kruis” bracht. Twee koeien, resp. van de veehou ders J. B. te Koolwijk ep C. V. te zijn naar de noodslacht- en aldaar af geslacht. decs J. B. Schoonauwen, plaats vervoerd HOUDT OP ME MINISTER HULL NAT Een ramp r De Amerikaansch 'fcmdsche zaken, Hi gedaan op de nat óingswcdloop te sts ben verkocht, waarvoor hij f 1 en twee sigaren gekregen had. De andere gaf toe meermalen een vracht zand te hebben verkocht. De uitvoerder van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij. G. Leenheer, uit Gouda, zeide, dat de hoeveelheid, die vedwenen was, geschat was op 21 M3. De prijs van dit zand bedroeg 81 cent per M3. Het O. M. achtte in belde gevallen de ten laste gelegde verduistering bewezen en het elschte tegen ieder der verdachten f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. De Politierechter legde v. d. H. een boete op van f 30 subs. 15 dagen hechte nis, en A. een boete van f 15 subs. 6 da gen hechtenis. Een zoon van den landbouwer J. de Bruin was aanemer geweest van een bouwwerk. Nadat die zoon overleden was, heeft De Bruin het voor dit werk benoo- dlgde stellinghout in een poldersloot la ten werpen, welke loopt voor een per ceel, dat bewoond werd door Hooge- waard, doch in eigendom toebehoort aan verdachte. Toen Hoogewaard’s huur van dit perceel beëindigd was, heeft verdach te opdracht gegeven, dat het hout uit de sloot verwijderd moest worden. Aan die opdracht is geen gevolg gegeven en toen verdachte op een dag in September van het vorig jaar eens kwam kijken, lag het hout nog in de sloot, hoewel het polder bestuur last tot verwijdering had gege ven. Verdachte heeft het hout toen uit de sloot laten halen, wat hem f 9 aan ar beidsloon had gekost, en het hout had hij toen voor f 7.50 verkocht. De Bruin beweerde echter, dat het hout een veel grootere waarde had en dat er veel meer in gelegen had, dat verdachte zeide. Het O. M. was van meening, dat ver dachte zich wel degelijk aan diefstal had schuldig gemaakt en elschte f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. dat er veel meer in gelegen had, dan het gewenscht was ook Hoogewaard alls getuige te hooren, en daarom werd de zaak aangehouden tot 14 April. Twee compagnons te Gouda. De suikerwerker M. C. B., uit Gouda, heeft terechtgestaan wegens poging tot doodslag, subs, zware mishandeling. Op 17 December, toen verdachte nog com pagnon was met B. Scholten, was er on- eenigheld tusschen beiden ontstaan. Het vlotte wel meer niet tusschen hen en verdachte, die zich al dikwijls ingehou den had, liep thans de gal over. Achter zijn compagnon staande, had hij zwaar stuk ijzer opgenomen en Oplichting te Capelle a^L LJsseL De rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaken van vier Hagenaars, die er in geslaagd zijn* een te Capelle a.d. IJssel wonende weduwe van een groot ge deelte van haar kapitaaltje te ontlasten. Deze vrouw was vroeger als dienstbode in betrekking geweest in Den Haag en later gehuwd. Toen haar man was over leden, had zij haar intrek genomen bij haar zuster te Capelle a.d. IJssel. Een kleinzoon van de familie in Den Haag, de glazenwasscher A. W. A. A., had de betrekkingen met deze vrouw onderhou den en toen haar echtgenoot was over leden, heeft hij op zich genomen voor onderhoud van het graf te zorgen. Ook nam hij de verplichting op zich zorg te dragen voor den inboedel der weduwe. Van beide plichten trok hij zich echter bitter weinig aan. De meubeltjes wer den zoo spoedig mogelijk van de hand gedaan en om* het graf bekommerde hij zich in het geheel niet. Toch wilde hij er wel voordeel van genieten en zoo heeft hij een paar handlangers, die hij vond onder het personeel, dat bij hem in dienst was. bereid gevonden hem te hel pen. Hij liet een kwitantie schrijven ten bedrage van f 52 voor grafonderhoud, welke hij door een anderen handlan ger aan de woning van de weduwe te Ca pelle a.d. IJssel liet aanbieden. Het be drag werd voldaan. Vervolgens werd weer een kwitantie uitgeschreven voor het opslagloon en de onderhoudskosten voor de meubelen, welke kwitantie ten bedrage van f 50 eveneens werd vol daan. Daarna liet hij*een brief schrijven zoogenaamd door een rechtskundig bu reau verzonden, waarin de weduwe werd aangezegd f 60 voor grafonderhoud te betalen en waarin gedreigd werd met het leggen van beslag, wanneer die vor dering niet werd voldaan. Ten slotte moest de weduwe nog een bedrag van f 75 betalen voor vellingskosten der meu belen, aangezien de weduwe te kennen gegeven had, dat zij maar liever haar meubelen liet verkoopen. De rechtbank heeft den glazenwas- I scher wegens uitlokking tot oplichtingen j oplichting veroordeeld tot 1 jaar en 3 Houtkwestie te Capelle a.d. IJssel. De veehandelaar J. C. v. d. K., uit Capelle ad. IJssel, heeft terechtgestaan wegens diefstal van hout A Oranje-Garde. Krimpen a.d. LJsseL Op Woensdag 31 Maart en Donderdag 1 April hield de Oranje Garde haar jaarlijksche uitvoe ring in de Bijz. Lagere School I aan den IJsseldijk. De eerste avond was voor le- »den en donateurs, de tweede voor be langstellenden tegen betaling van en tree. In zijn openingswoord heette de voor zitter alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna het vendel werd gepresenteerd. Vervolgens lieten de tambours, hoorn blazers en fluitisten eenige muzieknum mers hooren. Opgevoerd werd een histo risch spel „Sleat op den trommele", het welk zeer in den smaak viel. Tusschen de bedrijven werden nog een kampvuur en het weverslied van oe meisjesgardis ten geboden. Na hen laatste bedrijf van het historisch spel werd hog wat muziek ten gehoore gebracnt, waarna de voor zitter de uitvoering, we?ke een zeer ge zellig karakter droeg, sloot. Vrijdag had de heer P. B. van hier, te Lekkerkerk het ongeluk van een hoo- gen muur te vallen. Met inwendige kneu- singen moest B. zich onder doktersbe handeling stellen, waarna hij per auto naaf zijn woning Kon worden cebracht. Het planten van boomen in de di verse Graten door leerlingen van de Cen trale Werkplaats gaat vlot van stapel. Reeds is een groot aantal boomen in de Kor tlands Graat en Steenbakkersstraat geplaatst. Dat een en ander, wanneer deze boomen in blad komen, een ver fraaiing zal beteekenen. staat vast Krimpen a.d. IJsseL Ged. Staten heb ben het aanbrengen van een remmings- werk aan de laad- en losplaats niet goedgekeurd. Veilingbericht: Aangevoerd werden 2000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 3.30 f 3.95. Eendeneieren f 3.10, alles 100 stuks. Voor kaas werd f 0.20f 0.21 per pond besteed. In verband met het automatiseeren van het telefoondistrict, waaronder deze gemeente ressorteert, heeft het staats bedrijf der P.T.T. een perceel bouwgrond aangekocht aan de Zuiderstraat, tenein de hierop een telefoongebouwtje te kun nen plaatsen. Per Zaterdag 3 April waren aan den Cultureelen Cursus (P.B.N.A.), welke wordt bezocht door werklooze jongeren van hier, Krimpen a.d. Lek, Ouderkerk a.d. IJssel en Capelle a.d. IJssel in totaal 38 deelnemers. Propaganda-avond A.N.W.B. Oudewater. Uitgaande van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. ra Dinsdag in de zaal „Oudewater Vooruit” een pro- paganda-avond gehouden. Burgemeester Van Doominck opende dezen avond en sprak een lofwoord voor de A.N.W.B. De leider van den avond dankte den burge meester voor diens hartelijke woorden en bracht ook dank aan den plaatselijken consul, den heer v. d. Veen, voor de or ganisatie van dezen avond. Voorts '■’ees hij op de beteekenis van den bond voor de weggebruikers De bend heeft reeds voor f 1000.000 aan borden e.d. uitgegeven en de aan de leden verstrekte reisinlichtin- gen zoowel voor weekend tochten ais we- reldreizen, beloopén ettelijke duizenden. Dat men heel vroeger ook reeds z g. ver- keersvoorschri{len had, bewees spr. door voorlezing van een verordening, welke voorschreef, dat een wielrijder bij het pa$- seeren van vee en varkens vaart moest minderen, en om het vee niet te laten schrikken zijn jas moest uittrekken en deze^over de glimmende stuurstang moest hangen. Gelukkig is men thans van de gelijke dwaze voorschriften verschoond, doch het ideaal zal pas bereikt zijn wan neer voor het geheele land dezelfde ver keersregels zullen gelden. Voorts gaf de spreker nog vele goede raadgevingen, wel ke een veilig verkeer kunnen waarborgen. In de pauze was er gelegenheid om de vele tentoongestelde bondsuitgaven te be- 1 KANTONGERECHT GOUDA. Uitspraken van 31 Iflaart Art. 453 Wetb. van Strafr.: M. van K. te Gouda f 4 subs. 2 d. h.; G. W, zonder bekende woonplaats, f 10 subs. 4 d. h. Motorr. wet: G. L. te Gouda f 7.50 subs. 1 w. t.; A. van K. te Gouda, voorw. f 7A0 8usb. 2 d. h., proeftijd 1 jaar; C. C. te Waddinxveen f 7.50 subs. 3 d. h; M. van L. te Hillegersberg f 3 subs. 1 d. h. Motorrijwiel RegL: W. J. de R. te Schiedam, vrijspraak; J. H. te Gouda f3 subs. 1 d. h.; p. v. d. N„ B. en J. van K. te Vlist, ieder f 2 subs. 1 d. h.; J. V. en T. R. te Gouda, J. D. te Rotterdam, leder f 3 subs. 1 d. h.; W. J. S. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; Ph. V. te Bodegraven f 4 subs. 2 d. h.; C. de B. te Gouda f 5 subs. 2 d. h. Id. art. 9 Motor Besch.: P. V. te Wil leskop f 3 subs. 1 d. h.; S. V. te Schle- broek f 4 subs. 2 d. h.; M. de J. te Ouder kerk a.d. IJssel 2 maal f 3 of 2 maal 1 d. h.; W. R. te Zeist f 4 subs. 2 d. h.; L. A. R. te Rotterdam, vrijspraak; J. J. d. D. te Zoetermeer, J. J. B. te Reeuwijk, G. van D. en D. C. V. te Gouderak en P. D. te Schoonhoven, leder f 1.50 subs. 1 d. h.; D. L. K. te Nieuwerkerk a.d. UsseL G. v. d. W. te Rotterdam, J. N. te Gouda, en M. C. B. te Waddinxveen, ieder f 3 subs. 1 d. h.; H. G. M. van L. te Alphen f 1.50 subs. 1 d. h.; P. O. H. te Waddinx veen f 1.50 subs. 1 w. t., idem f 2.50 subs. 1 w. t.; P. G. B. te Gouda f 1 subs. 1 w. t.; J. C. H. te Reeuwijk f 1 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: A. B. en J. van G. te Gouda, M. H. V. te Reeuwijk, ieder f 2 subs. 1 d. h.; H. F. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf; D. A. P. B- J. R. G., M den O. en A. L. te Goude, ieder f 2 subs. 1 d. h.; M. K. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; I. B. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; J. Th. de L. te Schoonhoven, te ruggave ouders. Pol. Verord. Papekop: L. H. te Breda f 4 subs. 2 d. h. Vleesc hkeu rin gswetC Gouda f 4 subs. 2 d. h. Mollen wet: P. M. te Waddinxveen f 3 subs. 1 d. h. Crisis Zuivelbesluit: R. den H. te Nieu werkerk a.d. IJssel 2 maal f 25 subs. 2 maal 2 dagen voor elke boete met proef tijd van 1 jaar Heling. Vervolgens hebben een groot aantal inwoners van Waddinxveen, die van het verduisterde zand hadden gekocht, zich wegens heling te verantwoorden gehad. De landbouwer K .O. zeide, dat het zand gebracht was, terwijl hij afwezig was. Den volgenden dag had hij zijn dochtertje‘f 1 gegeven, om het te beta len. Deze verdachte beweerde, dat hij uit niets had kunnen begrijpen, dat hij verduisterd zand had gekocht. Het O. M. was het hiermee eens en elschte vrijspraak. Conform dezen elsch luidde de uitspraak van den Politierech ter. De wegwerker L. v. d. H., op wiens erf eveneens zand was aangetroffen, dat af komstig was van de ladingen der vracht auto’s beweerde, dat er langen tijd voor zijn erf een hoop zand had gelegen. Verdachte was van meening, dat een auto, die een lekke band had gekregen, dit zand daar had neergestort. Omdat het hinderlijk voor het overige verkeer was, had verdachte het met een krui wagen binen zijn erf gebracht, waar het thans nog ligt. Van een koopen was geen sprake geweest en wanneer de Amster damsche Ballast Maatschappij er over beschikken wil, dan kan zij dat ten al len tijde doen. Ook in dit geval achtte het O. M. de ten laste gelegde heling niet bewezen en vorderde vrijspraak. Jn deze zaak heeft de Politierechter eveneens een vrij sprekend vonnis gewezen. Daarop stond terecht de landbouwer J. J. O., die ook zand had gekocht. In zijn zaak heeft het O. M. wegens schuld- heling f 25 boete subs. 10 dagen hechte nis geeischt. De Politierechter legde f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis op. Eenzelfde straf elschte het O. M. tegen den landbouwer A. O., die voor een waar de van f 3 aan zand slechts f 1 had be taald. De Politierechter legde ook hier f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis op. De veehouder J. de Z. hoorde eveneens wegens schuldhellng f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis tegen zich eischen. De Politierechter maakte er ook thans f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis van. Tegen W. V. elschte het O. M. f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis, hier legde de Politierechter f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis op. Eenzelfde straf kreeg J. B. Ook briketten verdwenen. Aan het station te Waddinxveen had de Amsterdamsche Ballast Maatschap pij een overlaadinrichting voor briketten. Het vervoer van deze briketten was op gedragen aan den vrachtrijder C. J. H. v. d. H. Ook bij dit transport was niet de noodige zorgvuldigheid betracht, waar door ten slotte een groote hoeveelheid van de briketten niet te bestemder plaatse was aangekomen. Ten huize van den landbouwer J. v. d. M. heeft de Wad- dlnxveensche politie een belangrijke hoe veelheid van die briketten aangetroffen, over zooveel exemplaren beschikte deze maft, dat hij ze niet alle op zijn zolder bergen kon, maar hij er toe moest over gaan omt ze, zooals men aardappelen doet, in te kuilen. Niet minder dan 5000 K G. heeft de politie uit zijn huls of van zijn erf te voorschijn gehaald. Deze man heeft zich wegens diefstal te verantwoorden gehad. Hij beriep zich er op, dat hij toe stemming had om de briketten, die bij het laden van de auto op den grond wa ren gevallen, op te rapen. Dat, en niet meer had verdachte gedaan. V. d. H., die zelf in deze zaak wegens verduistering moest terechtstaan, zeide, dat hij zich er niet tegen verzet had, wanneer v. d. M. tot gruis gevallen bri ketten had opgeraapt, maar voor het op rapen van nog bruikbare stukken, had hij hem nooit toestemming gegeven. Het O. M. was van meening, dat v. d. M. zich gedragen had als een kind, dat men een vinger geert en de geheele hand neemt. Hij had kunnen begrijpen, dat dit nooit de bedoeling was geweest en dus had verdachte zich wel degelijk aan diefstal schuldig gemaakt. De Politierechter was echter van mee ning, dat het ten laste gelegde niet be wezen was en sprak verdachte vrij. Tegen den vrachtrijder elschte het O. M. wegens verduistering hij had im mers over de briketten beschikt, als wa ren deze zijn eigendom een gevan genisstraf van 2 maanden. De Politierechter legde hem op. maanden gevangenisstraf met van de preventieve hechtenis. De chauffeur G. H., die zich belast had met het innen van een der kwitan ties, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. In de zaak van J. B. G., glazenwas scher, die namens het rechtskundig bu reau den brandbrief aan de weduwe had geschreven, heeft de rechtbank een na- der onderzoek noodzakelijk geacht en daartoe de stukken in handen van den rechter-commissaris gesteld. De woopknecht F. L. de H., die ook een kwitantie had geïnd, werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, doch met de bepaling, dat 3 maanden van de straf voorwaardelijk zullen zijn, met een proeftijd van 3 jaar. Na de inbraak te Sliedrecht. In November is ingebroken ten huize van P. K. Stam te Sliedrecht. Met be hulp van een valschen sleutel was op een tijdstip, dat noch de 82-jarlge be woner, noch zijn zuster, thuis waren, de achterdeur geopend, waarop uit een kast uit een geldkistje f 1000 aan bankpapier benevens f 6000 aan effecten gestolen waren. Het politie-onderzoek heeft uitgewe zen, dat de bankwerker C. T. H. N., uit Sliedrecht, aan den Rotterdamschen mo- torhersteller H. L. B. den sleutel en de noodige inlichtingen verschaft heeft, om deze inbraak mogelijk te maken. Zoo wel N. als B. hebben voor de Dordtsche rechtbank terechtgestaan, waar N. ver oordeeld werd tot 2 jaren gevangenis straf en B. tot een gevangenisstraf van vier jaren. Tijdens het onderzoek is men tot de ontdekking gekomen, dat een gedeelte van het geld in Rotterdam terechtgeko men is. B. toch had met N. afgesproken dat deze 25 pCt. van de buit zou ontvan gen voor het verschaffen van den sleu tel en inlichtingen en toen N. vernam, dat de inbraak inderdaad had plaats ge had, heeft hij zich naar Rotterdam be geven, naar de woning van zijn met den schoorsteenveger J. H. gehuwde zuster bij wien B. inmiddels een bankbil jet van f 300 had gedeponeerd. Van dit geld was een* gedeelte voor H. bestemd en omstreeks f 250 voor N. Het echtpaar H. is daarop met N. naar Den Haag ge togen, waar H. in een kledingmagazijn eenige kleeren voor zichzelf kocht, waar bij hij het bankbiljet van f 300 in beta ling gaf. Daar heeft men het biljet ge wisseld, waarna het gezelschap naar Rotterdam terugkeerde en van het ge stolen geld eens heerlijk de bloemetjes buiten zette. Nu kwamen echter de naweeën van de fuif, want H. moest terechtstaan wegens heling. Hij had immers de f 300, welke van de Inbraak afkomstig waren, voerd en zijn Vrouw werd verweten, dat zij van het gestolen geld allerlei con sumpties ten geschenke had aangeno men. H. bekende. HIJ zeide wel geweten te hebben van welke herkomst het geld was dat hij meegenomen had naar Den Haag. Zijn vrouw echter beweerde, van die her komst niets te weten. Wel wist zij, dat B., van wien het geld afkomstig was, een werklooze was, die van een karige ondersteuning moest leven, maar B. had haar verteld, dat hij smokkelzaken in cocaïne had bedreven. Nadat een aantal getuigen was ge hoord, elschte het O. M. tegen H. een ge vangenisstraf van 10 maanden. De zaak tegen de kamerverhuurstêr E. K., die van haar commensaal B. een paar schoenen ten geschenke had aan genomen. welke van het in Sliedrecht gestolen geld waren betaald, heeft de rechtbank aangehouden, omdat in deze zaak B als getuige moest worden ge hoord, die tegen het Dordrechtsche von nis appèl had aangeteekend en dus niet verplicht kon worden tot het afleggen van verklaringen, welke hem in de ver dediging van eigen zaak zouden scha den. De nadere behandeling werd be paald op 22 April. In de andere zaken werd de uitspraak vastgesteld op 15 April. VOoil DEN POLITIERECHTER. Verduistering van zand. In November werd in de omgeving van Zevenhuizen een rijksweg legd. Het daarvoor benoodigde zand werd door de Amsterdamsche Bal last Maatschappij geleverd. Deze deed het zand per schip te Gouda aanvoe ren, waarna het in auto’s werd overgela den, die het naar Zevenhuizen brachten. Voor het vervoer van dit zand was de vrachtrijder C. J. d. H., uit Gouderak, aangenomen. Deze had twee chauffeurs in zijn dienst, die op eenigszins zonder linge manier met het zand hebben om gesprongen, want oen gedeelte van het zand is niet in Zevenhuizen terechtgeko men, waar het voor den wegenaanleg moest worden gebruikt, maar in tuin tjes van landbouwers te Waddinxveen, die het gekocht hadden om hun kinde- een pleizierige speelplaats te bezorgen. De beide chauffers G. C. v. d. H. een broer van dengeen, die het vervoer had aangenomen, en de chauffeur A. A., uit Gouda, hebben zich voor den Politierech ter te verantwoorden gehad wegens ver duistering van zand. Beiden gaven het feit toe. A. zeide slechts eenmaal een lading zand te heb- zichtigen. Vervolgens werd overgegaan tot het ver’.oonon van de geluidsfilm „De vei lige weg”, welke film een duidelijk en in teressant beeld gaf van de gevaren die het vei keer bedreiger* De camera-menschen hebben knap werk geleverd. Moercapelle. Tot gemeente-geneesheer is benoemd dr. W. H. Verduin den Boer te Zevenhuizen. Dr. De Jongh, die als zoodanig ontslag heeft aangevraagd, heeft zich te Gouda gevestigd. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Donderdag middag .wilde de heer A. de Groot, aan den ’s-Gravenweg, met een pak stroo, dat plm. 70 K.G. woog, op zijn rug over een plank loopen, die over de tochtsloot lag. Toen hij middenop de plank was, brak deze en De G. zakte in de diepte, wonenden wisten hem te redden. Hooiberg verbrand. Reeuwijk. Omtrent den brand bij den veehouder H. S. in de afd. Randenburg kan nader worden gemeld, dat de hooi berg geheel verloren is gegaan. Ook het hooi dat de brandweer uit den berg heeft gehaald, is als verloren te beschou wen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. E.H.B.O. Stolwijk. Dinsdag hield de vereeniging E.H.B.O. in de zaal van den heer J- Verdoold een ledenvergadering. De voor zitter. de heer G. Bongers, opende de ver gadering en heette allen hartelijk welkom Het voorstel om met de gediplomeerde le den eenmaal per maand, uitgezonderd in de maand Juli, een avond te oefenen, werd aangenomen. Voorts werd besloten om dezen zomer op een Zaterdagavond op het Dorpsplein een demonstratie te geven. Van het toetreden als lid tot den kring Gouda werd afgezien, daar er hier g liefhebbers voor wareii. Hierna volgde uitreiken van diploma’s door den cursus leider dr. H. F. Adam. Aan 13 leden werd diploma twee-jarigen cursus uitge- reikt. n.l. aan de heeren G. Bongers, M. Eegdeman. J. de Groot, A. de Lelie, G. 'I—Iv-L^ok, B. Natzijl, A. Urttenboo- 3. M. de Vries, D. M. Vonk, G. /erhaar. J A. de Vries. L. Vermeulen, en P. Verdoold. Aan 5 leden werd het diplo- één jaar uitgereikt, n 1. aan de de Bruin, W. v. d. Ende, Jac. de Rietveld, J. A. de Vrij. Afgewe-

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6