meubelen Gemeenteraden [plaatselijk nieuws T. de Waard Tzn. Loop der bevolking Burgerlijke stand"] Schoonhovm. n Arkei. De gemengd# zangvereeniging „Eendracht maakt macht" en het gelijk namige kinderkoor zullen Zaterdagavond een uitvoering geven in de zaal Odlna. Ten overstaan van notaris A- H. Klokke had Dinsdagavond de jaarlijksche .andverhuring plaats in café Buiteman. De uitslag was als volgt: (tusschen haak- les de prijzen van het vorig jaar): Voor den polder Rietveld: De Kade (52) f 76(; de Achterdijk (12) f 20. Voor de Algemee- ne Armen: Perc. 1 (94) f 138; Perc. 2 De B hond (70) f 112; Perc. 3 de 1 morgen (60) f 98. Voor den polder Rietveld: De Parallelweg (7) f 12; De Stoep (4) f De Haarweg f 7. Voor mevr. T. J. de WaalKalis te Koudefcerke, onder Hoog- Blokland: 1.03.20 H.A. weiland op Kort- Beheiwijk (48) f 66; 1 30.40 H.A. weiland, naast vorig perceel (80) f 110; 1.22.96 H.A. welland, het Noordelijkste perceel (40) f 66; 1.25.90 H A. weiland, naast vo rig perceel (40) f 66. Van den heer P. C. Kalis A.Az. te Sliedrecht Ca„ onder Ar kei: 1.17.52 HA. weiland aan den Hoog- Bloklandschenweg (12 opgehouden) f 40; I.79.52 H A. weiland achter vorig perceel (30 opgehouden) f 60; 0.73.82 H.A. wei land aan den Hoog-Bloklandschenweg, opgehouden; 1.99.39 H.A. weiland achter vorig perceel (62) f 110. Voor deze ver huring was groote belangstelling. Ameide. Op 1 April werden aan de Chr. School 30 nieuwe leerlingen ingeschre ven, terwijl 21 leerlingen de school ver lieten. Het aantal leerlingen bedraagt thans 259. v Er is hier een correspondentschap van den Ned. Chr. Bouwvakarbeiders- bond tot stand gekomen. Indien mogelijk zal dit correspondentschap tot een af deel! ng van genoemden bond worden omgezet. Giessendam. Onder voorzitterschap van den heer T. Vermeulen vergaderde de afdeellng Hardinxveld - Giessendam van den Besturenbond. Na opening door den voorzitter volgden de Jaarverslagen van den secretaris en den penningmees ter, waaruit duidelijk bleek, dat voor de werkloozen veel Is gedaan. De bestuurs leden de heeren J. Huisman, J. Stam en H. van der Giessen werden allen herko zen. Tot voorzitter werd in de plaats van den heer T. Vermeulen gekozen de heer L. Vogel, die de benoeming aannam. De heeren J. Huisman en J. Stout werden gekozen tot leden van toezicht voor de organisatie van het a.s. Meifeest. De heer B. van Zwienen werd gekozen als' lid der controle-commissie. Daarna stoot de voorzitter de vergadering. Gouderak. De gymnast!ekvereeniging T.H.O.R. gal deelnemen in de vereen i- gingsdriekampen te Haastrecht, uitge schreven door de turnkring Gouda en Omstreken. Verkooping. Gouderak. Bij de publieke verkooping van hei woonhuis van den heer v. d. Hee is dit ingezet op f 2000. Het wei land groot 2A1.32 H.A. en het hooiland groot 1.34.59 HA werden rasp. Ingezet op f 4050 en f 1900. Inschrijving. fkmdermk. De uitslag van de inschrij ving voor het bouwen van een boeren woning en veestalllng voor rekening van den heer A. Hailing, is als volgt: Beze- mer en Zn., Bergambacht, voor f 12669; Joh. Kas berg en. Moordrecht, f 11.774; RIJghart en v. Hagen, Haastrecht, f 11110 Den Hoed en Bakker, Bergambacht, f 12.287; J. Fijan, Nieuwerkerk aan den Ussel, f 11.950; H. de Jong, Ouderkerk a. d. Ussel, f 12.100; Spruitenburg en Dui- vendijk, Ouderkerk a.d. IJssel, 4 11.248; A. L. Scheijgrond, Gouderak, f 12.027; Gebrs. Kasbergen, Goudprak, f 11.795; P. Blonk, Ouderkerk a.d. Ussel, f 11.438. De heer L. van Herk Mz. is geslaagd voor het examen godsdienstonderwijzer. Gouderak. Tot ambtenaar ter secreta rie in de vacture van den heer v. Dobben de Bruijn, is benoemd de heer A. Otter- mans te Capelle ad. IJssel. Metaalbewerkers. Giessendam. In de zaai „De Harmo nie" vergaderde de afdeellng „Hardinx- veldGiessendam" van den A^emeonen Nederlandse he n Metaalbewerkersbond. De voorzitter, de heer L. Vogel, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de jaarverslagen werden voorge- lezen. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat het jaar 1936 een der zwartste jaren is geveest. In totaal werd uitgekeerd f 5788,08 over 2980 werkdagen. Aan co:.!: ritte werd ontvangen f 4245,53 Op 31 Decemoer 11,33 uedroeg het aantal werklooze leden 108. In verband met de opleving in de scheepsbouw is dit aantal t^ans sterk verminderd. Tot bestuursle den werden herkozen de heeren L. Vogel tot voorzitter; A. Kleppe tot 2e secreta ris en C. van Loon tot penningmeester. De heer K. van der Wiel werd gekozen tot lid der controlecommissie. Daarna aloot de voorzitter de vergadering. Het bestuur van de muziekvereeni- ging „Tempo" is na eenige wijzigingen th^ns samengesteld uit de heeren: J. de ISok^voopftter; j. Holster. 2e voomttr-- Chr de Kok, secretaris; j. van Winger den, 2e secretaris; L. A. de Jong, pen ningmeester; A. van 8traten, 2e penning meester en C. Kamp, bibliothecaris. Giessendam. Bij den agent der Arbeids bemiddeling in deze gemeente staan thans 255 personen als werkloos inge schreven. Het aantal blijft nog steeds dalen. Onze oud-dorpsgenoot de heer D. Schreuders, is benoemd tot scheepsbouw kundig opzie 1 bij de Koninklijke Ma rine met ai .Jplaats Amsterdam. Er waren voor u^e betrekking niet minder dan 287 sollicitanten, onder wie ruim 30 ingenieurs. De functies van het bestuur der hulpvereemging van den Ger. Zendlngs- bond, afd. Giessendam—Neder-Harainx- veld, zijn na de onlangs gehouden ver anderingen thans als volgt samengesteld: C, Blokland, voorzitter; Z. Boom, secre taris; K. van Aken, penningmeester en P. Leenman en A. Muilwijk, l$den. Ds. J. Haring werd als eere-voorzltter gekozen. Nieuwe eursus. Hei- en Boeicop. Bij den aanvang van den nieuwen cursus zijn op de openb. school 0 leerlingen ingeschreven en heb ben 4 leerlingen de school verlaten. Op de Bijz. School zijn 10 leerlingen toege laten en eenzelfde aantal heeft die school verlaten. Gevonden: Een Astracan heeren handschoen. Inlichtingen gem. veldw. TeensohiBen. Jaarsveld. Op sommige plaatsen in de ze gemeente ziet men reeds bedrijvige handen bezig met het teenschillen, wel ke bezigheid de laatste jaren door den kwijnenden handel slechts van korten duur was. Nu echter van eenige opleving sprake is, wordt verondersteld, dat de werkzaamheden dit jaar langer zullen duren. Vakteekenscbool. Krimpen a.d. IJsseL In het Cursusge bouw aan de Weteringsingei werd Zater dag de jaar lij ksche tentoonstelling ge houden van het teekenwerk, gedurende den cursus 1936—1937 door leerlingen <ier „Vakteekenschool" (een instelling van „Volksonderwijs") vervaardigd. De ten toonstelling mocht zich, ondanks het re genachtige weer, in een zeer druk be zoek verheugen. De keurige collectie tee- keningen, gesorteerd naar de vakken: Machine-, bouwkundig-, scheepsbouwkun dig- en voorbereidend lijnteekenen, vas dan ook wel een bezoek waard. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder Boon. Enkele leerlingen zagen de resultaten van hun werk be loond met de onderscheiding: „eervolle vermelding". Te ongeveer half negen heeft de voor zitter, de heer C. Pannevis, de leerlingen toegesproken en met eenige welgekozen woorden het einddiploma uitgereikt aan de leerlingen: M. Offermans, P. Biussee, J. Kramer, P. Kalkman, D. d. Groot en H. d. Kwant. Bovendien kon hij nog aan de volgende leerlingen, die zich hadden onderscheiden door gedrag, ijver en ge trouw schoolbezoek een prijsje uitrei ken: J. Bonte, P. Kooy, W. Pols, H. v. d. Kwant, D. Mourik, A. Heuvelman, G. Loeve, L. d. Bruyn «n W. d. Vroom. Met een woord van waardeering en dank aan leerlingen en leeraren voor de goede re sultaten van deze drukbezochte winter- cursus sloot de voorzitter daarna de ten tdons telling. Mislukte inbraak. Krimpen a.d. IJssel. In den nacht van Zondag op Maandag hebben tot nog toe onbekende pereonen zich toegang weten te verschaffen tot de .woning van den heer A. Treure. De daders waren door een W.C. raamftje in het portaal gekomen. Gelukkig hadden de bewoners, twee be jaarde menschen, de deur, welke toegang geeft tot de huiskanver, op ;lot gedaan. Bij het forceeren van het slot van dejse heur werd de vrouw des huizes wakker en de ongenoode gasten kozen het hazen pad. Duivenvlucht. Krimpen ad. IJssel. De postduivenver- eemging „De Vriendschap", aangesloten bij de Nieuwe ^otterdamsche Postduiven Bond, heeft Zondag een wedvlucht van Woerden gehouden. De duiven werden $net zeer ongunstig weer om 2.10 uur in vr^heid gesteld. De prijzen werden als "volgt behaald: 1, 18 en 20 M. v. Mullem; 2, 3, 24 en 26 C. BrUssee; 4 en 5 C. Heu velman; 6 en 32 K. Visser; 7 en 19 H. v. Housselt; 8, 14, 25 en 29 G. Schouten; 9 C. de Vreede; 10 en 21 H Braanker; 11 en 40 P. Butter; 12 J. Koolmees; 13 A. Huisman; 15, 17 en 31 P. Verschoor; 16 J. Veer; 22 P. Trouwborst; 23, 36 en 42 M. Twigt; 27 A. Visser; 28 Adrs. d. Mik; 30 en 39 W. Heuvelman; 33 J. Koolmees; 35 en 37 W. Vog. d. Jong; 38 P. Kool mees en 41 A. Vermaat. Aankomst 1ste duif 15.18.04 uur. Aankomst laatste duif 16.27.13V* uur. Wegverbetering. Krimpen a.d. Lek. Het asphalteeren der Wegen in de Krimpenerwaard is gisteren aanbesteed, zoodat men wellicht nog de zen zomer fan de stofpiaAg bevrijd zal Bij den agent der arbeidsbemidde ling stonden op 27 Maart 400 personen als Werkzoekend ingeschreven. In de week van 27 Maart tot en met 3 April werd 1 persoon opnieuw ingeschreven en werden 10 personen ,afgevoerd, zoodat een vermindering van 9 personen valt waar te nemen. In de plaats van den heer C. Kniyt, volontair ter secretarie, die met ingang van 1 April is benoemd bij de Vereenigde Tapijtenfabrieken te Rotterdam, is tot volontair toegelaten de heer Dijke uit Rotterdam. het bekende adres voor Uw Alles In eigeu fabriek ver vaardigd. 9 Neem eerst eea kUkJebtf snsl Aanbevelend, T. DE WAAR» Tm. Opperduit 870 - Lekkerkerk. Duivensport. Krimpen a.d. Lek. De postdui ven ver - eenigmg De Reisduif hield een wedvlucht vanaf Wouden. De prijzen werden ais volgt behaald; 1 C. Rodenburg; 2, 4, 5 en 15 M. de Hon; 3 en 20 A. v. Meijeren; 0 en 23 G. Stout; 7, 9, 16 en 17 v. d. Lin den St Zn.; 8 J. Streefland; 10 en 19 K. Kooijman; 11 P. v. d. Berg; 12 en 18 H. Ponsen; 13 J. Mos; 14 J. Brand; 21 No bel Si Zn.; 22 J. Romeljn. Wegens huwelijk heeft mej. C. Horsman tegen 1 Mei ontslag genomen als hoofd der Bewaarschool, welks func tie zij 13 jaar bekleed heeft. De Herv. Meisjesvereeniging „Tabi- tha" zal wederom een inzameling van gelden houden voor de aankoop van grondstoffen, waarvan kleedingstukken voor de behoeftlgan in óem worden vervaardigd. Vraag) uitsluitend Ie kwal. RUND- RN VARKENS- VLEESCH. BENEVENS ALLE FUNE VLEESCH- WAKEN EN WORSTSOORTEN. Uitsluitend eigen fabrikaat. bij D, v. d. 6 R A A F, v.h. O. t. d. GRAAF, Korta Achterweg 5 - Lekkerkerk Krimpen a.d. Lek. De kiesvereeniglng der Ned. Herv. Kerk hield een ledenver gadering. De verslagen van secretaris en peningmeester werden goedgekeurd. Het ledental was met 9 gestegen. Voorts was er een batig saldo in kas. De aftredende bestuursleden, de heeren Schutter en Holleman, werden herkozen. De heeren P. Buitelaar en J. C. Ha gen zijn herkozen als leden van het Bur gerlijk Armbestuur. - Dijkgraaf en Hoogheemraden der Krimpenerwaard maken bekend dat Qed. Staten hebben besloten tot vaststelling van het capltulantenstelsei voor de wa terschappen ln Zuid-Holland. Dit ont werp-reglement «al tot en met 25 April ten kantore van het Hoogheemraadschap voor belangstellenden ter Inzage liggen. Hallo! Mag ik TeL 66 Lekkerkerk? Ja, spreek Ik met BOON, de Gazelle agent? Jawel Mijnheer. Wat «egt U? GAZELLE RIJWIELEN? Ja zeker, die heb ik in voorraad. En BOON, wat zijn de prijzen? O, Mijnheer, kwaliteit vergeleken, zijn ze veel goedkooper als alle andere Rijwie len en wist U, dat de GAZELLE ook nog INVICTA-RUWIELEN maakt voor een lageren pnjs en die heel goed zijn. Ook die zijn in voorraad. Neen BOON, dat wist ik niet; ik kom direct bij U kijken. Voor betere Rijwielen en Onderdeelen B. BOON - TeL 60 - LEKKERKERK Langeruigeweide. De veehouders, aan gelokt door het mooie weer der laatste dagen, hebben hun koeien in het land gedaan. Er is gras genoeg. Vetllngsvereen. Driebruggen eo. Aanvoer 6050 stuks. Prijzen kipeieren f 2.80—3 15 de 100 stuks. Een ongeval dat goed afliep. Lange ruige weide. Tijdens het storten van zand voor den nianwen weg, kantel den twee kipkarren uit de rails, juist naar de zijde,, waar de arbeiders ston den. De karren verdwenen in het water, drie der arbeiders eveneens. Gelukkig kwam niemand onder de wagens terecht. Met een nat pak en de schrik kwamen de personen vrij. Langerak. Bij den aanvang van den nieuwen cursus zijn op de OL School 12 nieuwe leerlingen toegelaten, een getal, hetwelk de laatste jaren niet is voorge komen; 4 leerlingen hebben de school verlaten, zoodat het leerhngent&l met 8 is vermeerderd. Stierenkeuring. Lopik. De jaarlijksche provinciale stie renkeuring zal plaats hebben op Woens dag 14 April. Gebeurde dit voorheen al leen op het dorp Lop£k, tlians zijn ge makshalve twee plaatsen aangewezen en wel bij W. van Baren te Cabauw en A. de With te Lopik (dorp). Anto-ongevaL Lopik. Dat de oprit van de FuikebVug voor mot deze situatie onbekende auto bestuurders nog al eens moeilijkheden, oplevert, ondervond Woensdagmorgen de chauffeur van een mot mengvoeders ge laden vrachtauto. Om beter te kunnen zwenken, reed de wagen achteruit an kwam daardoor met bet achterste ge deelte in de diep gelegen dljksloot te recht. De hulp van een garagehouder uit Schoonhoven werd ingeroepen, die spoe dig met een kraanwagen ter plaatse ver scheen. De steile kant bleek echter een «waar beletsel voor het ophijschen en eerst nadat ook nog een autobus hulp had verleend, gelukte het, den wagen weer op den weg te krijgen. Deze kon op eigen kracht den terugweg aanvaar den, zoodat het ongeval behalve veel tijd verlies (het was inmiddels reeds avond geworden) en eenige materieele schade, doordat de voeders gedeeltelijk in het water terecht waren gekomen, overigens goed afliep. Tijdens de werkzaamheden was het verkeer gestremd en geschiedde dit via den Graaf dijk. Nieuwpoort. Gevonden een geldig rij - wlelbelastlngmerk. InL verstrekt de veld wachter. De heer Mittendorf, volontair ter gemeente-secretarie, is benoemd tot amb tenaar ten kantore van den getneen te- ontvang er te Rotterdam. ARKJEL. Over de maand Maart. Ingekomen: van Heukelum A. J. van der Linden mi gezin. Vertrokken; naar Woudrichem Bregje Gons; naar Gorinchem H. Paan*, naa.' Leerbroek J. C. van Kuilenburg BRANDWIJK. Maart. Ingekomen: C. Kooijman, van Groot- Ammers; E. A. Broere, van Sliedrecht; D. B. Prins en gezin, van Groot-Ammers; J. Kuijpers, van Wijk en Aalburg; A. van Lomwei en echtgenoote, van Tien hoven. Vertrokken: J. C. van der Welden, naar Lekkerkerk; H. Prins en gezin, naar Moordrecht E E no. 39. GIESSENDAM. Over de maand Maart Ingekomen: R. Water van Venhuizen, Hem 140; J. A. Verspulj van Hardinx veld, A 12; mej. J. Egas van Hardinx- veld, Rivierdijk A 505; D. van Benne- kura van Zeist, Jacob van Lennepstraat 25; mej. J. Hobo van Zuilichem, Leen- dertdijk; A. Koudstaal van Amsterdam Breedcweg 4; mej. C. N. Kortland van Hillegersberg, Straatweg 152. Vertrokken: Mejuffr. L. den Dunnen naar Sliedrecht, van Lennepstraat 47, G. Hagenaar naar 's-Gravenhage, Val- kenboschplein 21; mej. A. H. van Bcn- nekum naar 's-Gravenhage, Tomatenstr. 238; mej. N. P. de Vos naar Lekkerkerk, Voorstraat 154; J. F. den Breejen naar Linschoten, Graafbrug A 11; Wed. N. Ooms en gezin naar Hardinxveld, B 120; J. A. Broekhuijzen naar Delft, Moslaan 84; mej. N. Hartog naa* Hardinxveld, Rivierdijk B 337a; mej. N. Leenman n. Sliedrecht, B 605; mej. A. D. Kortland naar Hardinxveld, Rivierdijk B 157; W. Bikker naar Meerkerk, Tolstraat; P. A. van Hou welingen en echtgenoote naar Sliedrecht A 150. GOUDRÏAAN, Over de maand Maart. Ingekomen: P. Schnitker van Gorin chem; G. Boele van Giessen-Nieuwkerk G. van der Heiden van Nleuwpoort; G. de Groot van Hoog-Blokland. Vertrokken: C. van Vuuren naar Gies sen-Nieuwkerk. MOLENAARSGRAAF. Maart Ingekomen: G. van Heusden, van Zui lichem; W. Kroon en gezin, van Groot- Ammers; J. A. Maris en gezin, van Sprang-Capelle. Vertrokken: Abr. Kroon en gezin, naar Alblasserdam D 54; A. Versteeg, naar Rotterdam, Herman DUlartpleln 28a; D. Vogel, naar Wijngaarden no. 22. NIEUWERKERK a.d. USSEL. April. Geboren: Johannes, z. van J. de Bruin. Jannetje Johanna, <L van J. de Zwart en J. Schipper. Ondertrouwd: P. van Vliet, 23 en J. Jongeneel, 23 J. A. Looren, 25 en M. Jongeneel, 23 J. OUDERKERK a.d. USSEL. April. Getrouwd: F. van den Heuvel, 32 j„ en N. de Jong, 29 J. G. Verhagen, 20 en G. Vuik, 26 J. A. Vonk Noord egraaf, 25 J„ en M. de Jong. 22 j. (te Stolwijk). OTTOLAND. Over de maand Maart Ingekomen: uit Brandwijk mej. C. den Boer; uit Berkenwoude mej. J. G. van Tiel; uit Schoonhoven A. ds Vroomen; uit Zeist Jac. Vuurens. Vertrokken: naar Andijk mej. A. M. Vink. REEU WIJK. Over de Maart Ingekomen: Wed. Smit—e. d. Onaf m gezin uit Waddmxveen in E 100; K. Boer en gezin uit Haastrecht in ufi. Twaalfmorgen; L. A. Schilt en gezin uit Oudewater in H 68 Vertrokken: G. Droog en gezin uit D 28 naar Gouda, Kruideniersstraat i3, H. Loeve uit H 202 naar GoudcraK, Beijerscheweg 150 B; W. Schrier uit D 55 naar Amsterdam, Kattcnburgerplein 8bis; M. Rijlaarsdam uit G 24 naar Gou da, Lijsterbesstraat 2, A. v. d. hwan uit H 2 naar Woerden, Houthorststraat 7; P. Slappendel en gezin, uit E 112b naar Gouda, Onder de Boompjes 73. SLIEDRECHT. April. Ingekomen: S. Kadijk en gezin, va» Uithulzermeeden nhar Polder Kort- en Lang-Ambacht; W. P. IJ. van der Kloet en gezin, van Ridderkerk naar P. Rijs- dljkstr. 11; B. Bemhart, van Ridderkerk naar B 419 inw.; J. van Meer, van Har dinxveld naar A 147; P. van Meer, vaa Hardinxveld naar A 147 inw H. Donker, van Papendrecht naar D 305 inw.; P. v. Houwelingen en echtgenoote, van Gies sendam naar A 150. Vertrokken: J. v. d. Wetering, van Sta tionsweg 167 inw. naar' Rotterdam, Heem raadssingel 6a; N. H. Ruis (geh. met W. J. Jansen), van Havenstraat 43 Inw. naar Amersfoort, Palmstraat 255; H. van Heu- kelom en gezin, van D 50 naar Schiedam, Beijerlandschestraat 53 b; P. Borsje, van Dijkstraat 30 inw. naar Best E lb; A. den Boer, en gezin, van Oranjestraat 54 naar 's-Gravenhage, Burg. v. d. Werfstr. 109; A. van Neutegem, van Middeldiepstraat 29 inw. naar Valkenburg (Z.-H.), Valken- burger^eg 155 E. ARKEL. April. Overleden; A. van der Giessen, 93 J. CAPELLE AD. USSEL. Maart. Geboren: Hendiika, d. van K3. van Leeuwen en,P. Rook Elisabeth, d. van E. op den Brouw en G. E. Sakko Neel- tje, d. van D. Verk&ik en B. Verstraaten. Ondertrouwd: H. Roodhorst, 33 J. en A. Klomp, 28 J. J. de Haij, 25 J. en J, Smouter, 21 j. Getrouwd: A. Schotte, 25 J. en P. ^of- land, 24 j. G. J. van Mourik, 27 JA ee J. M. de Haas, 21 J. Overleden: K. Hofland, 71 J„ wed. van Joh. Niemandsverdriet. GIESSENDAM. April. Geboren: Adriana Francina, d. van G. de Ruijter en G. Koppelaar. Willemp- je, d. van 8. aan de Wiel en A. Ouwer- kerk. Ondertrouwd: T. de Jong. 26 j. en C. van de Giessen, 24 J. J. P. Verheul, 28 j. en T. Verschoor, 23 j. ^Betrouwd: K. Lock, 27 J. en T. van ds Bree, 18 j. P. Verspuij, 29 J. en G. A Bakker, 26 j. HARDINXVELD. April. Ondertrouwd: H. A. van denderen en E. van Santen. J. Rikkers en D. v. d. Linden. Getrouwd: P. van der Linden m J. Rikkers. A. Both en M. de Boon. Overleden: P. van Dam, 36 J„ echtg. ▼an M. de Ruiter. KRIMPEN AD. USSEL. April. Geboren: Sijgje, d. van A. Droog enP. den Ouden. Margje, <L van D. t. Duij- vendijk en K. Wieten. Willem, x. van S. Geneugelijk en T. Boom. Bern ar- dus, z. van G. J. Meulenbroek en A. G. Westervoorde. Wouter, van J. H. Luijt en A. Roest. Willem Huibrecht, van B. L. t Hart en A. de Hoop. Getrouwd: M. van Mullem, 23 J. enJ. Sparreboom, 19 J. G. Re bergen, 26 J. te Ouderkerk a.d. Ussel en G. Roozen- daal, 26 j. W. van der Schans, 27 J. te Krimpen a.d. Lek en M. Stijnen, 24 J„ Overleden: E. van der Wal, 32 on gehuwd. B. van Rijswijk, 77 J-, echt genoot van A. Slob. LEXMOND. Maart. Getrouwd: P. Brouwer, 26 j, m K. dl Jong, 24 j. Ingekomen: Wed. C. Buizert en kin deren, van Hel- en Boeicop naar nr. 284; F. C. van der Mooren, van Eethen naar nr. 105a; D. den Oudsten, van Lo pik naar nr. 330; M. Boogaard, van D« Bildt naar nr. 299; E. W. Boef, van Utrecht naar nr. 96. Vertrokken: A. de Groot, van nr. 27 naar Meerkerk; P. van Dijk en gezin, van nr. 226a naar Amsterdam; J. ck Jong, van nr. 109 naar Utrecht MEERKERK. April. Ondertrouwd: J. L. C. Verhoeven, 22 j„ en M. Verrips, 21 J. Getrouwd: J. Sterrbenurg, 28 J. tvan Langerak), en Z. Versteeg, 27 j. M. ds Vries, 39 j, en M. Aantjes, 31 J. (vaa Oud-Alblas). P. Kortleve. 28 j, en A D. de Bruin, 23 J. (van Ottoland). Overleden: M. Kon, 74 «chtgenootr van Alb. Vermeulen. 6TOLWUK. April. Geboren: Jan, x. van W. Sloof m H Verdoold. Cornells, a aan G. Uitten- bogaard en J. den Hnan Margje, d. van A. Scheer en C. Patara. Dingeouu Nanns van F. van d« Graaf «a M, J. van der Graaf. O#«rieden: c. mttanbog*ard, 2 4.— J. Graafland, <U U aohtfawaot vaa Adaq 13 VRIJDAG 9 APRIL 1937. Raadsvergadering op Woensdag 7 April onder voorzitterschap van burge meester A. M. Nieuwenhulsen. Aanwezig alle leden. Na de opening wenscht de VOOR ZITTER den heer A. de Groot geluk met zijn herstel, waarvoor deze dank brengt. De notulen worden vastgesteld. Ged. Staten hebben de gemeente-rekening '34 goedgekeurd, alsmede het raadsbesluit tot wijziging der capitulantenverordening Overgelegd wordt het verslag betreffen de den keuringsdienst voor Schoonhoven en Omstreken over 1936. Verder adviseeren B. en W. om het raadsbesluit van de vorige Tergadering, om den controleur van het stempello kaal over dit jaar een gratificatie van f 200 en over het vorig jaar f 40 te ge ren, in te trekken, daar de begrooting 1937 door Ged. Staten al behandeld is en deze post op die begrooting niet meer kan worden ondergebracht. De voorzitter is er toen ln geslaagd om over 1937 'n post ran f 100 voor dit doel op de begrooting te brengen. Besloten wordt het raadsbe sluit in te trekken en de gratificatie over <lit jaar op f 100 te brengen. De heer v. HARMELEN vraagt of het niet mogelijk is dat de regeering bij draagt in de kosten, die de gemeente ten opzichte van het stempelen der werkloo zen moet maken. De VOORZITTER zegt, dat de minister op1* het standpunt staat, dat de kosten voor controle inzake de werkloos heid voor rekening van het gemeentebe stuur komen. Spr. gelooft niet, dat het nu de tijd is, om hierop terug te komen. De zaak is al meermalen besproken. De zilversmidswerkplaats. Ter tafel komt dan het schrijven van delNijverheidsvereenlging voor goud- en zilversmeden inzake de aanbieding van een complete zilversmidswerkplaats ter Inrichting ten stadhuize. De voorzitter meent, dat deze aardige bezienswaardig heid niet zonder attractie zal zijn en stelt namens B. en W. voor, het geschenk ln dank te aanvaarden. De heer v. HARMELEN vraagt of er voor het onderbrengen van de werk plaats geen andere plaats zou zijn, daar dit vertrek wat afgelegen is. De VOORZITTER vindt de plaats onder de hanebalken, waarop men het oog heeft, een aardig hoekje met een oud cachet en het is ook gemakkelijk te bereiken. Het ligt in de bedoeling van de Nijverheidsvereeniging, om de zaak voor het grootste deel te schenken, maar na tuurlijk is het mogelijk, dat er enkele artikelen ter aanvulling in bruikleen ge geven worden en daarover zal de ge meente dan eenige extra aorg hebben. B. en W. zullen nog overwegen of er een werklooze aangesteld moet worden om de zaak onderhouden, daar dit een aangelegenheid van dit college is. Het voorstel van B. en W. betreffende wijziging van de voorwaarden tot het verlengen van de concessie voor de radio centrale, wordt z. h. st. aangenomen, waarna volgt het voorstel van B. en W. betreffende het toestaan van een crediet voor de verbetering van de privaten en waterplaatsen der School voor Chr. Volksonderwijs. De VOORZITTER memoreert dat bij een vorige gelegenheid de raad be sloten heeft, voor dit doel een bedrag van f 1500 beschikbaar te stellen. Daar de minister aandrong op eenige bezuini ging, is men er thans in geslaagd, ln overleg met het schoolbestuur en den gemeentearchitect de kosten tot f 1383.40 terug te brengen. De betrokken instan ties gaan met een en ander accoord. De heer WOUDENBERG zegt, dat de bouwkundige van het schoolbestuur tegenover hem, namens het schoolbe stuur het tegendeel beweerd heeft, na melijk, dat men met de voordeeliger uit voering van het werk niet tevreden was, daar men de privaten en waterplaatsen op andere wijze over het gebouw wilde verdeelen. De VOORZITTER zegt, dat de plaatsing een kwestie van overleg tus schen B. en W. en het schoolbestuur is. Zoo juist heeft de heer Scheer spr. na mens het schoolbestuur telefonisch on gedeeld, dat het met het gewijzigde plim accoord gaat. Weth. v, d. OEVER zegt nog, dat het bezwaar van gemeentewerken is, dat plaatsing der privaten, zooals 't school bestuur dat wil, aanmerkelijk hoogere kosten met zich zou brengen. Nadat de VOORZITTER nog heeft meegedeeld, dat voor het werk *n open bare aanbesteding zal worden gehouden wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Aangaande de rekening van dendiens* *36 inzake de verstrekking van aanvullen den steun aan werkloozen, vraagt de heer v. HARMELEN of de gemeente reeds een bedrag voor aanvul'ende steun be schikbaar zou kunnen stellen. Wel heeft de raad daartoe reeds een crediet toege staan, doch de praktijk is, dat men dan nog 5 a 6 maanden, op het geld moet wachten. De VOORZITTER zegt, dat men moet wachten op de goedkeuring der be grooting. B ,en W. vragen echter in zoo'n geval wel eehs aan Ged. Staten of er principieele bezwaren tegen den post be staan. Is dat niet het geval, dan kunnen B. en W. wel de verantwoordelijkheid aanvaarden van een voorloopige j uitbe taling. Zoo zal het college ook nU wel handelen. De heer v. HARMELEN is daarme de tevreden. De „Sahara". De VOORZITTER doet daarna mededeeling Van een ingekomen voor stel van de heeren van Harmeien, Feer- bolte en de Groot, om over te gaan tot het bestraten of asfalteeren van de Ko ningin Emmastraat en de Koningin Wil- helminastraat. Spr. merkt hieromtrent op, dat voor dat doel reeds een post op de begrooting is geplaatst. Deze Is reeds op het departement van binnenlandsche zaken. De accountants, die hier alle onderhoudsposten controleeren, hebben geen bezwaren gemaakt en ,op de pro vinciale griffie zei men spr. ongeveer 3 weken geleden, dat de begrooting bin nen twee maanden wel goedgekeurd zou zijn. Bovendien hebben B. en W. ook in dit geval reeds principieele machtiging gevraagd om bedoeld werk onder han den te doen nemen. Spr. is gisteren nog in die straten geweest en hij stemt toe, dat de toestand onhoudbaar is. Dit Jaar zal er echter verbetering ln komen. De heer v. HARMELEN concludeert dat dan het voorstel van zijn fractie als overbodig kan worden beschouwd. Daarna volgt de rondvraag. De heer PEERBOLTE vraagt, of het niet op den weg van het gemeente bestuur zou liggen om tegen degenen, die eenige weken geleden muren en schuttingen beklad hebben, 'een civiele vordering in te stellen, daar zij schade aan eigendommen hebben berokkend. Particulierdn zouden dan het voorbeeld van het gemeentebestuur kunnen vol gen. Verder memoreert spr., dat met 1 April de kolentoeslag van f 1.— voor de werkloozen ls ingetrokken en spr. vraagt nu of dit bedrag niet gehandhaafd kan blijven, in verband met de stijgende kos ten van het levensonderhoud. Verder zegt spr„ dat het niet zijn ge woonte is, om in te gaan op hetgeen oude tantes beweren, maar dat hij iets gelezen heeft omtrent de veerpont. In verband met het feit, dat deze heeft ge weigerd. In het krantenartikeltje werd gevraagd, waarom toen de reservepont niet gebruikt is. Verder werd er over ge klaagd, dat de reertarieven te hoog wa ren. De VOORZITTER zegt, omtrent 't instellen van een civiele vordering, dat deze aangelegenheid zorgvuldig nagegaan zal worden. De kwestie van den kolen- toeslag zal ln B. en W. besproken wor den en er kan een poging gedaah wor den. Spr. meent dat er wel eenige reden is om die f 1 met het oog op de duurte te bestendigen. Weth. DEE RE NB ERG merkt op, dat men geen verwachtingen aan 'n der gelijk verzoek mag hechten, want om succes te hebben, zou men een herzie ning der klasse-indeellng moeten vragen en dit zal xjïet ingewilligd worden; reeds tweemaal heeft men daarom gevraagd. De VOOR^ITTüj.R zegt toe, dat B. en W. deze zaiak nog eens ernstig zullen bespreken. Betreffende de opmerking over de veerpont, zegt spr., dat de motor- pont uitstekend in orde is, het vorige jaar pas op de helling is geweest en grondig hersteld. Natuurlijk kunnen zich met den kabel altijd moeilijkheden voor doen. De reservepont kon niet in ge bruik genomen worden, omdat die op de ielfde havenhoofden moest varen als de andere. Men dacht echter het euvel ln een kwartier of een halfuur te kunnen verhelpen en dat ls erg tegengevallen. Dat de reservepont ook goed in orde is, weten we uit de rapporten van de des kundigen (de scheepvaartinspectie). De veertarleven zijn pas verlaagd. Had de schrijver van bedoeld artikel eerst even ter bevoegder plaatse geïnformeerd, dan gelooft spr., dat hij het zoo niet had ge schreven. Dat artikeltje moet echter niet beschouwd worden als een gewoon be richt, maar als een gemoedelijk praatje, dat beoogt de lezers aangenaam bezig te houden en zonder meer dergelijke din gen eens naar voren te brengen. Het hoogwater-drama. De heer WOUDENBERG stelt er prijs op, nog eens iets te zeggen over de hoogwater-kwestie. De VOORZITTER zegt, daaraan persoonlijk geen behoefte te hebben. In de vorige raadsvergadering is deze zaak uitvoerig besproken en toen beliefde de heer Woudenberg niet aanwezig te zijn. Spr. wil het voorstel echter wel in rond vraag brengen. De heer ADRI AENS ls er tegen om deze onsmakelijke geschiedenis nog eens te gaan behandelen, terwijl de heer Woudenberg toch de gelegenheid had gehad, om het zijne te zeggen, als hij niet was weggebleven. De zaak is afge handeld overeenkomstig het eenstemmig oordeel van de raadsleden en daarin is sindsdien geen wijziging gekomen. Een herhaling acht spr niet ln het belang der gemeente. Als de heer Woudenberg nieuwe punten naar voren heeft te bren gen, dan dient hij zich te wenden of tot den burgemeester, of tot het college. Mocht hij daar geen gehoor vinden, dan kan hij daarna altijd nog bij den raad aankloppen. Dat is de gewone weg Weth. DEERENBERG zegt, dat er sindsdien wel iets is gebeurd dat eenige opheldering verelscht, gezien de mede deeling ln het laatste schrijven van den heer Woudenberg, waarin deze zegt. voor zijn raadslidmaatschap te zullen moeten bedanken, wanneer zekere woor den niet worden teruggenomen. Die woorden zijn niet teruggenomen en toch is de heer Woudenberg weer "aanwezig Spr. vindt ook, dat het niet te pas komt om hem te schrijven, dat de onderhavi ge kwestie „te ver boven sprekers begrip zó>u gaan", om met hem erover te gaan debatteeren. Ovér persoonlijke dingen wil spr. het nog niet eens hebben Hij meent, dat nu men het groote voorrecht heeft, den heer Woudenberg weer in zijn midden te hebben, men hem het woord moet verleenen, mits hij niet op de zaak zelve terugkomt. De heer BRON is er over het alge meen wel voor een raadslid zich te laten uitspreken, maar de raad mag zich toch niet belachelijk maken, door dingen te gaan bespreken, die al uit den treure zijn besproken en afgedaan. Daarom is spr. er tegen den heer Woudenberg het woord te geven. De heer PEERBOLTE is daar niet tegen, mits niet weer dezelfde dingen worden besproken, doch iets nieuws. Hiermee kan de raad zic^i vereenigen. Keer- en schutsluizen. De heer WOUDENBERG heeft »n rapport voor zich liggen van den bele digden deskundige, den heer Hubregtse, van 2 Maart, handelend over 4e sluizen. De VOORZITTER zegt, dit rap port in de vorige raadszitting reeds te hebben voorgelezen, zoodat er niet meer op teruggekomen mag worden. Spreker noemt nog even alle rapporten op, die hij toen heeft voorgelezen. Wat betreft het rapport, dat de heer Woudenberg bedoelt, zegt spr„ dat in de vorige ver gadering besloten is, niet over de sluis bij de Vischbrug te zullen spreken, daar het alleen om de waterkeering ging. De schutsluizen waren niet aan de orde. Spr. leest het desbetreffend rapport voor tot aan de alinea waar tot bespreking der schutsluizen wordt overgegaan. De heer WOUDENBERG zou graag willen, dat de voorzitter de rest ook voorlas. De VOORZITTER zegt, dat de heer Woudenberg er een voorstel van kan maken, om straks de kwestie der schutsluizen als een afzonderlijk punt te bespreken. Men moet de zaak goed uit elkaar houden. De schutsluizen hebben volgens spr. met de hooge waterstanden niet te maken. Trouwens over deze slui zen is reeds meermalen gesproken. Voor drooglegging van een gedeelte van de haven zal ons ook dit jaar nog geen geld beschikbaar gesteld worden. Al zouden die uitgaven noodzakelijk zijn, dan zou men nog geen geld kunnen uitgeven, wanneer daarvoor op de begrooting geen posten waren goedgekeurd. Het vorige jaar is nog een bedrag van f 300 voor 'n onderzoek geschrapt. De heer WOUDENBERG merkt op dat in de rest van het rapport juist het onlosmakelijk verband van de schutslui zen met de waterkeering wordt aange toond. De heer Hubergtse is dus ook van die meening. De heer ADRIAENS vraagt zich af waarom de heer Woudenberg zich niet direct tot B. en W. gewend heeft, even als in eerste instantie. Als hij bij hen geen behoorlijke ontvangst genoten zou hebben, had hij zich altijd nog tot den raad kunnen wenden. De heer v. HARMELEN meent, dat het weinig vruchtbaar zal zijn, nogmaals aan de zaak te beginnen. Nieuwe per spectieven zullen wel niet meer geopend worden. Men kan alleen zeggen: ik meen dat de schutsluizen niet aan de elschen voldoen. Nu is het waar, dat alle hekken wind keeren, maar in de laatste drie Jaren hebben B. en W. herhaaldelijk getracht, dezen toestand te verbeteren, doch men kreeg geen geld los. Spr. is bevreesd, dat als men de schutsluizen gaat bespreken men weer een uitvoerig debat krijgt, dat toch tot hetzelfde resultaat zal moeten leiden. De heer BRON zegt, dat de heer Woudenberg de zaak indertijd op sen tioneele wijze aan de orde heeft gesteld, in verband met gevaar voor de omlig gende landen en cte verantwoordelijkheid van Schoonhoven. Spr. heeft nu uit de besprekingen in de vorige raadsvergade ring kunnen opmaken, dat de schutslui zen buiten de waterkeering vallen en alleen Schoonhoven langaan. Het heeft dus geen zin die sluizen ln dat verband te gaan bespreken. De VOORZITTER zegt nog, dat de heer Doornbos in April tot B. en W. het verzoek zal richten om de sluis aan de Vischbrug te laten nakijken. Als het aan spr. lag, zouden er allemaal nieuwe sluis deuren komen. Op het. oogenblik zou men echter toch nog niets kunnen doen, om dat eerst de zomer afgewacht moet wor den om den boel te kunnen droog leg gen. De heer WOUDENBERG moet nog de vraag van weth. Deerenberg beant woorden, waarom' hij weer ln de raads vergadering is. Spr. zegt, dat hij daar voor zijn gegronde redenen heeft, rede nen waarover hij hier niet mag spreken, omdat dan zijn ambt in het geding zou worden gebracht. Weth. DEERENBERG zegt, met den heer Woudenberg pis raadslid en niet als ambtenaar te maken te hébben. Hij en lk, aldus spr„ maken deel uit van den raad en als zoodanig zijn wij gelijk. De heer Woudenberg acht een debat met spr. onvruchtbaar, omdat het ver boven sprekers begrip zou gaan, maar in den raad, waarvan spr. toch ook deel uit maakt, wil hij er wel toe overgaan. Spr. vraagt of men zich het recht mag aan matigen een dergelijke uitspraak te doen? De verzoening. Aan den anderen kant heeft spr. bij een onderhoud met den heer Wouden berg den indruk gekregen, dat deze be paalde motleven had, om in de vdrlge raadszitting weg te blijven. Hij deed dat dus niet zonder redenen. Spr. voegt hier aan toe, dat hij in zijn schrijven aan den heer Woudenberg het woord „laf aard" heeft gebruikt. Uit het antwoord, waarin de heer W. sprak over een ander woord op „aard", heeft spr. begrepen, dat de heer W. spr.'s uitdrukking als een persoonlijke insinuatie aan zijn adres heeft beschouwd. Spr. geeft gaarne de verklaring, dat hij bovengenoemd woord in algemeenen zin heeft bedoeld. De heer WOUDENBERG (met na druk) En ik wederkeerig. Weth. DEERENBERG: Als de heer Woudenberg zegt: dat heb lk zoo niet bedoeld, dan is voor spr. die zaak af. De heer WOUDENBERG: Ik heb u geantwoord. Weth. DEERENBERG neemt daar mee genoegen. Hij zegt te hopen dat de debatten voortaan altijd ln de raadsver gaderingen zullen worden gevoerd. Spr. houdt nog een zeer breedvoerig betoog, o.m. over politiek, gemeenterecht en een ongeteekend ingezonden stuk ln de Schoonhovensche Courant. Tenslotte geeft een en ander den heer v. HAR MELEN aanleiding om den voorzitter te vragen of dergelijke onbelangrijke be sprekingen nu wel langer moeten wor den voortgezet. De VOORZITTER antwoordt, dat hij een soepele leider is. De heer BRON vraagt zich af of op deze wijze niet teveel eer wordt bewezen aan nngeteekende ingezonden stukken. Als men onder zooiets niet ruiterlijk zijn naam durft plaatsen, ls het geen aan dacht waard. De heer DEERENBERG meent thans ook voldoende over de zaak te hebben gezegd. De heer v. HARMELEN acht 't ver keerd, hier dergelijke artikelen te gaan bespreken. Men gaat dan zeggen: zie Je wel, het helpt toch. De VOORZITTER heeft reeds meermalen geaegd, dat de raadsleden moeten medewerken om het decorum te handhaven. Spr. betreurt in hooge ma te, dat de besprekingen over de water standen zoo geloopen zijn De heer WOUDENBERG heeft er behoefte aan* om het volgende te zeg gen: Hij heeft met weth. Deerenberg ge sproken en moet nu verklaren, dat hij dezen. een buitengewoon eerlijke vent vindt en dat hij hoopt, nog meer de de gen met hem te mogen kruisen. De VOORZITTER hoopt van den heer Woudenberg hetzelfde te kunnen zeggen. De heer WOUDENBERG «egt nog van de behandeling van de rest van het bewuste rapport af te zien, daar de schutsluizen mettertijd nog wei eens aan de orde zullgn moeten komen. Weth. v. d. OEVER merkt nog op, dat de heer Woudenberg heeft verklaard dat B. en W. hem verkeerd hebben inge licht, waarop de VOORZITTER be vestigt, dat die woorden nog niet zijn teruggenomen. De heer v. d. HEK: Dat moet u niet doen, hoor! De heer WOUDENBERG herhaalt niet meer over de zaak te willen spre ken. Kleingoed. De heer v. HARMELEN zegt, dat de laatste weken 's avonds geen gebruik meer gemaakt wordt van het wacht huisje van, het veer aan den overkant, daar de deuren niet meer dicht kunnen. Door middel van katrolletjes is dit euvel gemakkelijk te verhelpen. De VOORZITTER zal de zaak la ten nakijken. Verder merkt de heer v. HARME LEN op, dat in de Jaarvergadering van de Schoonhovensche Besturenbond de werkverschaffing, met name het roulee- ringssysteem ter sprake is gekomen, en dat toen de wensch is uitgesproken zoo veel mogelijk arbeiders ln dit systeem op te nemen. Omtrent de schenking van een zilver smidswerkplaats vraagt spr. of hetniet I mogelijk ls een apart gebouwtje in te l richten om er een klein museum af een oudheidskamer in te richten, waai in ver schillende takken van plaatselijke nijver heid uit het verleden zooals het gobelin- bedrijf en ook archiefstukken hun hoek je zuilen hebben. De VOORZITTER antwoordt, da» de kwestie van het archief steeds zijn aandacht heeft. Het archief is in deze gemeente niet brandvrij opgingen. Mpt den commissaris der koningin^ieeft spr er over gesproken en later opk met den provincialen inspecteur, die ernaar kwam kijken, maar tot nog toe, kon er niets aan worden veranderd. Men heeft geen geld voor het Inrichten van een apart gebouwtje. Spr. is uitermate voorzichtig met het uitgeven van geld. Weth. DEERENBERG meent, dat men ln de huidige omstandigheden betef eerst kan zorgen voor de nieuwe dingen, die de gemeente den menschen heeft aaa te bieden. De VOORZITTER beaamt, dat thans in de eerste plaats de werkloozen geholpen en de begrooting sluitend ge maakt moet worden. Als men weer eens beter bij kas is, kan men altijd nog zien. Omtrent het rouleeringssysteem zegt weth. v. d. OEVER, dat het aanvanke lijk in de bedoeling lag, om de vier we ken te rouleeren. Toen kwamen de hoo ge waterstanden echter tusschenbeiden en de aannemer achtte het toen te ge vaarlijk andere arbeiders te nemen voor de werkzaamheden aan de beschoeiing. Er waren dagen, dat men heelemaal niet kon heien en zoo is een en ander nogal lang aangeloopen. Thans willen B. en W. om de acht weken rouleeren, waarbij de tewerkgestelden dan nog meer gebaat zullen zijn, dan als ze slechts vier weken achtereen werken. Natuurlijk zal voor enkelen, die niet vervangen kunnen wor den, wel eens een uitzondering gemaakt moeten worden. De heer v. HARMELEN gaat hier mede accoord. De heer v. d. HEK vindt dat de ver» betering van de waard naast de begraaf plaats niet past ten opzichte van de be graafplaats. Een uitbreiding van het woonwagenkamp dreigt het gevolg U worden. Water-verontreinigng. Verder wijst spr. op de rioleering ta den woningbouw, waardoor het waty van de singels zeer verontreinigd wordt. In den zomer ls de toestand vooral on houdbaar. De tuinders moeten in dat water him producten afspoelen. Tenslot te wijst spr. erop, dat voor de armlasti gen, die buiten de steunregeling voor de werkloozen vallen, ook nog wel Iets meer gedaan kan worden; zij hebben het nn krap genoeg. De heer BRON zegt, dat de toestand der laatste weken van de Oude Singel beneden alle pell is. Het is er een nood toestand. Verscheidene bewoners hebben last van maagpijn gehad. Spr. meent, dat de sluis aan de Koestraat van een en ander de oorzaak is. De VOORZITTER kan er niet» aan doen, dat het rioleeringsplan en de bemaling zoo'n langen weg moeten be wandelen. B. en W. zijn ln deze volko men diligent en spr. heeft gegronde re den om te verwachten, dat zij op den duur wel een gunstige beschikking zul len krijgen, doch kan niet garandeeren, dat de bemaling er dit jaar nog zal ko men. Weth. t. d. OEVER zegt betreffende het woonwagenkamp, dat er een strook grasland, afgezet door een heining en 'n greppel, langs de begraafplaats zal ko men te liggen. Spr. werkt de komst van woonwagens allerminst ln de hand; nie mand heeft er zoo'n hekel aan als hij. De door het B. A. ondersteunden wor den gesteund conform de Armenwet. Er zijn er velen, die uit andere gemeenten naar hier komen, in de meening, het hier beter te hebben en als de gemeent» het die menschen zoo gemakkelijk zou maken, zouden er nog meer armlastigen naar Schoonhoven komen. De toestand van de Oude Singel is in derdaad ellendig, maar nu er weer ge spuid kan worden, wordt hij gelukkig weer wat beter. De heer v. BEUZEKOM wijst erop, dat de Havensloot vol van allele! vuil en afval zit. Door het spuien is de toestand wel wat verbeterd, maar het zou toch goed zijn als men al dien rommel eens liet opvisschen. De VOORZITTER rekent erop, dat de bewoners de Havensloot niet als een mestvaalt -zullen beschouwen en zal de politie nog eens extra opdracht geven, goed toe te zien. Of een en ander opge ruimd kan worden, zal bekeken worden. De heer KOK zegt, dat het grootste bezwaar is, dat de Havensloot eens in de tien Jaar wordt uitgebaggerd; ais dit ieder Jaar gebeurde, zou men heel wat kosten en ongerief kunnen besparen. Weth. V. d. OEVER belooft, dat alles gedaan zal worden om de kwestie tot een bevredigende oplossing te brengen. Hierna sluiting. QUI HELDIN WY EIKAA0

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7