LEERLING nË^nEmïËn Telegrammen Rechtszakerr p Predikbe^ten~j Sportnieuws j Kerk en School] Marktberichten"] Betaal grote prijzen Offert» gevraagd Verschillende bedragen Een Woonhuis Levenspositie. Boerderijtjes, Couranten (misdruk) n«vu 21 WOENSDAG W AFRIL I93T gasten zich blijkbaar wel verdrijven en zoo moet men wgl van den nood een deugd maken. Het dient erkend, dat. als straks een flink aantal jongen het gezelschap daar- bovejf' zou komen uitbreiden, de Singel bovendien zijn waafde als wandelweg zou verliezen, want/net is dan onder de nesten verre van/Veilig. LI LR VEILINGEN. Waaggebouw Aanvoer 5000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 2 50—f 2.75, eendeieren f E.65, beide per 100 stuks. Lopikerstraat: Prijzen: Kippeneieren f 2.4Öf 2.65,Vheneieren f 2.35—f 2.50 eendeieren f 2^pf 2.30, alles per 100 stuks. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goèboter f 0 70, voor Weiboter f 0.65, beide per half K.G. Handel vlug. Onzuivere huid? Vetwormpjes, pukkels en uitslag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht door de huidzuiverende, huid- genezende en huidvoedende krach! van Purof. Gebruik voor gelaal rrijving daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. ebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. rijving onzichtbaar op de huid. Deze is na inwrij' daarom zeer ge In doozen van 30. Tuba 45 ct. B.| Apofr an Orogisten. DE STAKING BIJ DE NED. SCHEEPS BOUWMAATSCHAPPIJ. Reeds 250 stakenden. AMSTERDAM. 14 April. Tegen de ver wachting in zijn de stakende arbeiders van de Nederlandsche scheepsbouwmaat schappij vanmorgen niet^aan het werk gegaan. Het aantal is zelfs toegenoipen. De nageljongens, tegenhouders en klin kers zijn niet verschenen, waardoor thans het aantal is gestegen tot ruim 250. Allen verzamelden zich vanmorgen voor de werf. Er werden nog pogingen gedaan om de jongens te bewegen het werk te hervatten, maar vergeefs. Tegen acht uur ging de een na den ander weg. zonder dat de versterkte politiemacht had behoeven op te treden. DE STAKING TE GOUDA. GOUDA, 14 April. In de staking bij de Goudsche wasscherijen is eenige veran dering ingetreden. Van de 7 betrokken bedrijven hebben twee zich losgemaakt van de actie der werkgevers en met de werknemers afzonderlijke onderhande lingen smngeknoopt. De andere bedrij ven handhaven hun standpunt. Werk aan twee bedrijven hervat Later: Hedenmiddag om twee uur ls bij bovenbedoelde twee bedrijven, name lijk bij de wasscherijen van M. Peeters, aan den Bleekerssingel en van H. A.Jas pers aan de Karnemelksloot, het werk hervat, nadat bij de onderhandelingen met hoofdbestuurders der werknemers organisaties overeenstemming was be reikt. Een der bepalingen van het ac coord is, dat de dag van heden, hoewel nog slechts enkele uren wordt gewerkt, voor 100 pCt. zal worden uitbetaald. .BOERDERIJ AFGEBRAND. WINKEL, 14 April. Gisteravond laat is de boerderij van den heer J. van Essen te Winkel tot den grond toe afgebrand. Vier koeien en drie kalveren kwamen in de vlammen om. De bewoners wisten zich te recTden door via de ramen het huis te verlaten. Verzekering dekt de NEDERLAND EN URUGUAY. Handelsbesprekingen. MONTEVIDEO, 14 April. De Neder landsche handelsdelegatie, die een I zoek brengt aan Zuid-Amerika, heeft zich van'Buenos Aires naar Montevideo be- gevén. De eerste besprekingen met de handelscommissie van Uruguay zijn dus gevoerd. CABALLERO OVER DEN BURGER OORLOG. MOSKOU, 14 April. Izwestia bevat een uit Valencia afkomstige verklaring van Largo Caballero, welke luidt: ..De strijd die wij voeren zal geen einde vin den. zoolang het volk niet definitief be lezen heeft, zich te keeren .tegen hen. die de wapenen tegen het volk hebben opgenomen en tegen hen die van bulten de grenzen ons land zijn binnengevallen om een groep generaals te steunen, die tegen een op wettige wijze tot stand ge komen bewind, in opstand is gekomen. MILITIE-AANVALLEN AFGESLAGEN Nederlanders in het vuur. SE VILLA, 14 April. Gisteravond ver klaarde generaal Queipo de Lliano, dat jfte aanval der regeerlngstroepen op wuesta de las Perdices en in de univer siteitswij k, evenals een aanval in 't Case del Campo is afgeslagen. Een der aan vallende bataljons bestond geheel uit Tsjechen, Russen en Nederlanders. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco te Sftlamanca deelt mee. dat aan h«t front van de Noordelijke legerafdee- ling de vijfde divisie 3000 man van de tegeering op de vlucht heeft gejaagd. In het Zuiden werdeen aanval der regeering op Corva afgeslagen. Drie mi trailleurs en verscheidene gevangenen vielen in handen der rebellen. AANVAL OP DE BRITSCHE RE GEERING. LONDEN. 14 April. De oppositie zal heden in het Lagerhuis een aanval doen op de regeering inzake de houding van de regeenng ten aanzien van de blok kade van Bilbao Hoewel deze aanval ge doemd is te mislukken kan men in con servatieve krfngen toch een zekere on gerustheid bemerken, ontstaan door een gevoel van vernedering, aangezien men de Britsche schepen heeft moeten aan raden voorzcihtig te zijn met het ultoe- en van het recht van vrije handel onder bescherming van de Britsche vlag. AARDVERSCHUIVING. Vijf dooden. BATAVIA. 14 April. In het ondef«U*v trict Tiidaroea heeft een aardverschui-^ ving plaats gehad.w aarbij 4 mannen en een wouw zijn bedolven en omgekomen. HET CONFLICT BIJ DE GERERAL MOTORS. Werkgevers onwillig. OSHAWA, 14 April. Het bemiddelmgs- aanbod van de Canadeesche regeering in het conflict van de General Motors, dat gisteren door de werklieden was aange nomen, schijnt door de werkgevers niet te zijn aanvaard. Derhalve heeft de bur gemeester van Oshawa den minister van arbeide telegrafisch verzocht het depar tement van arbeid van de dominions te doen ingrijpen met of zonder instem ming van de directie en persoonlijk de ttémiddeling op zich te nemen. Ammerstol. De melkslijters in deze ge meente hebben de prijs van de melk met 1 cent per liter verlaagd en gebracht van negen op acht cent. HET CONFLICT IN DE GOUDSCHE WASCHINDUSTRIE. Staking Maandag uitgebroken. Gouda. Daar geen overeenstemming werd bereikt inzake het conflict in de Goudsche Waschindustrie, is Maandag morgen de aangekondigde staking uit gebroken. De bij dit conflict betrokken wassche rijen zijn: De Blauwe Haan, De Drie Noteboomen, De Blauwe Duif, Het Wa pen van Amsterdam, De Groote Zwaan en de firma's H. Schrave en H. Grc Voor elk der bedrijven is een politiepost geplaatst. BU de staking zijn 135 vrouwelijke ar beidskrachten betrokken. h.L 36 van de R.-K. en Protestantsch-Christeiijke or ganisaties, 84 van den modernen bond en ongeveer 16 ongeorganiseerden. Zooals men weet, betreft het hier de eisch der werknemers een collectief ar beidscontract af te sluiten, zooals dat vóór Juni 1936 bestond, welke eisch door de werkgevers wordt afgewezen op grond van het feit, dat meer dan 2000 was- scherijbedrijven in ons land ook zonder contract werken. Op 11 September 1936 was een voorstel van den rijksbemidde laar aanvaard, waarbij de door de werk nemersorganisaties verlangde collectieve contracten vervielen, waartegenover de werkgevers zich verplichtten, gedurende een half jaar geen loonsverlaging in te voeren. Op 11 Maart 1937 zijn nieuwe besprekingen geopend, welke niet tot overeenstemming hebbên geleid. Op 5 April heeft de werkppmc a- aanvaarding van het collectief contract als ultiihatum gesteld. Besprekingen met den rijksbemiddelaar, prof. Josephus Jitta, hebben geen resultaat opgeleverd. De werkgevers hebben den eisch afge wezen en stelden voor een maximumloon van f 12 voor de vrouwelijke arbeids krachten te brengen op 23 jaar in- plaats van op 20 jaar. Het maximumloon bedroeg resp. f 12.77 en f 12.30. De Nationale Bond- voor Waschih- dustrieelen en de Bond van Waschin- dustrlee]en hebben zich achter de Goud sche werkgevers geschaard en zorgen er voor. dat de Goudsche bédrijven door vrijwillige krachten, gerecruteerd uit firmanten en familieleden van wasch- industrieelen elders, aan den gang blij ven. Reeds is een groot aantal hulpkrach ten aangekomen, die bij de Goudsche waschindustrieelen worden gehuisvest. Hierdoor kunnen de bedrijven aan het werk blijven. De stakingen hebben tot dusver een rustig verloop, zonder noemenswaardige incidenten. De politie was gisteravond bij het uitgaan der fabrieken genoodzaakt, sa menscholingen uiteer^ te drijven. De onderhandelingen tussohen de beide. bil het conflict betrokken par tijen. hebben tot dusver geen bevredi gend verloop gehad. Brandt, burgemeester MINISTER VAN LITH DE JEUDE SPREEKT TE GOUDA. Gouda. Dinsdagavond heeft de af- deeling Gouda van ..De Vrijheidsbond" in de zaal „Kurf&tmln" een vergadering gehouden als inzet van de verkiezings campagne. Onder de vrij talrijke aanwezigen be vonden zich de heeren E. G. Gaarlandt. burgemeester van Gouda; J. vKootman, burgemeester van Bergambacht en Am merstol en KA. van Moordrecht. De voorzitter der afdeeling, de heer H. de Groot, heeft een kort welkomst woord gesproken, waarna jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, minister van wa terstaat, sprak over „Liberale politiek". Beginnende met de beginselprogram ma's der politieke partijen samen te vat ten. die bereid, zijn, zich rondom de wettige regeering te ^charen, noemde de spreker het handhaven van gezag en vrijheid, dit. in tegenstelling tot som mige politieke groepeeringen, die wel de vrijheid wenschen. maar het gezag met voeten willen treden. Dit zou moeten leiden tot een zooda nige beperking van vrijheid, dat botsin gen niet kunnen uitblijven. Daarom is een sterk gezag noodig. In dezen tijd van ordening, is het vraagstuk der in- dustrieele vrijheid van zeer groot be lang. met de rechten ek plichten van het in dividu jegens den staat, doch thans is het ook omgekeerd, waarbij individueeie krachtsontplooiing, waarmede de ge meenschap gebaat is, wordt aange kweekt. De liberale theorien schijnen in de laatste jaren te worden overvleugeld door andere, welke nu eenmaal het aan trekkelijke van het nieuwe hebben. Daardoor heeft de principieele lijn wel iets aan strakheid ingeboet, doch men vergete ni#t, dat deelname aan het re- geeringsbeleid, mede-verantwoordelij k- heid met zich brengt. Voor zoover men dan van de oor spronkelijke lijn heeft moeten afwijken, is dit van slechts tijdelijken aard. Deaf-* geloopen jaren zijn voor de partij, maar ook voor de regeering, uitermate moeilijk geweest. De depreciatie van den gulden kwam op een gunstig oogenblik en was tevens het echec voor de politiek van het kabinet-Colijn. Daarnaast en daarbij heeft het Nederlandsche voik zich krach tig getoond. Men doet goed, de voordee- len pro memorie te boeken en de onver mijdelijke nadeelen zoo sterk mogelijk te dragen. Voor den komenden tijd vra gen de vraagstukken der werkloosheid en crisismaatregelen, b dacht. Ti atregelen, bijzondere aan- verwijt men de regee- 'en onrechte ring-ColjJft wel, dat zij te weinig doet om de'werkloosheid te bestrijden. Spr. is van meening, dat er heel veel is ge daan en wees op den in met tempo plaats gehad hebbenden aanleg van we gen en bruggen. In Gouda heaft men de vruchten van het werk van net departement van wa terstaat kunnen zien groeien en als laat ste snufje deelde zijne excellentie mede, dat voor de directe verbindingsweg naar Gouda aan de Noordzijde der stad, de onteigeningsbesluiten dezer dagen zijn afgekondigd (applaus). T.a.v. de werkloosheid, merkte spr. op dat er jaarlijksch 40.000 jonge mannen op de markt om werk verschijnen, een aantal wat heel hoog is, tengevolge van de geboortetoename. Dit is inderdaad een groot probleem. Alle regeerirrgspartijen, ook de SDAP, vinden elkaar in de bestrijding van het extremisme, christelijke verdraagzaam heid en eendracht zijn steeds de ken merken geweest in het program der Liberale Staatspartij. De partij erkent de groote bestaande verschillen op sociaal" en maatschappelijk terrein, doch wil overbruggen. Zij verkiest de klas- senvrede boven den klassenstrijd, de rechtsstaat- bovenden machtsstaat. De "beste waarborg daarvoor noemde de mi nister onder applaus der vergadering, 't huidig staatsbestel, gedragen door het .Oranje Boven", met welke leuze spr. zijn met aandacht aangehoorde rede be sloot. Na de pauze hield mr. J. Rutgers, se cretaris van den Vrijheidsbond, een re de over „Mensch erf massa", waarna de vergadering werd gesloten. Inspecteur Van Hoorn ziek. Gou^a. .Gistermiddag is de heer D. L. van Hoorn, inspecteur van politie al hier, op het bureau plotseling onwel ge worden, terwijl hij met zijn werkzaam heden bezig was. De heer Van Hoorn, die den laatsten tijd aan hartzwakte leed, verloor 't be wustzijn en werd kort daarop per auto naar zijn woning gebracht. Het schijnt dat de drukte der afgeloopen dagen in verband fnet de staking aan de wassche rijen, te veel "van zijn krachten heeft gevergd. De heer Van Hoorn zal voor- loopig rust moeten houden. MELKVERSTREKKING OP SCHOLEN. Gorinchem geeft het voorbeeld. Gorinchem. Maandagmorgen is hierop de scholen aan de kinderen de eerste kwart liter gepasteuriseerde melk ver strekt, zooals dat voorthan iederen mor gen zal plaats hebben. Bij de eerste uit- deeling waren o m. tegenwoordig de hee ren F. Nlzel, leider van den voorlich tingsdienst te 's-Gravenhage, en L. J. Liezenberg. secretaris van deh kern Zuid-Holland van dat bureau. Aan 1660 kinderen wordt thans melk verstrekt, welk getal nog steeds groeien de is. De heer Nlzel deelde mede, dat men aan het eind van het jaar aan 200.000 kinderen in Nederland melk in de mor- gAQurgn hoopte te verstrekken, OPROEPING GEMEENTE-ARCHITECT BURGEMEESTER en WETHOUDERS van B e r g a m b aJt h I roepen op Sollicitanten voor de betrekking van Gemeente=Archi= tect, tevens Opzichter Bouw- politie. Jaarwedde 450 7 van de kosten van aanbestedingswerken, geen gewooA onderhoud betreffende, indien die koe ten hooger komen dan 1000. Sollicitatiestukken inzenden aan den Burgemeester vóór 27 April a.s. Persoonlijk bezoek alleen na uitnoodi- ging. Burgemeester en Wethouders voor»- noemd: De Burgemeester: KOOIMAN. De Secretaris: W. SCHIPPERS. Krimpen a.d. Lek. Aan den heer K. Passchier isziekenverlof verleend als onderwijzer aan de bijz. school. In zijn plaats is tijdelijk benoemd de heer P. M. Verheij alhier. Koster vraagt ontslag. Krimpen a.d. Lek. De heer A. Boon heeft tegen 1 Juni ontslag aangevraagd als koster der Ned. Herv. Kerk. De kerk voogden zullen sollicitanten voor deze betrekking oproepen. Op het terrein van den heer W. v. d. Schans is een luchtballontje gedaald afkomstig uit Turnhout (België), waar aan een briefje was bevestigd, met= het verzoek dit op te sturen naar Turnhout, waarna da^ een prijs aan den vinder zal worden toegezonden. Krimpen a.d. IJsseL Zaterdag heeft de Oranje-buurtvereeniging „Wilhelmi- na" een vergadering gehouden in de< zaal van den heer A. B. van Holst aan den IJsseldijk. De vergadering werd door den voorzitter geopend, waarna de inge komen stukken werden behandeld. Ver volgens. bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de veree- niging van 90 op 140 leden was gekomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo van f 0.37 was. Vervolgens vond een verkiezing van twee bestuursleden in verband met de uitbreiding, van het bestuur plaats. Ge kozen weraen de heeren G. van Krim pen en A. C. Slappend-el. Tot leden van de controle-cmomissie werden Tgekozen de heeren W. Jumelet, E. v. d. Graaf en J. P. van Vliet. Bij den héér T. J. Schouten ls de zer dagen een koe aan kopziekte gestor ven. Tot volontair ter gem.-secretarie is toegelaten de heer Dijke te Rotterdam. Krimpen a.d. IJssei. Maandagmorgen kwam de heer J. M„ die plotseling den weg overstak, in aanrijding met een personen-auto, bestuurd door den heer W. K. De heer K., de bestuurder van de auto, die door hard remmen al het mo gelijke deed om een aanrijding te voor komen, schoof met wagen en al van den dijk. De fiets van den heer M. liep eeni ge materieele schade op, terwijl een melkkan gevuld met melk van den land-' bouwer H., welke bus aan den kant van den weg stond, omver werd gereden. Met vereende kfachten ls de auto van den heer K. weer op den weg gebracht. De wagen kreeg geen schade. die verlamming voorwendde en tenslotta uit een ziekenhuis ontvluchtte. Althans schijnt de schuld te berusten bij de bende, waartoe deze De Vries behoort en waarvan eenige leden reeds Amster dam wegens grootscheepsche postwissel- vervalschingen veroordeeld zijn. Des kundigen zijn nu tot de conclusie geko men, dat de Haagsche en Amsterdam- sche, ofwel Parijsche vervalschingen, ge lijk zijn, conclusies, waarin de Hooge Raad aanleiding vond gunstig te be schikken op het verzoek tot revisie. EEN VALSCHE ONTSLAGBRIEF. Raadslid en tuindersknecht veroordeeld. Voor den Rotterdamschen politierech ter hebben heden terechtgestaan de 32- jarige tuindersknecht G. P. T. te Schoon hoven, die getracht heeft door middel van een valschen ontslagbrief in de steunregeling te worden opgenomen en de 61-jarige tuinder P. van der H„ lid van den gemeenteraad, eveneens te Schoonhoven, die dien ontslagbrief heeft geteekend. Het O M. eischte tegen T. dagen ge vangenisstraf; de politierechter veroor deelde hem tot 5 dagen gevangenisstraf. Tegen v. d. H. luidde de eisch 2 maan den gevangenisstraf; uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. ONSCHULDIG, VEROORDEELD? De postwisselvervalsching. Raad heeft naar het Ge- te ter revisie ver zaak van een Zwitser H., uit Zurjch, die omstreeks het midden van 1935 door de Haagsche Rechtbank tot 5 Jaar gevangenisstraf veroordeeld werd wegens postwisselvervalsching.. Deze ver oordeeling geschiedde in hoofdzaak op grond van verklaringen Van een Haag- ,schen inspecteur Van politie. Sindsdien is evenwel op goede gronden het ver moeden gerezen, dat niet de destijds veroordeelde de schuldige is geweest, doch de onlangs weer te Brussef gear resteerde .consul" A. de Yxies, de man,, NED. ÜERV. KERK. CAPELLE A.D. IJSSEL. Herv. Gerct Evangelisatie Bermv/eg-Oost. Donderdag 15 April, 's avonds 7.30 uur, de heer J, Kars. OUD GEREF. GEM. CAPELLE A.D. IJSSEL. Dacostastraat. Donderdag 15 Apri\, 's avonds 7.30 uutv Ds. A. van Zon. CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermweglaan. Donderdag 15 April, n.m. 3 uur, Ds. H, Vlot. Huwelijksbevestiging. A.V.V. 3—Oudewater 3. Ammerstol. Op een glad, maar niet onbespeelbaar terrein, brengt Oudewater den bal aan het rollen. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op, maal na eenigen tijd komt 'Oudewater in de meerderheid^ wat zij in een doelpunt weet uit te druk ken, spoedig gevolgd door een tweede van den midvoor (02). A.V.V. laat hel er niet bij zitten, maar veel geluk heb ben de gasten niet. Eindelijk na een half uur weet de linksbuiten uit een voorzet van rechts tegen te scoren (1— 2), maar op hun beurt vergrooten da gasten den voorsprong tot 1—3. Het ia de midvoor van A.V.V., die er voor zorgt* dat de rust met 23 ingaat. Na de pau-i ze is het spel niet zoo goed mee» als er voor. De strijd gaat gelijk op, maar aan beide zijden ontbreekt het juiste schot. Eens bewerkt een O.-back de bal met'da hand binnen 't beruchte gebied, wat den scheidsrechter ontgaat. Als Oudewater es na ongeveer 25 minuten spelen 2—4 van weet te maken, is de strijd beslist. Weï doet de thuisclub nog eenige pogingen om de stand te nivelleeren, maar deze blijven vruchteloos en als scheidsrechter Van Schaik het einde blaast, hebben dei gasten met 4—2 gewonnen, hoewel de thuisclub, met een beetje geluk wel een gelijk spel had kunnen bereiken. A.V.V. 3 speelt nog viermaal thufs en éénmaal uit en we gelooven niet, dat de' rood-witten In deze wedstrijden geen enkele puntje meer zullen behalen. Krimpen a.d. Lek. Dit. I speelde met eenigé Invallers een oefenwedstrijd tegen een Overmaas-combinatie. Deze nuttl-J gé oefenwedstrijd eindigde ln een gelijk1 spel (2—2). De doelpunten werden ge scoord door Nobel en invaller de Bode. Dit. II speelde een uitwedstrijd tegen ONA V en wist te winnen met 4—3. D.C.V.- Krimpen a.d. IJsseL Zondag speelde D.C.v. I een wedstrijd voor de 3de klasse K.N.V.B. tegen Fluks van, Dordrecht. Voor den aanvang van dezen sportleven strijd bood de aanvoerder van D.C.V. den aanvoerder van Fluks een bloemenmand aan voot het behaalde kampioenschap in deze afdeeling. Nadat de midvoor van D.C.V. den bal aan het rollen heeft gebracht en het spel van doel tot doel gaat, weet de linksbinnen der gasten met een goed schot zijn club de leiding te geven (0—1) D.C.V. is echter door dit doelpunt geens zins ontmoedigd; herhaaldelijk worden mooie aanvallen opgezet, waarvan uit een de linksbinnen der thuisclub beide partijen op gelijken voet brengt (l—1*. Even later is het dezelfde speler die D. C.V. met een welgericht schot de leiding geeft (21). Na dé thee pakken beide partijen energiek aan en uit een mooie aanval weet de rechtsbinnen van Fluks den gelijkmaker te scoren (2—2). De vreugde in het Flukskamp is echter maar van korten duur, want direct daarop scoort de linksbinnen van D.C.V. ander maal (3—2). Thans is echter Fluks niet meer te houden en als de doelman van D.C.v. de gladde bal uit zijn handen laat vallen is de midvoor der gasten er als de (3^3)" 6n W6er iS de stand gelijk' Direct daarop geeft dezelfde speler den D.C.V. doelman met een welgericht schot andermaal het nakijken (3—4). D.C.V. stelt alles in het werk den achterstand weer in te halen, maar wat ook gepro beerd wordt, niets wil lukken. Bij de gasten gaat het heel wat beter, want al zijn ze reeds kampioen, ze bl«- ven tot het laatste toe volhouden en we ten door hun uithoudingsvermogen en schotvaardigheid (hetgeen bij D.C.V. ont brak) nog twee doelpunten te scoren, zoodat het eirfde met een eênigszins ge flatteerde 63 overwinning voor Fluks komt. De wedstrijd droeg een zeer spoc^ Uef kju^fctoE. 7 WOENSDAG 14 APRIL 193* STELVIO GALATHEA Mislukte inbraak. Krimpen a.d. Lek. Bij den heer v. H. deden inbrekers een poging om door op schuiving van een raam het huis binnen te komen. Daar de bewoners wakker werden en het licht aandraaiden, kozen de ongenoode gasten weder het hazen pad. Gouden jubilaris onderscheiden. Waddinxveen. Aan den 84-jarigen heer A. van der Heiden, die, zooals gemeld, gisteren zijn 50-jarig jubileum heeft ge vierd als schilder bij de N.V. Waddinx- veensche Houtwarenfabriek v.h. D. Brem- mer Jz., is de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. DUITSCHLAND BEANTWOORDT DE ENCYCLIEK. Protest bij het Vaticaan. De Duitsche regeering heeft door haar ambassadeur bij het Vaticaan, Von Ber gen, een antwoord doen overhandigen op de Pauselijke encycliek over den re ligieuzen toestand in Duitschland, welke encycliek Zondag 21 Maart in alle Duit sche kerken was voorgelezen. Het schijnt dat de nota in krachtige termen is ge steld, doch er worden in gezaghebbende Duitsche kringen geen nadere bijzonder heden bekend gemaakt. In Vaticaansche kringen bewaart men het volledigste stilzwijgen over de nota, doch men beschouwt ook daar het stuk als een Duitsch protest. De Duitsche ge zant zal zonder verwijl naar Berlijn voor trekken. RUSSISCH PASCHEN. Het Russische Paaschfeest, dat naar den Juliaanschen kalender gevierd wordt valt dit jaar samen met het roode feest van den bolsjewistischen staat op 1 en 2 Mei. De Gepeoe heeft bijzondere be palingen voor de kerkelijke vieringen uitgevaardigd. Klokgelui mag uitsluitend vóór 's morgens 7 uur plaats vinden, is echter daarna absoluut verboden. De godloozen houden voorts dien dag tal van openluchtfeesten, voor ouderen en voor jongeren bestemd, mede met de bedoeling de: kerkelijke vieringen van publiek te berooven. Landbouw en Veeteelt DE KAASHANDEL EN DE EXPORT. Medezeggenschap geeischt. In de jongste jaarvergadering van de Ned. Ver. van Kaashandelaren te Gouda gaf de voorzitter, de heer A. H. van der Most uit Bodegraven, een overzicht van de gebeurtenissen uit het afgeloopen jaar en constateerde dat 1936 een jaar van goede, maar ook van minder goede dingen was. De kaasverkoop heeft in Ne derland wel uitbreiding ondergaan, maar er zijn te veel distrlbuanten. Verder wees hij op de belemmeringen die de kaas export ondervindt door de contingentee- ringen, de deviezenmoeilijkheden en de exorbitante invoerrechten. Ook besprak hij de sedert jaren gevoerde actie om een zetel in de instantie, welke den ex port van zuivel- en melkproducten naar de contingenteerende landen heeft te regelen en de daarop gevolgde afwijzing door den minister van landbouw, juist toen men door de reorganisatie bij de Nederlandsche Zuirefcentrale de gelegen heid had om de vroeger gemaakte fout, DH.ROODHUYZENg.Co.Mv MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOffIE CACAO per contract Amsterdamtche Liquidatiekas N V. SUKH. RUBBER KOEBt CACAO KAIOBN Au I .BANEN ENZ TH IfUBZf VAM IOMOIK UVEAfOOU MEW TOK. CHICAGO. WINNIPEG IN* DAM 1. T.Woo. No 30012 31012 AMSTERDAM-C. Boon Nm 2. ToM 30012 Taiaranadru. CAALOS-AMSTERDAM welke in Den Haag meer dan eenifiaai werd erkend, te herstellen. Vooral acht de handel dit grievend, omdat de minister wel heeft voldaan aan het verlangen van den Bond van Coop. Zuivelverkoopvereenigingen naar een zetel in het algemeen bestuur van de Nederlandsche Zuivelcentrale, waarin reeds meer vertegenwoordigers van den coöperatieven bedrijfsvorm waren opge nomen1; De heer v. d. Most hoopte, dat», nu ein delijk ook aan den wensch van den han del zal worden voldaan, daar hij vreesde, dat het tijdstip niet ver meer af is, dat de handel in zuivelproducten aan den minister en degenen, die tot de afwijzen de houding adviseeren, openlijk het ver trouwen zal opzeggen. Tenslotte zeide spr. dat dit jaar ook strijd zal moeten worden gevoerd tegen het voorontwerp Landbouwordeningswet.4 PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 14 April. Veemarkt. 234 vette kalveren: le kwal. 56—62, 2e kwal. 4654. 3e kw. 3844 ct. _^per K.G. levend gewicht; 189 nuchtere kalveren f 5850 per stuk: 136 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 56 57: zware varkens 5558: vette varkens 54—55 ct. per K.G. slachtgewicht. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. WOERDEN, 14 April. Aanvoer 83 par tijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 19 a f 20; met rijksmerk 2e kwal. f 17 a f 18. Handel flauw. BODEGRAVEN, 13 April. Kaas. Aan gevoerd 126 partijen, alle met rijksmerk, 5670 stuks, 51.030 K.G. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 20—21, 2e kwal. met rijksmerk f 1819. Handel matig. UTRECHT, 13 April. Eieren wit 2.05— 2.70, idem bruin 2.70—2.95. GROOT-AMMERS, 12 April. Aanvoer 22.553 eieren. Prijzen vanaf f 2.50 tot en met f 2.85 per 100 stuks; 51 pond boter vanaf 50 tot en met 59 cent per pond. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 13 April. Groenten- en Vruchten veiling „Utrecht en Omsti.ken" Appels: Culemans 4—21, Goudrelnetten 20—47, Klumpjes 7—18, Zoete Paradijs 10—17. Peren: St. Remie 18—17. Alles per 100 K.G. Aardbeien 0.50—4.60 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT. 12 April. Andijvie f 1013, stoofsla f 48, kroten f 2 2.20, prei f 2—2 70, spinazie f £-13, spruiten le soort f 8 40—10.90, witlof le soort f 10.20—11.50, Idem 2e soort f 6.20 —8.20, wortelen Cafbreekpeen) f 14.30, zuring I 78 per 100 K.O.; tot f 6 per 100 stuks; kropsla le soort f 3.804.70, idem 2e soort f 1.202.60 per 100 krop; knolselderij (1 bos van 5 st.) f 1538, peterselie f 1.80—2.50, pootuien f 46, raapstelen f 1.50—1.70, rabarber f 6— 7.10, radijs roode f 5.706.90, idem wit- punt f 3 50—4 per 100 bos; selder# 11 17 cents per dozijn. WEERBERICHT. Naar waarneming ln den morgen van 14 April. n-sèf, Het dunne pijltje geeft de stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: In het Noorden zwakke tot matige wind uit Oostelijke, in het Zuiden meest zwak ke wind uit ulteenloopende richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken met waar schijnlijk regen; weinig verandering ln temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hg. water 7.20 uur, 1.59 M. Keulen stand 3.54 M., was 0JÏ1M. Maastricht 13 April 42.76 M„ val 0.15 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 52 graden Fahrenheit. Woensdag 14 April: Op 6.44, ondei V& 11 44. Eerste Kwartier Zaterdag 17 April. Gevraagd voor Bakkerij: Eênigszins gevorderd Br. onder no. 1870, bureau v. d. blad. voor antiek zwart gekleurd porceleln of aardewerk. Brieven: D. BOLLE, Hang 98, Rotterdam. TE KOOP: Prachtig mahonie Salonkastje f 15; dito eiken t 16; mooi mahonie Buffetje, marmer blad f 15; ronde Tafel f2; 5 zware eiken Stoelen, moquette, f 14; Salon tafel f 8; roode Tuinbank f 6 en diversen. Hoogendijk 128b, bij-Schoonhoven ROTTERDAM UTRECHT AMSTERDAM voor Hat varvoer van oa. 1200 tan «wagantnar in watgn, van onze fibriek te Krimpen aan den IJssei naar diverse plaatsen in de Krimpenerwaard. In de prijs moet begrepen zijn Het terugbrengen der ledige vaten naar de fabrfek. Hulp btj het Iaden en tossen wordt aan de fabriek verleend. Kooltaarfabriak Kritnpan aan dén IJaael beschikbaar voor tÊ hypotheek op huizen en landerijen legen lage rente Adre*O. VAN DER HORST, Haven 9. fel. WO. Schoonhoven. Tm huuri mei tuin. Waterleiding en eiectr". licht D. O. PELLtKAAtf, Bleskencgraaf B 73 Zet nieuwe Droste-Bonhom! Nieuwe tractaties - stuk voor stuki ALTIJD WELKOMI Spaart plaatjes voor onxc album Oude Verz. Mij., alle verzekeringen, vraagt Districts-Hoofdagentan Na proeftijd van 2 maanden salaris, provisie en reis- en-verblijfkosten. Uitvoer, brieven, no! 1860, aan het bureau vft£ dit blad.l 4 Te koop: Drukke GR0EHTEH- EH FRUITZAAK, 3000, contant 150JJ, winst ruim 100 p. w. Voll. contr. e>n 4 weken inwerking, wegens Jeeftijd. Br JOH. SWEERfl, 2e Hebners- straat 95, Tel. 82935, Amsterdam. LEVENSMIDDELENZASK mat volledige melkver- gunning. Verdienste 40 gld. per week. Prachtvolle zaak. Hoekhuis met kleine woning huur 7.50 gld. Prijs 2500 gld. Contrdle en inwerking toe gestaan. Br., no. 1880, bureau van dét Wad. "Dg mode kan wisselen/ maar Uw persoonlijkheid blijft. Kleuren en stoffen kunnen veranderen - de kleur van UW oogen, Uw haar en Uw teint geeft onmiskenbaar den sleutel bij het kiezen van mantel of japon. ICoopdwang kennen wij niet. Laat U voor één keer adviseeren. Wij< zien U, zooals anderen U zien. Beslissen doet U natuurlijk zelf. Uw gulden doet thans bij ons wonderen. Wacht daarom niet! Op dc Algemeene Vergadering der N.V. ALBLASSERDAMSCHE WATERLEIDING gehouden op 8 April 1937, werden de Balans en Winst- en Verlies rekening goedgekeurd. H«t dividend is bepaald op f 15.per aandeel. Betaalbaar na 1 Mei 1937 tegen inwisseling van dividendbewijs no. 32, ten Kantore der Water leiding en bij den Kassier A. KOOPMAN te Oud-Beijerland. Namens het Bestuur der N.V. Alblassérdamsche Waterleiding: (De Directeur, Q. VISSER. To Huur: ^resp. groot 3 H.A. onder ^Zevenhuizen en ll/s H.A. onder Delft, Te bevragen: J. KOOL, Schiedamsche weg 110, Kethel. Til. R'dant 68956.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2