EZ? Din Or 2000 e IjPIaatselijk nieuws WOENSDAG 14 APRIL 1937 KO. u -Zi Nl c* Domplein, Dit Kantongerecht Gouda in de spr. Excelsior, Gouda DOS., Verord. Gouda: HET C 4 1 1 4 HET OF I Waddlnx- Olympla, toege- van Dt STR I VAN C des dit een de de tegen kwart w. t. en R. Groepen van 18: 379 p., Ie prijs. In groepen van 6 graden moest 70 pct. van het tal punten behaald worden Versch en Vri. ling v nl aana Met ve SPANJE Zondag, 18 den geleden, uitbrak. In het krijgssui de zijde der van genera In de goede richting. Beeuwijk. Het aantal werkloozen in deze gemeente is weder belangrijk afge nomen. Deze week stonden bij de ar beidsbemiddeling ingeschreven 144 werk zoekenden tegen 166 in de vorige week. Gevonden, een handschoen, te be vragen bij J. Kok, Reewal. zoontje van een vriendje Kantoor gem.-ontvanger. Waddinxveen. Tijdens den verbouw van het gemeentehuis zullen de kantoren van den gemeente-ontvanger, tevens kassier van de gemeentebedrijven, wor den verplaatst naar een leegstaand lo kaal van de Chr. School aan de Oranje- laan. Zooals reeds werd vermeld, zullen de kantoren van den ontvanger niet meer in het gemeentehuis worden onder gebracht, doch wordt daarvoor een af zonderlijk gebouw aan den Henegouwer - weg ingericht. Van den heer K. is een fiets ont vreemd, die hij onbeheerd tegen zijn wo ning aan de Zuidkade had neergezet. Lezing V.V.V. IJsselctein. De deze week door de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer ge organiseerde lezing over den Domtoren en het Domplein te Utrecht, In verband met de opgravingen op „De Nieuwpoort” is goed geslaagd. De zaal van „Het Wa- R.K. Staatspartij. Beeuwijk. De propaganda-club der afd. Reeuwljk van de R.K. Staatspartij hield een ledenvergadering. Naar aanleiding van een brief van de R.K. Staatspartij werd besloten, 7 verschillende soorten strooibiljetten te bestellen, in totaal 7000 Deze zullen huls aan huls worden be zorgd. Voorts zullen 30 stuks verkiezlngs- platen aangeschaft worden. Ook zullen speldjes voor een speldjesdag worden besteld. Maandagavond wwd een oefening gehouden met de brandspuit uit de afd. Steln. De handspuit voldeed zeer goed. Enkele kleine gebreken, die geconstateerd werden, zullen worden hersteld. ABON N E’3 pen van IJsselstein’’ was flink bezet. De voorzitter der vereeniging, burge meester mr. J. J. Abbink Spaink, heette de aanwezigen hartelijk yelkom, in het bijzonder den spreker, den heer W. Stoo- ker, opzichter der gemeente Utrecht. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de eigenaresse van „De Nieuwpoort" den huurder en dengenen, die door hun financieelen steun het mogelijk hadden gemaakt, dat een proefgraving kon wor den verricht, waarbij reeds zulke belang rijke dingen in het daglicht zijn gebracht Nog deelde de voorzitter mede, dat over 14 dagen de heer Rozenbaum uit Amster dam, een speciale kenner van de ge schiedenis van IJsselstein, zal spreken over IJsselstein. Hierna leidde de heer Stooker zijn on derwerp In, waarbij hij wees op het vele werk dat door de te werk gestelde ar beiders Renes en Peek In een kort tijds bestek was verzet en hij hoopte dat de V.V.V. op den door haar Ingeslagen weg zou mogen voortgaan, te meer daar IJs selstein nog zulke mooie monumenten bezat, die in vroeger jaren helaas zijn verwaarloosd en verknoeid, zooals voor namelijk het stadhuis. Wanneer dit, vol gens spreker, van zijn pleisterlaag zou zijn ontdaan en In den oorspronkelijke» staat zou worden gebracht, dan zou IJs selstein een monument bezitten dat vele vreemdelingen zou trekken en waarop vele gemeenten jaloersch zouden zijn. Doel dezer lezing was. aan de hand van lantaarnplaatjes, aan te toonen wal bij een opgraving voor den dag kon wor den gebracht en hoe goed de daaraan verbonden kosten waren besteed. Allereerst werd in een kort bestek de geschiedenis gegeven van het ontstaan van het klooster op „de Nieuwpoort" en vervolgens werden eenlge plaatjes ver toond van hetgeen door de opgravingen van dit klooster aan het diglloht was gekomen. Aan de hand van oude teeke- ningen en gegevens gaf de heer Stooker als zijn meening te kennen, dat het op- gegravene zeer zeker een gedeelte van het choor en een zijgevel van de in 1482 gesloopte kapel der Cicterclensers was. Ook gaf hij zijn meening weer omtrent de ligging van het kerkhof, de biblio theek. den kloostergang en de verdere bijgebouwen. Hij sprak het vertrouwen uit. dat de V V V. mocht slagen de noo- dige fondsen bijeen te brengen om het graafwerk te kunnen voortzetten. Hierna werd de geschiedenis verteld van de restauratie van den Domtoren en de opgravingen van het welke aan de hand van een mooie col lectie lantaarnplaatjes werden 1 licht. Interessant was de legende den bouwmeester van den Domtoren. Met den wensch dat de V V V zal mo gen slagen met de eenmaal begonnen werkzaamheden, besloot spreker zijn 10- eirig. Bijx. Vrijw. Landstorm. Ouderkerk a.d. UsseL Zaterdagavond maakte de afd. van den B.V.L. een aan vang met een schietwedstrijd om fraaie prijzen. De leiding van de eerste serie voor deaen wedstrijd berustte bij de hee- ren: C. Horsman, plaatselijk leider en C. Vermeer, instructeur. Er w«ri druk geschoten. Het gymnastieklokaal was voor een groot deel met schutters gevuld en er heerschte een prettige stemming. P. I. T. Ouderkerk a.d. IJssel. P I T. is de ver korte naam van de Nederlandsche Utn- trale Vereeniging tot bestrijding der tu berculose, die zich belast met de inzame ling van gebruikte postzegels ten bate der verpleging van on- en minvermogen de tuberculosebestnyders .Pipostzegel- I(inzameling) voor T( tuberculoselijders). Het is niet de bedoeling, reeds bestaan de inzamelingen voor dit of andere doel einden op eenlge wijze afbreuk ie doen, maar er worden nog altijd meer postze gels weggegooid dan bewaard, en er Is dus op dit terrein nog ruimte en plaats voor ontginning. Voor Ouderkerk a.d. IJssel en omstre ken is verzamelaar van postzegels voor de P I T. de heer G. Burger Dzn., Kerk- weg^SO. Aan dit adres kunnen de postze gels* worden bezorgd. Zij moeten ruim uitgeknipt worden en niet Worden afge weekt, in pakjes gebonden of gesor teerd. Polsbroek. De heer Adr. Lekkerkerker heeft het bouwen van een landhuis op een terrein, gelegen naast zijn boerderij, Noordzijde, onderhands aanbesteed aan de volgende inwonende ambachtslieden: Metselwerk J. N. Teeuw, timmerwerk enz. Gebr. Naar de t ten, schijnt tegemoet te von voorspo gen zooals s danslokalen weinigen, de soort is van nuttige tingen-. Wij hoorei „Kan de in< ductie tot i keert, alle len?" Volgens i nuttige arbe verricht te langen tijd bruikbaar n De uitdrul sticht verwa nimmer zoo lijk moest zi, overproductie gebrekkige v mogelljkhede de natie ver hebben, is e er voor zorgt gesteld wordi te verbruiker Bezoekers automobiel v zien. Ik weet zou ik een d vaardigen. Er zijn na te mogelijkh daarvan nei oogenblik, zo doen. Iedere een aantal t zich mede, d Een ding is staat nog ec wachten. Terwijl In nemingen tol gedoemd gev haar opmars volge moet gemodemisee: meeste door veel te zwaai wicht heeft i ontwikkeling ter beschikkl nen wij dez vollere voorv stoffen stelle theorie, dat teekent, te li Nemen wij ■ou de indi Evangelisatie. -Capelle a.d. IJssel. Tot bestuursleden der Herv. Geref. Evangeusatie-vereeni- ging (lokaal Boezemstraat) zijn gekozen de heeren P. Geluk en «J. Kaptein. Johs. Schinkel.» schilderen Koolman smldswerk en èlectrlticatie L. L. Horde. Met de boodschappen te water. Polsbroek. Het 5-jarig schipper A. S. ging met voor zijn moeder naar den winkelier om boodschappen. Bij het naar huls gaan waagde het ventje zich te dicht aan den waterkant, met het gevolg, dat hij in de Benschopsche wetering terecht kwam. Het kameraadje ging terstond zijn va der in kennis stellen met het ongeval en toen deze ter plaatse kwam, moest hij zich te water begeven om Jantje te redden. De boodschappen gingen, verlo ren. TURNKRING GOUDA EN OMSTREKEN. Jaarlijksche zaalwedstrijden. Haastrecht, Zaterdagmiddag hield in „Concordia” de Turnkring Gouda en Omstreken haar jaarlijksche zaalwed- strljden Zeer vele turnsters en turners waren opgekomen, zoodat het een zware kamp is geworden. Het is dan ook voor de jury geen gemakkelijke taak geweest een en ander te beoordeelen. Er werd ge heel volgens het programma gewerkt, zoodat precies op tijd geëindigd kon worden om de wedstrijden met een ca baretavond te besluiten. Toen de voorzitter den avond opende, begon hij met de bekendmaking van den uitslag van de wedstrijden, die entho^s siast in de overvolle zaal werd ontvan gen. Nadat aan jury, medewerkenden en den heer Both, die gratis de zaal be schikbaar stelde, woorden van dank wa den gebracht, werd begonnen met de afwerking van het avondprogramma, waarbij allereerst de dames van T O O.S., Waddlnxveen, een rythmlsche dans uit voerden, die direct al een goeden Indruk maakte en met een krachtig applaus werd beloond. De dames van D.O.S. uit Schoonhoven, die met de vrije oefeningen het hoogst aantal punten (50-) hadden behaald, ga ven een reprise van deze oefeningen. Ook nu werden ze op verdienstelijke wij ze uitgevoerd. Hierna kwam „Excelsior” uit Gouda met een Weensche dans aan de beurt, die zoowel om de fraaie costuums als om de uitvoering zeer de aandacht trok en groote bijval vond. De brugoefeningen en het rektumen van de leerlingen van de cursus van den heer Rok waren svccesnummers. Het komische nummer de „Gentlemen." dat door leden van „Excelsior" werd uit gevoerd, viel eveneens zeer ’n den smaak De vrije oefeningen der dames en hee ren van „D.O.S.” vormden een fraai num mer, waaruit een goede voorbereiding bleek. Eveneens werden de vrije oefenin gen van T.H.O.R., uit Gouderak, die hiér mede des middags met de vereeniging T.O.O.8. het hoogst aantal punten be haalde (49'/i), op sublieme wijze uitge voerd. Tusschen de nummers door werd nog menig dansje gemaakt, onder leiding van den heer Kok te Gouda. Het muzikale gedeelte was in goede handen van het strijkje Van Berkel—IJsselsteljn. De uitslagen der wedstrijden zijn: Dames: groepen van 6: DO.S.# Schoonhoven, 137 punten, Le prijs; Her cules. Bodegraven, 13O'/i punt, le prijs: T.O.O.S., JVaddlnxveen, 129 H punt, le prijs; T.H.OR., Gouderak, 118‘/i punt, 2e prijs. Groepen van 12: 259'/t punt, le prijs. Heeren: groepen van 6: Excelsior, Gouda, 129 p., le prijs; Hercules, Bode graven, 123*/i punt, 2eA prijs; Schoonhoven, 115'/t P-, 3e prijs. Groepen van 12: T.O.O.S„ veen, 257 punten, le prijs; Haastrecht, 253 p., le pr. T.H.O.R„ Gouderak, detSkemers in drie eerste prijs, terwijl dit voor groepen van 12 en 18 deelnemers respectievelijk 68 en 66 pCt. was. Voor groepen, die alleen In de tweede en derde graad uitkwamen, waren deze cijfers 5 pCt. hooger. Bergambacht. De heer J O., van wien we in ons vorig nummer bericht hebben dat zijn doefiter in de Bergambachtschp buurt vlak voor een auto den weg over stak, deelt ons mede, dat zij., niet over stak, maar slipte en daardoor vóór de auto kwam te rljdeh. Jubileum. Capelle a.d. IJssel. De heer S. Wouda, gedurende 15 jaar gemeente-veldwjujh- ter alhier, hoopt 1 Mei te herdenken, dat hij vóór 25 jaar zijn loopbaan bij de politie aanving. Hij was achtereenvol gens agent van politie te Enschedé, ge meen te-veldwachter te Kalium (Fr.), agent van politie te Renkum en gemeen- te-veldwachter alhier. £)e heer Wouda, die meer speciaal dienst heeft in het westelijk deel der gemeente, geniet de algemeene achting van superieuren. collSga’s on burgerij. Raadsvergeadering. Reeuwljk. De gemeenteraad Is in open bare vergadering bijeengeroepen Donderdag 15 April, ’s avonds over zeven. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. Notulen. Mededeellngen. 2. Voorstel B. en W. inzake extra hulp aan werkloozen. 3. Idem enkele pósten diverse belastingen oninbaar verklaren. 4. Idem •wijzigen bouwverordening overeenkom stig bedenkingen van Stad en Land- schap. 5. Idem iJ8. conversie geldleenin- gen. 6. Idem uitvoering werken in werk verschaffing. 7. Idem vaststellen veror dening heffing opcenten gemeente-fonds- bélastlng. 8. Idem vaststellen supplement kohier hondenbelasting 1937. 9. Voorko mende zaken. Rondvraag. Sluiting. De extra collecte voor de kerk hi de Ned. Herv. Kerk te Reeuwljk heeft over de maand Maart ruim f 35 opgebracht tegen f 26 over Februari. Bovendien werd nog een extra gave van f 10 voor de kerk ontvangen. De opbrengst over Maart be droeg dus totaal ruim f 45. Volledige uitspraken vatx 1 April. Motor- en Rljwlelwet: P. C. J. te Gou da .teruggave ouders zonder toepassing van straf; H. B. te Waddlnxveen f n0 subs. 10 h„ 1 week hechtenis voomr met proeftijd van 1 jaar en voorw. ont zegging om een motorrijtuig te besturen voor jaar; M. N. te Berkenwoude f 10 subs. 2 d. hï; c. A. te Waddlnxveen f 1 subs. 1 d. h. Motor- en Rljwielreglement: N. V„ hulsvr. S. van H., te Vllst f 3 subs. 1 d. h.; J. H. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. hu; T. A. B. te Hekendorp ;f 3 subs. 2 d. h.; P. A. B. te Alphen a.d. Rijn, D. H. te Reeuwljk en J. J. T. te Rietveld, leder f 1 subs. 1 d. h.; M. de M. te Moordrecht f 2.50 subs 1 d. h.; W. V. en T. V. te Al phen a d. Rijn en C. J. V. te Reeuwljk, ieder f 3 subs. 1 d. h.; F. V. te Zegveld f 2 subs. 1 d. h.; W. L. van W. te Bos koop f 4 subs. 2 d. h. Motorbesch.: T. K. te Groningen, J. J. B. te Weesp en C. A. te Lekkerkerk, ieder f 5 subs. 2 d. h.; N. T. te Gouda f 1 subs. 1 d h.; M N. te Waddlnxveen en T. A. O. te Schoonhoven, leder f 4 subs. 2 d. h.; G. A. van M. te Gouda f 3 subs. 1 d. h Motor- en Rljwielregl H. N. B. te Zoe- termeer en B. J van D.. idem, ieder f 1.50 subs. 1 d. h.; J B. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; J. M. te Utrecht, F. A. C. U. en G. W. te Gouda, A. C. O te Waddlnxveen en J. van S. te Rotterdam, ieder f 2 subs. 1 d. h.; C. M. V. te Oudewater f2 subs. 1 w. t; J. C. S. te Boskoop f 1.50 subs. 1 d. h.; W. A. B. O. te Zoeterwoude f 2.50 subs 1 d. h.; C. M K.. hulsvr. J. K. Cr. te Reeuwljk. schuldig zonder toepassing van straf: P. C. B te Gouda f 3 subs. 1 d. h C. S. te Reeuwljk f 1 subs. 1 Pol Verord. Moercapelle: J. B K. te Alphen a d. Rijn, leder f 2.50 subs. 1 d. h.; H. K. te Gouda f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Gouda: D. M. te Wad dlnxveen f 150 subs. 1 d. h M. K. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; W. J. E. te Lei den f 1 subs. 1 d. h.; W. B. te Gouda f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Waddlnxveen: D. V. ge- dom. te Roosendaal, f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Schoonhoven: L. H. te\ Bergambacht f 7.50 subs. 3 d. h. Regl. op voetpaden en wegenH. L. Z. te Zevenhuizen f 1J0 subs. 1 d. 1 in 1928. de bevoegdheid om het sluitings De VOORZITTER stelt dan aan uur te verlengen uit de handen van den I d01 orde de stemming over het voorstel burg™™—? i~ v-u van de heeren van Gent en Dirkzwager. welk voorstel met 5 tegen 1 stem wordt aangenomen. Daarna sluit de VOORZATTER de openbare vergadering. burgemeester is genomen; van de door de vorige spreker.^ aangehaalde bande loosheid is hem niets bekend'. Weth. FREDERIKS ^vijst er op. dat er een misverstand bestaat. Het zwaartepunt wordt ten onrechte gezocht in enkele uitspattingen, die zich elders ook voordoen. Het is onbehoorlijk den burgemeester hierih geen beslissing te iaten nemen. In tweede instantie wijst de heer v G'E N T er op. dat in dezen niet gespro ken ^nag worden over een rechtsche meerderheid daar R.K. en A R. in deze niet samen^aan. Wellicht is er vroeger wel eens„Tets voorgevallen, dat beter achterwfege had kunnen blijven, dèch waar gebeurt Bit niet? 'Wat de A R. goed vinden, deugt volgens Kersten en Ling- beek niet. Zoo is het ook hier. De preek, welke de heer Rietveld gehouden heeft, had hij beter achterwege kunnen laten. De VOORZITTER wijst den heer van Geht er dat het woord „preek” niet gelukkig gekozen is. Béter is Ijet woord rede te gebruiken, de heer VAN GENT herstelt zijn opmerking alsnog. pe heer v. GENNEP zegt’voor een moeilijkgeval te worden geplaatst. Wij houden van een gijntje de Anti’s niet. Als het echter gaat over Zondagsheiliging dan zou hij liever zien, dat de wielrenners van den weg werden gehouden, die het vaak ónmogelijk ma ken om Zondags rustig ter kerk te gfcan; wat het voorstel betreft zou spr. een compromis willen stellen in dien zin, dat de burgemeester de bevoegdheid krijgt om des Zondags tot ultd-lljk 12 u. toestemming te kunnen verleenen. De heer RIETVELD ziet zich nog lang niet verslagen. Daar de voorganger van den heer v. Gennep in de raadszaal ’n groot voorstander was van cafésl'Uitlng om 11 uur en spr. in het optreden van ’eqp raadslid in prlnclplèele vraagstukken de geestesgesteldheid van de partij mag zign, is het een vaststaand feit, dat de meerderheid der bevolking rechts geo riënteerd is; hier wordt geen Zondags heiliging gevraagd doch eerbiediging van de Zondagsrust. Men kan spreken zoo men wil. de Zondag Is en blijft de dag des Heeren, dien wij hebben te eerbiedi gen, In deze is ’t niet de mensch die spreekt, doch de Schepper van Hemel en Aarde, dien men te volgen heeft. Wat de burg, in deze doet, als de bevoegdheid bij hem. berust is niet te zeggen, temeer daar de burgemeester nog maar korten tijd hier is. De reactie op dit besluit zal niet uitblijven. Nadat niemand meer het woord ver langt. wil de VOORZITTER aller eerst den heer Rietveld beantwoorden. $)r. heeft een en ander, nadat het voor stel binnen Is gekomen, goed overdacht. Het college van B en W. heeft geen uit spraak gedaan waardoor alle raadsleden ▼rij zijn hun standpunt uiteen te zetten^ Wat sprekers gedragslijn In. deze is. kan* bekend zijn, daar toen op le Kerstdag een plaatselijke vereeniging toestem ming voor eèn tooneeluitvoerlng aange- ▼raagd had, dit onmiddellijk is gewei gerd. Vroeger werd in de week voor uit voeringen permissie gegeven tot nachts 3 uur en later, nu gebeurt biet meer. Op buitengewoon handige wij ze tracht de heer Rietveld schoenen te schuiven, dat sabbatontheiliging wordt toegestaan. Laat de heer Rietveld aantoonen wanneer dit is geschied, kan hij dat -niet, dan is het gewenscht voor- «Lchtiger te zijn bij de beoordeeling van wat christelijk is. Wanneer de heer Riet- reld meent, dat het predicaat christe lijk alleen voor dUikele raadsleden is, moet spr. hiertegen met klem protestee- ren, daar ook spr. zich bij het christelijk deel der natie rekent. Het laat spr. koud’ of het voorstel al of niet aangenomen wordt. Wordt de bevoegdheid echter aan den burgemeester toegekend, dan zal leder geval, waarvoor verlenging wordt gevraagd, goed overwogen worden. Het Is te betreuren dat hier van lijdelijkheid ten opzichte van de Zondagsheiliging ge sproken is door den heer Rietvelcü|Pok als burgemeester wenscht spr. een eigen meening te mogen hebben. Het is aan den heer Rietveld nu concrete gevallen te noemen. De hebr RIETVELD zegt verwacht te hebben dat het college van B. en W. Mijn houding duidelijk kenbaar zou ma ken ten opzichte van het voorstel. De vrtjre waarop de voorzitter over het voor stel sprak, gaf spr. aanleiding tot zijn gedachten. De VOORZITTER wijst er den heer Rietveld op, dat ook Anti Revolu tionaire burgemeesters in groote gemeen ten veel toestaan. Spr. vraagt of het in- gediende sub-amendement van den heer van Gennep wordt ondersteund. De heer RIETVELD zegt bet te Steunen, waarna de VOORZITTER het in stemming wil brengen. Spr. deelt echter ter verduidelijking mede, dat er gestemd al worden oVer het tusschen- voorstel van den heer v. Gennep, hou dende dat de burgemeester Zaterdags en Zondags tot 12 uur ver|of mag geven. Hierop trekt de heer RIETVELD Sijn ondersteuning van het voorstel-van Gennep in, waardoor dat voorstel ver wik „Handel en Nijverheid”. Haastrecht. Voor de vereeniging „Han del en Nijverheid” sprak in een leden vergadering de heer H. J. Hagelen Hzn„ chef van de hoofdafdeeling Standsbelan- gen van het Bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Het onderwerp „Het nut en de noodzakelijkheid van lande lijke organisatie voor middenstanders”, werd duidelijk uiteengezet. Spreker wees op de moeilijke tijd, die de midden standers doormaken en op de waren huizen, de coöperaties, die’ ten strijde optrekken tegen de middenstanders, wat tot gevolg heeft, dat er samenwerking wordt gezoeht in den middenstand. Spr. wees op hetgeen de arbeidersklasse wist te bereiken, hoe zij haar positie verbe terde, zoowel in economische als in rechtsopzlcht. Zoo ook ging het met de groote werkgevers en met den boeren stand. Allen vonden hun kracht in landelijk verband. Ook behandelde spreker 4e vestigingswet, waarvan uitvoering in handen is gelegd van lan delijke organisaties. Uitgezien wordt naar opbloei van de Internationale handel, maar daaraan dient gewerkt te worden. Wij stellen prijs op een zelfstandige positie, doch we verkrijgen deze niet met afwachten Een macht moeten we vormen Thans staan 36.000 leden aehter ons. We wilden gaar ne dat de R.K. en de Chr. Middenstands bonden even sterk waren. We moeten onze invloed bij de overheid doen gelden steeds meer, zonder deza invloed zou ook de vestigingswet er niet gekomen zijn. Spr. erkende het belang van plaat selijke vereenlglngt.n, doch zij missen de landelijke steun De plaatselljke over heid houdt daarmede rekening. Eenlge vragen werden behandeld. Nadat nog eenlge interne zaken waren besproken w ”d met 15 tegen 1 stem blan co besloten tot aansluiting. Het eerste lustrum. Moercapelle. In de groote zaal van den heer A. P. Versloot, werd op feestelijke wijze het 5-jarig bestaan der afd. Moer capelle en omgeving van ‘den Ned. Land en .Tuinbouwarbeiders bond herdacht Als spreker trad op de heer v. d. Wielen uit Haarlem, welke een propaganda-rede hield. De leden voerden verschillende tooneelstukjes op, welke een aangename afwisseling boden Een aangeboden bloe menmand werd geschonken aan een 11<V der afdeeling, die door ziekte verhin derd was. Het consultatle-bureau voor zuige lingen, ingesteld door de vereeniging „Het Groene Kruis” is Vrijdag geopend. Moercapelle. Twee kinderen van den heer L. kwamen Zondagmorgen onder het spelen in het Kanaal terecht Met een nat pak klunen oj vrij. Moordrecht. De heer Asmus, onderwij zer aan de Bijz. School, Is benoemd tot hoofd van een Bijz. School te Oud-Beyer- land. In het Posthuis werd hier een de monstratie gegeven met Buta-gas. gas wordt aan de huizen afgeleverd in bussen die naast het gasstel worden ge plaatst en met een gummislang hieraan verbonden. Er werd gedemonstreerd met twee b'uta-gasovens en zoowel het gebak als het eten in deze oven bereid werd aan de bezoeksters ter keuring aangebo den. Er was groote belangstelling, te meer omdat men nier nog is aangewezen op petroleum. Nieuwerkerk a.<L IJssel. B. en W heb ben vergunning verleend aan de S. Tal ma Stichting te Apeldoorn, voor het hou den van een collecte voor ouden van dagen. Een krans van de O 16. Ouderkerk a.d. UsseL Onder de vele fraaie bloemstukken, die de baar, waar op het stoffelijk overschot van oud-bur- gemeester Van Waning werd uitgedra gen, dekten, bevond zich ook een krans van officieren en equipage van de On derzeeboot 16. Zooals men weet, is de jongste zoon van den overledene, luit, ter zee 1ste klasse O. J. W. van Waning, die de vorige week werd benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau, en die nog eenige uren aan het sterfbed van zijn vader mocht vertoeven, commandant van de O 16. Het graf van oud-burgemeester Van Waning bleef na de teraardebestelling Zaterdagmiddag nog ter bezichtiging ge opend, van welke gelegenheid zeer vele Ingezetenen gebruik hebben gemaakt. Een seldzaam beest Ouderkerk IJssel. De varkenr-han- delaars firma D. •SpeK_n.J„>z.onen, kochten Maandag een beer, die bet res pectabele gewicht had van 942 pond. Het dier werd in een auto geladen met nog eenige vette varkens, doch deze geleken bij den reus slechts biggen. Op de markt te Rotterdam werd het beest ver kocht naar Overschie. Het uit- en in laden had veel bekijks.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6