Sei*dicUti&s ■nnnrmi afslag. H. J. SCHRIJVER Gegalvaniseerde Goll'platen 1. de Meer - Ijzerhandel jlPh^ ScUwMttnaalUijd.,. f Mark tberichtenj Burgerlijke stand is ingezet m 5 pond Voorpoort kotfie flink burger woonhuis Amgr. Hout „De Koophandel" 6 7 8 9 10 11 12 voet Gldn. 1.44 1.68 1.92 2.16 2.40 2.64 2.88 pur plaat. Lavering franco bij minstens 10 platen Spenenzalf „Het Groene Kruis" FKIJDaG APRIL 193*. Alblasserdam. Gevonden: Een" houten stoel, gcdep. op het gemeentehuis, 3 rij- wieibelastingmerken, een handschoen, een tijden sjaal en een bruine lage schoen, zoo goed ais nieuw. Verloren: Een sportriem, 2 zakken lijn- aieel, damestaschje en een portemonnaie met inhoud. Berkenwoude. Bij de Woensdag gehou den verkiezing van een hoofd-ingeland van de Krtaipenerwaard, vacature G. D. Schorst, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, is^bij meerderheid van stemmen gekozen de heer A. Re- horst. Voor een hoofd-ingeland-plaats- vervanger (periodiek aftredend de heer G. D. den Hoed) moet een herstemming plaats hebben. De ijk- en herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Stolwijk op -10 en 11 Mei v.m. 912 en n.m. 13—15l/t uur. VakteekenschooL Capelle a.d. IJssel. Aan het einde van den cursus 1936—1937 heeft het bestuur der Nutsteekenschool een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen. Van de zijde der bedrijven uit de ge meente was hiervoor veel belangstelling. De voorzitter van het bestuur, de heer J. Schouten Czn., dankte alle aanwezi gen voor hun medewerking en sprak er zijn vreugde over uit, dat de ijver van personeel en leerlingen goede resultaten deed bereiken, temeer daar door de op leving der industrie het aantal leerlin gen aanzienlijk is toegenomen. Aan 7 leerlingen werd een einddiploma uitgereikt. Veel kopziekte. Moordrecht. Het aantal gevallen van kopziekte ónder het rundvee is dit voor- Jaar hier abnormaal groot. Door spoedig ingrijpen treedt vaak beterschap in. Twee runderen, resp. van de veehouders H. en E. stierven echter aan deze ziekte. De afdeeling van „Volksonderwijs" bestaat 25 jaar. Dit feit zal heden (Vrij dag) avond in een vergadering worden herdacht. Op den Zuidelijken Dwarsweg wordt een viaduct gemaakt. Voor het verkeer is de tijdelijke weg, die daaronder loopt, zeer gevaarlijk. Zondagavond is daar een personenauto van den weg geraakt en Moordrecht. Tot voorzitter van den leeskring „Onder Ons" is benoemd de heer P. van den Heuvel. Schaken. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De uitslag van den schaakwedstrijd Nieuwerkerk-Krlm- pen luidt als volgt: Krimpen a.d. U. Nieuwerkerk a.d. IJ. A. C. Slappendel—C. den Toom 6—1 A. C. RolloosJ. C. Vente Vr—'/i A. Loeve—G. van Kranenburg ViV» J. RodenburgL. A. Vente 10 J. Dijkgraaf—W. Stolk 1—0 A. Kladier—M. v. d. Spek 1—0 A. de BruinB. de Muin VtVt J. Slappendel—J. Aalbers 0—1 M. Rolloos—J. de Wit 0—1 F. Üe Bruin—S. Koole 1—0 Totaal uitslag 5—5; reserve speler J. Andeweg. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Reisduif" een wedvlucht van af Oudenbosth (48 KM.). De prijzen werden als volgt behaald: 1, 7, 14 en 33 B. Rademaker; 2 en 8 W. Wijnen; 3 Ge broeders Heuvelman; 4 en 34 A. de Groot; 5 en 24 E. van Vliet; 6, 17, 19 en 22 N. de Man; 9, 13, 18 en 30 I. van Rijswijk; 10 en 21 G. Compeer; 11, 31 en 32 J.A. Kauffeld; 12, 20 en 25 J. Luiijnen; 15 C. Burgraaf; 16 H. Sterk; 23 A. Verhoef; 26 J.'Ames; 27 en 29 C, A. de Koning: 28 P. P. Heikoop. Losgelaten 9 uur 15 min.; aankomst le 9.5855; aankomst laatste 10.45.01. Zaterdagavond zal in de zaal van den heer J. Honkoop aan den 's-Gra- venweg, een feestavond worden gehou den w3oor de voetbalvereniging „Nieu- werkffk". Het programma vermeldt ver-' schillende verrassingen. Als bijzondere attractie wordt vermeld de opvoering van een klucht „Moppie als kindermeid" Muzikale medewerking van het bekende duo Honkoop. De muziektent op het Dorp van de muziekvereniging „Doof Kunst Verkre gen" is weder opgesteld. Zaterdag 1 Mei zal het eerste concert van dit jaar gege ven worden, bedoeld als een Oranjecon cert. GOUDEN SCHOOLJUBILEUM. Ouderkerk a.d. IJssel. Nadat des mid dags een druk bezochte receptie was ge houden, herdacht Woensdagavond de ver- eehiging tot stichtjng en instandhouding van scholen met den Bijbel, in School I het feit, dat op 18 April 1887 de school werd geopend. De belangstelling was bui tengewoon groot. De voorzitter, de heer C. J. Hoogendijk, opende na het zingen van Ps. 103 1 en 9 en het lezen van dien psalm, de samenkomst met gebed Ai zijn daarop volgend openingswoord heette hij alle aanwezige leden, oud- learMngen, ouders, oud-schoolhoofden mul, welkom. és. G. van Montfrans, oud-predikant .ep mr. F. J. vf C'alkoen, als burgemeester en hoofdbe-* stuurslid van de Unie: „Een School met den Bijbel". Voorts herdacht spr. oud burgemeester Van Waning, alsmede wij len den heer C. Brouwer. Daarna gaf hij een overzicht van de geschiedenis der schoolstrijd in Nederland, en wees ver volgens op de Verdrukking, die ook plaatselijk door de voortrekkers moest worden verduurd. Tenslotte wees hij er op, dat dit school Jubileum valt in een jaar dat belangrijk is aan jubilea, n.l. het 100ste geboorte jaar van dr. Kuyper en van de Savor- mn Loman, het 300-jarig bestaart der Staten-vertaling enz. Met de aansporing om het vaderlijk erfdeel, in het onder wijs nagelaten, te bewaren en te verde digen, besloot spr. Daarna sprak ds. J. G. Woelderink, Ned. Herv. predikant, een kort woord van wijding, naar aanleiding van de woorden uit Ps. 122 ,3idt om den vrede van Jeruzalem" memoreerend hoe aan deze stichting het gebed van twee pio niers vooraf ging, en er met ernst op wij zend hoe de school ook bij den voort- duur een zaak des gebeds zal moeten blijven. Hierop deed de voorzitter mededeeling van de schriftelijk ingekomen gelukwen- schen. Deze waren o m. van den heer P. T. Maaskant, oud-hoofd van school II, dr. H. Visscher, Huis ter Heide; mej. v. d. Bil, Den Haag; G. J. van der Meijden, Bennekom; ds. J. Enkelaar, Leerdam; ds.r G. Lans, Huizen; de heer Heukels, lid van Ged. 'Staten; mej. E. Meene; mej. Teffer, Huizum (bij Leeuwarden); den heer H. Kooiker, ds. J. van der Sluis, Velp; ds. D. B. Hagenbeek, Vlaardingen; den heer P. Pegtel; den heer J. H. Spoormaker enz. Nadat in de pauze de aanwezigen wa ren onthaald, sprak ds. G. van Mont frans uit Bameveld de vérgadering toe. Spr. wees er pp hoe de grondtoon van dezen avond moet zijn: „Loof den Heere mijn ziel, en vergeet geen van Zijne wel daden" en dat anderzijds ieder zijn ver antwoordelijkheid ook moest gevoelen, want wien veel gegeven is van dien zal ook veel geëischt worden. Vervolgens voerde de secretaris der jubileerende vereeniging, de heer C. Eve- m 't woord, die aan enkele dingen herinnerde van 't-25-jarig en 40-jarig be staan, alsmede eemge persoonlijke her inneringen uit den tijd van de oprichting der school naar voren bracht. Daarna was het woord aan burge meester mr. F. J. van Beeck Calkoen, die Wees op de goede verstandhouding tus- Schen schoolbestuur en gemeentebestuur en eenige momenten weefgaf uit den ikhoolstrijd. Ook als hoofd-bestuurslid van de Unie sprak hij zijn beste wqn- Schen uit. De heer T. Stehouwer sprak namens het personeel van de scholen, wijzende op standvastige en onstandvastige din gen. De school, de leden, het bestuur en personeel; alles is onstandvastig en wij zigt zich, alleen Gods Woord blijft in der eeuwigheid. Na dit woord dankte de voorzitter het personeel nog voor het mooie bloemstuk. Tevens waren bloemstukken aanwezig van de fa. Gebrs. Baas en van dokter L. G. van Omme. Na de tweede pauze voerden nog vijf' sprekers het woord. De heer Rijsdijk uit Apeldoorn, een van de oudste onderwij zers, memoreerde o.m. hoe hij op 1 Aug. 1888 als jongmensch in tftze school kwam; de heer H. W. -van Dam uit Rhe- nen, oud-hoofd, herdacht in piëteit drie leerlingen, die tijdens zijn aanwezigheid waren overleden en bood aan het bestuur als aandenken een ets van de Cunerato- ren te Rhenen, met inscriptie aan; de heer J, Swank uit Leerdam, oud-hoofd, maakte hier de ontwikkeling naar een nieuw tijdperk mee en herdacht de hee- ren C. Brouwer en H. Heuvelman; de heer G. Mouw bracht de beste wenschcn over van de schoolver. uit Gouderak, waarop de heer W. A. Brouwer, het te genwoordige schoolhoofd, de sprekers dankte, mede namens zijn proers cn zus ter, voor de woorden gewijd aan de na gedachtenis van zijn vader, er vervol gens op wijzend, dat het kind op dezen evond teveel op den achtergrond heeft gestaan en dat de ouders in de eerste plaats de taak der opvoeding hetoen, daar de school slechts huipnuddel is. Hierop dankte de vooizittor de aan wezigen en de sprekers, alsmede hen die tot 't organiseeren van dezen avond het hunne hadden bijgedragen. Uit de bui tengewoon groote opknmat het ge sprokene moest zelfs door een luidspreker worden versterkt concludeerde spr., dat de oude liefde voor het chlstelijk on derwijs nog niet was uitgebluscht. Ds. J. G. Woelderink sloot de samen komst met gebed, waarop de \ergade- ring nog zong Ps. 72 li. van de Nationaal-Socialistische Bewe ging, die den nacht van 19 op 20 Maart uitverkoren om hun fascistische propa ganda te verbergen en de resultaten pas bij daglicht aan de openbaarheid prijs te geven. Maar nog vóór de zon opkwam werd Het vandalisme door den politie-agent Schooneriberg* ontdekt, die terstond op onderzoek naar'de-daders uittrok. Op verschillende plaatsen in de stad, op mu ren, schuttingen, een brug enz., was de bekende leuze geklodderd dat Mussert winnen .zal. Het oriderzoek van den agent leverde spoediger resultaat op-dan hij aanvan kelijk vermoedde. Op de Vischbrug stond namelijk een auto met het merk HZ 18673 en afkomstig uit Den Haag. Zes personen waren bij deze auto, waarvan de linker-achterband lek was geworden. De agent informeerde eens wie de nach telijke bezoekers waren en dezen gaven op P. J. G., monteur; J B„ bakker; G. T., schilder; S. P. M. schilder; H. P. eige naar eener auto-garage en A. J. v. d. M., monteur, allen uit Den Haag, te zijn. De heeren verklaarden, allen lid der N. S.B. te zijn, maar van het gekalk wisten zij niets af. Bij nadere beschouwing had den ze allemaal kalk of verf op jas en schoenen, maar hoe dat er op gekomen was, konden ze toen niet vertellen. De agent strekte intusschen zijn onderzoek verder uit. Achter het muurtje van Vischbrug vond hij vier kalkbussen vier kwasten. In den wagen «zag hij op den bodem vier kringen van verfbussen. waarvan de grootte precies overeenkwam met die der bussen. Verder zat ook het interieur van den wagen met verf of kalkspetters, maarde "nachtelijke reizigers wisten van niets! Ook voor den kantonrechter verklaar den de eerste vier die als verdachten terecht stonden van niets af te we- Zitting van Woensdag 21 April. Politiek vandalisme te Schoon hoven. Eenigen tijd geleden werd Schoonho ven bezocht door een stel aanhangers P. J. O. begon: „Is niks van an. Ik ben een ritje wezen maken voor m'n plezier. We hebben een lekke band gekregen, maar van kalken weet ik niets af." J. B.: „Precies hetzelfde, edelachtbare. We maakten een ritje in de richting Utrecht. We zouden proefrijden. Het was zoo donker als de nacht. We kregen een lekke band en die is gemaakt, maar we hebben absoluut niet geschilderd." G. T.: „Precies hetzelfde, edelachtbare Ik ben onschuldig." S. P. M.: ,Jk ben ook onschuldig. Mijn verklaring is precies dezelfde." De chef van politie te Schoonhoven, de heer W. S., heeft door den agent gewaarschuwd de geschilderde leu zen persoonlijk geconstateerd. Het pro ces-verbaal werd door hem bevestigd. Hij heeft bij allen versche verfspetters op de kleeding gezien. Dan werd gehoord de eigenaar van den auto, H. P., als getuige a decharge. Ook hij zeide, van het schilderen van Mus- sert-leuzen niets af te weten. Hij is wèl lid van de N.SB. Kantonrechter tot getuige: „Hoe kwa men jullie in Schoonhoven?" Getuige: „We maakten een proefrit en zijn toevallig in Schoonhoven terecht ge komen. We hadden geen bussen of kwas ten in den wagen. Die waren er overdag wel in geweest toen verdachten G. T. en S. P. M. voor hem kalk waren gaan ha len. De vier verdachten zijn volgens get. niet bij hem vandaan geweest toen hij den auto repareerde. Dan werd ais getuige a décharge ge hoord de chauffeur A. J. v. d. M., die zich opwierp als de candidaat-kooper van den auto, welke hij weer aan een derde zou kunnen verkoopen. Get. is in dienst bij H. P. en had het heele stel uitgenoodigd om de proefrit mee te ma ken, teneinde de waarde van den auto te kunnen schatten. Kantonrechter: „Hoe kwamen jullie in Schoonhoven?" Getuige: „Dat weet ik niet. Het was dikke mist. Het was 1 uur a half 2. In Schoonhoven hebben we van den mist geen last gehad." Kantonrechter: „Maar 't gekke is, dat die vier anderen terecht staan wegens het schilderen van leuzen als „Mussert wint". Volgens uw redeneering kan dat dus niet." Getuige: „Ze zijn geen minuut bij me vandaan geweest. We hadden geen verf- of kalkpotten bij ons in den wagen. Al leen een bus met water voor den radia- teur." Kantonrechter: „Hoe zijn jullie thuis gekomen?" Geutige: „Dat weet ik niet precii meer, maar zonder mankementen. De reis is vlot verloopen.' Terwijl de getuige H. P. op last van het O.M. de zaal uit moest, stelde de ambtenaar aan get. v. d. M. de vraag, wie de auto gerepareerd heeft, waarop deze antwoordde, dat P. ongeveer tien minuten onder den wagen gezegen neeft. Hij zou hem daarbij gehoipen hebben. O.M,: „Wie was die man, aan wien je den auto zou kunnen verkoopen?" Getuige: „Iemand op het Spui, die ik daar had ontmoet" O.M.: Wie? Getuige: „Weet ik niet. Ik ken hem niet" O M. tot getuige H. P., die weer is bin nengelaten: „Wie nam dien avond het besluit om een rit te maken?" Getuige: „v. d. Mwant die had etn klant om den auto te koopen. Wie dat was, weet ik niet." Op verzoek van hot O.M. wera de zaak een week aangehouden om den verbali sant te hooren. Overtredingen arbeidswet. De slager A. J. K. te Gouda is bekeurd wegens overtreding van de Arbeidswet. Hijzelf was niet verschenen, doch wel zijn verdediger, dr. mr. J. Smit, die nadat het OM. f 20 subs. 4 dagen had geëischt de situatie uiteenzette. De knecht van verdachte wa3 ziek geworden en toen had K. een noodhulp genomen. Met hem ging het werk eenter met zoo vlot als gewoonlijk en juist op den laat- sten dag, dat de noodhulp bij hem in dienst was op een Zaterdagavond was deze tusschen half tien en tien uur bezig met het schoonmaken van den winkel toen de politie binnentrad en K. verbaliseerde. De verdediger meende dat er voor dit bijzondere geval reden was om clementie te vragen, waartoe hij bij den kantonrechter aandrong. K. werd veroordeld tot f 6 ubs. 1 dag. Jehova's getuigen voor den rechter. De ambtenaar van het O.M. eischte te gen de twaalf colporteurs, die onlangs hebben terechtgestaan wegens overtre ding van het colportageVei bod op Zon dag en die zich „Jehova's getuigen" noe men, f 6 subs. 2 dagen. Over twee weken" zal de kantonrechter uitspraak doen. Ergerlijke baldadigheid te Berg ambacht. „E-gerlijke baladigheid" noemde de ambtenaar van het OM. hetgeen^ een drietal slungels uit Bergambacht had uitgehaald. De oudste van hen, de 23- jahge M. de B., had zich te verantwoor den. Gezamenlijk hebben ze de afsluit boom van een brug verbogen en afge kraakt, zoodat ze een gevaar voor de veiligheid opleverde. Bovendien heeft etn hunner de brug met koemest besmeurd. De ambtenaar van het O.M. eischte f 5 subs. 2 dagen, wat de kantonrechter niet voldoende vond, waarom hij er f 10 subs. 4 dagen van maakte. Reinier tevergeefs gezocht. Onlangs stond de landbouwer A. M. W. uit Hekendorp terecht voor den kan tonrechter wegens het verhandelen van varkens met valsche oormerken. De man had toen gezegd, ze van een zekeren „Reinier" op de markt te Utrecht ge kocht te hebben. Hij werd in de gele genheid gesteld, dien Reinier mee te brengen, doch Reinier was en bleef zoek. Het O.M. heeft tegen hem twee maal een maand hechtenis gevorderd, doch de kantonrechter heeft Woensdagmorgen bij verstek vonnis gewezen dat luidde: 2 x f 50 boete subs. 2x5 dagen hechtenis onvoorwaardelijk en een voorwaardelijke straf van 2 x 14 dagen hechtenis met een proeftijd van een Jaar. Bovendien verbeurdverklaring van de in beslagge nomen varkens. Ruzie om visch water te Moor drecht. N. S. te Moordrecht heeft aldaar ge- vischt in water, dat niet zijn eigendom was of waarvoor hij geen vergunning bezat. Verd. ontkende het hem ten laste ge legde, doch de getuigen M. v. d. S. en B. J. van V. te Moordrecht hebben het ge zien. De ambtenaar van het OM. eischte te gen S. een zware straf, namelijk f 40 subs. 10 dagen hechtenis met verbeurd verklaring en bevel tot uitlevering van t' vischtuig, bij niet voldoen aan dezen eisch betaling van f 60 subs. 12 dagen hechtenis. De kantonrechter sloot zich bij dit requisitoir aan, doch veranderde de geldboete in f 25 subs. 5 dagen. De melkvervalsching te Reeuwijk. Over 14 dagen zal de kantonrechter uitspraak doen in de zaak tegen de melkhandelaren C. V. en J. S. te Reeu wijk, die geverbaliseerd zijn wegens melk- vervalsching. Beide verdachten waren niet verschenen, zoodat hun zaak niet werd behandeld, nadat ze reeds eerder behandeling is geweest. Jeugdige dronkaard te Wad- dinxveen. In Waddinxveen trof de politie den 19- jarlgen J. de B. dronken op zijn fiets aan. De jeugdige man werd veroordeeld tot f 5 subs. 2 dagen, terwijl de kanton rechter hem een ernstige vermaning toe diende. De eisch van het G.M. was f 7 subs. 3 dagen. Aanrijdingen. J. B. uit Gouda stond terecht, omdat hij op de Raam met een handkar geen doorrang zou hebben vrijgelaten aan een uit een zijstraat komenden auto. B. ver* klaarde, geen signalen te hebben .ge hoord. Hij werd veroordeeld 'tot f 4 subs. 2 d. hechtenis. De eisch was f 10 subs. 4 d. J. van D. uit Gouderak is met zijn carrier tegen een fiets van Th. S. uit Reeuwijk aangereden, waardoor dit rij wiel werd beschadigd. Van D. wei-d veroordeeld tot betaling van f 4 boete subs. 2 dagen hechtenis en f 2.60 schadevergoeding aan Th. S. J. van V. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, die niet verschenen was, heeft met zijn auto den petroleumventer H. J. uit Ca pelle a.d. IJssel aangereden. Getuigen verklaarden, dat verd. niet geheel rechts heeft gereden. Hij werd conform den eisch veroordeeld tot f 10 subsr 2 dagen hechtenis. A. v. d. H. uit Bergambacht stond te recht, omdat hij op een smallen weg een aanrijding met een anderen auto zou hebben veroorzaakt. Het getuigenverhoor maakte echter de strafrechterlijke aan sprakelijkheid naar de meenmg van het OM. niet voldoende aannemelijk. Over eenkomstig den eisch werd v. d. H. vrij gesproken. Een gevaarlijke chauffeur te Gouda. De chauffeur H. S. te Gouda bestuur de een auto, waarvan de stuurinrichting een doode straal had an 70 '.graden. Verd. gaf h- feit toe, doch hij h#eft het nu verholpen. Het O.M. vorderde f 15 subs. 3 dagen De kantonrechter wilde het nog eens met S. probeeren en gaf hem een voor waardelijke boete van f 30 subs. 8 dagen met twee jaar proeftijd. Nog een overtreding der Arbeidswet. De bakker A. van L. te Gouda heeft vijl" arbeiders laten overwerken. Toen de hoofdagent A. Oudenaarden de bakkerij bezocht, constateerde deze, dat de ar beidslijsten niet voldoende waren inge vuld en zelfs een exemplaar ontbrak. Verdachte verklaarde, dat hij een en an der nu in orde heeft gebracht en dat overtredingen in de toekomst niet meer zullen voorkomen. Van L. werd veroordeeld tot 5 x f 2 subs. 5x1 dag hechtenis. De eisch was -5 x f 2.50 subs. 5 x 1 dag. Allerlei. H. T. te Waddinxveen reed met een fiets zonder licht en kreeg een voorwaar delijke straf van f 5 subs. 2 dagen. J. B. te Gouda heeft op den Bode- graafschen straatweg niet op het rijwiel pad gereden. Hij werd veroordeeld tot f 1 subs. 1 dag. T. V. te Waddinxveen bestuurde een motorcarrier, waarvan de remmen niet deugden. Hij kreeg f 5 boete voorwaar delijk met 1 jaar proeftijd. J. M. L. te Gouda bestuurde een auto, maar had zijn rijbewijs vergeten. De eisch was f 3 subs. 2 dagen, het vonnis f 2 subs. 1 dag.' P. J. D. te Gouda heeft op Zondag zijn winkel open gehad en kreeg daarvoor een voorwaardelijke boete van f 5 subs. 2 da gen met 1 jaar proeftijd. Wegens het niet op het rijwielpad fietsen werd H. v. d. N. te Gouda ver oordeeld tot f 1 subs. 1 dag hechtenis. Volledige uitspraken van 14 April Motor- en Rijwielreglement: J. B. v. d. H. en J. H. te Den Haag, J. L. L. te Bodegraven, ieder f 8 subs. 2 d. h.; H. O. te Gouda en T. G. te Nunspeet, ieder f 10 subs. 2 d. h.; G. Th. van B. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; E. van R. te Gouda f 4 subs. 1 w. t.; H. G. v. d. B. en W. M. U. te Amsterdam, ieder f 1 subs. 1 d. h.; A. C. J. F .te Den Haag, voorw. f 15 subs. 3 d. h. met proeftijd van een jaar, C. M. te Gouda f 3 subs. 1 d. h.; B. de J. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; H. B. A. S. te Den Bosch f 10 subs. 4 d. h.; A. van Z. te Schoonhoven f 5 subs. 2 d. h.; A. van W. te Tuil en 't Waal f 5 subs. 2 d. h. voor waardelijk met proeftijd van 2 jaar; C. J. O. te Bleiswijk en M. H. van E. te Ze venhuizen, ieder f 1 subs. 1 d. h.; D. v. d. W. te Reeuwijk f 2 subs. 1 d. h.; W. v. d. W. te Zwammerdam f 1.50 subs. 1 d. h.; L. de V. te Zwammerdaip f 2 subs. 1 d. h.; E. M. te Rotterdam f 2.50 subs. 1 d. h. Arbeidsbesluit: J. de J. te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 3 subs. 1 d. h.; J. van W. te Gouda f 10 subs. 4 d. h. Arbeidswet: H.,G. J. V. en P. A. van W. te Gouda, ieder 2 maal f 5 subs. 2 maal 1 d. h E. C. v. d. B. te Gouda 4 maal f 7.50 subs." 4 maal 1 d. h.; P. A. B. en G. van L. te Gouda, ieder f 10 subs. 4 d. h.; A. K. E. van L. te Gouda f 10 subs, té d. h., f 20 subs. 5 d. h. en f 10 subs. 4 d. h E. J. J. tq Gouda f 30 subs. 6 d. h.; M J. van B. te Gouda f 15 subs. 3 d. h. Pol. Verord. Reeuwijk: C. G. te Schie dam en J. J. J. te Sliedrecht, ieder f 10 subs. 4 d. h.; S. A. C. de S., f 12 subs. 4 d. h. Pol. Verord. Polsbroek: J. K. te Gou da f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord Gouda: J. J. van L. te Amersfoort f 2.50 subs. 1 d. h. Art. 314 Wetb. van Strafr.: M. H. te Ouderkerk ad. IJssel, vrijspraak. Art. 453 idem: J. R. F., zwervende, f 10 subs. 2 d. h.; H. C. van Dgedoin. t« Den Haag, en G S., ged. te Amsterdam, ieder f 5 subs. 2 d. K. Postwet: L. S, te Oudewater f 10 subs. 2 d. h. Jachtwet: A. R .te Willige-Langeral: f25 subs. 5 d. h. Spoorwegwet: W. P. te Bleiswijk t 0.50 subs. 1 d. h. Prov. wegen-regl. in Zuid-Holl.: p. V te Bergschenhoek f 2 subs. 1 d. h. Wet Evenr. vracht.verd.: B B te Ouden* kerk a.d. Ussel f 40 subs. 10 d. h. f 1 granen en PEULVRUCHTEN. GOUDA, 22 April. Graan Rogge f 8 50 _9- Gerst f 875—9.25; Haver f 8—8 50; Erwten f 8.50—9.75; Bruine Boonen f 9.25 11.25 per 100 K.G. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GOUDA, 22 April. Kaas. Aangevoerd 223 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 19—21.50, 2e kwal. met rijks- merk f 17—18. Handel matig. Eieren. Aangevoerd 223.500 stuks. Kip peneieren f 2.503, eendeieren f 2.4Q 2 60 per 100 stuks. Handel vlug. Boter. Aangevoerd 553 ponden boter. Goéboter f 0.65—0.70, Weiboter f 0.60— 0.65 per pond. Handel vlug. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWUNDRECHT, 21 April. Veiling. Bloemkool I f 1314, idem II f 58 per 100 stuks; kropsla I f 34.20, idem II f 1.102.20 per 100 krop; stoofsla f 220 4.80 pej 100 K.G.; pieterselie f 0.70 1.90 per 100 bos; prei f 2 804.30 per 100 K.G pootulen f 4—5.20, raapstelen f 1.50—2, rabarber f 1.60—2.80, radijs (roode) f 3.704.60, idem (witpunt) f 2.804, alles per 100 bos, selderij f 0 10 —0.18 per dozijn; spinazie f 9—12, wit lof f 9.70—10.lö, wortelen (afbreekpeen) f 130—3.90, zuring f 4—6, alles per 100 K.G. PAARDEN EN VEE. GOUDA, 22 April. Vee Aangevoerd in totaal 1422 stuks, waarvan 80 slacht- varkens. Vette 23—24 cent per pond le vend met 2 pCt. korting; 294 magere varkens f 2530; 632 biggen f 1216; Geldersche f 1620;-'5 runderen f 120 230 385 nuchtere kalveren f 610; 26 bokken en geiten f 26, alles per stuk; Handel matig. BENSCHOP. April. Ondertrouwd: N. H. Baars, 23 j. (won. te Kamerik) en A. J. Klever, 22 j. J. W. Véfsloot, 24 j. (won. te Nieuwer-Am- stel) en M. N. Boer, 19 j. P. B. van Dijk, 31 j. en A. H. Brouwer de Koning, 24 j. (won. te Haastrecht). VRIJDAG 23 APRIL 1937. Getrouwd: H W. Verhoef en Jon. van Iepe&en A. W. Boere en A. H. Velis. POLSBROEK. April. Overleden: W. Lekkerkerker, 65 j. HOENKOOP. April. Getrouwd: P. C. Mulder en A. M. van Vliet. SCHOONHOVEN. April. Geboren. Antonius Petrus Johannes, z. van J. J. H. Ponsioen en M. v. d. Hoe ven Irmlna Berdina Maria, d. van J. A. Hoefnagel en G. J. H. Boekhorst. Overleden: W. Roth, 85 j., weduwnaar van J. v. d. Horst. Hel landhuis Zonnestein Burg. de Bruïnelaan 1 B te Zwijndrecht op slechts I 13.750.- Afslag 29 April a.s. 7 uur in „HET WITTE PAARD" Nog te bezichtigen 28 en 29 April, r. 3-5 nnr Notaris Reynvssn. B 0 E L H U I S (wegens ftertrek) le Houten nabij Jutfaas op de Hofstede „HEEMSTEDE", aan den Heemsteedscheweg, be woond door den Heer W. BOS, op Donderdag 29 April a.s., voorin. 16 uur, 36 stuks H00RHVEE; 26 Koeien (gekalfd hebbend of kalfdragend) 5 Pinken met schets; 5 Kalveren met Schets; 6 Schapen m. Lammeren; 4 ZEUGEN; 6 BIGGEN; 1 ZEUG MET BIGGEN; 2 JONGE ZEUG VARKENS. Bouw- en Melkgereed- schappen en verder Inventaris. Fietsberging op de Hofstede. DEURD. DE KOOL, Woerden. Een dubbele geruststelling I Vrouw on kind beschermd als de verzorger te vroeg mocht heengaan öf een flinke som geld» voor vaders en moeders oude dag - ziedaar wat U tegen een kleine jaarlijkse premie bij de Centrale klaarspeelt Enals U democra tisch denkt, hebt U nóg een reden om Uw verze kering bij de Centrale af te sluiten, went De Cen trale steunt financieel de moderne arbeidersbewe ging en vele eoclale arbeid. Arbeiders-Verzekering Rijnstraat 28 - Den Haag Huisvrouwen! Ondanks de enorme prijsstijging van matten, aijn deze NOO NIET VERHOOGD en ZOO LANO DE VOORRAAD STREKT verkrijgbaar Bij 1 pond Voorpoort koflio 1 deurmatje 38x70 1 wand- of serremat By 2 pond Veer poort koffie 1 deurmat, zwaar, 38x70 1 ruige mat, 38x70 1 chinamat 140x180 By 3 pond Veerpoort koffie 1 deurmat 46x84 1 ruige mat 46x84 1 china-mat 160x230 By 4 pond Veerpoort koffie 1 dubbele chinamat 180x230 1 dubbele chinamat 230x280 1 twisted mat 140x180 «tl 8 pond Veerpoort koffie 1 dubbele chinamat 280x320 Bij 1$ pond Veerpoort koffie 1 cocosmat (onverslijtbaar) 140x180 B^j 40 pond Veerpoort koffie 1 prima karpet 3x4 ELECTBISCHE KOFFI F.HKA DliKlJ I.OIM k l-KKTKi AT IS, Nl llOUAHO VEX To koop: i Ooed verhuurd. Nette stand. Te bevragen: De Gruyter's Boekh.,Schoonhoven Groote partij Amgr Planken van 2—5 c.M. dik, Palen, Latten, enz. zeer geschikt voor Brugdekken Beschoeingen,Hekkens, Stalplanken enz. Scheepsslooperij Nieuw-Lekkerland Sliedrecht - Telefoon 154. F5 Liefde op 't eerste gericht. TE KOOP: Mooie 1-j. zwarb. volbloed STIER; dito Stamboekkoe en volbl. Kuis en Stierkalveren, t.b.c.-vrlj. Prij zen billijk. En te koop gevraagd: Kleine vlugge HIT en een kleine twee-wielige KAR. Brieven, onder No. 2010, aan t Bureau v. d. Blad. Gebruikt nu onza prima Drogisterij Klaiweg 91 - Goude M'n Sainlichtja warlct prachtig 11 23 cent per advertentie van 6 tegeli (bij vooruitbetaling). Elka regel meer 3 cent. Uitsluitend worden opgenomen advartentién met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2e handa goederen (niet van handeldriivenden), gevonden en verloren zaken en om- liinda neken-advertenöe» van niet meer en niet minder dan 10 regela tegen t 1.— per plaatsing - Biedt rich aan: HUISHOUDSTER van bulten, op leeftijd, met alles op de hoogte, P.G„ tegen half Mei, bij nette menschen;_ kinderen geen bezwaar. Brieven, onder No. 1980, aan het Bureau van dit Blad. Bij den Fotograaf. Fotograaibediende: Mevrouw X be.klaagt zich er over, dat haai portret niet gelijkt. Fotograaf. Wat, zij beklaagde zich? Zij moest ons daarvoor be danken. WBUmmiUUmUUHHIlllMHIIllMIIUlUli Alle soorten en maten van rubberstempel* levert tegen scherp eoueurreereude prijzen S. A .W S. VAK AOOTEA, Schoonhoven Gevonden: EEN CAPE. Tegen be taling dezes terug te bekomen bij J. RIETVELD, Agent Schoonh. Courant, Vlist. Te koop gevraagd: Een CYLINDER BUREAU, klein model. Prijs en af metingen aan den Agent van di Blad te Noordeloos, onder letter H. Te koop: 2-SPELS ORGEL, pracht instrument; wegens plaats gebrek; koopje; spoed. C 440 Sliedrecht. Aangeboden: Een bijna nieuwe KAASTOBBE, inhoud 400 liter; ook bijpassende ROERMACHINE. Te bevragen: No. 50, Oud-Alblas. Te koop aangeboden: BOONENSTAKEN. P. DUHEN, Dijkl^an, Bergam bacht. Te koop gevraagd: Een gebruikt FILMOPNEEMAPPARAAT, 8 mM, liefst Kodak, met of zonder proj co» tie-apparaat. Adres: J. H. DE JONG, D 4, Bergambacht. Te koop tegen aannemelijk bod, prima in orde: 1 vaste en 1 losse ijzeren POELIE, middellijn 38 cM., breed 8 cM., voor asdikte van 3]/z cM. - C. DE LANGEN, Koestraat 20. Schoonlnpn

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5