2000 s: bevolking"] Loop der w De k 4 Plaatselijk nieuws] 10 WOENSDAG 23 APRIL T93T H. B. te stem- van Kantongerecht Gouda der d. i H te Tan 1 i l 7W»- Nil om verzocht Buses Juliai Prinses van 0 Adr. V*r8oM“t: aa Vrijdag ling: voor uiaandfto Met venei dene takken er. takjes, opgeheven. leven nu in afwachting. Lekkerkerk. De aanvoer van eieren op de veiling bedroeg 10675 stuks. De prijzen bedroegen: kipeieren f 2.452.70, :ead..-n- eieren i 2.55 per xUU stuks, rabar ber 1 4 i pen a.d. Us^l, f 3045, P. Blonk f 3894. „Het Groene Kruis”. Capelle a.d. IJssel. Blijkens de versla gen van de pl. afd. der Z.-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis”, bedroe gen de inkomsten en uitgaven over 1936 1 5155,52. Een legaat, groot f 500 van wij len mevr. A. KalkmanHam werd op de kapitaalrekening geboekt. Het aantai le den klom van 1179 tot 1221. Aan contri butie werd opgebracht f 1579. Aan t.b.c.- bestrijding werd pl.m. f k.000 uitgegeven. Schilderwerk: A. J. van Vliet f 860; Ne ven, Fonteljne Schouten f 820, A van Wijnen, Krimpen a.d. IJssel, f 700; W. de Jager. Krimpen a d. Ussel, f 574. Loodgieterswerk: G. van Kleef. Krim pen a.d. IJssel, f 530; A. Ponsen, idem, f 466 Electriflcatie: Vogelesang de Jong f 192 W. J. Ebeli, Krimpen a.d. IJssel,, f 179. Smidswerk. M Eerland. Krimpen ad. IJssel, f 109; P. C. de Ruyter f 95; Rook, Krimpen a.d. Ussel, f 89,15; Vis f 79. Voorzoover Aanbesteding. Krimpen a.d. Lek. Dijkgraaf en hoog heemraden van i aanbesteed KG. was Uitslag aanbesteding. Ouderkerk a.d. IJssel. Voor rekening van den architect D. Burger werd Maan dagmiddag aanbesteed het bouwen van 4 woonhuizen aan de Burgerdijkstraat te Krimpen a.d. IJssel. Er werd als volgt in geschreven Metselwerk: W. Visser f 4600: A. Omon f 4478; Gebr M P Pols f 4450; G van Staveren, Krimpen a.d. IJssel, f 4100; H. Gouwens. Krim; en a.d. IJssel, f 3918; L. Ponsen, Kr m oen a.d. IJssel, f 3858. Timmerwerk: L. de Jong Zn. f 4646; A C. Slappendel, Krimpen a.d. IJssel, f 4539; A. H. Docters van Leeuwen, f 4498; ABOMNKK, di geen woonplaats genoemd alle inschrijvers alhier. Dijkverhooging. Ouderkerk a.d. IJssel. De Groenendijk onder deze gemeente zal over een leng te van 900 Meter aanzienlijk worden ver hoogd. Behalve 't ongerief voor de be woners hieraan verbonden, zullen zij ook den geheelen zomer nog met de stofplaag te kampen hebben. De dijk moet eerst verhoogd en het wegdek weer voldoende verhard zijn, eer men het asphalteeren van dit gedeelte beginnen kan. 't Werk wordt op 7 Mei aanbesteed. Berkenwoude. Maandagmiddag ont stond brand in het pand bewoond door de heeren K. Markus en M. Bikker. De motorspult. welke spoedig op het terrein aanwezig was, behoefde geen dienst te doen. Omwonenden hadden namelijk met een- sneibliisscher erger weten te voor- BergMnbacht. Gevonden: een gouden datnesring. Komen aanloopeneen ko nijn. *Jtol. bij den gemeente-veldwachter. Onderwijs. Ctepefte a.d. Ussel. B. en W. stellen aan dfen gec»enteraad voor te benoemen als d. H. te G. te A. H. te Eenigen tij< ter Steenberg een groot de maatregelen i van de waan waren, naar i heden zoodan minder overh worden volsta Jammer ger. te geven, op worden vereei wilde hij dat commissie. He met een derg De kern vai de vraag, höe dabei kan woi geen bruikbar mag men var satie der criï gesproken. E( nen tot hulpvi uit'de schatk was gehouden brak tot dusvt Een ander i op wordt gele£ den boer. Oo bouw zou zeer hersteld zien mogelijk zijn, bedrijf zijn br bij het begin len gedaan d( kist te steune succes, omdat ervan uitging worden gesteu zeer diep gevi nu de toestan thans naar h< sche subsidiee pen? Wij gelot De tegenwoc melkveehouder financieel vas stijging der n minderde inko fonds, als gev brengat der m Stolwijk In I 45; A. Verkalk en gezin uit Zwammerdam In 11 47; P. Wierks en ge- Mn uit Vliet In H 227; A. Th. Faaij uit Haarlem In K 18; a. Anker uit Alphen a.d. Rijn In B 18; 1. L. A. Mlmpen uit A. Troost, opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de notulen on veranderd worden vastgesteld. f Ingekomen zijn diverse door Ged. Sta ten goedgekeurde raadsbesluiten tot wij- gemeente-begrootingen onderwijzer aan School I, den heer B. H. I Bakker, wachtgelder bij het openbaar onderwijs te ’s-Gravenhage. i Het Burgerlijk Armbestuur heeft aan den gemeenteraad een slot-aanvullend- subsidie voor den dienst 1936 aange vraagd groot f 1314,47. HEKENDORP. Over de maand Maart. Vertrokken: J. G. van Dijk naarReeu- wijk; H? M. van Rossum naar Polsbroek; C de Bruin, naar Langeruigeweide: G. Boing naar Langeruigeweide; G. Hek, naar Linschoten; M. C. Zwanenburg, naar Rotterdam; M. van der Vos naar Soest; Wed. H. van Vliet rfaar Oudewa- ter; G. Bejjen naar Hoevelaken; R. Boing naar Haskerland (Fr KRIMPEN a.d. LEK. April. Ingekomen: J. B Jonker en gezin, van Oosterland; P. van Dijk, van Den Bom mel; L. H. van Wijnen en gezin, van Gouda. Vertrokken: J. de Jong naar Lekker kerk; D. A. van Krimpen naar Stolwijk; C. Loohuls naar Bergambacht. D. M. Boele naar Lekkerkerk: A. Koen naar Gouda; J. D. Groen naar Den Haag; O. van Brandwijk. N. I. Eerland, E. Breed- velt en P. den Ouden naar Krimpen a.d. IJssel; G. Dekker naar Lekkerkerk: A. vaii der Graaf en gezin naar Lekkerkerk: wed. H.den Ouden naar Zwijndrecht; L. W. den Ouden naar Ermelo. MOERCAPELLE. April. Vertrokken W. Driesen, van Middel* weg naar Waddinxveen. Noordeinde. REEUWIJK. Over de maand April. Ingekomen; D. Vermeulen en gezin uit Stolwijk in I 45; A. Verkalk en gezin uit Zwammerdam in E 47; P. Wierfe en ge- Gouda. Vertrokken: J. de Graaf en gexin uit H 196 naar Gouda, v. d. Palmstraat 57; J. J. Spelt uit H 18 naar Gouda, Stein- kade 27; P. M. Hack uit H 192 naar Smient 39; M. ziging van de voor 1936 en 1937. De VOORZITTER deelt mede, dat de bouw van het Raadhuis is opgedragen aan den heer K. Ooms te Bleskensgraaf en de bouw van de kantoren, huizen en magazijnen aan den heer L. C. Verzijden alhier. De rekeningen van de landarbeiders- vereenigingen „Eigen Haard” en de ver eeniging „Waddinxveensch Zwembad” worden onder dankzegging aan de beheer ders goedgekeurd. In de commissie van toezicht op het agentschap der arbeids bemiddeling worden herkozen de heeren N. Krabbendam, Ph J. C. Dijs. W. J. van Vliet en A. Oudijk, die oorspronkelijk voor deze functie had bedankt. Zonder discussie of hoofdelijke ming wordt vastgesteld een nieuw regle ment op de levering van gas. water en electricitelt en wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot conversie van een geldleening oorspronkelijk tegen 4 3/8 pCt. en een van 3' pCt. Geldschie ter is de Coöperatieve Boerentyank alhier. Aan de orde is dan de bespreking van de exploitatie van het OUDUK adviseert vervol- toezicht ambts halve te benoemen de voorzitter van de reddingsbrigade, die van de zwemclub als mede de gemeente-secretaris. Hiertoe wordt besloten. Bovendien worden nog benoemd de heeren P. D. Stuurman en Ph. J. C. Dijs. Aan de orde is dan een bespreking over de demping van de sluis. De heeren VAN DEN BERG, VIS, OUDIJK en BREMMER dringen er op aan niet tot demping over te gaan, omdat verschillende industrieën er voor deel bij hebben dat de sluis blijft be staan. De VOORZITTER vestigt er de aandacht op dat een adres is ingekomen van enkele belanghebbenden, maar de werkelijke toestand wijst uit, dat dit wel iets overdreven is. De heeren zijn tot een conferentie uit- genoodigd. Ook de Kamer van Koophan del was vertegenwoordigd, maar omdat B. en W. zich nog geen juist beeld kun nen vormen van den toestand waarin de sluis verkeert, wordt nu voorgestf ld om eerst de sluis droog te leggen. Dan kan men zien of de sluis met weinig of veel kosten is te repareeren en of er niets an ders overblijft dan demping. Dit advies wordt z. h. st. aangenomen. De voorstel len tot het verleenen van ontheffingen van schoolgeld wegens ziekte of vertrek en tot wijziging van de gemeentebegroo- ting voor 1936 worden eveneens z. h. s. aangenomen. Hierna shift de voorzitter de vergade ring. f 4.15 per 100 bos; kroten f 3.50 id^ kropsla f 2,75 per 100 krop; Madelieven f 1.50 per 100; muurbloemen (fletten) f 3.50 ld.; spinazie 71/» ct. per K.G. Moercapelle. De maandcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft ruim f 25 opge pacht. „Volksonderwijs” jubileert. Moordrecht. In de zaal van het Post huis werd Vrijdagavond een vergadering gehouden van de afdeeling Volksonder wijs. Na opening en voorlezing der no tulen (werd overgegaan tot de verkiezing van twee bestuursleden. Gekozen werden de heeren J. L. de Jong en P. van den Heuvel. De rekening van den penning meester werd goedgekeurd en eenige be- sprekignen werden gehouden van huis- houdelijken aard. Hierna werd gepau- seerd, waarna het 25-jarig bestaan her dacht werd. De heer J. L. de Jong is sinds de oprichting van deze afdeeling voorzitter. Lichtpaal omgereden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op onver klaarbare wijze de zware betonnen lichtpaal, staande op het kruispunt Bree .deweg—Rijksweg. onder de gemeente Moordrecht, nabij het café van den heer Waddinxveen. Vergadering van den gemeenteraad op 22 April. De voorzitter, burgemeester P. I kade 27; P. M Hack uit Vriezenveen, Westeinde; M. M. naar Gouda, P. C. Bothstraat Ernst uit H 92a naar Gouda, Nuijen- straat 2. SLIEDRECHT. April. Ingekomen. P v. d. Meijden, van Giee- sendam naar Kroonstraat 36; G. Bouw, van Zwolle naar A 100 inw.; L. Hoogen- dijk, van 's-Gravenhage naar Pr. Hen drikstraat 41 inw.; E. Dlkkerboom, van Haskerland naar ab. ligplaats scheeps werf van Rees; E. A. v. d. Sluys, van Cu rasao naar Julianastraat 68; S. de Ko- ning, van Papendrecht naar Kroonstr. 34 inw E. van Santen (geh. m. H. van Gendreen), van Hardinxveld naar D 49. Vertrokken: J. Wissink, van Juliana straat 2 inw. naar Hardinxveld, Parallel weg 54; L. Hulzebosch, van C 135 inw. naar Hardinxveld, Parallelweg 54; K. van Wijngaarden, van Rijshoutstraat 8 Inw. naar Dordrecht, Wtfhstraat 106. WADDINXVEEN. Over de maand April Gevestigd: H. A. v. d. Boom van Delft naar Zuidkade 20; A. J. Kempkes van Rotterdam naar Nesse 22; L. den Boer, van Boskoop naar Zuidkade 113; G. Os kam van Moordrecht naar Wilhelmina- kade 62. Vertrokken: P. j. van den Veen; Brugweg 55 naar Woerden; A. Hoogeveen Stapper van Brugweg 51 naar Rijswijk; G. j. Kokkelink, van Brugweg 79 ‘TBaar Almelo; M. Riedemans van Jan Dorre- kenskade 84 naar 's-Gravenhage; C. C. de Vreede van Zuidkade 6 naar Pijnackar A. Beaux van Bodegraverstraatweg 107 naar Rotterdam; K. Th. Steenland van Julianastr. 10 naar St. Michleta-Geatel; D. g. Oppelaar van Kerkweg 40 mm Boskoop. is nu, door het inbrengen van verschel- We J Boer. Krimpen a.d. IJssel, f 4190; J. Spruytenburg P. van Duyvendijk, f 4181 L. Neven, Krimpen a.d. IJssel, f 4100; A. P. Sterk f 3970; M. Blom, Krimpen a.d. IJ.-, el, f 3955; S. de Deugd Zn., Krlm- B.V.L. Ouderkerk ad. IJssel. Zaterdagavond hield de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm weder schietoefe ningen in het gymnastieklokaal van de O. L. School onder leiding van de heeren C. Horsman en C. Vermeer. Het was de tweede serie voor den wedstrijd om prij zen. Daar er dezen avond ander schijven- matóriaal werd gebruikt, waarbij de schutter 5 maal van doel veranderen moest, werd er minder goed geschoten dan gewoonlijk. De hoogste serie behaalde C. Vermeer (99 pnt.). Duivenvlucht. Ouderkerk a.d. IJsseL De postduiven vereniging „De Snelpost” hield Zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Roosendaal. Afstand 47 K.M. Deelname 94 duiven. Gelost 1.30 uur. Aankomst eer ste duif 2.23 uur; laatste 2.32 uur. De prijzen werden behaald als volgt: 1 H Rltskes; 2, 5, 11. 13 en 18 G. Vis; 3 7. 20 en 21 G. van Duyvendijk: 4 en 12 H. Opschoor; 6, 9 en 19 G. de Boer; 8 en 17 J. Mourik; 10, 15 en 24 Jac. van der Ham; 14 en 16 J. van Brandwijk; 22 K. Jan sen; 23 J. Opschoor. Zaterdag zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Eindhoven, waarvoor het inkorven Vrijdagavond zal plaats hebben. Zevenhuizen. De Donderdag gehouden verkoop van Emmabioempjes heeft ruim f 69 opgebracht. gemeentelijk zwembad. Een commissie heeft plannen beraamd en het resultaat is, dat drie verordeningen ter vaststelling aan den raad worden aan geboden. De heer SCHOUTEN bepleit een hooger loon voor den badmeester, gratis openstelling van het bad voor werkloozen en geheel vrije beschikking over het bad door de reddingsbrigade gedurende het oefenuur. De VOORZITTER antwoordt, dat .het loon voldoende kan worden geacht, omdat nog 20 pCt van de inkomsten bo ven f 1000 aan den badmeester wordt af gestaan. Gratis openstelling voor werk loozen is niet aan te bevelen, omdat er dan meer kijkers dan zwemmers komen. Geheel vrije beschikking voor de reddings brigade is niet aan te raden. De vereeni- <ing heeft bovendien subsidie van de ge meente. zoodat zij practisch gratis van het bad gebruik maakt, zoodat er niets op tegen is, dat van haar kant iets wordt overgestapt. Er zijn soms nog minder dan tien leden tegenwoordig. De heer OUDUK bepleit lagere tarie ven voor het eerste abonnement en voor jeugdabonnementen. De VOORZITTER vestigt er de aandapht op, dat de tarieven reeds wor den verlaagd, zoodat de gemeente nu nog niet verder moet gaan. De heer gens in de commissie de Krimpenerwaard hebben aanbesteed de levering van 1.000.000 K.G. wegenteer. Laagste in schrijver was de Dordrechtsche As- phaltfabriek voor den prijs van f 42.600, aan wie de’ levering is opgedragen. Prinsessedag. Langeruigeweide. De muziekvereeniging O.B.K. zal Vrijdagavond om 7 uur een openluchtconcert geven bij het gemeente huis, ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Tijdens dit concert zal de burgemeester, namens de inwoners, aan de vereeniging een vaandel uitrei ken. Ook de „Prinsevlag", afd. Woerden, komt naar hier. Het belooft een mooie avond te worden. De Inwoners worden verzocht dien dag te vlaggen. De gemeenteveldwachter heeft te gen K. proces-verbaal opgemaakt terzake het venten zonder vergunning. Lekkerkerk. De ooievaars zijn geregeld hei, nest wezen inspecteeren, maar er was waarschijnlijk te weinig nestmateriaal in, zoodat het te diep was. Dat bezwaar W. den Toom, omgereden. De zware lichtpaal zoowel als de er omheenstaan- de heining werden totaal vernield. De politie te Moordrecht stelt een onder zoek in. Voetbal-propaganda-avond. Nieuwerkerk a.d. IJasel. Zaterdagavond hield de voetbaivereeniging „Nieuwer kerk” in de zaal van den heer J. Hon- koop aan den 's-Gravenweg, een propa- ganda-ïeestavond. De ruime zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voorzitter, de heer A. Koo|, deze avond met een kort openingswoprd opende. Spr. sprak cfc? wensch uit, dat deze avond er toe mocht bijdragen, om de voetbalsport nog meer in de belangstelling van de Nieuwerkerk- sche bevolking te brengen. De heer J. Honkoop droeg een en ander voor, het geen een stormachtig applaus ontlokte. Veel bijval- verwierven ook voordrachten van mej. Ames en van den heer M. Ames. Na de pauze werd de klucht „Moppie als Kindermeid” opgevoerd. Het aanhou dend applaus bewees, hoe deze goedge- speelde klucht in de smaak viel. Hier na werden nog verschillende liederen ten gehoore gebracht, welke ook zeer in de smaak vielen. Na afloop werd de trek king gehouden van de door de veree niging gehouden verloting. De prijzen vielen als volgt ten deel: le prijs, een rooktafel P. van Stein, 2e prijs electr. rijwlellamp P. de Man, 3e prijs kist si garen N. van Weelde Sr. Een geanimeerd bal besloot dezen geslaagden avond. Mu zikale medewerking verleende het be kende duo Honkoop. Nieuwerkerk a.d. UsseL Zondag hield de postduivenvereeniging „De Reisduif een wedvlucht vanuit St. Cathr. Wavre. De prijzen werden behaald als volgt: IL Kleibeuker 1; C. A. de Koning 2, 3, 9 en 24; N. de Man 4, 8 en 20; J. Kauffeld 5, B, 19 en25, P. Verhoef 7; J. v. Rijswijk 10; H. Sterk 11 en 12; Gebr. Compeer 13, 14, 17 en 26, E. D. v. Vliet 15; W. Wijnen 16; J. C. v. Herk 18; J. Heuvelman 21; en 28; A. Verhoef 29. Aankomst eerste duif 10.0.50; laatste duif 11.53.58. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tot afgevaar digden naar de algemeene vergadering van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleglng in Nederland, die gehouden wordt te Utrecht op Zaterdag 24 April, zijn benoemd de heeren H. Swets en J. Tom. Tot leden en plaatsvervangende le den van de stembureaux zijn aangewe zen; Stemdistrict I: voorzitter de burge meester; leden F. in t Hout en D. van Houweling; pl.v. H. Swets; pl.v. voorzit- |ter A. Dijksman; leden A. H. Carlier en P. de Man; pl.v. Th. Schriek. Stemdistrict II: voorzitter W. van Waasbergen; leden W. Koolhaas en J. Tom; pl.v. W. van Cappellen; pl.v. voor zitter J. J. Maaskant; leden H. Dekker en D. Verboom; pl.v. P. I. v. d. Weele. Hoofdstembureau: voorzitter de burge meester; leden W. van Waasbergen, J. J. Maaskant, A. Dijksman en F. in 't Hout, pl.v. leden W. Koolhaas, D. van Houwe ling en A. H. Carlier. Capelle a.d. IJssel f 0.50 subs. 1 d.; J. W K. te Amsterdam f 1.50 subs. 1 d.; H. van Dalfsen f 1.50 subs. 1-d.; W. J. A. R. te Rotterdam f 1,50 subs. 1 d.; J. S. te Rot terdam f 1.50 subs. 1 w. t.; P. W. de R. te Rotterdam f 1.50 subs. 1 d.; J. J. J. V. te Schoonhoven f 2 subs. 1 d.; H. van S. te Willige-Langerak f 1.50 subs. 1 d.; P. W. van L. te Boskoop f 1.50 subs. 1 d.; J. G. T. te Waddinxveen f 3 subs. 1 d.; A. B- te Gouda f 3 subs. 1 d.; A. K. «te Hazers- woude f 7.50 sttbs. 1 d. Politieverord. Waddinxveen: Rotterdam f 4 subs. 2 d. Idem Papekop: H .B., zonder bekend» woonplaats, f 5 subs. 2 d. Idem Zevenhuizen: K. J. R. te Moer capelle f 2.50 subs. 1 d. Idem Gouda: C. K .te Gouda f 2 subs ld; K. S. te Gouda f 2 subs. 1 d.; B. W. V. te Gouda .teruggave ouders; C. J. F. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. Idem Schoonhoven: P. W. v. Schoonhoven, berisping; M. Schoonhoven f 5 subs. 2 d.; Schoonhoven f 5 subs. 1 d. Winkelsluitingswet: P. J. D. te Gouda, voorw. f 5 subs. 2 d., proeftijd van 1 jaar. Binnenaanv. Regl.: P. R. te Ouderkerk a.d. IJssel f 3 subs. 1 d- IJkwet: F. van L. te Gouda f 3_subs, 2 d_ verbeurdverkl. maat en vernieti ging. Visscherijwet: N. S. te Moordrecht f 25 subs 5 d., met verbeurdverkl.; J. C. S te Moordrecht f 25 subs. 5 d. met ver beurdverklaring. Crisis Varkenswet: A. M. W. te Heken dorp 2 maal f 50 subs. 2 maal 5 dagen, v^orw. 2 maal 14 dagen hechtenis met proeftijd van 1 jaar met verbeurdverkl. Alg. Regl. van Politie voor Rivieren en Kanalen: T. van H. te Giessendam f 2 subs. 1 d. Volledige uitspraken van Woensdag 21 April. Art. 424 Wetb. van Strafr.: J. C. K. te Vlist f 10 »ubs. 2 w.; P. v. d. B. te Wil lige-Langerak f 10 subs. 4 d.; M. den B. te Bergambacht f 10 subs. 4 d.; P. B. te Willige-Langerak, P. Z. te Schoon hoven f 2 subs. 1 w. t. Art. 453 Wetb van Strafr.; W. van L. te Boskoop f 4 subs. 2 d.; A. L. te Gouda Luljnen 22 overduif; J. Ames 23, 27 voorw. 1 dag hechtenis met proeftijd van 1 jaar met bijz. voorw., aansluiten bij de Nederl. Ver .tot afschaffing van alcoholi sche dranken; C. W. te Waddinxveen f 10 subs. 2d.; J. D. te Waddinxveen f 4 subs. 2 d L. van W. te Schoonhoven f 4 subs. 2 d. Arb. wet: C. P. te Ouderkerk a.d. Us sel f 4 subs. 2 d.; A. van L. te Gouda 5 maal f 2 subs. 5 maal 1 d.; J. P. K. te Ouderkerk a.d. IJssel f 4 subs. 2 d.; A. J. K. te Gouda f 5 subs. 1 d. Motor- en Rljwielwet: J. A. de J. te Gouda f 7.50 subs. 3 d.; J. de B. te Wad dinxveen f 5 subs. 2d.; C. den B. te Gou da f 2 subs. 1 d.; C. G. van Z. te Apel doorn f 5 subs. 2 d.; J. M. L. te Gouda f 2 subs. 1 d. Motorrijwielreglement: M. Waddinxveen f 4 subs. 2d.; E. M L. te Gouda f 2 subs. 1 w. t.; H. S. te Alphen a.d. Rijn f 2 subs. 1 d.; C. P. F. te Al phen a.d. Rijn f 2 subs. 1 d.; C. M. de B. te Gouda f 3 subs, ld.; W. W. te Rot terdam 14 dagen hechtenis met ontzeg ging bevoegdheid van 1 jaar. W. v. d. H. te Bergambacht vrijspraak; O. den H. te Groningen f 15 subs. 3 d.; C. de J. te Gouda 2 maal f 4 subs. 2 maal 2 d J. van D. te Gouderak f 4 subs. 2 d.; W. H. G. te Den Haag f 6 subs. 2 d.; J. van V. te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 10 subs. 4 d.; J. B te Gouda f 4 subs. 2 d.; J. C. H. te Gouda f 7.50 subs. 3d.; S. R. te Leiden f 5 subs .2 d.. H. M. H d. N te Gouda f 1 subs. 1 d H. K. te Gouda f 1.50 subs. 1 d.; P. den D. te Veen f 2.50 subs. 1 d J. B te Gouda f 1 subs. 1 d., H. de K. te Reeuwijk 3 maal f 3 subs. 3 maal 1 d J. de H. te Leiden f 3 suba 1 d.; W. van R. te Lelden f 3 subs. 1 d.; A. de L. te Rot terdam f 2 subs. 1 d J. K. te Reeuwijk f 1 subs. 1 d.; H. de V. te Woerden f 5 subs. 2d.; H. S. te Putten voorwaarde lijk f 30 subs. 2 d„ met proeftijd van 2 jaar; Th. N. V. te Waddinxveen, voorw. f 5 subs. 2 d. met proeftijd van 1 jaar: N. F v. d. B. te Zoetermeer f 2 subs. 1 d W. R. te Zevenhuizen t 2 subs. 1 d.; I A. C. de J. te Bleiswijt f 2 subs. 1 d.; H. T. te Waddinxveen voorw. f 5 subs. 1 d. met proeftijd van 1 jaar; W- v d- G. te Brandje. Gouda. In den vroegen Zaterdagmor gen ontstond brand in een houten pak huis aan de Boelekade, dat in gebruik is bij de weduwe Verkerk en als sigaren makerij dient. In het gebouwtje stond een brandende kachel, waaromheen si garen lagen te drogen. Door de groote hitte is de tabak wellicht gaan smeulen en is brand ontstaan. De brandweer, die met de motorspult uitrukte, heelt het vuur met een slang op de waterleiding gebluscht. Tweeduizend sigaren, een hoe veelheid tabak en een aantal vormen zijn verloren gegaan. Het pakhuis kreeg ook schade, alsmede een motorrijwiel en eeni ge fietsen. De schade wordt gedeeltelijk door v^zekenng gedekt. Brandstoffenvereeniginfc. Haastrecht. Zaterdag vergaderde de Brandstoffenvereeniging „Ons Voordeel” in café Van Zuilen. De voorzitter, de heer D. Kok, opende de vergadering, waarna de notulen werden goedgekeurd. De heer J. van Doorn bracht mede namens den heer B. de Graaf verslag uit van het on derzoek der boeken en bescheiden van den penningmeester, welk onderzoek hen aanleiding gaf dank te brengen aan den penningmeester voor de correcte boek houding. Hierna las de secretaris-penningmees- ter, de heer J. Scheer, het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental weer stij gende is. Er werden betrokken van de fa. D» Vermij Si Zonen te Gouda 22.400 k g. Wilhelmina anthraciet, afmeting 20/ 30, 71.250 k.g. idem afmeting 30/50. 3.100 k.g. Wales anthraciet, 35.200 k.g. Wilhel mina eierkolen en 43.600 k.g. Duitsche kachelstukkolen. De brandstoffen waren van prima kwaliteit. Het financieel verslag gaf aan inkom sten en uitgaven f 3933,09. Batig saldo f 162.60. Voorgelezen werd een schrijven den Ned. Bond van Brandstoffeninkoop- vefeenigingen te Voorburg, waarin aansluiting der vereeniging werd. Besloten werd een afgevaardigde van den bond uit te noodigen. De levering voor 1937 werd voor de 13e keer aan de fa. D. Vermij te Gouda opgedragen. Haastrecht. Bij de Gebr. De Groot, landbouwers, stierf een koe aan kopziekte Het dier is voor de consumptie afge keurd. Krimpen a.d. Lek. B. en W. hebben aan den heer C. v. d. Heul met ingang van 1 Mei een algemeene vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, in de plaats van den heer A. Ooms, wegens beëindiging van diens bedrijf. De Emmabloemcollecte, welke was vastgesteld op 21 April, is uitgesteld tot Woensdag 28 April. Benoemd. Krimpen a.d. Lek. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de O. L. School te Capelle a.d. Ussel is benoemd mej. L. Roubos al hier.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6