KÊBÊ Plaatselijk nieuws Rechtszaken [Plaatselijk nieuws De bouw ven het Prinselijk jacht, de .Piet Hein", is thans zoo ver gevorderd, dat men reeds een duidelijk beeld van vorm en ai- metingen krijgt te Su gezantschapssecieians ta Stockholm, trad Donderdag ta Dan Haag In hat huwelijk mat ■aaj. a. M. baronesse .an Haarsolta van Haarst. Hat bruidspaar bij het verlaten van het stadhuis De eerste vier conductrices, die de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. Donderdag in dienst heeft gesteld, In haar .flatteuze" wufte* men De K.L M. boekte Donderdag haar 500000sten passagier, den heer P. Vermeulen (rechts), bioloog aan den Hortus Botanicus te Amsterdam. De uitreiking van het passagebiljet ging met eenige plechtigheid gepaard De heer K. W. H. Berger, directeur der Amsterdamsche Bank te Eindhoven, is Donderdag te Den Haag in het huwelijk getreden met mej. V. J. J. T. M. ifan Schaik, dochter van den minister van Justitie De G.-G. van Ned Indië. jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (op den voorgrond), bracht tijdens zijn verblijf op Bali een bezoek aan den Anak Agoeng Agoeng van Karanaasem Met het K.LM.-vliegtuig „Riètvink" arriveerde Donderdag op bchiphol de Maharadja van Kashmir uit Britsch Indiè, op doorreis naar Londen voor de bewoning der kroningsfeesten Een nieuw verfje voor de .Gelderland', die thans te Nieuwediep in geieedheid gebracht wordt voor de reis van het Prinselijk Paar naar de kroningsfeesten te Londen Het s.s. .Fauna' van de K.N.S.M.. dat in de Spaansche water én door vlieg tuigen werd aangevallen, doch met getroffen VRIJDAG 36 APRIL 1937 Arkel. De bestuursfuncties der Arkel- sche Toetbalrereemging zijn sis roigt on derling verdeeld: H. van Eldik. voorzit ter, M Zwakhals, secretaris-penningmees ter; A, van Lent, 0. Vroege en J. de Groot leden. Hoog water. Arkel. Wegens den hoogen stand van 't Lingewater zijn de uiterwaarden waer vol geloopen, wat voor de desbetreHende huur ders en eigenaars een flinke schadepost beteeken t. Groot-Ammars. Bij de keuring voorden dienstplicht, zijn geochikt bevonden E M Horden, A den Ouden en H. G van de Werken Drie pen-oneo werden voor goed ongeschikt verklaard. Gouderak. De muziekvereen „Caeci- lia" zal op Heraelvaartadag deelnemen aan het concours te Capelle a d. IJseel. Onthuld ingaverbod. Hef- en Boefcop. Voor de vijf gemeen ten. waaronder deze ressorteert, u het on'huidingsverbod voor nit nood gedood of gestorven vee, tijdelijk opgeschort. Tegen een veehouder te Vianen ia proces-verbaal opgemaakt wegens ontbui ding van een gestorven dier, waardoor 'n principieele uitf-praak zal worden uitge lokt. Vrijdag ia de burgemeester decer ge meente de heer D. C. de Leeuw, na een ziekteverlof van een baJf jaar waar in functie getreden. Veehoudersrisico. Hel- en Boeicop. De veehouder P. kwam deze week tot de onaangename ontdek king, dat een zijner beste melkkoeien dood in de weide lag. vermoedelijk aan kop- ziekte gestorven Per auto vaa da Gakro ie het beest weggehaald. Hei- en Boaicop. Bij de keuring dienat- plicbt 1938 zijn voor deze gemeente ge schikt verklaard J L. Holl Ja an N- Spronk Cz Eén dienstplichtige ia onge schikt verklaard. Hel werk aan dan rijksweg; Langeruigeweide. Hat zandstorten ten behoeve van rijksweg nr. 12 neemt hier een groot on omvang aan Het gedeelte, gelegen tusschen de dubbele Wierecke en bet Laageind, m reeda van een hoogelaag zand voorzien. Bij het hoogste gedeelte van de storting zijn de daarlangs gelegen Slooten dichtgedrukt. Het er naast gelegen land komt omhoog en vertoont scheuren van 2 a 3 meter diep. Volgende week zal men tevens beginnen met$het storten van zand op het gedeelte, gelegen tnsechen het Laageind en de enkele Wierecke. Ten be hoeve daarvan is men bezig, een spoor te leggen ten Noorden van het viaduct over den openbaren weg het laageind. Hoewei de noodige veiligheidsmaatregelen zullen worden genomen, dient ieder, die van de- ten weg gebruik maakt, goed op te letten L&ngeriugeweide. Veilingvereen. Drie- bruggen e.o. Aanvoer 6225 stuks. Prijzen kipeieren f 2.503.00 de 100 atuks. Het komt meermalen voor, vooral op Zondag, dat personen, die daartoe niet bevoegd zijn- loopen over de terreinen, en op den in aanleg zijn den Rijksweg nr 12. Men wordt er aan herinnerd, dat dit ia verboden, en dat men dus gevaar loopt, daarvoor te worden bekeurd. Gevonden: een rijksdaalder Inl veld wachter. Tegen een zwerver is proces-verbaal opgemaakt terzake het venten bonder ver gunning. Leerbroek. De keuringsraad heeft voor de lichting 1938 geschikt verklaard D. Bikker, W. de Jong en H. Kortlever, ter wijl ongeschikt zijn verkleurd P. N. Sterk en H. Vink. Meerkerk. Bij den heer B. de J. alhier reed een tankauto uit Giessendam tegen zijn woning, waardoor 8 ruiten werden vernield. De schade werd direct betaald Bij den heer P. C. v. d. D. is een duif aan komen vliegen, gemerkt 1045 N 1236-1105-876 De heer M. H. de Weerd was zoo gelukkig, dat hij een heerenrijwiel won bij een weldadigheidsverlpting ton bate van het kinderfonds der P.T.T.. Moercapeffe. Woensdagmorgen waren twee zoontjes van den heer K met een karretje aan het spelen, en raakten bei den met het voertiug in de sloot. Meteen bemodderd pak en den schrik kwamen zij vrij. Dammen. Nieuwland. Bij de onderlinge oompe titie-wedstrijd der Nieuwlandsche dam- vereeniging behaalde in groep 1 A. van Mourik de eerste prtya en in groep 2 O. de Jong Da de eerste prijs, terwijl van de adspirantleden de eerste prjjs won H Beusekom en de tweede prijs G. de Groot Wz. De prijzen werden na afloop aan de winnaars uitgereikt. Polder Nieuw-Lekkerland. Nieuw-LekkerlantL Woensdag had al hier de verkiezing plaats van een vooi^- zitter, een heemraad en vijf gecommit teerde ingelanden van den polder Nieuw- Lekkerland, wegens periodieke aftreding Herkozen werden: de heer P. Heijnia als voorzitter; de heer G. J. den Ouden als heemraad, en de heeren A. G. Dams tee gt, Abr Verhaar, PI de Groot en A. Verkerk als gecommitteerde ingeland terwijl inde plaats van den lieer A. G. en Boer, die wegens liet bereiken van den 70-jarig-n leeftijd niet herkie>baar was, gekozen werd de heer H. de Lange. De fabrieksarbeider A T, wonende aan den Middelweg en werkzaam op J K. Smit'a Scheepswerven te Kinder! •- viel van een 4 met. r hocze ste'liiTg, wa. r bij hij een pa r r-hben brak. en de wer velkolom werd gekwetst De man is per auto naar zijn woning vervoerd. Door dr A van W&asbergen is geneeskundige hulp verleend. Nieuwpoort. Bij de keuring voor den dienstplicht zijn geschikt bevonden N. Hermes en H Weertman terwijl een dienstplichtige voor goed ongeschikt is verklaard. Nieuwland. De keuringfraad heeft voor de lichting 1938 geschikt verklaard A. A Boogert^P. Heikoop, T. de Koijzer, T. Ne- derveen en T. Vroege, terwijl ongeschikt zijn verklaard L. Heikoop en T. Heikoop. Ottoland. Woensdagmorgen raakte in Laag-Blokland een p&ari en kar door dat het dier begon achteruit te loopen, in j den Graafstroom. Door los an jden van een dér strengen, 'werd het paard hevrüri I en daarna worden met de hulp van !o>»- gesnelde personen paard en kar aan de overzijde weer op den weg getro ken. zoo dat het ongeval betrekkelijk goed afiop Ottoland. Gevonden,op den openbaren weg een sleutel Inl gem.-veldwachter. Gemeenteraad. Willige Langerak. De gemeenteraad vergadert Dinsdag 4 Mei, voorm. 10 uur. De agenda Ipidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2 Vaststelling kohier hondenbelas ting 4937. 3. Vaststelling nieuwe verorde ning heffing rechten krachtens besmette lijke ziemêwet. 4. Vaststelling verordening, winkelsluitingswet. 5. Vaststelling reke ningen burgerlijke armbesturen 6 Voor stel inzake serre ambtswoning. 7. Wijzi ging gemeentte-begrooting 1937. 8 "Wijzi ging verordening op da gemeente-veld wachters. KANTONGERECHT GOUDA. (Zitting van Woensdag 28 April). De politieke kladderparty te Schoonhoven. Woensdagmorgen werd voortgezet de behandeling van de zaak tegen, de vier N.S.B.-ers J. G., J. B„ G. T. en S. P. M uit Den Haag. die in den nacht van 19 op 20 Maart Schoonhoven hebben onder- gekalkt met de leus .Mussert wint". De heeren hebben verleden week alles Wat hen ten las(.e was gelegd, pertinent ontkend, ofschoon reeds toen de feiten tegen hen getuigden. Maar ze verklaar den met den eigenaar van den auto, H P. uit Den Haag en den candidaat-koo- per, zij ^knecht A. J. v. d. M.. een proef- ritje te zijn gaan maken en misleid door den mist op een gegeven oogenblik in Schoonhoven te zijn terechtgekomen Toevallig precies op het oogenblik, dat de agent van politie C. A. Schooneberg op bruggen en muren de versch geschilderde leuzen ontdekte en op de Vischbrug bo vengenoemd zestal bezig zag bij een auto. die danig onder kalkspetters zat, terwij 1 de heeren bij nadere beschouwing ook op hun schoenen en jassen soortge lijke spetten hadden. De agent werd Woensdag als getuige gehoord en bevestigde, wat in het pro ces-verbaal stond, n.m.l. dat hij de ge- vondf-n verfbussen heeft vergeleken m<|| de in den auto aangetroffen kringen, waarbij bleek, dat ze daar precies in pas- ten. Bovendien was ook de ka k van een gelijke kleur en substantie a.s die waar- mede de N.SB.-Ieuzen waren geklodderd. Desgevraagd door het O.M.. verklaarde j de agent in de gang van het bureau de a getuige H. P. tot den* chef der politie te hebbel hooren zeggen: „u doet uw plicht j en wij doen onze plichten verder begrij pen we elkaar wel." Kantonrechter tot verd. J. G.: Hoe kwamen die verfspatten op den wagen? Verdachte: Er hebben geen spatten op gezeten. Dat kan niet. Kantonrechter tot verd. J. B.: Hoe kwam u aan verfspatten op uw schoe- Verdachte: Ik wil eerst verklaren dat ik tegen den agent niet gezegd heb, lid van de N.S.B. te zijn. Verder had Ik enkel Hoe kwamen die daar RECHTBANK ROTTERDAM. Roekeloos rijder te Lekkerkerk. De graanhandelaar G. D. uit Lekker kerk had op 12 December per motorfiets over den Opperduit te Lekkerkerk gere den en zijn motorfiets was in aanrijding gekomen met den 12-jarigen D. Dogte- rom, die een been gebroken had. i Het O. M. verweet D., dat hij dit onge luk Veroorzaakt had, doordat hij die mo torfiets bereden had, zonder zijn handen aan het stuur te houden en daardat hij onoplettend was geweest. Verdachte gaf toe, dat hfl een gedeel te van den weg gereden had, zonder dat hij zijn handen aan het stuur had ge houden. Het was dien dag vinnig koud geweest en verdachte had zijn hand schoenen vergeten. Daarom had hij gere- i .terwijl hU de handen in zijn zak- i had opgeborgen. Verdachte sprak overigens tegen, dat dit de oorzaak zou zijn geweest van de aanrijding, want Juist toen had hij zijn handen weer eeni- gen tijd aan het stuur gehad. Er werd namelijk daar ter plaatse een schip met pulp gelost en daar, waar de kruiwagens Je pulp opgehoopt. Verdachte vond het veiliger om dit gedeelte van den weg te passeeren, terwijl hij de handen aan het stuur had. Het knaapje was echter |>lot- aeling den weg komen oversteken en hij deed dit op zoo korten afstand van ver- dachte's motorfiets, dat een aanrijding onvermijdelijk was geworden. Er werden in deze zaak eenige getui gen gehoord, uit wier verklaringen bleek, dat verdachte met losse handen op de motorfiets had gereden. De eigenlijke aanrijding hadden deze getuigen echter niet gezien. Het O.M. was van meening. dat er wel degelijk verband bestaat tusschen de aan rijping en het rijden van verdachte zon der zijn handen aan het stuur te houden. Had hij op normale wijze gereden, dan was het misschien nog mogelijk ge weest maatregelen te treffen om de aan rijding te voorkomen. Het O.M., verdachte's schuld bewezen achtend, eischte 1 maand hechtenis en dg ontzegging van de Bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den lijd van 1 jaar. De verdediger, mr. P. Kaag uit Utrecht, was van oordeel, dat het rijden met een motorfiets, waarbij men de handen niet aan het stuur hout, op zichzelf niet ge vaarlijk kan worden geacht. Iets anders ls het of het een veilige manier van rij den is, veilig dan wel te verstaan voor den berijder. Hier heeft het OM. echter geheel ten onrechte een causaal verband gelegd. Het kereltje is plotseling den weg overgestoken, toen de motorfiets nog slechts op enkele meters afstand van hem verwijderd was. Pleiter meent dan ook, dat verdachte in het geheel geen schuld treft en dat hij behoort te worden vrij gesproken. Kantonrechter: op? Verdachte: Dat heb ik de vorige keer al gezegd. Waarschijnlijk omdat ik 's middags bij P. had staan kijken naar het witten van de plafonds. Kantonrechter weder tot J. G.: Hoe kwam nou aan die kalkspatten op uw goed? Verdachte: Ik heb.ook staan kijken in het huls van P. toen-T. en M. daar bezig waren met het witten, v. d. M. heeft daar ook staan kijken. Kantonrechter: Hoe laat was dat? Verdachte: In den namiddag. Kantonrechter: En niet naar huis ge weest? Verdachte: Nee.... Kantonrechter: Je wH^^szeggen, dat je daar tot een uur of elfT^fcinds naar dat witten hebt staan kijken? Kantonrechter tot J. B.: Hoe lang is er gekalkt in dat huis? Verdachte: Weet ik niet.... Kantonrechter: En je was er de heele tijd bij? Verdachte: Niet meer, toen ze op- Kantonrechter: Waar was je toen? Verdachte (aarzelend): ....Weet ik niet meer Kantonrechter tot de verdachte G. T.: Heb je ook gezien wie er bij stonden toen je aan het witten was? Verdachte: Daar heb ik niet op gelet. Als ik aan het witten ben, dan heb ik de volle aandacht bij mijn werk (gelach op de publieke tribune). Kantonrechter tot verd. S. P. M.: Hoe kwamen die spetters op den wagen? Verdachte: Op den wagen zaten geen spetters. Die was juist 's middags van binnen en van buiten schoongemaakt. Kantonrechter: Maar hoe kwamen dan die kalkbussen-kringen in den wagen? Verdachte: Kan onmogelijk.... Kantonrechter tot de agent van poli tie: Wat zegt u daarop, meneer? Getuige: Ik heb ze zelf gezien, edel achtbare. Verdachte-; Ik weet er niets van. Ik heb er geen verklaring voor. De burgemeester van Schoonhoven diende daarna op verzoek van het O.M. een civiele vordering in, groot f 15.42, voor het herstel van de aangebrachte vernieling door de gekalkte leuzen. De ambtenaar van het OM. hield hier na een fel requisitoir. Hij achtte over treding van art. 57 der politieverorde ning wettig en overtuigend bewezen De uitdrukking van den getuige P.: „U doet uw plicht en wij doen onze plicht en «er- der begrijpen we ^elkaar wel", is niet zinloos uitgesproken, doch he degelijk een beteekenis. De overtreding is juist in den verkie zingstijd allerbedenkeftj kst. Bedenkelijk is naar de meening van den ambtenaar vooral ook, dat men in Den Haag het pï^a beraamt om een plaats die zich in rost en een goed. po- maar heeft wel litietoezicht mag verheugen, te terrori- aeeren. Concludeerende, eischte de ambtenaar de maximum-boete van f 25 subs. 5 da gen hechtenis en toewijzing der civiele vordering. De N S B -ers verklaarden bij voorbaat reeds, in hooger beroep te zullen gaan. doch de kantonrechter bepaalde de uit spraak op over 14 dagen. Muziek zonder vergunning. Voortgezet werd hierna de zaak tegen den caféhouder P. v. d. W. te Gouda, die in zijn zaak muziek ten gehoore zou heb ben gebracht zonder over een vergunning te beschikken. Hij plaatste namelijk ach ter het behang een luidspeker, terwijl het radiotoestel in de woonkamer op de bo venverdieping staat, meenende. dat zulks niet verboden is. Doch de ambtenaar van het O M. achtte overtreding bewezen en vorderde een voorwaardelijke boete van f 15 subs. 3 dagen met 1 Jaar proeftijd. De kantonrechter sloot zich daarbij aan. doch veranderde de boete in f 10 subs 4 dagen. Jeugdige roekeloosheid te Wad- dinxveen. Op de Noordkade te Waddinxveen fiet ste de jeugdige P. J. H. uit Gouda in de richting Boskoop, toen achter hem drie eveneens jonge wielrijders naderden, die poogden hem voor te komen. Als ze daar n slaagden, waagde H. op zijn beurt ook weer een kansje en zoo bleef het een poosje om en om rijden totdater een ontijdig einde aan kwam en door 't wil de en roekelooze rijden, de jongste van het drietal van zijn karretje tuimelde en een nat pak in de Gouwe haalde. De ambtenaar van het O. M. wees H. erop. dat hij verstandig had moeten zijn en dit ongeval had kunnen voorkomen. Spr. eischte f 10 subs. 2 dagen, wat de kantonrechter veranderde in f 5 subs. 2 dagen. Lampen stukgereden in Schoon hoven. De niet verschenen S. J. de J. uit Schoonhoven is geverbaliseerd omdat, hij met een te hoog opgeladen wagen door de Lopikerstraat heeft gereden, waardoor twee lampen werden beschadigd. De getuige H.JD. de Z. uit Schoonhoven bevestigde dit. Het O M. eischte f 10 subs. 2 dagen; het vonnis luidde f 7.50 subs. 3 dagen. J. M. v. D. en Th. F. Z. uit Gouda heb ben elk met een auto zonder licht gere den. Het O.M. vorderde tegen hen f 10 subs. 4 dagen. Het vonnis lul(?dfc: f 2 subs. 1 dag. Mej. M. M. H.—v. L. uit Waddinxveen fietste zonder licht en kreeg nu f 1"boete subé. l dag. Wegens het fietsen zonder licht en re flector werd P. v. d. L. uit Bergambacht beboet met f 1 en f 0.50 subs. 2 x 1 dag hechtenis. Hierna kwamen 'èenige overtredingen der Vleeschkeuringswet aan de orde. Al lereerst verscheen de slager Th. O. uit Ammerstol, die in zijn slagerij ongekeurd en niet van een invoerstempel voorzien vleesch in voorraad heeft gehad. Verdachte" gaf opheldering van deze overtreding, waarvoor hij overigens thans voor het eerst terecht stond. Hij wees op de gebrekkige toestand in de ge meente Apimerstol, waardoor het niet altijd mogelijk is, vleesch te laten keuren. Een keurlokaal ontbreekt en een keur meester is er dikwijls niet. Daarbij komt. dat het vleesch dan ook wel eens een dag extra blijft liggen „een beetje sloffig- heid", aldus verd. Het O.M. sprak van „een ernstig feit" en vorderde f 30 subs. 6 dagen, doch de kantonrechter wilde het met O. nog eens aanzien en veroordeelde hem tot slechts f 10 subs. 4 dagen, welk bedrag hij meteen maar betaalde. Anders echter dacht de slager C. v. d, V. uit Ammerstel er over, die ook al geverbaliseerd werd wegens het in voorraad hebben van onge keurd vleesch Na er 6p gewezen te hebben, dat Zaterdags om half 5 de se cretarie wordt gesloten en hij zijn vleesch omstreeks half 7 pas thuis kreeg, dus niet eerder dan Maandag kon aangeven, vroeg v. d. V. een grondig onderzoek en het hooren van mr. J. Slager uit Schoon hoven als getuige. De kantonrechter ging daarmede ac- coord en hield de zaak twee weken aan. Frauduleuze slachtingen. Nu kwam een geval van frauduleuze slachting. Het was WD. uit Ammerstol, die 6 K.G. varkensvleesch, afkomstig van frauduleuze slachting, heeft laten vervoe ren. Verd. gaf het feit toe en weTd ver oordeeld tot f 7.50 subs. 3 dagen hechte nis. De eisch was f 10 subs. 2 dagen. Ook de vervoerder, C. M. uit Ammers tol. stond terecht en kreeg nadat hij bekend had eveneens f 7.50 boete subs. 3 dagen. De eisch was het dubbele. L. K. uit Ammerstol had 1 k.g. onge keurd kalfsvleesch in voorraad. Verd. zeids, niet/te hebben geweten dat het ongekeurd was; hij had het van zijn schoonvader cadeau gekregen. De eisch luidde: f 10 subs. 2 dagen; het vonnis: f 2.50 subs, l dag. De schoonvader. L. v. d. B. uit Willige- Langerak, kreeg voor het in voorraad heb ben van dit vleesch een voorwaardelijke straf van 2 x f 20 subs. 2x5 dagen, met 1 jaar proeftijd. De ambtenaar van het O M. had deze straf onvoorwaardelijk ge- ëischt. I. van W. te Ammerstol had in voor raad een hoeveelheid ongekeurd schapen en varkensvleesch, alsmede longen, lever, magen, darmen, enz. Verd. gaf het van het schapenvleesch toe. „De verleiding was zoo groot, edel achtbare. Heft vleesch zag er zoo mooi uit." zei hij. Het doode kalf was voor de Gekro be stemd, aldus verd. De ambtenaar van het O M. herinnerde eraan, dat verd. recidivist is en regelma tig soortgelijke practijken uithaalt. Het is een publiek geheim, dat hij een frau duleuze slachtplaats heeft. Een geldboete achtte spr. daarom onvoldoende, waarom hij drie dagen principale hechtenis eisch te. De kantonrechter was wat nulder. in zijn oordeel en legde den man drie maal f 20 boete op subs. 3x2 dagen hechtc- K. G. te Haastrecht had 2 doode koeien, waarvan hij er een aangaf en de ander naar Stolwijk vervoerde. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot f 10 subs. 4 dagen. M. T. B. uit Oude water had ongekeurd schapen- en kalfsvleesch in voorraad en thuis geslacht. De eisch voor deze over treding luidde: f 50 subs. 10 dagen. Het vonnis: f 30 subs. 8 dagen. Conflict met de bevrachtings commissie. B. B. te Ouderkerk a d. IJssel kwam in conflict met de bevrachtingscommissie te Rotterdam, toen hij 4e Druten een partij steenen laadde voor Gouda, zonder daar voor een machtiging aan te vragen. Het O.M. eischte f 10 subs. 2 dagen. De kantonrechter g*f den man f 6 subs. 2 dagen, tegqp welk vonnis verd. zeide hoo ger beroep te zullen aanteekenen. Sterke drank in voorraad. A. de j. te Schoonhoven fc 1- houdende dranken in voorraad zonder vergunning. Het OM. eischte .hiertegen een flihke geldboete f 40 subs. 8 da gen, wat de kantonrechter w de m f 25 subs. 5 dagen. den weg. De politie te Gouda trof den Gouwe naar J. W. niet al te nuchter op straat aan en vond het beter hem een veilig onderdak te bezorgen op hèt politiebu reau, waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. Nu werd hij conform den eisch veroor deeld tot f 10 subs. 4 dagen. De straat als pakhais. C. B. te Gouda heeft nogal wat af braak, dat hij binnenshuis niet gemak kelijk kwijt kan. Hij vond spoedig een op lossing en deponeerde z'n heele hebben en houden op de Geuzenstraat, maar slechts voor korten, duur, want de politie maakte er een eind aan. De man werd veroordeeld tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. HARD1NXVELD. April. Ondertrouwd: C. v. d. Plas en J. Box man. T. W. Koppelaar en N van de Minkelte. J. Gelderblom en M. G. Bak ker. Getrouwd: A. P. Robbe en T. van der Plas. Overleden: H. Krans, 80 j-, wed. vaa H. Hoeve HEI- EN BOEICOP. April. Getrouwd: F. A. den Hartogh, 28 j. en E. den Besten, 28 j. HEKENDORP. April. Geboren: Gerrlgje, d. van A. H. Gel derblom en G. Boele. Ondertrouwd: P. P. Mulder, 26 en A, M.'van Vliet, 26 j. LEKKERKERK. April. Geboren: Marinus, z. van C. J. Never fL. Visser. Teunis Cornells, z. van Littei en J. Stoppelenburg Cornells, z. van G. Neven en W. den Besten. Ondertrouwd: A. van der Velden, 24 j. en C. van Dam, 21 J. (Krimpen a.ö. Lek). MOERCAPELLE. April. Geboren: Gerritje. d. van M. Verbeek en G. M. Houweling. REEUWIJK, April. Geboren: Aartje, d. van A. Boer en A. J. Hoogendijk. Ondertrouwd: L. van Bergeijk, 29 j (te Wadflinxveem^en P. G. Boon, 31 j„ al hier. ,v Getrouwd: J. S'eenbergen ,25 j. en G. P. C. de Jong, 23 j. WADDINXVEEN. April. Geboren: Stijntje Bastiaantje, d. vaa H. Bikker en P. Honkoop Nelly, d. van St. G. van 't Slot en N. Slob Boukeli- na Hllje, d. van H. H. Rutgers eh F. v d. Woud' A

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 7