W ';"f Pi [plaatselijk nieuws Gemeenteraden j 47 j Badjou, de Belgische keeper, treedt handelend op bij een der aanvallen van het Oranjeteam tijdens den wed strijd Nederland-België in het Feyenoord stadion te Rotterdam waarin de onzen een 1 —0 overwinning behaalden Bekhuys, die kprt voor het einde var blejtur* den strijd moest opg< Majoor H. D Buurman, die met ingang van 15 Mei a s. benoemd is tot luü- kolonel en commandant van h%t 4e Regiment infanterie te Leiden Het Regiment Wielrijders te Den Bosch vierde Zaterdag zijn derde lustrum, ter gelegenheid waarvan een défilé werd gehouden, dét door de autoriteiten vanaf het bordes van het raadhuis werd gadegeslagen Belgische keeper, treedt 'tij een der aanvallen wed- Bet Nederlandsch elftal betreedt het veld in het enorme Feyenoord-stadion te Rotterdam voor dan aanvang van den wedstrijd tegen Belj De tenniswedstrijden om de Davis Cup tusschen Neder land en Zuid Afrika te Am sterdam Farquharson (Zuid- Afrika)enTeschmacher(rechts) verlaten het terrein na hun Hoe vol het was in het enorme Feyenoord-stadion te Rotterdam tijdens den interland-wedstrijd Nederland België De zeilwedstrijden op de Kaag, de zgn. .voor Kaag .zijn Zaterdag aangevangen. Eenlge deelnemers trachten elkaar de loef af te steken 1st rijd Neder land-België wegens een enkel- opgeven, volgt vanachter de lijnen het spelverloop «OERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, SCftoonhovensche Courant MAANDAG 3 MEI 1937 Ameide. Van de lichting 1938 werden «it deze gemeente 8 personen gekeurd, van wie 6 geschikt werden verklaard en 2 personen voorgoed ongeschikt. Arke!. De rekening 1936 van de polder Rietveld is door het bestuur voorloopig vastgesteld met aan ontvangsten f zuöu.öi, uitgaven f 1567.30, saldo f 513.31. Berkenwoude. Vrijdagmorgen is een auto van de Shell Mij. bij het uitwijken voor een andere autö. in' het Westeinde, door het wegzakken van den berm van den weg te water geraakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De kraan- wagen van den heer Markus bracht de auto weer op het droge. Dit is in korten tijd het tweede ongeval, dat op dezelfde wijze op dezelfde plaats geschied is. Capelle a.d. IJssel. In verband met den verjaardag van Prinses Juliana, hield de muziek vereen. ..Eendracht Maakt Macht" Zaterdagavond in de muziektent bij het raadhuis een concert, waarvoor veel be langstelling was. Een brandje Capelle a.d. IJssel. Bij den heer A. van Krimpen in de Dacostastraat ontstond 'n begin van brand. De heer T. Ouwerkerk wist met een handbluschapparaat het vuur meester te worden en erger tevoor- Oranjevereeniging. Capelle a.d. IJssel. Dinsdagavond half acht hopen in het kerkgebouw Boezem- str. voor de Chr. Oranjevereen. Capelle a.d. IJssle-Kralingsche Veer op te treden de heer A. P. de Jong. van Krimpen a.d. IJssel, met het onderwerp. „Uit ons Stamhuis", en de heer J. Kars met het onderwerp: ..Moeten de Koningin. Prin ses Juliana en Prins Bernhard van den troon?" Deze vergadering is belegd naar aanleiding van den verjaardag van Prin- v Capelle a.d. UsseL De heer C. van t Hoog, zonder beroep, wonende 's-Gra- fvenweg 138. is failliet verklaard. Curator mr. R. J. H. M. Brouwers te Rotter- e steenplaats van de Is een aanvang ge maakt met het maken van nieuwe steen, zoodat enkele werkloozen daar weder te Op Hemelvaarts dag zal geen postbestelling plaats heb ben, doeh alle poststukken kunnen wor den afgehaald, op hetzelfde uur als Zon dags, vm. 9 tot 9.30 uur. der O. L. School onder leiding van het in optocht naar het gemeente- en zongen daar het Wilhelmus, ter- van den verjaardag van Prinses Ju- i. Nadat zij door den burgemeester waren, ging men naar het om daar den optocht van het" Oranjefeest te Hoornaar, in oogen- achouw te nemen, welke dan ook zeer mooi was De terugreis ging door Peur- som mi zoo arriveerde meri ruim voldaan weer op het dorp. Uit sommige woningen i de driekleur. EN STRIJD OM TOLGELD. Automobilisten weigeren betaling. Op den straatweg Gouda—Bo degraven heeft zich Donderdagavond een apannende achtervolging afgespeeld. Twee kooplieden uit Rotterdam, die mêt «en auto op weg naar Amersfoort wa ren, weigerden aan den tol alhier tolgeld te betalen. Bij het passeeren van den Mbo sprong de tolgaarder op de treeplank en greep het stuur, waardoor de wagen tegen den muur van het tolhuis reed en beschadigd werd. Daarop ontstond tus schen de automobilisten en den tolgaar der een vechtpartij, waarbij de laatste werd gewond. De automobilisten slaagden erin weg te rijden zonder te hebben be taald. Maar nog gaf de tolgaarder het niet op. Hij reed met een tweeden auto mede. welke op het traject naar Reeuwijk de wanbetalers inhaalde. Aan de Reeu- wijksche brug werd de auto dwars over den weg gezet, zoodat de Rotterdammers niet konden passeeren. Dezen waren nog niet ontmoedigd en zetten den versper- renden wagen aan den kant. doch juist kwam u*t tegenovergestelde richting een trahes-, die tegen het opzij gezette voer tuig reed. zoodat toen de doortocht toch weder versperd was. Toen kwam de Reeuwijksche politie er aan te pas: zij maakte den weg vrij en noteerde de namen van de automobilis- ten. Tntusschen is het tolgeld onbetaald gebleven De tolgaarder heeft een verwonding opgefoopen aan een pols. Hij is door een dokteT verbonden. Failliet verklaard. Ctawda. De heer W. F. Furrer. rijwiel herstefier. Kipstraat 47. is failliet ver klaard. Curator is mr. A. A. J. Rijksen. Verder is failliet verklaard de heer N A den Edel. voorheen winkelier in groen ten en fruit. Spoorstraat 3. Curator in deze zaak te mr. K. H. Gaariandt. De Kleine Betuwe in Moei. Ba&stveeht. Het seizöfen in de frwit- hunen vaa de „Kleine Betuwe" te aangebroken De pruimeboomen zijn overbezet met bloesem en de Iets later tot bloei komende kerseboomen doen niet onder en zijn ook in een bloesemgewaad gestoken dat ieder oog bekoort. Van jaar tot jaar wordt het inde fruit- tuinen mooier. De ..doolhof' met zijn frisch groen en de verzorging van de attracties laat niets te wepschen over. ..De Kleine Betuwe zal weer vele bezoe kers gaan trekken. De weg in uitvoering die van het dorp naar den speeltuin loopt, is al weer ln gebruik. Kerkconcert. Haastrecht. Vrijdag 30 April gaf onze organist een kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk. ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana, met mede werking van het dameskoor ..Nieuw Le ven" en den heer P. C. Hooft, viool. Er was veel belangstelling en wat ge boden is aan muziek en zang was zeer goed en werd ten zeerste gewaardeerd. Tot slot van den avond werden 2 cou pletten van het Wilhelmus gezongen door alle aanwezigen. De baten van dezen avond kwamen ten goede van het orgel fonds. Dat de organist, de heer N. D. Sloof, meer eoncerten zal geven, hopen en ver wachten we ook. gezien de belangstel ling. Prinsessedag. Krimpen a.d. IJssel. Vrijdagavond gaf de oranjevereeniging „Trouw aan Oran je" met medewerking van verschillende nier ter plaatse bestaande vereenigingen twee concerten ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. Het eene concert w$rd gehouden in het Bo veneind op het/fterrein van het stoom gemaal „Reinier-Blok". Hiervoor bestond veel belangstelling. Eerst gaf de mond- accordeonvereeniging V.I.O.S. eenige nummers ten beste Vervolgens bracht de muziekvereniging ..Concordia" ver schillende mooie nümmers ten gehoore, waarna het mannenkoor „Zanglust" eenige liederen zong. Tot slot ver rijkte de zangvereemging „Door Inspan ning Uitspanning" het programma nog door verschHlende zangnummers. Om streeks kwart voor elf eindigde dit wel geslaagde eoncert. Het andere werd gegeven aan de We- Verschillende zangnummers »este gegeven door het kin derkoor „Jong Juliana", de Chr. Zang- vereeniging „'1 Esperance" en de zang vereniging „Juliana", terwijl dit geza menlijk concert werd besloten met eeni ge mooie nummers, uitgevoerd door de muziekvereenigtng „Concordia". Ook voor deze uitvoering bestond veel belangstel ling. Bij de door het bestuur van den pol der Langeland en Kortland gedreven Tiend weg- en Breekadeschouw werden zeven overtredingen geconstateerd. Daar de overgang van Zaterdag op Woensdag te groot is. zullen de eerstvol gende uitbetalingen van den Dienst voor Maatsch. Aangelegenheden plaats heb ben op de navolgende dala: Steun over de week van 3—8 Mei op Maandag 10 Mei. over de week van 10—15 Mei op Dinsdag 18 Mei: over de week van 18— 22 Mei op Woensdag 26 Mei en zoo ver- wel Mattheus 25 van vers 1 tot 13. In zijn openingswoord heette hij alle aan wezigen hartelijk welkom. Uit het ver slag van de bestuurscommissie bleek, dat de meisjesvereeniging in het afge- loopen jaar 216 stuks kleedingstukken e.d. had uitgereikt. Het aantal leden v«j de Zondagsschool bedraagt thans 2», die der Vrouwenvereeniging 32. die der Kleine Meisjesvereeniging 40, die der Groote meisjesvereeniging 30, die van den Mannenbond 41 en die der Jonge- lingsvereeniging 18. Cathechetisch on derwijs werd gegeven aan 45 schoolkin deren, 27 kleine meisjes. 33 groote meis jes. 26 kleine jongens en 14 groote jon gens. De heer A. Twigt bracht verslag uit van de beheerscommissie. Hieruit bleek, dat tot aankoop van het gebouw was overgegaan en dat koninklijke goed keuring was verkregen. Ook werden groote verbeteringen in het gebouw aan gebracht. Uit het verslag van den penningmees ter van de bestuurscommissie bleek, dat er een batig slot van f 166.59 was. ter wijl het verslag van den penningmeester van de beheerscommissie een batig slot van f 389,56 aanwees. Tijdens de pauze had een bestuursverkiezing plaats. De heeren C. Zevenbergen. B W. Noorlan- der. G. van Duyvéndijk en g. Jansen, werden met groote meerderheid herkozen Na de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, werd de vergade ring door den voorzitter met dankzeg ging gesloten, na het zingen van Psalm 89 8. Duivenvlucht. Krimpen a.d. IJssel. Detpostduivenver- eeniging „De Vriendschap" hield Maan dag een wedvlucht voor oude duiven van Oldenzaal. Afstand 178 K M In verband met de ongunsitge weergesteldheid kon den de vogels Zondag niet worden ge lost. zoodat werd besloten de lossing uit te stellen tot Maandag. Ook toen was het weer al niet beter, hoewel de vogels toch vroeg (6 30 uur) in vrijheid werden ge steld. De prijzen werden als volgt be haald: 1 P. Koolmees: 2, 3 en 18 C. Brussee: 4. 17 èn 22 P. Verschoor; 5 G. Schouten: 6 Chr. v. d. Weiden; 7. 10 en 25 B de Groot. 8 J. de Boer; 9 en 19 A. de Mik: 11 23 K Visser; 12 en 13 A. J. de Boer: M A. Huisman; 15 en 16 M Twigt. 20 W. Heuvelman; 21 H. v. Hous- selt; 24 C. Heuvelman. Aan dit concours namen 101 duiven deel. Aankomst eerste duif 9.36.07 y, uur; aankomst laatste duif 9.54.27 uur. De Koningspoule werd be- hraald door den heer P. den len prijs. Krimpen a.d. IJssel. Ir. bakker is benoemd tot de eindexamens der M. T 5. 1937 afd. scheepsbouwkunde. Polsbroek. Vrijdagmorgen had op het Dorpsplein de keuring van trekhonden plaats. De drie aangeboden exemplaren werden met bijbehoorende karren en tui gen goedgekeurd, Weinig animo. Reeuwijk. In het café van den heer N. J. van Dam heeft de N S B. een openba re vergadering gehouden. Als spreker trad op de heer Hollander uit Leiden, met het onderwerp „Waarom de Wolfs- angel". De vergadering werd bezocht -Soor vijftien personen, van wie nog vijf. uit andere gemeenten. De zaal. waarin de vergadering gehouden werd, biedt plaats vdor 200 personen. Er was dus ruimte genoeg. Autobusdienst opgeheven. Reeuwijk. De (R)eeuwijksche (A)auto (B)us (O)nderneming R.A.B.O.. die den dienst Gouda—Reeuwijk—Boskoop on- derheild, is met ingang van 1 Mei opge heven. Vrijdagavond is de laatste rit ge maakt. De opheffing van dezen autobus dienst be||ekent vooral voor de inwoners van het westelijk gedeelte dezer gemeen te een r groote teleurstelling, daar zij thans geheel van het groote verkeer zijn afgesloten en ook geen verbinding met Goudk meer hebben. Gevonden: Een belastingplaatje, te bevr. bij den heer Haverkamp. Not. d' Aumerieiaan; een boodschappentasch. L. v. d. Metf. afd. Randenburg; twee mut sen, gem.-veldwachter J. Wondergem. Trekhondenkeuring. Reeuwijk. Bij de voor het gemeente huis gehouden trekhondenkeuring wer den acht honden aangeboden, die alle zijn goedgekeurd. De Emmabloem-eollecte heeft in ;ze gemeente f 103.05 opgebracht (ver leden jaar f 102.24'/»). Stolwijk. Voof de nationale militie 1938 zUn van de 16 ingeschrevenen 9 goedge keurd en 7 voorgoed ongeschikt ver klaard. Aan den heer K. Jager, hoofd van le O. L. School, is op diens verzoek met ingang van 15 Augustus wegens Met bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, eervol ontslag verleend als schoolhoofd en eveneens als lid van de missie tot wering van schoolverzuim. gehouden centrale stierenkeuring voor dieren van het zwartbiaar veeslag in de provincie Zuid-Holland, werd de eén-ja- trige stier Bertus 32516 K B V Adolf 1829 S. van H. J. Paul, alhier, fokker S. L. Vinhuizen te Middelstum (Gr.) als no. 1 in de eerste klasse geplaatst. Capelle a.d. IJssel. J. In verband met de Tweede Kamer verkiezing en de verordening tot het te gengaan van t beschilderen van wegen en muren. zijn op last van B. en WNhier ter plaatse 7 borden aangebracht voor het aanplakken van biljetten. Reisvereeniging. Krimpen a.d. IJssel. Donderdag is hier met aanvankelijk 18 leden een reis- Yereemging, genaamd „V.I.O.S." opge richt. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Rook, voorzitter; N. Stij- nen, secretaris; P. C. de Bruyn, penning meester en p. Tt v. Zwienen, alg. adjunct De heeren C. Vuik en C. Heuvelman wer den belast met het nazien van kas en bescheiden. - Bij den agent der arbeidsbemidde ling stonden Zaterdag 24 April 362 per sonen als werkzoekend ingeschreven. In de week van 26 April tot en met 1 Mei werden 9 personen opnieuw ingeschre ven, terwijl 6 werden afgevoerd, zoodat er over deze week een vermeerdering van 3 personen is. Het aantal ingeschrevenen per 1 Mei bedroeg dus 365, onder wie 11 vrouwelijke personen. Gered. Krimpen a.d. IJssel De heer C. Twigt, in dienst op het veer van Gebrs. v. d. Ruit, had het ongeluk bij het overboord werpen van den reep van de pont, in het water te vallen. De heer T., die niet zwemmen kon, ging direct odder en reeds werd het ergste gevreesd. Geluk kig Kon T. bij het weer boven komen door de veerpont opgepikt worden, zoo dat hij aan den zeker schijnenden dood ontsnapte. Ned. Herv. Evangelisatie. Krimpen a.d. IJssel. Donderdag hield de Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag in het gebouw aan den IJs- seldijk haar jaarvergadering. De voorzit ter. de heer C. Vermeulen, heeft de ver gadering met gebed geopend, na het zingen van Psalm 42 4 en 5 en het le- aea van een gedeelte uit Gods woord m itteerde bij te Haarlem Moercapelie. Op de eierenveiling van Donderdag waren aangevoerd 10 311 eieren. De prijzen waren als volgt: Kip peneieren f 2.40—2.90, heneieren f 2 2.30. eendeieren f 2—2.60, kalkoeneieren f 4.55—6.75, alles'per 100 stuks. Moercapelie. Donderdagmiddag werd,de landbouwer H. door een auto van de fir ma D. aangereden, waardoor het linker- achterwiel van zijn rijtuig werd bescha digd. terwijl zijn me pols werd gewond. Nieuw-Lekkerland. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana wapperde, behalve van de gemeente-ge bouwen. van verscheidene particuliere woningen de vlag. 's muziekvereeniging Apollo" een mareeh door de gemeente, w stelling bestond. Te Kinderdijk werd verjaardag herdacht met het houden van een lampionoptocht, met medewerking van de muziekvereeniging „Excelsior" van Alblasserdam. Tot hoofd van de school bijbel is benoemd de heer E. J. Bakker, onderwijzer met hoofdakte aan die school. De collecte voor de ..Jong Holland snakt naar werk", heeft f 162 opgebracht. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Toen de 5-ja rige J. v. W. spelende over een plank wilde loopen. die over een sloot lag. ge raakte hij midden in de diepe modder sloot. De heer rfoogendoom, die het on geval opmerkte, slaagde er in, de keine op het droge te brengen. In den Prins Alexanderpolder te hl de woning van den heer J. de Waard, Kanaalweg 24. een station voor den post dienst gevestigd. Bij de keuring van trekhonden wer den 6 der voorgeleide honden goedge keardéén werd afgekeurd. Dammen. Nieuwland. De Nieuwlandsche Dam vereeniging speelde een vriendschappe- 1 ij ken wedstrijd tegen een Lexmondsche vereeniging. De uitslag was: A. van Mourik—P. Veen H. N. van Mourik—J. Veen 2—0 A. J. van Meever—F. Veen 0—2 G. A. Verduin—H. H Révenstein 1—1 M. de Groot Gz.J. Bikker 2—0 A. J Bor—J. de Jong G. de Jong—R Boogaard 2—0 A. Nederveen—A. de Jong 1—1 I. SatterC. de Jong A de Jong—W. Schrijvershof 0—2 I Aljoo li-S voor Nieuwland. Stolwijk. De politieverordening is aan gevuld met een artikel behelzende het verbod van kalken op of langs de open bare wegen. Tevens is het verboden, zich des avonds na 8 uur met plakmateriaal op den weg te bevinden. Bij gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, heeft de muziekver eeniging „Harmonie" een ommegang door de gemeente gemaakt. Verschillende vroolijke marschen werden geblazen, en „Harmonie" bracht, zooals zich laat den ken, Jn een kort moment vele inwoners op de been. Als slot werd voor café „Sportrust" het Wilhelmus" geblazen. Tienhoven. Uit deze gemeente werd 1 dienstplichtige geschikt verklaard en 1 voor goed ongeschikt. Kalm aan! Waddinxveen. Herhaaldelijk komen klachten in over het woeste rijden langs de Zuidkade. Aan de politie is opdracht hierop toe te zien. Wie zich in de voorwaarden, in de vergunning vermeld, loopt dus gevaar, van verdere toestemming te worden uit gesloten. B. en W. zijn voornemens tot strenge maatregelen over te gaan, daar waarschuwingen weinig of niets baten. De *!meente heeft van de Ned. Spoorwegen de beschikking gekregen over een perceel grond bij het station. Ze heeft thans de muziekvereeniging „Concordia" vergunning verleend om op dat terrein haar muziektenf te plaatsen. Het terrein is schitterend gelegen in het midden der gemeente, terwijl er voor het luisterend publiek een flinke ruimte be schikbaar is zonder van den openbaren weg gebruik te moeten maken. Bij de aanbesteding van den ver bouw van het kleedingmagazijn van den heer Verbakei waren de laagste inschrij- Waddinxveen. Voor het examen in E. H.B.O., afgenomen door den Nat. Bond voor Reddingswezen en E.H.B.O. „Het Oranjekruis". slaagden deze week de da mes C. van Reeuwijk, G. van Kempen en de heeren G. Both, A. Boevé, A. Geers, M Honkoop. A. Honkoop en J van Tilburg. Aan all«dM/ van 'bovengenoemden met insigne uitge was dokter Montagne mejuifr !olla8d" van Bond reikt, uit Gd) Wi Zonnekai Smiths, Kerkweg. - De collecte voor „Jong H heeft in deae gemeente f 71,38 bracht. Waddinxveen. Gevont monnaie met inhoud bij W. van Vliet, Zuidkade 25; doublé armbandhorloge bij C. de Vlaming. Brugweg 12; een num merbord bij K. de Jong. Kerkweg i«5. Bekroonde stier. Gemeenteraadsvergadering van Woens dag 28 April 1937. Voorzitter de heer J. Verloop, burgemeester. Aanwezig alle le den. De VOORZITTER opent de verga dering en verzoek den gemeentebode. 't nieuwbenoemde raadslid in de vacature van wijlen den heer C. Oosterwijk, den heer W. G. de Bode. binnen te leiden, waarna deze de bij de wet vereischte eed aflegt en na een kort woord van gelujs- wensch van den voorzitter. zitting neemt. De notulen worden yastgesteld. Ingekomen zijn van Ged. Staten een aantal goedgekeurde raadsbesluiten, die voor kennisgeving worden aangenomen. Een verzoek om gelden voor den aan leg van centrale verwarming aan de Chr. School aan de IJsselm. Laan, wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies, evenals een verzoek om ver goeding van de commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stellen den raad voor de stembureaux voor de a.s. verkiezing van leden der 2de Kamer, als volgt samen te stellen Hoofdstembureau voorzitter de burge meester; leden de heeren P. C. van Cap- pellen. P. C. W. Jongebreur, G. v. Vliet Blokland en plaatsverv. leden de heeren T. L. van Vliet, J. Schouten Cz. en P. C. Streefkerk. Stembureau I (raadhuis). Voorzitter de burgemeester; leden de heeren P. C. van Cappellen en P. C. W. Jongebreur; plaats vervangende leden de heeren J. J. Van Dam en C. Ouwehand. Stembureau II (openbare school Ni* Beetsstraat). Voorzitter de heer P. C. Streefkerk; leden de heeren H. Th. van Beek en B. Blokland; plaatsverv. leden de heeren G. de Kruijk en H. Wegeling. Stemdistrict III (Keeten). Voorzitter de heer J. Schouten Cz.,; leden de hee ren F. L. van Vliet en G. van Halem; plaatsverv. leden de heeren H. Schouten en P. A. Vuijk. Stemdistrict IV (Prins Alex. Polder). Voorzitter de heer G. van Vliet, leden de heeren A. P. v. d. Hoog en mej. A. Leu- sink; plaatsverv. leden de heeren Joh, Nell en M. J. van Vuurde. De heer BLO&LAND informeert, waarom in district II, waar vroeger spre kers partijgenoot, de heer Baas. plaats vervangend lid was. niet opnieuw een partijgenoot van hem wordt aangewe-» zen. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. van oordeel zijn, dat voor plaats vervangers personen moeten worden aan gewezen, die eenigszins administratief onderlegd zijn. Daarom wordt de heer Wegeling aangewezen De heer BLOKLAND is van oordeel, dat met de aanwijzing van den heer heer G. van Schaik aan de eischen was voldaan. De VOORZITTER stemt dat laat ste toe. maar acht dit uit hoofde van den werkkring van den heer Van Schaik een bezwaar, daar deze niet altijd thuis De heer Wegeling daarentegen is ten al len tijde te bereiken. Z. h. st. wordt overeenkomstig het voorstel besloten. B. en W. stellen den raad voor tot leer kracht aan school I (Dorp) te "benoemen den heer B H. Bakker, wachtgelder bij het Openbaar Lager Onderwijs te 's-Gra- venhage. Blijkens het schriftelijk voor stel betreft het hier de voorziening in de vacature van mej. N. H. Blaak, waarin naar hetoordeel van het hoofd der school en den inspecteur van het L. O., voor zien dient te worden door de benoeming van een onderwijzer naar Rijksvoor schrift. uit de wachtgelders en uit die onderwijzers, wier wedden reeds voor rijksvergoeding in aanmerking komen. eerste oproeping is in overleg inspecteur een^ voordracht van en gemaakt. Toen een der can- werd henoemd. is een nieuwe oproep geplaatst. Kort na deze plaatsing werd van het Departement van Onderwijs het verzoek gedaan den heer B. H. Bakker te 's-Gravenhage een week proef te laten werken. Aan dit verzoek is voldaan en de candidaat heeft tot volle tevredenheid van het hoofd der school en den inspecteur gewerkt, zoodat B. en W. voorstellen hem met ingang van I Mei 1937 te'benoemen. Den heer SCHOUTEN bevreemdt het. dat B. en W. met een voordracht van één persoon komen. Uit de stukken is hem gebleken, dat dit op aandrang uit Den Haag is geschied. Spr. dingt niet op de keus af,*maar vindt het toch een vreemde manier van handelen, dat den raad thans geen keuze wordt gelaten. De VOORZITTER antwoordt, dat dit met wachtgelders meer gesciiïedt, ook rij xs ver goed ir Bij de eeri n$tf "en ins] AaTpersonen diüaten eldei Ti n ■buil in m (te MÉctes te herten^ dafc'-afe sed«renck>ee* week firool moeten

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5