CU CIhfm Vredesklok BAL HANDELSDRUKWERK DENTOFORM REINIGT Waac zal M 130.- maat (vast nooit Plaatselijk nieuws Kerk en School De 3 portmeuws Marktberichten "1 Hemelvaartsdag Hotel 'T CENTRUM Dus allen Mtac dik bat Geheele gebitten Concours Bergambacht Zaterdagavond vóór Pinksteren O O IM O E ft T Aangeboden: Fa. Goedhart de Bruijn BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ten-. 1 nog met haar te dansen, maar spr. voorspelde de tijd, dat de 5 D.A.P. „De roode meid", op haar beurt kieskeurig zal zijn en maar niet met ie dereen zal willen dansen, en blijk geypn al haar partners in uithoudini vermogen te kunnen overtreffen. De rede werd met een krachtig ap plaus ontvangen. Na de pauze kwamen de Jonge Spelers met een uitvoerig pro gramma. waaronder twee korte etfn tertjes, die bijzonder in den smaak vie len „De overval" en „Nog wat". Dit laat ste was waarschijnlijk een bewerking van een middeleeuwsch leekenspel en oorzaakte veel gelach: De heer L. dap per illustreerde een en ander met goec gekozen en met gevoel uitgevoerde r^u- ziek. zoowel op de piano als op de ac cordeon. Nadat de prijzen van een tom bola waren uitgereikt, werd de avoncJ_ gesloten en volgde een bal. WAAROM CHRISTELIJK NATIONALE ACTIE? Van menige zijde is in deze verkie zingsdagen bovenstaande vraag gesteld. Ze werd beantwoord in een openbare vergadering, Maandagavond door het plaatselijk comité van actie uitgeschreven in het Chr. Verenigingsgebouw, waar ds. L. Vroegindeweij, Ned. Herv. predi kant te Waddinxveen, het woord voerde. Als voorzitter van het comité leidde de heer P. van Beuzekom de bijeenkomst. Na het gezamenlijk zingen van het 2de vers van Ps. 119, las hij 2 Thessalonicen- sen II, ging voor in gebed en sprak ver volgens een inleidend woord, waarin hij zijn voldoening uitte over het talrijk 'aantal der aanwezigen, die het zaaltje geheel vulden. Ds. Vroegindeweij begon zijn rede met de beteekenis van de verkiezingen te 'schetsen. Daarbij wordt nogal keuze van .partijen geboden en dat zich niettemin nog een christelijke partij aandient, is aldus spr. omdat wij ons niet ver tegenwoordigd kunnen achten door een der bestaande. Zij verzuimen voor het recht Gods op te komen in dezen god- loozen-tijd. Spr. wees er in dit verband op, dat in de groote steden 27 los is #an elke kerk, dat wil zeggen openlijk: misschien inderdaad nog 27 daar naast. In de dagen der reformatie streed en leed men om het geloof, nu doet men het om het geld. Als teeken, dat den geest van den tijd typeert, noemde spr. het feit, dat Zondag tot de Wilhelmina- kerk in Rotterdam de toegahg bijna on mogelijk was, wegens de drukte voor den intern, voetbalwedstrijd. Wij allen, zegt spr, hebben van de regeering geeischt: maakt ons goden, geeft ons dingen, waardoor de welvaart terugkeert. En, zooals Aaron het volk niet durfde weer staan, zoo heeft ook onze regeering toe gegeven aan dien roepstem. Men spreekt ten onrechte van een sterken man en een sterke regeering, want zij waren slap, als het ging om de eer Gods. Daarom zijn de liberalen zoo tevreden en roepen: stemt liberaal en steunt Colijn. t Gaat immers precies, zooals zij wenschen! Spr. wilde volstrekt niet alle schuld op de regeering werpen: integendeel, het volk is de hoofdschuldige; maar een deel der schuld rust althans op de regeering De A.R. partij streeft naar spr.'s oordeel naar succes, dat is haar afgod. Haar zo nen worden burgemeester en haar in stellingen moeten succes hebben, maar aan de beginselen kan ze niet trouw blij ven, omdat het volk boos is. Het land wordt verroomscht en spr. zag de A.R. en de Chr. Hist, samen den zegekar van Ro me trekken. Wie het beginsel vooropstelt, kan naar spr.'s meening geen dezer par- VOOR DE ARMEENSCHE CHRïS- Wle gisteravond in het lokaal*aan de Voorhaven een kijkje genomen heeft, zal ongetwijfeld geboeid zijn geweest, door, de fraaie handwerken en het kleurige weefwerk, dat daar tentoongesteld was. Een groot aantal dames toonde hier inzonderheid haar belangstelling en zorgde tenslotte ook, dat heel wat voor werpen verkocht werden. Na opening met gebed en het zingen van Psalm 68 10. heeft mevrouw Koo- man. van Willige-Langerak. in een keu rige toespraak de geschiedenis van het Armeensche volk geschetst. De wreede vervolgingen waaraan de Armeniërs bloot stonden, hebben tot gevolg gehad, dat het eigenlijke stamland ontvojkt is. De gedeporteerden stonden veelal aan laffe overvallen bloot en menig moordtooneel zou hier te beschrijven zijn. Doch on danks al deze vervolgingen is er nog steeds een kleine groep Armeniërs, die aan het geloof der vaderen vasthoudt. De Morgenlandzending heeft haar zetel in Aleppo, waar het handwerk wordt ge maakt. en waarheen ook de baten dezer tentoonstelling zullen worden gezonden. Nadat een en ander werd van de gelegenheid goed gebruik gemaakt. BRANDWEEROEFENING. Maandagavond heeft men weet eeris met de hieuwe motorspuit gedemon streerd. Vanzelfsprekend was er flinke belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, die al haar medewerking verleen de om den spuitgasten doelwitten te be zorgen. De oefening, die onder leiding stond van de opper-brandmeester den en de brandmeesters de heeren C. H. Kerling en C. Hoogenboe- zem, verliep vlot en legde wederom een bewijs af van de degelijkheid van het materiaal. Slechts enkele oogenbhkken, nadat men,, met de spuit de Noodhaven bereikt, kon reeds water gegeven worden. Met 2 slangen werd de omgeving nat gehouden en verscheidene jeugdige Schoonhovelingen hadden graag een nat over voor een ren door de breede stralen. Een en ander veroorzaakte na tuurlijk groote vroolijkheid. Het urinoir bij het Veer kreeg ook nog een goede beurt, wat trouwens hoog noodig was. De is WOENSDAG*#: «Jei Hoewel de C. N. A. streeft naar eenheid te samenwerking met de Staatk. Geref. onmogelijk, zoolang daar niet erkend wordt, dat bovenal het heele volk heeft gezondigd. Het is zeer verkeerd, ons te verheffen boven elkaar. Zonder dat ware trouwens samenwerking in de Anti-Rev. partij best mogelijk, doch spr. miste daar en in de Geref. Kerk den geest van vernedering. Het valt Colijn niet kwalijk te nemen, dat hij niet slaagde, maar hij deed er zelfs geen poging toe en trekt nu zegevierend door het land in plaats van met boetpredicaties. Aan het slot van zijn rede wekte de *pr. zijn toehoorders op de C.N.A. te steu nen en te stemmen op prof. Visscher. Na het zingen van ps. 84 3 was er gelegen heid tot het stellen van vragen. Daarbij werd o.m. de opmerking gemaakt, dat men in deze streek veel meer Hervormde dan Gereformeerde burgemeesters aan treft, doch de spr. antwoordde daarop, dat in die gemeenten de Hervormden ook verre in de meerderheid waren; vaak wordt, ondanks dat een Geref. burge meester benoemd, terwijl van het omge keerde spr. niet één geval bekend was. Voorts werd o.m. den heer Van Beuzekom de vraag gesteld, waarom deze aan de zoo gewraakte verroomsching, van het land had medegewerkt, door als lid der a.r. raadsfractie zijn steun te verleenen aan de benoeming van een Roomschen wethouder. Het raadslid antwoordde, dat hij zich daartoe had laten verleiden, ter wille van de mogelijkheid om een rechtsch college te vormen, doch dat hij d^n stap vaak had betreurd en hem thans ook niet meer zou zetten. De predikant sloot met dankgebed. HET GROENE KRUIS. Het Groene Kruis houdt aanstaanden Vrijdag, 7 Mei, haar voorjaarsvergade ring. Voor de agenda verwijzen wij naar In dit blad voorkomende advertentie ORANJE BOVEN. Het lag aanvankelijk in het voorne men van het bestuur van „Oranje Bo ven" om de vorige week in verband met den verjaardag van Prinses Juliana een propaganda-avond te houden, doch door allerlei omstandigheden is dat niet door gegaan. Nu heeft het bestuur, blijkens een advertentie in dit blad, een leden vergadering uitgeschreven tegen a^s. Dinsdagavond. Behalve de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, komt aan de orde de verkiezing van een voor zitter, in de vacature-J. Monshouwer. Voorts zijn nog enkele bestuursfunc ties vacant. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goèboter f 0.70, voor Weiboter f 0.65, beide per half K.G. Handel zeer vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 5500 kippen eieren. Prijzen: f 2.50-f 2.60 pér 100 stuks. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.50—f 2.90, heneieren f 2.45—f 2 60, eendeieren f 2.40—f 2.70, alles per 100 stuks; ganzeneieren f 0.05—f 0.07 per was dus het ongeluk aan den bestuur der van de auto te wijten. In de garage Harrewijn, werd de" wagen gerepareerd. Eindles. Giessen-Nieuwkerk. Voor dé leerlingen der landbouwhuishoudschool werd een zoogenaamde eindles gegeven. Hierbij waren o a. tegenwoordig de geheele com missie, de inspecteur der Holl. Mij van Landbouw met nog enkele andere ge- noodigden. Vier en twintig diplomas werden uitgereikt. De leerlingen die de school gingen verlaten werden toege sproken. Na afloop sprak de heer Aan- tjes, secretaris, mejuffrouw Van den Borch, op zeer hartelijke wijze toe en hoopte dat het haar in de nieuwe werk kring zeer goed mocht gaan. Wederkee- dig dankte mej. v. d. B. voor de harte lijkheid, wellie zij steeds had mogen on dervinden. Na nog eenigen tijd gezellig bijeen geweest te zijn, ging men huis waarts. Gevonden: Een vulpen. Inl. ter ge meente-secretarie. Nieuw schooljaar. Giessen-Nieuwkerk. Op de openbare la gere schooj zijn op 1 Mei 15 leerlingen toegelaten en op de christelijke school 19 leerlingfen. Hardinxveld. Aan de vischmarkt te Bo- ven-Hardipxveld waren Dinsdagmorgen aangevoerd 559 finten, welke werden ver handeld Voor 11—14 cent per stuk. Het aantal is nog wel niet zoo hoog, maar een goed begin. De regeling, welke gold voor de steun trekkers-visschers ten aanzien I de zalmvisscherij, is door den minister geldig verklaatd voor de fintènvisscherij. De gemeente-politie heeft tegen drie ingezetenen procesverbaal opgemaakt, wegens het verspillen van drinkwater, hetwelk krachtens de politieverordening strafbaar is gesteld. Hierop zal de poli tie in de toekomst nauwlettend toezien. Nieuwerkerk a A. IJssel. Den landbou wer Hoogendljk, wonende aan de 's-Gra- venweg, heeft bij de politie aangifte ge daan van het feit, dat ten zijnen nadee- le een portefeuille met pl.m. f 240 in houd is ontvreemd. Deze portefeuille be vond zich in een zak van een jas die in de gang aan de kapstok hing. Maandag viel mej. de Rwonende aan de 's-Gravenweg. bij werkzaamhe den in haar woning zoodanig, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Bij onderzoek bleek, dat mej. de R. een ernstige beenwonde had opgeloo- pen. Hardhandige tolgaarder. Reeuwijk. Uit de richting Bodegraven naderde voor de tol te Oud-Reeuwyk een auto. De bestuurder reed even door het openstaande tolhek en stopte toen voor de betaling van het tolgeld. De tolgaar der dacht blijkbaar aan het geval van vorige week aan de tol nabij Gouda en meende dat ook deze autobestuurder zonder betalen wilde doorrijden. Hij sprong daarom op de treeplank en gaf den bestuurder meteen een flinke klap in het aangezicht. Volgens den autobe stuurder had deze geenszins net voor nemen om door te rijden en hij heeft derhalve bU de politie alhier aangifte ge- WE E R BERIB VC Naar waarneming in den morgan ran 5 Mei. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een ceintuur; een portemonnaie. Heete thee. Alblasserdam. Een zesjarig zoontje T. V. had het ongeluk, een pot thee om te trekken, welke hij over zijn beenen kreeg. Een lid van de E HB O. verleende hulp, waarna het jongetje onder deling van dr. Ingelse is gesteld. Op zijn verzoek is aan den heer H. Bouter eervol ontslag verleend als amb tenaar, belast met de steunuitkeering, met dankzegging voor de in die betrek king bewezen diensten. De heer M, van der Plaat, volontair ter secretarie, k be- tot agent dei Brandwijk. Bij den heer A. Ooms ia een vermoeide postduif aan komen vlie gen, met aan den rechterpoot #sn -*llu- miniumring, waarop E. 2376. '36 en aan Giessen-Nieuwkerk. De heer v. L. te Peursum reed met zijn auto tegen een kar, waardoor het spa^scherm gedeelte lik vernield werd. Daar de kar attt stond Mej. E. Kok—De Wildt. t Hei- en Boeicop. De vorige week ging de tijding door de gemeente, dat mej. de wed. C. Kok plotseling was overleden. Op 64-jarigen leeftijd werd deze flinke vrouw uit haar bedrijf, waarvoor zij leef de, weggerukt. Velen zullen deze vrouw, die ver in den omtrek bekend étond om haar goed hart, i een klaar stond, Maandagmorgen had de plechtige bij zetting plaats in de grafkelder op de al- gemeene begraafplaats. Zeer velen woon den deze plechtigheid bij. Onder bet luiden der klok, schreed de stoet vanaf /het sterfhuis naar de laatste rustplaats van de doode. Een 12- tal auto's, met rouw omfloerste lan taarns. volgde de lijkauto, waar achter nog velen te voet volgden. Langs den weg sloegen velen de droeve stoet gade, terwijl een groote menigte zich nabij de begraafplaats had opge steld om een laatste groet aan de over ledene te brengen. Nadat de kist met het stoffelijk over schot was bijgezet, nam Ds. E. Schimmel, van Ameide, aan wien de leiding was op gedragen, het woord. Spr. schetste hoe broos het leven is. Te midden van haar werk, aldus spr., is deze vrouw uit hei leven plotseling opgeroepen, een vrouw, van wie niets dan goed gezegd kan wor den. Nadat spr. nog woorden van troost tot den broeder en de fkmilie van de overledene gesproken had, en na nog een laatste blik In den grafkelder geworpen te hebben, verliet men diep onder den indruk den doodenakker. Hei- en Boeicop. De afgeloopen week vierde onze oudste inwoner, de heer Tennis de Heer. zijn 94sten verjaardag. Den krassen grijsaard heeft het dezen dag niet aan belangstelling ontbroken. Hoornaar. De landbouwer C. Slob in Slingeland verloor de vorige week door den dood zijn paard en voelen. Hoofd bewaarschóoL Krimpen a.d. Lek. In de plaats van mej. C. Horsman, die wegens haar hu welijk ontslag heeft genomen, hebben B„ en W. tot tijdelijk hoofd der bewaar school benoemd mej. P. M. J. Boer uit Rotterdam. Geitenfokvereeniging. Krimpen a.d. Lek. De geitenfokvereeni ging D.V.V. hield een ledenvergadering in de Oude school. Aanwezig waren o.a. de eere-voorzitter, burgemeester Van Gordt, alsmede de heer De Jong, assis tent-rijksveeteelt-consulent te Den Haag Na afhandeling van de agenda heeft de heer De Jong verschillende punten om trent de geitenhouderij toegelicht. Onge veer tien geiten zullen in 1937 worden gecontroleerd, waarvan er drie voor re kening van den provincialen bond ko men. Tot 2e voorzitter werd gekozen de heer W. d. Hoven en tot secretaris de heer H. Verheuvel. Duivenvlucht. Krimpen a.d. Lek. De postduivenver- ©eniging „de Reisduif' hield een wed vlucht vanaf Osnabrück, afstand 240 KM. De uitslag was: 1 Streefland, 2 A. Nobel, 3, 7 en 8 C. d. Linden en Zn.; 4 en 13 M. de Hon; 5 M. Westbroek; 6 A. Meijeren, 9 K. Kooijman, 10 G. Stout, U C. Rodenburg, 12 L. Sleeuwen- boet Bijtijds Reeuwijk. Een 5-jarig zoontje van den heer C. v. d. W., wonende in de afd. Middelburg, geraakte onder het spelen te water. De heer Z., die juist passeerde, snelde te hulp en bracht net vrntje, dat reeds bewusteloos was, behouden aan wal. De heer J. van Roon heeft door toepassing van kunstmatige ademhaling onmiddellijk pogingen in het werk ge steld om de levensgeesten op te wekken, hetgeen hem ook mocht gelukken. Anti-Rev. Kiesvereeniging. Reeuwijk. De Anti-Rev. Kiesvereeniging hield Dinsdagavond een openbare ver gadering in hotel Zomerzorg. Als spre ker trad op dr. C. beekenkamp uit Lei den. De voorzitter, de heer R. Hendrik- sen, heette in zijn openingswoord de aan wezigen hartelijk welkom. Nadat hij in gebed was voorgegaan, werd gelezen Ps. 91. Dr. Beekenkamp behandelde uitvoe rig den arbeid van het kabinet-CoüJn over de afgeloopen vier jaren en het pro gramma voor de aa. verkiezingen. Het doel en wezen der AH. partij werd aan verschillende andere partijen en haar programma s getoetst. Twee personen ga ven zich op voor debat, waarbij ook nog eenige vragen werden gesteld. Er werd op prettige wijze gedebatteerd, terwijl ook de vragen naar genoegen door Dfe Beekenkamp werden beantwoord. De>e vergadering, waarvoor veel belangstelling bestond, werd door Dr. Beekenkamp met gebed gesloten. Nagekomen Predikbeurten. NED. HERV. KERK. AMEIDE. V.m. 10 uur, Ds. E. Schim mel. HOORNAAR. Van. 9.30 uur, Ds. Th. G. Vollebregt. KINDERDIJK. Van. 10 uur, de heer Dekker, Godsdienst-Onderwijzer te Papen- drecht. NIEUW-LEKKERLAND. Van. 9.30 uur, Ds. Joh. van Dorssen. I GEREF. KERKEN. NIEUW-LEKKERLAND. Van. 920 BUT, Ds. H. van Heijst. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. 's Avonds 6.30 uur, de heer Aangeenbrug, van Leerdam. NOORDELOOS. Van. 9.30 uur, Lees- dlenst. NED. HERV. KERlt Bedankt voor Kamerik Ds. T. H. Oos- tenbrug te Gouderak. Tegenover de berichten otter oorlogstoeptsting willen toe stellen mededeeltngen van vredes-voor bereiding. VROUWEN VREDESGANG. Dit jaar zal de Vrouwen Vredesgang op 18 Mei gehouden worden te Utrecht. Voor de vrouwen uit deze streek dus weer ge makkelijk bereikbaar. De bedoeling van dezen gang is om te toonen, dat de vrouwen van alle gods diensten en klassen het vaste vertrouwen hebben, dat alleen de vrede geluk en welvaart brengen kan. De natuur is sterker dan de leer. Hoezeer velerlei re deneeringen getracht hebben de mensch- heid met het idee oorlog te verzoenen, toch weet de vrouw, diep-in-zichzelf, dat zij slechts den vrede bepeert. Iedereen, die meedoet, heeft recht op een goedkoop treinretour. Doch om dit tl verkrijgen, gelieve men zich spoedig op te geven ajn mevr. Holtslag. Korte Dijk, Schoonhoven of*mevr. Kerremans, Haven 25, £choonhowe«\ Het dunne pijltje geeft de stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Meest matige wellicht tijdelijk toene mende Westelijke tot Noordelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen re gen; iets koeler. -$*■ Lnchttemperatirar. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 58 graden Fahrenheit. Waterstand: Schoonhoven hg., water 12.10 uur, 1.55 M. Maastricht 4 Mei 42.52 M„ val 0.06 M. Keulen stand 3.71 M„ val 025M. Woensdag 5 Mei: Op 1.48, onder 1.09. Nieuwe Maan Maandag 10 MeL VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR HEMEL VAARTSDAG. „Sportclub III" krijgt bezoek van „Stolwijk F'. Schoonhoven. Voor de Tweede Baa» B van den (Goudschen Voetbal Bond wordt morgen op het Sportterrein alhier een wedstrijd gespeeld tusschen „Sport club III" en het eerste elftal van -Stol wijk". Aanvang half drie. Het vierde elftal van „Sportclutf gaat naar Gouda en speelt daar tegen -OJ4JL VI" voor de Derde Klasse van den G.VB. Nieuws in een paar Maandagochtend is de weduwe v.d. S., wonende te Nieuwendijk (gem. Ahn- kerk), bij het waterscheppen dicht bij haar woning in de Gantel gerant en verdronken. Het lijk is later opgehaald. - Een 12-jarig meisje te Ter Apel, moest, terwijl de moeder uit werken was op haar 3-jarig zusje passen. In dien tijd is het 3-jarig kind te water geraakt. Bu ren schoten te hulp, doch de levens ees ten waren reeds geweken. - Gisterochtend is het S-jarfg doch tertje van de familie Drabbels te Cas- tenray, in een put gevallen en verdron ken. Het twee-jarig zoontje van den landbouwer Jansen is aan het Veulen te Venray onder een vrachtauto gekomen en gedood. - Te Doetinchem is het 3-jarig doch tertje van den heer ter Braak, dat tij dens de marktdrukte plotseling den weg overstak, door een vrachtauto gegrepen. Eenige uren later is het kind in het zie kenhuis overleden. Bij een ontploffing in een vuur werkfabriek te Manilla werden vier ar beiders gedood vier zwaar gewond. Volgens te Riga ontvangen berich ten is Georgle geteisterd door een hevi- gen wervelstorm, die tal van huizen ver woest heeft. Veertien personen zijn ge dood en talrijke anderen gewond. De Senaat der Vereenigde Staten heeft de regeering gemachtigd voor alle behoeftige vreemdelingen die dit wen schen, de passagierskosten voor den te rugkeer naar hun vaderland te betalen. Bij Artensy nabij Orieans, is een Fransch militair vliegtuig neergestort. De beide inzittendfen kwamen om het leven AMSTERDAM, 5 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 252 vette kal veren, 1 kw. 58—64, 2e kw. 50—56, 3e kw. 4048 per K.G. levendgewicht; 90 nuch tere kalveren f 58.50 per stuk; 217 varkens: vleegchvarkens, wegende van 90110 K.G„ 5758, zware varkens 56— 57, vette varkens 5556 per K.G. skicht- gewicht. WOERDEN. 5 Mei. Kaas. Aanvoer 141 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kw f 19—21, idem 2e kw. f 17—18.50. Handel matig. iS'\'z WOR FRAWE_GWHENKEN De feestdagen zijn weer in aantocht, dagen om bezoeken te brengen of bezoek te ontvangen. Of om uit te gaan en van de heerlijke natuur te genieten. Nu is het de gelegenheid om van onze bijzondere pri|zen te profiteeren. Want, wat nu koopt, daar hebt U den heelen zomer nog pleizier van. 5£3tv Stel nu niet uit tot na Pinkster, maar profiteer! Onze collectie, ook in de grootere maten, biedt U te kust en te keur. Aan allen, Me hebben medege- werk aan mijn benoeming tot Hoofdingeland van de Krimpenerwaard, fn dé^plaats van mijn Vader, ook mede namens hem mijn harte- 1 ijken dank. A. REHORST. Berkenwoude, Mei 1937. Wegens sterfgeval terstond gevraagd: BAASKNECHT, leeftijd 40—50 jaar; bekend met alle boerenwerk; ook melken ver- eischte Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Wed. P. KREUKNIET. Kadijk E 22. Bergambacht. Zich te vervoegen bij P KREUKNIET, Peursum No. 64. Mevr. DE BRUIJN. Helmstr. 15, Scheveningen, vraagt voör direct: EEN FLINK MEISJE-ALLEEN voor d. en n., goed kunn. koken; v.g.g.v. Z. a. te melden 's avonds tusschen 89. Half Mei NET R.-K. BUITENMEISJE gevraagd, voor dag en nacht, 16_17 jaar. Hulp van werkster. Aanmelden Mevr. JANUS, Van Baerlestraat 158huis, Amsterdam. Terstond gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, P.O., niet beneden de 16 jaar; liefst uit deze omgeving; Zondags vrij; bij G. VERKERK, Groot- Ammers, Graafland C 57. de gezelligste avond worden op Natuurlijk in M Bergambacht, A Ufa, waar aan 9rooi wordt gehouden. EEN JAZZ BAND ORKEST (5 personen) verzorgt de Balmuziek Wij zullen U verwachten Aanvang 7 uur. - Entrée 30 cent. Opgeknapt staat netjes! Het zou voor Uw haard of haardkachel geen weel de zijn, als ze ook een echoonmaakbeurt kreeg. Bij ons! U krijgt ze terug, geheel nagezien en waar noodig gerepareerd. Weinig kosten nü, maar straks veel plezier als U weer gaat stoken. HAARDEN-KACHELS-FORNUIZEN NIEUWE MARKT 19 - ROTTERDAM ROTTERD. DIJK 247 SCHIEDAM TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Café De Bears Markt 42, Gouda Spreekuur Donderdags 0—12 uur met garantie Alk* is begrepen. V ut lm gen f 2. op 't Feestterrein door Zangvereeniging „Zanglust" met medewer king van de Muziekvereen. „Exelsior" en het Kinderkoor „De Jeugdige Zangers" De vermakelijkheden mogen dien avond geopend zijn en het terrein is dien avond BHBvrM toegankelijk GROENE KRUIS Afdeeling Schoonhoven O LEDENVERGADERING op VRIJDAG 7 MEI, 's avonds 8 uur, in Hotel VAN ASPEREN Agenda 1. Opening, Notulen. 2. Jaarverslag. 3. Rekening 1936. 4. Bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de Heeren BROUWER en VER HOOG. Voorgesteld worden: a. W. BROUWER. B. J. TEIJINCK. b. W. J. VERHOOG. A. J. I. VISSER. 5. Rondvraag, Sluiting. Misdruk (Couranten) Firma VAN NOOTEN Vereen. „ORANJE BOVEN" Schoonhoven. 0 LEDEN» VERGADERING OP DINSDAG 11 Mei 1937, 's ay. half negen, in Hotel „Belvédère". Agenda: Jaarverslagen Secretarissen Pen ningmeester. pfc Verkiezing van een Voorzitter (vac. J. MONSHOUWER). Bestuursverkiezing. Aller opkomst noodzakelijk! HET BESTUUR. Te koop gevraagd door een particulier: Een paar SEPTEMBER- KAZEN; Defst van boer. Brieven, onder No. 2140, aan het Bureau van dit Blad. ROTTERDAM - AMSTERDAM - UTRECHT OCCASIONS OCCASIONS Een groete serie zeer goed onderhouden gebruikte Personen en Vrachtwagens. Personenwagen», 1 Prachttge Chevrolet Sedan (Standaard) 1935, nieuwe banden, kleur zwart, in staat van nieuw f 995.— 1 Chevrolet Sedan de Luxe 1933, 2 wielen in schermen, in pr. staat, met Air wheel-banden donker blauwf 785.— 1 Chevr. Coach 1933, donker blauw, prima wagen f 565.— 1 Chevr. Coach 1930, gld.nieuwe banden, accu, radiateur175— 1 Chevr. Two-Seater, Sport Roadster 1931, met dicky seat, 2 wielen in schermen, 6 zoo goed als nieuwe banden, extra verlichting240.— 1 Chevr. 6 persoons 1932, met vol ballonbanden, in uitstekende conditie,f 875.— 1 D.K.W. Spezialklasse 1937, slechts enkele kilometers ge(oopen, speciale prijsf1095.— 1 Opel Coach 1933, goed wagentje, zeer zuinig, kenrig beredenf 245.— Vrachtwagen»! 1 Chevrolet 1931, dubb. wielen met ballon banden iepenhouten kramen, geh. nagezien, lange Trucfcf 600.— 1 Ford 1931 met bestelcarrosserie, in zeer goeden staat, korte Truckf 425.— 1 Ford 1931, met prachtige cabine, mooie wagen voor graan- of melkhandel, open laadbak 400.— Diversen! 1 Ford T bestelwagen met atalen carrosserie 35 1 Bestelwagen carrosserie f 12.50 1 open laadbak f 20 - 1 open laadbak f 15.— 1 O.K. Supreme motorfiets 1933, zijkleppen, m. pracht duo, in goeden staat z. g a. nieuwe banden f 145 laoplkeratraAt 75 - Xeleioon Sehoonhoven Off. Dealer» D.lt.W. - Sub-Dealer» G.M.C. IIVMEItJ LItll.LIIIIMTM ICIIWHU A. O. DE RUIJTER Accountant, Lercr Boekhondtn tn Handel»weten.cheppen BoskoopReijerekoop J65 WOENSDAG 5 MP W4T. ANTIEKE MUURTEGELS TE KOOP GEVRAAGD. Aanbie dingen met beschrijving en hoe veelheid: C. B. DE BRUIN, Delft- sche Vaart 20, Rotterdam. Tele foon 54.534. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums TE KOOP EEN SCHUUR, 5X3 Meter, zod goed als nieuw; billijke prijs. B. VAN ZESSEN - Bleskensgraaf. OOGSTWAGEN te koop, verkee- rende in een buitengewoon goe den staat; geheel compleet; voor zien van mestgerij. Te bevragen: J. H. v. d. HOEK, Ridderkerk, Mo lendijk C 265. Veer Alblasserdam- Ridderkerk, 5 minuten over.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2