Uoiei 't Ce*dcu*n Openbare Vergadering g Z.B.S. SesÊïs. Openbare Vergadering Staatkundig Gereformeerde Partij Ds. G. H. KERSTEN, No. 1 van lijst 8 Groot Nationaal %ang- en niuxiek- concours concert reizen Sral!» itiltcopew g Plaatselijk nieuws Rechtszaken Kerk en School] Sportnieuws ^Plaatselijk nieuws REUNIE-G0UDA „Zaken zijn zaken" SCHOONHOVEN Saai laanater RIEN BOEGHEIM Bioscoop Voorstelling;. VRIJDAG 14 Mlfl i937. Doodeiijk verkeersongeval. Alblasserdam. Een ernstig* auto-onge val had plaats even voorbij het Nieuwe Veer, waar de vrachtwagen van Gebr. van Schupper was overgekomen, geladen met goederen voor een der scheepswer ven alhier. Het 14-jarige zoontje Arie, van den heer P. Boon uit de Uitbreiding komende van tegenovergestelde richting wilde een andere wielrijder passeeren, met het gevolg, dat de twee fietsers met elkanders stuur verward raakten. Arie Boon botste tegen den zijkant van den vrachtwagen, met het droevig slot, dat hij bijna onmiddellijk dood was. De burgemeester en de politie waren direct op de plaats van het ongeval aan wezig en begonnen met het onderzoek. De chauffeur gaf, voor zoover hij kon een relaas van het gebeurde. Hij kon niet verklaren, of de jongen onder dan tegen de auto was gereden. Er was niet hard gereden, temeer daar de chauffeur niet precies wist waar de scheepswerf was. Zoover geconstateerd kon worden, treft den chauffeur geen schuld en is het on geval te wijten aan een samenloop van omstandigheden. De chauffeur en allen in de omgeving waren getroffen door dit ongeval. Gevonden: twee rijwielmerken en een knipmes. Visscherij. Hardinxveld. De vangst van finten in deze gemeente gaat goed. Deze week werden er ruime 10.000 aangevoerd. De prijzen variëeren tusschen 7 en 9 cent. Verscheidene visschers nemen aan deze visscherij deel. INBRAAK TE HOOG-BLOKLAND. 7.50 buitgemaakt. Hoog-Blokland. Woensdag was het ge- kin van den heer De J. aan den Rijks straatweg afwezig. Omstreeks 7 uur 's avonds heeft zich iemand toegang tot het huis verschaft, door een raampje uit den muur te brekèn. Na het heele huis door zocht te hebben, heeft hij een portemon- naie met drie rijksdaalders meegenomen. Het signalement van den dader is be kend, daar hij nog bij het huis aanwe zig was, toen een paar van de bewoners op den straatweg stonden te praten, Zonder echter diefstal te vermoeden vroe gen zij: „Wat doe jij hier?" waarop de man antwoordde: „Ik zoek iemand, die De Groot heet". Toen de bewoners in het huis kwamen, lag daar alles over hoop. Het is nog niet mogen gelukken, den schuldige op te sporen, hoewel er veel moeite voor wordt gedaan. Oud-Alblas. B. en W. hebben den heer M. v. d. Plaat, volontair ter gemeente secretarie, benoemd tot ambtenaar, be last met de uitkeering van steun aan werkloozen. Onze inwoner de heer K. J. K. kreeg op de scheepswerf te Alblasserdam eeni- ge platen ijzer op zijn been. Nadat dr. de Haan geneeskundige hulp had ver leend werd de man naar zijn woning vervoerd. Notaris Maris van Molenaarsgraaf heeft de afslag gehouden van de wonin gen van wijlen den heer Tukker in het café Aantjes. Bij de combinatie werden de vier woningen afgemijnd op f 600 door den heer C. van Huuksloot, zoodat ze zijn verkocht voor f 3205. Peursum. In de vacature van wijlen den heer M. Timmer werd als heemraad voor dezen polder gekozen de heer C. v, Viet alhier. Oudste inwoner overleden. Reeuwijk. De oudste inwoner van Reeu- wijk, de 91-jarige heer C. Blonk, is Woensdag overleden. Hij zou 20 Juli 92 jaar oud geworden zijn. De oudste in woonster is nu mej. de wed. Ruitenburg, die geboren is in 1848. Een been gebroken. Waddinxveen. De heer D. Zoethout maar, congierge aan het R.-K. Vereeni- gingsgebouw aan de Burgemeester Troost straat, had het ongeluk in dat gebouw van de trap te vallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn been brak. Ter verpleging is hij naar het St. Joseph Paviljoen te Gouda vervoerd. In de vergadering van de Waddinx- veensche Zwemciub had een verkiezing plaats wegens het periodiek aftreden van den voorzitter, den heer S. in 't Slot. In diens plaats is de heer G. Huizer in het bestuur gekozen. Aan het eind werden toespraken ge houden tot keikeraad, gemeente, afge vaardigden van classis en zusterkerken en burgemeester en wethouders. Ds De Goede werd toegesproken door ouderling E. van Vliet namens kerke- raad en gemeente, door ds. J. Kapteijn van Kr&lingscheveer namens de Classis Rotterdam en de zusterkerk te Kraling- scheveer. De gemeente zong den schei denden leeraar Ps. 134 3 toe. BEVESTIGING EN INTREDE DS. H. C. P. M. WIEBOSCH. Giesscn-Oudekerk. Zondag was het voor de Ned. Herv. Gemeente van Gies- sen-Oudekerk en Peursum een blijde ure. De vacature, ontstaan door het vertrek van ds. J. Bgonsgeest naar Velsen op 24 Mei 1936, werd vervuld door de over komst van candidaat H. C. P. M. Wie bosch van Hilversum. Des morgens werd deze bevestigd door ds. L. J. S. Crousaz van 's-Graveland, die tot tekst had gekozen 1 Koningen 3 vers 9a: „Geef dan Uwen knecht een ver standig hart." In verband met de aan vaarding van het predikambt wenschte de bevestiger den nieuwen leeraar, dat dit ook zijn bede zij. Na het zingen van Gezang 67 1 werd het formulier der bevestiging gelezen. Aan de handoplegging nam behalve de bevestiger ook deel de consulent, ds. J. Haring van Giessendam, waarna de ge meente den nieuwen predikant staande toezong de zegenbede van Psalm 134 vers 3. Daarna richtte ds. Haring als consulent woorden van welkom tot den jongen predikant, mede namens den ring Gorinchem en 4e classis Dordrecht. Des avonds deed dfe jonge herder en leeraar zijn intrede. Na het zingen van Psalm 75 vers 1 en 4 werd de Apostoli sche Geloofsbelijdenis gelezen en vervol gens 1 Cor. 1 van vers 9 tot het einde. In zijn gebed dankte de jonge leeraar voor het groote voorrecht, dat hij heden zijn intrede deed in zijn eerste gemeen te en smeekte Gods onmisbaren zegen op zijn arbeid af. Na een inleidend woord en het zingen van Psalm 89 de verzen 1 en 19 noemde hij als tekst Psalm 39 vers 8: „En nu wat verwacht ik, o Heere, mijn hope, die is op U. Spreker ging na, waarom David zoo sprak en wees er op, hoe het geheel anders ging dan David zich voorstelde. Den tempel mocht David niet bouwen, maar veel heerlijkere dingen had de Heere voor hem weggelegd. De kerk des Heeren neemt dit Woord als haar bede, omdat zij alleen haar zaligheid van den Heere Jezus Christus verwacht. Maar ook voor zijp gemeente en zichzelf bidt de prediker zoo. Na het zingen van de Middenzang Psalm 77 vers 4 hield ds. Wiebosch de gebruikelijke toespraken tot den Kerke- raad, Kerkvoogden en notabeen, kerke- lijken ontvanger, voorlezer en voorzan ger, organist, collectanten, den bevesti ger, den consulent, Jongelings- en Meis- jesvereeniging en .Zondagsschool, terwijl hij met weemoed het overlijden van den koster herdacht, Ds. Vollebrecht van Hoornaar, zijn ouders, familie en vrien den en studievrienden, hdt geheele col lege van B. en W. van Giessendam en den burgemeester 'en den secretarie van Peursum. Na het dankgebed en het zingen van Psalm "72 vers 11 sprak eerst nog een studievriend, de heer C. R. de Jong. can didaat te Zandvoort, die als vriend en als lid van het studentengezelschap „Septimun" te Utrecht het woord voerde, vervolgens ouderling Maaswaal, die hem namens de gemeente een welkom toe riep, door den' bevestiger Ds. Crousax, die de gemeente hem staande liet toezingen ^salm 20 vers 1. Daarna legde de nieu we predikant voor de eerste maal de ze genbede op zijn gemeente. In beide dien sten was de belangstelling zeer groot. 0.N.A 5—G.S.V. 3. 11.30 uur. 2e klasse B Stolwijk 1Gouderak 3. 2 uur; Moordrecht 2Nieuwerkerk 2; 2 uur; Lekkerkerk 3Groeneweg 1, 2 uur 3e klasse A. Woerden 3—Bosk. Boys 3, 12 uur. 3e klasse B: Moordrecht 3Voorwaarts 1, 11.30 uur; 3e klasse C: Lekkerkerk 4—Oudewa ter 2, 11.30 uur; Ouderkerk 2—Ammers- tol 2. 2 uur. 3e klasse D: Oudewater 3—Ammerstol 3, 2 uur. 3e klasse E: Bosk. Boys 5Nieuwveen 3, 2.30 uur; O.N.A. 8—Wadlnxveen 4, 2 uur. veroordeeld tot f 60 boete subs. 6 dagen hechtenis, is thans door de rechtb nk veroordeeld tot f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis, echter voorwaardelijk met 'n proeftijd van 1 jaar. De overtreding, waaraan verd. zich had schuldig gemaakt, was. dat hij vet ten verkoop ln voorraad had gehad, dat niet voorzien was van een invoerstem- pel van de gemeente Gouda. De recht bank besliste tevens bij deze uitspraak, dat het vonnis in een Goudsche cou rant gepubliceerd moet worden, waar van de kosten geraagd werden op f 7.50 welke kosten bij niet betalen of verhaal vervangen zullen worden door 3 dagen hechtenis. DE. NIJENRODE-ZAAK. Kasteelheer veroordeeld. Donderdag heeft het Amsterdamsche Gerechtshof uitspraak gedaan in de zaak tegen den vroegeren kasteelheer Onnes van Nijenrode, die terecht stond wegens 4e in dat kasteel in Februari 1932 uitge voerde „inbraak", tengevolge waarvan assuradeuren den kasteelheer voor de „gestolen" kunstschatten de verzeke ringssommen hebben uitbetaald. Verd. werd wegens oplichting veroor deeld tot één Jaar gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest, dat ruim een jaar duurde. Het Hof veroordeelde Koning wegens medeplichtigheid aan oplichting tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, dat acht maanden heeft geduurd. Het Hof heeft dus het vrijsprekend vonnis van de Rechtbank van 12 Mei 1934 vernietigd. De kasteelheer is over eenkomstig den eisch van den procu reur-generaal veroordeeld. Rechtbank te Rotterdam. AFSCHEID DS. M. DE GOEDE. Gapelle a.d. IJssel. Voor een overvol kerkgebouw nam, na een verblijf van 31/* jaar, ds. M. de Goede van de Geref. Kerk afscheid met een predikatie over Hebr. 13 18 en bepaalde zijn gemeente bij de onvergankelijkheid Gods en de vergan kelijkheid des menschen en bij de on veranderlijkheid Gods en de verander lijkheid -<)e6 mensehei GOUDSCHE VOETBALBOND. Programma Zondag 16 Mei (len Pinksterdag). Ie klasse: Gouda 4—O.N.A. 4, 2 uur; Nieuwerkerk 1—Haastrecht 2, 2 uur; Moercapelle 1O .NA. 3, 2 uur. 2e klasse A: Lekkerkerk 2—G.S.V. 3, 2 uur. 2e klasse B: Zwervers 2—Stolwijk 1, 2 uu«; Schoonhoven 3—Nieuwerkerk 2, 2.30 uur; Moordrecht 2Dilettant 3, 2 u. Gouderak 3—Groot-Ammers 1, 2 uur. 3e klasse A: Bodegraven 3—Gouda E 12.30 uur. 3e klasse B: Ouderkerk 1—Bosk. Boys 4. 2 uur; Zwervers 3Moordrecht 3, 11.30 I uur; Moercapelle 2—Groeneweg 2, 11.30 uur. 3e klasse C: Schoonhoven 4—Lekker kerk 4, 12 uur. 3e klasse D: Ammerstol 3—Olympia 5 2 uur; Bergambacht 2Gouda 7, 2 uur. Programma Maandag 17 M«L (2en Pinksterdag). Ie klasse: Haastrecht 2—Nieuwerkerk 1, 2 uur. 2e klasse A: Woerden 2—3osk. Boy* 2 2 uur; Gouderak 2Olympia. 3. 2 ua*: Kantongerecht Gouda Een plesierrit naar de Maasstad. De rechtbank heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van den 37-jarigen koopman I. C. uit Gouda, die door den Rotterdamschen kantonrech ter. wegens overtreding van de Motor en Rijwielwet, tot twee straffen was ver oordeeld, van welk vonnis C. in appèl was gekomen. Op 4 Juni van het vorig jaar had G. met eenige vrienden een plezierreisje naar Rotterdam gemaakt. Het gezel schap, dat jfer auto was, heeft in Rot terdam enkele cafés bezocht en nam ült het laatste een paar dames mee. Op den Coolsingel maakte C., die aan het stui/r zat, een verkeersfout, waardoor een lichte aanrijding ontstond. Er was dadelijk een agent van politie bij ge komen, wiens eerste werk was te vragen naar de papieren van den bestuurder C. had geen rijbewijs bij zich en leende daarom het document van een van zijn vrienden, waardoor hij natuurlijk ge noodzaakt werd. diens naam als zijn el- gen naam aan den agent op te geven. De agent constateerde vervolgens, dat de bestuurder verre van brandschoon was en daarvoor volgde een proces verbaal. Later kwam uit, dat C. een valschen naam had opgegeven en zoo werd hij wegens dat feit en wegens het besturen van een auto, terwijl hij zoodanig onder drankinvloed was, dat hij niet in staat geacht moest worden een motorrijtuig naar behooren te besturen, door den kantonrechter veroordeeld, voor welk laatste feit hem als bijkomende straf werd opgelegd, dat hem gedurende zes maanden zijn rijbevoegdheid werd ont nomen. De rechtbank heeft thans het vonnis van den kantonrechter vernietigd en op nieuw rechtdoende verdachte veroor deeld tot f 15 boete subs. 6 dagen hech tenis en f 25 boete subs. 10 dagen hech tenis, zonder de bijkomende straf van ontzegging van de rijbevoegdheid. Overtreding van de Vuurwapenwet Tot twee boeten van f 40 subs, twee maal 10 dagen hechtenis heeft de recht bank in hooger beroep veroordeeld den 37-jarigen los-werkman J. P. V. uit Waddinxveen, die in appèl gekomen was van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens overtre ding van de Vuurwapenwet was veroor deeld. Verd. was door den veldwachter te Waddinxveen aangehouden, terwijl hij een gordel met hagelpatronen bij zich droeg. De politie is toen eens verder gaan kijken en vond in een schuurtje van een buurman van verdachte een dubbelloops-Jachtgeweer, dat aan verd toebehoorde en dat deze zonder voor kennis van zijn buurman in dit schuur tje had verborgen, vanwaar hij het te voorschijn haalde, als hU ging stroopen De rechtbank heeft bij haar vonnis tevens beslist, dat de in beslaggenomen patronen en het dubbelloops-jachtge weer worden verbeurd verklaard en on bruikbaar gemaakt zullen worden. Tet zonder invoerstempeL De 40-jarige slager P. van V. uit Gou da, die ia hooger beroep gekomen was van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens een over rtreglag van de Vlaeschkeurmgswet was Zitting van Woensdag 12 Mei. De N.S.B.-era veroordeeld. De kantonrechter te Gouda heeft Woensdagmorgen uitspraak gedaan inde, zaak tegen vier N.SH.-ers, die onlangs hebben terecht gestaan wegens het in 8choonhoven kalken van politieke leu zen, waarvan zij niets afwisten, naar zij zeiden Het vonnis luidde voor elk der Haag- sche heeren betaling van een geldboete van f 15 subs. 3 dagen hechtenis, plus verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen kalkmateriaal en, toewijzing der civiele vordering aan de gemeente Schoonhoven tot een bedrag van f 10.44. Vleesch zonder stempels. De thans niet verschenen slager C. v. d. V„ uit Ammerstol, heeft 14 dagen geleden terecht gestaan verdacht van overtreding der vleeschkeuringswet. In zijn winkel was namelijk een hoeveelheid pas ingevoerd vleesch aangetroffen, dat niet voorzien was van invoerstem- pel| der gemeente Ammerstol. De man had zich toen verontschuldigd door te zeggen, dat de gelegenheid voor aangif te in zijn gemeente maar zeer beperkt is. Het gemeentehuis is des avonds om 5 uur gesloten en het vleesch zoti hij eerst om half zeven in huis gekregen hebben. Van der V. was thans niet verschenen, doch wel de als getuige opgeroepen di recteur van den Keuringsdienst, Mr. J. Slager, uit Schoonhoven, die bevestigde, dat het gemeentehuis om 5 uur a half 6 gesloten wordt, doch er bij vertelde, dat verdacht^ het vleesch al omstreeks 3 uur ontvangen heeft. Er was dus tijd genoeg voor het doen van aangifte. Maar de oor- zaait van het niet aangeven ligt in het feit, dat verd. zijn vleesch onder rem bours ontvangt en financieel niet in staat is om dit remboursement plus liet geld. dat bij de aangifte betaald m wt worden, direct te voldoen. Het komt dan we] voor, dat verd. eerst een deel van, het vleesch verkoopt en den volgenden morgen het remboursement betaalt en vervolgens aangifte doet met het geld. dat hij voor het verkochte vleesch heeft ont vangen. Dat is natuurlijk niet in den haak, doch op het platteland zijn de maatregelen niet zoo streng na te leven als in de stad. De eveneens als getuige gehoorde rijksveldwachter A. J. Boekee, uit Berg ambacht, die bij verd. procesverbaal heeft opgemaakt, verklaarde ook, dat het vleesch tusschen drie en vier uur is in gevoerd en '8 avonds om half zeven trof hij het bij verd. in den winkel, terwijl het al was stukgesneden en afgewogen om bij de klanten bezorgd te worden. De ambtenaar van het O M. wilde met de bijzondere omstandigheden rekening houden en een milde straf vragen. De eisch luidde: f 10 subs. 2 dagen De kan tonrechter besloot, nog geen uitspraak te doen. doch deze te bepdlen op over 14 dagen, als hij eerst de verdachte persoon lijk nog eens gehoord zal hebben. Over 2 weken dient deze zaak dus opnieuw. In verkejerde haven. De schipper J. B., te Ouderkerk a.d. IJssel, was m conflict gekomen met de commissie voor evenredige vrachtverdee- ling. Hij was ni. met zijn schuit in Vreeswijk aangekomen, ofschoon hij daar niets te maken had. Verd. poogde dit te verklaren door te spreken over het slech te weer en met name den mist, doch achteraf bleek, dat zoo erg niet geweest te zijn. De schipper werd voorwaardelijk ver oordeeld tot f 20 boete subs. 4 dagen hechtenis met 1 jaar proeftijd. De eisch was aldus, doch onvoorwaardelijk. Gevaarlijke motorrijder*. Op den Provincialen Verkeersweg werd J. G. van W„ uit Gouda, staande ge houden door de rijksveldwacht, om de remmen van zijn motor te laten contro leeren. Deze bleken niet heelemaal in or de te zijn, ofschoon verd. beweerde, dat ze wel degelijk goed waren. De ais getui ge gehoorde verbalisant, de brigade-com mandant, majoor A. J. Bakker, ontkende dit ten stelligste en bevestigde zijn pro ces-verbaal. - De motorrijder werd veroordeeld voor waardelijk tot een geldboete v^n f 7.50 subs. 3 dagen met 1 jaar proeftijd. De eisch was onvoorwaardelijk. De niet verschenen motorrijder N. J. V. te Gouda werd bij verstek voor een soortgelijke overtreding onvoorwaardelijk veroordeeld conform den eisch tot f 7.50 subs.,3 dagen hechtenis. Jongen op een fiets. De melkhandelaar J. L. werd er van verdacht, zijn nog geen 14 jaar oud zoontje werk te hebben laten verrichten door hem een carrier te laten besturen. De man trachtte den kantonrechter te doen gelooven, dat de jongen voor zijn pleizier had meegereden, doch de ambte naar van het O M. herinnerde er aan, dat verd. recidivist is en eischte f 4 subs. 2 dagen hechtenis. De uitspraak luidde f 2.50 subs. 1 dag. Dierenmishandeling te Waddinx veen. De landbouwer J. A. van B. uit Wad dinxveen had zich te verantwoorden wegens dierenmishandeling. Hij Het een paard, dat leed aan chronische knieaan- doening .arbeid verrichten, terwijl blij kens het rapport van den dierenarts, hot paard niet in staat was om zelfs maai de lichtste werkzaamheden te doen, ten zij het veel pijn zou lijden. Verdachte zei, dat dit allemaal wel zoo was, maar dat het paard altijd stijf ge weest wai. Pijn had het volgens hem niet. Volgens den dierenarts leed het paard echter ook aan ondervoeding en dat deed de deur dicht bij het O. M., dat een flinke geldboete noodzakèlijk achtte en f 30 subs. 6, dagen hechtenis eischte. De kantonrechter veroordeelde de landbou wer tot f 1-5 subs. 3 dagen. Overtreding Arbeidswet te Geuda. Vervolgens stond terecht de slager C. K., te Gouda, wegens overtreding der, Arbeidswet. Toen controleurs der Arbeids inspectie bij hem kwamen, bleek de Ar beidslijst niet goed te zijn ingevuld. De werktijden waren per abuis als rusttijden ingevuld en omgekeerd. De knecht van verdachte, A. van L., be vestigde op een desbetreffende vraag van het O. M., dat hij nooit heeft behoeven ovefr te werken, doch de ambtenaar her innerde er aan, dat het nu al de vierde keer was. dat verd. voor een soortgelijke overtreding terecht staat, en dat hij dus eigenlijk aan hechtenis toe is. Het bij zondere karakter dezer overtreding pleit echter ten gunste van hem en daarom wilde de ambtenaar deze keer volstaan met het elschen van een hooge geldboete, n.l. van f 40 subs. 20 dagen hechtenis. De kantonrechter wilde het nog eens met K. probeeren en legde hem deze boete voor waardelijk op met 1 >aar proeftijd. Een gevaarlijk automobilist te Gouda. De chauffeur T. B. te Gouda bestuur de een auto. waarvan het stuur en de ■remmen heelemaal niet in orde waren. Verdachte gaf het feit toe en werd ver oordeeld tot twee maal f 12 50 boete subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. De eisch was f 25 subs. 5 dagen en f 10 subs. 2 dagen. Te diep in 't glaasje gekeken. W. v. d. O .te Waddinxveen had wat te diep in 't glaasje gekeken. De veldwach ter van Waddinxveen hield hem, toen hij op z'n motor met een nogal groote vaart door het dorp tufte, staande. Het ging echter niet gemakkelijk, van stoppen wilde v. d. O. aanvankelijk niet weten en door bijtijds op zij te springen, kon de veldwachter voorkomen, dat men hem als overredene naar huis zou hebben moeten dragen. Toen het tenslotte toch gelukte verd. aan te houden, maakte de ze zóóveel kabaal, dat hij ook nog een procesverbaal kreeg voor het veroorza ken van burengerucht en voor brutali teit tegenover den veldwachter. De ambtenaar van het O. M. achtte dezen man een gevaar op den weg en vond het noodig hem goed aan het ver stand te brengen, dat hij te handelen heeft' overeenkomstig de voorschriften De eisch luidde: f 10 subs. 2 dagen plus 1 week principale hechtenis en ont zegging van de rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar plus f 5 boete subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter legde een iets milde re straf op, welke ten deele als een zwaard van Damocles boven v. d. O 's hoofd zal zweven en gaf hem f 25.0 boe te subs. 1 dag. plus f 25 subs. 5 dagen, plus een voorwaardelijke hechtenis van 1 week met 1 Jaar proeftijd inclusief in trekking van het rijbewijs voor den tijd van een half jaar voorwaardelijk en ten slotte nog f 10 boete subs. 4 dagen on voorwaardelijk. Overtreders van de wet op de Zondagssluiting. A. de G .te Gouda, die pas een krui denierswinkel annex melkzaak heeft, hielp op Zondag een klant op een tijd stip. dat dit verboden is. De nian zeide, niet voldoende met de wetsbepalingen op te hoogte te zijn, maar voortaan voor de naleving ervan te zullen zorg dragea De kantonrechter verminderde de ge- ëischte geldboete van f 3 toen op f 2 subs, l dag. F C N. te Gouda stond voor een soortgelijk geval terecht en kreeg even eens f 2 boete subs. 1 dag hechtenis. Fietsers wel en wee. J. J. H. te Gouda reed op den Hene- gouwerweg te Waddinxveen niet op het rijwielpad. Eisch en boete: f 2 subs. 1 dag. Th. A J. van D. te Gouda liet zijn kar retje onbeheerd staan en kreeg ook f 2 subs. 1 dag. Wegens het fietsen zonder licht fin re flector moet C. van V. te Stolwijk 2 maal l 1^0 betalen subs. 2 maal 1 dag. i AmmerttoL lsten Pinksterdag speelt 't lste elftal van AW een vriendschappe- 1 ij ken wedstrijd op eigen terrein tegen een Gouda-combinatie van 2de en 3de elftallers, wat een interessante ontmoe ting kan worden. Gouderak. Voor de afd. Gouderak van den Vrijheidsbond trad op de heer Most. Deze besprak de Kamerverkiezingen en de daarmede verband houdende verdee ling der kamerzetels op een zeer duidelij ke wijze. Na deze rede stelden de aan wezigen tv^ee vragen, welke naar genoe gen werden beantwoord. De opkomst was niet grobt. Maandagavond had op den hoek Veerstraat—Dorpsstraat een botsing plaats tusschen twee wielrijders, met het gevolg dat een der fietsen ernstig werd beschadigd Persoonlijke ongelukken kwa ipen niet voor. VRIJDAG 14 MET 193* Bij de door notaris v. d. Leeden ge houden verkoop.ng van do boeronwjning. gemerkt B 274 te Stolwijkerslu s. is koo- per geworden de heer W. Anker te Gou da. KOUTtUKDEL J. V£N LIM32R2 Lekkerkerk heeft vanaf heden weer een groote partij Scheepsluiken in voorraad. Verder noorten: Scheepshout, Srarrjn, Heipalen enz. Tevens nog 2 MOTORBOOTJES TE KOOP Krimpen a.d. IJssel. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan thans 365 per sonen als werkzoekend ingeschreven In verband met het motorongeluk van den heer J Vermeulen, hoofd der U.L.O. School aan de Tuinstraat, is tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer Joh. Gelijns, van Rotterdam. De Zondag gehouden collecte in de Ned. Herv. Evan^elisat e op Geref. Grondslag aan den iJsseldiJk bracht een extra gift van f 10 op. Veilingbericht. Aangevoerd werden 3000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 2.50 f 3: eendeneieren f 1 85—2 25 Voor kaas werd f 0.20 per pond besteed, voor weiboter f 0.600.61 per pond. Krimpen a.d. Lek. De postdulvenvereen „De Reisduif" hield een wedvlucht van af Lohne. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Nobel ii Zn.; 2 a. Meije- ren; 3. 4 en 5 L. v. d. Linden <k Zn., 6 J. Brand, 7 M. de Hon. Het bestuur van den polder Krim pen a.d. Lek heeft schouw gedreven over wegen en wateringan. Verschillen de waarschuwingen werden noodig ge oordeeld. terwijl 'aan één nalat:ge een boete werd opgelegd. R.K. Staatspartij. Reeuwijk. Op verzoek van 10 leden hield de afd. Reeuwijk van de R K. Staatspartij ingevolge art. 9 van het re- C. J0NGENEEL OLIEHANDEL Lekkerkerk, TeL 71. Op elk gebied scherp concur- reerende prijzen. AUTOMOBIEL-OLIE (onder garantie) LANDBOUW-OLIE - WAGENSMEER GROENE EN BRUINE CARBOLINEUM KOOLTEER EN BRUINE TEER PETROLEUM - POETSKATOEN enz. Vraagt eens prijzen! glement een ledenvergadering. De voor zitter. de heer J. de Jong, opende de ver gadering met een woord van welkom. Naar aanleiding van de notulen infor meerde de heer C. Hogenelst of er nog een spreker kwam, zooals in de vorige vergadering was besloten. De secretaris antwoordde, dat zich hieromtrent eenige moeilijkheden hadden voorgedaan, maar dat alsnog getracht zal worden, een spreker te laten komen. Bij de ingekomen i stukken was o m. een schrijven van het vertrokken bestuurslid, den heer N. van Schaik. die het bestuur en leden bedank te voor de prettige samenwerking. In de vacature van den heer Van Schaik werd gekozen de heeren B. Mastop. Nadat de voorzitter aan de vergadering een oproep had gedaan om op 26 Mei allen trouw te stemmen op de R.K. lijst, werd de ver gadering gesloten. Zevenhuizen. De Herv. Geref. Staats partij. afdeeling Zevenhuizen, hield in hotel Vos een openbare vergadering. Als spreker trad op ds. H. R. Gravemeljer, van Amsterdam. De opkomst was met groot. De vergadering werd geopend met ge bed, waarop ds. Gravemijer het woord kreeg, die als onderwerp had gekozen: „Hier duldt de grond geen dwinglandij, waar vrijheid eeuwen stond". Onder doodsche stilte sprak ds. Gravemeijep zijn rede uit. De heer C. Kreft, gemeenteraadslid, stelde een paar vragen, die de spreker beantwoordde. Hierna werd de vergade ring met dankgebed gesloten. Vrijdag 8.15 - Zatardag 6 uur en 8 30 doorl. BE1DK PI.NKSTER- DAOEM VANAF HALF VUSR IJOOKL. JOE E, BROWN in rijn nieuw lachsucces 2e Hootdfilm: D« meuwite ■•naatie van Warner O land al.: Charlie Chan In hat Circus Toegang boveu 14 ja*r. Entree \.n.f 25 ct. Gratie fieUenatalling 2c PINKSTERDAG ochtendvooretelling met „In de Achterbuurten ▼en 9t. Pnull" Woenndag 2 uur Matinee voor lederen leeftijd. Hoofdfilm: Joe E. Brown in „Zeken atfa Zaken" LET WEL DIT PROGRAMMA SLECHTS 4 DAGEN. DUS 2 DE PINKSTERDAG 8.10 LAATSTE VOORSTELLING Voomet U tydig van plaatsen aan de Reunie-Caeea. OPENBARE VERKOOPtNO. Notaris A. KL KLOKKE te Gorin chem zal op Dinsdag 25 Mei 1937 bij Inzet en op Dinsdag 1 Juni 1117 bij Afslag, telkens des morgens om 11 uur (Zomertijd) in het Koffie huiDIEPENHORST te Ameide, in bet openbaar veilen en ver- koopen: ONDER LEXMOND. Op Achthoren L HOOILAND, genaamd „Jans den Brouwer", met ged. Molenkade en Watering, kadastraal bekend: Sectie A, nom- mers 773 t/m 777, samen graot 2.12.29 H.A. Grondlasten 4.80, Jachtrente 4 73. Uit de huur. De op dit perceel wassende ge merkte 43 Populieren moeten door den kooper overgenomen worden voor 175.- en de gemerkte 7 Po pulieren voor 20.-. 2. HOOILAND, genaamd „KooUmanskampje" met ged. Molenkade en Watering, ka dastraal bekend: Sectie A, nom- mers 825 t/m 827, samen groot 1.41.01 H.A. Grondlasten 4J5. Jacht rente 3.18. Uit de huur. Aanvaarding en betaling 15 Ju ni 1937. Lesten ran 1 Juli 1937 voor koopers rekening. Veilingsbiljetten, zoomede na dere inlichtingen, gratis verkrijg baar ten kantore van Notaris KLOKKE voornoemd. OPENBARE VRIJWILLIGE VERK00PING to Nieuw-Lekkerland op Woensdagen 2 en 9 Juni '37 telkens v.m. 11 uur (Zomertijd), in het Café van den Heer P. J. VAN VLIET aldaar, ten verzoeke van den Heer P. STAM Jz., van; HET WOONHIHS B 2 met SCHUURTJE, ERF en BOUW LAND te Nieuw-Lekkerland, GROOT A, 43 C.A. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling op 21 Juli 1937. Nadere informatiën en notitiën verstrekt Notaris Mr. J. W. NORTIER te Streefkerk. Toelating R.H.B.S. te Gorinchem Het ftchriftelijlc toelatingeexamen wordt gehouden op 21 en 22 Juli. Aanvang om 9 uur. Eventuele mondelinge examens op 24 Juli. Aangiften vóór 20 Juni schriftelijk te richten aan den Directeur. Formulieren van aangifte zijn ver krijgbaar bij den Concierge of worden op verzoek door den Directeur.toegezonden. De Direcfeur, Dr. M. O. ALBERS. Christelijk Nationale Actie. te GOUDA, op D.V. 20 Mei '37 aanv. 8 uur, in de zaal van het Leger des Heils, Turfmarkt 111. SPREKERS: D». L. HOLTRIGTER, Chr. Oeref. Predikant te Woerden. ONDERWERP: „REVEILLE". Da. K. J. VAN DEN BERG, Ned. Herv. Predikant te Amersfoort. ONDERWERP het comité van actie, „KERK EN VOLK". ataat weer aan de spits van gezelligheid tijdens de komende feestdagen!! Zatardag 15 Mai GROOT BAL De balmuziek wordt verzorgd door de bekende v.Hondel- d. Held band. Aanv.8 u. Sluiting 11* i u. Maandag, T waad en Pinksterdag Ibb 4 s laali Den geheelen dag muziek Bovenzaal: DANSEN VANAF 3 UUR. Voor dit feest hebben wij een populaire band geëngageerd, o.l.v. mej. C ar I o n i n a Dasslé Deie band ia nog nooit in den omtrek opgetreden, versuimt dus niet op den feestdag Hotel 't Centrum te betoeken Bergambacht D.V. Dinsdag 18 Mei a.s. in het Nutsgebouw, Koestraat No. 72 Sprekers Aanvang 8 uur. De leiding der Vergadering Toegang vrij. berust bij het hooidbestuurslid Het Bestuur. Ds. J. vftii (Ie Graaf van prija en kwaliteit koopt z'n Rljwlelon of Onderdooien bij l ltgewhrmn door op len Pinksterdag a.s. te Bergambacht Op het Feestterrein hetwelk is gelegen nabij de Spoorhalte Hulsweg zijn diverse ver makelijkheden aanwezig, waaronder schitterend verzorgde Hanstent, KIm. Zweefmolen, enz. enz. Officieele opening uan het concours des morgens om tt uur door den Edelflchfb. Heer J. Kooiman, Burgemeester uan Bergambacht. Dra avond* groote Voorverkoop van Toegangs kaarten bij den\Heer J, Blanken Sigarenmagazijn, Hoofdstraat Dag- en A vonilkaarten 40 cent Kinderkaarten, bene den 13 Jaar, 20 eent Ceestgidsen ÏO cent Zaterdag 15 Mei de* avonds om S nor door „Zanglust", met mede werking van de Muziek- vereeniging „Excelsior" en het Kinderkoor „De Jeugdige Zangers" met attracties. I» Noodgodstr. 9 Tol. 2392 Roparatia-lnrichting Niauwe Tandems te huur Gouda t./o. PostksBtoor Toegang dien avond vry. Vermakelijkheden zijn dien avond geopend v. 8-11.45 u. Denkt niet alleen aan de eohoonheid van Uw gelaat, denkt ook aan de schoonheid van Uw lijn en Uw figuur. Met een Corset naar maat herkrijgt U de jeugdige slankheid en een correcte gezonde lichaams houding; het ideaal van elke vrouw van smaak. - Vraagt heden nog onze gratis geïllustreerde bro chure num. 26. - Corset Centrale, Diergtórdelaan 23a, Tel. 12836 Rotterdam. Veahouden, Gras te veel?? Een silo te weinig!! U belt, komt kijken, of 'n kaartje en komt met een vaartje! SILO-BOUW Z.B.S. Tel. 16, OUD-ALBLAS r door bemiddeling «en de Hollend-Utrecht Reie-Onderneming De gratis reis- en inkoopzegels ter waarde van 5*/. ven het gekochte bedrag zijn reeds verkrijgbaar hij: W TIMMER Boekhandel, Haven. - N.V. VELO-Waschmachine-Mij., Lopikerstraat 52 - De RIJWIELKAMPIOEN, InniL.r.irfatO DEIONO Vischhandel, Dam 2. - O. VAN ASPEREN, Wijnhandel, Voorhaven. - J. A.J. DEJONO, HufhoudelHke Artikele" 7 W H. NIESTADT, Fotograaf en Fotohandel, Haven 5 - A. N VAN ZESSEN, Droost Veerstraat 10 - Koopt oit.luitend U« benoodigdh.den bij de ..„gesloten winke lier» Van de H. U. R. O. - Bij aankoop van mins lens 20 ct. reeds een zegel van 1 cl., btj aankoop van minstens 40 cl. een zegel van 2 cl., bij aankoop van 1 gulden een zegel van 5 ct. enz. enz. Iedere buievr.u. weet een der»elip.e ••tr.etle op jui.len prlf. <e 'teliea en zal met graagte alleen dnnr knapen w.nr H U.R.O.-zeiela verstrekt worden Het H.U.R.O.-Kontoor wordt gevestigd Voorotraot 8. Bankiers: NV. Rotterdamsche Bankvereeniging. tie Directie der Holland-Utrecht Reis-Onderneming voor Schoonhoven en Omstreken: A. N. VAN ZESSEN. W. H. NIESTAOT.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 5